Diskuze k článku

Aktivizace občanské společnosti

Příspěvků 41

1.2.2011 7:36

...těžko odhadnouti

Etheral 160.?.?.?

...zatím se spíše ti lidé v ČR dále zahrabávají. Zadlužení opět vzrostlo více nežli inflace, tudíž to jde standardně do předluženosti mega mega, což ten systém spíše podporuje, než cokoliv jiného. [chechtot] Lidé nic neudělají masově, to je spíše zbožné přání pár revolucionářů, co by také chtěli mít potom ten vliv.... [cool] I když to myslí samozřejmě před revolucí dobře, jako vždy. [smích] Je tady hodně křivd a bezpráví, nicméně je otázka koho a proč se to dotýká ten marasmus. To musí každý vědět sám a přijít si na to. Jakmile na to jedinec přijde, tak objeví klíč. Klíč k vlastní lepší budoucnosti.A když těch lidí bude fakt hodně i systém to změní, tomu věřte. Bez demonstrací, revolucí apod. [cool]

237299

1.2.2011 8:12

kdyby všichni chlapi světa

fohat 88.?.?.?

kultovní snímek z padesátých vypráví příběh o rybářském kutru,jehož posádka byla postižena otravou z potravin a formou pomoci mezinárodních radioamateru byl přivolán na závěr třídní nepřítel,sovětská lod,která Francouze zachránila.Tím chci řící,že jedině obava o vlastní život donutí lidi ke spolupráci....Autorovi příspěvku jde jistě o ušlechtilé spojení inteligentních lidí na provedení změn ve společnosti,ale sám opomíjí to duležité,co říká spousta vyspělích lidí--začít u sebe.Sám uprchl z rušné ulice na okraj Prahy a do Prahy jezdí stejnou ulicí,odkud uprchl,takže zatěžuje životní prostředí těm zbývajícím,co neměli to štestí a včas neutekli.A takových ekologu,co chtějí něco změnit,jezdí tou ulící tisíce.....

237302

1.2.2011 9:02

díky za energii

Kájík 90.?.?.?

pane Zelenko díky za další energeticky pozitivně nabitý článek [smích]

mluvíte mi z duše, ale realizaci myšlenky v tuto chvíli a v této situaci (země a Země) nevidím jinde, než v práci v sobě samém

byť bych byl rád, kdybych viděl společné směřovaní slušných lidí

SSSL [smích] [velký smích]

237306

1.2.2011 9:20

k názoru

mazz 82.?.?.?

Většina občanů tohoto a i jiných států si přeje, aby stát fungoval. V % se dá říci, že se na něm živí menšina (hrstka) vyvolených - která se dá vyměnit. Princip akcionářů spojený s přímou odpovědností a tvrdými postihy (např. zákaz práce ve státní správě, vězení, konfiskace majetku atd.) jsou kroky správným směrem. [smích]

237308

1.2.2011 11:33

KŇUČENÍ

ra.ri.ta 217.?.?.?

Již drahně let kudy chodím tudy hlásám, že :

dobře organizovaná menšina lehce ovládne špatně organizovanou většinu,

ale krom toho, že je mně nahlíženo jak na pitomce, tak rekce jsou, ano ale někdo jinej.

Dokud nebudou lidé skákat z okna ze zoufalství nad svým stavem, nebo nezhasne pár politiků, tak dav bude tupě kňučet.

237322

1.2.2011 12:38

Utopie ?

Jan Š. 81.?.?.?

Ano měli bychom se sjednotit a co dál .....

Jestli mohu přidat něco k zamyšlení. Co člověk u nás v Čechách, to názor. Podívejte se kolik vlastně máme zaevidovaných politických stran. Ano odvést pozornost jinam, tak se to dělá ...

Jsem si naprosto jist, že více jak 20 let již stačilo k tomu, aby nás naši politici skálopevně přesvědčili (a neustále nás přesvědčují), že nejlepší cesta bude bez nich. Ano bez politiků. Zvolme jednoho odpovědného člověka - a ten si sestaví svůj tým. Jak ? V televizní debatě před národem. V dnešní době vyspělých technoligií by internetové referendum pro potvrzení či odvolání nemělo být problémem. S láskou vzpomínám na vlastně první, ještě "socialistická referenda", kdy jsme večer světelným vypínačem naprosto jednoznačně korigovali vývoj televizních seriálů ...

237331

1.2.2011 14:04

občanských aktivistů je více, o něco se snažíme na NWOO.org

Jan Koral nwoo (zavináč) nwoo (tečka) org 90.?.?.?

+ jsou tam ve článcích informace i na další skupiny, které se o něco pokoušejí
snad se to postupně nějak podaří

těch samostatných lidí, kteří už to pochopili, je hodně

237340

1.2.2011 19:51

už se to blíží?

Kílec 77.?.?.?

Každou hodinu dnem i nocí se blížíme k Egyptu.

237379

1.2.2011 20:06

RE: už se to blíží?

Etheral 85.?.?.?

Reakce na 237379

Jo.Občanů se snědou pletí je více a více všude vůkol, že už neroste nikde ani koukol. Teplo jest na duši nejen mně, může za to slunce ohnivé. Egypta bouře nahání strach, revoluce cítit všude pach. Boj se elito bankéřů a volů, nikdy nebudeš sedět již u plného stolu. Tam nynčko sedíme my chlapci recolucionáři a očka nám odhodláním velmi září! Za rok, dva až opadne naše nadšení staneme se také "jimi", naši milý ovčani. Bééé ovce třeba stříhat. [chechtot]

237381

2.2.2011 7:22

RE: už se to blíží?

Kájík 90.?.?.?

Reakce na 237381

poezie perfektní, jen ten poslední verš není dokončený [vyplazený jazyk]
super [velký smích]

237431

1.2.2011 23:02

RE: už se to blíží?

Andrew Siddur 62.?.?.?

Reakce na 237379

Jo, něco se děje...
Vondra za chvíli rezignuje (vypadá to, že někdo pojal myšlenku, že by bylo dobré přemístit ho na méně viditelné místo [možná on sám], tak se nechal vyplout na světlo jeden z jeho „přehmatů“, který by se za jiných okolností taktně přešel), Bobošíková pochlebuje králi Václavovi, shodili nám sem toho amerického brouka (M)Ejsna, který se hned zkraje sám profiluje jako protektor, jako za okupace Říší se ruší školy... nevím, začíná se mi to „nelíbit“.

V USA v předtuše kalamity (Haarp much?) aspoň nakoupili žrádlo a utíkají se do hrdinné minulosti...

237407

2.2.2011 0:10

Pan Zelenka se lepší

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 82.?.?.?

Bohužel přes všechna zlepšení pan Zelenka dodnes nepochopil některé základní principy fungování lidské společnosti. Navrhuje :

> 1. být aktivní
> 2. spojit se

To ovšem nestačí. Aktivní a spojení lidé dokáží jen jediné. Křičet, co nechtějí. K tomu, aby se podařilo zásadně změnit fungování současné společnosti je třeba:

1. Jednoduše a srozumitelně přesvědčit masy, co si mají přát (CÍL).
2. Ukázat schůdnou CESTU, po níž lze ke kýženému CÍLI dojít.
3. CÍL i CESTU sdělit lidu prostřednictvím pohledné, sympatické, charizmatické a hlavně dosud NEZKOMPROMITOVANÉ osobnosti.

Přání pana Zelenky
> ... sjednocené úsilí by mohlo v krátké době přinést v rámci celé ČR výsledky v řádu desítek miliard korun...

je s prominutím naprosto k ničemu. K čemu jsou dobré desítky miliard? Vždyť ty nepokryjí ani úroky českého státního dluhu. Naším cílem musí být stovky miliard ročně. Soudím, že není nereálné je získat. JENŽE!!!

Většina chudých (a přiznejme si i méně vzdělaných a osvícených) občanů bude žádat, aby ty stovky miliard ročně zaplatili bohatí lotři. Bohatí se budou bránit. Sdělovat, že ve většině nejsou lotři. A ukazovat těm chudým, že oni své bohatství neužívají pro svou potřebu. Ale mají je většinou uloženo v těžebních, zemědělských, dopravních, průmyslových, obchodních, ... a dalších podnicích. A ty firmy jsou jediná místa, která produkují reálné hodnoty, z nichž celá naše společnost žije. A že jedinou cestou, jak získat ty stamiliardy je vrátit spotřebu státního molochu na úroveň z před dvaceti let.

A jsme s prominutím v [mrknutí jedním okem] ... koncích. Každý pokus "spojit se" nutně skončí na ideovém sporu o to, kdo má za náš společný blahobyt zaplatit. [velký smích]

237415

2.2.2011 7:24

RE: Pan Zelenka se lepší

Kájík hlavakarel (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 237415

jo! bing ho! [smích]

237433

2.2.2011 13:45

RE: Pan Zelenka se lepší

mazz 82.?.?.?

Reakce na 237415

body 1 až 3 super...
1/ plná automatizace výroby a chodu společnosti(státu)
2/ převedení státu na a.s.
každý dostane neprodejnou(nesměnitelnou) akcii
zaměření se na investice do výroby + efektivizace státní správy
zisk ze státu rozdělit na chod, investice, dividendy
progresivní daně z příjmu, zákaz daňových rájů atd.
zajistit firemní styl vedení
3/sehnat toho vůdce [smích]
třeba tak [zmaten]

237475

2.2.2011 20:42

RE: Pan Zelenka se lepší

ediva 80.?.?.?

Reakce na 237415

Jedno z možných řešení je na stránkách http://www.spravedlivereferendum.cz/vyzva.html

237511

2.2.2011 9:38

Sodoma-Gomora-Golgota

P. Černý 90.?.?.?

Tak se zde k denšku vyskytlo pouze 13 příspěvků a navíc mnoho z nich jen od stejných čtenářů. Z počtu 2770 čtenářů je to dost málo "slušných" lidí, kteří mají zájem o zlepšení zevních poměrů a snad pouze nepožadují soukromně jeden knedlík navíc ke svému duševnímu vepřu a zelu. Kvůli nim není potřeba měnit dobře zavedený svničník.

Těch deset "spravedlivých" se v Sodomě a Gomoře nenašlo (2 andělé + 10 spravedlivých = 12). Dvanáct apoštolů se našlo později před 2011 lety, ale stejně zradili svého šéfa.

Bible nechtěně popisuje matematický model reflexního světa, který jeho obyvatelé považují za nejvyšší realitu. Všechny jejich i dobře míněné snahy pak vyzní špatně, neboť reflexní realita (myšlení) je jejich duševní výbavou, kterou spolu s bojem proti zevnímu nepříteli (sami proti sobě) v sobě posilují.

V tomto plochém duševním rozměru je všechno úplně špatně, z něj nelze nic skutečně zlepšit, ale pouze jen zhoršit. A také proč? Pokud se někdo prakticky zabýval dlouhá desetiletí zlepšováním lidských morálních, mentálních i fyzických vlastností, ví že je to cesta na velmi dlouhé lokte a práce velmi nevděčná (vedoucí na Golgotu). Je lepší nechat čertům, aby tu špinavou práci dělali u svých fandů a fanynek sami - a nechat mrtvé (žijící v reflexní oblasti mysli), aby pohřbívali své mrtvé.

Ti čerti dnes dělají svoji práci opravdu dobře, zodpovědně a poctivě, takže jim ani jedna dušička (odraz vědomí v zrcadlech) neunikne. Výchovou a vzděláním odvádějí pozornost od kruté fyzické (přírodní) reality a snivé zkušenosti, které poskytují svým obětem nemají vůbec žádný vliv na zlepšování jejich povahy a dispozic. Naopak ještě více utvrzují jejich příslušnost k peklu..

237444

2.2.2011 11:31

Krátká esej o dvou základních kosmických zákonech

rataj 78.?.?.?

(Pozn. Po editora: Pokud se Vám zdá, že by to bylo pro zvědavce nestravitelné, nebo nepochopitelné, prosím, neuveřejňujte to. Pak by bylo zřejmé, že doba pro toto zásadní poznání ještě nedozrála.)
V těžkých dobách, kdy se lidstvo dostává na rozcestí, nebo spíše scestí, objevují se kromě četných falešných proroků, bohudík i unikátní osvícené osobnosti, které jediné nám dovedou ukázat světlo ve tmě. Jednou z nich je zajisté DrMudrg Vincenc Wonasko, náš Grand Mister a světoznámý učitel. Tento velký duch se intenzivně věnuje a to již od útlého věku 4 let studiu všech možných věd, a zvláště pak věd duchozpytných,hermetických, ezoterických a okultních, by své znalosti a bohaté zkušenosti z výzkumných cest po celém světě, a zejména do Tibetu, Afriky, Antarktidy, Severní i Jižní Ameriky, Íránu, Číny, Peru, Mexika a Indie, mohl využít k oblažení veškerého lidstva. Vyvrcholením jeho životního díla má býti grandiozní “Všenáprava věcí lidských, směřující k obecnému blahu“, jejíž 12. díl právě dokončuje. Zde bych vás chtěl dle jeho pokynů velmi stručně informovati, o čem pojednává 1. díl této jeho světoborné práce. Správně hádají ti z vás, kteří se domnívají, že by se tato měla týkati základních kosmických zákonů, jejichž působení se nevyhne žádný, nebo jen málokdo z nás. Pro mnohé z vás nebude žádným tajemstvím, že 1. zákon zní: „Všeliké věci, všechna zvířata a jiné bytosti a jsoucna, jakož i veškeré děje ve vesmíru jsou podrobeny ustavičné změně“.
Zde nejctihodnější V. W. vychází ze známého rčení „Panta rhei „, tj vše plyne, jehož autorem je Hérakleitós z Efezu. Rozvíjejíc tuto ideu, nejct. W. dokazuje jednoznačně na zdokumentovaných příkladech ze všech vědních oborů, že i v našem světě neexistuje nic statického, pevného, neměnného, a že u všeho dochází k neustálé proměně, a po dosažení určitého vrcholu k postupnému, více nebo méně rychlému úpadku a totální změně, končící zpravidla úplnou destrukcí, vedoucí k nové formě dané entity.Zvláštní pozornost věnuje nejct. W. světové historii, kde dochází k velmi zajímavému praktickému závěru, že doba trvání říší, majících světovládné ambice, se směrem k novověku neustále zkracuje.Zatímco římská říše trvala 13 století a mongolská říše 2 století, Napoleon realizoval tyto ambice jen po dobu 8 let, a Hitler pouhé 4 roky. Z toho vyplývá, že tyto děje probíhají přibližně dle převrácené exponenciály, a jasně se tím dosvědčuje, že nic materiálního, ani lidmi vytvořeného netrvá věčně, byť by si někteří nepoučitelní myslili něco jiného.
Nejct. W. se tu táže: „Co tedy s tím, lze tento 1. zákon využít pro lidské blaho?“ a hned odpovídá:“Zajisté, jen je třeba si uvědomit, že veškeré změny mohou mít jak pozitivní, tak i negativní charakter.“ A dále v podrobně popsa...Automaticky kráceno

237458

2.2.2011 17:06

RE: Krátká esej o dvou základních kosmických zákonech

rataj 78.?.?.?

Reakce na 237458

(Velice se omlouvám, ale není to tak krátké, jak bylo původně zamýšleno,neb věci tak zásadní nelze vyjeviti několika větami.)
A dále v podrobně popsaných praktických cvičeních uvádí, jak lze vhodným výcvikem docíliti totální jednobodové koncentrace a posílení vůle natolik, že tato dokáže změnit některé změny v kýženém, tj pozitivním směru. Nejct. W. zde vede žáka postupně od nejjednodušších cvičení, vhodných téměř pro každého (např. pouť do Santiago de Compostela /samozřejmě pěší – pozn. R.), přes cvičení obtížnější (např. 10-denní poustevnický pobyt v nitru jeskyně o chlebu a vodě), až po cvičení nejtěžšího kalibru, určená jen pro vyvolené adepty ( např. výcvik udržení chladné mysli při napínání na skřipci).
(Pozn.: Tento 1. zákon přirozeně neplatí pro božské duchovní bytosti, s výjimkou Satana a jeho družiny padlých andělů, kteří se mění neustále ve stále horší bytnosti a jsou inspirátory a původci všech špatných změn.)
Druhý kosmický zákon je oproti tomu zcela původní a zní:“ Základní hybnou silou materálních jsoucen ve vesmíru je nuda.Jak prosté, ale zároveň naprosto geniální!
Těžko však lze podati na těchto několika málo řádcích jasné objasnění tohoto zákona, neboť toto realizuje nejct. W. na dalších 500 stránkách 1. svazku své průkopnické knihy. Jak je obecně známo, nic na světě nevydrží v klidu, jelikož klidný stav představuje nudu, kterou je nutno překonat. Logicky tu nejct. W. objasňuje, jak nuda byla příčinou Velkého třesku, jak působením nudy se z počátečních nejjednodušších prvků H a He formovaly prvky stále složitější.Nejct. W. zde předpovídá na základě tohoto zákona v tomto směru i další vývoj a uvádí i názvy 30 nových, dosud neobjevených tzv superprvků 2. generace. Ve vývoji lidské společnosti nuda má rovněž rozhodující roli. Z nudy, jak je snad každému, i tomu největšímu ignorantovi zřejmé, pocházejí všechny lidské vynálezy. Nuda působí i každou zásadní společenskou změnu. Když se lidé začnou nudit, vyjdou do ulic, zvoníce klíči a řvouce zplna hrdla: „Dost bylo Havla, nebo Šavla“, podle toho, kdo je zrovna u státního vesla. Nikdo se jim po určité době nezavděčí, byť to byl člověk nejctihodnější (př. z naší historie: po pokojné a blahobytné vládě císaře Karla IV. dochází k lidovým nepokojům a krvavým řežím doby husitské). A když to není lid, určitě se znudí někdo z elitního vrcholu společnosti a vyvolá vzpouru proti dosavadnímu vládci, nebo jiným způsobem navodí jeho odstranění.
Na rozdíl od téměř univerzální platnosti 1. zákona, z platnosti tohoto 2. zákona jsou zcela vyjmuty jsoucnosti po dosažení osvícení. Osvícení lidé, a v současnosti i tzv indigové děti, se nikdy nenudí, neboť dospěli k pravému poznání, že nuda je pouhá Mája, jakási mlha, jež obluzuje pouze mysl nedozrálých.
A nejct. W. se t...Automaticky kráceno

237488

2.2.2011 17:46

RE: Krátká esej o dvou základních kosmických zákonech

rataj 78.?.?.?

Reakce na 237488

A nejct. W. se tu znovu táže: „Co tedy s tím, lze tento 2. zákon využít pro lidské blaho?“ a hned odpovídá:“Zajisté, a to tak, že jeho některá neblahá působení překonáme pomocí meditace.““ Jakže, vždyť meditace je holá nuda?“ namítnou mnozí. Nato Grand Mister vece:“Zajisté, že neřízená, chaotická a necílená halabala meditace je holá nuda, a spíše ubližuje, než prospívá, ale praktické meditační postupy, které uvádím ve svém díle, vedou postupně a spolehlivě k cíli.“
(Pozn. R.: Pro informaci uvádím, že praktika zde publikovaná jsou naprosto unikátní a výcvik je opět směřován metodicky od cvičení nejprostších – např. postupně prodlužovaná meditace vkleče na rozštípaných políncích se zaměřením jednobodové pozornosti na bílou stěnu před sebou – až po cvičení nejnáročnější, jako např. meditace v lotosovém sedu ve zmijím hnízdě, nebo alternativně pro zámožnější adepty v jámě lvové, či v kobřím doupěti. Přitom se není nikdy třeba ničeho obávati, bude-li se adept přísně přidržovati Mistrových pokynů a řádně vykoná všechna cvičení v předepsaném sledu.Zaručeně se mu při i po nich nuda vytratí.)
Tato informace o tomto vrcholném díle nejct. W. je jen velmi stručná z toho důvodu,by se některé důležité a přísně tajné poznatky nedostaly do nepovolaných rukou. Na druhé straně
Grand Mister je si vědom toho, že situace již téměř dozrála k totální nutnosti všenápravy, pro jejíž realizaci je nutno urychleně na základě jeho práce vychovat vhodné vůdčí osobnosti, které se v jakémsi embryonálním stavu začínají ve společnosti objevovat a které je proto třeba pro daný cíl získat. Pro podchycení těchto potenciálních adeptů se proto rozhodnul svou práci nadále netutlat a přikázal mi o ní v daném rozsahu na vhodných místech referovat. Pro zvýšení motivace uchazečů, kteří musí odpovídat velmi přísným požadavkům (předpokládá se 1 vhodný adept ze 100 uchazečů), mi nejct. W. dovolil, abych citoval názvy některých iniciačních praktik , které je čekají po základním výcviku dle 1. dílu a které jsou podrobně popsány v dalších svazcích jeho práce. Tedy uvádím alespoň názvy dvou takových praktik: 1) V kůži Napoleona, 2) Cesta do temných hlubin Rotschildovy duše. Z toho je patrné, že výcvik zajisté není určen pro každého, ale jen pro ty nejsrdnatější a nejduchaplnější. Grand Mister bude přitom na vše pečlivě dohlížet a dbát, aby se to nezvrtlo nežádoucím směrem
Vzhledem k četným praktickým příkladům, potvrzujících univerzální platnost těchto základních kosmických zákonů, a ukázkám jejich mnohých praktických aplikací, je zřejmé, že toto dílo vytvoří pevný základ nového, tentokrát zcela pravdivého světového názoru a jeho poznatky se stanou nezbytnými pro každého usilujícího o NWO s opravdu lidskou tváří. Grand Mister DrMudrg Vincenc Wonasko mi přik

237495

2.2.2011 18:09

RE: Krátká esej o dvou základních kosmických zákonech

rataj 78.?.?.?

Reakce na 237495

(A to je už opravdu, ale opravdu konec této krátké eseje se závěrečným poselstvím Grand Mistera.)
Grand Mister DrMudrg Vincenc Wonasko mi přikázal, abych nakonec sdělil, že projevuje svým stoupencům svou neskonalou přízeň a požehnání, a posílá jim tento zásadní vzkaz:
„Nenechte se nikdy, ničím a nikým oblbnout! Cvičte, cvičte a zase cvičte svého ducha, své tělo a svou vůli.Štěstí přeje připraveným a ti z vás, kdož toho budou hodni, zajisté najdou svého Mistra a možná, že se vbrzku dočkají i velmi vzácného daru, který uděluji jen potenciálním adeptům mudrologie“ (R.: zřejmě půjde o 1. díl Všenápravy).Zároveň jim mám sdělit, aby neusilovali o jeho nominaci na Nobelovu cenu, kterou by musel bez díků, z obecně známých důvodů, odmítnout.
S pozdravem - výzvou "V šest v práci!"
Rataj

237501

3.2.2011 2:20

Hezký článek, ale v praxi k ničemu

čochtan 89.?.?.?

je to jen další "pláč na nesprávném hrobě". Když si otevřete 50 jiných blogů najdete tam dalších 50 stejných, nebo podobných článků. Otevřete BL a je to to samé. Všichni prostě konstatují, že současný stav u nás je prostě řečeno v hajzlu. Rovněž tak všichni vědí PROČ a KDO ho tam dostal.

Problém je, jak z toho ven. Ono je to moc hezky řečeno - nutno se sjednotit atd. Jenomže kde najít toho "sjednotitele"? Ke stávajícím politickým stranám (napříč politickým spektrem) nemám ani 10% důvěry. Vezměme to postupně:

- stávající strany vládní koalice - beze slov, všichni víme své
- Soc.dem - pro mě nepřichází v úvahu. Jednak je to parta rozhádaných "korytářů", jednak řada z nich se přesně podepsala na tom marastu co zde je. Nemusím to snad ani dál rozvádět.
- komunisti - ti se odepsali v roce 1990, když se nepřejmenovali na nějakou jinou levicovou stranu. Dnes jsou nepřijatelní ne jenom pro ostatní partaje, ale i pro cca 90% populace. Navíc se ani za 20 let nedokázali sjednotit a pořád tam jsou minimálně dva proudy - Grebeníček, Šmahelová a spol. a na druhé straně lidi kolem Dolejšího a spol.
- lidovci - nevím, nevím, ale těžko asi vstanou z popela
- všechny ostatní se pohybují v limitu 0.01% - 3.5% a velmi těžko docílí požadovaných 5%
- odbory - to co je u nás nejsou odbory, ale lidi, co si na odbory hrají. Osobně mi stačí, když se bývalý šéf odborů stal šéfem senátu. Zatím jsem u žádné frakce "odborů" neviděl něco konstruktivního, co by mohlo zamávat se současným stavem,
- různé aktivní skupiny jako například "Pro alt". Kdybych měl něco napsat ke každé, to by bylo na samostatný článek.

Tak jenom Pro alt:
Podíval jsem se hlavně na jména a povolání. Sociologové, umělci, historici, pedagogové, studenti filosofie apod., básníci, jeden intelektuál vedle druhého. Kristepane, co tihle lidi chtějí vymyslet? Nebo si myslíte, že lidé jako básníci, sociální antropologové, historici umění, umělci typu Jiřího Davida s jeho slavným "Srdcem" nad Pražským hradem, atd., mají nějaký zájem o to jak zde žijí a budou žít normální lidi jako jsem a tisíce ostatních? Já si to nemyslím. Možná to není ten nejlepší názor, možná jim křivdím (nebo aspoň některým z nich), ale "umělci" v tomto státě mě zklamali již v roce 1990 a zatím jsem za uplynulých 20 let neviděl v jejich chování a jednání žádnou změnu.

Bohužel nevidím žádného "Petra Millera", který by dokázal dát dohromady 200.000 lidí z ČKD a přivést na Václavák. Nějaké demonstrace v síle 30.000 lidí jsou bezcenné. Dostat na Václavák půl milionu lidí není tak jednoduché. Vyžaduje to "organizaci a peníze". Ani jedno v CZ (mimo horních 10 tisíc) zatím nevidím. Vše ostatní je jenom konstatace stávajícího bordelu, bez návrhů na reálné řešení. Tento stát jsem odepsal v lednu 1990 a následných 20 let mi dalo plně za pravdu.

237530

3.2.2011 13:10

Nejtěžší je začít

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 237530

Překopal jsem váš titulek na trochu optimističtější.
Podle mne autor pojmenoval podstatu naší bídy. Vy už byste chtěl táhnout 200.000 čékaďáků na Václavák, rovnou bez přípravy. No, dopadlo by to jako minule. Já bych se na takovou demonstraci ani nešel podívat - ztráta času. Vláda národní korupce může zatím být v klidu, už dokonce nemusí ani nic zametat pod koberec, kostlivec může čouhat z nezavřené skříně. Zatím není dost těch, kterým by to vadilo a měli by přitom společný realizovatelný zdravý program, míněný doopravdy, postavený na společném žebříčku hodnot. Až se takoví budou vyskytovat v hojném počtu, nebude ani potřeba millerů, mubarakové včas odletí sami! Ten žebříček hodnot musí být zažitý a musí zejména vylučovat dnes převládající sobectví ve všech jeho formách. Sobci, už z principu, nemohou vytvořit jednolitou sílu. Tím nemám ma mysli zmanipulovaný či zdrogovaný dav. Představuji si sílu uvědomělou, inteligentní a vpravdě klidnou, která rozdrtí vysoce selektivně jen to nezbytné, bez zášti a jiných nízkých emocí.
Zatím bychom se mohli sjednotit alespoň na tom, že soutěž - kdo nahrabe nejvíc, je všestranně škodlivá, je též základem onoho korupčního chování. Mohli bychom též diskutovat meze užitečného hromadění. Co je ještě potřebná rezerva, a jak ty rezervy sdružovat. Aktuální otázkou je (v souvislosti s doktorskou akcí), nakolik je dehonestující průměrný příjem pro duševně nepostiženého člověka. Je to příjem, na který ani většina pracující populace nedosáhne. Jestli má být příplatek za čestnost, za poctivost, za dobře vykonanou práci. Nakolik je genialita, talent majetkem jednotlivce, zaslouží-li si zvláštního ocenění penězi.

237558

3.2.2011 21:08

Zahnívající rybník

Jirka Syrka 90.?.?.?

Napadlo mne, co budeme dělat, až zaktivujeme masy, demokraticky parlamentní cestou vyhrajeme volby, uděláme pořádek ve státě, eliminujeme vliv lumpů a zločinců? Pak nám nastanou šťastné konzumní chvíle? Kdo nás bude trápit, abychom nehnili v bahnitém rybníku?

237572

4.2.2011 14:12

RE: Zahnívající rybník

mazz 82.?.?.?

Reakce na 237572

pokušitel kapitalismus, ten se snaží každého vyhnat z ráje [chechtot]

237615

3.2.2011 22:02

To bych vám přála, abyste uspěl zrovna u čtenářů Zvědavce!

amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 78.?.?.?

Popíšu Vám svoji zkušenost, jakou jsem s nimi udělala: : vyšly tu články o GMO, poslední byl o tom, že zdravotní rizika spojená jejich požívání byla zcela podceněna protože EU se spokojila s pouhým 4 týdením testem, změny na orgánech se však objevily u myší až po 3 měsících. Já navhla, že by bylo dobré mít v ruce vlastní nezávislý test, a aby bylo jisté, že bude opravdu nezávislý, že to provedu sama, tj. sama zřídím ve svém obýváku velkochov, povedu záznamy, naučím se pitvat (a zabíjet), vyrobím tkáňové vzorky a posléze pronajmu kvalitní elektronický mikroskop. Za předpokladu, že mne finančně budete jistit GMO krmivo,seno, klece, práci a pronájem. Jestli někomu nevyhovovala metoda, tak se neozval (s jiným návrhem). Ačkoliv od provedení záměru jsou závislé životy a může dojít k nevratným změnám (DNA budoucích partnerů vašich dětí např.), neozval se vůbec ale vůbec nikdo.

237575

4.2.2011 9:23

RE: To bych vám přála, abyste uspěl zrovna u čtenářů Zvědavce!

Jirka Syrka 90.?.?.?

Reakce na 237575

Paní Amiourko, jiný návrh jsme měli. My jsme čekali, že to krmivo budete jíst sama, a že počkáme, jestli v obýváku nezhebnete. Pak bychom poznali, že bylo závadné. My krysy to tak děláme normálně se vším.

237597

5.2.2011 2:27

RE: To bych vám přála, abyste uspěl zrovna u čtenářů Zvědavce!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237575

Když to provedete na vlastní náklady dostanete balík peněz, aby jste v radostnějším duchu pozměnila výsledky. O granty se žádá stylem, co je in to zkoumám. [mrknutí jedním okem]

237636

4.2.2011 20:05

Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!

toska 88.?.?.?

Dovolil bych si nesouhlasit s předkládaným projektem, jak naprvit nepořádky. Předpokládat, že internetové výzvy, plkání, fňukání, revoluční harašení... něco změní, že se dav sjednotí a dokonce začne smyluplně konat, je naivní omyl, ostatně to zaznělo i v diskusi.
Jak začít věci napravovat se stačí podívat, jak takovýto stav (ten není nijak nový, v podobném ale i mnohem horším srabu bylo nejenom lidstvo již mnohokrát, ale stačí zůstat doma, ani tady to není nic mimořádného...) byl již řešen. Mě se velmi zamlouvá Masarykovo: Nebát se a nekrást! Každý toto může začít aplikovat hned sám u sebe a jít příkladem ostatním. Jenže ono je to nepohodlné, mnohem pohodovější je čektat doma u PC, jestli se snad neobjeví nějaký ten, pokud možno virtuální, spasitel... A nebo jít brblat do hospody...

Nemá smysl se strašit, že budu postižen, když upozorním na nějakou lumpárnu. Ano, každý, kdo nedrží hubu a krok, kdo si dovolí mít vlastní názory, nebýt ovčan... prostě nějak vyčnívá z davu, je vystaven zvýšenému oděru (za naprosto lhosteného přihlížení davu), ale na straně druhé je pocit svobodného člověka. A pokud sami začnete takto konat, určitě si vás někdo všimne a možná taky překoná strach a postaví se nějaké té lumpárně do cesty...
Pokud mohu doporučit, místo vymýšlení nových řešení se začněte zajímat, co to je občanské sdružení, oživovat občanskou společnost... Uvědomovat si občanská práva a pravomoce, sdělovat si zkušenosti... k tomu je Internet velmi vhodný nástroj. Ale pokud bude dav líný i jít jen jednou za čas k volbám, počítejte s tím, že to hned tak jiné nebude...
Tak ať se daří,

237619

5.2.2011 0:27

RE: Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 237619

Po přečtení Vašeho příspěvku jsem nějak znejistěl, protože se mi zdálo, že skoro nejste v rozporu s autorem článku. Tak jsem to obojí přečetl znovu. Rozdíl mezi Vámi a autorem článku je pouze v tom, že zatímco on klade stejný důraz na akci i na spolupráci, tak Vy vysloveně o spolupráci nemluvíte, ale máte to zahrnuto v pojmech: jít příkladem ostatním, oživovat občanskou společnost, sdělovat si zkušenosti. Čili vpodstatě totéž. Četl jste vůbec článek s nímž jinak plně souhlasíte, zatímco slovně se v úvodu od něj distancujete:
>Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!
>Dovolil bych si nesouhlasit s předkládaným projektem, jak naprvit nepořádky. Předpokládat, že internetové výzvy, plkání, fňukání, revoluční harašení... něco změní, že se dav sjednotí a dokonce začne smyluplně konat, je naivní omyl, ostatně to zaznělo i v diskusi.
Psal jste asi jak o závod, že jste si ani nevšiml, že popíráte sebe sama.
Protože jste vlastně odsoudil i "svoji internetovou výzvu" jako neschopnou sjednotit dav k smysluplnému konání.
Takže toto je jediný rozdíl mezi Vámi a autorem článku. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

237630

6.2.2011 12:11

RE: Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!

toska 88.?.?.?

Reakce na 237630

Nemám pocit, že bych popíral sám sebe, ten můj text není žádná internetová výzva, ale reakce na jeden konkrétní článek na tomto webu, nehledě na to, že jsem net uvedl jako zejména zdroj informací...
Svým textem jsem chtěl hlavně sdělit, že v článku, na který reaguji, je příliš mnoho slovíček BY . Možná ten článek nedokonale chápu, ale i po jeho opakovaném přečtení jej vnímám jako jeden z mnoha, které se na netu vyskytují, který zejména nad problémem teoretizuje, zatímco já jsem celý život dával přednost té nevděčné práci jedince, kdysi proti tzv. budovatelům komunismu, teď proti sebrance deformátorů demokracie (nepřekvapí, že to personálně bývají i totožní jedinci...), většinou za apatického přihlížení davu (tehdy i dnes).

Pro jistotu ještě jednou zopakuji, že i ty teoretické úvahy autora považuji často za chybné.

Ostatně i v této minidiskusi moje názory sdílejí i další, například Vojta nebo Čochtan...

Ale nemám potřebu se zde nějak prosazovat, takže vidí-li věci jiní jinak, proč ne, naopak, jedině dobře. Jenom přestaňte strašit datumem 21.12.2012 (či jak to je), stačí si uvědomit, že Číňani právě vstoupili do roku něco přes 4000, Židi mají rok něco k 6000 a když se podíváte na historii vzniku našeho letopočtu, zjistíte, že to byla velice náhodná záležitost, navíc jíž nedávno korigovaná, což o něco dříve narození znají: VŘSR se slavila v listopadu...

Zdravím, [smích] [chechtot] [mrknutí jedním okem]

237699

6.2.2011 20:53

RE: Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 237699

Se mnou ale souhlasí Obama a Mubarak. [smích] [chechtot] [mrknutí jedním okem]

237715

7.2.2011 19:31

RE: Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!

toska 88.?.?.?

Reakce na 237715

To na tom nebudete nejlépe...
Je s podivem, se s tím ještě chlubíte [smích]

237757

7.2.2011 20:49

RE: Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 237757

Vzdejte to, máte poslední možnost!
Ten první Vás i s příznivci rozstřílí namaděru. A kdyby z vás ještě něco "pohybovacího" zbylo, tak ten druhý vás dorazí, a ještě mu podepíšete, že byl na vás hodný. [vyplazený jazyk]

237760

5.2.2011 18:26

Zdá se, že jsme všichni "v koncích" I.

Petr Borovec info (zavináč) byzon (tečka) cz 89.?.?.?

Nejprve si zkuste odpovědět na otázku, proč chcete zachraňovat něco, co je naprosto stejné už tisíce let. Tento Systém.

Současné uspořádání společnosti je z mého pohledu otrocké. Jaké máme svobody, jakou možnost volby? Jen neustále vydělávat abychom mohli zaplatit stále se zvyšující daně, nové a nové poplatky, stále se zvyšující náklady na bydlení a na život vůbec. Už po tisíce let jsme ovládáni a manipulování v takovýchto otrockých systémech, které ale fungují jako letadlo, nebo multi level marketing a jejich hlavním pohonem je vytváření dluhu, Lhostejno jestli na fyzické, nebo energetické úrovni. Prostě jednou hra vždy skončí. A to se pak připraví jakoby revoluce, změní se "vládnoucí" skupina a pokračuje se v novém kole, novém levelu, ale je to stále stejný systém. A jsou to naštěstí stále stejné způsoby, kterými se snaží elity udržet u moci, takže už je můžeme, díky stále se zrychlujícímu času, odhalit. A doba pro novou "revoluci" nastala právě teď. A nová revoluce jen prodlouží trvání stávajícího Systému, i když ten navenek jakoby převleče kabát. Tohle chcete?

Jediné, co dnes elity ještě mohou dělat, je vytvářet lidem překážky v jejich transformačním procesu. Je to jejich poslední snaha, udržovat je ve strachu (v nízkých, neboli negativních vibracích) a vytvářet určitou novou subkulturu, ze které by mohl vzniknou nový model uspořádání společnosti: osvícení vůdci, vládnoucí i nadále zotročenému lidu.

Celý tento otrocký Systém žije z naši nízkovibrační (negativní) energie, kterou v nás vytváří a udržuje např. TV zpravodajstvím, a dokud mu budeme věnovat pozornost a tedy i energii, tak nezanikne. Platí to pro politiku, kriminalitu, náboženství...

Nyní nastal čas, říkat lidem, že pravdu (a tedy i pozitivní vizi uspořádání společnosti, svou budoucnost) najdou jen sami v sobě, pokud se spojí se svým vyšším Já (duchem) a nechají se jím vést životem. Nepotřebují žádné osvícené, kteří by jim radili ani žádné povolané, kteří by spravovali "věcí jejich", ba anitakové, kteří by je jen "koordinovali". To bychom se s největší pravděpodobností vrátili k uspořádání společnosti v době zhruba před koncem Atlantidy. Kam nás to dovedlo, to je vidět všude kolem. Museli jsme si projít obdobím temna, obdobím duality, kdy jsme zapomněli, že takzvané dobro a zlo je jen různými stranami téže mince. Ale je potřeba zároveň pochopit, že tak to mělo být.

Takzvaná "transformace" probíhá a proběhne, ať už chceme, nebo ne, ať už s námi, nebo bez nás. Je to zejména díky tomu, že je vše, to projevené i to neprojevené, vzájemně provázáno a my jsme doslova taženi do vyšší úrovně "reality", do vyšší "dimenze". Zvyšují se frekvence vibrací Země (Schumannova rezonance) a my se musíme přizpůsobovat a zvyšovat frekvence vibrací našich těl.

237665

6.2.2011 5:07

RE: Zdá se, že jsme všichni

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 237665

Svatá pravda, všichni jsme v koncích, někteří méně, někteří více.
Asi jste nepochopil, že tady se už moc nevyskytují lidé,kteří by chtěli zachraňovat systém. Chtějí se jen zachránit sami. Protože nežijí jen ze Schumanovy rezonance, hledají cesty, pomocí pojmů a jazyka, který znají. Musíte nejdříve ovládnout běžnou slovní zásobu a přiblížit se lidem. Musíte jim nějak vysvětlit aby přestali jíst, spát a pod., protože to je také součást systému.
Zvěstování o tom, že "Nyní nastal čas...", že "transformace proběhne" ať už chceme, nebo ne"... mnohého nepřesvědčí.
Proč se tedy musíme přizpůsobovat a zvyšovat frekvenci vibrací našich těl, když to máte nalinkováno jako nevyhnutelnost.
Já chápu , že zde servírujete jakousi víru (v pravdu a lásku), a že pro nás nevěřící je to nepochopitelné jako neposkvrněné početí. Ale když uvěříme, pak hned se otevřeme lásce k "Schumanově rezonanci" a koupíme si náramky. Jsou original a speciálně vytvořené na frekvenci Schumanovi resonance 7,83Hz.)jsou vyrobeny z vysoce kvalitního 100% silikonu, který je absolutně zdravotně nezávadný, nezpůsobuje alergie a je nepřilnavý pro bakterie. Samotný náramek je velmi pružný, ale přitom velice pevný (jeho pružnost je až 40%). Díky svým vlastnostem je prakticky bezúdržbový a v případě ušpinění jej stačí opláchnout vodou. Veškeré texty a loga jsou plastická - vystupují nad povrch.
Základní otázkou je, kdy má k té "transformaci" dojít. Zdroje se shodují, že půjde o zimní slunovrat 21.12.2012 v 11 hodin a 11 minut. Nutno přidat informaci, že toto je úplný přelom, před ním by mělo již několik let docházet k pozorovatelným změnám, někteří vědci zmiňují, že vše spěje ke zlomu již od roku 2000.
Vědět to Mubarak, tak to nezdržoval.
Šílenost nenastala koncem roku 2000, a proto hned vydumáme nový datum...
Nečekejme zázraky, ale nechme reiki, aby nám pomáhala. Každý se o jejích účincích může přesvědčit. K tomu, abychom mohli reiki používat potřebujeme Mistra reiki, který nás zasvětí a umožní, aby námi tato životodárná energie mohla protékat.
Vy jste ten mistr reiki? To by mohlo být dost pravděpodobné...
Jeden posudek nepříznivý, asi proto že od konkurence:
Father Jeremy Davies, exorcist for Cardinal Cormac Murphy-O’Connor, the leader of Catholics in England and Wales, says that activities such as yoga, massage therapy, REIKI or even reading horoscopes could put people at risk from evil spirits.
To byl jen malý kousíček z toho, co se nachází ve vztahu k Schumanově rezonanci na internetu, napojení na jedině správná východní náboženství jsem vynechal. Internet je plný falešných proroků. Takže škoda času, ale snad to pomůže někomu "zorientovat čakry". [oči v sloup] [oči v sloup]

237689

6.2.2011 10:53

RE: Zdá se, že jsme všichni

Petr Borovec info (zavináč) byzon (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 237689

Omlouvám se, ale zdá se, že jste nepochopil, že můj příspěvek právě Vám určen nebyl. Byl určen těm, kteří už alespoň trochu uvažují o tom, že je stávající paradigma neudržitelné, tak trochu "falešné" a zavádějící, ale bojí se o tom se svým okolím komunikovat ze strachu, že se dočkají právě takové reakce, jaké se dočkal můj příspěvek od Vás. Ale upřímně, mi je to srdečně jedno. A stejně tak je mi fuk, jakou cestu si vyberete Vy, nebo kdokoli jiný. Každý má právo svobodné volby, tedy i člověk, který má strach, který se bojí pod svůj příspěvek podepsat. Zbavte se strachu a Váš život se změní. Nevěříte? Test it...

[smích]

237695

6.2.2011 19:55

RE: Zdá se, že jsme všichni

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 237695

>Omlouvám se, ale zdá se, že jste nepochopil, že můj příspěvek právě Vám určen nebyl.
To máte smůlu, já čtu prakticky všechny příspěvky hledačů ztraceného ráje. To byste musel napsat: 85-ko to není pro Vás. Pak bych snad do toho Vašeho "evangelia pro vybrané" nenahlížel.
Tenhle dokument je ale určen pro mne, není-liž pravda.
>...že je stávající paradigma neudržitelné, tak trochu "falešné" a zavádějící,...
To máte na mysli, že by chtěli vibrovat jako energetická kvanta , ale zatím o tom neví.
No, mně se zase nelíbí nekonečný bordel a falešní proroci kolem.
>A stejně tak je mi fuk, jakou cestu si vyberete Vy, nebo kdokoli jiný. Každý má právo svobodné volby,
To je dobře, máte ale problém tomu sám uvěřit a jednat podle toho. Jinak byste nadále neagitoval jako Svědci Jehovovi :
>Zbavte se strachu a Váš život se změní.
Mělo by Vám být jasné, že jsem zcela propadl peklu.
Pro všechny rychlokvašené kvantové exorcisty uvádím, že jejich pohled je pouze jeden z více možných!
>člověk, který má strach, který se bojí pod svůj příspěvek podepsat.
To je Vaše definice strachu? Mně zase rodiče v mládí říkali: "Jména hloupých na všech sloupích". Nezlobte se, že dám spíše na rodiče. Navíc chodím do lesa (i sám, i v noci) [mrknutí jedním okem]

237714

6.2.2011 15:34

RE: Zdá se, že jsme všichni

smoke 89.?.?.?

Reakce na 237689

Father Jeremy Davies, exorcist for Cardinal Cormac Murphy-O’Connor, the leader of Catholics in England and Wales, says that activities such as yoga, massage therapy, REIKI or even reading horoscopes could put people at risk from evil spirits. /// ROFL [chechtot] [chechtot] [chechtot]

237705

5.2.2011 18:26

Zdá se, že jsme všichni "v koncích" II.

Petr Borovec info (zavináč) byzon (tečka) cz 89.?.?.?

Pokud budeme žít ve strachu (strach je opak lásky, strach jsou vibrace nízkých frekvencí a láska naopak vibrace vysokých frekvencí), tak se nám to nepovede a nebudeme schopni postoupit společně se Zemí do jiné "reality". Bude to ale individuální. Kdo nebude schopen, nebo ochoten zvýšit frekvenci svých vibrací, bude mít možnost dokončit svůj vývoj na jiném místě ve vesmíru v této úrovni "materiální" dimenze. A budou tam přemístěny i globální elity a myslím že budou mít snahu tvořit stejný otrocký systém, který byl (myslím že už dlouho nebude) tady na Zemi. Vesmír je v mé představě kvantový počítač, který nás všechny vzájemně propojuje a každému z nás poskytuje to, co je pro něj, pro jeho vývoj nejlepší. A to vždy s nekonečnou a bezpodmínečnou láskou ke každému.

Abychom mohli zvýšit frekvenci svých vibrací, musíme se zbavit strachu, harmonizovat (vyrovnat) energetický systém našich těl (meridiány, čakry, energetická těla), např. odstranit bloky v čakrách, musíme se naprosto a bezvýhradně akceptovat takoví, jací jsme, musíme přestat používat "racionální" mysl (která z principu racionální ani být nemůže) takovým způsobem jako doposud, musíme se spojit se svým vyšším Já a nechat se jím vést životem a musíme se otevřít bezpodmínečné lásce ke všemu a ke všem. Že to není jednoduché a lehké, to si uvědomuji.

Na tomto malém prostoru se to všechno dost těžko vysvětluje, ale kdo chce, ten si už další informace najde sám. Jen ne žádnou další "revoluci"...

237666

21.2.2011 18:55

Brečíte na špatném hrobě

Robert 007 78.?.?.?

Dobrý den pane Urlichu,

dostal se mi na počítadlo i tento email podepsaný jakýmsi p. Ulrichem. Na jeho vyřčenou otázku mu odpovídám.

Tak vážení, stačí si zalistovat v paměti, co nás drazí komančové učili o kapitalismu... Je to jen boj kdo z koho, tedy i boj o celosvětové trhy. Co jste si mysleli, že po převratu v roce 1989 přijde ??? Je to prach sprostý kapitalismus, kterému naše socialistická republika ukrajovala velký díl na trhu s výrobky, potravinami a dalšími komoditami...
Tzv disidenti a polistopadový politici v ODS, Soc dem, a další dostali ze západu úkol naši ekonomiku rozvrátit a veškerou výrobu zničit....Aby, ne vždy kvalitní kapitalistické konkurenci, byli v ČSSR uvolněny trhy..... Což se jak píšete povedlo.
Jediná možná reforma kapitalistické krachující ekonomiky a nejen v ČR je návrat k socialismu. Je to logické. Pracovních míst na světě je stále méně a lidí přibývá. Kapitalismus jako takový už není schopný tuto masu uživit. Nelze aby jedinec si přivlasťnoval výsledky z práce druhých. (Tedy to ve škole omílané vykořisťování, kterému jsme se smáli a nyní jej prožíváme s protaženými ksichty sami na své kůži...)
Nedivme se, že v kapitalismu jsou výrobky draží než v socialistických státech. Cena výrobku v kapitalismu se laicky řečeno rovná, ceně uměle předraženého vstupního materiálu + cena uměle předražené energie + podceněná cena práce + nesmyslné DPH + různé rádoby ekologické daně a další různá cenová zatížení ( spotřební daň, daň z alkoholu, z paliv ...) Naproti tomu v socialismu je to jen reálná cena surovin, reálná cena energií a cena za odvedenou práci. Teprve zisk z tohoto výrobku se v socialismu zdaní do státní, tedy společné kasy a z té se hradí vše co společnost potřebuje...Důchody, zdravotnictví. školné, opravy a výstavby silnic, stavba bytů, továren, škol, školek.... státní správa...

Sáhněte si do svědomí, jen málo kdo si dovedl představit proč na Václaváku vlastně stojí a jako blb třepe klíčem....Nebo jste chtěli něco jiného a někdo Vás zneužil ve svůj prospěch??? Opravdu to byla revoluce??? A nebo jen převrat a cesta zpět o 60 let do doby kapitalismu. Měla tehdejší vláda mandát od voličů na rozvracení a zničení socialismu. Ne to většina národu nechtěla..... Můj děda říkával, za kapitalisty jsem byl jen číslo v Kolbence. Za branou továrny stály stovky nezaměstnaných a pan továrník neměl problém někoho, kdo se proti něčemu ozval vyhodit...Až s komunisty a s příchodem socialismu jsem začal být člověk Josef Novák...

Chcete li opravdu s stávající situací něco provést, založme společně politickou stranu, založenou na principech socialismu. Nezatíženou minulostí ale přínosnou pro občany této republiky. Nechceme kapitalismus, chceme práci, tím dané sociální jistoty a sociální vymoženosti alespoň na úrovni před listopadem 1989. Robert 007.

# -...Automaticky kráceno

238408

22.2.2011 21:37

RE: Brečíte na špatném hrobě

mazz 82.?.?.?

Reakce na 238408

jsem s Váma za jedno, stranu založit pomohu(alespoň jedním hlasem). Socialismus s prvky demokracie je to pravé co potřebujem... [smích]

238467

Příspěvků: 41

01.02. 07:36 Etheral  ...těžko odhadnouti
01.02. 08:12 fohat  kdyby všichni chlapi světa
01.02. 09:02 Kájík  díky za energii
01.02. 09:20 mazz  k názoru
01.02. 11:33 ra.ri.ta  KŇUČENÍ
01.02. 12:38 Jan Š.  Utopie ?
01.02. 14:04 Jan Koral  občanských aktivistů je více, o něco se snažíme na NWOO.org
01.02. 19:51 Kílec  už se to blíží?
01.02. 20:06 Etheral  RE: už se to blíží?
02.02. 07:22 Kájík  RE: už se to blíží?
01.02. 23:02 Andrew Siddur  RE: už se to blíží?
02.02. 00:10 Vojta49  Pan Zelenka se lepší
02.02. 07:24 Kájík  RE: Pan Zelenka se lepší
02.02. 13:45 mazz  RE: Pan Zelenka se lepší
02.02. 20:42 ediva  RE: Pan Zelenka se lepší
02.02. 09:38 P. Černý  Sodoma-Gomora-Golgota
02.02. 11:31 rataj  Krátká esej o dvou základních kosmických zákonech
02.02. 17:06 rataj  RE: Krátká esej o dvou základních kosmických zákonech
02.02. 17:46 rataj  RE: Krátká esej o dvou základních kosmických zákonech
02.02. 18:09 rataj  RE: Krátká esej o dvou základních kosmických zákonech
03.02. 02:20 čochtan  Hezký článek, ale v praxi k ničemu
03.02. 13:10  Nejtěžší je začít
03.02. 21:08 Jirka Syrka  Zahnívající rybník
04.02. 14:12 mazz  RE: Zahnívající rybník
03.02. 22:02 amiourka  To bych vám přála, abyste uspěl zrovna u čtenářů Zvědavce!
04.02. 09:23 Jirka Syrka  RE: To bych vám přála, abyste uspěl zrovna u čtenářů Zvědavce!
05.02. 02:27 Rene Bartosek  RE: To bych vám přála, abyste uspěl zrovna u čtenářů Zvědavce!
04.02. 20:05 toska  Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!
05.02. 00:27  RE: Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!
06.02. 12:11 toska  RE: Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!
06.02. 20:53  RE: Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!
07.02. 19:31 toska  RE: Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!
07.02. 20:49  RE: Nečekat na spasitele, zbytečně neteoretizovat..., konat!
05.02. 18:26 Petr Borovec  Zdá se, že jsme všichni "v koncích" I.
06.02. 05:07  RE: Zdá se, že jsme všichni
06.02. 10:53 Petr Borovec  RE: Zdá se, že jsme všichni
06.02. 19:55  RE: Zdá se, že jsme všichni
06.02. 15:34 smoke  RE: Zdá se, že jsme všichni
05.02. 18:26 Petr Borovec  Zdá se, že jsme všichni "v koncích" II.
21.02. 18:55 Robert 007  Brečíte na špatném hrobě
22.02. 21:37 mazz  RE: Brečíte na špatném hrobě

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

81

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 114 čtenářů částkou 28 490 korun, což je 81 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Djokovič pomstěn!26.01.22 16:26 Srbsko 0

Muskova firma začne na lidech testovat implantování čipů do mozku26.01.22 16:23 USA 0

USA se dostaly do dluhu, který je nesplatitelný v normálních horizontech26.01.22 15:10 USA 0

Rusko tento týden rozhodne o rozmístění jaderných zbraní ve Venezuele25.01.22 21:08 Venezuela 0

Proč je česká elektřina pro Čechy tak drahá?25.01.22 18:06 Česká republika 2

Mluvčí ministerstva zahraničí Price: USA nebudou Rusku ustupovat v otázce bezpečnostních záruk25.01.22 07:41 USA 0

Jak Britové dodávají na Ukrajinu zbraně24.01.22 19:23 Británie 5

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 1

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 5

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 4

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 2

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
24,48 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,56 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,99 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,34 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 768,27 Kč
1 unce stříbra
516,11 Kč
Bitcoin
830 258,70 Kč

Poslední aktualizace: 26.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 064