Diskuze k článku

Čas život zachránit - a čas nechat umřít

Příspěvků 19

30.8.2011 6:53

Jak se to veme .....

Satanist 50.?.?.?

Pred nekolika lety v zime jsem vylovil a vytah z jednoho ramena Fraser River na Terra Nova (tu zimu tady uz par tejdnu poradne mrzlo) dve decka. Klouzali se ti spratci u brehu kde to bylo zamrzly a najednou kdyz se dostali dal od brehu se proborili pod led tak ze jsem ze sebe v tom fofru a v behu jeste na brehu po tech sutrech stacil zahodit perovou bundu a hupsnul za nima do stejny diry v ledu aby me je nevzal proud. Jednoho spratka - toho mensiho se me podarilo chytit okamzite a vystrcil z vody na led zpatky a se doplazil do bezpeci kde se o nej postaral starsi par a za tim druhym jsem se potopil pod led. Byl jsem tenkrat lucky protoze se me podarilo nakym zazrakem spratka po nekolika tempech pod ledem nahmatat a dotahnout tak 8 az 10 metru dal do reky do proudu kde to uz nebylo zamrzly. Byla to pro me dost mizerna situace a musel jsem to riskovat protoze bych v kalny vode tu diru v ledu kudy jsem do reky vlez uz asi nenasel. Navic se me to dite chytalo vsude i pod ledem a dost me prekazelo v pohybu. Priznavam se, ze v jednom pro me hodne mizernym momente jsem se chtel toho spratka kdyz me pod ledem furt chytal i za volnou ruku zbavit aby me neutopil! Jeden by neveril jakou ma decko kdyz se topi silu......... Dopadlo to tenkrat diky tem starsim lidem pro ty decka protoze je okamzite odvezli do nemocnicedobre. Ja dopad po ty studeny koupeli v tom mraze hur. . Seredne jsem nastyd a s horeckou jsem prolezel skoro tejden v posteli.

252206

30.8.2011 16:28

RE: Jak se to veme .....

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 252206

Ale udělal jste věc, která měla smysl. Byl jste ve správný čas na správném místě a ti "spratci" si to budou do konce života pamatovat. Život je o tom, co po nás zůstane. A i kdyby to bylo jenom kvůli tomuto, váš život měl smysl a to je jednoznačně pozitivní [mrknutí jedním okem]

252231

30.8.2011 20:32

RE: Jak se to veme .....

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 252231

Tezko rict co z tech spratku vyroste. Ja totiz mel pak moznost uvidet jejich slum ve Finn Slough - rika se mu tez Gilmore nebo Tiffin Slough na River Road kde bydleli asi tak jako v ceskym krateru cigani! To je taky Canada ..........

252242

30.8.2011 23:27

RE: Jak se to veme .....

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 252242

Ale vy jste jim dal možnost. Možnost vybrat si, kým by chtěli nebo mohli být. V tom je ten smysl. Ne chtít to měnit. Ale dát tu možnost. Víc udělat nejen nemůžete, ale ani nesmíte. Život je dar a obdarovávat je dar největší. Jen nám to dneska nějak v záplavě negativního programování a individualismu, dravému životu na úkor jiných bytostí, uniká.
Blbci si myslí, že smyslem života je brát. Dobře jim tak, nikdy nebudou šťastní, protože až na světě zůstane jen jeden ultrazloděj a všichni ostatní okradení nebo mrtví, už nebude co ukrást. A onen superzloděj, který bude vlastnit celý svět - co si pak počne? Čím naplní svůj život? Brát nelze donekonečna. Dávat ano. I kdyby mělo jít jen o to "dát tu možnost". [smích]

Asi dost divné teorie věnované někomu, kdo si říká Satanist, viďte. [chechtot]

252247

31.8.2011 2:02

RE: Jak se to veme .....

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 252247

Ja konal jen svou povinnost a verim bejt tam nekdo jinej tak udela to samy! By the way, jsem si dobre vsimnul toho chlapka co pomahal tomu spratkovy z ledu zpatky na breh - uz taky nemel na sobe kabat a bylo me jasny ze se tez chystal do ty studeny vody! V Oregonu na podzim v 84tym jsem videl zida s jarmulkou na hlave z Bayliner watercraft skocit do more aby pomohl divce kterou na surfboard napad 4 metrovej zralok (carcharodon carcharias). Vsadim krk ze z tech boaters ktery to napadeni tez museli videt byl jedinej kdo se takovy pomoci ty zakrvaceny holce ktery od kolena dolu chybela noha odvazil!

252251

30.8.2011 17:48

RE: Jak se to veme .....

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 252206

Tak to je skutek hodný Človeka, kam se hrabou úredníci s vystavováním rodních listu nebo jiných tiskovin. Prinejmenším druhou polovinu bych pokládal za ztracenou, porádná lekce.

252234

30.8.2011 8:52

-

Luxor 195.?.?.?

Pěkný článek. Jenže to na věci bohužel nic nemění. Všeználek Hnízdil sice vypadá opět jako borec, ale ta stará doktorka co řekla "nechejte ji umřít" za toto rozhodnutí mohla taky jít do basy. Dokud se v Kocourkově nezmění právní rámec, tak toto neetické prodlužování umírání bude pokračovat i nadále.
Wolker to vystihl krásně ve své básni- smrt není zlá, zlé je umírání...

252210

30.8.2011 9:45

Související film

fohat 88.?.?.?

http://movie-library.cz/film/103453-invaze-barbaru/

252215

30.8.2011 11:56

Pravá, levá a "oběti resuscitace" snad nezemřou?

Saša 74.?.?.?

Panu Gilíkovi závidím, že dovede napsat článek, ale myslím, že etika je složitější než jak ji viděl snad král Šalamoun (jsem zaujatý proti etice Starého zákona) a opravdu a rozhodně není pravicová nebo levicová. Naštěstí není ani „zbožná“. Jistě eutanazie a vše kolem si zaslouží zamyšlení, ale autor to bere z nešťastného konce a možná neviděl nikoho umírat. Opravdu zřídka se setkáte s „obětí resuscitace“. Ano, můžete vidět případ, kdy je v podstatě tělo udržováno na přístrojích týden, než přiletí příbuzní z Austrálie, což je nemorální. Ale mýlit se resuscitací při rozhodování mezi životem a smrtí? Myslí to snad autor a dr. Hnízdil vážně, že osmdesátiletí chtějí zemřít? Výjimečně ano a jindy je to stejně nevyhnutelné, ale neviděl jsem bytost drženou při životě proti její vůli, je to možné a čtu o tom v novinách – a tam je důvod k zamyšlení. Standardní postup je odepření životně důležité léčby jako infuse a pacient zemře žízní… Hm…

>1. Prvotní příčinou je, že člověk cítí existenciální strach ze sebezničení. Obzvlášť palčivě jej prožívá ateista, protože nevěří v posmrtnou existenci. Nebo:
Obzvlášť palčivě jej prožívá člověk hluboce věřící neb má jistotu, že půjde na věčnost do pekel

>2. Snaží se tento strach ze smrti a z nejisté existence zahnat. K tomu mu poslouží levicová politika, která má jeho existenční nejistotu utišit. … a uzákoňuje všechna možná práva pro co největší počet lidí, různých sociálních skupin, národnostních minorit atd.
Není to v reálném životě pravicová politika, která uzákoňuje práva minorit? Co to má společného s přirozeným pudem sebezáchovy?
Sociální programy jsou v principu špatné neb lidé se mají nechat chcípnout?

>3. … náctiletá holka otěhotněla, a dostala kromě slušného mateřského příspěvku i komunální byt, na který jiní šetřili i desítky let.
Sexuální pud je silnější než pud sebezáchovy, je jistě špatné ji zvýhodnit oproti těm, co namísto rozmnožování pracovaly, ale chcete ji opravdu trestat?

Chce snad pan Gilík potěšit pravicující Pepíky a svést se po levicujících Pepících? Nejsou pravice a levice nálepky nerozumu?

252219

30.8.2011 13:00

a ted něco zcela podobného

fohat 88.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=2XRVA_7p-iw&feature=player_embedded#!

252223

30.8.2011 16:21

Autor je demagog

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Šroubuje na sebe nenašroubovatelné a ještě k tomu blbě.

Já mám to štěstí, že s levicově orientovaným systémem mám osobní zkušenost. Proto vím, že ve škole jsme byly coby děti vedeny ke kolektivní zodpovědnosti. Soudružky učitelky nám povídaly o tom, že je správné pomoci slepci přes ulici, uvolnit starší osobě či těhotné ženě místo v tramvaji, pomoci babičce s těžkou taškou, pomáhat doma mamince s domácími pracemi atd. atd. A hlavně nás učily poskytovat první pomoc.
Naproti tomu na střední škole nás tehdy už "paní" profesorky a páni profesoři učili "nepomáhejte slabším (ve studiu), doplatíte na to sami".

Z demagogického ostouzení levicového smýšlení a sociální politiky autora usvědčuje i fakt, že svoje pseudopoznatky o "nepomáhání si navzájem" čerpá z USA či Velké Británie. Vyloženě levicové země, cha.

Taky je důležité jednoznačně si definovat pojmy "pravice" a "levice". Pravice = individualismus, levice = kolektivismus.

A nutno dodat, že bez kolektivismu a vzájemnosti by nefungovala dokonce ani prvobytně pospolná společnost.

Když jsem tento článek začala číst, původně jsem se domnívala, že jde o pokus nahlédnout jinak na problematiku eutanázie. Když jsem dočetla, bylo po dojmu. Tento článek se nápadně podobá některým starším článkům pana Lhotáka, který vždy začal něčím rádoby okřídleným a skončil odplivnutím směrem k ženám. Pan Gilík začal tématem eutanázie a skončil odplivnutím směrem k levici. Argumenty jsou v obou těchto případech obdobně ubohé.

A ještě jeden dodatek - kdyby se pan Gilík chtěl alespoň dotknout tématu oprávněnosti jakéhokoli usmrcování lidí, nemohl by v žádném případě vynechat dnes běžně provozovanou brutální eutanázii bez možnosti objektu této jakkoli se bránit - umělá přerušení těhotenství. Je-li řeč o právu na život či právu na smrt, toto téma nelze vynechat.

Proto vyvozuji závěr - o nic jiného než odplivnutí zabalené do na první pohled líbivého a čtivého tématu v tomto článku IMHO nejde.

252230

30.8.2011 19:15

RE: Autor je demagog

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 252230

Jedno stary dobry prislovi jasne rika ZA DOBROTU NA ZEBROTU! A to si zapamatujte. V cervenci 2003 jsem byl v situaci kdy jsem videl na HW17 kolizi s 18 wheeler v dost vysoky rychlosti kde kousek pred Tsawwassen Ferry Mercury Sable pristalo ve skarpe na strese a zacalo horet. Ja u sebe vzdycky nosim kudlu a jak si ji chystam na preriznuti bezpecnostniho pasu abych rvouci ridicku z auta na vodpis vytah zkrz predni vokno zjistuju ze to je zamestnanec ICBC ( Insurace Corporation of British Columbia) ktera me v 1986 co se tykalo myho claim mnou nezavineny nehody jejim pristupem ke spravedlnosti hodne ublizila. Tak ze jsem vreckovy nozik Buck zavrel, zasunul do futralu na opasku, vratil se k autu a aspon 15 - 20 minut do doby nez prijeli hasici , policajti a ambulance cumel jak v plaminkach z pristrojovy desky ktery ji sem a tam volizli i xychtik trpi. Byly tenkrat sice za to neposkytnuti pomoci dozvuky ale legalne ti smejdi z ICBC ktery me chteli udelat nezmohli vubec nic. V soudni sini plny divaku kde byla i ona s popalenym xychtem cetli moji vypoved policajtum o tom, ze kazdej clovek ma jinou naturu a ja nikdy meposkytnu pomoc cloveku kterej me ublizil a kterymu bych z jistejch duvodu ( ty tam taky cetli ) nepodal ani sklenici vody i kdyz bych mu tim moh zachranit zivot bylo srandy kopec. Odmitnul jsem pri zpovedi u soudu prisahat na inkvizicni bibli i kdyz soudce bouchal palickou pred smejicimi divaky do stolu jak vzteklej jsem si neodpustil do nich rejpnout a prohlasit, ze mou pomoci ty zle dame z ICBC bych se musel protivil i jejich Bohu kterej me ji chtel ukazat ve stejny situaci a navic zaridil aby ji kazdej rozlisil na prvni pohled od tech ostatnich ............

252237

6.9.2011 20:53

RE: Autor je demagog

sirmiax 92.?.?.?

Reakce na 252237

Ač nevěřící, přece věří. Poslyšte, jste vážně takový pohodář, jak píšete ? [chechtot] [chechtot] [chechtot]

252597

30.8.2011 19:32

proti vzpurným dědkum

fohat 88.?.?.?

co v domovech duchodcu odmítají hodit do chřtánu personálu kompletní duchod...nasadí se injekce takového množství draslíku,který se deklaruje po pitvě jako INFARKT...to jede léta jako euthanazie a nikdo neremcá...?

252238

31.8.2011 9:15

Hlavne, aby o Vasem zivote nerozhodovali jini,zdravotne ani politicky

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Co, bylo kdysi,prirceno Nemcum, ackoliv vse zacalo ve statech americke unie, kde udajne nevylecitelni a velmi mentalne postizeni meli byt likvidovani,tak dnes v jine odmene je tento program namiren na zdrave jedince, jako odlidneni teto planety s radou 500 000,co by idealni pocet obyvatelstva.
What is the message to modern-day man which is engraved on the great stone pillars of the Druid-like monument in Elberton? The first of the "guides" reads: "Maintain humanity under 500,000,000 in perpetual balance with nature. (This-Ed.) Means the entire human race at its climax level for permanent balance with nature."*
Samozrejme ,nez nekoho likvidovat v nejakem starsi veku je daleko ekonomitcejsi zabranit narozeni ditete, znesnadnit mu pristup na tento svet a tim padem zen aje hlavni cil cele teto kampane.
In the UNESCO Courier of November 1991, Jacques Cousteau wrote:
"The damage people cause to the planet is a function of demographics - it is equal to the degree of development. One American burdens the earth much more than twenty Bangladeshes ... This is a terrible thing to say. In order to stabilize world population, we must eliminate 350,000 people per day. It is a horrible thing to say, but it's just as bad not to say it."
Zde musime si pripomenout kampan komunistu v dobe druhe svetove valky,kdy zeny byly nahnany do rad Rude armady, s tim,ze kazda zabita zena,neni jako jedna osoba,ale,zabiti nekolika lidi-deti,ktere by mohla mit.Druha svetova valka dokazala se ztratami na muzich, velmi rychle nahrazeni ztrat,ale u zen tyto ztraty jsou mnohem vetsi a tezko nahraditelne.
The Los Angeles Times of April 5, 1994 quoted Cornell University Professor David Pimentel, speaking before the American Association for the Advancement of Science, as saying that, "The total world population should be no more than 2 billion rather than the current 5.6 billion."
Dusledkem toho,zeny jsou zamerne a propagacne rekrutovany ,do rad armady,na zaklade poznatku ztrat obyvatelstva z druhe svetove valky.Feminismus je hnacim motorem a cilem k likvidaci nejproduktivnejsich lidskych reserv.

252265

6.9.2011 21:10

RE: Hlavne, aby o Vasem zivote nerozhodovali jini,zdravotne ani politicky

sirmiax 92.?.?.?

Reakce na 252265

Kurňa, takhle jsem se na to ještě "nepodíval" !!! Dík za inspiraci !!! Jsem na stopě tomu, že se z nějakého pádného důvodu záměrně decimuje a hubí bílá rasa. Ale že zacíleno je především na ženy (no jasně !!! Vakcinace proti rakovině děložního čípku a jiné s podobným zaměřením = neplodnost, potraty nebo rození postižených dětí?), to mi nějak uniklo !!! Satan se mstí tomu, kdo mu rozdrtil hlavu...a byla to žena !!! Vše do sebe logicky zapadá : "všechno to, co je nahoře (mimo realitu), se děje tak, jako to, co je dole (3D)!!!

252600

7.9.2011 6:33

RE: Hlavne, aby o Vasem zivote nerozhodovali jini,zdravotne ani politicky

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 252600

Vložený obrázek
Zeptejte se sam sebe, k cemu je svetova zdravotni organisace,pred roky vytiskla knizku pro dospivajici devcata latinskoamerickych statu s radou,jak, nechtene otehotnet, kdyz budou provadet sex se zviraty, zkutecne pozoruhodne dilo svetove organisace a otazkou je, co je vic nechtene tehotenstvi,pro devcata a nebo pro zdravotni organy Spojenych Narodu.
Nakonec ,posudte tento clanek:

Mortality of US Newborns Higher than in 40 Other Nations
Babies in the United States have a higher risk of dying during their first month of life than do babies born in 40 other countries, according to a new report.

Some of the countries that outrank the United States in terms of newborn death risk are South Korea, Cuba, Malaysia, Lithuania, Poland and Israel, according to the study.

Researchers at the World Health Organization estimated the number of newborn deaths and newborn mortality rates of more than 200 countries over the last 20 years.

The global neonatal mortality rate decreased 28 percent over the 20 years, from 33.2 deaths per 1,000 live births to 23.9 deaths per 1,000 births, the researchers found.

Proste a kratce,oni vedi,jakym zpusobem regulovat dnes svetovou porodnost,jidlem , vodou,chemikaliemi a lekarskym osetrenim, statnim -globalnim zdravotnictvi,skolni vyukou, a masovymi prostredky navadejici mladez k sodomii.
Zaroven stim kvete obchod"s bilym masem".prirodni zakon na tvoreni pristich generaci zameni za neplodnou prostituci i s sirenim AIDS,jez byl za timto ucelem vyroben v laboratorich USA.
Velke farmaticke koncerny si dobre spocitaly,kolik tisic dolaru dostanou z cloveka nemocneho AIDS za jeho prodluzujici zivot, proste,kazdy paciet s AIDS je pro tyto lidi pytel penez ,tak se na nas vsechny divaji a pocitaji kolik jim to celkove muz evynest na vydelku, dnes ,uz jim AIDS nestaci a tak kazdou sezonu mame nebezpecnou chypku s masivni umrtnosti na obzoru v ramci akce ,vyprazdnit sklady s ockovacimi a uz proslymi sery.

252613

31.8.2011 10:57

Pravo zit...

AA 87.?.?.?

Toto je na dlhu diskusiu/polemiku...
Ak ma niekto zomriet prirodzenou smrtou, tak je prirodzene ho nechat zomriet. Ak ma zomriet nevyliecitelnou chorobou, ci zit cely zivot ako mrzak a sam si zvoli smrt, aby sa usetril trapenia, ci bolesti, je humanne ho usmrtit. Ak si zvoli zivot, vtedy treba zachranovat.
Priklad na zaciatku clanku ma zasadnu chybu. V oboch pripadoch prosperuje a chce prosperovat clovek v pozicii vraha.

252271

2.9.2011 17:48

Eutanazie je neco jineho

siky 186.?.?.?

Pokud autor prirovnava eutanazii k vrazde, pak sam trpi tim, co kritizuje - neschopnosti rozpoznat ony rozdilne casy. Nikdo nema pravo nutit dotycneho zit proti sve vuli nebo jej o zivot pripravit proti jeho vuli. A doktori jsou spis vinni tim, ze brani produktum jako koloidni stribro nebo MMS, ktery leci ty nemoci, kvuli kterym lide nechteji zit. [zahanbení]

252430

Příspěvků: 19

30.08. 06:53 Satanist  Jak se to veme .....
30.08. 16:28 baba_Blažková  RE: Jak se to veme .....
30.08. 20:32 Satanist  RE: Jak se to veme .....
30.08. 23:27 baba_Blažková  RE: Jak se to veme .....
31.08. 02:02 Satanist  RE: Jak se to veme .....
30.08. 17:48 ppppp  RE: Jak se to veme .....
30.08. 08:52 Luxor  -
30.08. 09:45 fohat  Související film
30.08. 11:56 Saša  Pravá, levá a "oběti resuscitace" snad nezemřou?
30.08. 13:00 fohat  a ted něco zcela podobného
30.08. 16:21 baba_Blažková  Autor je demagog
30.08. 19:15 Satanist  RE: Autor je demagog
06.09. 20:53 sirmiax  RE: Autor je demagog
30.08. 19:32 fohat  proti vzpurným dědkum
31.08. 09:15 Robert Nohejl  Hlavne, aby o Vasem zivote nerozhodovali jini,zdravotne ani politicky
06.09. 21:10 sirmiax  RE: Hlavne, aby o Vasem zivote nerozhodovali jini,zdravotne ani politicky
07.09. 06:33 Robert Nohejl  RE: Hlavne, aby o Vasem zivote nerozhodovali jini,zdravotne ani politicky
31.08. 10:57 AA  Pravo zit...
02.09. 17:48 siky  Eutanazie je neco jineho

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 75 čtenářů částkou 17 554 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 1

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 2

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,60 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,39 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,77 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,25 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 744,27 Kč
1 unce stříbra
545,24 Kč
Bitcoin
785 416,52 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 583