Diskuze k článku

Daně, daně a zase daně

Příspěvků 41

29.3.2011 7:43

výpalné

8-P 90.?.?.?

daně v celé EU jsou v současnosti vybírány jako výpalné - když nedáš zavřeme tě! To je to nejhorší. V rozumné diskuzi se vždycky dojde k tomu že lidé by se rádi složili na dálnice a školy pro děti, ale přesto by mnozí daně vybírali násilím - je to podle mě výsledek staletí brainwashingu - lidé už si život bez daní nedovedou představit. Původní význam daní jim uniká, protože si myslí že platit to jako výpalné je normální.

A když se ty peníze vybírají jako výpalné, tak se jako výpalné také utrácí... úředník nemá absolutně žádný vrozený respekt před penězmi občanů...

240650

29.3.2011 23:50

RE: výpalné

pavelh14 213.?.?.?

Reakce na 240650

Zásadní problém není ani tak v daních (stát musí být z něčoho živ) ale v úrokách bank, kdy v současné době zahraniční banky odčerpají především pomocí úroků skoro veškeré peníze z produkce ještě českých firem. A protože úroky se dávají do nákladů, na daně pro stát nezbyte mnoho, a proto není možné ani sestavit alespoň vyrovnaný státní rozpočet a musíme si znova půjčit a úroky opět stoupají a banky stále zvyšují svůj zisk, který(protože jsou zahraniční) většinou vyvezou ven a nám zbyte ho...
ÚROK je problém - ne daně!!!
Detailně vysvětleno na www.ekonomickareforma.cz v sekci Text reformy

240710

29.3.2011 8:21

dobré a strašné

GOODHOPE 82.?.?.?

Díky za vysvětlení, já jsem těm pojmům regresivní a progresivní moc nerozuměla a tak jsem si srovnala v hlavě co je co. To mi díky vám moc pomohlo. Je nasnadě že nový světový zlořád zavede daň z hlavy k čemuž mu dopomuže nákladné sčítání lidu, což je zakuklený nástorj jak získat identifikaci všech osob. proto je kolem něj tolik humbuku a nastavené sankce. daň nás sežere za živa, budeme rádi za pár drobných a chleba.
Všem co mají domek či zahardu doporučuji urychlený přesun na venkov a začít pěstit vlastní potraviny co to jde. Mimo jiné je v přípravě daň z pozemků a spec. polností tedy orné půdy, daně budou velmi vysoké tak aby jejich majitele jež vlastní hektary donutily pole zadlužit či prodat sionistickým mocnářům.tedy máte ravdu že daň z hlavy je neoblíbená,rádoby nefunkční ale transparentní a pro židozednáře jasným cílem cvičení.
Jinak Karel- veršotepec a krásná čistá,hrdá vlastenecká duše, na nás zcela jistě shlíží z nebe, kde je mu lépe než nám na zemi.čeká nás peklo, Morituri te salutant- Karle. On znal pravdu již tenkrát jen my jsme ji neviděli.Zemřel žalem, ale žije v nás dál.

240654

29.3.2011 16:08

RE: naučte lidi podnikat jako ve středověku

waterfall 193.?.?.?

Reakce na 240654

Když už zmiňujeme daně (desátky) ve středověku, bylo by dobré také zmínit, že v té době KAŽDÝ podnikal. Každý byl živnostníkem a musel se starat, aby jeho práce byla dobrá, kvalitní a prodejná. Nejméně na místním trhu.

Dnes si každý žije jako socánek v bavlnce ochrany zákonů. Zaměstnanec nesmí být vyhozen, má mít právo na práci i na bydlení. V budoucnu i na internet. Jo a jetě by se hodila slušná vláda a rovné dálnice.

Vrátil bych se k politice podníkání co největší části občanů (nemyslím podnikání v barevných kovech a prodeji kosočtvercové části svého těla), který by oživil naši společnost, vrátil úctu práci a srovnal nemakačenky do latě. Navíc bych zavedl degresivní daň, pro ty, co se jim bude dařit. Nebudeme je proto diskriminovat vyšší a vyšším procentem daně, ale naopak motivujem každého středoškoláka k podnikání. Jako zaměstnanec zaplatíš X%, jako podnikatel X-1% a když budešmít zisk nad Y miliónů a zaměstnávat Z lidí, tak se ti daň sníží na X-2% (například). Každý si pak může zvolit život vysoce zdaněného pohodlného páprdy, úředníka či lejstronoše, nebo dá přednost podníkání a prodávání své práce. Ať už v malém jako živnost, ve skupině (jako dělník na dílně nejakého většího podniku), nebo ve velkém - jako mistr podnikatel.

Samozřejmě to znamená nespoléhat se na ostatní, že za vás něco udělaj (např. mzdová účetní), ale pochopit základní finanční operace a jednání se zákazníkem - zadavatelem práce. Jinak nemůžete být úspěšným podnikatelem, ale zůstáváte daněmi odrbávaným zaměstnancem.

240677

29.3.2011 19:01

RE: naučte lidi podnikat jako ve středověku

hc 90.?.?.?

Reakce na 240677

>Když už zmiňujeme daně (desátky) ve středověku, bylo by
>dobré také zmínit, že v té době KAŽDÝ podnikal. Každý
>byl živnostníkem a musel se starat, aby jeho práce byla
>dobrá, kvalitní a prodejná. Nejméně na místním trhu.

Proboha živýho, proboha mrtvýho... [velký smích] Jaké období vy si vlastně představujete pod pojmem "středověk"?

240683

29.3.2011 23:11

RE: naučte lidi podnikat jako ve středověku

waterfall 89.?.?.?

Reakce na 240683

Samozřejmě mám na mysli feudalismus, kdy měl každý domeček, políčko a nebo nějakou dílničku. Do doby než začali převažovat velkostatkáři a jejich nevolníci. Nicméně i tito nevolnici měli část pole (úrody) pro sebe a mohli s tím obchodovat, měnit za jiné jídla či výrobky a podnikáním si tak přilepšit nebo pohoršit (pokud je přepadli loupežníci nebo sousední panovník).

240704

29.3.2011 8:37

Konečně trefa do černého!

MoUdrostrak 88.?.?.?

Vložený obrázek

Ve Skandinavii maji nejvySSi zdaneni i nejvetSSi prerozdelovani,
presto je ve Skandinavii DALEKO VYSSI ZIVOTNI UROVEN,
nezli v zbidacenych paSSalicich se submiSSivnimi pravicujicimi oVcany[vyplazený jazyk]

Vložený obrázek

240656

30.3.2011 6:38

RE: Konečně trefa do černého!

Perunwit 95.?.?.?

Reakce na 240656

milý kolego diskutére, rád bych Vás poprosil, abyste se mírnil ve vkládání obrázků, popř. vybíral jenom ty, skutečně podle Vás (samozřejmě) nezbytné a HLAVNĚ o to, abyste přestal prznit češtinu neustálými patvary, zahrnujícími zdvojená písmena, zavádějící slovní tvary a mrzáky typu jŮySEJ (nebo jak ten nesmysl je). Diskusi to "kurví" a rozhodně to nepřidává na důvěryhodnosti Vašim názorům.
Není to zakládání flame, nebudu už dál reagovat, pouze jsem se donutil po dlouhých hodinách zde strávených Vám toto už konečně za sebe sdělit.
Začněte psát jako duševně zdravý člověk, nebo se na to vykašlete. Díky Vám za pochopení a editorovi za případné vpuštění do prostoru.

240722

29.3.2011 9:11

No nic moc...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Je mi líto, pane Víte, ale máte v tom trošku hokej... Doporučuji si dle posloupnosti ve Vašem článku ujasnit alespoň berně a daně. Na to Vám stačí "průměrná" knížka o historii... Daně (od slova dávat) se platily na ochranu od panovníka (tedy na pravidelnou a trénovanou "armádu" ) a třeba to Vašemu levému smýšlení nebude příjemné, lid platil rád, neboť tím se vyvázal z povinnosti při jakémkoliv ohrožení odložit srp a chopit se meče (což při netrénovanosti znamenalo téměř jistou smrt a zanechání rodiny napospas hladu). Takže žádné požitky panovníka... To přišlo až později (ve středověku už jsou jen berně) a z daní se nám staly berně (jak správně podotýkáte, od slova brát). Protože se válčilo furt, vyplatilo se panovníkům zavádět berně z půdy atd. V rámci postupné orwellizace (newspeaku) se nám berně přejmenovaly na daně [mrknutí jedním okem]
Zbytek jsem už jen projel (opravdu nemám čas vyvracet Vaše omyly) na rychlovku.
Ještě otázečku: Jste si opravdu jist, že život každého člověka je rovnocen? Pokud ano, tak proč bohatý by měl platit na doktora víc? Zkuste navštívit ordinaci (ne na růžovém paloučku, či jak se ten slaboduchý mišmaš jmenuje), ale reálnou. Pokud jste pracující a platící daně a když se rozhlédnete, mezi čím se nacházíte a jak se k Vám chovají, tak Vám to možná i dojde... [smích]
Stále jsou země, kde nejen že nemají DPH a žije se jim dobře, ale ani neví, co to je a při vysvětlování si klepou na hlavu a říkají tomu velmi správně krádež... [mrknutí jedním okem]

240659

29.3.2011 9:59

RE: No nic moc...

kyticka 81.?.?.?

Reakce na 240659

Su cigan a zásadně nesuhlasim takymito nazory! Proc bych mel platit stejne jako ti bohati například za vystavbu dalnice u Ostravy. Nemam auto, do Ostavy nejezdim, chodim jen do hospody - pěšky. Bohač ať plati vyšši dáně za ty jejich serepetičky. Já nic nepotřebuju a u dochtora jsem nebyl už 30 let.

240664

29.3.2011 9:22

*Na smetiště dějin*

quido2 81.?.?.?

Poslední věta článku: Až lidé budou opravdu rýt držkou v zemi (a to nebude dlouho trvat), tak se vzpamatují a ve volbách je pošlou tam, kampatří-na smetiště dějin.

Až na tuto větu s článkem souhlasím. Pokud větě dobře rozumím, tak autor článku předpokládá, že volby zachrání stále více ždímanou většinu od velké daňové zátěže a zbídačení. To je podle mého názoru nemožné-bylo to rozebráno v článku pana Lhotáka. Jsem přesvědčen, že globální stratégové znají i další kroky, mají vyřešenou metodiku obrany systému. Zatímco my pouze spekulujem a přejeme si změnu k lepšímu.

Přesto změna nastane! Ale ne po "uspěšných" volbách, ale po zhroucení finančního systému a pravděpodobně i dalších lokálních válkách- které mohou přerůst do světového konfliktu. Příkladem řízeného rozpoutání násilí které přerůstá ve válku, je blízký východ a severní Afrika.

240660

29.3.2011 9:51

Drahý autore článku, pleteš se, v ČR je degresivní daň a to již několik let!!!

kyticka 81.?.?.?

Jak jsi v úvodu článku psal autore, daně, sociální pojištění, nebo zdravotní pojištění je jen hra se slovíčky. Tedy to vše je dohromady daň. A zde je zakopaný pes. Daň u nás vedená pod pojmem daň je 15%. Ale daň u nás vedená pod pojmem sociální a zdravotní pojištění je úhrnem 43,1% (složeno z odvodů zaměstnavatele, zaměstnance za obě položky - podnikatelé to mají v principu stejné - nechci zabíhat do detailů). Úhrnné zdanění je tedy v ČR 58,1%. Ale to platí jen pro zaměstnance s příjmem do (nevím přesně výši stropu) 150.000,- Kč měsíčně. Ten kdo například vlastní velké doly a platí si ze své firmy vyšší plat než 150.000,- Kč měsíčně, což platí, tak ten už má povinnost hradit pouze 15% daň. Od sociálního a zdravotního pojištění je osvobozen. Tedy jde o daňovou regresi. Chudí platí celý chod sociálního a zdravotního systému, kdy bohatí se smějí [smích] Nejhledě ke skutečnosti, že 15% daň takovýto dobře placený zaměstnanec-majitel po překročení mzdového stropu 150.000,- Kč již neplatí ze superhrubé mzdy, ale jen z hrubé - to je bonus. Všichni normální lidé platí 15% daň z toho co sami vydělali ale také z již odvedených daní (sociálního a zdravotního). Normální lidé platí tuďíž daň z daně kdy se z 15% rázem stává 20%. Celkový daňový odvod normálního občana ČR je z toho co si vydělal (započítávám i to co za občana odvádí zaměstnavatel - tedy vše co musel zaměstnavatel na mzdu zaměstnance vynaložit) cca 63,1%. Bohatí platí pouze a pouze těch 15%, kdy od všeho ostatního jsou osvobozeni. (Zdroj.: Aktuálně platné daňové zákony ČR po přeložení-přepočtení do srozumitelné školské matematiky) [bliji]

240663

29.3.2011 11:40

RE: Drahý autore článku, pleteš se, v ČR je degresivní daň a to již několik let!!!

marmost 86.?.?.?

Reakce na 240663

Vážený pane, spočítal jste to hezky ale zapoměl jste připočítat
další daně které platíme= DPH + daň z nemovitosti + daně z pohoných hmot, alkoholu, tabáku a td. + výpalné z medií,tiskáren a dalších.... Tyto daně musíte připočítat také, protože vám také nikdo neprodá rohlík bez DPH, v jehož ceně jsou započítany výše uvedené daně několikrát. Takže když si to zhruba spočítám, tak mi vychází zdanění občanů vysoko přes 85%. To mi řijde jako hodně velká zlodějna od tohoto státu.....

240668

29.3.2011 20:09

RE: Drahý autore článku, pleteš se, v ČR je degresivní daň a to již několik let!!!

Lin 85.?.?.?

Reakce na 240668

K tomuto výčtu by se hodilo ujasnit, že ne všechny daně "sežere" stát, ale žijí z nich také obce a kraje (hlavně z daní přímých). U takové daně z příjmu FO (pokud jste podnikatel) dostane vaše domovská obec cca 50% a cca 20% Kraj, kam patříte. Podobné je to u DPPO. (postačující vysvětlení zde . S vybraným zdravotním pojistným hospodaří zdravotní pojišťovny. Horší je to s vybraným sociálním pojištěním, protože to, bohužel, není od "sametu" oddělené od státního rozpočtu (po "sametu" byl tento fond předán jako přebytkový). Proto se pořád křičí o prázdném důchodovém fondu, protože ho vlastně vlády začleňují (a rozfrcají)do každoroční rozpočtové agendy. Možná jste si všimli, že tzv. "socko" obsahuje 3 složky = důchodovou platbu (=na důchod), platbu na "hmotné zabezpečení" (= na podporu v nezaměstnanosti) a nemocenskou platbu (na dávku v nemoci). Pokud by byla alespoň důchodová platba přísně oddělená od státního rozpočtu, byla by přebytková a ne schodková a nemuselo by se vyhrožovat, že "nebude na důchody". Bohužel, nemám nikde odkaz, ale vypočítali to ekonomové.
Nakonec jedna malá rada pro ty, kteří letos splní podmínky pro odchod do důchodu: pokud byste měli být důchodci po 30.09., požádejte raději o důchod dříve, protože od 01.10. platí nový výpočet, který je horší. Takže se vám vyplatí jít do důchodu třeba o pár měsíců dřív. A další, již rok stará "věc pro praxi": nyní již není odchod do důchodu(=přiznání a výplata důchodu) automaticky ukončením vašeho stávajícího pracovního poměru. Takže - zaměstnavatel se vás "musí zbavit" výpovědí a od toho se také odvíjí nárok na odstupné.

240688

29.3.2011 10:18

První zprávy Adam Bartoš

fohat 88.?.?.?

zuřivý reportér by mohl například oslovit bývalé poslance,kteří netrpí sklerozou a mohli by barvitě vyprávět o privatizacích životně duležitých zdroju,vodáren,elektráren,plynáren a dělat z toho dodatečně závěry k nápravě...Byznys pak nutí k šetření,že Češi se v létě nesprchují a smrdí...Proč některé státy mají tyto zdroje ve státních rukách,fuj,fuj a nedopustí privatizaci??? Aby si KAŽDÝ mohl SNESITELNĚ uvařit,vykoupat se a zatopit....http://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A [bliji]

240665

29.3.2011 10:50

spirála dějin

Mikelo 88.?.?.?

Řešením všech krizí, ekonomických i hodnotových (bacha, to není totéž) vždy byla a stále je válka. Alespoň pro skutečné mocipány, což nikdy nejsou ti, kteří jsou vidět. Je nutno vědět, že žijeme poslední roky stále prohlubující se krize téměř všeho, co jsme jako homo sapiens (spíše hovno sapiens) vytvořili a současně máme poprvé potenciál zničit skutečně všechno a všechny. Daně jsou jen předstupeň sloužící k financování zahájení války. V ní už se krade rovnou.

240666

29.3.2011 21:15

RE: spirála dějin

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 240666

Velmi dobre. Už aby to bylo a hovno sapiens zmizel z povrchu zemského. Tento podivuhodný druh si planeta opravdu nezaslouží.

240692

29.3.2011 19:48

regresivní zdanění podnikatelů?

kluzo 89.?.?.?

To může snad chtít jen slabomyslný, nebo velkopodnikatel.

Je známá historka, jak se vypíše výběrové řízení na stavbu plotu kolem úřadu. Přihlásí se Český podnikatel, že to udělá za 5 miliónů, Ukrajinec, že to udělá za 3 miliony a pak nějaká velká firma, že to udělá za 10 milionů (4miliony pro sebe, 3 miliony na úplatky a udělat to dají tomu Ukrajinci). Hádejte, kdo vyhraje zakázku?

Velkopodnikatel dostane u nás 2x více peněz za stavbu dálnice, než např. v Německu. Navíc u něj pracují čeští zaměstnanci, kterým platí 1/3 mzdu, než by musel zaplatit v Německu. Takže ono se to hezky poslouchá, že podnikatel zaměstnává lidi a proto by měl mít nižší daň, ale on si vydělá dost na těch předražených zakázkách, které zaplatí stejně ten jeho zaměstnanec v daních. A jak už tady někdo napsal, při příjmu nad 150.000 měsíčně nemusí platit žádné sociální ani zdravotní pojištění a má jen 15% daň. To je fakt spravedlivé zdanění.

Už tak v našem státě není střední třída. Jsou jen bohatí a chudí a tak jak je to dnes nastaveno, tak se bohatí od chudých vzdalují mílovými kroky.

O drobných podnikatelích (živnostnících) bych se ani nezmiňoval, protože o ty tady nejde. Málo kdo z nich má takové zisky, aby je nějaké progresivní zdanění trápilo a valná většina jich jen přežívá. Ti budou rýt držkou v zemi spolu s námi.

Že ve středověku byli všichni podnikatelé, to už je čirý nesmysl. Podnikateli byli např. statkáři, ale bylo plno nádeníků, žoldáků a byli i úředníci, kteří pro panovníka spravovali jeho majetek a které si on velice dobře ohlídal, aby mu nekradli. O dvorních příživnících ani nemluvě.

Tak jak je článek napsaný, bych se pod něj mohl klidně podepsat.

240685

29.3.2011 23:18

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

waterfall 89.?.?.?

Reakce na 240685

Podnikám řadu let, slušně vydělávám, živím množství lidí, ale na předraženou zakázku jsem zatím nenarazil. Možná je to tím, že mi ji nikdo nenabízí a já neznám ty správné lidi, kteří rozdělují předražené zakázky.

Živnostníci nemají zisky, protože je nic nemotivuje vydělat (oficiálně) víc. Vždyť by zaplatili jen vyšší daně. Tak proč by to dělali? Jo kdyby tak věděli, že jim procento daně klesne, tak to už by stálo za to hnát se za ziskem. V dnešní době, když vidí stav vlády a nataženou ruku kdejaké socky... nemají chuť odvést ani korunu navíc, než musí...

Článek je napsán úhlem pohledu zapšklého negativního člověka, který chce všechno vidět špatně. Jistě ty jevy existují. Nedá se popřít, že většina z toho je pravda. Na druhou stranu mohu napsat prakticky zcela opačný (pozitivní) článek a najít ve společnosti jevy, kterými se můžeme chlubit. A taky bude pravdivý. Takže pesimisti, podepisujte. Já mezi vás nepatřím a nestydím se za to.

240706

29.3.2011 23:27

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

dub 94.?.?.?

Reakce na 240706

jistě. protože přeci nechcete a nemůžete si dovolit patřit mezi socky, aby to neuškodilo vašemu velkopanskému přístupu a přebujelému egu, protože jen zamindrákovaný a zcela vypatlaný idiot pohlíží na ostatní lidi spatra a opovrhuje jimi. on tím totiž maskuje svoji vlastní nejistotu a tupost, neb dobře ví, že je vlastně hovnem, a proto se to snaží kompenzovat pohrdáním ostatními a jejich zesměšňováním.
a věřte, že názor takového imbecila zajímá mimo podobné imbecily málokoho.

tak odtuď raději odejděte, abyste se nenakazil nějakým sockovským morem. to by vám ve vašich vysokých kruzích určitě neprošlo[velký smích]

240707

30.3.2011 15:11

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

kluzo 89.?.?.?

Reakce na 240706

Jako správný podnikatel a živitel mnoha lidí jistě při tom, že ceny jsou u nás srovnatelné např. s Německem, platíte své zaměstnance stejně jako v Německu, tzn. 3x více, než je ve zdejších končinách zvykem a tak jak to znám ze své praxe já. Já jsem slušně vydělávající zaměstnanec, nicméně na mém postu v Rakousku bych bral 2,5x vyšší mzdu.
To, že jste zatím nenarazil na předraženou zakázku jen svědčí o tom, že nemáte kamarády na správných místech.
A mimochodem svalovat neúspěchy na motivaci živnostníků v důsledku vyšších daní je už zcela mimo realitu, vždyť dnes je přeci nějaký pátek "rovná" daň a od 150.000/měsíc nemusí platit sociální a zdravotní daň, takže motivaci zcela jistě má. Také jsem delší dobu živnostničil a vím, o čem to je.
A nevěšte hlavu za současné vlády až budete mít tu správně velkou firmu a budete vědět, která kolečka namazat, i ta předražená zakázka, kterou vám doplatí ti vaši zaměstnanci z daní, jednou vyjde.

240737

30.3.2011 21:36

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 240737

> platíte své zaměstnance stejně jako v Německu, tzn. 3x více, než je ve zdejších končinách zvykem

Myslíte, že zaměstnavatelé rozhodují o výši mezd svých zaměstnanců, pane Kluzo? No jistě, kdo jiný, že? To přece ví každý školák... A vidíte. Je to blud.

Práce je zboží. A o ceně každého zboží rozhoduje jeho vlastník. Ten, kdo je prodává. Překvapen? Zkuste si přijít v létě na trh s borůvkami za 300,-. Na tom trhu už sedí několik prodejců a všichni mají na cenovkách napsáno 100,-. S cenou 300,- tam budete zbytečně sedět až do večera a neprodáte ani kilo.

Totéž platí o ceně práce. Vezměme jako příklad třeba pokladní v hypermarketech. Většina jich pracuje cca za 60 Kč na hodinu. Příplatky a prémie pro jednoduchost opomiňme. Ony za tuto cenu prodávají hodinu své práce dobrovolně. Stejně jako trhovci své borůvky za 100. Stanete-li se Vy majitelem hypermarketu a rozhodnete-li se vyplácet pokladním 200 na hodinu, velmi rychle zkrachujete. A naopak. Budete-li se ucházet o práci pokladního v hypermarketu a žádat 200 na hodinu, nikde neuspějete.

Pěkným příkladem toho, že práce je zboží jako každé jiné je i letošní akce českých lékařů. Oni využili toho, že jejich práci nelze snadno nahradit. A dokázali se domluvit na hromadných výpovědích. Tím prakticky odmítli prodávat svou práci za stávající peníze a dosáhli výrazného zvýšení její ceny. Bohužel důsledky takového vydírání poneseme my všichni ostatní.

Ty důsledky spočívají v tom, že neustálý tlak na růst mezd dovedl většinu podnikatelů ve výrobních odvětvích k tomu, nakupovat práci tam, kde je levnější. Třeba v Číně. A to se nám už vůbec nelíbí. Nebo Vám snad ano? [smích]

240754

30.3.2011 22:16

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

kluzo 89.?.?.?

Reakce na 240754

Hmm, pane Vojto49, pěkně jste to napsal, ale v podstatě zase mimo...
Nakupovat levnější práci... K tomu dochází už dnes bez ohledu na téma článku i diskuse, tj. výše daní. Nákup levnější práce ze zahraničí (mimo EU) by měly regulovat zákony a jejich dodržování kontrolovat úředníci státní správy tak, jako je tomu i jinde v civilizovaném světě.
K vámi uváděné ceně práce... Ano, práce je zboží, ale vy sám píšete, že za 200,-/h Vás nikdo nezaměstná. Kdežto ti Vaši zaměstnanci jsou donuceni kupovat Vámi vyráběné zboží za ceny nastavené při ceně práce v Německu, zatím co Vy platíte za tu práci 3x méně, čili máte pro jednoduchost 3x nižší náklady, tedy 3x rychleji bohatnete a Váš zaměstnanec přibližně stejně rychle chudne. A to má být podle Vás v pořádku??? Jistě, v pořádku to je, ale jen pro Vás.
Zároveň píšete, že při nastavení ceny práce na 200,-/h velice brzy zkrachujete... No asi by Vám to patřilo, když nejste tak schopný podnikatel jako ti v Německu, když si mohou dovolit své dělníky takto platit. Nebo byste si musel asi trošku odtrhnout od úst, ale proč byste to dělal, že? Když se najde dost blbů, kteří Vám dělají za 50,-/h. Vy jste v podstatě ten, který určuje cenu výrobků i cenu práce. Váš zaměstnanec to ovlivnit nemůže, neb, jak jste napsal, nezaměstnal byste ho. Tady musí přijít stát, a postarat se o ty, kteří toto udělat ze své podstaty nemohou. A to je oč tu běží... Stát tuto situaci pro zaměstnance ještě více zhoršuje. Mimochodem se svými zaměstnanci se živíte navzájem, není to tak, že vy živíte je. Otázka je, jak z té symbiozy vyjde zaměstnanec, a jak z toho vyjdete vy.
Kdysi ve 48 komunisti vyhráli volby (nebyl to žádný puč, jak se dnes osvícení samozvaní historici snaží překroutit) na základě šíření myšlenky vykořisťování dělníka továrníkem. Při dnes nastavených pravidlech je otázkou, ne tak vzdálené budoucnosti, kdy tato otázka bude opět na pořadu dne. Pokud číslovka u Vašeho nicku je letopočet Vašeho narození chápu, že Vás to už netrápí. Nicméně je zde spousta dalších lidí, kteří by ocenili, kdyby mohli žít tak, jak se jim v 89 roce slibovalo, a jak to je běžné v civilizovaném světě. Tak jak je to nastaveno dnes, blížíme se spíše někam k třetímu světu.

240760

31.3.2011 0:42

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 240760

> Nákup levnější práce ze zahraničí (mimo EU) by měly regulovat zákony a jejich dodržování kontrolovat úředníci ...

To už tady jednou bylo, pane Kluzo. Stačí opět vztyčit železnou oponu. A budeme se mít tak dobře, jako se dnes mají lidé v KLDR či jako se měli v Číně před rokem 1990. Ovšem trochu se bojím, že Vám to neprojde.

> Vaši zaměstnanci jsou donuceni kupovat ...
Další blud. Už Vás někdy někdo DONUTIL si něco koupit? Jistě ne, že? Dokázal byste Vy sám někoho DONUTIT, aby si od Vás něco koupil? Soudím, že nedokázal. Proč tedy předpokládáte, že jiní lidé si své potraviny, oděvy, elektroniku, dovolené, auta, domy, ... kupují z donucení? Kdo je nutí? Jak to dělá?

> Váš zaměstnanec přibližně stejně rychle chudne.

Promiňte, ale to je jeden z nejhorších plků, které pravidelně slýchám. Znáte alespoň 5 pracujících lidí, kteří za poslední rok zchudli? Průměrná mzda v ČR činila v roce 2001 14.378 Kč a v roce 2010 23.951. To je nárůst o 66,5%. Za mizerných 10 let. Co to znamená? Že v průměru se máme jako vepři v žitě. Výjimky jen potvrzují pravidlo. Jistě nesouhlasíte. Dobrá. Uměl byste si vybrat jiné místo na této planetě a třeba i jiný čas, kde byste žil raději než tady a teď? Jste-li zde a teď tolik nespokojen, měla by jich existovat spousta.

> když nejste tak schopný podnikatel jako ti v Německu ...
Výši průměrné mzdy v libovolné zemi ovlivňuje pane Kluzo především produktivita práce. A tu zase ovlivňují především kvalifikace pracujících a úroveň kapitálového vybavení práce. Proto jsou v Německu vyšší mzdy než u nás a u nás zase vyšší, než v Rumunsku. A v Rumunsku vyšší, než v Bangladéši. A to i přes to, že v Bangladéši je spousta schopných podnikatelů. Možná víc, než v Německu.

> ve 48 komunisti vyhráli volby (nebyl to žádný puč, ...
Komunisti vyhráli parlamentní volby v roce 1946. Ovšem získali jen 40% hlasů. Co to znamená? Že nemohli vládnout sami, ale v koalici. Aby získali neomezenou moc, využili v únoru 1948 těžké nemoci prezidenta Beneše a provedli puč. Jím se zbavili koaličních partnerů a ovládli tuto zem na dlouhá desetiletí. Bohužel.

Vaše znalost základů ekonomie je za 5, pane Kluzo. A dějin ČSR také. Co s tím? [mrknutí jedním okem]

240781

31.3.2011 7:24

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

kluzo 194.?.?.?

Reakce na 240781

"To už tady jednou bylo, pane Kluzo. Stačí opět vztyčit železnou oponu. A budeme se mít tak dobře, jako se dnes mají lidé v KLDR či jako se měli v Číně před rokem 1990."
Ke KLDR to nakonec dopracuje tato vláda, která nakonec svými opatřeními, která odskáče jen ta pracující "lůza", která se ze svého spánku může probudit. A podle vás je normální zaměstnávat na černo lidi, kteří ani neplatí daně? Všude v civilizovaných zemích si to hlídají. U nás se zvyšují daně.
"Už Vás někdy někdo DONUTIL si něco koupit? Jistě ne, že? "
Chleba, rohlíky, mléko, benzín... Vy asi žijete ze vzduchu a jezdíte na vodu, ale normální člověk ne. A je otázkou času, kdy nám vládní odborníci zavedou daň i z toho vzduchu. Co zvýšení DPH? Není to snad bič na nejnižší příjmovou skupinu, které tato daň tvoří percentuálně daleko vyšší část z příjmu, než u bohatých. Nehledě na to, že podnikatel si může u spousty spotřebních věci DPH odečíst a celou tuto pak odepsat z daní. Tuto možnost zaměstnanec nemá.
"Promiňte, ale to je jeden z nejhorších plků, které pravidelně slýchám. Znáte alespoň 5 pracujících lidí, kteří za poslední rok zchudli?"
Ano, znám je to většina lidí v okolí. Nebo snad chcete popřít inflaci? Kdy jste naposled svým zaměstnancům vyrovnal inflaci v platu? Opět tady je opatření vlády o zvýšení DPH (viz výše)
"Výši průměrné mzdy v libovolné zemi ovlivňuje pane Kluzo především produktivita práce. A tu zase ovlivňují především kvalifikace pracujících a úroveň kapitálového vybavení práce."
To je taky dost rozšířený plk. Ve svém oboru jsou při srovnatelném počtu zaměstnanců podávány obdobné výkony jako třeba v Německu. A na příkladu dálnic bych to uvedl rovněž. Staví se stejně rychle jako i v tom Německu. To, že se u nás staví dálnice nekvalitně, za to nemůže zaměstnanec. Za to může podnikatel, který si zadá nekvalitní projekt, aby měl ještě vyšší zisky.
"Komunisti vyhráli parlamentní volby v roce 1946. Ovšem získali jen 40% hlasů. Co to znamená?"
A kdo vyhrál volby u nás dnes a kdo sestavoval vládu? Komunisti měli 40%. Kolik měla ODS v posledních volbách? To už ale puč není, je to demokratické, že?
Pane Vojto49, Vaše znalosti života jsou za 5, co s tím uděláte? Asi nic. Nemáte totiž důvod. Stačí, že máte dost pohunků, kteří Vás při dnes nastavených parametrech snadno uživí. To už se ale zdaleka nedá říct o zaměstnancích, ti se tak snadno uživit nemohou, a hlavně musí se živit sami a ještě ze svých daní přispívat na Vás a Vaše děti, abyste měl "zdarma" zdravotnictví a vaše děti školy. Zatím co Vy si z daní odečtete klidně auťák za 3melouny, vždyť ho přeci potřebujete k práci, ne?
Je mi smutno, že 80% lidí v této zemi je závislých na takových lidech jako jste vy, kteří mají takové názory. Zkoušejte to dál a intenzivněji a jednou můžete zas nadávat ...Automaticky kráceno

240791

31.3.2011 7:26

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

kluzo 194.?.?.?

Reakce na 240791

jak Vám zlí komunisti znárodnili Vaše výnosné podnikání. A bohužel se Vám vyplní Vaše přání a budeme se tady mít jak v tom Vašem oblíbeném KLDR. Máte štěstí, že právě ti komunisti zdecimovali psychologicky zdejší národ tak, že jen u piva je každý generál. V Německu byste si už dávno neškrtl.

240792

31.3.2011 12:45

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 240792

Je mi líto, pane Kluzo, ale už nemám čas a ani chuť vyvracet Vaše bludy. Zastavím se jen u jedné pozoruhodnosti. Ač mě vůbec neznáte, usoudil jste z mých příspěvků, že jsem bohatý lotr, který vykořisťuje své ubohé zaměstnance. A sám sebe jste zařadil do kategorie těch vykořisťovaných. Proč? Dovolím si trochu zaspekulovat.

Vy skutečně nepatříte k příliš majetným. Podvědomě cítíte, že důvodem Vašeho postavení by mohlo být Vaše nepříliš kvalitní vzdělání. Utěšujete se však myšlenkou, že formální vzdělání je jen zbytečnou fasádou. Skutečnou hodnotu má jen škola života. A tu Vy máte dobrou. Co dobrou, dokonce výbornou! A co víc? Máte dobré srdce, empatii, soucítíte se všemi vykořisťovanými. A svým srdcem nejlépe dokážete rozeznat, kde je skutečná pravda. A to je víc, než nějaké kecy o vzdělání.

Jenže není. Víra, že "škola života" je člověku dostatečným vzděláním je ve skutečnosti tou základní příčinou nespokojenosti většiny prostých lidí. Na jednu stranu věří, že oni nejlépe rozumějí skutečnému životu. Na druhou stranu trpí frustrací z toho, že se stále potýkají s existenčními starostmi. Jak je to možné? Když jsou pro reálný život tak dobře vybaveni? Za to určitě někdo může. Kdo by to mohl být? No přece ti, kteří svévolně rozhodují o žebráckých mzdách zaměstnanců a přemrštěných cenách veškerého zboží. A basta. [naštvaný]

Ještě pro úplnost. Nemám (a tedy nevykořisťuji) ani jednoho zaměstnance. Celý život sice studuji, ovšem na "školu života" nevěřím. Že by to byl ten důvod, proč nemám existenční starosti a netrápí mě závist a nenávist k těm úspěšnějším? Nezkusíte se nad tím zamyslet? [smích]

240811

1.4.2011 6:17

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 142.?.?.?

Reakce na 240811

Troubo , vy a bohaty lotr ? Ja bych rek jenom .... . Bohaty lotr na Zvedavce sere. Vojto , jste mozna vzdelany , ale k chytrosti mate daleko. Znam hodne takych - Smart book - a jako lide jsou uplni idioti. A navic pokud cely zivot studujete , tak by jste neco mel uz umet . Neboli tak , pokud bych chtel byt poctivy danovy polatnik, tak bych pekne zabrecel. Ale necham na svem ekautantovi a ten vi nejlip kde co ojebat od toho ho platim a to pekne , protoze na to mam. Ti co na to nemaji plati dane jak otekli. A je fak ze cim vice vydelam , tim min platim na danich. Takze synku jen studujte dal (doufam ze za svoje) a hlavne se nedostavejte do sporu s moudryma lidma , mlcte.

240860

1.4.2011 13:55

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 240860

Asi budete moudrý muž, pane "142". Určitě budete také bohatý. Proč? No protože své peníze necháváte spravovat svého účetního. To je móóóc moudré. [chechtot] Hlavně aby Vám to vydrželo.

Mimochodem, nejmenuje se ten Váš účetní náhodou Kožený? Já znám spoustu lidí, kteří člověku tohoto jména svěřili své peníze. Panečku! Ti jsou Vám dnes tak spokojení a bohatí ... [velký smích]

240891

4.4.2011 8:10

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

kluzo 194.?.?.?

Reakce na 240811

Pane Vojto49,

to co jsem soudil o Vás, za to se skutečně omlouvám, diskutoval jsem původně s Waterfall, a nevšiml jsem si, že jste se do diskuze připojil. Ten původně psal, že zaměstnává hodně lidí.

"Vy skutečně nepatříte k příliš majetným. Podvědomě cítíte, že důvodem Vašeho postavení by mohlo být Vaše nepříliš kvalitní vzdělání. Utěšujete se však myšlenkou, že formální vzdělání je jen zbytečnou fasádou." Toto Vaše tvrzení mne opravdu ale opravdu velice pobavilo [velký smích]. Vy jste tedy prognostik jak z hradu... Doporučuji vyčistit křišťálovou kouli.

Netahal bych to sem, ale jen pro vaše ukojení... Jsem vysokoškolsky vzdělaný a vzhledem k tomu, jakou profesi celý život vykonávám, musím se neustále učit. Možná Vás to překvapí, ale takhle to musí dělat většina národa, a to ne jen vysokoškolsky vzdělaná.
Co se týká majetnosti...
Nemohu si na nedostatek peněz stěžovat (děkuji za optání), zvláště pak v kontextu toho, co vidím kolem sebe.

Pane Vojto49, jste buď lidský ubožák nebo blb, který si myslí, že sežral všechnu moudrost světa, a který to má notabene potvrzené svou "úspěšností" a vzděláním. V tomto kontextu působí humorně až absurdně, že se necháte dobrovolně okrádat. Víte, k tomu člověk nemusí být nijak přehnaně vzdělán, aby poznal, že ho někdo okrádá. A jak vidno, někomu k tomu nepomůže ani 5 VŠ.

Celý ten spor, což jste evidentně nepochopil, není o závisti, nebo o tom, že někdo vydělává hodně peněz. Celé je to o daních, a kdo je vlastně platí. Tak jak to dnešní vláda nastavila, není to dlouhodobě udržitelné a navíc to nic neřeší. Peněz bude ve státním rozpočtu stejně, jen se vezmou od většiny (rozuměj od méně majetných). Je to krátkozraké, ale tato vláda evidentně nemá ambice něco dlouhodobě řešit, jen si nahrabat a čau pipi. Je to ale snaha pochopitelná (v kontextu Vašeho, a Vám podobných, uvažování), svobodná matka se třemi dětmi jistě panu ministru, poslanci nebo senátorovi neponese úplatek, aby vyhrála předraženou státní zakázku, že? Tak když už platí, měli bychom mu za to něco dát. Vždyť zaměstnává ty lidi, ne?

Smutné na tom je, že se i někteří Vám podobní nechají dobrovolně a zbytečně odírat, jen v zájmu jakési paličatosti, zkostnatělosti nebo snad hlouposti. V důsledku jmenovaného nechtějí vidět fakta, a co víc, tato fakta si přizpůsobují pro zdůvodnění svých názorů. Vždyť je lepší být bohatý, tak proč aspoň nemít jejich názory, že?

Možná Vám prozradím novinu, ale změnit názor není ostuda.

No dost už bylo házení perel sviním...
Nebo chcete-li hrachu na zeď.

Pěkný den.

241065

4.4.2011 8:34

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 241065

Pan Vojta je obyčejný provokatér, pane Kluzo. Tak se nenechte zbytečně rozházet. Patří nejspíš k navelené "Le squadre azzurre", předvoji "Eskader Smrti", které na oVčany chystají Toskánští Špindleři a další budovatelé a obyvatelé "nových rodinných Orlíků..." . Aby prodloužili na maximum agónii před krachem "nových pořádků" a'la svět mezi WWI-WWII nebo dříve JůYsEj, IMF a WB porobená Latinská Amerika.

Vložený obrázek

Co vždy po krátkém období "veleúspěšného kapitaliSSmu a akumulace" následuje - je nabíledni...

Vložený obrázek

241066

30.3.2011 22:35

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

Lin 85.?.?.?

Reakce na 240754

Pane Vojto, máte určitě pravdu v tom, že ani podnikatel nemůže určit mzdu menší, než mu ukládá zákoník práce (=zaručená mzda, odvíjející se od mzdy minimální). Laicky řečeno - nemůžete třeba té pokladní dát měsíčně 8 tis. min. mzdy (nebo 48,10 na hod.), protože i pro vás jako soukromníka platí zařazování zaměstnanců podle katalogu prací (můžete dát víc, nikoliv míň).
Teď se ale dostáváme k onomu vašemu "dobrovolně". Nikoliv dobrovolně, protože stát určil minimální mzdu a ta patří k nejnižším v Evropě. Nad rámec této minimání mzdy jde jen velice málo "soukromých" zaměstnavatelů. Naše milá pokladní by neuspěla ani stávkou, protože její kvalifikace je lehce nahraditelná (na rozdíl od lékařů). Je to něco jako "kartelová dohoda" s účastí státu. A je jen velice málo profesí, které by si mohly foukat a dožadovat se vyšší mzdy formou "dej nebo odejdu, nenastoupím".
Nemyslím, že onen "tlak na růst mezd" by byl příčinou odchodu podnikatelů. Odcházejí jen nadnárodní korporace, ne český podnikatel. Mzda podle mého není příčinou zátěže soukromých zaměstnavatelů. Jsou to hlavně povinné odvody na socko a zdrávko (daň ne, tu si celou zaplatí zaměstnanec sám). Dobré připomenout, že od letoška k tomu přibyla i úhrada 14 dní pracovní neschopnosti zaměstnanci bez nároku na nějaký odpočet od odvodu na socko. Takže stát vlastně vybírá povinné odvody a placení nemocenské zaměstnanci přehodil šikovně na zaměstnavatele, což je další zátěž, která povede k větší neochotě zaměstnávat legálně.

240763

31.3.2011 1:09

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 240763

Vážím si paní Lin Vašich znalostí. Ovšem všiměte si, že těch zaměstnanců, pracujících za minimální mzdu není mnoho. Řidiči, skladníci, manipulanti, průmysloví, zemědělští či stavební dělníci,... Drtivá většina zaměstnanců pobírá výrazně vyšší, než minimální mzdu. Čím to?

Podnikatelé přece prahnou po co nejvyšším zisku, ne? A tak by měli usilovat o to, udržet na minimální mzdě co nejvíce zaměstnanců. Jenže to nejde. Lidé své zboží, tedy svou práci, pod určitou hranicí prostě neprodají. Čím je dána ta hranice, co myslíte?

Hlubokou pravdu máte v tom, že současné ekonomické problémy ČR a všech ostatních vyspělých zemí působí přebujelé státní molochy. Nemám to spočítané úplně přesně. Ale odhaduji, že z každé stokoruny, vydané českým soukromým podnikatelem na zaplacení lidské práce skončí ve státní pokladně cca 85 korun. Tedy 17x více, než před sto léty. Úděsné. A to jsou lidé, kteří vytrvale bojují za to, abychom našemu "milovanému" státu odevzdávali ještě více, aby byl ještě silnější.

240783

30.3.2011 21:01

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

Lin 85.?.?.?

Reakce na 240706

Nechci být rejpavá, ale zaráží mě už jen obrat "živím množství lidí". Vy? A není to takhle náhodou obráceně? Ti lidé pracují na vás a vy jim dáváte pouze část toho, co vám svou prací vydělají. Vy jim zajišťujete práci, ale neživíte.
Ohánět se daněmi v případě nízkých zisků u živnostníků je tak trochu blamáž. Živnostník by svou práci nedělal, kdyby mu nevynášela nebo neposkytovala alespoň standartní obživu. Nevykazují zisky, protože konkrétně DPFO umožňuje celkem slušné podmínky - viz paušální výdaje. Takže např. řemeslník nebo zemědělec může legálně vykázat 80% paušálních výdajů, ostatní živnosti 60%. Takže co? Např. z 1 milionu ročního obratu má rázem pouze 200 tis. ke zdanění a nikdo se ho neptá, jestli takové výdaje skutečně měl (protože není nutné prokazování konkrétními doklady). A "vykáže" vlastně legálně pouze 200 tis. zisku, ač jeho čistý skutečný zisk mohl být daleko vyšší.
Zaměstnanci jsou na tom daleko hůře, protože těch se na rozdíl od živnostníků nikdo neptá, jaké měli výdaje na své dosažené příjmy a krom několika málo povolených odpočtů zaplatí daň (socko i zdrávko) v plném "výpalu". Ony (podle vás) socky živí především zaměstnanci a ne živnostníci nebo podnikatelé.
No... a v poslední řadě chci připomenout, že konkrétně ona "daň" (= daň z příjmu) slouží také vaší obci např. k provozu škol a školek, na opravy atd. Když porovnám "daňovou mentalitu" Švýcara a Čecha, tak Čech nechce platit vůbec (nebo "ani korunu navíc" ) a Švýcar je na svůj daňový odvod hrdý, protože tím přispívá na chod své domovské obce. Asi tak... (to není vyčtené, to je zkušenost z praxe). Když v české hospodě Franta Flinta hrdinně vykládá, jak zase "vydupal" s daněma, obdivují ho. Když to samé udělá Švýcar, všichni si od jeho stolu odsednou. Pro spravedlnost nutno dodat, že švýcarské obci zůstane z vybrané daně od občanů více, než je tomu u nás.

240751

30.3.2011 14:14

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

AX 83.?.?.?

Reakce na 240685

Ano, je to velice nespravedlive. Viz http://www.vypocet.cz/cista-mzda.
Na socialni pojisteni plati strop na odvody cca 150kKc. To znamena 201kKc superhrubou mzdu. Takze kazdy mesic odvede na socialnim a zdravotnim 65,5kKc! Na vyplatu ze socialky je strop smesnych 13kKc.
Je jasne, ze takovi lide nikdy tyto penize zpatky nedostanou, dobrovolne by do takoveho systemu nikdo nesel a je potreba z lidi vytahat ty penize pod hrozbou vezeni!

240736

30.3.2011 20:12

Daně společnosti

Aeternitas 89.?.?.?

Ochuzené střední třídy jsou poslední sponzoři sociálního státu, bohatí sociální stát nepotřebují a nechtějí přispívat. 90% ekonomicky aktivních němců je v zaměstnaneckém poměru a ti během 50 let zbohatli 2 až 3krát. Nejbohatší příjmové skupiny zbohatly 12krát, zaměstnanci odevzdávali 1/4 všech daní státu v roce 1950, v roce 2000 to bylo 4/5, ze stagnujících příjmů přešli na 4/5 daňové zátěže, ti, jejichž mzdy explodovaly, přešli ze zátěže 3/4 na pouhou 1/5 všech daní. Od doby co bohatí přestali platit daně a břenena daní přešla na zaměstnance, nejsou ve státě finance na veřejný sektor. Z Česka utíkají stamiliardy do zahraničí z rozprodaného hospodářství, nadnárodní koncerny a banky bohatnou, zatímco zaměstnanci stagnují, či padají dolů. I já si koupím rok od roku méně věcí, a proto raději už nic nekupuji. Ohledně daní má v EU nejvyšší daně Belgie DPH 21/ 6 a 12, DPFO 25-50, DPPO 33,99, nejnižší má Bulharsko DPH 20/7, DPFO i DPPO 10%.

240748

31.3.2011 10:04

Mylné předpoklady

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Musím reagovat na prohlášení:

"Výše už jsem pochyboval, že chudý má stejný prospěch z činnosti státu jako bohatý. Kdyby měl stejný prospěch, nebyl by chudý, že?"

Není to stát, kdo se má starat o blahobyt občanů. Občan se má starat sám a stát má vytvořit prostředí. Jestli je někdo líný jako veš a jen by chlastal a čuměl na bednu, tak nemůže čekat, že se bude mít dobře. Docela dost lidí je chudých z vlastního přičinění, tak samozřejmě volají po zdanění bohatých, aby sami nemuseli hnout zadkem a něco dělat. Na druhou stranu docela dost bohatých lidí se k majetku vypracovalo a nevidím důvod, proč by měli živit lenochody, kteří jen remcají u pivečka.

240802

31.3.2011 15:24

progresivní daně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

jsou zcela v pořádku. Zaměstnavatelé žijí z nadhodnoty vytvořené zaměstnanci. Takže veškeré daně, soc. a zdravotní platí za zaměstnavatele zaměstnanci. Akorát se to tak nevidí. Proto jsou progresivní daně v pořádku.

Jsou vlastně jen dvě volby a to jestli nadhodnota vytvořená zaměstnanci skončí 1/ ve státě(daně, soc. a zdrav.) a nebo 2/ v kapse zaměstnavatele. 1/levice - progresivní daň 2/pravice - rovná daň

240823

1.4.2011 12:03

Stát okrádá nejen prostřednictvím daní

Pudr 78.?.?.?

svoje občany! http://webvize.cz/videos/67/sametová-zvůle

240884

1.4.2011 19:24

Spravedlivá daň neexistuje

drfie 78.?.?.?

Podstatou daní je, že se platí nedobrovolně. A navíc tu není vazba mezi tím, kolik kdo zaplatil a jakou službu za to obdržel. Jinými slovy, pokud by daně měly být spravedlivé, tak by každý platil podle svého uvážení - jenže pak už by to nebyla daň. A taky by to v mnoha případech byla nula [smích]
Nemá tedy příliš cenu se přít o tom, jestli mají být daně progresivní nebo regresivní, tak jako tak by měly být hlavně co nejmenší.

A samozřejmě musím zopakovat liberální tezi, že čím menší stát, tím menší možnosti má stát živit pseudopodnikatele ze státních zakázek. A pokud omezením státu (při zachování, a doufejme i zefektivnění vlády práva) omezíme i pseudopodnikatele, tak nám mezi bohatými zbydou ti, kteří jsou pro společnost prospěšní.

240907

1.4.2011 20:52

RE: Spravedlivá daň neexistuje

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 240907

Už nějakou dobu zde na Zvědavci meleš blbosti drfie. Unikají ti SOUVISLOSTI, nejdeš do hlubších vrstev chápání příčin a následků a jediný problém proč se tím zabývat je, jestli se zde tak prezentuješ z naivity (vzhledem k věku a nedostatku vlastních zkušeností a pod vlivem kosher-KC našeptávačů) nebo jsi již ve fázi, kdy pracuješ tak nějak plně "uvědoměle"..[smích]

Ať tak či onak, Peace s tebou, příteli a kamaráde,

jansmith[smích]

240914

Příspěvků: 41

29.03. 07:43 8-P  výpalné
29.03. 23:50 pavelh14  RE: výpalné
29.03. 08:21 GOODHOPE  dobré a strašné
29.03. 16:08 waterfall  RE: naučte lidi podnikat jako ve středověku
29.03. 19:01 hc  RE: naučte lidi podnikat jako ve středověku
29.03. 23:11 waterfall  RE: naučte lidi podnikat jako ve středověku
29.03. 08:37 MoUdrostrak  Konečně trefa do černého!
30.03. 06:38 Perunwit  RE: Konečně trefa do černého!
29.03. 09:11  No nic moc...
29.03. 09:59 kyticka  RE: No nic moc...
29.03. 09:22 quido2  *Na smetiště dějin*
29.03. 09:51 kyticka  Drahý autore článku, pleteš se, v ČR je degresivní daň a to již několik let!!!
29.03. 11:40 marmost  RE: Drahý autore článku, pleteš se, v ČR je degresivní daň a to již několik let!!!
29.03. 20:09 Lin  RE: Drahý autore článku, pleteš se, v ČR je degresivní daň a to již několik let!!!
29.03. 10:18 fohat  První zprávy Adam Bartoš
29.03. 10:50 Mikelo  spirála dějin
29.03. 21:15  RE: spirála dějin
29.03. 19:48 kluzo  regresivní zdanění podnikatelů?
29.03. 23:18 waterfall  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
29.03. 23:27 dub  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
30.03. 15:11 kluzo  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
30.03. 21:36 Vojta49  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
30.03. 22:16 kluzo  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
31.03. 00:42 Vojta49  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
31.03. 07:24 kluzo  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
31.03. 07:26 kluzo  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
31.03. 12:45 Vojta49  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
01.04. 06:17  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
01.04. 13:55  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
04.04. 08:10 kluzo  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
04.04. 08:34 MoUdrostrak  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
30.03. 22:35 Lin  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
31.03. 01:09 Vojta49  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
30.03. 21:01 Lin  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
30.03. 14:14 AX  RE: regresivní zdanění podnikatelů?
30.03. 20:12 Aeternitas  Daně společnosti
31.03. 10:04 Sam Ting Wong  Mylné předpoklady
31.03. 15:24  progresivní daně
01.04. 12:03 Pudr  Stát okrádá nejen prostřednictvím daní
01.04. 19:24 drfie  Spravedlivá daň neexistuje
01.04. 20:52 jansmith1984  RE: Spravedlivá daň neexistuje

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 0

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 0

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 13

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,70 Kč
Švýcarský frank
24,34 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,78 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
807 548,38 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 525