Diskuze k článku

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

Příspěvků 128

27.5.2011 1:01

Vlada je snad parta blaznu. Teda cast.

pm22 99.?.?.?

Dvacet let po sametove. kam to vsechno speje ? Rocniky okolo sametove - ty jsou prisne antikomunisticke, ac o komunistech skoro nic nevi. Teda nejen o komunistech. Nejradeji by je veseli a podobne. No a maji jasneho nepritele, shromazdeni pod jakymsi praporem a roste z nich material vhodny pro souknmenovce typu SA ci SS. Jiste, ne vsichni.
V diskuzich v ruznych novinach vynikaji ve sprostarnach, urazkach, kritizovanim skoro vseho, ale nic kontruktivniho z nich nevypadne ani nahodou. Nejradeji pisi kratke ci hole vety na tema komanc a Zid. Myslet na duchod ? Na to nemaji cas.
Vlada na to hazi bobec ci to tam tlaci ? Vlada nepecuje o mlade rodiny. Jedine snad ma zasluhy na tom, ze nepracujici Romove tloustnou ( kde jsou ty casy, kdy panove cikani byli vychrtli jako tycky), ale vlada ve snaze jim jako pomahat a mit od problemu pokoj na sve ksefty zapomina, ze uz je dostihly civilizacni choroby.

244814

27.5.2011 7:21

RE: Vlada je snad parta blaznu. Teda cast.

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 244814

Voni ty punks nejsou tak jak je popisujete a tech s DS se musim zastat! Vono napriklad k tomu chraneni duchodcu tema punkama z DS pred loupezivymi cigany kterych se bali aby nebyli obvineni z rasove diskriminace i policajti s vasim IQ jiste pochopite a venujete pozornost i dalsimu comment. Jen si vzpomente na ta vsechna shromazdeni tech punks s DS kde kritizovali rozkradani, tunelovani a rozprodavani ceskyho krateru. To tez nebylo nic konstruktivniho? Co jste dokazal Vy krome toho vyzvaneni klicema? Ja Vam to reknu na rovinu tak aby jste tomu rozumel! Vy jste dokazal ve Vasem prispevku hazet hovna na skupinu lidi kterejm na rozdil vod eraru osud rozkradany republiky kde se porusujou vsechna zakladni prava obcanu neni lhostejny a ktera vi, ze zdravej nepracujici cigan duchod na kterej si platil pracujici celej zivot zadnej narok nema a nema ho teda ani pobirat a chce to zmenit! Ja jen aby jste tu Vasi civilizacni chorobu prestal prenaset i na ty punks s DS!

244827

27.5.2011 1:20

Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Barney 80.?.?.?

Pasivita dnešní mládeže je opravdu zarážející. Španělé okupují náměstí, sepisují výzvy a naše mládež na všechno hází bobek, kouří marihuanu a snad stále věří ve světlé zítřky krachujícího kapitalismu. Přitom na reformy současné vlády neumětelů a diletantů doplatí nejvíce:
-do důchodu půjdou nejspíše po 70. roce, přičemž se ho pravděpodobně každý pátý nedožije, a pokud jim krachne penzijní fond (jako, že je to v horizontu více než 50 let pravděpodobné), pak budou odkázáni jen na minimální státní penzi, pokud vůbec nějaká bude.
-zdravotnictví bude postupem času privatizováno a zpoplatněno. Za operace se budou platit desetitisíce, možná statisíce. Pokud se někomu něco stane a nebude patřit mezi bohaté (většina se samozřejmě zařadí do průměru), může ho to ohrozit existenčně.
-zavede se školné. Mladý člověk nastoupí na životní dráhu s dluhem a na bydlení si pravěpodobně bude muset vzít hypotéku. Čeká ho dluhové otroctví, ve kterém se bude modlit, aby neonemocněl nebo nepřišel o zaměstnání.

Prostě současná vláda dělá vše proti současné mladé generaci. ale mezi nimi je stále in být pravicoví, i když je to proti jejich zájmům.

244816

27.5.2011 6:19

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 244816

Dnesni mladez ztratila iluze o ruzove budoucnosti. Vlastne je ani nemela. My jsme snili o lepsi budoucnosti a dockali jsme se zklamani. Pro mlade je lepsi nedoufat a alespon je nic neprekvapi.
21 stoleti je era lzi a kradezi. [bliji]

244824

27.5.2011 7:28

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Karel2 212.?.?.?

Reakce na 244824

Nebo se jenom scita flustrace a o to vic to vybuchne, jako parni kotel. Spanele a Rekove maji stavky kde vypusti paru a politikove nejsou u nich tak blby aby na to nerealgovali.

U nas udelaji odborari 50k demonstaraci a Necas a jeho pan Kalousek rekne, ze je to nezajima reforma jede dal. Francousti vladci to jedno stoleti delali taky a skoncilo to vladou luzi se zbrani, ktera pany zabijela co 10-15 let skoro jedno stoleti.


Jak rikam, ignoruj luzu, ale jak rikal Werich do doby nez se luza ozbroji a zacne jednat. A clovek co uz nema co stratit se nelekde policisty(proste ho odpraskne) nebo armady (ta nasa nebude mit ani zbrane, takze si politici podrezavaji ai vlastni ochrnu pred luzou).

244828

27.5.2011 7:16

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

tk 195.?.?.?

Reakce na 244816

Tohle není zase až taková pravda. Pehe a spol se snaží oblbnout lidi svou jakože občanskou iniciativou, aby jenom v tichosti mohli vyměnit loutky za další, které mají na skladě. V ČR však jsou i další iniciativy a sdružení, které jsou zásadně proti kapitalismu, válkám a podobně. V posledních dnech se tato sdružení spojují a scházejí se proto, aby se snažily situaci nějak řešit. Nemají však mediální krytí tak jako právě zmiňovaný Pehe.
Mezi těmito levicovými sdruženími jsou například ProAlt, Iniciativa Zdola, Klub společenských věd, různá lokální sdružení, iniciativy proti válkám, atd. Už jsme v kontaktu právě i s organizátory španělských demonstrací.
Naše cíle jsou prosadit přímou demokracii, to je stěžejní bod a dále se chystá materiál "Socialismus pro 21. století". Samozřejmě socialismus bez papalášských manýrů z minulosti, který bude právě na principu přímé demokracie.
Už proběhlo několik setkání, například v Praze, Plzni, Olomouci a Brně. V Brně už se setkáváme docela pravidelně a další sdružení se k nám přidávají. Jenom nejsme vidět tak jak by bylo potřeba, protože zatím je všechno v začátcích.
Máme odborníky z oblasti politologie, psychologie, sociologie, ekonomie a taky úplně normální lidi, kterým není lhostejné, co se v této zemi děje. Jsou mezi námi jak mladí lidé, tak i ti dříve narození. Spojuje nás to, že nechceme jenom tupě zírat, jak 10% mafiánů okrádá zbývajících 90% obyvatelstva.
Brzy budeme mít své webové stránky, zatím je možno nakouknout na stránky každé této iniciativy zvlášť.
To jenom k tomu, že si myslíte, že u nás není levicová mládež, která by se snažila odstranit tento zlodějský systém.
Uvítáme každého slušného člověka, nebo organizaci se stejným smýšlením.

244826

27.5.2011 9:11

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 244826

Bylo by dobré si uvědomit, kdo je největším nepřítelem celého lidstva, většinové společnosti- oněch 90 procent obyvatelstva. Není to žádná pravice či levice, pravoleví zkorumpovaní tajtrlíci politici, ale jsou to globální bankéři a farmaceutické korporace. Tyto dvě obrovské globální pijavice spolu spolupracují a vnímají lidstvo ne jako originální jednotlivé lidské bytosti, ale jako jednolitou masu, z které je záhodno vyssát co největší užitek a prospěch. Ta masa lidí, to jsou pro ně jenom lidské zdroje, nebo daňoví poplatníci, které už si dokonce označkovali při sčítání lidu jako zboží v supermarketu prodejním kódem.
Zatímco globální bankéři zavedli dluhové otroctví a dokonale propracovanými „vědeckými“ metodami vyssávají jak jednotlivce, tak celé státy, tak farmaceuti se zase starají o to, aby lidské zdroje vydržely tak maximálně do začátku důchodu a pak padly zcela vysáté a chudé jak kostelní myši mrtvé k zemi. Možná časem ještě vymyslí metodu, jak by se daly zpeněžit i ty mrtvoly.

Tu přímou demokracii Vám chválím, to považuji za jediné východisko, jak z toho marasmu ven.

244839

27.5.2011 9:20

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 244839

Vy máte nějaký příklad, že si přímá demokracie poradila s tím "největším nepřítelem lidstva"?
...
Vy jste skutečně tak naivní, že věříte tomu, že svět lze ovládat tisknutím papírků, účetnictvím a mastičkama?

244841

27.5.2011 10:20

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reakce na 244841

"Vy jste skutečně tak naivní, že věříte tomu, že svět lze ovládat tisknutím papírků, účetnictvím a mastičkama?"

Co to blábolíte, člověče? Samozřejmě, že tímto způsobem to jde velmi snadno. Natisknu si papírky a zaplatím si, co potřebuji. Pak prosadím legislativu na aplikaci jedovatých mastiček obyvatelstvu a jejich problémy budu dál "léčit", čímž vydělám další papírky a zaplatím si cokoli dalšího. Třeba teroristickou hrozbu nebo epidemii chřipky.

244845

27.5.2011 10:24

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 244845

"Natisknu si papírky a zaplatím si, co potřebuji."

Tak hurá do toho! [chechtot]

244846

27.5.2011 12:39

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

quido2 81.?.?.?

Reakce na 244846

"Natisknu si papírky a zaplatím si, co potřebuji".
Tak hurá do toho.


To jste opravdu tak hloupý? Nejedná se přece o jednotlivce.

Nejdříve je třeba vědět,jaké státy a jejich politické a silové organizace jsou schopné papírky legislativně obhájit a prosadit, vůči mezinárodnímu společenství. Pak je také nutné zajistit vlastnictví převážné většiny masmédiálních zdrojů, které jsou nervovým řečištěm společnosti. Pro začátek stačí studium metodiky nejmocnější organizace siozednářů B nai B rith.

244853

27.5.2011 13:21

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 244853

Psal jsem:
"Vy jste skutečně tak naivní, že věříte tomu, že svět lze ovládat tisknutím papírků, účetnictvím a mastičkama?"

A vy píšete:
"Nejdříve je třeba vědět, jaké státy a jejich politické a silové organizace jsou schopné papírky legislativně obhájit a prosadit"
což je něco jiného než:
"Natisknu si papírky a zaplatím si, co potřebuji."

Nejde o to ten subjekt (jednotlivec, skupina), ale o ty priority, ty podmínky, které je třeba splnit, abych mohl něco tisknout, kázat, vydávat, usměrňovat, diktovat apod.

Jestli metodika "nejmocnější organizace siozednářů B nai B rith" říká, že začnu ovládat svět tím, že natisknu papírky a všechno a všechny si za ně koupím, pak se jedná o organizaci bloudů, která tak jako tak nejprve potřebuje někoho, kdo je "schopen prosadit a obhájit", což jste v rozporu s kontextem diskuze sám podotknul. Z toho vyplývá, že do té doby je papírek papírkem, a ten kdo "prosazuje a obhajuje" ho používá k něčemu jinému. [mrknutí jedním okem]
Proto stále platí to o té naivitě (i pro Vás), jestli chcete začínat "u tiskárny".

244856

27.5.2011 15:38

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

leo69 89.?.?.?

Reakce na 244856

Ano, tiskárna by mi byla na nic, pokud bych k ní ale nevlastnil i banku/ky, které ty potištěné papírky pouští dle svého uvážení/svých podmínek do oběhu!
Nedělejte ze sebe za každou cenu neználka. [vyplazený jazyk]

m,[mrknutí jedním okem]

244860

27.5.2011 18:10

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 244860

Tento diskutujici s tim napadanim hodnotnych nazoru debatujicich Zvedavce kterymu odpovidate jak se veci co se tyce bankovnictvi v USA vopravdu maji a na to vemte jed je urcite jeden z tech provokateru prolhany opozice kterejch je tu cas vod casu protoze je Zvedavec i Vy neuveritelne serete jak nasranejch a vubec bych se s nim abych je co nejvic nasral nebavil. [mrknutí jedním okem]

244880

27.5.2011 19:40

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

Reakce na 244880

Názor, že svět lze řídit mastičkami a papírky, považuji za ne příliš hodnotný, pokud ho nepřesunu do oblasti zábavy. Tam mě může dokonce pobavit. Že takto lze řídit pomatenou skupinu a Satanistu, to je vcelku reálné, ale rozhodně takto nelze řídit svět.
Jinak to spíš vypadá, že se tu serete navzájem, a to docela uvěřitelně. [mrknutí jedním okem]

244901

27.5.2011 20:13

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244901

A čím je řízen svět? Altruismem? Láskou?

244905

27.5.2011 21:12

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 244905

Bingo! To zas pro opozici bude makacka na mozek ..... [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

244913

27.5.2011 21:14

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 244905

Třeba Satanista je řízen potištěným papírem...
Vše je řízeno silou zůzné kvality. Co má třeba moc nad Vámi... patří sem i láska?

244914

27.5.2011 22:45

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244914

Jsem otrok stejně jako každý na této planetě. Ale já to alespoň vím. Nejvíce zotročený je přece ten, kdo si své otroctví neuvědomuje, ne?
Každopádně jsem se narodila do světa, který jsem si nevymyslela a s kterým nesouhlasím. "Vládne" mi banda hovad, které jsem si nezvolila, ač je mi podsouván opak.

Jinak - ano, láska je důležitá součást mého života. Prosím, nezaměňovat za sex.

Vysvětlete mi však, jak může mít láska jako taková nad někým moc, když láska je především o bezpodmínečném poskytování, nikoli o vládnutí? Není to protimluv?

A abych ušetřila místo, vrátím se o příspěvek výše, když byla řeč o tom, co vládne světu; plně si uvědomuji, že v sousloví "nevděk světem vládne" má sloveso vládnout poněkud jinou nuanci než v sousloví "vládne mi banda blbců".

Položme si otázku jinak.

Co vládne lidským srdcím (duším)?

Obávám se, že právě ty potištěné papírky. Nikoli láska k bližnímu.

A co má tedy moc nade mnou?
Sakra, doufám, že nic, protože pak bych byla loutkou, ničím jiným! (Ale zkoušelo jich to na mě už hodně [cool] )

244920

27.5.2011 23:43

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 137.?.?.?

Reakce na 244920

>A co má tedy moc nade mnou? Sakra, doufám, že nic, protože pak bych byla loutkou, ničím jiným!
hm...
>"Vládne" mi banda hovad...
>Obávám se, že právě ty potištěné papírky...
>Jsem otrok stejně jako každý na této planetě...
...
Asi je to jen takové vzdychání, protože v těch diskuzích tak odevzdaně nepůsobíte, ale jestli máte sama nad sebou moc, tak Vám asi bankéř s mastičkářem nevládne (nebo máte nějakého, za kterým hopkáte?). Ale i tak se ta síla, která Vámi hýbe, dá nějak určit, ne?

244928

28.5.2011 9:25

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244928

Ale vládne. Taky je to už spoustu let, co jsem to zde řešila. Bankéř - peníze jsem nucena používat, to prostě jinak nejde. Nemohu odejít "do lesů", bydlet v jeskyni a žít z toho, co nasbírám nebo ulovím. Les i jeskyně někomu patří, lovná zvěř taky. I když tomu lesu, jeskyni či zvěři je to šumák.
Mohla bych si leda tak něco takového koupit a pak na všechny dělat dlouhý nos. A jsme zase u potištěných papírků.
Mastičkáři mi nevládnou? Tak to nevím, už jako do malé larvičky do mě prali jedy "v mém zájmu". Očkování, víte? A třeba to bylo zadarmo, tu "mastičku" zadarmo nikdo nevyrobil.

Ta síla, která se mnou hýbe, je snad naděje. Pořád věřím v člověka a jak to tak kolem sebe pozoruju, lidi se opravdu začínají probouzet, tak čekám, až to "trhne". Řekla bych o sobě, že možná nejsem závratně inteligentní, ale mám slušný pozorovací talent a analytické myšlení, co se nakládání s vypozorovanými skutečnostmi týče. Nevím, jak kde v republice (res publica, cha cha), ale tady na severní Moravě to začíná vypadat opravdu "hustě". Dnes, když se bavím s lidmi o věcech, které mě rozčilují, tak už mi skoro nikdo neříká, "nech toho, mě politika nezajímá", popřípadě "díváš se na to špatně, každý přece má šanci blá blá..." Dnes jsou tady lidé ve stádiu "Řekni kdy a kde, jdeme na ně, třeba hned". Jo jo, čekají nás Zajímavé časy.
[cool]

244943

28.5.2011 9:45

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 244943

Pokud uznáte něčí vládu, tak Vám vládne. Ale to ještě neznamená, že vládne světu. Pes se namíchne na vodítko, ale když mu unikne, unikne i svému pánovi?
...
Hustě to tkhle vypadá co generaci, nebo ob generaci. Myslíte, že ale skutečně lidi ví co chtějí, čeho chtějí dosáhnout?

244947

28.5.2011 11:46

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244947

>Myslíte, že ale skutečně lidi ví co chtějí, čeho chtějí dosáhnout?

Kéž by věděli. Mnoho z nich už ví. Většina však pouze přesně ví, co nechce. A toho zneužívají supi, tak jak se to ukazuje i v těchto dnech, kdy mrchožrouti koukají, který dav bude vhodný k tomu, aby jim prosadil jejich zájmy (viz rubrika "Ve zkratce", článeček o pravdoláskařích). Jak z toho ven? (Co sto hoven... dvěstě hoven, tři sta hoven)

Co lidé chtějí - lidé hlavně mají potřeby. Lidské potřeby, zajišťující jim přežití. Lidská bytost potřebuje jíst, pít, dýchat, mít se kam ukrýt. To není chtění, to není tržní poptávka, na kterou jsou tyto základní potřeby záměrně degradovány dnes. Chtění je až na druhém místě.

Jak nejsem věřící, tak se denodenně modlím, aby lidé tuto falešnou hru prokoukli, aby se nenechali lákat na vějičky typu "zatočíme s korupcí". Sakra, mně osobně je ukradené, kdo má kolik natištěných papírků ve strožoku. Ať má. Ale ať mi neleze do mojí jeskyně a nebere mi moje základní životní potřeby jen proto, aby sám měl nadstandartní pocit. Je-li potřebný, ráda poskytnu to, co mám. Jenže mně do života nelezou "potřební". Mně do života lezou preventivní systémové nástroje určené pro případnou eliminaci potenciálního nebezpečí pro systém. A já nemám právo bacit je řemdichem, přestože jsem nikdy nikomu neubližovala a chci jen žít, což bez některých věcí prostě nejde. Mi není dovoleno jíst, pít, ukrývat se. Za všechno jsou po mně vyžadovány JEJICH potištěné papírky. Já nemám kde spát a málokdo skutečně má kde spát, vždyť jeho místo na spaní ve skutečnosti "patří" někomu jinému. Tak jak s tím naložit (nenásilně)?

244959

28.5.2011 21:06

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 74.?.?.?

Reakce na 244959

>Jak nejsem věřící, tak se denodenně modlím, aby lidé tuto falešnou hru prokoukli
modlení...naděje...
Naděje na co... že mě nechají být, nebudou mě odírat přes papírky, šikanovat předpisy, zákony?
Zbytečné. To nadějí nenastane. Nadějí nenastane nic. Naděje je past pro věřící ovečku, že jí jednou někdo neutratí a možná podaruje.
...
Řešíte jejich papírky (stejně jako pejsek své vodítko), poukázky na štěstí... to je ta naivita, o které od počátku hovořím. Naděje, že se jednou cosi neurčitého zadaří, je přesně ten moment, kdy se "to" nezadaří. Jestli od naděje nepřejdu k "vím" a jsem si jist, že to jde tak a tak, tak to prostě nebude.
Myslíte, že byste postavila komp, kdybyste zůstala u naděje, že něco takového vznikne? [smích]

244997

29.5.2011 8:14

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244997

Vy neumíte číst? I ta samotná věta, kterou jste citoval nepřipouští žádných pochyb. Já totiž lidem do mozku myšlenky implantovat nemohu.

245017

29.5.2011 9:55

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 245017

Sice píšete, že "nejste věřící", ale jinde zase píšete: "Ta síla, která se mnou hýbe, je snad naděje", a ještě se chcete "modlit", aby lidé snad "prokoukli"...
Já to jen nečtu, mě zajímá, co je za tím "napsaným" doopravdy. S něčím, co tu píšete, bych i souhlasil, ale jsou tu i věci, co nesedí. "Nadějě" je právě jedním ze zaklínadel na "věřící". Nechat je plácat se v nadějích...a modlení.
>Já totiž lidem do mozku myšlenky implantovat nemohu.
Zatímco někdo jiný to umí. A potřebuje ty, co dají na modlení. Tisíc let, generaci po generaci je možné vyučovat teze, vychovávat, a tak "implantovat myšlenky" (sem patří i to "informování" ).
Když na jedné straně odmítnete "JEJICH papírky", najdete ve svém okolí vůbec někoho, kdo by to také udělal? Pochybuji. S kým a za co pak půjdete s řemdichy do boje? Chcete vyhazovat "starý systém" a nový není ani v představách... jen naděje na něco... a ta vás dovede nakonec zase na smetiště a začnete to oprašovat s nadějí, že už to "snad nebude zlobit".

245020

29.5.2011 10:50

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 245020

Buďme realisté.
Patrně nikoho nenajdu. Ale mohu se alespoň snažit vydobýt si zpět právo na svou jeskyni.

245026

29.5.2011 11:32

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 87.?.?.?

Reakce na 245026

Když se tu vyjádřím jako krutý realista, tak řeknu, že toto fórum je jako smutný vtip. Jen velmi málo diskutujících se tu vymyká z hromadného bekotu. Právo na svou jeskyni Vám bude stále někdo upírat. Ale boj se nevede jen řemdichy. Vzít klacek do ruky je jen jedna z mnoha dovedností, která by Vám takové právo zajistila. Sama o sobě však nikdy. Zdejší "diskutéři" navíc v sobě živí ukřivděný pocit, že "zlý siozednář nás ovládá bezedným měšcem". Nevím zda je to smutné, směšné či přímo tragické, a která položka z té teze více, ale jedno vím. Utvrzuje je to v tom, že moc tkví v obojku zvaném "peníze". Vlastně je to totéž, co potkáte na každém rohu v každé ulici. I tam je ten obojek taková oblíbená nezbytnost, že bez něj nevyběhnou ani na procházku.

245028

28.5.2011 12:54

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Jarda Ktodol 109.?.?.?

Reakce na 244943

Babo, napsala jsi to hezky.

244968

27.5.2011 18:20

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244860

Já bych lehce doplnil a eufemicky podotknul za priveleogovaných a naprosto monopolních podmínek vydávání měny. Koneckonců to přímo s cynickou otevřeností vystihl A. Rotschild. Dejte mi možnost vytvářet měnu a není důležité, kdo vytváří zákony. Napoleon to chápal velmi přesně, stejně jiní např. JFK. Dokonalost a neprůstřelnost tohoto monopolu vybudovala takové vzájemné klientské vztahy, které de facto vedly ke zničení realné ekonomiky hlavního centra impéria, ať to dříve byla Británie a teď USA.

Paradoxně ztráta dolaru jako postavení světové měny, vytvoří silný tlak nejenom na stažení imperiálních jednotek ze zahraničí, ale na obnovení realné ekonomiky v USA. Prostě, když si toho za dolar v zahraničí nepůjde moc koupit, tak... A USA s 300 milóny obyvatel při rozloze 9 miliónů km2, mají mnohem lepší pozici než Británie. To velmi přesně podle všeho chápe tady kritizovaný Ron Paul. Být Pekingem, tak bych si velmi důkladně promyslel, zda stojí za to mít juan na nějaký čas jako světovou měnu. Ono expanze mnohem větší populace při strmosti křivky v jaké se svět nachází narazí velmi rychle na strop realných možností, a čím větší bublina udělá bum, tak tím větší svinčík je potom nutno dávat dohromady. Při hodně velkém bordelu je kolikrát lepší začít nanovo, ona nemusí být ani nic jiného na výběr.

244883

27.5.2011 19:08

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 244883

On ten citát zní trochu jinak, ale budiž. I tak je to tam řečeno, bankéř potřebuje tu možnost. Máte tam: "Dejte mi...", což znamená, že je tu někdo druhý, kdo má tu moc tu možnost dát. Ve zbytku už jen zase vaříte mockrát převařovanou vomáčku.

244895

27.5.2011 19:22

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244895

Nenapsal jsem, cituji a dvojtečka. Pravda nevyhledal jsem přesné znění, ale obsahově to doufám sedí. To máte tak, když chcete uvařit omáčku koprovou, tak musíte dát kopr. Když tam dáte vokurky, tak z toho koprovka nevyjde, ale vám z vokurek vyjde i svíčková. Nechte se angažovat, teď zrovna hledají u tiskařského lisu na řídky vzduch guru se zázračnými schopnostmi a ohledně materiálních jistot a prej platěj královsky. Akorát pokud by se vás zeptali, zda Amsela Rotschilda, kterého jsem vzpoměl. Tak bych o něm v přijmacím pohovoru mluvil hezky. V žádném případě bych nevyjadřoval názor, že třeba jeho myšlenka o kontrole měny je blbost.

244897

27.5.2011 19:44

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

Reakce na 244897

Co jste napsal, to jste napsal... v celku to na podstatu mého sdělení nemá vliv.

244902

27.5.2011 20:15

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244902

Tak si tu možnost koupí nebo vynutí. Nebo koupí vynucení.

244906

27.5.2011 21:09

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 244906

Koupí? Za co. Za nějaké papírky? To, co mu přisuzujete, zatím nemá - o vytváření měny teprve žádá. Za ty natištěné papírky "jen tak" dostane akorát tak do kokosu.
Vynutí? Jak si bankéř něco vynutí?

244912

27.5.2011 22:47

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244912

Ehm... případ Abrahama Lincolna v souvislosti se vznikem FEDu třeba.

...

Nic?

244921

27.5.2011 23:29

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 244921

...a? O tom si můžeme povídat cokoliv, věřit tomu můžeme i nemusíme. Jak se ale stane to, že hopsáte podle čísla na papíře?
...
Jestli tím ale chcete naznačit, že o právo na měnu je potřeba bojovat, tak jsme se možná posunuli od toho, že si potisknu papír a půjdu si to koupit. [mrknutí jedním okem]

244926

28.5.2011 0:32

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244926

To radeji pochybujte o holocaustu, vyfasujete tak min nez za padelani a pozmenovani penez.Pokud ovsem nejste jeden z nich.[pláč]

244934

28.5.2011 9:16

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 244934

Chcete tak naznačit, že tisknutí peněz je chráněno? No vidíte, obráceně by to asi nefungovalo. A jsme na začátku. Myslet si, že budu tisknout a uplácet, je naivní. Nejdřív musím mít moc, sílu, kontrolu a vědět, pak můžu udělovat i kopyrajt na peníze.
Proto pohádka o tom, že svět řídí mastičkář s kasičkářem, je pohádkou. [smích]

244942

28.5.2011 11:12

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244942

Zkuste mi spocitat, kolik zlatych cihel budou muset vratit vasi potomci za dveste let, kdyz vam jednu pujcim na rocni desetiprocentni urok.Zvladnete to nebo zase budete mlatit prazdnou slamu?

244954

28.5.2011 21:08

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 74.?.?.?

Reakce na 244954

Zvládnete přecvaknout a vysvětlit, k čemu mi je zlatá cihla?

244998

29.5.2011 21:05

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244998

opet pruhledne odvadite pozornost jinam, cili mlatite prazdnou slamu.Pokud to nezvladnete tak jdete diskutovat nekam jinam.
Zkuste mi vysvetlit k cemu je vam soukromy majetek, ktery si porizujete za penize.A pak mi spocitejte priklad s tou zlatou cihlou.

245061

29.5.2011 22:48

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 245061

No, máte asi pravdu, do Vás mlátit cepem nevypadá zrovna dvakrát nadějně...
Majetek? Velice iluzorní záležitost. Stoupněte si nahej před zrcadlo, a to, co uvidíte, to taky odejde do hrobu. Ani kartáček na zuby nebudete potřebovat. Proč bych se měl pachtit za "majetky"? Ta otázka je tak scestná, jako úročení zlata.
Vše, co potřebujeme, je nám dáno od narození. Víc vlastnit nepotřebujeme, stačí nám už jen naučit se zacházet s tím, co nám všem svět poskytuje tak jako tak. Patrně si musíme projít i skušeností s "vlastnictvím". A Vy snad máte nějaký klíč, na základě kterého lze svět dělit do "vlastnictví"?
...
ale doprostřed diskuze jste se přimotal Vy, ne já... [smích]

245072

30.5.2011 1:57

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 245072

Zkuste pouze s tím co vidíte v zrcadle přežít řekněme týden toho běžného života. Pak dejte vědět, jak to šlo. [mrknutí jedním okem]

245083

30.5.2011 6:56

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 245083

Diskuze bude mít smysl tehdy, když se budeme chtít pochopit.
...
Vy snad vlastníte vzduch? Světlo? Nakonec i to tělo tu necháme úplně k dispozici.
Co to je "vlastnictví", to je nutné vtloukat do hlavy, kdyby to nikdo nedělal, tak to nevíte, a přesto přežijete, aniž byste měl o tom páru. A tak se to děje i nyní, přinejmenším prvních pár let života.
Takže René, odpověď zní, že to šlo, i vy jste to již dokázal.
[smích]

245093

30.5.2011 14:35

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 245093

Ale já vás přece chápu. Jenomže mě jde o obrovské množství lidiček. Nemá smysl někomu dát to nejlepší, smysl má dát raději pouze dobré co dokážöu lidičkové prakticky použít. Nelze projít žádnou cestu správně pouze částečně a nezaživné partie, kdy se zdánlivě nic neděje přeskočit a dostat nejlíp k závěru. Takže přestože vzduch a světlou jsou zatím zadarmo, voda a milión dalších potřebných věcí bez kterých se to tělo dlouho neobejde, tak tyhle potřebnosti už zadarmo nejsou. Komunikujeme, že ano? [mrknutí jedním okem]

245117

29.5.2011 6:56

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

les ovec 62.?.?.?

Reakce na 244942

Ty seš vopravdu třída, co příspěvek, to kravina. Jednou by z téhle věty mohl být známý citát. Dej za to svoje jméno a já se postarám o propagaci, budeš slavnej...:

"Co příspěvek, to kravina" John Doe [vyplazený jazyk]

245011

29.5.2011 10:06

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 65.?.?.?

Reakce na 245011

Dík. Nedělám si iluze, že to každý pochopí. Naopak, hromadná pochopení mi signalizují, že bych to měl revidovat. Stačí se rozhlédnout a uvidíš, kam ty hromadné potlesky také vedou. [mrknutí jedním okem]

245021

28.5.2011 9:28

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244926

Fajn, kdy a kde? Kvér žádný nemám, ale snad bych z dostupných zdrojů zvládla vyrobit řemdich. Nebo se budou kvéry fasovat?

244944

28.5.2011 9:49

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 244944

Byl bych proti válce, kdy lidé neví, co chtějí. Je to pak jen výbuch hněvu, rabování bez konce, utrpení a bída.
Něco jiného by však bylo, vědět co chci a umět to prosadit a ubránit....

244949

28.5.2011 11:22

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244949

A to právě ti u koryt vědí - chtějí svá koryta, nic víc. Není to o dobru pro lidstvo, o pravici nebo levici, či jakékoli jiné idei. Je to jen o korytu na úkor kohokoli a všech. Myslíte si, že se nám naše rochňátka těchto koryt jen tak vzdají, že řeknou, no ano, vaše argumenty jsou pravdivé a neprůstřelné, ach, jak jen jsme mohli být tak slepí, už rozumíme, tak jo, pojďte, vždyť v korytě je dost pro všechny... fakt si to myslíte? Domnívám se že ne, že víte stejně jako já, že tahleta naše rochňátka jsou chráněná pěkně ostrou kohortou. A přemlouváním těchto se taky nikdo nikam nedobere.

Samozřejmě, že v prvé řadě musí být lidé informovaní, musí mít základní pojem o historii, nesmí v nich být potlačeno kritické myšlení, aby se z historie dokázali poučit a viděli, že ne vždy je prezentovaná pravda pravdivá, musí klást otázky a mít přístup k různým typům odpovědí, tyto umět analyzovat - ale to je práce na několik generací a v centrálně řízeném systému záměrně k tomuto není vůle, lidé jsou loutky, roboti, zombie hypnotizované každý den sračkometem TV, jak je to chcete odnaučit, jak po nich chtít, aby se chovali jinak, když je to přece svým způsobem pohodlné, neboť myšlení bolí, víra je lepší... Víra v Boha, Alláha, Buddhu, Nekonečný růst, Peníze, Ekonomiku, Vládu, dosaďte si, čemu všemu dnes lidé věří aniž mají potřebu se přesvědčit.

Vy hovoříte o destrukci, zlobě, rabování, hněvu. To jsou ale logické průvodní jevy. Když máte počítačový program, který nefunguje, co vám zabere méně času? Stále látat, vydávat servis packy, když samotný zdroják je na ho*no? Není jednodušší vytvořit program nový? Ale jak a kde? Ve světě počítačů si můžete pro váš program vytvořit místo na HDD pro tento, testovat jej a ladit, avšak v naší "realitě" místo není, všechen HW, všechny zdroje, jsou zabrány v zájmu systému stávajícího, tak si holt musíte nějaké to "místo" vybojovat, avšak systém má v sobě zabudovánu obranu, jste pro něj virus, který dnes už není zavírán do karantény, nýbrž rovnou likvidován, tak co dál?

Jedině budit zombie, dělat to tak dlouho, až jich bude dost na to celý systém zničit, což sebou nutně nese i poškození některých hardwarových součástí, dají se však napravit, je-li vůle. Systém stávající vede k nevratnému poškození hardwaru, kde na konci je jen obrovská destrukce, což naši velcí admini záměrně přehlížejí, neboť se domnívají, že až toto nastane, bude to mít na starost už někdo jiný a po nás potopa.
Ale ani sebelepší software nerozjedete na zničeném hardwaru. A my nemáme žádnou rezervní planetu Zemi.

Takže řemdichy (v přeneseném slova smyslu) vidím jako jediné řešení.

244955

28.5.2011 21:34

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 244955

S dovolením to malinko osekám...

>chtějí svá koryta, nic víc
dobrá, doporučuji zamyslet se nad "plněním koryt"
...
>jsou chráněná pěkně ostrou kohortou
a kde se bere taková "kohorta", obecně vzato "systémová kohorta"...
...
>v prvé řadě musí být lidé informovaní
to je stěžejní bod, neboť již to slovo "informovat" určuje příští podobu a charakter čehokoliv... všimla jste si, kdo a čím ovládá podstatný podíl světového vzdělávacího systému a jak je to už dlouho?
...
>všechny zdroje, jsou zabrány v zájmu systému stávajícího
to se skutečně může jevit jako problém... to není na povrchní diskuzi, ale je to spíš síla zvyku, která nás nutí lpět na zaběhaných a vytížených systémech... a opravdu je důležité umět si svůj zdroj opatrovat (souvisí to také s tím sypáním do bezedných korýtek? co myslíte...)
...to stavění hw a psaní sw však nemůže zůstat u nadějí, to mi asi potvrdíte... [mrknutí jedním okem]

245000

27.5.2011 23:27

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244902

Svatá pravda genialitu uvnitř vaší hlavy nepohne nic. Vy přece máte pravdu a ke všemu svatou. Myšlením o jiných úhlech pohledu se zbytečně neunavujete. Pokud argumentace druhé strany ohrožuje myšlení jiných, tak nastoupí trochu důvěrnější ostřejší tón. Když se zdiskredituje jedna vaše síťová identita přijde druhá, která pokračuje v tom osobním tónu ideologické lajny. Časem dojde na ananonymy. Nejvíce keců, k tomu kdo je a kdo není hoden a kdo si zaslouží špatné, kromě farizujů, kteří měli jasno hned , měl jistý Jidáš volačo zmetený. I dneska se najde lehce 30 stříbrných, stačí po nich sáhnout, ale obvykle není třeba.

Užitečný idiot uvědoměle maká z horoucího přesvědčení, kterým nic nehne. Jestli je ideologicky uvědomělý pravicově, levicově, ateisticky nebo na způsob jakéhokoliv náboženství je pouze takový detail, ale každý uvědomělý soudruh-demokrat-ateista-věřící je jako každý vůl nebezpečný na všechny strany. Koneckonců i sobě samému.

Užitečný uvědomělý soudruh jako např. soudruh Jakeš se pro stranu ukázal jako zdaleka největší pohromou, čím výše ve funkci tím větší škoda. Vono furt něco za něco. Sice užitečný pitomec ve vysoké funkci relativně zvyšuje zásluhy i podprůměrných, ale má to své rizika a důsledky. Pravda Jakešovi nebylo povoleno rozpoutat masakr, ale mohlo se to stát. Každá ideologie má ty své nebezpečně uvědomělé soudruhy. kteří všecko ví nejlíp a taky své Jidáše, ale to už je na jinačí povídání.

244925

28.5.2011 9:39

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244925

Pane René, možná se mýlím, ale pan "69" možná svým vyptáváním nemyslí nic špatného, jen vás chce někam dostat. Já tu diskusi pročetla důkladně a nikde mi z ní ani náznakem nevyplynulo, že by vlastně zaujal vlastní stanovisko, vy jste si toho nevšimnul? On nikde nenapsal "já si myslím že...", nebo "já jsem přesvědčen, že...", popřípadě "je to tak a tak...". Mně to přijde jako otázka - odpověď, vaše odpověď je nepřesná, já se ptal jinak - rozčilení.
Možná v tom vidím něco jiného, možná je to způsobeno tím, že já ještě skutečně věřím v člověka, ale mně přijde, že se tento pán snaží diskutéry někam "popostrčit". Ale kam, to už vám já říkat nemohu, mám silný pocit, že ten pán přesně to chce; aby na to přišel každý sám.

A možná se opět pletu, ale vzpomeňte Sokrata, co ten dělal? Vlastně nic, jen stále pokládal otázky tak dlouho, až naštval skoro všechny a skončil tak jak skončil. Byl proto špatný?

244946

28.5.2011 14:23

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244946

Já se semtam na něco zeptám intuice, ale nedělám to moc často. Ono zdravý rozum nám nebyl dán jenom tak pro srandu králíkům, ale aby jsme ho používali. Pokud jde o Socrata, tak ten se ptal to je pravda, ale tenhle pán neopakoval jednu otáku v diskuzi jak kafemlejnek furt dokola. Věřím tomu, že diskuze se Socratem by byla zajímavá, a určitě by nepovídal furt to samé na všeobecné úrovni o ničem. Diskuze s ním by měla prostě dynamiku a někam by směřovala. Něco by bylo vyvráceno, něco zpřesňováno. Jakmile máte slabé argumenty v diskuzi doporučuju se zuby nehty držet co nejobecnější roviny a vyhýbat se jakýmkoliv konkrétním příkladům jako čert kříži. Taky jeden z řečnických triků. [mrknutí jedním okem]

244973

27.5.2011 18:33

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 137.?.?.?

Reakce na 244860

Vtip je v tom baráku? Nebo v tom "pouštění"?
Řídím svět tím, že mám barák a z něj "pouštím papír do oběhu"?
To je jen chytrolínštěji řečeno to, co už kolega mínil tím: "natisknu si a zaplatím si"... dnes ale nepotřebujete ani ten barák, a ani ty papírky. Stačí vám net a komp. Banky již jen připisují a odepisují a přepážka je "www". Když to máte, tak můžete začít "dle siozednářského manuálu" ovládat svět. Je to tak?
Nebylo to "obhájit a prosadit" přeci jen o něco méně naivní?

244886

28.5.2011 0:00

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244856

Dnesni svet stoji na chamtivosti, lakote a koristeni.S pomoci hesla, kdo je bohaty, ten je svobodny, se tu siri mytus o takzvane svobode a demokracii.
Za vsim stoji penize a ty se tisknou na dluh, jiny duvod pro jejich neustale mnozeni neexistuje.A kde jsou dluhy, tam jsou uroky a pyramida dnes nicim nekrytych penez.Na jejim vrcholku stoji par takzvane nejbohatsich lidi na svete.To je fakt, ktery muzete popirat jak chcete.Az se ta pyramida zhrouti, pak si muzete vykladat, take co budete chtit, odserete si to s nami spolecne.

244930

28.5.2011 1:27

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 244930

Nedivte se... čím víc lidí si myslí, že stačí tisknout papírky, abych si koupil svět, tím větší ta pyramida z těch papírků bude. Ale jak to, že chlápek píše číslo a milion jich za to vypsané číslo maká?
Tvrdíte, že na tom stojí svět...a na té hamižnosti. Kdo je na to chycen, ten kdo tiskne, nebo ty miliony hnané vidinou bohatství...
Myslíte, že je to kořistění k tomu bohatství přivede, nebo je to nakonec zdrojem jejich neštěstí a bezmoci...
A co je na počátku... mužík s tiskárničkou, nebo snad s kasičkou? Proč by vůbec stál za povšimnutí?

244936

28.5.2011 11:03

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244936

Ja se nicemu nedivim, protoze jasne vidim, ze chamtivost jde ruku v ruce s urocenymi dluhy.Moje i vase reci nic nezmeni na tom, ze se ve jmenu lasky k majetku a penezum zacneme mlatit mezi sebou jako kdysi, asi z toho mate radost.
Jen par parazitu na vrcholku pyramidy z toho bude mit opet prospech, klidne je nazyvejte muzik s tiskarnou, jak je ctena libost.
Ten chlapek pise cislo, protoze mu to zakon dovoluje a vam ne. Navic jeho pribuzni prosli peklem holocaustu, o kterem se nesmi ani slovickem zapochybovat.

244953

28.5.2011 20:49

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 137.?.?.?

Reakce na 244953

Jasně vidíte? Úročení je již výrazem převahy. Stejně jako mýtné nebo výpalné. Bankéři jsou jen prostředníkem, výběrčím. Je to jen servisman v jisté procedůře. Podobně i "vlastnictví banky" může znamenat vlastnictví pouhého čísla, které má dnes význam, zítra může být jen velké nic. Moc je však "vědění jak na to", a to to je vlastnictví trvalé.
Zákon dovoluje tomu, kdo je schopen zákon udržet a prosadit. Jinak je to jen cár papíru, stejně jako to numero. Na ten "holokaust" jste jen chycen, zaháčkován jako ptáček... to své "jasno" již máte vymezeno, zbytek však vidíte poněkud zakaleně rudě...

244996

29.5.2011 20:48

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244996

S tim rude zakalenym videnim jste me opravdu pobavil.Zvlastni, jak rychle sklouzavate do osobni roviny.Nejste za to rozesirani placeny jako kdysi Blanc(Lenin) a jeho zidovska kamarilla jedouci ve vlaku z bankovniho raje do Ruska?

245060

29.5.2011 11:32

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 244841

Dám jen takový malilinkatý příklad toho, jak si dnes farmaceutické firmy mastí kapsy a dělají si „z lidských zdrojů“ doslova dojnou krávu. A nejen to, zisk je pro ně nade vše, ten vítězí i nad lidským zdravím.

Na příkladu postinoru mohu dokázat, jak se snaží český farmaceutický průmysl přímo nekřesťansky a nestydatě na lidech vydělávat. V socialismu stálo jedno platíčko tabletek postinoru 7 Kčs. Bylo jich tam deset, takže jedno použití stálo sedmdesát haléřů. Dnes stojí pouhé dvě tablety postinoru na jedno použití již neuvěřitelných 500 Kč. Čili tento postinor je za 22 let od sametového podvodu zhruba 500krát dražší. Kdyby se takto mělo zdražit třeba máslo, jež v socialismu stálo 10 Kčs a dnes ho můžete v Tesku koupit za 30 Kč, tak by stála ta 1 kostka másla 5000 Kč.

245029

29.5.2011 12:42

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 245029

Postinor je dost nešťastný příklad, mohli bychom tady zabřednout také do problematiky interrupcí, o nichž všichni víme, jak vypadaly "za totáče" a jak to s nimi chodí dnes a etickou stránku věci z toho IMHO vynechat nelze.

Ale povinné očkování - to je jiná. Zejména s přihlédnutím k nedávné epidemii příušnic. Přičemž vakcína proti těmto je nedílnou součástí povinného očkování dětí. Co myslíte, že by se stalo, jak by zareagoval příslušný OSPOD, kdybych tuto vakcínu pro Kačku odmítla?

A přitom je to hovadina jak mraky, já sama jsem příušnice jako malá měla a pak už nikdy, jak už to tak bývá. A můžu se všem neúčinně naočkovaným chechtat. Zajímavé ovšem je, že v pubertě po očkování proti zarděnkám jsem prošla dost nehezkou záhadnou nemocí či reakcí, kdy jsem mj. neměla na obličeji snad jediné místečko nezasažené opary - od té doby na ně trpím. Zvláštní. A za to se ještě má farmaceutickým firmám platit. To je hnus, velebnosti.
[bliji]

245035

29.5.2011 14:48

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 245035

Ne Kateřino, je to dobrý příklad. Tak jako by byl dobrý příklad třeba prodej předraženého tamiflu v době hysterie v masmédiích ohledně ptačí chřipky. Právě tyhle příklady ukazují, jak neomezenou moc mají nenažrané farmaceutické globální korporace a jak jsou pevně propojeny s vládci světa a jimi kontrolovaným mainstreamem. Ve svém prvním příspěvku jsem napsala, že největším nepřítelem 99 procent lidí na planetě jsou globální bankéři a farmaceutické korporace (které, jak Vy správně píšete, nutí lidi i do nesmyslných očkování, aby z nich různě onemocněli a oni potom zase z toho měli obrovské zisky). Zapomněla jsem ještě na jednoho nepřítele- na zbrojařské korporace. Tento triumvirát, bankéři, farmaceuti, zbrojaři= korporátní fašismus.

245043

29.5.2011 15:50

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 245043

Já přidám zajímavější případ ohledně farmacie. Pohádku z kuchyně pravdoláskokracie o tom, jak vygumovat chemicky selektivně svědomí. Věřím tomu, že při nárustu psychickým problémů veteránů bude prvním masovým odběratelem a pokusným králíkem armáda. Jaká bude asi cena za vymazání svědomí? Krátkodobé rozhašení hormonů v organismu by se na fyzickém levlu nemělo příliš projevit, ale má takový neblahý pocit, že se projeví. Kde chybí nepříjemný kus života, není svědomí, není lítost, není odpuštění. O dlouhodobém užívání raději neuvažuju ani na tom fyzickém levlu. Se špatným ve svých životech se nejprve musíme vyrovnat, pak teprve můžeme milosrdně zapomenout.
http://www.osel.cz/index.php?clanek=5721

245046

29.5.2011 17:44

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 245046

Ano René, tady vidíte, jak všechno se vším souvisí. Banksteři se snaží ovládat většinovou společnost přes dluhové otroctví, přes peníze. Pharmakorporace se snaží lidi totálně ovládnout přes jejich zdraví a psychiku. No a o zbrojařích se snad už ani nemusím rozepisovat, ti si vtrhnou do kterékoliv suverenní země (viz Libye) a zničí tam co se dá, aby se jednak zbavili svých starých neprodejných zbraní a jednak aby si tam vyzkoušeli na civilech beztrestně ty zbrusu nové.

245048

30.5.2011 2:41

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 245048

Mno, pan Had i ten anonym mají pravdu, že ve vnitřní rovině se s tím vším mohou jít vycpat. Bankéři i zbytek korpokracie. Jak píše jinde k farmacii i těm zlatým cihlám. Druhá pravda je, že většině lidí je tahle velká pravda, s kterou já taky souhlasím po praktické stránce jejich života na dvě věci. Rád se podívám, jakou životnost má dnes v zemích českých či jinde v "civilizaci" duchovní mistr, který vnější fyzickou existenci háže bobek, není ji nějak významně ovlivněný a směřuje si nezadržitelně k nirváně. Nebo i praktický člověk, který míní žít mimo "civilizaci".

Něco hlavně pro nematerialisty k té farmacii. Selektivní mazání fyzické paměti. Na podobném principu funguje i negativní karma z minulých inkarnací, kterou milosrdně na momentální fyzické úrovni povětšinou nevidíme. Zjevovat se nám začne, když se duchovně někam dostaneme v té současné inkarnaci, aby nám z toho necvaklo. A to ještě není jisté, zda dotyčný je připravený to unést. Co myslíte pokud nějaký amorální dobytek nějakého chudáka použije pro nějakou špínu. Chemicky mu selektivně vygumuje paměť, a ono se stane vícekrát. Bude ta paměť vygumovaná skutečně trvale? Ještě se naučit postup jak to vyvolat zpátky. Pokud se toho obnoví dost najednou, tak z psychiky toho moc nezůstane. Lidská psychika má problém často unést jednu velkou špatnost, ne tak hromadu najednou.

Nebudu se raději ptát na blbosti typu jak dlouho spiritualní mistr vydrží třeba bez draslíku. Tělo má holt svoje některé požadavky a i velmi vysoká spirituální úroveň to musí vzít v úvahu a nemůže se z těhle pravidel vyvléct.

245090

29.5.2011 13:33

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 245029

Ale jak dlouho se nad tím chcete pohoršovat? Vždyť jste úplně polapená do smyčky uvažování v penězích. Vžijte se do opačné pozice, řehtala byste se sama sobě, až byste se za břuch popadala.
Vymslí si to, vyrobí si to, draze si to koupí a nakonec se tím otráví...no nekupte si to, když je to tak drahý, tak to musí být i báječný... [mrknutí jedním okem]
...
Podívejte, moc dobře si pamatuji, jak lidé plakali, že nemají krásné barevné igelitové tašky a nějaká pilule za sedm kaček je netankovala, protože ta v té barevné krabičce je dražší a tudíž lepší. Dnes by raději oželeli barevné tašky a chtěli by svůj zasmrádlý kotec s lacinými pilukami...
...
Povím Vám to jinak. Je to, jak to má být. A i ty pilule jsou pořád ještě laciné. Prakticky každý v mém okolí běží při píchnutí k dochtorovi, ať se stará a rychle podá zázrazčnou meducínu. Prostě se nad tím nerozčilujte, je to zbytečné. Lidé jsou manipulovatelné věřící stádečko. Když je naučíte, že ta injekce je fajn, tak se s ní budou bodat dokud nezhebnou, a ještě s tím pobodají své děti. Kdyby chtěli brečet, tak jim strčí gumový roubík.
...
Všichni, co si napekli, si musí vyžrat do posledního drobku. Tisíce let ochotně padají před pánem na kolena, věří všemu více než sobě. Nemám proto potřebu pořádat "pochody za záchranu lidstva". Všem se vrací to, o co si skutečně koledují. Ještě s tím chvíli pokračujte, a toho svého Loutkáře s měšcem a mastičkama si už neodpářete.

245038

29.5.2011 14:32

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Had.. 82.?.?.?

Reakce na 245038

[chechtot] berete to zde hákem a boucháte hřebíky do palice... Mně se to líbí, ale soudím, že u MNOHA ostatních sbíráte samé mínusy. Ovšem pro sbírání plusů zde určitě neklábosíte, takže pokračujte v popichování k pochopení.
"Sám sobě světlem, sám sobě útočištěm"

245041

29.5.2011 22:03

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 245041

tak... [mrknutí jedním okem]

245065

30.5.2011 2:03

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 245041

Mno, jo no. Furt lepší, než by mě zenový mistr přetáhl klackem přes hřbet, ale ten by věděl aspoň správné načasování. Na druhou stranu zenový mistr ví, co je vhodné jako nauka pro masy a co masově vysvětlit nelze ani náhodou. Ale to vy jistě víte, že pane Had? A na mistrovské úrovni jste se jistě naučil být nestranný a netečný, podle hesla, každý dojde své odplaty. K tomu mimo jiné přece to pozorování těla a různých procesů vede.

245084

29.5.2011 18:16

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 245038

Rudyard Kipling, Knihy džunglí, kniha Mauglí, Tygr, tygr, (výňatek)

.....Vylezli spolu na Poradní skálu, Mauglí tam prostřel kůži na poradní kámen, na němž sedávat Akéla, a ještě ji přitloukl čtyřmi bambusovými klínky. Akéla na ni ulehl a obvyklým pokřikem svolával poradu: "Dívejte se, vlci, dobře, dobře se dívejte," jako když tam kdysi přivedli Mauglího.
Co Akélu sesadili, byla smečka bez vůdce, každý si lovil a zápasil na vlastní pěst. Ze zvyku však volání uposlechli. Někteří zchromli, jak padli do pasti, jiní zas kulhali po kulce, všichni byli od špatného jídla prašiví, mnoho jich chybělo. Pozůstalí se sešli na Poradní skále a tam na kameni shlédli Šér Chánovu pruhovanou kůži, na ní prázdné schlíplé nohy, na nichž se komíhaly obrovské drápy. Tu spustil Mauglí nerýmovanou píseň, jak se mu sama drala do hrdla...
"Dívejte se dobře, vlci. Dostál jsem svému slovu, nebo ne?" zeptal se Mauglí. Vlci mu souhlasně zavyli a jeden zbědovaný vlk zaskučel:
"Znovu nás voď, Akélo. Znovu nás voď, člověčí mládě. Omrzelo se nám bezvládí. Chceme být zase svobodným lidem."
"Kdepak," zavrněl Baghíra, "nic z toho nebude. Až budete syti, znovu se pominete. Ne nadarmo si říkáte svobodný lid. Za svobodu jste bojovali, až jste si ji vybojovali. Teď se jí nažerte." .....

245049

27.5.2011 17:15

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 94.?.?.?

Reakce na 244839

Dovolte mi reagovat na Vás a na pisatele před Vámi, protože odkrýváte zajímavou paralelu k původnímu článku.

S autorem se na mnohém shodnu, ale chtěl bych podotknout, že máloco z toho, co popisuje, je skutečně NOVÉ a přelomové. Děje se to už desítky let, jen jej to asi víc bije do očí až nyní.

Antibiotika jsem dostával od narození, na každou pitominu, už jako mimčo když mě máma tahala v mrazech v '86 přes sídliště na polikliniku, aby tam do mě prali penicilin. Co tři roky se dělo něco, na co byla jediná reakce "nasadíme penicilin" a jak už to tak logicky vyplývá, teď jsem alergický na penicilin. Protesty mojí mámy, že nesouhlasí s tím aby její děcko dostávalo ATB jako na běžícím pásu (nepopírám, že penicilin je pokrok a úžasná věc, ale všeho s mírou) se setkaly jen s opovržlivým "nebuďte staromódní," nebo "vy toho naděláte," apod. Stejná šoková reakce byla na to, když mezi "moderními" matkami na třídních shůzkách klidně řekla, že to svý děcko (myšleno mě.-) seřeže, když nebude nosit dobrý známky. Měl jsem vždycky nejlepší známky a i když jsem si kolikrát říkal, že když umím biologii, nezáleží sakra na tom, jestli přinesu dvojku nebo nedej bože něco horšího... tak tenhle tlak dopředu mě donutil udělat vždycky něco navíc. Stejně jako vědomí, že když mě kdykoli uvidí s cigaretou v puse, tak mě (jako to udělala s mojí sestrou) donutí na posezení vykouřit celou krabičku, než zezelenám a nezebleju se tak, že mě to nikdy znova nenapadne.

Je jasný, že u nás doma to moc demokraticky nevypadalo. ALE: stojím si za tím, že pro rozvoj osobnosti, aby nezlenivěla a jela nějakým alespoň trochu správným směrem, je to třeba. Takováhle autokracie jde instalovat na individuální úrovni, ale historie ukázala, že na větší masy to jde snadno zneužít a kdo ohlídá hlídače, že.. ale já chci říct, že tuhle cool generaci mládežníků, jak nás nazývá pan Vimmer, si dobře nebo špatně vychovala ta generace před.

244870

27.5.2011 17:15

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 94.?.?.?

Reakce na 244839

Já to vidím tak, že postupně zlenivěli, jak výchova novýho dobrýho člověka, ten nejtěžší úkol, podléhala těm stejným trendům, jako všechno ostatní (a teď to hodně zjednodušuju, já vím):

- RECYKLACE - máma ani táta nemaj čas vařit, protože vydělávaj dlouho do noci, oba, aby mohli zaplatit junk food. Máma i táta jsou natolik znechucený politikou a děním okolo, že buď a) se o tom doma vůbec nehodlají bavit, nebo b) svoje levo či pravo extrémní názory stavěj jako dogmata, který nejsou k diskuzi, nebo c) pro ten všechen shon se nechaj lehce brainwashnout a jen opakujou v televizi stokrát omílaný nepravdy a polopravdy, maskovaný za zdejší „objektivní a ucelený“ zpravodajství.

- INDIVIDUALIZACE - moderní máma dělá jógu a aerobik, je o tolik hnědší než byla moje máma, protože má solárko. Má o tolik času víc díky automatický pračce a myčce, že se může pouštět do takových experimentů, jako vegetariánství, nejlíp pro celou rodinu, nebo třeba adoptuje černouška. Moderní taťka chodí na golf a na squash a lézt po stěně a posilovat a střílet na střelnici, no a děcka mezitím hrajou hry deset hodin denně, souloží ve třinácti a fetujou. Důležitý už není ani tak co dělaj, ale že každej sám (i kdyby fetovali spolu, tak to bude lepší, než tahle situace, protože jeden z nich může mít ten spásnej nápad a říct těm ostatním - počkat, hej, tohle je úplná blbost co děláme, i způsob jak to děláme). Takže vypozorovat se dá totální absence výchovy k úctě rodiny, nebo alespoň k nějakýmu uvědomění, že lidi se zkušenostmi mají co říct. Rodina se stává prázdným slovem; pouze lidi co nosej peníze a žijou spolu na jednom „dvorku,“ ale jejich individuální potřeby jsou výš, než blaho a potřeby rodiny. To není zdravý prostředí pro vývoj zdravých názorů.

Těch příkladů najdeme určitě víc. Já jen vím, že mojí mámě se ani jedno ze tří děcek nevymklo z rukou, zatímco o generaci později už vidím, jak mají s výchovou těch cool mládežníků hrozný trable. Negeneralizuju, vím, že pravda je někde mezi. Ale tyhle dva problémy, recyklace a individualizace, mi přijdou jako hlavní hybatele toho všeho, co jak pan Vimmer říká, vedlo ty cool mládežníky jako jsem asi i já, aby nespoléhali na důchod.

244871

27.5.2011 18:28

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244871

Už před pár lety jsem tu psala zkušenost jedné svojí známé.
Tato dáma byla rozvedená a její dcera "pendlovala" mezi ní a tatínkem. Bydlela fakticky u ní a k tatínkovi si docházela pro kapesné. Jednoho dne dcerunka zatoužila po značkové bundičce. Dotyčná odmítla s tím, že přece nevyhodí sedm tisíc za bundu. Načež dcerunka pronesla "OK, tak já jdu na sociálku a tam řeknu, že mě mlátíš."

Já vidím chybu spíše v systému. Ve znevažování rodičovské autority ze strany institucí i médií. Systém záměrně institucionalizuje výchovu dětí a dobře ví, proč to dělá. Extrémní pohled na toto je nastíněn v Orwellově 1984.

A že rodiče nemají čas? Bodejť by ho měli, když musí makat od nevidím do nevidím, aby si mohli dovolit alespoň standartní životní podmínky pro svou rodinu. Jo jo, až za nás práci budou dělat stroje... vzpomínáte si?

Sociální rozdíly jsou důsledkem tržního kapitalismu, jeho průvodním jevem a zároveň jsou pro něj žádoucí; aby už malé dítě mělo na očích, co má jeho spolužák a ono ne. Tím se z rodičů skrze děti lépe ždímou peníze.
Kdyby tomu nebylo tak, jak tvrdím, byly by ve školách už dávno celostátně zavedeny školní uniformy, zákaz mobilů, možnost předplácení svačin (pamatujete si na ně?) atd.

244884

27.5.2011 18:57

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244884

Špatná výchova, existuje sociální tlak v prostředí v tomto případě vrstevníci, ale.... Mno, prvně by ode mě dostala jednu zleva a druhou o zeď, aby nelhala na sociálce a nepřítižilo ji to ještě ke všemu spirituálně. A pak v tomhle stadiu nezbývá než milou dcerku vzít na exkurzy do děcáku nebo podobné instituce. Aby si důkladně prohlédla šatník.... děcek bez rodičů v laskavé péči státu nebo někoho jiného milujícího více než matka s fotříkem. Pak bych ji sdělil, že až ji umístí do tohodle zařízení na základě její výpovědi o týrání, tak bude trvat minimálně rok boje proti mašinérii státu v soudních siních za předpokladu, že budu mít peníze na advokáta nebudu sedět v base. Za třetí bych ji řekl, že o tomhle už nikdy nechci slyšet. A za čtvrté tenhle extrém bych nepřipustil, protože před bundičkou za půlku výplaty určitě proběhlo několi méně nákladných nákupů, které proběhnout nemuseli a neměli. A jsem znova u té výchovy. Jenomže když děcko pendluje mezi rodičemi, tak babičky, dědové... u obou stran se na výchově mohou neblaze ke škodě dítěte podepsat. U méně těžce postižených dětí by těchto několik řádků mohlo pomoct rozšířit duševní obzory.

244892

27.5.2011 19:05

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244892

Abych nebyl za násilníka, tak ty levněkší nákupy, které ke škodě výchovy dítěte proběhli před budničkou se mohli obejít bez rázného fyzického podnětu. Mno, v tej Americe náš velkej vzor je to vyřešeno školní uniformou. Často to není ani přímo uniforma, ale nařízení, že triko košile musí být bíle bez jakéhokoliv potisku a jiných blbostí a kalhoty nebo sukně musí být tmavé. Většinou převažuje modrá, černá.

244893

27.5.2011 20:12

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 94.?.?.?

Reakce na 244893

Cítím to stejně. S těmi uniformami apod... Já Vám nevím, pokud je celé tohle uměle navržené a děti jsou schválně brainwashovány, aby zvýšily koupěchtivost rodičů, tak přece ten brainwash nebyl skrytý ve Večerníčku, to bych to "chytil" taky, a Vy asi taky... ani nebyl skrytý v knížkách. Je to jen a jen o tom, že necháme děcka tupě civět na bednu, kontrolu nad tím, co jim ukázat a co ne to ponecháme pouze na tom, kdo dělá programovou skladbu no a ten má dost pravděpodobně jiný zájem, kudy směřovat původně svobodnou mysl mladýho člověka... Takže je to jen o tom, mluvit a vysvětlovat a být tím filtrem. Filtr nemusí být cenzura a jen rozdělovat zakázáno/povoleno, ale chytrý rodičovský filtr může být "vidíš, tady dali do reklamy kluka jako jsi ty, aby přemluvil tátu pro tohle auto. Jenže tohle auto jen hezky vypadá, ale cestou na dovolenou se pokazí. A to že maj sousedi větší auto než my? No oni zase nejezdí s dětma v zimě na lyže. Chceš mít velký auto, nebo chceš jezdit na lyže?" Je to podle mě jen a jen o výchově a jak kdo zaseje, tak sklidí.

A školní uniformy podle mě nic výchovného neřeší.
Když děti vychovám k závisti (ale hlavně nepřejícnosti), resp. je nechám převychovat okolím, tak na tom žádná uniforma nic nezmění, možná to jen na chvilku skryje..

244904

27.5.2011 20:32

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244892

Jistěže ano, tyhlety záležitosti se řeší od nejranějšího vývoje jedince a žádný okamžik se nesmí promeškat. Jenže z vlastní zkušenosti vím, kam to vede. U mého syna to vedlo k vyloučení z kolektivu dětí ve škole. Od malička jsem jej vedla ke klasickému "co nemáš rád, nedělej druhým", "když oplácíš stejnou mincí, nijak se tím nelišíš od těch, kteří dle tvého názoru jednají špatně" etc. Výsledkem byla šikana, které byl vystaven, protože byl "jiný".

A k těm děcákům - tuhle debatu jsem tady s kýmsi už taky vedla. Děti v dětských domovech rozhodně nejsou oblékány do charitního oblečení. Skutečně nevím, jak je tomu teď, ale když jsem se o tom bavila s jednou zaměstnankyní dětského domova, říkala mi, že stát přispívá na jedno umístěné dítě částkou cca 25 tis. měsíčně, a to bylo před deseti lety. Tudíž z těchto peněz se hradí nejen jídlo, ošacení (kvalitní, značkové), ubytování, volnočasové aktivity atd. Nezanedbatelná část jde taky na spoření. A to si většina rodičů v této republice nemůže dovolit.
Krom toho v okamžiku, kdy se socprcka z nějakého důvodu rozhodne (a ona zpravidla rozhodne) ve váš neprospěch, předběžko je otázkou 24 hodin.

Také se, prosím, když už jsme u těch děcáků a tak, koukněte sem, jaké jsou dávky státu na dítě umístěné v pěstounské péči, připočtěte si odměnu pěstouna a přídavek. Já v tom vidím jednoznačnou diskriminaci rodiny, nemůžu si pomoci.

A dát nezvedenému potomkovi pořádnou zleva zprava bych se fakt dneska bála.

244909

28.5.2011 0:15

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244909

Člověk se furt učí. Hmm, to je chytré a hloupé zároveň dát obrovský příspěvěk na výchovu dětí v péči státu. Výrobní cena značkového kusu hadru je směšná a propaganda směřující k in je skutečně mocná. Nezbývá než doufat, že generace demoralizovaných jedinců naroste rychleji, aby finanční podporu na výchovu dětí pod placem kohokoliv mimo fungující rodinu, a rozkradla ten "štědrý příspěvek". Existují dvě roviny odpuštění vnitřní a vnější. Dítěti to může být obtížné vysvětlit, já vím.

Já sám osobně jsem byl velmi divné a odlišné dítě. Nelišil jsem se tolik hadrama. Jenomže do mě je vložený bojovný spirit. Popral jsem i s těmi silnějšími a oni si pamatovali. Víte vzdycky je lepší si na šikanu najít někoho, kdo si šikanujme bez rizika. Vzpomínám si jak jsem se jako malý kluk, jednu velkou přestávku propral celou, tuším na mě nastoupilo tehdy ještě postupně v rámci fair play čtveřice kamarádů, ale holkám ve třídě se to vůbec nezdálo fair play a jedna to řekla na plné ústa. A zrovna od téhle konkrétně bych bych to nikdy nečekal. [smích] Ale ani fyzická síla vám místo v kolektivu nezaručí. Dneska by mohli nastoupit najednou a nikdo by neřekl ani popel. To máme takový bonus do budoucna pro nás všechny.

Moje odlišnost byla v příliš vysoké inteligenci, tak mě to naučilo používat tu inteligenci nezištně i k podvodům ve "prospěch kolektivu". Taky kolektivní týmový sport, když budete šlapat a prospěšná týmu, tak to mezi dětmi má váhu. Nenašla by jste nikoho spolehlivějšího ohledně nápovědy nebo něco na ten způsob. Během maturitní písemky jsem napsal řešení i pro druhou skupinu než jsem řešil a příkladu z analytické geometrie jsem udělal numerickou chybu a nemohl jsem ji za boha najít. Ztratil jsem hromadu času, donutilo mě to řešit logaritmické rovnice, když si člověk všimnul, tak příklad číslo 4 byl na minutu. Poslal jsem to svému velkému idolu.

Jak hřejivé, když jistá pro mě nedostižná potřebovala pomoct. Sranda byla, když byly pochválená před třídou, že z celého maturitního ročníku pouze ona a já nezvolalila triviální, ale zdlouhavé grafické řešení soutavy dvou nerovnic. Byly to velmi oblíbená slečna a její předností mimo jiné byly charakterové vlastnosti, pro které ji lidé měli rádi. Mám pocit, že v tu chvíli byly červená i na zadku, ale jak říkám lidé ji měli opravdu rádi.

Nevytahoval bych to tady, ale víte na Velikonoce jsme si udělali okružní jízdu po spolužačkách, a já jsem viděl v jakých podmínkách můj idol jako dítě žil. Když na to i dnes vzpomenu, tak mě lehce zamrazí. Viděl jsme totiž něco na způsob středověku. Byly nejstarší tuším z pěti sourozenců a víceméně pomáhala vážně nemocné mamině s rodinou, otec alkoholik. Šílený byl pro mě ten kontrast, ve třídě jste na ni nepoznala vůbec nic. Všichni ve třídě téhle slečně museli připad...Automaticky kráceno

244931

28.5.2011 0:15

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244931

Nevytahoval bych to tady, ale víte na Velikonoce jsme si udělali okružní jízdu po spolužačkách, a já jsem viděl v jakých podmínkách můj idol jako dítě žil. Když na to i dnes vzpomenu, tak mě lehce zamrazí. Viděl jsme totiž něco na způsob středověku. Byly nejstarší tuším z pěti sourozenců a víceméně pomáhala vážně nemocné mamině s rodinou, otec alkoholik. Šílený byl pro mě ten kontrast, ve třídě jste na ni nepoznala vůbec nic. Všichni ve třídě téhle slečně museli připadat jako děti, některé více některé méně rozmazlené. Neměla ty in hadry, ale poradila si jinak. Charakter to zformovalo obdivuhodný, s mnohem menším talentem než já si sama musela finacovat stavárnu a na rozdíl ode mě dostudovala!!

Neexistuje jednoduchý recept. Člověk musí jít střední postupnou cestou, jakmile dostane nějakou výchovu příliš brzo může to být pro něj nebezpečné z důvodu izolace a šikany. Víte já vždycky říkám, že žena velkého formátu nepodléhá módním trendům a naopak módu vytvaří. Z tohu důvodu jsem vždy dokázal ocenit vysoce individualní vkus, těch slečen co nakupovali na sebe v sekáčích a nebo si šili sami. Mnohem lepčí než masový kůůůl nevkus. Největší prdel bývá, když něco co evidentně zvýrazní všechny negativa nějaká husa s finančním zázemím na sebe s vysokým sebevědomím navleče. Mno tomuhle od Izera jsem se smál jako kráva, ale když jsem tenhle rok viděl mašírovat lidi se sebevědomím výrazem na ksichtě po Chicagu v v innnn a kůůůll gumákách, tak .... [velký smích] [velký smích]
http://www.youtube.com/watch?v=HB0gsW9IqVs

244932

28.5.2011 9:45

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244932

Děkuji, René, děkuji, teď jste mě potěšil. Mě málokdo chápe, zejména mezi ženskými. Jak už jsem se tu párkrát zmínila, absolvovala jsem pár kulturních akcí coby kulturní vložka. Moje kolegyňka mi s oblibou mimo plac říkala "Co to máš zase na sobě, to se přece nenosí" a já jí vždy s úsměvem odpovídala "Eričko, uvědom si už konečně, že my hvězdy nepodléháme módním trendům, my hvězdy je určujem." Tak mě těší, že v tom přesvědčení nejsem sama. [velký smích]

244948

28.5.2011 4:18

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244909

Šikana, technika pro laiky. Na fyzické úrovni překrýžit ruce a nohy. V duchu poprosit o spiritualní ochranu, je dobré vzpomenout spirit odpuštění. Mohl bych psát něco o detailech, ale důležité, že to funguje. Každý ať si zkusí nebo nezkusí sám. Pokud chcete něčemu porozumět, nějakého procesu se zůčastnit, pak se vyvarovat překřížení rukou nohou. Na vyčištění od negativních emocí dechová cvičení. Pomalý nádech na šest dob, tři doby zadržet, pomalý výdech na šest dob, tři doby výdrž. 10 cyklů. Normálně jsme zvyklý dýchat bez břicha, tady se dýchá s břichem. Takhle "nenormálně" dýchají kojenci, jsou to přírození jogíni.

244937

28.5.2011 16:52

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244937

Omlouvám se ještě jsem zapoměl dýchání probíhá nosem a jazyk se během dechového cvičení dotýká horního patra.

244984

30.5.2011 14:45

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244937

Tady píšou, že překrýžení rukou a nohou je prej důkaz lhaní. Takže přece jenom budu muset dodat pár detailů. Jedná se o ryze obrannou techniku, z toho důvodu vhodná proti šikaně. Pokud máte jazyk na patře, tak jaksi toho moc nenamluvíte, o lži tedy nemůže být řeč. Minimálně příjmáte nefyzické podněty zvenčí, např. emocionální psychický útok někoho jiného. Tedy i to pozitivní, pokud s někým dikutujete, něco se učíte, spolupracujete na něčem, pak tyto činosti mají snížený efekt.
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/234398-co-...

245118

27.5.2011 19:53

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 94.?.?.?

Reakce na 244884

Mějte mě za exota, asi je to teď už brané jako zcela normální, ale to, co jste uvedla za příklad, tak to není kompletní rodina. Rozumím, kam tím míříte, ale já se právě v té své eseji snažil podtrhnout tu výjimečnost a nenahraditelnost kompletní rodiny a zázemí, které skýtá. Jasně, že máma musí makat od nevidim do nevidim na dcerunku, ale kdyby se nerozvedla, tak na ní makali s taťkou oba a nešli by třeba tolik proti sobě. Takže zase, jsme u toho že se to celé zjednodušilo - rozvod je snadnější než kdy předtím, společnost to vnímá líp než předtím.. Dřív kdyby měli každý bydlet jinde, tak rodina zůstala aspoň papírově pohromadě, řešilo se to všemi jinými možnými způsoby, než se přistoupilo k tomu nejradikálnějšímu. Teď? Zahnuls? Rozvod. Líbí se mi někdo jinej, nebo má někdo jinej víc peněz a chce mě? Rozvod. Děti? Přežijou to, je to přece moderní nástroj, lidi se rozchází, schází... tak stejně tak manželé. Vy říkáte, že chyba je spíš v systému, ale já zase říkám, pokud jsou děti správně vychované, tak je ANI NENAPADNE takovou věc, jako v příběhu Vaší známé, VŮBEC VYSLOVIT. V tomhle musím souhlasit s panem Bartoškem.

Podle mě stejným pokrokem, jako prošly technické obory, jakým prošly sociální vědy a techniky mediální a jiné masáže, tak bohužel s tím nestačil ruku v ruce jít i osobní pokrok, takový ten vnitřní rozvoj obyčejných lidí. Protože se lidi nechali ukonejšit vábničkou, že v budoucnu lze blaha dosáhnout bez velkýho úsilí... kdo na tohle neskočil, tak maká stejný hodiny, jako dřív a přitom požívá všechny ty benefity dnešní doby - internet, čili přístup k nezměrným znalostem a informacím; energie obecně v takových kvantitách a tak snadno, ať už mu tečou z kohoutku nebo proudí přes jističe.. pokročilé zdravotnictví, rychlejší, spolehlivější a bezpečnější infrastruktura.. já si pořád stojím za tím, že to není chyba systému, ale to, že lidi se nechali zlákat vidinou snadnějšího a zadupali do země instituci rodiny. Tam pramení všechny problémy a je to tak zakořeněný, že obracet to bude na několik generací...

Z toho posledního odstavce cítím, jako by snad bylo chybou SYSTÉMU, že se nechá rodič od dítěte překecat ke koupi nějaké zbytečnosti. S tím nesouhlasím. Kdo ze sebe nechce nechat ždímat peníze, tak svoje děti takhle vychová. Kdo nemá čas na výchovu dětí, tak ten čas zřejmě investuje do vydělávání peněz, které pak z něj někdo může ždímat.-) Přijde mi, že teď se na stát uvaluje tolik povinností, co by měl za mě dělat, před čím by mě měl ohlídat... že lidi zapomněli, jakou obrovskou zodpovědnost mají oni sami.

244903

27.5.2011 20:48

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244903

Není to až tak jednoznačné, jak říkáte - viz výše.

A zkuste argumentovat na sociálce tím, že vaše dítě sice nosí na svačinu chleba se sádlem a cibulí, zato vy s ním podnikáte dlouhé procházky po okolí a vyprávíte mu pohádky, příběhy, bajky, popisujete přírodu kolem...

Jednou se mi tak stalo, že když jsem s dětmi klečela v trávě a upozorňovala je, aby si všimli zvláštní struktury očí saranče, která ji má jinou než moucha, nějaká starší paní se zastavila a pozorovala nás, pak mi říkala, že tohle ještě neviděla a že se jí to strašně líbí. To nemusí vypovídat vůbec nic o mně. Ale hodně o ostatních lidech, o tom, co je běžné, co je "normální".

Jindy mi zase syn přišel ubrečený ze školy, že vykládal paní učitelce to, co jsem mu vyprávěla o babočkách. Celá třída se mu smála, že prý babočka je hmyz jako každý jiný, takže nemá čtyři nohy, jak tvrdil on, nýbrž šest. Vzala jsem ho ven a spolu jsme jednu chytili. Ptala jsem se ho, jestli si nechce nějakou chytit zítra po cestě do školy, aby ji všem ukázal. Řekl mi tenkrát že ne, že už předem ví, že by mu učitelka řekla, že nešťastnému motýlovi přebývající nožky utrhl. Co to vypovídá o mně, co to vypovídá o mém synovi a působení školského systému na něj, co to vypovídá o učitelce? Co o žactvu a ostatních rodičích? A jak si myslíte, že něco takového působí na dítě, které je dáno takovýmhle deprivovaným blbcům napospas?

Tohle není chyba systému? Tak čí? Moje?

Normalita tak, jak ji chápali ještě naši prarodiče je dehonestována, úchylnost je vyzdvihována, nejbezohlednější jsou nejúspěšnější - čí je to chyba?

244910

27.5.2011 21:47

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 94.?.?.?

Reakce na 244910

Paní Blažková, já v žádném případě nenaznačoval, že je to Vaše chyba, nebo že vychováváte svoji děti špatně. Naopak, ten příklad co dáváte ve mně rezonuje s tím, jak mě vychovala moje máma... pamatuju, jak se mi smáli, když jsem napsal do nějaké eseje v sekundě příjmení Tchajkovsky místo Čajkovský a máma na schůzkách, kde ji to vyčetl přede všemi jeden profesor, tak říkala, že je to proto, že to nijak jinak než na CDčkách z anglie kluk napsaný neviděl... fakt, že ostatní nevěděli, kdo Čajkovský vůbec byl, ten nebyl relevantní. Já to psal "jinak" a proto jsem byl divnej. Stejně tak když máma na schůzkách říkala, že se mnou nedělá úkoly, nebo že se do školy těším. To jsem byl taky divnej, snad ještě víc!.-) Takže já Vám fandím, protože Váš syn bude mít rozhled, a za to bude vděčit Vám, je to Vaše zodpovědnost. Rád bych tu ale zmínil, že kdyby mě vychovala jen máma, tak jsem dostával ve škole taky zřejmě kapky, jak popisujete u svého syna. Já mám ale ještě tři sourozence a ti mě naučili to všechno, na co pracující máma s děckem na starý kolena už nestačí, třeba jako jezdit na kole, lyžovat, plavat atd. Chci říct, že kdybych "šel do světa" jen s tím, co mě naučila máma, tak budu mít sice úžasnej rozhled, ale dostal bych někde po papuli, kdyby mě sourozenci nenaučili "to ostatní." A to ostatní píšu takhle, já totiž nevím jak to popsat, taková škola života, škola ulice. Snad abych věděl, že s někým prostě neprosadím svoji, když ho budu poučovat o Čajkovským.-)

Tím chci naznačit, že to není problém AŽ TEĎ, už moji mámu měli za blázna, když si se mnou v autobuse procvičovala anglický slovíčka. Já si přišel divnej až když na to někdo poukázal, že se to obyčejně nedělá. Tak jsem se ptal, co dělaj, když jedou v autobuse. Řekli mi, že různě, třeba mlčí. Tak jsme dál brousili anglinu. No big deal. Nejbezohlednější byli vždy nejúspěšnější, nikdy v historii to nebylo jinak. Chyba to není ani Vás, ani těch silnějších, ale ani systému. Vy, stejně jako moje máma, a stejně jako milion dalších osvícených rodičů, vychovává svý děti správně, celistvě, k tomu aby nebyli bezohlední atd. Ale zároveň je třeba je připravit i na to, že nemusí při svý cestě životem narazit jen na podobně vychovaný jedince... Ten systém totiž spoluvytvářejí všichni, jak ti vychovaní, tak ti bezohlední. A jen bezohlední jej kontrolují.

244915

27.5.2011 21:48

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 94.?.?.?

Reakce na 244910

Nemám pro Vás jednoduchou radu, moje sestra teď vychovává svý dva kluky a vidím, jak na ně okolí působí, jak učitelce není divný, když synovec nepřijde dva týdny do školy. Jasně, je to vůl, že to udělá takhle okatě, ale když sestra při každý sebekratší návštěvě doktora píše SMS,že kluk nepřijde, a pak dva týdny kluk nikde a žádná sms a ta kr..a učitelka ještě požaduje po ředitelce přísnější trest, bez jakýhokoliv přijetí zodpovědnosti byť by byla snad trochu mimo rámec jejích povinností? Ale má to dobrej konec, nad bezohlednou učitelkou je v hierarchii naštěstí vychovaná ředitelka. Obě strany si poslechla, s klukem to vyřídila, kluk je přijatej na strojárnu a to taky díky tomu, že odmítla nátlak učitelky a trojku mu nedala, jen velký a poslední varování. Tím chci říct, že vím, jací blbci jsou v jeho okolí, už učitelkou počínaje. O spolužácích ani nemluvím. Ale jak jsem si dělal průzkum a povídal jsem si s ním, tak skoro polovina z jeho spolužáků je z rozvedených manželství... a věřte mi, že blbá učitelka to ve třídě vychovaných bude mít sakra těžký, stejně jako to bude mít bezohlednej spratek těžký s dobrou učitelkou. Takže chyba je v tom, že rodinou je opovrhováno, nicméně nikdo Vás ani moji sestru, stejně jako ani moji mámu, nenutil a nenutí tomu podlehnout. Jen je třeba naučit děcka trochu ostrým loktům, a naučit je správně číst lidi.

Vím ale, kam míříte. Ten úpadek výchovy odkazujete na školství. A v tom Vám po sepsání tohohle všeho asi musím dát zapravdu. Já měl štěstí tak na 80 procent dobrých až výjimečných učitelů, a stejně tak se spolužáky. Ten úpadek je cítit z toho jak aktuální stav popisujete Vy i moji synovci. Ale jedno je jasné, ve Vás chyba není, hlavně nepodlehněte a nerezignujte.

244916

27.5.2011 21:50

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Had.. 82.?.?.?

Reakce na 244903

>Vy říkáte, že chyba je spíš v systému, ale já zase říkám, pokud >jsou děti správně vychované, tak je ANI NENAPADNE takovou věc, >jako v příběhu Vaší známé, VŮBEC VYSLOVIT.
Pro mě osobně je zajímavé, jak neuvěřitelně se vliv výchovy přeceňuje. Tedy takové té "přímé" výchovy. Co tím myslím? Příkazy, zákazy, poučky, vysvětlování. I když zajímavé... musí to tak být kvůli obecné neznalosti o prvku zvaném VĚDOMÍ, o fungování přenosu energií a o tom, že VŠE JE JEDNOTA.
A tak i když my lidé jsme lístečky na stromě všehomíra, přesto jsme tímto i součástí větví - kmene - kořenů.... Jen z té pozice "lístků" odmítáme vidět a vnímat tu sounáležitost s kořeny a dále.
A jak tedy k té výchově? Jestliže si dokáží opice předat "vzduchem" (lépe a přesněji - "PROSTOREM", morfická rezonance-prostor má "paměť" ) předat informaci, že umyté plody chutnají líp, tak není od věci ukládat "do prostoru" jiné myšlenky a nálady, než jsou na potření druhých ať už pěstí nebo tzv. rozumem.
Žijeme ovšem ve světě (sféře), kde převládá heslo: "žít a nenechat žít" a tudíž i vyspělí jedinci bydlící aktuálně v lidských tělech se nějak musí popasovat s tímto rozporem. V běžném životě jsme vystavení všem náležitým tlakům dle hesla "žít a nenechat žít", ale u mnohých už se následkem "niterného stáří" projevuje a dere navenek touha po způsobu života "ŽÍT A NECHAT ŽÍT". To je ovšem delikátní problém a rozpor. Jak pomoci sobě. Jak druhým? Karabáčem a vězněním zdá se lidstvu NEDAŘÍ už hezkých pár století. Běžně neuznávané zdroje historie dokladují, že tato metoda, ehm, výchovy selhává již let tisíce..
Kéž by mnoho lidí poznalo prostou a jednoduchou pravdu, kterou matky a vychovatelky lidského rodu (tedy duchovní nauky) prostřednictvím mnoha svých poslů tu špitají, tu sdělují hlasitěji, že "nikdo neodejde, aniž nezaplatí do posledního haléře..." anebo prosté, lidové:"jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá..." jen ta naše krátká paměť a neschopnost pospojovat ta správná vlákénka všech těch propletenců a dějů nám předkládá iluzi, že existuje NÁHODA a NESPRAVEDLNOST. Je to prosté i složité, velebné i hrůzné - každý tvor, každá entita, vše, co jakkoli bytuje, dýchá a žije se nachází naprosto přesně A 100%SPRAVEDLIVĚ tam, kde si zaslouží být. A ne-li přáním, pak svými minulými skutky zcela jistě... varování? Poučení? Pro zralé jistě. Pro hlupáky a nezralé důvod ke křiku a posměchu...
A tak co s tou výchovou? Přidat ještě řekněme "nepřímou". Proměnou a změnou sebe sama působit mlčky a s niternou pohodou a úsměvem na okolní svět a vtiskovat DO VZDUCHU kvality "žít a nechat žít"... či snad "kéž jsou všechny bytosti šťastné". No, to může docela dřina [velký smích]
"KDYBY SE LIDÉ VÍCE SMÁLI, BYLO BY MÉNĚ VÁLEK"

244917

27.5.2011 23:05

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 94.?.?.?

Reakce na 244917

Nad touto plazí statí radno jest se zadumati!.-)

Zkouším si dát do souvislosti Vaše tvrzení o jednoduché a prosté pravdě v kontrastu s tím, jak je podle Vás přímá výchova přeceňována. Mám za to, že pravdu je vždy třeba hledat někde napůl cesty. Má zkušenost je, že se oba druhy výchovy vhodně doplňují. Někdy slova skutečně nejsou potřeba, a člověk cítí, jak jednat správně, aniž by mohl čerpat z jakýchkoli již vstřebaných příkazů, zákazů nebo pouček. Stejně tak nepotřebuje za každou cenu vnější fyzický nebo psychický stimul, aby nějak "temperoval" svoje pocity; znám pocit vnitřní radosti. Ale jak to uvědomění si nějakého velkého a dalekého prostoru a sounáležitosti s ním, tak schopnost vnitřního štěstí, není zrovna něco, co by šlo v člověku nějak snadno "probudit." Ale souhlasím s tím, že je to zcela mírumilovné a nikomu to ublížit nemůže. Jak ale lidi přimět víc se smát, vnitřně? Nebo je to cesta každého individuálně, kterou musí sám projít a na konci tohle sám "poznat" ?

244923

28.5.2011 16:44

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Had.. 82.?.?.?

Reakce na 244923

>Má zkušenost je, že se oba druhy výchovy vhodně doplňují.
Souhlas. A taky to tak probíhá. Nebo by alespoň mělo. Jde jen o to, namíchat ten správný poměr obou druhů výchovy, ve správný čas, pro každou osobu a ve správnou chvíli.
Proto je třeba značně rozporuplné a výsledky jaksi rozpačité, když prolhaný rodič (např. má milenku/milence) doma dětem tvrdí, že se nemá lhát a podvádět. V podvědomí o sobě vzájemně víme vše a komunikujeme více než si umíme představit. A tak obzvláště v dětském věku dokáží malí člověci intuitivně vyhmátnout rozpor mezi kvalitou slov a pouček a mezi kvalitou nitra toho kazatele.
V téhle souvislosti - asi jste zaregistroval, že jeden současný ministr musí být skvělý lhář a podvodník, když dokázal několik let (!!!) tajit nemanželské dítě. A takový člověk chce kázat o morálce a bojovat proti podvodům/korupci. A dav (ovce) mu důvěřují (volby)! No, není to charakteristické. Pak tedy skutečně si takové zmetky zasloužíme - ONI (pánové a dámy nahoře) JSOU JEN SOUHRNÝM VZORKEM NAŠICH KVALIT JAKO CELKU!
>Jak ale lidi přimět víc se smát, vnitřně? Nebo je to cesta >každého individuálně, kterou musí sám projít a na konci tohle >sám "poznat" ?
To jsou správně položené otázky! Obzvláště spojení "PŘINUTIT LIDI".
Opět jedině v obecné rovině: čím více si člověk vládne sám - tím více vládne okolnímu světu. Zde se dostáváme na půdu toho, čemu se říká magie - schopnostmi (ať už vypěstovanými nebo vrozenými-oboje jsou zasloužené) přesahující průměr daný jedinec nutí energeticky slabší povahy konat to, co si sám přeje - NUTÍ JE. Kvalita toho, co ten "silák" druhým vnucuje záleží na jeho vlastních kvalitách....
>Ale jak to uvědomění si nějakého velkého a dalekého prostoru a >sounáležitosti s ním, tak schopnost vnitřního štěstí, není >zrovna něco, co by šlo v člověku nějak snadno "probudit."
Ano, souhlas. Většinou je to práce na mnoho let. A převést takové zkušenosti do běžného chápání a mysli je další náročná činnost. A následující kroky jsou umět žít tyto zvláštní pojmové, pocitové a jiné kategorie v běžném denním stavu vědomí. Tedy žádné transy, hypnozy, polospánky apod. Umět konat běžnou denodenní činnost a přitom si být vědom sebe sama v plném rozsahu a i toho, že mé vědomí (uvědomění) se jaksi "roztahuje" i za hranice těla... člověk pak přímo vnímá desítky a stovky různých dějů, aniž by vynakládal nějakou zvláštní psychickou nebo fyzickou činnost, nebo úkony. Stává se jakýmsi "zrcadlem", ve kterém se vše odráží. Ale to už je hodně dobrý výsledek. A to vše má různé mezistupně, člověk taky nedělá vše ihned správně a bezchybně, každý má jiné vlohy, schopnosti, vnější podmínky... proto se taky v takovéto výměně informací dá psát o obecných a rámcových postupech.
Zdá se, že dobře víte (...Automaticky kráceno

244982

29.5.2011 12:22

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 84.?.?.?

Reakce na 244982

Kruci, automaticky kráceno.-( rád bych si to dočetl, vložte sem ještě ten zbytek. Děkuji.-)

245033

29.5.2011 14:24

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Had.. 82.?.?.?

Reakce na 245033

Jsem hodně ledybylý čtenář i přispěvatel a ta další, zkrácená část zmizela v bajtech, tak naváži volně..
Zdá se tedy z Vašeho jednoho předchozího příspěvku, že už jste vyhmátl (jakýmkoliv způsobem) "VNÍMÁNÍ PROSTORU" a zároveň jakousi zvláštní, tichou velmi niternou radostivost, která se objeví i bez příčiny. Jedním z dobrých ukazatelů je to, že člověk má pocit, že se usmívá, ale při kontrolním pohledu do zrcadla zjistí, že stále drží "poker face". Můžu ještě psát cosi dalšího ze svých zkušeností, ale napadá mě, že bude lepší jeden citát:
"...snažil jsem se být radostný tím víc, čím více jsem se zříkal světa. Tím se mi podařilo udělat svou náladu nezávislou na vnějších podmínkách. Komu se podaří udržovat svou náladu nezávislou na zevních podmínkách, stane se velmi citlivým na prostředí i na jednotlivé lidi. Proto jsem začal poznávat, že nálady jsou ovlivňovány vlnobitím vlivů, které působí na každého jednotlivce. Z toho jsem se poučil, že své duševní stavy musím chránit nejen před nezřetelnými změnami svého vlastního nitra, nýbrž i před zesílenými vlivy prostředí. Když jsem se naučil chránit před ovlivňujícími momenty prostředí, poznal jsem, že stejně jako prostředí ovlivňuje jednotlivce, jednotlivec může ovlivňovat prostředí. Poznal jsem, že nasadí-li někdo proti velmi silnému vlivu prostředí příslušný druh vůlí mocně udržované nálady, projeví se to v přenášení jeho nálady na společnost, v níž se nachází..."
Pod úhlem pohledu tohoto citátu snad pro některé vysvitne i síla tvrzení, že "kdyby se lidé více smáli, bylo by méně válek".
Je to zároveň způsob, jak se vymanit z davu, NEBÝT OVCE, stávat se postupně kormidelníkem svého vlastního života.
Co je pro mě zajímavé a již i vlastní praxí a zkušeností ověřené je to,že mnohé z postupů na cestě proměny sebe sama a rozšíření vnímání životních, osudových dějů lze dosáhnout pouhým (!?) pozorováním, uvědomováním si distálních částí těla - nohou. Od chodidel, přes nárty až po kolena. No, ono to je dost dřina a dlouho, dlouho (léta a léta) taková divná, NEZÁŽIVNÁ činnost. Pozorovat, oživovat, uvědomovat, rozvibrovávat povrch chodidel, nártů a pak až lýtek. A roky se nic zvláštního a zajímavého neděje....
Když se člově vydá na tuto pouť, dokáže po vnější stránce být i otrokem bankéřů a nicotným konzumentem farmakoncernů. Lhostejní k tomuto ale čím dál více. Dokáže žít už jiné pojmové, pocitové a rozumové kategorie, než je uprděný hovnivál a bekající ovčan - stává se VĚDOMÝM TVŮRCEM svého dalšího života. Žít se musí a je třeba naučit se rozeznávat, kdy "dobíhají" setrvačností další a další životní nahodilosti a tyto umět zpracovat. Přijmout, odžít, VYNULOVAT, zařadit jiné (pozitivní) a čistit tak svůj "OSUD".

245039

29.5.2011 20:12

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 84.?.?.?

Reakce na 245039

V létě od Minaříka něco přečtu a uvidím, zda mi to bude sympatické stejně, jako ten úryvek. Ale to s tou nezávislostí vlastní nálady na okolí, to bych vypíchl jako stěžejní, první krok. Jako zajímavé čtení mi také přišel zdejší článek Devět stupňů k pravé duchovnosti

245057

29.5.2011 21:14

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 245057

jj mnoho zdaru

245062

28.5.2011 10:30

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244917

KDYBY SE LIDÉ VÍCE SMÁLI, NEBYLO BY MÉNĚ VÁLEK, JEN BY SE U TOHO ZŮČASNĚNÍ JEDINCI DALEKO VÍC BAVILI.
[smích]

244951

28.5.2011 11:59

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244951

Dokoukala jsem nedávno třetí Zeitgeist a celkem mě znepokojila prezentovaná myšlenka, že před sto lety bylo jednodušší ovládnout milión lidí než zabít milión lidí, zatímco dnes je tomu naopak.

Dnes už se vlastně neválčí, dnes už se jen zabíjí, války neexistují, existuje jen genocida v zájmu někoho. Tedy v tomto ohledu máš na 100% pravdu. Jen to použití slova "válka" je poněkud nešťastné.

244964

29.5.2011 10:22

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 244951

Děkuji. Vůbec jste nepochopil a nechápete o čem je řeč. [velký smích]

245023

27.5.2011 17:17

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 94.?.?.?

Reakce na 244839

Ani já nespoléhám na důchod. Máma se mi diví, s tátou o mě mají strach, ale já vidím způsob jen jeden - jít zase pěkně zpět ke kořenům a obnovit to, co tu fungovalo po tisíciletí – ta bazická komunita, instituce rodiny, kdy já budu dřít, vychovám dobře svý potomky (to je částečně taky loterie, to víme) a znalosti, nebo byznys, nebo jmění, nebo poučení nebo cokoliv co můžu dát, tak jim dám. A pokud jsem je vychoval dobře, tak mám vyšší šanci, že se postaraj, abych mohl pěkně odpočívat, až dosloužím. Tím, že mě nevynechaj a zapojí i v pokročilým věku do běžnýho rodinnýho dění, tak budu dosluhovat pomaleji a s pocitem mnohem většího štěstí. Vždycky to tak bylo, že stařešinové měli nenahraditelnou roli, hergot každej v rodině hrál svou nezastupitelnou roli. Děcka se dělala místo důchodu (teď si mladej pár pořídí psa), děcka se dobře vychovávala proto, aby se zvýšila šance přežití rodu i sebe samotnýho (teď se o lepší podmínky dožití handrkujeme s bankstery a politiky), kdo mohl, tak pracoval, dřel, no a kdo už nemohl, tak radil nebo nebo pomáhal jak mohl. Chci říct, že spoléhat na stát a bavit se o důchodech je pláč na špatným hrobě, ale chápu proč to lidi dělaj - protože je to tak snadný! Je jednoduchý nadávat na politiky, je jednoduchý naříkat si o to "kdo se o mě postará! vždyť platím daně!" ale je nebetyčně složitější se o to postarat sám a za ty daně... za ty tu mám od státu tolik úžasných a pokročilých věcí, který bych sám nikdy dohromady nedal, a na jejichž správu bych NIKDY neměl dost času... chci říct, že celá debata o důchodech jde mimo mladý třeba i z jinýho důvodu. Ne jen, že jejich heslem je ZEMŘÍT MLADÝ! (já teda, pane Vimmere, při vší úctě ke kvalitnímu článku, neznám nikoho ze svých vrstevníků 25-30, kdo by se tímhle řídil, ale budiž, asi neznám ty správné lidi.-) ale je tu i kasta lidí, kteří třeba prokoukli, že stát je nástroj, který se za tu dobu ztupil PRÁVĚ PROTO, že ho lidé začli používat špatným způsobem.

Jak z toho ven? Vychovejte dobře svoje děti a naučte je, že spoléhat se mají v první řadě na sebe a na rodinu. Naučte je, že starší členové rodiny i když to tak možná nevypadá, tak taky souložili jak králíci, taky pili jak Dánové, taky třeba smotli brčko - ale nevymklo se jim to z rukou, právě proto, že je držela pohromadě rodina. Nerozsypali je psychiatři, vyhoření ze stresu, nesložily je xanaxy ani perník.

Jo a pane Stwora, jako programátor se nabízím, že Vám sem bezplatně (ale kvalitně!) přidělám počítadlo, kolik ještě znaků zbývá do toho limitu 3000 na jeden příspěvek - aspoň by to lidi jako já zbrzdilo v rozletu[velký smích]

244873

27.5.2011 17:17

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 94.?.?.?

Reakce na 244839

PS: a jak to, že na západě je mládež vlevo a u nás vpravo? No, mluvíte o Španělsku, žil jsem tam rok, lidi tam FAKT nemaj práci, mladý lidi ve Valencii, v Madridu, nejen v menších městech. Chodil jsem na přednášky s třiatřicetiletými, pro který je bydlení s rodiči a nástavbový kurzy ve škole tou nejrozumnější variantou, když po půlroce shánění nesehnali práci... takže já radím, kašlete na doleva, doprava, oni jsou v ulicích proto, že je to už fakt se*e a to tak, že ve velkým. Poznal jsem tam i řecké přátele a to jejich smýšlení je na celou další diskuzi, nicméně pravdou je, že tam jsou na tom mladí ještě hůř a vidí mnohem horší budoucnost před sebou, než si my mladí tady v ČR vůbec dokážeme představit. Takže proto, proto nás je v ulicích míň. Protože tu máme možnosti a podmínky pro to, abychom si vybudovali vlastními silami pěknou budoucnost. Espaňoles a Griegos tenhle pocit nemají.

244874

27.5.2011 12:12

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

tk 195.?.?.?

Reakce na 244826

Takže jsem napočítal 19 organizací, plus nějací jednotlivci a toto číslo se bude zvyšovat. Lidé už jsou hodně nespokojení a už začínají chápat, že je to jenom na nich. Že jim tu svobodu nikdo nevybojuje, jenom oni sami.

244851

27.5.2011 17:11

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rejpal 184.?.?.?

Reakce na 244851

To uz jsem slysel v Nemecku v lagru [vyplazený jazyk]
Polaci nam tak rikali: Vy Cesi proc jste takovy blbci, proc nestavkujete [oči v sloup] To bylo jeste za komunistu a stavky byly zakazane
[pláč]
V dnesni dobe lidi muzou stavkovat a kdyz se neco deje v Praze, tak tam prijde 100 lidi [zmaten]
Takhle tu opravdovou demokracii nedocilite [mrknutí jedním okem]

244868

28.5.2011 12:33

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Jarda Ktodol 109.?.?.?

Reakce na 244826

"Máme odborníky z oblasti politologie, psychologie, sociologie, ekonomie a taky úplně normální lidi"

dóbro dóšli...

244966

1.6.2011 12:26

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Bořivoj Pauk 90.?.?.?

Reakce na 244826

Pokud to myslíte vážně a nikoli pokrytecky se chcete sami dostat ke korytům (pouze natřeným na rudo) kolik jste si už založili kibuců, abyste nám všem ukázali, jak ta vaše přímá demokracie a komunizmus vypadá v praxi. Lépe brát druhým už vytvořené a žvanit na schůzích, než sami něco pořádného v potu tváře vytvořit.

245271

27.5.2011 21:57

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 244816

Oni nesepisují jen nějaké výzvy, ale mají už jasný program čeho chtějí dosáhnout. Z našeho pohledu to může vypadat až neskutečně, ale jsou ve skutečnosti podstatně dále než my.
Je mi líto dnešních mladých lidí, čekají je zlé časy a oni si to neuvědomují. Současný marasmus jim připadá jako stav normálu, protože jiný nepoznali a ono to zatím nějak jde a oni přeci neznají překážek, které by nebylo v jejich silách překonat, vždyť stačí se víc učit , víc snažit, být víc pilný, "chytrý" a nebudu socka a budu se mít dobře.
Jak dlouho bude trvat než si uvědomí, že tento systém jim ve skutečnosti žádnou skvělou budoucnost nenabízí. A kdy si uvědomí jejich prarodiče, kteří v dnešní době žijí v relativní klidu, že jejich vnoučata již nic podobného ve většině případů nezažijí. Proč se nepostaví proti současnému vývoji? Kdo jinde by měli být pevnější a solidárnější vazby než v rodině. Stačí uškrcená stokoruna z důchodu napravit chyby systému?
Napište si na papír, jak by jste si představoval svůj život, který je velmi krátký a pak vedle toho, zda máte šanci toho dosáhnout a do třetí ho sloupce to co je příčinou, že toho dosáhnout nemůžete. Možná vám to napoví co v od života čekat a napřít síly.

244918

27.5.2011 5:53

Opravdu zajimavy pohled ....

Satanist 154.?.?.?

Nejlip tu realitu jak to uz tak vypada velmi brzo uvidej komunisty i kapitalisty sedreny stary lidi co tez tenkrat pod konem zvonili klicema kterejm se a ne jen v ceskym krateru zvysi vekova hranice na odchod do penze. Jiste si umite predstavit ty stary lidi kterejm umrtni list couha z prdele na ktery erar kdyz je vokrad a vsechno jim prosustroval sere jak na placatej sutr jak jsou nasrany na celej svet .......... [naštvaný]

244823

27.5.2011 9:10

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

Karel IV 90.?.?.?

Reakce na 244823

Ja si myslim, že někdo řídí celý tento proces rozbití všeho. Kalousek v TV v roce 2009 říkal, že co blbneme, žádná krize není.
V roce 1989 žádný státní dluh, dnes všechny státy dluží, ale komu, co ten počítačový finanční, bankovní svět udělal se vším nebo ten kdo jde dnes do krachu chce s sebou strhnout ostatní?
Dnešní vláda nedělá žádné reformy, to je jen výsledek a pokračování rozkrádání a likvidace všeho dobrého co tento stát měl. Vše si dnes mají odesrat normální lidé kteří nic nezpůsobili, jejich lhostejností a oblbováním médii volili stále jen svého kata ať už v jakékoli podobě, který 20 let jen kradl pod sebe a hrstku jim oddaných, aby dluh narostl to dnešních rozměrů, banda v parlamentu si odhlasovala proti vůli lidí pokračování této antivlády, aby rozkradla zbytek-Čez, leteckou a železniční dopravu, ale hlavně, aby ukryla své 20 leté praktiky a nebylo je možné odkrýt. Dnes při zbídačení národa si dovolí navrhnout pro tyto tyrany 250 000platy.
Kde to žijeme, normální slušný člověk bude mít problém důstojně žít a někteří a to bude nevypočitatelné i přežít. Vše je jen zástěrka, řešení bude velmi bolestné, čím později na to většina lidí přijde, vše je jen zoufalá snaha věci přikrýt.
Naše poslední historie je snůškou řízené likvidace všeho dobrého a prospěšného pro tento stát, ale tato taktika je použita bohužel i v ostatních vyspělých státech.
Myslím, že žijeme v době přelomové, kdy se každým okamžikam stane něco neřiditelné.

244838

27.5.2011 9:51

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 244838

Abych se priznal, ja si to myslim taky.

244843

27.5.2011 10:35

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

karin 90.?.?.?

Reakce na 244838

V roce 1989 žádný státní dluh?
Podívejte se na tohle - psal se rok 1976 ...
http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,918315,00.html
O tom se moc nemluví, že?
Pořád se mektá o tom, "jaké překvapení"!, že se Ostblok poskládal jako domeček z karet - ZATRACENĚ ZADLUŽENÝ DOMEČEK!
Dluhová zbraň není nový vynález. Západ si vykrmoval své nepřátele v tom zas... východním chlívku a jednoho dne 1989 přišel řezník a nastala zabíjačka.
Znovu připomínám A. Suttona.
http://en.wikipedia.org/wiki/Antony_C._Sutton
Velmi nepohodlný historik, který dokonale zdokumentoval hegeliánskou praxi našich loutkářů. Nejlepší nepřítel je vždycky ten, kterého si sám vymyslíš, vypipláš a zničíš. Ať je to naci, komanč, talibán nebo hypotékář ...
[bliji]

244847

27.5.2011 11:56

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 244847

Jak to doopravdy bylo?

1. Státní dluh ČSSR

Autor v Haló novinách uvedl, že výše státního dluhu Československa v roce 1989 byla 124 mld. Kčs. Ve skutečnosti měla naopak republika státní finanční rezervu ve výši zhruba 85 mld. Kč. To vzhledem k proběhlé inflaci by v dnešních podmínkách reálně reprezentovalo nejméně dnešních 425 mld. Kč. Tato částka byla už po odpočtu (vypořádání) schodku státních rozpočtů za rok 1989, který tehdy činil 3,5 mld. Kčs (asi 0,85 % z celkových výdajů rozpočtů). Tyto údaje tehdy nesledoval Federální statistický úřad, ale Federální ministerstvo financí, které je publikovalo ve svých ročenkách. Evidovala a vykazovala je také tehdejší Státní banka československá, v níž byly tyto prostředky státu uloženy.
21. 4. 2011 František NEVAŘIL - Halonoviny.cz

244850

27.5.2011 17:16

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

Rejpal 184.?.?.?

Reakce na 244850

Halo noviny jsou komunisticky denik [oči v sloup]
To co tam pisou jsou kravoviny [zmaten]
Komunisti lhali stejne, tak jako dnesni vlada [bliji]

244872

27.5.2011 19:29

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 244872

Jsou to spis levicove noviny s velkou blizkosti k nazorum KSCM ale jinak si delaji co chteji. Komunisticky denik bylo Rude pravo ktere zaniklo kratce po prevratu, tedy uz dost davno. Opravdove komunisticke noviny v CR neexistuji. Co je ale nejpodstatnejsi, Halo noviny jsou JEDINE noviny v ceskych rukou. Neni to o nacionalizmu, je to o forme svobody projevu, ktera je v ostatnich germanskych cesky psanych novinach skryte potlacena (napr.otazka nemeckych vyhnancu a vubec valecnych zverstev Nemcu na Cesich je v ostatnich denicich dost bagatelizovana - a naopak..).

244898

31.5.2011 9:55

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

waterfall 193.?.?.?

Reakce na 244898

Není podstatné, čí jsou to noviny, ale jak umožňují svobodnou diskusi. Zda-li se tam taky objevil článek s protinázorem. Třeba že ČSSR nebylo zadlužené vnějšně, ale vnitřně. Lidé z cizích jazyků uměli maximálně ruštinu, továrny byly zanedbané a mnoho jich nebylo opravených od čtyřicátých let, kdy je sebrali "kapitalistům". Také ekologické škody, které ještě i dnes někdy čekají na dořešení je třeba započítat. Jak velký byl tento dluh?? Na druhou stranu uznávám úroveň školství a jeho systému. Proti tomu je potřeba postavit neznalost moderních method, nepoužívání počítačů a další. U kreativnosti je to sporné. Češi byli vždy inovativní a uměli si poradit i s opravou škodovky v poušti, avšak často zbytečně i tam, kde kreativita nebyla potřeba. Opravu škodovky již neí třeba dělat na koleně, když je milion servisů. Ale kreativita se dá využít např. v podnikání či budování domu. Bohužel dnes zase válcuje inovativnost televize a internet. Lidé čučí do bedny a nepřemýšlí.

No chtěl jsem jen říct, že ani v jedné době nelze počítat jen hodnoty peněžní, které jsou na účtu či dluhy v bance. Existují i jiné dluhy či investice, které jsou často nehmotné a často se jejich cena/náklad špatně určují. Přesto dohromady dávají obrovskou částku (např. miliardy ekozátěže, či dnes vygenerované miliardy potřebné na opravy silnic či drátů VVN - infrastruktury)

245174

27.5.2011 12:42

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 244847

Najme sa nehovorí o tom že Gorbačov, ktorý vlastne položil východný blok, žije v USA a prednáša na šašovských USA univerzitách(Harward,....) ani neviem čo im to tam vykecáva(najskorej kopec múdrych rečí o ničom tzv. vata). [bliji]

244855

27.5.2011 16:27

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 244847

V clanku neni zadna zminka o ceskoslovenskych pohledavkach vsude ve svete ktere proste byly tak jako dneska nejsou. Ostblok se neposkladal z duvodu nejakeho dluhu a uz vubec ne jako domecek z karet. Primarne padl z duvodu nedostatku svobody (Berlinska zed apod.), ta absence svobody se dneska muze zdat mnoha lidem co maji tak akorat na listek do sousedniho mesta do prace banalni, ale kdyby ten Ostblok fungoval na bazi socializmu jugoslavskeho typu, mohl fungovat dal, a to uspesne - stejne jako fungovala ta socialisticka Jugoslavie.

244863

27.5.2011 18:42

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 244863

A opomíjíte ještě jednu podstatnou věc. Že "ostblok" se musel položit, musel být položen, aby kapitál měl kam expandovat. Kdyby tomu tak nebylo, "westblok" by se složil už v devadesátých letech tak, jako se skládá teď. Všechno je to o penězích, tedy o těch "potištěných papírcích".

244890

27.5.2011 18:37

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

Aeternitas 89.?.?.?

Reakce na 244847

Státní dluh Československa v roce 1989 byl 7,9 mld. USD, dluh nedosahoval ani 1% HDP, oficiální kurz byl kolem 15 Kčs za 1 dolar. V roce 1985 byl dluh 4,6 mld. USD. Dneska 2011 je dluh 1,4 bilionu korun při 40% HDP. Během let 1990 až 2000 spotřebitelské ceny vrostly o 350%. Od roku 1993 až do 2001 se objem peněz v oběhu zvýšil z 30 mld. na 180 mld., nejvíce peněz se tiskne Státní tiskárnou cenin před Vánoci, kdy lidé žádají o úvěry. Jediným zdrojem inflace je multiplikace peněz bankami, čím více peněz v oběhu, tím větší inflace = větší růst cen, snižování nákladů za mzdy zaměstnancům způsobuje chudobu a potřebu žít na úvěr pro placení energií a potravin a tím se jeden bludný kruh uzavírá rozmnožování peněz. Lepší už to nebude, 80 % firem repatriují zisk do zahraničí a státní dluh, který máme formou daní splácet, bude za současného režimu růst a zboží formnou nepřímých daní zdražovat.

244887

27.5.2011 19:19

RE: nejvíce peněz se tiskne

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 244887

Jaka skoda, ze CR nedostava rocne 3 miliardy dolaru, jako malicky stat s polovicni populaci. Za sedesat let jsme mohli mit pozlacene ulice a zadne dluhy.

244896

27.5.2011 19:30

RE: nejvíce peněz se tiskne

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244896

Nebuďte naivní, to by byl jenom takový bonus do korýtka. Dluh by mohl být dokonce i větší. S jídlem roste chuť. Takový Izrael i přes pomoc má dluh 78% HDP. To by jsme dlužili dvojnásobek, ale protikorupční vláda rozpočtové odpovědnosti s tím zatočí. Akorát nevím, zda někerý ministři nezískali v těch předchozích vládách nějaké špatné návyky nebo nebyli nakažení nějakou chorobou srdce. Mám namysli chamtivost, nepoctivost, vyčůranost, úplatnost, špatný vztah demokratickýmu zřízení a dobrý ke korupci... Vono to bude asi infenkční, už se nám od toho nakazili i veverky.
http://www.finance.cz/zpravy/finance/262073-zadluz...

244900

28.5.2011 0:21

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244887

Statni dluh musi byt, bez nej by nevznikla novodoba kapitalisticka slechta bohatych a mocnych, takova je realita.Obnovit spolecnost, schopnou obejit se bez bankovnich parazitu, uz k nasi smule neni mozne.Proto se nikdy statniho dluhu nezbavime.

244933

28.5.2011 10:08

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 244933

>Statni dluh musi byt, bez nej by nevznikla novodoba
>kapitalisticka slechta bohatych a mocnych, takova je
>realita.

S týmto absolútne súhlasím bez debaty.

>Obnovit spolecnost, schopnou obejit se bez bankovnich
>parazitu, uz k nasi smule neni mozne.Proto se nikdy statniho
>dluhu nezbavime.

Toto je nepresné, po dobrom sa ich zbaviť bude ťažké.
Ako rátam tak rátam tak na 80% som si istý, že zbavovanie sa týchto parazitov nezaobíde bez kopy mŕtvych. Otázne je dôsledkom čoho zomrú. [pláč]

244950

27.5.2011 15:14

Kenneth Boulding

kolibrik kolibrikovo (zavináč) centrum (tečka) cz 78.?.?.?

Každý, kdo věří, že exponenciální růst může pokračovat donekonečna v konečném světě je buď blázen nebo ekonom. A já dodávám což je jedno a totéž.

244858

27.5.2011 16:50

důchodci....? nic takového NWO v plánu nemá

r.m. 94.?.?.?

Nákaza ze španělských okurek -
kdo sleduje aktivitu chemtrailsových letadel nad Španělskem, toho tako informace nepřekvapí, USA tajně válčí proti Evropě, chtějí jediné světové centrum, a to v USA nebo Austrálii.
Virus není virus, němečtí vědci zjistili, že jde o bakteriální kmen typu HUSEC 41, avšak zmutovaný, na který nezabírají antibiotika ani penicilin.
Nemocní konzumovali ve zvýšené míře syrová rajčata, salátové okurky a listový salát. [chechtot]

244867

27.5.2011 17:52

Stavění zdí mezi generacemi je úmyslné

Lin 85.?.?.?

Článek naťukává tolik témat, že nevím, čím začít. [smích]
Tak předně - žádní důchodci nám státní kasu nevyžírají. Nejde totiž jen o vložené peníze do důchodového systému. Jde také o hodnoty, které za celý svůj "pracovní život" vytvořili. A ty se, bohužel, ocitly v cizích kapsách a to bez přičinění důchodců. Také to není "zděněný problém po komunistech", protože pak by na důchody neměly pouze postkomunistické země a nikoliv celá Evropa. Podle mého je celý "problém" uměle vytvořený a svědčí o tom mj. i současné "deformy" naší vlády. Na jednu stranu nedostatek pracovních míst - na druhou vláda zvýší věk pro odchod do důchodu skoro na sedmdesátku. Jako další podivnost uvedu, že do r. 2009 platilo, že po přiznání důchodu vám automaticky končil pracovní poměr. Od r. 2010 nikoliv, takže důchodce z místa vystrnadí už jen smrt nebo tříměsíční odstupné (a samozřejmě- naoko zrušení jeho pracovního místa a vytvoření místa nového, s jiným názvem). Zdá se to směšné, ale v praxi dost velký problém, zvláště ve státních institucích. Viz úředníci, učitelé. Na odstupné platí stopstav (=nejsou prachy v rozpočtech) a pokud čerstvý důchodce neodejde sám, nemůžete na jeho místo příjmout jiného, mladého, který na práci čeká.
Od toho jsme u druhého "problému" a tím jsou mladí. První ťafku přes čumák se ztrátou iluzí obdrží hned po absolvování školy. Pokud nemají známé nebo nedají úplatek, místo moc těžko shánějí. Jako absolventy o ně ani není zájem, vyžaduje se praxe. Ale kde ji získat? Takže často vysokoškolák, jen pro onu "praxi", pracuje třeba za desítku hrubého. Iluze o společnosti končí v koši, zůstane rozčarování a po pár pádech na čuňu apatie a nechuť se o cokoliv snažit. Leda tak ještě vycestovat "ven". Takže = žádné peníze do důchodového systému (ani jinam).
Naši mocipáni vůbec nemají ponětí, jak se žije v "jejich gubernii". Nemají pojem ani o vlastních (tj. státních) zaměstnancích. Nedávný případ p.Kalouska, který na pokus o komuikaci části státních zaměstnanců (v dopise uvedli realitu o platech obyč zaměstnanců a hospodaření) odpověděl, že lžou. Prý v naší zemi nemůže žádný státní zaměstnanec pracovat za plat nižší, než je celostátní průměr...
Za těchto okolností vyznívá jako výsměch snaha poslanců uzákonit si "jednoduchý plat", kde by nemuseli dokazovat, na co peníze využili. Peníze jsou - jen se vidlemi přehazují na jednu hromadu.

244877

27.5.2011 23:33

RE: Stavění zdí mezi generacemi je úmyslné

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 244877

Tu prvni vetu bych podtrhl, naprosty souhlas, mohl bych k tomuto tematu - duchody - napsat jeste dalsich x prispevku, akorat ztracim motivaci takze na to kaslu.
Ale jedna podstatna vec: duchodce je drahy - nezamestnany vyjde levnej. Stat se tedy snazi vytvaret misto duchodcu nezamestnane, a to se mu posouvanim hranice odchodu az ke hrobu bude darit, nebot je jasne ze starsi lidi pokud prijdou o praci o novou nezavadi, a na duchod mit jeste potrebny vek mit taky nebudou. Dostanou tedy bidnou podporu a mozna nakonec i duchodu se doziji, ale ten bude 'po zasluze' patricne snizen takze defacto dojde akorat k prejmenovani jejich prijmu z 'podpory' na 'duchod', a zivoreni ukonci az vlastni pohreb.
Tema nezamestnanosti mladych je primo kapitola sama pro sebe, tady uz nejde jenom o penize, ale o devastaci cele generace po psychicke, moralni, socialni, rodinne, atd.. strance, zkratka lidskou tragedii a z dlouhodobeho pohledu hotovou katastrofu nevidanych rozmeru pro celou spolecnost; jednotlive dusledky at si uz kazdy doplni sam.. [pláč]

244927

27.5.2011 18:11

Slovo penzista zmizí, jako nůše, vzor pro skloňování

Fandaci 78.?.?.?

To co se při rušení potenciálních penzistů nepodaří nezdravým životem v nezdravém životním prostředí, to chce současná vláda zajistit nastavením penzijního systému, k čemuž jí je každý, byť sebepochybnější důvod dobrý. Máte naději žít čím dál déle, dostanete penzi až po smrti nebo jenom těsně před ní.
Na stávající penzisty pak připravují jiný fígl, 330,- Kč/den
v LDN, to kdyby přece jenom selhaly připravované standardy
ve zdravotnictví, protože AIDS už nejspíš nechytnou.

244881

28.5.2011 11:55

Španělsko: Socialisté nařídili střelbu do lidí

Jollyjoker 87.?.?.?

Španělská pořádková policie střílela v Barceloně gumovými projektily do lidí, kteří obsadili střed města.
Zraněno bylo téměř sto lidí. Nespokojení Španělé označovaní jako hnutí „rozhořčených“ si na barcelonském náměstí plaza Catalunya vytvořili malé stanové městečko, kde několik dní protestovali proti vysoké nezaměstnanosti a současné politické a ekonomické situaci. Policie zasáhla poté, co si zhruba padesátka demonstrantů sedla na zem a zabránila odjezdu městské technických služeb z náměstí. Tím chtěli zabránit tomu, aby jim služby odvezly věci, které si tam demonstrující nahromadili během 12 dnů protestů. Ve španělské televizi se objevily závěry, jak policie tahá demonstranty násilím po zemi a bije je obušky.


Žeby sa tam schyľovalo k 17.novembru naopak, či demokratické obušky bolia menej ako tie od komančov? Proletáři všech zemi, polibte si prdel, keď sa necháte stále oblbnúť hŕstkou lúpežných idiotov.

244961

Příspěvků: 128

27.05. 01:01 pm22  Vlada je snad parta blaznu. Teda cast.
27.05. 07:21 Satanist  RE: Vlada je snad parta blaznu. Teda cast.
27.05. 01:20 Barney  Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 06:19 vodnik007  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 07:28 Karel2  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 07:16 tk  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 09:11 Jarmila  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 09:20  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 10:20 Sam Ting Wong  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 10:24  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 12:39 quido2  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 13:21  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 15:38 leo69  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 18:10 Satanist  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 19:40  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 20:13 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 21:12 Satanist  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 21:14  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 22:45 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 23:43  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 09:25 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 09:45  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 11:46 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 21:06  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 08:14 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 09:55  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 10:50 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 11:32  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 12:54 Jarda Ktodol  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 18:20 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 19:08  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 19:22 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 19:44  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 20:15 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 21:09  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 22:47 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 23:29  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 00:32  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 09:16  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 11:12  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 21:08  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 21:05  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 22:48  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
30.05. 01:57 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
30.05. 06:56  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
30.05. 14:35 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 06:56 les ovec  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 10:06  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 09:28 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 09:49  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 11:22 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 21:34  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 23:27 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 09:39 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 14:23 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 18:33  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 00:00  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 01:27  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 11:03  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 20:49  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 20:48  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 11:32 Jarmila  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 12:42 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 14:48 Jarmila  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 15:50 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 17:44 Jarmila  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
30.05. 02:41 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 13:33  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 14:32 Had..  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 22:03  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
30.05. 02:03 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 18:16 Kropáč  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 17:15 ad infinetum  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 17:15 ad infinetum  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 18:28 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 18:57 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 19:05 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 20:12 ad infinetum  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 20:32 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 00:15 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 00:15 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 09:45 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 04:18 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 16:52 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
30.05. 14:45 Rene Bartosek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 19:53 ad infinetum  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 20:48 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 21:47 ad infinetum  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 21:48 ad infinetum  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 21:50 Had..  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 23:05 ad infinetum  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 16:44 Had..  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 12:22 ad infinetum  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 14:24 Had..  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 20:12 ad infinetum  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 21:14  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 10:30 Jan Vítek  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 11:59 baba_Blažková  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
29.05. 10:22  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 17:17 ad infinetum  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 17:17 ad infinetum  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 12:12 tk  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 17:11 Rejpal  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
28.05. 12:33 Jarda Ktodol  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
01.06. 12:26 Bořivoj Pauk  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 21:57  RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová
27.05. 05:53 Satanist  Opravdu zajimavy pohled ....
27.05. 09:10 Karel IV  RE: Opravdu zajimavy pohled ....
27.05. 09:51 Satanist  RE: Opravdu zajimavy pohled ....
27.05. 10:35 karin  RE: Opravdu zajimavy pohled ....
27.05. 11:56  RE: Opravdu zajimavy pohled ....
27.05. 17:16 Rejpal  RE: Opravdu zajimavy pohled ....
27.05. 19:29 r.k.  RE: Opravdu zajimavy pohled ....
31.05. 09:55 waterfall  RE: Opravdu zajimavy pohled ....
27.05. 12:42  RE: Opravdu zajimavy pohled ....
27.05. 16:27 r.k.  RE: Opravdu zajimavy pohled ....
27.05. 18:42 baba_Blažková  RE: Opravdu zajimavy pohled ....
27.05. 18:37 Aeternitas  RE: Opravdu zajimavy pohled ....
27.05. 19:19 vodnik007  RE: nejvíce peněz se tiskne
27.05. 19:30 Rene Bartosek  RE: nejvíce peněz se tiskne
28.05. 00:21  RE: Opravdu zajimavy pohled ....
28.05. 10:08 Oracle  RE: Opravdu zajimavy pohled ....
27.05. 15:14 kolibrik  Kenneth Boulding
27.05. 16:50 r.m.  důchodci....? nic takového NWO v plánu nemá
27.05. 17:52 Lin  Stavění zdí mezi generacemi je úmyslné
27.05. 23:33 r.k.  RE: Stavění zdí mezi generacemi je úmyslné
27.05. 18:11 Fandaci  Slovo penzista zmizí, jako nůše, vzor pro skloňování
28.05. 11:55 Jollyjoker  Španělsko: Socialisté nařídili střelbu do lidí

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 87 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,53 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,79 Kč
Australský dolar
16,49 Kč
Švýcarský frank
23,82 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 093,43 Kč
1 unce stříbra
534,30 Kč
Bitcoin
1 423 327,31 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 029