Diskuze k článku

Stížnost lze napsat i slušně

Příspěvků 24

2.7.2011 10:37

Není to humor - přišlo emailem

Saša 74.?.?.?

ČESKOSLOVENSKO PATRILO DO ROKU 1989
MEDZI VYSPELÉ ŠTÁTY SVETA

Mali sme, ale už nemáme:
Vyspelé poľnohospodárstvo.
Svetoznáme sklárstvo a porcelán, lacný benzín, naftu, uhlie.
Bezplatné zdravotníctvo, školstvo.
Vyspelý strojárenský priemysel.
Lacnú hromadnú dopravu.
Textilný a kožiarsky priemysel. Kultúru a šport pre všetkých.
Lacné a zdravé potraviny.
Lacnú elektrinu a plyn.
Lacnú pitnú vodu.
Prácu pre všetkých.
Sociálne istoty.
Lacné bývanie a služby.
Nemali sme... a ...už máme:
Nezamestnanosť.
Žoldnierov v zahraničí.
Tunelárov a biele Kone .
Novodobých zbohatlíkov.
Rozkradnutú a zdevastovanú republiku.
Bezdomovcov a žobrákov.
Štátny dlh v miliardách eur.
Strach z toho čo bude zajtra.
Morálne zdevastovaný národ.
Nenormálne príjmy - veľké i malé.
Zlaté padáky pre vyvolených.
Samovrahov z existenčných dôvodov.
TO nám priniesla 20 rokov od tzv. nežnej .
TO spôsobili Vlády spájajúce sa do rôznych zlodejských spolkov aby mohli čo najviac rozkrádať štát a ožobračovať tento národ.

D O K E D Y EŠTE ???

B U D Í Č E K, S L O V A Č !!!

247177

2.7.2011 10:49

RE: Není to humor - přišlo emailem

MoUdrostrak 109.?.?.?

Reakce na 247177

Právě si čtu o Cejlonu z péra pana Zigmunda a Hanzelky: zlé socialistické Československo postavilo na Cejlonu cukrovar = třtina na cukr se nemusela poté vozit do tehdy krachující Británie, ale přímo se již vyvážel (nejen) do čajo/závislé Británie cukr.

Británie proto naverbovala pravdo/lásky žoldnéře, kteří (podobně jako sjegdá v Libyi) záškodnicky odstřelovali pracovníky při výstavbě i provozu cukrovaru. ČSSR mělo za "zlý" cukrovar dostatek cejlonského kaučuku, ze kterého zase vyrábělo pneu a další špičkové produkty - nejen na export do celého tehdejšího světa.

Není divu, že pan Zigmung uvádí, že při tisku knihy po Plyši ho mnozí nutily, aby celé stati knihy aurocenSSurně přepsal podle "nového" tj. Pravdy a Lásky...

247178

2.7.2011 14:41

RE: Není to humor - přišlo emailem

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 247178

Rad vas vidim zpet moUdrostraku. Mate zcela praudu. Sam za sebe a dle meho pozorovani, nejen ze stroje TOS byly ceneny od Aljasky po Chile, ale co je dulezitejsi - ceske pivo. Kdekoli jsem jej ochutnal kupr. Bohemia vyrobene v Mexiku, hned jsem byl doma. Proste nase pivovarnicka technologie nemela kunkurenci. A mohl bych jit dal... ale to vy vsichni jiz znate. Napada me pisnicka: "to vsechno odval cas...".

Nejen pravdolaskovci jsou za tu zmenu odpovedni, ale take nase falesna predstavivost. Moc jsme tehda fantazirovali a pritom jsme neli ten raj doma. Dobre nam tak, hlavne ze uz to vime.

247196

3.7.2011 8:13

RE: Není to humor - přišlo emailem

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247196

Vazeny n.z., dekuji za privitani. TOS znali vsichni nadnarodni handliri (stejne jako CKD, Skoda, Aero, Sigma...). Dokonce desetitice km od (dnes jiz vytunelovaneho a zbidaceleho) Ceska si handliri pamatuji, ze TOS byl na levo od spojnice Otrokovice-Zlin. A ze slo o prvni terc, na ktery zamiril po "Gupponofce" fond PPF a.k.a. "zazracny gennius" Kellner resp. jeho loutkovedouci stare zidovske ex-OdeSSa rodiny (yeshivy a "nadání"[mrknutí jedním okem] z Brighton Beach a okoli. Pravicujici pivni Pepici od toho vseho dali Kocarniku, Dlouhemu, Dybovi, Prof. Big Toonnelu, Rapkove & Co. nadsene a ponizene glice (srov. viz. Sava, Elan, Krka, Gorenje etc. ve "zlem" nepravicujicim Slovinsku...). Pravicujme-tunelujme!

247236

3.7.2011 10:53

RE: Není to humor - přišlo emailem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 247236

Když jsme u těch TOS-ek, nejdéle se držel TOS Varnsdorf (horizontálky, obráběcí centra), asi před 4-mi roky to tam nabralo kurs doprdele. První skončily TOSy na výrobu soustruhů, a Číňani už se nakonec naučili i ty horizontky...

247245

2.7.2011 17:44

RE: Není to humor - přišlo emailem

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 247178

Já jsem od Hanzelky a Zikmunda přečetl snad všechno, tj. to co vyšlo před rokem 1968-69 - pak jim další publikování bylo zaraženo až do textilní revoluce - ale nikdy jsem nic nečetl od ZIGmunda a Hanzelky. Ani ten český král Zikmund Lucemburský se nepsal s "G".

Jediného ZiGmunda, na kterého si dodnes pamatuji, byl slovenský hokejista Zigmund Palffy, který tu v Americe hrál několik sezón.

Pokud pana Zikmunda mnozí nutili, aby některé části autocenzurně přepsal, nic takového se nestalo. Na to byl pan Zikmund tak pevný charakter, že se tlaku "pravdoláskařů" postavil stejně tak jako se postavil komunistům. Pan Miroslav Zikmund ještě žije, takže se ho můžeš zeptat, MoUdrostráku, pan Jiří Hanzelka umřel v roce 2003.

247202

3.7.2011 8:48

RE: Není to humor - přišlo emailem

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247202

Ákrane, Ákrane, str. 16, 3. odstavec/ Nakladatelstvi Svoboda, pravicujici rok 1991[smích]
Btw. SiGismund von Luxemburg (* 15. Februar 1368 in Nürnberg; † 9. Dezember 1437 in Znaim, Mähren), auch SieGmund (tschechisch Zikmund, kroatisch ŽiGmund Luksemburški, ungarisch ZsiGmond), stammte aus dem Hause der Luxemburger...
Mas opet obsedantni pain?! Readproofing je jedine misto, gde bys ho zvladl znojit. Bohuzel/bohudik je pred Tebou zastup kozatych, dobre rostlych/ ac bezne obrylehych (ci s cockama) - jsou ale i stastne vyjimky (jak vedi ti, co vim, ze vedi, ze vim...). Moc rad bych Ti hodil kost (a zaroven lek...). Ale misto toho Ti doporucim pravicujiciho golegu Vikki Kozenych/o ktereho je v tomto smeru o mnoho hure postarano... Ci opet zkus LehoZumpu/NeZvedavec.org[smích]

247237

3.7.2011 18:26

RE: Není to humor - přišlo emailem

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 247237

Modrá strako, i přes veškeré tvoje argumenty, příjmení ing. Miroslava Zikmunda se psalo, píše a bude vždy psát s "K". Jen v Sovětském svazu, který jsem navštívil ještě před emigrací jsem viděl v obchodním domě GUM překlady jejich knih, kde bylo napsáno - Jiri Ganzelka a Miroslav Zikmund.

Tvoje občanské jméno Sodek se také píše se "S" a nikoliv se "Z" či Šotek. Až bude tento web psán v latině, chorvatštině či maďarštině, pak si můžeš jeho jméno psát jak chceš. Zatím se tady komunikuje česky či maximálně slovensky.

Pokud je tady někdo obsedantní, tak jsi to právě ty. Ty. který tady publikuje, resp. publikoval, extensivní množství hloupých, nic neříkajících, nesmyslných obrázků, člověk, který jen klasicky tlachá, neustále opakuje stejná nesmyslná slova (pravicujeme, tunelujeme, JůYsEj, autocenSSura a podobné hovadiny, tak nějak ti to napsal pan Stwora, předtím než ti dal "zaraza".

Readproofing, to slovo opravdu neznám, ale proofreading to skutečně v angličtině existuje a osobně bych ti doporučoval se proofreading více věnovat, aby tvoje příspěvky nebyly plné chyb a překlepů. Používání cizích slov je velice ošemetné, tak si to v budoucnosti více kontroluj, nebo dopadneš podobně jako ti angličtináři na Nezvědavci, kteří dokáží napsat (po čtyřiceti letech pobytu v USA či Kanadě) "I must TO learn, proof it, vole, you are a looser, Chigago, Argus beef apod." A závěrem, jak říkal Švejk, pro budoucnost - "Ty se na mne a já se na tebe ..." nezlobíš-nezlobím.

247280

4.7.2011 9:22

RE: Není to humor - přišlo emailem

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247280

Ákrane, Ákrane - opravdu, opravdu, ale opravdu nechápu, proč kamkoliv vlezeš, tak pracuješ s fanatickým nasazením na tom, abys následně masochisticky zakusil opovržení ostatních - a vlastní exkomunikaci. A to jen pro jeden jediný důvod: obsedantní purismus v napravování překlepů a transkripcí!
Nenalezl jsem a nebyl jsem ani svědkem, že bys kdy byl v (ostrém) sporu s ostatními kvůli-vá čemukoliv jinému!
A teď zpět ke mě: Odmalička jsem byl vychovaný ve "zlém" multikulturním prostředí i několika zemích najednou. Takže pochopitelně málokdo zvládal každý jazyk eňoněňo. Ale naprostá většina byla uznávanými odborníky ve svých oborech. A občasná jazyková nedokonalost se NIKDY neřešila spory nebo jízlivostí - spíše pobavením na akademické úrovni. TEČKA!
Na druhou stranu se okolo mne během života prosmyklo mnoho polygotů/polygotek = v naprosté většině ale nepoužitelní pro běžný reálný život.
A teď jeden (pro Tebe jistojistě nepříjemný) gól: hříčkami s "przněnými termíny" jako např. "readproofing" (v jakémkoliv jazyce, kulturním prostředí, společenské úrovni...), jsem často dosáhl zájmu něžnějšího pohlaví (které se zčásti bavilo, a dílem mne chtělo "zachraňovat"[mrknutí jedním okem]. A slavil velice záhy a pohodlně úspěchy. Pořád dokola Ti opakuji: sémantika (a podobné obskurní vědy) jsou rájem pro (nejraději) kozaté, obrýlené a přeintelektualisované baby (což mi i oVčas bere...) = od malička má žena za úkol podle tónu hlasu iHned diagnostikovat stav potomka/potomkůůůůůůůůůůůůů.
Chlap naopak má řešit strategie, nonverbální komunikace a odvracení imperativů. TEČKA!
Takže resumee: Klobouk dolů před Tvým zanícením pro babskou disciplínu a hluboké znalosti: Na druhou stranu, nikdy-vá jsem nenarazil na polygota, který by díky tomu vyčníval nad ostatní nebo se mu někdo kořil = BUCHTY to NEBERE!!! Tak na tom (rozumní) chlapi nedřou[smích]
Kdo si neumí užít v posteli (kde jsou slova + jejich přesný význam (už) nanic), zabývá se sémantikou... Tak neblbni a užívej si života!

247308

4.7.2011 9:25

RE: Není to humor - přišlo emailem

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247308

P.S.: Ta předposlední věta platí pro obě (obvyklá) pohlaví [velký smích] [velký smích] [velký smích]

247309

3.7.2011 10:56

RE: Není to humor - přišlo emailem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 247202

jdi do pr.ele!

247246

3.7.2011 17:55

RE: Není to humor - přišlo emailem

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 247246

O letošní dovolené budu této lokalitě velice blízko. Jedu do Evropy a koncem dovolené i do ČR, tak neměj zbytečnou péči, ty vulgární primitivní anonyme.

247274

2.7.2011 13:41

RE: Není to humor - přišlo emailem

tmo 89.?.?.?

Reakce na 247177

no, částečně to pravdivé je, ale:

---lacné a drahé je dost relativní - oproti socialismu máme nyní nominálně asi desetinásobné příjmy, proto byla-li dvanáctka pivo za 3,10 Kčs, a nyní je za 25-35 Kč, pak je to zcela v relaci. podobně s jídlem v restauraci za 6-12 Kčs a nyní za 60-120 Kč. u benzínu to je 4 Kčs versus 35 Kč, tedy dokonce o něco levnější, a to i přes fakt kolísající ceny zahraniční suroviny, což tato vláda může jen těžko ovlivnit.
---polnohospodárstvo jsme měli sice velké, ale neefektivní (přezaměstnanost kvantem lenochů pracujících přinejlepším na 50%) a nekonkurenceschopné vůči německu, francii i usa. viz výnosy z hektaru i dojivost krav (tam to byl markantní rozdíl).
--- sklářství, strojírenství a textilního průmyslu je fakt škoda (a neodpustím si i zbrojařský, letecký a automobilový průmysl zabržděný pravdoláskovci dle instrukcí z usa), ale v zásadě platí, že můžeš svobodně podnikat v čemkoliv, kde ti trh udělá prostor. a pokud asiaté dělají více a levněji než my, prostě s tím nic nenaděláš, a textiláci musí zaniknout, protože u nás nepěstujeme bavlnu ani neumíme dělat tak efektivně a levně, tedy konkurenceschopně.
---TAKZVANÉ sociální jistoty byly jen trapně malou iluzí, zdrojem rovnostářství a zárukou demotivace, zlenivělosti, vychcanosti a celý ten deformovaný systém byl podhoubím šedé ekonomiky.
---a že máme nenormální příjmy - velké i malé?!? pitomost. každý má takový příjem, jakou má cenu, jakým přínosem pro někoho je... a to určuje trh tím nejefektivnějším a nejspravedlivějším způsobem. pokud se domníváš, že máš příjem malý a schopnosti velké, proč nejdeš dělat jinam, kde to ocení? ale pokud si své schopnosti jen nalháváš a vyšší plat žádáš jen neoprávněně, pak běž do háje.

247192

2.7.2011 14:24

RE: Není to humor - přišlo emailem

l.leimas 90.?.?.?

Reakce na 247192

Ten problém je podstatně složitější, to co jsi napsal je zároveň pravda a zároveň je to zavádějící.
Na polemiku nemám chuť, tak doplním něco k socialistické přezaměstnanosti s přihlédnutím k soudobé vládní politice zaměstnanosti edice roku 2011, Konkrétně zaměstnávání tvz "čidařů" Osob částečně invalidních. Stát na ně poskytuje zaměstnavateli příspěvěk až do výše 66% průměrné mzdy. Zaměstnavatel, obvykle agentura nabízející ostrahu a úklid tyto lidi zaměstná a platí jim cca 50kč/h. Obdobné peníze účtuje svému zákazníkovi. Tak že majitel agentury zhrábne od státu do kapsy cca 15000 měsíčně za každého "čidaře" a návíc za státní peníze prasí cenu práce na trhu. Tehdy i dnes jde tedy o totéž zaměstnat lidi pro které normálně není práce, jenom s tím rozdílem, že dnes se státními penězi napakuje někdo z vyvolených. Pro ostatní ovčany představitelé státu servírují prostřednictvím servilních novinářů polívčičku jak prožírají budoucnost. .

247194

2.7.2011 17:29

RE: Není to humor - přišlo emailem

tmo 89.?.?.?

Reakce na 247194

domnívám se, že zavádějící je jedině to, co píšeš ty, nikoliv co jsem psal já. co já píšu je úplně jasné a jednoduché (a ne složitější) a to, co píšeš ty je v podstatě nesmysl. zdůvodním:
1) kurvení trhu státními příspěvky (přerozdělováním) nepodporuji. naopak podporuji nejmenší možný stát i nejmenší daně, a soukromou dobrovolnou charitu opravdu potřebným.
2) zmíněných invalidů není zásadní množství, proto to neovlivňuje ekonomiku státu až tak.
3) zaměstnavatelé invalidy rozhodně nezaměstnávají jen jako ostrahu. na to je naopak potřeba zdraví. u úklidu asi také. většina invalidů je v drobné výrobě a jako externí pracovníci doma na pc.
4) výpočet je zcela úchylný, a naprosto nechápu, jak to někdo se zdravým rozumem a ukončeným základním může napsat:
>příspěvěk až do výše 66% průměrné mzdy
>platí jim cca 50kč/h
>majitel agentury zhrábne od státu do kapsy cca 15000 měsíčně za každého "čidaře"
takže si ten tvůj nesmysl rozeberme: "až do" je stejně ošidné vyjádření jako "cena již od". v podstatě to znamená, že stát přispívá minimálně 0% a maximálně 66%, přičemž maximum je 66% z průměrné mzdy, která je nyní 23144 Kč. znamená to tedy, že pokud stát přiznal při maximálním postižení 66%, stát zaplatí při mzdě 50 Kč/h maximálně 20x8x50x0,66 =5280 Kč. pokud by dal zaměstnavatel postiženému mzdu ve výši průměrné mzdy, pak by hodinová byla 23144/20/8 =144,65 Kč a z toho kdyby stát opět platil maximum 66%, tak zaměstnavatel dostane 20x8x144,65x0,66 =15275 Kč. tento příspěvek ale zaměstnavatel dostane pouze při udělení průměrné mzdy v ČR, což lze za uklízečky a vrátné očekávat jen stěží.
takže jsi asi nepochopil základní věc -že není zaměstnavateli dána automaticky maximální částka 15 tisíc, a ponecháno na něm, kolik zaplatí zaměstnanci. dostane prostě procentuální příspěvek až podle toho, kolik zaplatí takovému zaměstnanci.
Ale pokud jsi o tom byl přesvědčený, divím se, že sis už svobodně nezřídil agenturu a nečerpáš jako vyvolený ty domnělé příspěvky od státu [mrknutí jedním okem] pomohl bys tím přece sobě i těm invalidům, kteří by díky tobě nalezli zaměstnání.
jenže to tak bohužel vůbec není, takže nevyděláš a píšeš o ničem. zato k věci se ti psát nechtělo. pak je ale lepší mlčet.

247201

2.7.2011 20:20

RE: Není to humor - přišlo emailem

l.leimas 109.?.?.?

Reakce na 247201

A co zákony, zákony čteš? [velký smích] [velký smích] [velký smích]

247218

3.7.2011 9:25

RE: Není to humor - přišlo emailem

Karel2 90.?.?.?

Reakce na 247201

No tak zavadejici je to co pises ty, bo ekonomiku beres, je to levnejsi a tak je to pro nasu ekonomiku lepsi a pro tebe v dusledku lepsi.

Ale jde o tom, ze ekonomika je uzavrene system jako rodinne finance. Takze rozhlik jsi mel dejme tomu o 1/3 drazsi, ale o to jsi mel nizsi schodek mezinarodniho obchodu. Proste rodina take nemuze vic nakoupit nez vyprodukovat.

Ale ocenuji, ze jdi uvedel neco co by se dalo jeste srovnavat, i kdyz jak sem uvedl ekonomika CR jako celek toto stejne neumoznuje. A davam ti plus, ze neuvadis cenu TV v roce 1985 vuci platu techda a cenu TV dnes vuci platu dnes. Bo preci jenom vyroba je ted levnejsi kvuly novim technologiim, ale to treba Cesky statistick eurad nechape, lepe receno na objednavku nechape a pise podobne clanky.

Jinak jeden zname takto zamestnava lidi 3 celkem a primo rekl, ze jesou placeni primo od statu a on ze sveho nedava skoro nic... Takze asi tolik k te tvoji teorii v obreze ktera je se ukazuje v praxi... Nechapes system tedy ty, lepe receno jini znaji klicky ktere obejdou tvoji teorii....

Ja rikam, stat se nemel 1948 zbavit Bate a stejne tak 1989 Cuby bo to jsou lide na ktere muze byt stat hrde. Ne dilina jako Havel ci Klaus.

247240

3.7.2011 10:32

RE: Není to humor - přišlo emailem

tmo 89.?.?.?

Reakce na 247240

tak to jsi mě rozesmál. nevím, jestli to psal nevzdělaný balvan nebo opilý/zfetovaný člověk nebo retard nebo nějaký potomek špatného emigrovaného čecha. ty formulace blábolivých vět jsou kouzelné, a to nemluvím o obsahu=nedomyšlené myšlence.
srovnávat musíš ceny všeho, co vytváří životní standard (komfort), tedy i ty televize (včetně pořadů). ale v průměru to právě vychází stejně, nebo mírně ve prospěch nynější doby. (takže jaké řeči o dnešní drahotě??). v tom "socialismu" byla prostě chudoba, nemožnost výběru a jiná omezení na každém kroku... to si prostě nenalhávejme. já jsem v tom žil, a vím, co si člověk musel pracně shánět na černých burzách (třeba muziku - to už dnes připadá všem absurdní, pokládají to za samozřejmé), džíny jen v tuzexu nebo od známého řidiče kamionu atd. trapné. byli jsme žebráci v ohradě, bez perspektivy.
>jeden zname takto zamestnava lidi 3 celkem a primo rekl, ze jesou placeni primo od statu a on ze sveho nedava skoro nic
haha, tak to je ovšem jistý zdroj, a argument i statistika jako noha! [smích] tím se to tedy všechno mění, že? co kdybys to tedy zkusil ty sám? když je to tak výhodné, pro zaměstnavatele, proč to neděláš?!!
jo, a stát se nikoho nezbavil. stát není osoba. baťa utekl už za protektorátu a komunističtí zloději pak ukradli jeho podnik v čsr, a čubu snad nikdo nelikvidoval, ne? za porušení zákona dostal podmínku a po odvolání byl obžaloby zproštěn.

247244

3.7.2011 11:24

RE: Není to humor - přišlo emailem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 247244

Pane tmo, nebudte tak arogantní, to se nesluší.. Jinak za socialismu, bavme se od roku 1980 dále, to už taková hrůza nebyla. Obchody (mimo potravin) byly sice poloprázdné, ale najíte se těch televizí, aut atd. ?? A že nebyla muzika?? To je fakt tak životně důležité, to snad nemyslíte vážně.. Kolik Vám je?? A hlavně byly tu základní životní jistoty co teď nejsou - práce, bydlení, zdravotnictví. Vychvalovat teď životní standard může jen bohatý člověk, co nevidí, kam to spěje. Běžní lidé budou časem stejně chudí, jak v socíku, někteří ale skončí jako bezdomovci (víte co to je??). Prostě stávající režim může kladně hodnotit jen bohatý člověk, který by tenkrát bohatý nemohl být. Byl by stejně "přiměřeně chudý - ale ne nuzný", jak my ostatní.. A k panu Čubovi - četl jsem rozhovor s ním a tam vyloženě psal, že po revoluci byl terčem neustálých kontrol, které hledaly chyby a nedostatky. Hlavně některým lidem vadila jeho "vnitropodniková banka".. Takže tlak neustál a Slušovice rozpustil. Někdo si něpřál, že by zde byl příklad, že "třetí" cesta může fungovat. Bohužel, třeba za 10 let dojdete k tomu, že i tento systém za nic nestojí..

247249

3.7.2011 21:43

RE: Není to humor - přišlo emailem

svědomí 83.?.?.?

Reakce na 247201

I ty "tmo" jedno! Máš skutečně výstižný nick - "tmář". V tom srovnávání obou dob jsou totiž ukryty pravicovými demagogy oblíbené triky - srovnávají dnešní stav technické úrovně s dobou před desítkami let a tvrdí cosi o průměrné mzdě, která by musela dnes dosahovat přes 30 000 Kč, přičemž opomíjejí fakt, že ani na tu dnes průměrnou nedosáhne valná většina zaměstnanců... A fčúl buď múdrý, jak z teho ven! [překvapení] [chechtot] [vyplazený jazyk]

247288

3.7.2011 11:35

RE: Není to humor - přišlo emailem

l.leimas 109.?.?.?

Reakce na 247192

K lacinému a drahému a proč je tvůj příspěvek zavádějící.
„lacné a drahé je dost relativní - oproti socialismu máme nyní nominálně asi desetinásobné příjmy“ tato hláška je v současnosti nejoblíbenější špinavý trik vládního (Kalouskovo Nečasovského) PR a nejčastěji opakovaná hloupost pravicujících užitečných idiotů.
Vtip je v tom, že nám tady předhazuješ průměrný příjem, který ovšem šedesát procent obyvatel nemá a to neuvádíš. Tak že, pokud někomu stouply příjmy desetkrát je v relaci, pokud někdo má minimální příjem je pro něj všechno 5x dražší než dřív. A to bez započtení hypotéky nebo ůvěrů na bydlení.
Na konci osumdesátých let byl plat kvalifikovaného dělníka s praxí kolem 3000 čistého, horníci měli 8 – 11000, podle výkonů, Ředitelé fabrik kolem šesti, bez odměn. Tak že ten, kdo má dnes cca 30 000 „čistá ruka“ je v relaci a může si užívat relativního poklesu cen. Kdo má šedesát a víc se může smát. Dokud nepřijde o práci. Ten kdo má dnes příjem průměrný, je něco pod úrovní kupní síly z roku 89, s penězy vychází, ale na opravdu kvalitní potraviny si může nechat zajít chuť. Pokud ale má rodinu a odejde mu pračka líta po příbuzných a shání peníze, nebo volá „provident“ a půl roku živoří. Ještě štěstí že „Lidl je levný“.
Navíc u průměrného příjmu se používá další „fligna“, uvádí se příjem před zdaněním, mnohdy před odvodem sociálního a zdravotního pojištění. Na papíře to vypadá lépe, ale člověk se z toho nenají. Dřív se v publikovaných statistikách obvykle uváděl příjem po odpočtu odvodů a daně (čistý) ,
A co zákony o zaměstnávání osob částečně invalidních jsi už přelouskal? Je to ohromné téma [velký smích]
No a pokud bys měl chuť na polemiku k cenám a životním nákladům "včera dnes",jsou jěště tři oblasti, které se dají rozebrat a tyhle vládní lži trochu uvést na míru pravou.

247250

3.7.2011 19:43

RE: Není to humor - přišlo emailem

kulíšek 82.?.?.?

Reakce na 247250

Mne by jen zajímalo, kolik lidí dnes dosáhne na průměrný příjem... Mnoho zaměstnanců dostává výplatu a pár stovek vyšší než minimum - ať už pracovníci supermarketů, ostrahy apod. Někteří tu mluví, jako by tito zaměstnanci nebyli vůbec lidmi.
Minimum je 8500kč, poslední valorizace minimální mzdy proběhla v roce 2007 a ceny některých komodit se zvedly o dvojnásobek. Takový člověk nemůže mít ani rodinu... Dnešní sociální, ekonomická a hospodářská politika je takto nastavena. Prostě dnes už není základ státu rodina, ale trh [velký smích]

Btw k té přezaměstnanosti - naše železnice jsou dimenzovány (komouši plánovali ještě další rozšíření a modernizaci) pro tranzit všemožného zboží. Většina zboží se přesouvala po železnici.

Po převratu rozhodli, že se staneme kolonií a ministerstvo dopravy začalo razit maximální zatížení silnic namísto železnic, které měly projít dalšími úpravami - díky tomu uměle vzniklo místo pro podnikání... o zakázkách na nové dálnice je zbytečné mluvit. O tom, kolik takový kamion sežere nafty a kyslíku také...

247283

3.7.2011 14:36

RE: Není to humor - přišlo emailem

esw 109.?.?.?

Reakce na 247192

Nominálně desetinásobné příjmy oproti r. 1990 nejsou, ani co se týče k celostátnímu průměrnému platu, o němž je navíc známo, že není medián toho rozdělení, dále platy se dosti liší podle oblastí, zatímco ceny zboží jsou stejné všude.

"a to určuje trh tím nejefektivnějším a nejspravedlivějším způsobem. pokud se domníváš, že máš příjem malý a schopnosti velké, proč nejdeš dělat jinam, kde to ocení?" - to jsou nablblické "šlechtické rady", ale i na tebe dojde, pane tržní "pravičák"...

247259

3.7.2011 9:30

To nemá chybu.

Centauria 193.?.?.?

Tenhle článek nemá chybu, už snad jenom chybí."Ja říkám písek a nakopl jsem ho do sedinky" [chechtot]

247241

Příspěvků: 24

02.07. 10:37 Saša  Není to humor - přišlo emailem
02.07. 10:49 MoUdrostrak  RE: Není to humor - přišlo emailem
02.07. 14:41 n.z.  RE: Není to humor - přišlo emailem
03.07. 08:13 MoUdrostrak  RE: Není to humor - přišlo emailem
03.07. 10:53  RE: Není to humor - přišlo emailem
02.07. 17:44 Arkan  RE: Není to humor - přišlo emailem
03.07. 08:48 MoUdrostrak  RE: Není to humor - přišlo emailem
03.07. 18:26 Arkan  RE: Není to humor - přišlo emailem
04.07. 09:22 MoUdrostrak  RE: Není to humor - přišlo emailem
04.07. 09:25 MoUdrostrak  RE: Není to humor - přišlo emailem
03.07. 10:56  RE: Není to humor - přišlo emailem
03.07. 17:55 Arkan  RE: Není to humor - přišlo emailem
02.07. 13:41 tmo  RE: Není to humor - přišlo emailem
02.07. 14:24 l.leimas  RE: Není to humor - přišlo emailem
02.07. 17:29 tmo  RE: Není to humor - přišlo emailem
02.07. 20:20 l.leimas  RE: Není to humor - přišlo emailem
03.07. 09:25 Karel2  RE: Není to humor - přišlo emailem
03.07. 10:32 tmo  RE: Není to humor - přišlo emailem
03.07. 11:24  RE: Není to humor - přišlo emailem
03.07. 21:43 svědomí  RE: Není to humor - přišlo emailem
03.07. 11:35 l.leimas  RE: Není to humor - přišlo emailem
03.07. 19:43 kulíšek  RE: Není to humor - přišlo emailem
03.07. 14:36 esw  RE: Není to humor - přišlo emailem
03.07. 09:30 Centauria  To nemá chybu.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 3

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 0

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 7

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,52 Kč
Australský dolar
15,75 Kč
Švýcarský frank
24,53 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,99 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 133,05 Kč
1 unce stříbra
507,22 Kč
Bitcoin
1 165 963,56 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 762