Diskuze k článku

Střecha SCO pro jižní Asii

Příspěvků 7

19.5.2011 14:50

poděkování

Střelec 77.?.?.?

Zatím tento článek není komentován. Je to vysoce hodnotný článek, který mění pohled na události nejen ve Střední Asii, ale v Asii vůbec a řekla bych, že i na postoje asijských velmocí (počítám v to i Rusko) k dění v severní Africe. Šanghajská organizace pro spolupráci není středem pozornosti hlavního mediálního proudu, ale dokonce ani alternativních objektivnějších sdělovacích prostředků. Musím poděkovat jak majiteli stránek, tak překladateli (možná v tomto případě jeden a tentýž) za zveřejnění.

244377

19.5.2011 20:52

RE: poděkování

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244377

Připojuju se. Článek dobře vyjasňuje, kde je "střed". Vypadá to, že některé země včas pochopily, oč jde a že osamocené moc šancí nemají. Já nevím, ale příjde mi, že se pokoušejí dostat ze smyčky, kterou na ně nachystali "ti druzí". Smyčka spočívá v destabilizaci, věčné válce (která znemožňuje jakýkoliv rozkvět), následnému ožebrační a vyčerpání, vyhladovění. Úplné rozložení, na které se pak naroubují vlastní vyděračské podmínky.
Evropa je ze hry, vyřadila sama sebe. Podle mého bude nyní jen těžko hledat nějakou oporu, když je tak těsně spjatá s USA. Takže jde s nimi ke dnu a díky "spojencům" (asi) pozbyla důvěry v arabském a asijském světě. Státům v EU se bude asi velice těžko samostatně navazovat nějaká výhodná hospodářská spojení s "východem". A celá EU jako politický subjekt zase těžko bude postupovat v "nesouladu" se zájmy USA. A zájmy USA jsou: získat potřebné zdarma nebo za směšnou cenu. To je jejich "obchod". Což nyní půjde daleko hůř...
Horečné aktivity v oné inkriminované oblasti nasvědčují, že plán se nedaří a "věci" se řítí jinam, než by podle nich měly. Libye byla snahou o "odstřihnutí" Euroasie od dobrých obchodů a surovin za slušnou cenu. Japonsko se mělo po katastrofě úžeji "přimknout" k západu, ovšem hodnotnou pomoc nabídla proti očekávání právě Euroasie. Hřešilo se na jejich historicky nedobré vztahy, ale ono to nějak nevyšlo. "Dopadení" bin Ládina mělo více účelů, ale jedním z nich byl zoufalý pokus o zastavení úplné ztráty kontroly nad inkriminovaným územím (spojnice mezi Malou Asií a Asií). Muslimové totiž po letošních "revolucích" překvapivě nejásali a nevítali "demokracii spojenců", ale jejich nenávist ještě vzrostla. Situace se stala neudržitelnou, takže nyní má nastoupit "mír, demokracie a pomoc", kterou Obama ve svém dnešním projevu Arabům nabízí (což by s "živým" Ládinem nešlo a možná jste postřehla "nenápadné" naznačování, že nový šéf Al-Kajdy nikdy nesouhlasil s terorem). Arabové jsou totiž i ve své bídě daleko svobodnější, než my, v "naší" Evropě. Vlády jejich zemí se totiž ještě můžou rozhodnout, s kým budou obchodovat a s kým ne. Včetně toho ubohého Afghánistánu - a já bych jim moc přála, aby jim to vyšlo.
Omlouvám se za sáhodlouhou stať a také netvrdím, že mé závěry jsou správné. Zdravím...

244386

20.5.2011 18:45

RE: poděkování

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 244386

Paní Lin, vaše komentáře bývají k věci a jasně podané. Mám je ráda. I tento váš komentář stojí za přečtení. Také vás zdravím.

244424

19.5.2011 21:46

RUSKO

fohat 88.?.?.?

Z všelijakých zdroju je zmínka o ruských Kosmosférách a Perechvatčikách.Je to mimozemská technologie,kterou dodala rasa pozitivních Andromedanu....protože milí Ilumináti,končíme....konec mnoha staletí válek a podlostí...http://www.infowars.com/secret-weather-weapons-can-kill-millions-warns-top-russian-politican/

244390

20.5.2011 2:08

Takové jsou konce politiky velkého klacku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud totiž někdo začne používat velký klacek, tak se to stupňuje. Na začátku klacku jsou ve velké hře velmi obratní diplomaté, kteří decentně naznačí, že by se klacek mohl objevit na scéně. A děje se to velmi zřídka a kromě klacku má druhá strana možnost i profitovat na základě dobrých vztahů s impériem. Postupně v impériu ubývá těch velmi mazaných lidí, kariéra se začne dělat přes klientské vztahy bez ohledu schopnosti jdou na druhopu kolej. Klacek se na scéně začíná objevovat častěji a otevřeně se o něm mluví. V závěrečném stadiu se klackem mydlí hlava nehlava, v direktivní mocenské struktuře jsou mazaní diplomaté a experti na všechno možné v drtivé menšině. Spojencům kromě hrozeb není nic nabídnuto, slovo impéria má váhu pytle extrementů. Bývalí loajalní spojenec může lehce skončí na šibenici vydaný na pospas hněvu zbídačených místních lidí.

Zda hrozby jsou veřejné nebo skryté přes tajné služby není podstatné. Ti co dojí veřejné rozpočty mají problém vstřebat prostý fakt bankrotu a neudržitelnosti celého divadla do budoucna. A když bezohlednost a hloupost umocněná velkou vojenskou sílou způsobí vytvoření jinak těžko představitelné aliance, tak nedokážou pochopit. Nemůžou, protože nikdy nebyli přitlačení v koutě u zdi.

Možná lekce z izolace a vlastní obyvatelstvo zbavené pozlátka iluzí, může způsobit změnu. Se světovým impériem je amén, je tady multipolární svět. Chápou to arabských zemích, Africe, latinské Americe, shodli se na tom společně asijské velmoci s velmi komlikovanými vzájemnými vztahy. Možná to pochopili i v Evropě, ale tam musí držet hubu a krok. Jak řekl pan Ritter uvědomte si svůj koloniální status. Je to jako s nevěrou, ví to celý svět, ale manžel ( ka )se tu novinu dozví, vždy poslední. A nutno dodat, že nějaký ten pátek se žádné další světové impérium nebude konat, i globální impérium je svázáno s věčnou expanzí. Není expanze, ale dynamická rovnováha v cykle pomaleji rostoucí spirály. A stabilita neexpanzivního systému je regionální stabilitou s vysokým prvkem soběstačnosti a tím i nezávislosti na centru.

244402

20.5.2011 3:12

Zajímavé to bude kolem Turecka.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Do EU se Turci nehodí do krámu, na to je "civilizovaná" Evropa moc fajnová. A Ankara v pozici mezi Evropou a Asií se nespokojí s rolí nějaké podržtašky do budoucna. To není východní Evropa po pádu opony. [velký smích] [velký smích]

Nedávno byl nevydařený atentát na nepříliš poddajného tureckého premiéra. Otázka zní, kdo za tím stojí a kdo ho varoval? A speciální otázka je: Kdo ta tím skutečně stojí? V každém případě už ukázněně protestoval proti porušování práv v Syrii. Práva lidi v Baharajnu na západě hlavouny nezajímají, ale když se to profláklo na západní části netu, tak v muslimském světě musí o právech v Baharajnu vědět hromadu detailů, zřejmě nechutných detailů.

Mno, kromě rachejtlí a demakratury už toho není světu příliš co nabídnout. Ale lidi někde na břehu Konga nebo upatí And nepotřebuje vojenskou techniku, ani nikoho, kdo jim sebere třeba vodu a zákaže ji jim chytat, když padá jako déšť. Lidé někde v Bangladéži, Nigérii, Guatemale nejsou znechuceni, když zdraží benzín a nemůžou si jet na Kanáry na dovču,ale když se zdraží sojóvé boby, kukuřice, řýže vcelku relativně malou částku, tak pro ně to znamená otázku bytí či nebytí. Ekonomická teorie relativity v praxi. Samozřejmě z perspektivy vlastníka luxusní jachty se jedná o relativitu mikrokosmu mimo schopnost jeho vnímání.

Ať si každý sám položí otázku, co by dělal, kdyby se musel dívat jak jeho děti a rodiče pomalu, ale jistě umírají hlady či oslabení nemocemi nebo jsou omylem obětí chirurgicky přesných zbraní? Děti a staří lidé vždy byli ohledně úmrtnosti rizikové skupiny. Domácí elita má v takovém případě dvě možnosti, teror a když to nevyjde tak ještě větší teror. Jenomže jsou jisté hranice, kdy sebevětší teror přestává fungovat. Nevím, co v SAE čekají od tísícovky dobře vycvičených žoldáků? Až půjde skutečně do tuhého, tak kromě trochu času na útěk bych si od nich nic více nesliboval. Otázka ale zní : Kde utéct v časech, kdy se láme chleba?

244404

22.5.2011 18:16

Ušákům se to začíná zjevně vymikat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Egypt se už nechce podílet na genocidě Palestinců, ke zděšení teritoriálních sionistů. Muamar žije a stále řídí stat navzdory
tzv. demonstrantům, později ozbrojeným a CIA zaplaceným teroristům. Holt ani život imperialistu není lehký, ne vždy to vychází jak si naplánuje - a to je dobře [chechtot]

244495

Příspěvků: 7

19.05. 14:50 Střelec  poděkování
19.05. 20:52 Lin  RE: poděkování
20.05. 18:45 Střelec  RE: poděkování
19.05. 21:46 fohat  RUSKO
20.05. 02:08 Rene Bartosek  Takové jsou konce politiky velkého klacku.
20.05. 03:12 Rene Bartosek  Zajímavé to bude kolem Turecka.
22.05. 18:16  Ušákům se to začíná zjevně vymikat

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

49

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 115 čtenářů částkou 17 255 korun, což je 49 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 0

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Měnové kurzy

USD
24,66 Kč
Euro
27,03 Kč
Libra
30,38 Kč
Kanadský dolar
17,90 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,52 Kč
100 japonských jenů
22,94 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
6,09 Kč
100 maď. forintů
7,77 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
34,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 137,98 Kč
1 unce stříbra
421,21 Kč
Bitcoin
218 040,10 Kč

Poslední aktualizace: 27.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 005