Diskuze k článku

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

Příspěvků 82

22.2.2011 4:06

Je to dobre vystizene ,ale ,ne ze strany tech,co chteji vladnout.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Ale pamatujte si: Člověk bez cti ani není člověkem.Pamatovat si to muzem,ale,svet se neridi temito zasadami,zakony jsou jen pro chude ,ale ne pro elitu sveta, mluvme o cti,ale ta Elitu nezajima,ta cest nedela tucna bankovni konta, denne muzem videt na nasich TV obrazky-reportaze, kde zjistime,obycejny obcan neni na tV,ale darebaci vseho druhu jsou k videni,jak se jim ti ostatni pochlebuji a klaneji,dnesni svet je zalozen na materialismu,nebot moralka je mrtva a vsechna duchovnipovidani jsou znicena temi,jez je hlasali, ukazka Vatikanu a vsech ostatnich vericich v tom galimatiasi vsemoznych nabozenskych vyznanich nakonec konci,co by celosvetove podvody, jez slouzili jen k oblbovani druhych,ospravedlneni valek,vrazd,kradeze majetku a ostatniho.Lide bez moralky,ale s kapsama plnych penez jsou voleni do nejzotpovednejsich mist lidstva a do nejvyssich organu a svet podle toho vypada.Svet obycejnych lidi zijicich v ilusi sparvedlnosti do te doby,dokud sami nestanou pred soudcem a zjistili svuj zivotni omyl,kterym ucili i sve deti.
We need to bring to our attention here the words of former US President Dwight Eisenhower in his farewell speech to the US Congress. He said: "Remember that every dollar you spend on weapons and war is a theft from the hungry and the poor." This World War II US General knew very well that every war is barbaric, that in a war everyone is a loser and no one a winner. He also warned about the weapons industrial complex that for profit the lethal product of this industry may go completely out of control. This would be a great catastrophe for it would hasten the road to Armageddon.
Eisenhover, jez dava priklad,se svou chytrosti se nevidi v zrcadle dejin,kdyz nechal miliony nemeckych vojaku pomrit hladem,kdyz mesta Evropy byly bombardovany kobercovymi nalety, to je prakticky priklad od castecne iluse a prosazovani sve vlastni osobnosti,jak je chytry a znaly veci,tim ,zije uplne stejne dnesni svet.Takze,kdyz se poctive zamyslime,jak zijeme,jaky je nas okolni svet a co ceka nase deti a vnuky,co pristi generace prevezme.Nicimeli prirodu,tak,ta nam to vraci,nicime-li lidskou civilisaci, charakter lidi,oblbujeme mladez,uzivame doktoru a leciv k ovladani lidi,tak,co muzem ocekavat,do jiste miry Eisenhauer dobre vedel o cem mluvi,nebot byl sam jeden z mnoha svetovych gansteru, ten si urcite nekladl tyto otazky,co mame naporadu v tomto clanku,jako i mnoho jinych jeho typu.Dnesni moderni valky produkuji pristi lidsvo tohoto typu,jak utocnika,tak,obet,zde neni vitez.
Vložený obrázek
Destrukce lidstva ve vsech moznych podobach zapocala po destrukci moralky.Stacilo by tak malo: Nedelej druhym lidem to,co sam nemas rad!
Cirkev si vyvolila byt hlasatelem "bozich zakonu",ale sama se jimi neridila,kazdy verici vidi, v jeho typu viry,nevericiho,jako sveho nepritele,svet dokazal,ze pokud se zivis pocitovou praci,tak,zcela jasne nemuzes patrit ke smetance spolecnosti!

238424

22.2.2011 7:37

RE: Je to dobre vystizene ,ale ,ne ze strany tech,co chteji vladnout.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 238424

Pane, tim prispevkem umocnenym fotkou jste vyhmatnul podstatu daneho tematu - nemoc tohoto sveta. Ano, bohuzel, vsechno je tak (v prdeli), jak jste popsal. Vzdavam vam hold, vystizneji bych to nedokazal, ale slzy pri tom potlacit nedokazi.
A uz to lepsi nebude, protoze ta nemoc je nevylecitelna. Myslim, ze nevyhnutelna zahuba je spravedlivejsim resenim, nez pokracovani jen v castecne ozdravenem klimatu.

238429

22.2.2011 12:07

RE: Je to dobre vystizene ,ale ,ne ze strany tech,co chteji vladnout.

abc 188.?.?.?

Reakce na 238429

Myslím, že ste obaja príliš pesimistickí. Veď po celej zemi existujú ľudia ktorí sa riadia kráľovským zákonom lásky " Čo chceš aby robili tebe, rob takisto druhým", oproti tomu negativistickému a egoistickému "Čo nechceš aby iní robili tebe, nerob ani ty im". Je to diametrálny rozdiel v chápani a uplatňovaní ľudských práv a slobôd, že? Asi ako "nebe a dudy"...

Takisto sú tu ľudia, ktorý to majú jasné, ako sa uplatňuje prvé a druhé Božie prikázanie, na ktorých je postavený celý Boží zákon, proroci a zmluvy. "Miluj svojho Boha z celého svojho srdca, z celej svojej duše , celej svojej mysle a celej svojej sily a blížneho ako seba." Takto uplatňované Božie zákony, nemôžu viesť k takej deformácii správania ako opisuje článok a ku ktorému nás nútia "satanské elity".

Takistu sú tu ľudia, ktorí plne chápu čo obnáša láska k žene "eros", rodine "storge", priateľom "fília" a Bohu "agápe". Tak v čom je problém? Problém je len v tom, že ľudia hoci vedia čo majú robiť, to nerobia. Koho je to potom chyba? Okultných Elít, alebo je to naša vlastná chyba, lebo s podriaďujeme ich zvrhlému spôsobu života?

Ako to Boh nakoniec vyrieši? Dá stopku tým, ktorí sa nepolepšia, zakiaľ majú nato čas. Dáva im celosvetovú výstrahu. V prvom rade okultným elitám a takisto všetkým, ktorí sa i m p o d r i a ď u j ú. Keď dozreje čas nato aby zakročil, umožní žiť ďalej len tým, ktorí si vážia nielen svoju dostojnosť, ale aj dôstojnosť iných, ctia si svoju česť ale aj česť iných, presne podľa Božích noriem hore uvedených.

238439

22.2.2011 5:36

To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

MoUdrostrak 88.?.?.?

My, bila (slovanska/keltska/anglo-saSSka/zidovska) "rasa" jsme na nyni nami obyvanem uzemi vyvradili Markomany a Kvady (Indiany, Palestince, Aboriginy-at si kazdy dosadi to "sve"[mrknutí jedním okem].

Tzn. (v lepsim pripade) jsme asimilovali puvodni obyvatele. Pokud nas chce nekdo "nahradit" (asimilovat), kvicime, ze je to utok proti bile rase (nebo antisemitismus a antisionismus v horsim pripade).

Pritom je jasne, ze egoismus, rasismus a sebeklam je prave onou cestou do pekel. Misto toho, aby immigrant chtel byt Cechem (Slovakem, Britem, Francouzem, Nemcem, Emericanem, USraelcem...) opovrhuje nami (a nasi "skvelou" civilisaci) po nekolika letech otroceni natolik, ze ji citi patrebu rozlozit a pozmenit/nahradit. Natolik jsme mu podali vstricnou ruku [vyplazený jazyk]

Na druhou stranu je statisice prikladu "belochu", kteri se (nejen na stari) stehuji k "cernym a zlutym hubam", protoze se tam citi spokojeneji. A jsou prijimani s respektem ke svym potrebam, "jinakosti" a "teritorialni negramotnosti". Po vecerech tam klabosi s mistnimi nebo przni 10 lete holky a kluky (v horsim pripade).

To, jestli budeme asimilovani nebo budeme naopak asimilovat, tkvi v nasi integrite a ne podlosti, egoismu a sebeklamu.

238426

22.2.2011 10:06

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

Elvis12 69.?.?.?

Reakce na 238426

Píšete: "To, jestli budeme asimilovani nebo budeme naopak asimilovat, tkví v nasi integrite a ne podlosti, egoismu a sebeklamu". Na tom vůbec nezáleží. Musíte si uvědomit, že multikturalismus je program, který byl vymyšlen na likvidaci bílé rasy. Proto se také propaguje homosexualita a atheismus. Záleží jen a jen na našich politicích jsetli přežijeme. Zatím se podporuje jen natalita nepřizpůsobivých a nás nechají vymírat. Nyní se něco změnilo, politici vyhlásili, že se multikulturalismus nevydařil. Asi si světové elity uvědomily, že bílá rasa je přece jen přijatelnější, než hordy rychle se množících muslimů, kteří mají ve svém náboženství uzákoněnu nenávist k Židům.

238436

25.2.2011 21:12

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

Jeyvmila jeyvr (zavináč) yahoo (tečka) ca 64.?.?.?

Reakce na 238436

Tleskam Vam a Vasemu nazoru !!!
Jen doufejme, ze neni prilis pozde !!!
drzte se Vy i Vase rodina J.

238620

22.2.2011 14:58

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 238426

A Markomani či Kvádové byli radou starších donuceni pod pohrůžkou perzekucí, aby nám (Slovanům) nosili část ulovené zvěře a aby nám poskytovali část úrody sklizené z jejich polí. Taky samozřejmě takto jednali, neboť kdyby ne, tak by jim římské legie humanitárně vypálily vesnice.

Vy jste fakt myslitel, když srovnáváte nesrovnatelné.

238444

22.2.2011 17:19

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

Mareš 217.?.?.?

Reakce na 238426

Imigrant sem nepřišel, aby byl Čechem. Imigrant sem přišel proto, že tu z každé zdi čouhá elektrická zásuvka a vodovodní kohoutek, k nejbližšímu doktorovi to není dva dny jízdy na velbloudovi a měsíční sociální dávky odpovídají ročnímu platu u něj doma. Jinými slovy - imigrant sem přišel parazitovat na tom, co tady naši předkové vybudovali PRO NÁS. Každý ať si tento fakt přebere po svém a vyvodí z něj důsledky. [vyplazený jazyk]

238452

22.2.2011 18:07

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 238452

Na letistni kontrole v Brne se pta urednik Araba. ,,Name? A: Tarik Abdul al Mirzani. Q: SEX? A: Three times a week... Q: Oh no, I tough male female? A: Yes male, female, sometimes sheep or camel. Q: Oh dear! A: No dear, they run to fast........ [chechtot]

238456

23.2.2011 13:25

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

Efs Mechobrosthenes 213.?.?.?

Reakce na 238456

Až na to, že v poslední větě patří deer místo dear. S dear to nedává smysl.

238506

27.2.2011 0:24

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 238506

Sorry , chybicka se nekdy vloudi.

238694

22.2.2011 19:08

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 238426

Ohnivě napsané, jen škoda, že současné vědecké objevy a poznatky v genetice říkají, aspoň co se Markomanů a ostatních evropských kmenů týká něco zásadně jiného. A tak to vypadá že buď zavrhneme genetiku jako pavědu a zachráníme renomé klasické "historie" včetně keců o vybití Markomanů,nebo budeme brzo přepisovat evropské dějiny a renomované historiky včetně římských pošleme na smetiště. (Mezi námi nedovedu si představit, že by kmenový svaz k němuž Markomani patřili a který zle zacvičil se Římem, vrcholem evropské civilizace podlehl nějakým přišlým nýmandům)

238461

22.2.2011 23:13

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

hc 90.?.?.?

Reakce na 238461

>Římem, vrcholem evropské civilizace

Snad jsem to špatně pochopil, ale pochopil jsem to tak, že Řím byl vrcholem evropské civilizace. To snad ne, proboha. Nemluvě o tom, že Řím překonali náckové.

238471

23.2.2011 12:59

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

l.leimas 93.?.?.?

Reakce na 238471

No asi znáš z roku cca 300 n.l. nějakou další evropskou říši na úrovni Říma, tak pověz co mi uteklo, ale neříkej nácky to bys mne nepotěšil, ti se objevili asi 17 století později a originál Markomany už nepotkali.

238502

24.2.2011 12:19

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

hc 90.?.?.?

Reakce na 238502

Řím byl válečnický stát, nic víc. Spíš než vrchol civilizace to bylo prachsprosté impérium. No a s těmi nacisty jsem to myslel tak, že řádili ještě hůř než Římané.

238552

23.2.2011 18:09

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 238471

Ano, opravdu se obávám, že čtení s porozuměním může být tím zásadním problémem. Už přiznávají i politici, že úroveň čtení a chápání v českém jazyce není valná. Snad pomůže malá věcná nápověda "náckové" nežili v prvních stoletích našeho letopočtu. Začínají se objevot cca na začátku 20 století. A pokud se právě včera nepřišlo s převratnou novinkou, tak pořád platí, že na začátku letopočtu tj. v době Markomanů a Kvádů, byl Řím vrcholem evropské civilizace a to je oč běží,

238516

24.2.2011 0:18

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 238516

hele, v čem tkví ten "vrchol"? a co je vůbec na takové "civilizaci" dobré?
pokusil jsem se něco tipnout (co měl řím, máme dnes prakticky to samé) a nějak nemohu něco...cokoliv... [smích]
(plís helf)

BN

238527

24.2.2011 20:07

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 238461

To: hc 90.?.?.? a tomu v anononymitě,
Chlapci předpokládám že umíte číst, tak ještě jednou a pozorně, .
Debatu jestli byl Řím „spíš než vrchol civilizace prachsprosté impérium“ považuju za zbytečnou, protože v kontextu problému o kterém se tady jedná je nesmyslná. Za druhé vrchol civilizace a prachsprosté impérium nebo válečnický stát, se vzájemně nevylučují, spíš naopak, bez ohledu, jestli se to někomu líbí nebo ne, už jste si mohli sami všimnout že „civilizace“ není budhistická seance, ani nedělní škola. Nakonec doporučení, chlapci, přečtěte si definici vrcholu a nezačínejte jalové diskuze, na téma co to je.

Připomínám, že debata v této části vlákna řeší pouze první dva řádky příspěvku MoUdrostrak 88.?.?.?
MoUdrostrak 88.?.?.? napsal My, bila (slovanska/keltska/anglo-saSSka/zidovska) "rasa" jsme na nyni nami obyvanem uzemi vyvradili Markomany a Kvady (Indiany, Palestince, Aboriginy-at si kazdy dosadi to "sve" .
Já říkám, že současné poznání nepotvrzuje, že jsme vyvradili Markomany a Kvady, když pro nic jiného, tak proto že, že byli příliš dobrými válečníky a jejich kmenový svaz dokázal zle zatopit Římu a Řím slovy hc 90 tky, „byl válečnický stát, . Tak takový kmenový svaz by nedovolil nějakým nýmandům z východu (Slovanům) nic víc, než potichu odtáhnout z Moravy zpět do pripjatských bažin, kam nás klasická historie odkazuje.
Pro ty chápavější, vypadá to spíš tak, že Slovani žijí mezi Dunajem, Rýnem a Vislou už dobrých 3000 let a s neslovanskými kmeny na tomto území vycházeli většinou v dobrém, ve válkách proti Římanům byli často spojenci. Tak, že je nejpravděpodobnější že Markomani a jiní jsou naši předkové. A pokud chcete, podívejte se jak republika vypadá geneticky nápověda DNA y, budete se divit kdo tu všechno žije.
Přeju hezký večer.
PS: Doufám, že ode mne nečekáte porušování ustanovení Mt 7,6 o internetových a jiných diskuzích.

238573

24.2.2011 20:43

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 238573

Vaše debata je veřejná, tak tedy i já se přidám...Souhlasím, že vrchol civilizace a prachsprosté impérium nebo válečnický stát mohou býti jedno. Např. spojené státy se vyhlašují za vrchol civilizace a přitom další dva atributy pohodlně naplňují.
Markomani a Kvádové, přesně jak píšete I. Leimasi, dle všeho to byli naši pokrevní bratranci, možná i bratři, možná i něco více.

238576

25.2.2011 0:00

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

hc 90.?.?.?

Reakce na 238576

No vidíte, pánové, já si vůbec nemyslím, že civilizace a imperialismus je jedno a to samé. Ostatně jste zjevně přešli moje přirovnání Říše římské k nacistickému Německu. Myslíte si, že Hitlerovo Německo bylo ve své době vrcholem evropské civilizace?

238584

25.2.2011 0:35

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

hc 90.?.?.?

Reakce na 238584

Protože se vyjadřuji spíš v náznacích, raději k tomu ještě dodám něco per lopata: Řím žádnou kulturu a tedy ani civilizaci nejen nevytvořil, ale ani neobohatil. Co měli, to měli od Řeků, vlastního nic. Prostě prachsprosté impérium, třeba jako... ne, USA ne, to bych si nedovolil. [chechtot]

238585

25.2.2011 18:26

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 238585

Být „civilizovaný“ znamenalo především žít v místě, v němž panují právní normy římského občanského práva. To slovo je Latinského původu, tedy římské, bez eufemismů být civilizovaný znamená být podroben Římu. To je ve vší stručnosti kořen slova civilizace. Řím je tedy sám ze sebe vrcholem civilizace, stejně jako je katolická církev sama ze sebe ta „nejcírkvovatější“. A to bez ohledu na naivní představy o civilizaci jako oáze kultury, vzdělání a slušnostito. Možná někdy, ale zatím opravdu ne.

238608

26.2.2011 13:26

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

hc 90.?.?.?

Reakce na 238608

Tak to už se hádáme o slovíčka. Já si zkrátka myslím, že tyhlety imperiální civilizační vrcholy nakonec vždycky nadělají víc škody než užitku.

238656

26.2.2011 2:35

Opravdu ti staří Římané civilizaci trochu pomohli

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 238585

to se musí nechat...

238642

25.2.2011 2:01

Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 238573

Otázka soužití Slovanů a v Čechách usídlených Germánů se řešila již v 19. století a to na pozadí nacionalistických sporů mezi českým a německým národem v rakouské monarchii, resp. Rakousku-Uhersku. I ve 20. století se hledaly důkazy o soužití těchto dvou etnik a domněle byly identifikovány na nálezech např. v Praze-Bubenči, resp. Praze-Běchovicích. Při revizi těchto nálezů se většinou zjistilo, že se jednalo o intruze do historicky mladších objektů. Není prokázána ani existence tzv. smíšené keramiky (tj. langobardsko-slovanského původu). Stejně tak se neprokázala současnost obou etnik na lokalitě Březno u Loun...
...Opuštěna byla také v podstatě ještě obrozenecká představa, že se jednalo o příchod a postupné usazování mírumilovných zemědělců. Na základě srovnání s písemnými prameny, které popisují slovanské nájezdy na Balkán v té době, se spíše uvažuje o vojensky organizované invazi.

238589

25.2.2011 19:08

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 238589

K vykopávkám, Keltům a celému 19 století.
V 19 století věděli Evropané o historii velmi málo. V podstatě jen to, co se zachovalo v písemné formě a toho moc nebylo. Nálezy všeho druhu se běžně falšovaly, včetně těch písemných, viz třeba naše „rukopisy“. Dodnes se hádáme kdo měl pravdu.
Aby toho nebylo málo, tak schopnost myslet v širších souvislostech byla při vší úctě k předkům hodně blízká nule. Stačí si všimnout tehdejší veličiny, historika Josefa Pekaře, který byl schopen připustit, že Žižka se narodil kolem roku 1360, pak napsat, že byl v mládí v loupežnické tlupě, a přitom se opírat o doklady, „Rožmberské“ které datovalo toto loupežnictví do let 1405 – 1409, dál to neřešil. Chyba v počtech na úrovni třetí národní a kolik trotlů ji dodnes opakuje. Stejně „inteligentním“ oslím můstkem vyřešil příčiny vítězství husitských vojsk,“husité byli strašně zuřiví“ prostě cimrmanovština..
A tak se tenkrát vědecky bádalo, dnes by to nestačilo ani na titul bakaláře v Plzni.
Ale to není až tak důležité, jako bomba která doslova tiká pod „vědou“ zvanou „Evropská historie“, Čtení DNA chromozomu y , ukazuje nepříjemné souvislosti. Stručně a zjednodušeně, pokud za Kelty považujeme Iry, jsou Keltové nejen Skotové a Velšané, ale také Angličané, Španělé, Portugalci Francouzi včetně Beneluxu a většina Němců., keltské geny pak má v sobě i cca 25 procent Čechů a Moravanů. Prohlásíme li za Slovany většinové obyvatelstvo Ukrajiny, Polska a západu Ruska pak jsou Slované vcelku pochopitelně také Slováci, ale i Maďaři., Ti snad dokonce víc než my, protože u nás vychází slovanské obyvatelstvo na cca 36% v Maďarsku až kolem 50%, Slováci z toho mají škodolibou radost, sluší se však přiznat že v Maďarsku, je toto zkoumání zatíženo velmi malým počtem vzorků. Kolem dvaceti procent slovanské krve pak má i sever a východ Německa, jih Švédska, Norska a Island. No a DNA na rozdíl od vykopávek či rukopisů nezfalšuješ. Na pohřebišti na území Německa se také našel nejstarší vzorek slovanské DNA starý 3000 let. Vedle těchto dvou skupin DNA, už na sever od Dunaje žádná podobně velká není. Vytrácí se tak Germáni. Považovat za Germány něco z toho co zbylo, bude problém, bylo jich ve srovnání se Slovany a Kelty pár a navíc především ve Skandinávii. Tak, že vše spěje k závěru, že Germáni byli obyvatelé Germánie, tj území mezi Rýnem, Dunajem a Vislou, bez ohledu na kmenovou příslušnost. Navíc mnozí budou muset skousnout trapnou věc, že slovo Germán, je s největší pravděpodobností slovanské. Pro ty kteří mají problém jestli se mají zařadit mezi Slovany nebo Kelty mám, ale dobrou zprávu. Na našem území se nachází i geny uralských národů a mongolů plus dalších osmi včetně ... Test DNA vám za nevelký poplatek udělají.a bude v makovici jasno.

238614

25.2.2011 20:43

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 238614

Čtení DNA chromozomu y je opravdu časovaná bomba a dle všeho se jejímu výbuchu někdo vehementně brání. Tento výbuch by nepřinesl jasno jen v historii evropské, ale řádně by to načechralo tzv. biblické právo jednoho "národa", a tam bude ten zakopaný pes.
Něco tak obrovského, jako Germáni, se nemůže jentak někam vytratit. A že to je obrovské, to nám již popisuje římský historik Tacitus na začátku našeho letopočtu. Tedy bez obalu, místa, která nazývali Římané Germánií, obývali v tom samém čase dle čtení DNA chromozomu y slovanské kmeny (nejen v tom čase, ale i stovky let předtím a stovky let poté-podnes), ale s tím že tzv. Slované byli jen jedna jejich část. Sice ta největší, ale jenom část, celek byl Tacitovou ( a nejen jeho ) Germánií.
Toto zjištění působí v první chvíli velmi absurdně, ale čím více se v tom " hrabete" tím více...

238619

25.2.2011 21:16

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 238619

Zajímavá debata pánové. Takže kdo vlastně jsou ti Germáni z doby Tacita? Ještě zajímavější by bylo vědět jakými jazyky tyto kmeny mluvili. Disk z Faistu byl rozluštěn, ale to taky nejde pod fousy oficiálnímu pojetí historie. Na druhou stranu to jde lehce zamést pod koberec na rozdíl od empirických disciplín, které se zabývají zkoumáním DNA, ať už u živých organismů nebo jejich archeologických a fosilních pozůstatků. Sanskrt je velmi starý jazyk s písemnou formou a pak najednou ti, co z toho jazyka mají vycházet ztratily schopnost písma. To mi přijde absurdní. I když pokud se kmenové svazy daly do pohybu, může být obtížné najít zachované doklady písemného charakteru, ale stěží si dovedu představit, že by zmizela znalost písma mezi elitou. Obvzlášť, když to měli ve svém působením lidé odpovědni za komunikaci s duchovnem. Ateismus nebyl pravděpodbně 2000 let zpátky a dříve příliš masově populární ideonázor, takže s přežitím kněží bych si nedělal těžkou hlavu.

238622

25.2.2011 22:05

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 238622

Výstupy historiků např. z toho 19. století, jak výše popisuje Liemas, tam se rodí ten váš pocit absurdity. Kupříkladu je tu otázka jak staří Slované vypadali, tato otázka byla silně aktuální právě v 19. stol. s rozvojem antropologie a hlavně v době vzniku tzv.rasových teorií. Výstupy z těchto výzkumů jsou ve srovnání s dnešními opravdu odbornými výzkumy zcela stejně absurdní. Jakýto kontrast mezi malým krátkolebcem s mongoloidními rysy(19. století a následné rasové teorie) a severským typem, vyznačujícím se dlouhou mozkovnou, úzkým
obličejem, úzkým rovným nosem, velkou tělesnou výškou a rusými a blond vlasy, tedy převahou světlého typu( dle raně středověkých
dějepisců(Tacitus takto popisuje ty své Germány) a moderních antropologů a vědců.
Takže kdo vlastně jsou ti Germáni z doby Tacita...Nechte si udělat rozbor DNA pane Bartošku, pokud vyjde haplotyp R1 máte odpověď.

238625

25.2.2011 22:57

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 238625

Takže vy míříte k tomuhle. Zajímavé. To bude třeba vytvořit nové teorie. Test DNA podstoupit nemíním. K čemu by mi to bylo dobré, že ano?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Haploskupina_R1b_(Y-D...

238631

25.2.2011 23:34

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 238631

O Keltech tu mimo jiné psal Liemas. Já mířím(a výše i Liemas) k tomuhlehttp://cs.wikipedia.org/wiki/Haploskupina_R1a_(Y-D...

238635

26.2.2011 0:27

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 142.?.?.?

Reakce na 238635

Nikde neni psano ze clovek kde se narodil musi umrit.A le o co se jedna , aby pritehovalci, preferovali kuturu oblasti kde ziji a ctili zakony. Bohuzel nedochoval se tento zakon v Americe.

238636

26.2.2011 1:04

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 238635

Děkuju za opravu. Já vím, že probíhá k tomuhle diskuzena forum i jinde, ale prozatím jsem to ke své škodě ignoroval, takže se budu muset prokousta základem, aby jsem se dostal do obrazu. [smích]

238638

26.2.2011 19:23

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Lin 85.?.?.?

Reakce na 238638

Jestli můžu, připojím se k vašemu "vybočení" z diskuse. Docela zajímavé a čtivé věci ohledně Slovanstva jsou zde a další, neméně zajímavé zde . Zvláště doporučuju článek "Co se skrývá za tatarsko-mongolským jhem". Pro mě to bylo hodně přínosné čtení a můžu říct, že mi do mozaiky zapadlo hodně kamínků. [smích] Dokonce jsem našla odpověď na svou věčnou otázku, proč byl středověk tak temnou a barbarsku dobou, když před tím již existovalo tolik lidských "vymožeností" (narážím na nevzdělanost, hygienu, zvyky, tmářství, způsob života a bydlení, filosofii atd.) Pořád jsem si říkala, co se asi mohlo stát - a tam jsem (možnou) odpověď našla.
A oklikou se vrátím k tématu.
Letošní rok byl vyhlášený rokem Slovanstva. A jedním ze "slovanských přikázání" je: "Nevstupujte do jiných Světů se svými zákony, ale dodržujte zákony Světa, do kterého vstupujete."

238667

26.2.2011 21:42

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 238667

Zajímavý artefakt.

V roce 1999 profesor Bakširské státní univerzity A. N. Chuvyrov nalezl v jižní části Uralu poblíž vesnice Chandar kamennou desku, která se ukázala být reliéfní mapou zhotovenou civlizací na extrémně vysokém stupni rozvoje (významně výše než naše současná). Na desce byly nápisy v neznámém hieroglifním hláskovém písmu.

Kromě osudu jsem nenašel na netu žádný jiný zdroj. Docela rád bych viděl fotografii té desky a nějaké detaily, kdo dělal dataci apod.

238680

26.2.2011 21:50

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 238680

To já nevím. Na Osud nechodím a nikdy jsem nechodila. K těm stránkám jsem přišla jinou cestou a oslovily mě jen některé články.

238683

26.2.2011 21:58

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Lin 85.?.?.?

Reakce na 238680

Tak to já nevím. Na Osud nechodím a ani jsem nechodila. K těm stránkám jsem "došla" jinou cestou a oslovily mě jen některé články.

238684

26.2.2011 22:02

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Lin 85.?.?.?

Reakce na 238684

Eh... a je to tu dvakrát... [smích] Asi mi vypadlo přihlášení a já myslela, že jsem místo "uložit" zmáčkla ten druhý čudlík... Omlouvám se za chaos. [oči v sloup]

238685

26.2.2011 21:20

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 238638

Pár odkazů
http://cs.wikipedia.org/wiki/Haploskupina_R1a_(Y-DNA)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Haploskupiny_chromoz%C3%B3mu_Y_lidsk%C3%A9_DNA

velmi zajímavý o ČR,
http://www.genebaze.cz/cgi-bin/ydhd.cgi?lang=cz&n=cz

http://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml
http://www.eupedia.com/europe/neolithic_europe_map.shtml

238677

22.2.2011 6:47

Jako v tom forku

Satanist 154.?.?.?

kdyz by vlada oznamila, ze zmeni ceskej znak lva na kondom protoze takovej symbol vyjadruje politiku dnesni vlady! Totiz dovezeny sprcky made in China se stejne jako inflace dokazou rozpinat, brzdit produkci, nicit dalsi generace, chranit curaky a davat lidu pocit bezpeci zatimco je jeban ................

238428

23.2.2011 10:22

RE: Jako v tom forku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 238428

Jezismarie, ja se fakt muzu tema vasima ftipama umlatit smichy. Taky bych chtel byt takovy. Ale, bohuzel, moji rodice byli skoupejsi.
(Zapatpanbu.)

238494

24.2.2011 18:32

RE: Jako v tom forku

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 238494

Z vejplaty jim uz nezbylo na kondom ? [chechtot]

238568

23.2.2011 17:39

RE: Jako v tom forku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 238428

Vložený obrázek

238514

22.2.2011 7:57

slovaci

HempValley 78.?.?.?

jsou slovaci nasi bratri? mame jim povolovat zdarma studovat na nasich skolach, kde zabiraji misto nam, zatimco u nich si za vzdelani musi platit? a kdyz pujdeme dal, je ukrajinec "nas" ? rus? estonec? madar? jsou nasi bratri jen proto ze maji "stejnou" barvu kuze? a ti kteri nemaji sou nasi... co? otroci, vladcove? priteze? dokud si vsichni lidi neuvedomi, ze nasimi neprateli nejsou jini obycejni lidi, ale ty zmrdsky elity nahore, bude to porad v kopru..
clanek na toto tema, prepsanej ze slovenciny, pricemz slovenskejch imigrantu (ktery navic nemaj radi cechy), ktery tu sou "jen" kvuli ekonomickymu parazitismu, je jako pest na voko. zni to jak vystrizeny z prirucky mladyho nacionalisty

238430

22.2.2011 8:03

RE: slovaci

len 195.?.?.?

Reakce na 238430

je mi vas luto
vela ludi dnes vidi svet cierno bielo

238431

22.2.2011 15:41

RE: slovaci

HempValley 78.?.?.?

Reakce na 238431

Vam je me lito za to, ze me serou takovyto nazi kecy zrovna tady, na zvedavcovi? znam dost slovaku, a hodne z nich cechy proste nema rado a sou tu jen kvuli "ekonomickejm vyhodam". stejne jako ti "nejmenovani" v clanku.
ja sam se slovakama problem nemam, spis naopak, jejich rec se me libi vic nez cestina, ale co sem je mel moznost osobne poznat, zjednodusene je to banda fasounu a nacku.. na druhou stranu se jim ani nedivim, s tou "pristehovaleckou" chatrou co tam maji z vychodu sou "dobre" vychovani..
A ano, svet vidim v cerne a bile, ale mezitim je jeste spousta stupnu sedi. kdybych mel pitvat kazdej jeji odstin zvlast, nikdy se k nicemu nedoberu..

238446

22.2.2011 17:50

RE: slovaci

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 238446

Nekdy ty cesky forky maj neco do sebe. Zrovna nedavno jsem se zasmal tomu forku jak Ukrajinec sel k doktorovi at mu da leky protoze se nemuze vysrat. ,,Otocte se ke dverim a chytte se tech futer a Ukrajince kopnul do riti tak ze to jen tak tak stihnul na hajzl. ,,Co mam delat pane doktore aby se me to uz nestalo?,, Nepouzivat na vytirani (_!_) papirovy pytle vod cementu..........

238455

23.2.2011 8:57

RE: slovaci

len 195.?.?.?

Reakce na 238446

nie , je mi luto, ze to vsetko vidite cierno bielo
zijem v CR uz niekolko rokov, zastavam funkciu v medzinarodnej firme a to len preto, ze nevedeli najst dost dobreho obcana CR, ktory by tam pracoval , tak ma zavolali
uzieram tu niekomu miesto ? tazko
hladam niekoho na rozsirenie tymu , neuverite aky velky problem
kde je ta kopa ludi z CR ktorym beriem miesto ?
postacia mi dvaja
siel som do CR, pracujem odvadzam dane a to nemale , mam tu vela kamaratov a dobrych znamych , nemam pocit ze som proti cechom zaujaty, samozrejme v hokeji fandim najprv svk a potom cr , ale to je o zabave a nie postoj k narodu
a takych ako ja je tu vela , tym ze pracujem tak prispievam k rozvoju CR
a robim to rad
samozrejme mozem napisat, ze niektorych cechov nemam rad
ale to nebude o cechoch, ale o ludoch a zvysok su len keci
hlupakov je vsade dost takze si nevyberiem
k tym vyhodam co tu uzivam ? no neviem , skor mi je tu vela veci ako obcanovi SR naobtiaz , ale to su veci, ktore prinasa zivot a ja ich akceptujem
prajem vam pekny den
[smích]

238490

22.2.2011 20:50

RE: slovaci

fohat 88.?.?.?

Reakce na 238431

ze života.Přes ulici bydlí v ubytovně Cikáni.Alergie a předpojatost vytvořila energeticky odpověd ve formách svinčíku na dvoře,řevu a hlučných mejdanu.Najednou se člověk rozhodl to přijmout,že to VNITŘNĚ NEVNÍMAL,dokonce se naučil při tom usnout.A ejhle,osudová lekce měla kýžený učinek,najednou VŠE ztichlo,Cikáni začali na dvoře PEČLIVĚ uklízet a rozhostilo se TICHO,které trvá dosud.Takže imigrace kohokoliv kamkoliv ovlivní pozitivně,nebo negativně každého jednotlivce a JEHO VNITŘNÍ POSTOJ zpusobí,jestli na něj bude pusobit hořký nebo sladký lék na jeho duchovní,neboli vnitřní vývoj.... [cool]

238464

22.2.2011 8:26

RE: slovaci

djb 90.?.?.?

Reakce na 238430

Slováci maj zdarma výuku hlavně proto, že ji dokáží absolvovat v češtině a nemusí se jim otevírat separátně výuka v AJ. každopádně nikomu místo nezabírají, protože naše VŠ jsou dimenzovány na podstatně vyšší počet studentů, než má skutečný zájem studovat. I přes doplňování stavu slováky musíme nabírat kdejaké jelito aby bylo v prvácích dost studentů=peněz od státu.

238434

22.2.2011 14:18

RE: slovaci

rom2004 217.?.?.?

Reakce na 238430

Drahy Hemp,prave si sa predviedol ako uplny PRIMITIV... nic viac a nic menej... zaujimave, ze tocis o VZDELANI - tebe sa ho zjavne moc nedostalo, ale to nebude tym, ze VELA SLOVAKOV STUDUJE V CR ZADARMO (pochopit preco-zjavne nikdy nedokazes...) ale preto ze TY SAM SI DUCHOVNE CHODOBNY a ziadne studium to nezmeni... ci platene-alebo free...

BTW:nikdy som v CR nestudoval/nepracoval a ani nikdy nebudem [vyplazený jazyk]

238443

22.2.2011 16:13

RE: slovaci

HempValley 78.?.?.?

Reakce na 238443

ale ano dokazu, kdykoliv sem se ptal slovaka, proc studuje(+ brigadničí) tady, odpoved znela: u nas sou skoly placene, tady ne. z prstu sem si to nevycucal.. a neurazej, pisu z vlastni zkusenosti, pokud me nekdo presvedci ze vetsina slovaku sou slusni lidi, nasi bratri ( [chechtot] ) klidne to prijmu, zel i ty me presvedcujes o opaku.

238449

22.2.2011 22:13

RE: slovaci

Terps 129.?.?.?

Reakce na 238449

Na Slovensku se na veřejných vysokých školách platí školné? Můžu se zeptat od kdy?

238468

27.2.2011 11:35

RE: slovaci

KoKoZ 81.?.?.?

Reakce na 238449

Ono by možná i trochu pomohlo nebejt tak hrr, a používat háčky a čárky a takový ty ostatní hezký věci, ČECHU. [smích]

238722

22.2.2011 8:23

překlad

djb 90.?.?.?

WTF ? Překlad ze slovenštiny ???

238433

22.2.2011 12:02

Souhlas

Arnošt uhuru (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Zcela souhlasím s článkem, je to logické, prosté, sebezáchovné a pravdivé.

238438

22.2.2011 15:09

I pár dalších otázek

Nachezirámnaj 78.?.?.?

Jednostranně uložená po-vinnost? a ČÍM JSEM se provinil? Zač mě státe trestáš? Samotné údaje "chce"(v uvozovkách proto, že není živá) EU a uvedla proto nařízení. Je už pak na lokajích v české politice, aby se o to postarali. Čili oni mě nechrání před Unií, oni poslouchají jen ji! Další vtip je v tom, že údaje o Vás přepošlou Unijnímu Statisickýmu Úřadu dokonce i když je nevyplníte- neboť je doplní za Vás aniž se o tom můžete dozvědět nebo to zablokovat (-"anonymní" vůči možnostem naší kontroly, pro ně samozřejmě ne). Ovšem příští Sčítání už bude zcela určitě jinak. A diskreditací tohoto 2011 způsobu (hned od prvního okamžiku jak dojde poslední Sčítací formulář bude široce medii kritizováno, což připraví půdu pro horší "vlezdosoukromí", který se chystá - projekt reformy Registrů.) Skutečným nebezpečím jsou BIOMETRICKÁ DATA (včetně už používané "mapy obličeje"[mrknutí jedním okem]! Nedávat jim je, to je jediná šance jak se chránit. Mimochodem kdo by chtěl vyhazovat peníze např. kvůli tomu aby kvůli Odčítání "zrovna" odjel do zahraničí, tak to si nepomůže. Máte-li papírově trvalý pobyt v ČR, jste povinováni. Nedoporučuju přebrat formulář do rukou (už od 7.března s nimi choděj) neboť přitom se už podepisujete nějaký veřejně neznámý dokument o tom, že jste ho přebral a že ho řádně vyplněný odevzdáte tak a tak, atd. Nikdo Vám to nemůže podstrčit proti Vaši vůli, ikdybyste s doručovatelem mluvili klidně z očí do očí, prostě ruku nenatáhnete a vzpomenete si na "santa Klause", kterého jsme někteří svého času oslavovali, že "NEPODEPSAL" dokud vše nebylo zas jinak... PS.: Neztrácejte čas čtením bulváru, pravidla hry jsou politiky přesně daná a najdete je jen v konkrétním zákoně, všechno ostatní je neúčinné spekulování.

238445

22.2.2011 16:47

Jak poznáme, že začíná den?

Efs efs (zavináč) front (tečka) ru 213.?.?.?

Rabí se ptal svých žáků:

„Jak poznáme, že začíná den?“
„Když už rozeznáme psa od ovce?“ odvětili žáci.
„Ne.“
„Když už rozeznáme datlovník od fíkovníku?“
„Ne“ – Odpověděl rabí. „Den nastává, když ve tváři druhého člověka poznáš svého bratra nebo sestru. Do té doby je při nás stále noc.“

238451

22.2.2011 17:31

Xenofobie

did 78.?.?.?

Xenofobie, čili strach a následně obrana před cizorodým se objevuje už v buněčné struktuře.Má přirozený (genetický) základ a pokračuje po linii individua i ve společenském (sociálním) prostředí. Má své modifikované projevy na úrovni sociálních skupin, náboženských společenství, rodů, národa i ras a působí i napříč těmito množinami, v závislosti na individuální či obecné preferenci hodnot.
Potřeba bezpečí pudí k náklonnosti ke stejnému, protože je to vědomí podobnosti, která svou opakovatelností uklidňuje a dává možnost snadnější předvídatelností budoucího vývoje. Vědomí společné hierarchie hodnot, společných kulturních kořenů, společného mentálního a citového vývoje a obdobné psychosomatické dispozice, dokonce i generační sounáležitost, vzbuzují pocity, které podvědomí ujišťují o poznatelném stupni kauzality interakcí, jakkoliv tento pocit neodolá konkrétní racionální kritice. Ale působí prostřednictvím podvědomí a ovlivňuje zpětně naše chování.
Modelově lze xenofobii demonstrovat na vývoji vztahů v případě extrémně rychle rostoucího vlivu cizorodé menšiny,jako důsledku růstu jejího počtu nebo růstu její moci- formou politické, hospodářské nebo vojenské okupace.
Vyvstane otázka, která je řešitelná pouze na základě jednostranného hodnotového měřítka, totiž - kde je hranice mezi vlivem cizorodého jako progresivního katalyzátoru a jeho ničivým působením.
Současná (vnucená) přemíra tolerance vůči cizímu je umělá a jeví se mnohdy jako vědomé očkování budoucích střetů, dle hesla rozděluj a panuj.
Úvaha z roku 1992

238453

23.2.2011 3:18

RE: Xenofobie

oijkio 81.?.?.?

Reakce na 238453

Vaše úvaha zasahuje podstatu problému a je vyčerpávající. Lepší jsem nepoznal. Podle mého soudu, a jistě nejsem sám, již byla v rámci Evropy ona hranice progresivního působení dávno a hrubě překročena. Teprve nyní se objevují první známky pochopení této fatální chyby. Zcela chybí moudří, prozíraví a současně vlivní politici, kteří by včas poznali, co je proti přírodě, tedy co je špatně a co se musí z toho důvodu vymstít. Merkelová a Sarkozi reagují pozdě a z donucení.
Vaši úvahu si vytisknu, dám do rámečku a seznámím s ní všechny děti, vnuky a známé.

238484

23.2.2011 9:29

RE: Xenofobie

quido2 81.?.?.?

Reakce na 238453

Odkrývající krátká anylýza podstaty problémů, které postupně přerůstají ve vykořenění a ovládnutí domorodých etnik.

238491

23.2.2011 10:25

RE: Xenofobie

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 238453

Zalezi na tom co definujete jako xeno-. Na bunecne urovni to rozhodne nejsou prislusnici jinych etnik nebo ras, protoze jste schopen se s nimi sparit (biologicky vzato) a nasledne zplodit plnohodnotne potomstvo schopne dalsiho rozmnozovani.
Odduvodnovat xenofobii etnicko - rasovou pomoci xenofobie bunecne muze jen demagog.

238495

22.2.2011 19:32

??

diskuter 81.?.?.?

Velmi dobrý článek k zamyšlení!!

Jen nechápu některé diskutéry. Doufám, že jen v legraci zařazují ŽiiDDy mezi evropskou bílou rasu, tedy slučují z podstaty neslučitelné. [bliji]

238462

22.2.2011 23:15

RE: ??

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 238462

Chazari kteri pritahli do Povolzi z Mongolie nejdriv do nizin reky Volhy nez se rozlezli po cely Europe jak mor v EU nemaji co pohledavat zrovna tak jako cigani kteri pricabrovali z Indie! Kazdej pro ty privandrovalce protoze nechce v Europe mesity a chtel by je nechat zbourat je podle Israelitu antisemita. Kdyz budem chtit aby se v Europe znicili i Synagogy (coz bych si tez opravdu pral) nadelaj z nas antisemity taky! [naštvaný]

238474

22.2.2011 23:13

Možná ten článek nechápu

Lin 85.?.?.?

A jestli chápu dobře, říkám rovnou, že agitky podobného typu vůbec nemám ráda. Protože - kdo z nás může říct, jaká "rasa" mu koluje v žilách? Zváště v téhle části Evropy. Krev lidí je vždycky červená a rána po kebuli bolí stejně. Lidi neškatulkuju podle takových kritérií. Rozhodující pro mě je, do jaké míry je člověkem (= chováním, činy).
Rejpnu si na téma imigrant. Prosím, vzpomeňte si, jak jste kdysi utíkali do "zemí zaslíbených" a utíkáte tam pořád. Dřív jste říkali, že kvůli komoušům (ovšem ve většině případů to bylo z ekonomických důvodů). Dneska utíkáte už jen za "lepším bydlem". Jste ochotní makat tam za směšnou mzdu (z jejich hlediska), protože tady jsou to pro vás "slušný prachy". Děláte vlastně to samé, co tady zazlíváte takovým Ukrajincům, Somálcům, Číňanům, Vietnamcům, arabům...(sami si dosaďte). Kolik z vás odešlo jen na "přivýdělek", ale nakonec v cizí zemi zůstalo a nastěhovali se za ním další našinci? Kolik z vás je venku "nelegálně" a využívá všech možných výhod, které mu tamní země dovolí? Z mého hlediska je to stejné, jako u imigrantů v naší zemi. A neberu argument, že "vy jste bílí".
Podle mého (pokud jsem ovšem pochopila článek) by bylo lepší zamýšlet se, proč není běžnou praxí pravidlo: nerespektuješ zákony a zvyklosti (kulturu) hostitele = hybaj domů a už se nevracej.

238473

23.2.2011 0:40

RE: Možná ten článek nechápu

bogy 195.?.?.?

Reakce na 238473

Zabúdate na jednu podstatnú vec. A síce to že "biely" emigrant ide do cudzej zemi PRACOVAT a PRISPOSOBI sa kulture a zivotu v danej krajine. Pricom "nebieli emigranti" ktori prichadzaju do Zapadnej Europy sa tam casto len ROZMNOZUJU a NECHCU PRACOVAT. Poberaju socialne davky, zivia vseliak len NIE POCTIVOU PRACOU. To znamena PARAZITUJU. O kulturnej a prisposobivosti ani nehovorim. Samozrejme su aj vynimky. Ale tych je malo.

238479

24.2.2011 7:04

RE: Možná ten článek nechápu

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 238479

Nebieli emigranti, hezky jste to nazval [smích]
zivia vseliak len NIE POCTIVOU PRACOU se da ric i o leckerych bilych emigrantech, viz vselijake ruske, ukrajinske a jine slovanske mafie.
A co se tyce te kulturni prizpusobivosti, ja vam nevim, ale treba druha generace Vietnamcu uz mi pripada docela hezky kulturne prizpusobena. Cesky umeji kolikrat lip nez nase ceske deticky, jejich rodice se vetsinou zivi poctive (jo, v rannich delnickych spojich si obcas clovek pripada jako v Hanoji) a nezda se mi ze by nam nejak braly nasi kulturu, teda pokud za to nepovazujete to ze si v Cechach dovolili postavit (za vlastni) asi tri budhisticke modlitebny.
A co se tyce pobiracu socialnich davek, vystacime si z vlastnich zdroju.

238540

25.2.2011 2:46

Pěkné, téměř orientální bajky o vietnamských dělnících a o

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 238540

blahodárnosti této zcela cizorodé (a tedy pro plutokraty ideální) indočínské naplaveniny, která naší zemi kolonizuje naprosto nevídaným tempem (po Kambodži /dříve/ okupované VSR jsme druhou nejvietnamizovanější zemí na planetě v přepočtu kolonistů na km2).
Naštěstí již řadě spoluobčanů svítá, na jakých základech se tato "pilná" komunita vzmohla, soudě dle jedné z volných diskuzí ... Zástupci vlády se v ní přidrželi klišé o neschopném státu a líných závistivých domorodcích, orientálci přidali kouzelné zkazky o tom, jak nás Vietnamci "svojí" produkcí ošatili a přebytky velkodušně přenechali supermarketům, pravou perlou je pak tvrzení, že "značkové" výrobky jsou skutečné originály, obdržené od vietnamských filiálek známých firem jako mzda v naturáliích ...

238590

25.2.2011 12:48

RE: Pěkné, téměř orientální bajky o vietnamských dělnících a o

mkadlec 90.?.?.?

Reakce na 238590

Nerozumim, co jste timhle chtel rict. Kdyz se chytnu blahodarnosti, netvrdil jsem ze jsou blahodarni, tvrdil jsem, ze pracujou a nedelaji problemy.
Stran skazek o prebytcich a naturaliich mam vlastni zpravy, kamaradka dela na COI, takze presne vim jak se sem ty "naturalie" dostavaji kdo je sem vozi a kdo z toho ma nejvetsi penize. A jen pro vasi informaci Vietnamci co nejsou, je to vyrazne min na vychod.

238599

24.2.2011 22:14

RE: Možná ten článek nechápu

Lin 85.?.?.?

Reakce na 238479

Nezabúdam. To vaše tvrzení, že bílý odchází vždy za prací a "nebílý" z parazitických důvodů, není totiž pravdivé. Nemusíme zrovna lovit ve vodách "bílé" ukrajinské mafie, je dost případů, kdy i našinci se ve světě neživí zrovna poctivě, natož prací. Paraziti nemají jednotnou barvu kůže, je jim šumák barva kůže hostitele a parazitují do té doby, dokud jim to hostitel dovolí (dokud se jich nezbaví nebo dokud pod "tíhou" parazitů neumře).
Nechci tu zabředat do diskuse, do jaké míry parazituje naše "bílá rasa" na těch ostatních (viz loupení, devastace jejich "životního prostoru", uměle udržovaná chudoba, otrocká práce nebo vykořisťování zdrojů - abyste si mohl u nás koupit to či ono). Nechci zabředat do našich sobeckých motivů, které první "barevné" imigranty umožnily. V tomto konkrétním případě úplně postačí, když si uvědomíte, že by mělo platit pravidlo host x hostitel. Podobně, jako když si domů nastěhujete podnájemníka. A pokud tohle nefunguje a hostitel je vyháněn z domu jako ten ubohý zajíček, co měl chaloupku z kůry a liška z ledu, pak je něco špatně. Ovšem obávám se, že to "špatně" není způsobené jenom imigranty. [smích]

238579

23.2.2011 3:43

pěkný článek

kurvas kurvas (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Na některý slova je zlata málo pro ty kdož váháš: kolik doma účtujete za kolečko salámu? Mají děti úlevu či platí dvojnásobnou sazbu za využívání koupelny[smích]

Jsme jedné krve, ty a já

238487

23.2.2011 20:43

Xenofobie, reakce na příspěvek 238495

did 78.?.?.?

Proč demagogie ? V lidské společnosti se jedná o kombinaci racionálních a iracionálních důvodů, v živočišné říši o pudy (obrana teritoria) a u tělesných funkcí o geneticky zakódovanou obrannou reakci. Xenofóbii tím nezdůvodňuji a dokonce ji ani apriorně nehodnotím. Někdy je škodlivá, za jiných okolností je přirozeným a žádoucím obranným mechanismem.
Protože píši na ještě pořád politicky nekorektní webzine, dovolím si zde uvést úvahu (rovněž z devadesátých let), nechť je případně předmětem polemiky:
Židé pochopili význam svobody a chopili se ji. Jednají a přou se o ni i s Bohem. Žijí s vírou v účel každého, možná jakéhokoli činu. Žijí vnějškově, ale v hloubi spjati s Bohem, plni zodpovědnosti dospívajícího národa nesoucího svůj úděl. Jejich realismus nás – ještě rojky jak říkají Slováci, a okázalé rytíře, děsí a odpuzuje. Cítíme vůči nim distanc a přesto podléháme jejich skrytému kouzlu, protože řečeno s Jungem „sebeklam na nás zpětně působí a činí z nás lidi neskutečné, pošetilé a neschopné“, ačkoliv chceme být pravým opakem.

Ahasver
Je mistrem v popírání
upře i vlastní stopy
a pohne cizím světem.
Je zde i tam, všude,
a nikde doma.

Proč obdivovatele u Izraele tolerují postoje, které u nás tvrdě odsuzují? Doporučuji k přečtení útlou knížku : Theodor Much a Karel Pfeifer - Svár bratří v domě izraelském (Themis, 2000)

238521

24.2.2011 9:40

RE: Xenofobie, reakce na příspěvek 238495

quido2 81.?.?.?

Reakce na 238521

Profesionální odpověď. Kdo jiný, než osobnosti které jsou všestranně vzdělané ve filozofii a psychologii, může vysvětlit a vyvrátit, zmatečnou, nebo úmyslně matoucí "filozofii", která pouze mate laickou veřejnost.

Měl byste však na příspěvek 238495 odpovědět přímo autorovi. Vy na to máte.

238547

24.2.2011 11:14

RE: Xenofobie, reakce na příspěvek 238495

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 238521

„Strach a obrana“ se jistě neobjevuje s buněčnou strukturou, ale jde od prapodstaty jistého chvění.
A můžeme úplně stejně říci, že pro cizorodé je přirozená i přitažlivost (atraktivita), vždy jde však o konkrétní charakter (kvalitu), stejně jako u strachu – cizorodé může být strach budící neopodstatněně i opodstatněně, stejně taková může být i zdánlivá neuchopitelnost.
Naopak stejné často budí bezmezný odpor svou stejností a často je příčinou jinak nepochopitelných rodinných a generačních rozporů či krvavých příbuzenských potyček. A stejné bývá příčinou podvědomé touhy se odtrhnout, utéci nebo úplně vytěsnit to nejbližší ze svého dosahu, byť nám rozum velí – „drž se svého“.
Případně lze xenofobii demonstrovat i na postupném úpadku, izolaci a zániku menšiny v cizím majoritním prostředí a jedno jestli díky strachu vlastnímu, nebo vnějšímu.
Nekorektně rozvedená úvaha je sice atraktivní svou nekorektností, ale to, co je vyjádřeno jako výhody s negativními dopady lze velmi snadno průkazně obrátit do opačného gardu a ještě s podtextem nekorektního vůči nekorektnímu [smích]. Celkově by to však jen těžko dávalo nějaký vyšší smysl samo o sobě, naopak, podobně zdálivě poctivě empiricky podložené úvahy jsou vedeny promyšleně a plánovitě (taženy ideou), proto i tak dobře rezonují s některými nadšeně halasícími diskutéry.
(a pane Quido2, kdo by lépe mátl, profesionál, nebo zmatkař, uvažte...[mrknutí jedním okem] )

BN

238550

24.2.2011 19:08

RE: Xenofobie, reakce na příspěvek 238495

quido2 81.?.?.?

Reakce na 238550

,podobně zdánlivě poctivě empiricky podložené úvahy jsou vedeny promyšleně a plánovitě (taženy ideou), proto i tak dobře rezonují s některými nadšeně halasícími diskutéry.

Tak tak. Protagonisté NWO tyto úvahy převtělili do strategie, která má téměř třítisíciletou tradici, opírající se o moc armády, policie, legislativy a financí a především o přísný řád. V současné době k této strategii přistupují vědecké metody o kterých má laická veřejnost pouze okrajové informace. Tedy podle mě lépe než zmatkaři matou profesionálové, i když i oni v pohybu času dojedou na konečnou.
[smích]

238572

24.2.2011 14:01

RE: Xenofobie, reakce na příspěvek 238495

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 238521

Nenarazel jsem na vas jako na demagoga ale na autora vami citovaneho prispevku. Onen citat je uveden "Xenofobie, čili strach a následně obrana před cizorodým se objevuje už v buněčné struktuře.Má přirozený (genetický) základ ..." a nasledne se rozviji popis xenofobie kulturne spolecensko etnicke.
Takze, xenofobie bunecna neni xenofobie jako takova ale obranna reakce organizmu. Biochemik by vam rekl, ze je to v podstate chemicka reakce, takze na bunecne urovni mluvit o xenofobii je asi takove jako mluvit o lasce mezi vodikem a kyslikem.
Na geneticke urovni je to neco trochu jineho. Vzhledem k tomu, ze u druhu oplyvajicich dvema pohlavimi je jedinec "naprogramovan" k sireni vlastniho genofondu a eliminaci konkurencniho, je predpokladatelne, ze jedinci muzskeho pohlavi se budou snazit eliminovat moznost pareni muzu s jinym genofondem (cizich - xeno) se zenami vlastniho genofondu. Ale celkem ochotne se v ramci vyse zmineneho sireni vlastniho genofondu pari s zenami genofondu ciziho, coz ovsem neni po chuti muzum ciziho genofondu. Podotykam ze tohle plati temer obecne od hspodskych rvacek mezi "nasima" a "prespolnakama" pres hadky mezi cechy a moravany az po svetove valky. Holky se obvykle v takovych pripadech nehadaji/neperou ale tukaji si na celo to to zas ty jejich trdla vyvadej.
Cili, podle meho nazoru, xenofobie (teda ta prirozena) je temer vylucne muzska zalezitost, zpusobena vyse zminenymi zpusoby chovani. Ta kulturne indoktrinovana ovsem s tou prirozenou nema mnoho spolecneho.

238556

24.2.2011 13:18

WHITE POWER

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

– Když si přejete, aby ve vašem domě žila jen vaše rodina, znamená to, že všechny ostatní rodiny nenávidíte?

Pokud už v tom domě žijí i ostatní rodiny a Vy si jen přejete být sami OK .. pokud si je přejete vyhnat a začnete se o to snažit pak je něco špatně.

Když si uvědomíte, že rasa je v podstatě jen vaše vnější, velmi rozšířená rodina, věci se hned vyjasní.

Rasa není žádnou Vaší rodinou. Rasa je jen uskupení jednotlivců s podobným genetickým materiálem. Rasu nelze naprosto jednoznačně identifikovat díky genetickému mísení. Když je někdo napůl "Vaší rasy" tak jej vyženete nebo nevyženete ? Proč nevnímáte za svou rodinu třeba DRUH ? Druh Homo Sapiens !

Souhlasím s Vámi, že to co se nazývá rasismem ve většině případů žádným rasismem není. Jde o ochranu vlastního prostoru před vetřelci. Jde o ochranu vlastních hodnot. Jde o bezpečnost. Při hodnocení jiných etnik nebo kultur uplatňujeme princip vnímání většinové charakteristiky těch mimo nás (těch cizí rasy apod.). Pokud máme s určitým etnikem většinovou negativní zkušenost tak logicky zobecňujeme. Zde bychom si ale měli uvědomit, že překračujeme určitou hranici a dostáváme se od vlastní obrany k hledání řešení, které by mohlo být velmi nebezpečné.

Váš článek je skoro už za onou pomyslnou hranicí. Vytvářením otázek podsouváte v náznacích velmi "nehezké" řešení.

Soustřeďte se raději na vytváření systémových opatření, která zamezí VSTUP DO VAŠEHO PROSTORU. Nemá smysl se zaměřovat na ty, kteří zde již jsou. Je nutno se zaměřit na ty, kteří je sem zvou.

238553

25.2.2011 2:51

RE: Xenofobie, reakce na příspěvek 238495

did reakce na 238556 78.?.?.?

Máte pravdu v tom, že jsem chybně přisoudil psychologickou reakci buňkám, což je samozřejmě nesmysl a nebylo to tak ani myšleno. Snažil jsem se (nadbytečně) zdůraznit kontinuitu odporu vůči cizorodému již od základních funkcí organismu. Jenže celou úvahu to podle mého autorského názoru nijak neznehodnocuje, stačilo pouze vynechat první čtyři slova. Naopak , zjednodušení tak složitého sociokulturního problému na pudovou záležitost, je nepatřičné - i Freud je už se svou sexuální teorii překonán.

238591

25.2.2011 12:41

RE: Xenofobie, reakce na příspěvek 238495

mkadlec 90.?.?.?

Reakce na 238591

Puvodne jsem vam chtel napsat jednoduchou odpoved, ve ktere bych vam dokazal ze mam naprostou pravdu, jenze jsem zjistil, ze o tom jeste potrebuju premejslet. Takze zatim v zasade souhlas, s vyhradou, ze bunky fakt nejsou xenofobni, nemaj na to dost kultuury [smích]

238598

25.2.2011 21:18

ANO ANO ANO !!!!

Jeyvmila jeyvr (zavináč) yahoo (tečka) ca 64.?.?.?

Vas clanek ma skvelou myslenku k zamysleni a uplne jasnou odpoved, kterou vlastne kazdy zna.
Kritici at kritizuji !
Po precteni nekterych z poslednich reakci na Vas clanek se jen ptam, proc anonymne nebo otevrene nenapisou svuj vlastni clanek plny svych vlastnich myslenek - k zamysleni i ke kritice [mrknutí jedním okem]

zdravi Vam i Vasim ctenarum Jey

238623

25.2.2011 23:15

Láska v našich srdcích.

Mrk mrkef777 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Všechny lidské bytosti na Zemi jsou svými dušemi propojené. Všichni máme se všemi na této úrovni kontakt, aniž si to uvědomujeme. Všichni máme stejný základ, lišíme se na osobnostní úrovni, která je podřízená duši.

Láska nás dělá lidmi. Kdo miluje sebe, neublíží jinému, protože by ublížil i sobě. Já jsem Ty, Ty jsi Já. Kdo ubližuje jiným ubližuje sobě. Co nám vadí na ostatních, jsou naše stinné stránky. Náš bližní je naším zrcadlem.

Na Zemi vznikly hranice mezi národy, aby se pěstovala nenávist a zloba, a tím se podporují Temné síly. Chceme to? V jádru jsme milující bytosti. Jsme hnáni do pastí a sloužíme tím Temnu.

Odstraňme z našich myslí nenávist, zlobu a nahraďme ji LÁSKOU v našich srdcích. Národnost, barva pleti, jiný jazyk je jen vnější znak.

Vnímejme lidstvo jako jeden celek, kde jsme jeden na druhém závislí a vnímejme (dívejme se na) druhé SRDCEM.

Svými myšlenkami, emocemi a svým jednáním vytváříme svou budoucnost, tedy svět, ve kterém žijeme.

238633

28.2.2011 12:02

Od lasky je k nenavisti jen kousek

solitus 90.?.?.?

Laska a nenavist jsou na stejne strane citoveho spektra, ackoliv jde v mnoha smerech o protiklady. Na opacnem konci lezi nezajem, prehlizeni, ignorance -tedy "bez emoci".

238771

Příspěvků: 82

22.02. 04:06 Robert Nohejl  Je to dobre vystizene ,ale ,ne ze strany tech,co chteji vladnout.
22.02. 07:37  RE: Je to dobre vystizene ,ale ,ne ze strany tech,co chteji vladnout.
22.02. 12:07 abc  RE: Je to dobre vystizene ,ale ,ne ze strany tech,co chteji vladnout.
22.02. 05:36 MoUdrostrak  To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
22.02. 10:06 Elvis12  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
25.02. 21:12 Jeyvmila  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
22.02. 14:58 baba_Blažková  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
22.02. 17:19 Mareš  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
22.02. 18:07 Satanist  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
23.02. 13:25 Efs Mechobrosthenes  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
27.02. 00:24 Satanist  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
22.02. 19:08 l.leimas  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
22.02. 23:13 hc  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
23.02. 12:59 l.leimas  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
24.02. 12:19 hc  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
23.02. 18:09 l.leimas  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
24.02. 00:18  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
24.02. 20:07 l.leimas  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
24.02. 20:43  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
25.02. 00:00 hc  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
25.02. 00:35 hc  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
25.02. 18:26 l.leimas  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
26.02. 13:26 hc  RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly
26.02. 02:35  Opravdu ti staří Římané civilizaci trochu pomohli
25.02. 02:01  Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?
25.02. 19:08 l.leimas  RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?
25.02. 20:43  RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?
25.02. 21:16 Rene Bartosek  RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?
25.02. 22:05  RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?
25.02. 22:57 Rene Bartosek  RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?
25.02. 23:34  RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?
26.02. 00:27  RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?
26.02. 01:04 Rene Bartosek  RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?
26.02. 19:23 Lin  RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?
26.02. 21:42 Rene Bartosek  RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?
26.02. 21:50  RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?
26.02. 21:58 Lin  RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?
26.02. 22:02 Lin  RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?
26.02. 21:20 l.leimas  RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?
22.02. 06:47 Satanist  Jako v tom forku
23.02. 10:22  RE: Jako v tom forku
24.02. 18:32 Satanist  RE: Jako v tom forku
23.02. 17:39  RE: Jako v tom forku
22.02. 07:57 HempValley  slovaci
22.02. 08:03 len  RE: slovaci
22.02. 15:41 HempValley  RE: slovaci
22.02. 17:50 Satanist  RE: slovaci
23.02. 08:57 len  RE: slovaci
22.02. 20:50 fohat  RE: slovaci
22.02. 08:26 djb  RE: slovaci
22.02. 14:18 rom2004  RE: slovaci
22.02. 16:13 HempValley  RE: slovaci
22.02. 22:13 Terps  RE: slovaci
27.02. 11:35 KoKoZ  RE: slovaci
22.02. 08:23 djb  překlad
22.02. 12:02 Arnošt  Souhlas
22.02. 15:09 Nachezirámnaj  I pár dalších otázek
22.02. 16:47 Efs  Jak poznáme, že začíná den?
22.02. 17:31 did  Xenofobie
23.02. 03:18 oijkio  RE: Xenofobie
23.02. 09:29 quido2  RE: Xenofobie
23.02. 10:25 mkadlec  RE: Xenofobie
22.02. 19:32 diskuter  ??
22.02. 23:15 Satanist  RE: ??
22.02. 23:13 Lin  Možná ten článek nechápu
23.02. 00:40 bogy  RE: Možná ten článek nechápu
24.02. 07:04 mkadlec  RE: Možná ten článek nechápu
25.02. 02:46  Pěkné, téměř orientální bajky o vietnamských dělnících a o
25.02. 12:48 mkadlec  RE: Pěkné, téměř orientální bajky o vietnamských dělnících a o
24.02. 22:14 Lin  RE: Možná ten článek nechápu
23.02. 03:43 kurvas  pěkný článek
23.02. 20:43 did  Xenofobie, reakce na příspěvek 238495
24.02. 09:40 quido2  RE: Xenofobie, reakce na příspěvek 238495
24.02. 11:14  RE: Xenofobie, reakce na příspěvek 238495
24.02. 19:08 quido2  RE: Xenofobie, reakce na příspěvek 238495
24.02. 14:01 mkadlec  RE: Xenofobie, reakce na příspěvek 238495
24.02. 13:18  WHITE POWER
25.02. 02:51 did reakce na 238556  RE: Xenofobie, reakce na příspěvek 238495
25.02. 12:41 mkadlec  RE: Xenofobie, reakce na příspěvek 238495
25.02. 21:18 Jeyvmila  ANO ANO ANO !!!!
25.02. 23:15 Mrk  Láska v našich srdcích.
28.02. 12:02 solitus  Od lasky je k nenavisti jen kousek

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 082 188,30 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 481