Diskuze k článku

Mohou psi plakat bolestí?

Příspěvků 38

28.11.2002 1:56

Mohou psi plakat bolestí?

Aja 24.?.?.?

...ja a moje kocka jsme se rozhodly,ze tohle cist nebudeme.Ne proto,ze kdyz zavreme oci,ze ten horor prestane existovat,ale proto,ze neni v nasich silach na tom neco zmenit.Nebo je?[pláč]

6214

26.2.2010 23:04

RE: Mohou psi plakat bolestí?

zdenek14 62.?.?.?

Reakce na 6214

Jde změnit vše, podobné jde dokonce zrušit na vždy. Ale pokud jsi budeme myslet, že tohle nejde změnit, nikdy se to nezmění. Je toho spousty, co můžeme pro ukončení tohoto dělat. Nejjednodušší je nekupovat alespoň kosmetické výrobky a čistící produkty pro domácnost otestované na zvířatech (viz. www.netestovanonazviratech.cz) a omezit spotřebu farmaceutik na minimum. To jest nebrát ibuprofen pokaždé když trochu zabolí hlava, aj. Můžeme také přispívat svým hlasem k politickému lobby, například zmíněné Britské Unii za zrušení vivisekce nebo Evropské koalice za ukončení pokusů na zvířatech, atd. Hlavně, ale nevěsit hlavu a myslet si, že to co se děje za zdmi laboratoří se nedá ovlivnit zvenčí, byť jsem laik. [smích]

30616

28.11.2002 2:29

Mohou psi plakat bolestí?

matej 130.?.?.?


Antonín Kohout -
"Výslechy vězňů byly vyšetřovateli StB ve vyšetřovací vazbě nejčastěji prováděny v nočních hodinách. Sotva se vězeň vrátil z takového několikahodinového nočního výslechu, přirozeně okamžitě usnul vyčerpáním. Následovalo probuzení a další maratón denních výslechů. Za špatnou "spolupráci" vyšetřovaného s vyšetřujícím nedostal vězeň i 3 dny jídlo. Běžná metoda vyšetřovatelů na zlomení vyšetřovaných byla neustále nutit do dřepů se zavázanýma očima, držet u zdi cigaretový papírek - v případě jeho spadnutí následovalo udeření do týla. Nejsurovější vyšetřovatelé, které jsem zde poznal, byli Holub, Višinka a Grebeníček, otec dnesniho predsedy Komunisticke strany."

Hradišťská věznice v padesátých letech

V padesátých letech, v době procesů inscenovaných komunistickou mocí po únorovém převratu v r. 1948 se stala hradišťská věznice místem utrpení stovek lidí z řad politické opozice i lidí zcela nevinných. Do věznice, přináležející budově krajského soudu, byli přiváženi zatčení, zde byli trýzněni a vyslýcháni způsobem, který si v ničem nezadal s vyšetřovacími metodami gestapa. Dosvědčují to řady těch, kteří touto hrůzou prošly.
Hierarchii "vládců" věznice tvořili velitelé, jimž podléhal útvar SVS (Státní vězeňská stráž), který hlídal celý prostor vězení a nejednou ze svých stanovišť střelbou likvidoval mnohdy zinscenované útěky vězňů. Na stejnokrojích nosili příslušníci SVS fialové výložky, pohybovali se na chodbách a nepřetržitě kontrolovali dění na celách. Své místo v prostorách věznice však měly i složky SNB, které zajišťovaly eskorty vězňů k různým výslechům a další činnost.
Největšími pány nad životem a smrtí ve vyšetřovací vazbě byli příslušníci krajského velitelství Státní bezpečnosti Gottwaldov, kteří v 50.letech měli dočasně svou "expozituru" v budově krajského soudu v Uherském Hradišti.
Hlavním měřítkem pro přijetí do služeb těchto mocných ochránců rudé moci po únoru 1948 byla politická uvědomělost a věrnost ideálům KSČ. Kádry této složky se rekrutovaly z Lidových milicí, stranického aparátu a kádrováci nepohrdli ani příslušníky SNB, kteří sloužili za 1. republiky, "Protektorátu" a včas se "převrátili" v poválečném čase. Uplatnění zde našli i ti, kteří byli předválečně vyškoleni v Sovětském svazu u NKVD, a stovky dalších hochštaplerů. Byli "hrdi", že je strana učila vést třídní boj, a své poslání spatřovali v likvidaci čestných a statečných vlastenců, kteří nesouhlasili s poúnorovým vývojem. Drtivá většina jich byla nekvalifikovaná, bez životních zkušeností ve věku mezi 20 - 30 lety, podléhající různým "přesvědčením" a nekritickému fanatismu. Před zařazením do funkcí prošli mnohdy sotva měsíčním školením, které nemohlo zvýšit jejich vzdělanost, neboť převážná většina nastávajících vyšetřovatelů měla v mnoha případech základní vzdělání.
Kdo byli ti, kteří v Uherském Hradišti prováděli výslechy a nelidsky týrali vězně? I když lidská paměť může mít své mezery, přesto stovky žijících, zde vyšetřovaných, potvrzují že do jejich vzpomínek jako sadisté mající radost nad utrpením vězňů se nejvíce zapsali : Antonín Višinka, AKráceno (Editor)

6216

29.11.2002 4:18

RE: Mohou psi plakat bolestí?

Aja 24.?.?.?

Reakce na 6216

Mateji,myslite si,ze o tyrani zvirat je zbytecne psat a mluvit,dokud se neodstrani tyrani lidi "lidmi"?
Jestli je vase odpoved ANO,nemaji zvirata zadnou sanci.

6243

29.11.2002 5:46

RE: Mohou psi plakat bolestí?

matej 209.?.?.?

Reakce na 6243

Pani Ajo,
samozrejme ze ne. Verejnost vi velice malo o tom co se deje
v laboratorich. Ja jsem byl rad, ze pan Stwora tento clanek
napsal. Byl jsem taky rad, ze pripsal i komentar o psech, ze
jsou pro ne cokolada a cokoladove pripravky toxicke. Vim, ze
dobra polovina majitelu psu to nevi. Zaroven taky vim, jake
jsou nyni (prave informovanim verejnosti) prisne predpisy pro
vsechny laboratorni experimenty na zviratech zde v Kanade.
Malem 90 % pokusu se nyni dela in vitro. Ani jeden pokus in vivo
se nesmi provest bez veterinarniho dozoru.
Dnes by pokusy na psech provadene Bantigegen a Besten v Toronte
pro objeveni insulinu a jeho pouziti pro lecbu diabetu proste neprosly. Nyni, ktera koliv laborator ( v KANADE ) by nenechala zit psa bez pankreasu, by byla proste zavrena na sedum zamku.
Nyni mohou do laboratore prijit na na nastevu, ba i neohlasenou lide z organizaci pro ochranu zvirat. Takova je situace v Kanade.
Nevim jake je to presne u sousedu na jihu. Ale asi podobne.

Na druhe strane, kdyz si prectete nedelni Globe and Mail, tak je
tam clanek o veznicich v Iraku. Tam je nyni 50.000 tisic poli-
tickych veznu. Denne se tam popravuje az 10 lidi a stejny pocet
denne tam pribyva. Ani jeden vezen tam neni co by neprosel nelidskym mucenim. V pripade napadeni Iraku budou vsichni vezni
usmrceni toxickym plynem, aby se nepridali na stranu nepratelskou
Saddamovi, ci aby pozdeji nemohli vypovidat proti nemu, kdyby byl
zajat krveziznivym Bushem a jeho "lezdoprdelci".
A tu stranku o ceskych veznicich jsem tam pridal na pamatku vsech
svych krajanu z Moravskeho Slovacka. Z mnoha jsem se setkal pozde-
ji. To co me vypraveli na to ja nikdy nemohu zapomenout. A pana
Grebenicka jsem videl na vlastni oci v roce 1992 jak se prochazel
s cagankem na slunicku na Marianskem namesti v Uherskem Hradisti. Usmival se, kazdeho slusne zdravil a zdal se me ze je nejspoko -jenejsim clovekem z celeho mesta.


6245

30.11.2002 1:25

RE: Mohou psi plakat bolestí?

Aja 24.?.?.?

Reakce na 6245


>A tu stranku o ceskych veznicich jsem tam pridal na pamatku
>vsech

>svych krajanu z Moravskeho Slovacka. Z mnoha jsem se setkal
>pozde-

>ji. To co me vypraveli na to ja nikdy nemohu zapomenout. A pana
>Grebenicka jsem videl na vlastni oci v roce 1992 jak se
>prochazel

>s cagankem na slunicku na Marianskem namesti v Uherskem Hradisti.
>Usmival se, kazdeho slusne zdravil a zdal se me ze je nejspoko
>-jenejsim clovekem z celeho mesta.

Chapu,Mateji,uz proto,ze tahle bolsevicka masina semlela i par mych pribuznych.

6262

28.11.2002 2:43

Mohou psi plakat bolestí?

matej 130.?.?.?http://www.hawaii.cz/komunismus/text.htm

na teto strance najdete neco podobneho, co se delo ne v laboratori
se psama , ale s lidima v Uhersko Hradiske veznici

6217

28.11.2002 10:27

Mohou psi plakat bolestí?

Jan Rys vts (zavináč) email (tečka) cz 193.?.?.?

Ten clanek je urcite strasny a musim rict, ze tech konkretnich v clanku popsanych zvirat je me uprimne lito a nesouhlasim s tim co se delo!
Ale, na druhou stranu musim rozhodne rict, ze PLNE podporuji pokusy na zviratech protoze to je nejlepsi v mnoha pripadech jedina cesta jak otestovat leky, postupy, atd. ktere moho zahranit lidske zivoty.
Zaver mojeho prispevku tedy je pokusy se psi tesujicimi viagru jsou otresne, ale je potreba testovani na zviratech.
P.S. pro ty kdo me narknou z bezcitnosti bych rad rekl, ze i ja mam doma manzelku, dite, psa, kocku.
howg

6222

28.11.2002 17:32

RE: Mohou psi plakat bolestí?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 6222

>Ale, na druhou stranu musim rozhodne rict, ze PLNE podporuji
>pokusy na zviratech protoze to je nejlepsi v mnoha pripadech
>jedina cesta jak otestovat leky, postupy, atd. ktere moho
>zahranit lidske zivoty.

Obávám se, že se mýlíte. Ty testy (všechny testy na zvířatech) mají nulovou vypovídající hodnotu; dokazují jen jedno: jak zvíře reaguje na tu kterou látku. To ale zdaleka neznamená, že člověk na ni reaguje stejně.

Existují stovky látek, na které člověk reaguje jinak, než zvíře. Např. penicilin je pro morčata smrtelně jedovatý. Nebo inzulín - způsobuje deformace u králíků a myší.Na druhé straně např arzenik nevadí ovcím, strychnin zase nevadí morčatům. Psi mají přibližně 20x menší citlivost na drogy, než lidé. A přece obyčejná čokoláda je pro ně smrtelně jedovatá - 164g hořké čokolády otráví 20kg psa.

Někdy se sice výsledky testů na zvířatech kryjí s výsledky u lidí, ale nikdo nikdy neví, kdy se budou krýt a nakolik. V každém případě je nutno vždy testovat na člověku.

Testy na zvířatech se dají přirovnat k tomu, jako byste testoval bezpečnost automobilů pomocí testů lodí. Některé závěry budou obecně platné (i loď i automobil se při nárazu deformují), ale na základě testů lodí nelze usuzovat na bezpečnost toho kterého automobilu. Z toho vyplývá, že testy lodí jsou úplně a naprosto zbytečné. A totéž platí o testech na zvířatech. Ty jsou navíc nevyslovně kruté a zvířata při nich strašlivě trpí.

Přečtěte si o tom tady ve Zvědavci druhý článek na podobné téma Musí to být http://www.zvedavec.org/zvirataSQL.php?clanek_id=140.

6230

29.11.2002 10:11

RE: Mohou psi plakat bolestí?

Jan Rys vts (zavináč) email (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 6230

Pane Stwora Vami uvedene informace jsou pro me nove a budu si je muset overit(ve smyslu rceni duveruj, ale ...).
Nicmene, ale budete souhlasit s tim, ze napr. vyzkum rakoviny na prasatech je v poradku protoze ac se to nezda prase je nam velice geneticky podobne.

6247

29.11.2002 16:56

RE: Mohou psi plakat bolestí?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 6247

>Vami uvedene informace jsou pro me nove a budu si je
>muset overit(ve smyslu rceni duveruj, ale ...).

Jistě. Tady je například odkaz k té jedovatosti čokolády u psů: http://www.supervet.co.uk/dog/chocolate.html.

>Nicmene, ale budete souhlasit s tim, ze napr. vyzkum rakoviny na
>prasatech je v poradku protoze ac se to nezda prase je nam velice
>geneticky podobne.

Podobné neznamená nic. Výsledky dávají jen velmi rámcový obraz. Všechno se musí znovu testovat na lidech, přičemž platí, že jedině tyto testy jsou průkazné.

Firmy provádějí testy na zvířatech z čirého alibismu. Snaží se o argument v případě mnohamilionových soudních sporů, kdy jsou žalovány, že jejich lék někomu ublížil. Pak totiž mohou říct, že udělali opravdu všechno pro bezpečnost léku. Má to čistě psychologický efekt na lidi, kteří tomu nerozumí (=porotu). Po vědecké stránce jsou testy na zvířatech neprůkazné a zbytečné.

6251

28.11.2002 11:08

Mohou psi plakat bolestí?

Milan Šumpík milan (tečka) sumpik (zavináč) quick (tečka) cz 194.?.?.?

Vážení pánové,
říká se,že člověk se chová jako zvíře.Ne,žádné zvíře se nechová jako člověk,jen člověk je zmetek vývoje,znevažující dary,které mu byly dány shůry.Zato nadutosti má člověk na rozdávání,neskrývá však
za svojí nadutostí svoji omezenost?

6223

28.11.2002 11:57

Mohou psi plakat bolestí?

QiriX QiriX (zavináč) centrum (tečka) cz 147.?.?.?

Ten citá od Gándhího je zajímavý, ale slyšel jsem i trochu upravený: Velikost národa, jeho morální výše může být posuzována podle toho, jak nakládá se svými vězni.
Ale ono je to vlastně o tom samém, ne?
S pozdravem
QiriX

6224

28.11.2002 14:01

Mohou psi plakat bolestí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Behem valky v Alziru pouzivali francouzke jednotky metody mnohem krutejsi pri vyslesich zajatych "teroristu" (elektricke soky, elektrody do penisu, ...) Vyslechy trvaly vic nez 2 hodiny...
(Dle dokumentu "Age of Terror" na Discovery Channel)

6228

28.11.2002 19:28

Mohou psi plakat bolestí?

R. 68.?.?.?

Zaprve je potreba, aby se tyto clanky otiskly a o techto problemech psalo, protoze tudy vede cesta k naprave. Pokud se mi toto nelibi tak proste Viagru nekoupim stejne jako zadny produkt one firmy, urcite pri dnesnim stavu Farmacie najdu jiny produkt, jine firmy, ktera nedela tyto drasticke pokusy a mozna daleko kvalitnejsi a levnejsi. Myslim, ze se opravdu vsichni musime zamyslet nad nasi planetou, vzdyt tu jsou nase deti a co jim po nas jednou zbyde. Lesy zplundrovane (Nemci za valky za kazdy vykaceny strom jeden zasadili a dnes?), voda - jen v prubehu nekolika tydnu se potopili 3!!! tanktery(zdroj BBC).Kolik existuje dneska cistych studanek ze kterych se muzeme primo napit? Potrebujeme opravdu ty straslive jaderne elekrarny s jejich odpadem, ktery neni kam bezpecne ulozit? Nebude stacit, kdyz se doma nebude plytvat se svicenim, topenim atd...Potrebuji jist delfini maso, velrybi maso, potrebujeme jist vubec takove mnozstvi masa? Vy co stale pisete, ze lidi se muci, zabiji atd...Jenze clovek je sam zodpovedny za sve chovani, muze se rozhodnout jestli vezme pusku a pujde strilet do druhych. Kdezto zvire, planeta, deti jsou bezmocne. Nejsem zadny blaznivy ekolog,jenom se snazime neco pro tu prirodu delat, vim, ze toho neni mnoho - tridime odpad, neplytvame energii, auto mame, ale pravidelne chodime na spaliny atd...Navic mame 2 mesicniho synecka pro ktereho bych chtela, aby tu neco pekneho zustalo, aby neznal kytky, stromy jenom z TV. Jeste zaver tyhle problemy me osobne zajimaji daleko vice nez vecne politicke sarvatky...Mozna to zni vsechno trosku kantorsky vim, ze vsichni lide nejsou jen dute hlavy...

6236

29.11.2002 10:19

RE: Mohou psi plakat bolestí?

Jan Rys vts (zavináč) email (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 6236

S podstatnou casti Vaseho nazoru se da souhlasit, ale veta :

Potrebujeme opravdu ty straslive jaderne elekrarny s jejich odpadem, ktery neni kam bezpecne ulozit?

to je vtip ne?Znate jiny cistci zdroj energie, ktery by byl schopen pokryt obrovskou spotrebu? (samozrejme se da diskutovat o tom jestli jsme jako lidstvo schopni zredukovat mnozstvi spotrebovavane energie)
Jestlize patrite mezi vyrazne odpurce jaderne energetiky doporucuji Vam navstivit Most a pokracovat pres Chomutov do Sokolova a pak zajed do Temelina a Dukovan a i netrenovane oko uvidi OBROVSKY rozdil.

6248

30.11.2002 1:58

RE: Mohou psi plakat bolestí?

R. 68.?.?.?

Reakce na 6248

Doporucuji Vam zajezd smer Cernobyl a zkusit si tam vypestovat brambory...

6265

30.11.2002 20:49

RE: Mohou psi plakat bolestí?

Jan Rys vts (zavináč) email (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 6265

Ach ano Cernobyl ........ zkuste na to jit logicky a ne emotivne.Cernobil byl NASTESTI jen jeden.Jadernych elektraren funguji stovky.Opravdu vazna nehoda jen jedna.Neni to straseni Cernobylem tak nejak mimo ? A navic uvedomte si dobu kdy se nehoda stala a obrovsky BORDEL, v zemi kde zitra znamena atd. ... .Pokud jsem spravne informovan (opravte me) systemy jako ten Cernobylsky uz nikde nefunguji pripadne funguji ze zdokonalenou ochranou.
howg

6287

30.11.2002 2:35

RE: Mohou psi plakat bolestí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 68.?.?.?

Reakce na 6248

Na strance www.greenpeace.cz je clanek o Jadernem skandalu v Japonsku, jde o falsovani inspekcnich zprav o prasklinach na reaktorech apod. Jadernemu prumyslu se asi neda duverovat, pravdu se vetsinou dozvime az se neco prihodi.Rozhodne se mi nelibi krajina kolem Mostu a Chebu, ale jak mi chcete dokazat, ze Temelin, Dukovany jsou opravdu bezpecne? Reseni bohuzel nemam, ale mam radeji vodni, vetrne, solarni energie apod...

6269

1.12.2002 19:23

RE: Mohou psi plakat bolestí?

Jan Rys vts (zavináč) email (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 6269

Bohuzel takhle nejde tu diskuzi stavet.I ja mam radsi vodni vetrne nebo solarni elektrarny a uprimne asi bych se nechal snadno presvedcit o ne uplne fer kontrolach v JE. Problem je, ze jina cistci energie schopna pokryt soucasnou spotrebu neni a to je to smutne .......

6321

29.11.2002 17:44

Mohou psi plakat bolestí?

Dan danielzyka (zavináč) seznam (tečka) cz 207.?.?.?

Chtel bych se pana Stwory zeptat jak prisel na to, ze psu bylo nejmene sto a ze byli rozdeleni do skupin po deviti.
Dan

6252

29.11.2002 19:03

Devět psů a ne devět skupin

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 6252

Nevím, jak se to stalo, ale špatně jsem si to přeložil. V odkazu, který uvádím za článkem, se doslova píše: "The night before the experiments were carried out, the nine beagles were kept in cages and not fed." Nikde jinde jsem nenašel zmínku o počtu použitých zvířat.

Takže devět psů a ne devět skupin. Vím, že takové přehmaty snížuji důvěryhodnost článku. V textu jsem to už opravil. Omlouvám se.

6255

30.11.2002 6:58

Mohou psi plakat bolestí?

Viliam Jaroš 195.?.?.?

Nedočítal som to, je mi na vracanie. Ja už som ďalej a viem, že zvieratá majú dušu. Je mi smutno z ľudí, ktorí podporujú testy na zvieratách. Aj tak skončia. Kto tvrdí, že sa vývoj nedá zastaviť a človek musí prežiť, tak nevie o čom je je reč. Človek neprežije...
Viagra je liek, ktorý používajú muži, ktorí nikdy nezažili lásku, len ju predstierajú. Ja problémy s potenciou nemám a viem prečo.

6275

1.12.2002 21:44

Viagra je liek, ktorý používajú muži, ktorí nikdy

Dan danielzyka (zavináč) seznam (tečka) cz 207.?.?.?

Reakce na 6275

"Viagra je liek, ktorý používajú muži, ktorí nikdy nezažili lásku, len ju predstierajú. Ja problémy s potenciou nemám a viem prečo."

Pane Jaros, to nemuzete myslet vazne. Muzete mi rici proc?
Dan

P.S. Lasku jsem zazil a to ne jednou a presto jsem byl okolnostmi vice mene donucen Viagru vyzkouset, lec prave pro sve vedlejsi ucinky je pro me temer neprijatelna, a tak jsem holt se svou posramocenou sexualitou opet ostrouhal kolecka.

6326

2.12.2002 6:09

RE: Viagra je liek, ktorý používajú muži, ktorí nikdy

Viliam Jaroš 195.?.?.?

Reakce na 6326

Takže ste ma utvrdil v tom, že ste lásku nezažil. Ak sa mi ozvete na moju adresu, tak vám veľmi veľa vecí viem aj vysvetliť. Nechcem na verejnosti pretriasať môj sexuálny život. No môžem vás ubezpečiť, že som už niekoľkým ľuďom pomohol svojimi radami. Je to veľmi jednoduché, len sa tomu nesmiete brániť a nájsť si konečne tú pravú. Ľudia majú predsudky a najmä strach, plniť si svoje sny.

6342

30.11.2002 12:38

Než začneme plakat.

Martin Stehlík 147.?.?.?

Je přirozenou lidskou vlastností složité problémy redukovat na jednoduché. Příkladem této skutečnosti je i otázka pokusů na zvířatech. Schopnost o těchto věcech uvažovat bývá často snížena faktem, že problém je vnímán emocionálně, nikoliv exaktně.

Je pravdou, že pokus na zvířatech může upozornit na škodlivost nějaké látky? Nebo je pravdou, že na nebezpečí poškození lidského zdraví upozornit nemůže? Jinými slovy, bude-li přípravek vyzkoušen na zvířeti s pozitivním výsledkem - člověku s větší pravděpodobností neublíží? Pokud je to pravda, o kolik je tato pravděpodobnost vyšší? Jakou cenu má život zvířete s porovnáním života člověka?

Vyzkoušet na svém vlastním těle neškodnost nějaké látky může dobrovolně a s vědomím všech možných negativních dopadů pouze člověk. Je to ale pravda? Jaká je míra dobrovolného a svobodného rozhodnutí, pokud je podstoupení tohoto testu odměněno (nejčastěji finančně)? Jinými slovy, je možné považovat souhlas k testu za dobrovolný a svobodný, pokud pro testovaného člověka představuje honorář 500 US dolarů bohatství a dobro pro něj a jeho nejbližší?

Je třeba hledat odpovědi na takovéto etické a filosofické otázky dříve, než se vyjádříme k otázce pokusům na zvířatech.

6278

1.12.2002 21:54

Mohou psi plakat bolestí?

Dan danielzyka (zavináč) seznam (tečka) cz 207.?.?.?

Nekolik poznamek k clanku:

1) "Mohou psi plakat bolesti?"
Psi podrobeni tomu pokusu asi tezko, kdyz byli celou dobu pod narkozou. Jinak jsem si jist, ze ano.

2) "Jde o experiment na psech, ktery v roce 1998 provadela firma Pfizer ..."
Z jakeho primarniho zdroje se autor dozvedel, ze popisovany experiment byl provaden v roce 1998? Clanek vysel v cervenci roku 1998, byl prijat k publikaci v "The Journal of Urology" 16. unora 1998. Experiment mohl byt klidne proveden v roce 1997.

3) "Noc pred "experimentem" byli psi ponechani v klecich bez jidla. O 12 hodin pozdeji jim bylo podano bezne anestetikum, byli pevne prikurtovani k operacnimu stolu"
Veterinar pozadoval ponechat kocku me kamaradky pres noc bez jidla, pred tim nez kocka byla podrobena kastraci. Jinak nechtel zakrok provest. Pacienti v nemocnicich pred operaci s anestesii take neji. Predpokladam, ze pes, kocka i clovek vydrzi 12 hod nejist bez velke ujmy na zdravi. Pentobarbital (ktery pouzili) je bezne anestetikum, ktere presto ze je "bezne", ucinkuje velmi dobre i na lidech a mimochodem se pouziva (viz slovutny [smích] The Merck Index) ve veterinarstvi take k euthanasii.

4) "Cele telo psa se roztraslo."
To jsem tedy v originalnim clanku nenasel. Navic cely popis procedury co se psy experimentatori delali je nepresny a irelevantni, navic psi byli behem celeho experimentu pod narkozou. Doufam, ze nam autor priste detailne popise transplantaci srdce, jak ubohy hladovy pacient byl pevne prikurtovan, napichli do nej elektrody, nasadili masku a rozrizli ho a boze muj!!! vyndali mu srdce!!! A jak pri tom pacient trpel.

5) "Original puvodniho clanku se mi nepodarilo najit" + "Silenou krutosti techto experimentu nelze dokazat nic, krome faktu, ze vytrpenim muceni elektrickymi ranami muze polomrtvy pes dosahnout umele a nechtene erekce."

To je prave to. Mel jste ten original nejdriv precist a pak psat ten clanek. Clanek jsem nasel a jestli jsem ho dobre pochopil, autori pouzili ty psy k vytvoreni vhodneho modelu k vyhodnocovani vlivu sildenafilu na nektere zakladni fyziologicke hodnoty ("the measurement of intracavernosal pressure (ICP)..." / "... for the measurement of a wide range of other complementary hemodynamic parameters, such as blood pressure, heart rate, regional blood flow, and vascular resistance."[mrknutí jedním okem] a ke studiu mechanismu NO/cGMP metabolicke cesty erekce penisu a role sildenafilu v ni: "The mechanisms involved in penile erection are assessed in experiments using the nitric oxide synthase inhibitor N omega-nitro-L-arginine (L-NOArg). Finally, the effects of sildenafil were evaluated in this dog model of erectile function." / "By inhibiting cyclic guanosine monophosphate-specific phosphodiesterase type 5, sildenafil augments the neuronal mechanism responsible for penile erection. This mechanism explains the significant improvements reported in the rigidity and duration of erections seen in patients with erectile dysfunction who have been treated with oral sildenafil."

6327

1.12.2002 21:56

pokracovani prispevku v bode 5)

Dan danielzyka (zavináč) seznam (tečka) cz 207.?.?.?

Naskyta se otazka: Byl prinos toho experimentu skutecne zasadni? Bylo provedeni na zviratech nezbytne? Nebyla zde cesta jak dosahnout stejnych vysledku bez pouziti zvirat? Nebo to byla neochota a lenost?, popripade dalsi otazky: Kdo rekl, ze klinicke studie s dobrovolniky uz poskytly tyto informace? Jak je skutecne stary ten experiment? Kdo rekl, ze firma Pfizer smi (podle zakona) nejdrive pouzit dobrovolniky pro zkouseni dalsich perspektivnich latek s potencialnimi mensimi vedlejsimi ucinky eventuelne mensi ucinnou davkou?

Problem je s nekritickym prejimanim zprav uverejnenych na netu. Nelze si je jen overovat pouze opet skrz net, ale i pomoci originalnich dokumentu a pramenu. Na netu cituje kazdy kazdeho. Uprimne vam reknu, ze ja odpoved na ty otazky nevim, jsem jen chemik. Aby bylo mozno objektivneji na tyto otazky odpovedet, je treba hlubsiho studia, na ktery ovsem nemam pri svem pracovnim vytizeni cas.

6) Mluvci organizace Sarah Kiteova rekla: "Jsme sokovani, ze experimenty tohoto typu byly provadeny na beaglech. Tito psi byli zmrzaceni v grotesknim experimentu pro test leku, ktery neslouzi k zachrane lidskeho zivota. Testy byly navic provaděny pote, co Viagra uz prosla klinickymi testy na lidskych dobrovolnicich!"

Prvne: VYSVETLILA ta pani proc byl ten experiment groteskni?
Dale: Je mnoho leku a metod ktere neslouzi k ZACHRANE lidskeho zivota, pouze k zvysovani jeho kvality (a to i treba pozitivnim ovlivnovanim psychiky cloveka), napr. kontaktni cocky, metody plasticke chirurgie, antacida, antiemetika, hormonalni antikoncepce, nektera analgetika (Aspirin treba) aj. Vzdejme se jich! Nebo lepe, ty co neslouzi k zachrane zivota netestujme na zviratech vubec.
Nakonec: Vyse jsem psal muj nazor na to, proc byly ty testy provadeny. A ze Viagra uz prosla vsemi klinic. testy na dobrovolnicich tezko rici, kdyz pokus probihal pred 16. unorem 1998 (Viagra byla poprve schvalena FDA k uvedeni na trh 27. brezna 1998) a my nevime presne kdy, nehlede na to, ze i po testech na dobrovolnicich je dale v nekterych pripadech treba delat pokusy na zviratech.

7) "Pfizer proste a jednoduse zmrzacil tyto psy zbytecnym pokusem jen proto, ze nekoho dodatecne zajimalo, co se stane v urcitych naprosto nepravdepodobnych situacich."

Nejenze autor nenapsal proc byl pokus zbytecny (napr. formou: pokus byl zbytecny protoze podobny model uz byl popsan v casopise XY, a navic jej lze dobre simulovat in vitro, jak prokazali YZ v AB, atp.), ale navic predpoklada, ze synthesou a objevem ucinku sildenafilu proste vyzkum v teto oblasti mediciny zkoncil. Jakepak vylepsovani, hledani novych a lepsich leku, poznavani funkce organismu ...

8) "Testy Viagry probehly v roce 1998."
Uz podstatne drive. Podle: http://www.ch.ic.ac.uk/local/projects/p_hazel/+start.html , kde jsou uvedeny i dalsi odkazy podporujici verohodnost tohoto zdroje, "The clinical trial for sildenafil as a drug for ED (erectile disfunction) started in May 1994."

6329

1.12.2002 21:57

konec predchoziho prispevku

Dan danielzyka (zavináč) seznam (tečka) cz 207.?.?.?

9) "Dovedete si, predstavit testy s necim velkym, jako je napriklad nemecky ovcak?"
Delaly se pokusy s gorilami, simpanzy, prasaty.

Navic to neni zadna "THE TORMENT OF THE BEAGLES; WORLD EXCLUSIVE" exklusivni zalezitost [ viz: http://www.walk-wales.org.uk/vivibeagles.htm], protoze cely experiment je popsan v znamem medicinskem casopise a je dostupny v knihovnach (treba i formou meziknihovnich sluzeb). Mimochodem jsem nasel podobne experimenty od jinych autoru, nikoliv vsak se sildenafilem, a zda se, ze to nikoho nevzrusilo

Dan

6330

4.12.2002 9:29

Mohou psi plakat bolestí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Bohuzel nevím, jestli jsou psi fyziologicky uzpůsobení na to,aby plakali,ale jistě cítí bolest. Při hledání léků, které mohou zachránit život mi přijde používání zvířat ne příliš humání,ale velice potřebné a smysluplné. V tomto případě mi to však přijde absolutně zbytečné,a i když nejsem feministka, tak to vypadá krok chlapa, který si už nemohl vrznout...
Jo, a jen tak na závěr, když už chce pan Vladimír Stwora popisovat obrázky tak alespoň smysluplně!!! To, že je pod dvěma Labradorskými retrívri napsáno "16-18 měsíčni štěňata beaglů....",tak to je docela sek, a pan Stwora by se měl nad sebou velice zamyslet! Za prvé jako novinář,ale i jako milovník psů.Přeci jenom mezi beaglem a Labradorem je docela velký rozdíl!!!!

6407

4.12.2002 15:14

RE: Mohou psi plakat bolestí?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 6407

>Jo, a jen tak na závěr, když už chce pan Vladimír Stwora
>popisovat obrázky tak alespoň smysluplně!!! To, že je pod dvěma
>Labradorskými retrívri napsáno "16-18 měsíčni štěňata
>beaglů....",tak to je docela sek, a pan Stwora by se měl nad
>sebou velice zamyslet! Za prvé jako novinář,ale i jako milovník
>psů.Přeci jenom mezi beaglem a Labradorem je docela velký
>rozdíl!!!!

No, chytila jste mne na švestkách. Musím s pravdou ven. Já to fakt nepoznám. Vůbec rasám nerozumím, skoro mám potíže rozeznat vlčáka od jezevčíka. Já si totiž myslím, že to není až tak důležité. Mám rád všechna zvířata. Rasy si vymysleli lidé. Psi na to kašlou, stejně jako já. [smích]

P.S. OK, když říkáte, že to jsou retrívři, opravím to. Děkuji za upozornění.

6419

4.12.2002 20:16

RE: Mohou psi plakat bolestí?

Aja 24.?.?.?

Reakce na 6407

>Bohuzel nevím, jestli jsou psi fyziologicky uzpůsobení na to,aby
>plakali,ale jistě cítí bolest. Při hledání léků, které mohou
>zachránit život mi přijde používání zvířat ne příliš humání,ale
>velice potřebné a smysluplné. V tomto případě mi to však přijde
>absolutně zbytečné,a i když nejsem feministka, tak to vypadá krok
>chlapa, který si už nemohl vrznout...

>Jo, a jen tak na závěr, když už chce pan Vladimír Stwora
>popisovat obrázky tak alespoň smysluplně!!! To, že je pod dvěma
>Labradorskými retrívri napsáno "16-18 měsíčni štěňata
>beaglů....",tak to je docela sek, a pan Stwora by se měl nad
>sebou velice zamyslet! Za prvé jako novinář,ale i jako milovník
>psů.Přeci jenom mezi beaglem a Labradorem je docela velký
>rozdíl!!!!
..a ja ted budu off topic a navic potvora zakerna,jiste za to budu i pokarana,ale natolik mi to svrbi na jazyku,ze si nemohu pomoci.
Kdyz chcete pouzivat slovo,ktere je tusim ,oblibene slovo Vaclava Havla-SMYSLUPLNY,tak ho pouzivejte v kontextu,kam se hodi.Text pod fotografii ma byt presny,popisny(tedy to,co na fotce skutecne je),nikoliv smysluplny.
...ach,to se mi ulevilo(priznavam,ze mi "naduzivani"tohoto terminu jde znacne na nerv).
Jako odvetu zavadim slovo SMYSLUPRAZDNY.

6428

5.12.2002 8:46

RE: Mohou psi plakat bolestí?

milo admsoft (zavináč) atlas (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 6428

Jsem pro a hned ho začnu používat. Určitě se to zaběhne. [smích][smích]

6460

5.12.2002 15:50

RE: Mohou psi plakat bolestí?

Aja 66.?.?.?

Reakce na 6460

>Jsem pro a hned ho začnu používat. Určitě se to zaběhne. [smích][smích]

Jupiiiii!!!!Podari se nam vylepsit uroven rodneho jazyka(a zase jsem "mimo misticku".[smích]

6470

4.12.2002 14:26

Mohou psi plakat bolestí?

koko sqy (zavináč) centrum (tečka) cz 158.?.?.?

Ten článek je prostě nádherná ukázka vytváření umělých faktů na základě útržků informací. Bez toho, aby si autor pečlivě přečetl originál nemají informace v článku žádnou cenu. (..i když možná ho četl)

6415

3.3.2003 17:09

Mohou psi plakat bolestí?

Ladin elefant (zavináč) iol (tečka) cz 212.?.?.?

Mám dojem, že někteří přispěvatelé nejsou normální. Místo toho, aby se zamysleli nad podstatou článku, nad tím, že některé kosmetické firmy bohatnou na utrpení zvířat, kteří se nemohou bránit, tak hledají v článku technické nedostatky, či nějaké chybičky v překladech. Je jedno jestli v bolestech zahynulých 100 psů je rozděleno v 9 nebo ve dvou skupinách. Jde o to, že to vůbec státy trpí. Je jedno jestli se autor plete v rasách psů. Myslím si, že žijeme ve věku kdy je možno vše simulovat na počítači. I pokusy a není nutno trápit němé tváře. Nevěřím, že se ve děje humáním způsobem, právě naopak. Pro některé pseudovědce je zřejmě potěšením pozorovat reakce zvířete při plném vědomí, nebo pouze trochu omámeném. Není tomu tak dlouho co v TV byl dokument věnovan tomuto tématu. Jednalo se také o laboratoř, kde trápily Beagly. Otřesné záběry na pološílené psy. Ta společnost, která provozovala laboratoř dostala pouze pokutu. Je to k smíchu.

9337

28.11.2003 11:08

Mohou psi plakat bolestí?

Josef Paděra 195.?.?.?

Jasně, vo co go? Sem jednou mlátil psa bejsbolkou, a von měl úplně ve vočích slzy. No, tak sem ho přetát železnou tyčí přes ksicht a von upad. Tak sem do kopal do břicha, a von zhebnul. [chechtot]

22235

10.2.2006 1:10

Je mi z nás lidí vážně zle!

Sabrina Apolinatko (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Přiznávám se, že text jsem nečetla (ty fotky mluví za vše)! Lidi se dokážou chovat jako bezcitná (hovada)!Omlouvám se za ten výraz, ale slušně to snad ani napsat nejde! Nedokážu pochopit, kde se to v těch lidech bere, jak na takové zvěrstvo mohou mít žaludky. Kdybych potkala osobně jednoho s aktivistu na těhle pokusech a jakého koli týrání a mučení zvířat - jen u slov by jistě nezůstalo!Doufám, že se tito lidé, jednou budou smažit v pekle....Jednou, ale nestačí!Jsem ochotná se přidat do jakékoli organiz.která bojuje, proti tady těm .... Možná se nic nezmění, ale kdyby nás bylo více, i jeden psí či jiný zvířecí život stojí přece za záchranu! Pokud máte nějaký odkaz na ur.organizaci, dejte mi prosím vědět!Děkuji Sabrina

30495

Příspěvků: 38

28.11. 01:56 Aja  Mohou psi plakat bolestí?
26.02. 23:04 zdenek14  RE: Mohou psi plakat bolestí?
28.11. 02:29 matej  Mohou psi plakat bolestí?
29.11. 04:18 Aja  RE: Mohou psi plakat bolestí?
29.11. 05:46 matej  RE: Mohou psi plakat bolestí?
30.11. 01:25 Aja  RE: Mohou psi plakat bolestí?
28.11. 02:43 matej  Mohou psi plakat bolestí?
28.11. 10:27 Jan Rys  Mohou psi plakat bolestí?
28.11. 17:32 Vladimír Stwora  RE: Mohou psi plakat bolestí?
29.11. 10:11 Jan Rys  RE: Mohou psi plakat bolestí?
29.11. 16:56 Vladimír Stwora  RE: Mohou psi plakat bolestí?
28.11. 11:08 Milan Šumpík  Mohou psi plakat bolestí?
28.11. 11:57 QiriX  Mohou psi plakat bolestí?
28.11. 14:01  Mohou psi plakat bolestí?
28.11. 19:28 R.  Mohou psi plakat bolestí?
29.11. 10:19 Jan Rys  RE: Mohou psi plakat bolestí?
30.11. 01:58 R.  RE: Mohou psi plakat bolestí?
30.11. 20:49 Jan Rys  RE: Mohou psi plakat bolestí?
30.11. 02:35  RE: Mohou psi plakat bolestí?
01.12. 19:23 Jan Rys  RE: Mohou psi plakat bolestí?
29.11. 17:44 Dan  Mohou psi plakat bolestí?
29.11. 19:03 Vladimír Stwora  Devět psů a ne devět skupin
30.11. 06:58 Viliam Jaroš  Mohou psi plakat bolestí?
01.12. 21:44 Dan  Viagra je liek, ktorý používajú muži, ktorí nikdy
02.12. 06:09 Viliam Jaroš  RE: Viagra je liek, ktorý používajú muži, ktorí nikdy
30.11. 12:38 Martin Stehlík  Než začneme plakat.
01.12. 21:54 Dan  Mohou psi plakat bolestí?
01.12. 21:56 Dan  pokracovani prispevku v bode 5)
01.12. 21:57 Dan  konec predchoziho prispevku
04.12. 09:29  Mohou psi plakat bolestí?
04.12. 15:14 Vladimír Stwora  RE: Mohou psi plakat bolestí?
04.12. 20:16 Aja  RE: Mohou psi plakat bolestí?
05.12. 08:46 milo  RE: Mohou psi plakat bolestí?
05.12. 15:50 Aja  RE: Mohou psi plakat bolestí?
04.12. 14:26 koko  Mohou psi plakat bolestí?
03.03. 17:09 Ladin  Mohou psi plakat bolestí?
28.11. 11:08 Josef Paděra  Mohou psi plakat bolestí?
10.02. 01:10 Sabrina  Je mi z nás lidí vážně zle!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 0

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 858