Diskuze k článku

Homo consensionis – člověk konspirační

Příspěvků 180

11.8.2011 2:43

555

Tom 24.?.?.?

Ty pětky jsou za tohle poklesnutí na mysli:

>Jak dlouho tohle ustojím?

Jinak to nemá chybu [smích]

250460

11.8.2011 21:37

RE: 555

ikke 89.?.?.?

Reakce na 250460

Ten clanek nema chybu. Nekdy me "homo consensionis" pripada jako drivejsi obyvatel Evropy, ktery v blescich, zatmeni slunce a jinych prirodnich jevech - ktere si nedokazal vysvetlit - videl zasah bohu ci boha (dle staleti a dle viry v te dobe moderni - pohanske ci krestanske): Proste to byl a je zasah "z hora", drive to byli nadlicti bohove ci buh, dnes nad lidem postavene vlady a tajne sluzby apod.

Ne ze by vlady a tajne sluzby byly zrovna beranci - a zde souhlasim na 100% s autorem clanku - za vsim rozhodne nestoji. Ale ten, kdo podleha vire v konspitativni teorie - vidi stejne jako v drivejsich stoleti nekteri z nasich predku - nad vsim neco pro ne neuveritelneho, co prichazi odnekud z nevysvetitelnych vysin.

Tyto "nevysvetlitelne vysiny" byly drive bohove ci buh, dnes to jsou "vlady a jejich tajne sluzby".

A mame vysvetleni: Co neni cerne, je bile a co je bile je cerne.
[zmaten]

Hlavne si vse vysvetlit a verit: Vira pomaha cloveku v jeho existenci [smích]

250581

12.8.2011 11:08

RE: 555

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250581

A to že se jeden člověk pomátne není zásah z hora? Vezmu-li v potaz že každý jednotlivec je svůj vlastní bůh, který si řídí svůj vlastní svět a pouze koreluje s ostatnímy světy?

250637

13.8.2011 20:55

RE: 555

ikke 89.?.?.?

Reakce na 250637

"Vezmu-li v potaz že každý jednotlivec je svůj vlastní bůh..."

Bullshit: Tim zanika spolecnost, nejsou pravidla... ...to rikal i ten magor Breivik: Obcanska valka v Evrope. Vy mu fandite? [překvapení] [překvapení] [překvapení]

250778

14.8.2011 1:42

RE: 555

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250778

Ne, nefandím, je mi to celkem jedno, bo to nemůžu a ani nechci ovlivnit.

Malinko jste to nepochopil. Bylo to myšleno tak že:

Velký třesk, kupa hmoty a z té je naprosto vše. Vy, já, Breivik ..... Takže všichni jedno jsou = kolektivní vědomí šmrncnuté egy. Ale to je na delší povídání. A kdoví jestli to tak doopravdy je, že?

250835

14.8.2011 12:38

RE: 555

Reneeeee 78.?.?.?

Reakce na 250581

Pět s velkým "P" protože opět nic nového. Možná článek vypadá jako průlom v posuzováni informací, ale jen zase odvrací pozornost...

Jediným možným posouzením o pravdivosti informací jsou naše vlastní znalosti a zkušenosti. Nepotřebuji být vědec abych viděl jak přiŕoda trpí, nepotřeebuji být botanik abych věděl, že dnešní ovoce nemá žádnou chut a dokonce nepotřebuji aby za mě někdo rozodoval co musim a nemusí vlastnit abych ve společnosti mohl fungovat jako její součast. Tohle jsou fakta, ktere znate všichni a dokažete je posoudit. Zde je skutečna pravda a každý vím kdo lže nebo provádi konspirace.

250889

11.8.2011 2:44

Konspirace,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já určitě jsem starej konspirativec. Na blbé náhody nevěřím, i když je nelze vyloučit. Mno, hroutí se nám papírové měny, v Libyi a jinde vyhráváme, v Londýně se nám zlehka zvandalizovala ulice a média s hlavounama proj neví, kde to má kořen? O Isladnu se raději neinformuje... A my v ČR řešíme pochod sexualních menšin.

Ne že by si Kalousek uvnitř hlavy myslel zase tak něco jiného než Bátora, ale přece jenom se chystá privitizace vzdělávacího systému a z toho něco kápne, takovej náměstek z VV a ještě ke všemu s ideály se nehodí. Nejlepčí byla doporučení Tominové jako poslankyně parlamentu a stínové ministryně pro lidské práva. Život sám píše ironické příběhy drsného satiriky velkéhop formátu. Nečas jako premiér má nechat Bátoru zmizet prozatím ze státní zprávy, protože kandidoval v minulosti za politickou stranu, kterou Tominová nemusí. Nevím zda byla ministerstvem vnitra demokraticky Narodní strana zakázána? A třešínku na dortu dodala vládní zmocněkyně Šimůnková, která poslala nezávislým svobodným médiím návod, jak informovat o Pride parádě. Tohle je samozřejmě pohled konspirativce. Víceméně Pride paráda bez nějakého veřejného průvodu do naha je nudná záležistost, ale dá se o tom psát, demokraticky napovídat z vlády médiím jak informovat nebo z řad opozice čistit státní zprávu od ideologicky málo uvědomělých soudruhů i demokratů. Jsou západní ambásady zděšeny ohrožením demokratury na český způsob?
http://www.novinky.cz/domaci/241481-batora-je-rasi...
http://www.novinky.cz/domaci/241474-v-metropoli-of...

P.S. Tomuhle si říká sarakasmus, i když se objeví uvědomělý, co to nazvou rasismem, xenofobií a já nevím co tomu nálepkovači a dostatečně kovaní demokrati na výši, tak co tomu všecko přišijou? Ale vyložit to jde jakkoliv. Demokraticky i konspiračně a taky selským rozumem. [velký smích] [velký smích]
http://www.youtube.com/watch?v=JBJVVFX1Rjo

250461

11.8.2011 15:00

RE: Konspirace,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 250461

suhlas. myslim ze minimalne breivik nahoda urcite nebola. neverim, ze je tak mentalne postihnuty, aby nepochopil, ze veci za ktoru bojuje(ak za nu naozaj bojuje) svojim cinom VELMI ublizil

250543

11.8.2011 16:11

RE: Konspirace,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 250543

Jsem téhož názoru jako Vy. Za Breivikem se zavřela neprodyšně voda a už se nikdy nic podrobnějšího nedovíme. Třeba názory jeho přátel, nebo dívek, s kterými žil a tak podobně. Nebo výpovědi autentických svědků masakru, že třeba Breivika viděli osobně, jak střílí do lidí. Místo toho svědkové jednotně vypovídali, že střílejících lidí bylo víc. Ale mainstream už to dál nerozvíjí,již o tom všem mlčí jako hrob. To je taky jeden z jasných příznaků, který nasvědčuje tomu, že Breivik byl ve skutečnosti obětí tajných služeb a byly to ony, kdo ten výbuch i masakr spískaly.

Jarmila

250551

11.8.2011 18:20

RE: Konspirace,

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 250551

Ja si to nemyslim. Dopoustej se chyb a jiste naky detaily co se tyce toho masakru v Norsku casem jeste vylezou.

250566

11.8.2011 20:06

RE: Konspirace,

ikke 89.?.?.?

Reakce na 250566

Ty detaily ohledne Breivika uz davno vylezly na povrch, akorat o tom nepisi v ceskych medii - norska media jsou toho plna.

Cituji anonyma nahore: "Za Breivikem se zavřela neprodyšně voda a už se nikdy nic podrobnějšího nedovíme. Třeba názory jeho přátel, nebo dívek, s kterými žil a tak podobně. Nebo výpovědi autentických svědků masakru, že třeba Breivika viděli osobně, jak střílí do lidí. Místo toho svědkové jednotně vypovídali, že střílejících lidí bylo víc."
- Svedkove nevypovidali jednotne, ze strilelo vice lidi; byl tam akorat strasny zmatek a jen malo z tech, kteri videli Breivika osobne, je jeste na zivu. Protoze Breivik byl v policejni uniforme, lide neverili ani kdyz (konecne) prijela opravdova policie na ostrov (a neverili ani tem odvazlivcum z campu Utvika, kteri vyrazili v clunech na pomoc na ostruvek Utoya). Mozna, ze nekteri videli, jak druha vlna antiteroristickych jednotek (dorazila v sile 28 muzu asi dvacet minut po prvnich 8 muzich, kteri zatkli toho magora), odstreluje vsechny zamcene dvere v budovach a mysleli si, ze strelba pokracuje: Policejni antiteroristicka jednotka Delta ostrov dukladne prohledala, prezivsi co se zabarikadovali v budovach, museli hezky v rade - ruce na cloveku pred nim - pochodovat k molu a zaroven toho cloveka pred sebou hlidat (az na zranene).
- Breivik nikdy s zadnou divkou nezil: Sice neustale pratelum o divkach vypravel, ale nikdo ho nikdy s zadnou holkou ci zenou nevidel.
- Nazor kolegu ze tridy na Breivika je zaznamenan v jeho vysvedceni po ukonceni 9ti lete skoly a neni zrovna pozitivni: Uz v te dobe nenasel kontakt ke kolektivu (kdyz byl jeste dite, tak tomu bylo jinak).

Detaily jsou zname, akorat nejsou zverejnene v ceskych medii. Jiz jsem to psal v diskuzi na tema Breivik u drivejsich clanku: Nema cenu vytvaret konspirativni teorie na zaklade nedostatecnych ci spatnych informaci... [vyplazený jazyk]

250574

12.8.2011 2:20

RE: Konspirace,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 250574

Kde sedíte, že máte dostatečné kvalitní informace? Norové prudí dlouhodobě, Mosanto a jeho přátele v Eropě by rádi omezili malým sedlákům nákup hnojiv, pesticidů a jiných nebezpečných chemikálií. Omezit držení zbraní lidičkami by se chtělo všeobecně, poněvadž nám začíná jít do tuhýho. Kolem užitečného vola jako Breivika se určitě nachomýtlo více tajnejch než norská tajná služba. Co jsem viděl fotky, tak ta bomba udělal obrovskou paseku. O tom, že blb v novém protichemickém oděvu ke všemu čistém, přepracoval tunu hnojiva na bezvodý praktický čistý NH4NO3, soudě podle škod po výbuchu si myslím svoje. Diletant, který po bordelech shání kalacha v Praze si těžko obstará rozbušky, že by je vyrobil?... [velký smích] [velký smích] A nakonec zapojil tunu trubiček řekněme po půl kile, to už je vůbec hodně veselé.

A to říkám jako týpek, co měl za jedna z labin z anorganické a organické chemie. Kdybych si máknul, tak bych to byl schopný přečistit hnojivo. Při explozy S4N4 jsem přišel o půlku palce, takže bych měl být dostatečně opatrný při výrobě na tunu, minimálně tak kila třaskavin do rozbušek, což je na koleně s prominutím kurevsky hodně kilo třaskavin. Ještě bych z toho už s velkýma problémama udělal rozbušky, ale abych to zapojil, aby to způsobilo obrovskou škodu. No way. Na to prostě musíte mít zkušenosti jako aspoň střelmistr nebo pyrotechnický výcvik z armády nebo něco na ten způsob, to se v civile neučí.

Tzhle informace mě vedou, že v Oslo bouchla bomba, kterou vyrobil klidně i na bázy ledku profík. Došlo k výměně toho, co tam dovezl Breivik. Otázka několika minut, když takového osla vytipujete, sledujete a lehce na dálku manipulujete. Prostě telátko jako Breivik dle mých životních zkušeností nemohl výrobu cirka kila třaskavin ve zdravý přežít.

Když to přepísknu, tak na várku na koleně dostanete 20g a to je tolik, že když vám to bouchne v nádobíčku, tak vám v tom fajnovém obleku udělá slušnou újmu na zdraví, kromě odpisu obleku. Ten oblek je pro mě jako chemika vůbec kravina, udělat si na farmě i primitivní digestoř je mnohem rozumější při množství tuna. Breivik musel mít minimálně 50 krát štěstí, lidi si rychle myslí, že jsou mistři světa. Mě odhaduju bouchlo pod rukama, tak 10g S4N4 a mslím, že to není příliš účinná třaskavina. Pravá ruka spálená na některých místech hezky do černa, část tkaní utržena z toho plyne nutnost plastiky, tepenné krvácení, šok... O tom, že bych přežil v centru města sám bez pomoci?... Kdyby lidi u katedry AG chemie odešli o 10 minut dříve na oběd, tak filosofové by mě možná nenechali vykrvácet, poněvadž v roce 1991 ještě v ČR hodně lidí ovládalo PP, ale ruku do ohně bych za to nedal. Docenti chemie okolo šedesátky měli v ksichtě lehce zelený nádech, a ti už lecos nehezkého v labině viděli. Kupodivu ženský se drželi. A zrovna sekretářka nechemik. [cool]

250610

12.8.2011 6:57

RE: Konspirace,

ikke 89.?.?.?

Reakce na 250610

Nejsem ani chemik, ci odbornik na vybusniny, ale v roce 1921 v nemeckem Ludwigshafen (v casti mesta Oppau) explodovala cast fabriky BASF, ktera vyrabela umela hnojiva: 500-600 mrtvych, asi 2000 zranenych, 5000 znicenych bytu v okoli. Pricina neznama, nikdy totiz nenasli ani zaklady budovy.

Jen sleduji norska media.
Norska media ted take prevazne pisi na tema nepokoje v Anglii, ale samozrejme sleduji i ten masakr v Norsku: Po dvou tydnech, kdy se venovali Breivikovi, skodam, pravu, vypovedi svedku, pohrbum, zranenym atd., se nyni pustily do toho policejniho zasahu a zjistovaly chyby: Nechaji ovsem se k tomu vyjadrit i policajty (a armadu); zajimave je, ze zatimco sefove policejnich distriktu v Oslo a Nordre Buskerud (tam spada Utoya) se vymlouvaji (Oslo to hazi na Nordre Buskerud a ten na danou, neprehlednou situaci), tak sef policejnich odboru mluvi o "neskutecnem chaosu": To potvrzuji i nejmenove policejni zdroje (policajti dostali od vedeni "kosik na hubu" nebo-li cesky prikaz drzet krok a hubu) a ten chaos byl nejen ohledne akce na ostruvku Utoya, ale i v Oslo (posadka jedineho policejniho vrtulniku Norska, ktera mela dovolenou, se hlasila 15 minut po vybuchu do sluzby, ale bylo jim receno, ze je nepotrebuji; norsky parlament nebyl zajisten ani jeste 3 hodiny po vybuchu bomby; dalsi specialni jednotky policie, urcene k zajisteni budov v pripade sabotazi a teroristickych utoku, nebyly vubec mobilizovany; krizovy stab v Oslo dostal hlaseni o strelbe na Utoya 30 minut po tom, co policie prijala zpravu o te strelbe; vrtulniky armady pro policii byly vyzadany teprve 1 1/2 hodiny po vybuchu bomby a trvalo dalsi 2 hodiny, nez vubec vzletly).

Tohle opravdu nevypada na konspirativni teorii, spise to vypada na velky binec. Budou asi padat hlavy - vcetne sefky policejni bezpecnostni sluzby; ta sluzba se vubec nevenovala moznosti utoku pravicovych extremistu.

Breivika momentalne proveruje stab asi 100 lidi, hlavne jeho minulost, norsti anonymni hackeri navic jiz otevreli jeho email a predali policii (pres novinare) - asi o nem zjisti vsechno, ale bude to chvili trvat.

250619

12.8.2011 11:53

RE: Konspirace,

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250619

No a co jako, že někoho prověřuje 100 lidí? Co to je za lidi, jakou mají erudici? Jak moc se jim dá věřit? Co když už jsou tak pohodlní, že jim nevadí tak triviální hra jako slovíčkaření (zlehčování významu pomocí volby správných slov) v závěrečné zprávě?

Dám Vám příklad, jak to běží v reálu. V bedně nedávno běžela "informace", že naši vojáci byly napadeni na základně a že je budou přesunovat kamsi do bezpečí. Něvěřil jsem vlastním uším jak ty svi*ě manipulují s fakty. Je totiž sakramenstký rozdíl říci laikovi slovo základna a k tomu pustit ilustrační obrázky z basecamp pro pár tisíc lidí a nebo ukázat real foto oné "základny", která je v reálu velká jako půlka fotbalového hřiště a slouží pouze ja observation point obehnaný jedním defence valem a pár střílnami.

Takto pane vypadá ta naše médii prezentovaná relita. Je to čistá dezinformační kampaň. Oni Vám sice řeknou co se doopravdy stalo, ale volbou těch správných slov to zároveň degradují na level 1 a na ten už většina humanoidů ani nereaguje. A postupně přejdou k levelu 2 a 3 a to fakt nechci raději ani domýšlet. To už nám asi i poteče krev z té 3D bedny. Co z toho plyne? Vy možná ještě věříte médiím, ale já opravdu ne. Já už se pouze bavím s čím na nás vyrukují příště. A spíše si říkám tohle je velká bouda, tohle nestojí za pozornost a tohle je opravdu pro smích jak to jěště stále zkouší. Raději si udělám úsudek sám, než abych věřil jákýmkoliv médiím. Každé médium někdo vlastní a ten někdo chce profit, ne pravdu pro všechny. Tak je tomu i zde, akorát v menší míře. Stačí se podívat na skladbu článků. Třikrát se to tady nějak nepovedlo s Breivikem a najednou tu máme echt článek o pomatených konspirativcích, kteří údajně o ničem nepřemýšlí a rovnou odsuzují. Co to je za hru? Kdo ji doopravdy rozehrál?

Jak můžete vědět, že třeba pan editor za těch 11 let nezačal kopat za někoho jiného a toto médium je pouhá databáze případných nepohodlných protivniků z řad myslících tvorů?

Je to jednoduché, každý nečemu potřebuje věřit, každý potřebuje někam patřit, protože kdyby jste neustále pochyboval o tom jestli 1 + 1 = 2, tak se zblázníte jako hlavní hrdina tohoto filmu: http://www.csfd.cz/film/2434-spiknuti/.

Na bloňdáka prdím, pokud je to tak easy s těmi fakty, tak už by dávno bylo jasno, nemyslíte? My jsme možná banánová republika, ale aby se nenašel dostupný vrtulník a podobné srandy co tam píšou? Možná tak někde na Marsu, ale né ve "vyspělé" zemi. Zkuste se podívat do historie a pohledat "neposlušné" země co se u nich dělo a za jakých okolností změnili názor.

250643

12.8.2011 23:09

RE: Konspirace,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 250643

Ne, asi 100 policistu proveruje Breivikovu minulost. Jinak souhlas, ze media prezentuji casto (at uz ucelove nebo z blbosti) uplne kraviny: Kdyz jsem cetl ceska media s odkazem na norska media, tak jsem zjistil, ze norska media pisi neco uplne jineho, ci ze v citatech chybi slova a/nebo cele pasaze a ze jde o neco uplne jineho. Nebo reporteri jednych ceskych renomovanych novin psali o vezeni v Norsku a nebyli schopni si na google-maps alespon overit, kde se to (luxusni) vezeni Halden nachazi a tak psali uplne blbosti. Ale necham to byt, to je na dlouho.

Odpovim radeji na Vas dotaz ohledne vrtulniku - to je totiz dalsi fraska norske policie: Norsko ma jen 1 policejni vrtulnik (sousedni Svedsko 6-7) a ten jediny vrtulnik mel do roku 2006 vice posadek - pote se zacalo setrit a tak zustala jen jedna posadka... Ta (na 4tydenni dovolene) se hlasila do sluzby 15 minut po vybuchu bomby v Oslo (vybuch 15:26), byla ale odmitnuta s tim, ze nejsou potreba... ...zmobilizovana byla az vecer a vrtulnik staroval okolo 21:00 (vrtulnik ma termokamery a tak letel hledat prezivsi na Utoya). Pritom kazdy rok posadka tohoto vrtulniku nacvicuje s odstrelovaci policejni antiteroristicke jednotky Delta zasah ze vzduchu proti teroristum. Vrtulnik ma kapacitu 1-2 odstrelovace + samozrejme pilota. Z Oslo doleti vrtulnik na Utoya za 8 minut.
Vetsi vrtulniky (Bell 412) pro transport jednotky Delta ma armada na letisti Rygge - 20-30 minut letu do Oslo. Dva vrtulniky byly vyzadany policii v 16:50 (1 hod a 24 min po vybuchu bomby v Oslo) a uvolneny k zasahu po dalsi 1 hod a 35 min (minutu predtim, nez byl Breivik zatcen).
Shodou okolnosti si norska zachrana sluzba AMK vyzadala jiz drive zachrany vrtulnik armady typu Sea King: Vrtulnik startoval v 16:45 z Rygge a dorazil do Oslo v 17:10, byl vyzadan pro pripad, ze by kvuli vybuchu bomby v Oslo bylo treba presunout pacienty z nemocnic v Oslo jinam a uvolnit tim kapacity nemocnic. Vrtulnik se tedy nachazel jiz v Oslo (dokonce v centrum na Ulleval nemocnici), ale policie o tom nevedela.
Jinak by totiz mohla vrtulnikem poslat 8-10 clenu Delta k ostrovu Utoya a vrtulnik mohl transportovat zpet zranene z ostrova, kteri jiz byli na pevninu dopraveni privatnimi cluny z campu Utvika.

(pokracovani)

250702

12.8.2011 23:24

RE: Konspirace,

ikke 89.?.?.?

Reakce na 250643

Pokracovani

Prvni zpravy o strelbe na Utoya jsou logovane v 17:24 (AMK) a 17:26 (policie distriktu Nordre Buskerud, kde se nachazi Utoya). Teprve v 17:50 je informovan krizovy stab v Oslo a v 17:58 Hlavni zachrana centrala pro jizni Norsko v Sola pobliz Stavangeru.
V 16:53 vyrazila do Oslo dalsi helikoptera typu Sea King z Orlandu (pobliz Trondheimu), ale byla (zatim neznamo proc) vracena zpet.
Vrtulniky Bell 412 nemaji – na rozdil od zachranych vrtulniku typu Sea King – neustalou pohotovost: Prvni vzletnul v 18:55, druhy v 19:20 a treti v 19:34

Policejni antiteroristicka jednotka Delta urcite odvedla dobrou praci, ale musela se dostat po vlastni ose k Utoya – tam ji velela policie distriktu Nordre Buskerud a ta ji presmerovala ne k nejkratsimu mistu Utvika – 675 m od Utoya – ale k Storoya, 3,6 km od Utoya. Tu fraskgoru na tom potapejicim se preplnenym policejnim clunu natocil amater z ostrova Storoya – nakonec policajty zachranili civiliste s cluny a umoznili jim dopravit se na ostrov.
Vojenska antiteroristicka jednotka FSK (Forsvarets spesialkommando = specialni komando obrany) byla policii vyzadana v 18:21, v 19:09 prichazi oficialni zadost ministerstva justice, podle armady okamzite povoleno, pisemne potvrzeno 20:06. FSK a Delta pravidelne trenuji spolu a v minulosti jiz spolecne zasahovaly napriklad pri bankovnich loupezi, kde byly rukojmi.

Breivik byl zatcen v 18:27, predtim ale – dle sveho advokata – pry asi 10x volal policii, ze se vzdava (doslova ze “kapituluje”), ale mezitim dale strilel lidi. Jeden hovor je potvrzen policii. V oblasti Utoya selhaly mobilni site vsech operatoru, Breivik pry neslysel odpoved policie, ktera ho volala zpet (prehlceni siti mobilnich operatoru potvrzuji operatori Telenor a dalsi)

Dale:
- Policie distriktu Nordre Buskerud neni jeste napojena na integrovanou digitalni nouzovou komunikacni sit a musela se castecne domlouvat se zachranou sluzbou AMK pomoci faxu a emailu
- Automaticky varovny system v Oslo se udajne prehltil vybuchem bomby - kolaboval a vse se resilo manualne telefony.

Proste:
Bordel nad bordel, deti z ostrova Utoya volaly rodice a pry se ptaly "Kde jsou vrtulniky? Umirame!" Norsko si – jako bohata zeme – muze dovolit zasah v Libyi. Muze si dovolit nakup Lockheed Martin F-35, na ktere Cesko nema.

A jeden clovek-magor vyridi cele Norsko [překvapení]
Asi si tu koordinaci budou Norove muset znovu promyslet [pláč]

250703

13.8.2011 7:49

RE: Konspirace,

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 250703

Po tom co jste napsal, už nemám sebemenší pochyby, že to byla akce globální tajné služby, která je svou ničivou a neomezenou mocí nadřazena všem místním národním tajným službám.Řeknu to na rovinu, tou mocnou globální tajnou službou je Mossad a podléhá jí i americká CIA, ruská FSB i čínská tajná služba (to jsou takoví ti hadi a mřížky[smích]). Breivik byl jen velmi dobře vytypovaná figurka (jako třeba i Assange), nic víc.

250718

13.8.2011 9:27

RE: Konspirace,

ikke 89.?.?.?

Reakce na 250718

Mossad operoval v Norsku v roce 1973, kdyz likvidoval atentatniky z Mnichova (1972) a to se jeste spletli a zabili omylem arabskeho cisnika v Lillehammer, ktery s Mnichovem nemel nic spolecneho.

Urcite Vas potesi clanek o roce 1973 a 2011:
http://uprootedpalestinians.blogspot.com/2011/07/from-lillehammer-1973-to-oslo-2011.html

Norsko je jednou ze zemi Evropy, ktera je hodne protiizraelska. To plati predevsim pro socialni demokraty jako norska Strana pracujicich (AP) a jejich mladeznickou organizaci AUF, ktera byla cilem utoku na Utoya.

Kdyby za utokem Breivika staly "mocne globalni tajne sluzby" typu Mossad a CIA ci FSB, tak by asi Breivik nemusel akci financovat pomoci 25 kreditnich karet (dosly mu penize) a urcite by neumistil bombu v Oslo amatersky zrovna nad garaz ci podzemni tunel, ktery "pohltil" az 50% sily exploze (proto "jen" 7 mrtvych pri 980kg-bombe).

Ne, Norove jsou proste naivni a norska naivita, ze neco takoveho se nemuze stat v Norsku, byla "komplicem Breivika", jak spravne pise aktualne.cz, jediny cesky denik, ktery vypravil sve redaktory do Norska, aby si na miste udelali obrazek o tom, jak to v Norsku opravdu funguje. Proto take ten bordel v koordinaci, centralne tam nikdy nic moc nefungovalo a tak tomu bylo jiz v dobe Vikingu. Norove maji proste jinou mentalitu a tak cela zachrana akce probihala tak, jak probihala: Vynikajici nasazeni dobrovolniku s cluny, lekari a zdravotnicky personal se sam mobilizoval, profesionalni zasah protiteroristicke policejni jednotky Delta a neuveritelny bordel a casove ztraty diky nefunkcni komunikaci a chybejici koordinaci.

Mimochodem: V roce 2004 navrhla policie uzavrit tu ulici v Oslo pro auta, kde bouchla ta bomba, v roce 2005 projekt dostal zelenou, pote stiznosti/zaloby sousedu v te ulici, stavebni firma zacala tento rok budovat zatarasy, mely byt hotove do cervence tohoto roku, z technickych duvodu se to protahlo o 2 mesice... ...ze by Mossad, CIA ci FSB? [smích]

250719

13.8.2011 16:06

RE: Konspirace,

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250703

No koukám pane ikke, že Vás to celkem vzalo. Vy máte osobní mnohaleté vazby na Norsko? Protože jinak fakt nechápu jak může někdo investovat tolik času a energie do tak bezvýznamné věci jako byla tahle.

Ano, jistěže je to selhání systému, ale kdo ten systém zřídil, kdo jej povolil? Kdo jej řídí? Ať už na low level či high level?

Jsme to my, lidé! Takže ať je to jak chce, je to pouze naše lidská chyba, naše lidské selhání, že v tomto systému nadále z pohodlnosti jedeme. A pokud nepřijde opravdový zázrak, tak nevím, nevím ...

250742

12.8.2011 14:39

RE: Konspirace,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 250619

>Tohle opravdu nevypada na konspirativni teorii, spise to vypada
>na velky binec. Budou asi padat hlavy
To je ale smula. Vite, co to znamena? Ze vsude na svete, tedy hlavne v zemich, kde neco takoveho neprichazi v uvahu, v uvahu bezpecnostne prijde, coz znamena vetsi a duslednejsi hlidky, smirovani, hlavne na internetu - vladci maji duvod k vseobecnemu utazeni. Cili to pracuje proti nam, cistym a jen diskutujicim.

250652

13.8.2011 0:18

RE: Konspirace,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 250619

Příčina neznámá. Hmm, jakou to má sdělovací hodnotu? V chemických fabrikách se s lesčím dělá skutečně ve velkým na tuny, hektolitry, takže když tam začne něco bouchat, tak to může být z dostatečné vzdálenosti lecos zajímavého. Já tvrdím, že to co bouchl v centru Oslo, tak Breivik sám nebyl schopný dát dohromady.

Jestli v norské policii byl větší nebo menší bordel a co píšou v norských novinách na tom nemění vůbec nic. Samozřejmě ven nepůjde ani upřímný názor vyšetřovatelů o tom, co se skutečně stalo. Taky bych vypustil verzi osamělého magora, který měl štěstí. Nač by se měli obyčejný lidičky více znepokojovat? Ale uvnitř by foukal hodně čerstvý ostrý vítr a kopalo by se do zadnic, někerý lidi by si hledali novou práci, někdo by šel do penze.. Vono mám pocit, že ten vítr vane i za hranicemi Norska.

A pokud dojdou k tomu, že někdo použil Breivika jako užitečného idota, tak si to nechají pro sebe. I když nelze vyloučit nějakou reakci, něco více než říct diplomaticky šeptem mezi chlebíčky někomu, že jsou pěkná banda zkurvysynků. Když zaboucháte na díru klackem jestli jsou sršni doma, tak nikdy nevíte co bude? V každým případě pokud to děláte pravidelně, tak sršně zaručeně jednou doma zastihnete.

250707

13.8.2011 16:11

RE: Konspirace,

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250707

"Když zaboucháte na díru klackem jestli jsou sršni doma, tak nikdy nevíte co bude? V každým případě pokud to děláte pravidelně, tak sršně zaručeně jednou doma zastihnete."

----------------------------------------------

Krásné přirovnání. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Já bych to hnízdo rovnou nakopl / odstřelil.

250743

12.8.2011 8:34

RE: Konspirace,

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 250610

Pane René, dobrý postřeh s tím čistým protichemickým oblekem. A vůbec opět velmi zajímavý kometář insidera z prostředí chemie. Děkuji za něj. Já osobně jsem tak na 50/50 zda to bylo spiknutí či ne, je tam stále příliš mnoho otazníků, myslím že až čas ukáže.

250624

12.8.2011 15:51

RE: Konspirace,

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 250610

No, já nevím, ale zase tak příšerně složité to tedy nevidím. On zase ten ledek tak úplně čistej bejt nemusí. Spíše by mne zajímalo, co přesně bylo použito v tý náloži. To by na místě výbuchu měli experti spolehlivě určit. Nevím, zda se o tom veřejně psalo, sám jsem inf o tom nenašel. Byl tam použit kromě ledku např. K2Cr2O7 ? Co bylo použito jako palivo? Byl tam použit Al prášek? A už vůbec nevím, co bylo použito jako rozbuška, případně počinová nálož.
Nebezpečná výroba to sice je, to máte pravdu, ale srovnávat to s výrobou vysoce citlivých třaskavin? Já sám jsem toho kdysi vyrobil a i odpálil množství ca. 3kg a mohu říci, že bezvodej ledek to nebyl a petelice tak obrovská, že jsem byl až překvapenej... [smích] Vyrobit rozbušku taky není tak extrémně složité, ale tam už jde o hubu, zejména při sušení. Snad pevnej líh a citronovou kyselinu lze obstarat, možná horší to bude s 30% H2O2. Ale nemožné to není.
[mrknutí jedním okem]

250657

13.8.2011 0:31

RE: Konspirace,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 250657

Já neříkám, že to je nemožné. Já říkám, že to chce mít zkušenosti a být aspoň průměrný zručný chemik, aby vyrobil matroš do rozbušek na tunu ledku s nějakým ještě silným oxidovadlem nebo jiným vylepšením.. A zapojit to? No way, bez nějakého výcviku. Že se to naučil z návodu na netu? Pár jsem jich tady viděl, někeré docela nebezpečné. Vyrobit by podle nich šel skoro zaručeně výbuch. Jenomže já si to přečtu, a řeknu že tohle v návodu nahradím, a udělám to jinak. Poněvadž jsem na rozdíl od Breivika obdařen praktickým i teoretickým vzdělaním. Mě si stačí koupit Gaža nebo Willikinsona, plus zelenou příšeru od Červinky, přečíst si vybrané kapitoly, podívat co se legálně dát koupit a začít myslet. Ale kdybych skákal po hlavě, tak bych to nezapojil. Jenomže Breivik měl na rozdíl ode mě, střední školu, pak nějakou kancelářskou firmu. Já jsem strávil stovky hodin v laboratoři pod kvalitním pedagogickým dozorem s veškerým potřebným chemickým vybavením, plus mnohem více teoretické přípravy. Jako pomvěd jsem dělal s třaskavinou, po explozi zakázána v ČR pro studenty. Co Breivik kromě toho, že si koupil obleček na netu plus několik metráků hnojiva?

250708

13.8.2011 17:31

RE: Konspirace,

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 250708

Ale jistě, já jen bych byl s předčasnými závěry opatrný. S tím oblekem je to jako s tím nalezeným Attovým pasem po nárazu letedla.... [smích] Třeba se jen někdo horlivě snaží dokázat, že za všechno může pouze on. Já klidně věřím, že někdo mohl stát v pozadí a klidně Breivika podpořit. Zejména vědomostmi. Někdy stačí aktéra(ry) pouze popostrčit. Potom to navenek vypadá jako sólo akce... Dokazovat vlastními zkušenostmi, že ten druhý by to nedokázal nemusí být zrovna záruka pravdy.

250747

13.8.2011 20:34

RE: Konspirace,

ikke 89.?.?.?

Reakce na 250747

Navod na vyrobu bomby z umeleho hnojiva odvysilala norska tv NRK minulou zimu v serii poradu "Tohle nedelej doma" (Ikke gjør dette hjemme) a porad byl samozrejme kritizovan: Pochybuji proto, ze nyni zverejni, co presne bomba v Oslo obsahovala - nebudou chtit dat dalsim pripadnym magorum navod na vyrobu.

Po vybuchu bomby se siril silny zapach siry - proto se policie v Oslo hned domnivala, ze jde o autobombu typu ANFO (ammoniumnitrate/fuel oil).

Mimo hnojiva - 6 tun je pry bezna mala objednavka pro stredni statek - nakoupil ten magor ve Svedsku aluminium, ze ktereho si sam pravdepodobne vytvoril prasek. Dalsi chemicke komponenty nakupoval napriklad v Polsku pres inet, nakup byl zaznamenan policejni bezpecnostni sluzbou, protoze slo ale jen o sumu 122 NOK (asi 370 Kc) - coz je v restauracich v Oslo cena za jedno velke a jedno male pivo - nevenovala tomu logicky pozornost.

Statek si ten magor pronajal ze nekolika duvodu:
- Od roku 2008 je v Norsku zakaz prodavat amonium nitrat beznym osobam.
- V lete 2009 vstupuje v platnost EU-direktiva 552/2009, ktera dale omezuje prodej amonium nitratu; v tom roce zaklada magor firmu "Breivik Biofarm".
- Statek je vhodny k vyrobe bomb; je stranou bezneho zivota a jen asi 1 1/2 az 2 hodiny cesty od Oslo.

Pokud Norove zverejni informace ohledne te bomby, najdete je z velikou pravdepodobnosti na Teknisk Ukeblad (www.tu.no - technicky tydenik). Doufam panove, ze i jako nechemik, jsem Vam touto informaci trochu pomohl.

Pekny zbytek vikendu

ikke

250775

14.8.2011 1:07

RE: Konspirace,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 250747

Pane jen tak vy jste chemik technolog nebo tak něco? Jak vidíte, že Breivik byl schopne na 50 krát vyrobit kilo třaskaviny a připravit ji do toho velmi lehce iniciovatelného stavu? Já bych to byl schopný vyrobit, ale štěstím bych při tom nezářil. Mít v takovém případě strachové buňky znamená bonus, pro skončení výroby bez újmy na zdraví. Mě vyšel nějaký odhad na tuhle otázku. Kdybych byl vyšetřovatel, tak užvaněný Breivik by mi tenhle odhad lehce potvrdil nebo vyvrátil, buď by výrobu a konstrukci bomby popsal do nejmenších detailů nebo by o tom žvanil nesmysly. Není problém si z té jeho verze vyrobit kopii a provést s ní testy. Pravdu v tomhle punktě zná jenom ten, kdo případně zrealizoval černou operaci. A jasnovidci. Ale pokud není schopen říct detaily o bombě a ta bomba breivikovi konstrukce neudělá v testech dostečnou paseku, tak... Vyšetřovatelé a analytici málokdy znají pravdu, ale v případě užvaněného atentatníka by měli vědět, co může a nemůže být pravda.

250832

14.8.2011 2:34

RE: Konspirace,

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 250832

Ano, vždyť se na to ptám už na začátu, zda někde bylo zveřejněno z čeho přesně byla ta nálož vyrobena. Nemyslel jsem tedy zrovna, aby vyšetřovatelé zveřejnili návod, ale zda zjistili jestli byl ten magor schopný to vyrobit všechno sám. Přesně tou metodou jak popisujete. Já to nevím, neznám jeho schopnosti. Samozřejmě, pro mne by to problém nebyl, včetně výroby těch rozbušek a systému zapojení a odpálení. Na to jsem byl expert už dávno před vystudováním chemie, už na základní škole v padesátých letech a to nebyl internet, ani návody v něm. Až se dneska divím, že se nic vážného nepřihodilo. Nicméně, neriskoval jsem. Přesně jsem si vždy zjistil vlastnosti látek a ověřil na malém vzorku co lze očekávat. Proto se domnívám, že to celé klidně může být jeho vlastní výroba. Ale mýliti se mohu... Třeba se časem dozvíme víc.

250841

14.8.2011 13:46

RE: Konspirace,

ikke 89.?.?.?

Reakce na 250841

Tak dobre, kdyz Vas to tolik zajima, tohle je zatim zverejneny seznam, co Breivik nakoupil:

- 6 tun umeleho hnojiva v Felleskjøpet v Rena (objednavka 27.dubna 2011, dodano 4. dubna), 3 tuny se nasly na farme v Asta (asi 10 km od Rena)
- Od 24.zari 2010: 4 x 3,8 l "Rapicon RC Fuel" v modelarskem inet-obchode Trottlestore v Ålesund (pouziva se do leteckych modelu a obsahuje 30% CH3NO2 ). Dalsich 16 litru v jinem inet-obchode RCbutikken, tedy dohromady pres 30 litru.
- 500 g siry pres ebay v Londyne (Enfield) v listopadu 2010 (podle sveho "manifestu" siru potreboval na DDNP)
- V Polsku nakoupil pres inet 0,3 kg NaNO3; chtel tam koupit i 3x 50 kg aluminium v prasku, ale dostal strach, ze by ta polska firma mohla byt monitorovana nejakou polskou ci evropskou bezpecnostni sluzbou.
- Aluminium (150 kg) si vyzvedava proto na "Schenkers terminal" ve svedskem Karlstad, mele ho sam na prasek na farme v Asta (pise ve svem “manifestu”)

Dalsi zverejnene informace se tykaji nakupu zbrani, streliva, vrtacky na vyrobu dum-dum-streliva, ochraneho obleku atd.


Bomba:
Breivik sam uvadi, ze 13. cervna testoval slozky bomby: "I prepared a test device today and drove off to a very isolated site. The test bomb was composed of a 3g DDNP primary and a 30g PA secondary."
DDNP je Diazodinitrophenol a PA bude asi Picric Acid.

O pokusech vyrobit bombu se doctete (v anglictine) zde (od kvetna si Breivik vedl denik):
http://abrebloggen.wordpress.com/2011/07/24/anders-behring-breivik-sitt-manifest/

250896

14.8.2011 17:30

RE: Konspirace,

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 250896

Díky! Z toho už se dá usoudit víc... to mne utvrzuje v domnění, že to žádný neználek nebyl. [mrknutí jedním okem]

250921

14.8.2011 20:34

RE: Konspirace,

ikke 89.?.?.?

Reakce na 250921

[překvapení] Cetl jste ten anglicky text, jak Breivik popisuje sve pokusy vyrobit komponenty pro tu bombu? [překvapení]

Jak zkousi, zda se hnojivo nasakne naftou, jak to nejde, jak zkousi umlit to hnojivo cinkou, jak zkousi ruzne mixery... ... jak neustale hleda navody na internetu na vyrobu chemikalii, ty potom testuje? Jak se dozvedel teprve kdyz dostal ten alu-prasek z navodu, co se vsechno s tim nesmi delat? Atd...

Je to neznalek (to rika sam, ze se to vse behem priprav te bomby naucil), ale neznalek houzevnaty a opatrny, bohuzel mu to nebouchlo uz na ty farme [pláč]

250935

14.8.2011 22:22

RE: Konspirace,

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 250935

>Je to neznalek (to rika sam, ze se to vse behem priprav te bomby naucil), ale neznalek houzevnaty a opatrny, bohuzel mu to nebouchlo uz na ty farme

Četl jsem to celé. Máte pravdu.[zahanbení] Původně neználek, ale naučil se pomocí experimentů. To jsem právě měl na mysli. Nepřesně jsem se vyjádřil. Sorry. Tak nějak jsem kdysi postupoval taky, ale v poklidu venkova, nikdy jsem nikomu nehodlal ublížit. [smích] Tehdy se nad nějakou petardou nikdo moc nepozastavil. Tehdy se to bralo jako klukovina, dneska by to bylo kvalifikováno jako příprava teroristického činu. Svět se změnil.

250946

15.8.2011 21:48

RE: Konspirace,

ikke 89.?.?.?

Reakce na 250946

U Breivika neslo o klukovinu, ten to planoval skoro 10 let jako utok, slo o pripravu pomoci internetu: Asi je vysoce inteligentni (coz samozrejme nevylucuje psychopata ci sociopata), ale tohle by nedal dohromady zadny arabac, i kdyby se pos...

Prectete si manifest toho norskeho magora, ale v urcitych vecech ma pravdu.
http://www.kevinislaughter.com/wp-content/uploads/2083+-+A+European+Declaration+of+Independence.pdf
(LINK MA NECITELNE NEKTERE PASAZE OHLEDNE VYROBY VYBUSNIN, A TO JE DOBRE)

Nechci obhajovat jeho myslenky, ale politicky pise o vecech, ktere mnohe v Evrope serou...
Jenze asi z 1/3 jde v tom manifestu o historii v ranem ci pozdnim stredoveku (budiz, proc ne), z asi 1/3 o dnesni politiku (budiz, kazdy ma pravo na svuj politicky nazor) a z 1/3 o vojenskem prevratu - plan pro male skupiny ci jednotlivce udelat co nejvetsi bordel (vcetne likvidace atomovych elektraren ci ropnych platforem): Technicky to ma promyslene do vsech detailu - vcetne porovnani vyzbroje SWAT a jeho navrhu; uvadi i naklady na financovani ozbrojenych akci, atd.
Nehleda politicke reseni - jedine reseni, co vidi, je vyhodit muslimany z Evropy tak jako Cechoslovaci vyhodili Sudetaky z republiky... ... k tomu je ale potreba prevzit vlady ve statech Evropy nasilim - provadet teroristicke akce jako jeden clovek ci skupina treba 3 lidi...

Neni to blbec (nasel si vsechny potrebne informace na inetu, vzdy planoval nekolik moznosti do detailu), proto mu to vyslo. Necetl jsem kazdou stranku jeho "manifestu" (to bych se asi zblaznil, protoze se napriklad venuje "udelovanim metalu a vyznamenani" pro ty jeho "templarske rytire" v jeho mysli - proto ta jeho srandovni uniforma [vyplazený jazyk] ).

On si vytvoril svuj vlastni svet - zda je blazen ci ne at posoudi jini - proc a jak at urci psychogurus: Adolf byl take dobry magor, chtel spasit Nemecko (a dosahnul opak), Breivik chtel spasit Evropu a dosahl toho, ze "multikulti" Strana pracujicich zvedla sve preference o 11%...

251072

12.8.2011 15:50

RE: Konspirace,

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 250574

Ja co se tyce case Breivik na ty konspirativni teorie- (muze se tomu rikat i fantasmagorie norskejch medii)- seru jak na placatej sutr kdyz uz tech neoveritelnejch detailu co pro public zverejnili je zatim furt dost malo! Me zajimaj jen fakta ktera driv nebo pozdejc vylezou! [vyplazený jazyk] Nakonec na pravdu jestli tenkrat existovaly extermination camps nebo byly jen sberny se taky cekalo ..... [chechtot]

250656

11.8.2011 3:28

Konspirace...?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Vzpominate? Za byvaleho systemu jsme slychali kdovico negativniho o americkem imperialismu a ted, kdyz na politiku te zeme nahlizime bez jakehokoliv zamlzeni, uvedomujeme si, ze nam komuniste rikali pravdu, ale protoze jsme jim pro vecne balamuceni neverili, mysleli jsme si principialne opak i o americkem imperialismu. Mohlo se jednat o propracovanou strategii? Mozna. Duvod mohl byt takovy, ze tu pravdu zvestovali zamerne zpusobem, jez vyvolava pochybnosti. Proc by vsak tomu tak melo ci mohlo byt, nevim. Jedine ze by jim bylo jasno, ze kazda realna myslenka, ma-li byt trvale prijatelna, musi projit procesem zpochybneni, nejradeji co nejdrive, aby pak nabyla trvale verohodnosti...?

250463

11.8.2011 6:50

RE: Konspirace...?

lesov 62.?.?.?

Reakce na 250463

"ze nam komuniste rikali pravdu..."
Sundejte si ty růžové brýle. Komunisté nám lhali, to je nad Slunce jasnější. V Americe to je mnohem horší, než nám tvrdili. [mrknutí jedním okem]

250468

11.8.2011 5:32

Souhlas

Jura1 88.?.?.?

S jednotlivými závěry o tom, co je a co není konspirace často nesouhlasím - studiem materiálů a pocitově jsem dospěl k jiným názorům. Ale obecně s Vámi ohledně konspiračních lidí souhlasím.

Jaký je rozdíl mezi těmi lidmi, co automaticky jako správný názor přejímají ten z mainstreemu a těmi co z konspiračních médií? Žádný, oba typy lidí ztratily svůj vlastní rozum a cit a jsou pod KONTROLOU k nim přicházejících informací.

250466

11.8.2011 6:20

Je to tak

Pink 68.?.?.?

Vpodstate vsechno,co nam komunisti rikali o komunismu byla lez.Ale vsechno,co rikali o kapitalismu byla pravda.

250467

12.8.2011 5:28

RE: Je to tak

p. 125.?.?.?

Reakce na 250467

...znal jsem jisteho pana Hornicka,byl to velmi jesitny clovek....,ktery za ucelem byt stredem pozornosti vytahuje na nas i moudra tazena primo z p...dele... a dokonce o i svem psu... jak tedy jeho hystericka povahu nuti i k nesmyslum !!!! ...ocenuje zvlaste na svem psu ze ne vzdy poslechne!!!!....coz znamena v praxi ze pejsek /cviceny dle malomestacke moudrosti ktere se mame klanet a vzhlizet zaroven jako k nevidanem jevu premoudreleho p.Hornicka/ tedy pejsek prejde ulici 9x na rozkaz a po desate .....protoze neposlechne bude prejet autem...!!!!!

250618

11.8.2011 7:24

1 s hvězdičkou

Luxor 195.?.?.?

Mohu říci jediné: vynikající článek.
Přeji aby vám co nejdéle vydržel racionální přístup i instinkt conspirátora, květnatý sloh i ostrovtip, faktografický přístup i instinkt, dobrosrdečnost i ráznost editora, dostatek prachů i skromnost ... prostě všechno k tomu, aby Zvědavec zůstal takovým JAKÝ JE [smích]

250470

12.8.2011 2:39

RE: 1 s hvězdičkou

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 250470

Nejlíp to tady sdělil pan Semerád při diskuzích tuším okolo Fukušimi. Když se po něm vezl měsíc uvědomělej ředitel, že řekl svůj názor, tak musel sjednat ve škole pořádek jeho táta, který měl taky pátěř. A pak mu pustil hlas Ameriky a na otázku, zda tam říkají pravdu odpověděl. Ne, když chceš dojít k pravdě, tak musíš srovnávat různé informace a myslet. Tak nějak mi to utkvělo v paměti. Nám to vysvětlila doktorka historie na semináři z egyptologie. Bitva u Kádeše mezi Chetity a Ramsesem II. Když vám někdo striktně řekne 1274 BC. tak zbystřete datace todle období egptských dějin je plus mínus 250 let. Na rok přesně jsme schopni jako nejstarší datovat starořecké dějiny zhruba od roku 500 BC. Navíc chetistká stéla tvrdí, že slavně zvítězili, egyptská stéla mluví taky o velkém vítězství. Takže plichta. Jinak selským rozumem převážně učí myslet na technikách a přírodních vědách. [mrknutí jedním okem]

250612

11.8.2011 7:42

Slibuji, co jsem slíbil.

jansmith1984 193.?.?.?

Možná bychom měli ty výroky s dovolením dopřesnit..[smích]
Pokud máte na mysli konkrétní výrok, cituji: "Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil", tak tato replika zlidověla po tom, co ji vyslovil Král (Stanislav Neuman) v pohádce "Pyšná princezna" (1952 - od režiséra Bořivoje Zemana, Námět: Božena Němcová, Oldřich Kautský, Henryk Bloch).

Já bych tedy z toho konspirátora Wericha vynechal..[smích]. Ten ale zanechal další zajímavé citáty, jako např.: "Kde blb, tam nebezpečno", kterýžto výrok bych po tom, co je Dow Jones - 4,62 % (nejníže od září 2010 a sešup pokračuje), lehce pozměnil na konspirativní variantu: "kde kosher pokrytec a kupčík, tam nebezpečno". A Peace se všemi,

jansmith[smích]

250474

11.8.2011 15:50

RE: Slibuji, co jsem slíbil.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 250474

>Pokud máte na mysli konkrétní výrok, cituji: "Odvolávám,
>co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil", tak tato replika
>zlidověla po tom, co ji vyslovil Král (Stanislav Neuman) v
>pohádce
>"Pyšná
>princezna"

Jo. To jsem myslel. Víte, že jsem si tu chybu uvědomil také? Ale až večer v posteli a už se mi nechtělo zapínat počítač. Jdu to opravit. Díky za upozornění.

250548

11.8.2011 8:27

Není nic horšího než plést si nepřítele

Milanj 195.?.?.?

...ona část pravdy, kterou obsahují falešné konspirativní teorie, jež tvrdí, že objevily zlo v tajných pletichách lidských spolků, ať už skutečných či imaginárních: Protokoly Sionských mudrců nebo Zednáři, Opus Dei nebo Al-Kajda... Jaká naivita!

Zapomínají totiž na konspiraci ještě tajnější a prohnanější, totiž tu andělskou, démonskou; konspiraci, která dovede interpretovat odporující si strany, koordinovat vzájemnou destrukci těch největších protikladů: pokrokářství a integralismus, kapitalismus a komunismus, násilný satanismus a nasládlý pacifismus, armádu demokracie a skupinu islámistických teroristů, válčící amerikanismus a pacifistický antiamerikanismus, kruté propagátory potratů a militantní aktivisty hnutí Pro-Life...

V hlavách lidí, kteří se nenávidí, se uzavírají dohody. Války jsou vyhlašovány v srdcích, která si pochlebují. Podstata této nejvyšší a zároveň nejnižší konspirace spočívá v kultivování nenávisti stejně jako povolnosti, jež vedou do záhuby.
...

Konec citace, článek "Není nic horšího než plést si nepřítele" lze najít zde: http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=14904

a napsal jej francouzký filosof židovského původu s arabským jménem a katolík vyznáním Fabrice Hadjadjiho.

Doporučuji i další zajímavý článek: "Ideologie eugenizmu a UNESCO", který lze najít zde: http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=14360
kde poukazuje na spojitost mezi eugenikou a UNESCEM a potažmo celým západním světem.

250478

11.8.2011 13:41

Je tu však "nepřítel"?

HHBB 46.?.?.?

Reakce na 250478

Jak příznačně přízračné, že toto je ze stránek, ze kterých to je.
(Chtěl jsem to tu již zabalit, ale udělám to až po tomto, asi zde mém posledním komentáři.)
Kliknul jsem si na onen odkaz a hned dole vlevo jsou další odkazy, které vedou i na stránky IHS tovaryšstva. Nad těmi stránkami srdce pak doslova plesá. Ovšem nesmí vás zajímat souvislosti.
Zvolím jeden jediný příklad z celého nekončícího seriálu. Kdo bude chtít, může od této tečky objevovat skrytý, vlastně až neuvěřitelný obraz.

Mnoho z nás zaznamenalo, že žijeme ve virtuální „válce proti teroru“. Jedním z klíčových okamžiků byl pád budov WTC, který byl pádným důvodem pro přijetí „Patriot Act“ a spuštění zmíněného válečného procesu. Architektem „Patriot Act“ je prestižní právnické centrum katolické univerzity Georgetown (ve Washingtonu), která je vedena právě jezuitskými scholastiky. Těmi samými scholastiky, kteří vychovávají i hlavy tajných služeb a dalších silových složek (L.Panetta, R.Gates, D.Petraeus, M.Morell atd.atd.), jejichž základním pracovním nástrojem je „utajení“. Jinými slovy – tajné plány.
Již jen dodám… co spiklenec potřebuje nejméně, jsou pochybující. Co potřebuje nejvíce, to jsou důvěřiví, tzv. věřící. Univerzálně věřící. Pak se spiknutí stává všeobecně přijatou normou chování a „věřícími“ není již ani takto vnímáno.
Vodítka i samotné „spiklenecké teorie“ jsou pak obvykle produkovány těmi samými, aby dělaly z pochybovačů popletené blázny.

Snad to někomu pomůže v hledání. Pravda nestojí mimo nás, jde z poznání každého jednotlivce, kterému může sám uvěřit a stane se pak pravdou. To však nelze předat. V tom jsme tu každý za sebe.

250540

11.8.2011 16:52

RE: Je tu však

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 250540

Doufám, že si to s tím odchodem (zabalením to tady) nemyslel tzv. For Good, kamaráde, ale že si měl na mysli jenom toto vlákno.

Byla by škoda, kdybys to tady opustil, HHBB, protože tvoje indicie a odkazy na KC (katolickou církev) nebo nyní tovaryšstvo jsou velmi zajímave a pro pochopení spletence, o kterém se tady průběžně diskutuje, jistě potřebné. Pokud bys pokračoval v komentářích, tak informace o té druhé zájmové skupině Ovčáků (na druhé straně pomyslné barikády, mezi které počítám siomafie, bankstery a kosher kupčíky, když ty je tak nějak nevidíš [smích]), by k vybalancování stavu jistě dodali ostatní diskutující a rovnováha ve "Vesmíru" (i v diskuzi) by zůstala zachována.

Ještě jsem se chtěl zeptat, pokud opravdu odejdeš for good a neodpovíš na můj dotaz ohledně Pravdy, kterí není pro všechny, jak to bude s Jemelíkem, Křivým, xB Browser a <nicem>. Vezmeš je s sebou nebo tě tady budou nadále "zastupovat"?? [smích] Zajímam se o to jen proto, abych věděl, jestli ten zmatek a kosher měnění nicků a IPin bude pokračovat a Zvědavec toho nezůstane ušetřen ani do budoucna.


A protože jsme ve vlákně o konspiracích ANO - NE, nebo Pravda ANO - NE, a jsou-li nebo nejsou-li konspirační teorie jen chymérou pomatenců, či jsou konspirace mocných za oponou naopak reálnou hrozbou pro zblblou většinu, tak si dovoluji ostatním zvědavcům nabídnout další zajímavost v souvislosti s Breivickem: David Duke - Sionistický Terorismus v Norsku.(CZ titulky)

Všech zde přítomných (i hábečka) přítel a kamarád, jansmith[smích]

250557

11.8.2011 17:37

RE: Je tu však

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

Reakce na 250557

Jak to bude s těmi pány netuším. Ty máš ponětí, co bude s těmi, co se obevují pod tvou momentální IP?
Hledat konspirace jen tak, to je hloupost, Jene Zelený, ony se ti objeví jen tehdy, kdy to má pro tebe nějaký smysl. Jinak je to spíš topení se v návnadách a nesmyslech se slepým koncem.
Jako třeba s tím nikem. Je několik způsobů, jak se v síti vyskytne IP. Kupříkladu moje bývá pokaždé jiná, když používám mobilní připojení. Píši i na počítačích, které výhradně nepoužívám jen já, a tak nechci, aby se někde potulovalo jejich IP, proto také používám proxy. Ze slušnosti. A IP těchto připojení jsou využívána hojněji, proto se mohou ojevovat u vícera niků. Vidíš. Žádné spiknutí, které by stálo za to odhalovat. Ale bránit ti nemohu, odhaluj dál...
Jinak jsem si tu pro sebe ověřil a vyzkoušel, co jsem potřeboval, je to šikovný diskuzní prostor. Má však i velmi zranitelná místa (ale co nemá). Zatím mi to stačilo, mám také jiné koníčky.
A občas jdi taky ven, za děvčaty.

chlebasmaslem2[mrknutí jedním okem]

250561

11.8.2011 19:59

RE: Je tu však

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 250561

Takže opravdu odcházíš, hábečko, kamaráde??


Ne, že bych to tady v debatách bez tebe nevydržel, ale byla to s tebou legrace, a ta mi bude chybět..[smích] Málokterý kosher diskutující tady měl takové charizma jako ty a málokterý byl na tak vysoké intelektuální úrovni. Ne nadarmo jsem tě postupně přirovnal k Dr.Solfernovi (pamatuješ?) a je jedno, jestli tě vyslala lehožumpa nebo si zde byl sám za sebe), kdy ačkoli to bylo z mé strany myšleno jako legrace, tak po zkušenostech s tvým stylem komunikace a klouzajícím užíváním slov, obsahovalo toto mé přirovnání i hlubší podtext... [smích]

NA ROVINU (když už tedy nebude příležitost si věci vyříkat) ti říkám, že z tvé strany stačilo vynechat blahosklonnost a bonmoty, omezit jistou guruidní přezíravost a místo toho raději projevit ochotu bavit se i o "HRÁČÍCH" (které údajně nevidíš), k tomu velkoryse odpovídat na nabídnuté otázky (pamatuješ na nezodpovězenou tezi o Pravdě, která NENÍ podle vyvolených pro všechny???) a můj přístup k tobě by byl mnohem shovívavější a o poznání méně nekompromisní..[smích] Je fakt, že jsi vydržel déle než kamarád joseph blahé paměti. Možná i proto, že ti vypomáhaly další tvé nicky jako Jemelík, Křivý, xB Browser a anonymní <nic> a s tím souvisí i problém měnění identity.

Na mé narážce o změnách IP-in si se lapil do vlastní pasti, hábečko, ty můj malý sofisto..[smích] Celou svou bagatelizační odpověď si kosher způsobem zúžil pouze na fenomen IP (točil se kolem slušnosti a používání proxiny a přecházení mezi různými počítači) a přitom ti musí být jasné, že PODSTATA mířila JINAM. V debatách totiž nejde o číselnou IP adresu, ale o NICK, který při férovosti diskutujících (kteří nemají důvod se kosher zapírat), umožňuje vnímat kontinuitu oponenta a také (jak kdysi poznamenal mirda) umožňuje nemluvit do prázdého šuplíku.... [smích]

Nick je totiž na fóru pro každého diskutujícího z vlastního rozhodnutí jedinečný, bez ohledu na to, z které ajpiny přistupuje a neměnný nick je také TO, o čem se tady z hlediska elementární MORÁLKY a ETIKY (čas od času) s některými kosher návštěvníky dohadujeme. Jistě je TOBĚ i ostatním kdo tohle čte jasné, o čem a PROČ hovořím a tudíž to nebudu (viz. možnost dohledat v archivu) dále pitvat.

Proto si byl pro mne v zásadě sioakrobat, který přesně jako zblblý nebo úplatný mainstream (vyber si) míchá guláš informací dílem z Pravdy a dílem ze sofi polopravd, okořeněný neochotou jít do (pro někoho) nepříjemné hloubky, a používá i vyložené LŽI.


Na rozloučenou: DOBRÉ ČTENÍ O PODSTATĚ kosher SYSTÉMU, mezi nickem tecka a Rominj:
Na to by jsi mel asi prijit sam.

A Peace s tebou příteli a kamaráde HHBB. Navždy tvůj přítel a kamarád,

jansmith[smích]

250573

11.8.2011 17:43

RE: Je tu však

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 250540

Zdravím, nečekal bych, že vás neco rozladí. Nejde prece o to, aby všichni mysleli stejne, ale aby každý myslel otevrene po svém, tedy nepapouškoval. Není nic špatné, když nekdo s nekým (slušne) nesouhlasí. Složením opravdových a konkrétních názoru včetne opačných a proti srsti se dá dojít dále, než čtením mainstremu.

250562

11.8.2011 18:17

RE: Je tu však

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 250562

Jsem celkem dobře naladěn (v mezích, jako normálně).
>Nejde prece o to, aby všichni mysleli stejne
však právě, proto jsem tu taky účinkoval (ale zabírá mi to víc času, než bych chtěl a napůl mě to zase nebaví)
>Složením opravdových a konkrétních názoru včetne opačných a proti srsti se dá dojít dále, než čtením mainstremu.
Chce to i něco navíc. Pokud se jedná o pouhé informování, tak to "opravdové" bude unikat. Nepřidáme-li i něco vlastního, něco v tom duchu předchozího výroku, pak skončíme všichni stejně deformováni. [mrknutí jedním okem]

250565

11.8.2011 18:35

RE: Je tu však

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 250565

Tak se mějte moc hezky. A na rozloučenou by jste mi udělal radost, kdyby jste mi vysvětlil, proč si pořád měníte identifikaci na fóru. [smích]

250567

11.8.2011 19:51

RE: Je tu však

HHBB 137.?.?.?

Reakce na 250567

>A na rozloučenou by jste mi udělal radost
proč se hned loučit, třeba se někde v lídlu potkáváme, ale pro tu radost...
nik jsem pod článkem a v diskuzních vláknech používal stejný, aby diskuze dávala smysl...kdysi jsem ho i změnil, když už je nik okoukaný, tak se mu někteří diskutující vyhnou a jiní se naopak na něj lepí, a někdy už skutečná výměna názorů není možná...a když pod každý článek do diskuze někdo vlepí, že "Luxor ho má malýho", patrně si to za čas kdekdo bude myslet, a tím spíš, když to budete chtít vyvracet, je to záludné, primitivní, ale jako škodění názorům spojeným s nikem velmi funkční.
Koho skutečná výměna názorů bez tak nezajímá, snaží se "odhalovat" a je pak schopen tím otravovavt každé vlákno a používat i toto jako superargument . Občas nik ve vlákně vypustím, ale stále poznáte, s kým se bavíte, nebo jste to někdy nepoznal? (o IP jsem psal výš)
Že tu končím, jsem nepsal proto, abych se loučil, ale aby mě tu snad někdo zase nehledal pod cizími niky, a nemořil tím diskuzi, když už to z kontextu a stylu psaní není schopen poznat. Opravdu, už jinde pod články nebudu.
toť vše [smích]

250572

11.8.2011 21:01

RE: Je tu však

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 250572

Aha ...

No tak tedy děkuji pěkně za vysvětlení. Určitou logiku to má, ale myslím si o tom svoje. Třeba já jsem vaše příspěvky dříve dokonce vyhledával, protože vaše názory byly neotřelé a měly hlavu a patu (ikdyž mě někdy vyloženě sraly [smích] ). Bral jsem to (jako vždy) s úsměvem a řekl jsem si jenom "jo jo, je prostě fakt dobrej". Moje uznání jste si pokazil až v poslední době svým blazeovaným a zbytečně rýpavým chováním. Ale to je jedno, je to vaše věc... Mějte se fajn (event.brzy nashle pod dalším klonem vaší pestré identity)

250578

11.8.2011 21:55

RE: Je tu však

Lin 85.?.?.?

Reakce na 250572

Škoda, hábéčko, jestli tyhle vody opouštíte. Škoda pro mě, bohužel... [oči v sloup]

250584

12.8.2011 2:44

RE: Je tu však

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 250584

Nebuďte naivní. Zatím na smrt nemocnej není. Má teď těžký období. Prochází vývojem, ale tím jsme prošli skoro všichni, kdo pršli králíčí norou. Myšlení je holt velmi nebezpečná věcička a nakažlivá pro všechny kromě fanatiků. Nepochybuju, že i tajný co aktivně nebo pasivně šmírujou alternativní weby prošli jistým myšlenkovým vývojem. [mrknutí jedním okem]

250614

12.8.2011 7:36

RE: Je tu však

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 74.?.?.?

Reakce na 250584

jo, ať to prochází vývojem beze mě... [mrknutí jedním okem]
ale proč škoda, kdyby se Vám někdy chtělo nějaké téma (důkladně neveřejně) proprat, tak si tohle nakopírujte do adresáře...
l0.0l@volny.cz
[smích]

250620

11.8.2011 8:44

Skvela sebereflexe

Martin Tomeš 195.?.?.?

Vladimíre, bravo! Naproto přesně jste vyjádril i můj současný postoj. Dříve jsem byl zapálený hurá konspirativec nekriticky přijímající jakokouliv konspiracni blbost. Pak jsem ponekud vystrizlivel... a od ultraortodoxnich konspirativcu to taky uz nekolikrat schytal. Dneska si clovek dovoli sohlasit v necem s mainstreamem a je hned od ortodoxnimi oznacen za ovci. Budiz. Ja rikam, ze ovce jsou prave tito nemyslici konspiratori hledajici spiknuti za vsim. Je treba zacit se holit occamovou britvou ap ouzivat kriticky rozum a zdravy skepticismus. Ten je schopen pripustit i nacprvni pohled neuveritelne, ale zaroven je opatrny v tvrzeni kategorickych soudu. Zvlast, kdyz clovek nezna vsechny promenne, kterych mnohdy byva velmi mnoho.

250481

11.8.2011 8:49

RE: Skvela sebereflexe

waterfall 193.?.?.?

Reakce na 250481

Díky Vladímíre, taky naprosto souhlasím s vaší definicí "zvědavce"... Ta není o tom postavit se automaticky PROTI mainstreamu, ale zauvažovat a pokud nějaké důkazy svědčí o pochybnostech, začít se jimi vážně zabývat, studovat, přemýšlet... nikoliv hned událost označit jako zkonspirovanou, jakkoliv tomu nějaké drobné znaky mohou nahrávat... Mimochodem připomíná mi to film "23", kdy hlavní postava začala vidět v každé události, v každém čísle číslovku 23... samozřejmě, že po jisté době CHORA mysl překombinovávala události tak, aby jí VŽDY vyšlo 23! Takže asi tak. Děkuji za upřesnění směřování Zvědavce, apokud tomu tak bude i nadále sem budu chodit rád... a občas se i střetávat s těmi ultraortodoxními z obou stran...

250482

12.8.2011 2:52

RE: Skvela sebereflexe

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 250481

Mno, já bych kritický rozum s ocamovou břitvou moc nespojoval. Ocamova břitva i zdravý skepticismus jsou staré věcičky a dokázali se s ní obhájit teorie jako kamení nemůže padat z nebe a země je to dá rozum placatá. Kritické myšlení se musí odvažovat vzít v úvahu cokoliv, bez toho že by proběhla selekce na základě zdravého skepticismu a jiných berliček rádoby racionální logiky. Neznamých proměných je v životě tolik, že na základě toho, co jset napsal by jste se měl bát dýchat. Chápete i kdyby jste seděl jako šéf v Langley, tak nebudete mít velmi často nic více než dobré nebo méně dobré dohady, analýzy, předpovědi, teorie, podsunuté selektivně vybrané informace, desinformace...

250615

11.8.2011 8:59

heuréka!

pm 90.?.?.?

tohle je zřejmě nejhodnotnější a taky nejpravdivější článek zvědavce za posledních 11 let (čímž netvrdím, že se všemi ostatními nesouhlasím)

už jsem na to párkrát i narážel, zvědavce nelze zmínit jako zdroj čehokoliv, protože má už dlouho nálepku "konspirační", a může si za to sám přesně tím, o čem teď píšete. Už dlouho nešpekuluje, ale nepodložené teorie vydáváte za fakta. A to je prostě směšné.

A tak se třeba teď konečně zablýsklo na lepší časy..

250485

11.8.2011 12:22

RE: heuréka!

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 250485

Myslím,že se mýlíte, příteli. Vladimír nám zde předkládá většinou cizí články, ne své vlastní úvahy. Zdůraznil bych jako doplněk či alternativu. Málokdy má ke článku komentář a do diskuze se zapojuje velmi zřídka, téměř nikdy k tématu. Jak tedy podle Vás vydává nějaké nepodložené teorie za fakta ?
Ani tento článech nechápu jako : "končím s konspiracemi, začínám.... a teď co vlastně ?"
Jeho vlastní články nezavání nějakými konspiracemi.
Tyto se rozvíjejí často až v samotných diskuzích.
Já to chápu (a možná i editor) tak, že k tomu, čím jsme denně masírování nám vyhledává a přináší pohledy z druhé strany či informace, které se nehledají lehce.
Zaplať Pán Bůh za Zvědavce takového, jakým je.

250522

11.8.2011 9:05

ku konšpiračným teóriám a konšpirátorom

jan 26 195.?.?.?

Človek je tvor, ktorý síce dostal do vienka schopnosť kritického analytického myslenia (teda aspoň určitá časť), no zároveň je to tvor velmi pohodlný. Preto myslenie "automatizuje" - škatuľkuje a uzatvára do osvedčených predsudkov a dogiem. Až napokon schopnosť kritického, analytického a logického myslenia definitívne stráca, tak ako športovec, ktorý netrénuje, stráca svoju fyzickú silu a pružnosť. Stáva sa z neho sekundárny blbec... To platí o ortodoxných veriacich, konzumentoch mainstreemovej masmediálnej produkcie, ale i o chronických konšpiračných teoretikoch.
Ďalej je tu ešte jeden faktor - faktor neomylnosti. Máloktorý človek si dokáže po rokoch presadzovania nejakého názoru otvorene priznať "mýlil som sa". A to platí aj o vedcoch a odborníkoch.
Ešte na marogo tzv globálneho otepľovania. Tiež patrím medzi tých, čo sú ku všeobecne vytrubovanom "fakte" globálneho otepľovania skeptický. Netvrdím, že je to úplný nezmysel, ani to, že človek svojou bezohľadnou exploaktáciou prírodného prostredia nedevastuje túto planétu a neovplyvňuje jej klimatické procesy. Ako lesník viem, čo dokáže urobiť s mikro - mezoklímou krajiny brutálne plošné odlesnenie. No sú určité skutočnosti, ktoré do pekne vyprofilovanej teórie gl. otepľovania jednoducho nezapadajú. "Otepľovači" obvykle považujú činnosť slnka za konštantnú. Vplyv geologickej činnosti považujú za zanedbateľný. Zložité procesy v slnečnej sústave sa nepočítajú, pretože narušujú peknú teóriu, ktorá považuje atmosféru zeme jednoducho za skleník na záhradke. Ak "dôkazy" v podobe meraní nie sú dostatočné, pomôžeme si drobným podvodom. Na blbé otázky typu prečo bolo Grónsko - Greenland ešte pred 800 rokmi oveľa zelenšie, či ako je možné, že sa v dnes studenom a neprívetivom Škótsku v 15. st. pestovala vínna réva, sa zo zásady neodpovedá.Geológovia a astronómovia sú voči teórii gl. otepľovania dosť skepický.
Prikladám odkaz na rozhovor s Dr. Charvátovou: http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&akce=showall&clanek=5708&id_c=111664

250488

11.8.2011 9:37

RE: ku konšpiračným teóriám a konšpirátorom

jan26 195.?.?.?

Reakce na 250488

Dovolím si ešte priložiť jeden odkaz na referát z hydrológie, ktorý sa celkom objektívne venuje aj otázke klimatických zmien.

250496

11.8.2011 12:39

RE: ku konšpiračným teóriám a konšpirátorom

jan26 195.?.?.?

Reakce na 250496

http://147.213.145.2/pekarova/WEBClanky/ADFB13.pdf

250525

11.8.2011 9:14

Jak to je?

lucifuge 85.?.?.?

Pane Stwora, co ten dnešní článek o haagském tribunálu? Také konspirace? Nejlépe je asi nic nečíst, nezajímat se o politiku. Prostě chodit na zahrádku, do lesa... a odstřihnout se od všeho. Je to zmatené, informací spousta, protichůdných. Něco zazní, pak něco naopak, nikdo to nevyvrací, nanejvýš dehonestuje oponenta, nebo se tváří, že neexistuje... Chaos.

250489

11.8.2011 9:32

Spiknutí může být jakýkoliv záměr

HHBB 46.?.?.?

Je to zajímavá úvaha a stojí za to ocenit cokoliv, co máme z vlastní hlavy.
O to jde!
Jen mám výhradu k tomu, že se něco stane „náhodně“. Plán je totiž vždy. Jenom nejsou známy souvislosti. Nehrají-li věci s mými záměry a představami, ztrácím-li pojem o souvislostech, pak převažuje pocit spiknutí „temných sil“.
Jsou-li souvislosti zjevné a otevřené, o spiknutí se nehovoří. Jsou-li patrné, i když skrývané, pak nejspíš o spiknutí nepochybuji.
Ale je tu mnohem zapeklitější situace.
Média nemusí vyloženě lhát, zamlčovat, překrucovat. Mají spíš úlohu jinou. Ony vytvářejí iluzi světa. A to média jakákoliv. Stejně jako ukecaná sousedka. Prostě jen vlastní pozorování, vlastní zkušenosti, závěry a záměry vytvoří mé pojetí o realitě a umožní mi tvořit plán, do kterého vidím. Nechám-li to na druhých, blížím se do pozice oběti spiknutí.

250493

11.8.2011 12:54

RE: Spiknutí může být jakýkoliv záměr

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 250493

Hábéčko, když si ten svůj vytvořený příběh nebudeš ověřovat v kontextu ostatních příběhů, tak jako bys ho neměl. Pouze v komunikaci, v kontaktu podobností a opačností je vývoj, to snad víš. Klíčová je pro člověka jeho schopnost zobecňovat podobnosti -. a tím se dostat k jadérku všech jadérek. K nástrojům, které komunikaci umožňují. Příběhy o lidech i o kosmu už jsou jen nadstavbami jazyků.
Věty, slova, písmena číslice - teprve po rozklíčování všech vlastností písmen a číslic můžeme nacházet pravdy, které fungují. Symboly jsou směrovkami do historie lidstva, jsou dokladem toho, co funguej či fungovalo v historii lidstva, co vzniklo z "růstu hustot a struktur", později i samořiditelných..

250529

11.8.2011 13:15

RE: Spiknutí může být jakýkoliv záměr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 250529

"když si ten svůj vytvořený příběh nebudeš ověřovat v kontextu ostatních příběhů, tak jako bys ho neměl"
souhlas, janko, jinak to ani nejde, a pak to začne být ta pravá zábava [mrknutí jedním okem]

250535

11.8.2011 9:37

Pekne p. Stwora

Smoker 78.?.?.?

V podstate neostava nic ine ako riadit sa zdravym rozumom a zakonmi logiky. Breivik je ukazkovym prikladom. Na nom sa da vystavat v podstate akakolvek teoria. Cize aj ta o osamelom vlkovi prezentovana mediami.
Podla "Nemas pravo na nazor. Nazor je to, co mas, ked nemas fakty. Ked mas fakty, nazor nepotrebujes."
Globalne oteplovanie je tiez informacia, s ktorou sa da vzhladom na nedostatok faktov nalozit akokolvek. Aj tym sposobom, ze obmedzovanim CO2 a obchodovanim s emisnymi kvotami sa daju zarabat neskutocne peniaze. Co tiez moze byt jednym z cielov. Pripadne moznost co najviac obmadzit produkciu v EU a USA a presunut ju do Ciny, ktora ma nejake glob. oteplovanie na haku. A tu zostane lahko ovladatelna masa s nizkou zamestnanostou a strachom o pracu, staty uradnikov a upratovacov a umyvacov aut. Ale to je zas len nazor[smích]

250497

11.8.2011 9:56

komu to prospeje

ppppp 95.?.?.?

Dekuji panu autorovi za inspirativní a vyvážený pohled pri hledání pravdy.

Já se potkal s "konspiracema" pri hledání alternativních energií, venoval jsem tomu fúru času a penez. Vezmu tedy v pozornost tuto oblast, není problém najít společné znaky i jinde. Samozrejme jsem narazil na aktivity treba pana Wojnara i s jeho časopisem, které jsem pokládal za inspirativní, ale podezrelé, prakticky vždy se stejným problémovým mechanismem aplikace a uvedení do chodu, do reálu. Znám dobre jeho a podobné postupy až manipulace z diskuze na fóru. Po stránce inspirace je to fajn. Avšak s jídlem jakoby rostla chuť, a není treba dlouho čekat na dobu, kdy si postupne dovolili malé lži, pak vetší a vetší, až se prakticky z každého hurá nápadu stala smes mouky s popelem, jako v pohádce. Je jenom logické, že se podobná smes težko filtruje. Na netu, youtube a podobne je hromada plagiátu, podvrhu, o kterých autori tvrdí neco jiného, než je tomu ve skutečnosti.
Delají to úmyslne, protože zkušený odborník pozná, co je napájeno napríklad skrytou baterií, nebo co je optický klam, chybející zásadní údaj, a podobne.

Nevím, zda jde o dusledek filosoficky podle mne chybného prístupu, že každý má, nebo vidí tu svou pravdu, tedy relativizace pravdy. Podle nekterých nových filosofií a psychologií objektivní pravda prý neexistuje, pokládám to za unáhlený prístup.
Nechce se mi verit, že by nekdo tolik podvádel z čisté škodolibosti, když ty konstrukce, projekty, plagiáty a jejich prezentace stojí tolik energie.

Základem schopnosti dopátrat se blíže pravde je poctivost v prístupu. V nejmenovaném časopisu pred treba 10 léty začala senzace auto na vodu. Jako že stačí elektrolyzér, a co ten vyprodukuje, tak to muže shoret. Pokud se človek začal ptát logickou vec, a sice, kolik to sežere proudu a výkonu ze samotného motoru,a zda to není náhodou více, než co je zisk z produkce traskavého plynu, pak prišly kombinace odpovedí. V prvním levelu stačilo tvrdit, že ne, alternátor sežere málo a z procesu jde najakým zázrakem co trčel v šuplíku více. Prišel za mnou človek, kterému kvuli tomu shorel v aute alternátor. Bývá to vždy težko prukazné, protože tyhle merení nebývají jednoduchá, zvlášť v silách bežného jednotlivce. Stačí zamávat levným merákem z Baumaxu a naivizovat problém. Když se náhodou nekdo pres tohle prokousal, prišel další level, na strídačku psychologický. Začala se zpochybňovat autorita a zkušenosti dotyčného, stavet hromady obecných plagiátu proti jednomu konkrétnímu zjištení, pak typické povídačky o tom, že dotyčný neco nezreplikoval správne, prehnané nároky na presnost (aby to nešlo normálne udelat a vždy najít nejakou chybu), zkrátka zpochybňování všeho, co šlo, bez jakékoli odpovednosti, s jasným a nezpochybnitelným cílem drát kupredu, co zustalo v šuplících. Logika je čitelná - tech, kterí dokáží mít nadhled nad touhle teorií včetne pra...Automaticky kráceno

250501

11.8.2011 9:58

komu to prospeje 2.

ppppp 95.?.?.?

Logika je čitelná - tech, kterí dokáží mít nadhled nad touhle teorií včetne praxe je vždy statisticky méne, než tech, kterí okolo toho pouze kibicují. Pak se použije davová diskriminace, štvání davu proti tem, kterí si naopak dali záležet na tom, aby ve veci pokročili.

Podobne dopadne energie z magnetu, je docela náročné dát si souvislosti kolem magnetizace dohromady, je to složitejší, než by bežne človek čekal, a dá se v tom dobre zamotat, zvlášť, když jsou lidi, kterí mají osvedčené postupy, jak tomu pomoct. Je to stejné, jako luštení hlavolamu, nebo identifikace kouzel kouzelníka, jen je otázka, proč se nekterí na tom škodolibe baví, aniž by tem, kterých to stojí námahu o tom neco pak blíže rekli. Pro úplnost dodám, že magnet je v podstate totéž, co pružina, tedy akumulátor mechanické energie, s hustotou energie kolem 300kJ/m3, tedy asi takovou, jakou má olovený akumulátor.
Reči o tom, že pružina nedokáže indukovat proud jsou opet mícháním mouky s popelem, ti, kdo to tvrdí jen míchají elektrické a mechanické účinky dohromady. Podobne, když magnet namagnetizuje tisícky šroubováku bez oslabení znamená jen tolik, že se do šroubováku dodává mechanická energie z pohybu ruky a ukládá v magnetické podobe. Kdyby to tak nebylo, pak chybí vazba mezi elektromagnetismem a mechanikou, a nemáme žádné generátory elektriny. Pricapení magnetu k ledničce magnetu energii vezme, a pri odtažení se magnet zase dobije, energii dodává odtahující ruka. Lidí, co tomu jak tak rozumí, skutečne není tolik, aby se mohli merit s hordou rekreačních pisatelu, kterí se tomu venují jako občasnému hobby, nebo drobný adrenalín navíc. Podobne strojky jako MEG, nebo ruzné další divné "motory" prokazatelne nefungují.

Pak jsem byl svedkem toho, jak se delají plagiáty v zájmu pokroku a vysávání penez z grantu a fondu. Skutečne slušný džob, který není nijak pozadu za soukromými firmami. Drobná psychologická válka je jenom součást provozní režie.

Jsou proste ryby, které dokáží lépe lovit v moutných vodách, o nic jiné asi nejde.
Že se takhle veci dejí je zrejmé, protože nejméne v prípadech, které jsem popsal to tak bylo. Je jasné, že podobné konspirace skutečnému pokroku škodí, protože podrývají duveru tech, kterí by ho podporili.

250502

11.8.2011 16:18

RE: komu to prospeje 2.

six 87.?.?.?

Reakce na 250502

"Pricapení magnetu k ledničce magnetu energii vezme, a pri odtažení se magnet zase dobije, energii dodává odtahující ruka."
Zírám na odborníka. Toto mluví opravdu samo za sebe.
Takže mag. dipol přičapením např. k ledničce dle vás asi omezí svoji činnost.....aby tu svoji energii ztratil. A co takhle přiznat, že současná schválená věda si s tímto prostě neví rady???
Přiložením magnetu energii x spotřebujete a odtažením magnetu opět energii x spotřebujete. Pouze má jiné opačné znaménko vztažené ke směru prvotního pohybu a je ji možné v jedné fázi naakumulovat a využít pro druhou fázi.
A schopnost magnetizace je dána mechanickou energií jeho pohybu???? atd......

250553

11.8.2011 17:56

RE: komu to prospeje 2.

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 250553

Ne pane, jste jeden z mála, co se chce projevit jako odborník, ale používá fyzikálne nekompatibilní a sebou zavedené pojmy. I účetní ví, že znaménko pri energii rozhoduje o tom, zda se jedná o výrobu, nebo spotrebu. Navíc mícháte znaménko smeru pohybu se znaménkem toku energie. Zkuste si odpovedet, zda jsou vaše výroky založeny pouze na víre. Kupte si treba wattmetr, nebo ampérmetr, a ten vám bude znaménko delat po svém. Nebo treba prutokomer na vodu, najednou zjistíte, že ostatní delají na truc, jako v tom vtipu, kde všichni na dálnici jedou v protismeru. Nejsem za slepé konvence, ale treba mít na pameti, že i císar chodil konvenčne v nových šatech. Všechny konvence nejde popírat jenom proto, že jsou to konvence.

250563

11.8.2011 20:20

RE: komu to prospeje 2.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 250563

..a hele, konečně někdo, kdo chápe, že směr pohybu je to, co většina lidí, odkojených mate/matikou nemůže vydýchat. Ti totiž netuší, PROĆ je v matematice funkce pohybu zastavena, proř pojmy "bod" nebo "plocha" jsou pouze rozhraním v našem myšlení, že fakticky (ve fyzickém provedení) nemohou existovat.

Tož děkuji ti, "pppp". Málokdo je ochoten vnímat kličku v objevu páně Heisenberga, nutnost spojení svého vědomí s tím, co toto vědomí zrovna provádí s původně statickou informací. Princip archetypu" dva k jednomu" anebo "dva proti! jednomu" je bohužel chápaná většinou jen jako číslo 12. schopnost chápat u číslic vzájemnou pozici - ta poroste až v době, kdy i vy další budete znát cyklus symetrií života, zakódovaný v devíti číslicích a obrazu "oválu" (nuly).

250575

12.8.2011 15:38

RE: komu to prospeje 2.

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 250575

Tvé podekování nese stejný obsah, jako bys mi napsal "ty troubo". Nechápu jenom, na co si hrajeme, když jedno dovoleno je, a druhé není.

S mým názorem mužeš nesouhlasit, nebo se vyjádrit k jeho obsahu.
Posmešky a deformace navíc jsou tvá vizitka a ze tvých kliček se nikdo další nenají.

Napsal jsem, že konvenční znaménko smeru toku energie a znaménko smeru rychlosti jsou ruzne veci. Nekdo to míchal dohromady, napsal nesmysl, a ty do toho taháš další zbytečné a neprehledné abstrakce.

250654

12.8.2011 22:49

RE: komu to prospeje 2.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 250654

ppppp, škoda, žes poděkování nepochopil, také, ho beru zpět. Protože tvá vysvětlivka o vztahu toku a rychlosti je pitomost. Pokud totiž mluvíme o směru, tak už je jedno, jde-li o směr toku či něčeho jiného, určující je pojem "směr". Rychlost je pouze doplněním kvality "směru toku". Pokud jde o pojem "znaménko" a ta jsou shodná, pak také pozbývá smyslu je hodnotit různě.

Výsledkem je proces pohybu, jednou zvaný "tok", podruhé "rychlost", oba představují formu stejného pohybu, pokud U NICH nerozlišíme SMĚR. Ale vidím, že tvá znalost významu pojmů je na nižší úrovni než je v kraji zvykem.
Mrzí mě že jsem tvou schopnost se přesně vyjádřit neodhadl lépe.
Tvá reakce vypovídá o tom, že v pojmech máš asi bordel, takže se za upřímně míněnou pochvalu omlouvám, nepatří ti.

250700

11.8.2011 10:00

Shrnutí

SPECZ 193.?.?.?

Kdybych měl shrnout celý článek jedinou větou, tak prostě řeknu:
"Je důležité umět pochybovat."

250503

11.8.2011 10:02

RE: Shrnutí

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 250503

už se těším co vám k tomu řekne pan Steve [smích]

ale jinak jste to vyjádřil hezky

250504

11.8.2011 13:42

RE: Shrnutí

steve 96.?.?.?

Reakce na 250503

.. ja ti dam - "umet pochybovat" .. - skotaku jeden zdivocely. Potichu mas pochybovat a ucit se .., a ne cpat hlavu do arestu ! Jeste jednou neco takoveho napises a na mopeda mesic nesahnes !, .. a bez mopeda ani na Vankovic Kvetunu ..
Vladimirovi jsem dal jednicku, ty ji mas taky - ale potichu, nic nerikat .., nebo te zavru a rozkvetes jako Gaza.

250541

11.8.2011 10:02

NIČEMU NEVĚŘ, NIČEHO SE NEDRŽ, VŽDY A VŠUDE ČEKEJ NEČEKANÉ A ZÁROVEŇ POCHYBUJ O VŠEM

pajik 194.?.?.?

Strucneji napsane totez [smích] Tak dlouho se intuice neposlouchá, až to nakonec člověk pořádně schytá a dostane co proto, co si zaslouží. Od této chvíle začínáte stále víc naslouchat intuici, intuitivnímu vedení během dne i v noci. Od této chvíle začínáte stále víc konat to co máte a směřujete do rovnováhy, Jednoty života.

250505

11.8.2011 10:04

V podstatě to samé potvrzují i sami vládci

F&T 78.?.?.?

Tento rozhovor vznikl při meditaci. To mu však neubírá na zajímavosti. Pan Zelenka je jedním z těch, kteří se snaží hledat pravdu, ale trochu jinou cestou než pan Stwora:
http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/5701-fikti...
V podstatě je to to samé, co píše pan Stwora.

Matrix většinou zveřejňuje ty nejhorší konspirační nesmysly, ale tento článek se mu povedl.

Cituji:
R.: Momentálně už svět v jeho komplexnosti nikdo neřídí. Loutky, které přestaly být řízeny, se rvou mezi sebou. A naše skupina už dávno není jednotná. Začíná boj každého proti každému. Urvi, co můžeš, zachraň se, kdo můžeš. Všechny dlouhodobé a úspěšné strategie už jsou mimo hru, zůstává jen boj o přežití.

Cituji II:
Mnoho velmi inteligentních lidí se podařilo svést a věří doslova bludům. Tolik jich věří různým klamům a sebeklamům. Ne vždy jsme je museli vytvářet jen my. Tvořit nevědomky sofistikované a přitom nesmyslné teorie je zvláštní a přitom hojně rozšířený koníček. Ostatně celá historie vědy je jimi naplněna a někdy jsme nemuseli být ani inspirátoři.

250506

11.8.2011 20:35

RE: V podstatě to samé potvrzují i sami vládci

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 250506

F+T, on se Mirek Zelenka také umí splést. Svět forem je řízen stále, jinak by ty formy totiž zanikly. ale ony se jen mění. A je fuk, jde-li o formy mentální či hmotné.

Ale je pravda, že v každé informační hladině toto "řízení" nemusí být sledovatelné. Zvlášť ne těmi, kdo upřednostňují buď materialistický anebo duchovní pohled na projevy sil v prostoru.
Jakmile někdo končí na "teoversu", zbývá mu ještě cesta zpátky mezi lidi, nutnost ty "božské síly poznat a svůj život jim přizpůsobit. Samotná pokora není tou nejlepší cestou. Je jen její polovinou. Polovinou, která z lidí udělala "ovečky a pastýře" (pasáky)....

250577

11.8.2011 10:58

Selský rozum a pravděpodobnost

Saša 74.?.?.?

Musí být důvod k pochybám, kdo by na tom co získal nebo ztratil a pak ta pravděpodobnost. Sice možné je všechno a tedy sám se mohu mýlit, jindy je pravděpodobnost taková, že je naivní intuici nevěřit.

Někdy si přečtete vážnou zprávu a začnete se chechtat a chechtat
(AFP) US asks China to explain why it needs aircraft carrier USA se ptá Číny proč potřebuje letadlovou loď?
Čína se neptá, proč mají Spojené Státy letadlové lodě ve všech mořích, za peníze co jim půjčila, ale USA to vrtá tedy hlavou. No, třeba chtějí chytit také nějakého teroristu, možná se bojí Ufonů jako USA anebo prostě chtějí zaparkovat letadla. Mluvčí „State departement“ (US ministerstva zahraničí) Victoria Nulandová řekla novinářům: „Uvítáme jakékoli vysvětlení, k čemu Čína potřebuje tohle vybavení“. (Jinde se dočtete, že Čína již předem oznámila, že chce svoji první letadlovou loď k tréningu!? Ne jen to, jedná se o původně Sovětskou loď, zakoupenou od Ukrajiny v roce 1998)
Pak, že jsou zprávy suchopárné.

250509

11.8.2011 23:26

RE: Selský rozum a pravděpodobnost

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250509

Dvě hoďky to tady čtu. Furt se to točí kolem jakéhosi nepoznanéno poznání, které je kdesi v nás a pak konečně přiletí vrána ke které si mohu sednout. Už jsem se lekl, že jsem sám. A co víc, nestydím se za to. [mrknutí jedním okem]

Ano, občas se mi to taky stane. Většinou si říkám: "V reálu nuda, tak mrknu na virtuálno". Zapnu tedy ony "Hot news" a nestačím zírat co tam běží, oč tam běží, ale hlavně, hlavně se vždy pobavím nad myšlenkovými pochody některých jedinců.

Tak jak tedy? Nechat tomu volnou ruku a jít stylem akce a reakce anebo to zkombinovat s intuicí? Zrovna včera jsem zkouknul Kymaticu na www.zlo.cz a je to docela mazec, všechny ty hrátky kolem false ego (falešného ega). To si fakt člověk říká jestli není lepší jít do lesa štípat dříví, povídat si se zvířátky a tříbit ducha.

250599

11.8.2011 11:23

dobrý článek..ale

fohat 46.?.?.?

byli Cimrmani v této scénce MOmentálně nebo mentálně konspiračně retardovaní??? http://www.youtube.com/watch?v=kKhFa3mj-Vk

250512

11.8.2011 23:32

RE: dobrý článek..ale

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250512

To nevím, ale je to hodně dobré. [velký smích]

Možná nadešel ten správný čas zajít do archívu a vytáhnout nějaké staré výtisky VTM apod. a srovnat si jejich představy s naší realitou. [chechtot]

250600

11.8.2011 11:47

Geniální příspěvek!

Petr Křivý 74.?.?.?

Dobrý den všem,

děkuji editorovi za tento skvělý příspěvek. Souhlasím s každým slovem, které editor napsal, neboť má naprostou pravdu v tom, že konspirační člověk je v prvé řadě blázen. Já jsem to tu již říkal, že tisk, jakožto strážce demokracie prostě nemůže lhát, takže všichni, kdo pochybují o tom, že mrakodrapy byly snad jakýmsi způsobem odpáleny, jsou naprostí pošahanci.

Média, to je hlídací pes demokracie. Proto je naprosto směšné, pokud někdo tvrdí, že by mohla uvádět zkreslené, či nepravdivé informace.

Jsem rád, že Zvědavec jede dál svojí neotřelou cestou, ale již se odklonil od trapných konspiračních teorií.

Slovo "konspirační" je v poslední době hojně užíváno, jak se jako houby po dešti objevily různé pochybné servery, které zpochybňují například holokaust, oficiální historii obecně, nebo například zásluhy katolické církve, což považuji za jednu z největších ohavností současné bezbožné doby.

Takže ano, díky pane editore, že se konečně přikláníte ke zdravému rozumu a tedy k oficiálním zdrojům a informacím.

Přesto bych měl jednu malinkatou výhradu k jedné editorově úvaze, která kazí jinak perfektní článek. Jedná se o poslední část, kde editor hovoří o globálním oteplování. Nevím, zda to napsal záměrně, aby rozpoutal diskusi, nebo o tom nikdy nepřemýšlel.

Trochu bych se bál dávat do roviny termín "globální oteplování" a "globální oteplování způsobené lidskou činností". Nejsem si jistý, zda je to to samé, protože většina těch pošahanců, co zpochybňují "globální oteplování způsobené lidskou činností", nezpochybňují "globální oteplování".

Pouze tvrdí (s hloupostí jim vlastní), že na globální oteplování má člověk pramalý vliv a tím pádem odmítají platit dan z produkce uhlíku. Tito ekoteroristé by měli být samozřejmě zdrojem posměchu a opovržení, tady s editorem naprosto souhlasím. Neboť uhlíková daň je k zachování dalšího udržitelného rozvoje naprosto nezbytná, to by si měl každý rozumný člověk uvědomit.

K těmto ubohým pochybovačům bohužel patří i tatíček národa pan Václav Klaus, kterého si jinak velice vážím, ale který má občas velice podivné názory, ke kterým se dá připojit i další konspirační teorie a to ta, že EU je jakýmsi klonem RVHP, což je sprostá lež a další chutné sousto pro konpirační teoretiky.

Navíc jsem slyšel, že jakýsi Hájek, nebo jak se ten blázen jmenuje, dokonce tvrdí, že Bin Ládin je mýtus, čímž nás dělá v očích našich spojenců naprosto nedůvěryhodnými. Je to sice dobrý katolík, což mu naprosto schvaluji, ale člověk konspirační by neměl na takovém místě co dělat.

Takže děkuji editorovi za příkladný článek a doufám, že se Zvědavec bude nadále ubírat tímto směrem.

Pěkný den všem a Pán s námi

Petr Křivý

250513

11.8.2011 18:11

RE: Geniální příspěvek!

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 250513

> Média, to je hlídací pes demokracie. Proto je naprosto směšné,
> pokud někdo tvrdí, že by mohla uvádět zkreslené, či nepravdivé
> informace.

Nad tímhle se dá pozastavit, vám ta paušalizace nevadí? Já proste vím, že mnohé média uvádejí zkreslené až nepravdivé informace. Presvedčil jsem se o tom ve více prípadech. Nemáte jak mi to vyvrátit. Tohle je podle vás smešné. Vždy nabízí mouku s popelem, a baví se, když se v tom slepice hrabou.

Abych nepsal vícenásobne, tak doplním, že v hledáčku lovcu je nejenom útok na duveru, ale i útok na intuici pomocí vyvolávání zmatku a premíry informací. Intuice nepremýšlí, rozhoduje se spíše černobíle, a premýšlení je nákladné, nekdy bolí, trvá dlouho, málokdo si ho muže dovolit.

250564

11.8.2011 23:44

RE: Geniální příspěvek!

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250564

A má intuice blíže ke škatulkování či k něčemu jinému? Nebo je to čirá pohodlnost přemýšlet a namáhat mozek?

250602

11.8.2011 22:10

RE: Geniální příspěvek!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 250513

Taky dobrý den a chci se zeptat, zda text "Média, to je hlídací pes demokracie. Proto je naprosto směšné, pokud někdo tvrdí, že by mohla uvádět zkreslené, či nepravdivé informace" myslíte vážně nebo si děláte legraci, zbych se Vás třeba nedotlk..?? Pak obdivuji Vaši bezmeznou důvěru v to, jak nám média vylíčila 11.9.2001. Nechám budovy, ale co ten Pentagon?? Vám nevadí, že nikde nezbyly trosky letadla? Vemto si třeba Smolensk - tam z letadla zůstalo vše, i těla dokázali identifikovat! A v Pentaogonu - našla se tam těla pasažérů???? Pokud si vzpomínám tak ne a Vám to nepřipadá zvláštní??
Jinak obecně - řekl bych, že konspirační teorie se rozmohly až po tom 11.9.2001 a dělí lidi na dva tábory - ty, kteří na ně věří a ty co nevěří.. Je možné, že pak už vidíme konspiraci za vším, ale že by na světě nebyla žádná, to si určitě nemyslím. A děkuji za Zvědavec, kde lze tyto různé události v diskuzi probrat ze všech stran a záleží pak na každém čtenářovi, v co uvěří.

250586

11.8.2011 22:22

RE: Geniální příspěvek!

uvbuibuivivi 109.?.?.?

Reakce na 250513

Váš článek je jen hloupá provokace, jelikož obsahuje několik protiřečících si informací. Doufám, že vám po dokončení tohoto článku náležitě zvlhly blahem trenky případně slipy.

250589

12.8.2011 14:01

RE: Geniální příspěvek!

Petr Křivý 77.?.?.?

Reakce na 250589

Vážený pane,

sice nechápu, o jakých protiřečících informacích mluvíte, ale co také čekat od sprostého hulváta.

Jasně jsem podpořil pana editora v tom, aby již nesetrvával v konspirační rovině, neboť to jeho webu škodí. A stačí málo, aby se Zvědavec stal rovnocenným partnerem seriózním médiím.

Divím se editorovi, že pouští podobné příspěvky, které mají jediný účel a to urážet ostatní diskutující.

Jinak bych v krátkosti odpověděl ostatním diskutujícím, jimž děkuji za reakci na můj příspěvek.

Co se týká médií, ano, opravdu jsem přesvědčen, že jejich úkolem je hlídat politiky. To se koneckonců můžete podívat i na dění u nás. Jedině média jsou schopná zvěřejnit aféry s úplatky, rozkrádáním majetku atd. Policie to neudělá. Občas média zveřejní nepravdu, ale obvykle dojde k nápravě. Chyba se může stát každému.

Co se týká WTC a Pentagonu, nevidím jediný důvod, proč by to mělo být jinak, než je to v oficiální zprávě. Kdo by měl zájem to prezentovat jinak, než se to stalo? A nyní jsme právě u toho, co píše editor. Těm, kdo zvěřejňují různé šílené teorie, jde pouze o exkluzivitu, o pravdu těžko.

Cituji editora: Řeknou-li politici „bílá“, my budeme tvrdit „černá“. Řeknou-li „den“, my objevíme, že ve skutečnosti to byla „noc“. Tímto způsobem máme zajištěno, že vždy bude náš názor jiný, než názor tzv. mainstreamu. Bude exkluzivní (viz kapitola Kdo je konzumentem alternativních informací dále). Pravidlem je nikdy se neshodnout s mainstreamem. Kdo se shodne, je obviněn z naivity, v horším případě přímo ze zbabělosti.

Nevím, co je na tom k nepochopení. Je to prostě tak, jak píše editor. Konspiračnímu člověku nejde o pravdu, je jen v nesmyslné opozici oficiální pravdy.

Ještě bych se vrátil k Pentagonu. Copak nevíte, že tam došlo k velkému požáru? Trosky se samozřejmě našly, ale to se konspirativnímu člověku nehodí do krámu. Opět jde jen o senzaci. I pan editor tu dříve zveřejňoval tyhle ničím nepodložené informace, ale naštěstí konečně prohlédl, za což ho velice chválím.

Děkuji a přeji hezký den všem, milost najdeme pouze v Pánu.

Petr Křivý

250647

12.8.2011 16:32

RE: Geniální příspěvek!

Filip Svoboda 109.?.?.?

Reakce na 250647

Buďto jste provokatér, anebo nemáte vyvinutou schopnost porozumět textu. Editor pan Stwora v tom článku vůbec nepíše o tom, že přestává věřit konspiračním teoriím, např. té nejdůležitější konspirační teorii ze všech, 11.září. On se jen přiznává k tomu, že má ke konspiračním teoriím a k událostem, které by konspiračními teoriemi mohly být, střízlivý, racionální vztah. Podle něj konspirace existují, ale existují i náhody a události, za kterými žádní spiklenci nejsou. A proto má i střízlivý vztah k médiím, které podle něj nelžou ve 100% případů, ale ve velké části případů mluví pravdu. Já osobně s tímto postojem pana Stwory stoprocentně souhlasím a sám ho zastávám.

Trosky se v Pentagonu našly, ale jiného letadla. A co je velmi zajímavé, administrativa dodnes nezveřejnila záběry z bezpečnostních kamer, které zachytily náraz toho letadla do Pentagonu. Když to dodnes nezveřejnili, tak to znamená, že mají co tajit.
--------------
Teď budu rozebírat váš článek:
"Média, to je hlídací pes demokracie. Proto je naprosto směšné, pokud někdo tvrdí, že by mohla uvádět zkreslené, či nepravdivé informace." - Ta druhá věta je totální nesmysl. Takový nesmysl, že jsem vás nepovažoval za hlupáka, ale za provokatéra, což berte jako lichotku. -Vy vůbec nemáte tušení, jak to v médiích chodí. Novináři jsou lidi jako každí jiní, kvůli tomu, že jsou novináři, tak to automaticky neznamená, že to jsou pravdomluvní čestní charakterní rytíři. Novináři lžou z mnoha příčin: 1)Hájí zájmy svých majitelů. JEjich majitelé jsou obvykle nadnárodní korporace, a nadnárodní korporace mají své stratetické zájmy,nadr. korp. se navzájem spojují s ostatními nadn. korporacemi. To se projevuje nejvýrazněji v období válek a před nimi. Např. před válkou v Íráku francouzská média zastupující francouzské ropné korporace nesmírně tvrdě útočila na USA, americká média zastupující americké ropné koncerny útočila na Francouze. To samé s americkými a ruskými médii za války v Gruzii. 2)Novináři jsou zastánci určitých ideologií a v zájmu svých ideologií lžou. Zdaleka nejvíc novinářů je liberálů, vyznávající doktrínu politické korektnosti a multikulturalismu. Proto novináři lžou o cikánech, černoších, imigrantech, muslimech, dělají z nich nevinné oběti atd atd. O tom, jak se chovají prolhaní a arogantní novináři liberálové se dozvíte zde v knize Jak novináři manipulují:
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/4709-...
http://knihy.abz.cz/prodej/jak-novinari-manipuluji...
3)Novináři často konspirují se zločinci, s klasickými mafiány i s hospodářskými mafiemi. Zločinci je prostě podmáznou. Dělal to např. František Mrázek, dělají to mafie a nadnárodní korporace po celém světě.

250663

12.8.2011 16:37

RE: Geniální příspěvek!

Filip Svoboda 109.?.?.?

Reakce na 250647

Odpověděl jsem Vám přímo pod váš kořenový příspěvek pod jménem Filip Svoboda.

250665

12.8.2011 19:33

RE: Geniální příspěvek!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 250647

Zdravím, nepsal jste tady před nějakým časem pod nickem "vopice" ?? Máte podobný jízlivý styl, s prominutím.. Ale to nic, nějak to překousneme.. [zmaten]

250674

12.8.2011 19:50

RE: Geniální příspěvek!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 250647

Pane Vopice, když jste takový znalec 11.9., tak by mě třeba zajímalo, jak ti teroristi dokázali uletět tisíce kilometrů, najít Pentagon a s letadlem skoro "přistát" těsně nad zem a to tak šikovně, že se opravdu trefili do celkem nízké budovy? Nevíte, jestli letěli na autopilota, někdo zda je někdo nenavigoval z řídící věže?? Není mi jasné, jak to mohli tito amatéři dokázat!! Nebo to byli profíci - piloti?? A viděl někdo to letadlo, vždyť tak nízko letící letadlo po dlouhé dráze těsně nad zemí nemohl nikdo přehlédnout! A poslední - jakto že nevěděli, že se to křídlo Pentagonu zrovna rekonstuuje a že je tedy prázdné? Pak to mohli napálit z jiné strany, aby byly oběti z řad zaměstnanců Pentagonu. No není to smůla, řekněte?? Nebo to byla jen výstraha "podívejte, co dokážeme, když nebudete hodní ?? Jestli se to jednou vysvětlí, třeba budete překapen. A nenapsal jste, jestli byly v těch troskách identifikovány ty oběti, nebo se všechny beze stop vypařily? Děkuji předem.. A neberte slovo Boží nadarmo, to je hřích, pokud to nevíte..

250677

11.8.2011 23:42

RE: Geniální příspěvek!

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250513

Já jsem možná pomatený konspirativec, ale Vy pane Křivý jste asi opravdová naivka. Kolikrát si říkám jak to ti blbci mají jednoduché. Když průser, tak nevědomky, když radu, tak do kostela. Nevíte kde bych mohl vrátit svůj rozum, abych se měl tak dobře?

Kde, jak, kdy a za jakých okolností jste pane Křivý přišel na to co to je oficiální zdroj a oficiální informace? Jaká autorita za tím stojí? To by mě opravdu moc zajímalo jak toto vzniká. Kde se bere ta slepá důvěra v jakési oficiálno? Kdy se ze zdravého selského rozumu stane intuice, kdy životem nabitá zkušenost a kdy se pouze něco přebere?

Dokážete mi to prosím vysvětlit?

250601

12.8.2011 16:35

RE: Geniální příspěvek!

Filip Svoboda 109.?.?.?

Reakce na 250513

"Jsem rád, že Zvědavec jede dál svojí neotřelou cestou, ale již se odklonil od trapných konspiračních teorií." A také: "Takže ano, díky pane editore, že se konečně přikláníte ke zdravému rozumu a tedy k oficiálním zdrojům a informacím." - O tomhle se nikde nepíše. Vymyslel jste si to či špatně pochopil. Viz výše.

Globální oteplování podle všeho neexistuje, podle všeho nastává globální ochlazování.
http://www.euroekonom.cz/analyzy-clanky.php?type=j...
http://www.globalni-ochlazovani.cz/

"ke kterým se dá připojit i další konspirační teorie a to ta, že EU je jakýmsi klonem RVHP, což je sprostá lež a další chutné sousto pro konpirační teoretiky."
Klon znamená dokonalou kopii něčeho. EU není dokonalá kopie RVHP. V tom nejhlavnějším jsou však EU a RVHP shodné - nesvobodný trh, totalita (EU je řízena nikým nevolenými úředníky), zbytečnost, škodlivost.

O Bin Ládinovi by to bylo na delší povídání. Bin Ládin fungoval jako symbol celosvětového boje proti terorismu. Spíš než symbolem byl přímo jeho personifikací. Když USA na ten boj vynakládaly (a stále vynakládají) biliony dolarů, tak je nutné, aby si lidi to, na co jsou ty biliony vynakládány,co nejlépe představily. Ten samý význam má např. postava opozičníka Goldberga v románu 1984. Goldberg slouží jako personifikace opozice. Zadruhé: Tajné služby, především CIA, jsou monstrózní gigantický moloch. Bin Ládin sloužil CIA a ostatním agenturám k tomu, aby stále mohly přijímat peníze na ten boj proti terorismu, aby nebyli propuštěni desítky tisíc jejich zaměstnanců, aby šéfové neztratili svá místa a vysoké platy.

------
Závěr: Opravdu nechápu, proč si přejete, aby Zvědavec přestal existovat v takové podobě, v které je nyní. Pokud vám současný Zvědavec vadí, tak sem nechoďte. Choďte si na Idnes, Lidovky a Novinky a hýkejte blahem nad tím, že jsou stoprocentně pravdivé. Když by Zvědavec přestal psát o konspiračních teoriích, za chvíli by se od Idnesu, Lidovek a Novinek téměř nelišil.

250664

12.8.2011 20:24

RE: Geniální příspěvek!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 250513

>děkuji editorovi za tento skvělý příspěvek. Souhlasím s
>každým slovem, které editor napsal, neboť má naprostou
>pravdu v tom, že konspirační člověk je v prvé řadě
>blázen. Já jsem to tu již říkal, že tisk, jakožto
>strážce demokracie prostě nemůže lhát

>Média, to je hlídací pes demokracie. Proto je naprosto
>směšné, pokud někdo tvrdí, že by mohla uvádět zkreslené,
>či nepravdivé informace.

>Jsem rád, že Zvědavec jede dál svojí neotřelou cestou, ale
>již se odklonil od trapných konspiračních teorií.
Kdyz se zactu do MFdnes, Lidovek, a dalsich oficialnich novin, kdyz si pustim TV anebo rozhlas, ihned poznam, ze vsechna tato media nejsou nezavisla, naopak, okamzite je poznat smer jejich orientace, az dokonce snaha zamerne obalamutit. To same je to s denikem Halo noviny. Tam je ale zamereni, na rozdil od vyse zminovanych medii, priznane, uvedene.
Zvedavec byval taky takovy. Na clancich pana Stwory byvalo okamzite poznat, co ma zalubem. V posledni dobe, dejme tomu v udobi jednoho roku ci tak nejak, se KONECNE stal nestrannym, jeho orientace je jen snaha sdelovat to, co oficialni media zamlcuji. Cenim si to, ze se vymanil ze zasti a na druhe strane z podpory nekoho ci neceho. A to nejenom jako autor, nybrz i jako editor pri publikovani prejatych textu. Konkretne treba zverejni o Putinovi, co ho kritizuje, a vzapeti jiny text, ktery ho chvali. Uzasne!!! To oficialni media nedokazi. Kdo jim nesedi, neni na nem nic pozitivniho, kdo se jim zamlouva, tak se promiji vsechno. A sdeleni je proradne nasmerovano tak, aby to ctenar anebo divak jenom takto pojal. Neposkytuje se nestrannosti prostor, aby konzument si udelal nazor podle sve orientace ci schopnosti. Pan Stwora je uz naopak naprosto nepredpojaty a tim nad oficialnimi medii, ale i mnohymi neoficialnimi, vycniva.

>díky pane editore, že se konečně přikláníte ke
>zdravému rozumu a tedy k oficiálním zdrojům a informacím.
Proboha, pane Stworo, jenom to ne!!!!!!!!
Pane Krivy! Jak muzete dat dohromady myslenky, ktere jsem prevzal z vaseho predchazejiciho prispevku, s timto poslednim. Vzdyt tim si naprosto protirecite.

250688

11.8.2011 12:08

Mě oslovila taky.

JPG 78.?.?.?

nicméně ohledně konspirací jsem jí dost zklamal. Takže mé bláboly ani nepoužila [smích]
Ostatně si myslela, že jsem někdo jiný.

Její studentská práce je dostupná na webu.

250516

11.8.2011 12:10

1 2 3 skuska

shambal 212.?.?.?

http://www.abovetopsecret.com/forum/thread597825/pg1 [cool]

250517

11.8.2011 12:53

Taky mám pocit, že média ani tak nelžou, spíš jenom vybírají správnou pravdu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Třeba: "Írán vyzval Británii, aby se zdržela užití síly při potlačování násilných pouličních nepokojů, které v posledních dnech otřásají Londýnem a dalšími britskými městy. Teherán podle zprávy agentury IRNA vyzval britskou vládu, aby přikázala policii ukončit její násilnou konfrontaci s občany a zahájila s protestujícími dialog."

Hodně vtipné. Írán říká Britům, aby zahájili s protestujícími dialog. Jenže se to nikdo nedoví, protože to mainstream nepíše a Haló noviny, které to otiskly, jsou hnusné, komunistické a měli by je zakázat.

Mimochodem by bylo zajímavé vědět, kolik hledačů alternativních informací na Zvědavci je alternativní natolik, že skousnou i Haló noviny [smích]

250528

11.8.2011 12:57

Skvělá úvaha

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Připojuji se ke gratulantům. Skvělá a moudrá úvaha, pane Stworo. Blahopřeji.

Je tak dobrá, že by si zasloužila pokračování. Na jaké téma? PROČ MÁ TOLIK LIDÍ SKLON UVĚŘIT KDEJAKÉMU KONSPIRAČNÍMU NESMYSLU? Kdo najde odpověď na tuto otázku, přiblíží se o krůček k moudrosti. [smích]

250531

11.8.2011 13:00

RE: Skvělá úvaha

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 93.?.?.?

Reakce na 250531

odpověď je nasnadě:

Vložený obrázek

[velký smích]

250532

11.8.2011 13:18

RE: Skvělá úvaha

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 250531

Tak na to vám odpovím hned i bez sáhodlouhých traktátů.
Každý člověk v určité fázi života dospěje k poznání, že život je boj a hraje se nefér.
- Začíná to záhy- třeba proč mi maminka lhala, že se mi bude ve škole líbit ? Začnou pochybnosti.
- Sakra proč bombardují tu Jugoslávii ? Vždyť jsem byl vloni se starou na Makarské a bylo to tam moc príma. (pochybnosti sílí a vkrádá se pocit, že se lže všude)
- Proč Havel kecal, že začne ráj na zemi ? (pochyby přecházejí v pocit, že s náma někdo pěkně vyjebává)
V této fázi většina lidí ustrne. Buď jim to je šumák, nebo si prostě jen řeknou, že oni stejně nic nezmění a hlavní je přece nacpané banděro a lednice plná lahváčů. Najdou se ale lidi, kteří se snaží dopídit k více informacím. Třeba náhodou kliknou na Zvědavce, nebo si od souseda půjčí VHS-ku s filmem JFK.
U slabší povahy se pak může rozjet deformovaný proces černobílého vnímání světa, který vidí konspiraci i v barvě hajzlpapíru. Těžko jim to míti za zlé, vždyť lež a přetvářka se staly běžnou součástí života .

250536

11.8.2011 19:46

RE: Skvělá úvaha

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 250536

Díky za názor, pane Luxore. Jen si nejsem jist, zda je odpovědí na otázku, PROČ LIDÉ TAK SNADNO UVĚŘÍ kdejakému konspiračnímu blábolu.

Třeba tomu, kterak americký generál předpověděl už v 19. století obě světové války (a jednu navíc). A to v údajném dopisu, jehož originál se "jaksi ztratil", ale my (konspirativci) "dobře známe" jeho obsah. Víru v tuto předpověď věřícím nevezme ani ta skutečnost, že autor užil v údajném dopisu pojmy, které nemohl znát, neboť ještě neexistovaly. Třeba slovo "fašismus".

Vy píšete o skepsi, kterou člověk získává s životními zkušenostmi. Mluvíte o člověku, který pochybuje o všem. Mě spíš zajímají lidé kteří po přečtení jednoho emotivního článku náhle vidí chemtrails v každé čmouze na obloze.

250570

11.8.2011 21:18

RE: Skvělá úvaha

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 250570

Jo, máte pravdu, nějak to z mého textu nebylo příliš zřejmé.
Myslím, že příčina je kombinací vlivů exogenních- obavy ze světa plného lží a přetvářky a vlivů endogenních- nedostatečný intelekt, schopnost střízlivého hodnocení reality, přílišná důvěřivost, snad i potřeba vymykat se. Když toto všechno dáte do mixéru, tak namícháte ideální živnou půdu pro vznik diskutovaného problému.

250579

11.8.2011 23:15

RE: Skvělá úvaha

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 250579

je to tiež reakcia podobná alergii - "oficiálne" vysvetlenia mnohých udalostí sa tak často ukazujú ako nepravdivé, prekrútené alebo zavádzajúce, že alternatívne vysvetlenie je prímané s podstatne menšou kritičnosťou a sú považované za výrazne pravdepodobnejšie či pravdivejšie.

250598

11.8.2011 13:02

Globalni cokoliv....

Atrey 81.?.?.?

Nechci zde rozebirat konspiracni teorie, ale ohledne globalniho oteplovani bych se rad trochu rozepsal.
V prahorach, tedy na pocatku zivota na zemi bylo na zemi mirne klima a zily zde pouze jednobunecn organizmy. Pak se stal zasadni prulom, ktery nikdo nevi proc zacal a to, ze cela zeme zmrzla. Diky vulkanicke cinnosti (nejvetsi dodavatel CO2) a tim i narustu CO2 v atmosfere opet rozmrzla a nastal rozkvet forem zivota.
V druhohorach byl obsah CO2 nekolika nasobne vyzssi nez v soucasne dobe (preslicky velikosti stromu)a teplejsi klima.
Za poslednich 750 - 650mil. let, jsme tu meli tri velke doby ledove.
V Evrope je dolozeno, ze se pestovala vinna reva v Anglii (ve 13-tem stoleti) a dale pak malicke ochlazeni 14 az 15 stol.) a mala doba ledova 17 az 18 stol.
Je obecne znamo, klima oteplovaci absolutne nepouzivaji data ze sluncni aktivity, ktere samozrejme ma take svoje cykly. Vzhledem ke skutecnosti, ze je to prakticky jedinny zdroj tepla na zemekouli, jsou data oteplovacu vhodna tak k vytreni zadnice.
Arogantne si myslet o sobe, ze vubec muzeme ovlivnit chod zemekoule - vzdyt je to k smichu a trapne.
Jedna ovsem velice dulezita vec je, ze uhlik je biogeni prvek obsazeni ve veskerem lidskem konani. Naco tedy vymyslet nove dane, kdyz staci zdanit uhlik - idealni dan pro vsechny a vsude.
Proto se davaji kravam na prdele pytliky a jine demence.
To, ze kaspar AL Gore dostal Nobelovu cenu a vydelal na lidske blbosti, je naprosto stejne, jako kdyz humanitarni bombarder Havl dostal Nobelovu cenu miru.
Nejdrive nas strasily ochlazovanim (80 leta)
Potom oteplovanim
A nyni znovu ochlazovanim
Komu asi prospeje zdaneni veskere lidske cinnosti a neustaly strach z neceho, co si kdo zase vymysli.
Howg

250533

11.8.2011 13:32

souhlas

Slain 193.?.?.?

Ano, taky musím víceméně souhlasit, ještě dnes mám v živé paměti novinku ve které byl jako zdroj uvedený kompletně vymyšlený článek od jistého Norberta Pucha a na jehož výmysl bylo odkazováno. Šlo o dajně skutečnou příčinu řeckých problémů.

http://www.zvedavec.org/vezkratce-5182.htm

Marně jsem bojoval z několika zvědavci, snažící se jim vysvětlit, že sám autor v diskusi pod článkem řekl, že je to ironický výmysl pro pobavení a ironie z nějak sálala na míle daleko zejména v pozdějších pasážích, ale bylo to zcela marné, zvědavci se do mě pustili hlava nehlava zcela ignorující černé na bílém, ani přesně odcitované a zkopírované přiznání autora s neoblomnou vírou několika zvědvců nemohlo zamávat, byl to smutný příklad toho kdy už člověk ztratil soudnost a stal se zcela obětí všemožných konspirací, kterým slepě uvěří i kdyby byly zcela vymyšlené a samotným autorem za vymyšlené prohlášené.

250538

11.8.2011 13:33

RE: souhlas

Slain 193.?.?.?

Reakce na 250538

pardon, samozřejmě "s několika"

250539

11.8.2011 21:49

RE: souhlas

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 250538

Vážený, a jak můžete vědět, že nenapsal "náhodou" pravdu?? Že to nazval v závěru ironií může být jen zástěrka. Osobně jste s ním nemluvil a nemůžete vědět, jak to doopravdy myslel. Jediný asgument by byl, ukázat skutečná bankovní data mezi GS a Řeckem a vyvrátit to na číslech.. Hodně to připománá film Tři dny Kondora, kde analytik náhodou na něco přišel (sám netušil co) a když to poslal na ústředí, tak ho přišli zastřelit, protože "náhodou" objevil velmi utajovanou pravdu.. Vždyť i blázen může říci pravdu, aniž by si toho byl vědom..

250582

11.8.2011 23:57

RE: souhlas

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250582

Tak to pak nevím co by Vladimír napsal za článek. [chechtot]

250603

12.8.2011 1:16

RE: souhlas

Antiseptik 70.?.?.?

Reakce na 250603

Jak se říká "jenom proto že jsem paranoidní neznamená že po mě nejdou". Pravda je že konspiračních teorií je jak hub po dešti, některé ztřeštěnější než jiné. To ale neznamená že konspirace jako takové neexistují. Vladimír přesně popsal nebezpečí plynoucí z věření všemu, at už v mediích tak od konspiračních kanálů. Media často lžou, denně zamlčují informace které se jim do krámu nehodí a občas i mluví pravdu. Problém je že není napsaná červeně, tudíž od lži na první pohled je k nerozeznání. Mnoho webů zaměřených na konspirace také bud uletí do absurdna at už ze snahy být víc "in", či pro peníze, či dokonce proto že vlastně pracují pro oficielní kanály a mlži.

Nutno věřit vlastním očím, ptát se vždy zda z toho má někdo zisk, nebo i zamezení ztrát či prozrazení a mít na zřeteli že alespoň na této planetě fysikální zákony dosud platí, ergo energie z ničeho se rovná nule a letadla do baráku vletíc nemizí i s obsahem a do menší díry než jsou samy se nevejdou. Blábolů je na obou stranách dost, rozdíl je jen v tom že bláboly v oficiálních kanálech mají jasný účel mlžit a bláboly v neoficiálních mohou též být bláboly jen aby se blábolící udělal zajímavým.

A nebo někomu přijde zcela normální, že když USS Liberty se stane obětí útoku jiného státu že se nic nestalo a když si třeba Čína zrenovuje letadlovou lod z Ruska a nebo Irán obohacuje uran tak je ohen na střeše v cuku-letu?

Takže důvěřuj ale prověřuj, vlastní mozek využívej a zákony fysiky uznávej.

250608

12.8.2011 14:17

RE: souhlas

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250608

Jednička z hvězdičkou. Takto kdyby to Vladimír sepsal, tak si ušetříme fůru času.

250649

15.8.2011 19:51

RE: souhlas

Lin 85.?.?.?

Reakce na 250608

Souhlasím, popsal jste to dobře. Já se tu onehdá mořila snějakým komentářem, ale vůbec mi to nešlo, takže ... Napsal jste to i za mě.
Opatrnost (spíš tedy "prosívání", ověřování a vlastní myšlení - je potřeba vždycky a při všem. Na to člověk nepotřebuje být konspirativec. Polemizovat by měl už žák na základce - a tam se žádné "konspirační teorie" neučí (a přesto občas učitel plácne pěknou kravinu, protože sám o látce moc neví).
Některé weby se přímo předhánějí v "zaručených zprávách", ale je snad na čtenáři, aby posoudil, jak moc "zaručené" jsou. Proto tak nějak nechápu, proč tenhle článek Vladimír napsal.
A teď si k vysvětlení pomůžu citátama:

Puškin
Více ceníme povznášející klam než tmu přízemních pravd.

Tolstoj
Člověk se podobá zlomku: čitatel říká, jaký vskutku je, a jmenovatel naznačuje, co si o sobě myslí. Čím větší je jmenovatel, tím menší hodnotu má celý zlomek.

V rozumu je síla. Hlava bez rozumu je svícen bez svíčky.

Každý chce napravit lidstvo, ale nikoho nenapadne, že by měl začít u sebe.

K.H.Borovský
Kdyby stáří dodávalo moudrosti, byl by dubový pařez největším mudrcem

R.A.Heinlein
Většina se vždycky mýlí.

No... asi tak... [smích]

251058

12.8.2011 9:25

RE: souhlas

Slain 193.?.?.?

Reakce na 250582

Obávám se, že jste právě onen případ člověka, který uvěří každé konspiraci i kdyby se autor třeba milionkrát před notářem s úsměvem na rtech přiznal, že si to vycucal z prstu.

Uvědomujete si, že to vaše "možná napsal pravdu" "chválně to schovává za humor jako zástěrku" se dá aplikovat ale naprosto na vše? Co takový Aštar Šeran? Pro někoho nesmysl, pro vás "možná napsali pravdu" a věříte tomu?

250629

11.8.2011 14:08

souhlas

pietroo 195.?.?.?

samozřejmě je třeba vždy inteligentně zvažovat pro a proti. mohu mít hypotézu, která může být pravdivá ale taky nemusí.
diskuze o breivikovi jsem nečetl, (protože mi z breivika bylo na nic) jen články editora a taky mne překvapilo, že automaticky se vynoří u jakékoliv informace s jistotou předkládané konspirační pozadí.
na druhé straně ale zase myslím,(a teď vůbec nemyslím na editora) že pochybovačnost může přerůst do jakési rozbředlosti a vůbec nedůvěry k rozumu a to je problém dnešních "moudrých a vzdělaných" lidí a výsledkem je to co máme kolem a pak se to ještě vydává za ctnost. A vše se stává iracionálním. Líbí se mi jak píše Popper, že "současná doba je jaksi zvláštně ambivalentní, jakoby chtěla popřít metafyziku, ale současně ji jaksi zachovat v jiné podobě a mimo jakoukoliv kritiku." To se stalo především s rozšířenou relativizací, psychologizací, jakoby snahou redukovat rozum na psychologii (nakonec na nějaké jako základní vykonstruované "pudy" ), což se samo popírá. velmi k tomu přispěly neadekvátní bujné výroky kvantových vědců, a ta atmosféra se rozšířila... new age, postmoderna atd.
Rozum má tendenci prosvětlit něco, kde třeba spíš tušíme, a nevíme, má tendenci to zacpat, ale na druhou stranu skepse dělá přesně totéž, když principielní nepoznatelnost rozšíří na ctnost a kvazináboženství. Za tím se pak vždycky totiž skrývá totalitní metafyzika, i když si neříká metafyzika.

250542

11.8.2011 15:03

Velmi moudre napsany clanek

jamo 90.?.?.?

Clanek hodnotim 1. V clanku je velmi pekne popsano, ze nekteri lide maji sklon myslet v jakychsi zabehnutych schematech a casto o vecech nepremysleji. Cim mene toho vim a cim mene souvislosti vnimam, tim je to prece vsechno jasnejsi ...

250544

11.8.2011 16:20

Mnoho povyku pro nic?!

MoUdrostrak 90.?.?.?

V estonské vládní budově se střílí, lidé skákali z oken. Svědek mluví o teroru
V budově estonského ministerstva obrany se střílelo. Úředníci v panice vyskakovali z oken. Policii se podařilo evakuovat všechny zbývající osoby a celou oblast uzavřela. Nyní zasahuje protiteroristická jednotka. Předpokládá se, že střelec je stále uvnitř budovy.
11. 8. 2011 | poslední aktualizace: 11. 8. 2011 16:12

http://zpravy.ihned.cz/svet/c1-52556360-v-estonske...

250554

11.8.2011 16:33

Každý businessman... si vsadí na kauzalitu jevů

MoUdrostrak 90.?.?.?

Každý businessman obvykle nalíčí na kontrolu z finančáku "past", "falešnou stopu", zingrlátko...

A finančáci, zoll/níci a jiné shabes/GOJ/im (všude po světě) se do osidel chytají, nežli by rozkrývávali daleko prekérnější zákruty kontrolovaného subjektu.

Prostě to tak funguje, je to osvědčené (tečka)!

Pokud bychom na druhou stranu přijali teorie pana Editora, museli bychom škrtnout mnoho empirických řešení z praktického života - možná i kvantovou fyziku, hypnózu, akupunkturu...

Právě před několika desítkami minut (11. 8. 2011 | poslední aktualizace: 11. 8. 2011 16:12 - http://zpravy.ihned.cz/svet/c1-52556360-v-estonske-vladni-budove-se-strili-lide-skakali-z-oken-svedek-mluvi-o-teroru) začali lidé v Estonsku skákat z oken, protože je tam někdo za živa střílí a koSSí...

Pan Editor viděl v Norském "hrdinném" MaŠŠínu individualistického exota... A nevěřil, že by mohlo "jít o plán".

Bude zajímavé, co nám k Estonskému MaŠŠínu přinesou "nezávislá" média...

a co pak dodá i pan Editor...

250556

12.8.2011 0:03

RE: Každý businessman... si vsadí na kauzalitu jevů

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250556

Já doufám že raději nic, protože to už by asi bylo moc masírky na jednou. Nikdo z nás tam nebyl, ale všichni se tu odkazují na jakási média a hledání pravdy.

Co kdyby jsme pokusně sepsali nějakou rádoby seriózní kachnu, podpořili ji sborovým mručením v diskuzi a sledovali co dělá hlavní proud?

250604

12.8.2011 20:09

RE: Každý businessman... si vsadí na kauzalitu jevů

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 250604

Prozatím se jakýkoliv záhadný "eskalační jev" (Lusitania, Tonkinský záliv, šrapnel na sarajevské tržistě, ZHN v Iráku, 9/11 etc.), po čase VŽDY nevyvratitelně auto/demaskoval jako Inside Job Made in USA, CIA, MoSSad...

Proč by tomu nemělo být i nadále?!

250686

12.8.2011 21:04

RE: Každý businessman... si vsadí na kauzalitu jevů

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 250686

Dobrá poznámka, ke které bych zvědavcům přidal pro zajímavost k nahlédnutí následující článek: Dvojí občanství: Ke komu jsou loajální?

a jména a funkce některých hlavounů jako např:

- Paul Wolfowitz
- Henry Kissinger
- Robert Zoellick

A Peace s nimi,

jansmith[smích]

250691

12.8.2011 23:28

RE: Každý businessman... si vsadí na kauzalitu jevů

jezírkář 81.?.?.?

Reakce na 250556

"Bude zajímavé, co nám k(Romskému) MaŠŠínu přinesou "nezávislá" média... "
http://www.novinky.cz/krimi/241722-za-utok-macetami-muze-servirka-tvrdi-romove.html

250705

11.8.2011 18:54

žádám príšte jansmitha o korektnost

ppppp 78.?.?.?

> (kdy tvoje zrcadlo Jemelík/Křivý ti tentokrát pod nickem ppppp
> zdárně sekunduje).

Pane, neuvádejte príšte muj nick v nejasných souvislostech. Udelal jste tak v diskusi k prvním príspevku na téma permakultura, není to korektní. Na pochybnosti je nejlepší odpovedí obyčejná otázka.

Prohlašuju, že na Zvedavci celou dobu uvádím jako jediná osoba jediný nick ppppp.

250568

11.8.2011 20:22

RE: žádám príšte jansmitha o korektnost

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 250568

Dobrá, ppppp 78.?.?.?, omlouvám se a škrtám tě ze seznamu hábečkových nicků..[smích] Ještě mu zůstává Jemelík, Křivý, xB Browser a <nic>... Pokud se ohradí i tito diskutéři, tak škrtnu i je. Obávám se ale, že anonymní podpis <nic> už hábečkovi zůstane, protože nepředpokládám, že by se <nic> ohradil.

A Peace s ním i s tebou. Tvůj kamarád,

jansmith[smích]

250576

12.8.2011 16:31

RE: žádám príšte jansmitha o korektnost

Petr Křivý 217.?.?.?

Reakce na 250576

Vážený pane jansmith1984,

již poněkolikáté jsem si všiml, že mě spojujete s jakýmsi panem HHBB. Opravdu enchápu, jak jste na to přišel. Na tento server se chodím občas podívat poté, co jsem viděl v televizi záznam z procesu s panem Stworou. Když jsem o tom řekl mému synovi, řekl, že mi nainstaluje nějaký program, aby němohl nikdo vyhledat můj počítač. Přeci jen je tento server považovaný za nacistický, i když mě to osobně nepřijde, pominu-li skutečnost, že pan editor zvěřejnil článek, který otevřeně zpochybňuje holokaust a někteří diskutující se netají svou nenávistí k Židům.

Víte, nevadí mi tolik hloupý a primitivní antisemitismus, který tu opakovaně předvádíte. Ale opravdu nechápu, proč již poněkolikáté zmiňujete mé jméno. Já nejsem Žid, jsem katolík, ale k Židům mám dobrý vztah, neboť náš pán byl také Žid a přinesl nám všem spásu z věčného zatracení.

Možná byste mohl místo svých opakujících se narážek na židovský národ studovat knihu knih, tedy Bibli, kde byste našel mnoho odpovědí na své otázky. Mám pocit, že se točíte v kruhu, jak je vidět z vašich stále se opakujících příspěvků a chybí vám duchovní klid, který byste našel, jakmile byste přijal pana Ježíše za svého Pána.

Na druhou stranu oceňuji, že se snažíte být s každým kamarád, takže asi nebude vaše srdce tolik zatvrzelé. Napište mi na můj mial, poslal bych vám linky na dobrou duchovní literaturu, která by vás mohla navést správným směrem.

S přátelským pozdravem

Petr Křivý

250662

12.8.2011 22:05

RE: žádám príšte jansmitha o korektnost

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 250662

Dobře Petře Křivý, jsi další koho škrtám ze seznamu hábečkových nicků a omlouvám se, že jsem tě s Dr.Solfernem spojil..[smích] Tady je vidět, že se nevyplácí měnit nicky nebo vystupovat jako anonym, protože to pak vyvolává nedůvěru a může docházet ke zbytečným nedorozuměním..[smích]

Na druhou stranu se nezlob, když ti řeknu, abys šel s tím antisemitismem tzv. "do pryč" [smích] a raději si nejdříve nastudoval co tento termín znamená a které skupiny občanů historicky patří nebo nepatří mezi semitské národy. Pokud bych byl, jak podsouváš, antisemita, musel bych vystupovat proti Palestincům (kteří jsou, když si půjčím slovenštinu: "semité jako repa" ), a to jsi v mých reakcích jistě nevyčetl, příteli a debatní kamaráde.

Netrefil ses ani ve svém tvrzení, že editor zvěřejnil článek, který otevřeně zpochybňuje Shoah (שואה) neboli nacistický holokaust, protože k tomu nedošlo. V článku se jednalo pouze a čistě o upozornění nad některými technickými nesrovnalostmi a kosher machinacemi s oficial.čísly obětí, které by některé zájmové skupiny (které nesmíme tak nějak jmenovat) rádi uzákonili a v rámci kosher demokracie POCHYBNOSTI a snahu dobrat se objektivní Pravdy TRESTALI.

Závěrem, pokud se týká mého kamarádského vztahu k ostatním diskutujícím, tak přesné není ani tvé tvrzení, že se o něj (jak jsi napsal) snažím, spíše tak každého vnímám, a to bez ohledu na vstřícnou nebo podrážděnou reakci (kdy u podrážděné reakce jde z velké části o libování si v sebelítosti a sebedůležitosti).


A kdybys náhodou fyzicky nebo na netu potkal hábečka, tak ho pozdravuj a Peace s tebou, kamaráde,

jansmith[smích]

250695

11.8.2011 22:36

Dobry fejeton pane pisateli

n.z. 99.?.?.?

vsak je na to take perfektni sezona - tim jsouce odvracena strana leta. Je-li 'nevinna' debata zamyslenym produktem tohoto clanku, pak je vse v poradku a ja s tim nemam zadnych problemu. Mluvime tu v tom pripade o lehkem zanru.

Ovsem, paklize se vratime k (jake jine nez tvrde) realite, musim se prizmnat ze za ni nevidim nic jineho nez konspirace. Kdyz na moment pripomeneme, ze slovo konspirace znamena 'spiknuti', potom neni treba, v ramci kritickeho mysleni, pripoustet nic nez 'konspiraci' coby zpusob jak vest svet k jeho tmavym zitrkum. Vsad'me se o jedno: kdyby nekdo z nas byl v pozici moci, co by delal jineho nez aranzovat veci a udalosti k svemu prospechu? Kdyby tak necinil, musel by byt blazen a nezaslouzil by si v pozici moci byt. Tudiz: konspirace je realita a realita je produkt: konspirace. To je prece dokonale prirozene, ne?!

Strizlive myslici clovek musi nezbytne byt "konspiracni" dle definice, jinak to ani mozne. Strkat hlavu do lvi tlamy dokaze jen cirkusak, strkat hlavu do pisku - snilek. Zbytek je jen balast. Ale i tak, preji hezky zbytek leta!

250594

11.8.2011 23:04

Co se děje v Anglii ??

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Spojil bych zde dva náměty - konspiraci a Anglii.. Předpokládám, že většina čtenářů za situací v Anglii nic konspiračního nevidí, tak dám námět do diskuze.. Osobně bych se nedivil, kdyby uliční nepokoje byly vyvolány záměrně s cílem si zde prověřit Velkého bratra, tj. prověřit možnosti počítačových identifikačních metod osob v davu v reálné situaci, na několika tisících osobách. Napadlo mě to po přečtení tohoto článku
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/241357-lon...
Na první pohled je to jasné - policie "nechtěně" někoho zastřelí (ta osoba však byla v podsvětí dobře známá, čili nešlo o bezvýznamou osobu, po které by nikdo neštěkl..) a následné události jsou jen reakcí davu na toto. Jenže co když byla tato osoba (nebo jiná vhodná..)zastřelena nenáhodně?? A že nastala anarchie? Asi stejně, jako kdyby jste píchli do mraveniště - taky by mravenci vystartovali ven a případně vás pokousali. A přiznejme si, že Londýn je takové lidské mraveniště, čili celkem vhodné pro podobný pokus.. A navíc je kamerami prošpikován pořádně.. Co vy na to??

250596

12.8.2011 0:44

Něčím se lidi bavit musí

BingBangTheory 193.?.?.?

Konspirativismus člověka je možná dán i tím, že se někdy:
1) bojí říct nevím, případně neumím posoudit
2) dělá zajímavý tím, že je v trvalé slovní opozici
3) trpí poruchou osobnosti
4) dělá mu to dobře
5) dělá si z jiných legraci podsouváním hloupých dezinformací
6) živí podsouváním alternativních výkladů [smích]

S úctou

Váš agent Bilderbergu, NWO, HAARP a tavič ledovců [smích]

250606

12.8.2011 15:44

RE: Něčím se lidi bavit musí

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 250606

7. Aby pro nekoho nevýhodná pravda mohla být označena jako konspirace.

Prý volnoenergetik a ekofašista.

250655

12.8.2011 5:08

Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Necht si kazdy vybere sam, co si o tom vsem ma myslet.

250617

12.8.2011 8:45

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 250617

Pane Roberte, vaše příspěvky čtu velmi rád. Ale že je fotka Obamy s jarmulkou- no a co ? Já jsem si ji na palici u Zdi nářků taky musel narazit. Když chcete jít na židovské posvátné místo, tak pokrývku hlavy prostě musíte mít, alespoň posmrkanej kapesník. Nedělal bych z toho ukvapené závěry.

250625

12.8.2011 14:25

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250625

A proč jste tam chtěl jít? Musel jste tam jít? Já bych se tam šel možná také podívat, ale pokud by mi někdo tlačil do řepy: "Musíš mít něco na hlavě", tak bych si tam asi dal máslo a ne důkaz toho, že tomu věřím, že se jim podřídím.

Proto abych nezdechnul hlady jsem ochoten obětovat dost, ale abych se podíval na nějakou zeď?

Ano, můžeme si říci že je to pouhé gesto. POUHÉ GESTO? Černej napůl muslim u zdi nářků? Fíha, tak tomu říkám multikulti gesto.

250651

12.8.2011 16:13

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 250651

Proč ? Protože jsem chtěl ! Respektuji jejich zvyky. Stejně jako do mešity nejdu v kraťasech, do kostela s čepicí na palici, do restaurace v plavkách . Nevadí mi to, víme ? Kdyby mi to vadilo, tak to nedělám...

250659

12.8.2011 20:06

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250659

Fíha, nejste Vy mutlikulti?

250685

13.8.2011 1:58

RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 250651

Jojojo, je to tak pane Velkosestro. Presne jak rikate: je to JEN gesto. Hajlovani s nacky behem okupace? No co, preci JEN gesto, ne? Prave tak soudruhovani za komousu, presne to same - ale dyt' je to JEN gesto, nic to prece neznamena! JEN takove mensi vyhoveni, ze. Je to JEN tak ze slusnosti k silnejsim, ze.

To je presne to, na co ceska 'moralita' dojela a udelala z kdysi naroda - nenarod. Hrdost, seberespekt = nula.

250713

13.8.2011 9:40

RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 250713

Děsím se lidí jako jste vy dva, kteří od klávesnice vynášejí SOUDY bez mrknutí oka. Chybí vám chlapci trochu pokory a životní moudrosti.

250720

13.8.2011 13:13

RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 250720

Je-li bezprincipielnost Vas druh moudrosti, tak potom prosim. Zbyva otazka k zeptani a tou je, zda vidite ve svete polaritu dobra a zla a kde vidite Vase misto mezi temi poly. Mozna ze jste opravdovy 'moudrostrak' (pan Sodek mi doufam promine) a zdelite nam, na cem se Vase moudrost zaklada. Kdo by nechtel byt tez moudrym, ze? Diky!

K tem jarmulkam. Ty si nasazuji viditelni politikove evidentne z duvodu prospechu a pravdepodobne i z duvodu zachrany naroda (mam v archivu obrazky Castra mladsiho s timtez) a to je pochopitelne (necitite zde nejakou 'konspiraci'?). Obycejny clovek, neni-li zid takovou potrebu mit nemusi.

250731

13.8.2011 18:23

RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 250731

Nějak se nám tady poslední dobou množí demagogové. Prosím přestaňte překrucovat a podsouvat mi vaše spekulace. Je to přinejmenším neslušné

250749

13.8.2011 13:20

RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.

steve 96.?.?.?

Reakce na 250720

Luxore - ja bych Vas vsechny zavrel. Moc se tady mluvi a malo horekuje. A to jsem Pokorny. Standa ... Ten dekl na hlave Vam nevycitam .., mam rad Paganiniho, jednu dobu jsem nosil pod pazi futral od housli. I v praci. Spadl mi i do malty. Nekdo mi rekl, ze mel syfilis. Ten jsem si neporidil, zahodil jsem futral a Paganiniho porad posloucham s laskou dale ..
.. Tim se pokousim "moudre" (?) naznacit, ze vzdy existuje vice moznosti jak zachovat "dekorum" .., az se zase pujdete podivat na "ubecenou stenu", misto sabesdeklu - se tam muzete - prostrilet ! Je to take jejich narodni zvyk !

250732

13.8.2011 16:51

RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250732

No já se snad poseru. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Kde na to chlape chodíte? Vás by měli občas pustit do televize.

250746

13.8.2011 18:29

RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 250732

[smích]
No jo no, já vím, že zasloužím poplivat a ukamenovat [smích]
Když já jsem si ty kolíbající pejzaté vyvolené chtěl prohlídnout z blízka. A nelituji, byl to fakt zážitek. Šábesdekl jsem měl na hlavě jenom jednou, jinak jsem si dával na hlavu papírovej ubrousek. Už se tam znovu nechystám (stejně by mě tam už nepustili [smích] ), ale kdyby náhodou došlo na šábesdekl, tak můj průvodce v Jerušalajmošelzahav mi pak řekl, že pokrývka hlavy není nijak specifikovaná. Takže on si provokativně dá jenom ruku na hlavu a tvrdí hlídačům, že to je taky pokrývka hlavy (a vesměs mu to prochází)

250750

13.8.2011 20:31

RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250750

Takže rada zní: Od nynejška do Izraele zásadně s kulichem a po zuby ozbrojen. [chechtot]

Bo nikdy nevíš. [mrknutí jedním okem]

250773

13.8.2011 0:58

RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 250625

Nevim, zda mam to pravo to rict, ale presto bych rad rekl: Vitejte na Zvedavci! Jste jak vidno notoricky prizpusobivak, tudiz dost odlisny pripad prumerneho ctenare na Z. Jste ochoten jit s kazdym, kdo vam povoli si posadit na Vasi hlavu jeho klobouk. No to je skvele! To je k ohromnemu (dle meho skromneho soudu) prospechu coby argument proti magorum kteri nazyvaji Z. vsemy moznymi a casto hanlivymi nazvy.

Budiz, budte si cim se citite nejlip at mohamedanem ci zidem, ale nevidim jak muzete nechapat alegorii kterou 'narodni buditel' pan Nohejl obetave a opakovane presentuje. Vychcanej Vobejda Vobamak s jarmulkou a vam to nedochazi....opravdu mi to mota hlavou... To je jako kdyby jste rekl, ze ta ruda hvezda na vezi Kremlu a Josifek Stalinu k sobe ani nahodou nepatri. Nebo jsem snad prestrelil?
[zmaten]

250710

13.8.2011 2:23

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 120.?.?.?

Reakce na 250625

Tady v zasade nejde vubec o to, zda si nasadite cepicku a nebo, urcite sam vite kam tim mirim, jaky je pravy stav veci kolem nas,staci se jen kouknout na tak zvanou demokratickou vladu USA,ktera je tak demokraticka a tak zastupuje lid Ameriky ,ze 82 poslancu jede na zajezd do Israelu,primo na skoleni,jak maji ridit veci v USA,aby to plne vyhovovalo Israelu a jejich zionistickym zidu,s kapesnikem a nebo ne na hlave.Ti"zastupci americkeho lidu,poctu 20% americkeho senatu vubec nezastupuji98% bilych a nebo jinych lidi v senatu,ale jen 2% privilicnich zidu USA a jejich nezakonne udelaneho statu Israel,mluvime o okupacnich silach Israelske armady na Palestinskem uzemi.Navic,historickym podvodem ,tak zvanych zidu a jejich nabozenstvi si muzem precist v trinacti kmenech israelskych od pana Kostnera,jez zceladokazuje to ,co chazarske museum Israelu denne ukazuje tak zvanym zidum,ze zide nejsou,tudiz u zdi narku je velke divadlo,jez bezi na vylhane historce biblickych zidu,jez geneticky nic nemaji s zidy spolecneho a semitismu ma vic kazdy Palestinec,nez ten nejvetsi rabin ze vsech tech ostatnich rabinu.
Nakonec i israelsti archeologove tvrdi to ,co znaji lide kolem sveta ,co se vice ,ci mene zabyvaji historii sveta,ze totiz neexistuji zadne zapisy Davidova kralovstvi a nebo ,ze "zidovske trouby" zborily hradby Jericha ,nebot je dokazano,ze se to naprosto casove neschoduje,tak zvany exodus z Egypta byl uz v dobe kdy i uzemi Egypta bylo ,tam ,kde zide oznacili,ze uz jsou z Egypta venku-svobodni,archeilogicky nemozne,nebot stale byli na egypskem uzemi,proto dnes v Israelu neukazuji na skalach hieroglify egyptanu.
Takze,veci vyssiho principu se musime divat na tak zvanou zidovskou historii s odstupem a musime si uvedomit ,ze v kazde krestanske valde je toho velmi malo krestanskeho,staci se podivat i na loze Lordu Britanie.
Nebo posudme osudy krestanskeho sveta ze tri hlavnich aktery kteri tvorili nas svet,Stalin,Roosvelt,Churchil,vsichni zide.
Ted se podivejte na dnesni,tak zvane krestanske aktery politickeho hnuti v dnesnim svete a mozna pochopite a nebo take ne. Kdo to plne pochopil je Ukrajinsky lid,8 milionu mrtvych,Rusko,miliony mrtvych-Gulag a tak muzem jit dal az do problemu dnesnich dnu,Sarkozy,Cameron a desitky jinych,jez nam organisuji,jak mame zit,co by nasi representanti,ale, s satkem-kapesnikem na hlave.
The 45 Questions Most Frequently Asked About the Jews
www.iamthewitness.com/.../The.45.Questions.Most.Frequently.Aske... - Cached
How many Jews are there in the whole world today? What is the Jewish Sanhedrin? ... After living in that country for generations, they've had to pull up ..... So they erected the Temple — which all good Christian Masons make such a ... For political-racial reasons it is not permitted to be exhibited or examined.
Mimochodem,kazdy krestansky politik,jez si nasadi cepicku na hlavu,ukazuje ve zkutecnosti svoji osobni podrizenost zionistum.Jeste jinymi slovy,slouzi zidum-Israelu,ale ne svym spoluobcanum,je kolaborant judaismu-komunismu,jak se vyjadril rabin,rikam judaismus a myslim,komunismus,rikam,komunism...Automaticky kráceno

250714

13.8.2011 10:59

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 250714

Vy jste se tady pustili do Luxora, přátelé a kamarádi a co když je v jeho případě všechno maličko jinak??...[smích]


Prostě chtěl jako turista v rámci poznávacího zájezdu navštívit (mimo nežidovské památky) i zeď nářků nebo nějako jinou židovskou pamětihodnost (jako třeba hřbitov nebo synagogu) a až na místě (po hodinách cesty autobusem a prohlídkách bezp.orgány sionistického státu) zjistil, že podmínkou ke vstupu je souhlasit s nasazením jarmulky. U turisty to dopadne tak, že i když mu zima na hlavu není[smích] a celkově se mu takový nepřímý nátlak nelíbí, tak mávne rukou a svolí.

Jiný příklad: Pokud je turista neislámského náboženství k prohlídce mešity vůbec vpuštěn (je to nevěřícím vůbec povoleno??), tak si také musí sundat boty a jít naboso. Nebo to tak není?


Ordinery návštěvník tuto symboliku tak nebere a nad hlubším smyslem se nezamýšlí. Jiná situace je v případě POLITIKA nebo jiné VIP osoby, který souhlasem s vystavením jarmulky na hlavě deklaruje sympatie, servilnost a jak to zde někdo naznačil: podřízenost k režimu a hostiteli, kterého v rámci oficiální cesty navštívil (viz. jarmulka na hlavě a Havel, Žantovský, herec Tomáš Töpfer a dlouhá řada dalších).

Na tuto symboliku je třeba pohlížet komplexněji, protože podobně jako má obřízka osobám "vlastního kmene" stále připomínat kam patří, kterému Bohu se klanět a komu v rámci smlouvy s tzv. Bohem reportovat.[smích], tak jarmulka na hlavě nežida symbolizuje v očích tzv. Vyvolených výsledek jejich vlivu a moci nad těmi, kteří dobrovolně (nebo z obavy odmítnout či obyčejného karierismu) jejich symboly propagují.

Samozřejmě, že tento podtón nikdy oficiálně nepřiznají a Vyvolení vše dokáží skrze své náb.ideology a lokaje vysvětlit, ale to neznamená, že to tak není.

Na závěr je dobré si připomenou posloupnost a kořeny, kdy nositelem diskutabilního monoteismu se ve své době stává judaismus, z něj později vzniká (Šaulem a dalšími kosher ideology) deformované křesťanství, které Ježíšovo učení zdiskreditovalo a nakonec následuje poslední do party: islám. Takže jako obvykle platí: Rozděl si i sféry vlivu, vyper skrze náboženství nebo jiný "...ismus" plebsu mozky", a Panuj.

A Peace se všemi,

jansmith[smích]

250726

13.8.2011 16:46

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250726

Samozřejmě že mě to pane Honzo taky napadlo. Je přeci rozdíl když tam přijede českej pepík s máňou a chcou mít fotku do alba, že ano? Ale co asi Luxor nepochopil je ona symbolika na kterou ta fotka naráží. Ta se totiž dá pak použít i obráceně: "Hele máňou i ten hezkej černej kluk z Ameriky to má na hlavě, tak proč my ne?" No ale to se nám to pak vrátí v podobě jahodovýho rosolu místo páteře, jak už zde zmínil n.z.

http://www.zvedavec.org/nazory_4559.htm?PHPSESSID=q2c5tl38dbqlu04bft4spqhmc3#ptr250713

Ale pak je zde kardinální otázka z biologie. Když se může bakterie a vir přizpůsobit novým lékům, tak proč by se nemohl českej pepík s máňou přizpůsobit novým režimům vrámci pudu sebezáchovy?

250745

13.8.2011 18:48

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 250745

Ty to bereš moc natvrdku, velká sestro..[smích]


Prostě to ber tak, že se tam chtěl Luxor podívat a podprahový smysl šábesdeklu (byť jej chápe) je mu jako obyčejnému turistovi šumák... Navíc, z jeho reakcí v diskuzích vyznívá, že to je férový člověk se zdravými názory, který nemá zapotřebí být servilní nebo se před někým hrbit, a tak bych naopak odhadoval, že je natolik nad věcí a tolerantní, že ctí zvyky prostředí, do kterého jako cizinec vstupuje a že inkriminovanou jarmulku na hlavě bral a bere pouze jako folklór.

Na tomto případu je vidět, jak i taková relativně "ptákovina" z dílny tzv. Vyvolených dokáže nevyvolené (jak je označuje MoU: shabesGOjim) postavit proto sobě, rozhádat a pokud by se to ten třetí dozvěděl, ještě by z toho mohl mít kosher bžundu..[smích]


Takže Peace navzájem, Big sestro, tvůj přítel a kamarád,

jansmith[smích]

250756

13.8.2011 20:03

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 250756

Nenapsal bych to lépe, děkuji Jane, opět vám skláním poklonu.
Víte zajímavé je, že až návštěva Israele mi otevřela oči. To neuvěřitelné pokrytectví judaismu, které jsem tam viděl, mně přimělo k tomu, abych tuto problematiku začal více studovat. Hodně mi k tomu pomohl Zvědavec a vaše příspěvky.
Pohrdavé až hanlivé příspěvky v této diskusi na moji adresu mě nechávají vcelku klidným. Kdyby jste to napsal třeba Vy, René, Moudrostrak, Vladimír, Robert, Saša, Steve (a spoustu dalších zdejších moudrých bardů) tak by mě to mrzelo. Urážky od telat jsou jen "bzučením ovádů kolem mých uší" (jak říkal moudrý Sinuhet)[smích]

250769

13.8.2011 21:01

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 250769

To je dobrý přístup, Luxore, kamaráde. Žádne hanlivé reakce nebo pohrdavé příspěvky nemohou člověka (který je nad věcí a nepodléhá sebelítosti nebo sebedůležitosti) rozhodit..[smích]

Za prvé proto, že je legrace sledovat, jak někteří diskutující reagují a za druhé mnohé z těch prudších povah si na počátku neuvědomuje, že přestřelili. Nejlepší reakcí na podobné rozmíšky je humor a jasná, těžko zpochybnitelná argumentace. Oponentu, který si uvědomil, že se zachoval z nějakého důvodu nespravedlivě to pomůže na jeho cestě osobního růstu a pokud je dostatečně vnímavý, tak podobnou chybu příště již neudělá. A pokud se jedná o nějakého kosher sofistu, který rád klouzání po povrchu a námitky jej iritují (nebo jak se občas děje o nějakého zmateného prudiče), tak ten nakonec sám (nebo zásahem editora) opustí "kolbiště".

Mimochodem, pokud si měl na mysli Sinuheta od Waltariho, tak pokud by měl někdo zájem, je ke stažení v pdf ZDE.

A tímto se v této polemice loučím a Peace se všemi,

jansmith[smích]

250779

13.8.2011 22:58

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 250779

Děkuji za milá slova Jane. A taky za odkaz na Waltariho, hned jsem si to stáhnul, je to má nejmilejší kniha.
Přeji dobrou noc či den (podle toho ve kterém koutu světa se nacházíte) [smích]

250806

13.8.2011 23:06

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

steve 96.?.?.?

Reakce na 250806

.. ja ho mel, -- toho Sinuheta. Potom jsem ho pujcil - a uz jsem ho nemel .., ale tesilo me - ze ten zlodej, nebyl blbec ..
--
.. takze, jsem stahnul taky .., a Diky !!

250810

14.8.2011 1:47

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 250779

Vladimíre toto je pouze pro Vás, ne reakce do vlákna.

Vám nevadí, že se zde podporuje warez?

250837

13.8.2011 18:33

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 250726

Opět jste to trefil přesně. Díky. Šábesdekl mi nevadil a obřezat jsem se kvůli tomu nenechal [smích]

250751

13.8.2011 19:31

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 250726

No dobre, asi jsem se do Luxorskyho pustil dost ztvrda (vsak on si jen tak nic libit neda a hned me oznacil za "demagoga" ). Co me asi postrcilo, byla jeho nejapna poznamka o (ne)souvislosti s obamskou (po)hlavni dekoraci a usackyho jagdkomanda v produktivnich afganskych polich. Jestli tohle neni konspirace, tak co je. Vysledek prodeje drog jde samozrejme skrz bankovni system. Ti na tom musi mit nejvetsi zajem aby to klapalo.

Aby si nemyslel, ze jsem na nej nejak zamerenej, tak si sypu (po vyvoleneckem zpusobu) popel na hlavu. Luxorskej, shalom! Mame tu jak videt, samocenzuru a to je dobre. [chechtot]

250762

13.8.2011 20:13

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 250762

[smích] všechno dobrý [smích]
Já zase uznávám, že je opravdu rozdíl, když si dá na palici jarmulku obyčejnej člověk a nebo významná osoba, která může mnohé symbolizovat. Kdybych byl president, tak bych si šábesdekl na hlavu určitě nedal [smích]

Mimochodem, když už o tom mluvíme- netušíte někdo, proč stále nosí jarmulku papež ?

250770

16.8.2011 11:33

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Reakce na 250714

A, take postve jednoho proti druhemu,sam se za rohem smeje jejich blbosti,dost casto pouziva nacionalismus,jako roznetku velkych nepokoju.Dnes se pouziva ruznych vojeskych seskupeni apolitickych stran a systemu k vyprovokovani valky, po dokonanem dile se svetu predstavi bud jako obet a nebo s kytkou nevinnosti, jako obet je to financne vynosnejsi, tomu se take rika konspirace, prikladem je rusky narod se svou revoluci apozdeji rok 68 , jak byli pouziti proti nam, takze i obet se da pouzit k jejich ucelum.
Stalin's Jews
We mustn't forget that some of greatest murderers of modern times were Jewish
Sever Plocker.

http://www.ynetnews.com/Ext/Comp/ArticleLayout/CdaArticlePrintPreview/1,2506,L-3342999,00.html
In his new, highly praised book "The War of the World, "Historian Niall Ferguson writes that no revolution in the history of mankind devoured its children with the same unrestrained appetite as did the Soviet revolution. In his book on the Stalinist purges, Tel Aviv University's Dr. Igal Halfin writes that Stalinist violence was unique in that it was directed internally.

Lenin, Stalin, and their successors could not have carried out their deeds without wide-scale cooperation of disciplined "terror officials," cruel interrogators, snitches, executioners, guards, judges, perverts, and many bleeding hearts who were members of the progressive Western Left and were deceived by the Soviet regime of horror and even provided it with a kosher certificate
Nakonec,byvaly clen Mossadu Ostrovsky rekl toho dost o konspiraci a jejich ukladech, za to mel byt nejakym "slusnym zidem " odpraven,kdyz utekl do Kanady a zil mimo spolecnost.A, tak verme teto zprave,nebot je napsana z rukou nejpovolanejsich v ramci konspirace, jez ma ovsem i dnes sve pokracovani.
Many Jews sold their soul to the devil of the Communist revolution and have blood on their hands for eternity. We'll mention just one more: Leonid Reichman, head of the NKVD's special department and the organization's chief interrogator, who was a particularly cruel sadist.
In 1934, according to published statistics, 38.5 percent of those holding the most senior posts in the Soviet security apparatuses were of Jewish origin. They too, of course, were gradually eliminated in the next purges. In a fascinating lecture at a Tel Aviv University convention this week, Dr. Halfin described the waves of soviet terror as a "carnival of mass murder," "fantasy of purges", and "essianism of evil." Turns out that Jews too, when they become captivated by messianic ideology, can become great murderers, among the greatest known by modern history. *
Ovsem, toto mozna nepresvedci mnohe lidi, nebot maji utkvelou myslenku na holocaust a nedokazou ani od tech nejvetsich dukazu se vyporadat se zmenou ve svem mysleni.

251126

16.8.2011 19:00

Wikipedie a Rusko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 251126

Dobrý den pane Nohejl.. Někde v diskuzi byl odkaz na Wikipedii
http://cs.wikipedia.org/wiki/Komunistick%C3%A1_str... a když jsem ji prošel, zarazil mě dovětek, že článek je stručný a je tam výzva k jeho doplnění. To mě sice šokuje, jak může být málo podkladů k tomuto tématu, když jsme se o KSSS museli léta ve školách učit, ale to je jedno.. A dá se to editovat.. Proto mě mě napadlo, neměl by jste chuť tu Wikipedii doplnit?? Možná by něktří lidé zažili šok, kdyby jste tam napsal krutou pravdu, jak se věci doopravdy mají nebo měly (třeba Lenin, Trockij atd). Otázkou je, zda a jak moc tím člověk riskuje nebo ne. Nerad bych Vás zavrtal do problémů, samozřejmě.. [smích] [smích]

251141

17.8.2011 8:10

RE: Wikipedie a Rusko

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 251141

Po precteni techto kratkych prispevku pochopite ,ze krestansky svet nem amoznost se vyjadrit k dulezitym vecem,vsechna dulezita mista jsou v rukach zidu,zejmena media,ale i knizky pro deti,encyklopedie,a co muzem cist v knihovnach,vzpomente jek "inkvisice" vymetla knihy David Irwinga,kontroluji archivy,nici archivni materialy a jine.Psat pro zidy kontrolovane linky je ztrata casu.
For instance organization like CIA have tried to affect the entries (see BBC:s "Wikipedia 'shows CIA page edits' "[mrknutí jedním okem], and big companies try to control the information on themselves. And Israel and its army of "cyber-soldier" Jews from all over the world are now doing the same...

The Wikipedia project has ended into control of student research on the Internet.Krestani nemaji svobodna zdelovaci media,95% medii,prakticky ovladaji tri zidovske rodiny uz od doby prvni svetove valky.Proto mame zpravu ,ze ruzne internetove organisace poskytuji Mosadu dulezite informace z internetovych linek.

The situation is now that the majority of subjects Googled will show Wikipedia as the top - or one of the firts top results - and thus Wikipedia will get the majority of the hits.

And as shown in our section on Google this Internet search-engine is well in the hands of Zionist Jews and also cooperates openly with Zionist organizations such as ADL and the Zionist Organization of America (ZOA) to control the searches and censoring information and certain sites.

Navic,nasi politici se muzou v lokajstvi k zidum pretrhnout, dukazy najdem vsude po svete.
Wikipedia = Zionist (FALSE JEW) CONTROL‏ - YouTube
www.youtube.com/watch?v=MNuw62Mna3U
You +1'd this publicly. Undo
2 min - 29 Sep 2008 - Uploaded by 911allo
They even erase names of countries on maps who used to show them so we wont understand what Zionism does to our planet, our countires, ...

it was about how the jews control Google, Facebook, Wikipedia, etc ...
news.ycombinator.com/item?id=2339285 - CachedYou +1'd this publicly. Undo
"it was about how the jews control Google, Facebook, Wikipedia, etc. The funny thing about this particular site is that it had Google Ads all over it."
The Jewish hand behind the Internet - Google, Facebook, Wikipedia ...
www.ascertainthetruth.com/.../index.php?...jewish...wikipedia...cont... - CachedYou +1'd this publicly. Undo
16 Jan 2011 – Home · The Media · Who Controls The Media? The Jewish hand behind the Internet - Google, Facebook, Wikipedia, Yahoo!, MySpace, eBay.

Tak zvani zide uz nechteji zrusit internet,nebot jim poskytuje mnoho informaci a stava se prostredkem k ovladani lidi.

251163

17.8.2011 17:45

RE: Wikipedie a Rusko

Slain 193.?.?.?

Reakce na 251163

Ono to nebude tak horké, můj edit wiki tam již nějakou tu chvíli je a zatim bez problémů viz sekce "kontroverze".

http://cs.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Vrba

A to je on a jeho zpráva jedním z pilířů Holohoaxu, takže bych se toho nebál a klidně wiki editujte.

251195

12.8.2011 16:27

RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 250617

Tí americký bojovníci za slobodu, demokraciu a svetlé zajtrajšky, ako si špacírujú makovým polom, to nemá chybu.

250660

12.8.2011 19:16

Za sebe

qwe 88.?.?.?

souhlasím

250673

12.8.2011 21:56

Konspirační teorie

PthLeo 82.?.?.?

Po přečtení článku jsem získal pocit, že jste zde nastínil konspirační teorii o konspiračních teoriích.

Rozhodně děkuji za článek, bylo to zajímavé čtení.

250694

12.8.2011 23:43

Čo asi tak robia tajné služby a tajné spolky

Tak je to 78.?.?.?

alebo aj ich existencia je konšpiračnou teóriou? Čo sa týka otepľovania - schyľuje sa pravdepodobne na debakel.

250706

13.8.2011 11:09

Jsem konspirační teoretik a nestydím se za to.

Ladislav Kopecký l (tečka) kopecky (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

V tomto článku jsem se dokonale poznal: věřím, že globální oteplování způsobené člověkem je vědecký podvod (plně se ztotožňuji v tomto ohledu s V. Kremlíkem), dále věřím v existenci globálního programu geoinženýrství, kterému se lidově říká chemtrails. (O spiknutí v případě Breivika skoro nemá cenu se zmiňovat - o něm může pochybovat opravdu jenom ignorant.) Dále věřím, že nám jsou zatajovány důležité vynálezy v oblasti nových energetických technologií. Doufám, že editorovi nebude vadit, když si trochu přihřeju polívčičku a uvedu zde adresu svého webu o free energy: http://free-energy.xf.cz/.
Zvědavec naštěstí není středem vesmíru, ale existují i jiné alternativní weby, takže mám kde čerpat informace. Zrovna nedávno jsem objevil díky serveru Osud.cz zajímavého člověka jménem Nikolaj Levašov. Překlady jeho knih a článků jsou zde: http://leva-net.webnode.cz/, jeho osobní web najdete na http://www.levashov.info/index.html.
Tím, že pan Stwora na Zvědavec nepouští některá témata, ukazuje jen svůj omezený rozhled a netoleranci k názorům ostatních. Jako kdyby měl pocit, že čtenář není svéprávný a nedokáže sám posoudit, zda předkládaná informace je pravdivá. Pan Stwora chce pořád čtenáře vodit za ručičku a říkat, čemu má nebo nemá věřit. Poslední dobou sem proto chodím stále měně a sháním informace jinde. Nedovedu si představit, že se může najít někdo, kdo je ochoten, za zdejší informace platit! Kdybych byl nucen volit mezi placenými weby, potom bych jednoznačně dal přednost Osud.cz. Je tam sice spousta nesmyslů, ale dají se tam najít i hodnotné informace a nemám tam pocit, že se mi někdo snaží předepisovat, co si mám myslet.

250727

13.8.2011 19:04

RE: Jsem konspirační teoretik a nestydím se za to.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 250727

Děkuji za Váš názor a chci Vám sdělit, že něco podobného cítím i já.. Chodím zde cca 2 roky a mohu říci, že v prvním období zde bylo pro mě vše nové a otevřely se mi oči v mnoha skutečnostech. Zejména v tomto jsou nepřekonatelné diskuze, tvrdím, že žádný jiný web asi nemá tak vzdělané a sečtělé publikum. Tímto mnohým děkuji..
Ovšem po tom, co se vyjasnily ty základní otázky, tak na povrch zákonitě vypluly nové, podstatně složitější. A o tom se zde opravdu nemluví. Připadám si, jako bych absolvoval nějaký základní kurz o světové politice atd., třeba jako v základní škole, ale místo, abych mohl po dvou letech začít studovat školu střední a tomu odpovídající témata, články se pořád vpodstatě opakují, jen se mění jména, státy či události, ale základ zůstává.. Jako bych se měl pořád vracet do první třídy, čili nemyslí se zde na ty, co chtějí bádat o věcech o třídu výše.. Je to nesmírná škoda, protože nás to vhání do rukou Osudu nebo Matrixu atd..
Prosím tedy pana Editora, aby alespoň udělal jednoduchý test zájmů čtenářů (formou hlasování), co jim zde třeba chybí nebo jakým otázkám by se měl Zvědavec více věnovat. Ono, i kdyby bylo jedno NEPOLITICKÉ téma týdně, tak je to za rok 52 článků, což bohatě pokryje zatím neprobíraná témata. A pokud se ukáže, že o to zájem opravdu není, pak se tomu budu muset přizpůsobit já.
Jaký je názor ostatních čtenářů??

250758

13.8.2011 22:31

RE: Jsem konspirační teoretik a nestydím se za to.

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 250727

Zdravím pán Kopecký,

Vaše stránky mi svojho času napomohli dostať sa do obrazu konšpiračných teórii.I keď mnohé sú moc fantastické a je ťažké sa dopracovať k úplne relevantným podkladom a súvislostiam, tak viaceré sú pomerne ľahko overiteľné pri troške zdravého rozumu!
1)Globálne otepľovanie - úplný súhlas, že sa jedná o vedecký podvod, ktorý je však založený na skutočnom otepľovaní Zeme! Pre ovládanie ľudí je potrebné vytvoriť globálnu hrozbu (v podstate je to ekoterorizmus, ktorý využíva poznatky vedy na obohacovanie sa určitých ľudí - napr. Al Gore nedostal nadarmo Nobelovú cenu - tie sa momentálne udeľujú len verným služobníkom elít, ako napr. frašková Nobelová cena "mieru" pre Obamu alebo predtým pre viacnásobných vrahov,ako boli Arafat a Begin). Paralela so svetovým terorizmom, ktorý vlastne vôbec neexistuje v podobe, ako je ľuďom predkladaný a je v podstate "živený" rovnakou skupinkou, nie je náhodný!

Položme si otázku, koľko teroristi (praví i tí vyrobení) zabili od druhej svetovej vojny ľudí?
Menej, ako 20 tisíc!
Koľko ľudí zabili rôzni žoldáci pod rúškou OSN a USA (NATO)?
Niekoľko desiatok miliónov...
Kto je skutočný terorista asi netreba veľa polemizovať!!! Ktoré tajné služby sa podieľajú na novodobých pogromoch je asi tiež jasné...Asi pre niektorých autorov je to tiež konšpirácia!

2)Geoinžiniering - úzko súvisí s globálnym otepľovaním a navyše spája viacero vojensko-ziskových cieľov:
Na úvod sem dávam odkaz na pomerne nedávno odvysielanú správu TV JOJ (predtým si to v trochu slabšom obsahu dovolila TV Prima):http://www.youtube.com/watch?v=bwiW5TvCCIQ&feature=youtu.be

Ak sa niekto chce prehrabať v US patentoch na modifikáciu počasia (mal som aj verziu do r. 2009, len ju teraz neviem nájsť):http://www.sovereignindependent.com/?p=9344

Ak žijete v USA, tak si môžete objednať služby na úpravu počasia povedzme u :http://www.weathermodification.com/
alebo u http://www.wtwma.com/

Veríte - neveríte? Je to na vás, aby ste využili svoje mozgové závity čitatelia...

3)Breivik - máte pravdu p. Kopecký, ale každý máme inú výbavu pre vnímanie reality, hoci tej pseudorealite tu napomáhajú viacerí nickovia, ktorí sem pribehli po incidente...a snažia sa pozornosť nasmerovať niekde úplne inde... [smích]

4)Voľné energie - výskum Nikola Teslu nemal vlastne pokračovanie pre širokú verejnosť, ale pochopiteľne vojenskí výskumníci pokračovali ďalej, i keď im chýbal geniálny mozog...
Môj odhad je, že utajovaný výskum a vedecké objavy majú min. 30-ročný predstih pred technológiami, ktoré sa teraz používajú!
Napr. v mobilných technológiach boli prvé patenty známe cca 20 rokov pred ich prvým komerčným využitím...

A Levašov je veľmi zaujímavý, len som ešte nemal čas sa silnejšie do neho pustiť...

Kysučan

250794

14.8.2011 11:20

RE: Jsem konspirační teoretik a nestydím se za to.

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 250727

Stydí, nebo nestydí se za to človek, když vypovídá, co není obecne pravda, závisí od povahy. Zverejnil jste pár svých projektu, a propagujete další cizí projekty, které nebyly konfrontovány fyzikálním merením.

Je dost lidí, kterí zkoušeli to, o čem píšete. Je jen logické, že v síti uvízli ti, a vašimi propagátory se stali ti, kterí nezvládli nic z toho, co jste popsal dotáhnout jakýmkoli zpusobem do konce, k nejakým výsledkum.

Jste inženýr. Znásilňujete pritom overitelné vzorce tím, že je nevhodným zpusobem používáte na nevhodné situace. Patríte mezi ty, kterí než by se nejprve dopracovali ke konkrétním výsledkum, tak stihnou generovat falešné hypotézy, které prohlašují za fakty. Buď fyzice a elektrotechnice nerozumíte, nechcete rozumet, nebo víte, že nemluvíte pravdu, a berete za to prípadne peníze. Mne napríklad všechny vámi uvádené vzorce fungují, jak mají. Když mi není neco jasné, tak merím. Nemel by jste si psát pred jménem akademický titul, když neuznáváte a nerespektujete postupy, které vám tenhle titul osvedčují.

Nemáte zatím prezentované žádné objektivní a overitelné výsledky, které platí pro každého. Nabízíte verejnosti staré šuplíky s osvedčenou klasickou fyzikální moukou, do které primícháte trochu svýho popele. Pak to necháte, ať si s tím ostatní poradí. Považuji to za aroganci, zneužívání psychologie, a vaše chování za nadrazené jiným.
Proč média volí do zpráv radši kolapsy, než užitečné informace, protože více povyku je pri tech kolapsech. Tenhle muj príspevek není pro pochopení veci nutnou podmínkou, delám to jen pro porádek a z úcty k tradici.

Záverem bije do očí ješte tohle:
> Tím, že pan Stwora na Zvědavec nepouští některá témata,
> ukazuje jen svůj omezený rozhled a netoleranci k názorům
> ostatních.

Je dobre, že editor nepouští na list všechno, protože je hromada lidí, co to využívají po svém. Já treba chci sdelit verejnosti presne opačný SVUJ názor, a SVOJI zkušenost, než nekdo, kdo píše o chemtrails, ale proces kondenzace vody ho netrápí, nebo o generátorech, ale zda i fungují jak píše ho taky netrápí.
Je absolutne v porádku, že editor určuje rámec diskuse, protože editor nemá co odejít ze svého, ať odejde/prijde ten, komu to jak vyhovuje. Sám chodím sem proto, že je zde i v diskusi dost lidí, co umí pravdive napsat, jak to vidí. Jaký pán, takový krám, je to absolutne ok.

...kdyby náhodou vznikl ekonomický problém, tak nevadí, jsou veci, které nenahraditelne poslouží, a za které zaplatit nejde, není jim nejaké platidlo primerený ekvivalent...

250879

14.8.2011 15:00

RE: Jsem konspirační teoretik a nestydím se za to.

Ladislav Kopecký 85.?.?.?

Reakce na 250879

Já panu Stworovi právo dávat si sem, co uzná za vhodné, neupírám, Konečně, je to jeho web. Jenom se pak nemůže divit a brečet, že jeho podnik je silně prodělečný. Ale je to jeho boj. Jak už jsem napsal, já se bez Zvědavce obejdu a bez problémů nacházím zdroje informací, které mi vyhovují.
Pokud jde o vaši kritiku mého webu, na toto téma se s vámi nehodlám bavit. Ze zkušenosti totiž vím, že přít se s lidmi vašeho typu je zbytečné a je ztrátou času.

250907

13.8.2011 16:20

Odpověď na vše!

Antisionista-Max 90.?.?.?

Stačí si zjistit jaké léky berou oni konspiratoři a zjistíte, že z 90% berou léky na deprese. Není na tom nic divného, ale bohužel těmto lidem nelze vnutit jiný názor a prostě žijí ve své konspiraci. Ovšem je zde jeden problém, lidí trpící depress každým dnem narůstá. Spotřeba antidepresiv stoupla od roku 2000 o neuvěřitelných 450% Položme si otázku čím to je? Do 10let bude 40% lidí trpět depresí a to bude teprve mazec s konspirací, pak možná dojde i na naplnění mnoha z nich. [smích]

250744

13.8.2011 17:34

RE: Odpověď na vše!

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 250744

A co berete Vy? Je to taky někde na webu? Kde je ta statistika? Sem s ní!
Snad jste ji neudělal Vy sám osobně Maxi?

Já nevím jak Vy, ale já si v reálu čím dál častěji připadám jako kdybych žil mezi humanoidy co mají totálně vymytý mozek a mamon + konzum je jejich jediný cíl a smysl. Hodně jich kouká do země, hrbí se a bojej se očního kontaktu. Jako kdyby se něčeho báli.

Co Vy? Jak si připadáte?

-----------------------------------------

Zrovna předevčírem jsem si fotil jisté "proužky" na obloze, poněvadž jsem měl docela slušnej foťák a každej se mě ptá:

Co to fotíš?
Nebe.

A co tam je?
Vidíš ty čáry, divný mraky a slunce za mlhou?

Ano, a co jako?
Šel jsem radši dál.

A nebo otázka roku. "A k čemu je to dobrý, ty proužky?"


-----------------------------------------


Ty lidi si prostě neuvědomují, že jim někdo neustále strká do hlavy nějakej program ve stylu:

"Tohle musíš a tamto ještě nemáš a todle se nestíhá a tohle je super a tohle si strč pod paži a když tam nebudeš jako kdyby jsi nebyl ..."

Prostě óóóvvvvcccééééé.

-----------------------------------------

Včera v bedně říkali, že prej bude slunečnej letní víkend.
A já vůl na chvíli polevil a znovu uvěřil. A hádejte co?
Čumím z okna a vono nikde nic. Tma jako v ranci a bouřka jako blázen.
A nebo je tohle to správné léto?

-----------------------------------------

Něco tady smmmrrrdddííííí a někdo tady kur*vsky lžéééééé.

------------------------------------------

Máááňo, kde jsou ty nový prášky? [chechtot]

250748

13.8.2011 19:26

Termín ale časem nabyl pejorativního významu - úplně sám, nebo mu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

někdo trochu pomohl?
Je to prostě jen odsuzující nálepka na tvrzení systému nepohodlné. Spiknutí byla a budou, a mohlo by se podobných "teorií" ještě vydupat, nemluvě o těch lehce přidupnutých či těžce zadupaných.
Třeba jak bří. Warburgové na opačných stranách fronty poslali na Rus Uljanova s Bronštejnem - prakticky jediné dva významné vyznavače učení vnuka rabínů z Blavy a Postoloprt, kteří toužili po násilném puči r.1917 - ostatní, včetně Džugašviliho, si pochvalovali skvělých 20 % v nadcházejících volbách (nakonec jich i dosáhli, ale to byl už jen "bonus" a spíše trapný zážitek pro pučisty ...).
Však si za necelý měsíc něco užijeme nekonspiračních řečí o tom, že WTC neměly proti letounům žádnou šanci (byly projektovány tak, aby odolaly nárazu srovnatelného Boeingu 707). Ještě že byla opuštěna alespoň nekonspirační teorie o palačinkovém sesuvu ...

250761

14.8.2011 11:33

RE: Termín ale časem nabyl pejorativního významu - úplně sám, nebo mu

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 250761

Každý, co trochu delá s ocelí je jasné, jak prudce klesne pevnost oceli nad 500C, to už i v špatne horícím krbu jsou teploty o dost vyšší. Pak ten, co trochu delá s váhama nebo nárazama umí odhadnout, že prudký náraz nemá problém zpusobit 20, nebo 100x vetší dynamickou sílu, než je aktuální statická, co drží podlaží. Že se šírila vlna zborcení postupne dolu má teké svou logiku, a tolik toho nehorelo, aby to muselo vyfukovat pres podlaží, jak bychom si to práli v nejakém filmu. Proces zborcení se mi nevidí natolik nelogický, aby bylo nutné hledat konspirace, proste se vytvárejí senzace za účelem zajímavosti.

250882

15.8.2011 23:00

RE: Termín ale časem nabyl pejorativního významu - úplně sám, nebo mu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 250882

No jo no, ti zatracení vytvářeči senzací a neopatrní mluvkové, včetně chvástavých stavitelů ...
P.S. A editorovi je asi letos pořád hic, že nadále věří na uhlík a oteplování ...už se dlouho pro jistotu říká "climate change", proti tomu se ovšem nedá nic namítat, ani konspiračně ...a vyhyneme prý stejně, tak proč (nadále) omezovat produkci a danit uhlík.

251081

14.8.2011 13:59

konspirace je normální jev ve společnosti

JanaJ 78.?.?.?

začíná to v rodině, nebo malých skupinkách = ve škole, na pracovišti, sousedství etc.
kdy se tají fakta a tradují se různá vysvětlení daných skutečností, u triviálních věcí jako je alkokoholismus, kolaborace(s StB, nepřítelem, sousedy, které rodina nemá ráda, kamarády(zakázanými) aj.)..
konspirace se odehrává v rovině sociální, ekonomické, vojenské a pod.
není tady nic k diveni se, stačí se zamyslet nad vlastní rodinou, že..

250900

14.8.2011 21:21

Termín ale časem nabyl pejorativního významu - úplně sám, nebo mu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

někdo pomohl ? Konspirace byly a budou, některé [url=http://jdem.cz/k8jf3]více, jiné méně mediálně přidušené, jiné ani nevzniknou ...
Třeba ta o bratrech Warburgových, jeden založil FED, druhý dělal v německé rozvědce. První poslal na Rus Bronštejna, druhý Uljanova. Jen oni dva trvali na ozbrojeném převzetí moci v listopadu 1917, těsně před volbami. Přitom i jistý Džugašvili s tím nesouhlasil, namítaje, že dosáhnou slušného zisku nad [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Constituent_Assembly#Election_Results_.28November_12.2C_1917.29]20 %
(např. v r.1909 bolševická frakce prakticky zanikla)...
Jedná se o "antikonspirační" přípravu na 10. výročí ostrého startu NWO ? To zas bude řečí o bezmoci WTC proti letounům (byly koncipovány na náraz Boeingu 707) - přitom i leckteré nekonspirační teorie již vzaly za své ...

250939

Příspěvků: 180

11.08. 02:43 Tom  555
11.08. 21:37 ikke  RE: 555
12.08. 11:08 Big sister  RE: 555
13.08. 20:55 ikke  RE: 555
14.08. 01:42 Big sister  RE: 555
14.08. 12:38 Reneeeee  RE: 555
11.08. 02:44 Rene Bartosek  Konspirace,
11.08. 15:00  RE: Konspirace,
11.08. 16:11  RE: Konspirace,
11.08. 18:20 Satanist  RE: Konspirace,
11.08. 20:06 ikke  RE: Konspirace,
12.08. 02:20 Rene Bartosek  RE: Konspirace,
12.08. 06:57 ikke  RE: Konspirace,
12.08. 11:53 Big sister  RE: Konspirace,
12.08. 23:09  RE: Konspirace,
12.08. 23:24 ikke  RE: Konspirace,
13.08. 07:49 Jarmila  RE: Konspirace,
13.08. 09:27 ikke  RE: Konspirace,
13.08. 16:06 Big sister  RE: Konspirace,
12.08. 14:39  RE: Konspirace,
13.08. 00:18 Rene Bartosek  RE: Konspirace,
13.08. 16:11 Big sister  RE: Konspirace,
12.08. 08:34 Luxor  RE: Konspirace,
12.08. 15:51 jen tak  RE: Konspirace,
13.08. 00:31 Rene Bartosek  RE: Konspirace,
13.08. 17:31 jen tak  RE: Konspirace,
13.08. 20:34 ikke  RE: Konspirace,
14.08. 01:07 Rene Bartosek  RE: Konspirace,
14.08. 02:34 jen tak  RE: Konspirace,
14.08. 13:46 ikke  RE: Konspirace,
14.08. 17:30 jen tak  RE: Konspirace,
14.08. 20:34 ikke  RE: Konspirace,
14.08. 22:22 jen tak  RE: Konspirace,
15.08. 21:48 ikke  RE: Konspirace,
12.08. 15:50 Satanist  RE: Konspirace,
11.08. 03:28  Konspirace...?
11.08. 06:50 lesov  RE: Konspirace...?
11.08. 05:32 Jura1  Souhlas
11.08. 06:20 Pink  Je to tak
12.08. 05:28 p.  RE: Je to tak
11.08. 07:24 Luxor  1 s hvězdičkou
12.08. 02:39 Rene Bartosek  RE: 1 s hvězdičkou
11.08. 07:42 jansmith1984  Slibuji, co jsem slíbil.
11.08. 15:50 Vladimír Stwora  RE: Slibuji, co jsem slíbil.
11.08. 08:27 Milanj  Není nic horšího než plést si nepřítele
11.08. 13:41 HHBB  Je tu však "nepřítel"?
11.08. 16:52 jansmith1984  RE: Je tu však
11.08. 17:37  RE: Je tu však
11.08. 19:59 jansmith1984  RE: Je tu však
11.08. 17:43 ppppp  RE: Je tu však
11.08. 18:17  RE: Je tu však
11.08. 18:35 Luxor  RE: Je tu však
11.08. 19:51 HHBB  RE: Je tu však
11.08. 21:01 Luxor  RE: Je tu však
11.08. 21:55 Lin  RE: Je tu však
12.08. 02:44 Rene Bartosek  RE: Je tu však
12.08. 07:36  RE: Je tu však
11.08. 08:44 Martin Tomeš  Skvela sebereflexe
11.08. 08:49 waterfall  RE: Skvela sebereflexe
12.08. 02:52 Rene Bartosek  RE: Skvela sebereflexe
11.08. 08:59 pm  heuréka!
11.08. 12:22 Erwin  RE: heuréka!
11.08. 09:05 jan 26  ku konšpiračným teóriám a konšpirátorom
11.08. 09:37 jan26  RE: ku konšpiračným teóriám a konšpirátorom
11.08. 12:39 jan26  RE: ku konšpiračným teóriám a konšpirátorom
11.08. 09:14 lucifuge  Jak to je?
11.08. 09:32 HHBB  Spiknutí může být jakýkoliv záměr
11.08. 12:54 janko  RE: Spiknutí může být jakýkoliv záměr
11.08. 13:15  RE: Spiknutí může být jakýkoliv záměr
11.08. 09:37 Smoker  Pekne p. Stwora
11.08. 09:56 ppppp  komu to prospeje
11.08. 09:58 ppppp  komu to prospeje 2.
11.08. 16:18 six  RE: komu to prospeje 2.
11.08. 17:56 ppppp  RE: komu to prospeje 2.
11.08. 20:20 janko  RE: komu to prospeje 2.
12.08. 15:38 ppppp  RE: komu to prospeje 2.
12.08. 22:49 janko  RE: komu to prospeje 2.
11.08. 10:00 SPECZ  Shrnutí
11.08. 10:02 Luxor  RE: Shrnutí
11.08. 13:42 steve  RE: Shrnutí
11.08. 10:02 pajik  NIČEMU NEVĚŘ, NIČEHO SE NEDRŽ, VŽDY A VŠUDE ČEKEJ NEČEKANÉ A ZÁROVEŇ POCHYBUJ O VŠEM
11.08. 10:04 F&T  V podstatě to samé potvrzují i sami vládci
11.08. 20:35 janko  RE: V podstatě to samé potvrzují i sami vládci
11.08. 10:58 Saša  Selský rozum a pravděpodobnost
11.08. 23:26 Big sister  RE: Selský rozum a pravděpodobnost
11.08. 11:23 fohat  dobrý článek..ale
11.08. 23:32 Big sister  RE: dobrý článek..ale
11.08. 11:47 Petr Křivý  Geniální příspěvek!
11.08. 18:11 ppppp  RE: Geniální příspěvek!
11.08. 23:44 Big sister  RE: Geniální příspěvek!
11.08. 22:10  RE: Geniální příspěvek!
11.08. 22:22 uvbuibuivivi  RE: Geniální příspěvek!
12.08. 14:01 Petr Křivý  RE: Geniální příspěvek!
12.08. 16:32 Filip Svoboda  RE: Geniální příspěvek!
12.08. 16:37 Filip Svoboda  RE: Geniální příspěvek!
12.08. 19:33  RE: Geniální příspěvek!
12.08. 19:50  RE: Geniální příspěvek!
11.08. 23:42 Big sister  RE: Geniální příspěvek!
12.08. 16:35 Filip Svoboda  RE: Geniální příspěvek!
12.08. 20:24  RE: Geniální příspěvek!
11.08. 12:08 JPG  Mě oslovila taky.
11.08. 12:10 shambal  1 2 3 skuska
11.08. 12:53  Taky mám pocit, že média ani tak nelžou, spíš jenom vybírají správnou pravdu
11.08. 12:57 Vojta49  Skvělá úvaha
11.08. 13:00  RE: Skvělá úvaha
11.08. 13:18 Luxor  RE: Skvělá úvaha
11.08. 19:46 Vojta49  RE: Skvělá úvaha
11.08. 21:18 Luxor  RE: Skvělá úvaha
11.08. 23:15  RE: Skvělá úvaha
11.08. 13:02 Atrey  Globalni cokoliv....
11.08. 13:32 Slain  souhlas
11.08. 13:33 Slain  RE: souhlas
11.08. 21:49  RE: souhlas
11.08. 23:57 Big sister  RE: souhlas
12.08. 01:16 Antiseptik  RE: souhlas
12.08. 14:17 Big sister  RE: souhlas
15.08. 19:51 Lin  RE: souhlas
12.08. 09:25 Slain  RE: souhlas
11.08. 14:08 pietroo  souhlas
11.08. 15:03 jamo  Velmi moudre napsany clanek
11.08. 16:20 MoUdrostrak  Mnoho povyku pro nic?!
11.08. 16:33 MoUdrostrak  Každý businessman... si vsadí na kauzalitu jevů
12.08. 00:03 Big sister  RE: Každý businessman... si vsadí na kauzalitu jevů
12.08. 20:09 MoUdrostrak  RE: Každý businessman... si vsadí na kauzalitu jevů
12.08. 21:04 jansmith1984  RE: Každý businessman... si vsadí na kauzalitu jevů
12.08. 23:28 jezírkář  RE: Každý businessman... si vsadí na kauzalitu jevů
11.08. 18:54 ppppp  žádám príšte jansmitha o korektnost
11.08. 20:22 jansmith1984  RE: žádám príšte jansmitha o korektnost
12.08. 16:31 Petr Křivý  RE: žádám príšte jansmitha o korektnost
12.08. 22:05 jansmith1984  RE: žádám príšte jansmitha o korektnost
11.08. 22:36 n.z.  Dobry fejeton pane pisateli
11.08. 23:04  Co se děje v Anglii ??
12.08. 00:44 BingBangTheory  Něčím se lidi bavit musí
12.08. 15:44 ppppp  RE: Něčím se lidi bavit musí
12.08. 05:08 Robert Nohejl  Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
12.08. 08:45 Luxor  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
12.08. 14:25 Big sister  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
12.08. 16:13 Luxor  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
12.08. 20:06 Big sister  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
13.08. 01:58 n.z.  RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.
13.08. 09:40 Luxor  RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.
13.08. 13:13 n.z.  RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.
13.08. 18:23 Luxor  RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.
13.08. 13:20 steve  RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.
13.08. 16:51 Big sister  RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.
13.08. 18:29 Luxor  RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.
13.08. 20:31 Big sister  RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje, ale posila tam druhe.
13.08. 00:58 n.z.  RE: Dva druhy homo, ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
13.08. 02:23  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
13.08. 10:59 jansmith1984  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
13.08. 16:46 Big sister  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
13.08. 18:48 jansmith1984  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
13.08. 20:03 Luxor  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
13.08. 21:01 jansmith1984  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
13.08. 22:58 Luxor  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
13.08. 23:06 steve  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
14.08. 01:47  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
13.08. 18:33 Luxor  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
13.08. 19:31 n.z.  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
13.08. 20:13 Luxor  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
16.08. 11:33 Robert Nohejl  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
16.08. 19:00  Wikipedie a Rusko
17.08. 08:10 Robert Nohejl  RE: Wikipedie a Rusko
17.08. 17:45 Slain  RE: Wikipedie a Rusko
12.08. 16:27  RE: Dva druhy homo, jeden,ten zakladni, co nebojuje ,ale posila tam druhe.
12.08. 19:16 qwe  Za sebe
12.08. 21:56 PthLeo  Konspirační teorie
12.08. 23:43 Tak je to  Čo asi tak robia tajné služby a tajné spolky
13.08. 11:09 Ladislav Kopecký  Jsem konspirační teoretik a nestydím se za to.
13.08. 19:04  RE: Jsem konspirační teoretik a nestydím se za to.
13.08. 22:31 Kysučan  RE: Jsem konspirační teoretik a nestydím se za to.
14.08. 11:20 ppppp  RE: Jsem konspirační teoretik a nestydím se za to.
14.08. 15:00 Ladislav Kopecký  RE: Jsem konspirační teoretik a nestydím se za to.
13.08. 16:20 Antisionista-Max  Odpověď na vše!
13.08. 17:34 Big sister  RE: Odpověď na vše!
13.08. 19:26  Termín ale časem nabyl pejorativního významu - úplně sám, nebo mu
14.08. 11:33 ppppp  RE: Termín ale časem nabyl pejorativního významu - úplně sám, nebo mu
15.08. 23:00  RE: Termín ale časem nabyl pejorativního významu - úplně sám, nebo mu
14.08. 13:59 JanaJ  konspirace je normální jev ve společnosti
14.08. 21:21  Termín ale časem nabyl pejorativního významu - úplně sám, nebo mu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 394