Diskuze k článku

O víře a církvi

Příspěvků 127

27.4.2011 11:20

O víře a církvi. Pro ilustraci:

baki 80.?.?.?

Je dobré si na příklad připomenout poslední z Egypských ran (druhá Mojžíšova, 11 odst. 1 - 10). Dovídáme se zde, že "Bůh zatvrdil srdce faraonovo, takže nepropustil Židy z Egypta. Je zde uvedeno, že tak Bůh učinil, aby rozmnožil zázraky své".
No a na základě tohoto "usmrtil všechny prvorozené, kde veřeje dveří jejich domu nebyly pomazány beránčí krví".
Čeho jsme zde svědky???
Jsme svědky toho, že řada lidí byla usmrcena jen proto, že byly prvorození, není uvedeno, že by se čehokoliv špatného dopustili. V dnešní době by toto bylo považováno za genocidu, autor něčeho takového by byl kterýmkoli soudem na světě odsouzen k nejvyššímu možnému trestu.
I v novější době se takovéto činy vyskytují. Není to dávno, kdy do plynu byli posíláni lidé pouze proto, že nebyli příslušníky "té správné lidské rasy".
Já nevěřím, že by Bůh byl takového charakteru. Naopak předpokládám, že Bůh je naprosto spravedlivý, což v Bibli (Písmu svátém) není. Jsem překvapen tím, že církve předkládají lidem podobu Boha jako velikého darebáka. Tak tomu přeci nemůže být.
A to je jen jeden příklad z Bible....

242741

27.4.2011 19:11

RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:

Latinec 134.?.?.?

Reakce na 242741

>Je dobré si na příklad připomenout poslední z Egypských ran
>(druhá Mojžíšova, 11 odst. 1 - 10). Dovídáme se zde, že
>"Bůh zatvrdil srdce faraonovo, takže nepropustil Židy z
>Egypta.

Zadni Zide z Egypta nebyli propousteni. Pokud jeden si plete (a casto nevedomky) zakladni rozdil mezi ISRAELITY (12 kmenu, kteri podle SZ z 400 staleteho otroctvi byli propusteni, a vyvedeni Levitou Mojzisem) a Zidy/zidy (tj. judaisty), tak hraje do noty dnesnim judaistum (podle nasledovani Talmudismu-judaismu, s koreny z Babylonu) a pak predevsim zionistum kteri tuto lez vyuzivaji k oblbovani Sveta ze "jsou lide Bible, deti Boha", a ze "Svata zeme (i.e., Palestina) patri pouze jim".
Amen

242770

27.4.2011 23:21

RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:

baki 80.?.?.?

Reakce na 242770

Podstata článku, na který reaguji, je jinde. Neřeší se zde problém, která část Izraelitů jsou Židé, od kdy se tak nazývají a která část či kmen... a pod. Ví se, odkud semitské kmeny pocházejí, či která část Asie je jejich pravlastí.
Podstatou jak článku, tak i mého příspěvku je skutečnost, že křesťanské církve líčí Boha jako něco zvrhlého. Moje vnitřní já, můj charakter takového Boha odmítá, bez ohledu na to, zda je či není.

242779

28.4.2011 12:56

RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:

Lin 85.?.?.?

Reakce na 242779

S posledním odstavcem se ztotožňuju.
Jen doplním, že nejen křesťanské církve. On už Jehova je velice krutý bůh, který vyžaduje krev a lidské oběti, často žádá i vlastní děti věřících. Rebelů se zbavuje lstí a vraždou. své "poddané" učí, že zbavit se svých nepřátel jakýmkoliv podlým činem je "službou bohu". A k tomu jim dává své požehnání formou "vyvolenosti".
Četba Genesis je hororovým zážitkem, kde se to hemží vraždami, bratrovraždami, otcovraždami, smilstvem, incestem, magií, lží a klamem. Manželé prodávají své ženy jiným mužům, jiní manželé jsou zabíjeni, aby další muž mohl "mít" jejich ženu.
A to všechno je nám předkládané jako "boží linie" dědiců země.
Křesťanství (v té formě, která je nám dneska předkládaná) je postavené hlavně na "nutnosti utrpení" = čím víc trpíš, tím víc tě bůh miluje. Takže opět - bůh si žádá lidské oběti, ovšem tentokrát sofistikovaněji - neslibuje zemi zaslíbenou, ale letenku rovnou "nahoru". Církev, která byla schopná vraždit své kněze poté, co "ustanovila" celibát, zákonné manželky kněžích upalovala jako čarodějnice a jejich děti prodávala do otroctví, nikdy nemůže být i "mou církví".

242795

29.4.2011 1:22

RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:

Latinec 134.?.?.?

Reakce na 242779

>Podstata článku, na který reaguji, je jinde. Neřeší se zde
>problém, která část Izraelitů jsou Židé, od kdy se tak
>nazývají a která část či kmen... a pod. Ví se, odkud
>semitské kmeny pocházejí, či která část Asie je jejich
>pravlastí.

Vice jak 80% dnesnich Zidu/zidu (spravne judaistu, bud nasledovanim Talmudu, ci potomky te diversity, ktera kdy Talmud nasledovala) jsou chazarskeho puvodu. Ti kteri jsou secteli, a obdareni selskym rozumem, jsou si tohoto pro NWO nepohodlneho, politicky nekorektniho faktu, vedomi. Presto relativne velmi malo vi, ze judaismus (tj. farizejismus, ci "traditions of elders" ktere Jezis Kristus tak napadal a odsuzoval) byl kratce pred Kristem, a pak v prvnich stoleti po Kristu nainstalovan na nejruznejsi druh lidi. A to NE-isralitickeho puvodu. Par prikladu: Kolem 135 BC, dobyti Edomu Yochananem Hyrcanusem, anexace Edomu k Judei, a konvertace Edomitu na judaismus. V prvnim stoleti AD konvertace Adiabenskeho kralovstvi (kralovna Helena) v Mezopotamii na judaismus. V 6.stoleti AD konvertace Hymiaritickeho kralovstvi (dnes jizni Jemen) na judaismus. Kolem doby Krista, konvertace mnozstvi populace ve stredomorske oblasti (vcetne mnozstvi Rimanu, proto Cesar nastoupil do Judei, aby tomuto trendu, ve strachu o svoji moc, zabranil) na judaismus. Mezi 6-9 stoletim AD konvertace berberskych kmenu Severni Afriky na judaismus. Konecne v 8. stoleti AD konvertace nasich oblibenych a dodnes tolik obdivovanych Chazaru na babylonsky Talmudismus (v te dobe plne pod kontrolou rabinatu, sidlo v Babylonu). Vetsina jmenovanych "zidu" mela a ma se Semity, a Israelity, asi tolik spolecneho, co maji dnesni US Afro-Americane, ci US mestizove, spolecneho s Anglo-Saxony.
Pura vida

242828

30.4.2011 21:22

RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:

baki 90.?.?.?

Reakce na 242828

Já s Vámi pane Latinče sice souhlasím, ale nevzpomínám si, že by se tento problém řešil v "Písmu svatém". To končí "skutky apoštolů" a epištolami. Křesťanství je postaveno na "Starém a Novém zákonu", židovské náboženství pouze na tak zvaném "Starém zákonu". Na těchto základech tyto víry a tato náboženství vznikla, o nichž je ve článku řeč. Vaše vysvětlení, jak se některé víry rozšiřovaly během následujících století je nad rámec článku. Je k tomuto celá řada odborných knih a pojednání, které můžete studovat v libovolných knihovnách. Ale ještě jednou opakuji, Váš příspěvek nezakládá žádné poznatky o vzniku jakékoli víry. Snad jedině islámu, jehož základy víry byly stanoveny Mohamedem až ve středověku.

242923

30.4.2011 23:39

RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 242923

..To končí "skutky apoštolů" a epištolami. ...jakto?

242936

1.5.2011 11:15

RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:

baki 90.?.?.?

Reakce na 242936

Je to prosté. Po skutcích apoštolů, epištolách a po Janově vidění následuje v písmu svatém obsah, mapy, vysvětlivky a pod. Na jejich základě již žádná víra ani náboženství nevznikla.
Pouze v katolické církvi jsou ještě "doplňky svatých otců (papežů)", po případě "životy svatých". Ovšem ty jsou specifické zvlášť pro každé náboženství, - neplatné v jiných náboženstvích.

242959

28.4.2011 20:19

RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 242741

Baki naprosto s Vámi souhlasím. Jenom mně děsí myšlenka, že byste se mohl v závěru mýlit. Co když Bůh takovou povahu fakt má ? No ale také pevně doufám, že nikoliv. [mrknutí jedním okem]

242812

27.4.2011 12:42

Plná pravda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

plne suhlasim. Dakujem, ze si robite osvetu.

242748

27.4.2011 14:48

Vira

martas300 68.?.?.?

Vira je něco co ma člověk v sobě,a na to nepotrebuje zadnou instituci,která by mu vysvětlovala kdo je bůh a kde v nej věřit.
S článkem plne souhlasím,již proto ze alespoň zde v US se stal z viry busines.Úžasný pohled na všechny ty právníky a doktory,ale i obyčejné lidi,kterym se v autech na zrdcatkach houpou krizky a kazdou neděli najedou do místních kostelů, aby si tam navzájem namlouvali jaci jsou bájecni křestani.Kazdej pak pravidelne odvede nejakej ten desátek,aby stvrdili svou příslušnost k davu.A kostel si pak v klidu nakoupí zase nejaký pozemek či nemovitos,a nezaplatí ani cent na daních.Do toho občas některý z božích kazatelů zprzni malého chlapce,aby se to vzápětí zametlo pod koberec.

Nevím jak jina náboženství,ale u toho křesťanského je nádherné vidět zásadní nepochopení a prekrouceni Ježíšova učení.

242753

27.4.2011 15:46

RE: Vira

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 242753

Každé učení musí být zákonitě v určitý moment překrouceno. Každý z proroků ať již mluvíme o Abrahámovi, Ježíšovi nebo třeba o Mohamedovi kázal proti modlářství a o víře v jediného boha skrze vlastní nitro. Každé náboženství v návaznosti na své proroky však časem přešlo na uctívání model resp. knih, symbolů, kněžích a rituálů čímž se zprotivilo původní a zásadní myšlence učení všech zmíněných proroků. Pokud existuje nějaká "těžko pochopitelná" entita nad námi tak ji nelze interpretovat. Je těžké dokonce interpretovat i to co poznáme skrze naše smysly natož to co je "neviditelné" a těžko popsatelné (pokud TO něco vůbec existuje). Proto logicky v každé církvi dochází k neustálému procesu zkreslování původního poselství a toto zkreslování je účelové s cílem zachovat MOC církve jakožto nositele myšlenky. Změnit tento proces NELZE. Dokud budou církve existovat budou se vždy vzdalovat duchovnímu smyslu jakéhokoliv poselství a budou vždy překrucovat a zneužívat základní principy toho na čem vznikly. Nenadělá s tím nic dokonce ani upřímná snaha některých jedinců v církvích usilujících o návrat k fundamentu. .... Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky .. navíc když je ta řeka po staletích již dávno vyschlá a na jejím místě je nehostinná poušť [cool]

242756

28.4.2011 5:46

RE: Vira

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 242753

Mas recht , cela ta pedofilni inkvizice ktera vymejva lidem mozky by si mela zastrcit bibli, desatero i s tim vlasatym hippanem z krize uz konecne do toho otvoru na konci zad. To co je napsano v Satanskym devateru by inkvizici i ve Vatikanu zavrelo huby na hodne dlouhou dobu........ 1)Satan znamena ukajeni choutek nikoliv odrikani! 2)Satan znamena zivouci existenci, zadny spiritualni bachorky! 3)Satan znamena neposkvrnenou moudrost, nikoli pokrytecky sebeklam! 4)Satan znamena laskovost k tem kdo ji zasluhuji, nikoli lasku vyplytvanou na nevdecniky! 5)Satan znamena pomstu, nikoliv nastaveni druhe tvare! 6)Satan znamena odpovednost, nikoliv peci o psychycky upiry! 7)Satan znamena cloveka jako pouhy zvire, mnohdy lepsiho,mnohem casteji vsak horsiho nez ti, co kraceji po ctyrech, cloveka jenz se diky ,,bozskymu duchovnimu a intelektualnimu vyvoji,,stal tim nejzkazenejsim zviretem! 8) Satan znamena vsechny takzvane hrichy, jelikoz vedou k fyzickemu, mentalnimu nebo emocnimu uspokojeni! 9)Satan je nejlepsim pritelem, jakeho kdy cirkev mela, jelikoz ji po cela ta leta pomahal udrzovat v chodu! [chechtot]

242785

3.5.2011 6:44

RE: Vira

baki 80.?.?.?

Reakce na 242785

Nezbývá mi, než podpořit "satanské devatero". Zdá se mi moudřejší, než křesťanské desatero.

243214

3.5.2011 22:57

RE: Vira

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 243214

nejlepší ze satanismu je zásada, nikoho si nevšímej, a když ti něco může přinest prospěch a nebudou svědci urvi co můžeš. A když s někým nesouhlasíš a je to v lukách (beze svědků) zabij ho. Dost dobré a hodně lidí se tím hledí řídit, jenže vychází to jen těm prvním. Pecinovi to nevyšlo [chechtot] [chechtot] [chechtot]

243282

28.4.2011 13:23

RE: Vira

Lin 85.?.?.?

Reakce na 242753

Víra není totéž co náboženství. i I bez "stranické knížky" přihlášení se k nějakému náboženskému uskupení může být člověk věřící, žít podle božích zákonů a v souladu s nimi. Bývá běžnou praxí, že členové náboženských spolků pro samotné uctívání náboženství Boha nevidí.
Podle svých zkušeností můžu napsat, že horliví vyznavači náboženských směrů jsou lidé bez vlastní vůle i sebeúcty. Neumějí v životě stát bez nějaké pomocné berličky, pořád je cosi nutí "zašťiťovat se vyšší autoritou", aby sobě dodali hodnotu. Ovšem... jejich "guru" jim ale nikdy neřeknou, že pouhé "přihlášení se" nestačí. Že je to jen první nesmělý krůček, nikoliv poslední krok.

242798

29.4.2011 5:38

RE: Vira

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 242798

Asi pred 14 dny me na ulici obtezovali 2 Jehova witnesses a vnucovali me naky nabozensky pamphlets ktery jsem slusne a durazne odmitnul! To se vopakovalo 3x a protoze s mym metrakem vahy nejsem zadnej drobecek jsem do toho zabednence kterej byl uz jak vred na prdeli s tou jeho demagogii a furt se me stavel na tom zuzenym fleku na chodniku do cesty strcil tak kdyz ten ignorant virou oslepenej nereagoval ani na FUCK OFF, ze ulit z cesty jak papir! Vubec se nedivim kdyz cas vod casu Jehova Witnesses dostanou prez drzky, ja bych tomuhle Jehovovi v ten moment za jeho viru jak lezel na tom chodniku snad dokazal ukopnout kotrbu u samy prdele jak me dokazal nasrat!

242831

27.5.2011 22:39

RE: Vira

holohlávka 87.?.?.?

Reakce na 242798

Reaguji na "horliví vyznavači náboženských směrů jsou lidé bez vlastní vůle i sebeúcty. Neumějí v životě stát bez nějaké pomocné berličky, pořád je cosi nutí "zašťiťovat se vyšší autoritou", aby sobě dodali hodnotu".
Myslím, že házení všech do jednoho pytle není správné. Podívejte se na české dějiny (np. boje mezi stavovskými pány a katolíky), ale vlastně i světové dějiny. Najdete myslím spoustu významných osobností, kteří berličku nepotřebovali, měli silnou vůli a někdy dokonce přemrštěný pocit sebehodnoty.
To že dnes stále je tolik křesťanů lze přičíst z části těmto historickým kořenům.

244919

27.4.2011 19:18

Autor je trochu popleta.

Vodník 94.?.?.?

Zaprvé by si měl uvědomit, že Starý zákon je Slovo Boží stejně jako Nový, je nedílnou součástí Bible a označovat ho za „knihu krve“ je bludařství Markiónovo; připodotýkám, že ani já SZ dobře nerozumím, ale takový odsudek si nedovoluji.

Dále: v NZ je psáno, že Bůh bude uctívám kdekoli, nejen v Chrámu. To samozřejmě platí! Křesťanství nezná žádnou „povinnou pouť“ jako je třeba pro muslimy hadž. Křesťané jezdí do Israele (ale i do Egypta, Řecka nebo Říma) proto, aby navštívili svatá místa, ze zájmu nebo zvědavosti, ovšemže s nadějí, že je ta návštěva i duchovně posílí. Stejně to dělají i buddhisté nebo hinduisté. Vzhledem k tomu, že tyto zájezdy organisují i církve, myslím, že dobro, které tím člověk získá, je větší než zlo, které způsobí tím, že podpoří israelský apartheid.

242771

27.4.2011 21:05

RE: Autor je trochu popleta.

abc 188.?.?.?

Reakce na 242771

V prvom rade aj pisatel článku nerozumie Biblii. Základom nepochopenia je vytrhnutie myšlienok z kontextu.Najposlednejší z Ježišových bratov žijú ešte stále dnes medzi nami na zemi a sú to poslední z vládneho zboru nebeskej vlády nad zemou,korá je jedinou nádejou na lepšiu budúcnosť ľudstva. Kto im chce pomôcť, môže sa k ním pridat v celosvetovom hlásaní dobrého poselstva o Božom kráľovstve. Ruku na srdce, kto z vás, ktorí tu hlásate svoje evanjelia to dokáže?

Ďalej, keď sa Ježiša spýtala Samaritánka, kde je správne uctievať Boha, či v Jeruzaleme alebo v Samárii? On jej na to odpovedal, ani v Samárii ani v Jeruzaleme, lebo Boh hľadá takých ctieľov, ktorí ho budú uctievať v duchu a pravde. A ten čas nastal Kristovým prvým príchodom a trvá dodnes. Takže ruku na srdce, kto z vás čo tu prispievate svojimi názormi uctiievate Boha v duchu a v pravde? Väčšine vyhovuje modlárske uctievanie v kostoloch, o ktorom sa Ježiš vyjádril, že je zbytočné, lebo je zbavené moci Božieho ducha a Pravdy Božieho slova. To osobitne platí na modlárských pútnikov do Jeruzalema.

Praví kresťania oslávili najväčšiu spomienkovú slavnosť na Ježišovu smrť tzv. Pánovu večeru v deň prvého splnu po jarnej rovnodennosti podľa židovského kalendára 14. Nisana /17.apríla 2011/, presne tak ako to robili predtým židia, ako spomienku na veľkú noc, keď boli oslobodení z otrockého zajatia v Egypte. Ježišovou výkupnou obeťou budeme oslobodení z najhroznejšieho otroctva z dedičného hriechu a smrti.

Odpadlícke kresťanstvo v roku 325 n.l., aby sa odlíšilo od kvartodecimánov, ako posmešne nazývali pravých kresťanov, presunulo každoročnú pripomienku , na prvú nedeľu po jarnej rovnodennosti. Tým , že nepochopili duchovný význam Ježišovej obete zbavili Božie slovo moci , dali do rúk účinnú zbraň všetkým svojim odporcom. Ale po pravde, čo iné by se očakávali od falošného kresťanstva, kterého bohom je Boží odporca? Tak sa mu podarilo zneužiť nevedomosť veriacich, ktorí sa nedržia posolstva Biblie, ako aj ich odporcov, ktorí Bibliu nečítali alebo jej neporozumeli.

Najúčinnejšií spôsob ako zaútočiť na Boha je znevážiť jeho Slovo Bibliu. Ježiš sa aj za takýchto ľudí obetoval a modlil sa k Bohu slovami“odpusť im lebo nevedia čo činia“.

242775

28.4.2011 13:09

RE: Autor je trochu popleta.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 242775

Eh... "dědičný hřích"... Vy tomu skutečně věříte? [smích] Že člověčí zárodek je už od početí zatížen něčím jako "dědičný hřích"?
Pokud jsem četla dobře, v Bibli je cosi, že byl jen Adam s Evou a ti dostali příkaz "milujte se a množte se". A jak by se jim tento příkaz podařilo splnit bez onoho "dědičného hříchu" - to je mi záhadou... [smích]

242797

28.4.2011 13:40

RE: Autor je trochu popleta.

martas300 68.?.?.?

Reakce na 242797

Dědičný hřích ?
Ve starém Sumeru,odkud mimochodem byl příběh v Genesis převzat,věřili ze lidstvo stvořila rasa mimozemšťanů genetickou manipulaci.Samozřejmě slovo geneticky nebylo v té době použito a mimozemšťané byli bohové kteří přišli na Zemi z nebes.Mnoho badatelů se domnívá,ze dědičný hřích by mohl byt pravé ten geneticky zásah do naši DNA.Za sebe mohu říci,ze me to zní logicteji než jak je dědičný hřích interpretován dnes.

242800

28.4.2011 14:30

RE: Autor je trochu popleta.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 242800

neni nad to balit veci do vedeckych pojmu...soustat s bohem (bohyni) = geneticka manipulace...
...geneticky se manipulujeme kazdy den, to je proste zivot, stejne jako verit ze jsem buh, nebo bozi dite, nebo bozi produkt, jak je libo...
s tim hrichem to je uz ciste psychicka manipulace, nejlepe to jde pres city

242801

28.4.2011 20:16

RE: Autor je trochu popleta.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 242800

No ono neposkvrněné početí Marušky panny z Ducha svatého je také vlastně genetická Boží manipulace.

242811

28.4.2011 20:03

RE: Autor je trochu popleta.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 242797

Lin, dědičný hřích není pohlavní styk. To se ani nikde v Bibli neříká a netvrdí. Adam s Evou zhřešily tím, že jedli ovoce /nikoliv jablko/ ze zakázaného stromu poznání dobra a zla.
Co já vím, tak slovo hřích je staromódní výraz pro "cosi" co člověka odděluje od možnosti jej /Boha/ vnímat. Vnímat více méně nezkresleně. To podle křesťanů už je dané od početí.
Jinak naprostý souhlas se vším co jste napsala.
Také je velice těžké tvrdit, že katolíci, protestanti, letniční, anglikáni, charismatici, luteráni atpd, mají či nemají pravdu. Už jenom to, kolik je výkladů a od počátků křesťanství se rozpory spíše zvětšují.
Ke čtení Bible musí mít člověk chuť a odvahu se na ni dívat vlastníma očima a nebát se být kritický. Kdyby nic jiného, tak alespoň snad neskočí nějakému "Fandovi" na špek.
Jó a v úvodu článku je biblický citát. Latinec odpustí, ale někteří křesťané jej vykládají tak, že těmi bratřími Kristus nemyslí bližní, ale opravdu bratry po krvy. Rodově a etnicky. No a jákého, že etnika Bůh do lidského těla vstoupící, byl? [mrknutí jedním okem]

242809

28.4.2011 22:08

RE: Autor je trochu popleta.

Lin 80.?.?.?

Reakce na 242809

Teď jsem dopsala odpověď a ona se mi někam ztratila. Takže - znovu (a jen doufám, že to tu nebude 2x).
Děkuju za vysvětlení, to jsem opravdu nevěděla. Takže něco jako "emancipace člověka"? Vlastní cesta a možnost páchat dobré i zlé skutky? Schopnost rozeznat je od sebe? Vidíte, já si myslela, že jde o "poznání své nahoty" (ve smyslu tělesnosti) ... [oči v sloup]
Snad vás neurazím, když trochu odlehčím. Pokud přece jo, předem se omlouvám, nechci nikoho urážet.
Adam se mi jeví jako ne moc povedený prototyp. Možná byl už Stvořitel unavený. První jeho žena Lilith ho nechtěla, nezaujal ji, byl pro ni příliš těžkopádný a odmítla se mu podřídit. Druhá žena z jeho žebra ho zas dostala do dědičného hříchu (a tím celé lidstvo). Trouba Adam nejen že snědl nabízené, ale ještě před Stvořitelem hlásil "to já ne, to ona". [oči v sloup] Nějak se to stvoření vymklo, ne? [smích]
Prostě mám noho otázek a žádné odpovědi. Třeba na to, kde se vzaly různobarevné rasy, když prvotní pár byl jeden. Spíš věřím pramenům, které mluví o čtyřech základních rasách obyvatel Země a páté - té, která byla "stvořena".

242817

28.4.2011 22:47

o víře a církvi

leimas 88.?.?.?

No tady se sešel výkvět ducha. Vážená učená společnosti a co tak, si všimnout i nějakých pozitiv. Především, že křesťanství definitvně odňalo božství vladaři? V době předkřeťanské mohl vládce doslova cokoli, například křížit otrokyni s prasetem (Petronius a to nebyl ani vladař)nebo stahovat lidi z kůže apd. To konec konců mohl podle historiků již pán na úrovni patricia, konkrétně každý majitel otroka. Ohromná doba[chechtot]. každému ji přeju. K Bibli. Lidské oběti Bůh odmítá už ve Starém zákoně a Kristus odmítá oběti jakékoli, kromě vlastního pohodlí.
A základní otázka, proč ji kdosi napsal kanonizoval a dva tisíce let ctil jako zákon, který nemůže být měněn. Že byl obcházen mnoha zločinci, v komžích i hermelínu je druhá věc a náš národ s tím má své zkušenosti. Když se Jan Hus ozval, že mocní nectí bibli, zamordovali ho, ale to není postatné. Důležité je, proč bibli tak dlouho respektovali? Jediná odpověď je a použiji bonmot houslového virtuoza p. Šporcla " asi proto že to potřebovali". Trochu to rozvedu. Starý Řím měl nejsilnější armádu tehdejšího světa, nejpropracovanější státní správu a finančnictví na úrovni dneška, (také uměli dělat peníze ze vzduchu a obchodovat s dluhy a úroky. A stejně jim to nebylo nic platné, propadli se do marasmu a bídy doslova vlastní vahou. Římští mladíci se víc oddávali hrám a homosexualitě než rodině, nebo obraně země a zákona. O práci ani nemluvě. Řím prakticky nic nevyráběl ani nepěstoval, všechno dovážel. Nepřipomíná vám to něco? Uvědomili jste si vůbec, kdy byla Bible kanonizována? nepřipadá vám divné, že na konci římského impéria? Podle mne tam shrnuli veškeré ponaučení z "krizového vývoje"[velký smích] [chechtot] . které měli k dispozici. Ponaučení pro vlastní i budoucí. A že to zabalili jako slovo boží, je logické, nechtěli aby si kdejaký trouba, který se zrovínka dostane k moci dělal co si zamane a přepisoval zákony podle toho co zrovna ukradne. Konec, konců nechoďme daleko, pustme si televizi. Kdo má rozumu víc než řídící jednotka myčky nádobí musí vidět, že bible a celá křesťanská víra je o hodně lepší než všechny alternativy které se dnes nabízejí. A navíc je tu pořád Mt 7-6.
PS: Víte že v červnu vzpomeneme bitvy u Ustí n. Labem? Cca 60000 tisíc Sasů a jejich spojenců zaútočilo na 25000 České husitské vojsko. Výsledek byl úžasný 19 padlých Čechů z toho jeden významný pražský měšťan a proti tomu 15000 mrtvých Sasíků a jejich spojenců. Z toho 7 hrabat a 13 korouhevních pánů.
Přeju hezký večer.

242822

29.4.2011 0:41

RE: o víře a církvi

Lin 80.?.?.?

Reakce na 242822

No...ono hledat pozitiva není zrovna lehké, i když skutečně nějaká existují. Jako na všem.
Křesťanství že odňalo "božství" panovníkům? Ale civilizace není jen o Římu nebo Egyptě. Spravedlivější by bylo napsat, že odňalo v některých kulturách. Pokud zůstaneme u vašeho tvrzení, pak je dobré podotknout, že sice panovníkům bylo božství odňato, ale střelhbitě byl ustanoven zástupce boha na zemi, který "z boží vůle" jmenoval za panovníka kdekterého idiota. A praktiky těchto "z boží vůle" se moc nelišily od praktik těch "božských"... Dá se jich najít dost. Vlastně - i kdekterý papež měl v tomto ohledu máslo na hlavě.
Píšete o Římu a jeho "situaci" v posledních dobách před zánikem. Dost ot připomíná naši dobu. A jelikož je naše západní civilizace většinově křesťanská (bez ohledu na církve), tak to "poučení z vývoje" moc nevychází, žejo?
A husité.... no... tady bych jako "argument pro křesťanství" moc nebrala. "Svatá stolice" totiž husity vůbec v lásce nemá. Zajímavé, že obě církve vyznávají stejnou Bibli... Takže to svědčí o tom, že "slovo boží" má několik rozdílných výkladů právě od "rodných" - tj. od křesťanů. Tak co vlastně chtějí předávat, když sami nemají jasno a hádají se (nesnáší) mezi sebou? Ani po 2 tis.letech se neuměli sjednotit. To je důsledek působení církví - a neštěstí pro víru.

242825

29.4.2011 20:53

RE: o víře a církvi

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 242825

západní civilizace si už před pár desítkami let našly jak jiného boha, tak jiné náboženství, Novému božstvu přinášíme největší oběti včetně krvavých a lidských. Ten bůh se jmenuje "zisk" a povinně věříme v peníze, to už by mohl vidět každý kdo není slepý. Mohl jenom že nechce. Peníze mají pozici božstva, nesmí se napodobovat, ani zobrazovat a každá lumpárna ve jménu zisku je povolená. Žádný kout přírody není dost hezký, aby pro penize nebyl zničen, pro peníze se obětují životy nejen mužú, ale i žen a dětí. Nikdo nad obětovanými ani nezapláče. Pro peníze je vše dovoleno. Bando pokrytecká, máte ty zvěrstva kolem sebe každý den, ale vidět je nechcete, zato na křesťanství hledáte mouchy i tam kde je děláte sami.
A co se poučení týká to je každého osobní věc, kdo se chce poučit ten se poučí, je psáno "nikdo není tak slepý jako ten kdo nechce vidět.
Křesťanství navíc ukazuje pouze cestu.. "miluj bližního svého jako sebe sama... Kdo to chce naplňovat naplňuje, kdo nechce je to jeho chyba nikoli křesťanství. A nemá se ke Kristu hlásit. To byla podstata husitství, šlo o to, že panovník z Boží vůle (ale i vrchnost) je povinen ctít Kristovo učení a každý človek ho může podle Bible soudit. Ale nemám chuť zrovna toto rozebírat (Mt7,6). Jde i o to čím křesťanství nahradit. Už teď uctíváme jako nejvyšší ideál "zisk" Co příjde dál Francouští osvícenci slibovali vládu rozumu vyrostla jim gilotýna [chechtot]. Bolševici slibovali mír půdu a práci pro všechny vyrostly jim gulagy a hromadné hroby. [velký smích] [velký smích] [velký smích].

242868

29.4.2011 22:11

RE: o víře a církvi

martas300 68.?.?.?

Reakce na 242868

Už to zde psala o kousek níže Lin,nikdo zde nekritizuje křesťanství jako takové ,ale církev,takže než začnete někoho nazívat pokrytcem,raději si pozorneji přečtete komentáře.

242871

30.4.2011 15:37

RE: o víře a církvi

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 242871

V souladu s pravidly českého pravopisu nažývám pokrytcem jednoho pokrytce. Dvojici pokrytců pak oslovuji vy dva pokrytci, bandou pokrytců nazývám množinu více pokrytců. A mám rád lidi schopné číst s porozuměním. Pochopil? Nepochopil? [velký smích] . Nevadí [chechtot].

242904

30.4.2011 21:14

RE: o víře a církvi

Lin 85.?.?.?

Reakce na 242904

Bylo to nutné? Takhle škodolibě se smát? Sám jste se uklepl ve slovu, to se stává - dokonce i to, že člověk pokope gramatiku. Stává se mi to taky, protože se víc soustředím na myšlenku a píšu rychle, aby mi neutekla.
A ono "než budete nazývat pokrytcem" bych napsala taky - i když jsem pochopila, že onou bandou myslíte nás tady (to je snad jasný, že banda není jeden člověk). "Nazývat někoho pokrytcem" ve smyslu napsané věty je pochopitelné, význam se nezměnil, není to zavádějící a jako chybu bych to neviděla.
Možná dobře, že jste se takhle "projevi". Potvrdil jste mi mou dlouholetou zkušenost s "takyvěřícími". Posměvační, zákeřní, bez velkorysosti a nadhledu. "Duši Králů v nich nehledej...".

242922

30.4.2011 23:20

RE: o víře a církvi

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 242922

Ale Lin, pláčeš dobře, ale na špatném hrobě. Zeptej se martys, jak přišla na to, že bandou pokrytců myslím zrovínka Tebe jedinou.[chechtot] Na to, jak jsi Ty pochopila, že bandou pokrytců myslím všechny ostatní tady, se tě ptát nebudu, protože Ty jsi to ani tak nepochopila, jako jenom napsala. A napsala jsi to proto, abys ses cítila jako týmový hráč. [velký smích] Ten trik není nový ani neznámy. Tou bandou pokrytců, když už to chceš vědět, myslím jenom některé tady, ale rozhodně všechny ty, kteří na víře a zbožnosti vidí kdejakou nedokonalost a kaz, ale na sobě nic špatného nevidí. Ty kteří tahají křivdy z dávné minulosti, včetně různých banalit, ale zvěrsta dnešní doby vidět nechtějí. (Mt 7,3-5). Ale to Tě mohlo napadnot i samotnou, výroková logika se bere ve čtvrtých ročnících středních škol. [velký smích] No ale to nic,to není důležité. Lin když už sis o to ale řekla, tak pověz na rovinu svůj názor humanitární bombardování. Na bránění lidských práv raketami, na export demokracie na křídlech B-52. Na reformy, které docela reálně udělají věštšině lidí ze života peklo na zemi. Vím že nad tím občas přemýšlíš, protože si některé Tvé příspěvky pamatuju, tak to srovnej to s vírou v Boha a Ježíše Krista a napiš vlastní názor, zatím jenom prskáš jako malá holka. Přeju Ti hezkou neděli. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

242932

3.5.2011 17:28

RE: o víře a církvi

Lin 80.?.?.?

Reakce na 242932

Eh... na tenhle "sofistikovaný" příspěvek jsem přišla až nyní, takže - reaguju se zpožděním.
Pane Zbožný (doufám, že jste mužského rodu), jestli dobře chápu, naznačujete mi, že jsem zároveň i "martas" a povídám si tu sama se sebou? [smích]
V tom případě vašemu "psychologickému rozboru" moc radost neudělám, když napíšu, že - nejsem... Dycinky Lin, pane Zbožný.... dycinky. Před nedávnem tu kdosi psal o vztazích k nicku - a já patřím k těm se "zvláštním vztahem", víte? Neměním a jsem na něj dokonce žárlivá, takže nepůjčuju a ani ho ve virtuálnu nesvlíkám. Navíc jsem si doteď myslela, že "martas" je kluk - jako Martin, Marťas. Vy ovšem myslíte, že je to holka, já vám to brát nebudu. Máte možnost si ověřit u editora. Mám tu registraci. A neřiďte se stále heslem "podle sebe soudím tebe", protože opravdu existují lidé, kteří nicky měnit nechtějí a ani nemusí, protože dokážou diskutovat sami za sebe a za své názory se nestydí. A pak také píšete cosi, čemu moc nerozumím... Prý mám psát vlastní názory. No vidíte - a já si celou dobu myslela, že zrovna to dělám... [smích]
Možná vám ani nedochází, že zdejší prostředí je trochu jiné, než to (dnes už zrušené) novinkové, blogové. Odtud se asi známe, ne? [smích] Byl tam jeden takový pan Zbožný, který pod články M.Očadlíka o Palestině přímo perlil. Dokonce viděl jedinou možnou cestu ke spáse světa v jeho celkové deislamizaci a pokřesťanštění. No - a samozřejmě... Očadlík a všichni, kteří měli podobné náhledy na věc jako on, byli podle vás nacisty a Izrael tím jediným, kdo strašně moc trpí. Jestli jste to vy, pak, samozřejmě, vaše názory a naše vzájemné "debaty" moc dobře pamatuju.
A tykáme si? Že o tom nevím...[oči v sloup] Má zásada ve virtuálnu je vykat, protože jak praví klasik - hůře se říká VY vole než ty vole. Také přeju hezký úterý - ovšem bez oné jedovatosti, vám vlastní. [smích]

243262

3.5.2011 22:01

RE: o víře a církvi

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 243262

Ale Lin, či to pořádně, nic takového Ti nenaznačuju, jenom jsem chtěl, abys trochu přemýšlela, ale nějak se nedaří.( PMT?) Tak si to všechno ještě jednou přečti a přijdeš na to, že jsem o Tobě jako o pokrytci nikde nepsal, ani jsem to nenaznačoval, proto jsem Tě také odkazoval na martase, ať Ti on vysvětlí jak na to přišel a já to s ním pak případně rozeberu. Tak že tady jsem Ti vyřešil jeden problém. Dál to vezmu sice po pořádku, ale od konce. Lidem pod nickem, pseudonymem, či přezdívkou jsem tykal vždy a všude, tak mne to jako malého sami učili a nemám v plánu na tom nic měnit. A také nečekám, že mi tady kdokoli bude vykat. Je Lin Tvoje pravé jméno? Úctu pak oslovenému projevuji velkým písmenem v zájmenu. Toho sis určitě všimla. Inspiroval jsem se v angličtině, Angličan vyká i svému psovi a vykal by ji i praseti, kdyby ho pojmenoval. To mi dojde ujeté. Jediný komu Angličani tykají, je Bůh, tak to ber, že na tom vlastně vyděláváš.
Ta Martas, nebo ten Martas, no doufám, že se neurazil, ale mně se zdála ta Marta_S jako přirozenější, věř tomu, že víc jak vteřinu jsem nad tím nepřemýšlel, tak důležité to zase není.
Když nerozumíš co myslím vlastním názorem, tak mi odpověz na tyhle otázky.
Co si myslíš o zabíjení lidí pod záminkou demokracie a lidských práv.
Zatěžovat tě připravovanými reformami a Kalouskovými bonmoty evidentně nemá smysl, protože asi opravdu nevíš která bije. Kolik ti vlastně je? Tipl bych si tak sedmnáct, možná víc, ale rozhodně ses nikdy nemusela starat o sebe ani o druhé. Tak, že při vší úctě, nemá smysl, bavit se s Tebou o životě. Ale píšeš jinde, že máš přítele či kamaráda u chemiků, jestli vojenských, tak bys mohla vědět, jak si s vojáky a veterány zvlášť současná vláda vytírá zadek. Oni se tím až tolik netají. Tak co soudíš o takovém jednání. A protože ses vyjadřovala k tématu jaderného úderu na Evropu, tak jednu radu, najdi si ještě kamaráda u rozvědky či kontrarozvědky a on ti dřív či později prozradí, že připravit větší teroristický útok, aniž by o tom aspoň „jedna významná centrála“ věděla a podporovala „to“ nejde. Jsme sledovaní doslova na každém kroku. O všech významných akcích teroru v Evropě „věděli“ a když málo, tak jim v tom aspoň nebránili. Výjimka snad byl Londýn, kde byly použity výbušniny namíchané z běžně dostupných chemikálií, ale koncentrovaný peroxid už u nás ani jinde v Evropě neseženeš. Hned by tě měli v hledáčku. A to ostatní, nevím kdo je Očadlík a přiznám se mne zajímá, stejně málo jako Izrael a Palestinci dohromady, lidé kteří si dělají vzájemně peklo nejsou moje krevní skupina. Tys chodila na novinky? No nevím co Ti říct, aby to nebylo kousavé. Tak aspoň „Gratuluji k povýšení na Zvědavce“.

243278

4.5.2011 7:43

RE: o víře a církvi

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 243278

l.leimas, jak jsi přišel na to, že se v angličtině vyká všemu možnému? viz:
>Inspiroval jsem se v angličtině, Angličan vyká i svému psovi a vykal by ji i praseti, kdyby ho pojmenoval. To mi dojde ujeté. Jediný komu Angličani tykají, je Bůh, tak to ber, že na tom vlastně vyděláváš.
---
Právě naopak. Jediné rozlišení pro vykání v angličtině je oslovení osoby "pane", "paní" a "slečno" (Mr., Mrs. a Miss).
Oslovuješ-li osobu křestním jménem, znamená to automaticky tykání. Při obchodním jednání si lidi dávají na jmenovky téměř výhradně křestní jména, takže si všichni tykají a proto tykáš i prodavačkám v obchodě. Pašíkovi si můžeš při studiu angličtiny klidně vykat doma i na ulici i když se to zdá být opravdu ujeté. Když ovšem hulíš trávu, tak je to nakonec jedno. Pašík si na to zvykne. Ruku na srdce, že ty někdy trpíš slovním průjmem? [oči v sloup]

243316

4.5.2011 8:07

RE: o víře a církvi

l.leimas 93.?.?.?

Reakce na 243316

Druhá osoba jednotného čísla (Ty) je pro mne druhá osoba jednotného čísla. A tu angliština pořád má jenže ji používá velmi zřídka. Druhá osoba osoba čísla množného (Vy) je druhá osoba čísla množného. Chápeš? A teorie o tom jestli používání druhé osoby čísla množného (Vy) je vlastně tykání (Ty), bych považoval za opravdový slovní průjem. Angličtina jako taková navíc žádné tykání a vykání nezná, užívá pojem "prvními jmény" tedy "křestními" a ten si běž řešit někam jinam.

243318

4.5.2011 8:52

RE: o víře a církvi

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 243318

>Druhá osoba jednotného čísla (Ty) je pro mne druhá osoba jednotného čísla. A tu angliština pořád má jenže ji používá velmi zřídka. Druhá osoba osoba čísla množného (Vy) je druhá osoba čísla množného. Chápeš?
-----
Ne, nechápu...ale nechme toho učení, jsme s tím OT.
[velký smích]

243321

4.5.2011 22:44

RE: o víře a církvi

Lin 80.?.?.?

Reakce na 243278

Nebudu se s vámi dohadovat, protože je to k ničemu. Zbytečná ztráta energie. Vypisovat odpovědi na vaše otázky, co si myslím o tom či tom, také nemusím. Napsala jsem tu příspěvků víc než dost a k různým tématům = můžete si to najít a přečíst.
Napíšu vám jen "něco", kvůli čemu jste se tu tak rozjel = náboženství. V jednom z rozhovorů odpověděl dalajláma na otázku, které že to náboženství je nejlepší, takto:
"Každé, které tě přivede k Bohu a s jehož pomocí se staneš lepším člověkem. Vesmír odráží všechny tvé skutky i myšlenky".
Pokud jste příslušník nějakého náboženství, zamyslete se, co udělalo toto náboženství s vámi.

243378

5.5.2011 7:22

RE: o víře a církvi

quido2 81.?.?.?

Reakce na 243378

Co řekl Dalajláma o náboženství je pravda. Je ale dobré vědět, že na Mount Everest můžete vylést bezpečnější a schůdnější cestou, nebo velmi nebezpečnou cestou, kterou zdolají pouze ti nejlepší z nejlepších. Tu schůdnou cestu ukazuje původní zjevená duchovní nauka, která není výplodem člověka. A opačně, obtížnou, těžkou nebo nezvládnutelnou cestu vymysleli různí duchovní Einsteinové. To, že existuje pět velkých náboženství a přes 20 000 sekt a sektiček je toho důkazem. Minimálně ty sekty jsou zbytečné. Je to vlastně anarchie prohlašovaná za náboženskou svobodu.

Podobné je to s magií a přírodními silami, které se člověk snaží vyžívat, ale také zneužívat. Existují kupř.metody sibiřských šamanů a indiánských kouzelníků. Existují různé léčebné praktiky , které se snaží udržet duši a tělo pohromadě. Většinou se však jedná o snahu udržet fyzické tělo zdravé. Se skutečnou duchovní naukou se nemohou srovnávat v jakémkoli výsledku. Pak tady máme zneužívanou vědu. Kupř. freudizmus a novodobé výzkumy v oblasti "vylepšování lidského druhu" , behaviorální pokusy,ovládání mysli a další.

Pan ilemans správně poukazuje na fakt, že nejdůležitější zákony legislativy jsou deformované světskou mocí, která zavrhla zákony Boha a tak se stala pro vývoj celé civilizace velmi nebezpečnou. Vis Mrs. Rothschild, která nám sdělila, že zákony jsou pouze pro chudé. Nebo, jak poukazuje jansmith "pravda není pro všechny".
Prostě paní Lin, existuje Bůh a jeho zákony a čím dříve tento fakt přijmeme , tím lépe pro nás i pro celou civilizaci.

Zdraví Quido [smích]

243400

3.5.2011 22:06

RE: o víře a církvi

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 243262

Co se kousavosti týká, Lin tebe je taky dost. Nedávno jsi tady dala lekci chlapečkovi slovy „ono se nám to rozplakalo“. Tak že trochu kousavosti sneseš, nejsi z cukru. Navíc ses zbytečně zamotala do debaty, která se tě ani netýkala, tak se s tím srovnej jak chceš. Zas tak zlý jsem k Tobě nebyl. Přeju ti hezký den.

243280

3.5.2011 7:04

RE: o víře a církvi

baki 80.?.?.?

Reakce na 242868

...miluj bližního svého jako sebe sama....
Tento princip je neuskutečnitelný. Brání tomu pud sebezáchovy, který je každému člověku "dán" zcela samostatně. V jiných učeních (na př. založených na budhizmu) je láska nahražena slovem "soucit". Ano. Soucit s jinou osobou mohu cítit. Ale lásku jako k sobě sama ne. Mě nebolí, když někoho mučí. A nebudu se tvářit, že to cítím jako on. Mohu mít tendenci mu pomoci, ale ze soucitu a ne z lásky.
Tento princip JE CHYBOU KŘESŤANSTVÍ A PŘÍBUZNÝCH CÍRKVÍ.
Jakpak milovali bližní své kněží inkvizice, kteří vydávali "bližní své" brutálnímu mučení. ...??

243215

3.5.2011 14:50

RE: o víře a církvi

l.leimas 93.?.?.?

Reakce na 243215

Kněží vydávali... Ta otázka není dobře položená. Zeptej se takto: "jednali ti kteří mučili, či na mučení vydávali Podle evangelia"? Jednali podle toho co se zavázali dodržovat? Nejednali, porušovali "Boží" zákon. Ztratili tím právo být duchovními nebo světskými "vládci." To byla a je podstata husitství. Zároveň je to i důvod, proč husitství mnozí dodnes nenávidí. [velký smích] Jediné zákony kterých se mocní bojí, jsou ty, které nemůžou změnit a to jsou právě ty "Boží". A je úplně jedno, dal li je člověku "Bůh" osobně, nebo byly uznány za "boží" na nějakém koncilu. Prostě jsou tu a nedají se měnit. Hus se jich dovolával ve svém sporu. Jemu osobně to bylo málo platné, ale v myšlení lidí se něco obrátilo. Začalo se vážně uvažovat, že by každý člověk mohl a měl soudit činy svého vládce podle Písma svatého, jediného které vládce nemůže měnit. Jaká to byla a dodnes je drzost. Chtít odchod mocného, pro porušování evangelia. Pochopil jsi to? Zločiny mocných se dají odsoudit jen podle zákonů "božích", nebo retroaktivně, to je zpětně, tedy protiprávně. Naráží na to v "křtu Svatého Vladimíra i K.H. Borovský. Mocní dělají všechno podle platných lidských zákonů [chechtot] Protože si ty zákony sami vytváří. [velký smích] To pro Tebe snad není tajemstvím. A ten pud sebezáchovy, teorii sobectví myslíš? Kolik Ti proboha je? Zamysli se nad ní pořádně. Vždyť právě schopnost potlačit pud sebezáchovy ve prospěch jiných nejvíc odlišuje člověka od toho "nejubožejšího dobytka". I u některých zvířat je známá schopnost obětovat se, není jich ani tak málo a navíc jsou v přežití úspěšnější než ty ostatní. Uvažuj takto, copak asi dělá Hasič, který jde pro někoho do plamenů, co hasiči v Černobylu, kteří věděli že zemřou bolestivou smrtí, ale šli tam atd. Víš v bibli je psáno, nikdo nebude spasen na úkor druhého. V tom je zkušenost, když se potápí loď a lidé si pomáhají, většina se jich zachrání, chce li se zachránit každý a za každou cenu utopí se všichni. Ale to bys mohl vědět. A s tím mučením? No nebudu ti připomínat vše, ale něco naťuknu, to bys znát mohl "když si přišli pro .. nezastal jsem se jich .. nebyl jsem .., atd. když přišli pro mne nebyl nikdo, kdo by se mne zastal... . Hezký den.

243253

3.5.2011 15:22

RE: o víře a církvi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 243215

Mýlíte se a nechápete hodnotu této poučky - návodu k vypěstování (TRÉNOVÁNÍ) právě toho soucitu. Je fakt, že pro dnešní dobu ta formulace je poněkud kostrbatá, proto také vzniká tolik zmatků okolo Bible...
>Mě nebolí, když někoho mučí. A nebudu se tvářit, že to cítím >jako on
To neznamená, že když to "neumíte" Vy, že to "neumí" nikdo další a tím pádem máte v předchozím pravdu. Ono se nejedná o umění v tom smyslu slova.
Soucit vyvěrá ze snahy o pochopení, zažití a poznání té zkušenosti "milovat bližního svého jako sám sebe", ale je zároveň přísně kontrolován rozumem. TEn soucit myslím.
A když zmiňujete buddhistický soucit, tak ten je velmi dobře možno trénovat uplatňováním onoho známého metta:"kéž jsou všechny bytosti šťastné!"
Pak TOUTO PRAXÍ, tímto treninkem totiž se rozplývá mrňavé, sobecké, omezené "já" (které nebolí, když mučí někoho jiného) a je nahrazováno stále rozpínajícím se uvědomováním jednoty všeho. Pak tedy takového jedince rozhodně bolí až fyzicky, když někdo ubližuje druhým a ne konkrétně tomu dotyčnému. To se ovšem musí nejen nastudovat myslí (což je hlavní problém nás, vzdělaných bělochů), ale zažít jako zkušenost.
No, to je za a) - soucit. Za b) - soucitný člověk není přecitlivělý pitomec, který dojatě vzlyká, že přejeli koťátko a nenakrmili psíčka, ale informace o tom, že kdesi hlady chcípají po tisících lidské bytosti ho nechává ledově klidným.
A za c) - co s tím vším? Jak se vyrovnat s utrpením, které lze dost jasně definovat takřka na každém kroku v naší sféře.

No - to je jiná debata... zde je právě třeba umět zapojit i rozum a logiku.
A tak se lze (dokonce JE NUTNÉ)na cestách Ducha pohybovat velmi, velmi pragmaticky, logicky až přízemně. Jen ty kategorie, se kterými se manipuluje jsou pro většinu z nás lidí těžko definovatelné, uchopitelné.
A ještě něco k buddhismu a "pudům" - buddhismus (a nejen) vede právě k vykořenění pudů a atavismů z člověka. To jen tak na okraj. Dokonce se dá zjednodušeně říci, že to má být cíl proměny člověka - vykořenit, vytrhat ze sebe atavismy a pudy a dosadit místo toho kvality NAPROSTO JINÉHO ŘÁDU...

243255

3.5.2011 20:28

RE: o víře a církvi

baki 80.?.?.?

Reakce na 243255

Odpovídám na dvě předchozí "upozornění". Lleimas a anonym.
1. Kněží vydávali... No ano. Vydávali "kacíře" k upálení. Katolická církev nemá hrdelní právo.
2. Kdo může posoudit "porušování Božích zákonů"?? Každá církev všechny ostatní církve obviňuje z porušování Božích zákonů. Onehdá jsem slyšel Benedikta XVI, jak tvrdí, že jedině katolická církev je ta pravá Boží. Je to tak???
3. Pud sebezáchovy je všem živým tvorům na zemi přirozeností jim danou. Tedy i člověku. Jedině tento pud udržuje člověka při životě. Kdyby se podařilo tento pud odstranit, pak by lidstvo přestalo existovat.
4. Pud sebezáchovy nelze ztotožňovat se "sobectvím" jak se domníváte. Tento pud je dán všemu živému. Ještě jsem neviděl sobeckého "běláska zelného", či zajíce.
5. Já nejsem schopen zabránit bezpráví, které se vede všude na světě. I kdybych se "zbavil pudu sebezáchovy". Přes to je síla, která by mohla nastolit na Zemi spravedlnost. Denně se za spravedlnost modlí k této síle miliardy lidí. Bohužel zbytečně.
Tolik k této věci. Pokud se domníváte, že právě "Vy" jste tou vyvolenou osobou, která může vykládat "Boží vůli", pak si v evangeliu přečtěte věty o třísce v oku bližního svého.

243274

3.5.2011 23:30

RE: o víře a církvi

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 243274

Nabídnu o trochu jiný pohled na onu slavnou větu:
Miluj bližního svého jako i sebe sama. Liší se o jediné písmeno od Vámi uvedené, pane Baki. Ve starších překladech bible se objevuje právě v této verzi. Ovšem její význam se tím jediným písmenkem posouvá úplně jinam.

Moudří lidé vědí, že člověk nikdy nedosáhne naplnění či životního štěstí, chybí-li mu sebevědomí. Člověku je k ničemu, je-li MLADÝ, ZDRAVÝ, KRÁSNÝ, VZDĚLANÝ, CHYTRÝ, BOHATÝ, ... Když si sám o sobě myslí, že je ODPORNÝ, NEMOHOUCÍ, OŠKLIVÝ, NEDOVZDĚLANÝ, HLOUPÝ, ... Jinými slovy, když nemá rád sám sebe. Ač to zní strašlivě kacířsky, úspěchu v životě dosahují především lidé, KTEŘÍ MAJÍ RÁDI SAMI SEBE. KTEŘÍ JSOU SEBEVĚDOMÍ.

Co to znamená? Biblická direktiva MILUJ BLIŽNÍHO ... může ve skutečnosti znamenat: Měj rád všechny lidi, ale především sám sebe. Pak je skvělým návodem ke šťastnému životu. [smích]

243284

4.5.2011 10:26

RE: o víře a církvi

baki 80.?.?.?

Reakce na 243284

Děkuji za informaci, pane Vojto. Již v jiné odpovědi jsem poukazoval na "různé výklady různých tvrzení v Bibli". Konkrétně jsem poukazoval na kázání Ježíše, - "nepřinesl jsem vám mír ale meč", ... a různé výklady těchto vět v dnešní i minulé době. Samozřejmě nepochybuji, že i na tuto větu budou mít různá náboženství různé výklady, stejně i jednotlivci. Navíc - evangelia se nedochovala v originále, ale pouze v opisech. A opisy jednotlivých evangelií se liší, někdy v maličkostech, někdy ve věcích důležitých. A to opomíjím skutečnost, že i jednotlivá evangelia si v řadě věcí odporují.
Beru na vědomí, že je možný i jiný výklad zmíněného. O tomto výkladu jsem ještě neslyšel.

243328

3.5.2011 18:13

RE: o víře a církvi

jos 186.?.?.?

Reakce na 242868

myslim, ze theologie husa a historie husitstvi vam neni moc znama. husitstvi navic nebylo po nabozenske strance nijak jednotne. predstavovalo predevsim nabozenskou, brutalni a primitivni diktaturu. upalovalo se ve velkemi vlastni lidi. mýthizovaný a tabuizovaný Hus nebyl nikterak proti upalování kacířů, pokud bylo dodrženo jeho kritérium, to jest, byli usvědčeni z Písma.Tak jak mu on rozuměl. On se pouze za kacíře nepovažoval. Husité to usvědčení z kacířství a rouhání brali jednoduše a kolektivně, vyplývalo ze samotného nečlenství a z nepříslušnosti ke kalichu.Ale někdy pro jinou interpretaci Písma. Kacířství odstraňovali plošně. Proti všem. Přesto se stali státujemi vlasteneckých pantheonů a národních panoptik a Hus nejen politickým patronem v národovecké hagiografii, ale i absurdním, regionálním světcem českoslovanské pravoslavné církve, coby důkaz její barvosleposti a úpadku http://www.blisty.cz/art/48277.html
anti-kulturnost husitů a husitství dokazují bez dalšího i mezery v české kultuře a kulturní historii.
Před Starým zákonem se v křestanských kruzích uhýbá nebo okecácává nebo vyhrožuje.. Katolíci jej raději nečtou, protestanté a atheističtí obdivovatelé husitství zase většinou docela jednoduše na to téma blábolí.Protestanté z lidu většinou a z fakult často, navíc triumfalisticky citově vydírají .
Bud se Marion nemýlil nebo " milí moji věřící spoluobčané, není zapotřebí se poohlédnout po jiném Bohu?"
http://www.blisty.cz/art/58433.html

243265

3.5.2011 19:15

RE: o víře a církvi

quido2 81.?.?.?

Reakce na 243265

Ano, středověk takový byl. Vadí mi ale, že poukazujete na Husa a jaksi cudně zapomínáte na západní Evropu. Kupř. článek by Harvey Humann:The Great Heresy,časopis Venture Inward.

For 700 years,the real story of French Inquisition was as skillfully controlled and suppressed by Church as the Nazis supperession of the Holocaust and its infamous death camps. Only now, through scholarship and psychic revelations, is the story of the Cathar extermination beginning to emerge.

Můžete se tam dočíst, že Catharové, ti co přežili, byli uvrženi do doživotního otroctví v dolech, kde pracovali až do smrti, bez jediného vyfárání na povrch.

Dále je popsán masakr v kostele, který se udál roku 1209 a jaký pokyn k fyzické likvidaci dal biskup Abbe Citeau. En officer asked the commanding bishop, Abbe Citeau, who was to be saved. "Kil them all", he replied. God will know his own. Jak vidíte oni na Západě byli vždycky lepší a jsou doteďka.
[oči v sloup]

243269

3.5.2011 23:09

RE: o víře a církvi

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 243265

Pokus o výrok roku, možná i století. Pražský arcibiskup seděl v uřadě až do roku 1425 a nic se mu stalo. taková to byla diktatura. Navíc byl Němec. Většina klášterů byla vypálena, ne proto, že byly katolické, ale proto, že se postavily na stranu nepřátel. Nejhůř dopadl klášter v Dubí?. Ten vyplenili a jeptíšky znásilnili míšenští křižáci. [velký smích] [velký smích] [velký smích] . No rodiče možná měli jít raději do kina, nebo si něco hezkého přečíst. Co? [chechtot] [chechtot] Už to nehul [velký smích]

243283

29.4.2011 1:22

i see

clarc 188.?.?.?

jsem od mala vychovany krestan, cirkev respektuju, ale do kostela uz skoro vubec nechodim. snazim se byt dobrym clovekem a verim, ze budu mit dobry zivot. verim, ze vse je v rovnovaze. kazdy ma, co si zaslouzi. nekdy to zni krute. kdyz clovek chape bozi zakony, vesmirne zakony (nechci machrovat) a respektuje je, clovek se nema ceho bat, veci vnima jinak a vse dostava novy rozmer.

vic lidi jako ja! [velký smích]

mimochodem bezte do haje s pripady, kdy knez nekoho zneuzil. tito knezi jsou zamozrejme vyjimkou a v cirkvi jako takove nemaji co delat a jsou za to odsuzovani. a nespojujte dnesni cirkev s tou ze stredoveku. to je neco absolutne nesrovnatelneho. za dalsi mi clanek prisel spis neco jako antipropaganda proti Jeruzalemu. s vetsinou veci v clanku souhlasim, ale veta "proto bychom se měli od té nesvaté země držet raději zpátky" je fakt hodne mimo. ne vsichni Zide jsou "zli". nehazejte vsechny na jednu hromadu...

242827

29.4.2011 8:49

Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Frank51 89.?.?.?

Je proto velice smutné, že v 21.století tolik lidí stále těmto blábolům a lžím věří. Joseph Goebbels kdysi řekl, že stokrát opakovaná lež bývá nakonec pravdou. Církve ji opakují milionkrát, protože v tom je podstata jejich byznysu a existence.

242835

29.4.2011 15:04

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 242835

>Je proto velice smutné, že v 21.století tolik lidí stále
>těmto blábolům a lžím věří. Joseph Goebbels kdysi řekl,
>že stokrát opakovaná lež bývá nakonec pravdou. Církve ji
>opakují milionkrát, protože v tom je podstata jejich byznysu a
>existence.
A hlavni je, ze se ta oblast neda vecne vyvratit. To jsou vsechno jen jejich domnenky a nase uvahy. Obe strany tvrdi, ze pro to maji logicke domnenky.

242852

29.4.2011 18:42

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Latinec 134.?.?.?

Reakce na 242835

>Je proto velice smutné, že v 21.století tolik lidí stále
>těmto blábolům a lžím věří. Joseph Goebbels kdysi řekl,
>že stokrát opakovaná lež bývá nakonec pravdou. Církve ji
>opakují milionkrát, protože v tom je podstata jejich byznysu a
>existence.

Bez tech "blabolu, a lzi" by neexistovala tzv. "zapadni kultura", ktera byla zalozena na krestanskych principech a idealech. A ani by neexistovalo to, co tato "zapadni kultura" kdy prinesla, at jiz dobreho, tak i zleho [pláč] . Samozrejme, kdyby v te doby byli takovi jako Vy, pak urcite by se vymyslely jine moralni hodnoty spocivajici pouze na tom co jeden muze videt (materialismus), a dnesni svet, se vsemi temi chytraky co-vse-vi, a se vsi tou "diversitou" (ktera by vlastne uz dnes ani neexistovala, vse by byl jeden maglajz, "one happy family under the leadership of the moral elite"[mrknutí jedním okem], by byl rajem na zemi. [cool]

242860

29.4.2011 19:51

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Mgr. Marie Pustá 77.?.?.?

Reakce na 242860

Pane Latinec, Vám to mohu říci. Ještě teď jsem dojatá, jak o té velké svatbě pan arcibiskup hovořil o Kristovi, jak nás všechny vede. Bez něj bychom již všichni dávno zabloudili, neměli bychom královské svadby, ani jiné svatby, a ani styk, který je možný až po svatbě. Kromě západní kultury bychom neměli ani západní zboží, ani krásné barevné igelitové tašky bychom neměli, neboť bychom sem bez Krista nemohli dojít, protože ani cesty bychom neměli, protože veškeré cesty vedou do Říma a nazpátek, a tam sedí sám Kristův náměstek jako velký jasný maják.

Děkuji Vám pane Latinec, děkuji i velikému otci v Římě, který má s námi tu trpělivost a laskavě nás provádí staletími jako neomylný Kristův lodivod. A všichni děkujme Židům za Krista Pána.

242863

30.4.2011 4:17

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Latinec 98.?.?.?

Reakce na 242863

Velevazena a obdivovana pani magistro!
To je skvele ze jste se dojala, a jen doufam ze Vam to nijak neublizilo na zdravotni pohode.
Pravda, bez toho vseho co jste vyjmenovala, bychom nemeli nic, a nasi obrezani souzi Marx s Leninem by to jasne potvrdili; ostatne jak to napsali v Das Kapital a Marxismu-Leninismu. A ani Vy byste nemela ten vyznamny titul "magistra" (Pzn.: co to vubec je? Ja jsem nejak zaostaly, odesel jsem totiz z vlasti za lepcim pred temi Kristovymi lety, tj. 33 lety). A navic, vsichni hezky dnes dekujme zidum za Krista Pana, jak oni nam gojimum rikaji (zvlaste kdyz jim zateka do bot), ze bez nich bychom naseho Spasitele nemeli. A jak maji svedceno ve svem Talmudu, Jezis sam, kdyz se trestem vari v pekle v horkem semenci rika "ze ten ktery sahne na zida, je to jako by si sahal do vlastniho oka". A tak oddane dal platme provzdy zidum jejich holokaustne, vselijake "vsimne", a jimi v Babylonu vymysleny $$$ interest $$$. Oni vam za odmenu dovezou do zeme nejruznejsi diversitu, aby vasi potomci pak meli v zilach vse co se nachazi pod sluncem. Cikani a Vitnamci ksou zacatkem, dalsi diversita je pripravena na bezicim pasu. Na takouvou rasovou integraci by nasi internacionalni obrezani soudruzi Mordechai-Marx a Blank-Lenin by byli veeeeeeelmi hrdi!
A tak hodne radosti a stesti Vam i jinym podobnym. A nezapomente! Sirte sve magistarlni myslenky dale ..
Pzn.: Da se ten titul magistra / magistr nekde ziskat? Treba i zahranicnim nocnim studiem po kratkych zimnich nocich ? Samozreme, jak je u vas zvykem, ja klidne zaplatim "vsimne". Ja jsem totiz vycestoval na "vecne montaze" do zahranici tesne pred statnicemi, a tak po bumazce s titulem ING. je mi smutno az dodnes .. Ale mel bych o vyznamny titul, jako mate Vy, i na ma stara koulena zajem. Toz az kdyz bych sel zase zalevat a obrezavat rajcata, ci pokrmit stado kravicek na me "fince", ze bych se tak mistnim vesnicanum zacal predstavovat. Jako MAGISTR. Urcite by meli pro me vic respekt. Jako u vas. [smích]
Pura vida

242880

30.4.2011 8:20

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 242863

Ježíše nechte na pokoji. Nestačí, že byl ukřižovaný potupně mezi dvěma zločinci? Pilát Pontský nabídl místo něho zločince. Farizejové to odmítli a slyšel řev lůzy jeho krev na naše hlavy a hlavy našich dětí. Pilát si myl ruce, protože se mu to příčilo a on vnitřně věděl, ale jako místodržící Říma nechtěl riskovat nepokoje v neklidné provincii. Mojžíš rozbil zlaté tele, Kristus vyhnal penězoměnce z chrámu a znovu tady máme telátko tentokrát pro změnu virtualní a prošlo to rakovinou metastází a vznikla z toho pobludka napůl otesánek napůl svině. Na bohatství není nic špatného, pokud bylo získáno poctivým způsobem. S vírou je to stejné. Jedna věc je víra a druhá věc, když to někdo zneužívá pro nějaké účely, které s vírou v Boha nemají nic společného. Čemu vlastně věříte vy kreditní kartě, pravdoláskokracii, sobě?

242888

30.4.2011 14:03

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Latinec 98.?.?.?

Reakce na 242888

Rene,
presne, bystre, a na bod vyjadreno. Ke vsi smule, jak Kristus opakoval mnohokrate, ne kazdy ma usi k tomu aby naslouchal. A pak, nadarmo je hazet perel svinim. Tak to bylo, je a bude az do konce Sveta.
Pochvalen bud Pan Jezis Kristus.
Pura vida

242901

30.4.2011 19:21

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 242863

Pan Bartoš, jako vždy skvělý.. Doporučuji všem. Paní magistře obzvláště, možná ji po tom zvlhnou oči dojetím..
http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/ptejme-se-komu-s...

242919

29.4.2011 20:41

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 80.?.?.?

Reakce na 242860

Řeč je o církvích, takže k nim a hlavně k církvi největší - katolické. Ano, máte pravdu, že utvářela celou naši západní civilizaci. Proto je taková, jaká je - a dneska umírá. Je zodpovědná i za ten materialismus, protože člověka odtrhla od jeho kořenů a od Boha (zdroje) vzdálila. Materialismus je člověku cizí a zrodila ho právě ona "západní civilizace". Také nihilismus, nacionalismus, antisemitismus, technokracii... Každý člověk, i ten, který v životě o žádném náboženském učení neslyšel, si dříve nebo později začne klást otázky o smyslu svého bytí. Respektuje a uctívá přírodní síly, na které je krátký. I to je víra, nikoliv jen ta církevní s patentem na pravdu. Vykořenit násilím člověka z jeho prostředí, vnutit mu cizorodé - to se rovná vraždě. Možná také proto oslovuje církev Boha "náš Pán" - protože pána mají jen otroci. A právě otroky církev svým působením plodila - ne svobodné myslící bytosti, které usilují o znovuzískání jednoty se svým Zdrojem a o pokojné spolužití s ostatními, byť jinak smýšlejícími.
Jsem si vědomá, že jsem to napsala hodně tvrdě. Vztahujte to k církvím - nikoliv k samotnému křesťanství. Církve (hlavně ta největší) se totiž nezměnily a dodnes strhávají dolů tisíce naivních, poctivě hledajících lidí.
Možná vás bude zajímat jedna přednáška staršího data. Z mého hlediska je zajímavá a dozvíte se tam celkem překvapivé věci. Tak pro případ, že bude zajímat i vás, tak tady a tady .

242866

30.4.2011 9:01

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 242866

Co je špatně na slově Pán, v bibli se častějí užívá Hospodin. Je to zkratka, nedokonalé slovo pro entitu, která je nad všemi trůny. Jaké slobvo by jste použila vy? Vemte v úvahu, že to vychází z dobových poměrů pře dvěma tisíci lety. Platónova Ústava sew samozřejmě týkala svobodných občanů a to jednoho pohlaví. Bez ženskýci bez otroků, taková byly dobová realita.

Ten koho se to týká je alfou a omegou tohoto a jiných vesmírů jejich trvání ve všech rozměrech a překračující naše chápaní času, v sanskritu to má význam AUM, vždy to znamená mimo jiné Všemocný Bůh. Dostali jsem privilegium svobodné volby, to otroci nikdy nemají. Nejsme toto tělo, nejsme ani mysl, jsme energie výcházející z nekonečného zdroje. Jsme děti této energie. Lišíme se pouze velikosti konexe k Absolutnu, ale klíč k velikosti připojení je v nás, daný tím jak svobodně volíme.

Pro Absolutno neexistuje sebemenší důvod pro nějaké zotročení, vždyť naše božská jiskra skutečného Já se rozhodla přijmout fyzické tělo a mysl a s ním se rozhodla pro nějaký úkol. Problém s tělem je ten že má svoji hlavu, pokud konexe je slabá. Individualní otázka zní pro každého stejně. Kdo je tady šéf? Já nebo moje čakry, tělesné orgány...? Moje solar plexus čakra mě vede k boji za sebe, může se to dělat spravedlivě nebo negativním způsobem. Moje srdeční čakra mě vede k boji za druhé lidi, ale nesmím zapomínat na privilegium svobodné volby. Zákon karmy říká neúprosně, že přebírám spoluzodpovědnost násilné ovlivnění volby jiných lidí, ať to udělám hloupě přímo nebo "chytře nepřímo".

Velká a silná solar plexus čakra znamená velký potenciál, na tom není nic špatného. Důležité je aby srdeční čakra byla aspoň o malinko větší. Pak je zaručeno, že skoro vždy bude tento potenciál užitý správně, i když jsme lidé a děláme chyby, ale větší srdeční čakra vylučuje zlý úmysl. Jak konkrétně? To není podstatné existuje nekonečně malých individualních voleb, které se skládají a vytvaří obraz našeho života se všemi důsledky. Skuteční nefalšování ateisté, jsou stejně vzácní jako světci. Hodně lidi se bije v prsa, že v něco věří nebo nevěří, ale u většiny z nich to s tou vírou a nevírou není, tak horké jak to vypadá. Konexe zvětšuje srdeční čakru, protože pochází od "srdce" Absolutna a vede k vědomí, že Já jsem Jednota se všemi ostatními Já.

242889

30.4.2011 9:40

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 242889

Já se s vámi ztotožňuji,přesto pokládám příspěvek paní Lin za hodnotný. Ukazuje totiž cestu jak vést dialog na úrovni. Postupovat empiricky je pro současnou populaci bezpečné i nutné. Viz dvě vídea na konci jejího příspěvku. Kéž by tento směr duchovního, nebo chcete-li lidského vývoje, dále pokračoval. [smích]

242894

30.4.2011 11:59

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 80.?.?.?

Reakce na 242894

[smích]

242897

30.4.2011 19:10

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 242897

Skvělé odkazy Lin, díky za ně.


Doufám, že si OBA velmi pečlivě přehraje i přítel a kamarád hábečko (HHBB/BN), Méda, mtk, aristokrat a jim podobní a poslechnou si, jak Christopher Hitchens hovoří mimo jiné o pokrytectví teze: Pravda není pro všechny.

V této souvislosti by mne zajímalo, jak může hábečko úporně kritizovat praktiky katolické církve (KC) a zároveň velmi sofistikovaně poskytovat krytí stejně pokryteckým siotalmudistům tím, že propaguje a prosazuje STEJNOU tezi, jakou od svého vzniku Šaulem (sv.apoštolem Pavlem) propaguje a prosazuje právě kritizovaná katolická církev.

Jak je to tedy s tou tezí - Pravda není pro všechny? Proč to milí přátelé dělají a kdo je z nich větším pokrytcem?

Ptám se a odpověď neočekávám, protože pokud by odpověď byla pravdivá, musela by přiznat pokrytectví záměrně chybného source-code monoteistických náboženství (včele s deprivantským judaismem) a dále by tím urychlila oddebilizovávání širokých mas, jak o něm píše v jiném vlákně Kysučan.

A Peace se všemi,


jansmith[smích]

242917

30.4.2011 22:20

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 242917

Ano, už jsme se tu jednou o "pravda není pro všechny" bavili - a já také nakonec tvrdila, že není. Nenapadl mě totiž rozdíl v tajit pravdu x neumět nepochopit (nechtít chápat). Omlouvám se. Lidé mají znát všechny okolnosti, události, závěry zkoumání - a jak s tím naloží, to už je jejich věc. Není ale možné úmyslně pravdu tajit, mlžit, lhát. Zvláště v otázce víry.
Jsem přesvědčená, že Vatikán ví hodně - a tají, zcela úmyslně. Důvodem je nejen ono "oddebilizování", ale také pravda o samotném smyslu existence "svaté stolice".
Zdravím... [smích]

242927

1.5.2011 15:54

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 242927

Ano, přesně tak to je.

Jen bloudi nebo pokrytci se mohou zaštitovat tezí, že Pravda není pro všechny a protože ovládají mocenské, finanční a náboženské špičky, vypadá podle toho i náš svět. A Peace s nimi.

jansmith[smích]

242969

30.4.2011 11:58

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 80.?.?.?

Reakce na 242889

Zdravím, René. Ona "nedokonalá zkratka" není náhodná. Jde o manipulaci jazyka a nedomnívám se, že jde o "dobovou záležitost". Např. JK oslovovali "Mistře, Učiteli, Rabbi, Kriste" (i to je titul). Podle NZ bych uvedla větu JK k učedníkům:
"Nenazývám vás služebníky, protože služebník neví, co činí jeho pán. Nazval jsem vás přáteli, neboť jsem vám dal poznat všechno, co jsem slyšel od svého Otce." (Jan)
Slovo "pán" se nám jaksi vloudilo do evangelií, které byly vybrané do NZ. Nejvíce pro to horoval Pavel, který uvedl svou epištolu Římanům slovy "Pavel, otrok Ježíše Krista" (jedná se o doslovný překlad tehdejšího významu slova, dnes je zmírněno na "služebník" ). A co dál píše?
"Aby ve jménu Ježíše každé koleno klekalo, těch, kteříž jsou na nebesích, a těch, jenž jsou na zemi, i těch, jenž jsou pod zemí. A každý jazyk aby vyznával, že Ježíš Kristus jest Pánem v slávě Boha Otce.."
Takže slov k použití by se našlo více, třeba prostě Bůh nebo Otec, zvítězil ale "pán".
René, dál píšete o čakrách, takže jistě víte, jak meditovat. Jak meditujete a spojujete se se Zdrojem (Absolutnem)? V kleče a s hlavou pokorně skloněnou, nahrbenými zády? Nebo snad v leže, tváří k zemi? I tady hledejte souvislosti, protože každá modlitba (pokud má směrovat "nahoru" ) by měla být podle určitých pravidel.
Stačí takhle? [smích]

242896

30.4.2011 16:57

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 242896

Rabbi je slovo, které má význam mistr. Kristův život i smrt, ale ukázali, že slovo mistr bylo málo. V léčitelství převyšoval mistrovskou úroveň minimálně o jeden řád, to vím s naprostou jistotou. Ano, pokud si svobodně zvolím Pána, pak nejsem otrok, ale vzal jsem na sebe doprovolně službu. To, že to někdo že překroutit na otroctví je druhá věc. Znamená to zlomit privilegium svobodné volby, těžko hledat větší odpornost než pošlapat asi největší dar, který byl člověku dán vyšší mocí. Pokud jde o meditace, tak se jedná o věc techniky. Já jsem v duchovní škole, která je zaměřena na praktickou práci s energiemi.

Při meditaci lze sedět nejlépe vzpřímeně, záda se nedotýkají opěradla židle, žádné kožené předměty ani hedvabí...Jde o techniku. Lepší meditační pozice je pozice meditujícího jógína hinduistických božstev, ve stejném meditační poloze medituje i Budha. Nejsem fyzicky schopen v této lepší meditační pozici meditovat, pracuju na tom, aby to mé tělo dokázalo. Když lidem řeknu, že mají sedět 30 minut na židli bez pření zad, tak mi někteří řeknou, že to nevydrží. Při meditaci musí být vaše tělo v pohodlné pozici, jinak se nedokážete od něho odpoutat, aspoň běžný člověk. Mistr asi ano. Ale myslím si, že meditovat se dá i ve stoje, dokonce i velže když má člověk zdravotní problémy, ale tam už je problém s polohou čaker vůči zdroji ke kterému se snažime přiblížit, ale když není jiná možnost furt lépe než nemeditovat. To máte jak s vercajkem na začátku jsem potřeboval nejvhodnější nařádí, abych udělal na stavbě nějakou věc průměrně či podprůměrně [velký smích] [velký smích] , po deseti letech na stavbě, kdy mám vercajk v ruce, dokážu i ve velmi ztížených podmínkách s méně vhodným nařádím odvést profesionalní práci, a v některých případech i mistrovskou.

Na závěr jedna věc. Je rozdíl mezi modlitbou, kde se povětšinou jedná o prosbu k vyšší moci a meditací, kde se jedná o snahu většího připojení k Absolutnu. Během meditace lze samozřejmě žádat o požehnání kohokoliv a čehokoliv. Jestli někdo svou žádost, úctu má potřebu podpořit i vyjádřením pokory, kde je problém. Když vás někdo z vašich přátel požádá arogantně o pomoc, vyhovíte mu? Teď je řeč o vnější stránce technik, já používám techniky, které mě fungují, ale jako řemeslník vím, že na zhotovení jedné a té samé věci existují různé způsoby. Nemám tedy důvod měnit nic na tom, jaké techniky lidé používají na své duchovní cestě. Zpověď je technika o duchovní pomoc směřována k duchovní síle odpuštění, já jako křtěný katolík používám ohledně odpuštění jinou techniku, který my vyhovuje lépe.

Technika sama o sobě bez vnitřního záměru se stává prázdnou skořápkou bez obsahu. To je problém skutečného ateisty, který nevěří v nic. Na vnitřní úrovni nemá žádné duchovní světlo ani temnotu, má ...Automaticky kráceno

242909

30.4.2011 16:57

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 242909

Technika sama o sobě bez vnitřního záměru se stává prázdnou skořápkou bez obsahu. To je problém skutečného ateisty, který nevěří v nic. Na vnitřní úrovni nemá žádné duchovní světlo ani temnotu, má prázdné místo nemá kam směřovat, musí se fixovat na fyzický level existence. Tento problém potkává časem i organizace typu církví. Obvzlášť když jsou staré. Pokud nějaká instituce ztratí svůj vnitřní rozměr bude přitahovat lidi bez vnitřního obsahu.

242910

30.4.2011 23:33

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 242910

Rabbi je spíš významem učitel, ale to je jedno. Spíš je zajímavější, co píšete dál. Co si představujete pod pojmem "služba Bohu"? To by mě docela zajímalo...[smích]
A modlitbě: myslíte, že má být pouze prosbou? Jestli ano, jde zas o překroucení. Modlitba má být hlavně o "děkuji", provedená v radosti ze života a spokojenosti a také o tom "napojení se", komunikaci mezi Já a Zdroj. To, že se dneska (bohužel) povětšinou smrskla na prosby (spíš až žebronění o každou blbost, kterou člověk svými silami může dosáhnout sám) - to je věc druhá.
Zpověď knězi neuznávám. Proč prostředníka, když si to můžu "vyříkat" i bez něj. Jinak - souhlas s "prázdnou skořápkou".
A děkuju za trpělivost. [smích]

242934

1.5.2011 5:50

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 242934

Ano, vždy se jedná bez ohledu na techniku o stejné schéma. Prosba k zdroji, který je skutečně nekonečný a poděkování. To jsem zapoměl zdůraznit pro mě je to automatické. Já zpověď taky nepotřebuju, ale rozumím tomu, že někomu to může hodně pomoct. Služba Bohu znamená do všeho vložit kousek srdce, to je ta větší srdeční čakra. Jistě chápete, že tím pádem nelze sloužit mamonu. Ten zajímá pouze maximalizace zisku. A když takto sloužím Bohu, tak z hlediska karmy dělám dobře i pro sebe, pro svůj duchovní růst. Můžete to dokonce dělat intuitivně bez racionalního záměru. to jsou ti ateisti, co si pouze myslí, že jsou ateisti. Být prostě dobrým člověkem a svědomí nám nekompromisně řekne, co a jak. [smích] [mrknutí jedním okem]

242948

1.5.2011 9:15

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 242948

Křesťanská náboženství jsou mladšími sestrami buddhizmu. O Kristovi též pojednává literatura Tibetu,kde v podzemních prostorách Hímálájí mají údajně uschovaný otisk jeho ruky, zalitý do zlata. Kristus prošel Indií až do Lhasy, kde pobýval delší dobu.Poté se vrátil na Západ, aby ustavil náboženství, které je vhodné pro mentalitu Evropanů. Zhoda mezi buddhizmem a křesťanstvím je zřejmá. To potvrzuje nález prvotních křesťanských spisu - Nag-Hamádí Codex I,II. Mimoto, první zmínka o příchodu Pána Buddhy je ve slovníku Nirukti,který popisuje jeho příchod již 2 900 let před jeho sestoupením.

Šrímad-Bhágavatam (4.23.15) Úspěch v józe znamená zbavit se hmotných obalů. Na tomto principu se zakládá učení Pána Buddhy o nirváně. Pán Buddha učil své následovníky, aby se pomocí meditace a jógy vzdali těchto obalů. Neučil sice o duši,ale ten, kdo přísně následuje jeho pokyny, se nakonec osvobodí od hmotných obalů a dosáhne nirvány.

Ještě ke slovu Pán. Tento výraz nelze chápat v tom smyslu jak jej známe z našeho fyzického bytí na této zemi. To je zcela mylná interpretace. Š.B.(6.1.4-5):slovo yathedam asrjad vibhuh znamená, že tento hmotný svět s jeho různými planetami a hvězdami stvořil Nejvyšší - velká všemocná Osobnost Božství. Jytir vedy astronomické Vedy, uvádí přesné astronomické výpočty tisíce let před tím, než si takové výpočty dokázali evropští vědci vůbec představit. V této pravěké době,dle západní vědy, neexistovaly žádné rozvinuté civilizace.

Bůh je též naším největším přítelem. Opravdovým přítelem, kterého nemůže nahradit žádný smrtelník, včetně našich milovaných dětí. Aby nám toto přátelství mohl projevit, musíme se nejdříve zbavit hmotného znečištění. To lze pouze duchovním vývojem. V současné době lidé nevědí,co je konečným cílem a dokonalostí života. Namísto uctívání Boha jsou vychováváni, aby uctívali hmotu. Velcí myslitelé nás také varují, že v tomto věku Kali-jugy, udílet hluboké filozofické úvahy na toto téma, je mnohdy velmi riskantní.

Pošetilí materialisté nevědí,jak je na každém kroku ovládají a trestají zákony přírody. Neznají účel opakovaného zrození, smrti, stáří, a nemoci, a myslí si, že jsou v podmíněném stavu hmotného života velice štastni. Všichni hledáme štěstí,ale kvůli své nevědomosti a pošetilosti nevíme, co to ničím nenarušované štestí skutečně je. Takové štěstí se nazývá brahma-sánkya, "duchovní štestí". Tento život není určen pro slepé holdování smyslovému požitku. Očištění má být cílem lidského života. A srdce, srdeční čakra, jak zdůrazňuje René, je velmi důležitá.

242953

1.5.2011 11:17

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 242953

>Očištění má být cílem lidského života. A srdce, srdeční čakra, >jak zdůrazňuje René, je velmi důležitá.
Nohy (od chodidel po kolena) jsou MNOHEM důležitější - kdo pročistí (produchovní, "proUVĚDOMÍ" skrz naskrz) tuto část těla, tak je zabezpečen proti všem nástrahám (šílenství, pomatenost, nezralý idealismus - kazatelství apod) duchovního zrání a vývoje.
Tlakem uvědomění na nohy (od chodidel po kolena) se zvolna a přirozeně uvolňují jemné energie, které se zvolna a postupně nasčítávají a pak přirozeně stoupají tělem, po určité době se seběhnou u muladháry a pak už bývá postup rychlejší. To trvá roky a roky. Jeden mudrc par excelance říkával:"za 20 let chci vidět výsledky..."

Základy buddhismu - TRVALÉ SEBEUVĚDOMOVÁNÍ A BEZPŘÍČINNÁ RADOSTIVOST. Kdo se tohle naučí, má vyhráno a nepotřebuje žádné traktáty a tajnosti a debaty, zda v tomhle je psáno tohle a v onom něco jiného.
Takový jedinec prochází postupně přirozeně buddhistickými vnory a rozvíjí vhled - není třeba kdovíjakého studování a bádání nad svatými, nesvatými i jinými spisy.

242961

1.5.2011 16:51

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 242961

Prodýchávání těla po částech popisuje Jiří Vacek v knize : Základy jógy a mystiky. Píše, že očistu začínáme prodýcháváním celého těla po úsecích, na které si tělo rozdělíme. Jak víte za muladhárou existuje ještě šest dalších čaker a končí sedmou sahasrárou. Přičemž čtvrtá "anáhata", je umístěna "páteř ve výšce srdce", umístění influačního střediska "střed prsou". Tato metoda funguje, o tom není pochyby. Já vám nic nevyvracím.

242971

1.5.2011 17:20

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 242971

O dechových cvičeních jsem nepsal, protože ta vývoj urychlují hodně rychle.
Jiří Vacek nic nepíše o základech, pokud vím. Už toho obecně moc nečtu, jen mlhavě vzpomínám, co jsem čítával před mnoha lety.

Základem je "cvičení země" - uvědomování těla. Od chodidel a výše. Začíná se povrchem a pak se to zvláštním způsobem "otočí" a člověk najednou "zničehožnic" sestupuje vědomím DO NOHOU-přesun vědomí.... Aby člověk neotupěl, je třeba svěžest a čilost. Nejlépe BEZPŘÍČINNOU RADOSTIVOST.

To je jako základy u baráku, kdo má dobré základy, má z velké části vyhráno.
Dechová cvičení to je už jako stavět komín a krb.
Taky nic nevyvracím - jen usměrňuji debatu k základům, které neublíží a mnoho pomůžou.
Dechová cvičení, soustředění na jiné části těla (čakry) také velmi pomůžou, ale bez základů mohou velmi ublížit...
Nesoustředění, neukáznění, roztěkaní - čili NEUZEMNĚNÍ (NEKLIDNÁ, NEOVLÁDNUTÁ MYSL) to už jsme v globálu více než dost. Je zapotřebí se niterně zklidnit a usmívat bez příčiny. Pak se může prodýchávat atp. bez velkého rizika vyřazení se ze společnosti, z běžného života atd. Člověk vlastně "cestuje" různými sférami života s celou svou normální výbavou, jako když jde na výlet, do práce atd.

"Kdyby se lidé více smáli, bylo by méně válek" - G.Meyrink. [velký smích]

242972

1.5.2011 18:09

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 242972

Pokud vám metoda "cvičení země" přinesla svěžest, čilost a radostivost, tak se jí dále držte. Takový výsledek je v této poblázněné době dobrou obranou k přežití. K zastavení koloběhu samsáry to však nestačí.

Májavádini jsou stoupenci neosobní filozofie,která zastává názor, že Bůh nemá žádnou podobu,je bez tvaru a je neosobní. Do této řady impersonalistů se v ČR řadí Karel Weinfurter, Eduard Tomáš, Jiří Vacek, Gustav Meyrink (o tom se zmiňujete) a další. Ze západních A.Grane, Prentice Mulford,Paul Brunton, Edgar Gayce a další.

Také v Indii je celá řada významných impersonalistů. Jeden z nejvýznamnějších je Ramana Maháriši. Musím vás ale zklamat. Filozofie impersonalistů není autoritativní a ve své podstatě nezastaví, až na vyjímky, koloběh samsáry. Impersonalisté poznávají pouze brahma-jyoti, transcendentální záři a Paramátmu- Nadduši,tj.lokalizovaný aspekt Nejvyššího, který sídlí v srdci. Dokonalou metodou je jedině bhakti-yoga. To je potvrzeno v Bhagavad-gítě.

Přesto, že se nezhodujeme, respektuji váš osobní duchovní vývoj a přeji vám klid a mír v duši. Jelikož na tomto webu převládá materialisticky zaměřená veřejnost, která si nepřeje takovéto debaty, nebudu již dále na vaše další příspěvky reagovat.

Zdraví Quido

242978

1.5.2011 18:20

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 242978

Jenom reagujte pánové, ale na obecnější úrovni, aby to bylo srozumitelné laikům. Nikdy nevíte, kdy pro někoho přijde malý impulz, který změní jeho způsob pohledu na život. A někdy stačí opravu malinko, to vím z vlastní zkušenosti. Resepektive to "poslední zrnko písku z těch mnoha". [smích] [mrknutí jedním okem]

242979

1.5.2011 18:59

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 242978

Chápu Vás.Nerozumíte mi, ale to nevadí. Teď si vzpomínám, že jsem už něco kdysi tady od Vás četl a napadlo mě, že máte hodně přečteno a málo "uzemněno".
Bhagavadgítá je (pro mě) málo k praxi a zbytečně (pro mě) tajnůstkářská a příliš básnická. Četl jsem ji před ca 25 léty. Ale je moc hezká a příjemná.
K zastavení koloběhu:
1. o tom řeč (psaní) nebyla v naší výměně reakcí.
2. nepostačí nikomu akademické znalosti
3. psali jsme si o mateřské školce a základce, nikoliv o univerzitě...
Pokud uznáváte Weinfurtera, tak to mi stačí... byl jeden z těch, kteří zabránili čemusi hodně podstatnému v nasměrování světa k dobrému. Organizoval "vysílání svatých myšlenek" na likvidaci(!!??) svých domnělých odpůrců a i jiné srandy prováděl. No, však se mu to taky vymstilo. Kasal se, že zná všechno možné z magie a hathajógy a pak když mu gestapo lámalo končetiny, aby předvedl ty skvostné ásány, tak řval utrpením - jo, lež se nevyplácí.

Zdá se, že o sobě máte vysoké mínění, když si myslíte, že mi můžete přezíravě sdělit cosi o čem jsme nyní nepsali (tedy ono vymanění se z koloběhu životů).
Nicméně,vím o sobě a životě více než si dokážete představit, takže mě zklamat ani klamat nemůžete.
V listování knihami a jejich brilantním zapamatováním si ovšem vymanění ze sansáry taky nelze dosáhnout - to Vám zase sděluji já s úsměvem, nikoliv abych Vás zklamával... a pouhým upínám se na srdeční čakru a jejím rozněcováním, rozplameněním taky ne.
To je rozvíjení rajských až dejme tomu božských pocitů a stavů a bez ukotvení (UZEMNĚNÍ) to může vést k vyčerpání organismu (nebo taky záslužné karmy jinou terminologii). POkud je člověk/jogín/mystik ukotven (uzemněn), nic takového nehrozí a postup k "vyvanutí" je pak formou "sótapati"- tedy pokračuje i po fyzické smrti... a navíc se zabezpečuje i pro normální život zde na Zemi - což je ROZHODNĚ VELMI DŮLEŽITÉ A PRAKTICKÉ!!!
Bhaktijoga jediná? Jen proto, že jste se v ní shlédl zrovna Vy a teď?! Důležitá budiž, ale jediná?! A co jiné druhy? Karmajoga-ovládnutí ovoce svých činů? Džnanajoga-cesta rozumu a logiky? A další a další metody a "doplňky"?!
Jste hodně troufalý ve svých kategorických tvrzeních! Cosi mi to připomíná-že by závan z kostelů a kazatelen, pouze v jiném hávu?
Tohle znáte:
"Musíš umřít dříve než umřeš, abys neumřel, až umřeš". Tak výstižné!
Taky poslední reakce.
Mnoho zdaru v bádání i "bádání" a s těma nohama to klidně zkuste - je to prima, neublíží to a pomáhá. A přitom si člověk může vše, co dosud dělal a dělá, klidně ponechat, jen přidat prosté a jednoduché uvědomování chodidel, nártů, lýtek až po kolena...žádná jaderná fyzika ani velemegatajemství a špitané velezasvěcení. Prostě - Přímá stezka.
Úsměv přeji.

242985

1.5.2011 19:50

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 242985

Jenom jsem se chtěl zeptat co si myslíte o meditaci, kdy si představuju na začátku, že moje nohy jsou po kolena ve slané vodě? Vám to možná přijde jako trivialní myšlenky, ale to o čem píšete mi přijde dost komlikované. Seslat na někoho prokletí je samozřejmě nepřípustné bez karmické odplaty, ale utnout něčí negativní připojení a poslat zpátky, co přišlo je v pořádku. Každy svého štětsí strůjce. Nejlepší je samozřejmě transformace, ale aby člověk dokázal za negativní požehnat, tak to musí být opravdu svatý nebo skoro svatý. Ale jsou tací, co to dokázali praktikovat nebo se mýlím?

242993

1.5.2011 20:46

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 242993

Dobrý! Ptáte se-odpovídám.
Lepší, hodnotnější představa než ve slané vodě je ROZVIBROVAT povrch-kůži. Jako mravenčení po přeležení, nebo tak něco-to přijde časem. Ale pocit "slané vody" je taky zajímavý a je to dobrá snaha a praxe už je to ten náběh na uvědomování a to je důležité!Prostě povrch nohou"osahávat myslí", naučit se používat prvek zvaný vědomí ve vlastním těle resp. umět ho "vázat" na vlastní tělo, hlavně na povrch-kůži nohou. Pak nemůže člověk zbloudit! A čas? Hmm, přestává hrát roli - jsme na cestě...
Taky místo té slané vody je dobré vyzkoušet vodu naplněnou, prodchnutou dobrou náladou, zlatavým třpytem, smějícím se Buddhou, přáním dobra a štěstí všemu, co žije a dýchá, prostě čímkoliv pozitivním a maximálně kvalitativně příjemným, povznášejícím. Nebo za příjemného slunného dne hledět do modré oblohy a přitom si být vědom sebe a hlavně svých nohou... také vést dech do chodidel pomáhá.
Protože je to "schované v nohách" nikoho člověk neprovokuje, nestává se z něj nepraktický snílek, umí sbírat hovna, mýt nádobí, psát básně, počítat matematické rébusy, no a přitom jaksi bokem "dělá mystiku". Sbírá a šetří energii a mnoho dalších zajímavých efektů a pomoci to přináší.
Taky je dobré tohle uvědomění trénovat v různých denních situacích, vteřinu po vteřině, minutu po minutě až jednou (většinou pár let to trvá) s údivem (příjemným) člověk zjistí, že se událo něco podivného-nohy se připomenou sami od sebe! To je jeden ze zlomů na cestě uvědomování a tím pádem i proměny sebe sama...
Přeměnit "nesvaté" ve "svaté"-nemýlíte se, je mnoho způsobů, jak lze měnit "napětí osudu". Např. i "pojídáním" temnoty a dosazováním světla, jasu. Dále to nebudeme rozvádět, snad jen známé připomenutí, že nikdo neodejde, aniž nezaplatí do posledního haléře..
Stálý úsměv přeji.

242999

2.5.2011 6:01

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 242999

Zatím jsem neviděl rozdíl. Bude to chtít praxi. Pří meditaci Twin Hearts je pasáž, kde se žehná od Boha matce Zemi, meditující je instrument, kterým prochází energie shora dolů a poněvadž si příroda libuje v dynamických rovnováhách, tak asi to proudí i naopak. Mravenčení včástech těla okolo kořene páteře, dlaní a chodidel je velmi intenzivní, ale směr nejsem schopen zatím určit. Náhodně lze vnímat i silné energetické "vlny" jinde na povrchu kůže "směrem" k těm dlaním a chodidlům. Chystám se prakticky odzkoušet jednu věcičku z knížky až nebude taková kosa. Bosky se v parku pomodlit za nějaký strom. V každém případě děkuju za prakticky návod.

Když jsem dělal chemii, tak nejraději jsem do jistého bum pobýval v laboratoři. To je můj takový charakteristický povahový rys a právě tohle se mi na pranic healing libí, že očekává taky od lidi praktickou inciativu, aspoň master Ko má takový přístup při výuce. Když se ho zeptá někdo na něco co sám nevyzkoušel, což nebývá moc často. Řekne nevím, prakticky to zkuste a pak řeknete nám všem co a jak, ale je si přitom vědom do jaké míry jsou i rizika. Když se omylem kamarádovi místo vytažení negativní energie načadil, hromadu prany do hlavy, tak to zjistil v sále zhruba 100 praktikujících lidech během několika vteřin a upozornil mě, takže se nic vážného nestalo. Někteří lidé prostě umí a vidí věci mezi nebem a zemí.

243032

2.5.2011 7:55

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 243032

>Chystám se
>prakticky odzkoušet jednu věcičku z knížky až nebude
>taková kosa. Bosky se v parku pomodlit za nějaký strom. V
>každém případě děkuju za prakticky návod.
Vy opravdu verite tomu, ze to muze pomoci...? (jeste nejsem schopen zavrit papulu.)

>master Ko
>má takový přístup při výuce. Když se ho zeptá někdo na
>něco co sám nevyzkoušel, což nebývá moc často. Řekne
>nevím, prakticky to zkuste a pak řeknete nám všem co a jak,
>ale je si přitom vědom do jaké míry jsou i rizika.
Chytry pan!!! Pravnicky. Dava preventivne pryc ruce od eventualnich snah, aby nebyl jeste vetsim pakem souzen.

>Když se
>omylem kamarádovi místo vytažení negativní energie načadil,
>hromadu prany do hlavy, tak to zjistil v sále zhruba 100
>praktikujících lidech během několika vteřin a upozornil mě,
>takže se nic vážného nestalo. Někteří lidé prostě umí a
>vidí věci mezi nebem a zemí.
Uf uf, takovy buzinec, pardon, in je nazyvat tu aktivitu business... (ale takove domnenky v 21. stoleti...!, nepochopitelne po tak zdatnem zjisteni vedou.)
Anyway, 21.12.2012 ten naraz neodvrátíme nicim. Ani facken sebezdatnejsim pozitivnim myslenim. Lze si jenom prat, aby k narazu doslo na nejzloradstejsim uzemi. Snad se potom ostatni svet, pokud bude mit jeste sanci, vzpamatuje a vybalancuje.

243036

1.5.2011 20:00

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 242985

Nebyla řeč o tom, že ostatní čakry by se měli zanedbávat. I když prakticky to bývá problém. Byla řeč o důležitosti srdeční čakry. Pravda člověk lehce může skončit, když to přepískne pod mostem. Já osobně jsem momentálně postavený před důsledky dlouhodbé nerovnováhy mezi spodními a horními čakrami a velkým zasviněním z této inkranace a pravděpodobně i z minula. Nestěžuju si, pouze konstatuji, můžu si za to sám, že ano? No i proces vyčištění je pro tělo, pokud zasvinění bylo velké hodně náročná procedura. Za všechno je třeba zaplatit a někdy bývá cena velmi tvrdá.

242994

1.5.2011 21:01

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 242994

>Pravda člověk lehce může skončit, když to přepískne pod mostem.
Ano! To je ten háček. Proto se má postupovat uvážlivě a začít "cvičením země"-neboli pročistit základnu, tedy vlastní nohy...
Ale na druhou stranu, pokud se člověk úplně nezblázní (a neskončí na psyndě) a pod tím mostem neskončí, tak nasbírá zajímavé zkušenosti [chechtot]
>Nestěžuju si, pouze konstatuji, můžu si za to sám, že ano?
Jo. Jako za všechno. Dobré i zlé.
>Za všechno je třeba zaplatit a někdy bývá cena velmi tvrdá.
Úměrně rychlosti postupu, popř. omylům z neznalosti. Ale důležité je něco, cokoliv dělat. Krom toho hodně, hodně dlouho je člověk hříčka sil, o kterých nemá ani ponětí. Jedině sebevládou, sebeuvědoměním, odpouštěním a ještě něčím k tomu se propracuje k poznání a ovládání těch sil.
A taky - snaha je zároveň "volání". Takže si každý přitahuje info, které potřebuje ve správný čas a na správném místě.
>Já osobně jsem momentálně postavený před důsledky dlouhodbé >nerovnováhy mezi spodními a horními čakrami..
rozhozená psyché? POruchy spánku? Nervozita? Deprese?
To vše se dá řešit UZEMNĚNÍM - "nacpat" ty stavy a nálady "do nohou" a rozdýchávat.
Skvělá je též fyzická námaha, nebo taky různé půsty (G.P.Malachov). To je očista a jakési splácení těch nehmotných úvěrů formou dobrovolného utrpení. Malachov tomu říká "očista pole vědomí"...

243002

1.5.2011 21:31

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 242985

Poslyšte, já se svámi nechci bavit. Přesto naposled reaguji:
1) zpochybňovat a hodnotit Bhagavad-gítu jako vy, ukazuje na vaši
úroveň znalostí, kterou nebudu komentovat.
2) Nebyla řeč o zastavení koloběhu samsáry, ale to je podmínka
osvobození. O tom je celá duchovní nauka.Nevím proč vám to
vadí.
3) Já nikde vážený pane nepíšu, že uznávám Weinfurtera. Píšu,
že byl impersonalista. Ba naopak,já se učením impersonalistů
neřídím a vím proč. Vy to ale nevíte. O tom svědčí vaše
útočné a egoistické věty a zmínka o gestapu, které lámalo
Weinfurterovi kosti.
4) Píšete, že mám o sobě vysoké mínění. Nic nového pod sluncem.
Myslete si co chcete. Já vám v tom nebráním. Také vám nechci,
jak se domníváte, přezíravě sdělovat již cokoliv dalšího.
Jde opět o nedorozumnění. Předpokládal jsem, že je vám tato
oblast blízká a důvěrně známá.
5) Dále mluvíte o ukotvení mystiků a máte -jak píšete, o tom
podrobnější znalosti. To, že mimo Bhagavad-gíty popíráte i
bhakti jógu, to také nemá cenu komentovat.Další vaše tvrzení,
že jsem troufalý ve svých tvrzeních,je pouhá domněnka.
Pouze uznávám, řídím se a sděluji duchovní nauku
nejuznávanějších rišiů v systému parampary. To je zcela
normální postup. Na popření této nauky, milý pane, bylo
napsáno nesčetně studií. Všechny byly neúspěšné a do budoucna
dále budou. Ve Spojených státech bylo obviněno hnutí Haré
Krišna a předmětem byla mimo jiné i duchovní nauka, kterou se
toto hnutí řídí. Hnutí bylo úspěšné.

Podívejte se. Já vás z ničeho neobviňuji jako vy mne. Žijte si i dále dle svého vyzískaného přesvědčení. Jestli si uvědomujete chodidla, nárty a lýtka až po kolena, prosím, nic proti tomu nemám. Je mi to jedno. Avšak aby bylo jasno, s vámi jsem definitivně skončil. Na hádky nejsem zvědavej.

243010

1.5.2011 22:02

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 243010

>Poslyšte, já se svámi nechci bavit.
Aha! Tak to je docela vidět, jak krátký, poslednější příspěvek (před tím předchozím "posledním" ) jste právě napsal.
Tož já taky tedy ještě jednu svoji "poslední"
[velký smích] reakci. Pobavil jste.

Sorry, s tím Vaším uznáním Weinfurtera jsem ulít -máte pravdu. O jeho uznání jste nic nenapsal a já to z ledabylého přečtení blbě vydedukoval. Ale že to byl mamlas na tom trvám...
Bhagavadgítu nezpochybňuji ani nedehonestuji. Stejně tak bhaktijogu. Pokud Vám to tak připadá, tak jen opakuji-nechápete mě. A to vůbec nikomu nemusí vadit.
Ani je ovšem nestavím na výlučný, jedinečnýA HLAVNĚ JEDINÝ, SPRÁVNÝ PIEDESTAL jako Vy - to už tady totiž máme v mnoha jiných kabátech. Dobro vnucované druhým podle svých měřítek a představ. No, dobře nevnucujete ho razantně a zbraní, nicméně v debatě ano - hlásáte, že je to přece to JEDINÉ A JEDINÉ SPRÁVNÉ a všechno ostatní je shit, nebo snad málo hodnotný poloshit? Takových nauk a blábolů světem kolovalo, koluje a ještě bude kolovat.
Takže jsou to důležité metody, důležitý spisek. Pro Vás. Pro spousty jiných. Ale ne pro každého a vždy a ve všech podmínkách. Nejsou nikterak výlučné a JEDINÉ PRAVDIVÉ! To je vše.
>Avšak aby bylo jasno, s vámi jsem definitivně skončil.
Ó! A Vy jste si snad se mnou něco začal? Já s Vámi nikoliv, takže je to v pohodě.
Neberte se tak vážně, chlape(?)!
>Na hádky nejsem zvědavej.
Jasně. Vypadá to tak ze shora napsaného.
Klídek, hlavně na pohodu a zazpívejte "Haré, haré..", je to parádní, veselý popěvek s dobrou rezonancí-takový malý ráj...

243012

1.5.2011 23:23

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 243012

Dovolím si vstoupit do Vaší debaty, pánové. A nabídnout Vám zajímavou alternativu k Vaším vírám.

Stavy mysli, které Vás oba tak fascinují, byly podrobeny opakovaným vědeckým výzkumům. Výsledek? Všechny studie (např. M. E. Chavetz, D. Kipnis, G. Pollock, ...) dokládají, že jak duševní zdraví, tak sebeuspokojení souvisí se společenským postavením.

Nebo jednodušeji. ČÍM VÍC ZDROJŮ KONTROLUJETE, TÍM LÉPE SE CÍTÍTE. Ty ZDROJE netřeba chápat jen v materiálním slova smyslu. Za jeden z nejcennějších zdrojů je totiž drtivou většinou lidí považováno jejich vlastní postavení v sociální struktuře společnosti. Nebo konkrétněji. Cena člověka závisí především na jeho ocenění druhými lidmi. Nikoliv na stavu jeho vlastní mysli, pane Hade i pane Quido2. Nic ve zlém. [smích]

243022

1.5.2011 23:54

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 243022

"V zadní uličce žije si mudrc prostým životem,
a má právě tolik, aby se udržel při životě.
Ač bědným se může druhým zdát,
je šťasten a sám sebe si váží."
Wong Tai-sin

Mno, můžu vám zprostředkovat prožitek, kdy se mi podařilo meditací poprvé dostat, tak odkud jsem přišel. Můžu vám sdělit, že mi je úplně ukradené, zda si 99.9999% lidstva bude myslet, že jsem pitomec, fanatik, socka, společenská nula... Nejde s tím srovnat nic na fyzické ani mentální ůrovni, orgasmus, když do mě narvali v nemocnici morfin nebo něco ne ten způsob ( a že jsem byl veselej), intelktuální údiv, ohromení z krásy přírody nebo uměleckého díla.... Všechno dohromady je v srovnání s tímhle mysticismem slabý druhořadý odvar. Mimochodem kolik lidí z toho vzorku populace bylo zaměřeno prakticky na nějakou formu duchovna? Šlo o běžný vzorek populace, že ano?

Hmm, říkáte všecky vědecké výzkumy. Jako študáci jsme jako přírodovědci řezali jednomu starému vtipu. Bylo to o výzkumu blechy.

Vědec zkoumá blechu. Urve ji jednu nohu a řekne skoč. Blecha skočí. Urve ji druhou, blecha skočí. A tak to pokračuje. Když ji zbyde poslední noha a blecha neskočí, Zapíše si vědátor spokojeně do poznámek, blecha, které utrhneme všechny nohy kromě jedné ohluchne.

Použiju tuhle analogii z jiné reakce ještě jednou k tomuhle vtipu. Co to je víra v duchovno? Přijde mi to asi jako by se jeden tranzistor v mikročipu snažil, pochopit, to něco co možná způsobuje pohyb kláves a akcí jiných periferií připojených k počítači. Co myslíte pane Vojto k jakém závěru by došel přísně vědecký tranzistor, který ví že život a myšlení existuje pouze na bázi křemíku a mimo obvody a dráty elektroniky nic není. senzory přece nic nezměřili, nepřišla žádná data. Ale než se začne aktivovat grafická karta, tak s předstihem dojde k zmáčknutí sekvence kláves zakončené enter, dojde k aktivitě v pamětech, CPU...?

Co by asi vyzkoumal za křemíkově přijatelné vysvětlení? Možná by šlo zaregistrovat velmi slabé elektrické a magnetické pulzy biologického původu. Ale pokud by byly vysvětleny na křemíkový způsob?....

243024

2.5.2011 0:01

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 243022

Ale! Vida. Zdravím, Vojtěchu.
Po několika měsících si zde pustím klávesnici na špacír (že mi to ale jde, co?!) a zrovna jste u toho. Jak jde život?
S tou cenou člověka a těmi výzkumy - pořád ty akademiky PŘECEŇUJETE...no, proč ne, Vaše soutěž.
Ale jak chcete zkoumat něco, na co jsou všechny nástroje příliš hrubé - TO PROSTĚ NEŠLO, NEJDE A NIKDY NEPŮJDE... nástroje a přístroje zachytí různé energetické projevy, ale zdroj (tedy onen nejvyšši prvek-VĚDOMÍ) zůstane mimo zachycení jakýchkoliv mašinek, kladívek, kleštiček a pinzet. Byť i elektronových a jiných.
Vidím to opět jinak než Vaši oblíbení vědátoři (kteří tyhle své bláboly stejně za nějakou dobu zase změní na jiné bláboly)- uvnitř sebe sama nosíme svoji cenu. Jakou váhu přikládáme nebo nepřikládáme hodnocení druhých, to je přece náš vlastní postoj, tedy právě ten stav mysli (i když ani tohle není přesné výrazivo), který paradoxně vyřazujete.
Takže jaképak tabulky nějakých akademiků, kteří si často nevědí rady se svým životem, ale druhým by ho škatulkovali ostošest? Vidím i toto hodnocení jinak. A nejedná se pouze o mysl, ale i další důležitý prvek - VĚDOMÍ. Tyto zkušenosti, tato oblast se prostě lidskými slovy popsat nedá - také proto vznikly, vznikají a budou vznikat všelijaká nedorozumění, výklady, komentáře, církve, sekty, odnože, podnože a tak. Musí být jedině vlastní zkušenost, poznání, prožitek. A nepomůžou stroje, tabulky, univerzity. Člověk stojí sám se sebou, náplní svého těla a svým životem a měl by ho řešit.

Ale proč mi pořád podsouváte tu "víru" ve smyslu náboženského zanícení? Zlenivěl jste už a zjednodušujete si výrazivo v diskuzi? Už mnohokráte jsem Vás upozorňoval, že se nejedná o žádnou víru (protože a přestože víru používám JAKO TVŮRČÍ SÍLU, nikoliv jako SLEPÉHO, NEVĚDOMÉHO KONĚ, NA KTERÉM SEDÍM A NEOVLÁDÁM HO), takže mě docela udivuje, že si to nepamatujete a stále zůstáváte u svého zaběhnutého myšlenkového a výrazového klišé. Proto znovu a opět -VÍRA JE VE SVÉM NEJVYŠŠÍM ASPEKTU TVŮRČÍ SÍLA.
Pokud se vůbec, ehm, "to moje" má někam zařadit, nějak definovat pro případnou debatu, tak hlavně do oblasti PRAKTICKÉ, DENODENNÍ psychologie a poznávání zákonitostí života dostupnými nástroji dané víceméně každému z nás - vědomím, myslí,smysly,vůlí, tělem. Nebo aby se to ještě více přiblížilo a zlidovělo, říkávám případným zájemcům o diskuzi, že se zajímám o mahájánský buddhismus, šmrncnutý Tibetem.

Tak. A už jste se zkusil podívat ve snu na své ruce, abyste trochu zatřásl tím Vaším hmotařstvím? [smích] Další kapitola po zvednutí a prohlédnutí vlastních rukou ve snu je VĚDOMÁ návštěva známých míst v tomto našem hmotném světě a končit to má "návštěvou" místa, kde se právě nachází naše spící tělo...
A proč by mělo být něco ve zlém?

243025

2.5.2011 14:26

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 243025

Dovolím si zareagovat na oba Vaše příspěvky, pánové Bartošku i Hade, v jediné odpovědi. Ovšem neberte mou odpověď příliš vážně. Stavím se Vám do opozice zejména proto, abych Vás (nehmotaře) alespň trochu názorově sjednotil. [mrknutí jedním okem]

Proslýchá se, že základním zákonem života je množit se rychleji, než se umírá. Je-li to pravdou, musí být všechny živé organismy vybaveny tak, aby jim byl tento zákon nade vše ostatní.

I člověk je živý organismus. A proto prožívá nejvyšší USPOKOJENÍ tehdy, když se mu daří onen základní zákon naplňovat. Je ŠŤASTEN, když získá milovaného partnera. Tetelí se ROZKOŠÍ, když s partnerem zplodí zdravé potomky. Září BLAHEM, když jsou všichni jeho blízcí zdraví, spokojení a zabezpečení.

Ale všechno toto NAPLNĚNÍ není zadarmo. Člověk je v soutěži o kvalitního partnera, v následujícím procesu plození, výchovy a zabezpečení potomstva vystaven obrovské námaze, nesčíslným strázním, mukám, bolestem a protivenstvím. Musí vynakládat velké úsilí, aby uspěl. O to slastnější je však ono USPOKOJENÍ, jsou-li všechna nebezpečí, hrůzy a rizika šťastně překonány.

Proč o tom mluvím? Někteří hloupí vědci (krom trhání nohou blechám) tvrdí, že objevili následující zákonitost. Nenachází-li člověk (z libovolných důvodů) pravé naplnění života, hledá substituci, tedy naplnění náhradní. Ve filosofických či ezoterických sférách. A obvykle dosahuje podobného USPOKOJENÍ jako jedinec, žijící skutečný plnohodnotný život.

Oni hloupí vědátoři jdou ještě dál. Přirovnávají všechny ty chemické, fyzikální i mentální stimulace mozku, mající za cíl dovést jedince k rozkoši takzvaného osvícení k obyčejné onanii. I ta prý dokáže navodit subjektu velmi libé prožitky, ač nemá se skutečným plozením potomstva nic společného. Stejně jako všechny ty "vyšší stavy vědomí", které jsou také jen subjektivním a nepřenositelným prožitkem jednotlivce.

Vše výše uvedené berte prosím pánové s rezervou. Jsou to zatím jen teorie bláznivých vědátorů. Soudím, že Vás se rozhodně netýkají. Ovšem znám pár jedinců, kteří by se možná mohli nad touto teorií trochu zamyslet. [smích]

243084

2.5.2011 15:41

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 243084

Prekvapil jste me.
>Vše výše uvedené berte prosím pánové s rezervou. Jsou to
>zatím jen teorie bláznivých vědátorů. Soudím, že Vás se
>rozhodně netýkají. Ovšem znám pár jedinců, kteří by se
>možná mohli nad touto teorií trochu zamyslet.
Ja nekolik taky znam. (Ze by se to tykalo i me...?)

243093

2.5.2011 17:02

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 243084

Z těch starých kamárádů na studiích se po dvaceti letech stali de facto neznámí lidé. Někteří jsou asi docenti nebo profesoři. Doufám, že se z nich nestali suchaři a zůstal jim smysl pro humor. Horší je pokud se z nich stali farizejové vědy. Farizejové vždy stojí za dogmaty a není důležitý druh činosti.

Já sleduju jak laik to povídaní o mozku a procesech v něm velmi pozorně na osel.cz a scienceworld.cz, tam je to podáno lidsky srozumitelnou formou a dělám to soustavně nějaký ten rok. Z toho vychází ta křemíková analogie a taky z myšlenky jednoho duchovního mistra pranického lečitelství, který dává analogie v čem je existence Boha na fyzické úrovni evidentní. Mimochodem vystudovaný inženýr chemie nebo tuším biochemie.

Vy se prostě pane Vojto ztotužňujete s tím křemíkem a jakýkoliv proces teoreticky vysvětlujete pomocí toho křemíkového fundamentu. Tak jako tranzistor nemůže dojít k něčemu rozumnému ohledně záhady pohybu kláves dokud se pohybuje v mantinelech daných křemíkovým světem. Od sekvence znaků na klavesníci sice může analyzovat co se děje v "těle" počítače, jeho mozku CPU a vysvětlovat paradox, že před tím než proběhne akce v mozku-CPU s lehkým předstihem reaguje periferní zářízení klávesnice. A tím to hasne.

Vy vycházite z biologického fundamentu a s ním ztotužňujete lidskou existenci. Ja vycházím z toho, že moje tělo je vhodným nástrojem pro můj spirit v třírozměrném aspektu reality a moje mysl je počítač, který můj spirit používá v té třírozměrné realitě. Ten počítač má vnitřní rovinu a vnější výstup mimo ty tři dimenze. Tranzistor taky nemá tušeni k čemu je dobrý ten vytištěný papír z tiskárny, neví to ani CPU jako celek.

Člověk fixovaný na fyzický rozměr bytí. Nebrat nějak urážlivě, jde mi o rozlišení, aby to mělo logickou strukturu. Tak ten člověk i na úrovni experta má jistá omezení co se děje uvnitř počítače. Stejně to je se skutečným spiritualním Já, které má omezení vlivu na fyzickém levlu, z toho důvodu, když chce vytvářet nějakou specifickou činnost povětšinou potřebuje tělo a to má svůj vlastní rozum ke všemu se svobodnou volbou.

Ale viděl bych zásadní rozdíly, za prvé počítač nemá možnost svobodné volby, jakmile ji získá stává se umělou inteligencí. Člověk se fyzicky nedokáže napojit na CPU počítače. Spiritualní bytost se do mysli dostat při silné konexi biologické mysli ke zdroji všeho může, a potom i mysl ví, kdo je tady skutečně boss a dochází k naprosto nekofliktnímu přirozenému respektu. Tato jednota biologický mozek CPU možná není.

S názorovými rozdíly nás nehmotařů bych si nedělal starosti. Pokud existuje nějaká skutečně nejdokonalejší duchovbní nauka, tak se k ní každý kdo je na cestě dříve nebo později dostane, protože cíl cesty Absolutní jednota. Já si nemyslím, že existuje jedna nejdokonalejší duchovní nauka, prot...Automaticky kráceno

243106

2.5.2011 17:03

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 243106

S názorovými rozdíly nás nehmotařů bych si nedělal starosti. Pokud existuje nějaká skutečně nejdokonalejší duchovní nauka, tak se k ní každý kdo je na cestě dříve nebo později dostane, protože cíl cesty Absolutní jednota. Já si nemyslím, že existuje jedna nejdokonalejší duchovní nauka, protože i kdyby ji někomu nadiktoval Duch svatý, tak vždy její záznam pořizoval zařízení s nějakým fyzickým tělem a to vytvaří deformace. Ale pokud se mýlím, tak v příští inkarnaci se dostanu blíže k poznání svého omylu a v nějaké další ten svůj omyl prostě opustím. Mysticismus není možné centralizovat, protože jde o individualní neopakovatelnou záležitost osobních mystických zkušeností. Velmi příjemné máte principielně zaručeno, že žádná mocenská struktura se ho nepokusí včelnit do své struktury. To, že z života některých velkých mystiků byl vytvořen fundament náboženství absorbovaných mocí, to už je druhá věc.

243107

3.5.2011 9:04

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 243107

Co jste napsal je rozumný úvod do dialogu o víře a náboženství. Od vás by se měli poučit další katolíci, jak vést rozumnou diskusi o náboženství. Přesto nebude vaše pojetí mnohými takto chápáno. To proto,že existují dva druhy lidí s hmotným pojetím života.

Člověk prvního druhu považuje svoje fyzické tělo za sebe sama. Přesto naslouchá hlasu svého svědomí a žije slušně. Ve druhém případě nejenže považuje svoje tělo za své skutečné "Já", ale navíc páchá všemožné hříšné i kriminální činnosti, aby tělo udržoval. Kupř. výtažky z novorozenců na podporu erekce starých mužů. Tito lidé nepřijmou fakt, že tělo je dočasný nástroj a že skutečné "Já" je duchovní podstaty. Nechápou a neuznávájí, že existuje Nejvyšší Duše a individuální duše.

Pokud se jedná o utváření společenského chování, to se utváří na základě mentálních výmyslů, avšak uznávaných jako norma společenského chování. Jak je analýzováno ve Vedách, existuje dvanáct mentálních činností,které lze transformovat na stovky a tisíce. Člověk, který nemá oporu v duchovním světě, podléhá všem těmto dobovým výmyslům, čili podléhá hmotné energii. To jste přiblížil ve srovnání počítače, mysli a mimosmyslových schopností člověka.

Takže se mějte hezky, zdraví Quido.

243226

4.5.2011 0:03

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 243107

Souhlasím s Vámi, pane Bartošku, že se lišíme v pohledu na člověka v jediné maličkosti. Vy té maličkosti říkáte SPIRIT. Já považuji "duši" za bájnou, starožitnou a dnes již naprosto překonanou vymyšlenost. Nikdy, ničím nijak nedoloženou.

Chápu člověka jako výtvor skupiny genů, obsažených v oplozeném vajíčku. To klubko genů je program, podle něhož jste postaven Vy, já a všichni ostatní lidé včetně našich mozků. Když Váš genom bude postrádat gen hudebního sluchu, žádný "spirit" z Vás nedokáže udělat hudebního virtuosa. Mozek je skutečně jen elektrochemický počítač. A nic víc.

Když onen raneček Vašich genů vložíme do jiného vajíčka a necháme je za příhodných podmínek vyvinout v člověka, obdržíme Váš klon. Vaši přesnou kopii. Případně více kopií. Má prostá otázka zní. Klonování lidí je na spadnutí. Vynikající lidský jedinec může mít zanedlouho teoreticky miliony klonů. Všechny ty klony se budou dělit o jedinou duši (spirit) toho původního člověka? Nebo kde se vezmou duše pro klony. Pro ty nové, čistě technologicky vzniklé lidské jedince?

243285

4.5.2011 5:40

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 243285

Libí nelibí, pane Vojto tak dokud nejste schopen empiricky prokázat neexistenci spiritualní existence Boha i nižších úrovní je to ohledně pravděpodobnosti na základě empirických vědeckých metod z hlediska logiky rovnocenná hypotéza. A klidně si tady dovolím přihodit filmík Matrix především první díl a z hlediska logiky a empirických metod to s hodnověrností vyjde nastejno. Já mám však osobní neempirickou zkušenost, že to je jinak.

Vím to o té logické rovnocenosti velmi dobře, protože několik let svého času jsem skutečně inténzívně zkoušel najít rozdíl, který by zvýhodnil tu hmotu. Z hlediska čisté logiky bez šance. Tak, že s lidmi jako HB se docela bavím, taky jsem byl velmi uvědomělý. Akorát, že já na jeho místě, když mi bylo předložen požadavek na důkaz neexistence Boha jsem velmi rychle věděl, že je to plichta a držel jsem se hesla mlčeti zlato, abych se necítil sám sobě za vola.[velký smích] [mrknutí jedním okem]

Moji kopii v klonu neobdržíte ani náhodou. Získáte pouze biologický duplikát. I kdyby neexistovala duše, tak nikdy nedokážete zopakovat můj život, který se taky podepsal na formování mé osobnosti. O tom jakým způsobem se projeví některé části potenciálu rozhodují obrovské množství "náhodných" setkání, impulzů...A protože duše je, tak s ledovým klidem můžu říct, že ta moje prošla mnoha biologickými těly, které byly geneticky naprosto jiné. S výjimkou toho, které momentálně vlastním. To už tady jednou bylo, i když z genetického hlediska je ta pravděpodobnost mizivá. Znám člověka, který by mě mohl provést mou minulostí. Já tu schopnost mám taky, ale nejsem ještě připaravený vědět, kdo vlastně jsem z toho důvodu to není aktivované. Až budu ready, budu vědět.

S klony si nedělejte hlavu, v každém z nich bude jiné spiritualní Já. Do jaké míry jsou identická jednovaječná dvojčata z hlediska genetiky? Ale časem se začnou lišit, nejde o jizvy, ale mentalitu, i genetika má jisté limity. Ať nikdo nepočítá, že si bude klonovat génie na běžícím pásu. A podle potřeby vojáky, slouhy, kašpárky... ve fabrice podle nějakého plánu. Genialita je něco více než shluk chromozómů.

Pravděpodobně u klonování bude vysoká úmrtnost, protože spiritualní Já se rozhoduje na základě své karmy a karmy jiných o tom do jakých společenských poměrů přijde, jde třeba o rodiče, příbuzné. Což u petriho misky a inkubátoru ve fabrice bude trochu problém. Ani negativní karma není nekonečná, aby si tolik chudáků zasloužilo osud bez rodiny. A s tou fabrikou nechoďte za mnou, to se určitě honí hlavou nějakému vysocepostavenému psychopatovi materialistovi, té naši podělané idiokracie, v které žijeme. Ono nic nového pod sluncem, dost režimů v minulosti chtělo mít silný vliv na výchovu dětí k obrazu svému.

243308

4.5.2011 6:00

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 243285

Když jsem u těch genetických limitů vzpoměl jsem si na jeden oříšek, kde jsem jako hmotař taky vyhořel. V 90-tých letech běžel britský pořad o různých záhádách, který tuším vyprávěl A.C. Clark v úvodní znělce byly slavná křišťálová lebka. V jednom dílu nějaký psychiatr výlečil malému klukovi pomocí autosugesce roku plnou bradavic. aspoň ten psychiatr si myslel že jsou. Jenomže nebyly, šlo o nějakou vzácnou genetickou poruchu. Jinak řečeno neexistuje žádné hmotné vysvětlení.

Takže s tím hudebním genem bych si nebyl tak jistý. Za prvé ne každý potenciál se uplatní, za druhé geny často funguje ve velkých skupinách a za třetí jsou věci mezi nebem a zemí. V každém případě s genem pro hudební sluch je cesta hudebního génia jednodušší, ale pokud skládal hluchý Smetana byly by tady otázka, zda by se mohl hluchý stát genialním hudebním skladatelem? To jestě jde hmotařsky vysvětlet hudba se do jisté míry v notovém záznamu může podobat matematice. S genetickou poruchou vyléčenou autosugescí jsme s hmotou jaksi v ...

243309

3.5.2011 7:20

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

baki 80.?.?.?

Reakce na 242953

Ještě se sluší dodat, že Ježíš při "povstání z hrobu" se odebral přes Indii až do Japonska, kde i nadále vykonával své léčitelské umění. Byl zde velmi vážen, dožil se slušného věku a tam byl i pohřben. Jeho hrob v Japonsku je uctíván dodnes.
Při snětí Ježíše z kříže totiž nebyl přítomen lékař, který by konstatoval smrt. Nemůžeme tedy vyloučit, že byl "omylem" pohřben zaživa. Možná, že probodením pravého boku kopím mu byl vlastně život zachráněn. Vyšla krev a voda. (Měl vodu na plicích??)

243217

3.5.2011 9:42

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 243217

Síly siddhi, které jsou rovněž hmotné povahy, jsou pro úroveň současné materialistické vědy nevysvětlitelné a přesto existuji. Pomocí jogového procesu jsou získané schopnosti osmi druhů mystických dokonalostí: stát se malými jako atomy animá-siddhi nebo lehčí nežli pírko laghimá-siddhi. Mohou mít cokoli odkudkoli prápti-siddhi,být těžší než nejtěžší mahimá-siddhi podle libosti vytvářet podivuhodné věci nebo cokoliv zničit išitva-siddhi, ovládat všechny hmotné prvky vašitva siddhi, mít schpnost vyplnit jakékoli své touhy prakámia siddhi, nebo mohou získat jakýkoli tvar či podobu, po jaké byť jen zatouží kámávásáyitá-siddhi Mohou cestovat vnějším prostorem a nepotřebují k tomu žádnou mechanickou pomoc.Během okamžiku jsou schopni se přemístit z jedné planety na druhou.

Takže, ten kdo sestupuje z duchovního nebe na tuto planetu
avatár*, má jinou ochranu, která se vymyká našemu chápání.

243228

3.5.2011 13:48

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 243228

[smích]

243248

30.4.2011 22:10

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 242866

Lin. Já bych to lépe nenapsal. Vaše upozornění na Apoštola Pavla je trefné. Mnozí tvrdí, že křesťanství dal podobu on. Ten apoštol, který nebyl ženatý a neměl děti. Ten apoštol, který pronásledoval prvotní křesťany. Ten apoštol, který se nikdy osobně nesetkal s Ježíšem, za jeho pobytu na zemi. Jakto, že zásadní význam neměli apoštolové a prvotní církev v Jeruzalémě?
Jinak jsem slyšel tvrdit křesťany, že slovo pán, opravdu v mnoha významech znamená otrok a že pravý křesťan je otrokem Božím. Jinak s Vámi naprosto souhlasím, že to není proti JK, proti Bohu, ale institucím, kteří se Jimi zašťiťují a přitom svým chováním Jej popírají. A proti těm, kteří si přečtou, že je psáno a tak je dáno a basta fidly.
Teď něco osobního, je pro mně občerstvující zkušenost číst od Vás mnohé Vaše příspěvky. Vyjadřujete se k tématům a věcem o kterých většinou ženy nemluví. Navíc trefně, slušně a s postřehem. A navíc tolerujete gramatické chyby. [mrknutí jedním okem]

242926

30.4.2011 23:09

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 242926

Ono s evangelii je to vůbec takové divné Pavla raději ponecháme stranou, to je kapitola sama pro sebe). Pokud vím správně, jedinými učedníky JK byli jen Matouš (celník, výběrčí daní, takže psát musel umět) a Jan (asi také vzdělaný, když uměl psát, prý měl přístup do domu velekněze, jen se neví, proč). Další dva už byli učedníci učedníků. Marek - alexandrijský biskup a Lukáš - lékař, učedník Pavlův. Navíc je známé, že poslední dva čerpali "z Matouše", takže to vůbec není jejich autentické vyprávění (popis) dějů. Vůbec mi není jasné, proč nic nenapsal také Ježíš, ač byl vzdělaný a dokonce učil v chrámu (já vím, že ústně, ale měl podmínky napsat aspoň jediný svitek).
Sám Lukáš hned v úvodu píše "už bylo napsáno mnoho... proto také já...". Jak - "mnoho"? Tři + Pavel je "mnoho"? Kde je ten zbytek a proč si to nemůžeme přečíst? A proč začali psát tak pozdě po smrti JK? Učedníků bylo 12 a jen dva měli touhu "něco" o tak výjimečných událostech předat potomkům? [smích]
No... a potěšil jste mě, když mé příspěvky nazýváte "občerstvením". Spíš se setkávám s "prosimtě nepruď" nebo "furt se neptej, k čemu ti to bude"...[oči v sloup] A že se vyjadřuju? Jen k tomu, co mě baví. Když něco vím, ráda přidám do kotlíku - a na druhou stranu se ráda něco dozvím.
Musím poděkovat já vám - tedy většině mužů tady. Že moje názory berete jako rovnocenné. To není zas tak běžné. Jsou tací, kteří "odpovídají" odesláním k plotně.
A že jste mě potěšil, přidám vám ještě malou perličku, které si moc lidí nevšímá (a věřící už vůbec ne). Týká se vyobrazení JK na kříži. Nohy jsou správně - ale ty ruce, ty ruce... Našla jsem zatím jen 2x správně vyobrazené (jednou socha, podruhé obraz). Hřeby jsou umístěné do dlaně, což je blbost (odsouzenec by se utrhl). Přibíjelo se pod zápěstí.
Mějte se moc hezky [smích]

242931

1.5.2011 4:31

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 242931

>přidám vám ještě malou perličku,
>které si moc lidí nevšímá (a věřící už vůbec ne).
>Týká se vyobrazení JK na kříži. Nohy jsou správně - ale
>ty ruce, ty ruce... Našla jsem zatím jen 2x správně
>vyobrazené (jednou socha, podruhé obraz). Hřeby jsou
>umístěné do dlaně, což je blbost (odsouzenec by se utrhl).
>Přibíjelo se pod zápěstí.
Ta vyobrazeni prezentuji, jak tvurce vnima a taky, jakou ma potrebu prezentovat svoji vizi. Vzdy hrala (dnes jeste vic) urcitou roli fantazie a domnenka. Zalezi na osobnosti, osobitosti i prostredi a jeho klimatu. A tu podotknutou existenci fantazie a domnenky ve vytvarnictvi muzeme s klidem a jistotou prenest do vize pismaku a vlastne jakehokoliv tvurce v kterekoliv oblasti. Takze takto lze nahlizet i na tvurce tech udalosti pred dvema tisici lety.

242945

1.5.2011 4:59

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 242931

A jeste neco: Hodne pouzivate slovo Buh tak, jak jsem jej ted uvedl ja. Tedy s velkym pismenem. V jednom prispevku uvadite, ze je nazyvan Pan atd. Mam dotaz: Je pojem Buh jmeno, povolani ci titul? Mel by se psat s velkym B?
A dalsi aspekt: Zamysleme se, proc se tak zvane biblicke udalosti prihodily prave tam, kde se tak zvane udaly?
Vratil jsem se z Toskanska a v Pise jsem zaslechl reakci: Zatimco tady se uz stavely pred tisici lety takove skvosty, u nas ta schopnost zdaleka takova jeste nebyla. Ano, je tomu tak. Proc? Vyhodne klima a blizkost more. Tyto dve podminky predurcovaly rozvinuti zivota driv nez na severnim vnitrozemi. Takto lze taky hledat opodstatneni, proc udalosti kolem Jezise se staly tam, kde se staly, a jine okolnosti taky napovidaji, proc se staly tem konkretnim lidem.

242946

1.5.2011 21:05

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 242931

Ty díry po hřebech symbolizují vstup "duchovního" dechu do těla.
Jsou tedy z tohoto pohledu na správném místě.
Z pohledu fyziologie a udržení na kříži asi nikoliv, ale o to se v tomto případě nejedná.
Ostatně celá křížová cesta je FYZICKÝM zobrazením očistného procesu a proměny, který se u někoho může odehrávat pod prahem vědomí...

243005

1.5.2011 21:29

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 243005

Popatrte na krucifix, ( latinsky = to, co je upevneno na krizi, tj. spodobneni Krista )co symbolizuje? Ztelesneni ubohosti a neschopnosti, visici na krizi.

243009

1.5.2011 21:27

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 242931

Tak to jsem netušil, že některá evangelia jsou psána učedníky učedníků. To je velice zajímavé. A já pořád, proč je mi vnitřně nejbližší to Janovo. Navíc na Jana jsou tuším narážky ještě v dalších Novozákoních knihách. Ten postřeh s citací Lukáše je hodně dobrej. Nikdy jsem si to neuvědomil. Fakt je divné, že by JK či další apoštolové nic nenapsali.
Ano s probodeným zápěstím to je jak píšete. Navíc prý při zavěšení na kříž se ruce dostávají do takového úhlu, že každá ruka nese mnohem větší váhu než je váha poloviny těla. (Polovinu váhy těla nesou ruce při zavěšení s rukama nad hlavou.) Tuším, že podle pokusů se dlaně trhají již při zatížení kolem třiceti kilogramů. Jediné místo, které unese takové veliké zatížení je v zápěstí. (Prý se při probití hřebem přetrhne tuším Nervus Medianus a způsobí charakteristické ohnutí palců do dlaní). Díky takovému extrémnímu zatížení horní poloviny těla dochází k silným křečím a přepnutí svalstva. Ukřižovaní (podle způsobu zavěšení)tak nejčastěji umíraly naprosto vyčerpaní na udušení, embolii, nebo tak jako JK na zástavu srdce. (Perikard - srdeční obal- se v důsledku křečí ve svalstvu a nedostatku kyslíku naplnil výpotkem - sérem- a Ježíšovo srdce se zastavilo. Proto při probodnutí kopím "vyšla voda (sérum) a krev" Krev nestříkala, jeho srdce již netlouklo).No a dva odsouzení s Ježíšem zemřeli buď na embolii, nebo udušení. Přerazily jim nohy. Oni se na nich nemohly vztyčit, aby popadly dech a do několika minut exitovaly.
Trest zavěšení na kříži, byl tak destruující, že římští občané nesměli byt za hrdelní zločin takto popraveni. Dokonce jsou záznamy, kdy i po několikahodinovém zavěšení a následném sejmutí a podání dostupné tehdejší lékařské péče, lidé nepřežily.
Jinak velice zajímavé je si něco zjistit o Turínském plátně. (Ať je to falsum či né, ten kdo jej zhotovil, musel znát veliké podrobnosti o ukřižování.)
Budu ještě jednou osobní. Vy toho tolik víte o křesťanství, že jste je buď studovala, nebo jste byla členkou. Takové postřehy jako máte Vy, většina lidí z obyčejného zájmu nemá. To je má domněnka. Nemusíte na to odpovídat. Jinak omluva za poněkud krvavý příspěvek. [překvapení] [smích] [mrknutí jedním okem]

243008

1.5.2011 22:42

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 243008

Nevadí mi ten popis, i když to není zrovna příjemné čtení. Vidíte, jak je člověk vynalézavý zrovna v mučení jiných...[oči v sloup]
A pak, abych už moc neprudila, odpovím jen na tu "osobní pasáž". Ne - nestudovala (pouhé samostudium), členkou nebyla a nejsem (žádného náboženství ani "spolku" - k tomu mám odpor), pocházím z rodiny "bezvěrců" (takže ani "rodinné dispozice" ). Jen mě to prostě zajímá, jsem "šťouravá" (viz ten Lukáš) a měla jsem v životě štěstí na zajímavé lidi. [smích]
No... vlastně vám odpovím ještě na něco. Těch sepsaných svědectví bylo víc, jenže povětšinou byly zničené jako "kacířské, odpadlické" . Evangelia do NZ vybrala církev - po jednom z koncilů, už nepamatuju papeže ani rok a nechce se mi to hledat. Ostatní písemnosti vyřadila jako "nevhodné". Asi tam bylo cosi, co se do krámu nehodilo. Přitom některá ze svědectví byla sepsaná daleko dřív - a ne až po nástupu Petra na "svatý stolec". Některé zdroje tvrdí, že JK také "cosi" sepsal a ne na jeden svitek. Pokud to existuje ještě dnes, věřila bych, že je to pečlivě ukryté kdesi ve vatikánské knihovně. A už mlčím, zdravím a díky. [smích]

243016

2.5.2011 14:38

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 243008

Kausa Turínského plátna je velmi zajímavá. Má totiž tyto zajímavé výstupy:
1. Plátno s vysokou pravděpodobností není podvrh
2. Člověk, který v něm byl zabalen ŽIL.

Tyto dva body vedou církev k tomu, aby věrohodnost plátna falšovala a důkazy bagatelizovala.
Doporučuji knihu "Manipulace s Bohem od Reinharda Holbeho" (doufám, že jsem toho autra nepoletl)

243086

1.5.2011 12:33

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

HHBB 87.?.?.?

Reakce na 242866

Lin, tyhle diskuze již dávno ztrácejí smysl. Povídat si s náboženskými pomatenci o škodlivosti náboženství je stejné, jako alkoholikovi vysvětlovat, že mu to pití škodí.
Ještě jsem chtěl pododtknout.
Já z tohoto věkovitého třeštění v žádném případě křesťanství nevyjímám. Naopak.
Křesťanství stavím na piedestal totálního zblbnutí mas .
Křesťanství je židovská hereze a nelze ji od židů odělit.
"Ježíšovo učení" je součástí celého náboženského konceptu a nelze ho vydělit.
Náboženství staví na citech a pocitech, nelze tam ničím rozumným argumentovat.
Argumentovat Bohem lze všude a na všechno, proto nejde o diskuzi, ale vtloukání víry.
Křesťanský bůh je to samé jako židovský, to samé jako muslimský, a za biblickým blábolem se skrývá promyšlený mocenský koncept mesianismu.
Víra je osobní věc, pro druhé můj koncept Boha a univerzální síly, mé víry, nemůže mít význam, proto s ním nemohu ani argumentovat, takový argument je totéž co mé osobní přesvědčení a neopírá se o žádné náboženské "pravdy" a "učení". Víra skupinová může vyplývat ze shodné osobní. Uplatněno opačně je totéž, co pití krve oběti. Krev davu (jeho energie) se stane zdrojem cizí moci.
Davové uplatnění Boha lze jen metodou uctívání, to je náboženství, a to je lidská duševní nemoc . Nemocní jsou komodita k dispozici mocným. Tam patří všichni židé, jsou synonymum nábožensky zpracovené komodity, křesťan (jakýkoliv) je inovovaný žid. Kristus je jejich král, král království duševně nemocných.
Náboženský pomatenec však není náboženský pragmatik. Vyčítat náboženskému pragmatikovi "porušování pravidel" je vrchol náboženské naivity.
Katoličtí pragmatici nejsou věřící v židokřesťanském a ani muslimském slova smyslu. Řídí se zcela jinýmy pravidly. Pravidly, která narozdíl od těch náboženských fungují. K tomu potřebují své jakékoliv "věřící", důvěřivé, peklem, ďáblem, bohem, zlem, dobrem, vším vyplašené, náboženstvím pomatené, uctívačské stádo,klanící se pánu, spasiteli, modlám, knihám... (kde ale zůstal Člověk - vesmír ve vesmíru).
Viděl jsem ty videa, ale, říkat katolíkům, že jsou špatní je zbytečné. Z principu to nemůže fungovat. Jedni jsou pochroumáni pocitem viny od narození, cítí se pak být jen více ukřivdění. A ti druzí mají pro to "špatné / dobré" měřítka úplně jiná. Dobré je to, co jim prospívá, proto to nemůže být špatné. A nejspíš mají pravdu. Pomýlení jsou ti, co si myslí, že jejich mizerie pochází odjinud, než z jejich náboženstvím zkryplených duší.

242965

1.5.2011 18:45

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 242965

Nepovídejte, takže ti co nevěří v nic jsou psychcicky normální lidé. Hmm, zajímavý přístup k životu. Fascinující. Já jsem si myslel, že lidé se bez víry v něco neobejdou. Dokonce i víra v neexistenci něčeho je víra. Jak vidím, tak jsem se ve svém předpokladu zmýlil. Akorát bych rád věděl to velké tajemství empirické skutečnosti dle racionalní logické jistoty.

Kdyby to šlo trochu rozvést, jistě by to zajímalo mimo mou maličkost i hromadu dalších lidí. Hmm, říkáte že cituji : ..."Náboženství staví na citech a pocitech, nelze tam ničím rozumným argumentovat"... Konečně někdo příčetný a rozumný v tomto punktě důkazy základních axiomů na jako skála pevných "řekněme škvarků" moderní vědy. Ať jsem taky aspoň jednou za uherskej rok in a kuuul. [velký smích] [velký smích]

Detaily, že tohle běží podle gravitačního zákona, tohle je silná interakce, a tohle je gluon..., pouze taková příloha. Křoví přesněji řečeno velký komlikovaný prales. Důležité je na čem ta impozantní stavba stojí. Není nad to obdivovat dokonalou logickou a empirickou struktutu a povahu fundamentu moderní vědy. Oportunisté se tomuto většinou vyhýbají a nazahrnují to do vědecké problematiky, hážou ten horký zemák filosofům.

Pokud jste schopet dokázat základní axiomy, pak jste schopen určit příčinu vzniku vesmíru, znáte vychozí stav před vznikem a z něho jistě jste schopen dojít k "bodu nula" případně racionálně empiricky vysvětlit, že žádný takový bod neexistuje. Prokázat při tom všem neexistenci ničeho jiného kromě fyzické materie je pouze taková třešínka na dortu. Jak vidíte já jsem takový pomatenec zvláštního druhu. Vyšel jsem totiž z vašich racionálních řad, mluvím velmi dobře jazykem racionálního kmene. [smích] [mrknutí jedním okem]

242983

1.5.2011 20:35

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

HHBB 199.?.?.?

Reakce na 242983

Bartošku, když už na něco reaguješ, tak si to aspň přečti.
Jestli někdo nazve náboženství vírou, je již věc těch dalších, že to akceptují. Pro mě to je jen "víra". Komu však chybí víra, pro něj je "víra" dost dobrá.
Jestli náboženství nestaví na pocitech, pak staví na rozumu a pravdu může mít tak jako tak každý, kdo je rozumem nadán a jeho tvrzení nebudou o nic slabší, než tvrzení kohosi, že svět někdo uplácal v sedmi dnech, nebo že jen on je z ducha. [mrknutí jedním okem]

242998

1.5.2011 21:05

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 242998

Ale to se nerozumíme, špatně jsem to asi podal. Zkusím to jinak. Nechme víru stranou, Já jsem se ptal na rozdíl mezi náboženstvím a jinými ismy? Nejracionalnější a nejlogičtější, co mě napadl je ta moderní věda, ale pokud to chcete srovnat s něčím dle vašeho nézoru racionalnějším? Co by vám vyhovovalo lépe? Politická ideologie, ekonomické teorie, filosofická škola...?

Nebo víte o něčem logičtějším a opravdovějším co stojí pevně na té skutečné realitě, ke které nelze přistoupit z různých uhlů pohledu? A to prosím náboženství řeší stav k universalní jednotě, která transcedentně překračuje parametry toho shluku buněk mezi ušima s obrovským výpočetním výkonem jednoduchých operací. V křemíku vám na zopakování početního výkonu mozkových zaviztů nestačí několikapatrový barák.

Pravda z křemíku vám to na místě zvaném výstup často hodí větší efekt poněvadž se švindluje a motají se do toho ty věci mezi ušima. Holt počítač zatím neumí myslet o jiných věcech mimo zadaný úkol, i když genialní nápady vám z toho zatím nevypadnou. ale dejte PC možnost svobodné volby, a mám takový pocit, že ... Za všecko se musí platit i za záblesky geniality.

Ale když jste naťukl ten problém víry. Přijde mi to asi jako by se jeden tranzistor v mikročipu snažil, pochopit, to něco co možná způsobuje pohyb kláves a akcí jiných periferií připojených k počítači. Tohle by mohla být srozumitelná analogie i pro mladou generaci. Nevím teda jestli je to kůůůl a in. [smích] [mrknutí jedním okem]

243004

1.5.2011 22:22

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 243004

Odpovím tu pro hábéčko i pro vás. Úmyslně i pro vás, i když se to mého příspěvku týká jen okrajově. A zase - budu trochu tvrdší, ale pak už dám pokoj a ani nehlesnu.
Rozumím, co chce hábéčko říct a v tomhle je mi jeho postoj blízký. Už jsem to tu psala, že víra nemá s náboženstvím co dělat. Bez náboženství se dá žít velice dobře - bez víry ale ne. Zájem o duchovní podstatu je také každé nepokřivené duši přirozený. Kdo náboženské nauky potřebuje, budiž. Kdo potřebuje "vykladače karet", prosím. Ale neříkejte, prosím, že kdo nevyznává náboženství, nevyznává NIC. Původním smyslem náboženských nauk měla být "filosofická základna" = otevřené diskuse, odpovědi na otázky, výměna zkušeností, otevřenost novým myšlenkám = něco jako agora (mimochodem - stejnojmenný film není ztátou času vidět). To, čím náboženství nikdy být nemělo - to je DOGMA. A tak se stalo. Dogma, zakonzervované, nepřístupné a "rituálně" neměnné, bez pohybu, se stává tlející mrtvolou. Jako všechno, co "zkaměnělo" a je bez pohybu, všechno, co se nevyvíjí. Kdyby ona náboženství byla tak dokonalá, že by nepotřebovala žádná doplnění ani opravy, že by skutečně ukazovala cestu, byl by dávno ze země duchovní a čistý ráj.
Kvůli mému postoji, který jsme právě vypsala, mě nazývají všelijak. Já ovšem tvrdím, že kdyby nauka byla neměnná a jako "slovo boží" nezměnitelná, nikdy by nemohl uspět ani JK se svým učením. A dál jsem přesvědčená,že kdyby nyní nový JK chtěl opět cosi reformovat, dopadl by úplně stejně, jako před těmi x-lety (ovšem sofistikovaněji, dneska se už "nekřižuje", to je jediný pokrok) .

243014

1.5.2011 22:48

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 243014

Vypadá to, že tu pointu bude muset napsat napřímo. Byl bych raději, kdyby si k tomu lidi došli s lehkou nápovědou sami. Dogmata vznikají jakmile se něčeho pevně zachytí moc. Jakmile mocenská struktura absorbuje nějaké myšlení začne se dogmatizovat. V surové době se hážou lidé lvům, křižují se upalují v lepších časech se umlčují v našich časech se zařídí přes propagandu, že přhluší hlas těch co přemýšlí o čem dogmata zakázují myslet. Pochybovat, rouhat se není nic jiného než popření kritického myšlení. O tom je celý tento web. Když nepomohl výsměch tak a menší sviňárny v osobním životě editora, ho začali tahat po soudech.

A není podtstné zda jde o náboženství, filosofickou školo, ekonomickou nebo vědeckou teorii. Samozřejmě když nám Bůh dal svobodnou volbu, tak k tomu patří i myšlení, citění, které nám umožňují si zvolit. Jakmile se mocenská struktura začne bát myšlení lidí, znamená to, že už je v úpadku, i kdyby impérium bylo v době své největší vnější slávy. Už mnoho lidi uvnitř jakékoliv instituce začíná cítit vnitřní slabost, která nakonec vede k tomu prázdnému skeletu bez obsahu. Ale to není náboženská otázka, to je všeobecně řekněme civilizační otázka. Dogmata znamenají vážnou krizi civilizace, buď jsou zrušena vy těsněna z mocenské struktury a vývoj pokračuje nebo...

243018

2.5.2011 7:23

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

HHBB 68.?.?.?

Reakce na 243018

"Bůh nám dal, Bůh nám vzal"...co dál řešit...
Vždyť i ty mocné asi seslal, aby se "chytili dogmat". [smích]
Ti tví mocní by nikdy mocní nebyli, kdyby neměli svá média a své "věřící". I to, že věříš, že jsou, je původcem toho, že jsou.

243034

3.5.2011 2:20

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 243034

Kdyby byli v řiti ryby, možná by i někdo dostal trochu více rozumu a možná citu pro situaci, kdy bez argumentů lépe nereagova, ale když je člověk doopravdy uvědomělej, tak si nemůže pomoct, že ano? [velký smích] [velký smích] Až uděláte pokrok s těmi axiómy a důkazem toho jediného skutečného čtyřrozměrného vesmíru dejte vědět. Důkaz jedenáctirozměrného vesmíru z teorie strun nelze zatím podat. Požadovaný urychlovač o dostačujícíh parametrech by musel mít rozměry v řádu světelných let. Možná, aby jste začal už stavět. Já tady věčně taky nebudu, To víte mám 40 už nejsem nejmladší. [vyplazený jazyk]

243202

1.5.2011 22:49

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 243004

Pěkně napsáno, Jsem zvědavý co z toho hábéčka vyleze. [chechtot]. Problém u těchto rozumářů je, že když se jich zeptám dobře a co místo Krista? Obvykle odpoví no přece rozum a pokrok. Ptám se Jaký rozum? Francouzský osvícenský přinesl gilotýny. Ruský bolševický program masového štěstí dal lidem NKVD a hromadné popravy. Moderní doba k tomu přidává humanitární vývoz lidských práv na křídlech bombardérů. Jako bonus množení dluhů, bídy a beznaděje, abych nezapoměl také sledovacích zařízení. No a u nás tomu dává korunu Kalousek filozofováním o důchodcích a jejich pokeru se smrtí.
Ohromné [chechtot] [chechtot] [chechtot] . Jako štěstí z providendu [velký smích]

243019

2.5.2011 10:00

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

HHBB 46.?.?.?

Reakce na 243019

"Rozumáři"...to je dobrý, jen si nevzpomínám, že bych tu něco takového hlásal. Ale na druhou stranu, skutečně, rozumu se určitě nebráním. Jen bych upozornil na jisté nesrovnalosti. Tady ses pustil na velmi tenký led. Osvícenství z podstatné části navazuje na křesťanství (nakonec přineslo i husitskou rehabilitaci a útlum katolických dogmat). Jestli však někdo přinesl gilotýny, NKVD, množení dluhů... obávám se, že jsi úplně vedle. To všechno tu bylo již dávno před tím. Stejně jako masakrování ve jménu Krista, Církve, humanity, lidstva, Boha, bohů, Pána, Paní, Matky, Otce atd... dokonce smrt ve jménu života. Vinit z toho ale rozum? Stačí pár smyslů zbavených, a také rozum je ten tam. I honba za kořistí se dá ospravedlnit Pravdou. Nemusíme přeci už myslet, když máme Pravdu. [mrknutí jedním okem]

243042

2.5.2011 2:02

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 242965

>Křesťanství je židovská hereze a nelze ji od židů odělit.
Naskyta se otazka, jestli by bylo dnesni zapadni strategii pripusteno krestanstvi k provozovani, kdyby v Bibli nebyly vazby na zidovstvi. Myslim si, ze je tolerovano jen proto, ze zviditelnovani mista a rasy jako vyvolene je kvalifikacni povoleni.

243028

2.5.2011 8:15

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

HHBB 46.?.?.?

Reakce na 243028

Tahle otázka nedává smysl. Křesťanství je západní strategií. A kdyby tam nebyly vazby na židovství, vůbec by nebylo...a už jsem to psal. Samozřejně do té strategie patří i obviňování židů, bez toho by zase křesťanství nedávalo mnoha křesťanům smysl také, a to ani historicky. Je na tom postaveno i 99% příspevků "zvědavých" křesťanů. [mrknutí jedním okem]

243037

29.4.2011 14:52

Svatba

Mgr. Marie Pustá 46.?.?.?

Dnes jsem plakala. Bylo to velmi silné. Princ si vzal nevěstu a ona měla krásný šat. Nejvkusněji byl obléknut pan arcibiskup.

Teď už nám bude dobře. Všem moc děkuji.

242850

29.4.2011 21:58

RE: Svatba

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 242850

Milá Maruško Magistro Pustá. Také jsem si poplakal. Takový statný jinoch je ten princ. A jakou krásnou nevěstu má. Ach jo. A ten druhorozený princ z rodiny. Ten statečný výsadkář co osobně osvobozoval utlačovaný lid v Afghanistánu. Jak statečně dával příklad dalším mladým Britským junákům, aby kráčeli v jeho šlépějích. Jsem tak šťastný, že je v našem světě tolik dobrých a radostných událostí a tolik příkladných a statečných lidí. Jen jsem si drahá Maruško trošku postesknul, že u nás v naší krásné zemi není Monarchie. Jak by to bylo krásné mít takový krásný příklad k žití. Každý den si něco o České Královské rodině moci přečíst v Blesku, Aha, I dnes, Lidových novinách. Každý den shlédnout nějaý šot na TV Nova, Prima, ČT. To by se nám tak krásně žilo. Ale Marie, není všem dnům konec. Vždyť jednoho knížete jsme již měli Ministrem. Krásný den přeji a více takových radostných dní, jako byl ten dnešní Svatební. S úctou Doktor přírodních věd Všudybud Koucký.

242870

30.4.2011 23:34

RE: schwarzenberk

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 242870

na trun ! know!

242935

30.4.2011 9:15

RE: Svatba

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 242850

Já nejsem ubrečenej tip. Ale popřál jsem úpřímně od srdce hodně štěstí a požehnáni od Boha Všemohoucího těch "menších" spiritualních bytostí. Ono pokud si představím na příkladech právdolaskové ZOO, kde ruka ruku myje, kdo všechno by mohl být na trůně?... Tak bylo velkou osobní posilou pro ryzí nefalšovanou úpřímnost. [velký smích] [velký smích] A to, že si někdo prohlédl hezky zblízka, jak vypadá válka je zajímavá zkušenost. Něco jiného si z toho vzal např. Jan Lucemburský a něco jiného jeho syn Václav zvaný Karel IV. a oba měli přitom srdce lva.

242892

3.5.2011 14:24

RE: Svatba

baki 80.?.?.?

Reakce na 242850

Jen je škoda, že oba byli oddání odrodilým knězem, neuznávající katolickou církev. Taky jsem plakal. Oba se dopouštějí hříchu, budou žít v hříchu a skončí v pekle. [chechtot] [chechtot]

243251

2.5.2011 22:58

Podle původních textů čekají v ráji na islámské mučedníky bílé rozinky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Nikoliv čisté panny jak uvádí současný Korán. Původní pojem HUR znamenající bílý byl nahrazen výrazem HoURi (panna). Korán převzal popis ráje z křesťanských Hymnů o ráji (Hymns of Paradise), které popisují ráj jako zahradu s tekoucími vodami, oplývající ovocem a bílými rozinkami, delikatesou ceněnou na Blízkém Východě. Je zde další koránský výraz chybně interpretovaný jako ‘děti’, nebo ‘mládenci’ ráje. V aramejštině označuje plod vína, který je v Koránu přirovnáván k perlám.

243178

Příspěvků: 127

27.04. 11:20 baki  O víře a církvi. Pro ilustraci:
27.04. 19:11 Latinec  RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:
27.04. 23:21 baki  RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:
28.04. 12:56 Lin  RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:
29.04. 01:22 Latinec  RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:
30.04. 21:22 baki  RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:
30.04. 23:39  RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:
01.05. 11:15 baki  RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:
28.04. 20:19  RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:
27.04. 12:42  Plná pravda
27.04. 14:48 martas300  Vira
27.04. 15:46 jean.laroux  RE: Vira
28.04. 05:46 Satanist  RE: Vira
03.05. 06:44 baki  RE: Vira
03.05. 22:57 l.leimas  RE: Vira
28.04. 13:23 Lin  RE: Vira
29.04. 05:38 Satanist  RE: Vira
27.05. 22:39 holohlávka  RE: Vira
27.04. 19:18 Vodník  Autor je trochu popleta.
27.04. 21:05 abc  RE: Autor je trochu popleta.
28.04. 13:09 Lin  RE: Autor je trochu popleta.
28.04. 13:40 martas300  RE: Autor je trochu popleta.
28.04. 14:30  RE: Autor je trochu popleta.
28.04. 20:16  RE: Autor je trochu popleta.
28.04. 20:03  RE: Autor je trochu popleta.
28.04. 22:08 Lin  RE: Autor je trochu popleta.
28.04. 22:47 leimas  o víře a církvi
29.04. 00:41 Lin  RE: o víře a církvi
29.04. 20:53 l.leimas  RE: o víře a církvi
29.04. 22:11 martas300  RE: o víře a církvi
30.04. 15:37 l.leimas  RE: o víře a církvi
30.04. 21:14 Lin  RE: o víře a církvi
30.04. 23:20 l.leimas  RE: o víře a církvi
03.05. 17:28 Lin  RE: o víře a církvi
03.05. 22:01 l.leimas  RE: o víře a církvi
04.05. 07:43 Mirda  RE: o víře a církvi
04.05. 08:07 l.leimas  RE: o víře a církvi
04.05. 08:52 Mirda  RE: o víře a církvi
04.05. 22:44 Lin  RE: o víře a církvi
05.05. 07:22 quido2  RE: o víře a církvi
03.05. 22:06 l.leimas  RE: o víře a církvi
03.05. 07:04 baki  RE: o víře a církvi
03.05. 14:50 l.leimas  RE: o víře a církvi
03.05. 15:22  RE: o víře a církvi
03.05. 20:28 baki  RE: o víře a církvi
03.05. 23:30 Vojta49  RE: o víře a církvi
04.05. 10:26 baki  RE: o víře a církvi
03.05. 18:13 jos  RE: o víře a církvi
03.05. 19:15 quido2  RE: o víře a církvi
03.05. 23:09 l.leimas  RE: o víře a církvi
29.04. 01:22 clarc  i see
29.04. 08:49 Frank51  Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
29.04. 15:04  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
29.04. 18:42 Latinec  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
29.04. 19:51 Mgr. Marie Pustá  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
30.04. 04:17 Latinec  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
30.04. 08:20 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
30.04. 14:03 Latinec  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
30.04. 19:21  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
29.04. 20:41 Lin  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
30.04. 09:01 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
30.04. 09:40 quido2  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
30.04. 11:59 Lin  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
30.04. 19:10 jansmith1984  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
30.04. 22:20 Lin  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 15:54 jansmith1984  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
30.04. 11:58 Lin  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
30.04. 16:57 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
30.04. 16:57 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
30.04. 23:33 Lin  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 05:50 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 09:15 quido2  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 11:17  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 16:51 quido2  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 17:20  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 18:09 quido2  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 18:20 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 18:59  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 19:50 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 20:46  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
02.05. 06:01 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
02.05. 07:55  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 20:00 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 21:01  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 21:31 quido2  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 22:02  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 23:23 Vojta49  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 23:54 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
02.05. 00:01  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
02.05. 14:26 Vojta49  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
02.05. 15:41  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
02.05. 17:02 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
02.05. 17:03 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
03.05. 09:04 quido2  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
04.05. 00:03 Vojta49  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
04.05. 05:40 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
04.05. 06:00 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
03.05. 07:20 baki  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
03.05. 09:42 quido2  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
03.05. 13:48 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
30.04. 22:10  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
30.04. 23:09 Lin  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 04:31  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 04:59  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 21:05  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 21:29 Satanist  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 21:27  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 22:42 Lin  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
02.05. 14:38 Luxor  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 12:33 HHBB  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 18:45 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 20:35 HHBB  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 21:05 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 22:22 Lin  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 22:48 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
02.05. 07:23 HHBB  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
03.05. 02:20 Rene Bartosek  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
01.05. 22:49 l.leimas  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
02.05. 10:00 HHBB  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
02.05. 02:02  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
02.05. 08:15 HHBB  RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.
29.04. 14:52 Mgr. Marie Pustá  Svatba
29.04. 21:58  RE: Svatba
30.04. 23:34  RE: schwarzenberk
30.04. 09:15 Rene Bartosek  RE: Svatba
03.05. 14:24 baki  RE: Svatba
02.05. 22:58  Podle původních textů čekají v ráji na islámské mučedníky bílé rozinky

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 742