Diskuze k článku

Invaze mimozemšťanů

Příspěvků 25

16.2.2011 7:12

To je starý pane Lischka.

Rene Bartosek 69.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=DT3GfLN_Z3M
I když někteří jsou docela snesitelní.
http://www.youtube.com/watch?v=l9JAF507Gmw

238165

16.2.2011 11:54

RE: To je starý pane Lischka.

wl 94.?.?.?

Reakce na 238165

Ani jsem nevěděl, že to vydali. Je to fakt starý dost článek. Jinak by jej vlastně nevydali..bylo by to vo hubu (tedy vo hlavu).

238178

16.2.2011 22:13

RE: To je starý pane Lischka.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 238196

Oni ti pánové jsou ze starší školy, ale jestli někde najdu tu pasáž, kde měli tiskovku a pan Galabru měl na prdeli v četnícké uniformě nalepenou reklamu přes obě půlky hned po skončení tiskovky. Konzum nám teprve nabíral ty správné obrátky a v cestě mu stála stará garda manařžerů. Ne zdaleka všem se to líbílo. Teď už nejde a o libé či nelibé pocity, ale jak říkal jeden římský císař, když získal zpoplatnil veřejné hajzlíky. Peníze nesmrdí.

238205

16.2.2011 12:08

russkaja technika

fohat 88.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=y52qpLxNToU&feature=player_embedded

238179

16.2.2011 15:43

Bolí mne hlava

Petr Č. 94.?.?.?

Právě jsem se vrátil ze železářství, kde jsem byl pro kladívko a bolí mne hlava. Někdo mne cestou praštil. Doma jsem to zkoušel sám ještě jednou, ale žádný kovovovovýýý zvuk jsem neslyšel, ani jsem neupadl do mdlob. Je možné, že by mezi tím mimozemšťané místo lebek z kovu přešli na silikon?

238185

16.2.2011 16:45

RE: Bolí mne hlava

rataj 78.?.?.?

Reakce na 238185

Když jsem to začal číst, tak jsem si myslel, že se dočtu, že jste se vrátil z Hradu, jako kdysi Kléma, a že tu máme naději na novýho spasitele národa. Nerozsvítilo se vám při tom praštění v hlavě,to by mohlo indikovat Osvícení, a dávalo by nám to na to jakýsi příslib.

238188

17.2.2011 9:38

RE: Bolí mne hlava

Petr Č. 94.?.?.?

Reakce na 238188

Ne, jdu si koupit těžší kladivo. Nejlepší kladivo na čarodejnice je demokracie.

238217

16.2.2011 17:42

Hezky psany

Satanist 154.?.?.?

a jsem se tem frazim v clanku autora zasmal....... Pokud bych mel prirovnat ty sedy sracky v kebuli k hemeroidum tech ze s-Eretz a z Nezvedavce tak ti to musej mit na prdelich uz jak karfiol! [chechtot]

238191

16.2.2011 21:30

Nejhoší jsou tzv Kurvítka

Lotras 89.?.?.?

Rád bych připomenul ještě jeden invazní prostředek, tzv Kurvítka ve výrobcích zejména její nejnebezpečnější formu a to Čínská kurvítka čili --- ČK made in USA.
Likvidují a znehodnocují tím lidské produkty a vyčerpávají tak surovinové zdroje země a ničí nervy lidí.

238201

16.2.2011 22:12

RE: Nejhoší jsou tzv Kurvítka

Andrew Siddur 62.?.?.?

Reakce na 238201

Ano, o „kurvítkách“ (=součástka, která po určité době záměrně přestane fungovat) se v poslední době mluví, ovšem nedivil bych se, kdyby žádná neexistovala – fenoménem současné doby je, že se v honbě za co nejnižšími výrobními náklady používá šunt; nekvalitní materiály, součástky. A takový šunt po chvíli přestává fungovat (nekvalitní kondenzátor vyschne, spoj zoxiduje, svár praskne).

Lichý je argument, že je dnes ve všem „více elektroniky“, a proto je větší možnost, že věc přestane fungovat.
Když už tam tedy mocí mermo musí být více elektroniky, tak ať je přiměřeně kvalitní! V opačném případě vyrábějte jednodušší a nerozbitnější spotřebiče.

Jenže realita je jiná, a tak tu máme „mainstreamové“ produkty, které se prakticky den po uplynutí záruční lhůty musí vyhodit, a na druhé straně bezvadné výrobky, které jsou stejně spolehlivé a funkční jako 20 let stará věc, ale stojí 20-krát víc než mainstream. A nic mezi tím.

Ale k článku – opět bravurní eklektická Lischkovina, palec hore! [smích]

238204

16.2.2011 22:16

RE: Nejhoší jsou tzv Kurvítka

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 238204

Pravda kurvítka, v době kdy si musíme utáhnout opasky a je třeba maximalizovat zisk jsou velmi neefektivní. Daleko efektivnější je použít levnější matroš a ojebat v rámci úspor kvalitu výroby. Kdepak dneska vyhazovat prachy za vymýšlení kurvítek. Holt pokrok nikdo nezastaví.

238206

17.2.2011 11:44

RE: Nejhoší jsou tzv Kurvítka

P. Č. 94.?.?.?

Reakce na 238204

Největší ze všech kurvítek je demokracie.

238224

16.2.2011 21:36

Ještě že jich máme, Lischka!

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Voni mi vysvětlili záhadu, proč si imrvere při čučení do bedny připadám jako bych sem přišel z jinýho světa nebo jako totální blbec, kerej neví, co sou a jak sou nebezpečný a záludný ty nanotechnologie. Manželku i tchyni mam z Hlučinska - obě nany jako dyž je vyšije - a bo tam všeci maji kratke zobaky, netušil sem čtyrycet let, kera bije.
Díky nim, Lischka, už vím, že obě ty dvě nány vaří tak dobře jenom proto, aby mi do těla mohly implantovat ty svý záludný mikročipy a vlákna, abych skákal, jak ty dvě mimozemšťanky pískají. Díky nim, Lischka, už taky vím, že i ten jejich vztah ke mně je od počátku ryze ekonomický. A do třetice díky nim, Lischka, už bezpečně vím, že v té naší mimozemšťanům zaprodané instituci primář čůrologie je taky mimozemšťan.
A taky pěkně úskočněj! Při vyšetření prostaty se mi pokoušel namluvit, že ty mikročipy sou hemeroidy. Padouch jeden kosmickej za doktora převlečenej!
Von a ti jeho povedení kumpáni sou tak vesmírně drzí, že by eště chtěli přidat na platech. Ba ne! Jako za starejch dobrej časů sem vždy připraven. Na ty jejich neprůstřelně kovový, automaticky a bezohledně myslící hlavy mám už v kotelně nachystaný desetikilový kladivo!

238202

17.2.2011 12:00

RE: Ještě že jich máme, Lischka!

wl 94.?.?.?

Reakce na 238202

Občane Kramáři, konečně vám začíná zapalovat. Muselo to být až po té srašné ráně demokratickým kladivem do hlavy? Což to nešlo dobrovolně? Ne, jak sám dobře víte, nešlo!!!

Jediní my negativisté, příznivci Negativní strany, obdivujeme a chválíme hospodina a demokracii (což je ekonomicky jedno a to samé) upřímně a nezištně! Všichni ostatní jsou pozitivisté, kteří ji chválí jen pokrytecky/pokratecky (od krást), dokud jim sype, a zaváří ji jenom druhým, a sami koukají, jak by z ní co nejdříve a nejlépe zdrhli...

A dobře jim tak, i těm občanům, kteří vyžadují věšení bulíků na nos (případně rypák) sobě i druhým! Už se na ně někde moc těšíme...až praskne ta mýdlová bublina jejich představy vo vesmíru. Na ty študovaný doktory a zdravotní pojišťováky a gaunery, co se starají o léčení druhých a sami jej zoufale potřebují, na ty hlavně! Nyní, když jsou chtráci závisláci v nebi, tak neví, jak bez bůhvíjakého pomyšlení, berel, budíků, jedů a kvant prachů žít, natož až přijdou k nám dolů do pekla. Haháááááááááááááááááaaaaaa....

Pošlete ty vybarbínovaný Nány leknout k lekaři, když nechtěj kleknout.

238225

17.2.2011 9:43

Čerstvý dodatek

WL 94.?.?.?

Protože někteří čtenáři rencají(zvláště pak ti z Bartoškova), a někteří z nich jsou i kramáři, a stěžují si, že je krmím starým použitým zbožím, tak přikládám aktuální dodatek.

Včera jsem navštívil jedno nejmenované dvousettisícové město. Šel jsem s ostatními občany po mostě přes řeku nikoliv na SRPŠ, ale do Zimního stadionu na hokej. (Žádní lidé na řece již hokej nehrají). Pod tím mostem ležel zbytek zubožených lidí z toho skvělého a slavného města (bezdomovců). Po tom mostě nás šla pěkná chasa.

Jistě se ptáte, co jsem tam dělal? Jak to, že já, takový velký světový filosof, jsem šel jako pitomec za tak přízemní zábavou, jako je hokej? Máte pravdu, i mne až k nepříčetnosti pohlavně vzrušuje pohyb toho malého černého bodu (puku) mezi reklamami na ledě, mantinelech a hráčích. Miluji tah na branku.

Tvrdím, že do lidských těl se z nedostatku jiných možností bydlení vtělují všechna zvířata, která lidé zotročují, povraždili a vyvraždili. A skutečně, po mostě šli tito občané: volové, krávy, kozy, slepice, husy, prasata, svině, sloni, myši, křečci, krysy, opice, ovce, medvědi, rypoušové, oslové, dépéhá, rakovina, papoušci, vlci, dobytek, chřipka a také jedna liška.

Snad jsem na vás některé nezapomněl. Jo, rovněž tam šli i nějací pohlavní orgánové (jistě víte, o kterou hájenou menšinu se jedná).

Ten stadion byl pečlivě hlídán a střežen mimozemšťany. Byl zakrytý a klimatizován, aby neunikl ani „vlásek“ silokřivek odsávané rozbouřené bioenergie. Vydojili nás fakt do mrtě. Řval jsem tam jak smyslů zbavený a řičel říjí spolu s ostatními samci nad tou vzrušující podívanou, když zchlazený gumový zástupce našich spermií hledal na ledové ploše jednu nebo druhou vaginu.

Zase jsem s rozkoší na tom občanském fóru pociťoval to hrdinské nadšení, pravou mužnou sílu a občasnou občanskou sounáležitost. Takto jsem si vždy představoval svobodu a demokracii.

Jednoho dne se možná stane (podle buddhistické meditace), že ten malý neviditelný „černý“ bod na bílé ploše mysli vletí do našeho zadku. Měli bychom být vděční všem čertům a mimozemšťanům, že nás k tomu tak starostlivě, ohleduplně a nenásilně vedou. Kdo nechce čekat na jatka, může si vsítit gól (cíl) do branky ihned.

238218

17.2.2011 18:59

Ezopská bajka z trochu z jinýho soudku

rataj 78.?.?.?

Onehdy mi ctihodný GM DrMudrg Wonasko vyprávěl tuto zkazku:
„Kdysi dávno seděl na tom mohutném prastarém stromě támhle před námi Čáp a měl v zobáku velikánský kus sejra. Náhodou šel kolem hladový Medvěd, uviděl Čápa a zachtělo se mu toho žvance. I zvolal na něho, snaživ se ho vyprovokovat: „Ty jeden neřáde, mizernej parchante, ty špinavej pacholku, ty sprostej zloději, komus to šlohnul?“
„Co myslíš, Rataj, jak to dopadlo?“
Po této záludné otázce jsem, jako obvykle, delší dobu zarytě mlčel, zrudl v obličeji a čelo se mi orosilo potem od úsilovného přemýšlení. Nakonec jsem odvětil: „Nó myslím, že si to ten Čáp nenechal líbit a proti tomu asi lživému nařčení se řádně ohradil.“
„Rataj, to seš celej ty, copak si myslíš, že každý má takový IQ tykve, jako někdo? Čáp je na rozdíl od někoho inteligentní stvoření, však proto nám nosí i děti. Zrovna on by byl tak blbý, aby otevřel zobák a nechal si sejra, kterého dostal jako dárek na křtinách, z něho vypadnout! Ono to dopadlo úplně jináč. Ten Čáp si pomyslel: „Ty mazanej huňáči, domníváš se, že jsem tak hloupej, jako ty chytrej? Pěkně se ti za tvou provokaci odměním.“ A jak řekl, tak vykonal. Důkladně pokálený Medvěd pak se schlíplým ocasem a zalepenýma očima zahanbeně a neohrabaně pádil do lesa.
Mohlo to dopadnout i jinak. Moudrý Čáp mohl vytrestat nestoudníka i tvrdším způsobem. Např.: Zaletěl k chaloupce, v níž se slavily křtiny, a klepáním na okno a vyděšeným chováním dal hospodáři najevo, že se venku děje něco nekalého. Hospodář vyběhl s brokovnicí ven a jakmile zmerčil Medvěda, chutě naňho vypálil. Ten ovšem už byl rovněž na úprku, pádž taky nebyl nejblbější, a tak schytal jen pár broků do kožichu, ale i to mu stačilo na to, aby nechal Čápa navždy na pokoji.
A jaký poučení, Rataj z toho plyne? Z tebe bych to asi tak honem nedostal, tak ti to povím sám:
a) Moudrej tvor se dokáže vysekat z každýho maléru.
b) Skoro každá situace se dá vyřešit pozitivně mnoha způsoby, když nezahodíš hned flintu do žita, a trochu zapojíš ty svý šedý buňky!“
Tož to tu dávám na obecnou vědomost, snad si z toho taky někdo něco veme.

238233

17.2.2011 21:07

Hledám spolupracovníka

Nachezirámnaj nacheziramnaj (zavináč) email (tečka) cz 78.?.?.?

Dobrý večer, hledám tu touhle cestou člověka, který by se se mnou podílel na zkoumání konkrétního tématu a poté pomohl zpracovat do výstupů např. ve formě článku. Samozřejmě ze zájmu či zkušenosti, nikoliv pro peníze,) Tady je zatím jen strohý málo srozumitelný nástin o co se jedná (kontaktujte mě připsáním se tady pod to a nebo spíš na mail), děkuju a věřim, že se někdo najde:

"Deset let poté anebo jak teror vítězí.
Motivace tajných služeb na strachu.
Tak mohou dokazovat svoji potřebnost a hájit svou existenci a zajišťovat si pro ní podporu kapitálu a politiky. Mají tedy "zájem" teroru napomáhat a nikoliv naopak. K čemu bychom je přiživovali, kdyby se ukázali bezúčelní či přímo škodící těm, které mají údajně "chránit" (Nás? Nebo jiné zájmy?). O jejich činnosti nemáme ponětí, oni naopak sledují všechny toky našich životů.
Jestliže by terorismus v současné podobě nezavdával pomyslné zástupné důvody (spíše výmluvu) ke zpřísňování vnitrostátní kontroly a tlaku na "vlastní" (komu patří obyvatel?) obyvatele, nevyrůstala by z toho "protestní" neloajalita těchto obyvatel vůči "svým"(?) zemím a jejich "reprezentaci".

Terorismus tak nevítěží konkrétními ataky, nýbrž logickým mechanismem: Konkrétní útoky přesvědčí část lidí o potřebnosti "zvyšování bezpečnosti" (zde vítězí strach nad samostatnou odpovědností), respektive aby nezabraňovali uplatnění takových zákonů, které jsou k tomu připravené (vzít obyvateli odpovědnost). Část nesouhlasí, ale neovládná hru, aby něco zmohli (respektive nejsou puštěni k rozhodování).
Toto "zvyšování bezpečnosti" stojí obyvatele osobní svobodu (např. se zužuje prostor možností), což časem působí frustračně. Často jsou nabídnuti "náhradní fackovací panáci" na vybití, ale je to "pláč na špatném hrobě". Takto NEPŘÍMO terorismus dosahuje narušení soudržnosti lidí a mechanismus se (jednosměrně) zacykluje ústíce až v absurdní výsledky...
Vliv politiků, ekonomů, bezpečnostních a tajných složek, atd. narůstá spolu s nárustem terorismu. Úměrně tomu mizí síla jedince a tím (na Systému nezávislá) udržitelnost jeho života. Zde lze hledat motiv. Co ještě chtějí státy chránit? "

238238

18.2.2011 19:50

RE: Hledám spolupracovníka

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 238238

To nevím,státy,jsi blb,asi Tě chránit nebudu,ale múžeme kooperovat.[smích]

238281

19.2.2011 21:05

RE: Hledám spolupracovníka

nachezirámnaj 78.?.?.?

Reakce na 238281

2micha: To moc nechápu [cool]

238324

22.2.2011 13:38

RE: Hledám spolupracovníka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 238238

K "Část nesouhlasí, ale neovládná hru, aby něco zmohli (respektive nejsou puštěni k rozhodování)."

Moje odpověď/podnět: Neovládá hru, protože neví o tom, že ji ovládá. Když přestane kooperovat, zjistí, že ona ovládá hru.

Lidi, ignorujte blbé zákony - to je vaše demokratické rozhodování. V mém světě např. blb není ministr, on si to jenom myslí - asi se dívá na televizi [smích])

238441

22.2.2011 15:58

RE: Hledám spolupracovníka

Nachezirámnaj 78.?.?.?

Reakce na 238441

Systém (umělý) není živý, kdežto žijící člověk je.
Systém je tedy zcela závislý na tom, že si ho myslíme.
Podle mě nemá sloužit živé neživému, nýbrž naopak.

238448

22.2.2011 23:09

RE: Hledám spolupracovníka

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 238448

Miliardy lidí se ženou za potištěnými neživými papírky, ale divní jsou ti, co to nedělají. [mrknutí jedním okem]

238470

23.2.2011 10:44

RE: Hledám spolupracovníka

Petr Černý 94.?.?.?

Reakce na 238448

A v tom si myslím, že je to naopak. Člověk (alepoň ten dnešní) je mrtvý. Hnán pudy, pouze pasivně reflektuje zevní realitu. Ztratil iniciativu. Funguje přesně podle marxisticko-leninských pouček jako odraz hmoty, a dnes v kapitalizmu demokratickém více jak v komunistitckém.

Systém je možná mnohem živější, než dušička v něm lapená. Dále vše se považuje za živé. Pouze z naší (sobecké) pozice považujeme některé jiné frekvnece než svoji za tzv. mrtvé a jiné za živé. Kámen při úderu kladívkem zvoní a reakguje rychleji. než tzv. živý člověk (občan).

Čili měnit systém není vhodné. Měli bychom si jej považovat a chválit, že nás jako mrtvoly oživuje (trápí) - do té doby, než se začneme zvedat z mrtvých sami. Pak uhnije sám. V tom bychom měli spolupracovat. Změnou systému se lidé nezmění - možná naopak ještě více se zhorší a zdegenerují jako po tom listopadu před těmi 21 lety..

Nepotřebujeme změnit demokracii, jako peklo je výborná. Potřebujeme změnit k lepšímu člověka, jak, to je otázka? Že jej budeme pitomě vzdělávat, až z něj zase bude hloupá reflexní opička domácí?

238496

20.2.2011 19:33

matrix

Prosper0 85.?.?.?

toto sa mi nejako nezda. ako keby interpretacia matrixu.

238372

Příspěvků: 25

16.02. 07:12 Rene Bartosek  To je starý pane Lischka.
16.02. 11:54 wl  RE: To je starý pane Lischka.
16.02. 20:02 abc  RE: To je starý pane Lischka.
16.02. 22:13 Rene Bartosek  RE: To je starý pane Lischka.
16.02. 12:08 fohat  russkaja technika
16.02. 15:43 Petr Č.  Bolí mne hlava
16.02. 16:45 rataj  RE: Bolí mne hlava
17.02. 09:38 Petr Č.  RE: Bolí mne hlava
16.02. 17:42 Satanist  Hezky psany
16.02. 21:30 Lotras  Nejhoší jsou tzv Kurvítka
16.02. 22:12 Andrew Siddur  RE: Nejhoší jsou tzv Kurvítka
16.02. 22:16 Rene Bartosek  RE: Nejhoší jsou tzv Kurvítka
17.02. 11:44 P. Č.  RE: Nejhoší jsou tzv Kurvítka
16.02. 21:36 Jiří Kramář  Ještě že jich máme, Lischka!
17.02. 12:00 wl  RE: Ještě že jich máme, Lischka!
17.02. 09:43 WL  Čerstvý dodatek
17.02. 18:59 rataj  Ezopská bajka z trochu z jinýho soudku
17.02. 21:07 Nachezirámnaj  Hledám spolupracovníka
18.02. 19:50 micha  RE: Hledám spolupracovníka
19.02. 21:05 nachezirámnaj  RE: Hledám spolupracovníka
22.02. 13:38  RE: Hledám spolupracovníka
22.02. 15:58 Nachezirámnaj  RE: Hledám spolupracovníka
22.02. 23:09 Rene Bartosek  RE: Hledám spolupracovníka
23.02. 10:44 Petr Černý  RE: Hledám spolupracovníka
20.02. 19:33 Prosper0  matrix

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 2

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 746