Diskuze k článku

Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit

Příspěvků 36

3.8.2011 5:58

Pochopil bych

jnx 77.?.?.?

kdyby se Breivik při vraždění zaměřil na multikulti přistěhovalce. Nebo kdyby zaútočil na politiky, kteří nejhlasitěji propagují multikulti. Ale jak souvisí smrt několika desítek náhodných lidí s Breivikovými ideály, to opravdu nechápu. A myslím si, že ani není co pochopit, žádná souvislost tam není.

249755

3.8.2011 6:41

RE: Pochopil bych

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 249755

Prectete si Breivikuv manifest. Ten utok Breivika byl zamiren na politiky a pak na tom ostruvku ten jeho utok na lidi z labour party kterejm multikulti a masova emigrace do Norska vubec nevadila tez nahodnej nebyl a jista souvislost tam je.

249758

3.8.2011 9:23

RE: Pochopil bych

Saša 74.?.?.?

Reakce na 249755

Není souvislost mezi politikou USA a vrahem?

Postup myšlení autora tohoto článku je sice správný, ale závěry pochybné. Multikulturalismus je importovaný produkt Ameriky, stejně jako Breivikem použitý termín "Judo-Christian". Vrah se zcela ztotožňuje s tím, co US hlásá, překvapivě nemá nic proti homosexuálům atp. Americký politik příhodně zapomíná, že Spojené Státy vnutily EU přistěhovalectví pod rouškou pomoci postiženým národům především jejich válkami. Neomarxismus je do toho zamotán, konzervativním politikem jen abychom si předem odplivli. Snad, aby nás nenapadl nacismus. Cílem politiky /-ů USA je ovládnutí zbytku světa. Politikům se to zdánlivě daří a spolu s vrahem trpí nějakou duševní poruchou jako schizofrenie: psychiatrické onemocnění charakterizované poruchou vnímání a vyjadřování reality, nejčastěji projevuje jako sluchové halucinace, paranoidní bludy a zmatené mluvení a myšlení v kontextu významných sociálních a pracovních dysfunkcí. Citovaný Buchanan patří k řadě amerických politiků, kteří jsou schopni prohlašovat, že Bůh jim řekl bombardovat nebo jinou pitomost, přitom jedním dechem se zmínit „o míru“ nebo být méně z cesty. Netrpí rozdělenou osobností?

249770

3.8.2011 10:47

RE: Pochopil bych

HHBB 46.?.?.?

Reakce na 249770

Mám poměrně značné výhrady:
>Multikulturalismus je importovaný produkt Ameriky
To rozhodně ne. Je starý jak imperiální proces sám. Expanze sebou nese pohyb vnějšího živlu směrem dovnitř. Multikulturní politika je potom nutnost. Původní identita je pak nahrazována identitou univerzální, proto je tu náboženství (či pseudonáboženství jako světonázor) a to stále univerzálnější.
>Spojené Státy vnutily EU přistěhovalectví pod rouškou pomoci postiženým národům především jejich válkami
To snad ne…
Sám musíte dobře vědět, že US jsou kompletně produkt evropské expanze. A US války jsou především evropské války. Nelze to obracet na ruby. US se stalo zvětšeným bojištěm a následně účastníkem evropských náboženských (imperiálních) válek.
>Cílem politiky /-ů USA je ovládnutí zbytku světa.
Takhle to vypadá. Jenže političtí zasvěcenci typu „Buchanan“ moc dobře ví, že jejich rétorika má zakrýt podstatu jejich jednání. A to, že zájem Američanů musí být podřízen zájmu imperiálnímu. US svou válku o nezávislost již prohráli. Proto jsou tam u slova ultrakatolíci jako Buchanan.
>Netrpí rozdělenou osobností?
S tím naopak souhlasím. Proto jsou schopni žvanit cokoliv ve „vyšším zájmu“.

Ještě k případu.
Co se již diskutuje, odsuzuje a komentuje, to je, jako obvykle, mediální produkt. To je i v případě Breivika. Vlastně ho nikdo nezná jinak, než jak je popsáno médii. A věrohodnost? Že se ke všemu ochotně doznal? Dokonce popsal i svůj čin jako „hrůzný“! Vždyť ještě ani nebyl vyšetřen a odsouzen, všichni již mají jasno, což svým způsobem vynesení soudu předurčuje.
(Jindy jiní, co podpálí, vystřílí, vybombardují vesnice a vše živé, si pak jdou ještě spokojeni sami se sebou pro uznání a třeba i vyznamenání…)
Tady se dokonce některé (islamistické) skupiny ještě hrdě k Breivikovu činu hlásí!
Nekupí se nám tu již těch absurdit nějak moc?
Při tom, při notné dávce zvrhlosti v tom lze najít logiku poměrně neúprosnou. A to je – buď my, nebo oni! Návod k pochopení situace však může být právě onen manifest. A ti, kdož to takto uvedli, tak nejspíš počítají opět s oběma stranami mince. Zmatenost a bezradnost mnoha komentářů vyplývá právě z nepochopení procesu, který se vymyká svým rozsahem běžnému záběru člověka naučeného se topit ve svých všedních lapáliích.

249775

4.8.2011 2:30

RE: Pochopil bych

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 249775

Multikulturalismus je produkt americkeho imperialismu, nemá se starým kontinentem nic společného.

249811

4.8.2011 6:30

RE: Pochopil bych

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 249811

"americký" imperialismus je produktem čeho... rudoši vykopali sekeru? [mrknutí jedním okem]

249814

3.8.2011 6:33

Breivikův čin

Rene Bartosek 75.?.?.?

je činem zbabělce. Ta žena beze zbraně, která mu šla vstříc, když vraždil na ostrově, aby umožnila uniknout jiným často skoro dětem, měla v malíčku více Bushido než prašivá krysa Breivik v srdci. Nechal se i zajmout. Ke všemu si namyšlený pablb přeje na psychiatrický posudek Japonce, nejraději samuraje. Sice revoluce Meijo formálně třídu samurajů zrušila, ale zaibacu i s tradicemi v Japonsku stále existují. Pokud by za ním měl přijít do styku samuraj vzdělaný v oboru psychologie, musel by to dostat příkazem od svého pána. Upřímně lituju lidi, co musí Breivika dlouhé hodiny vyslíchat. Jestliže se potom musí pořádně vožrat, tak to lidsky neodsuzuju ani nezesněšňuju, ale chápu, jak apelujete v članku. Je možné, že časem nějací fanatici kolem toho pytle sraček vytvoří falešnou aureolu, ale to nic nemění na tom, že Breivik je pytel sraček. Árijec s plastickou chirurgií nahoře huj a uvnitř podělaná mánička. [bliji]

249757

3.8.2011 8:38

Vidím dvě základní možnosti

J.K. xkoral (zavináč) email (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 249757

buď se jedná o tento případ zde popsaný
a nebo se jedná o útok pod falešnou vlajkou, kdy je tahle tragédie součástí širšího plánu.
A to zjistíme až za pár let, jestli bude sedět pořád v base, nebo jestli se s ním něco "nepředvídatelného" stane.

249762

3.8.2011 9:22

RE: Breivikův čin

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 249757

Súhlasím s každým slovom. Len zbabelec zabíja bezbranných a skrýva dušu sociopata za nejaké árijské ideály.
Človek absolútne bez citu, či súcitu, schopný akurát vraždiť.
Monštrum, aké môže zrodiť iba doba, ktorú, žiaľ, práve teraz žijeme.
Doba prevrátených hodnôt, morálneho a duchovného vyprázdnenia, kde najmenší osobný prospech sa cení viac, než ľudský život.
V záujme tohoto prospechu sme ochotní obetovať všetko, čím sa líšime od zvierat. Došlo to tak ďaleko, že v súčasnej dobe nás už zvieratá v mnohom prevyšujú.

249769

3.8.2011 13:06

RE: Breivikův čin

l e s o v 62.?.?.?

Reakce na 249769

Tak jste si zanadávala ale co z toho?
Breivikovo EGO je Boží ego, může si dělat, co chce. Stejně tak i Vy.
Co myslíte, je možné říct, že Breivik udělal to, co udělal proto, že Vy jste neudělala nic?
Vychovala ho společnost, mají se teď všichni, kdo měli na jeho výchovu vliv (rodina, škola, média...) oběsit? Podle mě ano, bylo by to logické ale nevím, jestli správné. Bylo by lepší, kdyby žili s pocitem viny a s rukama od krve ale oni si to nepřipustí. [mrknutí jedním okem]

249780

3.8.2011 18:49

RE: Breivikův čin

quido2 81.?.?.?

Reakce na 249780

Poslyšte, to myslíte vážně? Cituji:Breivikovo EGO je Boží ego,muže si dělat, co chce. Stejně tak i Vy. Takovou demagogii jsem dlouho nečetl.

Jsou totiž v každé osobě ega dvě a to: duchovní, neboli boží ego, které je absolutně čisté neboli boží, a falešné ego,které je výslednicí plodonosných činů každého jednotlivce. Asi vám nic neříká slovo očištění. Lidský život je určen pro pochopení nejvyšší příčiny. K čemu je vědecké a filozofické bádání, nezná-li konečnou příčinu? Vaše filozofie je ukázkovou cestou do neštěstí. Člověk si nemůže bez následků dělat co chce. Za všechno se musí platit.

249797

4.8.2011 1:12

RE: Breivikův čin

lesov 62.?.?.?

Reakce na 249797

Takže chcete nám namluvit, že si člověk nemůže dělat co chce? Vás, osobně, někdo řídí, jste snad robot?!
Dvě ega? Není to málo "Antone Pavloviči"?!
K tomu očištění, myji se každý den. Jestli si myje ego Bůh nevím.
Když je lidský život určen k "pochopení nejvyšší příčiny", proč umíráme, když za života ještě nikdy, nikdo, nic takového nepochopil?!
Nikde jsem netvrdil nic o neexistenci následků, a jak je to s placením, neví nikdo neb se "tam odtud" ještě nikdo nevrátil, aby podal svědectví. Konečně jestli všechno stvořil Bůh, tak všechno je On, proč by trestal sám sebe? [překvapení]

249809

4.8.2011 3:05

RE: Breivikův čin

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 249809

Povídal snad quido, že clovek si nemuže delat, co chce? Pouze povídal, že každý svého štestí strujcem a za všecko se platí. Ale ano, jsou tací co za lidského života pochopili nejvyšší prícinu, ale k tomu je dlouhá cesta. At nekdo zkusí pašíkovi vysvetlit treba teorii strun nad korýtkem pomejí. Dokud ve žlabu neco bude nebude chtít poslouchat, ale pokud by se vyprázdnilo, pak by bylo lepší mít v ruce kbelík s pomyjema než metafyzické myšlení. O perlách už vedel Kristus, jeden z tech, kdo chápou nejvyšší prícinu. Skoro všichni lidé se vrací, aby se naucili pochopit. Kdo pochopí ten se vrátí zrídka, jenom, když ho privede velké slitování nad temi, co volají k té nejvyšší prícíne o pomoc a jejich opravdu hodne v rámci toho treba utrápeného lidstva.

Buh netrestá sám sebe, když se moje Vyšší duše oddelila od Boha, tak mi to bylo dovoleno práve v rámci té svobodné volby. Ale oddelil jsem se od absolutní dokonalosti. A nedokonalost se svobodnou volbou vytvárí chyby, negativní karmu. Když chci zpátky k dokonalosti, musím ve fyzickém tele dojít k tomu, že existuje, a pak zaplatit za chyby a odstranit negativní energii. Absolutní dokonalost je cistá energie, která desintegruje negativní a to pri velkém množství je nicivý proces. Dokud nejsem dostatecne ocištený, tak bych nerozdejchal návrat. Fyzické telo koncentrovanou energií Absolutna není ani schopné snést.

A nejenom to, musím se naucit a pochopit, že jsem se rozhodoval i v zásadních vecech špatne. Jsem clovekem, abych pochopil jak obtížné je být clovekem a abych mel více slitování nad lidmi, protože kdysi velmi dávno jsem na ne byl velmi tvrdý a nespravedlivý, byl jsem príliš zaujatý svým zbobtnalým osobním egem.

Ve fyzickém tele je voda proteiny, enzymy jako krev krevní plasma, soucast bunek, vlasu, nehtu.... Když si budu stríhat nehty, vlasy... celej život do kyblíku, tak v tom kbelíku je na konci života podstatná cást mého fyzického já? Na masu DNA, by tam toho mohlo být i více než živá telesná schránka. Sice vše je prostoupeno Absolutnem, ale záleží nejenom na kvantite, ale i na kvalite ve forme hustoty energie Absolutna. V mozku i ve vlasech je stejná DNA, mužeme jít dále dolu na úroven molekul, atomu, protonu, elektronu, neutrin... Feynman nositel Nobelovy ceny za fyziku úžasne definoval vesmír. V roce 1982:...."veríme, že vesmír se skládá z techto šesti leptonu a z techto ".... Na fyzické mikroúrovni se vše skláda ze stejných elementu, která v rozdílném usporádání vedou k ruzným kvalitám fyzické existence. Proc by to melo být na metafyzické úrovni jinak? Soudí nekdo gama zárení meno molekulu dusíku v hurikánu? Nemají svobodnou volbu, pouze bytost se svobodnou volbou podlehá plne zákonu karmy. Cím více bytost ví a je "blíže" k Bohu, tím vetší odpovednost nese za svou volbu.

249812

4.8.2011 10:35

RE: Breivikův čin

quido2 81.?.?.?

Reakce na 249812

Zdravím René,

váš komentář k danému tématu je výstižný, ale pro mnohé nepochopitelný. Vzpomeňte si, jak před nedávnem nám jeden diskutující sděloval metodu "uvědomování si nohou až po kolena" a jedním dechem popíral důležitost srdeční čakry. Taková ubohost znalostí a přitom hrdost, která čišela z jeho řádků. K tomu ještě dodal, že teď ve stáří se již nevěnuje duchovním cvičením. Je to právě stáří které úročí nabyté bohatství. Mýslím, že v takových případech nemá cenu vést jakoukoli diskusi.

Také nikdo, že slavných filozofů materializmu nepředložil žádný důkaz neexistentce Absolutna. A tvrdí,že ani lidé věřící tento důkaz nemají. To je ovšem další ubohá spekulace. I v současné době existují na planetě Zemi lidé,kteří by takové důkazy, nikoli pouze jeden, mohli přiblížit hmotně znečištěné populaci planety. Ti ovšem také ví, že doposud nenastala vhodná doba protože pro pochopení je nutné vlastnit alespoň základní úroveň poznání. Velcí rišiové hovoří pouze k chápajícím. Na Zvědavec a další světská média pochopitelně nepřispívají.

Slavní materialističtí vědci a učenci, kteří filozofují o prioritách pro zachování života a rozvoji poznání různých hmotných oborů, také nechápou smysl života a pošetile se domnívají,že věčnost neexistuje a že jejich pár let co zde pobudou, než nastane smrt, je vším. To je ta největší pošetilost.

Čas je věčný. V hmotném světě živá bytost prochází různými fázemi svého věčného života. Čas je jako břitva. Břitvou se můžeme dokonale oholit, ale stačí malá nepozornost a pořežeme se. LIdé by si měli dávat velký pozor, aby svůj život využili k duchovní realizaci. Místo toho ale, již nastupující generace učíme pravému opaku. Viz Protokoly: Uvolníme nebývalé kurevnictví a zničíme gojskou mládež,a nejen to. Tato myšlenka je též realizována. Americký revolucionář J.Pubin ve své knize ČIN, píše. Smíchali jsme mladost,hudbu, sex, narkotika a duch buřičtví se zrádcovstvím a takovéto kombinaci nelze odolat. A porovnejte tato jeho slova se skutečností. Nemůžeme se proto divit, že tupost a zpupnost mnohých našich vrstevníků je taková, jaká je. Jsou k tomu systematicky vedeni. [smích]

249823

9.8.2011 6:34

RE: Breivikův čin

lesov 62.?.?.?

Reakce na 249823

Pane Bože, Ty to vidíš...
Nechce se mi reagovat na všechny ty fantasmagorie a "učení" vycucaná z prstu. Chtěl jsem jenom spolu se Spinozou říct, že chápu Breivika, nic víc, pomýlení soudruzi. [vyplazený jazyk]

250273

4.8.2011 10:59

RE: Breivikův čin

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 249812

Čím více bytost ví a je "blíže" k Bohu, tím vetší odpovědnost nese za svou volbu.

Tak tato moudrá slova si vypálím do RAMky svého mozku. Hned vedle sektoru s citátem "Hřešíme-li mlčením tam kde máme protestovat, stávají se z nás zbabělci".
Děkuji a přeji hezký den

249824

3.8.2011 16:22

RE: Breivikův čin

Karel2 88.?.?.?

Reakce na 249769

Prevracene hodnoty? Lidi proberte se, svet patri kmenum ci dnes moderne narodum. Co definuje narod? Jazyk? Ne sounalezitost at nabozenska, jazykova ci podobna. Co delaji vuci ostatnim kmenum a narodum? Bojuji o zdroje, pudu atd. A nezabiji pritom bezbranneho...

Myslite si, ze jenom zbabelec zabiji bezbranne? NE, zabijet bezbranne je jenom jeden druh zabijeni v boji proti druhemu kmeni ci jedinci. June druh je ja strelnou on reznou. Dalsi on strelnou ja automatickou. Nebo dalsi automat proti automatu. Nu a na ostrove byli pesti vuci strelne zbrani....

Na jednu stranu pisete neco o idealech, ale nevzpomenete, ze clovek je jenom clen zivocisne rise a vase psane idealy muze pronaset jenom a pouze v kavarne. V temne ulicce to nikomu se zbrani v ruce nevysvetlite a kdyz nepochopite "SVET TAKTO FUNGUJE" tak budete ta co bude bezezbrane zabita....

249788

4.8.2011 3:37

RE: Breivikův čin

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 249788

Hmm, a kterýho kmene je Breivik členem, narcisů, maníčka s plastikou na ksichtě nebo užitečných idiotů? Mno, většina těch mrtvých mluvila stejným jazykem, byli křesťané. Pravda nebyli dostatečně uvědomělív rámci té sounáležitošti. Vono národy, kmeny i lidi všeobecně je nutné k té sounaležitosti tlačit menší nebo větší silou. Blbější vládci pravda té síly potřebují více. Debilové použivají pouze sílu, ale s těma to nedopadá nejlíp. Geniální vládci nepoužívají žádnou sílu, oni prostě jdou s podstatou věcí a síly pouze vzájemně vyvažují.

Moje prevracene hodnoty, raději nechte na pokoji. A už vůbec se je nesnažte napravit dle svých uvědomělých a jedině správných hodnot vašeho kmene. Patřím k tomu méně slušnému kmeni, potkát pár z mého kmene na ostrově, tak by Breivikovi brzo došlo štěstí, což může být důležitější než patróny. Vono, třeba v budově to má osamělý střelec proti noze od stolu a momentu překvapení za rohem nebo dveřma vůbec neveselé i s mašinkvérem v ruce. Proti organizované skupině z mého kmene s klackama a šutrama i mezi stromama mimo budovu by náš velký prašivec neměl vůbec žádnou šanci, možná by někoho zabil, ale ne všechny. Ledaže by měl skryté krytí. Motivace? Žádný problém, stačilo by se podívat na pár rozstřílených kolem.

Těm mládencům z Delty to nezávidím, nevím z jakýho jsou kmene. Ale mají tak tvrdý výcvik, že po pár měsících dochází k průseru, kdy někdo ze zdravotních důvodů u jednotky končí, a přichází nový adept. Vzhledem k tomu, že šmejda zajali dle rozkazu živého, zanamená, že mají disciplínu a morálku tedy jedny z hodnot spounáležitostí dle mýho gusta. Byli nuceni improvizovat, ale chyba za akci není v těch chlapech, ale v nepřipravenosti velení na vyšší úrovni než specialní jednotka na situaci. Motivace pro mančaft z Delty není potřeba, ti chlapy byli na ostrově a viděli desítky mrtvých těl, slyšeli předtím střelbu, když kýblovali v člunech. Pokud by si někdo z nich nechtěl vylít hlavu, tak jako velitel bych jim to dal rozkazem.

Hlavouni budou muset vypracovat plán pro krizovou situaci tohodle druhu. Bod za bodem, plus osoba mající velení, včetně nahrády pokud byla obětí atentátu, sabotáž apod. A měli by si to i civilové na vysokých na ostro nacvičit neměli by vědět, že jde o cvičný poplach, aby ukázali, že mají na to zvládat šokové stresové situace. Během 15 minut musí být speciální tým na cestě, připravena automaticky záloha vyrazit okamžitě, když se cokoliv vysere s prvním týmem. Záložní tým třeba v rámci armády, kde mají taky specialní jednotky. Nic to nestojí navíc, jde pouze o lepší organizaci stávajícíh prostředků, i když policajti by měli dostat více vrtulníků. V ČR URNA nemá patróny, ale sa tím by bohaté Norsko nemělo mít problém.

249813

3.8.2011 9:24

RE: Breivikův čin

Aeternitas 89.?.?.?

Reakce na 249757

Masoví a sérioví vrazi budou stále kdekoliv jak na ostrově i na silnici všude po světě, jen v ČR se zavraždí cca 200 lidí ročně z toho nejvíce v Praze. Nejvíce úmrtí je na silnici, v EU se na silnici povraždí 43000 lidí ročně, v ČR se povraždí na silnici kolem 1000 lidí, s nárustém nových bezpečnějších aut číslo kleslo kolem 800 ročně. Vrazi mají zalíbení buď v sexuálním libidu nebo duševní úlevě od napětí, že mají nad někým moc kontroly byť i nad zvířetem, mají z obětí smyslový požitek v podobě ukojení a nabývají vědomí v ospravedlňování svých činů.

249771

3.8.2011 8:43

realita

Janis 85.?.?.?

Rodina jako základ společnosti,láska k vlasti či křesťanská víra jsou toho času už dávno prázdné fráze.Stačí se kolem sebe podívat.A nezavinil to multikulturní národ,ale chamtivost a nenažranost našich milých,křesťanských a nekřesťanských spoluobčanů.Každý nechť si sáhne do svého svědomí.

249764

3.8.2011 9:16

Přemýšlivý studente

Střelec 77.?.?.?

to, že si kladete otázky v záležitostech celospolečenských a hledáte jejich vysvětlení je potěšitelné a v lidské společnosti, nota bene mezi mládeží, ne tak zcela běžné. Dovolím si na vaši úvahu reagovat z mého pohledu.
Je pravda, že lidské činy máme pochopit, ale právě z toho pochopení plyne další vztah k nim, tedy následná reakce, jíž je například odsudek, zesměšnění (uvádíte vy), ale i úcta, soucit, souznění, no a naopak rovněž zavržení. Toho se norskému vrahovi určitě dostává od většiny lidí a podle mne zcela po právu. Jeho zdůvodňování hrůzného činu je dost zmatené, když si to podrobně projdete uvidíte v tom rozpory a navíc je podle mne z něho vidět snaha o předvádění se. Ona světová publicita i v negativním smyslu dokáže zvrácené povahy zahřát.´

Ať už norský vrah vraždil z jakéhokoliv důvodu je to strašný, vrcholně odsouzeníhodný čin, který neřeší nic pozitivního a jeho výsledkem je ztráta desítek životů a ještě ke všemu mladých a utrpení jejich pozůstalých a přátel.

249768

3.8.2011 12:35

RE: Přemýšlivý studente

ra.ri.ta rarita (zavináč) volny (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 249768

Pevně věřím, že podobně smýšlíte o:
humanitárním bombardování Jugoslávie,
popravou okolí kolem Bin Ládina,
současnou popravou civilistů při náletech v Libii.

Pokud si uvědomíme, že mezi dělnickou mládeží mohl být nějaký Stalin, nebo Hitler.....

249778

3.8.2011 17:34

RE: Přemýšlivý studente

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 249778

A co teprve když ho netrefili... [velký smích]

249795

4.8.2011 18:50

RE: Přemýšlivý studente

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 249778

Nejsem si jista, že jste pochopil co jsem napsala. Anebo nechápu já vás. Vaše reakce je taková, že se dá vysvětlit jakkoliv [překvapení]

249855

4.8.2011 23:05

RE: Přemýšlivý studente

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 50.?.?.?

Reakce na 249778

A co z vasi rodiny ? Zaden Stalin nebo Hitler ? Clovek nikdy nevi. Takze proc by jste tercem nemohl byt vy a nebo vasi pribuzni ? Prevence je prevence.

249875

3.8.2011 10:20

Vikernesovo zamyšlení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

http://www.burzum.org/eng/library/war_in_europe01.shtml

249773

3.8.2011 22:08

Výpadek

Luxor 195.?.?.?

Zvědavec měl chvíli výpadek. Nakonec se to dalo čekat, Zvědavec je někomu čím dál více nepohodlný [smích]

... terorista během krátké doby zavraždil na dvou místech bezmála osmdesát převážně mladých lidí, aby tak zajistil publicitu svému manifestu, který publikoval na internetu pod názvem Evropská deklarace nezávislosti. Milan Šmíd, který text analyzoval, o něm napsal: "Jediné, co jsem pochopil, bylo to, že bez internetu by pachatel nebyl schopen vytvořit nejen snůšku epigonských textů, obsahových plagiátů, wikipedických dat a zvrácených megalomanských programových manifestů, ale ani výbušninu, která rozmetala kanceláře vládních budov v Oslo. Celou technologii a postupy získal a ověřoval na webu. Dodávky jednotlivých komponentů a chemikálií získával internetovými nákupy ze zahraničí, něco z Číny, něco z Polska, munici do samopalu zakoupil rovněž po internetu z USA – 300 nábojů.- citace:http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/murdoch-a-breivik-co-maji-spolecneho/.

Zkrátka a dobře- internet je zlý, zlý, moc zlý a špatný a je třeba ho ihned zakázat, potírat, profízlovat a napráskat (tímto zdravím soudruha Jakeše) i kdyby to mělo zachránit třeba jen jediný život

249799

3.8.2011 23:08

RE: Výpadek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 249799

Srdecne zdravim pane Luxore,
jsem rad, ze potvrzujete vypadek. Mne to z PDA presmerovavalo na 'Parallel' - podivny web.
Ze by se ShabesGOJim o neco pokusili - a nevyslo jim to?
MoUdrostrak®

249800

3.8.2011 23:10

RE: Výpadek

MoUdrostrak 80.?.?.?

Reakce na 249799

Srdecne zdravim pane Luxore,
jsem rad, ze potvrzujete vypadek. Mne to z PDA presmerovavalo na 'Parallel' - podivny web.
Ze by se ShabesGOJim o neco pokusili - a nevyslo jim to?

249801

3.8.2011 23:47

RE: Výpadek

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 249801

Zdravím Moudrá Strako. Nevím kdy to začalo, ale ten podivný "Parallel" mi to hlásilo také. Zajímalo by mě, jestli se jednalo o technický nebo o pejzatý problém. Třeba to pan Vladimír vysvětlí [smích]

249805

8.8.2011 15:39

RE: Výpadek

steve 96.?.?.?

Reakce na 249805

.. ja se nejmenuji Vladimir, a pokud by jste se zeptal mne - s ochotou bych Vam sdelil, ze to byl tzv. "pejzotech". I nadale se tady bude producirovat .., .. znate to - "mali chteji, aby jste se musel uklonit obzvlaste hluboko .." [mrknutí jedním okem]

250189

8.8.2011 15:54

RE: Výpadek

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 250189

Sakra to byl fakt pejzotech ? Já si dělal srandu, myslel jsem, že šlo jen o drobnou technickou závadu

250191

4.8.2011 17:50

RE: Výpadek

Lin 85.?.?.?

Reakce na 249799

Hm... chvíli? Já se sem pokouším dostat dva dny a teprve dneska mě to sem pustilo. [velký smích] Stále se mi hlásilo "stránka nenalezena"...

249851

4.8.2011 0:28

Dost bylo Breivika

F&T 78.?.?.?

Když někdo poctivě pracuje, tak o něm nikdo ani nepípne.
Když někdoo vytvoří něco, čím přispěje lidské společnosti, tak to ani média nezajímá.

Už je těch diskusí na toto téma až moc. Ten člověk by se měl propadnout do smetiště zapomění.

Co když přesně tohle je ten skrytý důvod k jeho činu - mediální sláva.

249808

4.8.2011 17:46

Autor je septimán,

Lin 85.?.?.?

...což jsou body plus.
Jinak - ten "manifest" je psaný perfektní angličtinou, ač autor je Nor. Jeho vlastní myšlenka v manifestu = 0, takže bych zde vůbec nemluvila o nějakém "autorství".
Pochopit ten čin? O to se snažím. K smíchu mi to vůbec není, odsouzení hodný je bez diskuse, ovšem... je potřeba se ne(jen) pohoršit, ale klást si i onu otázku "proč".
Před činem rozeslal na celkem 1003 mejlových adres, někteří příjemci byli i od nás. Videa se také objevila až těsně před činem. To postrádá logiku, zvláště když byl ve spojení s různými organizacemi nebo blogery a nenapsal vůbec NIC nového (jen sestavil dohromady známé a publikované myšlenky).
Pobít mladé lidi, že by z nich mohli být "potencionální voliči" je opět na hlavu. Zavání mi to tolik známou "prevencí". Breivik neměl žádnou jistotu, že jsou to voliči oné strany, která mu tak ležela v žaludku. Z hlediska "úderu na solar" oné straně by se více "oplatilo" zaměřit se na skutečné (a prokazatelné členy).
To, s čím nás tak ochotně seznamují média, mě čím dál víc utvrzuje v tom "mém" .
A důvod činu? Možný se (krom samotného obsahu "manifestu" a autor sám potvrzuje, že se nad ním zamýšlí) nabízí i jako odvrácení pozornosti od celkového euro-asijského "klimatu" = "přetopený kotel", naštvaní lidé, vystupující proti svým vládám a žádající po nich "sociálno" . Španělé pochodují na Brusel, (nic nevzdali), zoufalství Řecka, Itálie před ním, Česko, Slovensko, Francie, Anglie, Německo, Izrael... Málo? A to jsem všechny nejmenovala. Velký neklid je i v USA, tak by se vážně mohlo "šiknout" aspoň na chvíli "přesměrovat" pozornost jinam.

249850

8.8.2011 15:02

Jak nevyrabet breiviky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Clanek inspiroval vetsinu diskutujicich k uvaham o cinu + ideje a co tomu predchazelo nanejvys 10 roku predtim.
Ideje jsou zmatene, rozporuplne. To samo by melo varovat pred ukvapenymi zavery. Jedine vysvetleni, ktere se od pocatku nabizi a nevylucuje ani konspirativni teorie, je psychopaticka porucha osobnosti. Pripustime-li to, nemuzeme v dalsi uvaze na Breivika pohlizet skrze bezna kriteria. Pojmy jako cest, statecnost, ci zbabelost jsou pak o nicem. Ty zmatene ideje jsou pak taky svym zpusobem vedlejsi. Urcujici je vnitrni presvedceni o vlastni povolanosti k reseni "velkych problemu" bez ohledu na dusledky - snaha vyniknout (treba bezohledne). Vetsina osobnostnich poruch vznika uz v rannem detstvi, mozna i v prenatalnim obdobi. Osobnost je z velke casti hotova ve trech letech. Citova deprivace jako pricina - "nefunkcni rodina". Jinak z nej mohl byt treba skvely chemik.
To co jsem napsal nevylucuje konspirativni teorie. Cetl jsem napr. uvahu o podobnosti setrneho nacasovani akce 911 do doby, kdy v budovach "skoro nikdo" nebyl. Kdyby ale byl hlavnim - masakr na ostrove, pak to v centru bylo jen na ziskani "casu a klidu" pro to dalsi...

250184

Příspěvků: 36

03.08. 05:58 jnx  Pochopil bych
03.08. 06:41 Satanist  RE: Pochopil bych
03.08. 09:23 Saša  RE: Pochopil bych
03.08. 10:47 HHBB  RE: Pochopil bych
04.08. 02:30  RE: Pochopil bych
04.08. 06:30  RE: Pochopil bych
03.08. 06:33 Rene Bartosek  Breivikův čin
03.08. 08:38 J.K.  Vidím dvě základní možnosti
03.08. 09:22 Erika 52  RE: Breivikův čin
03.08. 13:06 l e s o v  RE: Breivikův čin
03.08. 18:49 quido2  RE: Breivikův čin
04.08. 01:12 lesov  RE: Breivikův čin
04.08. 03:05 Rene Bartosek  RE: Breivikův čin
04.08. 10:35 quido2  RE: Breivikův čin
09.08. 06:34 lesov  RE: Breivikův čin
04.08. 10:59 Luxor  RE: Breivikův čin
03.08. 16:22 Karel2  RE: Breivikův čin
04.08. 03:37 Rene Bartosek  RE: Breivikův čin
03.08. 09:24 Aeternitas  RE: Breivikův čin
03.08. 08:43 Janis  realita
03.08. 09:16 Střelec  Přemýšlivý studente
03.08. 12:35 ra.ri.ta  RE: Přemýšlivý studente
03.08. 17:34  RE: Přemýšlivý studente
04.08. 18:50 Střelec  RE: Přemýšlivý studente
04.08. 23:05  RE: Přemýšlivý studente
03.08. 10:20  Vikernesovo zamyšlení
03.08. 22:08 Luxor  Výpadek
03.08. 23:08  RE: Výpadek
03.08. 23:10 MoUdrostrak  RE: Výpadek
03.08. 23:47 Luxor  RE: Výpadek
08.08. 15:39 steve  RE: Výpadek
08.08. 15:54 Luxor  RE: Výpadek
04.08. 17:50 Lin  RE: Výpadek
04.08. 00:28 F&T  Dost bylo Breivika
04.08. 17:46 Lin  Autor je septimán,
08.08. 15:02  Jak nevyrabet breiviky

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 082 188,30 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 862