Diskuze k článku

Neskromný pan Čulík

Příspěvků 45

14.2.2011 2:41

Univerzitní profesor

Soudce Lynch 81.?.?.?

má cca Ł110 000 ročně, ale je to cca.

238047

14.2.2011 19:25

RE: Univerzitní profesor

fohat 88.?.?.?

Reakce na 238047

uprchlíci od Osudu pana Maška mají ZADARMO,záměrně,protože kdo začne kšeftovat s duchovnem,přijde o své darované duchovní schopnosti...http://www.osud.biz/ odborníci na weby,kolik času obnáší tento web,po návratu z rachoty?

238079

14.2.2011 5:07

Cemu se divite pane Stwora

IVANFOJT 64.?.?.?

To je jak pracuje kazdy pragmaticky system, penize se nedavaji aby se nekomu pomohlo ci vytvorily vznesene lidske hodnoty, ale abyse dosahlo zadaneho efektu a politickeho cile.!!!????!!! BL mne pripadovali od prvniho dne az prilis dobre vedene a financovane a myslenkova struktura BL nebyla myslenkova struktura bojujiciho Cecha ,ale spise BBC vysilani. A kazdy ma rad penizky, prijemna vec i pan Culik. A financni ovlivnovani zemi tady bylo a bude a bude-li to pan Culik ci nekdo jiny malo meni na hre, neb je znamo "ci chleba jis , toho pisen piskej"

238050

14.2.2011 5:26

RE: Cemu se divite pane Stwora

IVANFOJT 64.?.?.?

Reakce na 238050

Jen jsem chtel dodat, zadat o penize i kdyz mate penize je bezny trick pro majitele radia vysilacu, ktere chce vytvori t vhodny dojem na verejnost. Vypada to , ze jste trpejici nezavisly vydavatel , jeden z velke vetsiny trpiciho plebejcu, coz vyvola priznivou psychickou reakci, "ze jsi jeden z nas". Pak vice lidi posloucha, s blahovou myslenkou , ze se neco dovi, jak prezit, a majitelovi pocet posluchacu jde nahoru a tim i jeho prijem a on si vesele tzvane masti kapsu, cemuz rikaji Americani "smeje se celou cestu do banky"(neb jeho konto jde nahoru). Kazdy si muze promyslet veci do dusledku. Ono se vyplati precist malo knizecku o psychologii businssu, pak je vse jasnejsi. Poctivost je zebracka hul jestli to nevite.

238051

14.2.2011 11:57

RE: Cemu se divite pane Stwora

quido2 81.?.?.?

Reakce na 238051

´Hm, hm. Upřesňuji nepřesné rčení: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Přičemž zpěv musí líbezný. Falešné tóny nejsou povoleny.

K vašemu druhému rčení: Poctivost je žebrácká hůl... Jak pro koho. Což teprve milostivost, nebo pravdivost. Jak zvrhlé hodnoty. To je typická, tupá materialistická filozofie. Všeho dočasu. Každý se dočká.

238059

14.2.2011 6:17

priority Západu

fohat 88.?.?.?

příběh kočky Kleopatry a příběh pana Čulíka má hodně společného. Západní tržní přístup k lidem a ke zvířatum je specifický.Máme psí kadeřnictví,hřbitovy,z měst se denně svážejí tuny extrementu.V Praze překračuje natažené nohy bezdomovce mladík,cinkající miskou a žádající milodary pro Člověka v tísni někde v Kilimadžáru.Jeden film se honosí tímto problémem http://www.youtube.com/watch?v=4R2YIbUP9J4&feature=related,zde je zdurazněn stěžejní prvek,na který Západ zapomněl, proč je strach ze smrti.Ten,kdo pochopil souvislosti reinkarnace,pokorně vycituje a intuicí vyhmátne životního partnera,kde dále navazuje na svuj duchovní vývoj,zodpovědně spolu vychovají potomka,který ve stáří rodiču empaticky reaguje na jejich problémy.V takové rodině není třeba psa,kočky,protože duše provázané mají celý život na to,aby se obohacovaly a naplnovaly tak svuj osudový scénář.Tento film to naznačuje http://www.youtube.com/watch?v=7Xc_cT4sgew Žádní tržní barbaři toto nenahradí,ačkoliv se v rodinách množí psi a kočky.

238052

14.2.2011 9:00

Britské listy - Osud I.

mes 90.?.?.?

Ještě před několika lety člověk našel na internetu cca 5 obecně známějších skutečně alternativních novin. Bez jakéhokoliv odsudku dovolte můj pohled na věc.

Za těch několik let totiž také stoupl počet a zejména intenzivita oficiálních zpravodajství, kde skutečně platí to co za bolševika, ale mnohem sofistikovanějším způsobem. Pravdivá zpráva je i dnes RARITOU. Zbytek je odrazem současného tlaku korporátních médií na zájmech světových elit. Vytváření strachu pro profit farmaceutů, pochopitelně také zbrojařů, velmi by mne zajímala čísla prodejů (týká se zejména USA) zbraní v návaznosti na často velmi úchylné "realistické" detektivky, které učí člověka strachu a jeho odklonu do přírody. Lze shrnout asi takto "Bojte se v přírodě, lese a to úchylů a nemocí. Doma se potom bojte tradišního detektivkového klišé, které přímo podbízí "pokud bys měl bouchačku, tohle vše se nemuselo stát."

Třetím důsledkem pro mne až absurdní, zcela šílené novinařiny je zaměstnat mysl lidí sociální "mantrou". V podstatě vyzdvihnout vše nepřirozené (homosexualita už není osobní problém jedince, ale alternativní životní styl. Kdo by si dovolil upozornit, že kupříkladu ve věznicích (podle vědců je vrozená) zejména v Asii, ale i Střední americe i v moderních "demokraciích" se naučí homosexuánímu chování vysoké procento lidí z normální sexualitou. Stejně jako rozbití tradiční rodiny a morálních hodnot vede k "experimentům" v této oblasti, kdy je homosexualita také ale naučeným chováním v touze po co "největších" zážitcích. To učí systém, stejně jako to, že přířoda je náš nepřítel. Od Hollywodských "Čelistí" až po šílené horory, které vzbuzují strach z opuštěných, čili nejkrásnějších míst krajiny či odrazování lidí od houbaření, rybaření, zahrádkaření pro profit farmaloby, které straší sbíráním informací o kupříkladu boreli. Že jejich léky jsou často útrpnější než nemoc už neříkají.

Svět je na ruby a v tomto tlaku v něm chybí také radost. Jsme učeni, že normální je žít v obrovských městech a nikoliv v nejosvědčenějším systému tisícileté zkušenosti - menších a středních osadách, kde už se dá udělat skupinová infrastruktura, ale lidi ještě nemusí pohltit beton a zcela odlišný způsob života, než který přináší skutečné uspokokjení.

Tento tlak také způsobuje automatické odmítání alternativních zdrojů, velmi často pravdivých informací prakticky z jakékoliv oblasti. Vědci nám podsouvají, že musíme se stěhovat na Mars, z čehož mají určité firmy miliardy a my lidé podsouvaný, šílený sen, že je potřeba opustit zemi a osídlit Mars.

238054

14.2.2011 9:02

Britské listy - Osud 2.

mes 90.?.?.?

Pomineme-li fakt, že toto je v horizontu tisíciletí nemožné (se tam vůbec dopravit) a ještě šílenější je vize Mars učinit obyvatelným, tak jsme prostě v systému, který odebírá lidem geinální, sugestivní mediální manipulací prostě vůbec přijmout skutečnosti a ulevit si.

Statisíce diagnoz penězchtivých a mocichtivých farmaceutů (potažmo lékařů) nám defakto cenzurují informace o schopnostech těla řešit mnoho potíží jen půstem, změnou stylu, ústupem od strachu. Statisíce protikladných zákonů potom to samé provádí v oblasti individuálních svobod. Jde to rychle k horšímu.

Tedy si myslím, že alternativní noviny mají stále těžší možnost oslovit k zamyšlení klamané čtenáře pohodlnějších zpráv šíleného mainsteamu. Osud to vyřešil z mého pohledu defakto založením profesionální sekty jednoho člověka, absurdními pravidly diskuterskými, sebeoslavnou, nekritickou rétorikoku šefredaktora a tedy ztrátou kvality. Britské Listy mívají analýzy hlubší, ale dle mého jsou příliš v zajetí osobních pohledů redaktorů, kdy jejich postoje a možná řešení dělají pro mne i z tohoto periodika nehodnotý zdroj informací.

238055

14.2.2011 10:03

No - dělá to dobře.

Hruška 79.?.?.?

Nevím, jak jste myslel tuto větu v článku Vy, ale nutno uznat, že když uvážíme, kdo ho platil, dělal svou práci opravdu dobře. Publikoval to, co si jisté kruhy ve Velké Británii přejí slyšet. Vedle článků, vychvalujících Anglii jste zde našli články, špinící všemožným způsobem Čechy i Českou republiku. (Méněcenný národ se snáze mistruje, ponižuje i rabuje, že?) Ono se ze zaměření jeho stránek dalo docela dobře usoudit, kdo ho platí.
Nutno ale dodat, že tak jeden článek z deseti stál za přečtení, což ve dnešním srabu rozhodně není málo. Takže škoda.
Na rozdíl od předešlých pisatelů mi rozhodně nevadí, že si přitom přišel k penězům.
J. Hruška

238058

14.2.2011 12:22

sebevědomí prchá

JanaJ 78.?.?.?

jako pára nad hrncem, že..
také mě to překvapilo, ty listy se tvářily tak suveréně..

238060

14.2.2011 13:40

p.Čulík

l.leimas 93.?.?.?

Že kope za "někoho" (a neřeší nějaké "padni komu padni"[mrknutí jedním okem] ) šlo poznat z řady článků a zejména komentářu, které p.Čulík napsal, Ale on evidentně "kope" i za prachy [chechtot] [chechtot] Nic nového pod sluncem.

238061

14.2.2011 14:14

To se nedivím...

leo69 89.?.?.?

..., že pan Čulík má ze zrušení grantu vítr. Za co by si i s celou rodinou dělal každoroční výlety na Karlovarský filmový festival?

Takže nyní je mi jasnější, proč BL zveřejňují jen to, co se hodí do krámu jim...

m,[mrknutí jedním okem]

238064

14.2.2011 14:22

I za jednu milióntinu své produkce si pan Čulík zaslouží obdiv

MoUdrostrak 88.?.?.?

I kdyby nic jiného, tak za uveřejnění čláku Egona T. Lánského ještě v plně pravicujícím a a autocensurním datu 5.3.2008 si pan Čulík zaslouží vděk cinkajících a pravicujících českých pupkatých tatíků, kteří by jinak věřili na "dýmů-krásy", Emerikááán Drýým, Hnusniho Mubaraka... a poslouchali by hrdinně a autocensurně Kocába...

....
"Teprve po pohrůžce Miloše Zemana, že je nechá po telefonické dohodě v Václavem Havlem okamžitě nahradit jinými ministry a stejně se přelet uskuteční, rebelové „vyměkli“. Nezískali by nic a vše by ztratili... Proti byl nejdéle ministr zdravotnictví Ivan David a ministr školství Eduard Zeman. Nezískali nic a vše ztratili.

Ale vzpomínám si na zasedání české vlády na jaře 1999, krátce po vstupu Paktu NATO. Honza Kavan, ministr zahraničí, co chvíli vybíhal se zvonícím telefonem do předsíně. Miloš Zeman telefonování při jednáních nenáviděl, tak tomu nikdo ani moc pozornosti nevěnoval. Po jednom návratu do jednacího sálu Kavan pravil: Volala paní Albrightová a ptá se, zda souhlasíme s přeletem letadel NATO nad našim územím. Letadla jsou ozbrojena. Chce odpověď do 15 minut. Bylo jasné, že cílem je Srbsko, čas byl kolem 23.00.
K věci patří, že dle české ústavy takový přelet tehdy musela schválit sněmovna. Svolat ji do 15 minut, ale i třeba do dvou hodin, bylo nepředstavitelné. Na dotaz, zda by šlo lhůtu prodloužit, dostal Kavan odpověď (alespoň nám to tvrdil), že ano, ale počasí je špatné a riskujeme, že zaviníme neúspěch celé akce. Riskovali jsme porušení ústavy a hlasovali. Pětkrát jsme museli hlasování opakovat, než jsme dosáhli většinu. Trvalo to přes hodinu a já jsem byl jedním z těch, co se pokoušeli přemluvit kolegy, aby pro souhlas zvedli ruku. Opravdu hodně mne to pak mrzelo."


http://blisty.cz/art/39344.html

Kéž by bylo více takových Stworů a Čulíků...

238065

14.2.2011 15:06

Jó pan Čulík

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

BL jsou bez názoru a většinou uveřejňují pro i proti k nějakému problému v ČR. Takže jsou většinou neutrální, aby moc nepopudily. Nutno ocenit, že uveřejní i názory v ČR zakázané a cenzurované. Také uveřejňují články pro mulikulturalismus a pozitivní pro cikány. Nyní budou uveřejňovat články o tom, že multikulturalismus skončil. Neboť BL zpívají vždy píseň svého chlebodárce. To že nejsou opravdový free web je vidět z toho, že odkazy na jeho články jsou uveřejňovány na www.pravednes.cz. Proto oceňuji Zvedavce, že tam uveden není, a že má svůj názor a je pronásledovaný a držím mu palce. [smích]

238067

14.2.2011 15:34

Jsem rád za existenci BL.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Jak už tady bylo řečeno v diskuzi bývalý režim informace hloupě potíral nebo používal hloupou propagandu lží, které šli i na základě logiky demaskovat. Dneske propaganda stojí na výběru, zamlčení části podstatných informací nebo potlačení informaci, ale facta jsou povětšinou v pořádku, jinak by to bylo nedůvěryhodné na první pohled. Otřesný byl za minulého režimu i styl alá uvědomělý soudruh Kojzar nebo jak se ten šašek jmenoval. Ono se to udrželo i do dnešních dnů. Z toho důvodu informace beru z novinek, kde píšou neutralním jazykem, abych si nepřipadal, že čtu Rudé právo 80-tých let obrácené naruby. Jakákoliv ideologie když ji někdo nekriticky žere, holt dělá z člověka vola.

BL jsou jistě unikátní projekt na českém netu. Pokud jsou finacovány z grantu university v Glasgow je logické, že jsou zaměřeny na reálie z Británie a snaží se dostat situaci i do trochu lepšího světla, ale přesto jsou na BL ostře kritické články k britské mocenské elitě. Pokud jde o citace britských novin, tak evidentně je cítit jakým způsobem silná občanská společnost ovlivňuje jazyk užívány novináři. Radost to číst, i když se názorově třeba zásadním způsobem rozcházím s autorem článku.

Mnoo, Vladimír je tady když požádá o finační pomoc často kritizovaný, že by to šlo udělat levněji nebo úplně zadarmo. Určitě šlo, pokud by člověk byl svatý nebo skoro svatý, ale jsme pouze lidi. A taky alternativní weby ve Státech pohrozí, že nemají prachy a budou to muset zabalit, a sejde se tam během krátké doby extra třeba 50 000 babek na provoz. Já vím, že jde o doprovolný příspěvek čtenářů, jenom chci říct, že zhruba stejná činost jde dělat za různých různých ekonomických podmínek. Sama o sobě je o financích kauza WL, ať už jde o skryté zdroje nebo doprovolné dary lidí.

Pokud BL při ztrátě grantu skončí bude určitě škoda, protože v čekém prostředí vytváří pomyslný střed mezi alternativními weby a propagandou v komerčních médiích. A troufám si tvrdit, že v rozsahu jakým to BL dělají jsou na českém netu naprosto unikatní. Pro lidi v Británii to bude těžko pochopitelné, protože nemají představu jakým způsobem se dá v ČR dělat novinářská profese.

Tímto se omlouvám skutečným českým novinářům, kteří píši mezi řádky a na základě své novinářské etiky a cti vybírají témata v rámci možností, o kterých pak píší. Tragikomická situace po dvaceti letech pravdoláskokracie, novináři v intelektuální ilegalitě pod vedením ideologických prostitutů a karieristů jako za starých časů. Dnes vás nedonutí emigrovat, ale vyhodí z práce a ke kopáčům se za trest jako dříve nedostanete. Prostě máte právo umřít pod mostem.

238070

14.2.2011 19:33

Nechci dělat p.Čulíkovi advokáta,

qwe 89.?.?.?

ale konec BL by byl velkou ztrátou pro každého, komu vadí televizní lži prorežimní propagandy. Některé autory BL prostě už a priori nečtu, s názory p.Čulíka se v mnohém případě neztotožňuji, ale za to, co dělá, jsem mu vděčný.

238080

14.2.2011 19:33

Vladimire

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

uprimne receno, uz delsi dobu Blisty povazuji za stejny skvar jako je Neviditelny Pes, Nezvedavec ci Eretz.Culik si krach zaslouzi, je to jak vidno pokrytec, ktery s ctenari hraje spinavou hru.
Budete mit vetsi ctenost, v to uprimne doufam a preji Vam to!

238081

14.2.2011 22:47

RE: Vladimire

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 238081

Tiez to tak vidim. Podla toho co sledujem, tak britske dristy uz ani zdaleka nie su tym, cim byvali. Niekto uz je asi prilis omaneny peniazmi. Zidia vedia, preco si na peniazoch tolko zakladaju, pretoze si nimi mozu kupit dusu vacsiny gojimov, ktori by nakoniec zradili aj vlastnu mater.

238091

15.2.2011 16:33

RE: Vladimire

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 238081

Počkejte pane anonyme. Nemůžete dát NP do stejné věty jako Nezvědavce.
NP je středisko informaci, Nez je jenom středisko nadávek. Asi deset OG ( offensive goons) nadávají každy den na to samý. Je to jenom takový Ne-návistný chat room.

238123

14.2.2011 21:33

Názor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Je ale otázka, jestli Čulíkovi nekřivdíte. Jde totiž také o to, kolik konkrétně peněz mu z grantu přiteče. Jinak jistě, BL jsou podporované glasgovskou univerzitou již od doby svého založení, a to jen z toho prostého důvodu, že Čulíkovi šel plat a proto si mohl dovolit věnovat BL hodně svého času. A to znamená hodně, ale neznamená to ještě, že by byl Čulík nenasytný.

238084

14.2.2011 21:37

Závislost

Nachezirámnaj 78.?.?.?

Potíž projektu Zvědavce je v tom, že pan Vladimír je na něm existenčně závislý. Tento stín může (a poslední dobou je to viditelnější) vést k úpadku Zvědavce. Je tohle tedy nezávislejší než jiné zmiňované "alterstreamy" nebo taky je motivačně spjato s nuceným přežvýkáváním a "obchodu" s informacemi?

238085

14.2.2011 22:05

Proč tak jízlivě ?

kubrt2 94.?.?.?

Myslím že na BL se najde dost zajímavých témat - troufnu si říct že několikanásobně víc než na Zvědavci. Osobně články p. Čulíka čtu minimálně, kecy typu " to by u nás v Británii ... " celkem nemusím - je ale fakt že BL dávají prostor i protistraně a slovní přestřelky bývají velmi často zajímavé.
Pokud má na to grant, ať. Jestli o něj přijde a zavře krám, budou mi BL chybět. Stejně jako by mi chyběl Zvědavec.

238086

15.2.2011 2:30

RE: Proč tak jízlivě ?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 238086

>Pokud má na to grant, ať.

Samozřejmě. To je v pořádku. Jenže pan Čulík se celou dobu prezentuje, jako kdyby BL byly závislé pouze na darech čtenářů. Dokonce každý měsíc předkládá účetnictví, kde vidíme, kolik se sešlo a kolik se vydalo. Vypadá to čistě a fair. Jenomže v tom účetnictví chybí zřejmě v položce příjem ta hlavní. Čulík nikdy nikde neřekl, že BL sponzoruje glasgowská universita, a že čerpá z fondu o výši 4,7 milionu liber - až teď (opravte mě, jestli se mýlím). Považuji to přinejmenším za neetické.

A je tady ještě jeden vážný aspekt, který kdosi v diskuzi nadhodil. Tím, že žádá o příspěvky, vytváří dojem, že je nezávislý. Tedy závislý jen na svých čtenářích. Předkládá články a témata, jako kdyby je vybíral jen on. Nikdy neřekl, že možná do toho, co uveřejňuje, může kecat glasgowská univerzita. Že mu může vytyčit směr a osnovu. Konečně to je zcela běžný postup. Jakmile mě sponzor vydatně podporuje, budu muset poslouchat, co říká. Koho chleba jíš... Takže tady máme propagandu někoho, o kom ani nevíme, jak se jmenuje. Všichni víme, že jsou témata, kterých se Čulík nikdy nedotkne. Zřejmě to není náhoda.

Nestydí se žádat od lidí peníze, které ve skutečnosti nepotřebuje. A lidi mu platí v dobré víře, že (a) pomáhají udržet dobrý zdroj informací (b) ty informace nejsou propaganda. A to je na pováženou.

238103

15.2.2011 4:12

RE: Proč tak jízlivě ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 238103

>Čulík nikdy nikde neřekl, že
>BL sponzoruje glasgowská universita, a že čerpá z fondu o
>výši 4,7 milionu liber - až teď (opravte mě, jestli se
>mýlím). Považuji to přinejmenším za neetické.
>
>Tím, že žádá o příspěvky, vytváří dojem,
>že je nezávislý. Tedy závislý jen na svých čtenářích.
>Předkládá články a témata, jako kdyby je vybíral jen on.
>
>Nestydí se žádat od lidí peníze, které ve skutečnosti
>nepotřebuje. A lidi mu platí v dobré víře, že (a)
>pomáhají udržet dobrý zdroj informací (b) ty informace
>nejsou propaganda. A to je na pováženou.
Perfektne vystizeno. Navic se domnívám, že to dělá v pracovní dobu. Pane Stwora, kolik hodin denně Zvedavci PRUMERNE venujete?
A je tu jeste jedna zavada: BL nedavaji moznost vyjadrit se ctenari v diskuzi. (Vychazim ze situace pred dvema roky,od te doby BL nectu.) Jakous takous moznost ctenari "meli/maji" jen formou sepsani dalsiho clanku. Ne kazdy se vsak k tomu odvazi, nebo na to ma (to uz vyzaduje prece jen vetsi schopnosti nez napsat dve vety, ze autor nema pravdu z toho a onoho duvodu), a ne kazdemu BL kdeco zverejni. Vim, o cem pisu. Medium bez moznosti diskutovat je zrovna takova vada na krase jako jakkoliv manipulovana (viz iDnes).

238106

15.2.2011 5:34

RE: Proč tak jízlivě ?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 238106

>Navic se domnívám, že to dělá v
>pracovní dobu.

No jistě, že to dělá v pracovní době. Jak jinak by stihl takové množství článků? Myslím si, že nic jiného ani dělat nemůže, vím, kolik mi zabere času připravit 2-3 články denně.

>Pane Stwora, kolik hodin denně Zvedavci PRUMERNE
>venujete?

Těžko říct. Nepočítám to. Zapínám počítač ráno v 9 a vypínám ho po půlnoci. Včetně sobot a nedělí. Mezitím ale chodím ven na procházky se psy, na nákupy, jím apod.

Abych vybral jeden článek, musím jich přečíst v průměru 20-30. Musím neustále sledovat, co se kde děje. Odpovídám na emaily. Řeším reklamace s předplatným, pomáhám těm, kteří se neumí zaregistrovat nebo přihlásit, moderuju diskuze, zadávám překlady nebo sám překládám. Přeložené články musím projít, opravit chyby, převést do formátu HTML, publikovat. Servery s podobnou návštěvnosti mají běžně 5-10 lidí v redakci. Plus technickou podporu. Já dělám všechno sám - i tu podporu a programování.

V lednu jsem vydělal po odečtení nákladů za překlady čistých 186 korun.

Podotýkám, že pan Janda mi polovinu článků dělá zadarmo. Kdyby mi účtoval všechno, měl bych každý měsíc dluh 10 tisíc.

238108

15.2.2011 10:52

RE: Proč tak jízlivě ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 238103

Myslím, že děláte trochu z komára velblouda. Pravda je asi někde mezi. Glasgowská univerzita už dávno nepřímo financuje BL tím, že p. Čulík se BL hodně věnuje a má přitom zajištěný příjem od univerzity. Zřejmě to asi musí občas obhajovat třeba tak, že někomu výše postavenému na této univerzitě podává v rámci své činnosti nějakou zprávu o své činnosti, a tam píše věci jako "sharing democracy values to former communist countries" něbo podobné bullshity, aby mu to lépe procházelo a aby měl klid. Ale nezveličoval bych to.

238115

14.2.2011 22:17

určitě je dobře

kutra 187.?.?.?

že tu jsou Britské listy a učitě je dobře, že je tu Zvědavec. Každý si může porovnat oficielní informace s něčím jiným a záleží jen na něm, aby si udělal svůj obrázek. Tyto alternativní stránky pracují pro nás, jsou to služby za které je správné tomu, kdo je vytváří zaplatit. Jen mě zaráží ten propastný rozdíl mezi tím za jakých finančních podmínek pracují Britské listy a za jakých Zvědavec. Osobně dávám přednost Zvědavci, pan Stwora mě ušetří spousty hodin času, který bych musela strávit na internetu a jsem si jista, že on, na to aby vybral informace, musí denně hodiny a hodiny trávit jejich hledáním a čtením spousty článků. Je smutné, že pracuje s příjmem 5 tisíc korun měsíčně, předpokládám, že si taky ze své rozmazlenosti k své práci v zimě topí a svítí a že nemá přístup k bezdrátovému napájení svého počítače energií zdarma, že taky občas jí a mám nepříjemný pocit, že vlastně nebýt toho, že je někdo ochoten obětovat svůj čas a pracovat pro druhé, byli bychom odkázáni jen na informace, které jsou "někým" placeny. V malých českých podmínkách se asi stěží najde tolik čtenářů, aby to někoho uživilo. Takže až se příště budete rozhodovat, kde poslat svůj příspěvek na alternativní zdroje informací, uvažte, kdo jej potřebuje více. Zda BL, které získávají 50-100 tisíc měsíčně na příspěvcích plus grant glasgowské univerzity plus plat učitele tamtéž, nebo editor Zvědavce, který živoří na pár korunách měsíčně.
Díky pane Stworo, že se na nás nevykašlete a nenajdete si jinou práci, kde byste měl zcela jistě jiné příjmy. Protože pak byste určitě neměl čas dělat Zvědavce takového, jaký je.

238087

14.2.2011 22:32

RE: určitě je dobře

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 238087

Přesně tak. Semtam lidičky ve své práci něco udělají zadarmo nebo skoro zadarmo. Ale aby někdo dělal skoro zadarmo 365 dní v roce, tak kromě Vladimíra si na nikoho druhého nemůžu vzpomenout. Já to rozhodně nejsem sice se držím při zemi a nehamouním ani nepotřebné blbosti z obchodu nebo prachy pod postelí, ale z něčeho žít musím.

238090

14.2.2011 23:04

Rozdíl mezi BL a alternativními weby?

Rene Bartosek 69.?.?.?

Sponzoring je z grantu university. Faktem je, že v Británií se závadí školné a 4.5 miliónu je ekvivalent pro 500 studentů, což není málo. Na druhou stranu bych se nezaměřil pouze na tradici a kulturu střední třídy přelomu 19. a 20. století, kdy bylo vzdělání ceněno samo o sobě, nebyly vyžadovány kvartálně výsledky navrátnosti.

Bohužel časy se změnili, snaha o vysokou návratnost vede k omezení základního výzkumu a paradoxně se tím sníží prostor pro aplikace. Méně fundaméntalních objevů znamená méně aplikací a navíc je snížen výběr, což ovlivňuje efektivitu dolů. Představme si, že by se v maximalizovala efektivita parního stroje a jeho praktického využití a nikdo by neobjevil principy na využití elekřiny.

Kultura, umění a humanitní obory vždy vychází z nějakého politického a socialního protředí ( svobodné-nesvobodné), ale i ekonomických možností. I při snížení ekonomického výkonu a podpory humanitně zaměřených čiností společnosti existuje zhruba 25 let zpoždění, než se generace s jistým typem vzdělání a výchovy stanou ve společnosti silně menšinové. V každém případě pokud jde o ekonomické argumentz v Británii, tak zrušit katedru s výukou ruštiny je velmi krátkozraké. Otázka je, jaká je strategická koncepce Británie do budoucna. Zvýšit soběstačnost? Zaměřit se na Čínu? Ale silně pochybuju, že by případná výměna s Ruskem byla pro Británii nezajímavá. Diverzifikace bude taky jistě jeden ze strategických kroků.

Polsko a ČR mohou být z hlediska strategické koncepce málo zajímavé, ale bylo by dobré zavážit kolik stojí provoz fungujícího zařízení a pokud bude zrušeno a v budoucnu by se zdálo být potřebné na kolik by přišla jeho obnova? Samozřejmě kvalitní universitní učitelé, to je choulostivá věc, to trvá několik desetiletí než to vznikne. Když existují v jakékoliv profesi fachmani, tak to trvá 5-10 let než největším talentům v oboru předají potřebné zkušenosti, ale pokud fachmani neexistují, tak to jde ztuha. Za předpokladu, že talentz nezmizí v zahraničí. Pokud ano, tak to to jde mnohem hůře než z tuha. Z dlouhodobého hlediska je to ztráta, i když já neznám konkrétně ani situaci na Universitě v Glasgow, ani dlouhodobé záměry britské vlády.

238092

15.2.2011 0:45

Britské listy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Jsem rád, že Britské listy existují, protože se v nich objevují kritické články k současnému režimu i k mainstreamovému názoru, který ve většině sdělovacích prostředků převažuje, tj. že současný liberální kapitalismus nemá žádnou alternativu a představuje pro lidstvo ty jedině správné světlé zítřky. Aby však nedošlo k mýlce, nikdy jsem nebyl komunista a členství v KSČ jsem odmítl ještě v době, kdy tato strana byla na vrcholu své moci.

Ale zpět k Britským listům. Domnívám se, že si redakce velmi pečlivě vybírá, které příspěvky uveřejní a dává si bedlivý pozor, aby celkově Blisty nevyznívaly příliš kritické k současné švindlkracii (navrhuji tento termín jako lepší název pro současné falešně demokratické režimy, jako je např. ten současný v ČR). Pan Čulík sám nejprve pěl chvály na západní demokratickou společnost a komunistům nemohl přijít na jméno, nyní ovšem když (jak se zdá) i demokracie v Británii konverguje k postkomunistickým švindlkratickým režimům Východní Evropy (já si například vždycky myslel, že jsme v Evropě Střední, ale pan Čulík mně přesvědčil, že ne - nakonec jsem tedy přijal být v jednom pytli s Ukrajinou a Ruskem, když to ti ze Západu tak moc chtějí), začíná poněkud měnit své názory, zvlášť po svém návratu z cesty do Ruska. Zdá se, že mu postupně dochází, že většina lidí ve východním bloku mohla za vlády komunistů normálně žít, což naopak pro mnoho lidí dnes přestává být možné. Finančně ovšem Blisty podporovat nebudu. Několikrát jsem se pokoušel poslat do jejich redakce nějaký názor nebo reakci na uveřejněný článek. Netvrdím, že nutně museli mé názory publikovat, jejich reakce však se naprosto rovnala nule. Jelikož jim nestály mé vzkazy za odpověď, naopak Blisty mi nestojí za případný sponzorský dar [velký smích].

Přeji Blistům mnoho úspěchů v jejich neutuchajícím boji za pravou demokracii v prostředí reálného kapitalismu, své tvrdě a kapitalisticky vydělané peníze však hodlám utrácet jiným způsobem. Například podporou komunistické strany, pokud se současné vládnoucí tunelářské a švindlkratické sebrance politických hambářů podaří prosadit její zakázání. Nikoliv proto, že bych souhlasil se všemi komunistickými názory, ale proto, že na podraz, kterého se vládnoucí švindlkratická garnitura dopustila na lidech této země (beru to osobně), se prostě zapomenout nedá.

238096

15.2.2011 16:52

RE: Britské listy

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 238096

Nemyslím, že zakážou komunisty. Jak by potom mohli na voliče v předvolební kampani dělat: Bu, bu, bu ty blbče, bacha komunisti? Ta tučně vytištěná věta nepresentuje můj názor na voliče české pravice. Lidi v ČR se naučili volit menší zlo nebo raději nevolit. Prostě takhle primitivně na mě působí politické kampaně. Plus volební sliby chyby a lži, vytahováni špíny navzájem. Jó to se vytahuje špinavé prádlo na vzduch, když si z hrdinů těchto příběhů za to nikdo nejde sednout do chládku. Teď ČSSD chce měnit Ústavu. Ombudsman, volení do výboru pro propagandu, vlastně pardón pro hlasnou troubu, tedy svobodná média. O referendu se žvaní dvacet let, ale vždycky jenom před volbami.

238125

15.2.2011 17:23

RE: Britské listy

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 238125

Naprosto briskně řečeno:

1) KSČM je pobočkou tunelářů, defraudantů a privatisérů z ODS na levici.

Vložený obrázek

2) TOP(olánek) 09 na pravici

3) a Zelená BioMasa a VV mezi naivními pravicujícími cinkajícími oVčany, co jejich pupkatí taťkové poslouchají hrdinně Kocába.

Celé to má jediný účel - udržet socany mimo koalice a oVčanům rozepnuté peněženky při látání rozkrádání toho, co 20. let stále zbývá po zlých bolševicích.

Vložený obrázek

Kdo volí KSČM, dává automatický hlas ODS, Kalouskovi, Vondrovi & Co. [překvapení]

238129

15.2.2011 23:24

RE: Britské listy

čochtan 89.?.?.?

Reakce na 238129

1) KSČM je pobočkou tunelářů, defraudantů a privatisérů z ODS na levici.

Ale, ale pane MoUdrostraku to snad ani nemyslíte vážně. Ne, že bych KSČM miloval, ale stavět ji do rovnítka s tuneláří ODS a TOP09, to snad ne. Nespletl jste si to náhodou s ČSSD? Tam je těch tunelářů a privatisérů požehnaně.

Pokud jste měl na mysli bývalou KSČ, pak ano. Protože ve všech našich partajích se to bývalými komunisty jenom hemží.

To, že poslanci KSČM dali u voleb přednost Klausovi před Švejnarem, na to může být moře názorů. Můj je, že ze dvou zel, volili to menší.

238149

15.2.2011 23:51

RE: Britské listy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 238149

Máte pravdu, kdyby KSČM nezabránila zvolení Jana Švejnara, mohli jsme být v americkém zadku ne po krk, jako teď, ale až po uši. Mohli jsme být první země na světe, která ač mimo USA, by měla amerického prezidenta. A nezapomněl jste, pane MoUdrostraku, na americké volební poradce ČSSD, různé generály z USA, které si ČSSD zvala jako hosty a podporu radaru u některých sociálně demokratických politiků?

238155

16.2.2011 4:55

RE: Britské listy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 238149

Kromě toho, mám vážné pochybnosti o tom, jestli ČSSD je vůbec levicová strana. Nejen kvůli koalicím s ODS, zastoupení podnikatelské třídy v jejích řadách a účasti na širokém korupčním koláči, ale taky pro propojení s Bildenbergem a Trilaterální komisí, jejichž exponentem je například Švejnar. Takže jsou v jedné partě s Vondrou a Trautumberglem, což je mimochodem také důvod, proč ČSSD ke korupčnímu skandálu s Vondrovými milióny na ministerstvu potupné zrady a kapitulace mlčí. Soudruzi z Bildenbergu by se hold zlobili a rozhněvat je není radno. (Být nimi, tak ale blbce Vondru hodím dávno přes palubu, jistě by v ČR našli chytřejšího a méně zdiskreditovaného vlastizrádce. Vzhledem k tomu, že v ČR tradičně udělá kdekdo za peníze skoro cokoliv, docela se divím, že se ten Bildenberg s takovými národu odpornými hnusy špiní. Asi je to s ním taky dost špatné. Teď jsem nemyslel národ, ale ten Bildenberg [smích] )

Je to s prominutím v pr.eli, dámy a pánové, ale žádnou perspektivní levicovou stranu v parlamentu nemáme.

238164

15.2.2011 23:28

RE: Britské listy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 238129

Zajímavé. S kým byste chtěl, aby šla ČSSD do koalice?

Kde jsou ty strany nalevo, s nimiž by ČSSD, kdyby to nebyla strana tunelářů podobně jako ODS, ale slušná strana, mohla jít do koalice? Prozatím byla už v koalici s ODS a KDU-ČSL. V názoru na tu první se shodneme, o lidovcích jste nepsal, ale protože z nich vzešel takový Kalousek, pochybuji, že o nich máte valné mínění. Já tedy určitě ne, svatý Cyrilek Svoboda by se spojil klidně i s ďáblem, aby získal podíl na moci. Pravda, teď už sice mají jiného předsedu, ale jinak pochybuji, že se strana mohla změnit jako celek. Zatím jen zdiskreditovala přívlastek "křesťanská". TOP09, VV, Zelení jsou jen marketingovým tahem, který má voliče, již zhnusené tradičními stranami, odvést do jediného pravého stádečka ODS. Postupně zase zaniknou, jako už zanikla ODA, Unie svobody nebo KDS. Kdo tu ještě zbyl?

KSČM. Stigmatizovaná jako strana bývalých stalinistů. Koaliční potenciál nulový. Pružní soudruzi ji už dávno opustili, teď jsou z nich podnikatelé, případně bojovníci proti komunismu. Pár poslanců má z členství v KSČM prospěch, pár je jich v zastupitelstvech obcí. Proč jsou tam ti ostatní, co je tam drží, když s touhle stranickou legitkou se rozhodně pochlubit nemůžou? Podle mého názoru jsou komunisti svého druhu církev, a ve straně je drží jejich víra, i když z členství žádný hmotný prospěch nemají.

Teď si přestavte, že zaslepení pravičáci udělají tu hloupost a prosadí svůj zákon o zákazu KSČM. Co se stane? Pár zbývajících top-komunistu ztratí svá koryta. Co udělá masa těch ostatních, kteří z označení "komunista" mohli na veřejnosti pociťovat jen opovržení a hanbu, ale přesto v té straně zůstali? Řeknou si, zakázali nás, kurva to je pech, a v klidu se rozejdou domů? Nic nesvědčí církvím víc, než ilegalita. Získávají tak punc opravdovosti.

238150

16.2.2011 9:26

RE: Britské listy

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 238150

A právě o koaliční potenciál jde ... a proto je KSČM pobočkou ODS. Komunisté sedí ve správních radách, podílejí se na "zakázkách" k prohlasování od lobbistů (viz. pan/soudruh Dolejš a hazardní kšeft)...a to vše proto, že VŽDY ochotně komunisté přiskočí k provolení Klause. Za to mají od ODS "ochranu" proti zbylému politickému spektru.

Vložený obrázek

Zároveň jsou KSČM pojistkou, aby ČSSD nikdy nemohla získat koaliční nebo vládní potenciál (i kdyby ČSSD milionkrát vyhrála volby).

Vložený obrázek.

238168

16.2.2011 10:54

RE: Britské listy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 238168

Nechápu, proč sem dáváte ty idiotské volební plakáty. Agitujete pro TOP09, nebo chcete říct, že jsou Starostové zakuklená KSČM? Poučte nás politicky nezralé. Nebo si máme založit účet na stejně idiotském Facebooku? A máme babičkám schovávat občanky, jak radí český Mádr a Skaliová? Já myslel, že takový vůl nejste.

Hlavně jste ale neodpověděl na základní otázku: s kým byste chtěl, aby ČSSD utvořila koalici?

Pokud jste si nevšiml, ČSSD už ty volby vyhrála, jenže s ní do koalice nikdo nešel. Jelikož s KSČM koalici odmítá, je její koaliční potenciál zhruba stejný. Když posledně vládla, bylo to s tichou podporou KSČM, což je taky jediná možnost, jak může být levice u moci. Jenže, to se Vám nelíbí. Tak za koho vlastně kopete?

Je fakt, že ČSSD je trochu slušnější než ODS. Zatímco v ODS je gauner naprosto každý, v ČSSD tak půlka až dvě třetiny. Nicméně bych bral, že politika je umění možného.

238174

15.2.2011 1:44

Myslím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Myslím, že Čulík má ještě více "antimainstreamové" názory než se zdá, ale velmi přísně si střeží, aby nebyl onálepkován. Volí cestu určitého kompromisu, ale má tak lepší penetraci do mainstreamu.

238100

15.2.2011 2:24

Douška na závěr (minulého příspěvku, nikoli však diskuse)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Je možná dobře, že Blisty mají tyto existenční potíže. Aspoň je pan Čulík konfrontován s realitou, a možná se mu ještě více rozsvítí tváří tvář hrozbě, že nenasytný stroj-moloch liberálního kapitalismu semele i jeho milovaný časopis. Ale demokraticky si mohl zvolit vládu jakou chtěl, ne?

238102

15.2.2011 11:23

RE: Douška na závěr (minulého příspěvku, nikoli však diskuse)

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 238102

Well, každá revoluce pojídá své děti [vyplazený jazyk]

Ten, kdo hlásal "více Klausů, více Kožených, více kapitalismu..." se dnes třese před exekutory, ve statisícových frontách před Uřady práce, zastavárnami a pracovními agenturami. Cinkající a pravicující čeští pivní tatíci, co posluchají "hrdinně" Kocába, dnes nevědí, kam se svými nezaměstnatelnými postpubescenty.

Stejně tak i pan

Čulík, svého času horující pro humanitární bombardování Srbů a Jugoslávie v duchu "dýmů-krásy" a "západních hodnot" a zejm.

V-O-L-N-É S-O-U-T-Ě-Ž-E

dneska hledá, kde nechal v přístupu ke "zlému socialistickému" welfare ještě tesař díru
.

Při svém "sebezáchranném(?) studijním pobytu" do Ruska zjistil, že už se nebude opakovat ruská štědrost v dotacích EUropě v surovinách a odbytištích jako po WWII.

A pokud někdo dostane od Rusů příležitost (jako např. nyní Němci za panováni ehem. FDJ-ot Sekretärin für Agitation und Propaganda Angely Merkel) musí si vše řádně u Rusů odmakat. A že tedy je u zlého rudého širokolícího slovanského ruského kohoutku hojnosti velice těsno [vyplazený jazyk]

238118

15.2.2011 13:12

Čulik Kotrba Dolejší?

karin 80.?.?.?

Culik mini, Iluminat meni. Vsak i BBC zavrela ceske vysilani, kdyz uz byla nase demogracie neochvejna. British soft power ma svoje zajmy u nas zajistene, ale ty hlavni se vari jinde. Treba stary, prastary Egypt ...
Komu zalezi na mineni ceskeho publika? Kdyz mame vedouciho trilaterala Dlouheho, bilderbreberky Cerneho Berku a Vondru?
2012 bude ten planovany "konec" (stareho) "sveta", jak jsme ho znali ... tak proto setrime, kde se da. CKD uz sa akosi vyzilo.

238120

16.2.2011 18:36

K ČEMU SE TAKOVÉ GRANTY POUŽÍVAJÍ?

Student z Brna 147.?.?.?

Tohle mi včera přišlo mailem:

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

Katedra mezinárodních vztahů a evropských studií vyhlašuje výběrové řízení na
semestrální studijní pobyty na univerzitách Missouri State University, Uralské
univerzitě v Jekatěrinburgu, University of Maryland, Ben Gurion University a IDC
Herzliya. Následují tyto informace:

a) Department of Defense and Strategic Studies, Missouri State University,
Fairfax
- počet studentů: 3 (studenti oboru MV)
- délka pobytu: 1 semestr
- úroveň: magisterská
- semestr výjezdu: studenti si domlouvají s hostující uni
Kompletní informace o hostitelské instituci včetně nabídky kursů je možno najít
na adrese http://dss.missouristate.edu/.

b) Fakulta mezinárodních vztahů Uralské státní university v Jekatěrinburgu
- počet studentů: 2
- délka pobytu: 1 semestr
- úroveň: Preferováni budou studenti magisterské úrovně.
- semestr výjezdu: jaro 2012
Univerzita nabízí kursy v angličtině, nicméně pro úspěšný pobyt je nutná
alespoň
částečná znalost ruského jazyka. Životopis a motivační dopis studenti dodají v
ruském a českém jazyce.
Obecné informace o hostitelské instituci je možno najít na adrese
www.fir.usu.ru. Kromě kursů nabízených standardně místním studentům je možno
absolvovat kursy zařazené do magisterského programu Global and Regional Security
(www.fir.usu.ru/mag/security/), který nabízí kursy v angličtině; je zde rovněž
možnost zapisovat kursy magisterského programu Area Studies, které jsou zaměřeny
i na ekonomické aspekty a které jsou nabízeny částečně v ruštině, částečně v
angličtině.

c) Department of Government and Politics, University of Maryland, College Park
- počet studentů: 2
- délka pobytu: 1 semestr
- úroveň: bakalářská
- semestr výjezdu: studenti si domlouvají s hostující uni

Kompletní informace o hostitelské instituci je možno najít na adrese
www.international.umd.edu/studyabroad/1210. Nabídka kursů je k dohledání na
adrese http://www.bsos.umd.edu/gvpt/.

d) The Lauder School of Government, Diplomacy and Strategy of the
Interdisciplinary Center Herzliya (IDC)
- počet studentů: 2
- délka pobytu: 5 měsíců
- úroveň: bakálářská
- semestr výjezdu: studenti si domlouvají s hostující uni

Kompletní informace o hostitelské instituci včetně nabídky kurzů najdete na
adrese:
http://portal.idc.ac.il/en/schools/Government/HomePage/Pages/Homepage2.aspx.

e) Ben Gurion University
- počet studentů: 2
- délka pobytu: bude upřesněna
- úroveň: magisterská

Informace o hostitelské instituci včetně nabídky kurzů najdete na adrese
http://humweb2.bgu.ac.il/politics/content/program/about.

MU expandovala do Izraele, loni nabízeli jen ten Maryland a Jekatěrinburg.
Studium jednoho studenta stojí něco přes půl milionu za semestr - škola za něj platí školné, ubytování, stravu a ministerstvo školství mu přispívá na životní náklady!!!!

238192

17.2.2011 17:18

Pane Stworo, k posouzení neskromnosti Jana Čulíka

Pamětník.II 173.?.?.?

nemáte dost informací, abyste mohl pronášet jakékoli soudy.

BL se postupně vyvinuly z přílohy k Neviditelnému psu na internetový deník jisté váhy a reputace. Během této změny p5estalo stačit, aby Čulík všechno dělal na "úkor" svého zaměstnavatele - byť byl kryt universitním projektem. Pochybuji, že se University of Glasgow abgébuje ovlivňováním obsahu BL. Čulík patrně musí projekt čas od času obnovovat a dokázat, že přináší něco jeho studentům.

V současné době, jak je zřejmé z tiráže, mají BL dva editory (Kotrbu a Dolejšího) a do minulého týdne i Golga, který byl editorem anglické mutace BL. Tito lidé dostávali honorář, který Čulík mohl jen těžko platit z vlastní kapsy.

Jan Čulík je samozřejmě ovlivněn úrovní BBC a novin jako The Guardian a používá je jako měřítko nejen pro vlastní práci, ale i pro kritiku českých medií.

Z obsahu BL je zřejmé, že oba editoři mají dosti volnou ruku. Bývají obviňovány z levicovosti až ultralevicovosti, ale to je tím, že v současné době lze jen těžko najít autory, kteří jsou ochotni psát zadarmo (BL autory nehonorují) o tom, jak skvěle si česká pravice počíná.

Myslím, že základním problémem udržování medií jako Zvědavec a BL je najít smysl existence a způsob pokračování, až to přestane zakladatele bavit. Zvědavec bez Stwory přestane existovat, kdežto BL mohou být převzaty od Čulíka někým jiným, protože jsou blíže profesionálnímu produktu. A Jan Čulík může mít ambice proniknout do českých medií (možná jako mesiáš správnosti).

Způsob financování BL odráží Čulíkovo přesvědčení, že by BL měly být přístupné bez omezení. Zpoplatňovat články je možné, ale to v zásadě vede k tomu, že se čtenáři postupně přesunou někam jinam. Je to těžko řešitelná situace.

Zvědavec, jako Vaše dítě, je zatím určitou formou Vašeho styku s přáteli, kteří se, jako čtenáři, s Vámi dostali na podobnou názorovou rovinu. BL mají širší záběr a oslovují anonymního čtenáře - je to do jisté míry dáno i tím, že nemají diskusní fórum.

238230

17.2.2011 19:45

děkuji

Ibrahim Ag Alhabib 88.?.?.?

děkuji britským listům, jinde nenajdu takové polemiky o věcech občana

238235

Příspěvků: 45

14.02. 02:41 Soudce Lynch  Univerzitní profesor
14.02. 19:25 fohat  RE: Univerzitní profesor
14.02. 05:07 IVANFOJT  Cemu se divite pane Stwora
14.02. 05:26 IVANFOJT  RE: Cemu se divite pane Stwora
14.02. 11:57 quido2  RE: Cemu se divite pane Stwora
14.02. 06:17 fohat  priority Západu
14.02. 09:00 mes  Britské listy - Osud I.
14.02. 09:02 mes  Britské listy - Osud 2.
14.02. 10:03 Hruška  No - dělá to dobře.
14.02. 12:22 JanaJ  sebevědomí prchá
14.02. 13:40 l.leimas  p.Čulík
14.02. 14:14 leo69  To se nedivím...
14.02. 14:22 MoUdrostrak  I za jednu milióntinu své produkce si pan Čulík zaslouží obdiv
14.02. 15:06  Jó pan Čulík
14.02. 15:34 Rene Bartosek  Jsem rád za existenci BL.
14.02. 19:33 qwe  Nechci dělat p.Čulíkovi advokáta,
14.02. 19:33  Vladimire
14.02. 22:47 Peptalkin  RE: Vladimire
15.02. 16:33  RE: Vladimire
14.02. 21:33  Názor
14.02. 21:37 Nachezirámnaj  Závislost
14.02. 22:05 kubrt2  Proč tak jízlivě ?
15.02. 02:30 Vladimír Stwora  RE: Proč tak jízlivě ?
15.02. 04:12  RE: Proč tak jízlivě ?
15.02. 05:34 Vladimír Stwora  RE: Proč tak jízlivě ?
15.02. 10:52  RE: Proč tak jízlivě ?
14.02. 22:17 kutra  určitě je dobře
14.02. 22:32 Rene Bartosek  RE: určitě je dobře
14.02. 23:04 Rene Bartosek  Rozdíl mezi BL a alternativními weby?
15.02. 00:45  Britské listy
15.02. 16:52 Rene Bartosek  RE: Britské listy
15.02. 17:23 MoUdrostrak  RE: Britské listy
15.02. 23:24 čochtan  RE: Britské listy
15.02. 23:51  RE: Britské listy
16.02. 04:55  RE: Britské listy
15.02. 23:28  RE: Britské listy
16.02. 09:26 MoUdrostrak  RE: Britské listy
16.02. 10:54  RE: Britské listy
15.02. 01:44  Myslím
15.02. 02:24  Douška na závěr (minulého příspěvku, nikoli však diskuse)
15.02. 11:23 MoUdrostrak  RE: Douška na závěr (minulého příspěvku, nikoli však diskuse)
15.02. 13:12 karin  Čulik Kotrba Dolejší?
16.02. 18:36 Student z Brna  K ČEMU SE TAKOVÉ GRANTY POUŽÍVAJÍ?
17.02. 17:18 Pamětník.II  Pane Stworo, k posouzení neskromnosti Jana Čulíka
17.02. 19:45 Ibrahim Ag Alhabib  děkuji

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 0

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 854