Diskuze k článku

Krutá realita

Příspěvků 50

2.2.2011 2:16

No konečně :-)

Soudce Lynch 81.?.?.?

Už jsem se lekl, že Vám padají moje emaily do spamu a že jej nekontrolujete.

237420

2.2.2011 2:51

vyměnit politiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Můj názor je ten, že cikáni za své jednání opravdu nemohou! Obviňovat cikány z toho že kradou, je jako vinit psa že štěká nebo kočku že mňouká. Krást a žít vě špíně obklopen hejnem bezprizorních harantů je cikánům přirozené. Žili tak odjakživa a budou tak žít i nadále. To že se poslední dobou cikáni lépe oblíkají a jezdí v pěkných autech je pouze důsledek toho, že dostávají přeštědré finanční obnosy pod názvem zajištění v hmotné nouzy. Lidé se ptají, jak ještě dlouho než politici pochopí. Omyl! Politici vědí moc dobře, to lidé co se ptají, nechápou. Zájem politiků je zničit národní stát, národní povědomí a uvrhnout národ prostřednictvým nesoběstačnosti a dluhů do závislosti na věřiteli. No a cikáni jsou pouhým nástrojem tohoto dění. Nepracují, škodí, a jejich chov nás přichází sakra draho. Důkazem mého tvrzení budiž fakt, že i ty cikánské vyjímky které se chovají podle zdejších mravů a živí se prací, jsou trestáni chudobou. Povšiměte si rozdílu životní úrovně cikánů kteří pracují a těch co v životě nesáhli na práci [překvapení] . Ti co pracují chodí do práce pěšky a ti nepřízpusobiví si vozí prdele v drahých autech, nosí značkové oblečení atd. Tak že jediná možnost jak to změnit, je vyměnit politiky.

237422

2.2.2011 9:41

RE: vyměnit politiky

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 237422

Nemyslím si, že niekto môže jazdiť v peknom aute z dávok v hmotnej núdzi.
Skôr by som povedala, že tí zazobaní idú v kšeftoch s drogami, alebo iným tovarom, možno aj kradnutým.
Myslím, že máme rovnaké problémy a rovnaké skúsenosti s Rómami na Slovensku.
Situácia sa zhoršuje, lebo čím je menej práce pre bielych, tým ťažšie nájdu prácu Rómovia. Aj tí slušní, ktorí by radi pracovali, nemôžu.
Situácia sa rapídne zhoršuje s pribúdajúcou biedou a o chvíľu bude problém vyjsť si len tak niekde na prechádzku.
Najväčší problém vidím v nezamestnanosti. V minulom režime nebol zďaleka taký vypuklý. Každý pracoval a to nám tento systém navždy zobral.
Ešte keby sme boli ochotní robiť zadarmo, za 3 jedlá denne, to by nám milostivo zaručili aj tú100% zamestnanosť, inak to radšej nasmerujú do Ázie.

237445

2.2.2011 15:17

RE: vyměnit politiky

djobcek 78.?.?.?

Reakce na 237445

Cigani maju peniaze, lebo kym slusny clovek z hmotnej nudze plati elektrinu, najom, vodu a snazi sa starat aj o deti, cigani nic z tohoto nerobia.
Mnohokarat som bol svedkom toho, ako mali cigani behaju po vonku s rozkom v ruke, pripadne maju na sebe iba teplaky a tricko, aj ked vonku mrzne

237482

2.2.2011 4:08

Vážená

Kačka 94.?.?.?

Můžete si trvat na čem chcete, ale tento článek rasisticky motivovaný JE.

237425

2.2.2011 4:38

RE: Vážená

Saša 96.?.?.?

Reakce na 237425

Vážená Kačko, když prozradím statistická data, jsem nutně rasisticky motivovaný? Autorka hledá řešení ve výměně politiků (ti nejsou cikáni nebo Romové) a v tom je snad ten rasizmus?
S tou statistikou je to ošemetné – ve Spojených Státech je ve věznicích asi 90% černochů a tak zvaných „hispanistů”, když na základě toho budu argumentovat, že páchají více zločinů nebo jsou nespravedlivě a bez řádné obhajoby odsouzeni, obě protichůdná tvrzení jsou pravdivá! (Obdobně je tomu v Kanadě s indiány.) Teď jak kdy mě budete mít jako za rasistu?

237427

2.2.2011 5:31

RE: Vážená

nevim treba demeter 89.?.?.?

Reakce na 237425

Ale ma to sve duvody. To co pani napsala je bohuzel realita. Kdyz by jste pracovala v marketu, tak by jste videla jaci dokazou byt kikani. Heh nedavno jsem sel do Penny, tam kikanka uz od pohledu degesak, tam zacala rikat na nejakou zenu, (sice jen pro sebe,ale tak aby slo to slyset) dyk hej jak dela ze ma prachy k.urva jedna. Pak odesla, ja si nakupoval a potkal jsem ji v jiny casti obchodu a tam znovu, stala za lidma za nejakym parem a rikala totez. Vetsina kikanu kdyz nekradou tak nadavaji. kdyz jdou krast tak i treba posilaji deti a do kocarku schovavaji kradeny veci [velký smích] Muzeme za to ale my. Samozrejme ze by se neprizpusobili na 100% to nedokazali ani komunisti, ale pomohlo by nejit jim tak na ruku. Ale abych porad jen nekritizoval v jednom zamestnani kde jsem delal, byli i kikani a vestina pracovala tvrde, dokonce prevazne delali 16ky aby meli vic penez.

237428

2.2.2011 6:56

RE: Vážená

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 237425

>Můžete si trvat na čem chcete, ale tento článek rasisticky
>motivovaný JE.
Ano, autorka clanku je rasisticka, protoze kdyby nebyla, nemela by zlomenou ruku a ani premie.[bliji]
Kurva, ta vlada je pitoma!!! [pláč]

237429

2.2.2011 8:22

RE: Vážená

Fouček info (zavináč) foucek (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 237425

Tak ten názor řekněte nerasisticky. Ono se jen podíváte a už jste rasista

237435

2.2.2011 11:23

RE: Vážená

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 237425

NE NENÍ,tento článek je realitou člověka, který má každodenně kontakt s Cikány.
Ale pokud u Vás je ukazování na problém a odhalování pravdy rasizmus, tak ano, tento článek je rasistický. [velký smích]
Nejste Vy ta Kačka co neví, s čím jít pro biopalivo? Celkem by to odpovídalo [velký smích]

237455

2.2.2011 11:26

RE: Vážená

greeny ntpng (zavináč) activ8 (tečka) net (tečka) au 116.?.?.?

Reakce na 237425

Kacko vypada to na to ze Vy budete podporovat jakoukoliv svoloc paklize ze bila nebo cerna nebo barevna. Je to prakticky po celem svete nova arena jak vydelat penize z decentnich lidi. Nejvetsi supaci jsou takzvani pravnici, kteri soudi poctive lidi o milliony dollaru, korun a marek. Uz je na case se jim vymknout z tech jejich spinavych pazouru a kdyz nutne zacit se zcela opravnene branit a branit se tak jak situace bude vyzadovat. Jednoduse jim narezat, poprve, druhe a po treti uz si to nedovoli protoze se budou bat jako Cert Krize. Budeme se muset vratit k respektovani spravedlnosti a vyhodit z okna osmdesat procent zakonu

237456

2.2.2011 11:30

RE: Vážená

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 237425

Kačenko a co tohle??? Je tam urážení rasy, vyhrožování atd.... Hlavně mi tady nepište, že Cikáni byli emocionálně vypjatí. To už jsme slyšely z úst Vašíka Veškrny.

237457

3.2.2011 0:41

RE: Vážená Kačko,

Arkan 70.?.?.?

Reakce na 237425

rasismus není nezákonný (alespoň tady v Kanadě), diskriminace, ako povedajú cigoši "dyškryminácia", ta je naozaj i tady nezákonná; to samé platí o prostituci, ta není nezákonná, ale vyhledávání "Johnů" (zákazníků), to je nezákonné. Kdysi v ostravských novinách byl inzerát, "Hledáme průmyslováka pro funkci ....". Přijde do osobního oddělení Dežo Mečiar, vedoucí osobního oddělení se ho ptá, "Vy jste průmyslovák?", on odpoví, "Nie, já som len Slovak". Pak se divil, že ho nepřijali. To nebola "dyškryminácia", len nedostatok kvalifikácie.

Za první republiky nebyli tak "politicky korektní" (a těch Hnědočechů také bylo na území Čech kolem 8 tisíc, rozmnožili se až po II. světové válce importem ze Slovenska), nicméně i tehdy způsobovali problémy, tak byly zřízeny pracovní tábory, kde "osoby práce se štítící", tj. cikáni, byli soustředěni.
Tam museli muži i ženy pracovat, což bylo pro mnohé novinkou. Pak přišli Němci a po roce 1941 bylo Němci rozhodnuto, že tato spodina, nepřízpůsobivá část obyvatelstva, která ekonomice Říše ničím nepříspívala - na rozdíl od pracovitých a kvalifikovaných Čechů, kteří pracovali přesčas za větší příděly - musí být zahubena. Tak se i stalo.

Bohužel se Němcům nepodařilo tento problém vyřešit tzv. "s konečnou platností", podobně jako řadu dalších věcí; a tak proto máte v Česku současnou situaci, dennodenní problémy s občany římské národnosti a budete je mít, dokud se nevyléčíte z té "politické korektnosti" a nepřestanete podporovat tyto, jak my Němci říkáme, "lebens unwertes Leben", nechte si to přeložit. Jejich štědrá podpora za to jejich příživnictví je neuvěřitelná i na kanadské poměry, za komunistů by buď pracovali nebo byli v TNP. "Volksgenosse, das ist auch dein Geld", to jsou také vaše peníze.

237527

3.2.2011 18:42

RE: Vážená

josef.maly@centrum.cz 94.?.?.?

Reakce na 237425

Jitko Gotterová, Vaše emotivní reakce na příhodu, která se Vám stala, Vás neopravňuje propagovat rasismus. Dovolím si reagovat rovněž emotivně, ať je to tu zábavnější:
[smích]
Co si o sobě vlastně myslíte, že jste ?
Kritizujete politiky, kritizujete cikány, Vy jste svatá?
Co jste osobně pro zlepšení stavu udělala Vy?
Došla jste jednou za uherský rok k volbám a zvolila nejbarevnější plakát?
Nejhodnějšího komunistu z možných?
Nedošlo Vám, že je to pořád komunista?
Nemáme náhodou takové politiky jaké si zasloužíme?
Proč by politici něco měnili, když to po nich nikdo nechce?
Jak jste bojovala otevřeně proti paušalizaci, na diskusích, nebo podobnými populistickými nic neřešícími články?
Proč jste Váš "boj" nedoložila odkazem na Vaše webové stránky, nebo jakýkoliv jiný důkaz?
[zmaten]
Ani zlomená ruka, ani rána do obličeje Vám nepomohla zorientovat se a přesměrovat nenávist vůči skutečně diskriminovaným cikánům na ORGÁNY STÁTNÍ SPRÁVY , které si platíme z našich daní a ty nám za odměnu kriminalitu produkují, místo aby jí omezovali? Myslím tím omezovali pomocí prevence, nikoliv represí.
Represe jak známo nikomu nepomáhá, pouze zaměstnanosti v nereformovaných totalitních organizacích, kde se dědí povolání z otce na syna, jako jsou soudy, policie, státní zástupci, bachaři, apod., dokonce i nápravná zařízení se už zase jmenují jenom "věznice".
[zmaten]
Co budete dělat Vy, když budete bez vzdělání, práce, perspektivy, živořit, celoživotně trpět? Zalezete někam do díry a tam skonáte jako potkan vyloučený ze společnosti? Vy snad, ale já bych si zašel nejen pro ty Redbuly a taky bych se neptal! A nějaké názory nějaké nicky, mlčící ovce = podporovatele stávajícho režimu, co mě aktivně z obchodu pronásleduje, když to mají v popisu práce jiní, by mě také vůbec nezajímaly.
Jste na tom stejně jak ti naši bývalí pohraničníci co stříleli své spoluobčany, když chtěli lepší život..

Zaplatila jste daň za Vaší přílišnou přizpůsobivost, ještě Vám to nedošlo, že ti nepřizpůsobiví občané ukazují jací jsme my ostatní?

Kdyby jste to ještě nepochopila, zde je hodnocení Vašeho článku:
[bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

237567

28.4.2011 4:50

RE: Vážená

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Reakce na 237567

Jo, o cikanech za prvni republiky hezky pise Hasek.
Jinak. Cikani jsou dvoji. Jedni, v malem poctu zili v zemich zejmena stredni Evropy a praci se zivili, jo i se ruzne prizivovali. Ale byli kovari a to zrucni. Hitler je v dost zdecimoval, ale Rumunsko, jako Hitlerovo satelit zustalo cikany naplneno . Je jich asi 35 % z obyvatel Rumunska. To jsou ci byli dost kocovni a Vyrazeli zjara pred Madarsko do Polska i Cech a i dale, a na zimu pekne do tepla. Vsude kde projeli, zmizeli psy, kocky, slepice, saty pri suseni a podobne. kdyz jim vzasli kola, tak si delali ohynky dal v panelakach. A porad ale tahnou. Z Rumunska na Slovensko, potom do Cech. Mikdo to nepozna, cesky ani slovensky poradne neumi a za cas se tady nauci. A nejsou to Indove, ale sebranka Palestejnu, nekde tam co je kout s Izraelem a Jordabsko ktere Turci vysilali do Evropy na smerech, kde hodlali utocit, aby tam delali spionaz a diverze. Od te doby se jich Evropa nemuze zbavit.
Za 600 let se nezmanili, akorat se dovedou prizpusobovat pokrooku, styl maji stejny. Jo, je to skoda. Ale ziji si lepe, nez ti, co pracuji. To je zase des.

242783

6.2.2011 23:19

RE: Vážená

schatzi 63.?.?.?

Reakce na 237425

tak si jdi do toho obchodu (a jinam) pracovat, ty chytrolino!

237720

28.4.2011 4:37

RE: Vážená

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Reakce na 237425

Tak neumite cist. Tim, ze pouziva s[ravny nazev te skupiny lidi neznamena, ze je to rasisticke, nebod tak se jmenuji. Romove ziji ci zili v Britanii, Anglii, Ve Spanelsu a podobne, lide da se rici bili, trochu svetsti, dost zamozni.
Tito darebaci jim delaji nazvem ROM ostufu. Rasisticky, opacne, lze vykladat vas strucny prispevek.

242782

2.2.2011 8:12

Securita

elerik elerik (zavináč) centrum (tečka) cz 212.?.?.?

Až vám tam příště vlezou tak at securiták nestojí za zadkem, ale at si stoupne ke dverim a s rukou na zablokovani dveri [mrknutí jedním okem]
A pokud se projevi nejaky podezreni proste at je zabolkuje omluvi se slusnym a ty ktere podezira prohelda. Je to drsarna, ale lepsi nez za nima nechat behat prodavacku

237434

2.2.2011 10:42

RE: Securita

mirek111 195.?.?.?

Reakce na 237434

Není to sice správné, ale zato účinné; v Rusku cikáni kradou jako všude jinde, ale ve velkých obchodech ochránka poté, co zjisti, že někdo krade, jednoduše ho odtáhne do své místnosti a dá zlodějovi pěkných pár přes hubu; pochopitelně, tady by to nešlo, ale je mi toho trochu líto;

237452

2.2.2011 12:19

RE: Securita

GammaRay 78.?.?.?

Reakce na 237434

Asi nevíte kdo hlídá v obchodech. S nášivkou security tam stojí pán, jež má rok do důchodu a chce se toho dožít. Nebo v lepším případě mladík, kterého nikde jinde nevzali. Security je jen sranda bez pravomocí a učinnýh nástrojů. Sám jsem několikrát zachraňoval security pána inzultovaného cikánem... Naši manažeri došli k názoru; Všechno nad 200 Kč zamknout do prosklené vytríny. A policie? Škoda slov! Škoda daní!

237464

2.2.2011 8:46

Hoax

Etheral 85.?.?.?

Vždy byl v čechách problém s Romy, stavěly se pro ně školy, domy. Nyní ale nezlobí již stát a lidi, málokdo se za ně stydí. Pracují a drží krok, tím jsme si jistý, neb okrádají již jen kapitálisty! Jinak tohle mi přišlo už tak před rokem mailem jako anonymní od kohosi přeposlané. Stejně jako jiné věci co takto kolují po mailech. O autorství uvedené paní v záhlaví bych se tvrdě přel, stejně jako o pravdivosti této story. Tím nechci říct že hnědoobčané nekradou.....

237439

2.2.2011 11:36

RE: Hoax

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 237439

I kdeby to story bylo vymyšlené, tak je na 1000% pravdivé v různých verzích. Třeba na ni nenajel, třeba byl pouze jeden... [velký smích] .Znám pár pracovitých a slušných Cikánů, ale jsou pouze 3. Takže toto story odhaluje realitu.
Muslimové taktéž nejsou všichni stejní, ale KAŽDÝ terorista je MUSLIM. Zajímavé, ne? [cool]

237460

2.2.2011 8:58

Neříkejme jim už Romové!

Václav Semerád vsemerad(zavinac)volny(tecka)c 83.?.?.?

Tohle slovo odmítám používat a setrvávám u původního označení Cikáni! Proč? Protože už samo slovo Romové považuji za nepřípustný rasismus. A při vyslovení slova Nerom mě úplně mrazí v zádech. [naštvaný] Proč?

Protože rom znamená v cikánštině člověk. Znamená to ale, že já - Čech - jsem Nerom = Nečlověk = Untermensch? Žeby lidi byli jenom Romové a ostatní jsou pod-lidi? (Gádža = Neromové = Nelidi?) Sakra, to už tady jednou bylo! Byl tu jeden národ, který si říkal Mensch a všichni ostatní byli jenom Untermensch! A na to bychom měli být, my Češi, pořádně hákliví. To už jsme zapomněli, že si zase necháme upírat lidství? Takže: když je rom = člověk, pak trvám na tom, že jsem taky rom a k označení příslušníků toho jednoho národa mi zbývá jedině slovo Cikáni, ne? A je už na nich, aby spojení slov "poctivý Cikán" neznělo jako marťanština! [naštvaný]

237441

3.2.2011 3:04

RE: Neříkejme jim už Romové!

greeny ntpng (zavináč) activ8 (tečka) net (tečka) au 116.?.?.?

Reakce na 237441

Pane Semerad, za tenhle clanecek by jste mel dostat medaili. Zlatou.Nikdy jsem o tom ani nepremyslel co by ten Rom mohl znamenat.Mate svatou pravdu Ubermensh Untermensh. velmi vystizne.Budu se za Vas modlit aby Vas ti sycaci neposlali do kriminalu

237533

3.2.2011 6:52

RE: Neříkejme jim už Romové!

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 237441

Čech znamena totez, čéče.

237541

3.2.2011 7:40

RE: Neříkejme jim už Romové!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 237441

>Tohle slovo odmítám používat a setrvávám u původního
>označení Cikáni! Proč? Protože už samo slovo Romové
>považuji za nepřípustný rasismus. A při vyslovení slova
>Nerom mě úplně mrazí v zádech. [naštvaný] Proč?
>
>Protože rom znamená v cikánštině člověk.
>Znamená to ale, že já - Čech - jsem Nerom = Nečlověk =
>Untermensch? Žeby lidi byli jenom Romové a ostatní jsou
>pod-lidi? (Gádža = Neromové = Nelidi?)
V Rumunsku vyvstal problem:
"Romy budeme oficiálně označovat jako Cikány, plánuje Rumunsko", zni nazev clanku na adrese:

http://www.lidovky.cz/romy-budeme-oficialne-oznacovat-jako-cikany-planuje-rumunsko-put-/ln_zahranici.asp?c=A110202_194403_ln_zahranici_pks

V clanku se mimo jineho pise:
"Nápad se ovšem nelíbí romským sdružením, kteří pojmenování Cikáni považují za hanlivé. Podle nich je toto označení spojováno s významy jako je například chudoba, nevzdělanost a národní vykořeněnost."
To je tedy drzost jako hrom! Co si, kurva, ti Rumuni mysli?!

237542

2.2.2011 10:52

Cikáni - velký problém

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Podle tajného plánu má být bílá rasa zlikvidována a křesťanství také. K tomu slouží muslimové a cikáni. Podporuje se jejich porodnost a my vymíráme. Ideologie, která to umožňuje se nazývá multikulturalismus. Na Slovensku již vyšel na netu článek o tom, že hrozí občanská válka s cikány a byl ihned cenzůrou zakázán. Podívejte se, jaká je tam děsivá situace. To přijde také k nám! Aka je pravda: http://www.youtube.com/watch?v=wAwgWU0FntE&fea...

237453

2.2.2011 11:34

Reseni se nedockame

Petr Řehák 194.?.?.?

Reseni je tak jednoduche .. ale pritom tak nedosazitelne.
Scitat "hodnotu" prestupku u recidivistu a udelat z toho trestny cin az se to "nascita".
U nas chodej do supermarketu takhle "nakupovat" i vice jak deseticlenne "gangy". Treba dve rodiny proste vezmou vsechny svoje haranty a jdou projit markety jako do disneyland. O tom ze takove mnozstvi lidi se neda ani uhlidat, natoz zadrzet do doby nez prijede policie snad nemusim psat.
I kdyz bude delat v ochrance supermarketu rambo a nekoho zadrzi tak privolani policiste (zpravidla pouze 2) stoji pred ukolem zajistit dukazy = prohledat perinky v kocarku pro zastrcenej rum, spodni pradlo pro ploche objekty jako napr. platkovy syr apod. a to pred gangem 10ti a vice pribuznych, pokud mezitim gang ovsem nepovolal dalsi zalohy.
Cili nemusim opet psat dalsi scenare jak to muze asi probihat. No a i kdyz vsecho tohle ti policiste dokazi (treba gang nebude zrovna tak veliky, nebo oba policiste budou take rambo) a zajisti dukazy tak se zjisti ze cikani umej az moc dobre pocitat a nikdo nezpusobil skodu vetsi nez "prestupek". Takze po pripadnem "papirovani" beha stejne jeste ten den po jinem marketu.
No a proc politici radsi navrhnou prispevek pro 4 a vice deti v rodine .. to je prece jednoduche jak facka. Rodina kde je 4 a vice deti je velmi pravdepodobne tvorena parem ktery vychazi take z velke rodiny. No a je pravdepodobne ze ty deti jednou zalozi take pocetne rodiny atd. atd. Takze ackoliv "bily cesi" pomalu vymiraji tak strana ktera razi takovouto politiku bude mit o hlasy postarano.
Mozna si rikate ze az tu budou same deseticlenne rodiny nebude mit kdo pracovat a vydelavat na ty politiky ... jenomze to plitiky co tam drepi dnes vuubec nedesi protoze ted to jeste (s pocenim kvre) dokaze utahnout tech par leckdy bezdetnych workoholiku a co bude za 20 a vice let je uplne sumak protoze to si politici davno sikovne "zainvestuji" a postavi si vilu treba druhem konci sveta.

237459

2.2.2011 12:10

Mám podobné zkušenosti.

GammaRay 78.?.?.?

Pracoval jsem jako vedoucí Tesca v Novém Boru. Krádeže cikánů na dením pořádku, přičemž policejní služebna je přímo naproti obchodu. A ti Borští cikáni už se ani neunavují útěkem, jen se přifaří k partičce s mačetami, noži a petardami před obchodem. Běžně jsme prodavačky a pokladní, třesoucí se strachy z výhrůžek diskriminovaných občanů, rozváželi po směně domů.
To co se tady politicky korektně nazývá diskriminace a rasizmus je prostě pouhopouhá zkušenost.

237462

2.2.2011 12:47

RE: Mám podobné zkušenosti.

Soudce Lynch 81.?.?.?

Reakce na 237462

Až si toto přečte Kačenka, tak ta Vám dá [velký smích] . Proč tady lžete? Cikáni nekradou! Jsou v práci od 9 - 17. Pak hned domu a s potomstvem udělat úkoly do školy. A po nocích se vzdělávají, taktéž chtěj mít lepší vzdělaní, no ne?
Motto Cikánů: Co Slunce ukáže, to Měsíc vydá! [velký smích]
Já úplně brečím lítostí nad nima, když je v tv vidím, jak vezou ty kanály, co našli na cestě... do výkupu železa. [chechtot]

237466

2.2.2011 14:30

RE: Mám podobné zkušenosti.

Petr Řehák 194.?.?.?

Reakce na 237466

Vykup zeleza a drahych kovu je kapitola sama pro sebe.
Trestne bych stihal i nektere povedene vykupny kterym je naprosto jasne odkud veci pochazi a ani se neobtezuji s tim neco nahlasit.

237479

2.2.2011 13:19

podmáznout pár spoluobčanu

fohat 88.?.?.?

které podporují naši politici,aby se ubytovali,či v noci se radovali právě u příbytku těch politiku..... [chechtot] [chechtot]

237474

2.2.2011 17:42

RE: podmáznout pár spoluobčanu

Petr Řehák 194.?.?.?

Reakce na 237474

To nepomuze [mrknutí jedním okem]
Nasi politici by to vyuzili jeste ve svuj prospech.
Navic politici jako Kocab konfrontaci s realitou proste a jednoduse poprou. Je to pravdepodobne neco jako zenovy budhismus. Proste a jednoduse kdyz neco naprosto popru tak me porad muzete tvrdit ze ohen pali a ublizuje a ja mu pujdu vstric a nakonec jeste umru jako mucednik.
Kdyz jsem videl Kocaba na nasi regionalni televizi konfrontovaneho s realitou cikanske problematiky v nasem meste tak taky dokazal porad dokola opakovat zjevne blaboly a svou doktrinu.
Interview proste skoncilo po par minutach protoze kdyz nekdo opakuje dogma ze 1+2=15 tak s nim nelze proste diskutovat o matematice pres jakekoukoliv snahu.

237493

2.2.2011 18:04

pečivo...

PejsekAK_ 89.?.?.?

offtopic: šlo by konečně zrušit to "pečivo pro dospělé" z titulní stránky? je z toho na blití.... díky

237499

2.2.2011 18:35

Jedna rada

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Mam pro vas zajimavou radu prijmete na misto ochranky cernochy a tem at skusej cigani nadavat do rasistu [vyplazený jazyk]

237504

2.2.2011 20:55

Realita z druhej strany...

Theoxyz 77.?.?.?

Vy si z toho robíte srandu, ale mne do smiechu nie je. Dnešným mesiacom som dal výpoveď v práci len preto, že mi ľudia dávajú najavo ako vypadám. Je jedno, že pre firmu pracujem 5 rokov, nemal som nikdy žiadny problém, dokonca ma aj prehovárali aby som ostal. Bohužiaľ pracujem s ľuďmi na verejnom mieste a to, že pracujem nemá žiadnu váhu, keby ste sa aspoň snažili si vačky a tašky prehľadávať keď to nevidím, ale koľkokrát to robíte naschvál aby som to videl, ako potom môžete chceť slušnosť od niekoho kto k tomu nebol ani vedený. Bohužiaľ vyzerám ako cigáň a skoro som bol dnes inzultovaný len preto, že slečna ktorá bola so svojím priateľom mu niečo povedala a ten sa po mne začal škaredo pozerať, pritom som s nimi nemal nič spoločné a nemal som ani žiadne poznámky a to je len jeden z prípadov. Takto sa nedá pracovať 10 hodín denne. Veľa krát mi nie je všetko jedno. Čo vlastne chcete, keď vidíte niekoho pracovať a aj tam robíte rozdiely. O čom všetky tie slová, že slušným dám pokoj a na tých nenadávam. Prečo tieto vyjadrenia nevidím v praxi. Ako sa mám cítiť v štáte ktorý nie je schopný mi poskytnúť priestor kde sa budem cítiť dobre ak pracujem a som sporiadaný občan. Ako k tomu prídem, že štát si nevie dať rady s neprispôsobývymi občanmi bez rozdielu pleti a potom ja mám tieto problémy. Prečo som nútený odísť z krajiny a rozmýšľať nad zmenou občianstva keď sa tu cítim od narodenia ako doma, ale kde sa bojím aby som nedostal v tmavej uličke bitku len preto ako vypadám alebo ísť do obchodu bez toho aby som nevidel strážcu poriadku za chrbtom keď idem evidentne do obchodu nakupovať a nie kradnúť. Dospel som k záveru, že v tomto štáte nejde o to udržať tu slušných ani im pomáhať bez rozdielu pleti ale ich vyhnať. Budiž...

237514

2.2.2011 21:12

RE: Realita z druhej strany...

Etheral 85.?.?.?

Reakce na 237514

...to je hustý. Držím palce při emigraci!

237516

2.2.2011 21:42

RE: Realita z druhej strany...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237514

Ano, jsou slušní lidé nacpáni do jednoho společného pytle. I v jejich zájmu je, aby místo platby vypalného ze strany státu, který na nějalé řešení problému z vysoka kálí, tak aby se začalo něco dělat. Víte žiju 14 let v Chicagu, a semtam pracuju na jihu v ghettu. V pracovním se tam můžu se svým plešatým modrookým ksichtem pohybovat, ale jenom tak v civilu bych si to nelíznul.

Bordel, aby houf děcek za instruktáže rodičů naběhl do supermarketu a a bezostyšně kradl je tady nemyslitelný. Vůbec nehrozí, že by někde mohl stát hlouček lidí ozbrojený viditelně mačetami nebo si někdo odvezl víko od kanálu do sběru. Případně by vyhrožoval zaměstnancům v obchodě a kdyby vyhrůžky zkusil na úřadě to by si vůbec naběhl na vidle. Ono pokud by tomu tak bylo, tak mezilidksé vztahy na základě barvy kůže, které mají i ve skutečnosti k ideálu daleko, tak tyto vztahy by byly daleko vyhrocenější.

V USA je vyžadována na základě zákona školní docházka, masově nehrozí ani náhodou, že by si to porušovalo. Děti do 15 let věku musí být pod dohledem dospělích, nemohou být třeba v baráku sami, když rodiče jsou v práci apod.. Já jsem sice pobíhal jako vrstevníci s klíčkem na provázku ba krku, ale když k nám přijeli v 89 zahraniční lektoři na jazyky většinou mladí lidé, tak si strašně pochvalovali jak i ve velkých městech je neuvěřitelně bezpečno. Až někdo bude argumentovat v Chánově, že výchovává děcka volně puštěné venku po americku, tak mu lze s ledovým klidem říct, že se mýlí.

Město platí třeba nájem s inkasem u sociálně slabých. Nikdo mu ty peníze nedá do ruky. To samé s jídlem dostane poukázky na jídlo a hotovo. Je snaha zabránit zneužívání solidarity. Ve škole je pro děti jídlo skutečná cena se pohybuje přes 100 babek, ale sociálně slabí zaplatí dolar.Četl jsem o děcku tyráném hlady a šlo o gadži a né cikány. Školní uniformy odstraní socialní diskriminaci, nemusí jít přímo o uniformy. Běžně vidíte děti v bílém triku neznačkovém bez jakýkoliv nápisů, jestli je značka na vnitřním štítku s informacemi o praní, prosím . K tomu tmavé textilové klahoty nebo sukně. A dalo by se pokračovat.

Amerika náš velký vzor na tuhle problematike s prominutím nesere jak na placatý kámen. Možná se nějaké socialní programy budou redukovat a rušit, ale kriminalita je i tak v Chicagu palčivý problém a pravděpodbě vzroste. Rokrádaní veřejného rozpočtu vezmu hromadu času a platit vypalné je pohodlnější a pro hrstku u koryt i výhodnější, ale v dlouhodobém časovém horizontu spláčou nad výdělkem i maši korýtkáři. Plebs, který je dříve v přímem kontaktu s důsledky pláče už léta, ale pláč může přejít od tichého skřípaní zubů dále a pak nám zmrzne úsměv na ksichtě všem a všeobecně.
http://www.novinky.cz/krimi/224025-na-tyrani-domin...

237518

2.2.2011 21:48

RE: Realita z druhej strany...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 237514

Mno? Co na to říci??
V první řadě by jste měl asi apelovat na svoji cikánskou komunitu(pokud jste cikán?) a tlačit na to,aby Vaši soukmenovci se snažili žít a pracovat jako "Gádžové" Protože pár světlých vyjímek,vždy zanikne v tom marasmu,který dělají vaši soukmenovci.Proč si stěžujete zde?? Proč nesednete a nenapíšete něco podobného do Slovenských novin,kde budete apelovat na Vaši entitu? Proč si stěžujete nám gádžům? Poraďte mi,jak máme rozeznat např. ve tmě-kdy protijdoucími je parta cikánů..CO mám jako gadža očekávat? Ránu zezadu do hlavy?nebo kudličku do zad a nebo že jen projdou? Proč se jako gádžové musíme bát,co nám Vaši soukmenovci provedou? Proč se musí bát gádžové o své děti,kteří bydlí někde poblíž nějakého gheta vytvořeného Vašimi soukmenovci?Proč Vaši soukmenovci znají svá PRÁVA nazpamět pomalu v paragrafovém znění,ale při dotazu o povinnostech -NEZNAJÍ,NEROZUMÍ NEVĚDÍ??? [překvapení]

237519

3.2.2011 17:12

RE: Realita z druhej strany...

Koudyr 85.?.?.?

Reakce na 237514

A víte proč na Vás tak koukají? Právě kvůli tomu, že společnost nemůže zasáhnout proti těm, kteří tu škodí. Protože na zločiny provedené Romy je pohlíženo jako na zločiny provedené menšinou, která je provádí právě kvůli dikriminaci. Nějaké udílení menších trestů pro Romy, aby se nezdálo, že odsouzení může mít rasový podtext, by tu vůbec nemělo být. Kdyby proti trestům Romů bylo zasahováno se stejnou důsledností jako u ostatních, pak by postupně zmizel tento náhled. Takže jediné řešení? Žádné strpení, když uvidíte Roma, který provádí trestný čin, nenechte to být a snažte se, aby bylo spravedlnosti učiněno zadost.

237564

3.2.2011 1:33

Reci sa hovoria a realita si ide dalej

Peter1855 86.?.?.?

Priatelia, presunme sa par dni do zadu do skutocnej reality. A to konkretne do dediny Nacinna Ves. Isty elektrikar isiel robit elektriku do domu cikanom ktory prisli z Britanie. Ked im prerobil elektriku v celom dome a svoju pracu dokoncil, chcel aby mu za jeho pracu cikani taky zaplatili. Cikani ho vyhnali. Ked prisiel na druhy den, este raz sa pokusit opytat peniaze, tak ho napadli a skopali ako zito. Na druhy den svojim zraneniam podlahol a zomrel. A to len za to, ze si chcel opytat peniaze, ktore mu patrili...

...Jo a tu je oficialna politicky korektna sprava v lokalnych novinach Korzar. To je tak maximalne kam sa tato sprava dostala...

http://korzar.sme.sk/c/5741757/futbalovy-funkcionar-zomrel-za-zahadnych-okolnosti.html

237528

3.2.2011 10:23

HUMOR - Cikán o cikánech

Dežo 173.?.?.?

Doporučuji shlédnout. I cikáni si dovedou dělat legraci ze sebe. Video 3:16 min. http://www.youtube.com/watch?v=SBo4We5Qn6w&fea... [chechtot]

237550

5.2.2011 2:32

RE: HUMOR - Cikán o cikánech

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237550

[velký smích] [mrknutí jedním okem]

237637

3.2.2011 19:33

Genocida

hujers 88.?.?.?

To co nám prodávají supermarkety za jedy místo jídla,nárůst rakoviny a diabetu,je největší genocida na obyvatelstvu od druhé světové války.Ze supermarketů má stát jenom pár korun za sociální a zdravotní odvody z almužny co platí prodavačkám.A vy osočujete poslední bojovníky proti jejich masovému vyvraždování obyvatelstva,že se nestydíte.Romové jsou jediní,a dávají nám příklad jak tyto nestvůrné prodejny rakoviny zničit.
Doufám že v tomto boji proti nadnárodním stvůrám vydrží, a strhnou sebou další bojovníky za zdravý život.

237570

5.2.2011 15:30

Na hlavní straně zvědavce.....

Vladimír Bílý vladimirbily (zavináč) post (tečka) cz 85.?.?.?

je zcela dole uvedena glosa z názvem trochu matematiky. Měl jsem rozepsán příspěvek na téma pozitivní diskriminace cikánů a před vložením jsem si jí všiml a raději reaguji na ní.
Obrazně řečeno kdyby bylo v čechách opravdu pouze 12.000 cikánů(což jak víme není pravda) a součet ročních příspěvků z našich daní by byl ve výši jak uvádí glosa, opravdu by jsme sponzorovali každého cikána v řádu dvou milionů korun ročně. A to je fakt nářez.
Existuje individuální možnost, jak si k části těchto peněz dostat.
Není to ovšem pro každého. Stačí se - přiznat, přihlásit - k tomutu prapodivnému etniku a nechat si to zapsat do op a pod.a poté se stát fiktivní součástí privilegované a zároven nedotknutelné komunity pobíračů dávek.Otázka je, kolik z těchto peněz doputuje v reálu ke skutečným cikánům. Druhá a korektnější verze je zrušit pozitivní diskriminaci jako nefukční a předraženou metodu k nápravě chyb, které si toto etnikum způsobilo samo svou nepříspusobilostí.A nastolit jeden metr pro všechny.
Ale to by chtělo alepson někoho ve vládě ze zdravím rozumem a to se bych toho chtěl asi moc.
Dnešní vláda nazrzlých křivých tlam a nosů neudělá nic podobného, neb myslím alespon polovinu této částky stačí rozebrat a ukrást dříve, než je doručena k čekateli-nepracujícímu cikánovi.

237652

5.2.2011 16:06

RE: Na hlavní straně zvědavce.....

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 237652

To by nejdříve někdo musel prokázat, že ona pozitivní diskriminace skutečně existuje. Je třeba skutečné důkazy. Někdo musí relevantně doložit, že někdo někde např. přiznává nějaké sociální dávky pouze na základě etnické příslušnosti nebo třeba, že existují speciální fondy NE pro sociálně slabé ale pouze pro určité etnikum. Až teprve pokud bude dostatek jasných důkazů pak lze mluvit o pozitivní diskriminaci. Lze říci, že systém je postaven na "rasové segregaci". Pak lze říci, že je určité etnikum zvýhodňováno na úkor jiných. Máte nějaký konkrétní důkaz třeba Vy ? Nějaký předpis, nějaké nařízení, příručku sociálního pracovníka apod. ?

237654

6.2.2011 9:28

Cameron se přidal k Merkelové. Multikulturalismus podle něj selhal

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

>5. února 2011 MNICHOV - Podle britského premiéra Davida Camerona by evropské země měly otočit v postoji k muslimskému extremismu, a to jak na domácí půdě tak v rámci vojenských operací v zahraničí. Multikulturalismus jako přístup k integraci Muslimů do společnosti podle něj selhal. Cameron to řekl ve svém projevu na bezpečnostní konferenci v Mnichově.

>"Je na čase otočit list a opustit dosavadní nefungující politiku. Místo předstírání, že extremismus neexistuje, bychom mu měli čelit," vyzval Cameron. Podle šéfa britské vlády vedl dosavadní multikulturní přístup pouze k oddělení různých kultur mezi sebou a od hlavního kulturního proudu.

>"Neumíme Muslimům nabídnout vizi společnosti, do níž by chtěli patřit, potom se cítí vykořeněni," přiznal britský premiér. Vyzval, aby Británie v přístupu k přistěhovalcům nahradila pasivní toleranci aktivním a silným liberalismem a jasně se tak přihlásila k hodnotám jako jsou svoboda projevu, právní stát a rovnost před spravedlností.

http://www.lidovky.cz/cameron-se-pridal-k-merkelove-multikulturalismus-podle-nej-selhal-1d1-/ln_zahranici.asp?c=A110205_124616_ln_zahranici_ogo

Je to prvni nenapadny krucek, je vsak vecny, jasne vedouci k zevseobecneni. Zamente vyraz muslim treba za cikan anebo za jeste nejakou jinou, potize vytvarejici skupinu lidi...; patrit k nejake takove skupine, zacal bych se zavcas upozadovat!!!

237692

9.2.2011 1:13

josef maly-Velke lzi a nesmysly!

orwellika 174.?.?.?

Josef,blabolis nesmysly michas polopravdu s manipulaci,lzi,vymluvavami,prekrucujes fakta,zjednodusujes,musis delat v obchode kde pani Gotterova je zamestnana nerozumis tomu,jen zvanis o vecech kterym nerozumis,az tam v krame cikromove nekoho zabiji(to uz se stalo jinde)jakou na to budes mit vymluvu nebo-"omluvu"??!! [oči v sloup] [bliji]

237815

2.4.2011 19:15

Paní Gotterová, pláčete na špatném hrobě

JM 194.?.?.?

Milá paní Gotterová, politiky máte takové, jaké jste si zvolila. Tak si na ně, prosím, nestěžujte. Také jim něco vytýkat nemá smysl. Buď vstupce do politiky sama a dělejte politiku vlasní anebo zkrátka volte tu správnou politickou stranu. Jistě Vám nemusím radit kterou.

240966

28.4.2011 4:57

Vlada a cikani ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Ne. Vlady ceske po sametove maji jine ukoly. Smnad ta prvni jeste plna nadseni ze svobody, a zemanova v uvodu. Od Grosse ) toho doporucil sam pan Mrazek) pres zastupce posmistrove v Jarosove Spidlu a nemluvim o ODS vladach tak ti resit cikany nehodlaji. Proc ? Maji zpocitano, na to je pan Kalousek asi dobry, ze na statni zakazky pro sve kamarady pres ta usporna opatreni vyberou. Resit tak komplikovany a vlastne neresitelny problem jako jsou Kocabovo oblibenci ? Ne, ani nahodou. Spis prihodi, zbyde-li nejakou miliardu. A nakonec musime pochopit, ze se perou i sami mezi sebou, myslim politici, a vlastne cikani take, jsou to dve pekne party prizivniku), ze zase takovou jistotu, zopakovat si funkci obdobi nemaji a tak musi dost jako sturmovat.

242784

Příspěvků: 50

02.02. 02:16 Soudce Lynch  No konečně :-)
02.02. 02:51  vyměnit politiky
02.02. 09:41 Erika 52  RE: vyměnit politiky
02.02. 15:17 djobcek  RE: vyměnit politiky
02.02. 04:08 Kačka  Vážená
02.02. 04:38 Saša  RE: Vážená
02.02. 05:31 nevim treba demeter  RE: Vážená
02.02. 06:56  RE: Vážená
02.02. 08:22 Fouček  RE: Vážená
02.02. 11:23 Soudce Lynch  RE: Vážená
02.02. 11:26 greeny  RE: Vážená
02.02. 11:30 Soudce Lynch  RE: Vážená
03.02. 00:41 Arkan  RE: Vážená Kačko,
03.02. 18:42 josef.maly@centrum.cz  RE: Vážená
28.04. 04:50  RE: Vážená
06.02. 23:19 schatzi  RE: Vážená
28.04. 04:37  RE: Vážená
02.02. 08:12 elerik  Securita
02.02. 10:42 mirek111  RE: Securita
02.02. 12:19 GammaRay  RE: Securita
02.02. 08:46 Etheral  Hoax
02.02. 11:36 Soudce Lynch  RE: Hoax
02.02. 08:58 Václav Semerád  Neříkejme jim už Romové!
03.02. 03:04 greeny  RE: Neříkejme jim už Romové!
03.02. 06:52 mkadlec  RE: Neříkejme jim už Romové!
03.02. 07:40  RE: Neříkejme jim už Romové!
02.02. 10:52  Cikáni - velký problém
02.02. 11:34 Petr Řehák  Reseni se nedockame
02.02. 12:10 GammaRay  Mám podobné zkušenosti.
02.02. 12:47 Soudce Lynch  RE: Mám podobné zkušenosti.
02.02. 14:30 Petr Řehák  RE: Mám podobné zkušenosti.
02.02. 13:19 fohat  podmáznout pár spoluobčanu
02.02. 17:42 Petr Řehák  RE: podmáznout pár spoluobčanu
02.02. 18:04 PejsekAK_  pečivo...
02.02. 18:35  Jedna rada
02.02. 20:55 Theoxyz  Realita z druhej strany...
02.02. 21:12 Etheral  RE: Realita z druhej strany...
02.02. 21:42 Rene Bartosek  RE: Realita z druhej strany...
02.02. 21:48  RE: Realita z druhej strany...
03.02. 17:12 Koudyr  RE: Realita z druhej strany...
03.02. 01:33 Peter1855  Reci sa hovoria a realita si ide dalej
03.02. 10:23 Dežo  HUMOR - Cikán o cikánech
05.02. 02:32 Rene Bartosek  RE: HUMOR - Cikán o cikánech
03.02. 19:33 hujers  Genocida
05.02. 15:30 Vladimír Bílý  Na hlavní straně zvědavce.....
05.02. 16:06 jean.laroux  RE: Na hlavní straně zvědavce.....
06.02. 09:28  Cameron se přidal k Merkelové. Multikulturalismus podle něj selhal
09.02. 01:13 orwellika  josef maly-Velke lzi a nesmysly!
02.04. 19:15 JM  Paní Gotterová, pláčete na špatném hrobě
28.04. 04:57  Vlada a cikani ?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

78

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 105 čtenářů částkou 27 150 korun, což je 78 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mluvčí ministerstva zahraničí Price: USA nebudou Rusku ustupovat v otázce bezpečnostních záruk25.01.22 07:41 USA 0

Jak Britové dodávají na Ukrajinu zbraně24.01.22 19:23 Británie 4

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 1

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 5

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 3

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 2

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 10

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
24,57 Kč
Libra
29,27 Kč
Kanadský dolar
17,17 Kč
Australský dolar
15,49 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,10 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,38 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
27,57 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 015,59 Kč
1 unce stříbra
517,18 Kč
Bitcoin
782 026,16 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 119