Diskuze k článku

Izrael vede válku proti íránským vědcům

Příspěvků 7

31.8.2011 10:38

USraleský terror proti Íránu je asi stejně účinný jako terror proti Číně

MoUdrostrak 90.?.?.?

> Zatímco Izraelci nemohou realisticky očekávat, že vážně poškodí > > íránskou jadernou a širší vědeckou infrastrukturu prostřednictvím > vražd, věří se, že doufají v to, že znervózní elitní íránskou > > > vědeckou komunitu tím, že budou zasívat strach a teror, s > > > > > vyhlídkou, že to některé tyto muže a ženy donutí svoji práci > > > opustit.

Pokud vůbec kdy měl Západ podporu mezi Íránci, tak právě vyvoláváním terroru v posledních letech ji ztratil.

Za hodného Šáha vládli v Íránu Emeričané coby-vá poradci nejkrutější tajné služby v dějinách lidstva - SAVAK. Horních 10.000 Íránců stavělo okázalé rodinné Orlíky a Toskánské Špindly. A zbytek 50-60.000.000 bědoval v nuzotě, nebo v proemerických kobkách a mučírnách Savaku.

Dnešní Írán, za vlády zlých ayatollahů, je prudce bohatnoucí země. Jen za poslední rok - dva se jak platy, tak ceny zečtyřnásobily. Takže Írán přestává být pomalu, ale jistě magnetem pro západní batůžkáře. Zato stále více přibývá (i přes embargo od západní dýmů/krásy) nových aut, domů, továren, letišť, špičkových nemocnic a universit ... Zlý ayatollahovský Írán bohatne naprosto stejným tempem, jako se hodný Západ i jeho "dýmů/krásy" ponořují do kriSSe a bídy.

Pokud by to jen trochu šlo, určitě by Írán čekal osud zlé (nyní již hodné) Libye. Ale Írán má desetkrát víc obyvatelstva, nažli Libye. Obyvatelstva, které se pamatuje doby nerozborného přátelství Šáha a USraele. Doby SAVAKu a emerických mučitelů, coby poradců SAVAKu.

Proto jen naivní blázen by se mohl domnívat, že USraleským terrorem lze zbrzdit vzestup zlého Íránu...

Vložený obrázek

252270

31.8.2011 11:26

RE: USraleský terror proti Íránu je asi stejně účinný jako terror proti Číně

L.C. 194.?.?.?

Reakce na 252270

Já se bojím, že tam stejně dříve, či později vletí. USrael haraší zbraněmi seč to jde. Velkohubých prohlášení, že napadnou Írán, aby se "bránili" jeho agresi je za posledních pár let docela dost. Ahmadínežád celkovému zklidnění situace také zrovna příliš nepomáhá.
Další věc je, že pokud Írán bohatne, jeho obyvatelstvo má vysoký životní standard a celkové bohatství roste, je to přesně ten správný důvod si myslet, že se tam určitě nedodržují lidská práva a určitě tam není ta správná demokratura, která by tam být měla. A vůbec, Íránci beztak znásilňují ženy a žerou malé děti a jsou zcela signifikantní hrozbou pro světovou bezpečnost. Je třeba je osvobodit jako chudáky Libyjce a majetek rozdat těm potřebným, rozumějte tedy těm potřebným v chátrajících bankovních superdomech. Rusko a Čína udělá stejně pendrek, to bylo konečně vidět na příkladu Libye a Írán nakonec zůstane sám. A ať je vyzbrojen jakkoli a morálka obyvatelstva jakákoli, nelze vzdorovat většině světa. Asi by tam Usrael dostal slušnou nakládačku, ale stačilo by to na to, aby to tam pořádně roztřískal.

252272

31.8.2011 21:42

RE: USraleský terror proti Íránu je asi stejně účinný jako terror proti Číně

Kosk 93.?.?.?

Reakce na 252272

Myslím že ve zbraních má Israel zjevnou převazu, ať už v konvenčních tak v jaderných. Irán nejspíše žádnou hlavici nemá a Izrael jich má několik set. A popravdě řečeno, pokud nebude Irán mít srovnatelnou jadernou kapacitu (alespoň 1/10) s Izraelem, tak si Izrael může dělat co chce. Hloupé je, že jí nemá a že pokud by jí měl tak se nemůžeme spolehnout, že jí bude používat jen na odstrašení Izraele - pokud ano, tak bych mu jí přál hned zítra. Ale tak to asi není.

Je to smutné takto uvažovat ale z hlediska bezpečnosti (a z hlediska života bez válek) byl ideální bipolární svět se dvěma supervelmocemi, které mají zaručené že po útoku na druhou bude zničena i ta první. Tato rovnováha je nyní hodně porušena a pokud padne zcela, tak je třetí světová.

A pokud Rusko a Čína skutečně nic neudělají, až dojde v US pořadníku na řadu Irán - lépe ještě předtím -, tak budou na řadě pak oni. Což pro nás znamená výše uvedenou, v pořadí v historii již třetí, záležitost. Snad by jim to mělo dojít, ale mezinárodní politika je natolik neprůhlednou a ošidnou věcí, že lze předpokládat cokoliv. Hlavně pokud to bude pro většinu špatné...

252314

1.9.2011 7:33

RE: USraleský terror proti Íránu je asi stejně účinný jako terror proti Číně

L.C. 194.?.?.?

Reakce na 252314

Bohužel to pro Írán nevypadá vůbec dobře. Podle mého i relativně laxní přístup USA k válce v Libyi by mohl svědčit pro to, že se připravují na něco většího a tím větším bude zřejmě Írán. Pozemní armádu mají jak v Afghánistánu, tak i v Iráku, možnost logistického zabezpečení a podpory z dalších okolních zemí.

Francouzský skřet, který by jinak seděl jako myška a raději nedutal, si také na můj vkus příliš vyskakuje. Obávám se, že Írán bude opravdu další, kdo bude osvobozen.

Co se výzbroje týká, nebude na tom Írán zase až tak špatně. Jednak mají podle zřejmě slušnou protivzdušnou obranu, vlastní výzkum, vývoj i výrobu, o které navíc není zase až tak moc známo a přece jen je jich přes 71 milionů. Co to ovšem je oproti polovině světa.
Co se těch nukleární zbraní týká, tak nevěřím tomu, že kdyby je měli, že by s nimi hned začali na někoho útočit. Ahmadínežád používá sice trochu agresivní rétoriku, ale není to blázen.

252334

1.9.2011 7:59

RE: USraleský terror proti Íránu je asi stejně účinný jako terror proti Číně

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 252334

Írán zejm. strategicky ovládá Hormuzský průliv. Stačí větší konflikt v Hormuzském průlivu - a větší část světa je bez ropy nejen z Íránu, ale i Kuwaitu, Íráku a dalších ropných pro/západních emirátských pašalíků v Zálivu.

Vložený obrázek

Proto nebyl Írán zatím napaden. Protože žádný "analitYk" si netroufne namodelovat, co by paralyzování Hormuzu ve světě nastalo. Nejen pro hodný Západ, ale i pro Japonsko nebo zlou Čínu, kdyby na několik měsíců byl Hormuz paralyzovaný.

V konečném důsledku by možná pro Rusko z hlediska geo/strategie byla válka Západu s Íránem v tom případě prospěšná. Rusko by mohlo skrytou podporou Íránu konflikt prodlužovat - a tím Západu i Číně přivírat kyslík. A samo na nedostatku ropy ze Středního Východu obrovsky profitovat.

I z tohohle důvodu jsou jednoduché úvahy o útoku hodného USraele a hodného Západu na Írán nemístné a jen laické. Navíc Západ teĎ bude mít velké problémy s pacifikací Afriky, ve které určitě Rusko i Čína neopomenou Západu vymáchat držky za zničení svých investic nejen v Libyi...

252336

4.9.2011 14:30

RE: USraleský terror proti Íránu je asi stejně účinný jako terror proti Číně

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 252334

Kdo by z toho asi byl případně obviněný. Kadáfí těžko. V Iráku a Afpaku jsou. Takže?
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/243608-fb...

252499

1.9.2011 5:38

Kazdy tlak budi protitlak,oko za oko,zub za zub,tohle zide dobre znaji.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Takze si sami muzou odpovedet,co dostanou jednoho dne zpet, jakmile evropa a Amerika bude zaplavena muslimskym obyvatelstvem,tak mimo Israel se nebude zadny zidovsky obcan citit nikde na svete bezpecny a nebude muset byt ani atomovym vedcem.Nakonec,casem Iran bude mit kapacitu odpovedet na terror z Israelu a nebo,odpalit i konvecni raketu v dobe ,kdy bude treba zasedat terroristick a vlada israelu v Tel Aviv, dnesni technika to dokaze i v zemich,ktere se zatim nemusi technicky rovnat Israelu, nakonec,jsou jine veci, jako napriklad bakteriologicke zbrane,staci nastrikat kliku ve dverich verejneho zachodku a videli byste,co bude nasledovat za par tydnu,proste svet terrorismem Israelu se pouci a nejaka propaganda holocaustu nebude uz fungovat, nastane obdobi odplaty, jak sami rikaji,oko za oko,zub za zub,oni mysli nejdrive protivnikovo oko,ale,co kdyz to bude prvni jejich oko za ty desitky roku co delaji rassistickou a nenavidenou politiku vseho nezidovskeho.Stat Israel muze mit za pratele zkorumplovane krestanske politiky,ale ne miliony obycejnych obcanu,jez,vidi,co zide provadeji jinym, zejmen aprocesem oddelit pravdu od lzi, to muze byt jednou ne Velky Israel,ale,hodne maly Israel, potom uz plac a jine omluvy nepomuzou a to vedi mnozi zide take ,jako napriklad profesor Finkelstein a tisice jinych zidu,jez nesouhlasi s rasovou politikou zionistu.
---------
1. Resolution 106: "... 'condemns' Israel for Gaza raid"
2. Resolution 111: "...'condemns' Israel for raid on Syria that killed fifty-six people"
3. Resolution 127: "...'recommends' Israel suspend its 'no-man's zone' in Jerusalem"
4. Resolution 162: "...'urges' Israel to comply with UN decisions"
5. Resolution 171: "...determines flagrant violations' by Israel in its attack on Syria"
6. Resolution 228: "...'censures' Israel for its attack on Samu in the West Bank, then
under Jordanian control"
7. Resolution 237: "...'urges' Israel to allow return of new 1967 Palestinian refugees"
8. Resolution 248: "... 'condemns' Israel for its massive attack on Karameh in Jordan"
9. Resolution 250: "... 'calls' on Israel to refrain from holding military parade in Jerusalem"
10. Resolution 251: "... 'deeply deplores' Israeli military parade in Jerusalem in
defiance of Resolution 250"
11. Resolution 252: "...'declares invalid' Israel's acts to unify Jerusalem as Jewish capital"
12. Resolution 256: "... 'condemns' Israeli raids on Jordan as 'flagrant violation""
13. Resolution 259: "...'deplores' Israel's refusal to accept UN mission to probe occupation"
14. Resolution 262: "...'condemns' Israel for attack on Beirut airport"
15. Resolution 265: "... ...Automaticky kráceno

252327

Příspěvků: 7

31.08. 10:38 MoUdrostrak  USraleský terror proti Íránu je asi stejně účinný jako terror proti Číně
31.08. 11:26 L.C.  RE: USraleský terror proti Íránu je asi stejně účinný jako terror proti Číně
31.08. 21:42 Kosk  RE: USraleský terror proti Íránu je asi stejně účinný jako terror proti Číně
01.09. 07:33 L.C.  RE: USraleský terror proti Íránu je asi stejně účinný jako terror proti Číně
01.09. 07:59 MoUdrostrak  RE: USraleský terror proti Íránu je asi stejně účinný jako terror proti Číně
04.09. 14:30 Rene Bartosek  RE: USraleský terror proti Íránu je asi stejně účinný jako terror proti Číně
01.09. 05:38 Robert Nohejl  Kazdy tlak budi protitlak,oko za oko,zub za zub,tohle zide dobre znaji.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

38

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 85 čtenářů částkou 11 525 korun, což je 38 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Ďalšie 4 obete imigrantov, ktoré médiam nestoja ani za zmienku19.10.19 19:30 Rakousko 0

Africký okupant v Itálii: My jsme tady doma19.10.19 16:43 Itálie 3

Mějte panenky černošek a černoušků. K tomu nabádá ministerská příručka mikrojeslím19.10.19 02:59 Česká republika 1

Kalergiho plán na steroidech: další čerstvá várka okupantů dorazila do Chorvatska19.10.19 00:32 Chorvatsko 1

Idnes dokumentuje, jak v Polsku natočili vznik fake news, nejlépe, jak svede: výrobou fake news!18.10.19 15:19 Česká republika 0

Evropské daně: Už se blíží...16.10.19 11:35 Evropská unie 2

ELÁN a jeho "Bulvárné krysy" na black listu rádií16.10.19 08:35 Slovensko 3

Itálie povolila vylodění dalších 176 afrických okupantů15.10.19 17:11 Itálie 1

Podepište mezinárodní výzvu k zastavení 5G sítě14.10.19 23:00 Neurčeno 0

Tomio Okamura u Luboše Xavera Veselého na XTV14.10.19 21:16 Česká republika 4

Erdogan požaduje po NATO podporu v jeho agresi11.10.19 16:39 Turecko 1

V Německu řádí "pravicoví extrémisté"09.10.19 19:09 Německo 11

Vraždící ilegální migranty bude zase těžší vyhostit!08.10.19 18:55 Česká republika 4

Andrejka se ráda hladí: Zločinná LGBT krade čtyřletým dětem dětství08.10.19 13:02 Česká republika 2

V Německu najel Syřan kamionem do řady aut, zranil nejméně 8 lidí08.10.19 11:03 Česká republika 0

O incidentu v Ostravě referovala média, žádné nezmínilo, že šlo o skupinu cikánů07.10.19 20:05 Česká republika 1

Feminacistky bagatelizují dopad Istanbulské smlouvy07.10.19 20:00 Česká republika 1

Klimatická aktivistka: “Musíme začať jesť deti! Nemáme dostatok času!”05.10.19 18:23 USA 11

Evropský parlament tleskal pašeračce okupantů do Itálie (a potažmo do Evropy)05.10.19 16:13 Evropská unie 1

Další cíl feminacistek: Herec Robert De Niro má zaplatit 276 mmilionů, protože mluvil sprostě04.10.19 16:42 USA 2

Měnové kurzy

USD
22,95 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,80 Kč
Kanadský dolar
17,49 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,33 Kč
100 japonských jenů
21,18 Kč
Čínský juan
3,24 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,93 Kč
100 rublů
35,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
34 204,69 Kč
1 unce stříbra
402,72 Kč
Bitcoin
182 283,85 Kč

Poslední aktualizace: 20.10.2019 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 263