Diskuze k článku

Nevěřím na spontánní revoluce

Příspěvků 107

16.6.2011 6:53

Spontánost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 204.?.?.?

Pane Stwora, revoluce vždy začínají jako spontánní akce. Záleží na tom, kdo si jich nakonec ujme. Musíme jen doufat, že to nebude někam do levého nebo pravého extrému. Lidé si doopravdy již nezaslouží nějakého nového Pol Pota nebo Ádu. Snad je něco nového za obzorem. Vždyť současný systém, který zavinil největší vymírání Evropy bez jakéhokoli velkého válečného konfliktu nebo pandemie, je neodvratně na konci s dechem jako byl feudální systém se svou zdegenerovanou barokní nebo rokokovou šlechtou. Přece nemůžeme žit do nekonečna v populační výlevce, kam se stahují a postupně splachují ti nejtvrdší a nejbezohlednější imigranti z celého světa. Navíc ve výlevce to vždy nejvíce páchne. Dnešní superelita je již tak daleko odtržena od reality, že její degenerace a pád je neodvratný.

246143

16.6.2011 16:19

RE: Spontánost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 246143

Stejně primitivně, jak revoluce začínají - tak většinou i končí - poznáním, že tudy cesta nevede a ani vést nemůže - pro pubertální nevyzrálost revolucionářů - snadno zneužitelných demagogy a diktátory všeho druhu. Myšlení bolí, viz též:
http://www.seaplanet.eu/index.php/cs/souvislosti/1...

246176

16.6.2011 18:32

RE: Spontánost

hc 90.?.?.?

Reakce na 246176

Revoluce někdy někde vyhráli puberťáci? Revoluce se zvrhávají i proto, že se ocitají pod tlakem reakce. Kdyby Castro po svém vítězství Kubu nebolševizoval, tak by s ním byli Amíci rychle hotovi. Jako s Allendem v Chile. Prý i v SSSR pak při prosazování různých tvrdých opatření argumentovali Allendem: "Byl příliš měkký a podívejte se, jak dopadnul."

246198

16.6.2011 21:04

RE: Spontánost

Maut 88.?.?.?

Reakce na 246143

Dovolím si nesouhlasit. Od Velké francouzské revoluce (včetně) nebyla žádná zásadní a úspěšná společenská změna spontánní, ale předem plánovaná, od počátku kontrolovaná a Ilumináty/Svobodnými zednáři profinancovaná. Řílá se, že revoluce žerou svoje děti. Správněji by mělo být : nepřizpůsobivé, nedisciplinované, nenažrané a loutkaři/investorovi neloajální děti. Takoví zkončí dosti dramaticky (buď se mažou stopy k loutkaři, nebo se odstraňuje překážka další etapě plánu)- jako např. bratranci Robespierre a Bronstein-Trockij.

246213

17.6.2011 2:17

RE: Spontánost

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246143

Vladimír má pravdu, dycky se těch spontáních akcí někdo ujme. Jediná vyjímka je pokud fouká tak silný vítr, že se toho ujmout nedá. To většinou ze starého systému moc nezůstane. Semtam někde mají v horních patrech masově více rozumu, tak z toho vylezou značně otlučení a dolamání, ale oproti zbytku světa jsou jasným vítězným jednookým mezi slepýma. Mám nepříjemný pocit, že jedná velká bouřka k nám pochoduje velmi svižným tempem a rád se podivám na toho, kdo si ji chce osedlat. A mám tušení, že pohled před i po nasadnutí do sedla se všemi z toho plynoucími důsledky bude diametrálně odlišný. [velký smích] [velký smích] [mrknutí jedním okem] Ono jít s během věcí má v těchto případech něco do sebe.

246239

16.6.2011 7:36

změna

kalik 193.?.?.?

Nesouhlasím s autorem v tom, že nastolené režimy po revoluci byly horší než ty před tím. Situace lidi se často zlepšila, ne sice nějak moc výrazně, ale posun tu byl. Spíše než o revoluci šlo evoluci po malých krocích. Jsem přesvědčen, že stojíme v současné době na křižovatce a záleží jen na nás, jaký směr určíme a zda-li se konečně poučíme, že zastupitelská demokracie, kapitalismus a "darwinismus" nejsou to pravé ořechové a že by bylo na čase si vytvořit něco vlastního, lidového, odspoda. Elita to tlačí jedním směrem, lidé spontánně druhým. Záleží na tom, kdo bude vytrvalejší, silnější. Budou-li lidé pořád ovce, pak se nám tu vytvoří jakýsi orwellovský svět. Pokud se lidi aktivizují, mohlo by to vyústit v lepší společnost. Vše to ale záleží na těch lidech, na vědomí. Jak se zdá, zatím ještě nenastal správný okamžik, který by dokázal lidi vyburcovat. Jako nejpravděpodobnější rozbušku vidím v krachu finančního systému. Jak vidno, dlouho to trvat nebude.

246147

16.6.2011 8:26

RE: změna

lu.bro 85.?.?.?

Reakce na 246147

Vlastně jste právěpopřel svůj nesouhlas.....

Napsal jste zajimavou myšlenku, kterou já osobně používám často k argumentaci. Nesouhlasíte s článkem, protože se podle Vás nejedná o revoluci, ale o evoluci. Ale musíme se pravděpodobně na to podívat z dlouhodobého hlediska. Máte pravdu v tom, že se lidé mají lépe než dříve. Ano, ale také to je tím, že polistopadové vlády nasekaly tolik dluhu, aby vyvolaly dojem že je lépe.

Máme se skutečně lépe, ale podle mne a tím navazuji na Váš začátek článku, je to dáno vývojem, technologiemi, vědeckými pokroky.
Dokonce bych řekl, že dnes se mají lépe lidé v Číně než před rokem 89. Takže nesouvisí to s režimy, nesouvisí to s demonstracemi, ale je to dáno vývojem. To že je zde dnes celosvětově režim tak zkorumpovaný a tak prolhaný jen brzdí vývoj a rozvoj lidstva.

Často pravicoví ovčani používají argumenty typu, máme se lépe protože tu nejsou komunisti. Za komunistů byla bída. a td. a td. Vždy, když mluvím s nějakým slepým pravičákem, tak používám přirovnání. V době bronzové se měli lidé lépe než v době kamenné. A byli v době kamenné u moci komunisté?????????

Takže máme se lépe v oblasti materiálna. To ano, ale jinak jsme si spíše pohoršili. Nemyslíte?

246149

16.6.2011 13:29

RE: změna

kalik 193.?.?.?

Reakce na 246149

Souhlasím s vámi. No nakonec to bude jakási syntéza jak režimu tak vývoje technologie. To nejpodstatnější je však vývoj jedince, jeho uvažování, smýšlení, světonázoru. I ten režim a technologie je pouze substrát pro výboj jedince, respektive naopak. Vývoj jedince tvoří režim a technologie, jsou jeho obrazem [smích]

246167

16.6.2011 8:34

Byt jako oni?

orels 85.?.?.?

Přečtěte si PSP, tam to všechno je černé na bílém. Takže co s tím? Abychom mohli zvítězit, musíme se vcítit do jejich kůže. Do kůže „elit“. Naučit se myslet jako ony, být stejně bezcharakterní, kluzcí jako had, bez etiky, tvrdí, bezohlední a zlí. Musíme se snažit vše posuzovat jejich pohledem a jako při šachové partii předvídat jejich další tahy. To je začátek. Dlouho nebudeme rovnocennými protivníky, ale snad by nám to aspoň pomohlo neopakovat stále stejné chyby. Co dělat dál, nevím. Jen jedno vím: Nerezignovat a nevzdávat se! Na něco přijdeme. I „elity“ mají svou Achillovou patu. Ale demonstrace to určitě není.

Hmm.. Myslim, ze nasi nejvetsi silou je CESTNOST, CHARAKTERNOST, SKROMNOST (touha nehromadit zbytecne majetky), UPRIMNOST a VZAJEMNOST (ve smyslu socialniho citeni). To, ze nas ovladaji, je dusledkem toho, ze nam implementovali jejich hodnoty. Naopak pokud je s nimi sdilet nebudeme, budou bezmocni. Jejich moc prameni predevsim z bezcharakternosti nas dole.

246150

16.6.2011 8:39

Změna přijde tak jako tak...

Henteres 90.?.?.?

Je to můj názor a nikomu nic neberu, protože každý na to máme svůj pohled...
Osobně se domnívám, že změna přijde zákonitě a bude to celkem brzo než-li později.
Důvod vidím jednoznačně v mladých generacích, jejichž pohled na svět je daleko otevřenější, než jsme měli my, co jsme ještě vychováni ve starém duchu "drž hubu a krok"...
90. ročníky už jsou mimo dogmata týkající se ovčanství v nějaké republice nebo posuzovat mezi sebou režimy, kterej byl lepší a proč... A to všechno jen díky tomu, že si uvědomují jádro změny, kterou tu prostě udělají.
Jsou zvyklí neustále komunikovat nejen po síti, ale i pomocí mobilních služeb. Takřka každý už minimálně zvládá angličtinu, ne málo z nic k tomu umí i francouzky, rusky, německy...
Pohyb jejich myšlenek a šíře známostí, byť jen po síti, má naprosto jiné obrátky než u nás, co už leta žijeme v zaběhlém režimu, který se mění jen zřídka a když už, tak hlavně čistě účelově...
Tím, jak všechno kolem kapitálu zatlačilo běžný život do kouta, z potomků a nastupujicích generací jsou samorosti systému a to naštěstí povětšinou ve školách a vzdělávacích institucí. Díky tomu jsou jen minimálně ovlivněni staršími generacemi. Jejich rodina je tento virtuální pohled na existenci a věřte tomu, že to budou bránit zuby drápky...
Jasně, my starší vám nerozumíme a ani nemůžeme, protože vy žijete, my jen přihlížíme.
Máme pocity jako: muset chodit do práce, a muset zaplatit složenky, muset naplánovat dovolenou, když už máme na to podle zákoníku práce nárok...

Chápete ten naprosto rozdílný pohled na svět navíc s využitím dostupných moderních technologií...???

Dnešní kapitalismus tyto technologie používá zejména pro podporu byznysu, jenže mladí lidé to používají zejména pro podporu života a v neposlední řadě byznysu.
Komunikace, to bude nový směr, který pohne vším, ovšem to nebude lehké... Tak jako tak ale změna přijde a bude se to týkat hlavně 70. ročníků a nahoru...

Měl jsem možnost si popovídat s pár studenty cca 22 let věku a ti to vidí naprosto jednoznačně.

"Lidi se musí změnit tak, že o sobě přestanou mlčet a každej dá třeba na net všechno o sobě, tím pádem pro celou společnost bude vidět a že umí opravit např. vodovodní kohoutek, tak někdo jinej ví, že si ho může zavolat domů na opravu a borec půjde a opraví to, inkasuje a pohoda. Proč nad tímhle vším ještě něco musí být...??? Nějaký daně, úvěry, politika...??? Na co, vždyť kohoutek opravuje instalatér, tak ať si řekne cenu a má vydělaný, proč je nad ním ještě někdo další, kdo mu nesvobodně určuje, jaký podíl jen tak odevzdá na veřejné účely, aniž by měl kontrolu, co se s jeho penězi děje...???

Chápete, jakým směrem tito mladí lidé přemýšlí...???

246151

16.6.2011 8:40

RE: Změna přijde tak jako tak...

Henteres 90.?.?.?

Reakce na 246151

A paradoxně jsou to kolikrát názory naprosto jakoby přirozené a logické... "Proč je ještě někdo nad námi a saje z nás naše hodnoty...???"

Takže jestli spontání změna (revoluce)...??? Ano, přijde a naprosto přirozenou cestou a jednoznačně bude docela radikální oproti tomu, co známe dnes. Jediný otazník visí nad časovým horizontem jednotlivých událostí. Tím, jak si dnes pánové v politice čím dál víc podkopávají úrodnou půdu pod nohama, tím rychleji budou vznikat i vyhrocenější průběhy změn, které nevyhnutelně nastanou. Je jenom na elitách, jestli se přechod do změn stane historicky opět agresivním v "nějakém" měřítku nebo poprvé v historii ustoupí elitářství, odstoupí do pasivního důchodu a lidstvo se pozvolna přehoupne do nové doby, kde každý bude mít takovou hodnotu, jakou bude schopen nabídnout...

To je ovšem hudba budoucnosti. Nám stačí, když to přežijem... [velký smích]

246152

16.6.2011 9:18

RE: Změna přijde tak jako tak...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 246151

Nezdieľam Váš optimizmus. Otvorený pohľad na svet dnešnej mládeže čoskoro zastrie mariška a postupne i tvrdé drogy.
Sociálne siete ich zmanipulujú a správne nasmerujú. Veď prečo asi vznikli?
Viem si predstaviť pochody mladých za práva homosexuálov, za legalizáciu drog, či za slobodu Tibetu... Neviem si ich však predstaviť, že by demonštrovali, alebo štrajkovali za sociálnu spravodlivosť, alebo trebárs proti agresívnym vojnám, ktoré rozpútava NATO na čele s USA.
Pokiaľ sa nenaučíme medzitriednej, medzigeneračnej a internacionálnej solidarite a budeme sa hrať každý na svojom piesočku a zbierať len vlastné benefity, prehnité a skorumpované prostredie, v ktorom žijeme, sa nikdy nezmení.
Ešte by bola jedna nádej, zmeniť ho môže také malé humanitárne bombardovanie.
Boh nás uchovaj od takých koncov.

246155

16.6.2011 23:35

S těmi sítěmi je to svatá pravda, ostatně do sítí se odjakživa chytalo...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 246155

Ať už jsou třebas vyvolenecké čili (světo)vládní...

246228

16.6.2011 9:37

RE: Změna přijde tak jako tak...

JPG 90.?.?.?

Reakce na 246151

Je-li naděje pro změnu u mladých generací podložena technologií, zde řečeno interetem atd, pak nelze spoléhat na to, že tato generaze změní svět. To je obrovský omyl. Sebeklam.

Pohyb myšlenek závislý na něčem tak křehkém, jako je internet je bohužel dost nejistý. Mladí lidé znají sice 3 jazyky, umí klikat na internetu a na všechno mají svůj NÁZOR.
Ale to, co jim chybí je ODVAHA a ODPOVĚDNOST k nevyhnutelnému.
To se nikde nevyučuje - a v rodinách je desetiletí destukce těchto hodnot.

Internet není veřejným statkem tak, jako vzduch, slunce. Internet je závislý na technologii a ta má své majitele. A majitelé technologií, i majitelé moci to dobře vědí.

Naštěstí pro nás vědí, že přímou destrukcí neovladatelého internetu ještě není záruka, že tím svou moc posílí, takže jsou zatím ve fázi "vývoje ovladatelného internetu". Až dojde jejich cílevědomám úsilím do stádia, že bude Internet pod kontrolou, nebo bude mít altrnativu ve stabilnější distribuci informací které budou pevněji udržovat moc, ... pak uvidíme věci, na které nebudem stačit valit oči.

Naděje je v tom, že jedinec změní své myšlení směrem k sociálnímu.
Změní staré myšlení typu "usiluji o svůj prospěch a z toho MŮŽE být i prospěch veřejný" --- > na jednoznačné chování: Moje chování nemůže být v přímém rozporu se společným prospěchem. Svůj osobní prospěch odvozuji od prospěchu mého okolí, užšího i globálního.
A k tomu je potřeba nejen odvahy, odpovědnosti, ale i základního vzdělání v mezilidské empatii a sebeuvědomění jako druhu.

Individualismus, byť je podpořen internetem a tváří se jeko osobní svoboda, je destruktivní postoj lidstva. Osobní svoboda musí být v souladu se společností.... člověk jako druh je tvor sociální, jako jedinci nikdy nepřežijeme. Zabijeme se navzájem.

246157

16.6.2011 11:47

RE: Změna přijde tak jako tak...

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 246157

Dlouho jsem od Vás nečetl žádný příspěvek. Bývaly zajímavé. Máte opět pravdu, ale dovolím si něco doplnit.
Mnoho diskutujících hovoří o změnách především myšlení. Zcela souhlas.Ruku v ruce je důležité také vytvoření vhodných podmínek pro tuto změnu.
Uvedu příklad. Lloyd George navštívil Německo v roce 36 a podal zprávu britské vládě. Kromě informací z průmyslu, ekonomiky atd. na prvním místě jmenuje obrovské pozitivní změny ve vztazích a myšlení lidí, které připisoval Adolfu Hitlerovi. Uviděl tak něco, co Británii chybělo. Silné národní uvědomění a vize, že konání lidí má nějaký smysl a cíl a že Německo tento smysl nachází.
Věřím, že pokud národ uvidí, že jejich práce a snažení má nějaký smysl, dokáže to změnit jejich myšlení směrem pozitivním z hlediska individuálního i ve vztazích vzájemných.

246162

16.6.2011 13:43

RE: Změna přijde tak jako tak...

JPG 90.?.?.?

Reakce na 246162

Díky, nečekal jsem že si mě někdo pamatuje.
A díky za doplnění... souhlasím. Určitý posun tu skutečně je, dynamické a skupinové myšlení obrovsky akcelerovalo. (někdy bohužel i ke groupthinku)
Jsou námitky, že to je hodně nerovnoměrné, že to je jen u střední třídy západní civilizace... a zejména v třetím světě je mnoho lidí, kteří nemají to uvědomění... ani nemají životní zdroje to řešit.

Jak pozoruji, přesto i v nejchudších sociálních skupinách (zemědělci v Indii, Africe, Jižní Americe, pastevci kdekoliv.... chudí rybáři na ostrovech, bezejmenní otroci (!) někde na plantážích, bušmeni nebo domorodci z pralesa... ) tak ti všichni dovedou svými slovy popsat, že je NĚCO HODNĚ ŠPATNĚ a někteří z nich už umí říct i to, proč je to špatně a jak by mohlo být dobře.

Pro mne to je pozitivní signál, bohužel jej doplňuji skepsí, že nemusí mít tento stav vědomí dostatečný vliv na dějinné pohyby s takovou rychlostí, aby odvrátily nevyhnutelnou systémovou katastrofu.

Dnes potřebujeme, aby si existenční nutnost změny k lepšímu uvědomili ti "nejschopnější" z lidí... oni nejvíc ovlivňují běh světa... kdyby jen 100 největších korporací zásadně změnilo dynamiku svého podnikání, aby to bylo ve prospěch planetě (nejen korporacím) tak je vyřešena spousta aktuálních i budoucích latentních problémů (včetně sociálních) ...

246168

16.6.2011 16:55

RE: Změna přijde tak jako tak...

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 246168

Nejschopnější lidi je třeba donutit k práci ku prospěchu všech. Ne, to je hloupé slovo, spíše motivovat.
Dvacetiletý vývoj u nás mě přesvědčuje, že konkurence je vhodná jen v určitých oblastech a v určité míře.
Vede jen k individualismu, sobeckosti a hrabání mamonu. O nějakém morálním úpadku není ani třeba hovořit.
Pokud se ukáže však vhodný cíl, může být motivující.
Náš "polistopadověkotrmelcový" vývoj mě jednoznačně přesvědčuje, že hnacím motorem společnosti (raději národa) může být jedině spolupráce a nikoliv konkurence, ale to mnozí neradi slyší a myslí si pravý opak.

246181

16.6.2011 18:26

RE: Změna přijde tak jako tak...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 246168

JPG, váš první příspěvek o internetu jste sice trochu vylepšil tímto druhým, ale to podstatné o internetu vám stále uniká. On internet "bydlí" ve stejném vzduchu jako sítě našeho vědomí (informační pole). A zde, ve společném prostoru se propojují "podobnosti", ale i "opaky" (největší s nejmenším dají také "rovnováhu", ale jiného typu než je ta, postavená skupinou podobností).
Také možná nevnímáte, že s rozpadem jedné struktury přebírá řízení struktura jiná SOUBĚŽNĚ, což je zjistitelné až po nějakém čase. A nová struktura řízení je buď podobná - anebo opačná. Podobná ve funkci, ale pod opačnými slovy. Pojem "demokratůra" tak velmi výstižně ukazuje jedinečnost naší mateřštiny spojovat extrémy.

Žijeme v době, kdy si lidé uvědomili (uvědomují) podobnost systémů vládnutí - a přinejmenším ve svém podvědomí se připravují na překlopení - vytvářejí podmínky (= svou otevřeností) pro nastavení velikosti fraktálů, ve kterých se budeme pohybovat. Včetně vazeb mezi nimi.

Zde bude opět nezastupitelná úlohy internetu a jeho "kontrola" skrze rychlejší "sociální sítě".
Postupně se nastavují přímé linky "dodavatel-odběratel" nejen ve zboží, ale i ve vztazích. naše generace to sice chápe obtížněji, jsme jakousi "záchrannou brzdou", aby se rychlost přeměny myšlenkových vzorů "nepřepálila".....

246196

16.6.2011 21:20

RE: Změna přijde tak jako tak...

JPG 90.?.?.?

Reakce na 246196

síťě našeho vědomí ... OK, dokážu připustit takovou ideu. Ale nemyslím si, že je dokonale přesná.
Je častý sklon personalizovat určité anorganické i organické struktury, abychom je lépe popsali, pochopili... Máme pocit, že vidíme jak ten organismus promyšleně funguje na 100% v každé své buňce... Skutečnost je mnohdy jiná - i organická struktura má spousta lenivého masa a sádla a jen jeden malý mozek... Anorganická je tuplem jen nástroj s vnějším řízením.

ono je to všechno hezké, konstruovat si jakékoliv budoucnosti internetu... nejvíce stejně budem překvapeni, když zůstaneme jen spotřebiteli a diváky. Lhostejno jak to, nač se budem dívat bude dokonalé.

ale veškeré tyhle radovánky jsou vpodstatě ve střetu s jednoduše strohými zprávami. Takové zprávy, byť vypadají bulvárně a nevěrohodně, tak ve skutečnosti se nenarodily dnem vydání tiskové zprávy... ony se rodily postupně nejmín 30-40 let... ještě dřív, než do našeho chování začal vstupovat internet.
A smutný fakt je i to, že dnes se rodí věci, které pocítí někdo za dalších 30-40 let a tim už FAKT KURVA nic neudělá... cítí se snad někdo z nás odpovědný za takové události? Málokdo.

Spekulace o tom, kam se dovyvine internet začnou být v blízkém horizonu jalové, protože většinu lidí začne zajímat úplně něco jiného. Voda, jídlo, vzduch. Tato většina lidí bude pouhou svou existencí a elementárními potřebami posunovat situaci dál za hranice návratu.

No a abych nebyl příliš off-topic: Stejně jak autor článku nevkládám důvěru do spontánních revolucí vznikajících např. crowdsourcingem. Crowd s nízkou úrovní zažehnutí a mizerným hořením nikdy nevzplane, ikdyby u něj jiskřilo deset krásných prskavek. Proto je potřeba jít za těmi nejschopnějšími. Zmrdům jít po krku a těm kvalitním dodat maximum k tomu, aby něco změnili k lepšímu. Rozlišit jedny od druhých je věc neméně složitá. Já to dělám tak, že používám video ke vzdělání. Vidíte? Bez internetu by mi to nešlo, ale stejnak nejsem internetový adorant.

246216

16.6.2011 21:21

RE: Změna přijde tak jako tak...

JPG 90.?.?.?

Reakce na 246196

Praktická metoda, jak něco spustit je inspirovat dobré iniciátory.
praktikovat moudrost, budovat sociální společenství (jsem přesvědčen, že k tomu aby to ten chlapík dokázal nepotřeboval internet) ...a... spousta dalších věcí... rozhodně ne pouze s internetem. nemám teď čas vybírat jen něco, když většina témat blízce nebo vzdáleně s hledáním řešení ke změnám souvisí.

Přeju komukoliv asi rok volného času to shlédnout a pak odpovědět, k jaké konkrétní změně nám ten Internet pomohl.

246217

17.6.2011 1:52

RE: Změna přijde tak jako tak...

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 78.?.?.?

Reakce na 246217

Viděl jsem ho na TEDu a Vy jste mi to připomněl. Už tehdy jsem si říkal, to je přesně ono, to je někdo, kdo se probudil a udělal NĚCO NAVÍC. Jak si tam sám přiznává, že ho semlely prachy a že jako analytik hedge fondu toho pro společnost asi moc neudělal, to je pokora. Protože u něj to nevypadá, že by s tím hedgem seknul, protože na to inteligenčně nestačil. Máte pravdu v tom, že tenhle chlapík je dobrej vzor, iniciátor, a takoví jsou potřeba.

Konkrétně pak ten příklad s prohozením homework-lecture je inspirativní, člověk pak rozezná podobně vzorový profesory třeba na svý VŠ, když přednášky jsou k dispozici pořád online a je doporučeno si je projít doma, protože výklad je pak improvizovanej. Takže pro mě ten základ tý jeho Academy není nová revoluční myšlenka, ale udělat z toho mapy a napojit to na celou platformu, to je hodně, hodně dobrý. Dalo by se v tom i vysledovat to, že o podobný věci se podobně inspirativně snažili profesoři matematiky, co jsem měl, snažili se nepsat ji nudně, postupovat od opravdu jednoduchých a postupně a názorně ke složitějším příkladům, ale tady je vidět ten pokrok technologie, kdy se dá snadno využít pro to, aby to nezasáhlo jen třídu, nebo ročník, nebo katedru, ale aby to vylezlo ještě dál... Ani nemluvě o tom, jak ten učitel nemusí zasahovat sám, ale může s radou za tím "zaseklým" poslat toho, který tu danou látku už zvládnul.

takže vopravdu dobrej link, tohleto.-)

246236

17.6.2011 23:22

RE: Změna přijde tak jako tak...

Had... 82.?.?.?

Reakce na 246217

Dobré odkazy a dobré prezentace.
Potvrzují mi opět, že doba zraje a prvek zvaný "vědomí" se stává bližším více lidem.
Je tam někde něco i o "morfické rezonanci" (neboli prostor má paměť, česky řečeno)?

246302

16.6.2011 18:06

RE: Změna přijde tak jako tak...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 246151

Henteres, mladí jsou v zajetí dogmat jako jejich předchůdci, jenže jiných. Jste toho příkladem. Podle toho jak je váš příspěvek napsán si tipnu, že pracujete v IT ...

246190

17.6.2011 8:37

RE: Změna přijde tak jako tak...

Henteres 90.?.?.?

Reakce na 246190

Ne ne, nepracuji v IT, i když jsem vášnivý uživatel výpočetní techniky i internetu...
K mým závěrům mě postupně dopracovala zejména osobní komunikace s lidmi, neboť moje práce tkví v tom, že jezdím zejména po ČR i evropě s kolegy a montujeme nebo svařujeme kovy (ocelové konstrukce) na zakázku. Tím pádem se v podstatě dostanu každý měsíc do jiného kraje, města nebo státu, kde je většinou existenční tematika taky aktuální.
Chcete něco vědět...??? Ono to všechno dopadne blbě, moc blbě. Staří si drží koryta a mají na to adekvátní nástroje, mladí na to kašlou, protože dokud chodí do školy mají pocit, že si svobodně můžou žít svoje životy, takže je tu zdroj nespoutanosti. Ovšem až vylozou ze škol, tak upadnou do stereotypu jako my všichni ostatní a k odporu proti vizím elit se zmůžeme zase jen tady na foru u klávesnice a doušku horké kávy...
Proto to všechno dopadne blbě... [chechtot]

246254

17.6.2011 0:49

RE: Změna přijde tak jako tak...

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 78.?.?.?

Reakce na 246151

Já bych to moc rád viděl tak, jako Vy, ale co jsem měl šanci diskutovat u nás na škole se svými vrstevníky, tak i studenti z oboru mají mizivý rozhled, neví co byl dot com bubble, co jsou futures, atd. Na výpočetce programátoři studovali s tím, že nástupák v IBM pro čerstvýho inženýra je 40. Bezva, hotovo, nic kolem mě nezajímá, politika, ani ťuk. Na katedře ekonomiky, na řízení energetiky, je situace stejná, jen plat vyšší a zaměstnavatelem je ČEZ. Politika, zájem o ni? možná rámcově o tu místní. Ale mezinárodní rozhled, kontext? Bída. Takže moc nerad to říkám, ale i když tomu Vašemu popisu o používání facebooku a snad i angličtině u mladých lze věřit, tak moje zkušenost je, že tak jeden z deseti to dokáže použít, a z nich nemá každý hned ambice jít to vykřičet do světa. Na Dejvický se na protest usadí ve vagonu metra, přihnou si vodečky, nebo se projdou po Václaváku s transparentem "proletáři všech zemí, vyližte si prdel" to opravdu nenahrává Vašemu optimistickému scénáři, ale spíš tomu chybějícímu sdělení, jak popisuje editor. Opět, BOHUŽEL, protože všichni bychom si přáli, aby něco zmohli.. ale s vypatlanou sprostou cedulí to nebude.

246232

16.6.2011 8:46

PRAVICUJÍCÍ OBČAN KTERÉMU VĚŘÍM KAŽDÉ SLOVO

fohat 88.?.?.?

http://okamura.blog.idnes.cz/c/167628/Stavka.html

246153

16.6.2011 9:48

...revoluci vždycky "někdo chce"

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Revoluce, která je "na stole", je o přeměně našich myšlenkových vzorů. Historii, kterou psali vždy vítězové - začínají dnes psát ti "poražení". Nemíním davové veřejné konflikty s mocí, vedené principem "bojuj nebo uteč (klekni)". Růst dostupného informačního prostoru díky internetu nám nabízí hledání dalších a dalších "modelů života". To všechno ale nakonec může skončit na nutnosti jít do práce aby bylo na chleba...

Myšlenku, jak řešit nakládání s časem vyvíjí lidská populace v etapách "programů pro Zemi", které jsou stále přesněji datovány. Faktem je, že předchozí či souběžné myšlenkové koncepty, které navazují "program křestu" na svou historii - si stále uchovávají svou dataci, i přes přijetí gregoriánského číslování roků.

Obecný souhlas s číselnými cykly Mayů navazuje Atlantské znalosti o povaze času na ty naše - a připravuje tak i možnost aktivace dalšího programu, uváděného jako "Zlatý věk lidstva". Zlato jako cíl stálo na počátku realizace "křestu" "západní větví", ke které se dnes tak vehementně hlásíme jako národ. Ale kořeny máme i v té druhé větvi, dnes zúžené na muslimy a jejich způsob upravení programu (bible). Na stole je postupná detekce ale i přijetí užitečných principů z obou těchto prováděcích nástrojů (náboženství). Osobně tvrdím, že "netečné zlato" bude nahrazené "věkem stříbrným", kde stříbro se "musí cídit", aby si udrželo krásu a čistotu. A my, "blonďáci věkem" patříme k těm, kdo budou nabízet spolupráci těm, co "stříbro ve vlasech" teprve čekají...

...a k přijetí "nepřítele/přítele" (náboženství, ale třeba i svého šéfa, partnera...) je třeba dozrát, smísit mnoho protiběžných energií do "společných aktivit", kdy revoluce jsou jednou z těch fungujících možností.

Hezkým příkladem je i dnešní "stávka", ukazuje schopnost česky myslících lidí v řešení toho, co už nešlo vyjednat. Mottem je "přežít den pokud možno v klidu" - kdo mohl, našel si tuto cestičku. A ti, kdo mají energie víc, ti jsou v průvodu. Mnozí jen "provplánově", ve snaze ukázat, že "se nedají". Ale právě tito umožní jiným připravovat projekty pro změny, kde podporou pro ně jsou právě lidé v ulicích.
Už tu někdo psal, že vždy záleží na tom, kdo a jak využije "revoluční kvas". Do jaké míry se dav nechá vést nastrčenými figurami, včas v minulosti implementovanými do různých uskupení. Poznat kdo je kdo - to dav neumí. Uvidíme tedy, jak se slova odborářů budou mísit s jejich činy.

Obecně platí, že mocní rozehráli hru na víc frontách, než mohou kontrolovat, díky tomu se budou množit trapasy, vzniklé jejich nedostatečnou (vnitřní) komunikací. Je to takové "dělení (do) buněk" (rozpad systému zevnitř)z nedostatků ve vedení.

Uspořený "ČAS VĚNOVANÝ PRÁCI", který se dnes devalvuje finančními spekulacemi (úsp...Automaticky kráceno

246158

16.6.2011 9:49

RE: ...revoluci vždycky

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 246158

Uspořený "ČAS VĚNOVANÝ PRÁCI", který se dnes devalvuje finančními spekulacemi (úspora vašeho dluhu - taková kravina....!) a tištěním "prázdných peněz" - ten bude dnešním mocným chybět. Dali si v historii práci s vývojem úroku a jeho efektu - peněz. Peníze představují volnost nakládání s časem.
A protože se tyto peníze hroutí, začne se zcela zákonitě hroutit i doba, kdy tento jejich model pro převod práce na možnost volného nakládání s časem dopadne na ty, kdo si "naspořili" na úkor jiných. Tak fungují procesy v přírodě i v myšlenkových strukturách. Ty myšlenkové jsou ostatně jen předvojem jejich (v určitém čase) realizované povahy.

Cestu vidím v postupné realizaci projektu našich německých sousedů - "Základní příjem" (viz na mustwatch,cz, ale i jinde) je ekvivalentem (i zdrojem) toho, co jsme si zvykli považovat za "státní dluh". Bude asi chvilku trvat, než si každý uvědomí, jak a proč lze státní dluh čerpat místo splácet - ale to už je opět stejný problém, který zafungoval v případě "volného pádu Dvojčat" - kdy rozum je zcela vyřazen z logiky a dav této planety uvěřil mediální manipulaci (= naučeným pravdám skrze opakování). Zatím si asi málokdo uvědomuje účinky sil v prostoru, které se podílejí na tom, že cca 80 % populace stále věří "na zlé arabské teroristy".

Revoluce jsou užitečné v tom, že si tam lidé skrze společný cíl vymění i spoustu dalších informací - a každá sdílená informace "pracuje" v prostoru, hledá si své podobné a ty nakonec vždy vyústí do chování nějaké skupiny či nějakých jednotlivců.

246159

17.6.2011 0:59

RE: ...revoluci vždycky

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 78.?.?.?

Reakce na 246159

Jsem rád, že tu někdo Grundeinkommen zmínil. Stejně jako tam se to zatím testuje, jestli v obcích nebo snad v něčem větším, nevím... ale stejně tak by bylo třeba spustit a otestovat to tady u nás. Udělat něco navíc. Prostě to zkusit.

Nejčastěji si z toho vybavím jednu konkrétní disproporci:

otázka "kdybyste měl stejně jako všichni ostatní garantovaných 1000EUR měsíčně, chodil byste do práce?" naprostá většina odpovídala: "ano, co bych dělal doma?" nebo "no nejdřív bych se pořádně vyspal... a pak bych se rozhodl, jestli třeba ještě nestudovat, nebo bych pracoval, co jiného taky?"

ale na otázku: "a ti ostatní, kteří by všichni také dostávali 1000EUR měsíčně, myslíte, že by šli do práce?" tak na to většina svorně odpovídala "ne, zůstali by doma, rozhodně."

O tom jsem tehdá dost přemýšlel. Ten dokument určitě doporučuju zkouknout.

246233

16.6.2011 16:59

RE: ...revoluci vždycky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 246158

Už jste zapomněl jen uvést číslo Vašeho účtu, kam Vám mame posílat příspěvky za Vaše duchovní pšouky, které nikdo jiný nezveřejní.

246182

16.6.2011 10:08

Právo většiny

Dap DapDapadap (zavináč) seznam (tečka) cz 109.?.?.?

Myslím,že většina lidí,kteří do revoluce jdou (nástroj jiných) bohužel neví,jak své právo dlouhodobě prosadit.Proto jsou zneužiti jínými,popř. nedokážou vymožení udržet.
Bohužel,ani studované inteligenci nedochází,že úloha jedince je NEZASTUPITELNÁ.
Proto je jedinná cesta přímá demokracie - právo jedince se vyjádřit v referendu k čemukoliv.Pak nastupuje právo většiny,protože chceme-li žít v komunitě,musíme se většině přizpůsobit.
Samozřejmě to odstaví jakékoli elitářství a to se nelíbí,protože v každém znás je kus sobectví.
Že je to možné,stačí se podívat třeba do Švýcarska,či vznikající na Islandu.
Velmi pěkně to vyjádřil p.Kadáfí.
Takže - pokud nynější stávky nebudou prosazovat základní zákon o Obecném referendu-nebudou se moci následně dále občané podílet na rozhodování,skončí to jako vždycky-je výměnou režimu.
(podotýkám,že nejsem levičák!)

246160

16.6.2011 12:24

Mám dotaz.

lu.bro 78.?.?.?

Měl bych zde dotaz na editora. Dostal jsem nedávno mailem text informující o demonstracích na Islandu. Můžete se k tomu vyjádřit? Popřípadě dementovat nebo obstarat objektivní informace?
Děkuji.
Přikládám text mailu:
ISLANĎANÉ JSOU PAŠÁCI !!!!!!

Naše média nás doposud zásobovala do posledního detailu o nepokojích v Egyptě a Libyi. Mlčela však zarytě o revoltách a příkladné ukázce občanské revolty a revoluce, která se odehrála před dvěmi lety na Islandu, kde občané donutili odstoupit
celou vládu i starou politickou reprezentaci a přepsat ústavu.
Právě proto, že případ Islandu je modelem skutečně občanské
revoluce, byl tento případ velmi záměrně ututláván.
Cenzura revoluce na Islandu je nejlepším důkazem, jak se zachází s informacemi, které můžou být co i jen náhodou nebezpečné pro stávající politickou a ekonomickou elitu.

Na Islandu lidé rezignovali na jakoukoliv podobu vlády, velké banky byly znárodněny a bylo rozhodnuto, že lidé ani náhodou nezaplatí dluhy, které vytvořili dosavadní politici, protože je to výhradně problém jejich špatné finanční politiky, ne občanů.
V nové ústavě bylo zakotveno, že přímo občan je hlavním politickým protagonistou, nikoliv politik.
Island je v současnosti nejlepším příkladem mírové a důstojné reakce veřejnosti proti svévůli této moci, která dovedla jejich zem ale i celý svět ke krizi. Nový Islandský model jasně ukazuje, že politici musí mít strach z reakce lidí, pakliže nebudou neustále
jednat ve prospěch nich. Ne ale strach o život ale o především o
svoji kariéru a nahrabaný majetek!

Umlčená fakta o Islandu:
V roce 2008 byla znárodněna největší banka. Měna se zhroutila, trh pozastavil svou činnost. Země zkrachovala.
Rok 2009. Obrovské protesty před parlamentem, lidé donutli k
rezignaci předsedu vlády a celý jeho vládní blok.

Politici volají po splacení dluhu vůči Británii a Nizozemsku a to ve výši 3.500 milionů eur, což je částka, kterou má zem zaplatit v příštích 15 letech s 5,5% úrokem.
Rok 2010. Lidé znovu jdou do ulic a vybojují si zákon o obecném referendu. V lednu 2010 ho prezident sice odmítne ratifikovat, a oznámí, že ho bude konzultovat s EU.

Lidé tedy znovu vyšli do ulic. V březnu se navzdory prezidentovi
konalo referendum, jehož výsledek byl, že 93% lidí odmítlo zaplatit uměle vytvořený a nafouknutý dluh vůči Británii a Holandsku. Vláda byla velmi důrazně donucena k tomu, aby zahájila vyšetřován které mělo jasně pojmenovat právní odpovědnost předešlých i dosavadních státních představitelů za krizi. Výsledek byl takřka okamžitý.Došlo k zatčení několika vedoucích bankéřů a manažerů státních institucí jmenovaných starou vládou. Interpol vydal rozkaz a všichni v podvodech zúčastnění bankéři a manažeři najednou urychleně utíkali z Islandu.

246163

16.6.2011 12:24

RE: Mám dotaz. pokracovani

lu.bro 78.?.?.?

Reakce na 246163

Lidé Islandu si potom dali dohromady sami svou zcela novou ústavu, která vůbec není kopií staré a zkostnatělé dánské ústavy, především chránící původní prohnilý politický systém jako tomu bylo ostatně vždy doposud. Nové ústavodárné shromáždění složené přímo z lidí volených přímo lidmi, a ne stranami, zahájilo svoji činnost již v únoru 2011 a předložilo návrh ústavy na základě všeobecného občanského konsensu a
doporučení. Musí být ještě schválena parlamentem, který byl vytvořen po nových volbách.
Stručná historie islandské revoluce: vynucené odstoupení celé vlády, vynucené znárodnění bank, obecné referendum na všechno, uvěznění odpovědných lidí za krizi a přepsání ústavy přímo občany a ne zkorumpovanými poslanci zaběhlých stran.

To co se stalo na Islandu, bylo proto velmi nelibě pozorováno mnoha EU politiky jako je Merkelová, Sarkozy, Cameron, Zapatero,
Berlusconi a další a vyhodnoceno jako nebezpečné pro jejich zcela
zkorumpovaný politickomocenský systém. Bojkot informací o skutečné podstatě děni na Islandu byl striktně dodržován
tisíci novináři v rámci veškerého korporátního tisku, rozhlasu a televize. Masmédiím vládní vyjednávači údajně nabídli v některých zemích dokonce i značné daňové úlevy výměnou za mlčení.

Ale přesto všechno se islandská revoluce dále šíří po Evropě.
Postavila se totiž velmi rázně dosavadnímu zcela zkorumpovanému a
dál neudržitelnému systému voleb do "zaběhnutých" politických stran a dává celé Europě i světu lekci z opravdu lidové demokracie. Věřme, že bude časem všeobecné známa a dříve nebo později zcela právem řadovými občany oceněna navzdory vládě lží a pernamentního podvodu od dosavadních politických a ekonomickobankovních elit hnaných především bezmeznou chamtivostí, které v podstatě zapříčinily tuto zcela zbytečnou celosvětovou krizi.

Touha po svobodě, rovnosti, všeobecné prosperitě a spravedlnosti bez nadřazeného elitárství totiž nezná hranic!

Čas k tomu již povážlivě nazrál právě i u nás!

246164

16.6.2011 19:37

RE: Mám dotaz. pokracovani

Lin 85.?.?.?

Reakce na 246164

Pravda je, že Island to vzal za dobrý konec a skutečně se brání. Takže celý ten váš okopírovaný článek má pravdivý základ, o pravdivosti všeho tam uvedeného rozhodnout neumím.
Island zrovna dnes diskutuje nad svou novou Ústavou .

246207

16.6.2011 21:33

RE: Mám dotaz. pokracovani

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 246164

Pravdou je, že Islanďané mají tu kliku, že jich není tolik. Je jich 340 tis. To se to už lépe ohlídá. Ale čím větší celek, tím méně transparentní politika, tím větší bordel. Hodně lidí tady už psalo o decentralizaci moci. Já právě v tom také spatřuji určitou naději. Avšak pochybuji, že by toto byly schopny všechny ovce pochopit ve všech dosazích.
A všichni víme, že současný vývoj má s námi jiné plány - otázkou je, zda mu to klapne.

246218

16.6.2011 13:18

RE: Mám dotaz.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 246163

>Dostal jsem nedávno mailem text
>informující o demonstracích na Islandu. Můžete se k tomu
>vyjádřit? Popřípadě dementovat nebo obstarat objektivní
>informace?

Vždy o tom je můj článek.

246165

16.6.2011 14:13

RE: Mám dotaz.

martas300 68.?.?.?

Reakce na 246165

Ja mam taky dotaz.Co takovej Gandhi a indove versus britska nadvlada ? To si myslim,ze nebylo zrovna umele vytvorena revoluce.

246171

16.6.2011 14:31

RE: Mám dotaz.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 246171

Měli štěstí na ideového vůdce, kterého Britové nestačili dostatečně rychle zkorumpovat nebo odstranit. To se už příště nestane. Poučili se.

246172

16.6.2011 18:38

RE: Mám dotaz.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 246165

...nikoliv Vladimíre, váš článek je o vaší nedůvěře v sílu revolucí.
Dotaz míří do tohoto vašeho přesvědčení - protože jsou-li informace o (výměně vlády a odmítnutí platit dluh skupině bankéřů)o situaci na Islandu pravdivé, tak staví váš názor účinek revoluce "na hlavu".
Mě by také zajímal názor někoho, kdo na Islandu žije (nebo má osobní zkušenost s tamní situací), - jak on vidí to, co mail popisuje. ...o tom byla ta otázka.

...a jeden technický dotaz: dřív mi vždy na mail přišlo oznámení, když někdo reagoval na vlákno, ve kterém jsem reagoval také. A tato výtečná funkce vašeho webu už nefunguje. Otázka zní "PROČ" ??. Děkuji za případnou odpověď (i do mailu).

246199

16.6.2011 21:43

RE: Mám dotaz.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 246199

>jsou-li informace o (výměně vlády a odmítnutí platit dluh
>skupině bankéřů)o situaci na Islandu pravdivé, tak staví
>váš názor účinek revoluce "na hlavu".

Ano. Jsou-li pravdivé. Počkejme, jak se to vyvrbí.Zatím je na závěry brzy.

K technickému dotazu: Dotaz ostatním: Má s tím ještě někdo problém? Sám to nepoužívám, tak nevím. Ale kód měněn nebyl.

246223

16.6.2011 13:22

Nic noveho pod sluncem

Latinec 134.?.?.?

Franklin D. Roosevelt (potomek holandskych judaistu-talmudistu jmenem Rosenvelt) prozradil:
"V politice se nic nedeje diky nahode. Kdyz se neco stane, verte tomu ze to bylo naplanovano".
A tak je tomu i s nasimi milymi a mezi ocekavajici gojimskou populaci tak oblibenymi ("hlavne aby z toho pro nas neco kaplo"[mrknutí jedním okem] "revolucemi". At to byla ta ktera mela zacit vystrelem z Aurory, ci cinkanim klici na Vaclavaku, az po ty nedavne v mohamedanskem svete. Vsechny dukladne organizovane a financovane, a pod hrdinnym vedenim profesionalnich revolucionaru.
Opet vyvera primarni otazka: Je podnetem k revoluci(m) motiv, nebo spise jeji nasledek ?? V jinem slova smyslu, mohl-li by byt v pozadi techto "revoluci" "nekdo", kdo pak z nich $$ tezi $$? Ze tomu tak asi bude, staci nahlednout do nedavne minulosti, ci do soucastnosti.
Rozdel a panuj. At to byl nedokonaly lokalizovany komunisticky experiment zleva, ci "improved" New World Order (Nove Usporadani Sveta) prichazejici z pravo-leva, dnes v globalnim rozmeru. Obe tyto dabelske sily mely a stale maji stejny cil: Rozbit tradicni usporadani sveta, "znarodnit" (tj. uloupit) bohatstvi narodu, a pak prevzit centralizovanou globalni kontrolu.
Praotec moderni lichvy Bauer-Rothschild prohlasil: "Nechte me kontrolovat finance narodu, a pak me nezajima kdo dela politiku".
Sv. Pavel v 1 Timothy 6:
10. Neboť kořenem všeho zla je láska k penězům.
Pura vida

246166

16.6.2011 18:10

RE: Nic noveho pod sluncem

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 246166

Pane Latinec, nemohu a vami souhlasit. Zijete, jak vase prizvisko naznacuje, v latinskem svete. Nerikejte mi, ze kubanska revoluce byla inicionana Rotschildy ci jinymi usatymi, to by byl holy nesmysl neb ti z ni zadny uzitek nemeli. Ta revoluce prisla rovnou od spodu - z mas. A dodnes, i kdyz s urcitym reptanim za ni masy stoji. Nemylte si, kdyby slo do tuheho, Kubanci by se rozhodne postavili za svoji zemi i (ano prosim) za svoje zrizeni. Lepsi byt chudakem ve vlastni zemi nez pucovat boty cizakum!

Problem ovsem je v tom nenechat revoluci 'zmrznout' - musi pokracovat dale ve forme evoluce, jinak se pripravi atmosfera pro dalsi - revoluci.

246191

16.6.2011 21:44

RE: Nic noveho pod sluncem

Latinec 134.?.?.?

Reakce na 246191

>Pane Latinec, nemohu a vami souhlasit. Zijete, jak vase prizvisko
>naznacuje, v latinskem svete. Nerikejte mi, ze kubanska revoluce
>byla inicionana Rotschildy ci jinymi usatymi, to by byl holy
>nesmysl neb ti z ni zadny uzitek nemeli. Ta revoluce prisla
>rovnou od spodu - z mas. A dodnes, i kdyz s urcitym reptanim za
>ni masy stoji. Nemylte si, kdyby slo do tuheho, Kubanci by se
>rozhodne postavili za svoji zemi i (ano prosim) za svoje zrizeni.
>Lepsi byt chudakem ve vlastni zemi nez pucovat boty cizakum!
>Problem ovsem je v tom nenechat revoluci 'zmrznout' - musi
>pokracovat dale ve forme evoluce, jinak se pripravi atmosfera pro
>dalsi - revoluci.

I "revoluce" na Cube byla organizovana. A jak se zminujete spravne, $Rotshchild$ dela konecne rozhodnuti. Proc na Cube? Z jednoducheho duvodu: Aby US gojimi byli vystraseni, ze komousi jsou za rohem, a tak byli lepe kontrolovatelni a poslusni .. Castro (sam se priznal k puvodu ze spanelskych "marranos", tj. judaistu-talmudistu, kteri byli 1492 vypraveni z Madre Espana do sveta kralem Ferdinandem a kralovnou Isabelou) je tez agentem NWO; Stejne tak jako Chavez (ten musi byt "nepritelem" zapadni "dmokracie", neb Venezuela oplyva olejovymi zasobami) jsou loutkami plnici sve roli v NWO komedii. Kdyby doopravdy US chtely skoncovat s Cubanskym bolsevismem, tak behem jednoho tydne by Cuba jiz davno padla. Ze to se nestalo, je dukaz ze je to tak planovano.
Pura vida

246224

17.6.2011 11:39

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Kysučan 195.?.?.?

Reakce na 246224

>I "revoluce" na Cube byla organizovana. A jak se zminujete
>spravne, $Rotshchild$ dela konecne rozhodnuti. Proc na Cube? Z
>jednoducheho duvodu: Aby US gojimi byli vystraseni, ze komousi
>jsou za rohem, a tak byli lepe kontrolovatelni a poslusni ..
>Castro (sam se priznal k puvodu ze spanelskych "marranos", tj.
>judaistu-talmudistu, kteri byli 1492 vypraveni z Madre Espana do
>sveta kralem Ferdinandem a kralovnou Isabelou) je tez agentem
>NWO; Stejne tak jako Chavez (ten musi byt "nepritelem" zapadni
>"dmokracie", neb Venezuela oplyva olejovymi zasobami) jsou
>loutkami plnici sve roli v NWO komedii. Kdyby doopravdy US chtely
>skoncovat s Cubanskym bolsevismem, tak behem jednoho tydne by
>Cuba jiz davno padla. Ze to se nestalo, je dukaz ze je to tak
>planovano.

>Pura vida

Musím len s Vami súhlasiť pán Latinec.Všetko sa plánuje dávno dopredu a vysokí slobodomurári ako Fidel ( aj jeho otec bol-lóža Evolucion )a Hugo sú len lepšími hráčmi v komédii NWO :
Above & below are some nice examples of how Roman Catholic 4th Vow Jesuit & 33rd Degree Freemason Fidel Castro and his buddy Roman Catholic Hugo Chavez are simply controlled opposition. Castro is a high end Jesuit himself where as Hugo chavez is a Temporal Coadjutor. Both work to create the illusion of opposition to American imperialism.

ELITY sú majstrami v používaní fiktívnych nepriateľov a iluzionizme.

Ak by chceli, tak Fidel by bol hore bradou skôr ako by dokázal vyfajčiť Havano. A Hugo taktiež.
Čiže sú to vybraní herci, ktorým sa dáva slušný mediálny priestor, a tak sa ďalej bojuje proti komunistickému nebezpečenstvu...
Sú to len takí neškodní strašiaci, na ktorých lipnú chudobné juhoamerické ovečky a mistr chlívku si mädlí ruky. [smích]

246259

17.6.2011 19:10

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246259

Pane Kysučan, s tvrzením, že Fidel Castro a Hugo Chavez jsou uměle vytvořená opozice, jsem se už několikrát setkal při čtení článků na internetu. Něco podobného, jako jste napsal vy tady, v reakci na Latince:

>Všetko sa plánuje dávno dopredu a vysokí slobodomurári ako Fidel ( aj jeho otec bol-lóža Evolucion )a Hugo sú len lepšími hráčmi v komédii NWO...
---
Nevím, nevím...Nemohu to potvrdit ani vyvrátit, ale chci jen připomenout, že nám tady na internetu, už od samotných počátků sviští válka dezinformací. Já jen sleduji, co který politik dělá pro svůj národ. To je pro mne vodítkem, abych rozpoznal, na které straně stojí. U těchto dvou mi to nějak nezapadá, že by to byli loutky globalistů? Četl jsem, že Castro byl dosazen v puči, který organizovala CIA a později přestal poslouchat "svého pána". Stejně jako v Libyi Kaddafi. Dokonce jsem i slyšel (četl) tvrzení, že Putin v tom jede taky a ty jeho pro-národní snahy jenom předstírá. To už snad ani nemůže být pravda? [velký smích]

V tom následujícím odstavci v angličtině, se poukazuje na Fidelovo členství ve spolku sv.zednářů a nejen jeho, ale i Chavezova studia u jezuitů. U jezuitů studovali v tehdejší době skoro všichni křesťané, neboť jiné vzdělání v té době nebylo k mání. Na tom bych vůbec nebazíroval. Jezuité to vzdělání tehdy zavedli globálně. Globalisti neodbytní.

>Ak by chceli, tak Fidel by bol hore bradou skôr ako by dokázal vyfajčiť Havano. A Hugo taktiež.
---
Několik pokusů zavraždit kubánského prezidenta bylo "neúspěšných". Myslím tím, neúspěšných pro CIA. Stejně tak u Chaveze. A jak víme, že za tím stojí CIA? Steně jako víme, že druhý den ráno opět vysvitne slunce. Tam už to jinak ani být nemůže. A proč by vynakládali tolik úsilí, kdyby to byli opravdu jejich poslušné loutky? Stačilo by jim přeci poslat nově upravený scénář? Opona dolů...opona nahoru a pokračuje se ve druhém dějství. Stejné obsazení, stejné jeviště, ale tentokrát "dobro už konečně zvítězí na zlem" a sedm statečných s úsměvem mává divákům a odchází z jeviště.

Realita je ovšem trochu jiná. Podrobnosti zde:
Fidel a Hugo. Operation Norwoods. Operation Mongoose.

246288

17.6.2011 22:31

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 246288

Zdravím pán Mirda,

nerád by som Vám bral ilúzie.Samozrejme na nete nájdete mnoho protichodných informácii.Skúsim tie také všeobecne známe o Fidelovi:
-pochádza z pomerne bohatej rodiny
-v r. 1950 začal vykonávať právnicku prax(ach,tí disidentskí právnici zo slobodomurárských rodín, ako napr. aj JUDr.Čarnogurský z Grand Orientu)
-v r. 1951 sa stáva šéfom Ortodoxnej strany po samovražde predchodcu...
-v r. 1952 Batista uskutočnil prevrat a Fidel vystupuje zo strany
-v r.1953 zorganizuje útok na kasárne Moncada so 135 ľuďmi a chce zvrhnúť diktátora(sic),vyše 60 ich zabijú a Fidelova zberba utečie do hôr
-po záruke arcibiskupa Serrantesa(!),že nebudú zabití ani mučení sa mnohí vzdávajú a Fidel je zatknutý a odsúdený na 15 rokov
-v r.1955 vyhlasuje Batista amnestiu a Fidel je na slobode po necelých 2 rokoch (aký to rozdiel, oproti mučeniu, zabíjaniu a dlhoročným väzbám disidentov - odporcov za jeho vlády)
-odchádza do Mexika a neskôr do USA(!) a tu sa k právnikovi pripája MUDr. Che Guevara a zbierajú doláre...
-26.11.1956 vyplávali na jachte(!) a 2.12. pristáli na východe Kuby, kde boli zakrátko napadnutí vojakmi a z 82 revolucionárov prežilo len 12-16, ktorí znova utiekli do hôr...
-vo februári 1957 s Fidelom urobil rozhovor americký novinár Matthews (pritom ho naháňa Batistová armáda) a interview je uverejnené v NY Times - Fidel sa stáva v USA (samozrejme, že tam) populárna osobnosť...
-vedie gerilovú vojnu a 1.1.1959(pekný dátum) Batista uteká z Kuby
-po revolúcii sa stáva vrchným veliteľom ozbrojených síl(sic)
-postupne preberá moc a vykopne svojich umiernených spolubojovníkov z kresiel a stáva sa premierom(celkom normálny postup)
-v marci 1959 odmieta demokratické voľby(ako ináč)
-v októbri 1959 zakladá KS Kuby a následne sa stáva 1.tajomník KSK (tajomník je veľmi správne slovo pre 1.komouša)-starší určite vedia ako vyzeral ranný komunizmus... [smích]
-na Fidela bolo neskôr "spáchaných" stovky atentátov...to sú neskutoční amatéri v tej CIA(podobnosť s Bin Ladinom je celkom náhodná).On lepšie slúžil Elitám živý, ako mŕtvy...jedná raketa nad Atlantikom a kubánska družina by dopadla ako tá poľská pri lete do Katyne(symbol poľského antisemitizmu)!
-bol na návšteve aj v Tatrách a dovolili mu zastreliť aj chráneného kamzíka,slávnostne ho dali pripraviť ako hlavný chod,ale chutil strašne,tak ho Fidel odmietol(ale to len tak na odľahčenie)
-na záver malá sonda do morálneho profilu: 2 krát ženatý, 3 nemanželské deti...správny komunista...žena nie je predsa v socializme žiadna otrokyňa...
-a čo urobil pre bežných Kubáncov nechávam otvorené...tí čo tam boli, vedia...asi v správnom komunistickom duchu - ľudia sa tvária, že pracujú a kubánsky štát sa tvári, že ich za to platí, ale ešte mnohokrát horšie, ako v bývalej ČSSR.

A na každom rohu na vás pozerá Veľký bradatý brat...FIDEL!

Nepripadá Vám to celé ako Broadway show?

246299

18.6.2011 5:08

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246299

Děkuji za podrobný Fidelův životopis, pane Kysučan. Vůbec nejde o udržení nějakých iluzí a nejde mi ani o prosazení své pravdy "stůj co stůj". Jenom by mě zajímalo, proč si myslíte, že Hugo Chavez a Fidel Castro jsou poslušné loutky Washingtonu? Nikdo nehovořil ani nepsal o sto pokusech o atentát na Fidela a mimochodem, já jsem k tomuto tématu v příspěvku nahoře zanechal odkaz. Četl jste to?

Na Kubě jsem doposud nebyl, ale diskuzní kolega n.z. vám tady podal podrobný popis tamní situace a hlavně taky pocity místních lidí, za což mu děkuji. Proč si myslíte, že americká vláda drží dlouhodobé ekonomické embargo proti Kubě? Nemá to něco společného s vytvářením nedostatků zboží a potom v této návaznosti očekávat nespokojenost lidí s režimem?

A když máte desítky tisíc nespokojených lidí, jak snadno se potom nechají z-agitovat pro revoluční převrat a udělají to i bez podplácení? Právě v této době, když nadnárodní společnosti hledají trhy pro svou nadvýrobu, proč s tím embargoem proti Kubě pokračovat? Kdyby byl Fidel (teď už Raul) Castro jenom poslušná loutka, proč nestrhnou ploty? Vždyť to nemá logiku.

Nechme tuto debatu zatím otevřenou, pane Kysučan. A jelikož jsme s tím ve správným článku (o revolucích), bylo by zajímavé si přečíst názory dalších čtenářů. Otázka tedy zní: "Jsou Hugo Chavez a Fidel (Raul) Castro jenom poslušné loutky Washingtonu"?
Skutečně by mne to zajímalo.

246309

18.6.2011 12:07

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

hc 90.?.?.?

Reakce na 246309

Stačí připomenout krizi kolem sovětských raket 1962. To by bylo hodně hazardní divadlo, kdyby to bylo divadlo. Tehdy zřejmě došlo i k několika incidentům, kdy chyběl jen fous k vypuknutí jaderné války a kdy situace byla úplně mimo kontrolu nejvyšších míst.

246323

18.6.2011 12:59

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 246309

Zdravím p. Mirda,

len malú poznámku, aby som to nerozvíjal ďalej:
Asi som sa nepresne vyjadril, ale ja som nikde netvrdil, že Fidel alebo Hugo sú loutky Washingtonu!
Celá hra je oveľa zamotanejšia a ELITY ťahajú marionety rovnako v USA, ako na Kube alebo v Nemecku...
Celkom logicky ELITY nepochádzajú z USA...
V tom stručnom postupe Fidela k moci som chcel naznačiť, že nič spontánne tam nie je...plán,príprava, financovanie z USA,cirkev v pozadí,výmena kabáta za komunistický...
A proč nestrhnou ploty?
Kuba, ako "ostrov slobody" im asi v ich plánoch vyhovuje - ilúzia slobody, ilúzia teroristov, ilúzia spravodlivého komunizmu,volieb...atď.
Veď ste mohol kľudne emigrovať na Kubu alebo do Venezuely, alebo stále ešte môžete... [smích]
Ale neodporúčam.

246330

18.6.2011 18:42

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246330

>Asi som sa nepresne vyjadril, ale ja som nikde netvrdil, že Fidel alebo Hugo sú loutky Washingtonu!
---
Tak, tak, pane Kysučan. Měli bychom si prvně ujasnit pojmy. Kdo si tady hraje na světového policajta? Kdo je tady HEGEMON a kde sídlí HEGEMON?

>Celá hra je oveľa zamotanejšia a ELITY ťahajú marionety
>rovnako v USA, ako na Kube alebo v Nemecku...
---
Souhlasím, jenomže ty loutky se někdy postaví proti předem připravenému scénáři, což si myslím, že je právě případ obou zmíněných prezidentů. Tak jako se "osamostatnili" Stalin i Hitler a nakonec i Kaddafi, Manuel Norriega a další a odmítli spolupráci s HEGEMONEM, tak i Hugo Chavez, a Fidel si rozehráli svůj vlastní scénář.
Děkuji všem za vyslovený názor. Takže zatím nerozhodně...
[mrknutí jedním okem]

246343

21.6.2011 0:32

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 246343

Zdravím pán Mirda,

svetový policajt je úplne jasný, kto svetového policajta ovláda ,sa my všetci,ktorí tu niečo napíšeme, môžeme len dovnievať...s určitou pravdepodobnosťou!
Preto vítam vždy diskusiu, keďže žiaden človek nemôže postrehnúť ani promile informácii k úplne pravdivému obrazu danej skutočnosti...
Ja v prípade Kuby a Fidela to vidím tak...je to môj pohľad na dejinnú skutočnosť...Prečítal som o Kube veľa zaujímavých vecí,aj od aktuálnych cestovateľov s obrázkovými doprovodmi, mal som česť sa o Kube rozprávať s originálnymi Kubáncami (to bolo v 80-tych rokoch) a pomerne nedávno som sa bavil s návštevníkmi Kuby, ktorí ju celú precestovali na bicykloch v r.2009.Môj bývalý šéf ju navštívil v r.2010 na vysokej úrovni.
Ja osobne som tam nikdy nebol.
Pán Mirda, tu vôbec nejde o to, či rozhodne alebo nerozhodne...
Všetci hľadáme, kde je pravda...
Ja vrelo doporučujem knihu Edgarovo prokletí od Marca Dugaina, ktorá popisuje pomerne autentický príbeh Edgara Hoovera, ktorý skoro 50 rokov stál na čele FBI...Po prečítaní pochopíte, prečo homosexuál Hoover, aj so svojim homosexuálnym partnerom námestníkom Tolsonom prežili mnohých prezidentov, je tam veľa fragmentov týkajúcich sa Kuby, keď J.F.Kennedy vždy stiahol chvost, keď malo ísť do tuhého...Skvelo je tam podané prepojenie mafie, tajných služieb a politiky.Keď sa zamyslíte nad obsahom tej knihy, možno pochopíte, že politici sú len figúrky na šachovnici[smích]
Homosexuálne a ináč deviačne ovládaní jedinci (ako aj napr. taký Hitler), ktorých si systém dosadí do popredných pozícii verne slúžia...V knihe je jasne povedané, ako odpočúvali J.F.Kennedyho pri jeho mnohých sexuálnych dobrodružstvách, ako prezident USA je len tajtrlík v hre mocných, ako rôzné "služby" robia službu...FBI, CIA...atď.
Komu slúžia??? Určite nie bežným ľuďom...Vrelo doporučujem!

246504

21.6.2011 4:50

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246504

>Pán Mirda, tu vôbec nejde o to, či rozhodne alebo nerozhodne...
---
To "nerozhodně" platilo pro mne, jako že jsem se zatím nerozhodl [smích] Žádnou soutěž tu samozřejmě nerozjíždíme. Hodně jsem toho už z nedávné historie přečetl a teď se do toho pokouším zapasovat dnešní politické události a kdo se s kým paktuje a hlavně, kdo spolupracuje s Hegemonem a kdo se staví proti.

>Všetci hľadáme, kde je pravda...
---
Proto tady diskutujeme. Jenomže když Latinec prohlásil, že Hugo Chavez a Fidel Castro jsou nastrčené loutky globalistů (nějak v tomto smyslu) a vy jste to suveréně podpořil, tak jsem si myslel, že asi o tom něco víte, ale vy zatím taky jenom hledáte, kde je pravda, jak jste to správně označil. Když už jsme tedy u toho hledání pravdy, tak se zkusme podívat do této "hry" trochu hlouběji. Zajistě víme, kdo si připlácí obrovské částky na prezidentské volby, aby zvítězil předem vybraný a poslušný kašpárek? Víme taky, kdo drží kongres Spojených států finančně v šachu a že ten, kdo veřejně kritizuje Izrael, buď si v politice už více neškrtne a nebo (v horším případě) se mu přihodí dopravní/letecká nehoda. Případů v naší nedávné historii máme poměrně hodně, abychom nad tím mohli mávnout rukou. Ne nadarmo se říká, že americký kongres je ten nejlepší kongres, který lze za peníze koupit a je to pravda. Ale tohle jistě není pro mnohé žádné tajemství, zvláště pro vás, pane Kysučan, když už jste přelouskal Edgarovo prokletí?

>Ja vrelo doporučujem knihu Edgarovo prokletí od Marca Dugaina, ktorá popisuje pomerne autentický príbeh Edgara Hoovera, ktorý skoro 50 rokov stál na čele FBI...Keď sa zamyslíte nad obsahom tej knihy, možno pochopíte, že politici sú len figúrky na šachovnici[smích]
---
Četl jsem to...
Pane Kysučan, já si myslím, že my dva bychom mohli klidně postoupit do dalšího ročníku. O tom, že politici jsou jen figurky na šachovnici tady na Zvědavci já osobně píšu už několik roků. Jenomže i ty figurky se někdy šprajcnou a o tom právě diskutujeme. Diskutér "hc" správně připomenul tu kubánskou krizi, kdy jsme měli skutečně v roce 1962 namále a jenom krůček chyběl k rozpotání třetí světové války. To nebylo jenom divadlo. Proto si myslím, že se Latinec spletl a vy jste ho přitom unáhleně podpořil. Takže těšilo mne a setkáme se zase jindy a jinde, nemáte-li ovšem ještě něco dalšího k doplnění?

[mrknutí jedním okem]

246507

23.6.2011 13:40

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 246507

Mě by zajímala ještě jedna věc pane Mirdo. Je možné, že nad Fidelem nakonec světová elita mávla rukou, vládci světa se dohodli, že si to s neposlušným Fidelem vyřídí někdy později, protože mají na práci momentálně důležitější věci. Kdo jim ale hodně vadil byl Che Guevara. Ten chtěl provádět další různé „spontánní“ revoluce v jiných zemích. Ale CIA ho tak dlouho honila, až ho chytli a exemplárně potrestali, tedy zavraždili.

A mě zajímá, proč byl Castro úspěšný, kdežto Che Guevara neúspěšný a pronásledovaný? Nebylo to tak, že patřil na rozdíl od Castra k nezasvěceným lidem, (tedy klasický užitečný idiot), kteří když splnili účel, tak byli odstraněni?

246651

24.6.2011 18:15

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246651

>A mě zajímá, proč byl Castro úspěšný, kdežto Che Guevara neúspěšný a pronásledovaný?
---
Paní Jarmilo, dala jste mi nesplnitelný úkol a pravdivou odpověď se asi už nikdy nedozvíme. Budou to vždy jen spekulace. Důvodů k zavraždění osoby ve vysoké politické funkci může být několik.
Váš dotaz je opodstatněný a byl pro mne motivací k samostudiu. Článků a knih k tomuto tématu je spoustu a vezme to trochu více času, než to přelouskám. Začal jsem s autobiografií Felixe Ismaela Rodrigueze, která je v knižním vydání pod názvem: "Stínový bojovník", aneb hrdina stovek nezveřejněných operací pod vedením CIA.

Rodriguez měl osobní důvod k nalezení, zatčení a odsouzení Che Guevara a stejný důvod měl i k zavraždění Fidela Castra. Felix Rodriguez pocházel z velice majetné rodiny z období režimu F.Bastisty. Po Castrovým revolučním převratu (údajně za spolupráce CIA) byla celá jeho rodina vyvražděna, F.Rodriguez uprchl do Sojených států a dal se do služeb CIA. U něho to byla spíše osobní pomsta, než dobře placené zaměstnání v roli agenta CIA. Rodriguez byl zúčastněn na mnoha pokusech o zavraždění Castra, ale o tom až po samostudiu. Ozvu se s výsledkem "pátrání" později. Děkuji za trpělivost.
[mrknutí jedním okem]

246739

24.6.2011 19:44

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 246739

Zdravím Mirda,

asi si potykame takto cez net, pretože sa mi páči, že hoci ste presvedčením niekde, akceptujete, že vlastne jen všichni zvědavci hledáme...

Myslím si, že MUDr. Che Guevara bol bojovník "odpískanej" generácie permanentných revolucionárov so šírením kvázikomunizmu do celého sveta...
Proste sa stal nepohodlným, tak ho najprv odkopol Fidel a potom sa o neho postaralo komando ELÍT ( je úplne jedno, či mafistické alebo z CIA, alebo z Frontu národného oslobodenia - moje presvedčenie je, že je to platené z rovnakého fondu)...Nemám na to žiadne dôkazy...je to len moja úvaha.

Čiže...zamyslíme sa, kto platí dnešných revolucionárov (trebárs Al Kaida, opozičníkov voči Kaddafimu, protiruských Čečencov ...atď.)? Odkiaľ pochádzajú tie špinavé peniaze, ktoré im umožňujú vlastniť kvalitné zbrane, žiť mimo akéhokoľvek príjmu v horách...podobnosť s Fidelom , čiste náhodná...)
Kto platil kubánskych revolucionárov som naznačil... odkiaľ pochádzajú platby, zaiste si Mirda pochopil, že neznamenajú úplne NIČ!
Hrá sa - vyššia hra, kde MY môžeme preniknúť len cez náznaky a teda ako to radi mediálni prostituti píšu - konšpirovať.

Nič na svete sa neudeje bez toho, aby to nebolo plánované!!!

246746

25.6.2011 4:49

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246746

Já jsem pro tykání. Když jsem ti dříve říkal "pane", tak za tu urážku se omlouvám. Od tohoto dne ty jsi tedy Kysučan a já jsem pořád Mirda. My dva si vlastně vůbec neodporujeme. Souhlasím, že náhody se nedějí (až na malé vyjimky) a že události jsou předem plánované. Mne ale tohle nestačí. Musíš sám uznat, že se někdy plány nepovedou splnit. Potýkáme se s lidskou povahou, jakou je strach a pohodlnost a taky, kdo více zaplatí. Jsou obchodníci se smrtí s odhodláním a z osobní pomsty a jsou ti, kteří to mají pouze jako dobrodružné a dobře placené zaměstnání.

V tom je veliký rozdíl. Zkus se vžít do role agenta CIA, který dostane za úkol odstranit neposlušnou politickou loutku. Zvykneš si na prostředí, na místní podmínky a životní náklady máš na firemní kreditní kartu. Zkrátka a dobře, velice výhodná a příjemná dovolená. Když splníš svůj úkol, jdeš jinam a možná do horšího? Proč si takovou "dovolenou" neprodloužit o další dva roky? Vymyslet si příhodu, proč to tentokráte nevyšlo?

Alkohol rozvazuje jazyk a i ten "nejlepší z nejlepších" se někdy ukecne, jako třeba notorický alkoholik
David Sanchez Morales
, který byl považován za nejschopnějšího nájemního vraha ve službách CIA pro latinskou Ameriku se specializací odstraňovat politické loutky, které nechtěli spolupracovat s imperiálními zájmy globalistů. Proto bylo několik pokusů o atentát na Fidela Castra zmařeno.

A nebo se do toho přimotá ženská? Tohle byl případ jiného agenta, který se oženil s Kubánkou a na Kubě už zůstal. To je jen několik z mála důvodů, proč se plány někdy nepodaří splnit. Nelze tedy jednoduše napsat, že si Fidela pěstovali a Che Guevara i sám Fidel odkopnul. Kysučan, ty sám dobře víš, že je potřeba číst mezi řádky, ale pro tentokrát ti odpustím [smích]

Četl jsem o tom, že Fidelovo revoluční hnutí bylo financováno z velké části z fondů CIA, ale bylo to především Castrovo nadšení, které bylo jeho motivací pro zavedení sociálních změn a lepších životních podmínek pro pracující třídu. Castro sám zagitoval pracovníky ke stávce na plantážích svého otce. Tohle snad nemá v historii revolučních hnutí obdoby a ani Lenin nebyl tak nadšený revolucionář. Proto se i Castro krátce po zahnízdění kvalifikoval jako neposlušná loutka. BTW, byl to právě Che Guevara, kdo v roce 1960 odejel za Nikitou Chruščovem sjednat ekonomickou i vojenskou spolupráci Sovětského svazu s Kubou.

Podobný případ se stejnou strategií a stejným výsledkem můžeme sledovat v Libyi, kdy M.Kaddafi byl pomocí CIA dosazen k moci a později začal hájit zájmy svého lidu, což bylo důvodem současné agrese společenství NATO. Nelze tedy jednoznačně prohlásit, že globalisti mají všechno pod kontrolou a o tomhle tady diskutujeme.

246765

25.6.2011 7:00

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 246765

Souhlasím s Vámi pane Mirdo, že patrně ne vždy mají globalisti všechno pod kontrolou- občas se jim něco vymkne trošku z rukou. Ale oni nikam nespěchají, oni mají čas. Pečlivě plánují akce daleko dopředu a řeší jen případy, které zrovna nejvíc hoří. Nechají tu situaci pěkně uležet, popřípadě nechají obyvatelstvo té které země patřičně zbohatnou, aby potom bylo co z ovcí stříhat, až do té země vlítne MMF a Světová banka.

Kaddáfiho nechali zbudovat velmi náročný projekt, vodní tok, kterým proudí velmi kvalitní podzemní voda. To se jim bude také hodit, až dobudou zemi a začnou ji všestranně drancovat.

Případy, které zrovna nejvíc hořely, a které museli globální bankéři řešit OKAMŽITĚ, byly, jak již víme, vždy spojeny s penězi. Vzepřeli se: Lincoln, Kennedy, Husain, Haider a teď zrovna řeší aktuálně případ Kaddáfiho, který se jim ohledně peněz taky vzepřel. Nebo jsem si ještě vzpomněla na rumunského prozidenta Causescu. Nechtěl ve své zemi provést „revoluci“, tak to zaplatil životem.

Na Che Guevarovi mě zaujmulo to, že byl v šedesátých letech miláčkem mládeže. Proto se domnívám, že ho CIA dodatečně pomluvila, že i on sám popravoval lidi, aby jeho kult zrušila. V šedesátých letech bylo hlavním heslem mládeže: Make love, not war. Těžko by tedy mladí lidé zbožňovali člověka, který osobně vraždil lidi. Ještě z něho mohli udělat kanibala, to je taky efektivní.

246767

25.6.2011 19:30

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246767

Já si myslím, že bychom to tady v této diskuzi už mohli zapíchnout? Nicméně mohu potvrdit titulek článku, že revoluce nevznikají spontánně (snad až na tuhle na Islandě?). Jiná věc bude, jak se to po předem pečlivě připravené a "úspěšně" zvládnuté revoluci později vyvine? Tam je vždy mnoho neznámých a neočekávaných souvislostí. Tohle je právě případ Libye, Kuby a několika jiných zemí. Nemohu ani jednoznačně potvrdit, že si globalisti pěstovali komunistický režim na Kubě, jako umělého nepřítele. Mně to tak nepřipadá.

Mnoho akcí agentů CIA potvrzuje pravý opak, jako např. pokus o převrat známý pod názvem "Zátoka sviní", který skončil pro CIA naprostým fiaskem. Stovky zastřelených agentů a desítky potopených lodí. Jinými slovy, tohle nebylo v plánu. Proto J.F.Kennedy od dalších pokusů o svržení režimu na Kubě upustil. Tohle rozhodně nebylo divadlelní představení pro veřejnost a zcela určitě bych to paní Jarmilo nenazval, že "občas se jim něco vymkne trošku z rukou". Je ovšem smutné, že se při určování, kdo je na které straně musíme řídit pravidlem, kdo byl zavražděn a kdo ještě ne? V jakém to světě žijeme?

Děkuji za inspiraci k učení naší nedávné a utajené historie, paní Jarmilo. Současně díky i ostatním diskutujícím a kolegovi Kysučanovi ke kladení otázek ke vzájemnému rozšiřování obzorů.
[smích]

246789

25.6.2011 20:58

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 246789

Ja si zase myslim, ze je uplne jedno co se "jim" vymkne, bud trochu nebo uplne z rukou. Ruska revoluce vyradila monarchii a celkem nezalezi jestli tam byl Lenin, Stalin, nebo nakonec Breznev.
Studena valka, velke ryzovani penez ze zbrojniho prumyslu. Kuba zase hrala podobnou roli, nejen v Karibiku ale take v Africe, kde se zapojili do ruznych revoluci. Vse musi koncit, tak ted mame novou dobu, stoleti lzi a podvodu. Valci se stale a jen se pouziva nove lepsi naradi. Bezpilotni letadla a chytre rakety.
V Afganistanu se bojuje a jiz nam nemohou rict za co. Zdanlive zase neco co se jim vymlko z rukou. Ve skutecnosti tam jde o jednu jedinou vec a nejde o novinku.
Kdo kdy slysel o projektu TAPI? Ted kdyz neni SSSR, jde o smlouvu s nezavislym statem Turkmenistanem a ostatni jsou stale stejni zakaznici. Zadny komunismus, zadna demokracie, jde jen o potrubi a zisk ze vseho kolem.

V anglictine je na webu vic odkazu na aktualni zpravy. Dnesni je opravdu zajimava.

246790

26.6.2011 6:09

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246790

>V Afganistanu se bojuje a jiz nam nemohou rict za co. Zdanlive zase neco co se jim vymlko z rukou. Ve skutecnosti tam jde o jednu jedinou vec a nejde o novinku.
---
Už jsem se do této diskuze nechtěl vracet, ale tohle nemohu nechat bez odezvy. Vodníku, ten ropovod napříč Afganistánem je až druhořadá záležitost. Afganistán produkuje 98 procent světových zásob opia a heroinu a to si CIA (Cocain Import Agency)přece nenechá ujít. Talibánci pěstování máku v r.2001 zastavili kompletně a dostali za to ve stejném roce dávky demokracie a to se udržuje doposud. Myslel jsem, že to víš? [mrknutí jedním okem]

246802

19.6.2011 17:26

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 246330

Elity vládnu inak ako si predstavujete, inde dosadzujú svojich ľudí, inde dovolia ľuďom dostať k moci pokiaľ si myslia, poslúžia ich cieľom alebo budú šliapať ich lajnu. Toto je prípad Chaveza, Putina, kaddáfiho a Castra (viď slovenská Wikipédia, Kubánska revolúcia, 1. odsek pod nadpisom).

Pochopili to, že efektívnejšie je pre nich dosadzovať ľudí pomocou farebných revolúcií ako dovoľovať ľuďom dostávať k moci, lebo prvá skupina sa ľahko ovláda (z pochopiteľných dôvodov nemusím rozpísať prečo sa dajú ľahšie ovládať a prečo presadzujú záujmy "elity" namiesto záujmom svojho národa, každý súdny človek trochu znalých pomerov tam hore dokáže domyslieť dôvody), kým druhá má tendenciu osamostatňovať sa. Preto sa poslednú dobu rozmohli tie farebné revolúcie a preto sa kydá toľko špiny na horeuvedených štátnikov.

Druhá vec je, že mnohý ich glorifikujú a je to chyba, totiž nikto nie je svätec a žiadna kura nehrabe zadarmo. Z tohoto pohľadu je celkom normálne očakávať, že pri zastupovaní záujmov svojich krajín aj oni prihrievajú svoju polievočku. Vaša chyba pán Kysučan a Latinec je, že neberiete na tento fakt ohľad a preto ihneď o nich predpokladáte, že sú lokajmi "elity".
Preto otázne je v akom pomere zastupujú záujmy svojich krajín a v akom pomere prihrievajú svoju polievočku a dúfam, že v tejto veci nerobím žiadne ilúzie.

246400

18.6.2011 16:23

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 246309

Mirdo, jen detail a take ze se ti nevyhybam... dik za pochopeni. Ti dva panove maji ustrnulou predstavu - jsou na jine myslenkove urovni nez my dva. Asi si to tak preji, budiz. Vyvoj ale jde po sve ose dal.
Na Kube je dnes k mani vse, co penize mohou koupit, ale popravde vetsina na to jeste nema. Jde jen o to to legalizovat a to se prave deje. Je to velka 'vyzva' pro vedeni zeme: chteji-li zachovat zasady socializmu, delat to vyvazene je opravdu tvrdy orisek. Je to ale nezvratny proces a pripomina to Rusko za Gorbacova ale jen s omezenou glasnosti. Myslim, ze pokubansteny cinsky model je ten, ktery by vedeni rado aplikovalo. Rusko uz zdaleka neni spolehlivy partner. Nastesti pro ne, hloupa americka politika jim v tom vyrazne pomaha(kde jsou rotschildi, spi?). Konzumni rekvizity (televize, pracky, lednicky a dalsi vybaveni) vsak nejsou z U.S. ale bud z Mexika, Ciny ci z (jizni) Koreje. Proste ve zkratce, videt znamena verit. Jinak je to jen zbozne prani.

Zdravim editora - toto je muj (opravdu) posledni vypisk do teto diskuze. Myslim, ze to zapada do ucelu clanku; pripadalo by mi to jako ohromna skoda pominout tento primo ucebnicovy pripad.

246338

21.6.2011 9:29

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

HHBB 46.?.?.?

Reakce na 246309

>"Jsou Hugo Chavez a Fidel (Raul) Castro jenom poslušné loutky Washingtonu"?
>Skutečně by mne to zajímalo.
Tak jo...
Na Kysučanovu info jsi odpověděl:
>U jezuitů studovali v tehdejší době skoro všichni křesťané, neboť jiné vzdělání v té době nebylo k mání. Na tom bych vůbec nebazíroval. Jezuité to vzdělání tehdy zavedli globálně. Globalisti neodbytní.
Ano. Křesťané mají v podstatě v moci vzdělávací systém. Své veliké stádo si tak ti, kteří ví, k čemu náboženství slouží, vychovávají.
Jistá instituce se nikdy netajila svým úsilím o světového hegemona. Ale to neznamená, že je monolit a postupuje pouze spiklenecky. Je pravda, že jezuité mají podstaný vliv na vzdělávací systém jako celek v mnoha koutech světa. Ve Washingtonu mají třeba elitní Georgetown. A odsud je obrovská porce šéfů CIA a konec konců i šéfů obrany, včetně těch současných. A ti mají stejné mentory jako třeba Castro.
Ale otázka komunistických geril nebyla jednoznačná a ve Vatikánu byl okolo toho velký konflikt, který skončil otravou a výměnou papeže. Už jsem tu k tomu něco psal. Jezuité tak tento záměr a metodu vlivu (nejen v Lat. Am.) prosadili.
Ale odpověď zní trochu jinak. Jisté velmi vlivné síly ve Washingtonu a Lat. Am. mají stejné loutkáře.

246515

24.6.2011 22:30

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 246515

Loutkáři a loutky,zajímají mě osoby a procenta,sám si taky z více než 90ti% připadám jako loutka.Proto mě taky zajímá ten malý a slabý paprsek pravdy a svobody. [smích]

246752

18.6.2011 2:59

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 246259

panove Kysucan, Latinec... pri veskere ucte, nemate pravdu. Tedy mate pravdu, ale tu svoji.... vypujcil sem si to z J.Wolkera. Ac jsem se zarekl ze jiz nenapisu do teto diskuze (nejsem registrovan a prispivam pouze prilezitostne) snad mi ponecha editor misto na jeste toto. Jsem na Kubu 'zatizen'.

Tedy, v prvni rade, znalost faktu je tim podstatnym atributem, tj. podle me a vetsiny soudnych lidi. Ne jen, ze jsem cetl par stati z nichz snad nejlepsi byl T.Szulc "Fidel-critical portrait" http://www.amazon.com/Fidel-Critical-Portrait-Tad-Szulc/dp/0380808889#_,
ale tez jsem na Kube byl (a ano, jako rodily Cech jsem si uzil od uradu svoje), mluvil s lidmi a ruzne domnenky si overil a nabyl nove znalosti.

V souvislosti s tematem je dobre pripomenout, ze kubanska revoluce z pocatku nebyla doslova spontanni. Je to mozna pro tyto ucely dobry ilustrativni pripad. Byla, rekl bych spise vynalezena a dospelo se k ni postupne, vyvojem.. Za Batisty se nemeli vsichni spatne, ale vetsina se dobre nemela. Ve mestech a na venkove existovala silna opozice rezimu v mnoha formach. Fidel a jeho skupina byla jen jedna z mnoha. Jednou z dalsich vlivnych byla skupina F.Paise z Quatanama. Tyto skupiny mely rozdilne videni, ale jediny cil - zlikvidovat diktaturu. Fidelova skupina se doslova prokousavala tim nejhorsim v Sierra Maestra az nakonec ziskala prevahu k finalnimu vitezstvi. Meli parkrat opravdu na kahanku. Nebylo to zadarmo ale rozhodne to nebylo podporovano bankeri(alespon ne podle Szulce). Mimochodem, puvodni umysl FC a spolupracovniku bylo vytvorit na Kube socialne-liberalni system a v tom smeru mel urcitou podporu ve Statech ale az do doby kdy zacal znarodnovat americke vlastnictvi.

Tedka kratce k nedavne a soucasne situaci Kuby. Z pohledu navstevnika plazi je to mizerie, ale to je jen castecny obraz. Videl jsem trochu vic a mel to stesti, ze jsem mluvil s pomerne dobre postavenymi cleny spolecnosti - a byli dost kriticti a zcela otevrene. O nejakem strachu z uradu nic nevim. Jinak receno, neco se deje a bude dit, ale zmena ke sprostemu kapitalismu to urcite nebude. Uz nyni je viditelna urcita zmena v odriznuti 100tisic statnich zamestnancu - odchazeji do soukromeho sektoru.

Ted jen kratce k bezpecnosti Kuby vnitrni a vnejsi: nemejte obavy. Kuba ma bezpecnostni aranzment s Cinou. Amerika si nelajzne na Kubu sahnout, prisla by o Taiwan garantuji vam to. Mistni bezpecnostni opatreni (vojenska) existuji, ale jsou vne oci verejnosti. Direktivy turistum jasne rikaji, ze si nepreji pouzivat GPS. Jinak maji turiste naproste volno pohybu po cele zemi. Dalsi zajimava vec: ctvrty kanal kubanske televize je v cinstine. Jinak mohou volne poslouchat americkou televizi - videl jsem. Cinstina se tez uci na strednich skolach.... mohl bych mluvit dal, ale neni misto. Svoboda vyznani je uplna, trh je soukromy i statni, oba na stejne urovni. Za penize - vse je k mani. Sam jsem to videl. Jinak receno, evoluce-revoluce v chodu. Jo, a deti hraji americky bejsbol.

Takze, nechte si zdat o Rotschildech, kdyz vam to prida barvy do snu.

246307

19.6.2011 3:43

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Latinec 74.?.?.?

Reakce na 246307

>panove Kysucan, Latinec... pri veskere ucte, nemate pravdu. Tedy
>mate pravdu, ale tu svoji.... vypujcil sem si to z J.Wolkera. Ac

Jsem rad, a dovedu si predstavit ze Kysucan taky, ze namame pravdu, ale ze Vy ji mate.
Satanova Synagoga (Zjeveni 2:9, 3:9) a ti co hybou pakou dnesniho deni v predvecer otevreneho nastoleni NWO musi z Vas mit radost.
S odpustenim, odbiham od tematu, ale vlastne asi tak ne: Prave nyni ctu knihu od Texe Marrs "Conspiracy of Six Pointed Star", pres 450 stranek velkeho formatu, s fotografiemi, $25.
http://www.texemarrs.com/
Soubor skvelych informaci, osobne na tom najdu nejake mouchy (specielne kdyz Texe mluvi o judaistech, ci tzv. "zidech" coby o "rase", "kmenu", a ze "Jezis Kristus pro prisel pro judaisty, ale ze ti ho odmitli - samozrejme majici jejich ustne predavane "Tradition of elders", ci jiz sepsane v Mishnu - predchudce Talmudu" ..), ale nic, ani ja, ani jini, ani p. Marrs (teda samozrejme krome Vas co vse tak dobre vite) nejsme perfektni. Ve zmeti informaci se vzdy neco najde s cim druhy nemusi souhlasit. Nicmene, osobne si myslim tato kniha je otvirak na oci, je velice aktualni, nedavno vydana. Zrejme ne aktualni pro Vas, neb Vy uz to vse znate, vcetne Cuby a marrana (tj. prevleknuteho judaisty-talmudisty) Fidela . Ale pro me, vecneho studenta (i na stara koulena i s 3-letou dcerkou) a verim ze i pro Kysucana a podobnym, urcite skvely zdoj informace.
Jen tak me napadlo: Kdyz na Cube, pod vedenin Marrana Fidela je tak dobre, ze tolik Kubancu uteklo? Mel by jste si udelat maly studijni projekt, zajet na Floridu, a potat se. Mozna ze by jste je presvedcil ze udelali chybu, kdyz z vlasti na neckach a dusich odpluli na sever ..
Pura vida.

246368

19.6.2011 6:02

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246368

Proč tolik záště na opačný názor? Latinče, co říkáš na film Michaela Moore "Sico", kdy se skupinou záchranářů z událostí 9/11 jel produkční/režisér M.Moore navštít zdravotnické zařízení na Kubě? Situace se změnila a ze Spojených států se stává země třetího světa. Nastává odliv. Stanová městečka vyrůstají a přes 40 milionů lidí jsou na potravinových kreditkách.

Jestli je Fidel "marrano", nebo není, na tom nezáleží. Ekonomika na Kubě se opravdu zlepšuje, jak píše n.z. Slyšel jsem to od více lidí, co navštívili Kubu. Totalita se přenesla do Ameriky. Co říkáš na TSA (nahaté prohlídky a osahávání na letištích), tohle na Kubě zatím ještě nemají. Zkus si do USA zajet na exkurzi, budeš překvapen s tou změnou. Když mi napíšeš, že to je blbost, že nic takového nepozoruješ, tak ti musím připomenout - žába se vaří pomalu. Pura vida.

246371

16.6.2011 13:58

podívejte na tohle, doufám, že je to hoax

r.m. 62.?.?.?

ale Německo zdá se, investuje do civilní ochrany a cvičí týmy
http://www.politaia.org/terror/26-06-2022-anschlag-in-berlin-hinweise-verdichten-sich-klageschrift-gegen-merkel-politaia-org/ [překvapení]

246170

16.6.2011 15:16

Revoluce nejsou nezbytne, kdyz...

n.z. 99.?.?.?

Podivejte se na tento clanek: http://english.aljazeera.net/indepth/opinion/2011/...

Je o turecke demokracii (ano opravdu, demokracii) krera je - evolucni. Rekl bych, ze je to neco at tak prirozeneho jak jen muze byt. Posledni turecka konstituce napsana vojenskou juntou v 80.letech sice nevyhovuje, ale presto, skrze ruzne jeji obmeny dochazi k vyraznemu pokroku. Volby opet vyhrala (i kdyz ne vetsinou) Strana pokroku a zpravedlnosti. Nyni bude muset min. predseda Erdogan ukazat co v nem opravdu je. A to je spravne a tak to ma byt. Navenek ma Turecko stale zretelnejsi image nezavislosti a sily.

Jak to vypada v sousednim Recku? Mizerne. Proc? Protoze Rekove zapomeli na demokracii, zleniveli a nechali si na ni hrat skupinou vychcanych papadopoulusu az prilis dlouho. Nyni za to krvave plati. Ted musi chlapci na barikady a tece krev. Meli by se podivat na sousedni Turecko a priznat si pravdu. Spat na vavrinech se nevyplaci, hrdinove!

Pak tu mame jeste jednu revoluci: R.Paula v Americe. Je spontanni? Jiste, to si piste! Obraci se v pravou vichrici. Proc? Opet to same, zanedbavanim pokracujici, kazdodenni demokracie narustaji vnitrni spolecenske tlaky, ktere nakonec vedou k vybuchu. Tedy v zaveru, spontanni revoluce jsou az tak prirozene jak je mozne. A byly vzdy. Jedna vec je jak je chapeme a uplne druha vec jak na ne reaguje (ci lepe by je rad interpretoval a kociroval) tisk. Nezapomenme rozlisovat!

246175

16.6.2011 17:47

RE: Revoluce nejsou nezbytne, kdyz...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246175

Zpravodajskou společnost AlJazeera nemůžeme brát objektivně. Je to uměle vytvořená opozice. Něco o tom vypovídá už ty "náhodně" nalezené videokazety s projevy Osama Bin Ládina odvysílané prvně těmito zpravodajci. Později se prokázalo, že to vyrobila CIA, takže jak se ty kazety dostaly do AlJazeery?

"Ron Paul Revoluce" mi připadá přirozená, jenom aby se to nezvrhlo? Doufám, že to úsilí a momentum, které do toho Ron Paul vložil, nebude zneužito proti všeobecné populaci? Příkladů z nedávné historie máme hned několik.

Jedním ze smutných příkladů byla mírová demonstrace studentů v Číně 4. červa r.1989 na náměstí Tiananmen Square. Čínští studenti, prahnoucí po svobodě a inspirováni přípravou stržení Berlínské zdi, si neuvědomili, že ta jejich revoluce nebyla vůbec v plánu. Jeden z vládních agentů provokatérů "vystřelil" na ozbrojené vládní složky a došlo ke krvavému masakru a následné policejní razii na univerzitách. Smutná bilance byla 1500 zavražděných studentů (odhad) a zvýšená represe státu vůči vlastním občanům. Číňané netušili, že ty východoevropské "demonstrace" byly v přípravě již od roku 1986.
[pláč]

246186

16.6.2011 20:53

RE: Revoluce nejsou nezbytne, kdyz...

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 246186

Rec neni o Al-jazeera, rec je o turecke demokracii Mirdo. Al-jazeera neni ani lepsi ani horsi nez zbytek. Cekal jsem ze budes mit namitku z titulu kdo to psal - z toho vidim, ze jsi to necetl. Osobne turecke vedeni a jejich temer 'evropskou' civilizovanost obdivuji. V Turecku je nadeje obrody pro Evropu, tot' muj nazor.

Cinske zalezitosti r.1989 byly vedeny dle meho soudu velmi naivne. Sam "otec cinske demokracie" Sun-Yatsen byl, i pri tom ze byl nadany intelektual, tez trochu naivni. Ale tak to je, bez jiste miry naivity/ nadseni moc noveho prinest na svet nejde. Cinsky zivot dnesnich dnu je tvrda realita, je mi to do jiste miry zname - znam Cinany s kterymi o tom obcas hovorim. Na druhou stranu je treba cinskemu vedeni priznat, ze s povolenym soukromym podnikanim nevzalo lidem to co jim patrilo a co dela socialismus socialismem - socialni vymozenosti. Korupce ale stale existuje. Je na Cinanech samych, jak se vyporadaji s nedostatkem demokracie. Hlasy se stavaji cetnejsimi a hlasitejsimi. Cinane zde (ti co odesli) jsou k tomu ale dost skepticti. V pripade Ciny vsak na dalsi 'revoluci' neverim. Evoluci.... mozna, ale vzdy pod palcem vedeni.

Muj posledni pripevek do teto diskuze - dekuji. Velmi dobra uroven!

246212

16.6.2011 18:00

pro Vladimíra

Lin 85.?.?.?

Poslední odstavec se vám povedl. To souhlasím všema tisíci.
Mnohokrát jsem nad tímto tématem přemýšlela, nakonec to vzdala, žádný myslitel už ze mě nebude. Neuměla jsem si poradit s oním zatrackaným "potencionálem davu" (to vůbec nemyslím přezíravě nebo urážlivě). Prostě je známé, jak nevyzpytatelný je dav a jeho psychóza. Došla jsem k tomu, že onen "dav" by musel být z alespoň přibližně stejně myslících lidí, což je nemožné. Musel by je spojovat jediný cíl, stejná myšlenka. Ne pouze nasratost a touha zbavit se příčiny svých obtíží.
Nejsem "davový typ", davy mě spíš děsí a straním se (z výše uvedených důvodů = nikdy nevíte, kterým směrem se "to" zvrtne a tak se můžete hravě dostat do situace, kterou byste sám nikdy nezvolil).
"Omáčkou" se dostávám k tomu, že jsem zvolila cestu "osvěty" (samozřejmě - nejsem žádný lumen, takže osvětu pro lidi, kteří jsou na tom hůř než já). Podporuju každičký náznak samostatného "myšlení správným směrem", snažím se osvětlit k němu cestu všem, které osobně nějak "ovlivnit" můžu. Nepředstavujte si, že chodím a kážu bližním svým. Jen předávám, co jsem "dostala" od jiných, pochopila, zpracovala a přijala. Vím, že mnoho lidí, ač se nezaseklo ve vývoji a době, neumějí z informací poskládat "obrázek". Nevím, možná je to výchovou, možná dispozicemi, možná špatným vzdělávacím systémem. Prostě - oni nejsou všichni hloupí, jen neumějí informace použít a zpracovat. Takže neumějí ani dovodit, co konkrétní dění znamená právě pro ně, co to může přinést, k čemu to směřuje.
Bohužel, je mezi nimi i dost lidí, kteří se pokládají za duchovně vyspělé a dokonce se odvažují lidi "vést". Jenže - pak z nich vypadne jásot nad situací v Libyi, že je to jako "příznak transformace", že povstalci jsou ti "probuzení", kteří se snaží vymanit ze "zla". To je na mrtvici... [oči v sloup]
(abyste rozuměl, v oblasti přednáškového "duchovna" se neangažuju, jen mám několik známých, kteří jo - z obou stran, jak přednáší, tak se zúčastňují - jen mě neustále lanaří "ke společnému dílu" a nechápou, proč se ho účastnit nechci - prostě s těmito lidmi bych se "jít do revoluce" také obávala)
Dostávám se k nejdůležitějšímu. Někde tu napsal "JPG", že ke změně je potřeba těch nejinteligentnějších. Souhlas. Jen bych k tomu dodala, že ona inteligence musí být spojená s duchovními principy. Raději vysvětlím (možná nesrozumitelně), protože duchovnost jen málo lidí pojímá správně. V "kandidátech" musí být propojené materiální s duchovním v oné ideální míře. Laicky řečeno - "kandidát" se nesmí jen vznášet v oblacích, ale musí umět být velice racionální, mít znalosti (z obou "světů" ), umět použít informace a umět prakticky uvést do života to, v co věří nebo na co myslí(snad mi rozumíte).
- pokr. -

246188

16.6.2011 18:14

RE: pro Vladimíra

Lin 85.?.?.?

Reakce na 246188

- pokr.-
(tady jsem také vysvětlila, proč je mi smutno z "nespolupráce" lidí, kteří podle mého takovéto požadavky splňují)
A "kandidáti", které jsem popsala, také automaticky umějí to, co v závěru říkáte = dostat se do myšlení "elit". Ono vcítění se není totiž pro tyto lidi vůbec těžké a právě pro tyhle vývojem nalezené schopnosti jsou VŽDY o krok dopředu. Jednou ze slabin "elit" totiž je, že ony se vcítit neumějí. Proto se také snaží různými "vědeckými metodami" dostat do hlav lidí.
Revoluce se nedaří, to máte pravdu. Také se nedaří udržet při životě ony původní myšlenky "revolučních" vůdců - všechny byly překroucené, zneužité, využité nesprávným směrem. Každá, byť sebekrásnější myšlenka (nebo systém), končí v lepším případě smrtí svého "tvůrce". Můj názor je ten, že právě chybí ti "kandidáti - pokračovatelé", kteří mají alespoň takovou kvalitu, jako měl "tvůrce".
Já demonstrace nebo stávky nezavrhuju, naopak. Sice v nich nyní (stejně, jako vy) nevidím řešení, ale vidím "trenažér". Kde jinde získat zkušenosti (i z toho, jak se chová "dav" nebo jaké protiúdery "elity" používají?) Podle mého je možné, aby se i z těchto činů poučili ti, kteří už "vědět" budou. Praví "hybatelé světa" se v pouličních půtkách nevyčerpávají.
Není nic horšího, než složit ruce do klína a trpně očekávat svůj "nevyhnutelný" osud. Jak praví klasik (Francois de la Rochefoucauld):
"Jsme hrdi na to, jak statečně snášíme rány osudu a zatím je to jen nedostatek odvahy vzepřít se jim."
Asi jsem trochu zabředla, takže toho raději nechám...

246193

16.6.2011 18:39

RE: pro Vladimíra

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246193

S vámi holt nelze argumentovat, paní Lin [mrknutí jedním okem] Se vším se ztotožňuji a jenom bych rád zvýraznil tuto moudrou a pravdivou myšlenku:

Není nic horšího, než složit ruce do klína a trpně očekávat svůj "nevyhnutelný" osud. Jak praví klasik (Francois de la Rochefoucauld):
"Jsme hrdi na to, jak statečně snášíme rány osudu a zatím je to jen nedostatek odvahy vzepřít se jim."


Zvýraznil jsem to, aby to hned tak nezaniklo. [smích]
Děkuji za inspiraci nás všech.

246200

16.6.2011 18:52

RE: pro Vladimíra

Lin 85.?.?.?

Reakce na 246200

Není tu červenající se smajlík... a já se fakt červenám.
Díky, Mirdo, opravdově a upřímně (zdiskreditované slovo, ale neznám jiné). Bála jsem se, že jsem to moc zaomáčkovala a zamotala do nestravitelné kaše. Moc neumím vyjadřovat svoje myšlenky.

246202

16.6.2011 19:36

RE: pro Vladimíra

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246202

>... a já se fakt červenám.
---
To jsou ty "následky" dobře vykonané práce. Standa Gross nám to trochu zkomplikoval, ale i já to myslím skutečně upřímně a díky za sdílení myšlenek. Jsme na stejné vlně.
[mrknutí jedním okem]

246206

16.6.2011 21:12

RE: pro Vladimíra

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 246193

Složit ruce do klína opravdu ne.

Napsala jste to správně. Osvěta, osvěta, osvěta. Není to ještě řešení, ale je to zřejmě směr, kterým bychom se měli vydat.

Co se demonstrací týče, jakkoliv je chápu a v podstatě s nimi souhlasím, současně si uvědomuji jejich marnost. Vždyť ti lidé v davu ani nedokážou pojmenovat skutečného nepřítele. Myslí si, že stačí odstranit zkorumpované politiky. Nebo změnit systém (jaký by měl být ten nový, ale málokdo dokáže říct - ani já ne). Navíc demonstrace
(a) ubírají síly, stojí nás energii
(b) budí u zúčastněných falešný pocit, že něco udělali pro dobrou věc.

Obávám se, že jednoduchý ani rychlý recept neexistuje. Nepřítel, proti kterému stojíme, vylepšoval své metody vlády několik tisíc let.

246214

16.6.2011 23:06

RE: pro Vladimíra

martas300 68.?.?.?

Reakce na 246214

"jednoduchý ani rychlý recept neexistuje. Nepřítel, proti kterému stojíme, vylepšoval své metody vlády několik tisíc let."

Pane Vladimire,co myslite tim,ze nepritel vylepsoval sve metody nekolik tisic let ?Ptam se,protoze zastavam stejny nazor,lec s touto myslenkou jsem se na Vasich strankach doposud nesetkal.Mohl by jste to malinko rozvest ?
Dekuji za pripadnou odpoved [smích]

246226

18.6.2011 17:36

Jen Vas navedu ...

Jiri Orten 83.?.?.?

Reakce na 246226

...pradavne kralovske rody, pokrevne spriznene, si drzi moc jiz nekolik tisic let.
Ring of Power, Esoteric Agenda

Jsou lide, kteri veri, ze tyto "kralovske linie" maji puvod mimo planetu Zemi. Treba historik Jordan Maxwell - zde, nebo zde.

Nicmene bych jeste doporucil posledni dil druhe serie vyborneho serialu "Ancient Aliens" zde

Ale neodpustim si nasledujici: Artefakt nalezeny v Ekvadoru, jehoz stari vedci odhaduji na 10.000 - 12.000 let.
Vložený obrázek


Ta podobnost s dolarem, je zajiste ciste nahodna [překvapení]

246341

18.6.2011 20:02

RE: Jen Vas navedu ...

Lin 85.?.?.?

Reakce na 246341

Vysvětlení pro onen symbol oka je různé. Obecně se vysvětluje jako Horovo oko, Oko jestřába. Symbol oka v trojúhelníku nám křesťané vysvětlují jako symbol boží lásky, boží oko.
Symbol v pyramidě nebo jako vrchol odseknuté pyramidy by sice mělo znamenat boží oko, ovšem ve smyslu boha, který se nachází v jiném světě a čeká na dobu, kdy mu bude umožněno svůj dočasný "svět" opustit. Z "jiného světa" ale všechno sleduje (je stále přítomný) a pomocí svých přívrženců svou moc neztrácí. Pyramida má dvojí symbol: 1) rituální hrob, umožňující vzkříšení a návrat, 2) hierarchii přívrženců (soustředění moci), kterým vládne (sám tvoří vrchol).
Úkolem jeho služebníků (oné useknuté pyramidy) je vytvořit ve "svém" světě přesně takové podmínky, aby se "hrob" otevřel a jejich bůh mohl znovu zavítat mezi ně.
Toto vysvětlení je ještě starší, než Egypt a předpokládá se, že Egypťané si ho "přinesli sebou" do Egypta. Takže je klidně možné, že se našli (a najdou) ještě v jiných částech světa a pocházející z doby předegyptské.

246346

18.6.2011 21:38

Jestli mate rada Egypt ...

Jiri Orten 83.?.?.?

Reakce na 246346

...
Tak tady je uzasna serie Spanelske televize Okem boha Hora.

Jinak minimalne v teto serii se hovori o tom, ze Egypt byl zalozen "prezivsimi" z Atlantidy. Tedy pyramidy by meli mit take odtud, ale kdo vi ?

Jeste presentace Klaus Dona : The Hidden History of the Human Race

246353

19.6.2011 1:52

RE: Jen Vas navedu ...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246346

Není to oko Boha.

246366

19.6.2011 6:16

RE: Jen Vas navedu ...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 246366

Taky si myslím. Škoda, že bůh neexistuje. To by tu nebyl takový bordel na planetě.

246372

19.6.2011 12:49

RE: Jen Vas navedu ...

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 246372

Bůh, Ďábel, Dobro, Zlo...

Víme my, co je dobré a co zlé?

Dovolte mi sem vložit dva na sebe navazující úryvky z jedné knihy (nepastuju to sem kompletně celé kvůli prostoru). René, vy ji budete jistě znát, jde o Dobrá znamení autorů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana.

“Sám přece musíš připustit, že to bylo dost podivné divadlo,” pokračoval Crawly. “Víš, co myslím? Ukázat takhle na Strom a velkými písmeny a silným hlasem prohlásit: NEDOTÝKATI SE! To tedy vážně moc chytré nebylo, co? Rozumíš, proč ten Strom nepostavil někam na vrchol nepřístupné hory, nebo hodně daleko odsud? Když si to rozebereš, musí tě napadnout, cože to vlastně On ,měl opravdu v úmyslu?”
“Já si myslím, že je lepší to takhle nepitvat,” odpověděl mu Azirafal. “Vždycky říkám, že nemůžeš uhodnout nevyslovitelné. Jednou je tady Dobro a Zlo. Když děláš Zlo, a přitom ti řekli, abys dělal Dobro, zasloužíš trest. Ehm.”


...

“Jedna věc je na tom legrační,” ozval se Crawly. “Já zase celé odpoledne přemýšlím o tom, jestli to, že jsem jí dal to jablko, nebylo správné, to znamená, že by to byl čin dobrý. Démon se může dostat do ošklivých nepříjemností, když udělá dobrou věc.” Strčil do anděla. “To by byla psina, kdybychom to oba pochopili špatně, co? To by byl fór, kdybych já udělal dobrou věc a ty špatnou, co?”

A kdyby někdo měl zájem - mám ji v DOCu [smích]

246389

19.6.2011 13:30

RE: Jen Vas navedu ...

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 246389

A k tmu lze dodat pouze:
"A teď vykonáme nejaké to dobro." řekla Bábi Zlopočasná a vytahovala z krempy klobouku rezavou jehlu. (nevim jestli cituju presne)

Pan Pratchett otázku relativity dobra a zla hodne resi. Podle jeho a koneckoncu i meho nazoru je nejlepsi zpusob jak poznat, jestli je neco dobre nebo zle, premyslet o tom jestli by se Vam libilo kdyby se to Vam stalo.

246390

19.6.2011 18:17

RE: Jen Vas navedu ...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246390

Co to je dobro a zlo? Kdo jsou padlý andělé, démoni, hladoví duchové...? Dlouhé povídání. Energie má znaménko plus a mínus nejenom ve smyslu elektrického náboje. Dualita principu jing-jang ve zničující dynamické rovnováze. Vznik nějaké energie, je postupný "rozpad" v čase buď ve formě desintegrace jako samovolný rozpad nebo ve formě řízené inteligencí jako cílená transmutace energie. Když někdo něco a může to být i místo, kde to něco uložilo energií s nějakým znaménkem. Posvátné nebo ... o tom, ale mluvit a přemýšlet nebudu.

Samovolný proces je sice vytrvalý, ale pomalý. Dynymiku zvyšuje prudce inteligence a vůle objektu konat na základě svobodné volby. Otázka však zní kdo má všechno to privilegium svobodné volby? Čistě filosofická úvaha. Pokud člověk má Bohem danou výsadu svobodné volby, pak spiritualní bytosti se známenkem plus ji respektují a dokud si člověk neřekne, tak nemájí právo konat cokoliv, co ovlivňuje tuto volbu. Za změnu něčí volby je karmicky drsná cena ve formě obrovského množství negativní energie. I příchod negativní energie je nutno chápat dynamicky jako proces. Stejně tak vytváření pozitivní karmy je dynymický proces. Plus nebo mínus každý svého štěstí strůjcem? Neplatí tady, že se oboustraně protiklady přitahují. Platí svůj k svému a temná strana vyhledává vysokou spiritualitu, pokud neví jak se chránit, aby se ji pokusilazkorumpovala, ale když to nevyjde.... Naši předkové to věděli ( my jsme to věděli )před tisíci lety.

Druhá strana ovlivňuje svobodnou vůli, ale nutně nemusí mínusová energie generovat mínus. Jestliže Mára s démony pokoušel meditujícího Pána Buddhu pomohl mu na cestě k osvícení. Stejně tak pokoušení Pána Ježíše Krista satanem a jiné příklady. Pardoxně si tím temná strana odbourává velké množství negativní karmy. Inteligencí převyšující lidské génie, ví kde se může desintegrovat velké množství negativní karmy, čekat až dojde k samovolnému rozpadu negativní energie může trvat skutečně celou věčnost. I negativní energie bez inteligence se tlačí k pozitivní, ale nikdy naopak.

Proč je pro mě Ježíš Kristus Pán a velký avatár Nejvýššího Boha, protože těsně před svou fytickou smrtí na sebe vzal veškerou negativní karmu celého lidstva. Proto byl tak strašlivě osamělý, on jako vysoce spiritualní bytost, byl v jednom okamžiku odtržen od Boha a octl se v obrovském množství negativní energie. Udělal to na základě své svobodné volby a mělo to charakter velké oběti ve více rozměrech. Oběť dobrého syna Boha Nejvyššího i sebe sama pro lidskou rasu. Přes všechno zneužití a utrpení církvemi pozitivum z Krista převyšuje. Odpustky, náboženské války, zapletení se s mocí ve smyslu dělat moci službu, idkyž to vede k něčemu. Já se vždy ptám, jak tyto skutky obstojí před Bohem, když nemohou obstát před lidským svědomím a morálkou?

P.S. Pro ně...Automaticky kráceno

246406

19.6.2011 18:17

RE: Jen Vas navedu ...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246406

P.S. Pro některé přátele netu. Tohle samozřejmě nelze doložit nějakou statistikou, linky.... Tohle je intuice, rabíni by řekli Chokmach, když ale já nejsem Žid, takže jim to může přijít jako nemožné. Jiné tradice říkají shen ting, lalaata chakra. Není to, ale ačna chakra je to forehead chakra. U těhle tradic nejsou rasová ani genetická omezení. Třetí oko vám umožňuje se na něco "podívat" a okamžitě víte. Může být problém to převést do trojrozměrné reality a sdělit to slovy. Jinak řečeno dát tomu "statickému" vědění trojrozměrnou dynymiku. Zkuste slepému vysvětlit, co to je třeba duha? Asi by jste to dokázali, ale vjem který vezme vidoucímu kratičký magický okamžik krásy by trvalo, pokud má patřičné intelektualní, jazykové nadání, estetické, herecké... dost času než by to převedl jak nejlépe je možné do srozumitelné formy ve formě mluvené řeči. Pohled na duhu má mnohem více rozměrů než suchý popis nedokonalé a neúplné matematico-fyzikalní abstrakce.

246407

19.6.2011 22:38

RE: Jen Vas navedu ...

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 246407

Mám tomu rozumět tak, že pokud se člověk svobodně rozhodne být tím hodným, nelhat, nekrást a tak dále, nemůže se pak divit, že se na něj začne lepit svinstvo, neboť ono svinstvo je tímto člověkem vlastně přitahováno (aby jej zkorumpovalo)?

Faktem je, že tímto bych si sama vlastně mohla vysvětlit hodně a osvětlilo mi to tudíž i nadcházející horizonty, no nazdar...

Promiňte mi můj vepřový jazyk
[smích]

246437

19.6.2011 23:19

RE: Jen Vas navedu ...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246437

Ono je to komlikovanější. Pohybujeme se v oceánu energie, jedna koncepce jí říká prana a naše tělo ji transformuje. Negativní energie je jistým způsobem transformovaná prana. Jeden druh energie je z absolutního zdroje Divine energy, to nevytvoříte ani náhodou, je třeba o ni poprosit a taky se chovat jako člověk, tím zvyšujete svou spiritualitu a spojení s Vyšší duší a Bohem. Má vlastní inteligenci, v křesťanství se jí říká Duch Svatý.

Tahle Divine energy desintegruje nejrychleji negativní energii a dává velkou spiritualní ochranu. Jenomže i když jsem lecos vyčistil, tak moje negativní karmou postižené tělo snese pouze omezené množství. Jsou čakry, kde z bezpečnostních důvodu musím být opatrný, experimentoval jsem na sobě, takže jsem si to velmi bolestivě ověřil na vlastní kůži. Všecko je dynamický proces a nic nejde hned. Ona ta desintgrace negativní energie ve vlastním těle má nějaké důsledky. Něco na způsob, když vyčístěte nějaký zánět.

Gradient. Něco jako z kopce to jde dobře, ale na vás je jaké lidi, situace, způsob myšlení, místa zvolíte. Koneckonců vy si volíte, zda půjdete nebo nepůjdete proti svědomí. Vaše energetické tělo pokud žijete jako člověka se svědomím má různé automatické ochrany, když je sama nezrušíte tak fungují. Většinou vám je někdo, něco nepříjemného a bez racionální příčiny se snažíte vzdálit. Negativní energie se taky projevuje na chování člověka negativně, u velmi dobrých lidí jsou to takové krátkodobé zkraty.

Drtivá většina lidí s nějakou silnou zavislostí chlast, drogy, peníze... má vysoký spiritualní potenciál. Problém je ten, že naše Vyšší duše, která je čistá pozitivní energie se rozhodne na základě karmy pro nějakou inkarnaci, aby došlo k očištění negativní karmy inkarnované duše, která je o stupínek dole. Ta konntroluje, fyzické tělo, menální a psychické funkce, ale nepamatuje si na spiritualní úrovni. Ono by to totiž lámalo svobodnou volbu, kdybych věděl okamžitě po narození po poslední inkarnaci mám nasbíranou tuhle negativní karmu, takže bude dělat tohle a tohle v tomto životě, abych to odmazal.

Nemusí to být ani nic vědomě špatného, člověk může být nemocný a jeho systém nefunguje správně, to víte od pozitivní strany dostanete divine energy,když si řeknete, ale materialista nebo druhá strana je odkázan na iracionalní nebo racionalní energetický vampirismus ve formě toho z kopce nebo v případě temné strany horších věcí ve formě rituálů. Dával bych pozor na sex, tak je hodně věcí v režimu odpojeno a velmi intenzívní výměna energií, obvzlášť pokud je mezi lidmi dostatečně velký gradient, aby to dobře teklo.

Negativní energie je přitahována spiritualitou a kdo se, ale dal na spiritualní cestu tomu se zvětšuje propojení s Bohem a neobejde se to bez meditací, modlideb a spiritualních technik, změny stravy, dodržování jistých etick

246440

19.6.2011 23:22

RE: Jen Vas navedu ...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246440

Negativní energie je sice přitahována spiritualitou a zároveň platí i svůj k svému. Kdo se, ale dal na spiritualní cestu tomu se zvětšuje propojení s Bohem a neobejde se to bez meditací, modlideb a spiritualních technik, změny stravy, dodržování jistých etických a morálních zásad... Sice je dotyčný více na očích, ale jeho spiritualní defensivní potenciál je mnohem větší.

P.S. Ono na začátku je všecko těžko srozumitelné a komlikované. ale věřte mi Kateřino dobré povídaní o duze může být hezké, ale vidět duhu to nejde nikdy dokonale vylíčit. Takovou analogií jsou malé dětí, když objevují poprvé něco nového ve fyzickém světě. My jsem už zapoměli jaké to je, když jsme poprvé viděli duhu ve fyzickém světě, ale vy máte malé dítě. Až poprvé uvidí duhu, tak se na něj dobře dívejte. Uvidíte něco na ten způsob mimo fyzický svět, malý střípek z "božské duhy" a podstaty, která do nás byla vložena. [smích] [mrknutí jedním okem]

246441

22.6.2011 4:19

RE: Jen Vas navedu ...

p. 125.?.?.?

Reakce na 246441

....ale ++ a -- na magnetu k sobe nedostanete.....zatimco obracene se pritahuji velkou silou....

246568

23.6.2011 2:49

RE: Jen Vas navedu ...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246568

Vidíte a tady k sobě dostatnete bez problému plus. Divime energy desintegruje mínus, a pohybuje se k plusu, když si plus patřičně řekne a chová se plusově, tak se zvyšuje dynamika toku Divine energy a taky receptivita plusu. Mínus se tlačí k plus a plus má tendenci se držet od těla, samozřejmě v blízkosti k nějakému úniku energie dochází. Takže mínusu nezbyde než koexistovat povětšinou s mínusem. Jenom taková řečnická otázka přitahuje se u té magnetky plus k mínusu, nebo mínus k plusu naopak nebo je to vzájemné?

246628

19.6.2011 23:33

RE: Jen Vas navedu ...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246437

Zkusím to takhle. Strategie půjčka na oplátku, jestli vás to zajímá. Slušní lidé se mjí tendenci potkávat v komunitách. Ti druzí jsou z nich vytlačováni po nějaké velké prasárně a jsou nuceni vytvářet své komunity, i když se rádi dostanou do nějaké pozitivní komunity, kde nic neprovedli, a když udělají další velkou prasárnu, tak jsou znovu out. Něco na ten způsob. Naopak to funguje pouze, když si dobrák neuvědomí, kde vlezl.

246442

19.6.2011 17:06

RE: Jen Vas navedu ...

martas300 68.?.?.?

Reakce na 246341

Pane Ortene,ta Vase pyramida na obrazku je zaruceny padelek.Takkovych jsem jiz videl stovky,a prevazne z Jizni Ameriky.Pochazi odtamtud i jine padelky,napr. sosky dimosauru s indiany apod.Problem je v tom,ze skutecne bylo nalezeno nekolik kousku,u nichz je velmi slozite urcit stari,a ty slouzili jako predlohy tisicum padelku,ktere vzorne kopiruji original.Ty ryhy na pyramide by byli sotva rozpoznatelne po 10 - 20000 letech.To jsou na svete mnohem zajimavejsi artefakty,jez stavi oficielni historii na hlavu,to mi verte,neb je to muj veliky konicek.

Vira,ze kralovske rody a pokravni linie maji koreny z jine vesmirne entity,tzv. bohu,navstevniku z hvezd,apod. neni zas tak nova a senzacni,jen o tom tolik lidi jeste nevi.Ale je to realne,a mnoho indicii tomu nasvedcuje.V tomto duchu o tom vyborne pise Sitchin,nebo David Icke.Mnohe historicke artefakty o tom primo podavaji zpravy,mnoho informaci je rovnez zakonponovano v nabozenstvich,legendach a mytech.

Kdo se zajima o tzv.alternativni historii,jez se dost lisi od te oficielni a falecne historie,ma mnohem vetsi sanci chapat svet a soucasne deni.

246399

19.6.2011 19:15

No ona neni zrovna moje ...

Jiri Orten 83.?.?.?

Reakce na 246399

... i kdyz bych si ji doma na policku celkem rad dal [velký smích]

Ale ja sam bych nedokazal jen tak z obrazku ohodnotit fake/nofake.
Jinak zkuste mi to vysvetlit s temi ryhami, moc nerozumim, jak to myslite (mate na mysli erozi?). Tento kousek mel byt nalezen spolecne s dalsimi, asi 300 artefakty, v jakemsi podzemnim systemu (viz. ona presentace "Klaus Dona : The Hidden History of the Human Race"[mrknutí jedním okem] . Tedy povetrnostni vlivy byly znacne eliminovany. Ale mate-li jine poznatky sem s nimi, rad se necham poucit.

Neco malo jsem od panu Sitchina a D. Ickeho cetl a souhlasim s Vami, ze indicie o prichodu "navstevniku" je mozno nalezl okolo celeho sveta.

Prosim kouknete na tu prednasku a podrobte ji kritice.

246412

19.6.2011 23:08

RE: No ona neni zrovna moje ...

martas300 68.?.?.?

Reakce na 246412

Zdravim Vas Jiri,

Predem prijmete omluvu za mou unahlenou reakci.Vite,ja videl nekolikrat kolekci sosek z Peru a Bolivie ,poprve snad v Danikenovyvch knizkach,a pozdeji i jinde.Krome nekolika skutecnych kousku,u nichz se nedalo zjistit stari,byli ostatni padelky.Ty falesne prave vypadali jako ta pyramida,dokonale,skoro jak nove.Nekteri indiani si tim vydelavaji s vedmomim,ze mnoho badatelu a vedcu tyto artefakty hledaji a sbiraji.

Shlednul jsem to 45 min. video s prednaskou Klaus Dona,a musim uznat,ze tyto artefakty jsem v zivote nevidel.Nemam duvod se chlubit,ale moje knihovna obsahuje pres 60 knizek jenom na tohle tema,ale v ani jedne jsem podobne artefakty nenasel.Musim rovnez priznat,ze nektere ty sosky a predmety vyplnuji mnoho otazniku,tedy alespon pro mne.
Zajimava zminka je rovnez o tom miste pod morem u Japonska,dlouho jsem cekal kdy nekdo podnikne hlubsi pruzkum tohoto skutecne zajimaveho mista.

Kazdopadne,jiz dlouho existuje myslenka o globalni civilizaci,zijici zde pred 12 000 lety a i jeste driv,a tyto artefakty rozhodne patri do kategorie dukazniho materialu.

Pokud budete mit chut Jiri o tomhle tema dale vezt diskuzi,ci v budoucnu narazite na podobne tema,prosim pslete me email martas300@comcast.net

246439

16.6.2011 19:01

Zadna spontanni revoluce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Zadna spontanni revoluce neudelala svet pro obycejne lidi lepsi, ale horsi.Tvrzeni, ze se po revoluci lide meli lepe, je lzive a zavadejici.
Francouzska revoluce, vzor pro dnesni pseudoliberalisty, umoznila zednarum a lichvarum pod falesnou vlajkou rovnosti, volnosti a svobody vznik novodobeho financniho otrokarstvi, jehoz nebezpecnost dokaze rozpoznat jeste mensi procento lidi, nez tenkrat.
Ucet je napsan a stvrzen krvi statisicu budoucich mrtvych.V minulosti Evropy to nikdy nebylo jinak, bankerum se vzdy povedlo nahnat zblble ovce do zakopu.S vyjimkou jednoho pana s knirkem, ktery se jejich nadvlade vzeprel, ale toho povinne musime nenavidet az do dvacateho kolene.

246204

16.6.2011 21:38

Psal jsem v článku...

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

>Kdyby se ukázalo, že se situace vymyká z rukou, lze vždy poslat mezi mírumilovné demonstranty provokatéry, vyvolat potyčky a nepokoje a následně pak využít represivní složky státu (policie, vojsko) k rozehnání demonstrujících a případně i vyhlásit stanné právo. Vše pod pláštíkem nastolení pořádku a zajištění bezpečnosti občanů.

No vidíte, a už udělali první krok k tomu stannému právu. Dnešní článek z BBC Greek state starting to lose grip on functions of state uvádí (ponechám bez překladu): The teargas hits us without warning, though I suppose being close to a bunch of people throwing bottles at riot police was warning enough. It explodes in mid-air, a thick cloud the colour of 1970s furniture. Those nearby run, everybody clutches their T-shirt to their face.

246220

16.6.2011 21:40

rodí se stále nová nevědomost

fohat 85.?.?.?

člověk udiveně zírá na lidi,co mají na facebooku i v současných demonstracích ty symboly blbě...jak se muže něco změnit,když se ta nevědomost opakuje? a ty symboly se zneužily všude..http://www.youtube.com/watch?v=pzdykAR4Bt8&feature=player,stačí se kouknout sem...např.http://cs.wikipedia.org/wiki/Algiz [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

246221

16.6.2011 23:08

Poznámky ke Kalouskovu předběžnomu opatření

r.m. 86.?.?.?

2/ Navrhovatel předběžného opatření složil jistinu 10 000,- Kč. Vydali je panu Kalouskovi v pokladně ministerstva financí nebo šáhl do saka pro vlastní šrajtofli? Kdy, kde a s kým to bylo sepsáno?

3/ Navrhovatelem je Ministerstvo financí ČR. Návrh není ani na hlavičkovém papíře, ani nenese žádné razítko této významné složky státní správy. Jen podpis ing. Miroslav Kalousek. Není to málo pane inženýre Kalousku? Opravdu stačí vaše snad posvátné tahy propiskou? ( to snad nejde ani v Severní Koreji pozn. r.m.)

4/ V bodě II. opatření soud ukládá navrhovateli, aby do jednoho měsíce podal žalobu ve věci samé. Kdo ji má podat? Podepsaný pan Kalousek nebo organizační složka státu, kterou vede? Znamená to, že odbory i bez pondělní stávky budou žalovány? Za co? Propadne jistina?

5/ Pan Kalousek jako podepsaný žalobce v části A odůvodnění návrhu píše:
" Je snad již nezpochybnitelně přijímanou premisou v ČR musí proběhnout jak reforma daňového systému, a to za účelem stabilizace veřejných financí, tak i důchodová reforma, neboť současný důchodový systém již neumožňuje financování současných penzí.
Ve svém důsledku obě navrhované reformy nebudou mít dopad do sociálních práv stávkujících v rozsahu větším, než lze rozumně požadovat. Naopak navrhovanými úpravami. Naopak navrhovanými úpravami dochází k srovnání práv jednotlivých skupin obyvatel a odstranění zvýhodňování jedné skupiny obyvatel před druhou." konec citátu,

To je s prominutím vyvratitelný žvást pane podavateli Kalousku. Pokud by lidé brali vyšší reálné mzdy, zvedly by se i reálné odvody do zdravotního a sociálního systému. Průběžné důchodové systémy běžně existují a jsou méně nákladné než privátní. Přidejte na důchody ubohé jediné procento HDP a nemusíte se potit při snech o Řecku.
Degresivní zdanění mezd zaměstnanců, stropy na sociálním a zdravotním pojištění to jsou další zdroje.
Stačí, aby rudomodrá bratrstva přestala stát okrádat na zakázkách a ušetří se ročně 200 mld. korun. Platí to zejména o ekologické superzakázce, nedělních Otázkách Václava Moravce jste cosi poznamenal o 130 mld.Kč jdoucích ze sociálních odvodů kamsi.
Mohle byste prosím veřejnosti přiblížit o co se jedná?
1/ xxxxxx to je tajný )))

246227

18.6.2011 22:53

Organizované revoluce

Aeternitas 89.?.?.?

Zjistil jsem, že spousta lidí neví, co se děje kolem nich ve světě a žijí ve vědomí skrze iluzionární svět "United States Inc." předplacené televize. Kvůli pracovnímu zaneprázdnění nemají čas a zájem vyhledávat informace, neznají zednářské symboly na dolarech, neznají principy ekonomie, ba mají radost, že na muslimy padají bomby a že je dobře, když SSA dělají světu četníka a také jsem narazil na Moudrostrakovi pivní tatínky s cinkajícími klíčemi, kteří dnes nemají své vycinkané jistoty
a velepravicující zmasírovanou mládež.

V oficiálních knihách dějepisu se píše o Francouzské revoluci - nespokojený lid svrhl svého krále a dožadoval se svobody a rovnosti, revoluce navždy změnila Francii. I u ostatních revolucích se píše o nespokojenosti lidu a boje za práva lidu. Nic se o zednářských ložích nepíše, nepíše se o přípravách na revoluce. Zednářství využívá rituálů starověkých stavitelů chrámů pro účely sionistů pro ovlivňování Gójů. Zednářské hesla Volnost-rovnost-bratrství měli dopomoci k vítězství nových zásad, nové ideologie, které vznikly.
Sametová revoluce- 18.11.1988 sionista Kissinger předložil US prezidentovi Bushovi nápad, který způsobil Samet, Gorbačov by slíbil, že nepoužije násilý proti reformám ve Vých. Evropě a Amerika se zaručí, že nevyužije ekonomické změny proti Sovět. svazu. 20.10.1989 v Helsinkách Gorbačov slíbil, že vazalské státy si mohou dělat, co chtějí. Žid V. Havel byl zasvěcen mezi zednáře v roce 1968 při svém pobytu v SSA, byl zasvěcen Arthurem Milerem. Havlovi se dostalo 30. zasvěcení. Například T.G.Masaryk byl 28. stupně zasvěcení. Mezi Havlovo rozhodnutí bylo odřeknutí pomoci Palestincům a navázání diplomatických styků s Izraelem. Krátce po svém zvolení navštívil Izrael, na podporu židovského plánu na vybudování Velkého Izraele.
V prosinci 89 Havel vzal pod ochranu KSČ a zákonem 15/1990 zajistil legimitu KSČ pro budoucnost a právo na volbách. Havel se obklopil komunisty ,židy, svobodozednáři jako Diensbier, Slánský, klímová, Pithart, zednáře Schwarzenberga učinil protiústavně předsedou zahraničních poradců. Uhlovi svěřil ČTK a kontrolu nad tiskem.
Jinak oko Boha Hora lze najít na dokumentech EU - 12 hvězdiček v kruhu na modrém plátně ohraničené dvěmi víčky ve tvaru egyptského oka.

246359

20.6.2011 4:12

RE: Organizované revoluce

Latinec 74.?.?.?

Reakce na 246359

Vite dobre o cem mluvite, diky Bohu ze takovi, jako Vy, ac pomalu, jeste existuji.
Dal bych jen maly prakticky priklad, ohledne Havlu:
Tesne pred Sametovym Obkladem pro gojimy, jeden muj byvaly dobry a liberalni kamarad (gojim s dobrym srdcem) z vysoke skoly v Praze, emigrant, zijici v nasem fantastickem Berkeley, CA, zjistil ze Milos Havel studuje na UC Berkley. To bylo v dobe, kdy Lahvac-Venca se placal mezi fesackym kriminalem a luxusnim bytem na vltavskem nabrezi, kde jeho pani jezdici po mejdacich nahoru a dolu v kapitalistickem Peguetu 404. Nicmene, liberalni kamarad skontaktoval telefonicky Milose Havla v Berkeley, a vyjadril obdiv pro jeho brachu Vencu. A Milos H., namisto nejake kamaradske odezvy volajicimu vyspilal, at jiz se nikdy vice neodvazuje mu volat, ze on (Milos) se s zadnyma emigrantrama nebude bavit ..
Tak Venca Lahvac trpitel, a "survivor", a jeho bracha v "kapitalistickem" US, a zadnyma "emigrantama se bavit nebude".
To bylo tesne v dobe pred Sametem, Venca Lahvac v base sem a tam, Milos na privatni a drahe universite v Berkeley, Ca.
Pura vida

246452

20.6.2011 15:58

Zajimava je revoluce, ktera probehla na Islandu

Ursus 78.?.?.?

zajimave je, ze se o tom v medidich neni pomalu nikde ani zminka...

246482

21.6.2011 11:20

všechno do sebe děsivě zapadá

kutra vainova (tečka) 937 (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

experiment s východním komunistickým blokem pod vedením sionistů, který vytvořil zisky ze zbrojení v době studené války, organizované revoluce, které opět všechny sjednotili, ale honem musel být vytvořen jiný nepřítel, aby se lidi báli a tak se vytvořili islámští teroristé, všude se rozmáhá korupce, například u nás Vondra, ze soukromého klubu Rockefelerů Trilaterární komise, který se zřejmě zapletl do korupce ve službách Izraeli, lidé jsou nespokojeni a tak je na čase jim předhodit zářný příklad z Islandu. kde LID vyrazil do ulic a prosadil si, že nemusí platit státní dluhy, perfektní motivace pro ostatní, jen ať je chaos, rozeštvávání skupin lidi proti sobě, států, minorit, ras atd., jen ať je chaos, vypadá to, že nastává čas na to, aby nám nabídli ochranu pod pevnou rukou dobrotivého tatíčka, který nás všechny ochrání. Může to zvrátit Rusko? Ruští oligarchové byli a jsou větví sionistů. Postaví se proti tomu? A co Čína? Je to protiváha a nebo jen iluze protiváhy? Nepřemístili sionisté jen svou základnu z USA do Číny? Proč by jinak čínská vláda například podporovala kšefty Monsanto s geneticky upravenými osivy? A proč by jinak obě země jen občas zaštěkly a nikdy nekously, viz například nedorazily na jednání o napadení Libye? Lidé jsou připraveni na to davově řvát HEIL DOBROTIVÝ TATÍČKU !!!!

246517

22.6.2011 4:33

RE: všechno do sebe děsivě zapadá

p. 125.?.?.?

Reakce na 246517

.....rekum bych radil aby brali horem dolem kde se da a co se da..../blbej kdo dava blbejsi kdo nebere..../i kdyz pujcujici se koji nadeji na totalni ovladnuti zadluzeneho/////.....potom odmitnout s poukazem ,ze kde nic neni ani smrt nebere/vymenit vladu /my nic.... to minule vlady/ tak jak to s nami delaji "demoministri nyni/....a tak se vysvobodit ....ze sparu mamonu.....a nic desive nazapadne.... a potom jako v 50.letech vse znarodnit zpet s poukazem na bezpecnostni dulezitost telekomunikaci, letist...atd....

246569

21.6.2011 19:45

Posledni nejvetsi revoluce

pm22 99.?.?.?

byla v carskem Rusku. Socialne demokraticke strany a asi i dalsi se domluvili a sly na vec.
Jenomze Byla valka Nemci R-U odstavili, ale dostavali na frak vsude. Na zapadni fronte jim to vadilo - nevadilo, horsi byla vychodni fronta. No a tak v Pulmannove vagone poslali sveho muze. Ten zvratil vyvoj revoluce doleva a nastaly casy jine. Muz rozpustil armadu a vojaci na fronte byli bez zasob. Mezi nima fungovali agitatori a tak zabijeli dustojniky a misto valceni s Nemcema, tahli na Petrohrad. Ovce. No a Lenin mel plan, Bretsky mir, coz Nemcum stacilo. Ci asi o to slo. Jak to dopadlo asi kde kdo vi ci tusi, ti narozeni okolo sametove by si to mohli klidne dostudovat. VILda upravil marxismus a potom to delali vsichni, podle svych potreb [smích][smích][smích]
V Cechach, kdyby cela Evropa vrela, se zacne az po. A opet se objevi klausove a dibove a Krejcirove a Bakalove. Je to asi marny boj Ideos proti tem Demo. Ti co se zaslouzi, jak ukazuji dejiny Ceske, at za 1. republiky ci dalsi a dalsi, ti ostrouhaji. Je to dost pedimisticke uvazovani, ale malovat si na ruzovo nemam zajem.

246539

21.6.2011 22:39

RE: Posledni nejvetsi revoluce

hc 90.?.?.?

Reakce na 246539

Možná si v Německu mysleli, že jim odstoupení Ruska z války pomůže, ale nebylo to tak. Místo Rusů okamžitě nastoupili Amíci a bylo vymalováno rychleji, než kdyby Rusko ve válce zůstalo. Lenin, VŘSR a Brest-Litevský mír nejvíce pomohli USA, protože po ruském odstoupení z války se zásadně zvýšil význam americké intervence. A tím se pro Američany zásadně zvětšil i prostor klást si podmínky.

246547

Příspěvků: 107

16.06. 06:53  Spontánost
16.06. 16:19  RE: Spontánost
16.06. 18:32 hc  RE: Spontánost
16.06. 21:04 Maut  RE: Spontánost
17.06. 02:17 Rene Bartosek  RE: Spontánost
16.06. 07:36 kalik  změna
16.06. 08:26 lu.bro  RE: změna
16.06. 13:29 kalik  RE: změna
16.06. 08:34 orels  Byt jako oni?
16.06. 08:39 Henteres  Změna přijde tak jako tak...
16.06. 08:40 Henteres  RE: Změna přijde tak jako tak...
16.06. 09:18  RE: Změna přijde tak jako tak...
16.06. 23:35  S těmi sítěmi je to svatá pravda, ostatně do sítí se odjakživa chytalo...
16.06. 09:37 JPG  RE: Změna přijde tak jako tak...
16.06. 11:47 Erwin  RE: Změna přijde tak jako tak...
16.06. 13:43 JPG  RE: Změna přijde tak jako tak...
16.06. 16:55 Erwin  RE: Změna přijde tak jako tak...
16.06. 18:26 janko  RE: Změna přijde tak jako tak...
16.06. 21:20 JPG  RE: Změna přijde tak jako tak...
16.06. 21:21 JPG  RE: Změna přijde tak jako tak...
17.06. 01:52 ad infinetum  RE: Změna přijde tak jako tak...
17.06. 23:22 Had...  RE: Změna přijde tak jako tak...
16.06. 18:06 Magnus Maximus  RE: Změna přijde tak jako tak...
17.06. 08:37 Henteres  RE: Změna přijde tak jako tak...
17.06. 00:49 ad infinetum  RE: Změna přijde tak jako tak...
16.06. 08:46 fohat  PRAVICUJÍCÍ OBČAN KTERÉMU VĚŘÍM KAŽDÉ SLOVO
16.06. 09:48 janko  ...revoluci vždycky "někdo chce"
16.06. 09:49 janko  RE: ...revoluci vždycky
17.06. 00:59 ad infinetum  RE: ...revoluci vždycky
16.06. 16:59  RE: ...revoluci vždycky
16.06. 10:08 Dap  Právo většiny
16.06. 12:24 lu.bro  Mám dotaz.
16.06. 12:24 lu.bro  RE: Mám dotaz. pokracovani
16.06. 19:37 Lin  RE: Mám dotaz. pokracovani
16.06. 21:33 baba_Blažková  RE: Mám dotaz. pokracovani
16.06. 13:18 Vladimír Stwora  RE: Mám dotaz.
16.06. 14:13 martas300  RE: Mám dotaz.
16.06. 14:31 Vladimír Stwora  RE: Mám dotaz.
16.06. 18:38 janko  RE: Mám dotaz.
16.06. 21:43 Vladimír Stwora  RE: Mám dotaz.
16.06. 13:22 Latinec  Nic noveho pod sluncem
16.06. 18:10 n.z.  RE: Nic noveho pod sluncem
16.06. 21:44 Latinec  RE: Nic noveho pod sluncem
17.06. 11:39 Kysučan  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
17.06. 19:10 Mirda  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
17.06. 22:31 Kysučan  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
18.06. 05:08 Mirda  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
18.06. 12:07 hc  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
18.06. 12:59 Kysučan  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
18.06. 18:42 Mirda  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
21.06. 00:32 Kysučan  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
21.06. 04:50 Mirda  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
23.06. 13:40 Jarmila  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
24.06. 18:15 Mirda  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
24.06. 19:44 Kysučan  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
25.06. 04:49 Mirda  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
25.06. 07:00 Jarmila  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
25.06. 19:30 Mirda  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
25.06. 20:58 vodnik007  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
26.06. 06:09 Mirda  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
19.06. 17:26 Oracle  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
18.06. 16:23 n.z.  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
21.06. 09:29 HHBB  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
24.06. 22:30 micha  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
18.06. 02:59 n.z.  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
19.06. 03:43 Latinec  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
19.06. 06:02 Mirda  RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované
16.06. 13:58 r.m.  podívejte na tohle, doufám, že je to hoax
16.06. 15:16 n.z.  Revoluce nejsou nezbytne, kdyz...
16.06. 17:47 Mirda  RE: Revoluce nejsou nezbytne, kdyz...
16.06. 20:53 n.z.  RE: Revoluce nejsou nezbytne, kdyz...
16.06. 18:00 Lin  pro Vladimíra
16.06. 18:14 Lin  RE: pro Vladimíra
16.06. 18:39 Mirda  RE: pro Vladimíra
16.06. 18:52 Lin  RE: pro Vladimíra
16.06. 19:36 Mirda  RE: pro Vladimíra
16.06. 21:12 Vladimír Stwora  RE: pro Vladimíra
16.06. 23:06 martas300  RE: pro Vladimíra
18.06. 17:36 Jiri Orten  Jen Vas navedu ...
18.06. 20:02 Lin  RE: Jen Vas navedu ...
18.06. 21:38 Jiri Orten  Jestli mate rada Egypt ...
19.06. 01:52 Rene Bartosek  RE: Jen Vas navedu ...
19.06. 06:16 Mirda  RE: Jen Vas navedu ...
19.06. 12:49 baba_Blažková  RE: Jen Vas navedu ...
19.06. 13:30 mkadlec  RE: Jen Vas navedu ...
19.06. 18:17 Rene Bartosek  RE: Jen Vas navedu ...
19.06. 18:17 Rene Bartosek  RE: Jen Vas navedu ...
19.06. 22:38 baba_Blažková  RE: Jen Vas navedu ...
19.06. 23:19 Rene Bartosek  RE: Jen Vas navedu ...
19.06. 23:22 Rene Bartosek  RE: Jen Vas navedu ...
22.06. 04:19 p.  RE: Jen Vas navedu ...
23.06. 02:49 Rene Bartosek  RE: Jen Vas navedu ...
19.06. 23:33 Rene Bartosek  RE: Jen Vas navedu ...
19.06. 17:06 martas300  RE: Jen Vas navedu ...
19.06. 19:15 Jiri Orten  No ona neni zrovna moje ...
19.06. 23:08 martas300  RE: No ona neni zrovna moje ...
16.06. 19:01  Zadna spontanni revoluce
16.06. 21:38 Vladimír Stwora  Psal jsem v článku...
16.06. 21:40 fohat  rodí se stále nová nevědomost
16.06. 23:08 r.m.  Poznámky ke Kalouskovu předběžnomu opatření
18.06. 22:53 Aeternitas  Organizované revoluce
20.06. 04:12 Latinec  RE: Organizované revoluce
20.06. 15:58 Ursus  Zajimava je revoluce, ktera probehla na Islandu
21.06. 11:20 kutra  všechno do sebe děsivě zapadá
22.06. 04:33 p.  RE: všechno do sebe děsivě zapadá
21.06. 19:45 pm22  Posledni nejvetsi revoluce
21.06. 22:39 hc  RE: Posledni nejvetsi revoluce

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 80 čtenářů částkou 14 452 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 0

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 3

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 5

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 7

Námořní přeprava zboží kolabuje!13.10.21 08:19 Neurčeno 0

Češi žádají stovky milionů jako odškodné za očkování13.10.21 08:15 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,87 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
30,11 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,29 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,41 Kč
Polský zloty
5,55 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 814,05 Kč
1 unce stříbra
513,19 Kč
Bitcoin
1 370 497,75 Kč

Poslední aktualizace: 19.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 707