Diskuze k článku

Kdo jsou libyjští bojovníci za svobodu a jejich mecenáši?

Příspěvků 19

31.3.2011 1:40

Pracovat pro svuj narod je trestne,narodni bohatstvi neni lidu, ale sejdiru.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

That Was Fast_ Libyan Rebels Have Already Established New Central Bank Of Libya
Je svym zpusobem uzasne ,jak se manipuluje s tak zvanymi rebeli,jez mnozi drive meli "tepla mistecka" v Kadafiho vlade,jako napriklad ministr vnitra.Takze,prohravajici rebelove dostali podporu od NATA a USA na bezletovou zonu,coz je defakto vyhlasenim valky proti Libyi, nebot pokracovanim byly rakety jez znicili libijska obranna strediska,co by ochrana pro spojenecka letadla-supove delici se o budouci korist-olej.
Postup rebelu po zniceni kadafiho tanku a vozidel byl zarucen,az do chvile ,kdy vladni vojaci rebelsky postup zastavili a obratili je zpet a vten moment na TV muzem videt ,jak volaji po "spojencich",aby opet zakrocili,coz se tane,za predpokladu,kdo zaplati "americkou-spojeneckou"pomoc v oleji,ktera zadluzi rebeli v samem pocatku,kdyz zaplatirakety,jen Tomahawk stoji jedna 756 000 a uz USA takto utratilo za 122,5 milionu dolaru,coz prijde rebelum na ucet od Goldman&Sachs,jez vydelala na Rusko-Japonske valce a tech dalsich valkach.Takze,ctenar muze pochopit proc rabin Reichorn rekl; Valka ,to je zidovska zen!
Vložený obrázek

LibMost people don't realize that the previous Central Bank of Libya was 100% state owned. The following is an excerpt from Wikipedia's article on the former Central Bank of Libya....
The Central Bank of Libya (CBL) is 100% state owned and represents the monetary authority in The Great Socialist People's Libyan Arab Jamahiriya and enjoys the status of autonomous corporate body. The law establishing the CBL stipulates that the objectives of the central bank shall be to maintain monetary stability in Libya , and to promote the sustained growth of the economy in accordance with the general economic policy of the stateyan Rebels” Create Central Bank, Oil Company
They sure do get a lot done,” joked the piece, entitled “Wow That Was Fast! Libyan Rebels Have Already Established A New Central Bank Of Libya. ...The New American “Libyan Rebels” Create Central Bank, Oil Company The New American - Alex Newman
They sure do get a lot done,” joked the piece, entitled “Wow That Was Fast! Libyan Rebels Have Already Established A New Central Bank Of Libya.
Rebelove hned udajne zalozili banku,kam pujdou penize za olej,ktery uz chteji prodavat pristi tyden,rovnez pro to ustanovili novou Centralni banku Libye,ktera ma vystridat 100% vlastnenou statem Narodni Banku Libye a kontrolovanou Kadafim,jez ji pouzil ke stavbe umele reky,jeden ze svetovych divu teto zeme.Rebelove-shromazdeni,z vetsiny tajnych clenu hned,podepsali smlouvu s Qatar o prodeji oleje.Takze scenar je ten,Obama podepisuje tajny dokumeny o dodavkach zbrani rebelum a zaroven banka USA zaridi kolik budou rebelove platit pokud vyhrajou valku a tak rebelove prosperujici zemi predaji do rukou vyderacu na desitky roku dopredu,tak ,jak se stalo i na Filipinach,kde narodni banka presla do soukromych rukou,takze nic filipinsky lid nevlastni,jako nebude vlastnit nic libyjsky lid.

240784

31.3.2011 3:35

Mno,

Rene Bartosek 75.?.?.?

snížila se intezita leteckých útoků a Kadáfího jednotky i bez těžké techniky vytlačili, povstalce z ůspěšné postupu daného masivní leteckou podporou. Prej se pohybují pěšky a jsou více disciplinované a lépe vycvičené. V článku se píše, že represivní složky Kadáfího režimu čelí deítky let ozbrojeným akcím finacovaných sionisty, západem a Saudy.

Jinak řečeno, morálka těhle jednotek, ať je Kadáfí nabral v Čadu nebo jinde v Africe nebo jde o domácí kmeny bude ve srovnání s povstalci velmi vysoká. Navíc v Lybie je umírněný islám s velmi solidním postavením žen ve společnosti. Pokud tam jsou bojovníci z Afganistánu, dá se očekávat, že budou nejkvalitnější složkou povstalců, nepočítám-li nějaké hrdlořezy a čerstvě propuštěné krominální živly, kterým jde o majetek. Nejenom žold, ale rabování, šikanování civilního obyvatelstva a další svinstva, které provází bezpráví a válku. Kdo bude krotit jejich radikální pojetí islámu? A darebáky bez skurpulí neudrží na řetězu příliš dlouho nic. Pro Kadáfího hraje čas, čím déle vydrží tím silněji bude růst nechuť proti západní intervenci. Ať přímé nebo nepřímé.

Lybijci nemusí mít Kadáfího rádi, ale varianta Iráku s demokratickáým pokrokem je pro obyčejné lidičky nesrovnatelně horší způsob života. Kadáfí to samozřejmě ví. Bez přímě pozemní intervence není šance odstranit plukovníka od moci. Zajímavé je, že takhle vabank zahrál Sarkozy, vždyť byl i ministrem obrany, tak by měl znát situaci v Libyi více než dobře. Hlupák Sarky určitě není, takže by ho těžko mohl přesvědčit nějaký rádoby filosof. Asi nusí být z domácí pozice ve Francii dost zoufalý. V každém případě spáchal politickou sebevraždu. Kadáfí přes zničenou vojenskou i civilní infrastrukturu má totiž na rozdíl od Sarkozyho, možnost mobility a iniciativy v čase, není v žádném presu.

240785

31.3.2011 5:09

RE: Mno,

Saša 74.?.?.?

Reakce na 240785

New York Times: CIA Agents in Libya Aid Airstrikes and Meet Rebels

CIA poslala do Libye týmy agentů, aby prováděli špionáž pro nálety a vedla „rebely“.

Obama podepsal tajný příkaz umožňující Central Intelligence Agency operovat v Libyii.

http://www.nytimes.com/2011/03/31/world/africa/31i...

Mno, zas další válka vedená nositelem Nobelovi ceny míru. Na druhou stranu Sára Palinová by tam rovnou shodila atomovku.

240788

31.3.2011 5:26

RE: Mno,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 240788

Kdepak pane Sašo tohle je pouze o zvýšení operační činosti. Ohledně Libye, jak ukazují fakta v článku existuje stálá operativní skupina a to nejenom v rámci CIA a minimálně 25 let. Teď pouze došlo k radikálnímu navýšení destabilizačních operací. Bezletová zóna spojená s bombardováním strategických objektů, ať už vojenských nebo civilních je takovou třešínkou na dortu. Jenom, aby někomu nezaskočila v krku pecka a neudávil se nám. Čekám, že by to mohla být úspěšná nechtěná chirurgická trefa do toho vodovodního veledíla. Strategicky velmi lákávý cíl, mnohem lepší než ten pokusný reaktor. Ale za všechno je třeba zaplatit cenu. Cíl strategického významu se lehce může změnit v taktickou záležitost, spojenou se strategickou porážkou.

240789

31.3.2011 6:34

skládačka se nám doplňuje

Dan13 85.?.?.?

Jen to všechno postupně zapadá do mozaiky :
http://tomaskoubek.blog.idnes.cz/c/182923/Pravda-o-tom-proc-by-mely-nase-Gripeny-humanitarne-zabijet.html

240790

31.3.2011 7:29

RE: skládačka se nám doplňuje

Saša 74.?.?.?

Reakce na 240790

Díky za směrník:
Pravda o tom, proč by měly naše Gripeny humanitárně zabíjet ?

Jinde: Gaddafi's son toured America as guest of US government, as the nation of Libya begun to fall into revolution.

USA nevadí diktátor, ale Libyjské zdravotnictví zdarma, stejně jako školství. Podpora v nezaměstnanosti. Prostě ideologické rozdíly země s nejvyšší životní úrovní v Africe. Olej je bonus.

240793

31.3.2011 9:40

A co tohle pozadí?

Bubeník 89.?.?.?

http://www.prisonplanet.com/in-2009-gaddafi-proposed-nationalizing-libya%E2%80%99s-oil.html

240799

1.4.2011 15:46

RE: A co tohle pozadí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 50.?.?.?

Reakce na 240799

Dalsi moznost jsou znarodneni bank, dokonce s pomoci US [smích]

US Fed loaned Libya-backed bank billions (AFP)

WASHINGTON — The Federal Reserve lent a Libyan state-backed bank billions of dollars during the financial crisis, documents made public on Thursday have revealed.

The Arab Bank Corporation, which is today 59.3 percent owned by the Libyan government, borrowed in slices as big as $1.175 billion from the US central bank.

At the time the bank was not majority owned by the Tripoli government; other shareholders included the Kuwait Investment Authority and the Abu Dhabi Investment Authority.

240896

31.3.2011 16:24

podcenujete USA

el gringo 46.?.?.?

Vy si hold myslite ze Americani a Francouzi jsou obycejny idioti,ktery pripravujou leta prevrat a pak jim trva mesice nez vyzbroji rebely??[smích])Amici umej mnohem ,mnohem vic nez tohle a ja myslel ze to chapete...Naopak Kaddafi ziskava zpet pozice protoze opozice je slaba a nema takovou podporu o kltery tu mluvite a asi ani to spojenecky bombardovani nebude tak strasny kdyz u toho Kaddafi staci jeste utocit...
Tim ze to Amici neplanovali a jenom vyuzili sance jak odstavit Kaddafiho sem si skoro jistej..
Amici nejsou tak hloupy aby si mysleli ze staci Kaddafiho jenom vybombardovat a on odstoupi,museji vedet ze bez okupace to nepujde a nebo by v kazdym pripade netrvalo mesic nez by vyzbrojili povstalce poradnejma zbranema,..ty by uz meli po tydnu kdyby se s tim pocitalo..
Do ted Kaddafi ropu prodaval a zapad mel poslednich 20 let snahu Kaddafiho si usmirit a kdyz se to povedlo tak by na nej zautocili?? proc?? jsou tu jiny co zlobej vic..Chavez,Iran...proc by meli placat sily na Libyi??
Kaddafi s nima normalne vytvarel NWO ale ted jsou pohadany...Opravdu to nei zadny hrdina za ktereho ho vydavate..Je uplne stejnej jako Saudove a ty vam vadi...proc ?? vzdyt ty ekonomicky pindy co slysim na podporu Kaddafiho se daji v pripade Saudu pozit taky a presto sem je od vas nikdy neslysel...jedinej rozdil je totiz v tom ze diktatury co jsou spojenci USA vam vadi a diktatury co maj bliz k Rusku a cine obdivujete ..

240825

31.3.2011 19:14

RE: podcenujete USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 74.?.?.?

Reakce na 240825

a ktere Amiky mate na mysli?Ty, co zfixlovali utok na Dvojcata 11. zari nebo ty, kteri jim to dodneska zerou?V Libyi dnes vidite, jak jeden maly statecek dokaze vzdorovat bolsevicke invazi rizene ze zahranici, kdyz jim vidi do karet a pouziva jejich lzi ve svuj prospech.Libye je dalsi krucek v odkryvani pravdy o 9/11.

240833

31.3.2011 18:38

PROSÍM už neměnte grafiku Zvědavce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Prosím pana editora, aby vrátil pokud možno grafiku zpět, toto se nedá číst !! Jednak je text nalepený od kraje do kraje, příspěvky v diskuzi a v komentáři se slívají do jednoho nepřehleného celku !! Prosím, už na nic nešahejte, Zbědavec byl dokonalý a vraťtě se k původní včerejší podobě !! Ne každé upgrade je ku prospěchu !! Děkuji předem.

240831

31.3.2011 19:56

RE: PROSÍM už neměnte grafiku Zvědavce

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 240831

>Jednak je text nalepený od kraje do
>kraje, příspěvky v diskuzi a v komentáři se slívají do
>jednoho nepřehleného celku !!

Nic s textem nebylo měněno. Pošlete mi printscreen na email, ať se podívám, co vám to dělá.

240837

31.3.2011 19:59

Pohledy z jiné strany

Lin 85.?.?.?

Na současné ničení Libye a urputnou snahu zbavit se Kaddáfího neměla určitě vliv jen ropa. Již víme, že Libye vlastní největší zásobárnu pitné vody a Kaddáfí již vybudoval unikátní systém na její čerpání. Vypadá to, že své plány o Spojených státech afrických myslel vážně a jako předseda Africké unie podnikal kroky k soběstačnosti. Nejen onen zlatý "poklad", který si prý "nakradl" (chtěl zavést africkou měnu, podloženou zlatem), ale pronajal si také "kus" úrodné půdy na Ukrajině (viz článek z roku 2009 ). Afrika také začala (asi až příliš) spolupracovat s Čínou. Nejen v oblasti těžby a průmyslu, ale např. Kongo pronajalo nezanedbatelný "kousek" své země Číně na zemědělskou činnost.
Když uvážíme, jak je dnes Afrika chudobná, jak často tam řádí hladomor (a humanitární akce jsou spíš zhoršením než zlepšením), jak často vedou kmenové války a jak jsou ony země zadlužené a ožebračované, pak mohl být pro někoho nebezpečný i případný pokus o změnu tohoto stavu.

240838

31.3.2011 21:53

Fakta o Kaddáfiho "zelené" Libyi

63 88.?.?.?

Co všechno lze najít o údajném vrahovi z Tripolisu na Wikipedii? Co všechno tento autokrat (vládne už déle než 40 let) stihl pro svou zemi udělat do té doby, než do ní vtrhla Západní »koalice«...?!
V zahraniční politice utužoval vztahy s arabskými zeměmi. V roce 1970 se jmenoval premiérem i ministrem obrany a podařilo se mu vynutit zrušení americké vojenské základny na předměstí Tripolisu a britské vojenské základny v Tobruku.
Do konce téhož roku vyhnal asi 20 tisíc obyvatel italské národnosti. Základem jeho hospodářské politiky bylo znárodnění ropných rafinérií. Zakázal také alkohol a hazardní hry. V době, kdy přebíral vládu, patřila Libye k nejchudším zemím světa; dnes má nejnižší podíl obyvatel žijících v chudobě z celé Afriky.

Během jeho vlády stoupla gramotnost z 10 % na 88 %. Vytvořil zdravotnickou síť na dobré úrovni (před jeho nástupem k moci bylo 10 % Libyjců slepých, v některých oblastech polovina lidí trpěla trachomem, více než třetina kojenců umírala do jednoho roku). Průměrný věk dožití je dnes nejvyšší na kontinentě (muži 75 let, ženy 80 let; tedy vyšší než v České republice...)! Veřejný dluh je druhý nejnižší na světě...

Jen pro připomenutí

Výše zmíněné údaje jsme si ověřili i ve slovenské mutaci...: Líbya v číslach a faktoch - diktátorský režim, v minulosti podporovaný aj Západom, dokázal mimo iného aj toto:

HDP na obyvateľa 14 192 USD;
Mesačná podpora v nezamestnanosti 730 USD;
Mesačný plat zdravotnej sestry 1000 USD;
Príspevok pri narodení dieťaťa 7000 USD;
Mesačná podpora nesamostatne zárobkovo činných (závislých) osôb 1000 USD;
Nevratná dotácia štátu na získanie bytu pre novomanželov okolo 64 000 USD;
Nevratný príspevok na prevádzkovanie živnosti 20 000 USD;
Cena benzínu 0,14 USD/liter.

Zdarma je:

zdravotná starostlivosť a časť liekov,
školské vzdelanie,
vzdelávánie a stáže v zahraničí: platené štátom,
nájomné: neexistuje,
platby za energie v domácnosti: neúčtujú sa,
automobil: zvyčajne až do 50 % dotuje štát,
úvery bez úrokov, iba bankové poplatky a zvláštne služby,
systém obchodov pre mladé rodiny (nie bohaté) za dotované ceny výrobkov,
alkohol je absolútne nežiadúci, jednoducho nie je!

240841

1.4.2011 0:57

Je stale rec o jakemsi kadafi....

n.z. 99.?.?.?

No dobre, kazda zeme ma nejakou tu hlavu, ale to jeste neni cela zeme. Kdyz na moment zapomeneme na postavicku "kadafi" mame zde Libyi jako zemi pod utokem mezinarodniho kapitalu. To je kostra stavajici situace.

Cetl jsem nekolik clanku z ruznych zdroju a videl mnoho obrazku dokumentujici kdo jsou "povstalci" a kym jsou podporovani a vyzbrojovani. Je zcela evidentni mimo jakoukoli pochybnost, ze toto je dilo venkovnich podnecovatelu toho casu za vedeni Francie (Jake Francie je mozno se zeptat; jsou to obycejni Francouzi? Asi sotva.). Sarko by se se svou klakou rad videl jako Bush. Ted je moje prilezitost, si mysli. Budeme jako evropska amerika, vsemi nenavideni!

Je ted na obcanech Libye aby si ten podfuk uvedomili, sjednotili se a zkoncovali s cizim vmesovanim nadobro. Jestlize tak neucini budou podavat mnoho obeti v nedozirne budoucnosti.

240849

1.4.2011 1:08

Pro ty ktere to zajima

n.z. 99.?.?.?

pridavam dokumentaci o tom kdo to jsou "povstalci". Oblicejove rysy mnoha jsou dokonce ne-arabske. Vyzbroj nema nic co delat se standardni vyzbroji libyjske armady.
http://www.falfiles.com/forums/showthread.php?s=4b...

240850

1.4.2011 13:40

RE: Pro ty ktere to zajima

Slavo 198.?.?.?

Reakce na 240850

pre tych ktorych by zaujimala ja skutocnost tak libyja mala FN FAL zavedeny vo vyzbroji a zda sa mi, ze na stranu povstalcov prebehol cely pluk s tymito zbranami

podobne kvalitna je aj analyza rusa ktory vidi vsade nove zbrane i v kusoch vyrabanych desiatky rokov a pouzivane vo vyzbroji mnohych krajin

240889

1.4.2011 3:14

Podvratna cinnost USA a Britanie v Libyi-novy svetovy poradek

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

The New Yourk Times, otevrene pise ,jak hluboce jsou demokrati a nositele ukazky svobody zapleteni do deni v Libyi,takze,americka verejnost na to nic nerika,rovnez tak britska.Zde bych chtel pripomenout ,ze v porazce nacistickeho Nemecka to byl "svobodny zapad",ktery vinil celou nemeckou populaci,co by spoluvinik za to ,co se stalo,rikali,ze meli Nemci pozvednout svuj hlas protizacinajicimu Hitlerovi a veci by nedosly tak daleko,podivejme vsak dnes na mlcici obcanstvo,jez svym mlcenim davaji Obamovi a Cameronovi volne ruce k vrazdeni na cizim uzemi.To vubec nechci mluvit o vyzirkach z Spojenych Narodu,jez to podporuji take,mlceni tribunalu pro valecne zlociny a co treba Zenevske dohody,ktere muzem narazit na hrebik na WC.
Vyzbrojovani rebelu je proti pravidlum Spojenych Narodu,podporovat valku v cizi zemi a zahajit valku jen z posice presidenstvi ,bez schvaleni senatu je proti konstitucni.
-----
C.I.A. Agents in Libya Aid Airstrikes and Meet Rebels
While President Obama has insisted that no American military ground troops participate in the Libyan campaign, small groups of C.I.A. operatives have been working in Libya for several weeks as part of a shadow force of Westerners that the Obama administration hopes can help bleed Colonel Qaddafi’s military, the officials said.

In addition to the C.I.A. presence, composed of an unknown number of Americans who had worked at the spy agency’s station in Tripoli and others who arrived more recently, current and former British officials said that dozens of British special forces and MI6 intelligence officers are working inside Libya. The British operatives have been directing airstrikes from British jets and gathering intelligence about the whereabouts of Libyan government tank columns, artillery pieces and missile installations, the officials said.Several weeks ago, President Obama signed a secret finding authorizing the C.I.A. to provide arms and other support to Libyan rebels, American officials said Wednesday.
Neni divu ,ze ode dne, posledniho dne valky, nebyl na teto planete jediny den miru ,aby se nekde nestrilelo,nevrazdilo,nebyli massakrovani civilisti-obcanstvo.To je chuda bilance tak zvane lidske spolecnosti,jez se chova zakonem dzungle a svou dravosti predci doposavat vse ,co zname.Je cas zrusit vsechny ty nasili podpurne byrokraticke celky,Spojenymi Narody, by se melo zacit ,organisaci pro lidska -nelidska prava take a tak bychom mohli pokracovat,nevolit zastupce lidu-politiky,pokud kolaboruji s cizimi zajmy a nerepresentuji zajmy svych volicu,zrusit tisk jez lzive manipuluje s verejnosti a nesleduje narodni zajmy.Kdyz ne ,tak pujdem od jedne valky ke druhe a nikdo nikde nebude si jist svym zivotem.Je lepsi zlikvidovat par podvrataku, nez znicit cele narody.
Pro tak zvane supervelmoci neexistuji zadna pravidla i ty ,jez sami podepsali a navrhli,takze,kde jsme?
Nasi politici ,jen papouskovite opakuji, co supervelmoci rikaji a provadeji, tisk,media nasleduji.

240852

1.4.2011 10:30

Tři dny Kondora

Robert Redford radeji_ne (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Nevím, zda-li následující zde bylo už zmiňováno. - Asi se částečně shodneme, že Plukovník je tak trošičku blázen (možná taky díky tomu se za jeho vlády podařilo lybijský lid zvednout a úroveň jeho života je mnohonásobně vyšší než v jiných poddajných státech Afriky), ale nikoho z vás nenapadlo, že za "vývozem demokracie" nemusí být ropa či voda? Kadaffí ve své utkvělé touze zničit jeho nenáviděný imperalismus velice vážně hrozil tím, že na světové trhy vrhne své obrovské zásoby ZLATA! Tímto krokem by se Plukovníkovi skutečně podařil jeho největší "majstrštik" a imperalismus (včetně jeho nového řádu) by se nadobro zhroutil. To světové velení z Tel Avivu nesmí nikdy dopustit.

-- mám taky na to tři dny jako Redford ve skvělém filmu SPollacka? [chechtot] --

240872

Příspěvků: 19

31.03. 01:40 Robert Nohejl  Pracovat pro svuj narod je trestne,narodni bohatstvi neni lidu, ale sejdiru.
31.03. 03:35 Rene Bartosek  Mno,
31.03. 05:09 Saša  RE: Mno,
31.03. 05:26 Rene Bartosek  RE: Mno,
31.03. 06:34 Dan13  skládačka se nám doplňuje
31.03. 07:29 Saša  RE: skládačka se nám doplňuje
31.03. 09:40 Bubeník  A co tohle pozadí?
01.04. 15:46  RE: A co tohle pozadí?
31.03. 16:24 el gringo  podcenujete USA
31.03. 19:14  RE: podcenujete USA
31.03. 18:38  PROSÍM už neměnte grafiku Zvědavce
31.03. 19:56 Vladimír Stwora  RE: PROSÍM už neměnte grafiku Zvědavce
31.03. 19:59 Lin  Pohledy z jiné strany
31.03. 21:53 63  Fakta o Kaddáfiho "zelené" Libyi
01.04. 00:57 n.z.  Je stale rec o jakemsi kadafi....
01.04. 01:08 n.z.  Pro ty ktere to zajima
01.04. 13:40 Slavo  RE: Pro ty ktere to zajima
01.04. 03:14 Robert Nohejl  Podvratna cinnost USA a Britanie v Libyi-novy svetovy poradek
01.04. 10:30 Robert Redford  Tři dny Kondora

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 100 čtenářů částkou 17 935 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 1

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 0

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Měnové kurzy

USD
22,01 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
30,33 Kč
Kanadský dolar
17,83 Kč
Australský dolar
16,48 Kč
Švýcarský frank
24,05 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 586,74 Kč
1 unce stříbra
539,06 Kč
Bitcoin
1 366 896,95 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 725