Diskuze k článku

Čína vytáhla evropskou kartu, důsledky ustavení čínského dolarového swapu

Příspěvků 24

4.2.2011 5:29

Víceméně jediná možnost.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pro USA zbývá jako poslední možnost využít jedinou průmyslovou kapacitu, kterou má ale jiným způsobem než na přebujelý rozpočet krytý řídkým vzduchem. Neexistuje způsob jak, vrátit zpátky industriální výrobní kapacitu, ani neexistuje způsob jak vytvořit konkurenceschopnou novou kapacitu vůči Číně. Jediná možnost je uvolnění vybraných technologií z vojensko-průmyslového komlexu do civilní sféry. Navíc musí být obsaženy technologie použitelné masově v individualním měřítku, třeba využitelné pro individualní nebo lokalní energetickou soběstačnost. Aby to vytvořilo dostatečně velkou výrobu. Musí být zaměření na nahrazení zdrojů, které USA kryjí ze zahraničí. Sice lidé budou více nezavislý na centralní distribuci a vládnout nezavislým lidem je obtížnější, ale ti kdo dokážou vládnout neuávislému domácímu obyvatelstvu mají dobrý tréning i na mezinárodní scénu. Problém, je kartel okolo FED systém fraktalních rezerv mimo inflaci, vytvořil systém klientských vztahů, který de facto zlikvidoval podnikatelského ducha ve vysokých patrech ekonomiky. Není nutné být schopný podnikatel, investor ve skutečné ekonomice. Důlezité je mít ty spravné konexe, ať okolo bankovního kartelu nebo ve vysoké politice.

Toto je horší než americký dluh nebo vývoz průmyslu. Bez schopných manažerů totiž není možné transformovat strukturu vojensko-průmyslového komlexu ani ekonomiky, a kromě toho potřebují prostředí, kde do vedoucích pozic půjdou lidé na základě schopností a ne konexí. Jestli teda ještě nějaký mangemnt pro reálnou ekonomiku zůstal? Stará garda odešla s průmyslem a nově se vychovávali specialsti na švindly s finačními deriváty. Zůstává tady možnost domácí izolace a pokusu nastolit diktaturu. Při počtu zbraní mezi Američany dost o hubu. Třetí velkou válku nechám bez komentáře. Stažení z imperialní pozice je nevyhnutelné v jakékoliv variantě, včetně fašistické diktatury na uzemí USA. V Pentagonu a sionistům se to nemusí líbit, ale taková je realita. Pokud USA chtějí zpět významnou pozici na mezinárodní scéně budou muset nabídnout více než velký klacek a ochranu za výpalné.

237591

7.2.2011 0:53

RE: Víceméně jediná možnost.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 237591

Těch použitelných technologií z vojensko-průmyslového komplexu zas tak moc není, aby to pomohlo. Obávám se, že dřív nebo později přijdou na to, že jediné možné řešení dluhů USA je zbavit se věřitelů. Ono je to jasné všem už teď, jenže sáhnout k jedinému možnému použití vojenských technologií, totiž k jejich prvotnímu účelu, vypadá poněkud nehezky v očích voličů. Možná to chce nejprve zajistit, aby voliči a volby nebyly vůbec potřeba, a pak to půjde sfouknout i s těmi otravnými Číňany...

237724

7.2.2011 2:48

RE: Víceméně jediná možnost.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237724

Jestli nejdou použít do civilní sféry ani vojenské ani nové technologie, které by šli zrealizovat do praxe přes výrobní základnu vojenské výroby, pak... Jak už jsem říkal velkou válku komentovat nebude, ale všecko ukazuje, že Peking umí hrát velkou hru na hřišti se jménem ekonomika a pozice z které vyšel pře 40 lety byla tragická. Nepochybuju o tom, že Čínaní budou umět i válčit. Velkou zeď taky nestavěli pro srandu králíkům, takže jisté kočovné kmeny se přesunuli směrem na západ a došli až do Evropy. Víceméně na úklid by trosek po té poslední velké válce, by měl stačit malinký smetáček s lopatičkou.

237727

4.2.2011 11:55

Jasne, z clanku jsem dost jasne pochopil, ze autor nema rad USA

Ursus 78.?.?.?

ale ve svete neni nic cerne, ani bile...a jak to bude dal, to nevi nikdo..muzem se tady treba dohadovat, ale pravda je ta, ze to nevi nikdo. Nevi to ani, pokud vubec existuji, ti povestni muzi za oponou.

237610

4.2.2011 12:14

Anglosaské banky?!

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 91.?.?.?

Majitelia anglosaských bánk sú asi tak Anglosovia ako ja.
S menom ako Rotschield, Lazard, Moses, Warburg, Lehman, Kuhn, Loeb, Goldman či Sachs môžu byť veľkými Anglosasmi a sionistami ťahajúci nitky za oponou. [oči v sloup]

Ako som v tomto príspevku písal Rusko a Čína snažia zničiť MMF a Svetovú banku. Hoci akokoľvek je to "manželstvo z rozumu" udrží sa to dovtedy kým obom bude plynúť nejaká tá výhoda obom, a to môže trvať aj 100 rokov.

Zdá sa že pokiaľ Čína otvorene útočí na (aspoň) 2 frontoch (investície + príprava na upustenie US doláru/totálne položenie ekonomiky USA), Rusko mu kryje chrbát tým že obchoduje s ňou vo vlastnej mene, zaujímavé je že podľa všetkého to isté robí Čína aj s Iránom a krajinami zo ďalekého východu (čo je hlavne jej sféra vplyvu a z čoho úspešne vytláča USA/VB).

Pri zbavovaní sa US dolára postupujú chytro a efektívne, nielen že ju investujú do cudzej infraštruktúry výmenou za dodávky surovín, ale aj kupujú náleziská surovín (hlavne drahých a vzácnych kovov a ropy), nehovoriac o tom že kupujú štáty PIIGS na stojato-na ležato cez ich dlhopisy (hlavne Grécko). Tým pádom nielen že získajú odbytište pre svoje produkty, suroviny pre svoj priemysel, vazalské štáty a lobistov vo vnútri EU (veď budú musieť robiť to čo im ich hlavný veriteľ povie) ale aj znižujú straty plynúce z budúceho potopenia dolára.
Čína sa tým pádom stane nielen globálnou ekonomickou veľmocou ale aj jedným z pánov sveta bez toho aby vytváral impérium a razil imperiálnu politiku najhoršieho zrna ako to robia USA a svojho času aj VB.

237612

4.2.2011 22:12

RE: Anglosaské banky?!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 237612

Tleskám a brilantní !!! [cool]

237625

5.2.2011 0:09

RE: Anglosaské banky?!

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 237625

>Tleskám a brilantní !!! [cool]

Oh, ďakujem.
Priznávam sa že čakal som viac reakcií, myslené počtom.
Kedykoľvek napíšem niečo, pričom som sa nezapojil do už prebiehajúcej diskusie, takmer nikto neutrúsi žiadnu reakciu, bez toho aby som ich tomu vyzval.
Preto sa neviem rozhodnúť medzi "povedal som všetko tak dobre že nikto na to nechce/neopováži sa reagovať", medzi "povedal som neuveriteľnú blbosť na čo sa neoplatí reagovať" a medzi "povedal som totálne zjavnú vec na ktorú sa neoplatí reagovať".

Prosím vás/Vás ktoré z týchto úvah mám brať keď nikto na ne nereaguje? [zmaten]

237629

5.2.2011 20:37

RE: Anglosaské banky?!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 237629

Zdravím, na to nelze jednoznačně odpovědět. Zkuste třeba "Mlčení znamená souhlas". Jinak by to vyřešilo hlasování na způsob "Novinky.cz" + nebo - .. Možný námět pro pana editora v rámci ohlašovaných změn..

237673

7.2.2011 10:59

RE: Anglosaské banky?!

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 237629

Čteme, čteme pozorně, nebojte. Pokud bych k Vašemu příspěvku měl napsat jen, že je to zajímavá úvaha, či že s Vámi souhlasím, má to nulovou vypovídající hodnotu pro ostatní. Proto se v podobných situacích varuji komentářů a snad i ostatní. Doplňuji si tak úvahy, aniž bych měl potřebu své sdělovat okolí. Vladimír nás nabádá před psaním příspěvků, abychom psali pouze máme-li co říci. Snažím se toho držet.

237741

5.2.2011 0:44

RE: Anglosaské banky?!

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 237612

nezapomen že v prosinci 2012 končí FED
oni to maj naplánovaný nejmín na 100 let dopředu a ty tady vytahuješ "tajnosti" jak králíky z klobouku a myslíš si kdovíjak jim nezatápíš [mrknutí jedním okem]
jde pouze o přesun centra moci a změnu vlády vládnout budou pořád ti stejní
jen ovce si myslí že ti hodní začínají vyhrávat nad těma špatnýma
jsou to jen loutky proti loutkám jak v divadle [mrknutí jedním okem]

237631

5.2.2011 22:52

RE: Anglosaské banky?!

smoke 89.?.?.?

Reakce na 237631

Já aspoň určitý pozitivní posun očekávám. Globální diskrétní elita potřebuje pořádek, ne Divoký Západ, kde se budou denně sdíraní bouřit, a to nejlépe splní nějaký mix teokratického a socialistického systému (trochu jako dnes v Jižní Americe). Myslím, že ta nejprimitivnější a nejchamtivější část služebné elity bude obětována. Všimni si, že dnes už není vůbec tak kryta jako dřív. A posun je znát i mezi prostým lidem. I v diskusích pod články v médiích jsem se přesvědčil, že dnes už dvacetiletým přesvědčovačům bab nevěří téměř nikdo, že za všechny potíže v ČR může ještě po čtvrt století vláda KSČ.

237680

5.2.2011 23:00

RE: Anglosaské banky?!

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 237631

Netvrdím že mám patent na pravdu, omyl je vždy možná, ale v tomto prípade mám vo väčšej časti pravdu.

Totiž ICH pôvodný plán bol to čo Vy píšete, pozmeniť centrum moci no nie vládcov, ale myslím si že im veci začali kaziť prinajmenšom na námestí Tien-an-men(Nebeského pokoja).
Totiž vtedajšie čínske vedenie zistilo, že celý ten plyšák je šaráda zosnovaná CIA a niekoľkými zradcami, že pri oprávnenej ale prehnanej reakcie to odnieslo pár naivných a idealistických študentov je bolestivý a nepríjemný fakt.

Tak ich skúšali oblafnúť pravicovaním, nešlo to, síce masy prijali konzum ale vedenie čo sa týka miešanie sa do vnútorných záležitostí pritvrdilo, nehovoriac o tom že viac-menej prijali fungovanie čínskej triády (nemám na mysli žiadnu hru ale mafiu).

Poviem to, princíp prijímania členov, musí to byť rodinný známi alebo niekto priamo z rodiny, ten je potom prijatý a počas práce je prekádrovaný na stojato-na ležato a na všetky možné polohy a smery. Na betón toto sa deje aj v čínskej byrokracií a na ministerstve financií a v štátnych bankách s neuveriteľnou presnosťou a precíznosťou (samozrejme adept vždy má odpovedajúcu kvalifikáciu) s tým rozdielom že chytený agent/krt sa nezabíja ihneď ale len po riadnom súde. [cool] Čo sa týka súkromných bánk tam zas nikto sa o vlastizradu neopováži.

Ďalším problémom "Anglosasov" je že ich prekukli za pomerne krátku dobu, Číňania nielen vedia, že proti nim sa vedie dosť škaredá ekonomická vojna, ale aj odrážajú ich útoky s dosť veľkým úspechom, iste občas siahnu vedľa. Myslím si že sú dosť namosúrený na "Anglosasov", plánujú ich tuším zadupať do zeme.

Čo sa týka EU, kupujú len nesolventné hlavne južanské štáty, hlavne Grécko, Portugalsko, Španielsko či Taliansko. Na Nemecko, Francúzsko a ostatné baltské/severské krajiny nesiahajú jednak nemajú na to financie, jednak je to sféra vplyvu Ruska.

>....
>jsou to jen loutky proti loutkám jak v divadle [mrknutí jedním okem]

Doplňujúca otázka:

Na čo by im bola táto celá šaráda?

237682

6.2.2011 3:02

RE: Anglosaské banky?!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237682

Pokud nový členové vladnoucích a strategických struktur státu a ekonomiky jsou zařazování podle vzoru mafie, pak v Číně existuje robustní nezkorumpovatelná základní struktura. Infiltrace nesmírně obtížná. O tom si náš absurdistán může nechat zdát. Nevím jak je stará italská mafie, ale stovky let určitě. To svědčí o obrovské životaschopnosti. Prý ovládá 10% italské ekonomiky, člena G8.

237688

5.2.2011 2:46

RE: Anglosaské banky?!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237612

Ale koupit potenciál Německa? To by bylo už poněkud moc vychýlena nerovnováha. Projekt euro půjde, tak jako tak ke všem čertům, ale že bych dvakrát stál o nějaký nekrytý druh juanu? Pravda to by bylo s poněkud jinými bankéři než dneska. Bez kryté měny jsme, ale v háji zeleném. Demograficky, ekologogicky si expanzívní systém existence prostě nemůžeme dovolit. Vyměnit Německo za dočasnou záchranu eura a iluzi centralizace Evropy je jako podříznout zlatou slepici, ale eurohujěři si s chutí oblíznou mastné prsty.

Jestli autor má přesnou informaci a Německo je vyčerpáno skrytým masivním přerozdělováním? .... Jistě v Německu sídlící korporace při vysoce aktivní obchodní bilánci krokodýlí slzy nepláčou , ale řadový Němec z toho má... Ale furt lepší než virtualní kasino, řadový Němec má aspoň práci.

237639

5.2.2011 17:52

Ano, ale...

pje 193.?.?.?

Čína má to, co jiné mocnosti bláhově proměnily za třpytivé cetky konzumu a neviditelných finančních aktiv: Má obrovský produktivní ekonomický potenciál s masou obnovitelné pracovní síly místo neobnovitelných automatů na vše. Má obrovská rezervní i pracovní aktiva v USD po celém světě, a EUR po celé Evropě a části Asie a něco na páru s RUB, k tomu tolik CNY, kolik je třeba, když je všude ve světě výprodej. Co mají za anglosaskými kulisami skrytí hoši z košér klubu? Převážně to, co může Čína obratem ruky učinit ničím - aktiva v USD a vliv v dollarovém světě. Čína je tím, čím bývaly USA, s tím ohromným ekonomickým potenciálem a vůlí obyčejných lidí překonat překážky a jít za společným cílem. Kdo v USA má nějaký společný americký cíl? Evropě zbývá alespoň historicky těžce zaplacené poznání, že asociální vlády nemohou vládnout dlouho a že lidé si cení sebe více než peněz.

237661

5.2.2011 22:52

RE: Ano, ale...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 237661

No, budme trochu realiste, Cina vlastni US dluhopisy a ma prebytek US dolaru, takze dohromady ma spoustu a spoustu papiru.Je naprosto zavisla na dovozu ropy, takze, aby z ni byla velmoc, bude muset mit nejaky solidni zaklad, ze ktereho bude moci cerpat, az dramaticky behem nekolika desitileti zestarne.USA s Evropou se budou zmitat v predsmrtne kreci.

237681

5.2.2011 23:45

RE: Ano, ale...

dub 62.?.?.?

Reakce na 237681

číňan není vůl a papírky má podložené kolaterálem. nebo si myslíte, že počet rezervací v americe a míst se zákazem jakéhokoliv využívání roste jen proto, aby si měli ptáčkové kde zacvrlikat?

237684

7.2.2011 16:37

RE: Ano, ale...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 206.?.?.?

Reakce na 237684

pocet rezervaci je sice pekny, nicmene k cemu budou, az se zhrouti dolar a Cina dramaticky zestarne?Papir za papir, to je ta genialne vymyslena finta.Chces majetek?Tak tady ho mas, jsou na nem napsana stejna cisla jako na bankovkach.

237754

7.2.2011 20:20

chlapi

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

pokud tedy ma dolar padnout, pak tedy ktera mena bude naslednou svetovou, snad ne euro? nebo juan nebo ze by nejaka nova celosvetova? [smích]

237759

8.2.2011 1:11

RE: chlapi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 237759

Na novú celosvetovú menu číňania nepristúpia, pokiaľ nebudú jednými z tých, kto o nej rozhodujú právom veta. A takých je viac, rovnaké ambície majú minimálne ďalší členovia BRIC - India, Brazília, Rusko... Začínajú medzi sebou a aj s ďaľšími štátmi obchodovať vo vlastných menách, čiže prinajmenšom opúšťajú i dolár i euro.

BRIC môže spraviť aj to, že si zavedú vlastnú zúčtovaciu jednotku - v podstate menu - v ktorej si budú účtovať vzájomné obchody. To by bol možno aj dostatočný základ pre "novú celosvetovú", pretože majú dostatok ekonomickej sily, aby dokázali fungovať nezávisle od dolárovej a eurovej ekonomiky.

237766

8.2.2011 5:29

RE: chlapi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 142.?.?.?

Reakce na 237759

Nemyslim ze nejaka mena padne. Neni to v zajmu elit. Myslim ze k cemu dojde je vymena sluzeb. Eliminujete tim taxovatelnost a neuzitecne lidi.

237771

8.2.2011 6:18

RE: chlapi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 237771

>Nemyslim ze nejaka mena padne. Neni to v zajmu elit. Myslim ze k
>cemu dojde je vymena sluzeb. Eliminujete tim taxovatelnost a
>neuzitecne lidi.
Je uz pripraveno "amero", spolecne platidlo pro USA, Kanadu a Mexiko. Dyzajn je hotov, mozna se uz chrli i bankovky. Tim USA znacne posili. Vodu, olej, plyn, drevo i vzduch z Kanady ma uz byznysove pod svymi lidmi, levnou mexickou pracovni silu taky, no, a kdyz si pripocteme ten nejduraznejsi faktor - nejsilnejsi armadu, neni o budoucnosti cehokoliv pochybovat. Ten dnesni svet je k popukani. Avsak ne od radosti.

237773

8.2.2011 14:19

RE: chlapi

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 237773

anebo bancor

237786

8.2.2011 14:27

RE: chlapi

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 237773

takze us ci canada dollar si muzu nacpat do kecek jako v csr v r53 anebo nam zidkove daji "choice, rather chance"????? [chechtot]

237787

Příspěvků: 24

04.02. 05:29 Rene Bartosek  Víceméně jediná možnost.
07.02. 00:53  RE: Víceméně jediná možnost.
07.02. 02:48 Rene Bartosek  RE: Víceméně jediná možnost.
04.02. 11:55 Ursus  Jasne, z clanku jsem dost jasne pochopil, ze autor nema rad USA
04.02. 12:14 Oracle  Anglosaské banky?!
04.02. 22:12  RE: Anglosaské banky?!
05.02. 00:09 Oracle  RE: Anglosaské banky?!
05.02. 20:37  RE: Anglosaské banky?!
07.02. 10:59 Erwin  RE: Anglosaské banky?!
05.02. 00:44 aristokrat  RE: Anglosaské banky?!
05.02. 22:52 smoke  RE: Anglosaské banky?!
05.02. 23:00 Oracle  RE: Anglosaské banky?!
06.02. 03:02 Rene Bartosek  RE: Anglosaské banky?!
05.02. 02:46 Rene Bartosek  RE: Anglosaské banky?!
05.02. 17:52 pje  Ano, ale...
05.02. 22:52  RE: Ano, ale...
05.02. 23:45 dub  RE: Ano, ale...
07.02. 16:37  RE: Ano, ale...
07.02. 20:20 stefan  chlapi
08.02. 01:11  RE: chlapi
08.02. 05:29  RE: chlapi
08.02. 06:18  RE: chlapi
08.02. 14:19 mkadlec  RE: chlapi
08.02. 14:27 stefan  RE: chlapi

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 0

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 2

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 1

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 7

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 2

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 6

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Nový řád. Už nevěřím, že covid je náhoda. Zakázaný Hnízdil přitvrdil22.11.21 15:59 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,71 Kč
Euro
25,66 Kč
Libra
30,25 Kč
Kanadský dolar
17,80 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
24,59 Kč
100 japonských jenů
20,02 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,45 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 538,88 Kč
1 unce stříbra
523,89 Kč
Bitcoin
1 236 302,06 Kč

Poslední aktualizace: 26.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 311