Diskuze k článku

Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Příspěvků 22

14.12.2002 21:13

Doufám, že je pan Šnaidauf vymyšlen

Honza honzik (zavináč) post (tečka) cz 62.?.?.?

I kdybych o EU jinak nic nevěděl a argumentaci pana Baráka přeskakoval, postačilo by mi k rozhodnutí EU ano/ne to, co zplodil pan Šnaidauf.

Takto krystalickou demagogii ve stylu "objektivní potíže máme a řešíme je - ale co, hlavně že máme socialismus" jsme zde již před 13-ti lety opravdu měli. Včetně "sociálních výhod", včetně pomoci rozvojovým zemím, včetně nenávisti k USA, včetně vlády nevolených, včetně nezastíraného používání masmédií k propagandě, včetně podsouvání nekalých záměrů jakémukoli pokusu o opozici... Je to tak dávno?

Byl-li pan Šnaidauf vymyšlen - pak jsou ti euroskeptici sakra dobří psychologové. A nebyl-li - pak je to sakra horší, než jsem si představoval.

6901

14.12.2002 22:19

Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

R. 24.?.?.?

Argumentacia pana Šnaidaufa je uzasna. Takto sa da vyargumentovat prakticky vsetko - napriklad, ze vlada rozhodne za obcana, ze cierna je biela, co obcan nemoze kvoli svojej obmedzenosti sam posudit.

Celkom zaujimave citanie su tzv. "Odporucania EK" z juna 2002 - najdete ich na www.europa.eu.int. Zarazila ma tam hlavne kapitola o "skodlivosti danovej konkurencie". Inymi slovami, panom uradnikom vadi, ked niektori stat zavedie nizsie dane ako ostatne a ziska tym "neopravnenu vyhodu". Zatial to nie je europsky zakon, ale odporucanie znie: "Zjednotit danove systemy clenskych zemi" v mene rovnopravnosti! Aj takto vyzera predstava slobody a spravodlivosti v EU.

6902

15.12.2002 1:42

Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Tomáš "Atom" Klas tklas (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

Musím souhlasit s názorem, že běžný občan není schopný samostatně posoudit dokument takového rozsahu, jako je smlouva o rozšíření EU. To je bohužel holý fakt, o kterém nemá smysl diskutovat. Otázkou je, zda-li tedy raději nechat rozhodnutí na svých volených zástupcích a důvěřovat jim. Já osobně si myslím, že by o takto zásadních věcech měli přesto rozhodovat občané v referendu. Povinností politiků a médií je podat jim maximum objektivních informací v co nejlépe pochopitelné formě.

6913

15.12.2002 2:30

Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Tomáš Klas tklas (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

BTW: Docela mě pobavilo, jak si pan Vilém Barák v některých argumentech protiřečí. Na jedné straně vyzdvihuje ekonomiku USA a obratem hází špínu na EU. Svou ekonomickou sílu Spojené státy získávají právě z toho, že jsou sjednocené a mají federální vládu.

Nejvíc mě ale rozesmála věta : "Kdo chce dotace, důchody a dávky, ať si je platí, ale jejich neplacení není agresí." Je populisticky hezké říci "neplaťte daně". Jenže daně jsou nedílnou součástí financování demokratického (a ostatně jakéhokoliv) státního zřízení. Spousta věcí se prostě centrálně řídit a financovat musí. Také je nutná určitá míra socialismu (pokud nechcete házet postižené a nemocné ze skály). Doba, kdy každý měl jen to, co si sám obstaral a nemohoucí umírali hlady už dávno skončila. Stalo se to tehdy, když opice slezla ze stromu a stala se člověkem.

Souhlasím, ža daňová zátěž demotivuje lidi pracovat a je spousta "lenochů". Ale je třeba rozlišit, kdo je bez práce dobrovolně, kdo vlastní blbostí a toho, kdo ze zdravotních důvodů prostě nemůže. Ty první je opravdu třeba motivovat snížením dávek, těm druhým můžeme pomoci vzděláváním. Ale o ty poslední se musíme postarat, pokud se nechceme snížit na morálku vlčí smečky.

6914

15.12.2002 2:40

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 6914

>... daně
>jsou nedílnou součástí financování demokratického (a ostatně
>jakéhokoliv) státního zřízení. Spousta věcí se prostě centrálně
>řídit a financovat musí. Také je nutná určitá míra socialismu
>(pokud nechcete házet postižené a nemocné ze skály).

Pane Tomáši,

mě z toho, co jste napsal, úplně mrazí. Doslova. Buďte tak hodný, klikněte si na tento odkaz: http://www.libinst.cz/etexts/sima_evropa.pdf. Stejný odkaz je i v článku, ale vy jste to, zřejmě nečetl. Já vím, je to 150 stránek, a místy je to text dost hutný. Ale stojí to za to. Nečetl jsem detailnější a lepší rozbor toho, proč ne do EU.

6915

15.12.2002 3:00

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Tomáš Klas tklas (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 6915

Pravda, nečetl. U nás jsou tři hodiny ráno a zítra (dnes ?) mám ještě příliš mnoho práce. Už jsem si ho stáhl, přečtu si to někdy později. Můžete stručně shrnout, proč konkrétně vás "mrazí" ? Možná mi nějaká souvislost unikla, nedělám si patent na rozum. Od toho je diskuse, abychom si vzájemně vyjasnili názory.

6916

16.12.2002 0:33

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 6916

>Můžete stručně shrnout, proč konkrétně vás
>"mrazí" ?

Napsal jste, že (cituji) "Spousta věcí se prostě centrálně
řídit a financovat musí. Také je nutná určitá míra socialismu...
".

Mrazí mne z toho, že nevidíte, jak sebevražedné je centrální řízení, z toho, jak krátkou máte paměť, vždyť jsme v centálním řízení žili 50 let. A ta zmínka o určité míře socialismu - no to už je jak zlý sen. Co je to "určitá míra?" a kdo ji bude určovat? A jak se zamezí, aby ta míra nepřekročila "svou určitost"?

Proč pořád čekáte, že se stát o vás bude starat? Kde se bere ten pocit, že to je povinnost státu? Copak nechápate, že stát nemá vlastní prostředky, protože nic neprodukuje? Má jen to, co vzal (ukradl) svým občanům. Může pouze přerozdělovat tyto prostředky. Protože ale živí obrovskou armádu darmošlapů, svých vlastních zaměstnanců a má další ambiciozní plány, nikdy nemůže být dost peněz ve státní pokladně. Stát to řeší buď tím, že zvýšuje daňové zatížení, nebo tím, že tiskne další peníze (čímž znehodnocuje úspory svých občanů), popř. tak, že zadlužuje budoucnost vašich dětí. Jiná možnost neexistuje. Ekonomické zákony platí i pro stát. Rozdíl mezi státem a jednotlivcem (či firmou) je v tom, že jednotlivci/firmě banka půjčku odmítne, není-li tato dostatečně krytá. Stát si může půjčovat do vlastního úplného zhroucení vydáváním dalších a dalších dluhopisů.

Je to nekonečná spirála, ve které občan pokaždé prohraje. Neexistuje free lunch - jako občan vždy zaplatíte více, než jste dostal. Jediné řešení je omezit vliv státu, zmenšit jeho administrativu a nedovolit, aby do všeho kecal.

V případě EU se děje přesný opak.

Ostatně tohle, co jsem právě napsal, je mnohem lépe a důkladněji vysvětleno a popsáno ve výše uvedeném odkazu.

6935

16.12.2002 10:29

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Be cz135848 (zavináč) tiscali (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 6935

Postoj p. Baráka je podle mne ukázka vulgárního liberalismu ( tak jako existoval vulgární marxismus ). Pokud je spojen s Liberálním institutem , tak je předem jasno - tenhle spolek je v Čechách dobře znám .Pane Stworo ,přečtěte si také něco jiného od pánů z LI a uděláte si obrázek o pravém liberalismu v Čechách [smích]

6945

16.12.2002 10:30

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Be 212.?.?.?

Reakce na 6935

Postoj p. Baráka je podle mne ukázka vulgárního liberalismu ( tak jako existoval vulgární marxismus ). Pokud je spojen s Liberálním institutem , tak je předem jasno - tenhle spolek je v Čechách dobře znám .Pane Stworo ,přečtěte si také něco jiného od pánů z LI a uděláte si obrázek o pravém liberalismu v Čechách [smích]>>Můžete stručně shrnout, proč konkrétně vás
>>"mrazí" ?
>
>Napsal jste, že (cituji) "Spousta věcí se prostě
>centrálně

>řídit a financovat musí. Také je nutná určitá míra
>socialismu...
".

>
>Mrazí mne z toho, že nevidíte, jak sebevražedné je centrální
>řízení, z toho, jak krátkou máte paměť, vždyť jsme v centálním
>řízení žili 50 let. A ta zmínka o určité míře socialismu - no to
>už je jak zlý sen. Co je to "určitá míra?" a kdo ji
>bude určovat? A jak se zamezí, aby ta míra nepřekročila
>"svou určitost"?

>
>Proč pořád čekáte, že se stát o vás bude starat? Kde se bere ten
>pocit, že to je povinnost státu? Copak nechápate, že stát nemá
>vlastní prostředky, protože nic neprodukuje? Má jen to, co vzal
>(ukradl) svým občanům. Může pouze přerozdělovat tyto prostředky.
>Protože ale živí obrovskou armádu darmošlapů, svých vlastních
>zaměstnanců a má další ambiciozní plány, nikdy nemůže být dost
>peněz ve státní pokladně. Stát to řeší buď tím, že zvýšuje daňové
>zatížení, nebo tím, že tiskne další peníze (čímž znehodnocuje
>úspory svých občanů), popř. tak, že zadlužuje budoucnost vašich
>dětí. Jiná možnost neexistuje. Ekonomické zákony platí i pro
>stát. Rozdíl mezi státem a jednotlivcem (či firmou) je v tom, že
>jednotlivci/firmě banka půjčku odmítne, není-li tato dostatečně
>krytá. Stát si může půjčovat do vlastního úplného zhroucení
>vydáváním dalších a dalších dluhopisů.

>
>Je to nekonečná spirála, ve které občan pokaždé prohraje.
>Neexistuje free lunch - jako občan vždy zaplatíte více, než jste
>dostal. Jediné řešení je omezit vliv státu, zmenšit jeho
>administrativu a nedovolit, aby do všeho kecal.

>
>V případě EU se děje přesný opak.
>
>Ostatně tohle, co jsem právě napsal, je mnohem lépe a důkladněji
>vysvětleno a popsáno ve výše uvedeném odkazu.

6946

18.12.2002 23:41

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Tomáš tklas (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 6935

Zcela zjevně oba mluvíme o něčem jiném. Netvrdil jsem, že se stát má starat o <i>mě</i>. Reagoval jsem na pasáž "Kdo chce dotace, důchody a dávky, ať si je platí, ale jejich neplacení není agresí." Má reakce nijak nesouvisela s EU a článkem jako takovým, ale jen a pouze s touto větou. Chtěl jsem upozornit na to, jak autor tímto zcela zjevným nesmyslem shazuje ostatní, byť třeba dobré, myšlenky.

Souhlasím s tím, že dotací, důchodů a dávek by mělo být co možná nejmíň. Je spousta věcí, které polykají peníze zbytečně. Chápu, že s některými dotacemi nesouhlasíte. Ale nelze zrušit úplně všechny.

Vadí vám například, že svými daněmi přispíváte na invalidní důchody ? Nebo že z Vašich daní státní moc doplácí do životního minima rodinu uklizečky a vrátného ? Je spousta lidí, kteří se živit sami chtějí, ale nemohou. Chcete "hodit přes palubu" ? Vadí vám, že syn prodavačky a zedníka může za státní peníze studovat na Vysoké škole ? Vím, kam vede centrálně plánované hospodářství. Ale také vím, že ryze tržní svět bez daní důchodů by byl velmi krutý. Nakonec by přerostl v despotickou vládu několika největších korporací. Mohl by se v extrémním případě dostat do podobného bodu, jako ve zmiňovaném románu 1984, pouze zcela opačnou cestou. Pravděpodobněji by ale skončil dělnickou revolucí a následným tuhým socialismem, který Vy nechcete a já taky ne.

Jediné, co s tím můžeme udělat, je prosazovat zlatou střední cestu a vyhýbat se extrémním řešením.

7043

19.12.2002 0:48

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 7043

>Souhlasím s tím, že dotací, důchodů a dávek by mělo být co možná
>nejmíň. Je spousta věcí, které polykají peníze zbytečně. Chápu,
>že s některými dotacemi nesouhlasíte. Ale nelze zrušit úplně
>všechny.

Když jsem byl v Kolumbii, hovořil jsem s místními lidmi. "Kolik máte procent nezaměstnaných", ptal jsem se. Nerozuměli. Domníval jsem se, že je to pro moji nepříliš dobrou angličtinu. Ale ukázalo se, že oni pojem nezaměstnaný skutečně neznají. V Kolumbii není nezaměstnaných. Kdo ztratí práci, musí se nějak sám živit. Od státu nedostane nic. Třeba tím, že prodává turistům tretky. Často mu pomáhá vlastní rodina. Proto je také důležité mít v Kolumbii děti a udržovat rodinné vazby. Považuje se za samozřejmost, že děti živí své staré rodiče - a ti jim pomáhají, pokud mohou, zase jinak, třeba hlídáním jejich dětí. Kolumbijčanům díky tomu také nehrozí, že vymřou, tak, jako to hrozí současné Evropě. Rovněž rodinné vstahy jsou tam vřelejší. Děti ctí své rodiče a vedou stejně k tomu své děti.

A mimochodem, v Kolumbii také platí jen symbolickou daň z příjmu.

Nic není tak motivující, jako potřeba se o sebe postarat a vědomí, že to, co vydělám, mi zůstane. A nic není tak deprimující a motivace zbavující, jako vědomí, že ať vydělám kolik chci, stát mi z toho obrovskou část ukrade. De facto mě potrestá za schopnost vydělat si peníze.

Co se děti týče, je pohodlnější je nemít. Důvod, proč jich lidé v minulosti měli více, byl prostý: potřebovali, aby se o ně někdo postaral ve stáří. Když budu vědět, že se o mně postará stát, děti raději nebudu mít. Výsledek je jasný. Zvlášť když k témuž rozhodnutí dojde dalších 350 milionů lidí.

Vymírání Evropy by se dalo zastavit prostým zrušením sociálního státu. Všechny vývojové země, kde hrozí populační exploze, mají společné to, že se tam neplatí téměř žádné daně a že tam také není žádné sociální zabezpečení.

Souhlasil bych s placením malých daní (do 10%) a pouze malému celku - např.městu nebo okresu, kde se lidé znají a kde je tudíž pravděpodobné, že sociální pomoc z těchto daní hrazená půjde opravdu jen tím potřebným - invalidům a pod.

Čím větší společenský útvar - tím větší anonymita, větší zneužívání systému a větší hlad po ještě větších daních. Spirála, která nikdy nekončí. Chápete, co bude EU? Moloch, který pod lživou zástěrkou sociálního státu bude dřít své občany z kůže. Zbaví je motivace pracovat, mít dětí. Už teď se to děje. Současné státní celky to dělají. Pod EU to bude ještě horší. Bude totiž třeba živit další vrstvu - přímo armádu darmošlapů ve státních službách. A k tomu lenochy a nemakačenky z celé Evropy.

Evropu pod EU (a daněmi) čeká pomalá agonie a smrt.

Sociální stát nikdy nefungoval a nemůže fungovat.

7051

19.12.2002 1:31

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Tomáš tklas (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 7051

Haha, srovnání s Kolumbií opravdu sedí. Máte pravdu, pracuje tam každý. Kdo nemůže pracovat, umře hlady. Rodiče nemohou poslat své děti na studia, protože by se neměl kdo starat o dobytek. Ale co si na poli vlasníma rukama vypěstují, to je jejich.

No asi jsem to trochu přehnal, ale připadí mi to tak [smích]

BTW: Součástí socialismu byla také normalizace. Poznámka "Tato diskuze je moderována" mi ji tak nějak připomíná. Kdo že to tu hájil svobodu slova ? Je to trochu rána pod pás, ale nedá mi to, abych si nerejpnul.

7053

19.12.2002 2:01

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 7053

>Haha, srovnání s Kolumbií opravdu sedí. Máte pravdu, pracuje tam
>každý. Kdo nemůže pracovat, umře hlady. Rodiče nemohou poslat své
>děti na studia, protože by se neměl kdo starat o dobytek. Ale co
>si na poli vlasníma rukama vypěstují, to je jejich.

Ne. Kdo nemůže pracovat, je odkázán na dobročinnost ostatních, na pojišťovnu (pokud si platil pojistku), na vlastní děti, má-li je, popř. na žebrotu. V krajním případě může dostat státní pomoc.

Hladem umřou jen ti, kterým se pracovat nechce. A dobře jim tak. Radši ať umře pár lenochů relativně rychle, než celý národ a pomalu.

O dobytku a potřeně ho hlídat nic nevím. Tak dalece jsme to neprobírali.

Co je špatného na tom, aby bylo jejich, co si vypěstují? Aspoň vědí, kolik pesticidů a jiných svinstev na pole nasypali.

Ale klidně si dále propagujte sociální stát. Kdo měl pravdu, ukáže čas.

7054

19.12.2002 8:39

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

easttrader67 easttrader67 (zavináč) metacrawler (tečka) com 193.?.?.?

Reakce na 7054

v podstate je mi jedno jestli nekdo ma ekonomicke znalosti nebo ne. Vy si ale myslite ze musite davat primo nebo neprimo rady CR jestli vztoupit do EU nebo ne. V tom pripade bych navrhl byt trochu zdrzenlivejsi propagovat ultra liberalni ekonomicky system aniz by jste poradne vedel co to vubec je. Nevim kde jste prisel na to ze socialni stat nemuze fungovat, jak definujete socialni stat? Co je mimochodem jiz dokazano je ze "liberalismus" Vaseho druhu jiz nefungoval. Takze neni nutne cekat kdo mel pravdu. Takovy "liberalismus" jiz ztroskotal v Evrope a USA a prave ztroskotava v jizni americe a v par aziatskych zemich.

7064

19.12.2002 22:06

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 7064

Nedávám rady ani přímé, ani nepřímé (jaký je rozdíl?), protože nejsem v pozici poradce a nikdo mě neposlouchá. Můj blábol je jen vyjádřením osobního názoru.

K tomu ostatnímu se nemá smysl vyjádřovat. Snad jen dotaz: A vy jste odborník? Rád bych, kdybyste podrobněji popsal jak jste přišel k tomu, že (jak to odborně nazýváte) "liberalismus mého druhu" již nefungoval. V Evropě že ztroskotal? A v USA právě ztroskotává?

Myslel jsem si, že to, co navrhuji, ještě nikde nebylo uvedeno v život. Nepamatuji si, že by někde byla 10% daň placena nikoliv státu, ale městu, či okresu. Možná ve středověku, ale to byl feudalismus a měl zase jiné problémy.

7090

20.12.2002 10:21

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

easttrader67 easttrader67 (zavináč) metacrawler (tečka) com 193.?.?.?

Reakce na 7090

Pane Stworo, nepodcenujte svuj vliv, obcane CR maji v majorite minimalni ekonomicke znalosti. Neukamenujte me, ted vsichni, ony ty ekonomicke znalosti prijdou a nejsou zase tak neobycejne cenne
K me kvalifikaci: obchoduji a analyzuji v ramci FX( foreign exchange) u jednoho americkeho hedge fund, nevim jestli me to nadprumerne kvalifikuje ale urcitou kvalifikaci bych mel mit.
Mozna ze "liberalismus vaseho druhu" nebyl zrovna adekvatni termin.
Reflektoval jsem tim jen Vas link na ten traktat o EU a Vase poznamky o jizni americe.
Mozna ze se oba muzeme dohodnout ze tak definovany dravy "liberalismus" jiz byl aplikovan v USA masivne na zacatku 20stoleti stejne jako v Evrope. Dalsi pokusy bych videl prave v jizni americe, anglii pod pani Thatcher a v urcitem smyslu take v Rusku. V USA je to ted trochu komplikovanejsi (prilis dlouhe vysvetleni [smích])
Vite jde mi ale nevice o pristup CR do EU, ten clanek( vice to neni) ktery jste tady doporucil obsahuje jak jsem naznacil jiz par teoretickych chyb. Kazdopadne vychazimeli z hospodarske reality dnesni CR myslim si ze neexistuje alternativa oproti vztupu do EU.
Nechci nikoho presvedcovat ale navrhuji aby jste se podival jak pristup pomohl Irsku, Portugalsku, Spanelsku. Jednou jste zde napsal ze neexistuje zadny "free lunch", a mate pravdu . Ale obcas se na trhu, ktery v podstate je nejeficintnejsi na svete, trhu na kterem pracuji, objevuji urcite nerovnosti ktere umoznuji zisk. Muj dojem je ze pro CR je pristup do EU takovou moznosti, a jakekoliv experimenty se z hlediska risk/reward moc nevyplati.

7110

15.12.2002 23:20

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Miloslav Ponkrác 193.?.?.?

Reakce na 6915

Nezlobte se pane, ale me samotneho by zajimalo, proc Vas z prispevku mrazi. Zda se mi totiz, ze pan Tomas reaguje rozumne a ma zajem o vec. Mozna, ze Vam, pane Stwora jsou nektere veci jasnejsi, nebo jste rozhodnut, ale mozna delate svymi reakcemi trochu medvedi sluzbu svym nazorum. Vysvetlete je, prosim.

Ja samotny do EU spise nechci, ale na druhe strane rikam, ze nemam dostatek informaci. Jedna vec jsou fakta, predpisy, apod.. Druha vec, ktera me samotneho by eminentne zajimala k podrobnemu rozboru jsou skutecne motivace vzniku EU a soucasnych predstavitelu EU.

Informace o EU jsou umyslne podavany v pozitivnim duchu, vlada Ceska napriklad vyclenila mnoho milionu korun na kampan pro presvedceni lidi do EU, namisto toho, aby slo o objektivni informace. Takze vlada objektivni informace nepoda, novinari pisi spise na kseft, nez pravdive.

6933

16.12.2002 0:42

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 6933

Pane Miloslave,

znovu opaku to, co už jsem uváděl v případě Tomášova příspěvku: Prostor tady neumožňuje obsáhlé vysvětlování. Prosím, klikněte si na ten odkaz http://www.libinst.cz/etexts/sima_evropa.pdf. Pokud i po přečtení budete mít výhrady, můžeme se o tom znovu pobavit.

6936

15.12.2002 19:39

Rozhodli Irové v nedávném referendu správneˇ?

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Ze soucasne socialisticke politiky E.U. bych mel strach jen v pripade kdyby E.U. byla na svete sama. Nastesti je tu jeste NAFTA, "asijsti tygri" atd. Aby v konkurenci s nimi obstala, E.U. se bude muset chovat trzne at se ji to libi nebo ne.
Myslim si, ze tam Ceska Republika patri.......

6931

16.12.2002 10:23

Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Emma Bovary 209.?.?.?

>Tajné zatýkání, neveřejné soudní procesy, deportace (=ztrácejí se lidé), vězení bez obvinění<

Tohle se ale netýká (zatím?) Američanů. Tím netvrdím že všechno v případě Guantanamo a zatýkání Arabů po 9/11 přimo ve Státech je OK.

6944

16.12.2002 10:44

Socialismus nemusí být tak špatný

Emma Bovary 209.?.?.?

Jestli je tím míněn systém který existuje ve Skandinávii.
Liberální institut je bývalý ustav marxismu-leninisnu, jen mi není jasné proč mají takový prostor v českých mainstream médiích. Ševčík je tam skoro pořád.

6947

16.12.2002 15:25

RE: Socialismus nemusí být tak špatný

easttrader67 easttrader67 (zavináč) metacrawler (tečka) com 193.?.?.?

Reakce na 6947

rekl bych ze takovy neoliberalismus je ted ve vychodni Evrope velice popularni. Ja jsem si par stranek z toho doporuceneho traktatu precetl. Nemam ekonomicke teoretiky moc v lasce ale aspon by meli mit dobre teoreticke znalosti. Poznamky toho pana o zlatem standardu nebo o znacne zastaraly geopolitickych konceptech az ke srovnani snahy Ruska instalovat nove impperium s politikum EU svedci jen o jedne veci: cim rychleji vztoupi CR do EU tim lepe, pak muze ten pan studovat neo-liberalni elementy u te evropske centralini banky a nova generace ceskych ekonomu bude aspon vedet o cem mluvi.

6955

Příspěvků: 22

14.12. 21:13 Honza  Doufám, že je pan Šnaidauf vymyšlen
14.12. 22:19 R.  Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
15.12. 01:42 Tomáš "Atom" Klas  Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
15.12. 02:30 Tomáš Klas  Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
15.12. 02:40 Vladimír Stwora  RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
15.12. 03:00 Tomáš Klas  RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
16.12. 00:33 Vladimír Stwora  RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
16.12. 10:29 Be  RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
16.12. 10:30 Be  RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
18.12. 23:41 Tomáš  RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
19.12. 00:48 Vladimír Stwora  RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
19.12. 01:31 Tomáš  RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
19.12. 02:01 Vladimír Stwora  RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
19.12. 08:39 easttrader67  RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
19.12. 22:06 Vladimír Stwora  RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
20.12. 10:21 easttrader67  RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
15.12. 23:20 Miloslav Ponkrác  RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
16.12. 00:42 Vladimír Stwora  RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
15.12. 19:39 Mikin  Rozhodli Irové v nedávném referendu správneˇ?
16.12. 10:23 Emma Bovary  Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?
16.12. 10:44 Emma Bovary  Socialismus nemusí být tak špatný
16.12. 15:25 easttrader67  RE: Socialismus nemusí být tak špatný

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 80 čtenářů částkou 14 452 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 0

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 3

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 5

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 7

Námořní přeprava zboží kolabuje!13.10.21 08:19 Neurčeno 0

Češi žádají stovky milionů jako odškodné za očkování13.10.21 08:15 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,87 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
30,11 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,29 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,41 Kč
Polský zloty
5,55 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 814,05 Kč
1 unce stříbra
513,19 Kč
Bitcoin
1 370 497,75 Kč

Poslední aktualizace: 19.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 838