Diskuze k článku

Pozor na stavění strašáků

Příspěvků 69

18.5.2011 4:23

nove palivo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Vzdyt to stare palivo se da vycistit a je z neho nove. Francie to tak dela.
Kdyz se chce nejak to jde. Jenze nuklearni technologie prekazi paleni oleje a uhli.
Vite, ze palenim uhli se do ovzdusi vypousti daleko vic radioaktivnich zplodin? [bliji]

244295

18.5.2011 18:26

RE: nove palivo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244295

A vite, ze ve Fukusime a v Cernobylu se to podelalo natolik, ze ty krasne recicky o cistote a neskodnosti jaderek vypadaji prinejmensim divne?

244331

19.5.2011 7:08

RE: nove palivo

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 244331

Cernobyl a Fukusima nejsou priklady nehod ale nedbalosti.
V tom pripade muzete take pripomenout zapaleni olejovych poli v Kuvajtu.
V normalnim provozu je atom cisty proces, ktery nemuzete s palenim cehokoliv porovnavat.
Staci porovnat spotrebu oleje konvenci letadlove lode s nuklearni.
"Historical data indicate that a conventional carrier
uses about 500,000 barrels of fossil fuel each year or about 25 million barrels over its lifetime......Given current operating tempo, the nuclear fuel cores for the Nimitz-class
carrier are expected to provide enough power for about 24 years."

244363

19.5.2011 16:20

RE: nove palivo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244363

Cernobyl a Fukusima se mohou kdykoli na svete opakovat, nikdo mi tu zaruku nikdy neda, ani vy ne.Stepeni jader atomu neni zadny cisty proces, takze ho klidne muzu porovnavat s cimkoliv jinym.Predevsim neverim lidem, kteri tvrdi, ze jedine v atomu ja nejaka budoucnosti v podobe ciste energie.
Jsou dnes lide nejak vyrazne stastnejsi, ze spotrebovavaji vice energie nez v minulosti a tuto zvysujici se spotrebu kompenzuji stale vetsim zadluzovanim?

244379

19.5.2011 22:41

RE: nove palivo

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 244379

Japonci dobre vi co tsunami je, kdyz tomu dali jmeno. Eleketrarna nemela byt stavena na pobrezi a navic cela konstrukce nemela dostatek zaopatreni na takovou cast sveta, kde jsou zemetreseni na dennim poradku. Atomove elektrarny se maji stavet tam, kde takove nebezpeci nehrozi.
Co se stalo v Cernobylu byla zase lidska chyba ci snad i sabotaz a zase slo o nedbalost.

Meli bychom prestat letat, protoze spadlo letadlo? Zastavit lodni prepravu, protoze se potopil Titanic?

244395

20.5.2011 1:12

RE: nove palivo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244395

Primer s letadlem je nelogicky a zavani demagogii.Atomove elektrarny jsou dalsi ze slepych ulicek, ktere nase potomky privedou do neudrzitelne dluhove pasti, koncici totalnim kolapsem.Predstava, ze tu za nejakych osmdesat az sto let bude stat desetkrat vice atomovek nez dnes, je nerealna a presto ma hodne zastancu v duchu hesla po nas potopa.
Kde chcete brat energii pro pripravu jaderneho paliva a vystavbu novych a novych elektrarn?Ze vzduchu jako bankeri?

244400

20.5.2011 10:05

RE: nove palivo

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244400

pane anonym,
chápu, že pod takovéto názory se asi těžko podepíšete, ale můžete mi vysvětlit, jak může výroba levné elektřiny přivést naše potomky do dluhové pasti? výroba mnohonásobně dražší energie (sluneční, vodní větrné elektrárny atd) je tam ale naopak nedostane? V čem spatřujete při používání JE to vaše "po nás potopa" ?? JE Temelím vyprodukuje za rok cca 24 tun odpadu, to je asi tak jeden kubík. Severočeské tepelné elektrárny vyprodukují stovky milionů tun CO2 a navíc jako odpad z odsíření je sádra, které se ročně vyprodukuje a na skládkách uloží zhruba 200 milionů tun. To ale není styl "po nás potopa" že?
Kde chcete brát energii na přípravu paliva a výstavbu dalších elektráren? zjevně o výkonu JE nic nevíte, výkon jednoho bloku JE temelím by stačil pokrýt energetickou potřebu na přípravu paliva na mnoho set let a na výstavbu dalších mhoha bloků.

244408

20.5.2011 15:16

RE: nove palivo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244408

Vazeny pane, elektrina se nevyrabi, nybrz premenuje velmi ztratovym zpusobem.Je mi sumafuk, jestli se tu ohanite nejakymi fiktivnimi tunami udajne neskodneho odpadu, protoze fosilni paliva podle zakonu zachovani energie spalite pri tezbe rud a nasledne vyrobe jaderneho paliva.
Jestli umite alespon trochu pocitat, tak zjistite, ze spotreba el. energie neustale roste a neni problem odhadnout jaka bude za x let.S rostouci spotrebou roste i plytvani a s nim i trvala devastace planety se vsim, co k tomu patri.(Viz napriklad Libye)
Nasi vnukove nas prokleji, pokud preziji tu hruzu, ktera se v pristich desitkach let na ne prizene.
Zjevne se nenecham nachytat na libive kecy, ktere uz slychavam temer padesat let, ze s atomovou energii nas cekaji svetle zitrky.A na potvoru se to vzdycky zrovna nekde katastrofalne podela.

244417

20.5.2011 18:09

RE: nove palivo

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244417

tím chcete říct, že při těžbě a úpravě paliva se spotřebuje tolik energie kolik se pak z toho paliva získá? Jste směšný a tématu vůbec nerozumíte. cena těžby a úpravy paliva, respektive energetická náročnost toho procesu není ani jedna tisícina toho kolik energie se pak z toho paliva získá. a celý ten proces může být elektrifikovaný, takže nebude vyžadovat žádné použití fosilních paliv. Jestli podle Vás je spálení milionů a milionů tun uhlí ročně a vytvožení milionů tun CO2 (zákon zachování hmoty, ale ten Vám asi nic neřekne, když i zákon zachování energie vykládáte naprosto mylně) navíc se musí vytěřit další miliony tun vápence, aby se mohly splodiny z tepelných elektrárem odsířit, čímž vzniknou miliony tun nepoužitelné sádry, a to nemluvím o milionech tun elektrárenského popílku, jehož rediace je v součtu vyšší než radiace JE Temelím za celou životnost. a to beru popílek vyprodukovaný za jediný rok. tohle všechno je na jedné misce vah a na druhé je 24 tun jaderného odpadu, který je navíc pro budoucnost strategickou surovinou. Jestli teda opravdu máte radši devastaci jako v severních čechách tak buďte proti jádru. navíc jedna atomová elektrárna nahradí ne jednu tepelnou elektrárnu, ale desítky, ne-li stovky tepelných elektráren.
Vaše názory jsou směšné a vy si toho jste vědom, proto nemáte ani tolik slušnosti abyste se podepsal pod svoje bláboly.

244421

20.5.2011 17:38

RE: nove palivo

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 244400

Netvrdim, ze atomove elektrarny zustanou naveky ale jsou lepsi alternativa nez paleni horlavin.
Prestup na slunecni energii ma byt kolem roku 2050, coz naznacuje, ze nekdo ma predstavu a je schopen kontrolovat, co se momentalne pouziva.
Masova vyroba slunecnich komponentu musi tuto technologii zlevnit a nadbytek elektriny se pouzije k rozkladu vody na vodik.
Take zlevneni LED svitidel snizi spotrebu proudu o nezanedbatelne procento.
Komentar Vitka, 244408 by vas mel presvedcit o pomeru zplodin atomu vs uhli!

244419

20.5.2011 18:42

RE: nove palivo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244419

Jaderky vyprodukuji stejne mnozstvi svinstva jako uhelne elektrarny, jen to u nich netrva roky, ale tisice let.Navic jejich vystavba a provoz jsou extremne drahe, vedou k dluhum a surovinove zavislosti, to je specielne cesky pripad.
Reci o levne energii z jadra jsou lzi.

244422

21.5.2011 0:47

RE: nove palivo

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244422

vedou k dluhům? K čím dluhům? Výstavba a provoz jsou extrémně drahé? Speciálně v ČR cena elektrické energie stoupá jen proto, že ČEZ zdražuje aniž by měl důvod. Pak řeknou, že měli historicky nejvyšší zisk, vyšší přesně o tolik % o kolik% v tom roce zdražili elektřinu. Takže výrobní cena ani náklady se jim nezvýšily. Provoz JE je určitě finančně náročnější než provoz tepelné elektrárny, možná 10-ti násobně, v porovnání s výkonem je to ale zanedbatelné. Jakou surovinovou závislost máte u ČR na mysli, když jsme jednou z mála zemí s vlastním zdrojem uranové rudy? sice se to vozí na zpracování do ruska....a je pravda, že většinu uranu jsme rusku "darovali" za komunizmu a rusko ho teď s obrovským ziskem prodává, převážně do USA. Vzhledem k tomu, že většina ruského jaderného programu (myslím i vojenského) je založena na české uranové rudě, pak nevídím u ČR surovinovou závislost tak černě. Viděl jste někdy jaká měsíční krajina zůstává po těžbě hnědého uhlí? opravdu chcete radši ničit ovzduší miliony tun CO2 z tepelných elekráren?
Vám vadí elektrárny, ale sedíte u počítače, svítíte, vaříte a sám nevytvoříte žádnou alternativu, jen kritizujete to, co sám využíváte.
Já jen doufám, že až se dostaví další plánované bloky JE Temelín tak se konečně otevře stavba JE Blahutovice, abysme i tady u nás na severní moravě měli něco užitečného.
[chechtot] "smrt jihočeským matkám a ostatním ekoteroristům" [chechtot]

244433

21.5.2011 13:52

RE: nove palivo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244433

Kdypak uz konecne pochopite, ze cena elektricke energie nikdy neklesne, kdyz se ji kazdorocne bude "vyrabet" vic a vic?
Az budete mit kotlinu zastavenou peti, desiti Temeliny, tak dosahnete take toho, ze dluh CR bude mnohonasobne vyssi nez je dnes a tomu take bude odpovidat obrovska cena za 1kWh.
System jedouci na energeticky dluh proste musi byt podporovan systemem ekonomickym, ktery jede take na dluh.
Zajimave je, ze lide jako vy nikdy nepouzivaji slovo "setrit".

244450

21.5.2011 23:13

RE: nove palivo

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 244433

>...opravdu chcete radši ničit ovzduší miliony tun CO2 z tepelných elekráren?
----
Kysličník uhličitý je naprosto neškodný plyn, kterému se jinak také říká "potrava pro rostliny". Rostlina absorbuje CO2 a pomocí fotosyntézy (a živin z půdy) si vytváří chloroform a při tomto procesu se jako odpadní produkt uvolňuje do ovzduší kyslík. Nezbytnost kyslíku v našem ekosystému snad připomínat nemusím? S největší pravděpodobností jsi pouze omylem zaměnil jedovatý kysličník uhelnatý (CO) za kysličník uhličitý (CO2)? Objevilo se to však v této diskuzi vícekrát a tohle by odborník na výfukové systémy dělat neměl [mrknutí jedním okem] .


Jinak se Honzo názorově shodujeme. I já jsem pro výrobu elektrické energie pomocí řízené jaderné reakce, samozřejmě za přísného dodržování bezpečnostních předpisů, včetně bezpečného uložení jaderného odpadu (pro budoucí znovupoužití). Domnívám se, že tohle je ze současných technologií druhý nejlepší a nejefektivnější způsob, jak rozsvítit žárovku ve velkém. Na prvním místě zcela jistě převažuje vodní turbína, ale tahle vymoženost není všude k mání.
[mrknutí jedním okem]

244464

22.5.2011 0:10

RE: nove palivo

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244464

no zřejmě jsi zaměnil slovo z nedbalosti [smích] ale pokud by skutečně rostiny produkovaly chloroform, tak by se nám tu moc dobře nežilo.
jde spíš o to, že rostliny, díky chlorofilu a slunečním záření dokáží rozbít chemickou vazbu (je třeba energie, protože reakce při vzniku CO2 byla exotermická tedy se uvolňovalo teplo-energie, a proto je potřeba tuto energii dodat aby byla vazba rozbita) a uhlík dál využívá k buněčné stavbě, kdežto kyslík vyloučí, což je dobře......ALE.....CO2 je poměrně dobrý skleníkový plyn, díky němu tu máme dostatek tepla pro život, ale každá změna hladiny CO2 má následky. proto říkám, že tepelné elektrárny škodí. kdyby se jednalo o kysličník uhelnatý (jezdily na něj auta za druhé světové války - dřevoplyn) tak ten se dá lehce spalovat na CO2 a získala by se další energie.
vzniky CO2 a následně fotosyntéza jsou části takzvané "uhlíkové výměny" to je roční souhrn transformace uhlíku oběma směry, je to velmi složitý komplexní a křehký proces, který právě tato lidská činnost ovlivňuje.
celý humbuk kolem globálního oteplování je v podstatě jen o narušení uhlíkové výměny.
JE sice rozbije atom a uvolní se teplo, al to je zanedbatelné oproti tomu jakou škodu nadělá CO2 z elektráren tepelných.

244466

22.5.2011 2:46

RE: nove palivo

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 244466

>no zřejmě jsi zaměnil slovo z nedbalosti [smích] ...
---
Máš pravdu Honzo, byl to překlep. Mělo tam být "chlorofil". S tou přeměnou uhlovodíků tam i zpět se tedy shodneme. O tom dalším mám ovšem pochybnosti. Píšeš:

>celý humbuk kolem globálního oteplování je v podstatě jen o narušení uhlíkové výměny.
---
Vůbec ne. Celý ten humbuk ohledně globálního oteplování je další strašák na lidi a zdůvodnění, proč by se měly platit uhlíkové daně. Možná ti to uniklo a nebo to není v ČR zatím aktuální, ale tady v Kanadě se to už začíná uplatňovat. Politické strany se s tím přímo předhánějí, jakou mají starost o zlepšování životního prostředí (kdo je zelenější?) a že si to musíme všichni připlatit. Rozvojové země mají výjimku. Čína, ač největší znečišťovač, "pokutu" platit nemusí. Je to v podstatě ekonomické vyrovnání. Dostat všechny státy na stejnou úroveň. Ty daně za karbonové znečištění jdou na financování globalizace - jedné světové vlády.

>JE sice rozbije atom a uvolní se teplo, ale to je zanedbatelné oproti tomu jakou škodu nadělá CO2 z elektráren tepelných.
---
Honzo, nic se na ekosystému planety nezměnilo od období, kdy se v topných oblastech na planetě všude topilo dřevem a uhlím, jezdilo se na páru, to znamená zase pálení dřeva a uhlí. Teď je to spalování určitě dokonalejší, než bylo kdysi v nedávné historii. CO2 žádnou škodu nedělá. Kysličník uhličitý jsou i ty perlivé bublinky v sodovce, které v parném létě osvěží. Přestaň tedy "nadávat" na kysličník uhličitý. Co nás může udusit je jedovatý kysličník uhelnatý (CO), který vznikne nedokonalým spalováním uhlovodanů, ať už dřeva, nafty, benzínu a jeho plynných substancí, včetně zemního plynu - metanu. Důvodem nedokonalého spalování je nedostatek kyslíku v hořáku, nebo v případě spalovacího výbušného motoru, je to nedostatek kyslíku v zápalné směsi. Taky se tomu říká - "chudá směs". Ale tohle, jako odborník na výfukové systémy jistě víš?

[smích]

244470

22.5.2011 6:20

RE: nove palivo

jen tak 97.?.?.?

Reakce na 244470

Promiňte, že se vmísím. Souhlasím s vaším názorem až potud:
> Co nás může udusit je jedovatý
>kysličník uhelnatý (CO), který vznikne nedokonalým
>spalováním uhlovodanů, ať už dřeva, nafty, benzínu a jeho
>plynných substancí, včetně zemního plynu - metanu. Důvodem
>nedokonalého spalování je nedostatek kyslíku v hořáku, nebo
>v případě spalovacího výbušného motoru, je to nedostatek
>kyslíku v zápalné směsi.
Trochu bych to upřesnil. To co jste uvedl, platí v uzavřených prostorách, kde by se CO mohl nahromadit. Venku v přírodě sice CO je trvale přítomen, ale v nepatrném množství. Tak nepatrném, že akutní otrava z obsahu CO ve vzduchu co venku dýcháme nehrozí. Tedy pokud zrovna nevdechujete zplodiny přímo z nějakého výtoku spalin. [smích]
CO vzniká v přírodě především fotolýzou oxidu uhličitého, tj. působením ultrafialového záření na CO2, nebo jako produkt nedokonalého spalování uhlíkatých paliv. Je také obsažen v sopečných plynech. Ve velkých městech se hladina zvyšuje provozem vozidel se spalovacím motorem. Zavedením řízených katalyzátorů u vozidel s benzínovými motory se emise oxidu uhelnatého v poslední době spíše snižují. Významnou příčinou vystavení oxidu uhelnatému je kouření. Lidé kouřící cca 20 cigaret denně mají v krvi asi 4 až 7 % hemoglobinu zablokováno působením CO.
>Taky se tomu říká - "chudá
>směs". Ale tohle, jako odborník na výfukové systémy jistě
>víš?
Zjevně to myslíte správně, ale je to právě naopak než jste napsal. Právě spalováním bohaté směsi, tj. přebytku paliva a tudíž nedostatku kyslíku potřebného k dokonalému spálení uhlíkatého paliva na CO2 a případně vodu, pokud tedy hovoříme o uhlovodících, alkoholech ap.
[smích]

244474

22.5.2011 14:44

RE: nove palivo

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 244474

My se v podstatě shodneme. Záleží samozřejmě na koncentraci kysličníku uhelnatého (CO) v ovzduší. V uzavřené místnosti s nedostatečným větráním to znamená "sladkou" smrt.

Re: "chudá směs".
>Zjevně to myslíte správně, ale je to právě naopak než jste napsal. Právě spalováním bohaté směsi, tj. přebytku paliva a tudíž nedostatku kyslíku potřebného k dokonalému spálení...
---
Tak to je. Nedostatek kyslíku vlastně vytváří směs bohatou. Chudá směs je pravý opak. Díky za opravu.

244485

22.5.2011 13:32

RE: nove palivo

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244470

kysličník uhličitý je sice strašák, ale je to jeden ze základních skleníkových plynů. určité množství ho je potřeba , ale je to velmi citlivá rovnováha. Ano, dřevo apod se pálilo i dřív, ale produkce CO2 za posleních 100 let vzrostla o tisíce procent.
Je předmětem diskuzí jestli to je množství významné pro klimatické změny, jestli lidská činnost to může nebo nemůže ovlivnit, ale uhlíková výměna je narušená například těžbou deštných pralesů, paradoxně je to kompenzováno vyšším podílem fytoplanktonu, kterému se líp daří díky masivnímu rybolovu. naopak někde zase klesá, protože se zvedá teplota moře. Jak říkám, je to velmi citlivý mechanizmus zahrnující mnoho aspektů.
Co se "finanční zátěže" týká, tak v vropě již mnoho let funguje obchod s emisními povolenkami, emisní limity na celém území evropy jsou stejné a zemědělské oblasti, kde se CO2 nerodukuje svoje limity prodávají průmyslovým oblastem, takže jde jen o to udělat z emisí další komoditu, se kterou se obchoduje, je to jen obchod s odpady, nic ekologického.
[smích]
a pak ještě, abych i nezapomněl rýpnout, mluvíte o "bohaté směsi" kde je mnoho paliva a málo vzduchu, tedy vzniká CO, a nikoli o směsi "chudé"
[smích]

244483

22.5.2011 18:14

RE: nove palivo

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 244483

Tuhle reakci jsem přehlídnul a nebo tu ještě nebyla. Uznávám svůj omyl s tou chudou směsí. Je to obráceně. Když je chudá na kyslík, tak je vlastně bohatá na palivo - proto "bohatá směs" a právě zde dochází k nedokonalému spalování a tvorbě kysličníku uhelnatého. Jelikož jsme v příhodném článku o strašácích, tak si dovolím nadále oponovat ohledně toho CO2.

>produkce CO2 za posleních 100 let vzrostla o tisíce procent. Je předmětem diskuzí jestli to je množství významné pro klimatické změny, jestli lidská činnost to může nebo nemůže ovlivnit...
---
Já si myslím, že by měl být předmětem diskuzí ten nárůst o tisíc procent a nikoliv, je-li to způsobeno vlivem člověka? Věda nadhodí pomyslné číslo a teď se debatuje, kdo to zavinil a to jenom proto, aby se zdůvodnily ty uhlíkové daně. Pokud ovšem byla skutečně někde naměřena zvýšená koncentrace CO2, tak právě tohle by mohlo mít souvislost s kácením těch dešťových pralesů, jak jsi jinde zmínil. Stejný humbuk vznikl dříve s dírama ve vrstvě ozónu a najednou je ticho po pěšině. Že by to přece jenom způsobil ten těkavý plyn freon? A nebo to byl obyčejný podvod na vydělání peněz? Ať se ekonomika roztáčí a tím se současně sypou vládě peníze za daně z přidané hodnoty a daň prodejní.

Věda, která si na objednávku vytyčí prvně výsledek bádání a potom se do toho snaží připasovat padělané důkazy a ty skutečné (nehyhovující) zamlčí, taková věda se nazývá "odpadková" - anglicky "junk science". Nakonec to i nepřímo potvrzuješ tady:

>takže jde jen o to udělat z emisí další komoditu, se kterou se obchoduje, je to jen obchod s odpady, nic ekologického.
---
Proto taky ten název: "odpadková věda" a tohle je ten další a nebezpečný strašák společnosti. Se CO2 to opravdu nemá nic společného.

244494

22.5.2011 18:16

RE: nove palivo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244483

Pokud hledáte základní skleníkový plyn, tak se jedná o vodní páru a vyskytuje se atmosféře v koncentracích, o kterých si ti největší alarmisté můžou zdát velmi mokré sny. A to nemluvím o sklenikoztvorném efektu vodní páry v kvalitativní formě oproti CO2. Možná uvalíme uhlíkovou daň na oceány, za odpar vodní páry. Ale nejlepčí by bylo zdanit lidskou blbost, tam by se vybralo nejvíce. [velký smích] [velký smích]

244496

22.5.2011 19:04

RE: nove palivo

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 244496

>A to nemluvím o sklenikoztvorném efektu vodní páry v kvalitativní formě oproti CO2.
---
René, dostal jsi mě. Tohle je i na mne příliš moc odborný. "Kvalitativní forma vodní páry"? Myslíš nasycenost vodou a nebo teplotou? A pod jakým tlakem? [chechtot]

Honza Vítek to myslí dobře, ale asi nemá dostatek informací, aby mohl porovnat? Proto to jeho varování o nebezpečí kysličníku uhličtého. Jakmile se ten strašák s globálním oteplováním a s nadměrným CO2 v ovzduší mediálně zviditelnil, začal jsem stříhat ušima a udržoval jsem oči na stopkách. Kupodivu i David Rothschild začal na jeho webové stránce strašit s globálním oteplováním a s nadměrným zvýšením CO2. Al Gore ukázal svůj tvořivý talent a zamachroval s jeho filmovým trhákem "Nevyhovující pravda" a aby to dostalo patřičnou závažost, dostal za to i Nobelovku a jakmile to poněkud utichlo, OSN dostala taky jednu a lavina se dala do pohybu.

Četl jsem na místním diskuzním fórum zajímavé názory na globální oteplování a "nadměrnou" koncentraci CO2 a to od známých kapacit zdejších univerzit a komu to alespoň trochu přemýšlí, tak nemá důvod oponovat. Proto ti tentokráte dám René zapravdu - nejvíce peněz by se vybralo, kdyby se zdanila lidská blbost. [mrknutí jedním okem]

244497

22.5.2011 19:50

RE: nove palivo

jen tak 97.?.?.?

Reakce na 244497

René má pravdu, ta vodní pára má vůbec neúčinnější skleníkový efekt. Ta Nobelova cena Alovi je důkazem toho, že ji lze udělit kdekomu. Jako Obamovi za mír!!! Jo, ještě by ji mohli dát za debilitu světového kalibru tady těm z EPA, za daň z krav, protože produkují methan.....to je vrchol zhovadilosti!!!

http://aktualne.centrum.cz/priroda/clanek.phtml?id... [chechtot]

244501

22.5.2011 22:46

RE: nove palivo

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 244501

>René má pravdu, ta vodní pára má vůbec neúčinnější skleníkový efekt...
---
A o tohle tady právě jde. René pravdu jistě má, ale kdyby se lidem tvrdilo, že na globální oteplování má vliv pára, tak to všechny lidi na planetě rozesměje. Jak omezit páru? Kysličník uhličitý (CO2) už má nádech tajemství vědy a tisíce možností vědeckého bádání. Tady je alespoň naděje, že se lidi začnou drbat za ušima a se strachem se tázat - "co s tím uděláme"?

Ty nobelovky jsou skutečně už fraška. Asi se brzy dočkáme, že je začnou udělovat i za pojídání živých chroustů? Ty daně za kravku i vepříka (jak je uvedeno v odkazu) se mohou zavést snad jenom v zemi neomezených možností? Je to hrůza a současně i zločin na čem všem se dnes vydělává.

244520

23.5.2011 0:11

RE: AlGore

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 244501

Gore je lhar. Staci ho poslouchat a hned je videt, ze nevi co cte z papiru, ktery mu nekdo podstrcil.
Dnes je sice v USA vice aut ale spaluji mnohem dokonaleji. Zaprve objem motoru je tak 1/3- 1/2 byvalych silnicnich korabu, takze celkovy objem vsech motoru dohromady muze byt i mensi. Spotreba je nizsi a vyfuk prisne kontrolovany.
"Total annual emissions of smog forming pollution from passenger cars and trucks in California have dropped more than 85 percent since 1975.

· The state achieved this progress even as the number of miles driven in the state more than doubled. In 1980, California had 11 million cars on the road, each driving an average of 33 miles per day. Today, California has 25 million cars on the road, each driving an average 35 miles per day.

· A typical new car in the 1960s produced about one ton of smog-forming pollution for every 100,000 miles of driving. Today, under California’s Clean Car standards, a typical new car is more than 99 percent cleaner, producing about 10 pounds of smog-forming emissions driven over the same distance."

Dnes USA nepatri mezi #1 a svet zasmaraduje Cina a Indie. Tam ale Gore nechodi napominat tamejsi prumysl.

244527

22.5.2011 21:53

RE: nove palivo

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 244497

ale neboj, já mám informací dost, ale nejsem vševěd jako někteří z nás abych řekl, že je něco tak nebo onak. Pravdou je, že lidstvo svou průmyslovou činností produkuje CO2 ve větší míře než před 100 lety a to o tisíce procent. Když opomenu průmyslovou činnost, tak jen dýcháním produkuje lidstvo 4x víc CO2 než před 100 lety.
Z pohledu globální uhlíkové výměny je to ale mizivé procento, ale proto jsem říkal, že to je otázkou, jestli toto mizivé procento může v globálním měřítku mít nějaký vliv nebo ne. Hladina CO2 se v historii měnila bez lidského zásahu stejně jako podnebí planety. Stejně tak se mění dnes a někteří (jako Klaus) tvrdí, že na to člověk nemá vliv. Někteří zase, že má a to značný. Podle mně bude pravda někde mezi tím, záměrně neříkám uprostřed, stejně jako si myslím, že by bylo třeba zohlednit daleko víc faktorů jako narušování rovnováhy ekosystému oceánu vyhubením tuňáka apod. (jasně, ještě není vyhuben, ještě ho pár % zbývá, ale v některých lokalitách už vůbec není a jinde je před vyhubením.)
Navíc mluvíte o "mém varování před CO2" což není tak docela pravda, já jsem nevaroval, upřímně je mi úplně jedno jestli nějaké globální oteplování je nebo není, protože na můj život to nemá vliv. Jen jsem řekl svůj názor ohledně ekologie, že podle mně je ekologičtější vyprodukovat při výrobě nějakého množství elektřiny 24 tun odpadu ročně (což je jeden náklaďák), než při výrobě STEJNÉHO množství elektřiny za STEJNÝ časový úsek jiným způsobem výroby vyprodukovat milióny tun CO2 + miliony tun sádry + miliony tun popílku.
thats all

244516

22.5.2011 22:23

RE: nove palivo

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 244516

>ale neboj, já mám informací dost, ale nejsem vševěd jako někteří z nás abych řekl, že je něco tak nebo onak. Pravdou je, že lidstvo svou průmyslovou činností produkuje CO2 ve větší míře než před 100 lety a to o tisíce procent.
---
Takže jo. Ani já nejsem vševěd, abych bez zardění prohlásil, že "lidstvo svou průmyslovou činností produkuje CO2 o tisíc procent více, než před sto lety", jak to tady tvrdí někteří z nás...
---
To byl jenom žertík, Honzo. My dva se v podstatě shodujeme a na procentech odpadu nemusíme bazírovat. Jaderná reakce je rozhodně efektivnější a čistější při výrobě elektřiny. Tímto naše debata začala a tímto i končí. [mrknutí jedním okem]

244518

19.5.2011 22:24

RE: nove palivo

esw 109.?.?.?

Reakce na 244363

V Černobylu se stalo v každém případě něco velmi podivného. Oficích verzí je několik.

Fukušimský průser byla chyba projektu na ochranu proti té vlně. Kdyby zeď byla o 2 m vyšší el-na by zaplavena nebyla a dýzly by nebyly vyřazeny. Na vysoký stupeň zemětřesení el-na ve Fukušimě (dost stará) reagovala perfektně. Tak vysoká vlna tam byla před cca 120 lety. Na JE se bezpečnostní opatření kalkulují na události, které by mohly nastat jednou řádově v desítkách tisíců let. Ta zed byla příliš nízká - kdo to prosadil? Spolehlivostní analýzy to velmi vysoké riziko musely respektovat. Jiná možnost byla dýzly umístit na dostatečně vysoké místo. Systém dochlazování je jeden z nejdůležitějších...

244393

19.5.2011 22:39

RE: nove palivo

djb 90.?.?.?

Reakce na 244393

i s tou Fukušimou pomalu. Ono to znich taky ještě 20 let poleze co vlastně bylo.

Nově: žádná tsunami, ale zemětřesení Fukušimu zničilo zemětřesení. Totéž hrozí v Evropě

244394

20.5.2011 3:23

RE: nove palivo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244394

Naprosto souhlasím, a protože dva měsíce šlo veřejně ven, že už zeměřesení odrovnalo první reaktor a chlazení šlo do kytek podtstaně dříve, tak to znamená, že v blízké budoucnosti se začne projevovat průser, který prostě nejde zatajit a bude se muset nechat vyhnít, než s ním vůbec půjde něco dělat. Ledaže by došlo k radikálnímu posunu v rámci japonské elity, v případě mentality Japonců to není vyloučené, ale osobně se obávám, že přijde na scénu varianta velký průser na vyhnití.

244405

20.5.2011 21:36

RE: nove palivo

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 244405

Prokrastinace,nechat to vyhnít,mám dosti slabost pto tento typ řešení. [smích]

244427

21.5.2011 1:15

RE: nove palivo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244427

No jo no, ale skafandr, který zachytí produkty při rozpadu vyhořelého i nevyhořelého paliva by byl velký asi jako menší slon. A vono s vyhořelým palivem se dá manipulovat za přitomnosti lidiček, tak nejdříve po roce kdy se nám trochu "vyzáří z původní podoby". Ledaže by NASA udělalal nějaký vylepšený model skafandru z mise Apollo. [velký smích] [velký smích] A co si bude povídat nejefektivnější jsou furt zlaté ručičky, pominu-li pásovou výrobu, kde nějaká mašina dělá do zblnutí několik úkonu přesněji a rychleji, ale to pro pohyb v troskách JE nebude to pravé ořechové. Robotické mašiny ve velmi nezdravých prostorách pomůžou, ale.. A bioroboti zvaní lidi, té radiace na rozdíl od štírů a jiné havěti dvakrát nevydrží.

244435

20.5.2011 17:51

RE: nove palivo

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 244393

"Fukušimský průser byla chyba projektu."
Chyba nejen v konstrukci ale poloze. Stat, ktery dobre zna zemetreseni i velevlny, mel stavet kousek dal od more a predimezovat system chlazeni.
Za cenu nekolika kilometru potrubi se mohli vyvarovat takove katastrofe.

244420

21.5.2011 1:34

RE: nove palivo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244420

Kolik takových chyb projektů se vyskytuje a proč? Zisk? Tady máte naši idiokracii v plné kráse. V 90-letech dozor na jadernou energií naměřil pouze řádově miliónové pokuty za nedostaky JE v USA. A co se stalo zaloboval jeden trouba, co sedí v senátu za Nové Mexiko. Pokuty byly zrušeny a rozpočet federální inspekce zůstal na miliardě. Pravděpodobně příliš neuvědomělý inspektoři byli vyhozeni z práce a nahrazeni těmi uvědomělými. Prodloužena životnost reaktoru projketovanmých na 40 let o dalších 20. Ale ať žije pokrok zpátky ni krok, se sebevědomým úsměvem uvědomělého občana za rykotu hlasných trub naší propagandy a stupidní zábavy v bedně. Holt Řím měl chléb a hry my máme i v té zábavě a výživě ten pokrok. Vlastně propaganda se neříká, teď máme public relations. China Syndrom zajímavý film, že ano? Už to je nějaký pátek, co jsem to viděl, ale tam se měli reotgenovat sváry trubek chlazení jestli si dobře pamatuju, ale bylo to moc drahé. O tom chlazení se to ví dlouho. Vadilo to někomu při projektování Fukušimi a jiných?
http://www.czechfreepress.info/ekologie/goodell-je...

244436

21.5.2011 17:06

RE: nove palivo

jen tak 97.?.?.?

Reakce na 244436

> China Syndrom zajímavý
>film, že ano? Už to je nějaký pátek, co jsem to viděl, ale
>tam se měli reotgenovat sváry trubek chlazení jestli si dobře
>pamatuju, ale bylo to moc drahé.....


No, já nevím, René. Někdy není dobré do detailu věřit úplně všemu. Já jsem na JE pracoval a vím, že všechno je velmi přísně zkoušeno, kontrolováno a protokolováno. Že by si někdo "lajznul" nerengenovat sváry, ačkoliv měly být? Nějak si to nedovedu představit. Nyní pracuji jako AWS (American Welding Society) inspektor v jedné firmě, která vyrábí zařízení m.j. i pro JE i do té Číny ale taky třeba i pro urychlovač CERN. Nedovedete si představit přes kolik kontrol a protokolů vše kolem kvality a spolehlivosti musí projít a kde všude je k tomu agenda. To obejít prakticky není možné. Můj názor.

http://nuclearstreet.com/nuclear_power_industry_ne...

http://www.velan.com/ignitionweb/data/news/452/fil...
[smích]

244456

21.5.2011 17:38

RE: nove palivo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244456

Ale jó, když se podívám na chemickou laboratoř plnou barevných baněk pokud možno s nějakými výpary mimo digestoř ve filmu, tak mi to přijde ůsměvné. Jenomže pointa je vtom, že když se dá něco ojebat a kouká z toho vejvar, vždycky se najde šmejd, který to zkusí. Obvzlášť, když v kontrolním úřadu jsou lidi z branže. Nahoře jsou ti z dlouhou praxí a z toho odpovídajícími mezilidskými vazbami.

244458

21.5.2011 16:21

RE: nove palivo

jen tak 97.?.?.?

Reakce na 244420

Do určité míry souhlasím. V chybách projektu to nebude. Největší problém vidím v tom, že na území Japonska ty JE neměly být vůbec. Několik km potrubí by sice možná zachránilo strojovnu a čerpadla před tsunami, nicméně by mohlo být zničeno zemětřesením tak jako tak... Ono potrubí o průměru 2m je dost náchylné na pohyb zemských vrsrev...

244455

19.5.2011 22:43

RE: nove palivo

djb 90.?.?.?

Reakce na 244363

>V normalnim provozu je atom cisty proces, ktery nemuzete s
>palenim cehokoliv porovnavat.

to je pravda, ale v případě nehody je to zas atom takovej průser, kterej se s ničím též nedá porovnat, všechny ty uhelný elektrárny, hořící ropná poe a vylitý tankery jsou sice opruz, ale poměrně rychle se okolí regeneruje.
Atom, to je ale držák.

Tím nechci říct, že jsem pro rušení jádra, je potřeba to stále zdokonalovat a umisťovat s rozvahou. Nejsem si jist, nakolik to lidé dokáží.

244396

20.5.2011 20:19

RE: nove palivo

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 244396

"Atom, to je ale držák."
Je a neni. Dnesni Hirosima vypada jakoby se tam nic nestalo. Clovek by ocekaval, ze tam nikdo nebude chtit zit a ze se postavi nove mesto nekde pobliz.
Roztavena elektrarna je sice vetsi pruser ale kdyz porovnam hory smeti po spalenem uhli, ktere zamoruji siroke okoli, tak se tesim na rok 2050, kdy se budeme chladit ve stinu solarnich panelu.
[cool]

244425

21.5.2011 1:35

RE: nove palivo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244425

Co si asi mysleli lidi v roce 1910? Napadlo je, že do roku 1950 budou dvě světové války?

244437

18.5.2011 8:05

Kam s ním?

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Pane stwora,
chápu, že někdo může být odpůrcem jaderné energie, nicméně je to v současnosti nejefektivnější způsob a neekologičtější způsob výroby elektřiny. Rozhodně lepší než plynové nebo hnědouhelné elektrárny. Každopádně je fakt, termonukleární reakce obnáší nezanedbatelná rizika, ale otázka "kam s odpadem" je ten nejmenší problém. Už téměř 20 let jsou známy technologie opakovaného obohacení a využití vyhořelého paliva coby paliva nového, kupodivu Canada je v této technologii a výzkumu průkopnickou zemí. Ukládání paliva do jeskyní je logickým počinem, protože úložiště musí být velmi bezpečné a stabilní a budovat hluboko pod zemí obří komplexy z železobetonu je mnohem finančně náročnější než využít komplexy, které tam již po statisíce let jsou. Nebudeme si nalhávat, že úroveň školství a všeobecná vzdělanost v evropě roste, je to právě naopak, velmi prudce klesá, v tom jsme prozměnu leadři my, ČR, výjimkou jsou severské země, kde snad kvůli dlouhým zimám mají stále na učení čas a náladu, proto se právě tyto země "porvaly" o možnost vybudovat u sebe sklad vyhořelého paliva protože moc dobře vědí, jaké jim to přináší výhody a zisky dnes, ale hlavně jaké jim to přinese zisky v budoucnu, až přijde doba (a nebude to dlouho trvat) a toto vyhořelé palivo bude velmi žádaným artiklem. Jak řekla naše česká "atomová lady" paní drábová, sudy s vyhořelým palivem jsou dnes tak bezpečné, že nehrozí jakýkoli únik zážení a kdyby to česká legislativa povolovala, tak by ráda měla jeden doma, protože v něm doznívají některé pochody, takže sud má stabilní teplotu cca 25°C a bude ji mít ještě cca 50 let, takže je to geniální zroj energie a tepla pro rodinný domek.
Velmi směšní pak jsou ekologičtí aktivisti v Německu, když odjíždí z německa vlak vyhořelého paliva ke stabilizaci do Francie (protože to němci neumí) tak se o tom skoro neví, ale když už toto stabilizované palivo jede zpět tak manifestujou tisíce lidí, že ho tam nechtějí, připoutávají se ke kolejím apod.

244298

18.5.2011 14:05

RE: Kam s ním?

JanaJ 78.?.?.?

Reakce na 244298

nejsem odborník, ale ono jde asi o to, jak se co postaví, mé tušení o podvodech v Japonsku se potvrdily viz třeba: http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/233702-palivove-tyce-ve-fukusime-roztaly-hned-prvni-den.html , a to kdoví co z nich postupně vyleze následně, že..
všude se staví atomky naveliko a z česko-německo-rakouských šprajců mají ve světě leda plezír, že..
mimochodem zajímavé je třeba přečíst si:
Rakousko zatěžuje životní prostředí každou hodinu 2 – 4 kg uranu
Za posledních 20 let zamořili Rakušané přírodu svými uhelnými elektrárnami řádově 175 až 350 tunami radioaktivního uranu v závislosti na jeho koncentraci v uhlí. viz článek
http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=3428
nebo:
Vybuchla močůvka
V zemi neomezených zelených možností - Německu - explodovala v noci z 15.12.2007 na 16.12.2007 největší okresní bioplynová elektrárna o výkonu 1,1 MW. Událost se stala poblíž vesnice Daugendorf (je součástí obce Riedlingen, okres Biberach, Baden-Würtemberg) nedaleko Dunaje. Zařízení dodávalo elektřinu pouze několik hodin. viz článek
http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=3172
....

244321

18.5.2011 22:32

RE: Kam s ním?

n/a 212.?.?.?

Reakce na 244321

No jo, v Černobylu se tajilo z důvodů vojensko-politických,
ve Fukušimě čistě z pohledu businessu.
A v obou byli v prd... (i když v Černobylu mnohem víc),
protože v obou bylo plutónium (RBMK reaktory sloužily
k jeho výrobě pro jaderné bomby).
A tavící se tyče s plutóniem do stádia, kdy se protaví
a vteče do uzavřeného prostoru, kde překročí kritické množství...
Fat Boy obsahoval něco přes 6 kg (i když vysoce obohaceného
plutónia), v Černobylu bylo 192 tun uranu (a nemyslím si, že
CCCP někdy přizná, kolik z toho plutónia, byť ne tak obohaceného).
To co se stalo v Černobylu bylo úplné nic
oproti tomu, co se mohlo stát!

I přes to jsem pro jádro... jen by v tom v dnešní době měl mít
větší prsty stát, aby firmy nemohly upřednostňovat business
nad bezpečnost...

244346

18.5.2011 8:51

Hlavni důvod proc nemáte rad jaderky bude asi v tom

Ursus 78.?.?.?

ze Gazpron planuje vystavbu plynovych el.v evrope. Nepotrebuje konkurenci v podobe jaderek.

244300

18.5.2011 10:49

Planeta již je zachráněna, jenom novináři to ještě nevědí

Guru 78.?.?.?

Mainstream tisk se tomuto tématu vyhýbá, avšak lidstvo i Planeta Země fakticky již jsou zachráněni.

a) Budou představeny nové převratné technologie jako:

STEORN ORBO 3. generace (nyní již s výkonem dostatečným pro komerční aplikace)

a Rossi E-Cat - zařízení, které transmutuje nikl na měď (stabilní izotop)

Rossiho E-Cat se již vyrábí sériově, zatím přes 100 instalací.
S 1 lžičkou niklu za pár halířů vystačí půl roku a produkuje cca 15 kW tepelného výkonu. Toto zařízení však zatím není vhodné pro domácnosti. Rossi je prioritně dodává byznys sféře.
Validaci na demo provádělo XX akademiků + šéf Švédské akademie věd atd. Zde není o čem pochybovat.

ORBO již existuje ve velmi kompaktní podobě 3 kW a nejbližších dnech/týdnech bude představeno 15 kW provedení.

Zatím platí: více ověřenou, spolehlivou a výkonnou technologií je zatím Rossiho E-Cat, domnívám se však, že ještě dříve než se více rozšíří, bude převálcován levnější a jednodušší technologoií ORBO, která bude vhodnější pro domácnosti.

b) Jaderné elektrárny budou pomalu samovolně bankrotovat.
Jestliže např. za 4 roky bude 30% domácností a firemních provozů používat ORBO nebo E-Cat, logicky se sníží poptávka po elektřině a teplu z elektráren včetně jaderných.
Během 4-8 let takto "zezdola" (živelně) budou elektrárny končit, krachovat, vypínat, demontovat.

Zkrachovalé elektrárenská firmy nebudou mít prostředky na likvidaci/uskladnění jaderného odpadu. Tradičně toto přejde na státy. Podstatné je, že se těchto monster zbavíme.

Tak jako dnes 1100 firem a vývojářů vyvíjí nové technologie Free Energy, desítky firem vyvíjí a bude vyvíjet technologie na likvidaci (ne jen uskladnění) jaderného odpadu. Již dnes jsou v laboratorním měítku vyvinuty velmi slibné technologie.

Lidé získají energetickou svobodu/nezávislost, cenou za to však bude 400 miliardový bankrot ČEZu a dalších světových gigantů.

Příští boj bude o tom, kdo na těchto bankrotech přijde o peníze:
Banksteři, investoři a penzijné fondy (tj. občané) nebo si tito opět přijdou do FEDu pro dalších 3300 miliard dolarů ?

244306

18.5.2011 14:26

RE: Planeta již je zachráněna, jenom novináři to ještě nevědí

JL 213.?.?.?

Reakce na 244306

Velmi zaujimava informacia... Pokial je to pravda, bude to objav porovnatelny s Teslovym striedavym prudom.
Mate k tomu prosim aj nejake linky?

244322

18.5.2011 18:41

RE: Planeta již je zachráněna, jenom novináři to ještě nevědí

zzz 213.?.?.?

Reakce na 244306

obavam se ze jde o trapny podvod. Napr vznikajici izotopy medi jsou 'ciste nahodou' ve stejnem pomeru jako se vyskytuji v prirode, tj. asi opravdu nejde o produkt jadernych reakcich ktery by tento pomer zcela jiste zmenil, ale o nasledne umele dodany material za ucelem vytvoreni iluze o jaderne reakci. Navic dokud mi nekdo nevysvetli jak jaderne zrizeni s vykonem 15kW muze pracovat bez stineni aniz by neutronove toky ci gama zareni velice rychle zabilo vsechny zucasnene 'demonstratory', budu se k temto zpravam stavet velmi skepticky. Ostatne podobnych zprav tu jiz bylo...

244332

18.5.2011 20:43

RE: Planeta již je zachráněna, jenom novináři to ještě nevědí

rem 89.?.?.?

Reakce na 244306

Milý vážený pane, i kdyby jste měl nakrásně pravdu a ještě k tomu byla zítra zázračně představena fungující technologie na získávání "Teslovy" volné energie, myslíte, že by dnešní vládci světa (superbanky, ropné a plynárenské korporace, celý podvodný OZE byznys) dovolili tyto technologie zavést do komerčního užívání "ve prospěch lidstva"? Na čem by pak vydělávali, koho odírali? Dnes tedy určitě ne, možná tak za 2 století, ale to už bude tenhle podivný biodruh, zvaný člověk, pouhou epizodkou historie této planety.

244340

22.5.2011 23:40

RE: Planeta již je zachráněna, jenom novináři to ještě nevědí

Jollyjoker 87.?.?.?

Reakce na 244340

Hovoríte mi z duše, presná klasifikácia, prečo to "nejde" je tu:
http://earth.tym.sk/kam-zmizela-ze-sveta-vsechna-volna-energie/

244525

18.5.2011 10:49

Forth Worth

fohat 46.?.?.?

záhadné požáry trafostanic v ruzných koutech USA zatím laickému čtenáři nebyly vysvětleny.Kdo hyří luxusem otevřeného myšlení,muže se domáknout souvislostí,které naznačují výzvu k planetární proměně,která přinese neslýchané vymoženosti nejen v energetice,ale zejména v mezilidských vztazích.Současný primitivní prumysl má na kahánku a vědecké kecy o nenahraditelnosti jádra jsou směšné.Záleží na otevřenosti lidí,kteří nejsou zabedněni doktrínami náboženství,dosavadního vzdělání etc,aby přispěli svým myšlením k definitivní očistě s minimálními následky na životech.http://thetruthbehindthescenes.wordpress.com/2011/05/16/alien-forces-intent-on-destroying-vimana-technology/

244307

18.5.2011 13:49

RE: Forth Worth

martas300 68.?.?.?

Reakce na 244307

Diky za odkaz,jsou tam zajimave veci.Akorat nevim nakolik verohodny ten clanek bude,kdyz pod tim hnedym obrazkem se znaky hieroglyfu,ktery pochazi z chramu v Abydosu v Egypte a rozhodne na nem nejsou zadne vimany,tak pod tim obrazkem je napsano ze se jedna o ruzne tvary vimanu v pozdejsi indicke literature a pritom je jasne videt ze to je uplne neco jineho. [mrknutí jedním okem]

244320

18.5.2011 14:39

ORBO a podobné

kosk 93.?.?.?

jsou takřka s jistotou jenom pitomost. (A VELKÁ) Perpetuum mobile prostě vyrobit nejde, i když řady snílků, které by to rádi viděli nikdy neprořídnou.

Máte na dlouhou dobu k dispozici jenom stávající zdroje energie a její potřeba nebude významě klesat, spíše naopak. (úspory jsou fajn, ale problém to nevyřeší) Tepelné elektrárny narazí na omezení zdrojů. Sluneční spotřebují hodně zdrojů už při výrobě a nefungují v noci. Vodní se zanášejí, jejich výroba je stejně tak drahá (neli více) jako těch jaderných a porušují život v řece. Větrné etc. také nejsou stabilním zdrojem, jen okrajovým doplňkem. Jaderná fůze se zatím nedaří. ORBO etc jsou nesmysly.

Tohle takřka nemá řešení. (Leda vyhubit Homo sapiens... ) A řešením určitě není vzdát se té jaderné. Energie je dnes přítomna ve všem na co se podíváte. Stačí se rozhlédnout doma v kuchyni. Bez ní jsme v době kamenné. (A navíc bez mamutů, bez dostatku jeskyní a přelidnění, bez naděje na vývoj [chechtot] )

Je hezké říci, že jsem proti jaderné energetice. Ale čím konkrétně to chceš nahradit, autore? (Ale něco smysluplného, pls)
[mrknutí jedním okem]

244324

18.5.2011 16:43

RE: ORBO a podobné

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 244324

Re:Kosk
To je nedorozumenie.
Ide o interpretáciu "Perpetuum mobile",
resp. 1.Termodynamického zákona.

Je fakt, že zem je jedno obrovské dynamo. Na škole sme sa učili, že energetický potenciál medzi navzájom rotujúcim kovovým zemským jadrom a el. nabitou ionosférou je podľa najnižších odhadov cca. 70-80 násobok všetkých na svete existujúcich elektrární.

T.j. min. 75 x energopotenciál všetkých krajín sveta. V podstate to je bezhraničný zdroj elektrickej energie. Ide len o to, ako ho napichnúť. Žijeme v podstate v obrovskom kondenzátore, ktorý nás zároveň z časti chráni pred rôznymi typmi kozmického žiarenia. Bavíme sa teda o technológiách prístupu k tomuto potenciálu, nie o porušovaní zákonov zachovania energie.

Evidentne došiel aj Tesla na spôsoby riešenia energetického problému. Preto aj ten jeho "nešťastný osud".
Predstavte si, čo by sa stalo, keby sa uvoľnili patenty zamerané na uvedené technológie?
Sviniam by vyschol válov a prekotili by sa, lebo by nebolo čo žrať.
Pre menej chápavých svine = globálna a lokálne j-elity a ich periféria = paraziti

Máme stroje, výrobu, cesty.. proste ľudia by zrazu mali čas na seba, uvažovanie, rodiny, štúdium, rozvoj, plánovanie budúcnosti,..

Čo by sa stalo, ak by ešte boli zrušené aj fiatmoney a úročenie a peniaze nahradené energojednotkami, ktoré by boli v podstate bezhranične dostupné? .. Vieme, že objem výroby a služieb je proporcionálne úmerný vyrobenej a spotrebovanej el.a tep.energii..

Zrazu by zmizli všetky fiktívne sociálne, dôchodkové, zdravotné, finančné, ekologické problémy,..
Či by sme po dostatočnom vzdelaní sa a priestore na korekciu morálky a kolektívneho svedomia expandovali do vesmíru a pokračovali v napĺňaní svojho potenciálu ako námestníci Boha už nie len na zemi?
Snáď áno..

Či však je ORBO z tohoto technológii súdku?
Úprimne: Neviem
Musíme kuknúť a vyskúšať..
Dôveruj a preveruj! [smích]

244328

18.5.2011 19:03

RE: ORBO a podobné

Kosk 93.?.?.?

Reakce na 244328

Kdyby uvažované technologie "přístupu k potenciálu" byly tak snadné že je dokáže někdo vymyslet na koleně ve stodole, už dávno by je dokázali vytvořit i vědci na mnoha jiných místech. Není možné aby měla jakákoliv energetická loby takovou moc, aby dokázal dohlížet na veškerá fyzikální pracoviště globálně.

Navíc, patentem chránit můžete unikátní konstrukci, ne nějaký obecný princip. A stejně - tohle kdyby byla pravda, tak to prostě žádný patent neuchrání. Kdyby to skutečně fungovalo, obávám se, že by nebylo síly, která by zabránila kopírování takové technologie globálně - a jak jinak by jste to chtěl využívat, nežli to vyrobit a prodávat? A v okamžiku prodeje prvních kusů to má a zná celý svět. A že by to autor zatajil? To by ho museli zabít nebo pekelně uplatit. Ty stránky ale volně existují dál. Nevypadá to moc pravděpodobně.

Ale dobrá, věřte si, čemu chcete. Pokud si ORBO budete moci za pár let koupit domů, nebo alespoň na jeho základě poběží pár pořádných elektráren, tak jsem pitomec já. Pokud se tak nestane, tak si vzpomeňte na dnešek a upravte svoje důvěřování takovýmhle zprávám.

Tak za pět let tady, jo? (pokud nám teda mezitím milého Stworu nešoupnou do nějakého moderního gulagu, nebo na Guantanámo [chechtot]... )

244334

19.5.2011 12:02

RE: ORBO a podobné

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 244334

re: Kosk
Je možné, že ako pri iných technológiách, t.j. aj napr. pri klasickej jadrovej fúzii sa najprv. potrebujete čiastočne energeticky priblížiť k danému potenciálu. Na to potrebujete hromadu peňazí a veľký projekt-viď Teslove pokusy a problémy s ich financovaním. Či existujú tzv. technologické(fyzikálno-chemické) katalyzátory umožňujúce znížiť energetickú náročnosť priblíženia sa k stavu umožňujúcemu začať využívať potenciál "nekonečného" geodynama, neviem.. Nedá sa to však vylúčiť.

Strávil som pár rokov v laboratóriu a ak začnete nahlas špekulovať o niečom, čo na prvý pohľad akože odporuje možno zle pochopeným axiómom fyziky, resp. západnej oficiálnej "vedeckej" filozofie, máte problém nie len s financovananím ďalších projektov(viď nastavenia parametrov schvaľovacích procesov), kariérou, doktorátom, minimovkou, ale aj so štátnicou, skúškou a obyčajným zápichom [smích]

V tomto je veda ako náboženstvo, starý antický kult ak chápete a celá štruktúra "zasvätení-Bc.,Ing.,Dr.,Doc., Prof."
Nepripomína Vám to niečo?
Cirkev, Armáda, Sloboškovia?
Cink, cink?
Ako pres kopirák.. Proste akože samo?-regulačný systém "vzdelávania".
Zrovna tak problematika zámerného schizofrenického oddelenia "náboženstva" a "vedy".. Tabuizácie, dogmatizácie, mystifikácie a zle postavené axiomizácie.
Hlavne spomínaný zlý predpoklad chybných základných kategórii na báze Matter, Energy, Time, Space namiesto správnejších Matter(with energy), Information, Measure(time, space,..).

Firiem, čo sa tým zaoberajú a predávajú (vraj)tieto technológie je hodne. Veľký problém je naozaj aj v jednom zo spomínaných kľúčových pseudoaxiomov západnej civilizácie brzdiacom vývoj a umožňujúcim ďalší spôsob neobhájiteľného nebezpečného vysoko rizikového parazitovania na spoločnosti - v ponímaní patentového práva ako celku a schvaľovacieho procesu v rámci tzv. "vedeckosti" a jeho kompatibility s prevládajúcimi(?) teóriami..
Patenty sú z tohoto pohľadu min. dvojsečnou zbraňou v rukách nepriamo podprahovo vládnucich adminov. + ďalšie podprahové synergické efekty v rámci stereotypov myslenia cieľovej skupiny..

Ako hovoríte Kosk, všetko sa preveruje praxou a časom.
Všetko so všetkým Primerane súvisí a svet je jeden celok, systém s mnohými pod- a nadsystémami a ich definovanými vzájomnými vzťahmi.
Uvidíme..
Tak snáď za tých 5 rokov v už lepšom svete! [smích]

244370

18.5.2011 22:25

Co je komu po nějaké "drobné" kontaminaci z elektráren.

F&T 78.?.?.?

No, když se koukám na takovéto video, tak si říkám, že nějaká Fukušima proti tomu nic není:
http://www.stream.cz/uservideo/571899-testovani-at...
A to co nenafilmovali musí být ještě daleko horší [zmaten].

A oni do epicentra ještě vlítnou na koni se sapíkem. Holt jsou to kamikaze a nějaké zdravotní problémy je při hraní na vojáčky moc netrápí.

------
A rusové se s tím také nepatlají. Ti práskli atomohou bombu u vesnice a pak pozorovali místní lidi, jak se u nich vyvíjí onemocnění: [bliji]
http://www.youtube.com/watch?v=OR1wo5s3Ua4

244345

18.5.2011 22:57

RE: Co je komu po nějaké

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Reakce na 244345

Nejen Číňané a Rusové...
Vložený obrázek
... totéž Nevada. Tipněte si: kdo z těch vojáčků se asi dožil padesátky?

244347

19.5.2011 11:50

RE: Co je komu po nějaké

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 244347

jj
kým u rusov to bol len jeden takýto "experiment" (testy techniky prebiehali i potom, ale bez ľudskej účasti, alebo len v celkom minimálnej miere), čínania urobili tuším tiež len jedno alebo dve také cvičenia, američani takéto cvičenia konali pravidelne po dobu niekoľkých rokov ako súčasť výcviku vojsk a celkový počet zúčastnených ide do státisícov (mám pocit, že to bolo celkovo až cez dva miliony - USA mali v tom čase základnú vojenskú službu povinnú).

244369

19.5.2011 16:18

RE: Co je komu po nějaké

JanaJ 78.?.?.?

Reakce na 244347

no jo, o tomto už bylo v TV hafo odtajněných dokumentů, Britové testovali A-bomby v Austrálii, kde je napadlo,dokonce u Anglie na jakémsi ostrůvku, kde i před pár lety naměřili "šílenou" radioaktivitu, Francouzi na těch atolech(Mururoa aj.)..
jen by mě zajímalo, kde to asi tak testovali Indové a Pakistánci?

244378

20.5.2011 3:00

RE: Co je komu po nějaké

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 244378

indovia a pakistanci to testovali už v "osvietenejšej" (rozumej ožiarenejšej) dobe, takže asi zo slušnosti s tým zaliezli pod zem - pokiaľ viem všetky indické a pakistanské pokusy boli podzemné.

244403

18.5.2011 23:51

RE: Co je komu po nějaké

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 244345

Jaderná havárie elektrárny a výbuch jaderné bomby je jiná kategorie. Prý ten Černobyl byl jak 400 Hirošim. To že to vybuchne řetězovou reakci, ještě neznamená, že to tak zamoří okolí jako elektrárna.

http://zpravy.ihned.cz/svet/c1-51609180-jako-400-bomb-z-hirosimy-podivejte-se-co-se-odehravalo-v-cernobylu

244354

19.5.2011 2:59

RE: Co je komu po nějaké

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Reakce na 244354

No asi ne . Vybuch byl mensi, jinak tam zadne domy v okruhu pul km nezustaly, ale zamoreni bylo jako tech 40 Hirosim, snad Hirosima vede na radioaktivni zareni. V Cernobylu unikl radioktivni ci nejaky izotop jodu, s polocasem rozpadu 8 dni. Nejake plutonium ma polocas i tisice let. Uran je asi mezi nima.

244359

19.5.2011 12:03

RE: Co je komu po nějaké

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 244359

Urán je podstatne stabilnejší ako plutónium.
Mimochodom, Hirošima bola z hľadiska zamorenia "prskavka" - výkon s biedou 20kt vo výške jednej míle. To pokusy na Bikiny a v Nevade boli "jiný kafe" - na Bikiny megatonové nálože na povrchu, v Nevade desiatky až stovky kiloton na balónoch, vežiach, i na povrchu. Celý "slávny" Černobyl predstavuje v celkovom antropogénnom radiačnom zamorení Zeme menej než desatinu promile, radiačné zamorenie z amerických jadrových pokusov predstavuje naopak viac než 65%, z ruských asi 20-25%, z francúzskych viac než 5%... Vojenská činnosť má na triku 99% všetkého antropogénneho radiačného zamorenia, na tažbu, spracovanie a využitie jadrových materiálov v civilnej oblasti, vrátane havárií v elektrárňach a pri spracovaní, pripadá len 1%.

244371

18.5.2011 23:54

RE: Co je komu po nějaké

n/a 212.?.?.?

Reakce na 244345

LOL... jak dnes lidi všemu věří...
Nebude třeba to video (ze Streamu) sestříhané
z různých dohromady [velký smích]

244355

19.5.2011 10:45

RE: Co je komu po nějaké

hc 90.?.?.?

Reakce na 244355

To ani být nemusí, může to být nějaký původní čínský propagandistický materiál. Nicméně Gorbačov kdysi v nějakém rozhovoru říkal, že ho děsilo čínské vedení, pro které jaderná válka nebyla žádná noční můra. Pár set milionů Číňanů zahyne, no a co? Tyhle velké národy uvažují všechny stejně: nas mnógo aneb lidí je na světě jako sraček.

244368

20.5.2011 4:17

RE: Co je komu po nějaké

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 244345

>No, když se koukám na takovéto video, tak si říkám, že
>nějaká Fukušima proti tomu nic není:

>http://www.stream.cz/uservideo/571899-testovani-at...

>A to co nenafilmovali musí být ještě daleko horší [zmaten].
>
>A oni do epicentra ještě vlítnou na koni se sapíkem. Holt
>jsou to kamikaze a nějaké zdravotní problémy je při hraní
>na vojáčky moc netrápí.

Pozri si toto
http://www.youtube.com/watch?v=94ZWE8qxiAg&NR

244406

23.5.2011 22:19

RE: Co je komu po nějaké

F&T 78.?.?.?

Reakce na 244406

Jo, to je dobře chutný.

No, každopádně člověk prý krátkodobě vydrží velké dávky ozáření. Nejhorší je, když se radioaktivní prach usadí v plicích a trvale škodí. Tihle vojáci neměli ani roušku přes ústa.

Jen jsem chtěl poukázat, že dříve se dostalo do vzduchu daleko více radioativity než dnes.

Stejně jsem přesvědčen, že tohle zamoří oceán více než Fukušima.
http://www.youtube.com/watch?v=blXhOlmepC8

244597

19.5.2011 2:54

Svetle zitrky se zmenuji v pomalou temnotu budoucnosti.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Jakepak strasaky,kazdy rok na 17 000 zen umre na rakovinu prsu,kazdym rokem se to cislo zvetsuje,presvecte se ze statistiky zdravotni komise Spojenych narodu,takze ,tech 5 000 atomovych pokusu nebylo pro nic a za nic.Celkove onemocneni rakoviny roste,lekari z toho delaji obchod,aniz by zabranovali pricinam a tou je valka v Iraku,Afganistanu,byvale Jugoslavii a ted i Libye je na poradu,kde se pouziva "depleted uranium" uranovych strel a bomb,jejiz horka mikroskopicka teliska projdou sebelepsim filtrem a jejich niciva zivotnost,je do sili 50% je 4,5 bilionu roku a vitr to roznese po celem svete.Lidsvo dostalo neobycejnou silu,jez jej znici.Recka mithologie hovori o Zeusove trestu na Prometheovi,jez ukradl "ohen" bohu a dal jej lidstvu,prikovan ke skale je obeti obrovskeho orla jez mu zaziva trha vnitrnosti z tela, bolestny rebv Promethea se nese okolim a pres noc se rany zacely,aby prosti den orel priletl opet, neni to symbolicky trest?
Obevem zareni-sili uranu, pani Madame Curee zaplatila svou cenu ve vyzkumu radiaktivity,mimochodem jeji dcera zije v Israelu ated je treba si uvedomit ,ze 19 vedcu pracujicich na atomove bombe ,devet je zidu,takze ,zidovska AT. bomba byla vyzkousena na Japoncich a svet byl vydiran temito vedci v pristim pouziti,1946 atomova komise prohlasila:Bud bude jedena svetova vlada a nebo nic!!
The 1946 Baruch Plan for World Government (Bernard Baruch)
In their book One World Or None (1946), about half the authors are Jewish: Bohr, Oppenheimer, Szilard, Einstein, Harold Urey and Walter Lippmann: one-world-or-none.html.


mailstar.net/baruch-plan.html
But the high-profile Jewish backers of the Baruch Plan (all of the following scientists, plus Lippmann, are Jewish: Albert Einstein, Robert Oppenheimer, Leo Szilard, Walter Lippmann, Niels Bohr, James Franck, Eugene Rabinowitch, Hy Goldsmith, Hans Bethe, Harold Urey) belong to the International Socialist faction.
In 1946, the US government put to Stalin a plan for World Government, created by Bernard Baruch & David Lilienthal, both Jews. This plan was put in the pages of The Bulletin of the Atomic Scientists Bertrand Russell described its development in his book Has Man a Future? russell2.html

Ted mame provokaci,zacit treti svetovou valku kde mnohem vic radiaktivniho streliva a bomb bude pouzito;"Mounting alarm over US use of depleted uranium arms in Libya,"
Zvysenou radiaktivitu zaznamenavaji po celem svete,ted japonske nuklearni elektrarny,pred tim Cernobyl a silenstvi lidstva pokracuje a onemocneni rakovinou pribyva den ode dne.Je videt,ze lide prekrocili hranice a jsou na ceste sebezniceni a atomovou bombou,Hirosima a Nagasaky to nezkoncilo,zda se,ze lidsvo nezna cestu zpet.
That's a dubious summary of the war against Japan, which was won by three and a half years of bloody fighting, not by two atomic bombs. At the time the bombs were dropped, U.S. officials knew that Japan was on the verge of surrendering, which is why Dwight Eisenhower in his memoirs called the bombings "completely unnecessary" (Mandate for Change, p. 312; Extra! Update, 4/95).

...Automaticky kráceno

244357

21.5.2011 10:16

Svet se meni, nehledejte strasaka na poli,ale,treba doma,kdo vi?

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Takze,pani emigranti rozesety po celem svete a zejmena vY ,zijici v USA, ceho jsme se to dockali "na stara kolena",proc jsme vubec utikli,kdyz "to co bylo zelene ,nam zcervenalo a to co bylo jasne cervene namzezelenalo!
http://beforeitsnews.com/story/648/698/Diplomat_Says_U.S._Becoming_USSR.html
Diplomat Says U.S. Becoming USSR
Friday, 20 May 2011 4:30

Originally published on www.DarkGovernment.com
Chas Freeman was President Nixon’s interpreter during Nixon’s historic visit to China in 1972. Now, nearly 40 years later, after an impressive diplomatic and defense career, he’s interpreting China for the rest of us.

Vložený obrázek
Ambassador Chas Freeman

Tak, si rikam,ceho se jeste nedozijem do chvile nez "natahnem brka"nakonec i Putin radil Obamovi,aby se nedaval cestou socialismu.Pohledem na Cinu zjistujeme,ze zde komunismus se pomalu a jiste meni v kapitalisticke zrizeni cinskeho typu, tak tady je nedostatek pracovniku zatimco v USA nezamestnanost jde do milionu a mnozi doslova sni o tom,ze by USA potrebovala revoluci bolsevickeho razeni, tady by se uplatnili vsichni ti "tresnickari" narychlo prebarveni zpet do puvodni barvy rude.Takze, Mc Carty se snazil zachranit USA od bolseviku,kteri se jim tam doslova rikajic "vylihli pres noc" o cemz pojednava kniha "Master of Deceiy" a samozrejme cinnost zionistickych- bolsevickych organisaci sledovalo kriminalni oddeleni FBI,ktere doslo k poznani,ze ze sta zidu je 90% zionistu,kteri jsou stoprocentne komunisticky o cemz hovori par dnu zpet odtejnene archivy FBI.Mimo jine setrenim pred senatem USA se doslo ke zjisteni "US Military Intel Confirmend Protocols Of Zion In 1919,funguji a jsou prave "The Power And Aims Of International Jewry (Zionism)Takze, senat roku 1919 slysel veci,ktere by dnes nevydrzel senat USA,nakonec posudte samy:
This article brought forth a letter published in the LONDON POST of April 23, 1919 signed by the following ten leading British Jews:

Major Lionel de Rothschild, M.P.
Lord Swaythling
Sir Philip Magnus, Bart, M.P.
Alderman Sir Marcus Samuel, Bart
Right Honorable Sir Harry S. Samuel, M.P.
Mr. Leonard L. Cohen
Sir Israel Gollancz
Lieutenant-General Sir John Monash, G.O.N.G.
Mr. Claude G. Montefiore
Sir Isidore Spielmann, C.M.G.

Jak, pak by dopadlo dnesni rizeni soudniho vysetrovani,pred Mc Carter-riho vysetrovani,roku 1919 touto cestou:"I. The authenticity of the so-called Jewish Protocols, which purport to set forth a Jewish plan, centuries old, of world domination.

II. The question of how far Jewry as such is connected with Bolshevism, not only in the Soviet Government of Russia and Hungary, but in all the other countries of the world and particularly Germany and the United States."
Subscribe to an always-updated feed of these search terms

Zionist Organization of America Part 6 of 10
Zionist Organization of America Part 4 of 10
Zionist Organization of America Part 2 of 10
Zionist Organization of America Part 10 o...Automaticky kráceno

244443

Příspěvků: 69

18.05. 04:23  nove palivo
18.05. 18:26  RE: nove palivo
19.05. 07:08 vodnik007  RE: nove palivo
19.05. 16:20  RE: nove palivo
19.05. 22:41 vodnik007  RE: nove palivo
20.05. 01:12  RE: nove palivo
20.05. 10:05 Jan Vítek  RE: nove palivo
20.05. 15:16  RE: nove palivo
20.05. 18:09 Jan Vítek  RE: nove palivo
20.05. 17:38 vodnik007  RE: nove palivo
20.05. 18:42  RE: nove palivo
21.05. 00:47 Jan Vítek  RE: nove palivo
21.05. 13:52  RE: nove palivo
21.05. 23:13 Mirda  RE: nove palivo
22.05. 00:10 Jan Vítek  RE: nove palivo
22.05. 02:46 Mirda  RE: nove palivo
22.05. 06:20 jen tak  RE: nove palivo
22.05. 14:44 Mirda  RE: nove palivo
22.05. 13:32 Jan Vítek  RE: nove palivo
22.05. 18:14 Mirda  RE: nove palivo
22.05. 18:16 Rene Bartosek  RE: nove palivo
22.05. 19:04 Mirda  RE: nove palivo
22.05. 19:50 jen tak  RE: nove palivo
22.05. 22:46 Mirda  RE: nove palivo
23.05. 00:11 vodnik007  RE: AlGore
22.05. 21:53 Jan Vítek  RE: nove palivo
22.05. 22:23 Mirda  RE: nove palivo
19.05. 22:24 esw  RE: nove palivo
19.05. 22:39 djb  RE: nove palivo
20.05. 03:23 Rene Bartosek  RE: nove palivo
20.05. 21:36 micha  RE: nove palivo
21.05. 01:15 Rene Bartosek  RE: nove palivo
20.05. 17:51 vodnik007  RE: nove palivo
21.05. 01:34 Rene Bartosek  RE: nove palivo
21.05. 17:06 jen tak  RE: nove palivo
21.05. 17:38 Rene Bartosek  RE: nove palivo
21.05. 16:21 jen tak  RE: nove palivo
19.05. 22:43 djb  RE: nove palivo
20.05. 20:19 vodnik007  RE: nove palivo
21.05. 01:35 Rene Bartosek  RE: nove palivo
18.05. 08:05 Jan Vítek  Kam s ním?
18.05. 14:05 JanaJ  RE: Kam s ním?
18.05. 22:32 n/a  RE: Kam s ním?
18.05. 08:51 Ursus  Hlavni důvod proc nemáte rad jaderky bude asi v tom
18.05. 10:49 Guru  Planeta již je zachráněna, jenom novináři to ještě nevědí
18.05. 14:26 JL  RE: Planeta již je zachráněna, jenom novináři to ještě nevědí
18.05. 18:41 zzz  RE: Planeta již je zachráněna, jenom novináři to ještě nevědí
18.05. 20:43 rem  RE: Planeta již je zachráněna, jenom novináři to ještě nevědí
22.05. 23:40 Jollyjoker  RE: Planeta již je zachráněna, jenom novináři to ještě nevědí
18.05. 10:49 fohat  Forth Worth
18.05. 13:49 martas300  RE: Forth Worth
18.05. 14:39 kosk  ORBO a podobné
18.05. 16:43 udo1  RE: ORBO a podobné
18.05. 19:03 Kosk  RE: ORBO a podobné
19.05. 12:02 udo1  RE: ORBO a podobné
18.05. 22:25 F&T  Co je komu po nějaké "drobné" kontaminaci z elektráren.
18.05. 22:57 Václav Semerád  RE: Co je komu po nějaké
19.05. 11:50  RE: Co je komu po nějaké
19.05. 16:18 JanaJ  RE: Co je komu po nějaké
20.05. 03:00  RE: Co je komu po nějaké
18.05. 23:51  RE: Co je komu po nějaké
19.05. 02:59  RE: Co je komu po nějaké
19.05. 12:03  RE: Co je komu po nějaké
18.05. 23:54 n/a  RE: Co je komu po nějaké
19.05. 10:45 hc  RE: Co je komu po nějaké
20.05. 04:17  RE: Co je komu po nějaké
23.05. 22:19 F&T  RE: Co je komu po nějaké
19.05. 02:54 Robert Nohejl  Svetle zitrky se zmenuji v pomalou temnotu budoucnosti.
21.05. 10:16 Robert Nohejl  Svet se meni, nehledejte strasaka na poli,ale,treba doma,kdo vi?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 2

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
18,82 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 004,55 Kč
1 unce stříbra
503,75 Kč
Bitcoin
899 231,48 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 704