Diskuze k článku

Víme, co chceme?

Příspěvků 113

27.3.2011 8:34

Základem je lež

meloun 89.?.?.?

Dnešní takzvaná "západní demokracie" stojí na lži. Moderní lež je založená na slovech, která mají v praxi jiný význam, než je jejich slovníkový pojem. Demokracie není vládou lidu, ale je to vláda úzké zájmové skupiny. Pravda a láska pravdoláskovců není nic jiného než lži a nenávist. Osvobození je ve skutečnosti napadení, oloupení, zotročení. Multikultura nemá nic společného s kulturou, tedy vlastně má, má za účel zničit, převálcovat, zhanobit a vykořenit původní kulturu. Mír je válka, jak jinak si vysvětlit udělení ceny míru válečníkovi. Mocní si jsou dobře vědomi, že jejich moc stojí na lži, proto také věnují enormí usilí udržet pravdu svázanou do kozelce. Vlastnictví medií jim umožňuje šířit svou lživou propagandu. Že se mocní bojí byť i jen malinké pravdičky je zřejmé, proč jinak by platili cenzory pročítající internetové diskuse k článkům a mazající "nevhodný obsah"? Dokud se nezačnou věci a dění nazývat PRAVÝMI jmény, není šance na uzdravení.

240474

27.3.2011 17:47

RE: Základem je lež

lucifuge 85.?.?.?

Reakce na 240474

meloun, napsals to výstižně. Také to tak vidím.

240521

26.11.2011 22:56

RE: Základem je lež

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Reakce na 240474

Dokonaly coment !! J.

257698

27.3.2011 9:28

Trošku kritiky...

Lentilka 194.?.?.?

Je pro vás velká škoda, že chytáte jen zcela povrchní myšlenky, ale nejdete do jejich dřeně.
Vychází vám z toho trošku zmatené závěry, první z nich je ten, že Védy mají něco společného se Slovany. V době, kdy védy vznikaly, Slované neexistovaly. A pokud půjdeme do úplných počátků, tak neexistovali ani Arjové... [mrknutí jedním okem]
Védy vznikaly jako zápis vědění, které získávaly generace za dob kultury Drávidů a byla to doba rozkvětu civilizací, ze kterých my dnes známe jen pouhé střípky, jako například kultura Harappy.
Zkuste svoje "zrozenecké dispozice" otočit úplně opačně - ne do vnějšku, ale dovnitř, do onoho "jádra", které ony védy popisují jako skutečný zdroj všeho vnějšího světa. Mimo to, že vám poznání vlastní vnitřní identity přinese poznání, jak to všechno funguje (ano, to je pravý význam těch "zrozeneckých" dispozic), přinese vám to i uvědomění "co s tím" a hlavně "kdy"...

240476

27.3.2011 10:13

RE: Trošku kritiky...

Karel2 90.?.?.?

Reakce na 240476

Tak ne ze bych plne souhlasil s autorem clanku, ale vy jste take mimo.

Vedy napsali dravidove jako zachyceni pribehu o arjich, vcetne jejich prichodu do indie. Takze exitovali, sami sa tak nenazivali? Nu jelikoz stejne povesti jsou o nich v Iranu, Kavkaze, Zapadni Evrope atd. tak nekdo toho jmena musel existovat nebo dravidove meli kulturni misie po cele euroasii....

To ze o nich vime stripky? Je to fakt a kdyby nebylo Dravidu tak Ariove jsou jenom povesti od ohnu. Takto musime uznat, ze fakt exitovali.

A jestli Slovane maji neco s Arii? To nevyte ani Vy, ani ja a ani autor clanku. Ale kdo ma pravdu On jako zastance teorie, ze to slovane byli nebo Vy jako zastance teorie, ze ne? Ani jedna strana nema dukazy o nespochybnitelne pravdivost tak zustanme u toho, ze je to jedna z teorii a neurazejme se navzdajem. Priznejte si, ze i ta vas odpor k jeho teorii je pouze nazor bez dukazu i kdyz prosazovan anglosaskou vedou ci germanskou vedou...


P.S. Ja si pockam a snad se doziju toho, jak bude veda hodnotit dukazy co prekladaji teoretici prosazujici ariove=slovane. Zatim se chovaji, ze dukazi existuji...

240485

27.3.2011 17:08

RE: Trošku kritiky...

Lentilka 194.?.?.?

Reakce na 240485

Pokud si myslíte, že obsahem Véd je popis příchodu Arjů do dnešní Indie a popis toho, jak s přehledem vyvražďovali mnohem duchovnější (a tedy i mnohem méně militantní) civilizaci Drávidů, nemohu s vámi nijak polemizovat.
O přenosu základních témat legend a pověstí je toho známo mnoho (legenda o zachránci/spasiteli je například známa i z příběhů o Krišnovi, a nejen z těchto...), nějak mi ale uniká, kde se kdekoli jinde objevuje legenda o zachránci Opici, Kanci a třeba i Želvě (i když tu - japonsky přepracovanou - teď mají děti už i v televizi).
Pokud můžete jakkoli datovat kohokoli, kso sám sebe označil jako Slovana, do období před počátkem našeho kalendáře, dokážete více, než mnoho lidí s historickými vědomostmi, kteří, nejen v této kotlině, po takové informaci silně prahnou. Podělte se, prosím. Určitě je potěšíte. Védy byly - prokazatelně všechny - zapsány před cca 3 tisíci léty, tzn. tisíc let před počátkem našeho letopočtu, některé knihy (Rigvéda, Samavéda a Arthavéda) byly v této době již velmi dlouhou dobu přenášeny ústně jako nauka vyšších kněží.
Slované s Arji něco společného mají, Arjové jsou jeden z existujících národních společenství v Indii, otázka ale není, zda mají tyto národy něco společného, ale zda Slované mohli jakkoli ovlivnit texty prvotních Véd. Odpověď je v tomto duchu jasná - nemohli. A nemá to nic společného s ideologií, ale s tím, že Slované až v posledních 200 letech objevují taje informací, které již tisíce let leží zapsány v textech Véd.
Informaci o potřebě obětování vlastní idividuality ve prospěch celku (která je jednou z nosných linek všech Véd) ještě pořádně ani neobjevili - naštěstí už mají dost dobře nakročeno... [mrknutí jedním okem]
Existuje ještě i jiná souvislost určitých lidí ve společenství Čechů (která je asi nosnou linkou této polemiky), ale ta není s Arji, ale s Drávidy. Jenže ona nevychází z roviny historických argumentů - a je navíc stejná, jako jiná existujující souvislost jiných Čechů ve spojení se znalostmi dávného Egypta. Jenže v této rovině nejde ani tak o národy, jako spíše o jedince a nasbírané/předávané vědomosti.

240516

27.3.2011 18:36

RE: Trošku kritiky...

Karel2 90.?.?.?

Reakce na 240516

Ja nepolemizuji s opsahem, tam je to vicemene jenom o vlaceni apod. (to co sem cetl).
To, ze clanek je spoloviny mou osobou nepochopen, to priznavam (to mame asi spolecne viz. zelva atd.)

Ja jenom reagoval na vasi kritiku, ze arjove nemohou byt slovane. Nemel to byt utok. Byla zde diskuse jinde o minulosti slovanu, i kdyz byla mistama trochu ujeda vicemene sem souhlasil, ze zapadni civilizace latinu(at anglosasove, germani, frakkofonii po italiky) meni hitorii. Ja osobne si myslim, ze v oficialnim vykladu historie slovanu je problem, bo stare texty dost odporuji tomu co se vyklada a soucasna veda co se nehodi do kramu ignoruje.

Je pravdou, ze clanky jako tento, ktere hledaji mystiku tam kde neni a jeste stylem pri kterem se da dost pochybovat o zdravem usudku autora neprospeji pri hledani jak to kdysi skutecne bylo.

P.S. jako priklad uvedu jeden nazor co jsem cetl a to ze moravaci a slovaci byli jeden narod do doby nez cisar pridelil uzemi nalevo od moravy pod ceskeho panovnika to se nazvalo moravskym markrabstvim, zbytek dostali uhry a nemohli je pojmenovat stejnym nazvem a tak jim dali jmeno horni zeme a obyvatele byli proste obecne slovene a to se pak skomolilo na moderni slovo Slovaci. A ted otazka maji Moravane jiny jazyk jak Slovaci a tak proto uz nejsou stejny narod? A toto je co ma ukazat veda, ze rozdelenim z hora neznamena nove vyklad a ma byt stare vyklad a to ze velka morava nebyla jenom morava, ale morava+slovensko, proste to byla jedna zeme jeden narod...

240524

27.3.2011 17:37

RE: Trošku kritiky...

Lentilka 194.?.?.?

Reakce na 240485

Možná si fakt lidé jen zaměňují Drávidy (nábožensky založené společenství) s Arji (militantně postavené společenství) - zkuste třeba tohle, třeba ten rozdíl uvidíte sami:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dravidian_peoples
anebo
http://www.hindunet.org/hindu_history/ancient/aryan/aryan_frawley_1.html

Budete-li někdo chtít doopravdy, dejte mi vědět, šlo by to přeložit a umožnit publikaci.

240519

27.3.2011 18:25

RE: Trošku kritiky...

quido2 81.?.?.?

Reakce na 240519

Fakta,která vrhají závažné pochybnosti na teorii o árijské invazi

Ve Vedách nejsou nikde žádné zmínky dokládající existenci vlasti Árjů mimo území Indie. Védy naopak hovoří o mohutné řece Sarasvatí a dalších původních místech na území Indie. Doposud nebyl nalezen žádný archeologický,lingvistický,kulturní ani genetický důkaz o pronikání Árjů do Indie z cizího území.

Je zde více než 2 500 archeologických nalezišť, z nichž dvě třetiny jsou podél objeveného koryta vyschlé řeky Sarasvatí. Tato naleziště spolu s védskou literaturou dokládají kulturní návaznost na rané harappské civilizace až do dnešních dnů.

Nezávislé výzkumné práce o vysychání koryta Sarasvatí udávájí stejné časové období kolem roku 1900 př.Kr. Význam zjištění tohoto data je v tom,že se tím posunuje termín sepsání Rig Védy zpět přibližně do roku 3000 př.Kr. tak, jak to udává samotná védská tradice. Mimoto, existují písemné záznamy o zemětřesení, které odklonilo tok řeky Sarasvatí částečně do Indu a částečně do Gangy. Je tedy i z druhého zdroje známá doby, kdy řeka Sarasvatí zanikla.

První datování védské literatury indology vychází ze spekulativních časových termínů pro árijskou invazi (1500 př. Kr) a pro sepsání Rig Védy (1200 př.Kr.) které byly nyní oba vědeckými důkazy vyvráceny Mylné datování používáte i vy. Takže já se na vás obracet nebudu. Pokud máte vážný zájem o pravdu, obraťte se laskavě na www.harekrsna.cz. Ti vám mohou zprostředkovat další konekce na autory vědeckých studií.

240523

27.3.2011 18:41

RE: Trošku kritiky...

Karel2 90.?.?.?

Reakce na 240523

Neni dukaz? Hlavni kasta ma jake genom? R1A1 ty dole ho nemaji, odkud je R1A1? Z plani ruska nebo ukrajiny, je to vicemene jedno. ale podporuje to tezi, ze nejake bojovne narod Arjove prisel a podmanil si indii, krvave a zavedl kasty aby si moc udrzel.

Problem je komu prisoudit tu vypelost co popisuji Vedy o Arjich. A co kdyz s eprisoudi nejakemu etniku co podle Anglosasu a germanu maji byt verbez nekde z Asie ci vychodni evropy...

240526

27.3.2011 20:59

RE: Trošku kritiky...

quido2 81.?.?.?

Reakce na 240526

Pane Karel vám jde o pravdu. To vítám. Tedy pokud se jedná o informace o Vedách a Árijcích, musíme vycházet z vědeckých analýz a především, z původní literatury Vedánty. Názory lidí, kteří nepublikovali vědecké pojednání na toto téma jsou pouhé spekulace. Týká se to i náboženství. Podívejte se Kupř: Svědkové Jehovy mají takovou malou knížečku, která se nazývá: Poznání, které vede k věčnému životu. Zde je napsáno: Nejstarší část Bible pochází z šestnáctého století př.nl. Je to ještě dříve, než se objevila hinduistická Rgvéda (kolem roku 1300 př.nl.) To je naprosto zcestný údaj a mimoto Védy nejsou hinduistické.

Pokud se jedná o Árijce, je na mnoha místech védské literatury řečeno, že byli velmi vážení a rozvíjeli hodnoty ducha i hmotné zabezpečení. O krvavém podmanění Indie z jejich strany není nikde zmínka. Mimoto, ve Vedách je popsána vesmírná situace, kulatost planety Země a její jednotlivé kontinenty. A to již v době, kdy Jordáno Bruno a Galileo Galilei dleli stále po dobu několika tisíciletí na houbách a církevní dogma v Evropě stanovilo, že je Země placatá. To, že kasta indické elity má genom R1A1 na věci nic nemění. Védy popisují i počátek zalidnění této naší planety, které se odvíjí od čtyř dynastií:
-dynastie Jaduovců
-dynastie Yavanů (Turků)
-dynastie Bhoja (Slovanů)
-dynastie Mleccha (Řeků)
-dynastie Paurava

Pokud se jedná o anglosasy, tak především slovanská vědecká elita musí na základě analýz, vymítit urážlivé hodnocení slovanského etnika. Bez vědeckých důkazů to nepůjde. [smích]

240536

28.3.2011 10:10

RE: Trošku kritiky...

Lentilka 194.?.?.?

Reakce na 240536

Proč by se, podle vás, mělo ono "Slovanské etnikum" přizpůsobovat nějaké "Helensko-Latinské logice" exaktní (Aristotelovské) "vědy"?

To, že ona logika "vědy" vychází z předpokladů, že existuje pouze smysly poznávaný svět, ostatní společenství vnímají jako kritické omezení.

Nemohlo by Slovanské etnikum (jak jste to nazval) do světového kadlubu přinést něco osobitějšího, co je již z principu tomuto společenství vlastní? Například "ne-vědeckou" empatii, "ne-vědeckou" sounáležitost různých skupin, schopnost improvizace (tu má společnou s těmi "Indy"...) a tak podobně?

Ohánět se "vědou" je totéž jako podrobit se cizím zákonům - a to je přesně to, co nechcete, jak lze pochopit. Zkuste to trošku promyslet, uvidíte, že to bude velmi přínosné...

A s těmi Arji a Drávidy to může být podobně, jako když "Svatá stolice" revidovala všechny texty - nechali jen to, co se jim hodilo - a vítězní Árjové měli v té době mnohem větší možnosti a více času - neměli v daném kraji konkurenci...

240579

28.3.2011 12:35

RE: Trošku kritiky...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 240579

Poslyšte, na vaše spekulace nejsu zvědavej. Napište,jakou studii na toto téma jste vypracoval a v jakém uznávaném časopise vyšla.

To,že ona logika "vědy" vychází z předpokladu, že existuje pouze smysly poznávaný svět, ostatní společenství vnímají jako kritické omezení.

To však neznamená, že smysly poznávaný svět je neskutečný. Teorie "Brahma satyam jagan mithyá" která říká, že duchovní podstata neboli Brahman je skutečná, zatímco projevený hmotný svět s jeho velkou rozmanitostí je neskutečný,je ve Vedách zcela zavržena. Nic není neskutečné. Jedna věc může být trvalá a druhá dočasná,ale obě jsou skutečné. Z tohoto důvodu jsou hmotné vědecké důkazy dostačující k tomu, abychom mohli posuzovat historické události, historii lidstva.

240584

28.3.2011 13:27

RE: Trošku kritiky...

quido2 81.?.?.?

Reakce na 240579

Zapomněl jsem se přihlásit, tedy píšu nový příspěvek.

To,že ona logika "vědy" vychází z předpokladu,že existuje pouze smysly poznávaný svět,ostatní společenství vnímají jako kritické omezení.

Zřejmě nevíte, že teorie "brahma satyam jagan mithyá",která říká,že duchovní podstata neboli Brahman je skutečná, zatímco projevený hmotný svět s jeho velkou rozmanitostí je neskutečný, je ve Vedách zcela zamítnuta. Nic není neskutečné. Jedna věc může být trvalá a druhá dočasná, ale obě jsou skutečné.

Takže-pro zkoumání a odhalování skutečné historie lidstva je materialistická věda postačující. Opírá se o fyzická fakta, jako jsou kupř. artefakty, zbytky staveb,staré písemné záznamy a jiné. Ve spojení s dalšími vědními obory je tato věda schopna odkrýt skutečnou historii lidstva.

Tedy,já na vaše spekulace nejsem opravdu zvědavý. Vezmu to zpět pouze tehdy, pokud jste vy sám, nebo váš tým, zpracovali vědeckou studii na toto téma a ve kterém renomovaném časopise je zveřejněna.

240585

28.3.2011 14:32

RE: Trošku kritiky...

Kájík hlavakarel (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 240585

já zase nejsem zvědavý na vaše "vědecké" spekulace, opřené o artefakty, vyhrabané kousky zřícenin a staré písemné záznamy, které psali vítězové, jak je všeobecně známo...

om mani padme hum [smích]

240590

28.3.2011 14:45

RE: Trošku kritiky...

quido2 81.?.?.?

Reakce na 240590

Jsem rád, že si rozumíme.

240592

28.3.2011 16:43

RE: Trošku kritiky...

Lentilka 194.?.?.?

Reakce na 240585

Tak to trošku odlehčíme - co je to "renomovaný časopis"?

Je to něco, co uznává jedna skupina lidí a druhá naopak tvrdí, že to jsou bláboly? Neznám nic, co by vyhovovalo všem...

Jednou mne zaujala myšlenka jistého Trevize, který zavrhnul "věděckou literaturu", podle něj "neustále rozebírající několik nesourodých faktů, které někdo v dávné historii někde uviděl anebo našel", a raději opustil všechny ty "vědecké konference" a šel se na ty konkrétní fakta podívat sám a osobně. Dodnes se snažím o totéž.

Kdybyste projel Indii od severu na jih, pochopil byste, že většina západoevropských knih o Indii vyjadřuje touhu pisatele a ne reálná fakta.

Stejně tak to cítím s tou teorií Slované=Arjové.
Pro mne je určující fakt to, že charakterově jsou tyto větve zcela antagonistické, například že Árjové byli vycvičeni přijímat a ctít "daný" systém, u Slovanů je tato vlastnost zcela nevídaná, a naopak, v Evropě je několik národních společenství, které přesně tuto charakteristiku mají přímo "v krvi".

A těch rozdílů je mnohem více, stačí se jen na tuto problematiku podívat otevřenýma očima, bez předchozích záměrů a následné selekce výsledků.

240604

28.3.2011 19:26

RE: Trošku kritiky...

quido2 81.?.?.?

Reakce na 240604

Ano, teď píšete k věci. S vaší větou: Kdybyste projel Indii od severu na jih, pochopil byste, že většina západoevropských knih o Indii vyjadřuje touhu pisatele a ne reálná fakta.

S tímto komentářem souhlasím nejen já sám, ale též drtivá většina informovaných lidí. Doufám ale, že si poopravíte datování stáří Véd dle nezávislého výzkumu, který dokázal, že západní datování je vykonstruované. Nemá nic společného se skutečností.

Pro vás, jak píšete, je určujícím faktem to, že charakterově jsou tyto větve zcela antagonistické, například že Árjové byli vycvičeni přijímat a ctít "daný" systém, u Slovanů je tato vlastnost zcela nevídaná, a naopak, v Evropě je několik národních společenství, které přesně tuto charakteristiku mají přímo v "krvi".

I s tímto vašim názorem souhlasím. Možná se budete divit, ale i tento charakterový rys analyticky vysvětluje především Šrímad-Bhágavatam. Zde však přicházíme ,obrazně řečeno, do jiné dimenze úrovně chápání. Materialističtí vědci a filozofové se dopouštějí velké chyby, když si myslí, že hmota se pohybuje nezávisle. Posuzovat rozdíly a celou problematiku duchovní nauky, na to nestačí pouze otevřené oči.

240611

30.3.2011 8:11

RE: Trošku kritiky...

Lentilka 194.?.?.?

Reakce na 240611

Otevřené oči jsou velmi důležité, stejně tak ale i otevřené uši a hlavně mysl, aby bylo možno nejen slyšet, ale i pochopit dosah informace z okolí, že na očích jsou zakryty selektivními brýlemi. Mozek sám nestačí, protože - jak dokazuje aktuální trend používání "3D brýlí", dokáže zkreslení vytváření užitím selektivních brýlí interně svou interpretací "viděného" spolehlivě "zakrýt"...
Bez reálné zpětné vazby na všechny prvky poznávacího řetězce mohou být všechny ty "do sebe úžasně zapadající výsledky" zcela pomýlené...
Prostě a jednoduše, vy máte svou pravdu, kterou jste si sám vybudoval z informací, které jste měl dostupné. Pravděpodobně ale jsou v ní věci, které i vám ne zcela plně k sobě ladí, a proto jste se upjal k imperativu "věda", kterým ty "prasklinky" "zatmelováváte"...
Zde ale konči jakákoli konstruktivní diskuze, protože to není zkoumání faktů, ale pouhé pokusy "prosadit" svou pravdu.
Díky za zkušenost.

240726

30.3.2011 8:41

RE: Trošku kritiky...

quido2 81.?.?.?

Reakce na 240726

Ježimarjá, toto je poslední reakce na vaše naprosto nepodložené názory a poté, až to dopíši s vámi končím veškerou diskusi jako s Vojtou.

Ignorovat materialistický vědecký výzkum hmoty, je velká hloupost. Já tento výzkum kriticky přijímám a nespekuluju. On totiž nejen že je finančně nákladný, ale vyžaduje bezesporu i velkou inteligenci. Protože já nemám takové finanční prostředky, ani tým vědců a specialistů, věřím, avšak pouze pokud se jedná o výzkum a poznání hmoty,tomu, k čemu došli. Pokud vy chcete tento výzkum vyvrátit a máte na to, nic vám v tom nebrání.

Na druhé straně materialisté nevědí, že je na každém kroku ovládají a trestají zákony hmotné přírody. Neznají opakovaný koloběh rození a smrtí. Dokonce tvrdí, že neexistuje Bůh, přitom nemají žádný důkaz. Říkají, ukažte mi Boha. Ve své omezenosti nevědí, že Boha nelze vnímat či vidět hmotnými smysly. Cílem lidského života je očištění. Život není určen holdování smyslovému požitku. Přitom, všichni hledáme štěstí, ale kvůli své nevědomosti a pošetilosti nevíme, co to ničím nenanarušované štestí skutečně je. To skutečné štěstí je duchovní podstaty. A pokud k tomuto stavu současná civilizace nedojde, tak zanikne se všemi vynikajícími technickými vynálezy, vědci, filozofy a chytráky.

240727

30.3.2011 9:02

RE: Trošku kritiky...

steve 97.?.?.?

Reakce na 240727

.. jo, - a je to.

240728

30.3.2011 12:12

RE: Trošku kritiky...

Lentilka 194.?.?.?

Reakce na 240728

>.. jo, - a je to.
;-D

240730

30.3.2011 12:45

RE: Trošku kritiky...

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 240727

"Já tento výzkum kriticky přijímám"

to je velmi správný přístup
nemělo by se to ovšem zvrtnout k přijímání jen toho co se hodí do krámu

240732

30.3.2011 15:43

RE: Trošku kritiky...

quido2 81.?.?.?

Reakce na 240732

nemělo by se to zvrtnout k přijímání jen toho co se hodí do krámu

S touto vaší větou, myšlenkou, souhlasím. Mě osobně nejvíce pobuřuje lež a lest. Lidé jsou soustavně manipulováni a mateni. Pokud se jedná o masmédia, je to již zaběhnutý způsob podávání zpráv.

Zde jsme však hovořili především o stáří Véd v návaznosti na skutečnou historii lidstva. Proběhly dvě nezávislé expertízy, a obě shodně potvrzují, že Védy jsou nejstarší písemná duchovní nauka této planety Země a že západní datování je vykonstruované.
A co je také důležité,tyto expertízy se shodují s indickou verzí.

První indologové měli v úmyslu ovládnout a překonvertovat následovníky védské kultury, proto široce propagovali, že Védy jsou pouhou mytologií. Jak to tedy začalo?

Max Muller je nejznámější z prvních odborníků na sanskrt a též nejznámější z indologů. Z počátku napsal, že Védy jsou méně, než primitivní, a že Indie musí být znovu dobyta pomocí vzdělání, a že její náboženství je odsouzeno k záhubě. Později, když do hloubky pronikl a pochopil duchovní odkaz Véd, začal Védy velebit. Jeho prvotní práce však zasely plevel do myslí evropanů.

Podobně si počínali i další západní vědci a učenci. Kupř.: Tomas Macaulay, který v Indii zavedl anglické vzdělání.

Nakonec byli i osvícení evropané, jako německý filozof Arthur Shopenhauer, který prohlásil,že tito indologové měli znalost sanskrtu asi takovou, jakou mají mladí školáci. Tito první indologové:vymysleli teorii o árijské invazi a odmítli védskou minulost Indie.

Vyučovali,že anglický vzdělávací systém je na vyšší úrovni,

záměrně nesprávně vykládali sanskrtské texty, aby tak zajistili, že Védy budou vypadat primitivně,

systematicky se snažili dosáhnout toho, aby se Indové za svou vlastní kulturu styděli.

A tento přístup k Védám v Evropě stále přetrvává, i když je bez jakýchkoli pochyb spolehlivě vyvrácen.
[smích]

240740

30.3.2011 18:38

RE: Trošku kritiky...

Jakub M. 88.?.?.?

Reakce na 240740

Pane quido, odkázal mě na Vás jeden můj známý s údajně sanskrtským textem. Prý to stojí za to, ale jsem opatrný, aby poselství neodporovalo duchu evangelia. Spíše jako zajímavost, když už mi to poslal, nechci být k němu nezdvořilý.

Mohl byste mi to prosím přeložit. Má se jednat o úryvek jakési kathopanišady.

Jakub

Vložený obrázek

240742

30.3.2011 19:56

RE: Trošku kritiky...

quido2 81.?.?.?

Reakce na 240742

Musím vás zklamat. Váš známý si mě s někým spletl. Já sanskrt neovládám.

Mohu vám ale poradit na koho se obrátit. http://www.harekrsna.cz

Védská literatura je velmi rozsáhlá. Slovem veda se myslí veškerá védská literatura:čtyři Védy,osumnáct Purán,Upanišády a Vedánta sútra. Upanišády tvoří filozofickou část a je jich 108.

Čtyři Védy a jejich šest doplňků,Vedánta sútra,knihy o logice, knihy o náboženství a Purány tvoří čtrnáct druhů učebnic určených pro vyšší vzdělání. Kalpa-sútry a Mímánsá-sútry jsou určeny ke studiu obětních metod. Mimo těchto základních autoritativních knih existuje velké množství navazující duchovní nauky, kterou sepsali mocní rišiové.

Zdraví Quido

240746

30.3.2011 21:38

RE: Trošku kritiky...

Jakub M. 88.?.?.?

Reakce na 240746

No, zabývat se těmi pohanskými šílenostmi nechci. A obracet se přímo na stránky, kde to podobnými naukami jen hýří, také ne. Nicméně děkuji.

Jakub

240757

30.3.2011 19:58

RE: Trošku kritiky...

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 240740

samozřejmě ale ona ta lest není vždy v rovině lež/pravda (troufnu si říct že většinou)
klidně může být i pravda ve službách lsti a opačně takže je třeba mít oči a uši nastražené a nenchat se opít rohlíkem [mrknutí jedním okem]

240747

2.4.2011 21:41

RE: Trošku kritiky...

Jakub M. 88.?.?.?

Reakce na 240747

Aj, já posílám vás jako ovce mezi vlky; protož buďte opatrní jako hadové, a sprostní jako holubice. (Matouš 10,16)


Jakub

240974

30.3.2011 18:47

RE: Trošku kritiky...

Jakub M. 88.?.?.?

Reakce na 240579

Neberte si Svatý stolec do huby Lentilko!
míru selekce určil čas, stoleté zkušenosti s lidským pokolením, jeho omyly a hříchy! Lidská duše je TAK křehká.
Jací velikáni se podíleli na rozvoji jedinečného poselství evangelia, se Vám ani nesnilo!

Nedovzdělanost pak vede k takovýmto zkratkovitým žbleptům. Árjové i Drávidové už jsou pasé, kdežto poselství Ježíše září dál do celého světa. Stačí se jen trošku pozorněji dívat.

Jakub

240743

30.3.2011 19:35

RE: Trošku kritiky...

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 240743

podle mého názoru je celé evangelium vybájená pohádka sloužící k zotročení lidstva co vy na to?

240744

30.3.2011 21:37

RE: Trošku kritiky...

Jakub M. 88.?.?.?

Reakce na 240744

Máte to nějaké popletené pane. Nebýt evangelia a jeho šiřitelů, dosud spíte s lukem na stěně někde na hradišti. Bez solidní lékařské péče, budoucnosti, naděje.

Vaší laskavé pozornosti doporučuji
http://www.kosmas.cz/detail.asp?cislo=144976&a...

A samozřejmě Bibli. Tam je psáno vše podstatné. [cool]

240755

2.4.2011 22:38

RE: Trošku kritiky...

Pasant 79.?.?.?

Reakce na 240755

Máte v tom trochu nepořádek, víte? Medicínu, matematiku atd., do totálně zaostalého křesťansko-římského světa přenesli z Indie Arabové. "Věrozvěsti" byli pátá kolona, která Evropu naopak těžce nabourala a přinesla několik století úplné tmy plné nenávisti, kterou pak křesťanská Evropa úspěšně exportovala do celého světa... Křížové výpravy, 200 let trvající genocida obyvatel Jižní a později Severní Ameriky.. atd. Za tyhle vymoženosti, které stály život asi miliardu lidí, se později omlouval dokonce i papež. Pro Vás to ale asi budou jen "kolaterální škody". Opravdu si myslíte, že bez křesťanství by se nevyvinula civilizace? Zajeďte si do Španělska a prohlédněte si Alhambru.. je to "jejich" chlouba...
Bible je cenzurovaný historický záznam, nic víc. Sestavili ji vítězové. Počtěte si raději v Apokryfech a dejte si to celé dohromady. [mrknutí jedním okem]

240980

3.4.2011 0:25

RE: Trošku kritiky...

Jakub M. 88.?.?.?

Reakce na 240980

A kde jsou muslimové nyní a kde je křesťanská civilizace? Namísto Alhambry si důkladně nastudujte např. baroko, kde uvidíte tu nádheru vytvořenou duchem katolické civilizace. Jedna Alhambra musulmanů proti tisícům nádherných památek inspirovaných vanutím Ducha? Vtipné.

Mimoto. Ohlížením do minulosti jste vedle jak ta jedle.

Je třeba jít kupředu, a občas se neohlížet, chceme-li někam dospět. Díky tomu už může řada domorodých kultur jezdit po dálnicích, o čemž se jim předtím ani nesnilo.

K čemu by Vám byly apokryfy, když se nedokážete řídit ani 4 evangelii? [velký smích]

Buďte rád za cenzurovaný historický záznam. Stejně ho řada lidí nechápe správně, v souladu s duchem Kristova učení a dogmaty jeho nepřerušené apoštolské linie. Až lidé začnou žít v tomto souladu, vytvoří se podmínky pro zkoumání dalších pramenů. Teologové nejsou hloupí. A Satan nespí. On byl pánem tohoto světa, a Kristus nás před ním zachránil svojí spasitelskou smrtí.

Jakub

240993

1.4.2011 16:24

RE: Trošku kritiky...

Lentilka 194.?.?.?

Reakce na 240743

Oslovujete mne, ale - zdá se mi - že vlastně máte jen samé odpovědi.
Bohužel, mne spíše vždy zajímaly otázky (bez těch jednoduchých odpovědí), například třeba, proč jindy (dle tradice) tak milosrdný a laskavý Bůh, nechal doslova vymlátit zcela nevinné izraelské děti jejich králem Herodem, anebo třeba jen, proč Bůh/Ježíš ukazuje takové přiklady, jako podobenství o navrátivším se synovi, kde je preferováno zbloudění (samozřejmě s návratem...) nad spolehlivou a stálou službou...
Možná jsem nedovzdělaný a dělám i zkratkovité závěry, snažím se ale vždy vidět skutečnost v celé její šíři a ne jen tu, kterou mi předává nějaké poselství.
A pokud již nějaké poselství ke mně dorazí, hledám také i ty pravé důvody, proč vlastně ke mně vážilo takovou cestu, aby mne oslovilo.
U vás šlo o to, naplnit můj šálek vašimi vlastními odpověďmi - což se i stalo, ale ten šálek zůstal zcela prázdný...

240898

2.4.2011 21:40

RE: Trošku kritiky...

Jakub M. 88.?.?.?

Reakce na 240898

Nový Zákon aktualizoval Starý. Navíc, Milosrdný Bůh ponechává lidem svobodu volby. Aby ovce, které zbloudí, pochopily prázdnotu svého zbloudění. Podobně jste na tom i Vy. Prázdný jako hrob, z něhož vyšel Ježíš vzkříšený.

Je třeba ho hledat, jen on nám ukazuje, že je Cesta, Pravda a Život. Zeptejte se pana Bartoška na jeho svědectví o Něm.

Jakub

240973

27.3.2011 23:06

RE: Trošku kritiky...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 240519

Dobrý den, nevím jak ostatní, ale taky bych občas přivítal články a diskuze na jiné téma, než je politika, krize a mezinárodní situace. Určitě je spousta "zvědavých" témat, která nejsou na veřejnosti moc šířena, ať z historie, z kultury, z oblasti přírodních věd, vesmíru atd.. Minule měl pan editor takové pěkné hlasování, možná by neškodilo nahodit pár témat a pomocí toho vybrat nejzajímavější..Občas mi to zde připadá dosti monotématické.. Možná neuškodí trocha českého humoru.. [velký smích] [velký smích] [velký smích]
http://www.youtube.com/watch?v=Y-cOOpCzudE&fea...

240550

27.3.2011 13:48

RE: Trošku kritiky...

hyperboreus 94.?.?.?

Reakce na 240476

Spíš Slované/a Árjové/mají docela dost společného s Védami [smích]

240503

31.3.2011 14:17

RE: Trošku kritiky...

pietroo 195.?.?.?

Reakce na 240476

>ten, že Védy mají něco společného se Slovany

nabízí se tady lingvistická podobnost u indoevropských jazyků:
podobnost slov véda, edda, věda, vidět, vědět, řecky vím- "aidá" znamená totéž co "viděl jsem", odtud platónská "idea" (vím=vidím), slovanská podobnost slov vědět a vidět je taky evidentní.

mimoto se dá analyzovat u indoevropských jazyků podobnost slova man, mann, se slovem mentální, podobně asi postava "Mání" (manicheismus z Persie), Manu, které ukazují že pro arijce člověk=přemýšlející. To zřejmě tvoří jejich rozdíl oproti jiným etnikům, které nedávají přemýšlení nad příčinami jevů na první místo. Číňan je spíš praktický.
(doufám, že si to pamatuju správně, nejsem doma, nemám momentálně knihy k dispozici: jde to najít u Páleše a ve skriptu do řecké fil.terminologie)

240818

31.3.2011 14:52

RE: Trošku kritiky...

quido2 81.?.?.?

Reakce na 240818

Děkuji vám za hodnotný příspěvek. Śkoda, že nejste doma u své literatury. Jistě byste nám sdělil ještě trochu víc. Dekadence znalostí védské literatury je u některých diskutujících až zarážející.

240820

27.3.2011 9:30

Jura

vychází 94.?.?.?

Dlouho jsem uvažoval, proč skupina nejbohatších lidí tak moc stojí o demokracii. V pozadí minulých a současných událostí však v mé mysli vykrystalizovalo poznání, že demokracie je jediný systém, který lze ovládnout za všech okolností penězi. Zatím jsem se s tímto názorem ještě nesetkal, věřím však, že je nosným prvkem nějaké doktriny, kterou propagují mocní. Pokud se zamyslíme nad demokracií ve světle tohoto názoru, vychází tato jako nehorší princip společnosti. Přiznám se, že mě toto zjištění poněkud rozhodilo, budu totiž muset přehodnotit názor na jiné společenské systémy, ale věřím, že se duševní námaha spojená s přehodnocováním vyplatí. Vidím totiž, že zloba mocných tzv. západního světa je zaměřena především na země řízené jediným člověkem, který je nepodplatitelný byť třeba osvícený. Vše co jsem chtěl sdělit jsem napsal. HOWGH!

240477

29.3.2011 0:33

RE: Jura

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

Reakce na 240477

Demokracie v euroatlantickem pojeti je idealni podhoubi pro parazitovani bankeru na hospodarske cinnosti lidi zivicich s produkovanim skutecnych hodnot.Trvale lidi rozdeluje a nikdy nedovoli, aby se jedne skupine podarilo zlomit moc mocnych.Mimoto ovcim dava pocit dulezitosti, ze se mohou podilet na vecech verejnych, coz je samozrejme nesmysl.

240635

27.3.2011 9:50

... a trocha optimismu

Lentilka 194.?.?.?

Základním problémem lidského intelektu je jeho iluze, že je tím, kdo projevený svět může napřímo řídit. Bohužel, není to pravda. Projevený svět je průmětem představ všech individuálních intelektů - jak můžeme vidět v historii (ale i dnes) toto pomýlení vede na velmi nekonstruktivní "záseky", kdy věci pozitivní a perspektivní prezentované jednou osobou jsou jinou osobou silově zamáčknuty do bahna dějin.
Jde o několik propojených vcí - jedna z nich souvisí s tím, že existuje něco jako obecná rovina schopností lidí "chápat". Nelze dlouhodobě prosadit něco, co převyšuje tuto míru pochopení - i když posléze vidíme, že to něco bylo velmi dobré (viz. třeba působení Karla IV). Naopak, po době osvícení nastváva doba "temna", ve které se - různými formami - tato schopnost chápat obecně zvyšuje.
Aktuální situace je právě předzvěstí toho, že doba "temna" konzumní společnosti končí.
Nelze ale v této chvíli přesně určit, "jak" to bude následně vypadat, lze jen - z podstaty lidské mysli - identifikovat, že ten směr bude spojen s nutností akceptace opaku první myšlenky tohoto komentáře.
Je zcela jedno, zda to bude spojeno se vznikem nového "zbožštění" a vznikem nového náboženství, anebo nutnosti čelit problémům přesahujícím dimenze jedince a pravděpodobně i celých společenství. Některé "skutečnosti" této změny můžeme vidět i v naší současnosti, a to se svyšující se četností i intenzitou.
A protože je to globální pohyb a vychází z aktuálního totálního vyčerpání "konzumní formy myšlení", lze vidět i možnost "pomoci" - právě tím, že si každý jedinec skutečně uvědomí své pravé místo a skutečnou možnost "řídit"... [mrknutí jedním okem]

240478

27.3.2011 10:04

fondy na lidské slabustky

fohat 88.?.?.?

Neexistuje žádné společenství natolik ušlechtilé,aby posléze nepodlehlo všem nastraženým fintám globálních hráču.Hráči jsou trpěliví,protivníka si otuknou a ze svých finančních fondu si ho koupí přes jehu SLABOSTI.A jede se postaru dále.Nějaký pan Tolle napsal Moc přítomného okamžiku a Nová Země.Tam je instruktáž,jak z toho ven. [cool]

240480

27.3.2011 10:12

Volby...

Sen 87.?.?.?

a proč myslíte, že "neúčast" ve volbách něco změní? Jim ta jistá 25% účast (jejich nohsledů) bude plně stačit.
Spíše pokud by se podařilo, aby těch zbylých 75% zvolilo nějakou zcela neznámou stranu, která by přímo deklarovala pro začátek odvolatelnost politků a jejich přímou odpovědnost za jejich rozhodnutí + referendum v důležitých otázkách. A takové strany jsou.

240483

27.3.2011 19:29

RE: Volby...

Peptalkin jebemnato (zavináč) mail (tečka) ru 62.?.?.?

Reakce na 240483

Ano su, U nas Ludova Strana - Nase Slovensko

a u vas?

... mediami ucelovo diskreditovani ako extremisti. [velký smích]

240528

27.3.2011 10:23

Vieme, čo chceme.

abc 188.?.?.?

Základnou silou za stvorením a chodom vesmíru je účinná sila svätého ducha, ktorý použil Stvoriteľ pri jeho stvorení. Čo znamená použitie tejto sily, nám v praxi ukázal jeho Syn, keď bol na zemi. Učil ľudí ako majú žiť, uzdravoval ich a kriesil k životu. Žiť v prítomnosti jeho syna, bolo ukážkou toho, aký bude život v novom svete spravodlivosti, ktorý Boh chystá pre ľudí, ktorí milujú pravdu a spravodlivosť. Kto to však dokáže, uznať že objektívnu realitu čiže pravdu nikdy v plnej miere nespoznáme, hoci nám bude umožnené v nej žiť naveky? Ten kto si zvolil život v slobode Božích detí,zákonite už nemôže voliť nikoho z ľudí,ani žiaden z ľudských nedokonalých systémov vecí, nech by vyzeral sebalepšie. Každému totiž chýba spravodlivosť. Otčenáš vyjadruje v kocke, to čo chceme. [mrknutí jedním okem]

240487

27.3.2011 10:39

Asi víme, jen neumíme prosadit

Lin 85.?.?.?

Pane Lhotáku, tentokrát se mi článek líbí a rozumím mu. Nemám moc co dodat... Bojkotuju volby, protože mi moje svědomí nedovoluje dát jakýsi mandát oněm lidem "ve výběru". A pak - pro naši "demokracii" by určitě nevyznělo dobře, že má mandát třeba jen dvaceti procent lidí (podle mého stačí už míň jak půlka a již je zpochybněná ona "demokracie volené vlády", pak by se lehce dala nazvat diktaturou). Sledovala jsem, jak vztekle reagují na nízkou volební účast a manipulují řečmi o "neodpovědnosti voličů" atd. Což je pro mě signál, že dělám dobře, když k volbám nechodím. [smích]
Jinak - ke Slovanským védám není co dodat. Do podrobnějšího "studia" jsem se vrhla teprve nedávno (nerada přebírám někým předžvýkané věci) a musím říct, že co nacházím, mě oslovuje a mnoho mých otázek vysvětluje.

240490

27.3.2011 11:53

Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou "v papiňáku"?!

MoUdrostrak 109.?.?.?

Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou "v papiňáku"?!

Bojkot voleb je sice móóóóc zálibně se tvářící myšlenka... Ale jen z pohledu nesociopatů a rádoby elit. Mlčící většina nejsou žádní Lumeni. Stačí připomenout film ČESKÝ SEN http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%BD_sen

Pokud budu pravicující predátor, koupím si hlas každého "Snáře" za cca 200 CZK - a po volbách toho samého okradu vytunelováním a zdefraudováním eráru o desetisisíce i víc.

Naprosto stejně točí v JůYsEj ti, které nesmíme mimo ZVEDAVEC.ORG autocenSSurně jmenovat se stádem Emeričanů. Stačí vzpomenout, jaké bylo poslání sionisické "deputátky", kterou neutraliSSoval Střelec v Arizoně. A kdo stál za ní, protlačoval jí po stupínkách moci a kdo ji loutkovedl.

Je navýsost směšné, když si pár rádoby-elitářů naivně myslí, že přemluví oVčany, aby nevolili. A de facto jim za to nic hmotného nedá, ani neslíbí. Z opačné predátorské strany se po krajině rozjedou agenti Dybů, Bakalů, Komárků, Kellerů, Vítků a těch, které nesmíme autocenSSurně jmenovat. Za 200CZK si po českých hospodách a "klubících" nakoupí "volitelů", kolik budou chtít. A ještě budou muset utíkat před zájemci.

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Česká republika je po 20 letech Plyše natolik zbědovaná,
že už se blíží Latiské Americe za doby nejbrutálnějších pravicujících a zbídačujících deforem IMF, WB a z JůYsEj placených pravicujících

eSSkader Smrti - obdoby MoUdrých TEAMů.

240497

27.3.2011 12:25

RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou

quido2 81.?.?.?

Reakce na 240497

Ano, skrytá i neskrytá moc má rozhodující páky (policii, legislativu, finance, masmédia a mocenské posty) Není ji v současné době možné zastavit či svrhnout z trůnu tak, že nebudeme volit. V tom s vámi souhlasím. Naštěstí ale, svět se změnil. Máme BRIC a jižní Ameriku v pohybu. Je to síla těchto zemí, která změní doposud dominující západní společenský systém. A je to i potvrzení vesmírného zákona příčiny a následku. Jinak ale, s panem Lhotákem souhlasím. Není lehké najít recept, metodiku k nápravě, tohoto společenského systému. [mrknutí jedním okem]

240500

27.3.2011 15:33

RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 240500

Pane Quido, ba právě! Nežli vznikl BRIC, pravicovala Jižní Amerika desetiletí/století pod vládou STARÝCH RODIN a pravicujících proAMI diktárotů, řádění eSSkader Smrti...

... a zbídačujících pravicujících deforem IMF a WB a'la ODS, TOPka, Řecko, Portugalsko, Irsko, Británie...

Teprve po jejich odvržení a vystrnadění vlivu STARÝCH RODIN (Toopolánků, Havlů, Prof. Big Toonnelů, Bakalů & Co.) se Latinská Amerika dočkala nynější prudké sociální a ekonomické prosperity. Pravicováním dosáhla předtím pouze bídy, obří korupce, eSSkader Smrti a odevzdaného nihilismu.

Pan Lhoták tu káže "ne-volit" tzn. přesně to, k dosažení čeho (resignace a apatie) musely v Latinské Americe být za období pravicování nasazovány MoUdré Teamy/eSSkadry Smrti.

V Česku i největší po uši zadlužená Socka s exekutorem za patama mi tvrdí, že smýšlí PRAVICOVĚ. A vždy proto volí Děvky Veřejné nebo NašehoPánaKnížePána či Křišťálového Svazáka...

Proto si myslím, že období pravicování mají čeští oVčané ještě nadlouho před sebou. A musí projít léčbou a konfrontací s eSSkadrami Smrti v žoldu Starých rodin (roz. tunelářů, defraudantů, zRADARů a privatisátorů). Padnout úplně až na samé dno - aby mohli najít cestu k záchraně, jako byl případ právě Jižní Ameriky a Španělska (Franco), Portugalska (Salazar) či Řecka (Černí Plukovníci) - aby zjistili, že se po řádění pravicujících sociopatů a jejich katanů:

1) DAJÍ najít schopní vůdci

2) Existuje cesta k udržitelnému rozvoji a širokému kooperatismu

3) Hrdost na to, kdo jsem a čeho jsem spolu s ostatními spoluoVčany dosáhl

4) Je naprosto normální, aby na dveřích hotelů a restaurací byly nápisy

Vložený obrázek

Vložený obrázek

240506

27.3.2011 17:06

RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou

quido2 81.?.?.?

Reakce na 240506

Souhlasím s vámi v tom, jak popisujete situaci v jižní Americe. Podobně i státy pod Mexikem to neměly lehké. Avšak to, co se dělo po sametu 89 tady u nás, je promyšlená strategie, která naplnila americký slogan: Oddělit důvěřivé od jejich peněz. To se podařilo. Není to pouze zlatý poklad, ale především vlastnictví největších firem. Celých 70% největších firem patří cizincům a k tomu i polovina ekonomiky. Viz: http://www.nwoo.org/viev.php?nazevclanku=cizincum-patri-70-pr...

Dále na http://blisty.cz/art/57871.html článek s názvem: Vláda v křečích znovu škodí (22.3.2011)

Dále bezpečnost občana. Kupř.mně osobně rozebrali auto v garáži a netroufám si pořídit nové, a to nebyl konec. O sobě však nebudu mluvit. Mimoto se množí organizované krádeže bytů. Tady v místě bydliště máme na domovní nástěnce upozornění, že v sousední lokalitě bylo vykradeno 50 bytů a abychom zamykali domovní dveře i přes den. Takže, myslím si pane MouDrostrak, že česká společnost nemá na to, aby se z toho sama dostala. Kostky jsou však vrženy a pracuje čas. [oči v sloup]

240515

28.3.2011 8:30

RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 240515

Vážený Quido, samozřejmě máte pravdu v tom, že (nyní) Česká republika nemá na to, aby se z toho sama dostala... Ale devastace morálky je v Česku enormní. Česko je široko daleko vyhlášené jako ráj homosexuální prostituce, výroben pornofilmů a syntetických drog. Dokonce některé drogy nesou hrdý nick CHECO ( http://www.wikidrogas.org/blog/noticias/checo-la-droga-venida-de-la-republica-checa/ ).
Nebýt "zlých" investičních pobídek "zlých" socanských vlád, asi by se Češi nyní místo montováním aut a výrobou komponentů pro IT, živili dnes jen prostitucí, prodejem krevních transfuzí, distribucí drog a nabízením nezletilých potomků do pornofilmů...

Vložený obrázek

Natolik je "pravicující cesta" do bídy a zaprodanosti pod oVčáctvím Prof. Big Toonnela z Hradu, NašehoPánaKnížePána a Děvek Veřejných - schodná s cestou, kterou prošla Latinská Amerika za nadvlády IMF, WB, katolické církve, pravicujících diktátorů a nainstalovaných MoUdrých teamů/eSSkader Smrti...

Vložený obrázek

A do toho začne nějaký "chytrák" hlásat:
"Pravicujícící oVčané, bojkotujte volby! Ti HODNÍ oVčáci se kvůli Vašemu bojkotu chytnou pak za nos a budou na Vás ještě víc hodní...".
Někdy mám pochybnosti, jestli je taky nasazený od predátorů, defraudantů, zRADARů a privatisérů - aby měli díky tomu vítězství ve volbách za menší náklady na velrybářství a kupčení s hlasy "svých volitelů"... [zmaten]

240569

27.3.2011 19:47

RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 240506

>Proto si myslím, že období pravicování mají čeští
>oVčané ještě nadlouho před sebou.

To je asi tak 2-3 roky, že? [cool] [mrknutí jedním okem]

Lebo približne toľko bude trvať kým celý tento finančný systém sa zrúti. Preto budú ľudia nútený vybudovať svojpomocne ekonomiku svojpomocne, lebo na štát a jeho aparáty sa nebudeme sa môcť spoľahnúť, a to všetko na základe nových pravidiel vyvierajúcich sa z ľudského vnútra.

Najlepšie na tom je že to bude nutnosť, lebo inak dotyčný sa dostane do problémov ak nebude dodržiavať tieto pravidlá.

Samozrejme to nezaobíde bez masových nepokojov, na to celé je dobrým modelom Argentína toľkokrát sa tam zosypala ekonomika kvôli MMF a Svetovej banky že v tom už majú cvik ako sa postaviť na nohy.

Čo vy na to?

240530

28.3.2011 8:52

RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 240530

Milý Oracle, každý den čekám, až se na německé straně hranic objeví nějaká vyvražděná německá rodina a dům bude současně posprejován protiněmeckými nápisy. V tu samou dobu na české straně hranic bude nalezeno zprzněné a brutálně zavražděné české děcko s nějakou idícií vedoucí k německému pachateli. Par dnů na to vybuchne bomba v nějaké české/německé kavárně a zeď bude opět posprejována českými/německými nápisy... Libovolně si dosaďte slovensko/maďarské, česko/polské nebo jakékoliv jiné "pomezí".

Myslím si, že pravicující oVčáci "zavčas" odvedou přetlak zbídačených oVčanů osvědčeným "správným směrem". I nyní oVčané "bojují" proti "cigánům", sockám, "chemtrails", vietnamcům, ukrajincům a "terroristům z Arábie" - zatímco jsou jim pod zadkem rozebírány sociální státy, vykrádány důchody, zdravotnictví...

A oVčané poctivě pravicují, volí poslušně BioMasy http://www.youtube.com/watch?v=S7Ng3pni4k4, NašePányKnížePány, Drurindz/cyklisty, DěvkyVeřejné

--- AŽ nyní oVčané ZJISTILI, ŽE ZůSTALI U SNĚDENÉHO KRÁMU SAMI - a oVčáci zmizeli do Toskánských Špindlů a do nových rodinných Orlíků [velký smích]

Narozdíl od Latinské Ameriky, Ruska nebo aranského světa ale nebudou mít post-pravicující oVčané čím zažnout/topit/pohánět stroje, i kdyby se nadobro predátorů a pijavic včas zbavili.

Takže s Vámi souhlasím, že Česko/Slovensko čeká ohřev vlastními prdy v narychlo dobudovaných nízkoenergetických domech - nebo brzké vylidnění...

Ale věřím, že oVčáci nám písknou Velkou Válku - a bude vše zapomenuto [vyplazený jazyk]

http://www.mint.com/blog/wp-content/uploads/2009/0...

240574

28.3.2011 12:14

RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 240574

Nic ve zlém pane Moud., ale někdo již Vám tu psal, že Vaše obří obrázky činí diskuzi obtížně čitelnou, stránka zalomí konce řádků podle největšího obrázku, na malých displejích je to pak pro zlost. Lze přeci snadno zmenšit počet pixelů obrázku. Znovu, nic ve zlém, jen abyste na to myslel.

240583

28.3.2011 14:58

RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 240583

Změnil jsem mu ten obrázek na odkaz. A k tomu textu se připojuji. Platí to všem. Pokud sem dáváte obrázek, přesvědčte se nejprve, jak je velký. Má-li na délku více než 500-600 pixelů, zmenšete jej a uložte pod novým jménem. Nebo sem dejte pouze odkaz.

240594

28.3.2011 15:31

RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 240594

Souhlasím (i po již dřívějších připomínkách) všem a omlouvám se za přidělávání práce panu Editoru...

Chtěl jsem na konec linku přidat parametr (snad by tím byl obrázek pro natažení limitován????), ale pak jsem savenul narychlo příspěvek - a stalo se. Příště už budu bedlivejší.
Příjemný den! [smích]

240600

28.3.2011 15:17

jen dodateček Moudrosťáku

GOODHOPE 85.?.?.?

Reakce na 240497

Volby - nevolby...nevolit? jak může pan Lhoták něco tak navýsost nedomyšleného říci.V naší zemi zblblé složenkami, exekucemi a pokutami za vlastní prdy půjde volit každý Vovčan hlava nehlava, aby dostál své povinnosti a nepodělal se strachy z kontrolora ušních boltců, který čká za rohem...národ dostál do takové fáze zblbnutismu, že vlastně jen omílá to co mu řečeno jednou pravdomluvnou institucí a to je televíze! Takže volbami kupředu, zpátky ni krok. já také půjdu volit, až se objeví nějaký Chávez nebo Che Guevara.Ale to se nestane, bude hned v zárodku eleminován.Nový řád je za dveřmi, 3.světová už čoudí a nám senzačně začínaj hořet koudele u rici. Nicméně to je nejlepší čas na polemiku o volbách! Ve válce mlčí múzy přátelé, shánějte zbraně, čas nastal!

240597

28.3.2011 16:04

RE: jen dodateček Moudrosťáku

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 240597

GoodHope, přesně tak - nad vývody pana Lhotáka mi zůstává rozum stát! Např. v Řecku, ale i v jiných státech, je ne/účast u voleb sankciována.

Aby každý oVčan věděl, že za umožnění pravicování Nea Dimukratía nyní nese důsledky

Vložený obrázek

Čeští pivní cinkající tatíci, co za zlého Bolševika hrdinně poslouchali Kocába, v té samé době, co Nea Dimukratía zadlužila a položila Řecko, zavolili ODS, TOPku a VV.

Vložený obrázek

Od té doby se jen směji, žehnám zbraním a akciím General Dynamics. Jsem velice, velice ale velice rád, že jsem žil dosavadní život na plné pecky - a de facto není nic, co bych nestihl nebo po čem bych toužil. Sedím si v největším biáku ve vesmíru = na matičce planetě v jejích různých koutech / podle mé nalady, počasí a času... A NESTAČÍM ZÍRAT!

Vložený obrázek

Kdysi jsem si zamiloval v QUO VADIS? od Henryka Sienkiewicze pana Petroniuse (Gaius Petronius Arbiter) a jeho filosofický přístup k věcem vezdejším (i ne/tušeným...).

Od humanitárniho bombardování Jugoslávie jsem nad světem zlomil hůl a nedovolil, aby jakýkoliv predátor mohl na mne kořistit. A jen si užíval - a dodnes si užívám. Čím (světu) hůře, tím (pro mne) lépe = že jsem se nemýlil...

240601

27.3.2011 12:00

Takto NE

Guru 79.?.?.?

Jak vyměnit nenáviděnou zločineckou vládu/kleptokracii, která veřejně podporuje ZioNacismus, Apartheid II atd.?

Rozhodně NE tak, že budete bojkotovat volby.

Malé množství milovníků současného stavu se už třepe na to, až nepůjdete k volbám a oni si opět prosadí své.

Na stránkách p. Schlimbacha ani po hodině čtení nelze pochopit, jak jinak by měla ekonomika na Planetě pana Schlimbacha fungovat.

Systém pana Lhotáka je zoufalý až nebezpečný.

Pane Lhotáku prosím vyjadřete se přesně:
- které všechny profese jsou podle Vás příživnické a na Vaší planetě budou zrušeny/kriminalizovány ?

- kdo bude rozhodovat o příjmu lidí? Rada moudrých stařešinů nebo Ústřední Výbor Svazu Jógy ? Nebo snad tolik, kolik budou ostatní ochotni zaplatit ? (tj. Vámi patrně nenáviděný systém)

Můžete se přesně vyjádřit k dalším věcem? Nebo budete čekat až někdo vymění "to špatné obyvatelstvo" za "více uvědomělé řídicí se Bhagavadgítou"?

240499

27.3.2011 21:17

RE: Takto NE

baki 94.?.?.?

Reakce na 240499

Musím souhlasit s těmito námitkami. Stát, který nemá uzákoněno ani 50% voličů k platnosti voleb, naprosto spoléhá na menšinu voličů při volbách. Návrh pana Lhotáka je skutečně velmi nebezpečný.
Ale chtěl bych upozornit na fakta, ne na spekulace. Jenom příklad.
V kauze Promopro versus Vondra je jedna zajímavost. Vondra tvrdí, že za ekonomiku a hospodaření při našem předsednictvu EU neodpovídal. Bývalý premiér Topolánek tvrdí, že Vondra odpovídal i za ekonomiku našich akcí při EU. Jsou to dvě protichůdná tvrzení, z toho jen jedno je pravdivé. Jak Topolánka, tak Vondru - Nečas i celé vedení ODS podporovalo. Je tedy jasné, že (nejméně) jednoho lháře ODS podporovalo a ustanovovalo do čela státu. To není jen nějaká spekulace, ale skutečnost. Jak chcete, aby tato jedna z největších politických stran nějak prosazovala bez uzardění "morálku"???
No a co voliči?? I přes to, že čelní představitelé takové jedné z největších politických stran nám lžou, vovčané je stejně budou volit.
Vloni v prosinci když byla vládní krize, vystoupil v televizi premiér Nečas a apeloval na příslušníky koaličních stran, aby při hlasování "dodrželi písemné ujednání všech koaličních stran". Přítom v ústavě je poslancům uloženo "hlasovat podle svého vědomí a svědomí". Nezbývá než se optat. Platí pro ODS či u nás vůbec ještě ústava??? (A vovčané budou i nadále odevzdávat své hlasy ODS. Uvidíte.)

240538

27.3.2011 23:32

RE: Takto NE

Wesley 70.?.?.?

Reakce na 240538

No a co voliči?? I přes to, že čelní představitelé takové jedné z největších politických stran nám lžou, vovčané je stejně budou volit.
Vloni v prosinci když byla vládní krize, vystoupil v televizi premiér Nečas a apeloval na příslušníky koaličních stran, aby při hlasování "dodrželi písemné ujednání všech koaličních stran". Přítom v ústavě je poslancům uloženo "hlasovat podle svého vědomí a svědomí". Nezbývá než se optat. Platí pro ODS či u nás vůbec ještě ústava??? (A vovčané budou i nadále odevzdávat své hlasy ODS. Uvidíte.)


Ano, pro cloveka zijiciho mimo republiku se na velkou vzdalenost jevi tento volebni phenomenon jako pricina neuspechu celeho polistopadoveho vyvoje. Ceskemu volici jakoby jeste nedoslo, po vice nez dvaceti letech podvodu, rozkradani a nasledkem i zaprodani narodniho majetku, o co vubec jde.

240551

27.3.2011 23:33

RE: Takto NE

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 240538

>Musím souhlasit s těmito námitkami. Stát, který nemá
>uzákoněno ani 50% voličů k platnosti voleb, naprosto
>spoléhá na menšinu voličů při volbách.
Souhlasim.
>Návrh pana Lhotáka je skutečně velmi nebezpečný.
Protoze je primitivni. Nechapu, jak k takovym sebevrazednym zaverum dospiva clovek, ktery se snazi filozoficky hloubat. Dobre to vidime na dnesni ceske politicke scene. Volili prevazne darebaci anebo zbejvasovani. Cestnych a osvicenych volilo malo. A vysledek je takovy, ze vetsina v parlamentu prosazuje, co se ji zachce.
Na druhe strane spatruji prave tak jako autor ten spolecensky marasmus tak zvane zapadni kultury. Jako autor vsak nespatruji v ni jen beznadej. Dobre to tu uz kdosi napsal: Zlo se vybije samo. My, komu jeste na zdravem vyvoji zalezi, muzeme byt tomu vybijeni napomocni. Treba promyslenou volbou malych stran a neznejicich jednotlivcu. Proste do toho zla mame sanci zasevat semeno svaru. Cyklus soucasneho deni nam nedovoluje vic. Kdyz uz nic jineho, alespon v tomto mezidobi zamezime vzniku valcujici vetsiny. Nevolit je hloupost. Nevolic upleta na sebe bic. S tim darebaci kalkuluji.

240552

28.3.2011 0:48

RE: Takto NE

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 240552

Nevím tedy, jak otázka volebních preferencí v současném liberálně demokratickém či liberálně konzervativním spektru politických snaživců souvisí s filosofickým hloubáním. Pro mě je bojkot voleb morálním závazkem, totiž nepodpořit svým hlasem ideově, morálně i fakticky zkorumpovaný systém moci loutkových vlád, který nezmění žádná z variant kombinace rozhádaných egoistů v parlamentu, včetně účasti malých stran. Kdo tedy chce za každou cenu zasáhnout do složení parlamentu, volte Stranu pro ekonomickou reformu, uvidíme, zda alespoň tato systémová změna dojde svého naplnění. Jinak nikde není široko daleko slyšet o nějaké kvalitativní změně současného politického pořádku, natož pak společenského. (Snad s výjimkou DSSS, Komunistické nebo Monarchistické strany?) A na nějaké rošády lidových zástupců na základě přímé demokracie také nejsem zvědavý. Rovněž nevidím žádné riziko v bojkotu voleb. Maximálně může nastat narušení stávajícího status quo, a myslím, že jeho jakákoliv změna je vítaná změna.

240556

28.3.2011 7:32

RE: Takto NE

baki 94.?.?.?

Reakce na 240556

Bojkot voleb jako morální závazek??? No ano, takto to může také kde kdo chápat. Problém je ten, že k bojkotu se ve skutečnosti připojí jen nepatrná část voličů. S mnohými jsem mluvil. Rozhodli se, že příště již nic bojkotovat nebudou, - půjdou volit komunisty. Ten bojkot tady již mnoho lidí provádělo. Výsledek je takový, jaký je.
Po zkušenostech z voleb minulých vidím jediné řešení: - Nevolit strany, jejíž představitelé se viditelně chovají nemorálně, neuznávají naše zákony včetně zákonů nejvyšších (ústava), a strana si je neustále drží na nejvyšších stranických i státních postech. Protože pak se již nechovají nemorálně a nezákonně jen jedinci, ale strana jako taková. Ty stranické špičky se tam neocitly jen tak. Ty musela strana do čela zvolit. A straníci by měli vidět, že jejich představitelé se nechovají podle zásad "slušného chování". Pokud to straníkům vyhovuje (případ Vondry), pak je to špatná strana jako taková.

240565

28.3.2011 7:46

RE: Takto NE

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 240556

>Nevím tedy, jak otázka volebních preferencí v současném
>liberálně demokratickém či liberálně konzervativním
>spektru politických snaživců souvisí s filosofickým
>hloubáním.
Filozofie je veda usilujici o vysloveni vseobecnych zakonitosti vyvoje sveta, spolecnosti a mysleni; obecna teorie a metoda poznani; jedna z ideologickych forem tridniho boje; svetovy nazor. (Tolik moudra napoveda, nevycucana z malicku.) Ted uz snad chapete souvislosti.
>Pro mě je bojkot voleb morálním závazkem, totiž
>nepodpořit svým hlasem ideově, morálně i fakticky
>zkorumpovaný systém moci loutkových vlád, který nezmění
>žádná z variant kombinace rozhádaných egoistů v parlamentu
No jo! Zatimco vy a vam podobni moralne volby nepodporite a svedete k podobnemu projevu dav, darebaci nasledkem takto ziskane moci utahnou zivot spolecnosti na dlouha leta neadekvatnimi zakony. Je bojkot v teto poloze rozumnejsi, anebo neni?
>Kdo tedy chce za každou cenu
>zasáhnout do složení parlamentu, volte Stranu pro ekonomickou
>reformu, uvidíme, zda alespoň tato systémová změna dojde
>svého naplnění. Jinak nikde není široko daleko slyšet o
>nějaké kvalitativní změně současného politického
>pořádku, natož pak společenského. (Snad s výjimkou DSSS,
>Komunistické nebo Monarchistické strany?)
No, vidite! A uz tu mate logisticky jakous takous ucast (kterou se daji strhnout davy), a ne jen bojkot.
>A na nějaké rošády lidových zástupců na základě přímé demokracie také nejsem zvědavý
Takze jste radsi zvedavy na to, aby darebaci nasledkem neucasti davu ve volbach uvrhli neadekvatnimi zakony spolecnost do utlaku, ne-li neceho horsiho. No, na takovy zebricek hodnot mam na jazyku..., vlastne radsi se zavcas zcenzuruji.
Jeste neco slov k clanku:
>V poslední době jsem obdržel pozvání od mnoha občanských i politických iniciativ, abych se zúčastnil jejich seminářů a případně vstoupil do diskuse svými náměty a myšlenkami. Necítím se být vlastníkem objektivní pravdy.
>
>Jak jsem řekl, dostávám pozvání ze všech možných směrů současného hnutí usilujícího o změny ve společnosti,
Sakra, nebylo by lepsi nabizet se davu neegocentricky, nez se nest samolibne na vlne predkladaneho spolecenskeho tematu, v tomto pripade filozofickem? Receno nevzdelanymi slovy: odosobnit se neucasti, kdyz pisete teoreticky naucne? Opravdu to mezi nami dole - v chudobe, smradu, spine a nevedomosti - vyzniva [oči v sloup]

240566

28.3.2011 9:18

RE: Takto NE

Kájík hlavakarel (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 240556

souhlasím s termínem "morální závazek" - jde skutečně o vyjádření NESOUHLASU SE SYSTÉMEM

v současném volba malých stran nemá žádný efekt...

240577

28.3.2011 17:51

TAKTO ANO! (RE: Takto NE)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 240556

Aby nemluvili jenom ti, kteri jsou proti bojkotu voleb a nesouhlasi s nazorem pana Lhotáka, tak já mu svou podporu vyslovuji. I menší zlo je porad zlo.

Lide by si meli uvedomit, ze moc politikum dava prave jenom a pouze jejich ucast ve volbach. Rika se tomu LEGITIMITA. Ucasti ve volbach schvalujete pokracovani systemu, ktery vas ozebracuje.

At si ty tajtrliky zvoli treba 20% volicu, jejich legitimita bude slaba. Az bude ucast 3% nebo min, pak jejich legitimita bude skoro uplne nulova. Nebojte se, stat se tim nerozpadne. Autobusy a vlaky budou jezdit/nejezdit presne tak jako doposud, i na krame bude totez co doposud. Vsichni jsme nauceni chodit do prace a zivit se praci.

Stat nefunguje diky politikum a ministerstvum a uradum, ale prave jim navzdory!

Jenom se tim vyvolaji podminky pro budovani statu, systemu a moci zespoda. V hlavach lidi se to projevi tak, ze zjisti, ze politici maji jenom tolik moci, kolik jim lide ve svych hlavach prenechaji. Ze jejich premierem neni ten, jehoz vlade vyslovil duveru parlament vytvoren s 3% volebni ucasti, ale treba nekdo, koho si zvolili lide neformalne na internetu na dobu 3 let nebo do odvolani, co bude kratsi. Treba i duchodce z Vysociny nebo XY z Horni Dolni. A pokud tento premier nebude v TV zpravach, tak se na ne nebude divat nikdo.

No a par tydnu pote, az se lide prestanou klanet penezum (protoze zjisti, ze je to "out" a ze se jim uz nikdo neklani), tak je osvobodi soudruzi z USA/EU v maskacich z Indie, protoze - jak jim bude v novinach vysvetleno - ten XY z Horni Dolni znasilnil byvalou chartistku. No a par let po takovem osvobozeni se konecne zacnou objevovat prvni naznaky zlepseni... A to je vazeni ta nejrychlejsi cesta z matrixu demokratury. Pokud si pospisime, i 30 let muze stacit...

Vim, vam se to nelibi, ale vezte, ze v r. 2041 si reknete "ze ja blbec jsem to tech 30 let odkladal. Tenkrat to bylo tak jednoduche!!".

240607

29.3.2011 18:53

RE: TAKTO ANO! (RE: Takto NE)

baki 85.?.?.?

Reakce na 240607

Legimita poslanců zvolených 20% voličů je podle našich zákonů stejná, jako legitimita zvolená 100%. A tito "zvolení" nám občanům můžou pěkně zatočit.
Neznám příklad, který uvádíte, že by se lidé přestali klanět penězům. Takový případ na světe ještě nenastal. Nemohu tedy předpokládat, že by nastal.
Nejsem přívržencem experimentu, ktarý nemá naději na úspěch. Lidé se stále budou honit za penězi (i za 30 let) budou stále volit kandidáty nejhorší finanční a hospodářskou mafií, nic se nezmění. Jediná cesta, kterou vidím, je přichýlit se k opozici. Jedna mafie vystrnadí druhou mafii, i když tito pohlaváři na sebe toho mnoho vědí, za co by skončili všichni v kriminále.
Existuje ovšem presumce neviny....

240682

29.3.2011 21:24

RE: TAKTO ANO! (RE: Takto NE)

Stan.K 62.?.?.?

Reakce na 240607

Svatá pravda,není co bych dodal.

240693

28.3.2011 15:18

RE: Takto NE

pavelh14 78.?.?.?

Reakce na 240499

Nechápu, co nechápete na stránkách p.Schlimbacha. Stručněji a jednodušeji to při komplexnosti řešení pravdu asi nejde. Jediné v čem bude asi problém, je v tom, že si to nikdo nepřečte celé, ale věšinou to chce přečíst alespoň 3x a myslet u toho. Pak pochopíte, že snad ani jiné řešení není možné, pokud nechceme dopadnout na hubu, jak nás to všechny neodkladně čeká, pokud nepřijmeme nějaké radikální opatření a neodstraníme příčinu (vir), který je v současném systému úmyslně zanešen.
Zná-li někdo jiné jednodušší komplexní technicky proveditelné řešení, než je na www.ekonomickareforma.cz nechť ho sem dá, nebo ať jde o tom diskutovat sem: http://ekonomickareforma.ning.com/
Kritizovat umí totiž každý, ale přijatelné řešení nezná nikdo!!!

240598

28.3.2011 19:51

RE: Takto NE

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 240598

Neznám ideový plán těchto reforem, ale zásadní dotaz je - bylo by NÁM DOVOLENO ty reformy vůbec zavést?? Vždyť víme, že světu vládne dolar a dluh a jeho majitelé zatím nemaji zájem si svou slepici, co snáší zlatá vejce, jen tak nechat zabít (cokoliv v systému změnit). Možná až dolar padne a nastane nová "renesance", že teprve tehdy bude čas "začít znova a jinak". Velmi doporučuji tento článek k přečtení. http://www.blisty.cz/art/57945.html

240614

28.3.2011 22:55

RE: Takto NE

pavelh14 213.?.?.?

Reakce na 240614

Pokud si vážně položíte otázku zda by nám BYLO DOVOLENO cokoliv provést, ač na to máme jako suverénní stát právo, pak se automaticky pasujete do role otroka a nezbývá vám, než se jako otrok chovat. Bude-li se takto chovat většina, pak nám to DOVOLENO samozřejmě NEBUDE, neboť to vlastně ani chtít nebudeme. Jak prosté a jak nepochopitelné!

240628

28.3.2011 23:29

RE: Takto NE

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 240628

ted jsi pájo trefil hřebíček na hlavičku i když o tom možná ani nevíš
tohle je přesně to co musí někdo udělat aby se o těch určitých věcech a dalších alternativách začalo mluvit
ono ten nejdůležitější důvod útoku na kaddáfího je podle mě to že se má mluvit o alternativách k současnému kapitalismu západního střihu má se dostat do podvědomí lidí cosi o nějaké zelené knize
kohopak by napadlo si zelenou knihu číst kdyby nebyla válka v lybii?
internetem obíhají zajímavá čísla o hospodářství v lybii k tomu by taky nikdy nedošlo nikdo by se to nedozvěděl (až na pár jedinců)
dále se má obligátně hovořit o amerických zločinech do diskuze na idnes.cz občas někdo hodí filměček z youtube o tom známém napalmovém náletu ve vietnamu a běžících popálených dětech
z bývalého teroristy a diktátora kaddáfího se pomalu stává mučedník alterstreamu
atd atd
západ se má prostě až po lokty ušpinit od krve
tohle je/jsou ten pravý důvod/y pro agresi v lybii a žádná ropa peníze za zbraně a podobné nepodstatnosti které jsou pouze krycím motivem
a co ty navrhuješ je to samé co dělal kaddáfí jít proti systému ukázat naději a stát se mučedníkem jehož myšlenky převezmou další a ti je později realizují (nebo taky třeba ne to záleží na kvalitě těch myšlenek)

240631

29.3.2011 20:52

RE: Takto NE

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 240628

Rád bych s Vámi souhlasil, ale opravdu si myslíte, že je možno jen tak stávající ekonomický systém změnit? Teoreticky možná ano, ale prakticky o tom pochybuji. Nechci být otrokem, ale to na věci nic nezmění. A když se osvobodí jeden otrok, zhroutí se tím otrokážský systém? Ne, na to musela být pravá doba, jinak byly oběti marné. Jsme jako v klasické řecké tragédii, kde lidští hrdinové bojují s bohy, ale vždy marně, protože nad nimi nemají šanci zvítězit. A jak dopadli ti, co chtěli změnit nebo narušit dolarový systém - JFK, S. Hussain (začal prodávat ropu za eura ne dolary, a v podstatě i Kaddáfí - taky jedna z finančně nezávislých zemí na systému, dále snad jen Írán).. Sílu změnit má snad jen hodně silný protivník - Čína nebo Jižní Amerika, ale i tam to jde těžko.. V tomto si nemá cenu nalhávat, že by naše země prorazila, čili jako by vystoupila ze systému. Možná jste větší idealista, ale zkuste být realista. Já souhlasím s textem, že změna K LEPŠÍMU může nastat až po zhroucení stávajícího celosvětového systému. Do té doby můžete proti němu bojovat "v mezích zákona", více Vám nedovolí. Nebo věříte že ano??

240690

29.3.2011 23:14

RE: Takto NE

pavelh14 213.?.?.?

Reakce na 240690

Víte, problém je u lidí, kteří uvažují jako vy v tom, že si jakousi autocenzurou obrací otázky tak, jak to mají elitami vnuceno pomocí médií. Vše je totiž obráceně a dokud si to nepřipustíme, není opravdu šance se z tohoto "zajetí" dostat.
Je to totiž tak, že oni si skutečně mohou dovolit JEN to, co jim dovolíme MY!!! a ne že oni nám to nedovolí!
Existují totiž mnohem silnější síly, než síla jejich zbraní. Tato síla je v každém z nás a probouzí se v okamžiku, kdy si uvědomíme, že jsme to My, kteří můžou vše, co je v souladu se silami dobra. Problém je v tom, že Oni nějakým způsobem dokázali, že My si to nejsme schopni uvědomit. Začínají to ale přehánět, hroutí se jim to pod rukami a díky tomu se začíná stále více lidí probouzet a uvědomovat si vlastní sílu. Po probuzení jsou tito lidé ale silně zmatení a nevědí co se děje, kde se ocitli a začnou hledat a tápat. Nyní je třeba tyto lidi sjednotit na nějaké platformě (kterou by mohla být právě Reforma společnosti na stránkách www.ekonomickareforma.cz v sekci Text reformy), aby se již tak velká síla probuzeného jednotlivce mohla znásobit a získat tak pozitivní protisílu, která by následně přemohla bariéru nevědomí a dokázala konečně lidstvo osvobodit z ekonomického zotročení.
Vím, zní to jak pohádka, ale myslíte si, že právě pohádky nejsou pozůstatkem paměti lidstva z kterého je třeba silně čerpat. Zkuste se nad tou zdánlivou blbostí zamyslet. Nemohla by v těch pohádkách být přeci jen inspirace - vždyť jsou všechny tak stejné....nemají nám opravdu něco říci!

240705

29.3.2011 23:55

RE: Takto NE

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 240705

Děkuji za milá slova. Já si věci vykládám tak, že ke každé velké historické změně musí být pravý a příhodný čas a podmínky. Když se chtěli Maďaři osvobodit od nádvlády Sovětů v roce 1956, skončilo to to krvavě. Stejně u nás v 1968 - nebyl ten pravý čas, resp. ti kdo vládnou to NEDOVOLILI. Až SSSR padl (byl padnut), nastal pravý čas na sametové revoluce. Nebo věříte, že to nešlo podle plánu?? Jenže kdo určuje ten pravý čas - ti, kteří vládnou světem a ti konají tak, jak se jim to hodí. I kdyby se celé Česko probudilo a ruku v ruce chtělo zavést nějakou "nežádoucí" ekonomickou nebo finanční změnu, tak to dobře nedopadne. Třeba by to dovolili provést, ale za podmínky, že okamžitě splatíme veškeré dluhy, které máme u světových bank. A jsme v koncích.. Čili šance bude, až se buď probudí celý svět a řekne dost, nebo až se starý systém vyčerpá a zhroutí se, pokud dříve nenastane třeba diktatura NWO.. Ale uznávám, že nejsem asi realista, ale pesimista. Vaši víru Vám závidím a přeji Vám, ať to dobře vyjde. Něco se ve světě a vesmíru děje, ale otázkou je, zda to jde podle plánu nebo proti plánu. To ví jen oni a možná Bohové na Olympu..

240711

30.3.2011 3:55

RE: Takto NE

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 240711

>ke každé velké historické změně musí být pravý a
>příhodný čas a podmínky.
>
>kdo určuje ten pravý čas
>
>šance bude, až se buď probudí
>celý svět a řekne dost, nebo až se starý systém vyčerpá a
>zhroutí se
>
>Něco se ve
>světě a vesmíru děje, ale otázkou je, zda to jde podle
>plánu nebo proti plánu.
Kdysi jsem v ramci zamestnani byl v kontaktu s jednim muzem (jine narodnosti nez ceske). Obcas nezustalo jen u pracovnich povinnosti, vybocoval, az jsem pochopil, kterou zem nenavidi a proc, a vyvrcholenim bylo, ze dospel pro me k zvlastnimu prokleti. Nechal zavarit do jakehosi kovoveho pouzdra napsane prokleti te zeme, pak vyplul na lodce doprostred jezera a tu vecicku poslal ke dnu. Sveril se mi, ze ten cin musi provazet silne upreta nenavist a upenliva kazdodenni prosba, aby ji buh pochopil jako odkaz.
V duchu jsem se smal a odbyval ho vymluvou, ze mam hodne prace, a zatim se ta zeme dostala do svetovych zprav. Ted uz se nase zivotni cesty rozdvojily, vubec se nevidame, ja si na toho chlapika nevzpomnel mnoho let a prokleta zeme je ve velkych problemech.
Zajimave je, ze jsem si pri cteni vaseho prispevku na toho cloveka vzpomnel a ani nevim proc, soucasne si vybavil chatrne zapadni pobrezi jedne zeme..., ze jeho propad by poradne zamichal ve svete kartami, ale, bohuzel ci bohudik, nemam na to, abych v sobe vyvinul zdatnost pro trvale upretou nenavistnou prosbu.

240717

29.3.2011 10:53

RE: Takto NE

Guru 78.?.?.?

Reakce na 240598

Na linku, který jste uvedl nelze najít ŽÁDNÉ informace o "ekonomické reformě". Jsou tam pouze nesouvislé výkřiky několika málo přispivatelů. Nelze najít žádný smysluplný výchozí příspěvek.

Můžete prosím uvést přesný link a pokud není možno tak zde vkopírovat přesné znění návrhu ekonomické reformy podle pana Schlimbacha ?

Jak diskutovat o něčem, co nelze najít ani po hodině pátrání.

240667

29.3.2011 22:23

RE: Takto NE

pavelh14 213.?.?.?

Reakce na 240667

Omlouvám se za trochu skryté informace o ekonomické reformě. Je pravdou, že jsem to již několikrát připomínkoval, že by k tomu mohl být přístup přímější.
Pokud tedy opravdu máte zájem si celý pěkně zpracovaný text přečíst a zamyslet se nad tím, pak je to na: www.ekonomickareforma.cz klepnete na Text reformy a stáhne se vám celý dokument v pdf. Je to přes 50 stran, ale i přes veškerou snahu se zatím při komplexnosti díla nikomu nepodařilo tento text zkrátit tak, aby vše vystihnul. Nezbývá tedy, než to přečíst celé (a z vlastní zkušenosti vím, že nejlépe alespoň 3x). Na první přečtení se vám to bude zdát utopistické, pak nereálné a až na potřetí to většinou každému dojde. Ale jistě budou i výjimky, které to pochopí napoprvé a nebo vůbec.
Tak do toho a pak na diskuzi pro úplné vysvětlení a nakonec diskutovat o zlepšení celého konceptu, který jistě není úplně dokonalý. Konstruktivní kritiku jistě každý rád uvítá.

240700

29.3.2011 8:04

RE: Takto NE

GOODHOPE 82.?.?.?

Reakce na 240499

Vážený pne, vy a vám podobní žádnými volbami nikdy nic nezměníte...volby jsou jen divadlo pro ovce, kterým se tak davá pocit že by mohly něco změnit!!! ve skutečnosti jsou jedinci kteří budou poslušni systému již dávno vybráni. Takže můžete volit řůžováky nebo bambuly a vždy to bude stejné, už to pochopte. Ti lidé jsou pro výkony politiky předurčeni a vždy budou čnit to co jim bude uloženo. Mimo to páně lhotákova polemika není nebezpečná a má mnoho pravdy. Sanhedrin a B`nai Brit společně s radou starších na Jeruzalémské Ješivě již dávno před tím, než se proberete z růžového snu změní a zmanipulují váš život. Budou zakázány např profese : právníci, bankovní rpofese,marketing a reklama,media v globále. Tyto profese budou smět vykonávat jen příslušníci židovské ndřazené rasy...ale to je pro vás dost nepochopitelné, že? doporzčuji začít číst. začněte protokoly sionských mudrců.

240652

29.3.2011 9:47

RE: Takto NE

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 240652

Přece jen. Volby mají význam pro toho kdo věří, že systém pracuje v jeho prospěch a instituce hájí jeho zájem, ale kdo volí a nevěří tomu, to je zase nejspíš vůl.
>ve skutečnosti jsou jedinci kteří budou poslušni systému již dávno vybráni.
Vlastně i to by mělo být obsahem voleb, pokud probíhají do institucí, které tak mají být kontrolovatelné
>Sanhedrin a B`nai Brit společně s radou starších na Jeruzalémské Ješivě již dávno před tím, než se proberete z růžového snu změní a zmanipulují váš život.
To se mi líbí, to vypadá, jako by oni sestavovali kandidátky...
Jenže nejspíš máš asi na mysli souběžné mocenské struktury, veřejností nekontrolované, tedy nevolené, ale jim by právě republika vadila, kdyby nakonec nezjistili, že je poměrně snadno manipulovatelná. Ale takto bychom mohli nakonec napadnout i spolek zahrádkářů, kterýžto se v zásadě od uvedeného spolku židů příliš neliší. [mrknutí jedním okem]
Židovská rasa je nesmysl, jehož šíření se židům nedaří bránit. Vytváření náboženských "etnik" je prastará imperiální politika, a je to agenda, která se těch, od nichž pochází, rozhodně netýká. Co se podívat na ty "protokoly" z nadhledu, přeci je úplně jedno, jakej má ovce na srsti melír.

BN

240662

27.3.2011 13:38

změna

risi 88.?.?.?

Nemusíte se bát, že změna nepřijde. Zlo se vždy zničilo samo. Aby mohlo začít něco nového musí staré zemřít. A tato civilizace končí. Pro těch pár, kteří přežijí a budou začínat znovu, bych spíše jak védy doporučoval již nyní studovat Manuův zákoník. Tyto pravidla jsou ještě dodržována v jižní Indii, ale i tam se již velmi rychle šíří "západní jedy." Tyto zásady indům pomohly přežít stovky let kolonizace. Přesto, že jsem již stár, tak se chystám emigrovat do této kolébky véd. Jen doufám, že to stihnu. [smích]

240502

27.3.2011 20:44

RE: změna

Oldis 81.?.?.?

Reakce na 240502

A vetsinou pak s obnovou prichazi zlo jeste sofistikovanejsi, skrytejsi a zlejsi.

240533

27.3.2011 16:33

Bez komentara...ale žiaľ nejak tak to asi funguje....

Osel 89.?.?.?

Jeden mladý muž se vybral hledat ve světě Pravdu. Doufal, že ji najde, a poví ostatním, jak je krásná, aby všichni konečně přestali lhát.

Hledal dlouho, až se nakonec ocitl v chrámu, kde kněz opravdu onu hledanou pravdu střežil. Kněz mu nakonec dovolil pravdu spatřit. V temné komůrce poutníkovi ukázal temnou postavu, přikrytou tmavým závojem. Tady máš Pravdu, řekl kněz a odhalil závoj.

"Bože, ty jsi ale ošklivá," řekl překvapeně poutník, "co teď řeknu lidem, vždyť mi to nikdo neuvěří."

A Pravda mu poradila: "vymysli si nějakou lež..."


P.S. Historka nepochadza z mojej hlavy je to vraj stara orientalna prihoda...

240512

27.3.2011 16:35

hodnotny prispevek

Jan Vykřičník 89.?.?.?

soulasim s autorem, proto pridavam svuj komentar


http://zajimejse.webnode.cz/news/a-co-s-tim-chces-jako-delat-/

240513

27.3.2011 21:29

Doporučená četba

Croix 94.?.?.?

Co dodat? Snad jen "doporučenou četbu", která podle mě se hodí pro pokračování v tématu... "Doporučenou" na základě mojí dobré zkušenosti, ostatek přenechávám na případných nasledných čtenářích, pokud je to zaujme... J. Evola: Jezdit na tygru. Pregnantnější shrnutí neznám, byť je "pesimistické", ale ne až jak by se zdálo, ale je "jasnozřivé", byť staršího data...

240539

28.3.2011 1:25

Neni sila??

in-ocean 82.?.?.?

Mozna neni videt z vaseho uhlu pohledu.

Hledejte OSHO, ctete OSHO a zijte OSHO.

Je mi jasne, ze ma slova vam mohou pripadat jako dalsi "jista mapa", ale........zacnete se zajimat timto smerem a uvidite jak vypada nenabozenske nabozenstvi. Je zbytecne, abych psal vice, protoze to bude pouze informace z druhe ruky.Dulezite je vase poznani a vase vnitrni videni, kteremu se muzete rozhodnout naslouchat pokud dava smysl.
O OSHO se zminuji pouze proto, abych pomohl nasmerovat, kdyz je ve clanku receno, ze neni sila.

240558

28.3.2011 3:11

Ja vim ,co chci,v ramci geopoliticke politiky toho osviceneho tisicileti.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Zacneme politikou nasich osvicenych politiku a jejich expertu a humanistu vseho druhu,jez jsou zapojeni do procesu,rozdel a panuj a na mne at pripadne ten nejvetsi kus.Takze,rozumim epolitice,ktera se odbyva v Libyi, jakoz uz se odbyvala mnohokrate pred tim,s Palestinou, vytvorenim Kuvajtu,coz byla kdysi provincie Iraku,co takhle prikladne Kosovo,jez bylo mnoho desitek roku uznavano i temito manipulatory ,co by uzemi Srbu-Jugoslavie,proste,z historie,prikladu dost i takove rozdeleni Nemecka je zajimave a nebo, mapa zroku 1942,jak bude vypadat Evropa po valce, tou dobou nikdo prece nemohl tusit ,jak zkonci valka, ale urciti lide vedeli to ,co dnes se take deje v Libyi,ktera byla mozna rozdelena mnohem drive nez revoltujici rebelove zasahli, dnes s pomoci NATA a USA,zabijet,aby jini nebyli zabiti,hesla a jen hesla,ale v konecnem vysledku v boji o olej najdeme toho spravneho spravce libyjskeho bohatstvi.
Takze,ted k memu prani,v Britanii unie vysly do ulic a nastala rezba,krev tece v ulicich, ti lide trpi,jako trpi rebelove pod Kadafim,tak britsky delnik trpi pod vladou Davida Cameron,z historie vime,ze uz se jednou strilelo do protestujicich Britu v Londondery,takze motiv k zasahu svetovych humanistu by tu byl,poslat par rizenych strel na parlament,kasarna policie,letiste a ovsem Camerona nechceme zabit,ale ,jedna raketa by mohla padnout na jeho residenci, v ramci NATA by se bombardovani zucastnili vsechny clenske staty, doufam ze by britsti obcane takovouhle pomoc neodmitli,co myslite?
Take,proc pozvolne zamorovani Britanie na dalku,kdyz raketove streli s "Deploid uranium" by zamorilo Britanii na 4.5 bilionu roku, v ramci vetrneho pocasi v Libyi a nebo Britanii by na tom byl zbytek obyvatelstva celeho sveta stejne.Britsky obcan s deformovanymi detmi by pochopil konecne "americkou zahranicni politiku" Washingtonu ke zbytku sveta, kdyz jeste daji doporadku Jemen,Syrii,Tunisko, Egypt a jine ,tak zbytek sveta se tane nuklearnim rajem,hlouposti lidske rasy jejiz proces na odlidneni planety prave probiha a urcite mlaceni protestujici by tohle vse pochopili,pro jejich dobro,potom bychom Britanii rozdelili,jak je jejich zvykem,tedy ,jejich politiku.

240561

28.3.2011 8:21

duchovní síla existuje pane Bartáku :)

Kájík hlavakarel (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

máme ji v srdci, každý jeden z nás, stačí jen ji v sobě nelézt a začít s ní pracovat, výsledky se dostaví

240568

31.3.2011 11:37

RE: duchovní síla existuje pane Bartáku :)

Jakub M. 88.?.?.?

Reakce na 240568

Ano, je třeba vyznat svoje hříchy a přijmout Krista do svého srdce. Píšete mi z duše.

Jakub

240807

31.3.2011 12:15

RE: duchovní síla existuje pane Bartáku :)

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 240807

správně je třeba se vyzpovídat zaplatit odpustek a jste nevinný jak slovo boží
církev holt vždycky uměla vydělávat peníze [velký smích]

240810

31.3.2011 21:56

RE: duchovní síla existuje pane Bartáku :)

Jakub M. 88.?.?.?

Reakce na 240810

aktualizujte se [smích]

http://www.katolik.cz/otazky/ot.asp?ot=2342


Jakub

240842

28.3.2011 19:36

Válka proti demokracii / The War on Democracy

jelito 95.?.?.?

http://dokumentarni.tv/spolecnost/valka-o-demokrac...
Novinář John Pilger zkoumá role Washingtonu v manipulaci latinskoamerické politiky v průběhu posledních padesáti let. Tento film odhaluje na doložených příkladech z jižní Ameriky nekalou politiku, která dodnes pokračuje například v Iráku, Íránu, Libanonu, Afghánistánu a na mnoha dalších místech. Od roku 1945 se Spojené státy pokusily svrhnout 50 vlád, mnoho z nich demokratických, v průběhu času bylo 30 zemí napadeno a bombardováno. Pozoruhodný je vzestup Venezuely, která nastolila vlastní demokratický systém, založený na úsilí zbavit se všemožných závislostí a diktátů i přes riziko možných intervencí nebo sankcí. Dokument přináší zcela odlišný pohled na fungování demokracie, než jaký je denně předhazován v "nezávislých a objektivních" médiích [bliji]

240612

28.3.2011 22:47

Vime co chceme...

conte 95.?.?.?

Je jasne, ze je v soucasne dobe vse ovladano korporacemi a bankovnim sektorem. Clovek jako jedinec se dostal na vedlejsi kolej, je pouze nastroj k hromadeni zisku, hry ve svetovem casinu a je tim poslednim na stupnici dulezitosti. O zmene ktera je tu nacrtnuta se mluvi od US az po Japonsko, ale co clovek to nazor a tak uspet je slozite. Mnoho lidi s poznatky vi o co jde, ale nejvetsi problem je vzbudit tech zbyvajicich 80% kterym staci pivco a fotbal v televizi. Bezny clovek je tak vzdalen realite, ze je tezko chape o co tu jde a nekdy se i vysmeje kdyz se mu pokusime vse vysvetlit.... zmena by sestavala z nekolika kroku pricem urcite jeden zakladni by byl odpoutani se od penez... pro mnoho lidi naprosto nemyslitelne, lec zivotne dulezite... penize totiz stoji za vetsinou soucasnych problemu i kdyz se to nezda.

240626

29.3.2011 8:18

RE: Vime co chceme...

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 240626

Zkracene:

Banky jsou natolik velke, aby nemohly padnout[chechtot]
a
oVcane natolik nepatrni, aby na ne (a zajmy oVcanu) ne/byl bran jakykoliv ohled. [vyplazený jazyk]

Vložený obrázek

240653

30.3.2011 23:56

RE: Vime co chceme...

hapal 193.?.?.?

Reakce na 240653

z tyhle propagandy mi neni dobre, valite to prilis okate - jediny spravny smer je oranzovy.
není na předvolební kampan brzo? to je nova strategie Lidoveho domu, cpat do diskusi takovouhle agitku?
chapu sice ze naposled to stalo přes 300mil, takze uspory jsou na miste, ale nebude z toho zase druhy vitez voleb? Bylo to vitezstvi ale totalne prokaucovane, s neschopnosti jakekoliv dohody.
Mimochodem, kdyz uz se zminujete o tom raji pederastu, nebyl oranzovy Jyrka velkym propagatorem a ochrancem nadprav techto nemocnych lidi? Nebo to bylo jenom jako, ted uz je zase proti?

240776

31.3.2011 0:07

↑ Tihle jednopříspěvkoví spamboti s nesmyslnými příspěvky bez kontextu by se tady měli mazat

Andrew Siddur 62.?.?.?

Reakce na 240776

Vy si opravdu myslíte, že sebestřednost a neslušnost patří mezi vlastnosti Klause a nepatří zároveň mezi vlastnosti Halíka?

240779

29.3.2011 4:44

Na "nic nedelani" nepotrebuji navod pana Lhotaka :-)

Esmate 90.?.?.?

To se totiz deje uz dlouho. Prilis dlouho. Pan Lhotak prinasi ideologicky podklad, jak ten obcansky ovcinec jeste zdokonalit. Upadnout do totalni apatie. Ne z bezradnosti, nybrz cilevedomne. [smích]
I ta myska kousne kdyz je zahnana do kouta. My naopak vystavime na obdiv pasivni odpor. A jsme "v odporu". Dekuji panu Lhotakovi za odduvodneni necinnosti a zbabelosti. Jsme hrdinove. Jenom jsme to doposud nevedeli. [chechtot]

240646

29.3.2011 9:40

RE: Na

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 240646

ad: I ta myska kousne kdyz je zahnana do kouta.

Hihihi, máš vidět jako koušu já, extra při jednání na úřadech....

Krysa

240661

29.3.2011 6:47

Pokud jde o ty volby

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

tak pokud tam jdete není koho volit a když tam nejdete, taky se nic nezmění.

Celej systém je nastavenej tak, že i když tam pudou jen známí těch volenejch, budou zvoleni.

Zatimco u referenda pokud tam nedojdou všichni, nikdy neprojde.

No a tím je to celý v prdeli. Změnit něco můžete leda revolucí nebo převratem, volbama nebo referendama ne.
To pak ovšem budete za teroristy a nejspíš vás "osvobodí" nějaká armáda... teda vás ne, vy pudete sedět (v lepším případě) ale osvobodí ty, proti kterým jste a kteří "někde sedí" ač by měli sedět spíš na Borech.

Krysa

240648

29.3.2011 8:41

Jeden aspekt je opomijen

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Jeden zacinajici politik mi kdysi rekl:
"Politik se musi umet divat na namesti. Pokud je skoro prazdne, muze byt v pohode. Ale musi tam chodit po svych, aby byl viden a hlavne aby naslouchal. Avsak je-li to namesti plne a prilis hlucne, je uz pozde. Musi resignovat."
Svata pravda, ktera by mela byt neustale zduraznovana. Hlavne davu.
(Mimochodem ten politik-bazant dostoupal v kariere pomerne dost vysoko, ale nahle padl...; asi tu zasadu bral jako frazi.)

Pripomenu jen dve vymluvne udalosti:
1) Davy v Praze (1989), a zmena!
2) Davy v Kahire (2011), a zmena!

Opomijime opravdovou sanci. Mozna posledni.

240657

29.3.2011 11:49

Brambory

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Tedy, hned zkraje se přiznám, že nevím, jestli systém pracuje pro mne nebo ne. Otázka je, jestli bych třeba nesklidil i bez sázení, když výsledek je nejistý a jsou zde navíc "skryté síly", které výsledek ohrožují. Abych zbytečně nesázel, neokopával atd.
Nevím jak vám, ale mně to přijde dost podobné volbám. Pravda, volební výsledek není určen k jídlu, ale možná je důležitější než pár pytlů brambor. Ten systém je totiž ovlivnitelný výsledkem voleb. Proto taky občas slyšíme či čteme, že volič "nezodpovědně zvolil", a mezinárodní společenství má potom plné ruce práce při pomlouvání zvoleného.

Všichni by chtěli rovnou sklízet, ale příprava žádná. [oči v sloup]
Ani na revoluce se moc netěšte, pokud si je taky sami dobře nepřipravíte.

240669

29.3.2011 11:55

VAROVÁNÍ

Guru 78.?.?.?

Tak jsem se konečně proklikal k hrůze, kterou pan Schlimbach plánuje pro celou zemi:

- Jak poznáte, že nějaký systém je/bude funkční?
Tisíckrát se mi osvědčilo toto:
1) Zadat střední (žádoucí) hodnoty a simulovat chod.
2) Zadat extrémní hodnoty zdola i shora a simulovat chod.

Nefunguje? Nastanou absurdity? Potom takový systém je chybný.

- Pečlivá analýza fungování Planety pana Schlimbacha by zabrala několik tisíc hodin, aby bylo zcela jasno.

Namátkou jsem vybral jenom několik, které mne zaujaly podobností s nějakou šíleností, kterou jsem již dávno testoval.

Systém pana Schlimbacha je krátce řečeno SILNĚ MODIFIKOVANÝ KIBUC.

Ano ZioNacistický čistý komunismus - KIBUC.

Lidi na Planetě pana Schlimbacha nesmí vlastnit peníze (stejně jako v Kibucu). Když budete chtít navštívit svou umírající matku, která je 100 km daleko, nebudete mít na jízdenku.
Musíte požádat Radu Stařešinů nebo Dohlížitelů na instituci zvanou "nárok na peněžní plnění" aby vám laskavě dovolili/umožnili odjet.

Nejfantastičtější sen globalizátorů, ZioNacistů, Talmudistů, Kaballah Komunistů, uctívačů kamenné sochy Moleka, uctívačů Baphometa a dalších: TOTÁLNÍ OVLÁDÁNÍ/ZOTROČENÍ lidí.

Sen Globálních banksterů a EU: zrušení (cash) peněz

Když se stanete nepohodlným nebo budete veřejně kritizovat vyvražďování sémitského obyvatelstva Chazarskými ZioNacisty nebo upalování civilistů v Gaza Ghetto zaživa a zevnitř těla fosforovými střelami Chazarských ozbrojených sil - vaše elektronické záznamy o NPP budou vymazány/vynulovány/zmrazeny a vy chcípnete hlady - budete zlikvidováni zmáčknutím tlačítka Enter.

To je sen který propagují také někteří rychlokvašení ekonomové a policajti. Mylně se domnívají, že tím nějak vymýtí korupci a obchod s drogami. Jedná se o omyl. Zločinci si nohou platit i v systému s neexistující cash. Oni si prostě zaplatí cash jinou měnou nebo 150 kusy standardní velikosti diamantů nebo 15 cihlami zlata nebo 20 obligacemi HSBC nebo jakkoliv jinak (1000 možností).

Je nutné dosazovat extrémy a takto testovat systém. po pár set hodinách testů pochopíte, že reforma pana Schlimbacha je "Ferda Mravenec si takto představoval válku".

Čistý hnus, Kibucnický komunismus povinný pro všechny a terorizování firem.

pokud pan Schlimbach svéřepě trvá na svém systému, čistě z důvodu krajní opatrnosti by bylo vhodné takovou reformu v praxi nejprve vyzkoušet např. v Kambodži nebo v 1. Chazarské Talmudistické republice na světě - v Birobidžanské republice:
http://www.geschichteinchronologie.ch/SU/EncJudaica_Birobidzhan-ENGL.html

Lidi, nenechte zničit ČR dalším Kabalistickým trikem, kecy o reformě která vás zotročí a zavede maskovaný Kibuc systém.

Je nutné demaskovat pana "ekonoma" Schlimbacha.

NE KIBUC systému v ČR.

Navrhuji nabídnout KIBUC systém pana Schlimbacha pouze REGISTROVANÝM dobrov...Automaticky kráceno

240670

29.3.2011 11:57

VAROVÁNÍ part II.

Guru 78.?.?.?

Navrhuji nabídnout KIBUC systém pana Schlimbacha pouze REGISTROVANÝM dobrovolníkům.

Dobrovolníci, kteří chtějí Schlimbachův systém se zaregistrují na úřadě, potom odevzdají všechny své peníze (na Schlimbachově Planetě je vlastnictví peněz zakázáno) a poté mohou terorizovat sami sebe a ostatní členy této registrované komunity.

A uvidíme, jak se jim bude dařit. Třeba nás překvapí. I některé Kibuce, které kradou vodu a půdu Palestincům prosperují. Sice s masívní skrytou podporou, ale jako na oko ano.

240671

29.3.2011 15:25

Pozvánka na II. fórum alternativ

Jan Koral 90.?.?.?

Pro všechny, kteří se chtějí lépe seznámit s možnostmi reformy státního systému a podílet se na její podobě a uskutečnění:

http://alternativazdola.cz/sites/default/files/II....

240675

29.3.2011 21:03

- Ekonomická reforma a TSO

Jan Koral 90.?.?.?

Reakce na 240675

Dovolím si ještě upozornit na jednu stránku:

http://www.tso.cz

Na rozdíl od Ekonomické reformy TSO popisuje a určuje pouze principy a konkrétní rozhodnutí ponechává občanům.

240691

29.3.2011 21:51

Volit nebo ne?

Lin 85.?.?.?

Argument (posutp), že raději volit opozici nebo malé a neznámé strany, se o minulých volbách plně "osvědčil", takže tu máme ještě horší skvadru, než byla. Čeho jste docílili? Myslíte, že o dalších volbách to bude jiné? "Systém" se nám stačil po sametu pěkně zabetonovat (třeba fakt, že není určená procentuelní hranice voličů), takže dneska je parlament institucí, která jediná "může". Senátorské nebo prezidentské tanečky jsou úplně k prdu, protože zamítnuté se vrátí do parlamentu a ten si opět schválí (a tím i prosadí). Navíc - i pokud se vám podaří prosadit ve volbách nějakou novou stranu o dostatečném množství poslanců, není jisté, že bude moci cokoliv prosadit (viz nynější situace ČSSD).
Tento "systém" se dá rozložit jen zevnitř a třeba i nevyužitím práva volit. Oněch případných 20% bude sice podle současných zákonů "legitimní", ale dá se zpochybnit a třeba i vyvolat změnu volebního zákona. Jinak to vidím už jen na demonstrace nebo stávky (což je také náš legální nástroj).

240696

31.3.2011 10:26

nevolit je k ničemu

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

jediný co by pomohlo by bylo přestat platit daně
ale to už chce poněkud vyšší míru statečnosti

240804

31.3.2011 11:56

RE: nevolit je k ničemu

Jakub M. 88.?.?.?

Reakce na 240804

Omyl.

"Dej císaři, co je císařovo a Bohu, co je Boží." (Matouš 22:15)


Jakub

240809

4.8.2011 21:01

vy jste mi dal pane Lhotak

Jeyvmila jeyvr (zavináč) yahoo (tečka) ca 174.?.?.?

Tak me malem ranilo, kdyz jsem se po precteni mnoha Vasich skvelych clanku docetla nekdy v roce 2007 , ze odchazite ze ZVEDAVCE.
Ani nevite, jak jsem rada, ze pri dalsim patrani po Vasich clancich se ukazalo, ze dale pisete a sirite moudrost a vedomost.
Byla by velka skoda preskoda, kdyby jste prestal psat at uz tady na Zvedavci, tak i jinde. Ja budu vzdy patrat po Vasem psani, ktere by se melo prelozeno do anglictiny (hlavne) zahrnout do vyuky na skolach a doufat, ze alespon si nekdo uvedomi, jak dokonale rozumite svetu a nam vsem v nem.

Hodne zdravi a uspechu a hlavne psani
preje Jarmila Vrabec

249864

26.11.2011 23:02

Vazeny pan Lhotak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Skvely clanek jako vzdy ! Obdivuji nejen obsah Vasich clanku , ale i Vas skvely slovnik !
Nekdy mi to pripada jako to povestne hazeni perel .... ale doufam ze se nevzdate, protoze bez Vas by Zvedavec ztratil mnoho ze sve urovne !!!
Nedockave otviram tyto stranky v nadeji, ze najdu dalsi Vase psani !!
dekuji
vse nejlepsi Jarmila

257699

Příspěvků: 113

27.03. 08:34 meloun  Základem je lež
27.03. 17:47 lucifuge  RE: Základem je lež
26.11. 22:56  RE: Základem je lež
27.03. 09:28 Lentilka  Trošku kritiky...
27.03. 10:13 Karel2  RE: Trošku kritiky...
27.03. 17:08 Lentilka  RE: Trošku kritiky...
27.03. 18:36 Karel2  RE: Trošku kritiky...
27.03. 17:37 Lentilka  RE: Trošku kritiky...
27.03. 18:25 quido2  RE: Trošku kritiky...
27.03. 18:41 Karel2  RE: Trošku kritiky...
27.03. 20:59 quido2  RE: Trošku kritiky...
28.03. 10:10 Lentilka  RE: Trošku kritiky...
28.03. 12:35  RE: Trošku kritiky...
28.03. 13:27 quido2  RE: Trošku kritiky...
28.03. 14:32 Kájík  RE: Trošku kritiky...
28.03. 14:45 quido2  RE: Trošku kritiky...
28.03. 16:43 Lentilka  RE: Trošku kritiky...
28.03. 19:26 quido2  RE: Trošku kritiky...
30.03. 08:11 Lentilka  RE: Trošku kritiky...
30.03. 08:41 quido2  RE: Trošku kritiky...
30.03. 09:02 steve  RE: Trošku kritiky...
30.03. 12:12 Lentilka  RE: Trošku kritiky...
30.03. 12:45 aristokrat  RE: Trošku kritiky...
30.03. 15:43 quido2  RE: Trošku kritiky...
30.03. 18:38 Jakub M.  RE: Trošku kritiky...
30.03. 19:56 quido2  RE: Trošku kritiky...
30.03. 21:38 Jakub M.  RE: Trošku kritiky...
30.03. 19:58 aristokrat  RE: Trošku kritiky...
02.04. 21:41 Jakub M.  RE: Trošku kritiky...
30.03. 18:47 Jakub M.  RE: Trošku kritiky...
30.03. 19:35 aristokrat  RE: Trošku kritiky...
30.03. 21:37 Jakub M.  RE: Trošku kritiky...
02.04. 22:38 Pasant  RE: Trošku kritiky...
03.04. 00:25 Jakub M.  RE: Trošku kritiky...
01.04. 16:24 Lentilka  RE: Trošku kritiky...
02.04. 21:40 Jakub M.  RE: Trošku kritiky...
27.03. 23:06  RE: Trošku kritiky...
27.03. 13:48 hyperboreus  RE: Trošku kritiky...
31.03. 14:17 pietroo  RE: Trošku kritiky...
31.03. 14:52 quido2  RE: Trošku kritiky...
27.03. 09:30 vychází  Jura
29.03. 00:33  RE: Jura
27.03. 09:50 Lentilka  ... a trocha optimismu
27.03. 10:04 fohat  fondy na lidské slabustky
27.03. 10:12 Sen  Volby...
27.03. 19:29 Peptalkin  RE: Volby...
27.03. 10:23 abc  Vieme, čo chceme.
27.03. 10:39 Lin  Asi víme, jen neumíme prosadit
27.03. 11:53 MoUdrostrak  Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou "v papiňáku"?!
27.03. 12:25 quido2  RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou
27.03. 15:33 MoUdrostrak  RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou
27.03. 17:06 quido2  RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou
28.03. 08:30 MoUdrostrak  RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou
27.03. 19:47 Oracle  RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou
28.03. 08:52 MoUdrostrak  RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou
28.03. 12:14  RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou
28.03. 14:58 Vladimír Stwora  RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou
28.03. 15:31 MoUdrostrak  RE: Jaký bojkot voleb? Od koho? Od 5-10%, co si uvědomují, že jsou
28.03. 15:17 GOODHOPE  jen dodateček Moudrosťáku
28.03. 16:04 MoUdrostrak  RE: jen dodateček Moudrosťáku
27.03. 12:00 Guru  Takto NE
27.03. 21:17 baki  RE: Takto NE
27.03. 23:32 Wesley  RE: Takto NE
27.03. 23:33  RE: Takto NE
28.03. 00:48 Radim Lhoták  RE: Takto NE
28.03. 07:32 baki  RE: Takto NE
28.03. 07:46  RE: Takto NE
28.03. 09:18 Kájík  RE: Takto NE
28.03. 17:51  TAKTO ANO! (RE: Takto NE)
29.03. 18:53 baki  RE: TAKTO ANO! (RE: Takto NE)
29.03. 21:24 Stan.K  RE: TAKTO ANO! (RE: Takto NE)
28.03. 15:18 pavelh14  RE: Takto NE
28.03. 19:51  RE: Takto NE
28.03. 22:55 pavelh14  RE: Takto NE
28.03. 23:29 aristokrat  RE: Takto NE
29.03. 20:52  RE: Takto NE
29.03. 23:14 pavelh14  RE: Takto NE
29.03. 23:55  RE: Takto NE
30.03. 03:55  RE: Takto NE
29.03. 10:53 Guru  RE: Takto NE
29.03. 22:23 pavelh14  RE: Takto NE
29.03. 08:04 GOODHOPE  RE: Takto NE
29.03. 09:47  RE: Takto NE
27.03. 13:38 risi  změna
27.03. 20:44 Oldis  RE: změna
27.03. 16:33 Osel  Bez komentara...ale žiaľ nejak tak to asi funguje....
27.03. 16:35 Jan Vykřičník  hodnotny prispevek
27.03. 21:29 Croix  Doporučená četba
28.03. 01:25 in-ocean  Neni sila??
28.03. 03:11 Robert Nohejl  Ja vim ,co chci,v ramci geopoliticke politiky toho osviceneho tisicileti.
28.03. 08:21 Kájík  duchovní síla existuje pane Bartáku :)
31.03. 11:37 Jakub M.  RE: duchovní síla existuje pane Bartáku :)
31.03. 12:15 aristokrat  RE: duchovní síla existuje pane Bartáku :)
31.03. 21:56 Jakub M.  RE: duchovní síla existuje pane Bartáku :)
28.03. 19:36 jelito  Válka proti demokracii / The War on Democracy
28.03. 22:47 conte  Vime co chceme...
29.03. 08:18 MoUdrostrak  RE: Vime co chceme...
30.03. 23:56 hapal  RE: Vime co chceme...
31.03. 00:07 Andrew Siddur  ↑ Tihle jednopříspěvkoví spamboti s nesmyslnými příspěvky bez kontextu by se tady měli mazat
29.03. 04:44 Esmate  Na "nic nedelani" nepotrebuji navod pana Lhotaka :-)
29.03. 09:40  RE: Na
29.03. 06:47  Pokud jde o ty volby
29.03. 08:41  Jeden aspekt je opomijen
29.03. 11:49  Brambory
29.03. 11:55 Guru  VAROVÁNÍ
29.03. 11:57 Guru  VAROVÁNÍ part II.
29.03. 15:25 Jan Koral  Pozvánka na II. fórum alternativ
29.03. 21:03 Jan Koral  - Ekonomická reforma a TSO
29.03. 21:51 Lin  Volit nebo ne?
31.03. 10:26 aristokrat  nevolit je k ničemu
31.03. 11:56 Jakub M.  RE: nevolit je k ničemu
04.08. 21:01 Jeyvmila  vy jste mi dal pane Lhotak
26.11. 23:02  Vazeny pan Lhotak

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 100 čtenářů částkou 17 935 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 1

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Měnové kurzy

USD
22,06 Kč
Euro
25,68 Kč
Libra
30,35 Kč
Kanadský dolar
17,84 Kč
Australský dolar
16,46 Kč
Švýcarský frank
24,08 Kč
100 japonských jenů
19,42 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 536,83 Kč
1 unce stříbra
536,65 Kč
Bitcoin
1 350 574,05 Kč

Poslední aktualizace: 24.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 039