Diskuze k článku

Breivik není superman

Příspěvků 169

30.7.2011 5:07

Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

abyste obhajil pana Stworu. Dobra. Nesedi mi vsak toto:
>Breivik žádný vycvičený agent nebyl. Byl to vypočítavý egoistický blázen s touhou zviditelnit se a užívat si následné mediální slávy jako mesiáš a celebrita. Asociální srab, který si schválně vybral jako cíl neozbrojené děti. Bál se smrti a toho, že si neužije medializaci své osoby. Tohoto ubožáka netřeba démonizovat ani mýtizovat.
Jak toto muzete vedet? Vzdyt ten clovek je teprve odborniky vysetrovan, testovan. Vy Breivika znate osobne? Pokud jste to myslel jako domnenku, mohl jste to uvest s mensi jistotou, ne?

Jeste vice podivne mi vyzniva souveti:
>Je mi ale opravdu líto dětí, které jejich rodiče nechají zabít rukou vraha.
Tam copak nechali nejaci rodice zabit sve deti? Nechali? To vyzniva skoro jako objednavka!

249417

30.7.2011 9:20

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

eda521 92.?.?.?

Reakce na 249417

Jj, text mi přijde hodně zmatený, nevím, co vlastně chce autor říct.
>Jako obhajobu pana Stwory ...
Nemyslím si, že by pan Stwora potřeboval obhajobu na svém vlastním fóru, tady se určitě dokáže obhájit sám. Navíc, takováto obhajoba je docela neobhajující.
Zkrátka, jestli chcete něco obhajovat nebo hanit, formulujte myšlenky, názor, pohled, hypotézu a pak tady vyložte svou obhajobu či odsudek. Lidé jsou jen proměnlivými nositeli myšlenek. Na tomto fóru navíc padá mnoho myšlenek, kdy autoři v podstatě přemýšlejí veřejně a tolerance k LIDEM, kteří takový postup užijí, je nutností.
Pokud vím, tak většina diskutujících u prvního Vladimírova článku jen občas vyjádřila překvapení nad autorstvím pana Stwory, ale nic takového,co by provokovalo k psaní obhajoby.
Události v Norsku rozhodně nejsou černobílé, kým Breivik skutečně je - to nemusí být vyjasněno nikdy. Vámi zmíněný Timothy J. McVeigh je zářným příkladem, všeobecná shoda na jeho roli v Oklahoma City je vyloučena.

249425

30.7.2011 10:40

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Freedom NC 69.?.?.?

Reakce na 249417

Jak to můžu u Breivika vědět s takovou jistotou? Protože dle mých znalostí a mého uvážení by vycvičený profesionál postupoval naprosto odlišně a nesoustředil se toliko na svojí osobnost.

Rodiče tam své děti nechtěli nechat zabít. Ale někteří diskutující se zde vyjadřovali ve smyslu "trest smrti je špatný, kdo z vás by měl sílu na to, vzít jinému život" a proto je mi líto jejich dětí. Možná je to drsný příklad, ale hodně pseudohumanistů si neuvědomuje, že jejich egoismus nesmí stát v cestě spravedlnosti a ochrany zdraví a životů nevinných lidí. Právě neexistence řádné spravedlnosti je příčinou veliké naštvanosti lidí a následných činů horkých hlav nebo bláznů, kteří se ze sebe snaží dělat celebrity a řešit tak svou zakomplexovanost.

249430

30.7.2011 11:59

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Saša 74.?.?.?

Reakce na 249430

>dle mých znalostí a mého uvážení by vycvičený profesionál
>postupoval naprosto odlišně

Nikdo nikdy netvrdil nic o profesionalizmu Breivika – je to psychopat vychovaný soudobou společností, ideologií hlásanou Vaší vládou a mohl být použit. Nebylo by lépe vyvraždit ideology než spravedlivě trestat až jejich výsledky a to ještě pomatené?

>"trest smrti je špatný, kdo z vás by měl sílu na to, vzít jinému život"

Zabít je slabost, NE síla! Uděláme to právem v případě bezprostředního ohrožení, jinak je to choroba vylízaných mozků. Celé a dlouhosáhlé diskuze o trestu smrti jsou na internetu. Snad nechcete vyprávět o řádné spravedlnosti Spojených Států? Kolik má vražd na sto tisíc obyvatel Norsko a kolik USA?

249444

30.7.2011 12:47

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

FreedomNC 69.?.?.?

Reakce na 249444

Že je Breivik psychicky labilní a odchovaný nedemokratickým režimem a jeho nedomokratickými metodami tvrdím od počátku.

Trest smrti. Uděláte to PRÁVEM v případě bezprostředního ohrožení? To tedy nejste "chorobný vylízaný mozek"? Vy se domníváte, že vrah má být zabit v jednom okamžiku a už nemá být zabit v jiném okamžiku? Jestli to chápu dobře: dokud moje dítě žije, můžu potencionálního vraha zabít. Pokud už je vrahem zabité (neodvisle na času, 1s, 1min, 1rok), jsem v případě vykonání exekuce "chorobný vylízaný mozek".

Musíme si uvědomit, zda je důležitější pro společnost zachování spravedlnosti a základních demokratických hodnot, které společně povedou k eliminaci nespravedlnosti a násilí. Nebo se řídit názory jednotlivých pseudohumanistů, kteří by zabíjeli a zabíjení nařizovali jen tak, aby neutrpělo jejich vlastní pseudohumanistické svědomí. Což je logicky pochopitelné, ale velmi egoistické.

Protože vrazi mají také své myšlení a svědomí. Jim by mohl zákaz připravovaných masových vražd také přijít jako výplod "chorobného vylízaného mozku".

249448

30.7.2011 15:29

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Antiseptik 70.?.?.?

Reakce na 249448

>Že je Breivik psychicky labilní a odchovaný nedemokratickým
>režimem a jeho nedomokratickými metodami tvrdím od počátku.

>
>Trest smrti. Uděláte to PRÁVEM v případě bezprostředního
>ohrožení? To tedy nejste "chorobný vylízaný mozek"? Vy se
>domníváte, že vrah má být zabit v jednom okamžiku a už
>nemá být zabit v jiném okamžiku? Jestli to chápu dobře:
>dokud moje dítě žije, můžu potencionálního vraha zabít.
>Pokud už je vrahem zabité (neodvisle na času, 1s, 1min, 1rok),
>jsem v případě vykonání exekuce "chorobný vylízaný
>mozek".

Právě přesně tak. Možná že ten rozdíl nějak nevidíte ale změní se účel. Pokud ohrožený žije, bráníte jeho život s tím máte právo případně i vraha zabít pokud je to nutné. Ovšem pokud je obět již mrtvá a vraha jste chytil až po činu nebráníte nic, jen vykonáváte trest nebo dokonce pomstu a to je zcela jiný účel.

249478

30.7.2011 16:09

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

FreedomNC 69.?.?.?

Reakce na 249478

Já ten rozdíl opravdu nevidím. Vrah je u mne vrah. Stejně jako je u mne zloděj zlodějem. Bez ohledu na to, zda jde věc teprve krást nebo ji už ukradl. Vy byste bez skurpulí zastřelil člověka, o kterém nevíte, jestli opravdu střílet na Vaše dítě v následující sekundě bude nebo si to rozmyslí a tvrdíte, že jste humanista. Já v tom rozdíl nedělám a naopak bych ho zastřelil jak preventivně, tak i exekučně.

Stejné je to i se zlodějem. Když mi bude běhat po domě, nebudu se ho ptát, co ještě hodlá ukrást a jestli mne pak náhodou neplánuje i zabít. Že bych se rovnou zabil sám, abych ho zbytečně nestresoval, nerušil od práce a zbytečně mu nenahryzával svědomí a nešpinil svojí krví jeho ruce. Není to šílená hloupost?

Taky bych nikdy nepřistoupil na myšlenku, že pokud je moje věc v jeho rukou, už zloděje nemám trestat. Protože už se to stalo, změnil se účel a já nemám právo na něm vykonat exekuci.

Nezlobte se na mne, ale tohle Vaše myšlení je pro mne dál šílenstvím pseudohumanismu a důkazem nechuti a neschopnosti ochránit zdraví a život svůj i svých blízkých, včetně majetku.

249483

1.8.2011 5:09

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

p. 125.?.?.?

Reakce na 249483

...vy opravdu blabolite...verbalne demagogicky nesmysly...jak vite ze mate v dome zlodeje na zastreleni...co kdyz je to instalater,kteryho pozvala vase manzelka......a chce vam opravit preventivne a exekucne vodovod nebo latrinu....nebo z ceho ty vase moudra tazeny z pr..le prichazeji....

249604

30.7.2011 15:41

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249448

Pan Saša to snad lépe vystihnout nemohl:

V JůYsEj popravují o sto šest - a přesto/nebo právě proto/ jsou světovým centrem i šiřitelem kultu násilí!

Oproti tomu Skandinávské "zlé" sociální státy jednají i s násilnými vrahy v rukavičkách, rekreují je v luxusních celách - a Světe div se - mají jednu z nejnižších zločinností na planetě Zemi!

A navíc např. Švédsko patří /vedle zbídačeného Česka/ mezi nejvíce ateistické státy na světě! Tzn. neváží si života z důvodů religioSSity nebo jiného pomatení, ale z důvodů humanity, která je v JůYsEj/ODS/TOP09/nebo slovníku Adama B.Bartoše/ považována za slabost a sprosté slovo...

Přesto A NEBO PRÁVĚ PROTO se JůYsEj stalo zbankrotovanou stokou, plnou odporných tupých exiSStencí -

Vložený obrázek

a dnešní "zlá" sociální Skandinávie připomíná NAOPAK krajiny, reálie a obyvatele z barvotiskových Strážních Věží [mrknutí jedním okem]

A tmářství, ale i kult násilí a agreSSe, tam má/měl namále!

249481

30.7.2011 17:36

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 249481

Pane MoUdrostraku, v mnohém máte pravdu, ale v něčem je to možná i jinak. Píšete: " V JůYsEj popravují o sto šest - a přesto/nebo právě proto/ jsou světovým centrem i šiřitelem kultu násilí!" Myslím, že v té větě je nesprávné to "nebo právě proto". Proč si to myslím. USA je země, kam přicházeli dobyvatelé, především z anglosaského světa a kde si museli to co si zabrali tvrdě hájit. Je to země kovbojů a také se podle toho ve velké většině chovají. Připomínám, že podobná situace je v Austrálii, alespoň jak jsem si mohla přečíst. Navíc v USA existuje demokracie a la USA, tedy žádná demokracie. Tu mají jen bankéři a zbrojaři a jim oddaná státní správa a jim oddaní zástupci lidu. Celý systém USA je nespravedlivý a vytváří podhoubí z lidí na dně společnosti. U nich se rodí zločin. Krom toho je obyvatelstvo USA systematicky vychováváno k násilí - viz jejich produkty "kultury". Jejich školství je v úpadku a jsem přesvědčena, že je to úmysl jejich vládnoucích rodin. Z nevzdělanců se dobře dělají zabijáci a fanatici. Proto tam také existují soukromé armády, nasazované v jejich četných válkách. Ti, kteří do těchto armád vstupují, často ani nemají jinou možnost, vzhledem k velké nezaměstnanosti tam a také vzhledem k finančnímu úpadku velkého počtu rodin v posledních letech.

Naproti tomu ve Skandinávii je tradice naprosto opačná. Dlouhou dobu tam prý zločin téměř neexistoval. Až teprve s globalizací a mícháním etnik, ale i přílivem lidí z okolních zemí se u nich začal objevovat. V tom bych viděla rozdíl mezi USA a Skandinávií v záležitosti trestu smrti a jeho důsledků.

Přeji Vám dobrý večer. Určitě jsem napsala jen nedokonalé zdůvodnění, jenom tak co mě v první chvíli napadlo.

249490

30.7.2011 18:41

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249490

Paní Střelče, Vy také máte v mnohém pravdu. Ale v jednom se, bohužel, mýlíte.

Austrálie je předobrazem toho, jak by sociálně a blahobytně vypadalo JůYsEj, kdyby bylo "zlým" sociálním státem.

Austrálie je také sesypaná "najednu" hromadu z různých etnik a dřívějších nejnebezpečnějších kriminálníků Britského Impéria. Přesto jsou Australané velice vlídní, tolerantní a ohleduplní. A to díky tomu, že aby "přežili", zaplatili školné nebo lékařské ošetření -nemusí podstoupit dostihy s ostatními.

"Zlá" socialistická Austrálie je dokonce tak sociální stát, že to někdy jde proti srsti i mně, který pravicuje-tuneluje i vzývá humanitární bombardování od rána do večera. A to je co říct!

Co se týká Skandinávie, byl to v XIX. století nejbídnější kout EUropy. Lidé byli tak zbědovaní, že emigrace ze Skandinávie, zejm. ze Švédska proudila ve statisících a milliónech - a patrně byla co se týká EUropy v % úbytku obyvatelstva rekordní. Proto se v důsledku obrovské bídy a nerovnosti iHned ve stoletím následujícím XX. etablovala "sociálnost", solidarita a vysoké přerozdělování.

A výsledek "zlé" socialistické Skandinávie (co jen přerozděluje a zdaňuje) - oproti Poučkám Prof. Big Toonnela o Neviditelné Pracce Trhu a nadšeně podnikajících nezdaněných Individualistech Ronnieho Reagana známe nyní z Přímeho Přenosu emerického KongreSSu i Senátu!

Také přeji dobrý večer!

P.S. Nic není "náhodou" a "samo od sebe". Neregulovaný "trh" byl na světě od nepaměti:

Kdo reguloval, vysoce danil a přerozděloval (Německo od BiSSmarcka či Skandinávie od roku 20. let XX. století nebo i Austrálie, dával VŠEM vzdělání, zdravotní péči a jistoty), ten povstal z všeobecné bídy a dnes vyhrává na CELÉ ČÁŘE.

Kdo PRAVICOVAL, musí rozprodávat podstatu a řezat si větev sám pod sebou. Pro blaho nás - inveSStorů [mrknutí jedním okem]

P.P.S. Kuchyň "běžných" obyvatel Sydney na počátku XX. století - před nástupem "zlého" sociálního státu, co Pan ProfeSSor Big Toonnel Dr. h. c. mult. pomáhá svým tamním pravicujícím a štědře platícím sponSSorům úplatně pravě vymetat:

Vložený obrázek

249501

30.7.2011 20:14

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

ikke 78.?.?.?

Reakce na 249501

Pane Moudrostraku,
co se tyce Skandinavie v 19.stoleti, mate uplnou pravdu:
Prakticky asi skoro 1/3 obyvatel Norska emigrovala do USA (celkem 800.000 Noru), z toho 700.000 v letech 1866-1915 (pro porovnani: 1801 melo Norsko 883.353 obyvatel, 1900 2.239.880 obyvatel): Po Irsku melo Norsko nejvetsi emigraci z Evropy v % ubytku obyvatelstva. Nejcastejsim duvodem emigrace z Norska bylo ziskat zemedelskou pudu ci praci v USA (Norsko bylo v te dobe). Ovsem 1/4 z emigrantu po roce 1880 se vratila zpet do Norska.

To se samozrejme zakorenilo v norskem mysleni jak ohledne prerozdelovani HDP/obyvatele tak i emigrace. Ovsem predstava Noru je, ze se imigranti prizpusobi Norsku.

249519

31.7.2011 7:28

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249519

Pane Ikke, je/byla někdy představa nějaké usedlejší majority, že se přizpůsobí přicházející/immigrující minoritě?

Pokud ano, tak NIKDY v severských zemích nebo anglo/saSSkém kulturním okruhu. Vikkingové a Germáni dobývali, vypalovali, ničili kulturu, která byla na místech kam dorazili usazená před nimi.

Na jiných místech zeměkoule můžete vidět mnoha/tisícileté odkazy předchozích kultur. Ale po bílých Anglo/SaSSech vždy zbyli jen ruiny a téměř vyhubení původní Indiáni, Maoři či Aborigines.
A mnohdy naháněli "kulturní" Anglo/SaSSové do British concentration campů i bělošky a bělochy:

Vložený obrázek

(Lizzie van Zyl, visited by Emily Hobhouse in a British concentration camp)

Proto si o Norech, pokud by nebyli ukonejšeni "zlým" sociálním blahobytným státem, a jejich niterném založení nedělám NAPROSTO ŽÁDNÉ ILUSE = stačí je potkat kdekoliv ve světě ve stavu podroušenosti - a každý kulturní Seveřan či Anglo/SaSS či Kelt iHned a iDnes vySStaví své "kulturní" a "humanistické" nitro...

O Švédech a jejich "kulturnosti" z předně/kolika/sty lety se tradují zvěsti v Česku dodnes. Nepamatuji si, že bych někdy podobné "zvěsti" slyšel nebo se dočítal o Napoleonských Francouzech nebo či Italech, kteří prošli českými zeměmi. Zato některá "česká" příjmení svědčí o "galantním" románském vlivu a potvrzuje je i krása a přitažlivost českých žen. Což se o kráse Dánek nebo Norek netraduje - alespoň do doby, nežli je geneticky "obohatili" nejen němečtí vojáci během WWII.

Vložený obrázek

Příkladem budiž třeba v dětství norskými "vlastenci" pronásledovaná Anni-Frid Lyngstad za svého německého "válečného" otce. Myslím, že se shodneme mezi muži, že Anni-Frid Lyngstad je VŽDY "použitelná pro opření kola" i bez tun make-upu. Což se o její švédské raSSově více čisté kolegyni Agnetha Fältskog již říci asi nedá...

Zajímavý je i "komparativní" závěr:

Míšenka "Frida" je nyní Princeznou von Reuß. Od roku 1986 žije ve Švýcarsku. Věnuje se charitě a "zlé" ochraně životního prostředí.

Zatímco raSSově čistá Agnetha Fältskog dožívá opuštěná a v ústraní.

Takže se celkem oprávněně i domnívám, že:
bez "zlého" sociálního státu by Norové (i další Seveřané) zůstali tradiční anglo/saSSká
zbídačená a
v alkoholickém rauši coby-vá sebe/vražedná "zvěř".
Pročež snahy Norského MaŠŠína šly/byly určeny tímto směrem...

249562

31.7.2011 9:06

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249562

Radši jsem si titul "zlé" a "méněcenné" míšenky "Frídy", co se realizuje ochranou "zlé" přírody

kvůli-vá Ákranu, vOpici & Co. z LehoŽumpy ověřil:

Anni-Frid Lyngstad Prinzessin Reuß von Plauen (česky Princezna z Plavna)

což je Čechům velice, velice, ale velice blízko (za humny) jak do Aše, tak Wunsiedelu, kde mj. musela dát naše Vrchnost pokyn svým ShabesGOJim k rozmetání hrobu "zlého" , již 24 let(!!!) mrtvého, Rudolfa HeSSe

249566

31.7.2011 15:21

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 249566

Ve skandinávii se lidi chovají slušně, na rozdíl od ČR a dalších východních satelitů, stejně tak je pořádek a nějaká všeobecná úroveň v Německu. Mimochodem Němci říkají, že ohledně kultury podnikání je na tom líp Albánie než ČR. Když mělo impérium Rusko, taky to mělo typicky imériální kulturu, obyčejných lidí se ani v imperiích nikdo neptá o svolení.

Tož asi tak ssssss, šššššš, ššščččč. Berte to jako demokratický pozdrav hodil jsem to na závěr, poněvadž v textu s tím nemám patřičnou zkušenost. Hopss, hopss, tfujss, tfujss, tfujss, ssvítězzíme nad imperialisssmem a všemi špatnými issssmi. [vyplazený jazyk]

249585

31.7.2011 15:24

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 249585

Pane Sodek nešlo by něco udělat s těmi ss, já jakmile to periferně zmerčím, tak začínám vaše přispěvky přeskakovat.

249586

31.7.2011 15:44

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249585

Vážený pane René. A čímpak to asi bude, že ve Skandinávii a Německu se lidé chovají slušně? Je to jen rovnoběžkou a poledníkem? Nebo sand severáky od moře či z Botnického zálivu?
S tím Ruskem jste mne poněkud zmátl... Btw. Ruští klasici (málem jsem to nevydržel a ssyknul si...) jsou non-stop povinní i na Západě.

249588

1.8.2011 3:02

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

ikke 78.?.?.?

Reakce na 249588

Pane MoUdrostrak,

to, ze se lide ve Skandinavii a Nemecku chovaji k sobe slusne, bude asi spolecnosti a lidmi [smích]

Norove dokazi drzet spolu a nejsou to jen ty obrovske demonstrace "proti nasili a pro lasku", ktere me v tomto nazoru utvrzuji.

Prezivsi z Utoya byli prekvapeni (nekteri dokonce dojati), ze v norskem vezeni Halden pro tezke zlocince, usporadali veznove mezi sebou sbirku penez a vybrali dle tisku v prepoctu 19000 Kc pro ucteni obeti masakru (to by se v Mirove asi nestalo...). Ne, to neni novinarska kachna, potvrzuje to i vedeni veznice na svych strankach www.haldenfengsel.no

Ten magor Breivik to asi bude mit ve vezeni v budoucnosti tezke (pokud ho nestrci do psychiatrie).

249602

1.8.2011 9:12

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249602

Vážený pane Ikke,
naprosto s Vámi souhlasím, že slušnost a ohleduplnost je nynější výsadou Skandinávie a Německa.
Ale není to odpovědí na můj dotaz panu René, PROČ je tomu tak?
Široce jsme se shodli, že před cca 150 lety Skandinávci (i mnozí Němci) raději utíkali a emigrovali, nežli by se ve svých domovinách trápili.

P.S. Pamatuji si na obrovskou solidaritu např. všech národností Bosny, kdy po Sarajevu na počátku války v Jugoslávii procházely statisícihlavé průvody všech tří etnik. A lidé z promíchaných národností byli za lokty zavěšeni jeden do druhého - a svorně prohlašovali, že se do bratrovražedné války vehnat nenechají. Pokud si pamatuji, průměrný příjem v té době byl v Jugoslávii okolo 1.500 DEM (Deutche Mark ekvivalentu). Jugoslávci cestovali bezvízově i do JůYsEj - nejen po tehdejším CELÉM SVĚTĚ, rozděleném na Západ, ex-OST BLOCK a Třetí Rozvojový/"Nezúčastněný" Svět. Přes Jugoslávii se valili každoročně desetimiliony turistů, nejen na Jadran, ale i do Řecka.

Šlo by za takových okolností "provozovat" v Kosovu překladiště drog BOND STEEL a přeměnit oblast na největší peleš prostituce, racketeeringu, obchodu se zaživa vyjímanými orgány, kradenými auty, zbraněmi?!

Stačilo pár měsíců - a oblast prosperující Jugoslávie (lidí, co se k sobě chovali slušně a žili v obdivuhodné společnosti) se změnila k nepoznání... Přes všechny statisícové pochody se svíčkami se jim "najednou" svornost, solidaritu a slušnost udržet nepodařilo...

Znovu si tedy dovolím otázku:

Proč v Skandinávii a Německu jsou "teď" (ještě, zatím...) lidé slušní?

A proč je v (podle SLAVNÝCH Pouček nejen Prof. Big Toonnela i nejen Ronnie Reagan/ů) nenáviděných "zlých" sociálních státech partně největší prosperita a blahobyt na světě?!

Když se ještě před 150 lety zmítaly v marasmu?!

249615

1.8.2011 15:26

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

ikke 78.?.?.?

Reakce na 249615

Pane MoUdrostrak,

Nemecko se po prvni svetove valce zbavilo cisare. Kdyby nebylo tech vysokych reparaci (a inflace), adolf by se pravdepodobne k moci nedostal. Po druhe svetove valce se postavilo na nohy Zapadni Nemecko (viz marshall plan - officially the European Recovery Program) a vybudovalo silny prumysl (relativne bohata zeme, to se projevilo i v chovani lidi), zatimco Vychodni Nemecko zustavalo relativne chude: Po spojeni Nemecka si i vychodni Nemci zacali casem zvykat na slusnejsi chovani navzajem... [mrknutí jedním okem]

Norsko tezilo puvodne z rybolovu (orne pudy bylo nedostatek, je to hornata zeme na rozdil od Svedska), v 70tych letech minuleho stoleti melo Norsko druhou ci treti nejvetsi obchodni flotilu na svete. Zaroven v te dobe bylo schopno produkovat levne eletricky proud (zpracovani bauxitu na aluminium; vedle Norska se aluminium vyrabelo jeste na Islandu). Zatimco jeste v 50tych ci 60tych letech minuleho stoleti se bezne jezdilo ve vozech Skoda a pouzivali se traktory Zetor, diky vzrustajici zivotni urovni se preslo postupne na zapadni vyrobky (nejoblibenejsim vozem byl v Norsku po desetileti svedsky Volvo, protoze byl nejlepe staven na prirodni podminky Skandinavie). Teprve pozdeji zacala tezba ropy a plynu v Severnim mori a tim i stoupajici hruby domaci produkt (HDP).

Samozrejme, zde hraje roli prerozdelovani HDP: Norsko (a i Svedsko ci Dansko) jsou socialisticke staty, jeden Dan (sef nejake kliniky) mi to v rozhovoru definoval nasledovne: "My jsme skoncovali s feudalismem a zavedli postupne socialisticky kapitalismus". Je to, co jste chtel slyset, pane MoUdrostrak? [smích]

249648

1.8.2011 23:10

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249648

Pane Ikke, mnohokrát děkuju a musím smeknout, že je to perfektní a naprosto bez jediné chybičky...

Na druhou stranu (máme to tak prý vždy formulovat místo "ALE"[mrknutí jedním okem] jsou i jiné státy, které jsou studnicí pokladů země a moře - třeba hroutící se a bankrotující JůYsEj,
kde sám Velký Ronnie Reagan před desetiletími rozhodl:
"Emeričané, jste (jsme) na tom TAK DOBŘE, že nezbývá, nežli přestat s hloupou výrobou - a budeme se jen všichni obsluhovat!
A aby nás to ještě víc bavilo, tak ti nejvíce obsluhovaní nebudou muset za odměnu platit nic do eráru!
A každý bude chtít být tím nejlépe obsluhovaným, tak nás to bude bavit ještě třikrát tolik!"

A dnes mi díky tomu každý US$, co jsem nevyměnil nebo včas neinvestoval či neprošustroval, pálí mezi cestovními doklady... Ale "zelené" pozná každý negramot kdekoliv na celé planetě, tak těch pár stovek ještě beru nějaký čas na milost [vyplazený jazyk]

Jaktože VŠECHNY Poučky o malých daních, malém přerozdělování a co nejnižší regulaci od pana ProfeSSora Big Toonnela tak rychle ztrouchnivěly?

A naprostá většina dříve cestujících Emeričanů do "zlé" sociální EUropy, si dnes nemůže vůbec dovolit dovču ve "zlé" socialistické předaněné a pře/pře/přerozdělující Skandinávii, ale i třeba krachujícím Řecku?!

A proč se všichni emigranti v JůYsEj vymlouvají, že mají "moc práce" nebo jde těžko sehnat letenku, když dříve si masírovali svaly v "zaplivaném" Česku každou chvíli?

Existuje na to rozumná odpověď? Já kdybych někomu dal nějaké doporučení - a on pak málem zbankrotoval - tak chodím autocenSSurně kanálama...

Jak je možné, po takovém debaklu, najít nemalou devótní a adorující klaku Pepíků a Mařen/ek? Nejen pro "ulici Ronnie Reagana..."

249666

1.8.2011 10:39

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 249602

>to, ze se lide ve Skandinavii a Nemecku chovaji k sobe slusne,
>bude asi spolecnosti a lidmi
Byl jsem pred casem v Nemecku. Jeden takovy vesnicky deda z naseho zajezdu se me zeptal, kolik ze stoji ta polevka, kterou jsem prave jedl. (Stoly byly venku na chodniku.) Rekl jsem mu cenu a on byl viditelne nesvuj. Vic kvuli nemoznosti domluvit se, nez kvuli cene, jak jsem pak vyrozumel. Pomohl jsem mu s objednanim, a kdyz doslo na placeni, cisnice mu z desetieurovky vratila jenom par drobnych. Deda se me zeptal, jestli mu vratila spravne. Pochopil jsem, ze ho o 5 euro osidila. Kdyz jsem cisnici upozornil, ze dedovi nevratila spravne, najednou moji anglictine nerozumela, trebaze jsme predtim spolu prohodili nekolik vet, jez me ujistily, ze ten jazyk umi obstojne. Nevim, asi by moje snaha byla marna, kdyby nesedela u vedlejsiho stolu starsi Nemka, ktera to dedovi dosvedcila. Nicmene i pak to trvalo asi ctvrt hodiny, nez mu cisnice tu petieurovku s viditelne skripajicimi zuby spustila z pulmetrove vysky na stul. Tolik k vasemu zevseobecneni, ze "Nemci se chovaji k sobe slusne, protoze je to dano spolecnosti a lidmi..."

249623

1.8.2011 14:47

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

ikke 78.?.?.?

Reakce na 249623

Pane anonym,
sorry - nevim jak Vas oslovit: Rekl jsem jasne K SOBE, chovaji se tedy SLUSNE k sobe navzajem, k cizincum je to ruzne (viz jak sam pisete o te servirce co okradla dedu-cizince ale i o te Nemce vedle u stolu, ktera se okradeneho dedy-cizince zastala).

Pred lety jsem byl v Norsku na bezkach, jel jsem s jednou Nemkou a protoze bylo ten den zima i pres pohyb na bezkach, chteli jsme si dat salek kavy v jednom hotelu. Hotel byl ten den zavreny, zazvonil jsem na zvonek u vchodu a norsky se zeptal, jestli maji opravdu zavreno. Okamzite byl hotel pro nas otevreny, dostali jsme velkou konvici kavy a kazdy z nas platil jen jeden salek: Jak jsem promluvil norsky, patril jsem automaticky k nim.
Takovych zazitku mam v zasobe spoustu a nebudu je zde zbytecne zverejnovat: Norove drzi spolu, je to maly narod. V Nemecku je to trochu komplikovanejsi, ale to je na samostatny clanek, ne-li celou knihu. [smích]

249645

1.8.2011 5:33

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

p. 125.?.?.?

Reakce na 249585

...pane muzete mi vysvetliti co je podle vas "kultura podnikani" nebo se mam domnivat ze je to kapitalisticka zlodejna na nejake podle vas vyssi a uslechtilejsi albanske urovni/nebo prazdny zvast bez vyznamu/......mimochodem uz jste nekdy potkal albance... dam vam dobrou radu zalozenou na osobnich zkusenostech...polozte penezenku a prchejte a prchejte nebo nezachranite ani sva jatra...nemci se mozna sami k sobe chovaji dobre ...ale jsou to dobytkove ve velkem rozsahu..uber alles.. k nizsim rasam /a vzdy byli/ ktere my pro ne jsme /konkretne slovane/ a stale budeme....at podnikame na jakekoliv urovni nebo ne.....ve skandinavii se lide vyvijeli za podstatne jinych podminek,napr ve Svedsku neprozili valku a a jejich kultura je posazena na jinem druhu nabozenstvi.. ... Svedsko ktere vzdy se snazilo loupit kde se da hlavne Na ucet nas Slovanu/rusu a cechu/ ...snad si zjistete co u nas vsechno uloupili ti vasi vzorni do nebe vychvalovani severane ve srovnani s pro vas ubohymi Cechy/////a vubec nechte nas Cechy na pokoji,kdyz uz nemate neco lepsiho k napsani ///.... to je velmi levne a dela to kazdej pisalek navazet se do cechu a slovanu vubec.....kdyz mysleni selhava ....

249606

1.8.2011 6:26

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 249606

Mno, já nevím mě v uvedeném kontextu vychází význam míra korupce. O tom, co bych měl psát se mo pár radílku snažilo už tady za ty roky poradit, ale víte já poraděnka moc nemusím. To, že jsem kritický k Čechům berte jako charakterovou vadu, holt jsem neuvědomělej soudruh i demokrat, ale zatím bych to chápal jako výraz patriotismu. K tomu patří, nehledět na Čechy jako něco extra z pupku světa. Švédové byli neutrální, za poslední války ani se neučastnili bratrtské pomoci v 68. Němci od druhé světové války mají zákony silně omezující činost bundeswehru mimo uzemí Něměcka. Vy to máte rád do hloubky historie, třeba Češi mají rádi, císaře Karla IV., jediný náznak imperiální moci. Pokud by jste potřeboval vysvětli např. písmeno A, nebo B, tak to nedokážu. Budete se muset případně obrátit na lingvisty.

249610

1.8.2011 5:47

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

p. 125.?.?.?

Reakce na 249585

...ve Skandinavii se lidi chovaji slusne....to je ale velmi priblble pausalizovani....jisty B. se podle vas choval tak slusne!!! ze my Cesi jenom cumime...na rozdil od Vas...psani za kazdou cenu i kdyz se v mysli nevylihne zhola nic.... diky za radu ohledne demokratickych pozdravu sssssssssss.....!!!

249608

1.8.2011 9:42

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249608

Pane p., pan René neodpovídá na mé dotazy (i když jsem kvůli němu přestal syčet), protože by musel volky nevolky povytáhnout přemnohé své životní kotvy a kotvičky. A k tomu má sílu málokdo.

Pan Editor se Zvědavec.ORG mne přitáhli k sobě v době, kdy jsem si myslel, že jsem jediným magorem široko daleko. Všichni okolo mne komsomolsky budovali globalismus či (na ex-Východě) super/úspěšný kapitalismus...

Jen pár veleúspěšných, ale "zasvěcených", mi radilo: Brzdi! Koukej s námi "hooodně daleko na východ". A nebudeš litovat!

Byl to pro mne šok, když se začalo do puntíku vyplnilo. Taky jsem musel "vytáhnout" nejednu svojí "kotvičku".

Právě pan Editor (i když se úplně ze 100% nekryjeme) i další "Zvědavci" mi pomohli si potvrdit, že jsem se nezbláznil - a nenahlížel/nenahlížím svět deformovanými brýlemi. A pomohlo mi to se dobře zabezpečit a/i uchránit se před jakovými zničujícími kvazi/investicemi. O to víc sklízím bodů jako mentor mého nejbližšího okolí, přátel a přízně - kteří se také včas "zachránili".

Zdá se, že pan René má své brýle téměř odložené, ale z ruky je dosud (coby berličku) nepouští. Proto jsou dotazy, na které raději neodpovídá nebo mezi nimi kličkuje...

249618

31.7.2011 15:11

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 249562

Jo, určitě, praotec Čech přišel se svým kmenem pod Říp a viděl zemi, kde by se dalo žít a ke všemu úplně prázdnou. Zřejmě se to kromě praotce nikomu nelíbílo, že jo? [velký smích] [velký smích]

249584

31.7.2011 15:48

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249584

Díky moderní genetice byste se možná asi velice, velice, ale velice divil, kdo byl Vaším PraOtcem "Čechem" [velký smích] [chechtot] [cool] [mrknutí jedním okem]

249589

31.7.2011 17:48

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

fohat 88.?.?.?

Reakce na 249589

http://celechovskyradek.blog.idnes.cz/c/202828/Operace-Northwood.html

249593

31.7.2011 20:49

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 249589

No, víte genetika je pro mě asi jako barva auta, já se nestotožňuju s tělem. A žádný strach já semtam mrknu na WM magazín, ale přesto tvrdou realitou zůstává, že když došlo k těm různým stěhováním národům, kde příčinou byli asi nějaké změny přírodních podmínek pro lidský druh dost drastického charkateru, tak ti co to přežili nemohli spoléhat pouze na altruismus.

Impérium se chová vždy imperiálně není podstané, zda ho vedl, car, farao, císař, král, chán, sultán nebo figura v zastupitelské demokracii. K impériu neodmyslitelně patří bezohlednost, nafoukanost,...A pokud jde o to ss, tak opakovaný vtip přestává být vtipem. Pravda vy jste si s tím vydržel dlouho. Nejde o to, zda čtu nebo nečtu vaše příspěvky. Lidi mého ražení to číst nebudou, ale může se stát, že lidem jiného ražení se to libí. Mno, kdyby to náhodou převládlo, tak mám pocit, že to bude mít trvalý ráz.

249596

1.8.2011 5:42

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

p. 125.?.?.?

Reakce na 249596

....imperium se vzdy chova imperialne....kam na tohle chodite ..prdel se chova vzdy prdelne..ze ano podle vasi vzacny logiky a usuzovani...plejtvate tady vase moudra mel byste jit do Akademie...mezi svoje ....tohla ja na me moc..... Imperialismus vzdy byl a znamenal expansi jo EXPANSI....bez nafoukanych komentaru....ale jinak diky vsem za velmi kvalitni prispevky do diskuse....

249607

1.8.2011 6:28

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 249607

A mohl by jste mi vysvětlit jak se chová debil? Začínám v tom mít více jasno, ale chtělo by to trochu doladit do finální podoby.

249611

1.8.2011 10:17

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249596

Vážený pane René, dokud jsem panu Editoru nepřispíval finančně, daly se moje měsíční příspěvky spočítat na prstech jedné ruky. A pan Editor mi za jejich obsah ( a útlou formu ) dodnes i chválí [zahanbení]

Když jsem ale začal přispívat, chtěl jsem si i adekvátní prostor "užít". Dávno nepatřím k naivním filantropům typu "Oslíčku otřes se". Jsem dravý "kapitalista" a velice, velice ale velice nepříjemný investor a parťák do boardů a podobných "sovětů". A je jasné, že vše má své mantinely. Můžete být buď "oblíbený" nebo "úspěšný". Nejsem typ, který si úspěch "vysedí". A jsem "nenajmutelný" i když mi to stojí 90% všeho, co okolo mne probíhá. Mnoho let už nechci být "oblíbený", ani k "mání". A dělám, jen co mne baví.

Proto jsem dílem přispíval do Zvědavce, a dílem i nasíral pravicující Pepíky a Lídl/ující Mařenky. Pepíky a Mařenky, kteří si pod Poučkami Pana Professora Big Toonnela (či Ronnie Reaganů, kteřý přeurčil bankrot JůYsEj) nechávají vysát a vykrást svoji podstatu. A ještě mu k tomu tleskají a poplácávají se, jak dokáží být co nejvíce devótní.

Proč SSyčím?! NSA, CIA, BIS a další "orgány" Pravdy&Lásky se nenamáhají analyzovat texty nebo obsahy. Alespoň v "prvním" kole... Šmírují a klíčují "zakázanými slovy". Postupně to proniká i do restrikcí při vyhledávání na Google, psaní na FaceBooku či v dalších stále častějších výskytech v aplikacích na netu.

Proto SSyčení na místech, kde nemá co dělat, je házením velice malých drobků do jejich soukolí. Možná nic neznamenají z pohledu jednoho jedince - ale kdyby jich byly milliony nebo milliardy? Zvládl by to sebedokonalejší šmírovací systém/y?! Už Arabové mají obrovskou výhodu, že neexistuje ustálená písemná forma arabštiny natož gramatiky - a proto si navzájem rozumí, když komunikují - a přitom Vrchnost i ShabesGOJim jsou zoufalí, když nemohou nastavit "potřebné" filtry a vyhledávače díky "neustálenosti" arbaštiny na naprosto žádný efektivní treshold.

Všimněte si, že na mne daleko více útočí Pepící, nežli přítomné ženy. Ženy jsou vycvičené věky k porozumění žvatlajícímu dítěti či opečovávanému senioru či nemocnému. Muži potřebují "hřiště", "tlustá pravidla" a sudího (i když ten fixluje a "cinknutý"[mrknutí jedním okem]. Prostě "to tak má být". Intuice, ne/intuice - forma nad obsah...

Umění rozumí/cítí téměř 100% žen, ale ne tolik % mužů (stačí se pozorovat, jaké pohlaví sedí v opeře nebo baletu apod.). Muži potřebují nakreslit pevná "schemata". Stůj, co stůj - i když je hra, kterou usilovně "podle pravidel" hrají, navýsost zinklá. Bránit/chránit/intrikovat/"chcát" proti ní, nestojí za to... Tolik (vyjímečně) k mému ssyčení, tOONNelování a pravicování... [mrknutí jedním okem]

249622

1.8.2011 15:54

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 249622

Mno, upřímnmně vám řeknu, že nevidím rozdíl v čase ,kdy jsem na Zvědvace nedával nic a časy, kdy v rámci svých možností semtam něco na podporu pošlu. Jediný rozdíl byla časová prodleva, poněvadž to podléhalo schvalení moderátora, ale drtivá většina byla zveřejněna. Abych byl upřímný, tak prsty na rukou by mi na spočítání centorovaných příspěvků stačili. Není tak zle s centurou na Zvědavci. Já neodpovídám na všechny otázky v diskuzi, píšu když mám pocit, že mám co říct. Kromě zanedbatelného množsví příspěvků osobního charakteru v rámci místní komunity, ale snažím se nepřehánět. Svůj názor na kauzu Breivik jsem napsal jasně a nemám v úmyslu to donekonečna opakovat, i kdybych si náhodou předplatil, abych využil důsledně ten "předplacený prostor", i tak mám diskuzních vstupů více než je zdrávo.

249650

1.8.2011 17:00

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 249562

Zdravím MoU,

trošku mi je záhadou, ako sa tie veľmi dobre prepojené a mnohým asi nič nehovoriace informácie, podané ťažko čitateľným (asi zámerne) jazykom k Vám vlastne dostávajú???
Predpokladám, že tak napísané sa nedostávajú do určitých filtrov?!
Ale, ak by jeden človek ovládal to celé spektrum, tak neváham ho posunúť na úroveň Breivika...☺
Takže MoU, dva palce nahoru (Lin ma zd.bala, že by pri troch už musela použiť aj ten nožný...)
Všímam si, že skoro akákoľvek téma, ktorá sa tu objaví je Vami zdravo okomentovaná! To je sila!
Ako sa vlastne dopracovávate k "Fríde" alebo Agnes Faltskog?

A aj ten sociálny štát a "zdravý" alkoholizmus severanov je veľmi dobre odhadnutý...Náhoda?
V tie už nikdo neverí...
Ale Nóri asi menej slopú, ako takí Dáni alebo Švédi?
Možno aj tu je motív, prečo v Nórsku...máme pozdvižení a Fíni a Dáni a iní(!) môžu veselo slopať ďalej a sociálny štát ich potom lieči na chorobu z mentálnej prepracovanosti.


[smích]

249654

1.8.2011 22:41

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249654

Zdravím pane Kysučane!
Znáte ten pohled na hodiny, když je např. 11:11? Nebo 22:22? Nebo 1:11? Či 3:03?
A stane se Vám to několikrát za den/týden/měsíc?
A sugerujete si, že Vám [oči v sloup]"někdo zhůry něco signalizuje"?![oči v sloup]
Prý je to dobrý startér pro (skryté) schizofreniky...

Tohle ovládnout umím, protože vím, že je to nebezpečné se tím zaobírat.
Co ale neumím u sebe zvládnout, jsou provázanosti v businessu, vztazích, společnosti, financích, investicích a dalších oborech ... a ty jsou v interakci - a nikdo to nevidí! Celoživotně mne to dobře živí a umožňuje být naprosto nezávislý.

Co mi ale dělá problém, je politika. Protože se ji na jednu stranu štítím. A na druhou stranu mi politika od "humanitárního bombardování Jugoslávie" irrituje a nenechává v klidu.

A asi je i zřejmé, že celý život spíš před přáteli a známými unikám, nežli bych je vyhledával. Okolo 12-15 let chce být puberťák "zajímavý". A když toho dosáhne, tak najednou začne být nevrlý při každém zvonku, pozvánce na rande nebo vyzvání rodičů a okolí, ať jde k telefonu... Od tehdy se asi traduje moje šaškovství a švejkování - ať to stojí, co to stojí... Hlavně, když si nemusím lidi pouštět k tělu... a mám hodně času pro sebe a mé koníčky. A užívání si života[cool]

Jsem pořád zvyklý dělat "rychlé peníze", testuju si (občas) bleskové flirty, intuitivně se pro něco rozhodnout - a trefit se.

Rád potkávám "mágy". Známé osobnosti z vědy, kultury, businessu - oni si mne prohlíží, ptají se odkud se známe. A já přitom vím, že konkrétně jim mne nikdo nepředstavoval... A když mají zájem to dál řešit, udělám ze sebe blbého nebo zašvejkuju. A mám klid. Ale nabije mne to a velice potěší.

Vím, že pokud bych jel na jen 30% - a ne na mých obvyklých 5-10%, jsem už dávno mrtvý nebo zmrzačený, unesený, zničený a vysátý. Vždy s odstupem doby jsem se dozvěděl, že jsem někomu málem vlezl do zelí. A co se na mne a moje okolí chystalo... S některými gangstery, co jsou jich plné noviny, jsem se i blíže poté seznámil. A oni se mi sami svěřovali, kdy a proč a pro koho. Někdy se mi stane, že mne zdraví i legrace poklonou - a partnerka je v šoku, co to má zrovna od takhle profláklého typa na veřejnosti znamenat...

Zažil jsem v životě po celém světě obrovské rauše a jsem připravený kdykoliv zemřít - a nelitovat, že jsem žil. Měl jsem i nějaké vidiny, jak svět skončí. Ale snažím se opravdu chladit. Na druhou stranu mi ten sjezd s kopce, který všichni pospolu zažíváme, neuvěřitelně energizuje a omlazuje až do [zahanbení]stavu dětské infantilní radosti[zahanbení] z něčeho opravdu, opravdu, ale opravdu neokoukaného, neprožitého a nového... [mrknutí jedním okem]

249663

1.8.2011 23:43

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 249663

Moc zajímavé čtení pane MoUdrostraku. Vás bych chtěl někdy potkat [smích] Některé vaše texty dokážou přesně vyjádřit mé pocity, na které neumím najít ta správná slova. Tedy až na tu poslední větu- já se toho nastávajícího sešupu dost děsím.

249671

2.8.2011 0:24

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249671

Vážený pane Luxore, moc a moc si vážím Vaší moUdrosti a přízně. A také bych s Vámi v "normálním" světě rád setkal. A kdybych si mohl splnit přání, tak bych chtěl žít jen mezi lidmi podobajícím se např. Vám a pár dalším Zvědavcům. Kteří mi velice připomínají prostředí, které mi formovalo od útlého dětství. Samí schopní, ale non-konformní, ale zároveň hluboce mravní lidé...

Na druhou stranu: jsem i velice nudný společník, když jedu "na volnoběh". Pamatujete Miloše Kopeckého nebo dosud (dej ať co nejdéle) žijícího Otakara Vávru?!

Dočetl jsem právě Moje filmové století! Celý život jsem cítil pana Vávru jako moje alter ego. A kniha mi to potvrdila... Je "blbý" se narodit "jiný". Nemuset se učit, protože "to jde samo" a kantoři (kdoví proč) tak nahrávají, místo aby dusili. Pan Vávra si ale užil díky své vyjímečnosti i horké chvilky. A já jí zkrotil resp. úspěšně co nejvíc zakamufloval a zastrčil. A jen se téměř bezpracně flákal - a sbíral plody, pro které se ostatní potili a hnali, jak v "Českém snu".

Ostatní "podobní" chtěli být vyjímeční, nechat po sobě něco vyjímečného... Mně stačilo (a stále stačí) se "jen" vyjímečně mít. A dělat si co chci. A tím si natahovat prožívaný čas, aby mi neutekl, když bych se nemohl soustředit na to, co prožívám. Připadá mi, že jsem prožil desítky životů. A to mám (biologicky) ještě dost před sebou.

Asi to byl strach ze smrti někde na přelomu dětství a dospívání, co mne takhle "přehodil" k egoistickému opájení se.

Omlouvám se za rozsáhlý OT, ale chtěl jsem vysvětlit, proč bych chtěl se dožít i konce světa. Nějak to ve mně od mala zní, že pachtění a "budování" nemá smysl, že dojde k destrukci všeho, čemu bych se upsal a obětoval... Dost dlouho jsem to v sobě dusil, ale to co se děje, mne elektrizuje.

A u Groud Zero nebo na ferry na Staten Island se opravdu opájím - nejen kvůli "humanitárnímu bombardování" Jugoslávie. Když mi nad hlavou hučely bombardéry s humanitárními "Hvězdy a pruhami", vzteky a zhnusením jsem šílel. A pak najednou jsem se posunul do nejasného 9/11 a pak zase zpátky. Jako kdyby mne někdo konejšil "...abych vydržel...". A pak 9/11 po roce a půl skutečně přišlo a já byl jak zmrazený a nevěděl, jestli zešílet, radovat se nebo sténat?!

Srovna jsem mluvil od moře s jedním bankéřem po telefonu a on mi to on-line z jeho TV najednou popisoval. A já mu jen klidně odpověděl (jako kdybych na to rok a půl čekal): The Twin Towers were legitimate targets, they were supporting US devil's power and aggreSSions! Od té doby se nám zkalily vzájemné vztahy. Nejsem jednoduchý patron - ani sám pro sebe[pláč]

249676

2.8.2011 7:03

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 249676

Uffff, moc děkuji za krásná slova, musím to ještě chvíli vstřebávat. První co jsem si dnes ráno přečetl byl Váš příspěvek a den je hned hezčí a usměvavější. Moc děkuji [smích]

Ostatním omluva za offtopic

249682

7.8.2011 21:58

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 249663

Ďakujem MoU,

ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, ale to Vám určite neprekáža, pretože ste plodný ako potkaní grandsamec (samozrejme to myslím v dobrom, ako úctu k toľkým vyprodukovaným príspevkom). I keď mnohým to nič nehovorí, musím smeknout už len nad faktom, že tie "pekné" informácie viete dať dobre do SS súvisu.To sa len tak nevidí !!!
Na to treba veľký cit a hlbokú skúsenosť starého matadora...
Vy mladí sa musíte ešte veľa učiť...dúfam, že súhlasíte MoU!

Mne je to jasné...11:11 alebo 3:03 to sú tie správne "časy" pre tých, ktorí sú pripravení kdykoliv zemřít... [smích]

Stále ešte žijete a sjezd z skopce je vždy úchvatný...
Mnohokrát ani nie je dôležitý obsah, ale ten sjezd hodne omlazuje...
Niekedy mám aj infantilnú radosť, že si spolu na Zvědavcovi pokrochkáme...
Vy samozrejme ste lumen 1. kalibru, takže ja len si tak trošku závidím, že som sa niekedy dostal na Vašu vlnu!
Často uvažujem, co je to za kebule, co to všechno tak dá dokupy i v 21:21 i v 4:04!

Prajem ďalšie, ale dobré vidiny - pacholku - nebo Tě tvá Mařena sejme...a máme po ptákach... [smích]

250094

1.8.2011 23:13

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

rataj 78.?.?.?

Reakce na 249562

Že by Norové měli obecně holubičí povahu, nelze zrovna tvrdit. Třeba na:
http://www.redicecreations.com/article.php?id=16206
se v článku "Norway’s Hiddens History - "Aryan" Children Subjected to LSD Experiments, Sexual Abuse & Mass Rape"
dočteme, cituji:
"Norway’s powerful Justice Committee has ordered the government to compensate thousands of people, many of whom were locked up in lunatic asylums because they were the children of Norwegian mothers and German soldiers."
Norský výkonný justièní komitét nařídil vládě vyplatit odškodné tisícům lidí, z nichž mnozí byli zavřeni do blázincù, protože byli děti norských matek a německých vojákù.
R: Věřím, že se to Norům nelíbilo, když některé jejich dívky se spustily s okupanty, ale jakou vinu na tom měly ty děti?

249667

30.7.2011 21:01

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 249501

Pane MoUdrostraku,
děkuji Vám za odpověď. Nemohu proti ní nic namítat, beru ji jako užitečnou informaci. Co se týče mého konstatování o podobné situaci v Austrálii jako v USA, měla jsem na mysli střílení. Nikdy jsem v Austrálii nebyla, nemám vlastní zkušenosti a o její politickou situaci se nijak podrobně nezajímám. Ne že bych nechtěla, ale nemám na to dost času. Ovšem četla jsem, že pokud někdo tam vstoupí na soukromý pozemek, může být odstřelen. Pokud to není pravda, omlouvám se.
Co se týče Skandinávie, nemám důvod Vám oponovat. Je mi známo, že Skandinávie byla v minulosti nesmírně chudobná, to platí i o Islandu a Faerských ostrovech. Dnes je ovšem situace jiná a mám zato, že kriminalita tam nebyla ani dříve, za dob chudoby, ovšem pokud nezajdeme až do období Vikingů a pokud nebereme v úvahu výboje švédského panovníka. Protože loupeže v cizích zemích a války jsou podle mne také kriminální čin.

249527

31.7.2011 8:27

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249527

Vážená paní Střelče,
asi jste v souvislosti s Aistrálií četla o nějakém exceSSu. V Austrálii se vždy pohybuji autem a po pevných nebo nezpevněných cestách. A nikdy jsem se s nějakým útokem usedlého farmáře nesetkal a ani o žádném neslyšel. Na druhou stranu, v australském Outbacku se potulují pěšky různé existence - pomatenci nebo z města uprchlí outsideři, takže se nedivím, že si farmáři na ně dávají pozor! Stopař je mimo civilizaci krajně podezřelý, protože Australanovi není srozumitelné, proč by někdo měl dobrovolně se pohybovat v pustině pěšky...?! Jinak je slušnost, pokud chci strávit den nebo noc na něčích pozemcích vlastníka požádat o souhlas. Mimo to, je v Austrálii tolik veřejných nádherných přírodních parků a naštěstí(!!!) (i přes snahu Prof. Big Toonnela a jeho pravicujících sponSSorů) státních(!) lesů, že nevidím skutečně důvod, proč se potulovat a ztrácet čas okolo něčí osamělé farmy ve fádní krajině.

Co se týká "vynucené" kriminality a rebelie ve Skandinávii za "Volného trhu" tj. feudaliSSmu, vypovídá o ní mnoho a mnoho knih. např. Vyjeď v noci! o zrůdnostech tehdejších PánůKnížePánů od Vilhelma Moberga. Pokud miluje /stejně jako já/ Edvarda Hagerupa Griega či Henrika Ibsena, tak jistě víte, jaká společenská témata zpracovávali a proč se stali tak světovými. Např.

Peer Gynt a tenhle kousekmi nejvíce chutná při návratu nad ránem někde na prázdné dálnici, kdy mohu spokojeně nechat motor vozu ukázat, co umí...

A vzpomínat, jak si panečku Skandinávci "žili" a lebedili za "hodných" PánůKnížePánů a Neviditelné Pracky
- a jak by se zase (za případně realizovaných Pouček Pana ProfeSSora Big Toonnela prostřednictvím Norského MaŠŠína) pravicujícně poměli!

249563

31.7.2011 4:48

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

p. 125.?.?.?

Reakce na 249444

...kdesi jsem psal jeste predtim.... v souvislosti s hysterickymi stiznostmi jak nase deti budou zit v dusledcich glob.oteplovani v tezkych podminkach ...ze v souvislosti s premnozujicimi se danemi mladi rodice deti zacas mit nebudou... anzto je brzy jiz ani neuzivi.. s podminkou ze ty deti nejdrive preziji vliv a dusledky hrube nasilnych pocitacovych her a hollywoodskych filmu...B. nepochybne zbabelec hraval jak ...vyslo najevo tyto hry..hlavne Modern Warfare.....

249549

30.7.2011 15:27

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

JanaJ 78.?.?.?

Reakce na 249417

často samovolně vznikají jednotlivci i malé skupinky o velkých grupách nemluvě, pokud hlásají cokoli, co není obecně přijímáno komformní societou, kteří musejí mít zdroje, ze kterých čerpají a formují své názory a postoje, že..
mimochodem kdesi psali, že existuji tzv. skupinoví vůdcové, tj. lidé, kterým velké skupiny věří a jejich názory akceptují(viz sociologie o malých a velkých skupinách a jejich struktuře etc.) a tím nemyslím žádný extremismus, jde o postoje k dějům z běžného života..
...stačí pak vyhledat lidi s extrémními pohledy a dodat jim další materiál a ono se to často uchytí a začně množit - tak nějak samo, a v dalších fázích skupiny popostrkovat, tím, že se jim dostane materiální podpory všeho druhu.....a některé skupiny začnou "vystupovat" veřejně...
třeba na likvidaci firemní konkurence se šikovně "najme" nejmenované ekologické hnutí, které dostate od primárních informací, spešl drahé oblečení(podle účelu) po auta, lodě, měřicí a analytické přístroje...a ono to zafunfuje, že..
atd.

249477

30.7.2011 5:24

Psenice, koukol, nepritel

Latinec 74.?.?.?

Pro zvidave a premyslive, polozme otazku:
Co v Kristovych napodobeni asi znamenaji vyrazy "psenice" (tj. dobre semeno), "koukol" (tj. plevel nicici dobre semeno), a "nepritel" (tj. organizator zla)?

[25] But while men slept, his enemy came and sowed tares among the wheat, and went his way.
[26] But when the blade was sprung up, and brought forth fruit, then appeared the tares also.
[27] So the servants of the householder came and said unto him, Sir, didst not thou sow good seed in thy field? from whence then hath it tares?
[28] He said unto them, An enemy hath done this. The servants said unto him, Wilt thou then that we go and gather them up?
[29] But he said, Nay; lest while ye gather up the tares, ye root up also the wheat with them.
[30] Let both grow together until the harvest: and in the time of harvest I will say to the reapers, Gather ye together first the tares, and bind them in bundles to burn them: but gather the wheat into my barn.
25. Když pak lidé zesnuli (ukolebani liberalni a lzivou agendou), přišel nepřítel jeho, a nasál koukole (import "multikultury" a "diversity"[mrknutí jedním okem] mezi pšenici, a odšel.
26. A když zrostla bylina a užitek přinesla, tedy ukázal se i koukol (produkt "multikultury"[mrknutí jedním okem].
27. I přistoupivše služebníci hospodáře toho, řekli jemu: Pane, zdaližs dobrého semene nenasál na poli svém? Kde že se pak vzal koukol?
28. A on řekl jim: Nepřítel člověk to učinil. Služebníci pak řekli mu: Chceš-liž tedy, ať jdeme a vytrháme jej?
29. On pak odpověděl: Nikoli, abyste trhajíce koukol, spolu s ním nevytrhali pšenice.
30. Nechte ať obé spolu roste až do žně. A v čas žně dím žencům: Vytrhejte nejprv koukol a svažte jej v snopky k spálení, ale pšenici shromažďte do stodoly mé.

[38] The field is the world; the good seed are the children of the kingdom; but the tares are the children of the wicked one (viz John 8:44);
[39] The enemy that sowed them is the devil (samotny Lucifer); the harvest is the end of the world; and the reapers are the angels.
[40] As therefore the tares are gathered and burned in the fire; so shall it be in the end of this world.
[41] The Son of man shall send forth his angels, and they shall gather out of his kingdom all things that offend, and them which do iniquity;
[42] And shall cast them into a furnace of fire: there shall be wailing and gnashing of teeth.
38. A pole jest tento svět ((tj. Tradicni Usporadani Sveta, bez zadne Satanem zorganizovane a nicive MULTIKULTURY NWO); dobré pak símě jsou synové království, ale koukol jsou synové toho zlostníka.
39. A nepřítel, kterýž jej rozsívá, jestiť ďábel, žeň pak jest skonání světa, a ženci jsou andělé.
40. Protož jakož vybrán bývá koukol a ohněm spálen, takť bude při skonání tohoto světa.
41. Pošle Syn člověka anděly své, i vyberouť z království jeho všecka pohoršení, i ty, kteříž činí nepravost,
42. A uvrhouť je do peci ohnivé. Tamť bude pláč a škřipení zubů.
Pochvalen bud Pan Jezis Kristus. Amen.

249418

30.7.2011 11:17

RE: Psenice, koukol, nepritel

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 249418

Ale no. Koľko rastie kúkoľ. Jeden rok. To máme nechať zlo rásť do trebárs súdneho dňa? To zaváňa pasivitou, ničnerobením, ľahostajnosťou. Priklady a pomôcky netreba brať doslova. Ja som to na skúšku teraz zobral a vyšiel mi 1 rok. Volebné obdobie rastie 4 roky.
Súhlasím s predtým uvedeným podobným názorom, že sme postupne otupovaní falošným humanizmom, falošnou toleranciou, falošným pozitivizmom, ktoré slúžia iba na to, aby boli použité proti tým, ktorým sú adresované.

249436

1.8.2011 11:59

RE: Psenice, koukol, nepritel

Marten264 193.?.?.?

Reakce na 249418

Hezké , ale fishlowers - ending ,,, přichází doba pro water ,, nový heretici a proroci , coming soon , co s tím ježíšci.

249630

1.8.2011 12:45

RE: Psenice, koukol, nepritel

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 249418

Jen kdyby tato podobenství v latinském podání nekulhala na obě nohy.
"Multikulti" není cíl, ale je to cesta k monokulti. Multikuklti by nikomu nevadila, pokud by v sobě právě nenesla ty prvky stírání diverzity, to zn., bude jedna barva kůže, jedno lidstvo, jedno vyznání atd. Tato násilná "multikulti" cesta je způsob, jak docílit, aby všichni "sekali latinu" v jedné ohradě. Až navěky...
Jako příklad by se dal použít "hispánec", jako výsledný produkt indiánských kmenů, černých národů Karibiku a Afriky a také evropských kolonizátorů. Výsledkem je rychle se množící a šířící latinsko/bolševický nábožný negramot.

asi tak... [mrknutí jedním okem]

249634

30.7.2011 7:33

Vrahem z Osla bych mohl být i já?!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

Vrahem z Osla bych mohl být i já?! Mám rád Churchilla i Orwella!
http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/6460-v...

"...V souvislosti s přistěhovalci zejména z Afriky tam totiž každý rok stoupá počet trestných činů. Mohl bych pokračovat dlouhé hodiny. Třeba tím, že 1/3 všech vězňů v Norsku tvoří muslimové přesto, že v Norsku je muslimů přibližně 150 tisíc z celkového počtu 4,8 milionu obyvatel. V roce 1980 jich tam bylo cca 14 tisíc...."

Breivikův manifest 2083:
http://thepiratebay.org/torrent/6560898/2083_A_Eur...

249420

30.7.2011 11:06

RE: Vrahem z Osla bych mohl být i já?!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

Reakce na 249420

An 18-year-old Muslim girl was the first victim to be laid to rest since the gunman opened fire at a political youth camp and bombed the government headquarters in Oslo.

Bano Rashid, a Kurdish immigrant from Iraq, was buried in a Muslim rite after a funeral service yesterday in the Nesodden church in the outskirts of the capital, Oslo.

Sobbing youth accompanied her coffin, which was draped in a Kurdish flag.

The attack will "not destroy Norway's commitment to democracy, tolerance and fighting racism", Labor Party youth-wing leader Eskil Pedersen said at a memorial service in Oslo.

Me by zas zajimalo, proc obyvatele Iraku, zeme, ktera byla "zbavena diktatora Saddama" a ma nejvic "americke demokracie" na Strednim Vychode, utikaji do Norska.Vite to nebo jen budete placat USraelskou propagandu?

249435

31.7.2011 5:55

RE: Vrahem z Osla bych mohl být i já?!

p. 125.?.?.?

Reakce na 249435

...jako prokosnpirativni ovce chtel bych vas upozornit...nejdrive ze Muslim girl/divka/ byla pohrbena after funeral service v NESSODEN CHURCH.. after muslim rite/obradu/ !!! a jako prvni /na upoutani pozornosti ???/ V kostele ja pohrben nebudu... ani jako pokrteny verici...se tam nedostanu...... I am sorry ale to zavani politickym divadlem...na objednavku

249555

30.7.2011 11:31

RE: Vrahem z Osla bych mohl být i já?!

Saša 74.?.?.?

Reakce na 249420

>Vrahem z Osla bych mohl být i já?!

Vaše IP je zaznamenaná. Podporovat přistěhovalství do přelidněné Evropy je asi pitomost, ale u Vás v US je ve vězeních drtivá většina černochů a všichni jsou v USA narození a menšinou.

249440

30.7.2011 7:44

nechce se JEN zavděčit čtenářům

Saša 74.?.?.?

Jedinou, ale za to pádnou obranou editora je, že nechce dělat ze Zvědavce bulvární a konspirační deník, nechce se jen zavděčit čtenářům (kteří konspiraci a bulvár očekávají) a má právo na svůj osobní pohled. Zveřejněný náhled by měl mít relativně značnou pravděpodobnost skutečnosti nebo uvedenou míru pravděpodobnosti z pohledu „selského rozumu“ či v úvodu předhozen k diskuzi.
S přimhouřením oka editorova vize těmto kritériím odpovídá.

Nikdy nebudou motivy a myšlení vraha prokázané, bude řada teorií, tisíce článků a polovina budou bláboly. Zvědavec však mohl ukázat prstem na myšlenky a ideologii s jakou se vrah ztotožňuje a jsou mediálně minimalizovány. Samozřejmě nikdo se dnes nebude hlásit k vrahovi, ač většina médií více či méně souhlasí s preventivním střílením dětí, „humanitárním“ bombardováním i dětí atp. Naopak ústy pana Brzybohatého se to snaží přišít stejně vygumovaným neonacistům. Zloděj křičí, chyťte zloděje.
Každé náboženství vychovává své fanatiky. Breivik je výplod židovsko-křesťanské kultury, ke které se hrdě hlásí. Islámská nebo jen „křesťanská“ není o nic lepší, sionistická je však vrahovi nejvíce podobná a ta je nám otloukána stále o hubu médii. Sionizmus není politická ideologie, ale je to sprostý náboženský fanatismus.

Je logické, že nikdo nebude nic namítat proti obraně dětí a argument v článku o rodičích nechávajících zabít je pitomý. Nemá nic společného s trestem smrti. S uvážením a rozsudkem, trest smrti je podobný vraždě dítěte, většině vrahů musí v té makovici něco chybět. Pro autora obhajujícího článku, smrti se každý dočká a je nesmysl ji někomu přát. Jsem zarputilý ateista (přesněji agnostik).

249421

30.7.2011 10:56

RE: nechce se JEN zavděčit čtenářům

FreedomNC 69.?.?.?

Reakce na 249421

Souhlasím, že je Breivik silně ovlivněn štvavou izraelskou protimuslimskou kampaní. My jsme něco podobného mohli vidět v roce 2007 v Praze, kdy podobnou kampaní sfanatizovaný dav napadal kohokoliv, kdo se jen vzdáleně podobal na nácka.

Někdo prostě problémy řeší nadáváním doma u tv, někdo nadáváním v hospodě u piva, někdo píše blog a věřejně se angažuje, někdo jde lovit lidi do ulic. Někdo spatří svojí šanci a jde si hrát na mesiáše. Kdyby existovala svobodná diskuze na odpovídající úrovni, tyto štvavé kampaně z jakékoliv strany (židé, muslimové, náckové, komunisté atd.) by diskuze okamžitě rozmělnila.

Vrah je vrah při zabíjení i po něm. To, že měl štěstí a mohl aktuálně vraždit po libosti není žádný akceptovatelný argument pro jeho nepotrestání smrtí, kterou si zaslouží.

249433

30.7.2011 7:48

Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...

Wigwam 217.?.?.?

Ale Breivikův případ má mnoho nesrovnalostí, zejména technických. Už jenom srovnání s Timothym Veighem není úplně to pravé, vždyť on prostě před budovou nechal naloženou dodávku trhavinou, kterou následně odpálil, ale Breivik? Ten si úplně v klídku nanosil dovnitř budovy 500kg prudce se rozpínající suroviny. Manifest o 1500 stránkách nikdo nesesmolí za týden, ba možná ani za rok. Kdyby to bylo tak, jak píše autor článku, že šlo pouze o medializaci sebe sama, nebylo by pro Breivka daleko účinnější,kdyby se obrátil na nějakou čtvrť, obývanou muslimy nebo negry? Takhle proti sobě poštval úplně celej bílej svět. A myslím si, že o to právě šlo, proto s autorovým článkem nemohu souhlasit, prostě mi to instiktivně nejde pod fousy.

249422

30.7.2011 9:58

RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...

Saša 74.?.?.?

Reakce na 249422

>Ale Breivikův případ má mnoho nesrovnalostí,

S tím jsem chtěl pokračovat. Breivikovi šlo vše jak po másle. Všude v našem světě v obydlených oblastech „zlatý standard“ zásahu policie při ohlášení střelby jsou dvě minuty! Nesmíte říci, že by mohlo jít o manželskou hádku nebo o střílení holubů, ale kdyby editor uzřel někoho se vzduchovkou v Torontě, stačí zavolat 911 a vsadím se, že do 2 minut přijedou. Ještě před dávnými léty jsem byl (v USA) svědkem přepadení s pistolí. Stále jsem byl s nimi na telefonu, trvalo jim to neuvěřitelných 30 vteřin, přijelo 6 aut a policajti vyskakovali s puškami jak na divokém západě. V Norsku 90 minut a televize si mezi tím stačí pronajmout helikoptéru a filmovat! Pak ho osloví jeho jménem a on zahodí zbraně… Nepodezírám přímo norskou policii, ale co je moc to je moc, v obou případech neměl nejmenší problém a to ho sledovala norská tajná služba nejméně 3 měsíce. Víc než pravděpodobně ho sledovaly i tajné/výzvědné služby jiných států a ty si nenechají ujít žádnou slabost. Pracují v kalných vodách a podobné individuum je použitelné a ještě lépe zneužitelné což služba vyhodnotí, popíše situaci a ptá se co s tím? Odpověď nadřízených může být „umožni mu to“ a pak to již jen jede. Problém je co kdo získá, no to mohou zodpovědět jen „nadřízení“ a nikdy se to nedozvíme. I kdyby nakrásně očividně neschopná norská kontrarozvědka vyšetřila podrobnosti, z politických důvodů nelze zveřejnit. Tedy skvělá a pravděpodobná teorie, ale veřejně neprokazatelná.

249426

31.7.2011 0:18

RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...

ikke 78.?.?.?

Reakce na 249426

Norska tajna sluzba toho magora nesledovala - jen zaznamenala, ze Breivik nakoupil pres inet chemikalie v prepoctu za 380 Kc, tedy kvuli tak male sume se pripadu dale nevenovala.
Norsko je rozlohou velka zeme a ma malo obyvatel, v Oslo mozna policie dorazi behem par minut, ale urcite ne nekde v pampas - to same plati zajiste i pro Kanadu.
Z Oslo na ostrov Utoya je to helikopterou 6-8 minut letu, jenze posadka jedine policejni (monitorovaci) helikoptery byla na 4tydenni dovolene a z duvodu setreni nebyla nahrada; druha helikoptera tez z duvodu setreni neni v provozu od roku 2010. Policejni zasahova jednotka jela na ten ostrov autem (30 min.), policejni clun byl pomaly a pretizeny, zacal nabirat vodu a tim padem vysadil motor (policiste zabavily pote 2 rychle soukrome cluny, ktere jim prijely na pomoc) - takze celkem potrebovala zasahova jednotka dalsich 17 minut, nez se z pevniny dostala na ten ostrov. Rychlym clunem pritom tech 600m mezi pevninou a ostruvkem je mozne prekonat za asi 1-2 minuty.

Norska televize NRK si (vcas) pronajala helikopteru (asi aby mohla naracet nasledky vybuchu v Oslo ze vzduchu) a tim padem se rychle dostala z Oslo na Utoya.
Tady je zarazejici jeden fakt: Asi pulhodiny letu se jizne od Oslo nachazi vojenske letiste s pohotovostimi helikoptery, ktere behem dne jsou pripraveny vzletnout do 15 minut. Mohou navic prepravit i zasahovou jednotku armady, ktera patri k nejlepsim na svete a trenovala opakovane s policejni zasahovou jednotkou, dokonce v minulosti mely obe jednotky spolecne akce.
Oslo si ale vyzadalo od armady jen pyrotechniky, zadne helikoptery ci zasahovou jednotku vojska. To byla ta zasadni chyba, kdyby byla tato jednotka cekala pro jistotu v zaloze s vrtulniky na letisti v Oslo, melo by to cele jiny prubeh.

Nevidim za tim zadne spiknuti tajnych sluzeb, ale typicky norsky binec, kdyz se neco opravdu stane: Centralni koordinace v Norsku moc nefunguje, dokonce krizovy stab v Oslo byl o strelbe na Utoya informovan teprve 25 minut po prvnim alarmu...
Nakonec byla zasahova jednotka armady uvedena v pohotovost - minutu predtim, nez se Breivik vzdal policejni jednotce.

249540

31.7.2011 5:17

RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...

p. 125.?.?.?

Reakce na 249540

......ani pes policejni nad kteryho neni......mimo velke mnozstvi policie .... nemame v Evrope prevelikou organizaci ...ktera se pysni nazvem PROTITEROSTICKA.....S MNOHA VELMI DOBRE PREPLACENYMI PROTITERORISTICKYMI EXPERTY..????? a copak vypatrala ......???

249552

31.7.2011 9:09

RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 249540

A co zdravotnictví? V tom mají Norové taky binec? Proč nepřijela do pěti minut alespoň nějaká rychlá záchranná služba? Proč ty děti museli lovit z vody soukromníci?

Tajné služby nic, policisté nic, helikoptéry nic, vojáci nic, záchranná služba nic, hasiči nic- ba né pane, je to až příliš mnoho náhod najednou. Proto v tom vidím typické spiknutí tajných služeb. Tajné služby si zkrátka dělají co chtějí, to ony vládnou světu- pod vedením "světové elity".

Jarmila

249567

31.7.2011 12:23

RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...

ikke 78.?.?.?

Reakce na 249567

Do 5 minut neprijede mimo mesta v Norsku urcite zadna zachranka. Zachranky byly na miste drive, nez dorazil i prvni vuz mistni policie (ten dorazil 17 minut pred prijezdem zasahove jednotky). Zachranky se museli ale stahnout, protoze ten magor na ne strilel, cekaly kus cesty dal, nez dorazila policie.
AMK (zachrana sluzba) obdrzela hlaseni v 17:24 (mistni policie distriktu Nordre Buskerud v 17:27), v 17:33 dorazila prvni sanitka do Sundvollen (asi 1,5 km od plaze proti ostrovu Utoya), kde dostala prikaz cekat na policii. V 17:52 dorazila mistni policie na plaz v Utvika (nejblizsi misto proti ostrovu Utoya), v 17:55 prohlasila, ze Utvika je zajistena a o 2 minuty pozdeji tam byly 3 sanitky, ktere se kvuli te vysse uvedene strelbe museli stahnout o par set metru.

Situaci komplikovalo dale stazeni zachranek predtim do Oslo kvuli vybuchu te bomby. Mezitim se lekari a zdravotnicky personal, ktery mel volno, dozvedel z medii o strelbe a masakru a jednotlivci spechali na sva pracoviste, takze nemocnice byly pripraveny na velky pocet pacientu. Celkem bylo behem zachrane akce nasazeno 42 sanitek a 8 zachranych vrtulniku. Pote, co se nejvetsi zachrana akce v Norsku od druhe svetove valky rozjela, fungovalo vse perfektne.

S cluny to bylo horsi, byli to opravdu soukromnici, kteri spontalne zahajili vlastni zachranou akci. Nevim, jake mate predstavy, ale kdyz se podivate na rozlohu Norska a pocet obyvatel, tak rozhodne neni mozne mit na kazdem jezere policejni ci zachrane cluny v takovem mnoztvi, jake vyzadovala situace na ostrove (naproti tomu je samozrejme namorni zachrana sluzba lepe vybavena, protoze na mori dochazi casto k zachranym akcim). Trochu nepochopitelne je, ze kapitan maleho trajektu opustil ostrov pri prvni strelbe jen s 9 pasazery na palube (kapacita trajektu 50 lidi), ovsem vsichni rikali, ze nenasli v prvnim okamziku vice lidi, ktere by mohli prepravit; trajekt je narozdil od rychlych clunu pomaly a snadno zasazitelny strelbou.

Problem nevidim v tajnych sluzbach, ale v kombinaci "spiknuti prirody", spatne koordinace ze zacatku, tzv. "spolecne celostatni dovolene" v Norsku a v naivni predstave Noru, ze v Norsku se nic takoveho nemuze stat.

Pokud je pachatel "osamely vlk", ktery se 9 let na akci dukladne pripravuje a behem priprav neudela chybu, jen stezi muze byt predem odhalen.

Pikatni na celem pripadu je, ze Breivik si na pripravu pronajal farmu, ktera se nachazi jen 10km od mestecka Rena, kde je velka vojenska zakladna. Tam byl ten magor nekolikrat v ruznych restauracich.
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=709122

V Rena se nachazi mimochodem i specialni antiteroristicka jednotka norske armady, ktera nebyla vcas povolana.
http://www.dagsavisen.no/innenriks/article518719.ece

249579

31.7.2011 5:09

RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...

p. 125.?.?.?

Reakce na 249426

...Vase ...Sasa vyborne kospirativni dedukce hodnotim velmi vysoko..nedejte se...zarazit.....jednu poznamku...kdyz u vas v podniku chybi uklizecka protoze je na dovolene...co udelaty vy ja..a kazdy vesnicky idiot.....zajisti po dobu dovolene te prvni NAHRADU....a to drive nez ji na tu dovolenou pustite....to je na adresu tech co konspirativni teorie odsuzuji a stadne opakuji po vedoucim beranovi a opakuji a opakuji...az do zblbnuti......i kdyz se zde jedna o bezpecnost statu...napr.

249550

30.7.2011 12:18

RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...

FreedomNC 69.?.?.?

Reakce na 249422

Není mi známo o informaci, že by Breivik nanosil do vnitřku budovy v Oslu 500kg výbušnin. Já četl o zaparkovaném automobilu.

Manifest o 1500 stranách sesmolíte za údajných devět let příprav v pohodě. Takový Goebbels sespsal za polovinu času více stran svých deníků a byl minimálně stejně "pracovně" vytížený.

Kdyby Breivik nebyl zakomplexovaný srab, neobrátil by se na ostrov s neozbrojenými dětmi, ale obrátil by se skutečně na nějakou čtvrť obývanou dle Vás "muslimy a negry". U kterých je ale ozbrojení mnohem reálnější a trest smrti jistější.

Vítkovští žháři také od začátku proti sobě poštvali "celej bílej svět" a nedává mi to důvod k tomu, abych uvěřil v pohádku o chladnokrevných objednaných a vycvičených profesionálech. Stále mluvíme o psychicky labilních jedincích, kteří se chtěli zviditelnit ve své komunitě a číst o sobě v novinách. Silně ovlivněni proticikánskou náladou a s tím spojené neexistence svobodné diskuze o problémech s touto menšinou, která trápí většinu českých občanů.

249446

30.7.2011 15:24

RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...

Wigwam 217.?.?.?

Reakce na 249446

Víte ono už hezkých pár set let 99% všech atentátů, či vražd, bylo na něčí objednávku, povětšinou nějaké kliky, můžeme klidně začít u Přemyslovců, že ano. A ani nemusel být cíl likvidace odstraněného, nýbrž následky z jeho odstranění. Nevím, proč Breivika srovnáváte s Vítkovem? Nalít do flašky nějakou hořlavinu a hodit jí oknem do baráku umí opravdu každý idiot, vybavený patřičně nízkým IQ. Je to jako byste srovnával Jacka rozparovače s genocidou Srbů.
Jsem přesvědčený o tom, že Breivik JE zástupný problém.
A čas mi dá za pravdu.
howgh

249476

30.7.2011 16:43

RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...

Wigwam 217.?.?.?

Reakce na 249476

Tady je první vlaštovka:
http://www.novinky.cz/domaci/240482-cechum-kteri-na-internetu-oslavovali-breivikuv-masakr-hrozi-roky-za-mrizemi.html

249487

30.7.2011 18:47

a tady další

Wigwam 217.?.?.?

Reakce na 249476

http://www.czechfreepress.cz/evropa/paul-joseph-watson-eu-zneuziva-norskeho-masakru-k-zaduseni-disentu

249502

30.7.2011 18:59

RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 249422

Pane Wigwam "...a nebylo by pro Breivka daleko účinnější,kdyby se obrátil na nějakou čtvrť, obývanou muslimy nebo negry?".
Pokusme se vžít do šíleného a válečného myšlení Breivika. Jsou černoši a muslimové příčinou multikulturalismu? Nejsou, oni se chovají naprosto přirozeně, jdou za lepším a usídlují se tam kde jim to umožníme a žijí také tak. Kdo způsobuje multikulturalismus? Ti co vládnou. Na jakém místě je možné je co nejcitlivěji zasáhnout? Zabít jejich děti, které jsou vychovávány, aby pokračovali v multikulturní politice. Breivik říká, že vyslal ostrý signál. Je to hrůza!
Všimněte si, že se obyvatel v EU nikdo neptá, jestli chtějí na svém území usídlit statisíce muslimů. Žádná diskuse, žádné referendum. Všechno se děje direktivně. Kde je demokracie?

249503

30.7.2011 10:30

Ach, pan Svoboda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Už včera jsem chtěla na váš příspěvek zareagovat, ale rozmyslela jsem si to. A vy tu dnes máte vyvěšený celý článek. Tak... máte mít, co si přejete. [smích]
Hodně si v tom, co píšete, protiřečíte a svými závěry dáváte Andersovi vlastně za pravdu - že jako jeho psychika neunesla "stav společnosti". Chyba, pane. Stejně, jako přirovnávat Anderse k "vítkovským" nebo Timothy J. McVeighemu - nebo oněm "domácím vrahům". Když někdo podlehne psychickému tlaku, neplánuje - a už vůbec ne několik let dopředu. Ten "jen jde" a udělá něco, co tomu tlaku uleví (= "vypustí páru" ).
Timothy J. McVeighe je příklad "na hraně", protože okolo jeho případu jsou stále mnohé otázky a navíc byl tento pán válečným veteránem. měl tedy zkušenosti se zabíjením, měl výcvik, viděl smrt "v přímém přenosu" (a to samo o sobě psychiku vyhodí kamsi úplně jinam).
Úplně šílená se mi zdá vaše vize "kdyby měli rodiče na ostrově zbraně". No... už jsem tu o tom psala, nebudu se opakovat, můžete si to vyhledat. Jen vám "hodím", že mít zbraň v panice, kdy nikdo neví, co se děje, je fakt "prima nápad". Vy se neptáte na příčinu, chcete řešit důsledek. V tomto případě by úplně stačilo, kdyby k ostrovu dorazila rychle alespoň místní policie (když už tedy "rychlí" měli pilota na dovolené). Na pevninu to bylo kolik? 600 metrů?
Měla bych toho pro vás víc, ale nechce se mi vypisovat, zvláště když už "máte jasno" o "psychicky vyšinutém poserovi". Baví mě, když takovýhle čin spáchá běloch, ostatní běloši okamžitě (a neomylně) reagují "bláznem". V případě nebílých atentátníků ovšem reagují zcela opačně = organizovaný terorismus.
Pro mě není bez zajímavosti, že tzv. "bílý odboj" neexistuje zas tak dlouho. Objevil se totiž až PO 11.09., do té doby neexistoval. Takže "duch Dvojčat" určitě přináší takové "ovoce" jaké přinést měl. Však 40% Breivikova "eposu" stojí na myšlenkách jakéhosi amerického profesora (jméno jsem zapomněla), který dělal "na severu" přednášky o terorismu (samozřejmě, jsou to myšlenky vytrhané z kontextu a "uzpůsobené" tak, aby vyhovovaly "bílému odboji" ). Dalších 40% je "unabomberovských" a zbytek je poskládaný z Wikipedie a jiných netových zdrojů. Samostatná myšlenka Breivika = 0%. Takže celé jeho "dílo" stojí na "ctrl C, ctrl V" .

249428

30.7.2011 11:28

RE: Ach, pan Svoboda

FreedomNC 69.?.?.?

Reakce na 249428

Vy si myslíte, že "vítkovští" nic neplánovali? Já neměl na mysli náhlý zkrat mysli. Výše jsem odpovídal jednomu diskutérovi a připomněl listopad 2007, kdy zde mediálně sfanatizovaný dav lovil nácky. Breivik byl také mediálně zpracován. Každý se vyrovnává s přívalem informací jinak. Někdo nadává, někdo počmárá zeď, někdo někoho napadne, někdo někoho zabije. Další si řekne, že on je vyvolen k nápravě. Stotožnil se s cílem kampaně a sám sebe vidí jako mesiáše, který spasí svět. Takový člověk už plánuje. Hitler se k moci dostával hodně dlouho, více než devět let.

Svobodná diskuze na odpovídající správní úrovni by okamžitě tyto štvavé kampaně oslabila, hledal by se konsensus. Otupovaly by se extrémy a lidé jako Breivik by ztráceli ideologickou podporu.

To Vaše tvrzení o policii je silně rozpoluplné. Zvláště když se silně kritizovalo, že nebylo možno dovolat se na policii a pokud ano, bylo postiženým z ostrova sděleno, že když se to netýká výbuchů v Oslu, mají zavěsit a neblokovat linku.

Bílý odboj. Říká Vám něco jméno Robert Matthews? Víte, zrovna v USA bylo několik "bílých" odbojových skupin a už dlouho před rokem 2001.

249439

30.7.2011 13:09

RE: Ach, pan Svoboda

Lin 85.?.?.?

Reakce na 249439

Od konce, ju? Nějak se odchylujeme od původní teze, kterou jste sám nadhodil a nevím, proč mám pořád ten dojem, že mícháte "jabka a hrušky".
Můžeme začít Ku-klux-klanem, ten byl taky daleko před "Dvojčaty", žejo? O tom chlapíkovi Matthewsovi toho moc nevím, takže jsem si vygůglila - a říkám znovu - je to úplně něco jiného, než B. Tam jde spíš o ten KKK (rasová nenávist, nejvíce proti černým). Breivikovi šlo o "záchranu Evropy" před islámem. O jeho rasové nenávisti by se možná dalo polemizovat, protože mezi přáteli měl i "barevné", jeho nejlepším přítelem v chlapeckých letech byl Pákistánec. To, o čem jsem psala, že "před Dvojčaty neexistovalo", je islamofobie - ne rasismus nebo xenofobie. Takže i z tohoto důvodu jsou vaši "vítkovští" mimo (to je spíš v oblasti KKK) a zase by se dalo diskutovat o jejich "plánování" (mám dojem, že ten objekt měl být prázdný).
Policajti - to je právě ono, že nikdo nepřijel, ani dvoučlenná hlídka, ač střelba byla slyšet až na břehu. Když se "do akce" vydali jiní a vytahovali děti z vody, ptám se, proč ne místní policie. A zdá se mi divné, že by tam žádnou neměli.
Vaše "vize" svobodné diskuse ohledně islámu i rasových otázek probíhá - a to již delší čas. A přesto se "Norsko" stalo. Co si myslíte, že děláme zrovna teď? [smích] A Breivik chodil do diskusí, byl celkem "plodný". Takže ve "veřejné diskusi" to asi taky nebude. O tom "přívalu informací" to určitě je, souhlas. Spíš než o množství jde ale o způsob informování, o podávání "obrázku" - v tomto případě o muslimech a jejich "vrozeného teroru". A na tom stavím svůj názor, že B. není osamocený šílenec, ale produkt.
Jo...a k Hitlerovi... ten nějak moc neplánoval, on byl taky pečlivě vybraný "produkt" jedné okultní společnosti, která se jmenovala Zlatý úsvit.

249455

30.7.2011 15:11

RE: Ach, pan Svoboda

FreedomNC 69.?.?.?

Reakce na 249455

Nechápu, o čem se se mnou vlastně přete. Pokud je Váš názor, že Breivik je normálně myslící člověk a racionálním uvažováním dospělého člověka došel k závěru, že odbouchnout nálož v Oslu a následně vystřílet dětský tábor je zábava jako každá jiná (nebo práce, když budeme věřit tomu, že "ho někdo najal"[mrknutí jedním okem], pak si pod normálností a racionalitou asi představujeme každý něco jiného.

Svobodná diskuze. Kde probíhá? Na veřejných prostranstvích, v televizi, v rádiích, v novinách, v diskuzích politiků s občany? A následně jsou výsledky diskuze uváděny v praxi našimi politiky? Zase asi každý žijeme v jiném světě.

Breivika jako svobodného zednáře, sionistu a milovníka Izraele tedy "pečlivě vybral" kdo? Náckové, komouši nebo muslimové? Nebo taky Zlatý úsvit? A co z toho Breivik bude mít? Co z toho měl Hitler? Co byste z toho měla Vy?

Tyhle hypotézy většinou vypouštějí stádní ovečky, které nedokážou pochopit, že člověk může mít i vlastní vůli a nemusí být pořád někým "pečlivě vybírán" a řízen. Jinak by neexistoval podnikatelský sektor a chuť řídit vlastní život a uskutečňovat vlastní sny. Byť sebevíc šílené.

249472

30.7.2011 19:22

RE: Ach, pan Svoboda

Lin 85.?.?.?

Reakce na 249472

Máte dojem, že se přu? Vidíte...já si myslím, že diskutuju. [smích] A dokonce ve svobodné diskusi. Vy tam sice píšete o "veřejných prostranstvích", ale tento způsob v době internetu zdá se mi poněkud nešťastný. Televize, rádia, noviny (prostě média) jsou poplatná svým majitelům, takže svobodu bych tam nečekala. Totéž u politiků . Dnešní politik je také jen "produkt", poplatný svému majiteli. Na netu máme ještě možnost někoho (něco) ovlivnit - víc než v diskusi s politikem. Ovlivnit jak? Třeba svými myšlenkami, pohledy z různých úhlů. Můj "předpoklad" nedávno svou zpovědí potvrdil jeden z norských blogerů, dnes již bývalý "pravicový extrémista". Svěřil se totiž, že díky diskusím, odkazům a názorům "druhé strany" si mohl na netu vyhledat, dohledat, ověřit, že jeho soukmenovci ve valné většině používají myšlenky, vytrhané z kontextu. Že když si přečte sám celou stať a ne jen její část, dostane úplně jiný obrázek.
A jsme rázem u racionálního uvažování dospělého člověka. [smích] Breivik sice je normálně myslící člověk, ovšem bez schopnosti onoho racionálního uvažování. Úplně stejně, jako ti, kteří míchají aspartam do dětských "zdravých žvýkaček", do potravin míchají geneticky upravené "materiály", do léčiv neodzkoušené "složky". Nebo jako ti, kteří bez příčiny pošlou na smrt něčí děti kamsi do Afghánistánu, usmrcují jiné děti třeba v Palestině, Iráku, Srbsku, Libyii...(seznam by byl dlouhý) - a v podstatě se neví proč. Těch "činností", kde se uplatňují lidé s breivikovským způsobem myšlení, je fakt hodně. A přesto je máte za normální, protože sami nevzali do ruky zbraň.
Máte mě za "stádní ovečku" za mé "hypotézy. Nápodobně... mám vás za "stádního" také, už jen podle vaší otázky "a co by z toho měl" nebo hlášky "podnikatelský sektor řídí vlastní život a uskutečňuje svůj sen" .
Díky za diskusi. [smích]

249505

30.7.2011 21:28

RE: Ach, pan Svoboda

FreedomNC 69.?.?.?

Reakce na 249505

Trvám na tom, že Breivik není normálně myslící člověk. Normálně myslící člověk nejde vraždit bezbrané děti. Pokud je toto u Vás normální myšlení, žijeme každý v jiném světě.

Neodpověděla jste na otázku, kdo "pečlivě vybral" svobodného zednáře, sionistu a milovníka Izraele pro tento čin a co by z toho samotný Breivik měl.

Sama přiznáváte, že svobodná diskuze funguje už jen na internetu. Není ten čin varováním, v jak nedemokratické společnosti žijeme? Neměl by ten čin být apelem na rozšíření svobodné diskuze, abychom mohli svobodně mluvit nejen anonymně, ale i veřejně na odpovídající úrovni veřejné a státní správy a aby politici (které volíme my a jsou našimi zákonnými zástupci) tyto diskuze respektovali a výsledky diskuzí uváděli do praxe? Neměl by ten čin vyvolat tlak na média a ukázat na jejich zaujatost a psaní na objednávku, včetně těch veřejnoprávních? Nikoliv čekat na to, až zase nějaký psychopat zaútočí.

Co z toho činu začít velmi hlasitě vyvozovat tyto požadavky namísto snění o konspiracích? Protože jestli tohle někomu ublížilo, tak jedině těm, kterým se tu už roky vyčítá utahování šroubů občanských svobod.

249529

31.7.2011 17:43

RE: Ach, pan Svoboda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 249529

>
>Co z toho činu začít velmi hlasitě vyvozovat tyto požadavky
>namísto snění o konspiracích? Protože jestli tohle někomu
>ublížilo, tak jedině těm, kterým se tu už roky vyčítá
>utahování šroubů občanských svobod.

To máte pravdu, že se neustále jen ubližuje nevinným lidem. Ale až se jednoho dne najde fanatik, který konečně oddělá nějakého toho vrcholného světového hajzla, nejlépe nějakého nositele Nobelovy ceny míru- třeba namátkou Kissingera, tak potom konečně uvěřím tomu, že to nebyla konspirace, ale prostě jen čin odvážného jednotlivce.[smích]

Jarmila

249592

1.8.2011 10:07

RE: Ach, pan Svoboda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 249592

>>Co z toho činu začít velmi hlasitě vyvozovat tyto požadavky
>>namísto snění o konspiracích? Protože jestli tohle někomu
>>ublížilo, tak jedině těm, kterým se tu už roky vyčítá
>>utahování šroubů občanských svobod.

>To máte pravdu, že se neustále jen ubližuje nevinným lidem.
>Ale až se jednoho dne najde fanatik, který konečně oddělá
>nějakého toho vrcholného světového hajzla, nejlépe
>nějakého nositele Nobelovy ceny míru- třeba namátkou
>Kissingera, tak potom konečně uvěřím tomu, že to nebyla
>konspirace, ale prostě jen čin odvážného jednotlivce.
Ja jsem tu uz nekolikrat napsal, ze nechapu, proc ten, kdo se rozhodne posilat ze zloby nekoho na onen svet, nenamiri svoji hlaven na opravdove viniky. Tim jsem nanavadel, jen mi to hlava v provadene podobe nebrala. Ze by ve mne prevladala nerozumna mira pochybnosti?

Po uvezneni Nora B. a toho, ze svetem proletla zprava o jeho prislusnosti, veznitele prohlasili, ze bude naprosto izolovan a svet nebude o prubehu jeho vyslychani a dalsiho vysetrovani nijak informovan, aby se zabranilo k vykonstruovavani kdovijakych souvislosti.
Hm. Jednak "kdovijakemu" vykonstruovavani se nikdy nezabrani, a kdyz to bylo receno, jak bylo, tak uz ta podstata nasmerovava primocare k organizacim, v niz byl B. clenem, a i k principum tech organizaci, protoze prvni otazka lidske vseobecnosti zni: Proc bylo zvoleno prave takove vysvetleni? Vzdyt tem chytrolinum, kteri to vysvetleni zvolili, muselo byt jasno, kam temi zvolenymi slovy svet primocare nasmerovavaji... Nebo ze bych se neprozirave domyslel?
Nemyslim si, ze by si to ti norsti ouradove neuvedomovali. Spise mam pocit, ze uklidnovali vlady zapadniho sveta, kdyz uz se predtim postavili proti jednomu celozapadnimu trendu, a pritom ve skutecnosti jakoby i zvestovali povinnou dousku ostatnimu lidu...
Pak jsem zamiril na pivo a tam jsem nekolikrat zaslechl vysledek vsech tech udalosti: Proc jsi to, Breiviku, udelal tak nespravedlive? Pomyslel jsem si - dosud stale jeste geneticky nemodifikovany chmel uraduje...

249621

31.7.2011 5:44

RE: Ach, pan Svoboda

p. 125.?.?.?

Reakce na 249472

...Osvald kterej se netrefil do stodoly z deseti metru taky nebyl...patsy...a delal nemozne tak ze to vypada ze strilel z rychlopalneho kulometu... s obrovsky mnozstvim policie a take tajne policie.....protiteroristickych expertu a agentu a ja nevim kdo jeste...se najednou jeden pomatenec nenormalni rozhodne...pise o svem pomateni vsude na pocitacich a mluvi kde se da.. sam zorganizuje a uplne sam vyrobi velkou explozi uprostred velkeho mesta a budov hemzici se politiky..nebo politruky.....potom v klidu odchazi..prevlecen za policajta / kompletni policejni uniformu dostal od Mikulase asi/.. na ostrov 40km daleko..se zbranemi... nepozorovan,nepodezrivan....vono to vybouchlo nejspis samo...nikdo nepatra ani nema podezreni....policie je na dovolene...protiteroristicti .experti taky..deti jsou shromazdene...nejvyssi politik norsky se ma objevit brzy take na ostrove../u vetsich shromazdeni byva vzdy.. ..slovy vzdy.. policie pro poradek a take pomoci v pripade zraneni atd./deti volaji telefony o pomoc ...ale policie nema zajem pomahat.... a tam na ostrove neni zadna...slovy zadna ..cislicemi 0....neni....proste nikdo..a to je pro protikonspiratory normalni a my konspirativni ovce jenom opakujem a opakujem....

249554

30.7.2011 12:50

A co myšlenka na vraždící řád templářů, která ho asi přivedla

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 249428

k zednářům, kteří ho pak museli ostentativně vyloučit, neb jsou to přeci lidumilové, kteří musí svoji dobrotu ze skromnosti tutlat...
I u nás probíhaly podobné templářské hrátky, dokonce se krom systémového nacionalisty angažuje i "antiextremistický" pohůnek Komorous.
Samotný Breivik se svým činem i názory může těm "pravým" leda tak zhnusit - "Ten člověk jednoznačně není evropský nacionalista, ale sionistickej pošahanec typu Wilderse nebo EDL...
A co se týče té snahy o "gun control", není jejím protagonistům žádná konspirace dost dobrá, ačkoli právě v případech palby do davu civilistů by několik legálních ozbrojenců jistě snížilo počet obětí, jak už se párkrát stalo.
Rovněž záminka k utužení kontroly nad populací je za všechny drobné, pak není divu, že když podobně jako 911 jde záporákovi vše na ruku (nenápadně rozmístí půl tuny trhavin, pak selže u ostrova policii vrtulník i motor člunu), k tomu imbecilní žvásty o jeho kulkách otrávených nikotinem - pak se, podobně jako v případě McVeigh, ošklivým konspiračním teoriím daří.
Jak kouzelně dvojsmyslná je čeština aktuálně.cz - "místní především sbírají sílu ochránit hodnoty, které Breivik společně s norskými poliktiky brutálně napadl".

249449

30.7.2011 10:42

Tak ještě jednou

Lin 85.?.?.?

Napsal jsem "panu Svobodovi", ale zas jsem od toho odbíhala tak dlouho, až vypadlo přihlášení... [oči v sloup]
A ještě k Breivikovi - stojím si na svém, že to žádný blázen není, odmítám, že "chtěl upozornit společnost, aby ho slyšela". To je možné i jinak - viz Fjordman, který našel mnoho "ctitelů" svých myšlenek jen díky netu. Breivik ale žádnou svou "vizi" neměl, žádné své vlastní myšlenky, žádný "návod na změnu" . Takže těžko by něco na "veřejném fóru" obhajoval.

249431

30.7.2011 11:23

RE: Tak ještě jednou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 249431

>A ještě k Breivikovi - stojím si na svém, že to žádný
>blázen není,
Jak se to vezme. Urcite se na akci dlouho soustredil, urcite se jeho myslenky dlouhou dobu upinaly (mozna non-stop) na to, co provede..., je to bezne (normalni)?, neni to uz blaznovstvi, kdyz takovy clovek uprednostnuje myslenky na zabiti pred vsim ostatnim?
>odmítám, že "chtěl upozornit společnost, aby ho slyšela".
Naopak.
>žádnou svou "vizi" neměl, žádné své vlastní myšlenky,
>žádný "návod na změnu".
Kdyz pripoustim vasi tezi, ze treba byl nekym rizen..., sakra, neni uz i toto blaznostvi, vzdyt to vedomi, do ceho byl podle te vasi teze vlecen, bylo uchylkou od beznovsti - prece prirozene je nikomu neublizovat? O tom cloveku, kdo tu prirozenost neciti, se neda hovorit, ze neni jebly.
>Takže těžko by něco na "veřejném fóru" obhajoval.
S timto s vami souhlasim. Takovy cin je neobhajitelny.

249438

30.7.2011 13:22

RE: Tak ještě jednou

Lin 85.?.?.?

Reakce na 249438

Samozřejmě, že to není normální. Breivik je psychopat, ale ne ve smyslu blázna, který neví, co dělá, blouzní, slyší hlasy atd. Horší ovšem je (a o tom tu mluvím), že z hlediska naší společnosti byl zcela normálním (milý, charismatický, hodný, umírněný, vzdělaný... - tak ho popisují). Stejně normální, jako ti, kteří si plánují "jeden svět, jednu krev, jeden národ". O to mi jde.
A docela málo záleží na tom, jestli byl sám nebo ne.

249458

30.7.2011 15:13

RE: Tak ještě jednou

Ing. Dopustil 199.?.?.?

Reakce na 249458

Zdravím Lin a dovolte mi, abych Váš pohled na věc podpořil.
Především je velmi obtížné se na tuto emotivní záležitost podívat z nadhledu, proto je nejspíš tato stránka události médii vytrvale umocňována. Celé to nese prvky psychologické operace, proto je zde namístě vysoká obezřetnost a nezaujatá, či dokonce nekorektní zvědavost.

Shrňme si medální náčrt:

- kolektivisticky orientovaná multikulturní politika má své padlé, a také obětní mučednické místo, trvalý zdroj silné politické rétoriky
- národně orientovaná politika je spojena s manifestem celé škály údajných názorů masového vraha, které tak spadají do kategorie "extrémistické a nekorektní"
- ozbrojený jedinec je možný "vlk samotář" a zdroj extrémního nebezpečí pro bezbranné společenství
- kontrolní a represivní systém národního státu selhává jako nedostatečný

A předpokládejme tlaky:

- sjednocovací myšlenky je třeba důrazněji bránit s ohledem na odkaz obětí masakru
- pranýřování všeho "extrémistického a nekorektního" je žádoucí a je třeba odsuzovat vše, co je spojeno s ideovým zázemím "masového vraha" s ohledem na "templářský" manifest
- zvýšená pozornost směrem k samotářskému a "neprůhlednému" chování jedince s ohledem na "vlka samotáře" jako případného extrémního nebezpečí pro společnost
- posilování již státem nekontrolavaných nadnárodních "bezpečnostních" systémů a pokračující průlom do soukromí jednotlivce, přitvzení represe na straně jedné, požadavek ještě větší umírněnosti na straně druhé

A teď nesrovnalosti:

- výbuch měl na uvedenou výbušninu neadekvátní následky
zasažená místa jsou pod trvalou kontrolou kamer a složek, dosud nebyl zveřejněn usvědčující záznam, otázka proč
- ze záznamů kolemjdoucích není patrná žádná slyšitelná exploze, pouze jen následky tlakové vlny, tedy materiálu vylétajícího z přilehlých budov
- žádná vozidla nemohou na takových místech parkovat bez patřičných povolení
- zásah komanda byl spožděn, neboť běžný obyvatel je schopen se za uvedenou dobu přemístit i více jak 100km, pokud nezačne rodinné balení
- jednání vraha je líčeno jako jednání šílené a bestální osobnosti v přímém rozporu s tím, co o něm říkali jeho známí
- na takové jednání by musel být člověk prakticky vycvičen a psychologicky připraven, což je v rozporu s profilem farmáře samouka
- ochotně se vzdal a ke všemu přiznal, což se neslučuje se svědectvími o jednání v šíleném afektu, a které by se dalo předpokládat u "do kouta zahnaného samotáře"
- internetový profil vraha jeví veškeré znaky nevěrohodnosti
- manifest obsahuje statě z údajného manifestu "unabombera" - ochotně se doznávajícího vlka samotáře, nakonec velmi nejistě označeného za autora
- mediální odezva má všechny rysy připravené kampaně

249473

30.7.2011 18:31

RE: Tak ještě jednou

FreedomNC 69.?.?.?

Reakce na 249473

Proč ve Vašem náčrtu nevidím slova: svobodný zednář, sionista, milovník a obhájce Izraele?

Proč u předpokládaných tlaků nevidím: větší důraz na svobodu slova a názoru včetně těch NEPOHODLNÝCH, větší důraz na vznik skutečné demokracie bez dělení na levice-pravice, větší důraz na veřejnou angažovanost VŠECH občanů, větší důraz na potírání demagogie nedemokratických režimů nejen uvnitř EU, větší důraz na kritiku Izraele a myšlenky sionismu, větší důraz na zveřejňování pravdy o izraelském vlivu na politiku, větší důraz na hledání spojitostí mezi násilnými akcemi v Evropě a Izraelem, větší důraz na kritiku pravicových populistů se sionistickým smýšlením, větší důraz na odpovědnost politiků za své činy místo akumulace naštvanosti v občanech a čekání na reakci nějakých psychopatů atd?

Nezní to správně zkroušeně a konspirativně?

249500

30.7.2011 20:24

RE: Tak ještě jednou

Ing. Dopustil 199.?.?.?

Reakce na 249500

Dobrý den. Nevidíte, protože tento obraz je druhotné krytí zvané "falešný prapor". Pokud by byl útok přímo spojen se zájmy, které zmiňujete, pak by zcela přirozeně nebyla hozena médiím taková stopa. Naopak, zednářské a sionistické souvislosti (fotografie zednáře v médiích, manifest a shoda dat s útokem sionistů http://cs.wikipedia.org/wiki/Irgun atd.), tak to jsou háčky na spřadatele konspirativních teorií o židozednářské světovládě. Tady by hlavní média lezla do zelí tzv. alternativnímu proudu.
Pokud vezmete do úvahy i druhou část mého příspěvku, tak zjistíte, že se jedná o souvislý a dlouhodobý proces, který je zcela otevřený, avšak dialekticky ošetřený. Pro popis tohoto jevu se vžívá pojem "matrix". Kritika, kterou očekáváte, je přirozenou součástí procesu a není jí třeba (je všeobecně známo, že sionismus vévodí statistikám všeobecné neoblíbenosti). Provádět další kampaň v tomto směru by bylo velmi nadbytečné. Navíc byl Izrael zřízen za jistým účelem. Kritické kampaně se dočkáte až bude mise splněna.

Děkuji Vám za odpověď, ale pro další pokračování diskuze je potřeba vzít do úvahy co nejširší obraz vývoje lidského společenství. Nějakou "při" tu ode mne nečekejte, je to míněno jen jako rozšíření eventualit pro ty, co mají zájem je brát v úvahu.
[smích]

249524

30.7.2011 15:14

RE: Tak ještě jednou

Ing. Dopustil 199.?.?.?

Reakce na 249458

A možné souvislosti:

- Norsko není členem EU a jeho chování tak může být považováno za "samotářsky zvlčilé"
- posílení pro i proti islamistických sil může spustit rozklad stávajících struktur směrem k EU a imperiálnímu zájmu EU – Rusko
- "zednářsko – templářský" profil masového vraha může být nepřímým napadením protestantské národovecké tradice - v tamním prostředí se obvykle předpokládá, že člen lóže je věřící křesťan (tam obvykle protestant), a tím i demonstrování viny za náboženský rozkol Evropy, který způsobil oslabení imperiálních ambicí a nástup islámského živlu (ztráta svatých míst, Cařihradu a proniknutí až k branám Vídně)
- v Oslu byly uzavřeny dohody (1993), které takto mohly být obětovány
- 22.7. byl také proveden podobný útok na hotel King David, což byla součást imperiálně motivované hry
- bombový útok v Oklahomě nesl podobné rysy s podobně směrovaným vývojem a velmi mnoha rozpory
- terorizace společnosti vede k rozkladu hodnot, na kterých byla kdysi vystavena a upevnění represivního systému (Patriot Act), je tedy vedena cizím zájmem směrem k jejímu ovládnutí a vazalské činnosti ve prospěch imperiálních sil.

Nedejte se! [mrknutí jedním okem]

249474

30.7.2011 16:55

RE: Tak ještě jednou

Wigwam 217.?.?.?

Reakce na 249474

Přesně, mluvíte mi z duše.

249489

30.7.2011 19:25

RE: Tak ještě jednou

Lin 85.?.?.?

Reakce na 249474

Děkuju za pochopení. [smích]

249506

31.7.2011 6:08

RE: Tak ještě jednou

p. 125.?.?.?

Reakce na 249474

...vsechna cest pane Dopustil...dovedete se divat a jeste neco prvotridniho napsat...diky

249556

1.8.2011 6:05

RE: Tak ještě jednou

p. 125.?.?.?

Reakce na 249458

...kdyz slysite hlasy tak jste schizofrenik..!!!...psychopati jako napr Bundy...jsou velice a nadmiru atraktivni a sympaticti a inteligentni....protoze jejich hlavni motivace je dostat vas do "kouta".....tzv.normalni lide vyviji prumerne a usili ve snaze se uplatnit v zivote a dosahnout vetsinou svych cilu s ohledem na druhe ...ale u psychopatu je zde velmi mimoradna snaha dosahnout sveho za kazdou cenu...a proto se dostavaji do pozic nejmocnejsich...Hitler,Stalin atd....

249609

30.7.2011 11:37

pricina-dusledek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

velmi dobre je cely problem popsan tady
http://www.narmyslenka.cz/view.php?cisloclanku=201...

249442

30.7.2011 11:56

...

herdekfilek 62.?.?.?

V zásadě souhlasím s odmítnutím jakýchkoliv konspirací co se norského psychopata týká. Ale vadí mi ten vámi odsuzovaný pseudohumanismum. Trest smrti je pro Breivika jistě zcela vyhovující. Už jen proto, že se té duši pošahané uleví. Ale trest smrti, v tomto případě tak transparentní a oprávněný, by se dal dalšími případy jen zneužívat k odpravení nevyhovujících. Koukat na to z pohledu matek je opravdu nezaujatý a všem vyhovující pohled. Ono koukat na věci z pohledu matek je vždycky to nejmoudřejší řešení. Svítili bychom si svíčkami a zmije by byly ne ohrožené, ale zákonem zakázané. A co takové srázy? A stromy na které se dá vylézt a tak pitomě spadnout? Všechno zakázat, vždyť si děti mohou ublížit. Matky nejsou dobrý vzor pro objektivní názor. Trest smrti se dá zneužít a zneužíval by se. Ve vámi navrhované spravedlnosti snad výhradně matkami.
Mít tam dítě, jdu Breivika zaškrtit osobně. Ale neměl jsem, tak si dovoluju nesouhlasit.

249443

30.7.2011 13:06

RE: ...

FreedomNC 69.?.?.?

Reakce na 249443

Já mám zase názor, že někteří lidé mají trochu zamlžený pohled na svět. Vyhovovalo by jim, kdyby všichni lidé žili spokojeně a neexistovalo by násilí. Ale udělat pro to sami nic nechtějí nebo mají strach z odpovědnosti. Když se společnost zvrhne do chaosu, kde bezohlednější a bezcitnější jedinci budou dominovat a denně vraždit slušné a bezbrané lidi, pseudohumanisté té společnosti už ničím nepomůžou. Nebudou mít možnost psát do diskuzí. Natož se veřejně angažovat. Co jejich svědomí potom? Přiznají si odpovědnost nebo ne? Zřejmě ne.

Trest smrti nechceme jako nástroj pro totalitní režimy. Ty si je zavedou sami a nás se ptát nebudou. Trest smrti včetně komplexního zavedení trestně-právní odpovědnosti jsou dalším ze základních kamenů demokratické společnosti. Spravedlnost chránící a vyžadující.

249454

30.7.2011 12:18

Pan Stwora se nemusí obhajovat,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

může mít názor jaký chce. Mně úplně stačí, že zde uveřejňuje i názory odlišné od svých.

Mně ty informace kolem Breivika nějak nesedí, ani oficiální, ani ty "konspirační". Nemůžu se ubránit dojmu, že je všechno trochu jinak, ale nevím jak...

Zkusme zvážit, kolik úsilí Breivik věnoval výrobě výbušniny z hnojiva na své bomby. Jak tu někdo podrobně popsal, není to tak jednoduché, nejde o nějakou silvestrovskou domácí pyrotechniku. Jsou k tomu potřeba znalosti i technologie, aby vše "fungovalo". Budiž, třeba je chytrý, nastuduje to z internetu, celé dny a týdny trpělivě experimentuje a zkouší, nebo má teroristickou školu z Běloruska. Pak ale vyrobí bombu jen jednu (místo aby neodhalený šířil strach a hrůzu dlouho), změní strategii a jde střílet lidi samopalem. Přitom sám očekává, že bude zabit. Proč to celé úsilí s bombou? A jaká je efektivnost jeho bombového útoku oproti střelbě ze samopalu? Zhruba 1:10. Nemělo by to být spíš obráceně? A to jen proto, že bombu umístil nebo odpálil špatně, tak, že tam bylo málo lidí. Vyšetřovatelé tvrdí, že bombových útoků plánoval více. To jako po své očekávané smrti zastřelením? Podle všech těch "břitev" je něco z oficiálních informací lež.

Když byl tedy Breivik někým zneužit a někdo mu pomáhal, nebo prostě plnil úkol (je zajímavé, že v Norsku bude téměř beztrestný, maximálně ho čeká luxusní vězení), cíl není jasný. Možná někdo Norskou vládu vydíral, možná většina mrtvých kryje jednu vraždu "důležitou", možná bude spojení s Breivikem mediálně odhaleno a zneužito později. Možná měl Breivik někoho diskreditovat, ale není jasné koho. Křesťany? Zednáře? Pravici? Levici? Nahnat strach a zvýšit přetlak ve společnosti? Možná je to kamínek širší mozaiky událostí, která bude rozeznatelná později. Na "konspiračních" webech jsou sice zajímavé informace, ale navzájem nekompatibilní, nedávají celkově lepší obraz než informace oficiální. Navíc, pokud mají konspirační teorie pravdu, i na "konspiračních" webech působí tajné služby, které tam míchají balast. Je třeba počkat.

Byl jsem také dost zhnusený diskusemi na některých serverech (např idnes.cz), kde se objevují jedinci, kteří Breivikův čin schvalují. To škatulkování lidí a nenávist vůči všem, kteří se liší, je strašné. Vypadá to, jako by mezi námi žili frustrovaní jedinci schopní téhož činu, jen kdyby měli víc odvahy. Ale nepomůže víc fízlování a represe, mělo by se hlavně zlepšit klima ve společnosti, jinak na to všichni "dojedeme".

249445

30.7.2011 13:55

RE: Pan Stwora se nemusí obhajovat,

mt-svk 91.?.?.?

Reakce na 249445

S vasim prispevkom sa da jedine suhlasit. Ktorym smerom sa budu restrikcie uberat zacina by vidiet uz teraz, pohon na nacionalistov, obhajovanie mulit-kulti, spochybnovanie prava drzat zbran... vsetko je to ale sucastou vacsieho celku.

249464

30.7.2011 18:05

RE: Pan Stwora se nemusí obhajovat,

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 249445

V celom prípade je viac vecí, čo sú podivné a nezvyklé.
1/ neskorý príchod polície
2/ nezastrelili vraha pri zásahu, uprostred 76 obetí
To slovenská polícia neváhala, a zastrelila strelca Harmana na mieste a nik ju za to nesúdil
3/ proces s vylúčením verejnosti, aby nevyšli najavo nejaké tajné skutočnosti Aké asi?
A čo sa týka trestu smrti v takomto prípade?
Je ľahké byť humanistom, keď neumierajú naše vlastné deti.
S poľutovaním musíme priznať, že smrť cudzích ľudí necháva čoraz väčšiu skupinu ľudí ľahostajnou.
Nik už neprotestuje proti vojnám, ktoré sa rozpútavajú pre zisky a s vymyslenou zámienkou.
Dokonca to sledujeme v priamom prenose, trebárs pri kávičke a zákusku.
A tá všeobecná ľahostajnosť je to, čo ma desí.
Poukazuje totiž na morálnu devastáciu a stratu ľudskej spolupatričnosti.
Ani to nemôže byť inak v spoločnosti, kde sú mieroví aktivisti na Zoznamoch nepriateľov vlasti a sú sledovaní, odpočúvaní a pri najbližšej možnej príležitosti budú možno zatváraní.

249496

30.7.2011 22:51

RE: Pan Stwora se nemusí obhajovat,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 249496

Z principu jsem proti trestu smrti, jelikož se dá zneužít a pak se takový "omyl" už těžko napravuje. Na druhé straně, kdyby se Breivikovi stala nehoda, asi by to nikomu nevadilo. Nevím, jaká mají v Norsku vězení, co jsem četl, tak tam strážní hlídají vězně beze zbraně a dokonce s nimi sportují. Jistě je hodně lidí motivovaných se k němu do vězení dostat a být s ním pár minut osamotě. To by určitě stačilo.

249535

31.7.2011 6:16

RE: Pan Stwora se nemusí obhajovat,

p. 125.?.?.?

Reakce na 249496

...kriminalni aktivita je napr. i nemohoucnost politiku vsude na svete zajistit zivitele/tedy nekoho kdy by rodiny zaopatril/a tedy zamestnanost plnou a dulezitou pro vychovu vsech deti a jejich materialni zabezpeceni....

249558

31.7.2011 1:10

RE: Pan Stwora se nemusí obhajovat,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 249445

Ta bomba byla z technického hlediska akce důležitá. Zahltila bezpečnostní aparát. Podtstané bylo, aby vybuchla, což u komlikované nálože na půl tuny nemusí být jisté, jestliže ji konstruoval amatér. A to, že škody po výbuchu byli na amaterskou nálož obrovské to umocnilo její psychologický efekt později na veřejnost a paralýzu bezpečnostích složek fixovaných na jednu událost. Píše se tady, že vojenské letiště u Osla má k dispozici vrtulníky pro přepravu celé jednotky. Prej rychlé slaňování je proti předpisům z tohoto typu vrtulníku. To kýblování vody z rekvírovaného člunu funguje aq předpisům určitě vyhovuje.

O co šlo? Problém v komunikaci? Sabotáž v rámci speciální policejní jednotky? A taky vzájemná rivalita mezi policí, armádou a jinými částmi bezpečnostních složek? Řekl bych, že bude nutné vypracovat standartní postup spolupráce armády, tajných služeb i policie pro jistý druh šokových událostí. Dále budou muset být vyčleněny i technické rezervy v podobě záložních týmů, při nějakém průseru. Jakmile dojde k nasazení speciálních policejních jednotek v plné kapacitě rychlé reakce, aktivovat do stavu vysoké pohotovosti výčleněný počet rezervních týmů v rámci armády, kde existuje kapacita lidí s patřičným výcvikem. Samozřejmě armáda nemůže dablovat činost police, tak by to mělo jít pouze v mimořadných situacích, asi se souhlasem hlavouna na úrovni premiéra nebo ministra vnitra, který by měl povinost to zpětně zdůvodnit a obhájit před parlamentem. Nepochybuju, že v Norsku i jinde na něčem takovém pracují. V Bruselu by chtěli naopak v rámci pružnosti novou centralizovanou tajnou službu.

Když jsem u toho fízlování. Nedávno se ukázalo v Německu, že tajní agenti provokatéři stáli za nejhoršími projevy skutečné aktivity. Hmm, takže když nějaký hajzl nebo provokatér si pustí hubu na špacír na netu, tak zakážeme internet? Nebo zavřeme do basy všechny, kdo by podporavali násilnou ideologii? Co to vlastně je ta násilná ideologie? Takovej Palivec byl vopatrnej a skončil v base na 10 let za nedostatečnou uvědomělost. Svoboda projevu je základní kámen té demokracie, kdyby si někdo vytetoval přes půl ksichtu hakenkrojc a přes druhou půlku srp s kladivem, tak na to musí mít nezpochybnitelné právo. Jestli to bude jinak, tak v kauze jako Breivik nezbyde než držet bobříka mlčení, a uvědoměle čekat na uvědomělý pokyn oficialních médií, jak se k věci opravdu uvědoměle postavit. A taky si dávat bacha, aby se člověk při vyjadřování uvědomělého názoru, nestal obětí ještě uvědomělejšího agenta. To by pak jeho stará s brekem do píva mohla povídat, on byl přeci tak vopatrnej.

249545

30.7.2011 13:56

...

m_univ 195.?.?.?

teorií toho jak se to stalo, a proč, si můžeme vymýšlet tisíce...
Čin byl proveden...sám viník nebo viníci jistě ví, co pro to udělali... a trest za jejich činy si je najde sám...

249466

30.7.2011 14:40

RE: ...

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249466

svatá prostoto [oči v sloup]

249469

30.7.2011 14:30

Zbyva tedy jen jedna otazka

n.z. 99.?.?.?

byl-li Breivik zbabelec, asocial, blazen atd. a tedy vubec NEREFLEKTOVAL na situaci v jeho zemi, o cem je tedy rec? Proc je tedy tohle tema na Zvedavci zmineno? Zvedavec se jak znamo nezajima o pripady zbabelcu, asocialu a blaznu. Zajima se a diskutuje sirsi problemy spolecnosti ve ktere zijeme.

Ja se obavam, ze toto je tema ktere ma universalni platnost a zajem je opodstatneny. Jak uz jsem zminil v predchozi diskuzi, dle meho nazoru, je konkretnim zosobnenim zapasu jednotlivce vs. usurpatorskeho, ignorantskeho systemu znameho coby "stat". Zda Breivik je to ci ono je celkem jina vec. Je to jen prilezitost k zasadni diskuzi na zasadni tema.

Pokud jde o postoj vydavatele, tak jako kazdy a notabene coby zprostredkovatel diskuze ma pravo na svuj nazor a mel by za to byt respektovan. Bez nej bychom asi tezko mohli diskutovat na verejnem foru tak jak se deje.

Diky za uvedeni meho prispevku.

249468

30.7.2011 15:21

Norský MaŠŠín/gun atentátoval na nejblahobytnější zemi světa!

MoUdrostrak 88.?.?.?

Breivik žádný vycvičený agent nebyl. Byl to vypočítavý egoistický blázen s touhou zviditelnit se a užívat si následné mediální slávy jako mesiáš a celebrita. Asociální srab, který si schválně vybral jako cíl neozbrojené děti. Bál se smrti a toho, že si neužije medializaci své osoby. Tohoto ubožáka netřeba démonizovat ani mýtizovat.

Mohl nesnášet immigranty, muslimy - a naopak adorovat židy, sioniSSty. Přesto byl oVčanem asi nejblahobytnější země na světě - Norska! Nejblahobytnější právě proto, že vysoce zdaňovala, přerozdělovala a lákala a přitahovala jak cizince, tak inveS/Story a velice konSServativně a všelidově chránila národní bohatství a přírodu.

Proto jeho vyšinutí nemohlo být náhodné. Pochopil bych, kdyby protestoval proti nahrazování norštiny tupou angličtinou díky nedabování převzatých TV programů a filmů. Pochopil bych, kdyby zvracel na norskými piloty vraždícími pod velením Paktu NATO v Libyi (také jedné z nejblahobytnějších zemí světa).

Norský MaŠŠín/gun si ale jen podřízl sám pod sebou větev na vrcholu prosperity. Právě díky sociááálismu, širokému vzdělání, přerozdělování, vysokému zdanění + sociálnímu smíru má Norsko velkou šanci z krize, kdy se všechny Tadjmahhally z Pouček Prof. Bog Toonnela hroutí jako domečky z karet, vyjít ještě silnější, nežli bylo kdy předtím.

Chilhood Poverty Rates:

Vložený obrázek

Norský MaŠŠín/gun střelil sám sebe! Aby někdo něco takového spáchal v takovém rozsahu - a přitom spousta zbědovaných po zuby ozbrojených Emeričanů, Irů, Pobalťanů a dalších obyvatel dřívějších "Výkladních skříní Trhů bez přívlastku" držela hubu a krok, je velice, velice a velice PODEZŘELÉ!

[cool]Podezřelé, protože bez vymytí mozku, těžko uvěřitelné![cool]

Ledaže chtěl svrhnout svoji zemi do stejného bláta, v jakém se topí ostatní země již zasažené
Trhem bez přívlastků
a
importem Dýmů/krásy
[mrknutí jedním okem]

249475

30.7.2011 15:30

RE: Norský MaŠŠín/gun atentátoval na nejblahobytnější zemi světa!

m_univ 195.?.?.?

Reakce na 249475

další vykonstruovaná teorie číslo xxx milý pane... [oči v sloup]

249479

30.7.2011 19:02

RE: Norský MaŠŠín/gun atentátoval na nejblahobytnější zemi světa!

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249479

Naopak, srovnávám srovnatelné

zatím co v 300.000.000 USA za bankrotu si všichni ozbrojení pošuci "medí", přihlížejí zbaběle vykrádání své podstaty a jejich flinty "mlčí"

Vložený obrázek

v prosperujícím 5.000.000 Norsku, navíc s pouhopouhými 2% immigrantů, si zvně nenápadný pošuk vezme do hlavy, že vyvraždí 100 lidí během několika hodin

a pak zvednutýma rukama se bude iHned vzdávat nenáviděnému "sociálnímu" státu a požadovat ochranu od zákona a společnosti.

Pokud to žerete, pak jen zbývá dodat Svatá Prostoto!

249504

30.7.2011 21:34

RE: Norský MaŠŠín/gun atentátoval na nejblahobytnější zemi světa!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 249479

Prostě to podle zatím dostupných informací nedává valný smysl, nezapadá to do sebe. Něco se zvrtlo, stalo se jinak, než mělo nebo bylo prozrazeno a zveřejněno něco, co mělo být utajeno. Uvidíme, jak se bude oficiální verze dále vyvíjet a upravovat.

249531

30.7.2011 15:38

prostá pravda?

pm 90.?.?.?

Nečetl jsem diskuze a možná už se tu o tom stokrát mluvilo. Co když je pravda mnohem prostší a breivik nebyl ani pravicovej extrémista ani antiislámskej radikál, co když se už prostě nedokázal dívat, co dělají vlády v norsku s jeho zemí.

Co když česko není výjimkou a rozkrádání a tunelování je naprosto běžné i v norsku a všude jinde, co když se prostě nemohl dívat na nakupování věšáků a na ministerstvu obrany kus za 35 000 ? Co když prostě udělal jedinou možnou věc a zaútočil na politiky v jejich vládní čtvrti a na táboře, kde si pšestují své nástupce?

Nechci to šílenství objahovat, vraždění dětí je odporný v každý jeho podobě, ale... motiv by to byl.

249480

30.7.2011 16:19

RE: prostá pravda?

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 249480

Ano, o to asi slo: nemohl se na to dale divat. Jeho manifest to i tak zminuje. Kdyby byla spolecnost skutecne demokraticka a uvazila kazdy nazor vc. tzv. extremnich (kde jinde vytvorit hranice nez na extremu) mohlo se podobne udalosti predejit.

Integrovany (ve vecech verejnych tvorive zapojeny obcan) nema potrebu takove ohavne ciny konat. Tudiz se zpetne vracime k systemu, lepe recemo k jeho exekutivni moci. Ta ma neprimou zodpovednost za akt kazdeho jednotlivce z toho prosteho duvodu, ze se vydava za jeho representanta a garantora jeho prav. Tak to politici s oblibou rikaji, alespon pred volbami. Realita ale byva jina. Je-li tam nejaka nesrovnalost, pak by ji meli resit politici sami a to predevsim. Treba jen tak jednoduse jako je prestat lhat a jednat prospecharsky.

249484

31.7.2011 6:32

RE: prostá pravda?

p. 125.?.?.?

Reakce na 249484

....cast problemu je zde take ze zlodej krici/primo rve/chytte zlodeje a jsou to pseudo demokraticke ale v podstate ...vlastne extremisticke vlady..//spolu se svymi organizacemi napr NATO///nemusim doufam jmenovat/.. ktere povykuji neustale o extremismu...ktery svym jednanim/nejen extremistickym ale i absurdnim tedy prikre odporujicim zdravemu rozumu/ primo mocne provokuji.... a dockavaji se na sve podnety a ciny ...reakci...

249559

30.7.2011 16:47

RE: prostá pravda?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 249480

No, existuje i náhoda a vesmír je velký a plný absurdit. Takže se můžou stát i jevy s pravděpodobností blízkou nule. Někomu můžou jít na nervy pionýři s šátky, co na slunci hoří jako vlčí mák, někdo zas nesnáší bílé punčochy a Hitlerjugend. Ale problém střílet je měli i staří chlapi, kteří prošli World War II, přestože v sebeobraně nakonec nebylo zbytí. Ten kretén ale nezastřelil ani jednoho prolhaného, zkorumpovaného politika, ale prostě to našil do děcek, kteří za pár let klidně mohli svou politickou stranu změnit, nebo vůbec politiku opustit. Ať už byl agent nebo nebo ne, normální a při zdravém rozumu být nemohl. Je to špína a pokud ho někdo manipuloval, je špína ještě mnohem horší.

Ať je to jak chce, materiálu pro zneužití v politice poskytl víc než dost, uvidíme, jestli se toho nějaké svině chytí, nebo nebudou mít na zneužití toho masakru žaludek. Ale každý, kdo v nějakém směru na Breivika "naváže", se už nezbaví podezření, že stál v pozadí. Možná to některé, jinak nadané a všeho schopné jedince trochu brzdí...

249488

30.7.2011 16:40

zvedavec a já

MoonRaideer 83.?.?.?

dovolte mi vyjádřit se v bodech: 1) diskuze - diskuze musí mít určitá pravidla a cíle. Prosimvás NEEXISTUJE, že když nekdo prohrává diskuzi, nebo se vyvýjí tak jak se mu to nelíbí že prostě založí článek a tam začne dehonestovat SVE VLASTNI CTENARE, a nadsazovat sve VLASTNI nazory nad ostatni - to neexistuje.

Pane Stworo, tohle je od vás nesporotvní, a je to od vás SPROSTE! Prostě ty lidi si myslí že byl vycvičen - ja s tim nesouhlasim, ale ja nemuzu rict ze nebyl vycvicen jako oni nemohou rict ze byl vycvicen - proste se to jeste NEVI a kdyby tak je to postavene tak aby se to NIKDO NIKDY nedozvedel - jinak by byl problém. A nemuzu je tady verejně napadat nebo jim nadávat, ja jsem si doted zvedavce vážil za "svobodu pochybování" viz. váž článek o vašem soudu...

2) uz jsem psal ze ten člověk byl NAPROSTO zdravy, to že se chtel zviditelnit je blbost. On je tottiž problém že se ROZHODL své problémy takhle řešit protože uvěřil tomuže žije ve válce! Neni to nemoc! On tomu UVERIL a on o tom takhle přemýšlel...proste chtel neco rict a NIKDO ho neposlouchal. Toje ten problém, do poslední minuty věděl PRESNE co a jak dělá..

249486

30.7.2011 18:00

RE: zvedavec a já

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 249486

... ale já mám pocit, že pan Stwora nikoho nedehonestuje, prostě má nějaký svůj názor, za nímž si stojí. Jak tomu rozumím, myslí si, že Breivik není součástí nějakého spiknutí, ale že vraždil ze svých vlastních pohnutek a sám. Mnoho lidí si naopak myslí něco jiného a opakuje různé argumenty, zdůvodňující proč. Pan editor tyto názory uveřejnil. Oceňuji to a děkuji.

249492

30.7.2011 18:04

RE: zvedavec a já

FreedomNC 69.?.?.?

Reakce na 249486

Pan Stwora má se mnou a s tímto článkem společné pouze to, že mne svými názory inspiroval a zde na webu můj vlastní pohled na věc publikoval. Vy si o tom můžete myslet co chcete, je to Vaše právo. Ale rozčilujete se nad nesprávnou osobou.

Já osobně se budu držet toho, že objednán a vycvičen nebyl a žádný úkol neplnil. Příklad objednaného úkolu profesionálně provedeného vycvičeným člověkem je například čerstvá vražda lybijského generála přeběhlého ke vzbouřencům nebo nedávná vražda íránského profesora zapojeného do jaderného programu poblíž jeho bydliště.

Breivik není zdravý, není psychicky v pořádku. Proto se chtěl zviditelnit ZA KAŽDOU CENU. Normální člověk začne působit veřejně, vstoupí do politické strany nebo nějakého občanského sdružení, případně stranu nebo sdružení založí sám. Nebo třeba web, kolem kterého vytvoří komunitu, jako je Zvědavec.

Psychicky nevyrovnaný, nenormální Breivik jde vraždit na ostrov s neozbrojenými dětmi. To není válka, milý pane. To je největší srabárna. Je to jako když zakomplexovaný voják jde vystřílet děti ve vesnici někde v džungli.

Pokud to Vy spatřujete jako jednání "naprosto zdravého" jedince, já tedy ne.

249494

31.7.2011 1:23

RE: zvedavec a já

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 249494

O tom, že Breivik má psychicky do normálu daleko se nepřu, ale zabít zblízka 70 lidí a dorážet je ranou do hlavy upraveným střelivem, znamená, že ten člověk je psychopat. Není jednoduché zblízka takhle někoho rozstřílet. To znamená je schopen chladnokervného racionálního uvažování, plánovaní..., není schopen se vcítit do pozice lidí, které vraždí nemá při přebujelém egu, žádnou emocionální zpětnou vazbu. Nedělám si iluze, jak by v případě Brevika dopadl Hareho test. Polkud jdeo terst smrti, tak zpětně nelze uplatnit žádný zákon a už vůbec trest smrti. Pokud má být zaveden, tak musí být velmi striktně být kladen důraz na jednoznačné důkazy, mnohem přísnější měřítku než v případě trestu odnětí svobody. Sekyra má vždy dvě ostří v kombinaci s ideozločiném, se nám to druhé ostří velmi jednoduše může projevit ve velkém. Pokud šlo o plánovanou akcí, pak za ní stáli psychopaté v nóbl kravatách cílem masového traumatu je masová hysterická reakce veřejnosti.
http://na-severu.blogspot.com/2008/06/ste-se-psych...
http://na-severu.blogspot.com/2008/04/hysterizace-...
http://na-severu.blogspot.com/2008/02/faismus-je-t...

249546

31.7.2011 5:11

RE: zvedavec a já

MoUdrostrak 82.?.?.?

Reakce na 249546

Pane Rene, bohuzel nemate pravdu, ze '... Polkud jdeo terst smrti, tak zpětně nelze uplatnit žádný zákon a už vůbec trest smrti...'

v USraelu to mozne je. Vzpomente pana Eichmanna, pls. Nikoho nikdy vlastnorucne nezabil. Byl jen bureaucratem. Presto USrael zmenil je kvuli-va panu Eichmannovi reversne zakon. Aby 'sel' v USraelu popravit...

Ucme se od dejin USraelu. V USraelu lze VSE! Je to Zeme neo/MESS/enych moznosti[smích] USrael je nad Bibli i Mezinarodni pravo i Pravo obecne psane i ne/psane. Ucme se VZDY od USraele. Necht je nasim VZOREM!

249551

31.7.2011 15:28

RE: zvedavec a já

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 249551

Dobře v právním státě nelze uplatnit zpětně jakýkoliv zákon. V státech s formální platností práva se dají udělat vyjímky ve smyslu účel světí prostředky. Má to svoji logiku. Jestliže bylo legální jezdit na semaforech na zelenou, tak nemůžu zpětně zabásnout všechny, co před platností nějakého zákona jezdili na zelenou, že ano?

249587

30.7.2011 17:40

Kdo zná míru...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Taoistické přísloví říká, že kdo zná míru, nesetká se s nezdarem. Souhlasím s názorem, že ačkoliv Breivik je hnusný šmejd a zbabělec, má smysl událost diskutovat.

Osobně nejsem nijak zvlášť proti multi-kulti, imigraci, atd., ani nijak zvlášť pro. Je to otázka zdravé míry, která nikomu neškodí. Nevadí mi žádná rasa, národnost nebo kultura, když nebude ohrožovat tu mou. Taky si myslím, že v politice může být víc správných cest ke spokojené společnosti, víc "vpravo" nebo víc "vlevo", ovšem naopak současný systém falešné a zkorumpované "demokracie", v níž hlavním cílem politiky je "ojebat" občany, které považují politici za ovce, je pro mně hluboké zklamání. Minulý režim, tzv. "komunismus" jsem v době jeho existence neměl rád, těšil jsem se z jeho pádu, přesto si ale po 20 letech zkušenosti s "demokracií" myslím, že byl svobodnější a spravedlivější, než režim, který máme dnes. Jistě, bývalý režim se dopouštěl nespravedlnosti vůči jednotlivcům a menším skupinám lidí, pokud ale existuje něco jako míra společenského zla, byla tehdy celkově menší než dnes. Nakonec z diskusí o Breivikovi je vidět, že míra frustrace ve společnosti je varující, ačkoliv viníky celé situace někteří vidí vpravo, jiní vlevo politického spektra. Možná chyba není přímo pravo-levá, ale prostě v chybějící kontrole moci. Na druhé straně, korumpovat politiky a sdělovací prostředky si mohou dovolit pouze ti, co nějaké peníze mají...

249491

30.7.2011 18:05

Breivik ?

Satanist 50.?.?.?

Nejvic se me libil clanek na Aktualne CZ o aktivite a streleckejch schopnostech toho vraha Brevika kde psali, ze po vice nez hodinovym honu na lidi do kterych na tom ostrove strilel pri spatreni policajtu okamzite zahodil zbrane na zem, utekl od nich 14 metru a s usmevem ve xychte s rukama v luftu pokojne cekal az ho zatknou a nasadej mu klepeta .......

249495

30.7.2011 18:14

Mrkva 94.?.?.?

>Věřím, že kdyby na norském ostrově byli rodiče zabitých dětí a byli ozbrojeni střelnou zbraní,
Souhlas. Bohužel, v Norsku nelze nosit zbraň pro vlastní ochranu.

249497

30.7.2011 19:25

Až nám Chazaři zakážou vlastnit/nosit zbraně

Guru 78.?.?.?

Anylytici si již dávno povšimli, že např. v U.S. mezi horlivými propagátory zákazu osobního vlastnictví střelných zbraní ve valné většině převažují Chazarští agenti.

Ti samí, kteří o prázdninách létají do "Israele", kde pro změnu propagují nošení zbraní pro Chazary a bezbrannost pro Sémitské obyvatelstvo.

V U.S. zpracovala NRA analýzu, kde zjistili, že každý rok je zabráněno cca 800.000 znásilnění žen a to tak, že je provedeno 800.000 pokusů o znásilnění, které však nejsou dokonány, protože ženy tasí nebo i použijou zbraň.

To je argument, který zásadně vždy zatajují všichni Chazarští Sayani (pomocní agenti/zrádci/subverzanti), když propagují odzbrojení Gojímů ve svých hostitelských zemích.

249507

30.7.2011 21:29

Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Jencekkk 90.?.?.?

Naprosto nechápu, proč dále obhajovat postoj pana Stwory, prostě má na věc jiný názor než většina čtenářů jeho blogu. I to se stává, každý máme svůj úhel pohledu na věc své osobní zkušenosti a postoje. To, že se pan Stwora svým názorem netrefil do gusta publika neznamená, že na něj nemá nárok.

Spíše nechápu, proč ta obhajoba byla zveřejněna jako další článek, na to jsou tu diskuze ne? Působí to jako prosazování určitého názoru naproti jinému, ovšem to je můj úhel pohledu.

Vrátím-li se k samotnému obsahu obhajoby, musím ji označit za tendenční, obsahově nepodložený a zavádějící. Autor napsal několik věcí jako fakta, ač to jsou pouze jeho doměnky.

Závěrem se vrátím k jeho přirovnání podobné situace v přírodě, kdy matka brání své potomstvo, jelikož přirovnání je mimo mísu.

Trest smrti není bojem o život mezi dvěma soky, kdy silnější vyhrává, ale pouhý zbabělý akt pomsty. Lvice, která nalezne zabité své mládě se rozhodně nevydá po stopě toto mládě pomstít.

Myslím si, že by se nikdo neměl bránit kritice a měl ji umět přijímat, prostě názor pana Stwory zde není většinový, proto neznamená že je špatný, nicméně vzniklá situace určitě donutila pana Stworu se zamyslet nad svým postojem a je jedno jestli ho přehodnotí či nikoliv.

249530

30.7.2011 23:00

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

dub 94.?.?.?

Reakce na 249530

konečně rozumná řeč.

a u téhle záležitosti neexistuje dobrý nebo špatný názor, protože je zatím víc než nejasná, a nikdo neví, kdo je blíž k pravdě. takže ze sebe nikdo blbce udělat nemůže, protože mimo zasvěcených do týhle prasárničky ví všichni ostatní kulový a jen se o motivu dohadují. a dohad kohokoliv je stejně dobrý, jako dohad můj nebo někoho jiného.

takže nadávat někomu, že si myslí něco jiného, obzvlášť když se o celé věci ví zatím relativně celkem kulový, je opravdu hovadina. až čas ukáže.

249536

30.7.2011 23:42

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Lin 85.?.?.?

Reakce na 249536

Zdravím, pane Dube. A máte úplnou pravdu. Všichni víme kulový, jen si vyměňujeme názory. každý "to" vidí jinak, proč by editor měl být výjimka.
A úplně odbočím.... [smích]
V Tel-Avivu, na Rothschild Boulevard, již druhý týden protestují (hlavně) studenti proti drahému bydlení tím, že si tam postavili stany a žijí tam.

249538

31.7.2011 0:29

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 249538

Hoci filozófov moc nemusím,ale niektoré ich citáty sa tu celkom hodia, napr.:
Poznávanie pravdy je zdravie ľudského ducha.
( René Descartes )

>Zdravím, pane Dube. A máte úplnou pravdu. Všichni víme
>kulový, jen si vyměňujeme názory. každý "to" vidí jinak,
>proč by editor měl být výjimka.

Nemôžete všetkých hádzať do jedného vreca, že vedia kulový (možno editor vie viacej) !
Ak Vy a pán dub to tak cítite, tak je to skutočne váš prejav vašeho vedomia... Ale s tým sa stále dá ešte niečo urobiť...
Alebo možno aj veľmi nedá, pretože...>A úplně odbočím.... [smích]
>V Tel-Avivu, na Rothschild Boulevard, již
>
>druhý týden protestují (hlavně) studenti proti
>drahému bydlení tím, že si tam postavili stany a žijí tam.

Ja tiež úplne odbočím...
[smích]

Myslím si, že je to mimoriadne zaujímavá aktuálna správa porovnateľná s tou z Tel Avivu:

Najnovšia štúdia:Mozog sa vekom zmenšuje...stačí si do googlu zadať aktuality.sk!

Kysučan

249543

31.7.2011 12:19

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Detoxik 87.?.?.?

Reakce na 249543

Mozog sa môže s vekom zmenšovať, ale stále nie je dokázaná súvislosť medzi mozgom a vedomím. Skôr naopak, ľudia bez mozgu alebo s minimálnym množstvom mozgovej hmoty v dutine lebečnej mali aj nadpriemerné IQ, pri troche snahy snáď nejaké fakty aj vygooglite. Prípadne niečo v papierovom vydaní.

249578

31.7.2011 12:24

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Lin 85.?.?.?

Reakce na 249543

A proč bych nemohla "házet do pytle" ? [smích] Můžu přeci... a dokonce bych tím ani neodporovala "normálnímu" trendu. A dneska je "být normální" asi otázkou přežití, protože "podezřelých" je čím dál víc (alespoň podle mediálních zpráv). Jak se člověk stane v davu "podezřelým" ? Tím, jaký má účes? Co má oblečené? Nebo vláčí příliš velkou (malou) tašku? Sedne si na uprostřed města na chodník? Je příliš tichý (hlučný)? Dívá se lidem do tváří - nebo naopak kouká jen pod nohy? [smích]
No...a ty zatrackané "projevy vědomí"... I přes vědecké objevy, že se nám mozek opotřebením (používáním) zmenšuje, se přesto čím dál víc objevují nežádoucí "vedlejší učinky". Třeba u/vědomě/ní (si), že čím víc peněz na různé "obrany pro naše dobro" , tím míň na samotný (alespoň) důstojný život.
Zdravím na Kysuce. [smích]

249580

31.7.2011 1:41

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 249536

Já myslím, že diskuze je nutná. A to racionální, která má svou funkci i iracionální část, které má význam psychického uvolnění masového stresu. V tom vidím velký přínos alterantivních médií. Pokud šlo o organizovanou akcí s použitím užitečného idiota, tak cílem je masová hysterická reakce veřejnosti, osekání občanských práv... Systém míří ke krachu nebo transformaci a někdo by rád věci řešil a silou a co nejde silou, ještě větší silou. Je to diskuze i o míře imigrace. Lidé v pozici domácí mají právo říct, ano ale budou se muset přizpůsobit naší kultuře nebo říct ne, nemám zájem o imigranty, kteří chtějí změnit naší kulturu. Koexistence kultur je možná pouze v rámci dominantní kultury a minoritních okolí ní, jinak se to svrhne vždy v boj o dominanci mezi dvěma halvními kuůlturními směry. Jenomže hlavouni nahoře se přestali starat o stabilitu v závěrečné fázi letu letadla, možná si od toho něco slibujou něco více než hromadnou přesdržku a výměnu neschopných elit. Tak to prostě je buď to zkolabuje a přes hubu dostanou úplně všichni nebo nahoře musí být někdo, kdo dokáže držet systém v chodu. Taky musí mít zdravý rozum, aby věděli co je funkční dobudoucna a co není? Jenom tak, lze dojít k transformaci civilizace.

249547

30.7.2011 23:08

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

FreedomNC 69.?.?.?

Reakce na 249530

Pan Stwora si vlastní názory určitě dokáže obhájit sám. Jinak by Zvědavce nikdo nečetl, nemyslíte? Obhajobu berte jako mojí vlastní iniciativu, protože téma Breivik (ve kterém se s panem Stworou zřejmě ne úplně ve všem shodneme) a téma trest smrti mne zajímají a narozdíl od pana Stwory mám i více času k reakcím v diskuzi.

Rád s Vámi téma obhajoby proberu.

K trestu smrti jsem se tu dnes už mnohokrát vyjadřoval. Slovo pomsta je v tomto případě zavádějící. To bychom mohli celý trestní zákoník zahodit do koše. Aby si každý odsouzený násilník a zloděj nestěžoval na trest odnětí svobody vězením jako na "zbabělý akt pomsty" vůči jeho osobě.

249537

30.7.2011 23:54

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 249537

Práve naopak, odplata (či pomsta) a hlavne odčinenie spôsobeného zla a škody by malo byť hlavným zmyslom trestu.
Náprava previnilca nastáva tým, keď svoj skutok odčiní a skrz toto odčinenie pochopí, aké zlo a akú škodu obeti či spoločnosti urobil.

249539

31.7.2011 6:45

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

p. 125.?.?.?

Reakce na 249539

...system odplaty je zajimavy...napr pri valecnem tazeni /puvodem z USA/ temer proti vsemu WAR ON EVERYTHING... a nyni proti obezite napr... no a takovi nekteri bojovnici pak jsou odmenovani slavou,penezi popularitou....a ten B.nechtel taky jenom /i kdyz pomatene / pomahat bojovat proti vsemu ...jak se docetl jiste v novinach a slysel v TV...

249561

31.7.2011 0:19

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Jencekkk 90.?.?.?

Reakce na 249537

Tak se ještě vrátím do diskuze.

Trestní zákoník a celé právo není z principu koncipován tak, aby uložený trest za přečin byl újmou například na osobní svobodě. Trest má z viktimologického pohledu především působit výchovně na pachatele - tedy napravit ho a pokud možno ho zpět zařadit do společnosti, tak aby jí mohl být opět přínosem. Udělený trest pachateli také funguje na společnost jako prevence před pro celou společnost.

Ovšem trest smrti není "správným trestem", jelikož má pouze pro společnost zastrašující účinek nikoliv výchovný a hlavně pachatel takto postižený nemůže být napraven, je prostě vymazán z povrchu zemského.

Závěrem tedy toliko, trest smrti není trestem!!!
Pachateli ani společnosti nic nepřináší.

A hlavně nezapomínejte na zástup popravených lidí neprávem, proto trest smrti již nikdy více, jedná se o nevratný zásah do osobních práv jedince na který nemá právo žádný subjekt na světě!!!

249541

31.7.2011 0:24

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Jencekkk 90.?.?.?

Reakce na 249541

Ještě si dovolím doplnit jednu poslední myšlenku.

Je lépe pachatele nechat zpytovat svědomí do konce života ve vězení a nechat ho umřít věkem.

Tak jako další ovečka současného systému může zítra prozřít a změnit život a společenské postoje, může tak učinit pachatel kteréhokoliv trestného činu v průběhu svého života.

Smrt jedince je nezvratná, jakýkoliv jiný trest lze přerušit či odškodnit při zjištění po letech, že byl udělen neprávem.

249542

31.7.2011 5:37

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

MoUdrostrak 82.?.?.?

Reakce na 249542

Ne/zbyva, nezli se pod Vas zaver podepsat.

Ale domnivam se, ze pan Norsky MaSSin bude 'odejit', tzn. v primem prenosu zavrazden nebo naopak 'zmizi' ci bude anihilovan...

Vzpomenme pana 'zleho' slobo/DA/na Miloschewiche: take ne/s/mel ZIT - ani v zalari, ani na svobode. Byl ne/bezpecny. Diky sve PAMETi.

Podobne na tom byli i pp. Eichmann, Oswald, Palme, Dubcek, Weight, HuSSein, uSSama a dalsi.

249553

31.7.2011 18:50

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 249542

Já zírám: najednou tolik lidí proti trestu smrti. To máte po dvaceti letech od "revoluce" tak vymyté mozky? Po sametovce byla naprostá většina českých občanů pro trest smrti. To z toho důvodu, že trest smrti nemá působit jenom jako pouhá "pomsta", ale především jako odstrašující prevence pro všechny ty zbabělce, kteří milují vlastní život, ale tak rádi ničí život jiných. Pro všechny ty nájemné a loupežné vrahy, kteří se vlastní smrti tolik bojí.

Já osobně jsem stále pro trest smrti a nikdo mi nevyvrátí, že je na tom něco špatně. Samozřejmě, že jen v takovém případě, kdy je to vrahovi na 100 procent dokázáno a kde neexistuje ani stín podezření, že by to mohlo být jinak. Jako například kdysi v případě, že vrah nenáviděl lidi, zazvonil náhodně na zvonek a když někdo dveře otevřel, tak ho zastřelil. Vrah nic neskrýval, vše bylo naprosto jasné- co s takovým člověkem? Vrážet do něho 30 000 měsíčně a okrádat tím všechny daňové poplatníky? Proč? Důchodci nemají co jíst a tam budou za těžké peníze vydržovat vraha?

Vždyť v případě Breivika to mohlo být taky tak, že ho někdo (tajné služby) donutil k tomu, aby vraždil, výměnou za to, že on sám bude žít. Kdyby ale věděl, že podle platných zákonů by byl stejně tak jako tak odsouzen k smrti, tak by ho nikdo nemohl přemluvit k takovému činu.

Jarmila

249595

1.8.2011 11:36

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Jencekkk 88.?.?.?

Reakce na 249595

Jarmilko, vymyté mozky najdeš jinde, málokdy na tomto blogu, tak se můžeš odstěhovat do USA, mají trest smrti a perfektní společnost přece, tam by se ti možná líbilo. Národ plný vymytých a hloupých mozků, platný trest smrti a přesto v civilizovaném světě jeden z největších počet vražd na počet obyvatel....

Přečti si argumenty a zamysli se nad tím místo rozčilování, že jiní mají jiný názor...

Máš na svůj názor právo, ovšem nenapadej diskutující z vymytých mozků, protože situace může být klidně právě opačná...

249627

1.8.2011 16:19

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 249627

>Jarmilko, vymyté mozky najdeš jinde, málokdy na tomto blogu,
>tak se můžeš odstěhovat do USA, mají trest smrti a
>perfektní společnost přece, tam by se ti možná líbilo.
>Národ plný vymytých a hloupých mozků, platný trest smrti a
>přesto v civilizovaném světě jeden z největších počet
>vražd na počet obyvatel....

Do perfektní společnosti mají USA bezesporu daleko, ale:

Ze členských států USA je třináct těch, které nemají trest smrti. V některých státech USA byl trest smrti pozastaven.
Ve státech, kde trest smrti funguje se argumentuje tím, že trest smrti je jakousi pojistkou toho, že zločinec je takto zaručeně zneškodněn a je zabráněno dalšímu (opakovanému) spáchání např. vraždy.

Statistika vražd (v USA) je šest vražd na 100 000 obyvatel ročně, tj. 60 na milion obyvatel.

Takové Turecko kupř. má 184 na 1 milion lidí...

http://www.nationmaster.com/graph/cri_mur_percap-crime-murders-per-capita

249652

1.8.2011 19:53

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 249627

To máš pravdu, že USA je národ vymytých mozků. Ovšem poměry v USA nemůžeš srovnávat s poměry v Evropě- protože stojí na jiných historických základech i jiných současných poměrech. Vsadím se, že kdyby v USA neexistoval trest smrti, tak by tam existovala nejméně dvojnásobná vražednost. Ale právě trest smrti zabraňuje zločincům tomu, že se bojí páchat vraždy.

Vysvětli mi prosím tě, jak je možné, že po "revoluci" 80 procent českých občanů bylo pro trest smrti a teď najednou na Zvědavci vidím, že převažují hlasy proti trestu smrti? Čím je to způsobeno? Pokud se tu nenahrnuli placení diskutéři, tak se domnívám, že to bylo způsobeno vymytím mozků. Proč si vrchnost nepřeje vrácení trestu smrti? Inu proto, aby mafiáni si mohli dělat libovolné zločiny a v podstatě aby jim nic za to nehrozilo. Ze všeho je vysekají právníci- stačí mít hodně peněz.

Jarmila

249657

31.7.2011 13:43

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

FreedomNC 69.?.?.?

Reakce na 249541

Čte se to krásně a určitě to myslíte dobře. Problém je ale ve vlastním egoismu, který si odpůrci trestu smrti neuvědomují a nepřipouštějí. Je jistě úctyhodné, že Vám záleží i na životě vraha. Ale už vůbec Vám nezáleží na jeho obětech. Když to řeknu hodně ošklivě, doslova tvrdíte:
"Nu co - zabil je, sou zabitý. Víc mě ty hnijící mrtvoly nezajímaj. Hlavně aby se něco zlého nestalo panu vrahovi."

Pokud si přečtete mé starší příspěvky v této diskuzi na téma trest smrti, všechny odpůrce přistihnete uvažovat naprosto shodným způsobem. Co je ještě smutnější - jejich ubohý egoismus se vynoří v celé své nahotě okamžitě, jak je konfrontujete s možnou smrtí jejich osoby nebo jejich nejbližších, na kterých jsou/by byli citově závislí. V tom okamžiku by trestali smrtí o sto šest a vůbec by jim to nepřišlo jako nesprávné jednání.

Pochopil jsem zde, že ne každý má žaludek na to, nést odpovědnost za životy jiných lidí. Jenže jsou lidé, kteří tu odpovědnost dnes mají a se smrtí se setkávají. Hasiči, policisté, vojáci, doktoři. Vy se bojíte vzít život vrahovi, který chladnokrevně zabil nevinného člověka a další nevinné lidi může zabít příště. Přitom policejní velitel musí nařídit pacifikační akci proti šílenci, který ohrožuje střelnou zbraní nevinné lidi. Vystavuje smrti své vlastní podřízené, které zná osobně, kteří mají vlastní rodiny a kteří zajišťují naší bezpečnost. On přesto riskuje jejich úctyhodné životy, aby uchránil jiné lidské životy před řáděním takového šílence.

Vy naopak nechcete riskovat život chladnokrevného vraha, aby jste zachránil životy nevinných lidí.

Vy byste tu práci dělat nešel, je mi to jasné. Máte rád svůj vlastní život a bojíte se převzít zodpovědnost za životy jiných. Jenže právě z toho důvodu nemáte žádné právo se o trestu smrti bavit. Protože kdyby Vás někdo ohrožoval na životě, budete okamžitě volat policii a chtít, aby za Vás riskovala život. To samé platí o doktorech, kteří se mohou nakazit od pacienta smrtelnou nemocí nebo zemřít v poli (humanitární pomoc v epidemií ohrožených oblastech, války), o hasičích, které může zabít sesutí budovy nebo dusivý kouř, o vojácích, kteří umírají ve válce za obranu Vaší rodiny a Vaší půdy (a nepište mi nic o válkách o ropu, víte moc dobře co mám na mysli).

Zřejmě Vás nikdy nenapadlo, jestli Váš vrah ve vězení někoho neznásilní, nezmrzačí nebo dokonce nezabije. Nestaráte se o vězeňské dozorce, kteří riskují život stejným způsobem jako výše vypsané složky společnosti. Vy si užíváte svůj klídek, narodil jste se do fungující společnosti a víc Vás nezajímá. Jenže ta fungující společnost povstala z chaosu mezi sebou bojujících a vraždících se tlup.

Nikoliv pseudohumanismus, ale přísné a odstrašující zákony ten chaos civilizovaly. Pokud mi nevěříte, jeďte ...Automaticky kráceno

249582

1.8.2011 19:20

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 249582

Hmmm...pán Free dom (taký správny český nick, ako Open Society),

vlastne ste sa tu objavil znenazdania po prípade Breivik a tlačíte tu (polo) úspešne mnohé kaleráby ,ako napr. taký ikke78...
Huh...
Mnohé veci sú samozrejme záhadou??? Aj Vaše učinkovanie na Zvědavcovi.org tam tiež patria...
A ak editor prispievateľovi, ako Free...dom ( t.j. pár príspevkov doteraz za pár dní )...uverejní článok, na svoju obhajobu názorov...no jo to je tragedyšaráda!
To je predsa úplne komické, ako sa pracuje s ľudským myslením, resp. nemyslením...

Ale je možné, že zapracovalo aj veľvyslanectvo...Veľa významní vyslanci určite majú vplyv na zmýšľanie svojich patriotov...
Napr.: Pozrite pán Stwora, máte tu veľký vroubek za váš pohľad na naše lágry...Musíte byť ústretovejší, pretože váš proces je len a len v našich rukách...
Prídu tu free.dom a ikke a budú napravovať pošramotenú povesť, zaiste nám rozumiete pán Stwora..> Protože kdyby Vás někdo
>ohrožoval na životě, budete okamžitě volat policii a chtít,
>aby za Vás riskovala život. To samé platí o doktorech,
>kteří se mohou nakazit od pacienta smrtelnou nemocí nebo
>zemřít v poli (humanitární pomoc v epidemií ohrožených
>oblastech, války), o hasičích, které může zabít sesutí
>budovy nebo dusivý kouř, o vojácích, kteří umírají ve
>válce za obranu Vaší rodiny a Vaší půdy (a nepište mi nic
>o válkách o ropu, víte moc dobře co mám na mysli).

Výborne ste to Free.dom vystihol! To sú presne tie profesie, ktoré sa objavujú pred zrakmi ovečiek dennodenne...vo filmoch ala Holywood...
V "našich" médiach kocourku...dochtchoři, hasiči (dvojičky), vojáci (Afganistan, Irák) a policajti jsou tí dobří...a tak dále...
Vy ste bol určite na podobnom školení ako ja...

>
>Zřejmě Vás nikdy nenapadlo, jestli Váš vrah ve vězení
>někoho neznásilní, nezmrzačí nebo dokonce nezabije.

Keby ste niekedy mal možnosť sa porozprávať s tými čo dlhodobo sedeli, alebo ešte lepšie s tými, čo tam pracujú, tak free.dom, pre Vašu informáciu...Tam existujú presne tie isté pravidlá, ako v bežnom živote! Kto má prachy, ten má služobníctvo vo svojom prachu.Kto ich nemá, čaká len na to, kedy "vyvolený" bude mať chuť na jeho riťku (to je samozrejme v tých horších väzniciach, ale mal som česť počuť aj človeka, ktorý to zažil v prvej, najľahšej kategórii väzňov).

>Nestaráte se o vězeňské dozorce, kteří riskují život
>stejným způsobem jako výše vypsané složky společnosti.

To, čo píšete je sociálny humus...Ak by ste akéhokoľvek dozorcu poznal (myslím tých, čo pracujú s najhoršími väzňami), tak by ste takýto blud nemohol ani povedať, nie to ešte napísať...

Vždy hľadáme súvislosti a podobnosti...

Fuj Free.dom

249656

1.8.2011 20:56

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

FreedomNC 69.?.?.?

Reakce na 249656

Doktoři, hasiči, vojáci a policisté byli, jsou a budou ve své podstatě dobří v každé době, v každém režimu a v každé lidské společnosti.

249659

1.8.2011 22:33

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

Antiseptik 70.?.?.?

Reakce na 249659

Zatímco klempíři, instalatéři, truhláři a pokrývači budou vždy stát za hovno? Co to melete člověče? Lidi jdou někteří dobří a někteří ne, povolání s tím nemá co dělat. Povolání má prd co dělat z podstatou jaký člověk je. Jedině v politice, kde nutně na vrchol vykrystalizují ti nejhorší, tam by to platilo. [oči v sloup]

249661

1.8.2011 23:30

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249661

Já panu Freedom rozumím trochu jinak: Jsou Povolání a POVOLÁNÍ

Obecně se má za empriricky za to, že v každé populaci je 10% gaunerů, 80% oVcí a 10% meSSiášů

A lidé s meSSiášskými sklony se koncentrují mezi panem Freedom zmiňovaných profesích.

Stačí "umět" promluvit s policistou "po jeho" a jste bez pokuty. Stalo se mi to v desítkách případů všude na světě... Musí mít pocit, že Vás zachránil před "pekelnou branou", protože se kajete před ním za dopravní přestupek - a myslíte to VÁŽNĚ!

Opravdu to tak je - a funguje to[smích]

249670

2.8.2011 0:27

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 249670

>
>Stačí "umět" promluvit s policistou "po jeho" a jste bez
>pokuty. Stalo se mi to v desítkách případů všude na
>světě... Musí mít pocit, že Vás zachránil před "pekelnou
>branou", protože se kajete před ním za dopravní přestupek -
>a myslíte to VÁŽNĚ!

>
>Opravdu to tak je - a funguje to[smích]

Všude to takhle funguje, kde není nad policajtem kontrola. V USA, (nevím, zda ve všech státech unie), jsou státy, kde je každý rozhovor s policajtem který s vámi projednává dopravní přestupek povinně nahráván. To je povinnost policajta. Dále - každej policajt má v autě radar, který je schopen za jízdy vás změřit a ty údaje jsou zaznamenány a on sám je nemůže upravovat, takže těžko může policajt být benevoletní. Jeho povinnost je postupovat podle sazebníku a těžko si asi dovolí něco dělat, když ví, že by se to obrátilo proti němu. Takže, dokonalý protikorupční boj. [smích] Tak v USA pozor na to, co před policajtem povídáte... byl jsem moc překvapenej, když jsem se s policajtem kvůli dopravnímu přestupku soudil.

249677

2.8.2011 10:09

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249677

100% souhlas, ale neměl jsem na mysli jen "vyšší" rychlost. V krachujících a bankrotujících JůYsEj si nastavím tempomat na o 10 mph více, nežli je limit. A nikdy nemám zádný problém!

Navíc v JůYsEj jsou Highway Patrolmen předvídatelní. Dají se očekávat úseky, kde budou číhat a/nebo stačí sledovat tempo okolních jízdních pruhů, kteří ty úseky znají. Ale 10 mph je "kavallírsky" přehlíženo téměř všude.

Horší je to ve "zlé" sociální Canadě. Cca +-100 km/h na opuštěných fádních pláních se dá dodržovat (bez microspánku a žuchnutí do škarpy či na šutr okolo) velice, velice, ale velice těžko. Takže policajti tam číhají kolikrát i zacouvaní pod nějaký násep mostu nebo můstku - a poťouchle to ssekají. Naštěstí mne nikdy nezastavili ani nevyfotili. Ani v JůYsEj, ani ve "zlé" sociální Canadě... Přitom se i tam čas od času "projedu". Ale asi mi přeje štěstí[smích]

Fungující postupy "vyjednávání", co jsem měl v návaznosti na postřeh mana Freedom ale platí i pro celníky, lékaře apod. celkem spolehlivě

249696

2.8.2011 10:05

RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???

FreedomNC 69.?.?.?

Reakce na 249670

Smyslem komentáře bylo jediné. Ukázat kritikům trestu smrti, že oni sami využívají služeb lidí, kteří pro jejich dobro nasazují svůj život. Kdyby tyto profese neexistovaly, vrátili bychom se zpět do minulosti. Dům se stodolou byste v jedné osobě a s kbelíkem vody hasili sami. Choroby byste si léčili maximálně bylinkami. Vraha byste museli zabít svou vlastní rukou nebo se zabít nechat. Majetek a půdu byste museli bránit se zbraní v ruce nebo je vydat po dobrém, odtáhnout a prosit boha, aby Vás zloděj pro jistotu mlčenlivosti nezabil. Lidi ale měli rozum a začali spolupracovat. Spojováním lidí vznikaly komunity. Následně občanské společnosti, ze kterých vzešel stát. Tak se vyvinuly i profese, o kterých jsem psal. Kritik trestu smrti chce chránit život vraha, ale životy jiných ho netrápí. Nevěřím tomu, že v případě ohrožení zdraví, života a majetku svého nebo svých bližních kritik trestu smrti nevolá na pomoc doktora, hasiče, policistu, v případě ohrožení státu se nespoléhá na armádu (bavím se v teoretické rovině, ne o konkrétní osobě, zemi, době, režimu).

Když už tu někdo v afektu irelevantně reagoval klempířema a pokrývačema, využiji toho opět k potvrzení mých argumentů pro trest smrti. I ten klempíř nebo pokrývač může spadnout ze střechy a zabít se. Přesto ho kritik trestu smrti na tu střechu pošle a vystaví riziku smrti. Klempíř a pokrývač ale dělají tu práci z vlastní vůle a s rizikem počítají. Tím spíš musí ze stejného důvodu počítat se smrtí vrah nevinných lidí. Je hloupost bavit se o něm jako o chudákovi, o jehož životě my právo rozhodovat nemáme. Omyl. O svém trestu smrti rozhodl on sám automaticky už tím, že vzal chladnokrevně a vědomě život nevinnému člověku (on sám rozhodoval o životě jiných bez jejich vědomí a nerespektoval jejich vůli žít).

249695

31.7.2011 17:13

Názor pana Bartoše

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Pokud jste dosud nečetli, tak opět zajímavý článek pana Bartoše.
http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/pripad-breivik--...

249590

31.7.2011 23:19

RE: Názor pana Bartoše

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 249590

Článek je sice zajímavý, nicméně stavění pravice do role oběti a konspiračního cíle je trochu "mimo mísu". Ačkoliv se příznivci pravice ohání ušlechtilými myšlenkami, tradičními hodnotami, svobodou a staví se do přední role odpůrců NWO, který líčí jako levicovou myšlenku, realita je, že celý polistopadový podvod, tunely a rozkradení celonárodního bohatství se dělo v režii ODS a jejích satelitů jako ODA, Unie svobody, KDU a nyní TOP09. To nejsou pravičáci jako poleno? Největšími pravděpodobnými exponenty NWO u nás jsou Vondra a Trautenberg, to jsou jako noví marxisté? Komické je zařazení Václava Klause mezi "nepřátele současného režimu".

Víte co, převážná část vysokoškolsky vzdělané populace u nás ještě povinně absolvovala marxismus, takže marxistické myšlenky dobře známe, byť jsme je tehdy nesnášeli. V dnešní evropské politice bychom je hledali jen stěží. Naopak, hlavním problémem evropské levice je, že žádnou levicí není a na zájmy pracujících zvysoka kašle. Týká se to i naší ČSSD (i když ne celé), jejíž prominentní členové v tom rozkrádání ODS zdárně sekundovali.

Nemyslím si, že jsou pravicové myšlenky všechny špatné a levicové jedině dobré, naopak, jsem toho názoru, že ke spokojené a zdravé společnosti je mnoho cest a možností, jak by mohla vypadat. Jenom za to svinstvo, co tu máme teď, je zodpovědná pravice, jednoduše proto, že tu žádná levice není. Kromě komunistů, kteří myšlenkově zůstali tam, kde je cca před 40 nebo více lety většina národa vnitřně opustila a přestala jim důvěřovat. Levicová alternativa všem současným západním režimům zanikla se sovětským blokem, za marxismus se dnes označuje kde co, ale je to jako s McCarthyovským honem na komunisty -- naprostá většina z nich žádní komunisté nebyli. Stejně tak Breivikův útok proti "neomarxistům" může být jen mediální fikce, která má zakrýt fakt, že není proti komu útočit a že vlevo v politickém spektru zeje díra, vyplněná jenom vakuem.

Myšlenka imigrace bez hranic, multi-kulti a pod. sice přináší do země chaos, ale vydávat ji za levicovou, protože vzdáleně připomíná "proletářský internacionalismus" může být lež, jako věž. Lidé různých kultur se samozřejmě mnohem hůř domluví, mají často protichůdné zájmy, takže těžko budou společně bojovat za své práva a vytvářet například společné odbory. Takže ne "proletáři všech zemí spojte se", ale "rozděl a panuj". Hezká "kapitalistická" myšlenka, krytá levicovou fasádou.

249598

1.8.2011 3:15

RE: Názor pana Bartoše

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 249598

Ještě to trochu doplním. Pan Bartoš se "zasvěceně "rozepisuje o NWO. Bohužel, co vlastně je NWO, nikdo pořádně neví, protože nemá žádný oficiální manifest. Takže je těžké být proti něčemu, o čem člověk neví, co to je. Možná je to právě účel.

Křesťané s oblibou tvrdí, že za NWO je ďábel, otec lži. Ačkoliv si myslím, že ďábel je jen lidská konstrukce, můžeme si všimnout, jak hlavně média a politici produkují množství pojmové vaty, kterou proplétají s emocemi a zastírají původní významy slov. Takže se vesele pravicuje a levicuje (jak praví vážený a moudrý kolega MoUdrostrak), utrácí se energie v marných a zbytečných bojích, ale skutečné problémy je čím dál těžší rozeznat.

Jako občanovi je mi například celkem jedno, jestli se o víc svých věcí mám postarat sám, nebo rozumnou část přenechám státu. Ale potřebuji vědět, jak se mám zařídit a nebát se, že mně budou chtít různí vyčuránci ojebat. Je mi to relativně jedno taky proto, že jsem celkem mladý, zdravý a mám slušné vzdělání. Kdybych byl starý a nemocný, celý život si platil důchod a teď by se nějaká svině rozhodla, že si s těmito penězi namastí kapsu, měl bych radikálnější názor. Prozatím to celých 20 let bylo tak, že "pravice" jsou ti, co kradou, ojebávají ostatní a balí to do líbivých slov jako odpovědnost, samostatnost, tradice a konzervativní, případně křesťanské hodnoty (což je obzvlášť hnusné - že snáze projde velbloud uchem jehly než bohatý do Božího království už z evangelia zapomněli). Když pan Bartoš panu Kotrbovi vytýká, že by nebyl proti NWO, kdyby byl nesen myšlenkami, s nimiž pan Kotrba souhlasí, jsou to jen prázdné, farizejské kecy. Prozatím se NWO každý obává, jelikož nikdo neví, co může očekávat a bojí se toho nejhoršího. Ale pokud není NWO fikce, nejspíš už dávno běží. Jeho hlavní protagonisté jsou ti, co jsou právě u moci a ti, co se k moci derou. Takže vlastně nic nového.

249603

1.8.2011 0:43

RE: Názor pana Bartoše

ikke 78.?.?.?

Reakce na 249590

Pan Bartos se se ve vyse uvedem clanku odvolava na svuj puvodni clanek - pise "Pochybnosti a nesrovnalosti ohledně obou útoků jsem už shrnul v tomto článku http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/ze-zahranici/stale-vice-otazniku-kolem-masakru-v-norsku ".
Na zaklade tohoto clanku vytvari pan Bartos sve kospirativni teorie.

Problem je v tom, ze pan Bartos ocividne neumi norsky. Necetl tedy originalni zdroje (a neporovnaval je navzajem), ale sesmolil clanek, ktery je zalozen na zmatenych zpravach senzacichtivych medii. Dale pan Bartos nezna norske pomery. K clanku:

"Selhaly bezpečnostní složky, nebo schválně nepospíchaly?"
K tomu se vyjadruji zde v diskuzi jiz vyse ve dvou prizpevcich, kde popisuji, jak se casove vse odehralo (jde o policejni znazorneni, o logy zachrane sluzby a vypovedi svedku): V prvnich hodinach chybela mimo jine koordinace.

"Proč na ostrově, kde byl očekáván premiér, nebyla žádná ochranka?"
Na ostrove byla neozbrojena ochranka, utok probehnul v patek a premier se ocekaval az v sobotu. Oba cleny ochranky Breivik zastrelil (jeden z nich - policista - byl nevlastni bratr norske princezny). Vybusniny na ostrove nejsou potvrzene, Breivik tam nikdy predtim nebyl (to by na sebe upozornil, ostrov je v majetku Delnicke strany od roku 1950), Breivik byl predtim pouze na brehu u ostrova. Mimochodem vsichni ucastnici na ostrove byli predtim nez nastoupili na trajekt k ostrovu, kontrolovani dalsi ochrankou ohledne alkoholu, drog a zbrani. Breivik ne, prijel v policejni uniforme, zbrane mel viditelne a vse odduvodnil kontrolou bezpecnosti na ostrove kvuli vybuchu bomby v Oslo.

"Chtěl zabít co nejvíce lidí, nebo co nejméně?" Pan Bartos pise dale: "Proč odpálil bombu v Oslo v den, kdy je jasné, že napáchá menší škodu (když v logice teroristů je způsobit naopak škodu a ztráty na životech co největší?) A proč na ostrově chladnokrevně vraždil neplnoleté?"
Breivik mel v umyslu odpalit bombu v Oslo o nekolik hodin drive, kdy v kancelarich bylo vice lidi. Zabranila tomu nahoda, jak pri ceste do Oslo tak i pri ceste na Utoya se dostal do dopravni zacpy, navic podcenil cas na privezeni vozu s bombou do centra a cas, aby se vratil pro svuj vuz, kterym se pote odebral na Utoya. Casove mu plan nevychazel, mel zpozdeni. Pravdepodobne diky tomu prezila drivejsi premierka Gro Harlem Brundtland, ktera byla na ostrove do 15 hod. (Breivik tam dorazil az v 17 hod.). Bomba v Oslo dale pri vybuchu vytvorila krater do garazi, kam se cast exploze "vsakla" (jinak by skody byly vetsi).
Cilem Breivika bylo vystrilet levicovou politickou elitu zeme (vcetne budouci elity - neozbrojene neplnolete cleny strany), ktere povazoval kvuli multikulti za zradce zeme.


Nebudu se vyjadrovat ke vsem bodum v clanku pana Bartose, jiz na zaklade toho, co jsem zde uvedl je jasne, ze konspirativni teorie vznikaji na zaklade spatnych ci neuplnych informaci a neznalosti pomeru v Norsku.

249600

1.8.2011 16:01

RE: Názor pana Bartoše

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 249600

Článok má názov "Breivik není superman". To určite nie je, hoci dokázal zrealizovať "mnohé podivuhodné a fantastické" veci...
Možno aj ten americký Supreman mu trošku závidí...

Otázkou je...kto je ikke78???
Na Slovensku je taký špecifický slangový výraz - kujón.

Pán ikke78 sa objavil (doteraz 5 príspevkov), ako znalec nórskeho prostredia a cieľ jeho príspevkov je diskreditácia akýchkoľvek konšpiratívnych teórii na základe oficiálnych správ médii !!!???
Kto ovláda média ( je majiteľom médii ) v Nórsku alebo Švédsku?
Kto ovláda multimédia vo svete ?
Koľko je majiteľov (!) spravodajských agentúr ( a kto to je? ), ktoré sprostredkuvávajú celosvetovo informácie a správy?
Prečo je napr. vypočúvanie Breivika neverejné ?
Atď...čo sa týka mediálnej oblasti. Normálny človek by asi čakal mnoho "normálnych" ľudských reakcií od médii! Ale tie bohužiaľ sú v pozícii normalizátorov a tvorcov verejnej mienky - tzv. guru mágovia!

Pán A.Bartoš síce podľa Vás zosmolil konšpiratívny článok..., ale ten má na rozdiel od Vašich dedukcii alebo indukcii, oveľa viac prvkov približujúcich sa logicky ( myslím tým úplne elementárnu ľudskú logiku ) k realite.
Podľa času Vašich príspevkov predpokladám, že ste dobrý klon povedzme takého p. Žantovského na ambasáde v USA (sekcia - spolupráca s CIA, odbor - vnitřní nepřítel - běžný člověk)!
Samozrejme pán A.Bartoš tiež veľmi dobre vie, kto ho platí!!!
Aj tí mnohí pisálkovia a režiséri virtuálnej reality veľmi dobre chápu význam pravidelného a veľmi slušného transferu na ich konto...
[smích]


>Nebudu se vyjadrovat ke vsem bodum v clanku pana Bartose, jiz na
>zaklade toho, co jsem zde uvedl je jasne, ze konspirativni teorie
>vznikaji na zaklade spatnych ci neuplnych informaci a neznalosti
>pomeru v Norsku.

Všetko je jasné ikke78, nemusíte ani ďalej pokračovať!!!
Mnohé reálne skutočnosti, ktoré p. A. Bartoš uviedol , by ste totiž veľmi veľmi ťažko vedel so svojim statusom obhájiť a vysvetliť pre blaho bežných ľudí a hlavne svojho svedomia!
Asi by ho malo začať niečo silne kousat...

Kysučan

249651

1.8.2011 21:22

RE: Názor pana Bartoše

ikke 78.?.?.?

Reakce na 249651

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Pane Kysučan,

nick zni "ikke", ne ikke78 (to za nickem je zacatek IP-adresy): V prekladu je to slovo uzivane v norstine pro zapor "neni" (jako anglicke "not" ci nemecke "nicht"[mrknutí jedním okem] - nick jsem zvolil proto, protoze jsem si byl jisty, ze takovy nick nikdo jiny nepouziva a tim padem omylem neukradnu nekomu jeho nick.

Zil jsem leta v Norsku a tim padem znam norstinu. Jestli jste si racil vsimnout, vyjadruji se zde na zvedavec.org jen k vecem ohledne Norska, tedy jen k tomu, o cem neco z vlastni zkusenosti vim.

Kdyz jsem cetl prvni zpravy ohledne te bomby a masakru, zacal jsem automaticky prochazet norska media, protoze jsem se chtel dozvedet vice detailu. Pritom jsem byl uplne sokovan, co pisi ceska, nemecka ci angloamericka media o cele veci a jak informace nesouhlasi s norskymi zdroji: Zacalo to v pondeli pred tydnem, kdy jsem cetl na stern.de, ze toho strilejiciho magora vyridila zasahova jednotka slznym plynem z vrtulniku - nemecky Stern se odvolaval na norskou tv NRK, na strankach nrk.no nic takoveho nikdy nestalo. S hruzou jsem pozoroval, jak se tahle novinarska kachna sirila po vetsine medii - vsechna hlavni ceska media tu kachnu papouskovaly. Dalsi kachny, polopravdy, nepresnosti apod. nasledovaly skoro bez ustani...

Neni potom divu, ze clovek - zblbnuty z takovych informaci - zacne vytvaret i logicky-mozne konspirativni teorie, ktere maji ale jeden hacek: Vse se odehralo totiz uplne jinak - ikke sant? (= Neni-li pravda? Not true? Nicht wahr?) [mrknutí jedním okem]

Pisete: "Podľa času Vašich príspevkov predpokladám, že ste dobrý klon povedzme takého p. Žantovského na ambasáde v USA (sekcia - spolupráca s CIA, odbor - vnitřní nepřítel - běžný člověk)!"
Musim Vas zklamat, nepracuji ani pro CIA ci KGB, nejsem za sve prizpevky placeny: Minuly tyden jsem marodil, casto jsem se v noci probudil a nemohl spat. Cas jsem si kratil porovonavanim toho, co se opravdu odehralo a co nam serviruji media. Cil mych prispevku je tedy popsat, jak to opravdu bylo: Muzete klidne verit tomu, co Vam nabulikuji ceska ci slovenska media - ja verim v tomto pripade vice mediim norskym. [smích]

Timto si dovoluji vyloucit Vasi "konspirativni teorii ci predpoklad me spoluprace se CIA s nekym jinym":
Ne kazdy, kdo prechodne trpi nespavosti, musi byt automaticky agentem CIA...

Ikke sant?
[smích] [smích] [smích] [smích] [smích]

P.S: Mimochodem jsem si opet vyborne procvicil norstinu [smích]

249660

1.8.2011 23:10

RE: Názor pana Bartoše

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 249660

Pane Ikke děkuji vám za informace z norských medií. Vaše srovnání informací je jistě zajímavé. Ale z mého pohledu vnáší více otazníků než odpovědí.
Zkusím se opět na chvíli vžít do role Breivika: Dlouhou dobu plánuji atentát. Stálo mě to spousty práce, času a peněz. A nejen to, dávám tady všanc vlastní život, vždyť jedu pravděpodobně na vlastní popravu. A přitom všem že bych si nenaplánoval dostatečnou časovou rezervu a riskoval, že dopravní zácpa zhatí moje plány ?

Mno moc tomu tedy nevěřím, ale samozřejmě možné to je. Nakonec možná nešlo ani tak o zácpu jako spíš o průjem, což by se snad v dané situaci dalo i více pochopit. Tedy já osobně, jen když jedu na letiště, tak si dávám dostatečnou rezervu, aby mi neuletělo letadlo, ne tak kdybych jel na akci kterou plánuji dlouhá léta a která má být vyvrcholením mého života.

Neberte to prosím jako oponování, spíš jen jako námět k zamyšlení. Budu rád za vaše další postřehy z Norska.

249665

1.8.2011 23:49

RE: Názor pana Bartoše

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249665

Zdravím Vás, pane Luxore, přesně jste vystihl to, co sem se chystal vytknout jinak akurátnímu panu Ikke. Navíc i neodpověděl na vícero položených otázek pana kolegy Kysučana. Připomnělo mi to zlehka taktiku sem přidělovaného pana "Vojty".

Pro mne je největší inSSignií, že není něco v pořádku v Království Norském fakt, že Norský MaŠŠín plánuje, nenávidí, plánuje, nenávidí, připravuje, nenávidí, nakupuje, nenávidí, obcuje s extrémisty, nenávidí, vypravuje se, nenávidí, vraždí desítky dětí

Vložený obrázek

- a pak se vzdá policistům ze "zlého" socialistického sociálního státu, který NENÁVIDĚL!

Jak loutka, která by předem dostala Carte blanche

Rekordy v kinech i v bibliotékách celého světa láme (sice "jen"[mrknutí jedním okem] příběh trilogie ze Švédska Millenium , kde také "Královská" tajná služba manipuluje magorama, svědkama, médii, politiky - až na to "dojedou". Desetiletí předtím to všem připadá "přirozené" a "normální"

Tady to smrdí od prvopočátku....

249673

2.8.2011 0:01

RE: Názor pana Bartoše

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 249673

Přesně tak. V podstatě veškerá argumentace hlavního proudu se zakládá na předpokladu, že v Norsku je prostě tak strašně bezpečno, že tam papaláši nemají ochranku (a když tak pouze neozbrojenou), že policajti nepotřebují vrtulník, že v den státního svátku si berou všichni dovolenou a že jednotky rychlého nasazení s žádným rychlým nasazením zas až tak moc nepočítají. Jestli je toto všechno fakt pravda, tak se do Norska asi přestěhuji.
Přeji hezký večer milý kolego [smích]

249675

2.8.2011 10:35

RE: Názor pana Bartoše

FreedomNC 69.?.?.?

Reakce na 249673

Breivik je asociální narcistický srab s touhou se zviditelnit, být za celebritu. Je to napsáno v článku, u kterého je tato diskuze. Srab se bojí vlastní smrti. Proto se Breivik nevypravil vyřídit si účty se stejně silným soupeřem, šel s poťouchlým úsměvem šikanovat slabší, aby ulevil svojí ubližované dušičce. Neměl jste podobné parchanty ve škole, v práci? Takové ty jízlivé srábky, co se rádi mstí? I zhrzené dámy se umí velmi dobře přetvařovat a dlouho plánovat pomstu. Ale nikdy u toho nechtějí zemřít, na to se sami mají moc rády.

Teď si Breivik jen hledá výmluvy, aby za sraba nebyl. Aby byl pořád v tom kladném světle, ve kterém chce být. Ale srabem je a srabem už zůstane.

249699

2.8.2011 1:35

RE: Názor pana Bartoše

ikke 78.?.?.?

Reakce na 249665

Pane Luxor,

to, co jsem psal ohledne te dopravni zacpy, najdete na lidovkach z pondeli:
http://www.lidovky.cz/vetsimu-krveproliti-zabranila-dopravni-zacpa-f4t-/ln_zahranici.asp?c=A110801_114556_ln_zahranici_mtr

Ano, norska media pisi o nahodne bouracce, ktera zablokovala silnici smerem na Sandvika: Bomba vybouchla v 15:26 a Breivik dorazil k Utoya v 16:40, cesta trva normalne 40 minut.
Co bohuzel v popisu na lidovkach neni (a muze tim rozproudit dalsi spekulace): Breivik dovezl vuz s bombou (VW Crafter) jiz ve stredu 20.7. do Oslo, ale nechal ho zaparkovany na okraji mesta. Na farmu se vratil ve ctvrtek 21.7. vlakem - z vlakove stanice Rena ho na farmu odvazel taxikar v 13:10. Jeste ve ctvrtek vecer se Breivik vydava s druhym vozem (Fiat Dublo) do Oslo a prespava v byte v casti mesta Skoyen: Pohyby obou vozu zachytily totiz mytne brany (bomstasjoner) - viz http://www.tu.no/nyheter/article289171.ece
V den atentatu 22.7. Breivik nejdrive jede s Fiatem do centra Oslo a to je zaznamenano dalsi mytnou branou nekdy po 11 hodine, dle vg.no v 11:45. Breivik se vraci pro VW s bombou, to ale projizdi stejnou mytnou branou az okolo 15te hodiny: Proc Breivik potreboval 3 hodiny, je zatim nejasne, on sam udaval u vyslechu, ze mel zpozdeni ale neuvadi duvod.
Tim padem se casovy plan atentatu zroutil: V 15:30 je uz v kancelarich jen neco pres 10% lidi (190 z 1600), vetsina uz vyrazila na vikend. Navic Breivik parkuje s 980kg bombou nad garazi ci sachtou, ktera pohlti cast exploze - proto je v Oslo na silu bomby relativne malo mrtvych. Dale nemuze jiz zastihnout na Utoya byvalou premierku Norska Gro Harlem Brundtland, ktera ostrov opousti okolo 15:00.

Facit: Kdyby Breivik nebyl jednal sam, urcite by nevezl osobne ve stredu a ctvrtek obe auta do Oslo, dale by nemel zpozdeni v patek v Oslo, kdy nejdrive dorazil do centra s Fiatem a o 3 hodiny pozdeji s VW s bombou. Duvod k spekulaci je spise, proc potreboval 3 hodiny, nez dorazil s tim druhym vozem, neni ovsem znamo, kde vozy v Oslo puvodne zaparkoval.

---

Zmatek pri zachrane akci zpusobil dle tv NRK komunikacni problem mezi zachranou sluzbou AMK a policii Nordre Buskerud, ktera akci vedla: Policie Nordre Buskerud neni jeste napojena na novou nouzovou sit (ktera pouziva kryptovanou digitalni komunikaci). Bezne mobilni site byly navic pretizene volanim a SMS (castecne vypadky), takze komunikace mezi policii probihala - kdyz to zrovna neslo pres mobil - take pres nezajistene analogove prostredky, pomoci emailu a dokonce i pomoci faxu... Dalsim problemem bylo nedostatecne pokryti nove nouzove site v oblasti Utoya - mistama jsou "diry".
Tohle si muzete prelozit treba googlem: http://m.nrk.no/m/artikkel.jsp?art_id=17733384

249679

2.8.2011 7:17

RE: Názor pana Bartoše

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 249679

Pane Ikke děkuji vám za věcnou odpověď a informace od zdroje.

Ještě bych se chtěl zeptat na pár věcí:
- v Oslu je možné zaparkovat auto před důležitými vládními budovami ?
- V Norsku nemá "integrovaný záchranný systém" nezávislý telekomunikační systém ( jako je tomu např. v ČR) ?
- onen jediný policejní vrtulník v Oslu má jen jednu posádku ? No to asi ne, tak se zeptám jinak- je v Norsku možné aby všechny týmy posádky vrtulníku dostali naráz dovolenou ?

Pokud se vám podaří ty informace dopátrat, tak budu moc rád.
Děkuji

249683

2.8.2011 12:53

RE: Názor pana Bartoše

ikke 89.?.?.?

Reakce na 249683

Pane Luxor,

Bezpecnost statnich instituci: Norsko zilo v predstave, ze neco takoveho se muze stat jen ve Svedsku ci Finsku. Rozhodne nejsou statni instituce proto dostatecne zabezpecene.
To same plati pro statni cinitele – dle jednoho reportera, ktery delal interview s korunim princem Haakonem na nejake verejne akci (show vodniho lyzovani) v dobe vybuchu, jeste 1/2 hodiny po vybuchu bomby Haakon vubec nevedel, ze v Oslo vybuchla bomba, o zabezpeceni Haakona vubec nemluve.
http://www.tv2.no/underholdning/gkn/-kronprins-haakon-saa-paa-vannskishow-en-halvtime-etter-bomben-3547545.html
Norsko je jak znamo kralovstvi (kongeriket) a clenove kralovske rodiny by meli byt mezi osoby na prvnim miste, ktere jsou v takovem pripade okamzite presunuty do bezpeci.
Obavam se, ze dulezite vladni budovy vcetne parlamentu (Stortinget), ktery se nachazi necely kilometr proti kralovskeho zamku (Det kongelige slot), nejsou dostatecne zabezpeceny. Na fotografiich, ktera obehly svet, prebrala norska armada zabezpeceni statnich instituci po vybuchu bomby.
Dle neoverenych zprav norskych medii planoval Breivik udajne i bombovy atentat na kralovsky zamek a centralu Delnicke strany. Zda chtel vse provest ve stejny den neni jasne.
Podle jeho obhajce (advokat Lippestad) mel Breivik plan A a (zalozny) plan B. Neni objasneno, co obsahoval plan A, proveden byl dle Lippestada ale plan B.
Ted si dovolim trochu spekulovat: Ty 3 hodiny v Oslo (mezi presunutim Fiata a VW s bombou do centra) – byl to neznamy duvod zpozdeni a proto pouzil plan B? Nebo se snazil nejdrive provest plan A, ten mu nevysel a proto to zpozdeni s nasledujicim planem B?


Integrovany zachrany system: Jde predevsim o komunikaci mezi policii (Politiet), zachranou sluzbou (AMK) a hasici (Brannvesen). Novy nouzovy digitalni komunikacni system (Nytt nødnett) se teprve zavadi (celkem 5 fazi podle distriktu). V Oslo a v okolnich (huste osidlenych) distriktech je system jiz zaveden. Zachrana sluzba a hasici, kteri zasahovali u Utoya, byly systemem vybaveni. Ne ovsem policie distriktu Nordre Buskerud, ktera cele zachrane akci velela a to se tyka i policejni centraly distriktu, ktera se nachazi v Hønefossu.
Buskerud je okres, ktery obsahuje 21 “kommuner” s celkovou rozlohou skoro 15 tisic km2 a se ctvrt milionem obyvatel. Nordre Buskerud je policejni distrikt, ktery obsahuje 12 s tech 21 kommuner, zatimco Søndre Buskerud je policejni distrikt, ktery obsahuje zbylych 9 kommuner plus 2 kommuner okresu Vestfold. Søndre Buskerud je jiz integrovan v "Nytt nødnett", Nordre Buskerud jeste ne.

(pokracovani)

249712

2.8.2011 12:58

RE: Názor pana Bartoše

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 249683

(pokracovani)
Policejni helikoptera: Nejen Oslo, ale cele Norsko ma jen jednu policejni helikopteru (!!!) V jedne z nejbohatsich zemi sveta byla "jedina policejni helikoptera Norska" (Norges eneste politihelikopter) na zemi na letisti Gardermoen v Oslo behem teroristickeho utoku, protoze nejsou penize na vice jak jednu posadku a ta byla na 4-tydenni dovolene.
http://www.dagsavisen.no/innenriks/article518696.ece
Na obrazku vidite, ze jde jen o malou monitorovaci helikopteru, ta by ale byla schopna vzit na palubu 1-2 ostrelovace norske policie: Kdyz uz norska tv NRK nafotila z pronajate helikoptery Breivika na Utoya, urcite by nebyl byval problem sejmout teroristu z policejni helikoptery, jak se domnivaji norske zdroje (jako jediny byl na ostrove v policejni uniforme, tedy se lisil uniformou od ostatnich – to se vedelo).
Policejni helikoptera vzletla az okolo 21:00, protoze ma termokamery vydala se hledat zranene na Utoya.
Jen pro zajimavost: Lapove na severu Norska, kteri vlastni stada sobu, maji casto vlastni male helikoptery na nahaneni zvirat, dokonce je pouzivaji kdyz si "skoci" z pampas do nejakeho hotelu na pivo…

Norsky integrovany zachrany system pocita i s helikoptery armady, ktere se nachazeji 20-30 minut letu od Oslo v Rygge (Rygge flystasjon) a ktere maji vetsi transportni kapacitu. Mimo ciste vojenskych helikopter se zde nachazeji i zachrane helikoptery norske vzdusne obrany typu Sea King, ktere se mohly vyuzit k preprave zasahove jednotky policie Delta z Oslo na Utoya (6-8 minut letu) a ktere jsou vybaveny i pro nocni let.


Norska mentalita a teorie o spiknuti: Proc nikdo nevyzadal hned po vybuchu bomby presun helikopter z Rygge do Oslo? Proc nebyla do Oslo povolana antiteroristicka jednotka zvlastniho nasazeni armady FSK?
Antiteroristicke jednotky FSK - Forsvarets spesialkommando – maji zakladnu v Rena, coz je nejblizsi mestecko od 10km vzdalene farmy v Asta, kterou si Breivik pronajal (mozna ze Breivik sedel v hospode s nazvem “Kukaci hnizdo” (podle filmu Milose Formana) na pive vedle vojaku z FSK – je znamo ze jak Breivik tak i clenove FSK navstevovali tuto hospodu. Ale to je ted jen spekulace, nema cenu delat z toho spikleneckou teorii: Breivik si proste vybral farmu v miste kde "lisky davaji dobrou noc" a ktere je zaroven asi hodinu a pul jizdy autem z Oslo, kde je navic vlakove spojeni.

Rozhodne nema cenu spekulovat nad tim, ze helikoptery nebyly zamerne vyzadany z Rygge do Oslo. To se jiz stalo i v minulosti, ze norske helikoptery nezvletly, kdyz jich bylo treba (napriklad minuly rok po vybuchu sopky na Islandu).
O norske policejni helikoptere pise vg.no (Verdens Gang) jiz 7.6.2008, ze policejni sef jednoho distriktu dostal sok, kdyz si v pripade prepadeni a unosu rukojmich vyzadal helikopteru a bylo mu receno, ze posadka ma dovolenou – zlocincum se diky tomu podarilo utect
http://www.vg.no/nyheter/innenriks/artikkel.php?artid=501602
Na druhe strane je znama spoluprace FSK a Delta v minulosti, kdy spolecne zasahovaly, napriklad pri bankovnim prepadeni a jednoho z lupicu zastrelili.

249714

2.8.2011 13:01

RE: Názor pana Bartoše

ikke 89.?.?.?

Reakce na 249683

(pokracovani 2)
Misto spikleneckych teorii nabizim jine vysvetleni: Norove jsou pomaly narod, narozdil od hektickych Nemcu ("mach schon!" = "tak delej!" plati v Norsku "ta det med ro!" (= "jenom klidek!"[mrknutí jedním okem], coz ma za nasledek jistou zacatecni neflexibilitu a predevsim pomalost i v krizovych situacich. Dale patri k norske mentalite ta naivni predstava, ze "tohle se nemuze stat v Norsku".

Prave jsem objevil nahodou clanek v cestine, ktery vysel pred chvili a kde norska diplomatka v Praze rika ohledne predstavy to same: "Nemohla jsem uvěřit tomu, že se něco takového děje".
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=709016&online

Pomaly start cele zachrane a policejni akce – diky norske mentalite to trvalo tak dlouho, nez se akce poradne rozjela.
Pomaly zasah policie kritizuji jak norske media tak i ctenari. Norska vlada nasadila komisi, ktera ma akci vysetrit.

249715

2.8.2011 15:19

RE: Názor pana Bartoše

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 249715

Vážený pane Ikke. Mnohokrát děkuji za naprosto vyčerpávající odpověď. V tak podrobné informace jsem ani nedoufal. Váš text dal uspokojivé odpovědi na řadu mých otázek (ikdyž se to v naší přefízlované společnosti ani nechce věřit). Musím si to v hlavě znovu vklidu trochu sesumírovat.
Takto si představuji plodnou diskusi.
Ještě jednou díky za váš čas a přeji pěkný den

249723

3.8.2011 2:54

RE: Názor pana Bartoše

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 249660

>Zil jsem leta v Norsku a tim padem znam norstinu. Jestli jste si
>racil vsimnout, vyjadruji se zde na zvedavec.org jen k vecem
>ohledne Norska, tedy jen k tomu, o cem neco z vlastni zkusenosti
>vim.
>
>Kdyz jsem cetl prvni zpravy ohledne te bomby a masakru, zacal
>jsem automaticky prochazet norska media, protoze jsem se chtel
>dozvedet vice detailu. Pritom jsem byl uplne sokovan, co pisi
>ceska, nemecka ci angloamericka media o cele veci a jak informace
>nesouhlasi s norskymi zdroji:
Vazeny pane. Kdyz jste na tom tak, jak pisete, obracim se na vas s prosbou. Myslim, ze to bylo v pondeli 1. srpna. Letmo a jen nakratko jsem zaslechl projev predsedy narodniho shromazdeni Norska u prilezitosti oficialniho pohrbu postrilenych obeti. V te letme chvili me okamzite upoutala slova, o nichz ted mohu jenom napsat - v tom smyslu - jak nadale budou chodit politici mezi lid bez ochrany atd. Bylo tam jeste nekolik myslenek, ktere jsem pro spech zaznamenal jen na pul ucha, ale o nichz jsem si okamzite pomyslel, ze by mozna stalo zato poskytnout je Zvedavci. Vite o tom projevu neco blizsiho? Existuje nekde jeho cesky preklad?

249751

3.8.2011 8:48

RE: Názor pana Bartoše

ikke 89.?.?.?

Reakce na 249751

Dobry den,

myslite projev Dag Terje Andersena, presidenta norskeho parlamentu, v pondeli 1.8.2001? Ten projev nebyl u pohrbu, ale v norskem parlamentu (Stortinget) pri zasedani za ucelem pripomenuti a ucteni obeti vybuchu bomby a strelby na Utoya; zasedani se zucastnila i kralovska rodina.

Pochybuji, ze najdete cesky preklad, ale kompletni text v norstine je zde:
http://www.stortinget.no/no/Hva-skjer-pa-Stortinget/Nyhetsarkiv/Forsidenyheter/2010-2011/Minnetale/
Nekolik hlavnich myslenek:
- Vladni cvrt je znicena, ale vlada neni zlomena.
- Cely norsky narod se mobilizoval a stal pri sobe i pres ruzne generace, ruzna politicka mineni a ruzne nabozenstvi.
- Nenechame se zastrasit, zustaneme tou otevrenou a bezpecnou spolecnosti. Teror nesmi vest ke vzdaleni mezi volicem a zvolenym zastupcem. Primy kontakt mezi lidem a jeho zvolenymi zastupci je zakladem nasi reprezentativni demokracie. Tak je tomu dnes a tak to ma byt i nadale.
- Dale se Andersen zminuje v projevu o "lasce" (kjærlighet) ve spolecnosti, ktera prekonava nenavist: Osobne interpretuji tento vyraz vice ve smyslu "tolerance a souziti" ve spolecnosti. Andersen se zminuje dale o tom, ze na pohrbech stali knez a imam vedle sebe.

Faktem je, ze cela norska spolecnost drzela pri sobe: Tim nemyslim jenom ty statisicove pruvody Noru, dokonce i znepratelene motorkarske gangy - Hells Angels, Bandidos a Outlaws - vyrazily (dokonce!!!) spolecne v kolone 1000 motorek z Oslo na Utoya, aby uctily obeti masakru.
http://www.budstikka.no/nyheter/mc-kortesje-til-utoya-1.6386987

Zda se, ze ten sileny magor svym cinem vice sjednotil norskou spolecnost, nez aby vyvolal nabozenskou, etnickou a politickou polarizaci spolecnosti, coz pravdepodobne mel v umyslu.

249765

4.8.2011 6:32

RE: Názor pana Bartoše

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 249765

>Dobry den,
>myslite projev Dag Terje Andersena, presidenta norskeho
>parlamentu, v pondeli 1.8.2001? Ten projev nebyl u pohrbu, ale v
>norskem parlamentu (Stortinget) pri zasedani za ucelem
>pripomenuti a ucteni obeti vybuchu bomby a strelby na Utoya;
>zasedani se zucastnila i kralovska rodina.
Ano, jednalo se o tento projev v parlamentu.

>Pochybuji, ze najdete cesky preklad,
To je mi lito.

>Nekolik hlavnich myslenek:
Nicmene dekuji i za ne.

249815

8.8.2011 7:59

RE: Názor pana Bartoše

ikke 94.?.?.?

Reakce na 249815

Tady interview s Dag Terje Andersenem v cestine:

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=709558

250128

1.8.2011 12:02

Rekapitulace - část 1.

FreedomNC 69.?.?.?

Rekapitulace - část 1.

Jsem rád, že se splnil cíl článku. Rozběhla se diskuze, ve které se mohla zjistit argumentace zastánců mých tvrzení i jejich odpůrců. Skvostné fungování demokracie v praxi. Rekapitulaci obhajoby trestu smrti na základě poznatků z diskuze (tak si představuji fungování demokracie) jsem provedl v mém předposledním příspěvku. Rekapitulaci případu Breivik na poznatcích z diskuze vložím ve dvou částech nyní.

Zastánci konspirativních teorií mne nepřekvapili. Většina z nich si vytváří svou originální verzi příběhu podle zájmové skupiny, ke které se hlásí. Pokud si vymyslím, že Breivika objednal na tuto akci Děda Mráz se Zlatovláskou, aby zničili náš svět a nastolili nadvládu pohádkové říše a Breivikovi jako odměnu nabídli celé království a půl princezny k tomu, jsem po argumentační a důkazové stránce nachlup rovnocenným partnerem většině konspirátorů.

V článku uvedená verze o sociální normy nerespektujícím, samolibém, narcistickém, po obdivu a slávě lačnícím a smrti se bojícím Breivikovi zde tedy doposud vyvrácena nebyla.

249631

1.8.2011 12:05

Rekapitulace - část 2.

FreedomNC 69.?.?.?

Rekapitulace - část 2.

Dospěl jsem proto v této chvíli k tomuto smutnému závěru (omlouvám se předem za přehnanou theatrálnost obou příkladů):

Neslyšíme žádný velmi hlasitý a velmi naštvaný apel na konglomerát lobbistů, médií, politiků a zvolání:
Podívejte se vy zmetci, kam vede vaše přezíravost, potírání svobodné diskuze, pronásledování a umlčování VÁM nepohodlných názorů a občanů, pošlapávání lidské důstojnosti a nerespektování názorů obyčejných občanů a jejich zametání pod koberec s úsměvem na rtech! Vy jste odpovědní za násilí a terorismus v dnešním světě! Pryč s vámi! Chceme svobodu a demokracii!

Místo toho se naříká:
Né, snažně vás prosíme, neberte nám ten poslední ždibíček svobody, který jste nám tady na internetu a doma v ložnici ještě milostivě nechali. My za ten čin přeci nemůžeme, to všechno Franta s Marií. Prosím, nechte nás být, my jsme přece ti hodní, my nezlobíme.

Je smutné sledovat, jak zrůdný nedemokratický režim tohoto světa dokázal udělat z mnoha občanů vystrašené a iracionálně uvažující bytosti bez špetky hrdosti a důstojnosti. Jako to z Vás udělá permanentní stres ve velmi brutálně řízeném vězení.

Znovu se tedy zeptám: Není místo vytváření sci-fi teorií lepší přiznat si, že tato akce nejvíc ublížila soudobým tyranům a hnát tyto tyrany k odpovědnosti? Poždadovat nastolení skutečné demokracie?

249632

1.8.2011 18:19

MK ULTRA (Program manipulace mysli!)

siky 186.?.?.?

Tyhle obeti jsou pouzivane prave pro ospravedlneni toho, k cemu vyzyval pan editor v prvnim clanku - verim, ze unahlene. Cas od casu nekoho vyberou, pouzijou ho k nejake akci a pak nasleduji 'legislativni opatreni', atd. Dalsim pripadem je Sirham, toho pouzili k zavrazdeni Roberta Kennedyho. divim se, ze je jeste na zivu! Ale nejak se nam chlapec taky rozpovidava. Pocitam, ze po fingovanych utocich nebo pri jine prilezitosti ho v tichosti take odstrani. [zahanbení]

249655

2.8.2011 22:15

RE: MK ULTRA (Program manipulace mysli!)

hc 90.?.?.?

Reakce na 249655

Sirham vystřílel na Roberta Kennedyho celý zásobník, ale zřejmě ani jednou netrefil. Všechny zásahy dostal Kennedy z úhlu, ze kterého Sirham pálit nemohl. A prý i Los Angeles Police Department se divil, jaké množství zbloudilých kulek pak v místnosti našel. Nicméně jak už to v takových případech bývá, se závěrem byl hotov už několik minut(!) po atentátu: "Sirham je pachatel, jediný pachatel, a držte huby."

249742

8.8.2011 3:48

RE: MK ULTRA (Program manipulace mysli!)

siky 190.?.?.?

Reakce na 249742

Tak tohle jsem nevedel, asi jim to pres astral tehdy nemirilo dobre. Ale ta hlavni vec je, jak ho tam dostali a to bylo skrze jeho manipulaci - verim jemu. Sam by tam se zbrani nedosel.

250117

Příspěvků: 169

30.07. 05:07  Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
30.07. 09:20 eda521  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
30.07. 10:40 Freedom NC  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
30.07. 11:59 Saša  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
30.07. 12:47 FreedomNC  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
30.07. 15:29 Antiseptik  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
30.07. 16:09 FreedomNC  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 05:09 p.  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
30.07. 15:41 MoUdrostrak  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
30.07. 17:36 Střelec  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
30.07. 18:41 MoUdrostrak  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
30.07. 20:14 ikke  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
31.07. 07:28 MoUdrostrak  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
31.07. 09:06 MoUdrostrak  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
31.07. 15:21 Rene Bartosek  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
31.07. 15:24 Rene Bartosek  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
31.07. 15:44 MoUdrostrak  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 03:02 ikke  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 09:12 MoUdrostrak  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 15:26 ikke  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 23:10 MoUdrostrak  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 10:39  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 14:47 ikke  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 05:33 p.  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 06:26 Rene Bartosek  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 05:47 p.  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 09:42 MoUdrostrak  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
31.07. 15:11 Rene Bartosek  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
31.07. 15:48 MoUdrostrak  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
31.07. 17:48 fohat  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
31.07. 20:49 Rene Bartosek  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 05:42 p.  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 06:28 Rene Bartosek  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 10:17 MoUdrostrak  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 15:54 Rene Bartosek  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 17:00 Kysučan  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 22:41 MoUdrostrak  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 23:43 Luxor  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
02.08. 00:24 MoUdrostrak  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
02.08. 07:03 Luxor  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
07.08. 21:58 Kysučan  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
01.08. 23:13 rataj  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
30.07. 21:01 Střelec  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
31.07. 08:27 MoUdrostrak  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
31.07. 04:48 p.  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
30.07. 15:27 JanaJ  RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,
30.07. 05:24 Latinec  Psenice, koukol, nepritel
30.07. 11:17 ppppp  RE: Psenice, koukol, nepritel
01.08. 11:59 Marten264  RE: Psenice, koukol, nepritel
01.08. 12:45  RE: Psenice, koukol, nepritel
30.07. 07:33  Vrahem z Osla bych mohl být i já?!
30.07. 11:06  RE: Vrahem z Osla bych mohl být i já?!
31.07. 05:55 p.  RE: Vrahem z Osla bych mohl být i já?!
30.07. 11:31 Saša  RE: Vrahem z Osla bych mohl být i já?!
30.07. 07:44 Saša  nechce se JEN zavděčit čtenářům
30.07. 10:56 FreedomNC  RE: nechce se JEN zavděčit čtenářům
30.07. 07:48 Wigwam  Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...
30.07. 09:58 Saša  RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...
31.07. 00:18 ikke  RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...
31.07. 05:17 p.  RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...
31.07. 09:09  RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...
31.07. 12:23 ikke  RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...
31.07. 05:09 p.  RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...
30.07. 12:18 FreedomNC  RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...
30.07. 15:24 Wigwam  RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...
30.07. 16:43 Wigwam  RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...
30.07. 18:47 Wigwam  a tady další
30.07. 18:59  RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...
30.07. 10:30  Ach, pan Svoboda
30.07. 11:28 FreedomNC  RE: Ach, pan Svoboda
30.07. 13:09 Lin  RE: Ach, pan Svoboda
30.07. 15:11 FreedomNC  RE: Ach, pan Svoboda
30.07. 19:22 Lin  RE: Ach, pan Svoboda
30.07. 21:28 FreedomNC  RE: Ach, pan Svoboda
31.07. 17:43  RE: Ach, pan Svoboda
01.08. 10:07  RE: Ach, pan Svoboda
31.07. 05:44 p.  RE: Ach, pan Svoboda
30.07. 12:50  A co myšlenka na vraždící řád templářů, která ho asi přivedla
30.07. 10:42 Lin  Tak ještě jednou
30.07. 11:23  RE: Tak ještě jednou
30.07. 13:22 Lin  RE: Tak ještě jednou
30.07. 15:13 Ing. Dopustil  RE: Tak ještě jednou
30.07. 18:31 FreedomNC  RE: Tak ještě jednou
30.07. 20:24 Ing. Dopustil  RE: Tak ještě jednou
30.07. 15:14 Ing. Dopustil  RE: Tak ještě jednou
30.07. 16:55 Wigwam  RE: Tak ještě jednou
30.07. 19:25 Lin  RE: Tak ještě jednou
31.07. 06:08 p.  RE: Tak ještě jednou
01.08. 06:05 p.  RE: Tak ještě jednou
30.07. 11:37  pricina-dusledek
30.07. 11:56 herdekfilek  ...
30.07. 13:06 FreedomNC  RE: ...
30.07. 12:18  Pan Stwora se nemusí obhajovat,
30.07. 13:55 mt-svk  RE: Pan Stwora se nemusí obhajovat,
30.07. 18:05 Erika 52  RE: Pan Stwora se nemusí obhajovat,
30.07. 22:51  RE: Pan Stwora se nemusí obhajovat,
31.07. 06:16 p.  RE: Pan Stwora se nemusí obhajovat,
31.07. 01:10 Rene Bartosek  RE: Pan Stwora se nemusí obhajovat,
30.07. 13:56 m_univ  ...
30.07. 14:40 MoUdrostrak  RE: ...
30.07. 14:30 n.z.  Zbyva tedy jen jedna otazka
30.07. 15:21 MoUdrostrak  Norský MaŠŠín/gun atentátoval na nejblahobytnější zemi světa!
30.07. 15:30 m_univ  RE: Norský MaŠŠín/gun atentátoval na nejblahobytnější zemi světa!
30.07. 19:02 MoUdrostrak  RE: Norský MaŠŠín/gun atentátoval na nejblahobytnější zemi světa!
30.07. 21:34  RE: Norský MaŠŠín/gun atentátoval na nejblahobytnější zemi světa!
30.07. 15:38 pm  prostá pravda?
30.07. 16:19 n.z.  RE: prostá pravda?
31.07. 06:32 p.  RE: prostá pravda?
30.07. 16:47  RE: prostá pravda?
30.07. 16:40 MoonRaideer  zvedavec a já
30.07. 18:00  RE: zvedavec a já
30.07. 18:04 FreedomNC  RE: zvedavec a já
31.07. 01:23 Rene Bartosek  RE: zvedavec a já
31.07. 05:11 MoUdrostrak  RE: zvedavec a já
31.07. 15:28 Rene Bartosek  RE: zvedavec a já
30.07. 17:40  Kdo zná míru...
30.07. 18:05 Satanist  Breivik ?
30.07. 18:14 Mrkva  
30.07. 19:25 Guru  Až nám Chazaři zakážou vlastnit/nosit zbraně
30.07. 21:29 Jencekkk  Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
30.07. 23:00 dub  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
30.07. 23:42 Lin  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
31.07. 00:29 Kysučan  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
31.07. 12:19 Detoxik  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
31.07. 12:24 Lin  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
31.07. 01:41 Rene Bartosek  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
30.07. 23:08 FreedomNC  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
30.07. 23:54  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
31.07. 06:45 p.  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
31.07. 00:19 Jencekkk  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
31.07. 00:24 Jencekkk  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
31.07. 05:37 MoUdrostrak  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
31.07. 18:50  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
01.08. 11:36 Jencekkk  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
01.08. 16:19 jen tak  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
01.08. 19:53  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
31.07. 13:43 FreedomNC  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
01.08. 19:20 Kysučan  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
01.08. 20:56 FreedomNC  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
01.08. 22:33 Antiseptik  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
01.08. 23:30 MoUdrostrak  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
02.08. 00:27 jen tak  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
02.08. 10:09 MoUdrostrak  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
02.08. 10:05 FreedomNC  RE: Proč ta obhajoba před jinými názory a ještě tak chabá???
31.07. 17:13  Názor pana Bartoše
31.07. 23:19  RE: Názor pana Bartoše
01.08. 03:15  RE: Názor pana Bartoše
01.08. 00:43 ikke  RE: Názor pana Bartoše
01.08. 16:01 Kysučan  RE: Názor pana Bartoše
01.08. 21:22 ikke  RE: Názor pana Bartoše
01.08. 23:10 Luxor  RE: Názor pana Bartoše
01.08. 23:49 MoUdrostrak  RE: Názor pana Bartoše
02.08. 00:01 Luxor  RE: Názor pana Bartoše
02.08. 10:35 FreedomNC  RE: Názor pana Bartoše
02.08. 01:35 ikke  RE: Názor pana Bartoše
02.08. 07:17 Luxor  RE: Názor pana Bartoše
02.08. 12:53 ikke  RE: Názor pana Bartoše
02.08. 12:58  RE: Názor pana Bartoše
02.08. 13:01 ikke  RE: Názor pana Bartoše
02.08. 15:19 Luxor  RE: Názor pana Bartoše
03.08. 02:54  RE: Názor pana Bartoše
03.08. 08:48 ikke  RE: Názor pana Bartoše
04.08. 06:32  RE: Názor pana Bartoše
08.08. 07:59 ikke  RE: Názor pana Bartoše
01.08. 12:02 FreedomNC  Rekapitulace - část 1.
01.08. 12:05 FreedomNC  Rekapitulace - část 2.
01.08. 18:19 siky  MK ULTRA (Program manipulace mysli!)
02.08. 22:15 hc  RE: MK ULTRA (Program manipulace mysli!)
08.08. 03:48 siky  RE: MK ULTRA (Program manipulace mysli!)

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 2

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 174