Diskuze k článku

V půli cesty ke „Spojeným státům Blízkého východu“?

Příspěvků 16

11.3.2011 14:02

Al-Kájda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Tisíkrát opakovaná lož sa stáva pravdou.

Kto alebo čo tá Al-Kájda vlastne je? Fantóm a grc washingtonských smradov. Články "analyzujúce" Al-Kájdu nemá zmysel ani čítať. Hrajú len hru akú chcú hrať tvorcovia "Al-Kájdy".

239309

11.3.2011 14:44

Zajímavá analýza

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Nejde jen o potenciální tzv. "Spojené státy blízkého východu" (SSBV). Velmi levná pracovní síla čeká hlavně v nitru Afrického kontinentu. ZDE JE OBROVSKÝ POTENCIÁL ! Levná pracovní síla, energetické zdroje, nerosty, půda, dřevo atd. atd. Zatím vše leží ladem díky bezpečnostní nestabilitě v oblasti. Investoři se jednoduše bojí o své investice. Tlak "černoušků" toužících jít na SEVER za lepším a ochotných dělat za pár dolarů bude zárukou udržitelnosti nízkých nároků Arabských montérů v nadnárodních montovnách v rámci zmiňovaných SSBV. Budete si vyskakovat ? Nahradíme Vás ve fabrikách Africkými přistěhovalci ! Vytvořením SSBV by došlo k významné geopolitické změně, kdy by se z tranzitního afrického severu stala cílová lokace. Zabránilo by se migraci dá na sever - do Evropy. Proč ? No migruje se za prací a když se továrny přesunou z východní Evropy na sever Afriky tak .. jasné ne ? To si pochopitelně uvědomují v GB i Francii a proto jejich premiéři tak křičí o honem honem uznání Libyjské opozice. Jen ať se odstraní brzdy - diktátoři a může se globalizovat a mohou se stěhovat výrobní haly. Myslím, že o toto tu jde mnohem víc než o nějakou ropu.

Co to znamená pro nás tj. středoevropany ? Jak to funguje se stěhováním hal nadnárodních společností za levnější pracovní silou si umíme docela dobře představit. Zatím se strašilo, že investoři (na kterých jsme btw. naprosto závislí) utečou na východ. Držte krok a ústa a hlevně jim udělejte vše co jim na očích uvidíte. Jen ne vyšší daně pro investory proboha ! Jen ne nějaké garance zvyšování mezd. Jen se podřídit aby PROBOHA NEUTEKLI JINAM ! Třeba do Asie ! No jo .. ale tam už také nároky rostou. Ani Asie už není to co bývala a zejména Čína se chystá na státní regulaci, která trochu zahraniční investory přiškrtí. Takže kam dál ? Stabilnější (demokratičtější) blízký východ a hlavně Afrika jsou pro nadnárodní koncerny TERNO ! Tam to všechno přesunou až si to tam uspořádají po svém. Co to udělá s naším montérem, který se bude rozhlížet po poli kam že se poděla jeho montovna je nasnadě.

Neměli bychom už začít přemýšlet o tom čím ty jejich haly nahradíme ?

239310

11.3.2011 15:41

RE: Zajímavá analýza

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 239310

Zní to zajímavě a reálně. Ale stále je ve hře hodně nejsitých neznámých:

1) Čína a její OBROVSKÁ angažovanost v investicích v Africe. Čína i poskytuje Africe obrovskou rozvojovou pomoc, na kterou už Euro-atlantičtí predátoři dnes nemají jak kapacity, tak dostatek vůle: zdravotnictví, infrastruktura, vzdělávání, obrana...

2) Rusko a zájmy ruského zbrojařského průmyslu.

3) Vliv BRIC jako celku, který určitě nedovolí, aby predátorský Západ nasál v Africe energii k tomu, aby si BRIC znovu neokoloniálně podmanil.

Západ na Afriku dlouho a dlouho kašlal. Od pádu CCCP dokonce se Západ nadobro otočil k Africe zády. Teprve když Čína postoupila téměř na celý africký kontinent, tak přichází tváří tvář nekonečné krizi kapitalismu snaha si Afriku opět podmanit.

Vložený obrázek

Prof. Big Toonnel i jeho patron Rusko očividně hází vidle do snah a "jednoty Paktu NATO i EU". Navíc i krachující JůYsEj se radději drží dál, aby pro avantýru v Africe nadobro nevykrvácelo v Afghanistánu, Pákistánu, Iráku i Africe současně. A nepřišlo o pozice vůči Číně a Rusku na Dálném Východě.

Vložený obrázek

239311

11.3.2011 18:23

RE: Zajímavá analýza

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 239311

Díky Moudrostraku. Máte pravdu. V hře je mnohem více proměnných, které mohou s touto prognozou ještě pořádně zamíchat takže nakonec bude vše úplně jinak. Může jít o nevypočitatelnost arabů v návaznosti na islamistické tendence. Já osobně jsem toho názoru, že i když bude globalizovaný střední východ Islamizovaný tak i tak splní svou funkci. Jen se v těch fabrikách vyčlení kobercové přestávky a vše bude jinak. Ale může to být i jinak (to je ta nevypočitatelnost). Své by tady určitě dodal René Bartošek [cool]
Další proměnnou může být vnitřní rozpor v mnoha zemích. Tak jako třeba Francie má svá muslimská gheta tak má i blízký východ své Africké přistěhovalce. Např. v aktuální Libyi je "prý" (nebyl jsem tam) originál Libyjec něčím jako vyšší třídou a ty "plebejce" tvoří právě přistěhovalci. V mnoha zemích se mají Arabové docela ekonomicky dobře a jako levná pracovní síla nebudou použitelní. Levná pracovní síla tedy bude z nitra Afriky (přistěhovalci) a to se místním rozhodně nebude líbit. Tak by se dalo pokračovat. Střední Evropa (bývalý východní blok) byla pro integraci do globalizované ekonomické struktury montážníků použitelná velmi snadno. Vzhledem k RVHP jsme již byli svým způsobem konzistentní. Blízký východ a sever Afriky tak konzistení rozhodně není a pokus o vytvoření "Spojených států blízkovýchodních" může dopadnou proti všem očekáváním tzn. katastrofálně. Blízký východ je nevypočitatelný. Nikdo z analytiků si není jist jak to vlastně je. Je to krásně vidět v Libyi. Všichni krouží kolem jako supi a něvědí co dělat chudáci. Oni by se rádi angažovali. Rádi by bombardovali Muamarova letiště a obsazovali strategická území ALE !! Když půjdeme proti Kadáfímu tak podpoříme jeho nepřítele (povstalce). A kdo to vlastně je ? Koho podpoříme ? Co když to jsou nějací Islamisti, kteří nás nakonec z regionu vyženou nadobro ? To Muamar vlastně docela spolupracoval .. Myslím, že různí analytici mají nyní docela zavařené mozkové závity [cool]

239318

15.3.2011 5:15

RE: Zajímavá analýza

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 239318

@jean.laroux Geostrategicky máte, samozřejmě, pravdu. V realizaci to ale bude právě oproti CEE pokulhávat... A Západ mnoho času nemá. A trpělivost /oproti Číňanům a/nebo Rusům) už vůbec ne. Náročná výroba vyžaduje také stabilizované mikroklima. Zapomeňme proto na TV nebo automotive montovny či dokonce pharma v Severní Africe nebo Subsahaře! I v relativně (díky vlivu chladného Atlantiku) teplotně a vlhkostně stabilizovaném Maroku se nic moc nedaří (např. ve srovnání s Tureckem nebo Malajsií).

Vložený obrázek

Existují prostě určité limity, kdy i při velice dobré vůli všech stran se právě díky sublimitám dílo nepodaří. A náročnější výrobu nerozjedete - a méně náročná tam nemá lokální trh a logisticky se lokální nesofistikovaná výroba pro jiné vzdálenější a lépe situované trhy nevyplatí...

Vložený obrázek

Dalším aspektem je mentalita: i Maročan nebo Subsahařan /a dobře placený/ má jako gastarbeiter v EU problém se soustředit při náročné výrobě. Není to otázka nedostatku IQ, ale přemíra temperamentu a neschopnost se koncentrovat na detail.

Proto i Indie zaostává v BRIC za Čínou, která může tu samou problematiku daleko lépe a šířeji diverzifikovat na svém území a v mentalitě Číňanů. Proto má i Čína se zakládáním outsourcingu v Africe lepší výsledky, nežli EU nebo ex-Indové, kteří jsou zejména na JV Afriky usazeni už několik generací od doby Britské koloniální poroby.

Osobně si myslím, že otřesy v Severní Africe nesměřovaly od stratégů z NATO a predátorů z Wall Streetu proti Plukovníkovi. Ale jednoznačně měly zasáhnout a zhoršit postavení právě Číny při podmaňování si Afriky a jejích zdrojů. Když jsme začali psát naše výše uvedené příspěvky, nebylo ještě po zemětřesení v Japonsku ani vidu ani slechu. Za těch pár dnů se zase mnohé geostrategicky změnilo: Japonsko se stalo závislejším na "zlém" Rusku energeticky a na Číně strategicky a logisticky. Dálně-východní Asie je pro Západní predátory (a "naši" pseudocivilizaci) dalek sensitivnější neuralgický bod, nežli Afrika.

Pro Plukovníka, Čínu, Rusko (a celý BRIC) a Afriku zemětřesení v Japonsku avšak a rozhodně nebylo jako "vis maior" na škodu jejich zájmům. Až bych začal věřit na Boží vůli a prozřetelnost...

Vložený obrázek

239525

12.3.2011 9:52

Podla mna

calimero 84.?.?.?

Aktualne plany spekulantov siahaju niekam po cenu ropy 150USD/bar nie dalej, to je dost aby sa udrzal este nejaku dobu dopyt po zelenom toaletoaku a stale dost malo na to aby sa ludia nezacali od ropy odvracat. Ak sa tato hranica dlhodobo prekroci tak sa verte mi zacnu diat veci.

Ak ropa bude moc draha alebo dodavky budu nestabilne, tak ludia zacnu hladat sposoby, ako si poradit bez ropy a skor ci neskor ich najdu. (Mnohe uz nasli, len sa o nich malo hovori.) Verte mi ze o 50 rokov budeme len krutit hlavami aki sme boli sprosti, ze sme na toto, tamto a hento pouzivali ropu.

USA dobrych 50 rokov drzi skrze ropu za gule cely svet, ale v poslednych dnoch si toto "madlo" z mne zatial neznamych pricin sami vyhadzuju do vzduchu. Polda mna jediny rozumny dovod je, ze vedia nieco co my nie a to napriklad, ze bez ropy to ide a mozno aj dost dobre. A tak si mozno povedali, ze z tej ropy vyzdimaju este jednu poslednu velku vojnu, ktora im na dalsich 50 rokov zabezpeci dostatok marshallovych planov.

Pokial ide o potencial Afriky, tak ten je prirodny a ziadny iny. Ludia sa tam delia v zasade na tri skupiny.... na bohatych, ktori si dokazu uzivat ropne/diamantove/zlate/drevene/ine nerastne peniaze,... na chudobnych co dokazu po uliciach predavat suveniry a bezprizornych cernochov, co dokazu napocitat do 10 (niektori). Ludsky potencial tam proste nie je... Arabi by nedokazali ani tu blbu ropu tazit, nebyt zahranicnych odbornikov a ako dopadnu cernosi po odchode belochov co im to tam organizovali, je dobre vidiet v JAR. Obyvatelstvo Afriky je kulturne, jazykovo, vzdelanostne, no proste vselijak jak si len dokazete predstavit, NESURODE a nebojim sa povedat,... pre potreby voldemortov proste NEPOUZITELNE. Cernoch nez by od rana do vecera makal jak sroba v tovarni za misku ryze/muky, tak ako Vychodo-Europan, Ind, alebo Cinan tak Vam radsej pojde hladom vo fronte na humanitarnu pomoc a to do slova a do pismena.

239335

12.3.2011 17:48

RE: Podla mna

ehm 109.?.?.?

Reakce na 239335

Vsechny stavajici budouci projekce pocitajici s levnou pracovni silu z nitra Afriky jsou tak trochu mimo. Nejde pouze o cenu pracovni sily, ale hlavne o jeji pracovitost a kvalifikaci[smích])
Ono je neco jineho delat na bavlnikove plantazi na cerstvem vzduchu fyzicky narocnou praci a neco jineho je stat zavreny 10 hodin u pasu a pravidelne a presne vykonavat nejakou cinnost.
Jinymi slovy velmi zjednodusene a zobecnenen receno" cinske delnice nelze nahradit africkymi krasavicemi[smích]

239357

12.3.2011 19:32

kdo je kdo

valda 212.?.?.?

Vy,kteri 40 let byly pod nadvladou bolseviku meli by jste vedet co je opravdu vule mit svobodu.V Libyi beztrestne umiraji lide a nikdo s takzvanych demokratu uz 3 tydny neresi KONSTRUKTIVNE tuhle situaci.Kdyby Kaddafi nebyl zid urcite by se to resilo razneji a s pompou.Jen zvasty,zadny spech-jen at Libyjci co nejvice vykrvaceji.Je jich malo,tak to nebude dlouho trvat.Ze?A pak se nahrnete,vy "spasitele".Za nekoliokakorunove zdrazeni benzinu jste lhostejny k zivotum lidi co chteji svobodu.Jeste se vam to vrati.

239363

13.3.2011 0:25

RE: kdo je kdo

Osel 78.?.?.?

Reakce na 239363

Kaddafi je zid? To su mi novinky... mozete sa o tom rozpisat podrobnejsie? Teda, pokial to nemate z agentury JPP, samozrejme[smích]

239377

14.3.2011 12:03

RE: kdo je kdo

valda 212.?.?.?

Reakce na 239377

Ano,jeho matka je zidovka a syn uz treti den jel do Izraele na "konzultaci".Vite o nejakem vyjadreni Izraele proti Kaddafi??Vim to od libijcu,mam rodinu v Tripoli a Bengazi.Ptate se je zid nebo ne,jake dukazi?Zide mi nevadi jako lidi ale sionisticka politika ano.Pisi snad nejaka media ze Klaus je zid?Tady se to vi.Stejne jako o Kaddafi vg Libyi.Nez nevznikl stat Izrael i v Libyii bydlelo hodne zidu a souziti s mistnimy araby bylo bezproblemove.

239458

13.3.2011 0:38

RE: kdo je kdo

calimero 84.?.?.?

Reakce na 239363

A ako si predstavujete take "konstruktivne" riesenie situacie pan kolega? Ako v Iraku, v Afganistane, ci ako v Srbsku? Kaddafi je mozno smrad, ale vsetkemu co si precitate v ceskych mediach tiez verit nemozte. Vy ste bol v Libyi?... ze tak poznate tamojsie pomery.... skor sa mi zda, ze len citate novinky.cz a z obyvaku volate "Na Beleh... ehm... Na Tripolis!"

239378

14.3.2011 20:12

RE: kdo je kdo

valda 212.?.?.?

Reakce na 239378

A ako vy si to predstavujete?Masakr tankama,letadlama,fregatama nez Kaddafi beztrestne zvitezi a pak se potresta?Rusove tady jen parkrat vystrelili v 68 a uz jake KVICENI na cely svet bylo.Vase mala bolistka je strasidelna jen proto ze jste udajne pupek Europy?A ze slovaci jeste ted nejsou klidni ,ze vas madari okupovali.Radeji zdrhly do Cech?

239503

15.3.2011 10:16

RE: kdo je kdo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 239503

Valdo, mnoho emocí - závěry úplně mimo.
>A ako vy si to predstavujete?Masakr tankama,letadlama,fregatama nez Kaddafi beztrestne zvitezi a pak se potresta?
"Ozbrojená opozice" v součinnosti s cizí mocí - trest všude stejný - kulka ( bez soudu i se soudem)!! Masakrama nestrašte, pokud jsou přidružené ztráty u civilistů, připočtěte je na účet povstalcům, Kaddáfi se nevzbouřil.To jen o příčině a následku.

>Rusove tady jen parkrat vystrelili v 68 a uz jake KVICENI na cely svet bylo.Vase mala bolistka je strasidelna jen proto ze jste udajne pupek Europy?
To byla agrese v CIZÍ (naši) zemi, Kaddáfí není v Lybii cizinec, pouze dělá pořádek.
>A ze slovaci jeste ted nejsou klidni ,ze vas madari okupovali.
Dva různé národy a jejich historie, jak to ale souvisí s Lybií.
Zřejmě přes svobodu, ale ne pro obyčejné lybijce, těm bude po případném "osvobození" hůře.
Tam nejde o svobodu ale o ropu a jiné bohatství.

239541

15.3.2011 18:48

RE: kdo je kdo

valda 212.?.?.?

Reakce na 239541

Rusove sem prisli na pozvani vasi vlady.Dost podstatny fakt.Takze o agresi mluvite jen vy,chudacci.No,je pro vas libijec je mene clovek nez cechoslovak-chapu,sebe kritizovat nebudete.
Mluvit komu bude po osvobozeni hure?...Jste prorok,bydlel jste v Libyji,znate s vlastni kuze rezim Kaddafiho?
Opozice byla ozbrojena jen staryma puskama(se zacatku),vojaci potom postupne prechazeli na jejich stranu a ,chcete li,rabovali se sklady zbrani.
Vidite jen to co chcete,a uvazujete jako prezrany evropan kteremu stoupla cena na rohlik,naftu...

239575

14.3.2011 4:51

Cely svet je v pohybu,ctenari Zvedavce urcite budou souhlasit,ze to neni k nasemu dobru.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Kdyz, si prectete tuto kratkou zpravicku a porovnate to s dnesnimi dny,co prave prozivame,tak si udelate predstavu,jak na tom doopravdy jsme ,jako jednotlivci i jako narody i jako lidstvo,jako celek.
Destabilize a government by initiating food shortages or unemployment

Disruption of the agricultural sector can cause profound dislocation of societies. Direct losses of plants
or animals could cause food shortages, increases in food prices, and unemployment. All of these could, if severe, have serious destabilizing effects on social and political structures. Many developed countries are quite vulnerable to disruption of the agricultural sector, although their social and political institutions are fairly robust and the resulting discontent is probably unlikely to cause institutional collapse. Nevertheless, the potential for immense economic damage is high in a well-planned attack, and the consequences for the food supply, export trade, and financial markets could be very serious. Many developing countries are potentially quite vulnerable to such destabilization, particularly if they depend heavily on a single food crop or animal.

Nakonec, v ramci obchodu rovnez vime,ze ,kdyz firma prodelava,tak se zlikviduje a nebo se spoji s jinou firmou, aby i s jinym jmenem "prezila".
Vložený obrázek
Obama Creates World First Superstate With US-Canada Merger
Today, President Barack Obama and Prime Minister Stephen Harper have directed the creation of a United States-Canada Regulatory Cooperation Council (RCC), composed of senior regulatory, trade, and foreign affairs officials from both governments. In recognition of our $1 trillion annual trade and investment relationship, the RCC has a two-year mandate to work together to promote economic growth, job creation, and benefits to our consumers and businesses through increased regulatory transparency and coordination.

They have directed that the first meeting of the RCC be convened within 90 days by the relevant agencies in the United States and Canada.
Ctenari Zvedavce, si jiste vzpomenou o par mesicu zpet,kdy jsme uverejnili novou menu "Americo", jezma prijit v platnost ,az tri staty USA,Mexiko a Kanada,utvori tak zvanou severni alianci, jako jeden velky superstat.Takze,jak se zda,pomalu a jiste dochazi k tomuto planu,ktery se pro mnohe zdal byt nemyslitelny.Rovnez musime obratit pozornost na jedny z nejvetsich podniku sveta jez zacinaji mit neomezeny vliv na produkci potravin a nebo na jeji zniceni a vyvolani "umeleho hladu".
Anti-agricultural biowarfare and bioterrorism differ significantly from the same activities directed against humans; for instance, there exist a variety of possibilities for economic gain for perpetrators, and the list of possible perpetrators includes corporations, which may have state-of-the-art technical expertise.*
Considerations of biological warfare and bioterrorism nearly always focus on the direct threat of the use of human diseases as weapons.

239437

15.3.2011 2:28

RE: Cely svet je v pohybu,ctenari Zvedavce urcite budou souhlasit,ze to neni k nasemu dobru.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Reakce na 239437

Na vnitrnim poli,tak zvani rebelove ustupuji a hrozi jim ,ze kdyz verni Kadafiho vojaci prerusi silnici do Egypta, tak , rebelove budou obkliceni,jenom pro prehled,velitel rebelu je byvaly Kadafiho ministr vnitra,to snad dokresluje,jaka je ta strana rebelu.Vnimavy ctenar si klade tedy otazku,co delal Kadafiho ministr vnitra,kdyz byl plne ve sve funkci,zaviral odpurce rezimu,mucil je a nebo i dokonce popravoval, kazdopadne by to bylo zajimave vedet,co myslite? Urcite,ale,ve sve funkci sliboval Kadfimu vernost, jako takovy dbal i o Kadafiho bezpecnost-ochranu. Rovnez je zajimave sezeni ruznych predtsvitelu Arabskych narodu,jez souhlasili s ustanovenim neletoveho pasma,zde,rovnez musime vedet,ze plno z nich je aristokratu,sejku a rovnez diktatoru, kteri se boji,aby jiskra nepokoju neprisla do jejich "kralovstvi" v tomto smeru je velmi cinna Saudska Arabie.Nakonec ,jak se u nas rika:Neni zlato,vsechno ,co se trpiti.
“WE, THE SAUDI FAMILY, are cousins of the Jews: we entirely disagree with any Arab or Muslim Authority which shows any antagonism to the Jews; but we must live together with them in peace. Our country (Arabia) is the Fountain head from where the first Jew sprang, and his descendants spread out all over the world.”
In the 1960’s the “Sawt Al Arab” Broadcasting Station in Cairo, Egypt, and the Yemen Broadcasting Station in Sana’a confirmed the Jewish Ancestry of the Saudi Family ” - James Matthew Cantu

Touto zpravou si musime klast otazku,jak se tato kralovska rodinka postavi k jinym arabskym statum,jestlize na jejich uzemi budou,jak pani Clintonova rika, demonstrace za svobodu a demokracii,na niz ma kazdy clovek pravo, ne vsak v Saudske Arabii,coz,pani Clintonova zcela prehlizi i to ze se kona invase do Bahrainu, ted se rozhostilo hluboke ticho, o pravech na demonstraci ani slovo.
Gaddafi Army Routs Rebels In Eastern Libya
Saudi Military Prepares To Enter Bahrain After Protests
Plan For Martial Law In Bahrain
Rebels Allegedly Recapture Brega
Libyan Army Vows To Crush Rebels
Jak se zda,tak cely svet se ted bude zabyvat jinou otazkou,nez vzbourenci v Libii,svet,bude mit starost s Japonskem a jeho nuklearni energii, jez se dotkne citlive nuklearnimu podnikani a tezbe uranu.At to zkonci v Libii,jakkoliv,tak Kadafi se musi mit na pozoru,nebot svou politikou nezavislosti na IFM a "zapadu" je trnem v ocich,aby jej jine staty nenasledovali,tak,jak ohrozoval svobodne podnikani Saddam Hussein,jez se stal obeti politicke vrazdy, ackoliv, jinym diktatorum to prochazi nebot "zobaji z ruky "zapadnim bankerum a podnikatelum", v takovych zemich je demokracie a svoboda nepohodlnym artiklem,pro obe kolaborujici strany.
It's a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what. The weird thing about telling someone they're dying is it tends to focus their priorities. You find out what matters to them. What they're willing to die for. What they're willing to lie for.
David Shore, House M.D., Three Stories, 2004

239520

Příspěvků: 16

11.03. 14:02  Al-Kájda
11.03. 14:44 jean.laroux  Zajímavá analýza
11.03. 15:41 MoUdrostrak  RE: Zajímavá analýza
11.03. 18:23 jean.laroux  RE: Zajímavá analýza
15.03. 05:15 MoUdrostrak  RE: Zajímavá analýza
12.03. 09:52 calimero  Podla mna
12.03. 17:48 ehm  RE: Podla mna
12.03. 19:32 valda  kdo je kdo
13.03. 00:25 Osel  RE: kdo je kdo
14.03. 12:03 valda  RE: kdo je kdo
13.03. 00:38 calimero  RE: kdo je kdo
14.03. 20:12 valda  RE: kdo je kdo
15.03. 10:16  RE: kdo je kdo
15.03. 18:48 valda  RE: kdo je kdo
14.03. 04:51 Robert Nohejl  Cely svet je v pohybu,ctenari Zvedavce urcite budou souhlasit,ze to neni k nasemu dobru.
15.03. 02:28 Robert Nohejl  RE: Cely svet je v pohybu,ctenari Zvedavce urcite budou souhlasit,ze to neni k nasemu dobru.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 75 čtenářů částkou 17 554 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 1

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 2

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,60 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,39 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,77 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,25 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 744,27 Kč
1 unce stříbra
545,24 Kč
Bitcoin
785 416,52 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 613