Diskuze k článku
Ve zmatku vítězí Írán, Izrael ztrácí
Příspěvků 6
3.2.2011 15:18
čuhal jsem, že starobylý Pershan to má zmáknuté
Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?
jaja
ze v USA posledni dobou prestali ve vsech mediich strasit lidi cancama z Tel Aviv jak Mahmoud Ahmadenijad za pomoci atomovy bomby udela zidum z Israele jedno velky krematorium.
Iran neni zrovna nejlepsim modelem demokracie ale zajimalo by mne cim se provonil, ze je narcen za agresivni stat?
Slova nejsou skutky a co vime jak kdo prelozil ci upravil reci Ahmadinezada.
http://blogs.voanews.com/breaking-news/2010/12/10/gates-sees-gulf-concern-on-irans-aggressive-behavior/
Koho a kdy Iran napadl?
Tenhle indický diplomat se vyzná. Není divu do Pakistánu Indie musí poslat vynikající diplomaty, pokud tedy stojí o udržení křehké stability. A ono ať se na to člověk dívá jak chce, tak pro zúčastněné to je ta nejlepší varianta.
Bez ohledu zda rozbuškou údálostí v Tunisku bylo sebeupálení místního Palacha nebo šlo o nějakou tajnou operaci nebo cokoliv jiného, tak primární podmínkou je růst ceny potravin, ať už z objektivních příčin jako povodně, sucho a pak spekulace na trzích se zemědělskými komoditami.Ono nárust ceny o 100% bohatý člověk nezaregistruje, někdo ve východní Evropě bude remcat u píva, že podražil chleba, ale bude si schopen koupit. Z pohledu člověka, který má výdělek 2 dolary denně je to existenční otázka. Takových lidí je v Egyptě 70%. A od toho se bude odvíjet realita jakéhokoliv držení moci.
Teď samozřejmě začíná spekulativně stoupat cena ropy, což se znovu projeví růstem ceny potravin. Lidí pod 2 dolary denně jsou 2 miliardy, určitě není problém zjistit v kolika zemích jich žije 70% jako v Egyptě? Nehledě na to, že domino efekt může i z jiných důvodů než potravinové krize zasáhnout jiné režimy, když se to začne sypat, tak se to holt sype. V Číně vysoká cena ropy způsobí problémy a nepochybně větší než utrpí ekonomiky v recesi na západě. Na kontrolu Haity se potřebuje jedna divize. Kolik divizí postačí na kontrolu Egypta? A kolik divizí by bylo nutné mít na stabilazici světa, kde žijí ve většině 2 miliardy chudáků ohrožených hladem? Jaké důsledky znamená tako destabilizace pro zbytek světa?
To, co doslova děsí Izrael, je konec stability vykoupené přílivem financí od globálních zlodějů a podvodníků. Zatímco arabské země své ekonomické problémy řeší neexpanzivními a finančně nepříliš náročnými metodami (Výjimka Saudská Arábie a ropné ministáty poblíž potvrzují pravidlo), Izrael nikdy nepřestal usilovat o skrytou dominanci s naivní omluvou, že je to od Boha. Ovšem pracovat nepozorovaně, to chce mnohé odříkání a spoustu peněz. Ty se začínají zoufale nedostávat, protože vyždímané spotřební ovce již nelze více ždímat. Nejen izraelští diplomaté, ale i další skupiny občanů židovského státu se začínají s obavami ohlížet skrze své hubnoucí peněženky po okoolních sousedech, ke kterým se jen málokdo z nich choval jako k sousedům. Obava z hrubé záplaty na hrubý kabát je v mnoha obyvatelích Izraele zakořeněna mnohem více než v Evropě a probuzení davů Arabů na mnoha místech je pro ně rostoucí noční můrou. Izrael má strach a nesmí se tomu ani za mák divit.