Diskuze k článku

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

Příspěvků 150

29.1.2011 5:18

Znásilňování a uzurpace přirozeného "lidství" školním systémem je obludná!

63 88.?.?.?

Článek, který pracuje s nadsázkou je výborný a přesně zasahuje
a popisuje duševní destrukci každého vyjímečně citlivého a vnímavého jedince, který projde masomlýnkem našeho "školství"!
"Konzumerní" školství, které sleduje pouze parametry výkonu,ale naprosto rezignovalo na "výchovu",která by měla být tím prvním a základním předpokladem úspěšné výuky, se stalo pedagogickou parodií!
Nějak se nám vytratil Komenský,což je škola hrou ,výuka osobním příkladem a celý Orbis pictus!
A je jasné, jaká bude škola a především ten "duch" školy, tak takový bude "duch" nové generace! Tady si jako společnost podřezáváme větev velmi masivně!!!A příklady táhnou!!!
Nedávno se ptali mladého cikána v 8. třídě základní školy, co bude dělat za povolání až vyjde ze školy a zdali má nějaké tajné přání, co by chtěl dělat."Co bych dělal, až vyjdu ze školy, táta mně koupí kurvu a ta mě bude živit", pohovořil ze života mladík!
Tahle scénka byla jako dokument k vidění asi před dvěma lety v naší veřejnoprávní televizi, která by také měla vzdělávat a vychovávat!
Zrovna jako má policie "pomáhat a chránit" a přitom pomáhá a chrání ty největší zloděje, kteří rozkradli a rozkrádají stát, před zákonem a trestním postihem, stejně tak školství "vyrábí"
duševní "mrzáčky", kteří jsou již řádně školou "zparchantělí",
aby se mohli lépe "uplatnit" v nové mafiánsko - kapitalistické společnosti!Jsou vyjímky, kteří jsou tak silnými osobnostmi a kteří se nenechají školou "pokurvit" a mohou dospět ve vyrovnaného jedince, ale těch je málo!
Škola je dnes nebezpečné zařízení, kde vládne tvrdá šikana, ale už někdy od 5. až 6. třídy a co je alarmující , i mezi dívkami! Rozprávěl jsem s dcerou kamarádky a nestačil se divit!
Pamatuji, že jsme měli na dějepis takového vola,silně uvědomělého učitele Malíka, který hlásal , že kdo špatné smýšlí o Sovětském svazu, nemá právo chodit rovně po této zemi,takže tam to bylo jasné, vzbudil jenom smích a všeobecné opovržení, ale člověk jasně věděl a měl přesnou orientaci už od mládí, že se ve škole učí také neskutečné blbosti!
Dnes je ten systém tak ďábelský, podlý a úskočný, že je velmi těžké, aby si mladí uvědomili, že jsou také lidmi a mají mít určité lidské vlastnosti!
Nechci končit úplně pesimisticky,ale oblast školství je hodně smutný příběh! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

237017

29.1.2011 9:59

RE: Znásilňování a uzurpace přirozeného

Olas 78.?.?.?

Reakce na 237017

Článek, který pracuje s nadsázkou je výborný....

S tím lze jen souhlasit. Celý systém socializace mladého člověka se nazývá "Výchova a vzdělávání". Chtěl bych upozornit na jednu jaksi v poslední době opomíjenou skutečnost, že tento proces výchovy a vzdělávání začíná už v rodině a škola by ho měla dále rozvíjet. Staré přísloví říká "Kde nic není tam ani čert nebere". Totéž platí i o oblasti výchovy a následně vzdělávání, kterou jaksi z vlastní pohodlnosti opomíjíme.
Nekritizujme pouze úroveň našeho školství, zamysleme se i nad současným obecným vnímáním toho základního a motivačně prioritního prostředí kterými jsou rodina a rodiče. Nějak mi stále absentuje v hodnocení úrovně našeho školstí rodina a její působení.

To, že s našim školstvím neustále manipulují nejrůznější géniové absolutní podprůměrnosti, je realita, kterou bereme jaksi samozřejmně. Sami s pobavením sledujeme jak TV NOVA ve svém zpravodajství ukáže video natočené žáky a studenty (koš na hlavě učitele) a vzápětí se rozčilujeme nad tím, že učitel natočený žáky v jiné situaci, kterou byla perfektně řízená provokace, propleskne provokatéra. Všichni jsme odsoudili učitele (co si to ten zločinec dovolil), ale nikdo se již nezamýšlel nad skutečností, jak to že spolužák toho provokatéra měl perfektně připravený mobil k focení. Společnost jednoznačně a horlivě odsoudila učitele. Jak ten dopadl ...? Víme všichni. Možná by bylo dobré se zamyslet nad tím, kdo řídí naše školství a koho volíme do čela této společnosti.
Nenechme se rušit při sledování TV nějakým výchovným procesem, nelam me si hlavu tím, co naše ratolesti dělají. A dějepis ... v padesátých letech se v učebnicích tuší začerňovaly nevhodné pasáže, dnes jsme na tom lépe když nám dvacíti - třícíti letí vykladači dějin vysvětlují jak to všechno bylo.

237024

29.1.2011 8:36

skolstvi uz se samo zrusilo!!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Je to akorat jeden obrovsky bordel, velkovyrobna nezamestnanych pripadne "lidskych zdroju" k montaznim linkam. Cest vyjimkam. Cest praci uz ne, ta uz zadnou cest nema. [oči v sloup]

237019

29.1.2011 11:57

Poděkování za hezký článek

Etheral 85.?.?.?

...tak tak. Systém vzdělávání je archaický, nepružný a neefektivní. V ČR obzvlášť....děti se učí pouze ignoraci a to tím, že jejich chování hraničící s agresí vůči všem a všemu ignorují dospělí a většinou bohužel i učitelé [pláč] Hlavně se ty děti neučí naprostým základům, jako je například péče o tělo a úcta ke starším. Výsledkem je nikotinová pandemie mezi dětmi a vzrůstající agresivita. Na druhou stranu s tím daleko nedojdou a časem pokud se ti jedinci nezmění tak se vyřadí ze společnosti sami.Ale to je každého věc.

237035

29.1.2011 12:44

článek je dobrý, veselý i smutný

esw 109.?.?.?

Až na toho mýtického plagiátora Einsteina - za teorii relativity nobelovku nedostal, protože to opsal od Lorenze, s ničím novým nepřišel. Dostal ji později za fotoelektrický jev, i tam je to sporné, ale to už světový sionismus Einsteina fedroval jako největšího vědátora všech dob. A atomovku nevynalezl, protože kvantovou mechanikou se vůbec nezabýval.

237038

29.1.2011 17:37

RE: článek je dobrý, veselý i smutný

meskan 88.?.?.?

Reakce na 237038

řekl bych, že tato interpretace je stejně zavádějící, jako ta původní. To, že Einstein ve speciální teorii relativity vycházel z Lorenzových transformací neznamená, že nepřišel s ničím novým. Dal jim novou interpretaci a teorii dotáhl. Obecná teorie je čistě jeho. Atomovku samozřejmě nevynalezl, ale zrovna vysvětlením fotoefektu a dalšími pracemi významně přispěl i k rozvoji kvantové mechaniky, ačkoliv jí nikdy nepřijal!

237053

29.1.2011 22:03

RE: článek je dobrý, veselý i smutný

esw 109.?.?.?

Reakce na 237053

V Einsteinově článku z roku 1905 nebyly uvedené zdroje, článek velmi připomínal teoretické pojednání Hendrika Lorentze z předcházejícího roku, na což veřejně poukázal Walter Kaufmann a Max Planck, že Einstein pouze poskytl metafyzickou re-interpretaci a zevšeobecnil Lorentzovu vědeckou teorii - přitom takovou metafyzickou re-interpretácii a zovšeobecnění, už dříve publikoval Henri Poincaré. Einstein uznal tento fakt v časopise "Annalen der Physik".
Dále např.: Einstein byl v r. 1916 nucen uznat, že plagiarizoval práci Davida Hilberta z roku 1915.
Dále např.: Fyzik Ernst Gehrcke přednášel o teorii relativity v hale berlínské filharmonie 24. srpna 1920 a veřejne konfrontoval Einsteina, který seděl mezi posluchačii, že odcizil Lorentzův matematický formalizmus speciální teorie relativity, Palagyiho koncepty prostor-čas, Varicaksovu ne-euklidovskou geometrii a rovněž ho obvinil z plagiarizmu matematického řešení problému periheliona planety Merkur, se kterým prišiel už Gerber v r. 1898. Gehrcke to říkal Einsteinovi přímo do tváře a posluchačům pravil, že cisař nemá šaty.
K Einsteinovi byl dosti kritický Nikola Tesla.
Ve fyzikální komunitě je fakt, že Einstein byl plagiátor, celkem dobře známý.
Einstein se zabýval gravitační silou, kvantová mechanika mu byla úplně lógr, takže jeho mýtické objevy, které umožnily sestrojit američanům atomovou bombu (a je dost možné, že tu uranovou měli od Němců), jsou "vyvolená" propaganda.
I kdyby to bylo jak vy píšete o Einsteinových zásluhách, stále by to byl jeden z řekněme 50-ti ve dvacátém století, nikoliv ten židovský falešný mýtus génia všech géniů, soustavně gojům vštěpovaný do hlav.

237073

30.1.2011 9:29

RE: článek je dobrý, veselý i smutný

meskan 88.?.?.?

Reakce na 237073

Je vidět, že na tuto odpověď jste se dobře připravil [mrknutí jedním okem] Bohužel nemám k dispozici Vaše zdroje, abych si mohl fakta ověřit, což neznamená, že Vám v zásadě nevěřím. Einstein je jednoznačně mediálně zprofanován na úkor jeho mnoha kolegů. Obvinění Einsteina z toho, že celé jeho dílo je plagiát, je ale stejně hloupé jako zbožné uctívání. Jste vzdělán v historii fyziky. Můžete mi jmenovat jednoho fyzika, který vytvořil svou teorii sám? Známí jsou ti, kteří teorii dopracují, protože správně interpretují práci svých předchůdců. Někteří z nich byli navíc dost pochybné osobnosti, které si vůči svým vrstevníkům příliš nebrali servítky. Galilei nebo Newton jsou přesto uznávaní pro "svou" práci. STR navazuje na práci člověka, kterého Einstein velmi uznával, ale který nedal svým rovnicím žádný fyzikální význam, netroufl si z nich vyvodit takové paradoxní závěry, jako to udělal Einstein (který určitě nepopíral, že využil Lorenzovy teorie). Já osobně se domnívám, že právě v tom je jeho přínos. V "menší" míře to dokazuje jeho vysvětlení Brownova pohybu a fotoefektu. Vždyť oba jevy byly velmi dobře známé a všichni měli k dispozici stejné experimentální podklady jako Einstein. Ostatní byli ale příliš fixovaní na představy klasické fyziky. Při vší snaze o dehonestaci nelze Einsteinovi odepřít autorství OTR, kterou od základu vypracoval a nakonec byla potvrzena. V době, kdy Einstein zjistil, že se při budování OTR neobejde bez "nové" matematiky, se staženým ocasem šel za Riemannem a jeho geometrii se od něho naučil. To ale přeci není plagiátorství, to je úplně normální postup. Je mi líto, ale říct, že Einsteinovi byla kvantovka "lógr" je hloupé a proti svědčí to, jak urputně proti kvantové teorii bojoval. Jeho nekonečné rozhovory s Bohrem jsou přeci pověstné a zrovna tak známý EPR paradox svědčí o tom, že do kvantové teorie "fušoval", byť pouze ve snaze dokázat, že není správná. I to je přínos. Nakonec Planck svým kvantům taky nevěřil! Teslu velmi uznávám, ale Tesla nebyl fyzik a nemyslím si, že by byl schopen do důsledků poznat Einsteinovu práci!
Naprosto s Vámi souhlasím v poslední větě! Je možná chybou nás učitelů a didaktiků fyziky, že lidi neznají jiná stejně veliká jména. Hlavní zásluhu ovšem nesou sionistická mainstreamová média. Nevyčítal bych to ale Einsteinovi, spíš mi přijde, že jako žida ho sionistický režim zneužil.

237085

29.1.2011 19:16

RE: článek je dobrý, veselý i smutný

Korektor 90.?.?.?

Reakce na 237038

Pozor, ve článku není uvedeno, že Einstein vynalezl atomovku, ale "Nelíčenou radost mu snad způsobil jedině vynález atomové bomby."

237062

29.1.2011 12:59

Jen výlevy

MH 77.?.?.?

Bohužel článek odpovídá historii autora. Mám trochu pochybnost o tom, že by něco podobného napsal řemeslník, který ovládá své řemeslo. Z článku mám spíše pocit jako by to byl výlev autora nad tím, že nic neumí, a vinní za to všechny ostatní (tentokrát školství) namísto sebe.

ŠKolství nejspíše není v ideálním stavu, jako cokoliv ostatního, přijde mi však, že hlávní selhání výchovy mládeže je na straně rodičů. Spousta rodin je nefunkčních, dítě si obvykle najde náhradní rodinu v partě kamarádů, která pak řízena vlastní neznalostí obvykle skončí ve feťáckém kroužku. Rodiče by měli vést potomka ke kritckému myšlení a zvídavosti, namísto pouhého dovedení do školy. Škola je sice důležitá, ale hraje pouze druhé housle.

237039

29.1.2011 19:28

RE: Jen výlevy

Korektor 90.?.?.?

Reakce na 237039

Nechtěně potvrzujete obsah článku. Zřejmě za to mohou vaše rodiče. Nevšiml jste si, že autor vůbec nevinní školství, zatímco vy vinníte autora?

237063

30.1.2011 1:56

RE: Korektore,

Arkan 70.?.?.?

Reakce na 237063

vinit koho z čeho se píše jen s jedním "n". Ale já tě za to "nevinnnnnním", to abys měl - pro budoucnost - z čeho ta písmena "n" čerpat. [chechtot]

237078

30.1.2011 12:52

RE: Korektore,

meskan 88.?.?.?

Reakce na 237078

..tohle byla velmi slabá reakce..

237094

30.1.2011 16:54

RE: Korektore,

Korektor 90.?.?.?

Reakce na 237078

Schválně, kdo s těmi dvěma "n" začal, a komu se to vytýká - slouží jako doklad mého příspěvku níže "Vzdělání k ničemu".

237107

29.1.2011 14:54

reakce především na reakce

meskan 88.?.?.?

Autor jako vždy s nadsázkou ale zcela přesně popsal další bolest naší Orwellovské společnosti. I jako učitel s ním naprosto souhlasím! Problém ovšem pochopitelně nelze hledat ve škole a učitelích, problémem je systém, který takovou školu vytváří. Je naivní myslet si, že škola může výrazně ovlivnit morální hodnoty a postoje žáků (budete se divit, ale většina z nás nejsme vyhořelí ignoranti, jak je často vytvářen náš obraz ve společnosti). Do školy už přichází šest let starý materiál značně deformovaný a celá společnost v tom i po dobu povinné školní docházky nadále zdárně pokračuje. Žák tráví ve škole v průměru pět hodin (vyučovacích) denně a to často natolik utlumen a unaven, že se jen těžko nechá přemlouvat k lepšímu bytí. Snad by pomohla přítomnost rákosky, která by aktivací pocitu ohrožení udržovala žáky při vědomí [mrknutí jedním okem] Po zbytek času to nejsou učitelé, kteří mají na dítě vliv. Vytýkat chyby škole a učitelům je zbavování se zodpovědnosti!

237046

29.1.2011 18:47

RE: reakce především na reakce

63 88.?.?.?

Reakce na 237046

Do školy už přichází šest let starý materiál značně deformovaný a celá společnost v tom i po dobu povinné školní docházky nadále zdárně pokračuje. Žák tráví ve škole v průměru pět hodin (vyučovacích) denně a to často natolik utlumen a unaven, že se jen těžko nechá přemlouvat k lepšímu bytí. Snad by pomohla přítomnost rákosky,...

Jak může tohle napsat učitel? Šest let starý materiál!
Také jsem chodil do školy,ale přístup,který je zde popsán, snad mohl napsat nějaký úchyl, který se za učitele jenom vydává!

Chodil jsem do základní školy ještě za dob tuhé totality v Praze na Žižkově a měl jsem štěstí, že jsem v druhé třídě "nafasoval" pana učitele!, který již přesluhoval, ale to byl pan učitel! Vysoký šedý krásný člověk - jmenoval se Březina, hrál krásně na housle a na tabuli to uměl krasopisně napsat přesně tak,jak to bylo předepsáno ve slabikáři!!! A všude v jiných třídách četli nějaké sovětské kraviny a my jsme četli Robinsona Crusoe! U něj v hodině byl naprostý klid,i největší lotři byli zticha a zírali na Březinu, jako na zjevení, který byl v černém saku, bílá košile,motýlek a hlavně nás měl rád!!!!
Jako kluci jsme se prali , kdo ponese panu učiteli domů tašku, protože jsme ho doprovázeli až před dům,tak jsme ho měli rádi!!!
Ještě dnes si pamatuji, když zavřu oči, co říkal!
Kdo chce , aby zapaloval, musí sám hořet!
Použiji slov K.H.Máchy
Na tváři lehký smích,hluboký v srdci žal.
Někdy tři čtyři slova jak uzavřená skříňka chovají celý poklad myšlenek. ... vždyť bych si i kurvu vzal,kdybych věděl,že mne má ráda ...

Dítě je stejné jako auto, auto jezdí na benzín a dítě na lásku a když ji dostane, "ujede" tisíce kilometrů v životě bez nehody!!!!

237059

29.1.2011 19:42

RE: reakce především na reakce

Korektor 90.?.?.?

Reakce na 237059

Děti nejezdí do školy čisté a nepopsané, ale deformované prostředím, rodinou a médii. Jsou tělovýchovné systémy, které otužují tělo rákoskou, aby se člověk nebál představy fyzické bolesti a nebyl z něj bojácný, ustrašený a poslušný občan genocidního systému. Lepší upřímné švihnutí rákoskou, než psychologické trýznění a manipulace.

237064

29.1.2011 20:23

Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 237064

Lepší upřímné švihnutí rákoskou, než psychologické trýznění a manipulace.
Obojí může být stejná tyranie. [bliji] Není potom lepší čip ovládaný na dálku aby způsoboval bolest asi jako elektroobojek psům? Trest podle prohřešku přesně podle tabulek s odpovídajícím stupněm bolesti.

Jak byste trestal zmíněnou zkaženou onanii, kterou se podle autora nejlépe naučí ve škole? Upřímným švihnutím rákoskou, nebo byblickým poučením? Když se řekne výchova, vždy se tam zamotá i nutkání a povinnost trestat, takový lidé musí obdivovat i technologii, která nás vede dopředu a výchovné a hlídací čipy by se jim mohli tuze zalíbit. 3x přetažení předkožky je již onanie-malý trest-malá bolest a za stav před vyvrcholením-velký trest-velká bolest a malý infarkt? Vše hlídané a vyhodnocované centrálním PC? Rodičům to ušetří práci a nakonec i škole a všichni budou dokonalý a šťastný.

237067

29.1.2011 22:41

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

meskan 88.?.?.?

Reakce na 237067

Nejsem si tak úplně jistý, co chcete slyšet Vy, ale podle toho, jak detailně řešíte problém onanie, o kterém před vámi padlo slovo pouze velmi okrajově v rámci autorovy nadsázky a nechal jste se unést tak, že jste se dokonce několikrát dopustil hrubice, předpokládám, že se potřebujete svěřit. Tel.: 112567 (nevím, jestli ještě funguje, nikdy jsem ho nevyužil, znám ho z reklamy)

237074

30.1.2011 1:38

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Arkan 70.?.?.?

Reakce na 237074

Z článku anonyma je jasně vidět jedno, že se jemu nedostalo řádného vzdělání v jazyce českém anebo, že nečte a nikdy také nečetl "Biblí kralickou" nýbrž "Bybly" vydanou nějakými heretiky.

Jistý "bovec", příspěvek č. 237068, se ptá, zda toho vzdělání není moc. Když tu dennodenně čtu příspěvky některých Zvědavců, které jsou plné gramatických "chib", tak ta odpověď na jeho otázku musí být "NENÍ".

Po více než třiceti letech života v Kanadě bych měl právo "sdělat chýbočku", ale pro lidi, kteří žijí celý život v ČR (ČSSR, ČSR, v Protektorátě Čechy a Morava - vhodné zaškrtni), soráč, to je neodpustitelné. Tím nechci tvrdit, že solidní znalost češtiny je ve světě to nejdůležitější, je mnoho jazyků, které jsou daleko důležitější, neboť se s nimi alespoň můžete na celém světě domluvit, ale chtělo by to alespoň trochu úcty k rodnému jazyku, neboť "národy nehasnou, pokud jazyk žije". Pokud jde o onanování, držme se toho co se říkalo o koloťukovi "Standovi Grossovi", "Jen jsem přestal onanovat, hned jsem začal kandidovat" a "Dříve jsem byl koloťuk, dnes už je mi všechno fuk". Je to trochu ze slabšího soudku, ale nicméně to asi sedí. [chechtot]

237077

30.1.2011 13:03

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 237077

Proč si automaticky myslíte , že žiju celý život v ČR?!
Proč si myslíte ,že autor uvádí onanii jen okrajově, když má k ní tak obdivuhodně zcela jasný postoj?
Arkane, jak můžete vůbec očekávat řádné vzdělání v tak špatném školství?! [vyplazený jazyk]

Já vím , že školství chce reformu. Jako vše ostatní, ale děsím se toho kdo by ji chtěl zase dělat a jakými metodami. Některé "okrajové" metody by se vyplatilo probrat předem. Např. by mě zovna zajímala metodika trestání dětí, proto jsem také musel zareagovat na přízpěvek o upřímném bití rákoskou.

Bibli kralickou nechť čte stále dokola ten , kdo se mosochisticky vyžívá ve slově hřích, protože toho je v knize nejvíce. Měla by se jmenovat spíš VELKÁ KNIHA HŘÍCHŮ PRO HŘÍŠNÍKY. Sice také slabé kafe, ale také to sedí, he?

Myslím, že Zvědavec je plnej pánbíčkářů s klapkami na očích, nebo na okách , ať máte zase co skutečně okrajového kritizovat.

237095

30.1.2011 16:17

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237095

Nechci se pustit do OT debaty, ale kde je slovo a skutek hřích tam je i odpuštění. I o tom je Bible a jiné knihy. S odpuštěním jsem měl skoro celý svůj život velký problém, abych nakonec zjistil, že když nedokážu odpustit jiným, tak držím v minulosti sebe sama, protože nedokážu požádat o odpuštění pro sebe tam nahoře. Sladký dar skutečného upřímného odpuštění. Kdo to zná tomu nic nemusím říkat a kdo neví tomu nelze nic vysvětlit.

237105

30.1.2011 21:00

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 237105

Další pánbíčkář. Může to být, a také je, nádherný alibismus. Mohu být zlý, jelikož sám mohu a umím odpustit a tím jsem zase čistý. Odpustím-li rodičům to jací na mě byli , mohu být na své děti stejný jako oni. Často jsem se s tím setkal.
Nejvíce by nám musely odpustit naše děti, ale to oni mohou jen velmi těžko, jelikož mají obvykle dost velké aktuální problémy právě s námi. Než se zorintují v Bibli, tak už budou mít pumálu svoje děti.
Takže, aby diskuze byla dostatečně OT. Musela by se jim Bible narvat ihned po narození do mozku jako čip. Pak budeme všichni šťastni, budeme se upřímně trestat bitím, třeba za zakázanou onanii, hned na to si budem odpouštět a pak jednou odtrajdáme rovnou do nebe za ta dobra. [smích]

237128

31.1.2011 5:28

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237128

Ale nepovídejte. Jsem křtěný katolík a to v roce 1970 v ČSSR. Docela srandovní za normalizace jedná babička to považovalo za důležié, ale u zpovědi jsem nebyl. Člověk je tvor chybující, takže si jednou slíznu přímo s "kovářem" sám, tak proč chodit ke "kováříčkovi". Na druhou stranu resepktuju, že jsou lidé co mají potřebu hledat částečnou úlevu přes někoho jiného.

K podstatě věci. Měl jsem čistě ateistickou výchovu, zaměření studia na chemii. Zhruba okolo dvacátého roku svého života, když jsem si dobíral "panbíčkaře", ať mi prokážou existenci Boha, tak mi jeden z kamáradu kontroval, ať na základě těch empirických metod vědy prokážu neexistenci Boha. Můžu vás ujistit, že přes veškerou snahu materialisty jako poleno jsem na tom vyhořel, ale kdyby jste mi náhodou ten empirický vědecký důkaz ráčil poskytnout rád se na něj juknu. Ale nemyslím, na tomhle si vylámali zoubky jinačí dialektici materialismu, akorát se nám s tím veřejně nepochlubili. [velký smích] [velký smích]

Jinak řečeno já jsem ke své víře v Boha, jak vy posměšně tvrdíte panbíčkařství, začal přicházet postupně zhruba od věku dvaceti let, kdy jsem měl dostatek nezávislého rozumu navíc ovlivněného výchovou i vzdělaním naprosto opačným směrem a trvalo to nějakých 10 let zájmu o texty velkých náboženství a úvah nad problémy typu, když v mozku šimpanze probíhají stejné elektrochemické procesy, má ruku, tak proč nevytvořil třeba Monu Lisu nebo civilizaci?

Asi marně, ale zkusím to na materilní úrovni o odpuštění asi takto. Když někomu odpustím, tak neznamená, že mu musím padnout kolem krku. Ale znamená to, že když toho člověka potkám, bude se o něm mluvit, vzpomenu si na něho, tak nepocítím žádnou negativní emoci. Já jsem odpustil a jsem z toho prostě pryč, a protože já nikoho nedržím tak můžu poprosit o odpuštění jiné a taky Boha. Dokud neodpustím nemám morálně nárok žádat odpuštění, a vlastní svědomí se nedá ošidit. V Bibli je o tom podobenství třeba o velkém a malém dlužníku. Samozřejmě akt odpuštění mě nezbavuje odpovědnosti zaplatit za své chyby neuplatnému zákonu karmy. I o tom jsou pasáže v Bibli, oko za oko, miluj bližního svého jako sebe samého..... Akorát Bibli neuvažuje cyklickou karmu na více životů, já v ní třeba věřím.

P.S. Hodně štěstí při těch vědeckých důkazech o neexistenci Boha nebo zákona karmy a jiných panbíčkařských bludů. Já jsem po těch letech došel k tomu, že Bůh existuje, i když empiricky to dokázat nejde. Ale individuálně to lze procítit a prožít, což se mi stalo na vlastní kůži a byl jsem hluboko uvnitř ohromen a otřesen, ale to už jsem v Boha nějaký ten rok stejně věřil. Jenomže to nelze použít jako empirický důkaz. Pokud jde o mou osobní víru v Boha s tím si nedělejte hlavu, neexistuje naprosto nic, co by s touto vírou v Boží existenci mohlo otřást. [mrknutí jedním okem]

237157

31.1.2011 7:38

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Korektor 90.?.?.?

Reakce na 237157

Neexistující bůh je nejvyšší, neboť on je i není zároveň, zatímco vše ostatní je omezené a neexistující (relativně existující), nemaje výběru pouze je nebo není. Na "Nejvyššího" nelze pohlížet jako na druhého..

237170

1.2.2011 3:40

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237170

Mno, Kršna v jednom slavném indickém eposu v předvečer bitvy na Kuurově poli přirovnává Ardžunovi Boha k plátnu na obrazu. Ardžuna může vidět obraz, ale nevidí plátno, ale bez plátna by obraz nemohl existovat. Barvy by se nám jaksi ve vacuu vznášet nemohli. Takže mi přijde, že to Absolutno je všudypřítomné a zároveň těmi smysly fyzického těla nepostřehnutelné.

237284

31.1.2011 12:13

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 237157

Já mám úplně jiné problémy, než jaké mi podsouváte. Nemíním dokazovat neexistenci Boha. Měl bych jinou protiotázku, na kterou se vám asi nebude odpovídat lehce, protože to má i své důsledky. Může to otřást vašimi skalními názory. Myslíte si snad, že všichni, co věří v Boha, v něj skutečně věří?
Nedávno se mě kamarád zeptal, jestli jsem věřící a byl jsem tou otázkou naprosto zděšen na mnoho způsobů a teprve se mu chystám odpovědět. On vystupuje jako naprostý materialista, jenže znám jej dost na to, abych si byl jist, že ve skrytu věří. Věří svým způsobem, jako každý od naprostého nýmanda až po celebrity, od tupouna až po génia, každý věří po svém.
Kdyby kdokoliv z nich měl víru jako semeno hořčičné, nepřesouval by snad hory?
Zaprvé, většinou všichni trpí na různé pověry, žádná dvojice lidí se neshodne na naprosto stejné interpretaci Bible, pokud ano, snadno se najde někdo, kdo je totálně rozstřelí.
Zadruhé, rozhodující je reálné prožívání a zkušenosti,a ty musí vycházet z materiálu, kterým jsme. Nikdo nezná obstojně zákony v materiálním světě- např. neví se, co je elektřina, jen s ní umíme zacházet asi jako opice s kamenem. Také používám příklad s opicí, al evšimněte si, že jinak. Nikdo nezná obstojně ani zákony duševního života, to by tu nebyl takový chaos a velmi špatné mezilidské vztahy, lidé by se nenechali oblbnout politiky, výchova dětí by nemohla být tyranií…

Za další, za téhle situce se najdou drzouni , kteří ví naprosto přesně co je správné, někde si vytáhnou, např. v Bibli - zákaz onanie, pak ji budou chtít z dětí, jako jednu z nových možností, vytřískat rákoskou upřímným bitím, jelikož je to lepší, než druhá možnost, psychologická manipulace a zastrašování, přemlouvání atd... Ve skutečnosti je to totéž. Tihle drzouni hloupí se nechají zmanipulovat do politické strany (např. církve, ale to je jedno do jaké) a začnou vystupovat politicky, chopí se moci a pak nám tu slibují jednu reformu za druhou a tváří se, že za potíže nemohou, že je jen řeší.
Plně respektuji vaše zkušenosti, které mají na vás velký vliv. Spíše mi jde o to, že se lidé neumí opírat o vlastní zkušenosti, že jim nevěří a že se musí opírat vírou o někoho , koho vlastně ani neznají. Podle mě mají Boha na rtech , ale zkušenostně mluví spíše o ĎÁBLOVI, možná se s ním jednou i setkají. Když po něm tak touží, bylo by to hezké od zákonu karmy, nebo ne? Všichni co se opírají o někoho, khoho neznají, jsou velmi nezodpovědní, dávají tím jinému moc nad sebou a ani neví komu.
Do jaké vaší škatulky patřím? Jsem pro své názory ateista a materialista?

237213

31.1.2011 17:32

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237213

Já vás nenutím dokazovat neexistenci Boha, ale stojím si za tím, že na základě empirických metod to nejde. Tím mám velmi rychle výřízené skalní materialisty, kteří bezmyšlenkovitě žvaní, co se jim nalilo do hlavy ve školách nebo médiích. Stačí se zeptat na empirický důkaz a pokud se do toho nějaký sebejistý trouba pustí, pak je o zábavu postaráno. Vím o čem mluvím, taky jsem byl pitomcem tohoto druhu. A nejlepčí hajný je bývalý pytlák.

Podle vaší aktuální reakce soudím, že na tom nejste tak zle, jak jsem býval já. [mrknutí jedním okem] Víra v Boha je individualní proces, pouze ten věřící ví, zda věří nebo nevěří. Platí to pro mne jako pro vás. Chápu, že tím panbíčkařením míříte ke kritice zneužití víry ze strany moci, ale pak je třeba dobře vážit slova. Já bych třeba slovíčko panbíčkaření nepoužil a v archívu by jste našel velmi ostře kritické příspěvky vůči katolické církvi, když byly řeč třeba u mistru Janovi upáleném v Kostnici. A jsem tvrdě kritický k náboženským válkám, pronásledování tzv. heretiků ( lidi co nevěří tím správným způsobem ) i ateistů nebo materialistů, ale jsem taky proti znevažování věřících lidí bez ohledu na náboženské vyznání. A to na základě privilegia svobodné volby, asi největší dar, který jsme jako myslící bytost dostali.

Víte nějakým řízením osudu děláme hodně v křesťanských církevních objektech opravy, a nejsem slepý vidím jak ti lidé žijí skromně. Sranda je, že kámoš kritický k církvi ( v Boha na svůj způsob věří ) to vidí taky a poněkud to má vliv na jeho pohled na věc. Ono se tvář tvář jistým skutečnostem se těžko dá udržet nesmiřitelný postoj, paradoxně vytvořený vymýváním hlav na jiný způsob konzumistánu. [smích]

Jsou různé názory na Boha. Od neexistence, přes polyteismus, kocepce čistě na energiích bez jejich možnosti nabývání inteligentních forem, ať jí říkate jing-jang nebo tao. Zajímavý je budhismus, který příjmá energie jako schopné nabýt formy s vůlí a inteligencí, ale odmítá jediný absolutní zdroj všeho. Já osobně jsem přesvědčen o existenci jediného zdroje a tom, že k němu existuje nekonečně mnoho cest, ty velké cesty představují velké náboženské systémy, ale jsou protkány neopakovatelnými osobními cestičkami každého jednotlivce. Neznamená to, že nelze kráčet i směrem od zdroje. To už je otázka individualní svobodné volby.

Ke zneužití myšlenek víry. Mocenská deformace je jasný příklad zneužití pro stabilizaci mocenské struktury. Dlouho jsem žil v přesvědčení, že to je jediný důvod. Jenomže čím více se zabývám přemýšlením a meditací o Bohu, tak se dostávám na hlubší úroveň vědění. Víceméně jsem prakticky zjistil, že nemůžu lidem, kteří na to nejsou připraveni jenom vykládat cokoliv mi přijde na mysl.

Za prvé i u dobrých přátel, kde se těším respektu dojde když to je příliš vzdále...Automaticky kráceno

237235

31.1.2011 17:34

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237235

Za prvé i u dobrých přátel, kde se těším respektu dojde když to je příliš vzdálené jejich chápaní skutečnosti k odmítnutí a navíc dostanou strach o mé duševní zdraví. Lidi jsou schopni masově zpracovat v rámci velkého náboženství pouze informaci na vhodné hloubce úrovně jejich chápaní. Nemůžete přednést diferencilní rovnice na základní škole a očekávat, že to lidem kromě pocitu osobního zklamání něco dá. Ale nezklamal v tomto případě žák, ale učitel který předložil látku mimo možnosti pochopení na stávající úrovni poznání žáka.

Za druhé některé informace mají pozitivní a negativní stránku, zaleží jak se s nimi naloží. Pokud lidi toto nejsou schopni třeba na základě nevíry, jiné úrovně chápaní rozlišit, tak automaticky přebírám částečnou odpovědnost i za jejich nevědomé zneužití. A věřte mi z hlediska karmy jsem v pěkném průseru.

Taky mám momentálně takový velmi nepříjemný pocit, že jsem si pár týdnu zpátky pustil hubu na špacír a teď platím co mám zaplatit. Víceméně na netu nemůžu jít o tomto tématu ani do detailů, poněvadž nevím, kdo to čte. Tohle byl třeba zasádní problém, kteří řešili zastánci výlučně ústního zachování védské tradice. Mistr pečlivě vybíral adepta, kterému mohlo být předáno dál jisté vědění. Víte jaký je rozdíl mezi nemateriálním lečením a černou magií? Pouze v tom jaká je vaše individualní volba při použití nějakých znalostí a technik.

237236

31.1.2011 22:34

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 237236

Důkazů , že dva věřící se na ničem podstatném nemohou domluvit je dost. Jsou přitom poznat tak nějak na sto honů. Autor článku díky jeho postoji k onanii a jeho zastánci v diskuzi proti mně. Nikdo jiný na to v diskuzi nepoukázal, takže proto jsem tvrdil, že Zvědavec je plný pánbíčkářů.

Já poukazuji na úplně jiné problémy, ve kterých mají však přeci zrovinka tak jasno. Ani mi nejde o poukazování na ateisty a jejich stánky konzumu. Ne všichni z nich by však byli schopni vypustit to co se tu spytlíkovalo. Prostě se dítě ukecá nebo upřímně zmrská a ať zkusí plácnout něco o tyranii, má své rodiče ctít nebo schytne jednu další.
Nemám ani potřebu dokazovat, že někteří věřící ve skutečnosti věří v pravého ďábla. Problémy vznikají tam, když někdo notabene evidentně svou zkušenost zastírá převzatými myšlenkami a prosazuje je, když nahrazuje vlastní zkušenost něčím mimo sebe a ani neví co to je.
Na základce k nám přišel starej doktor referovat o škodlivosti onanie, že prý se to má vyběhat za míčem. Tenhle idiot nebyl pro změnu ani schopen dát obstojnější proveditelnou náhražku.
Každý se odvolává na nějakou víru nebo ji drží ve skrytu, ale pokud se zapomene na vlastní zkušenost , tak je na cestě leda do háje. Jedno jestli je to dobře placený fyzik nebo jiný odporník nebo papež.

Obyvatelé naší vyspělé civilizace jsou jistými domorodci označování za černé magiky , všichni. Musí mít pravdu, protože jako celek vykazujeme stále kritičtější výsledky.

237263

31.1.2011 23:31

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237263

Kteří dva věřící konkrétně prosím, a srovnejte to s dvojicemi jiných lidiček ať už jde o ideologii nebo "spartu". Co člověk to názor. Katolická i jiné církve mají problém s onanií, protože si musíte někoho konkrétně představit. Z čistě materialního hlediska se houby stane, ale spirituálně vytváříte vzájemnou vazbu a stěží to bude vazba pozitivní. Bylo v tom případě aspoň slušností dotyčného očistit od všech negativních připojení. Víte jak se to dělá? Myslíte si, že to masově lidi vědí? Tělo a mysl nic neví, ale to neznamená, že se nic nestalo.

Pohybová aktivita funguje. Mimoto ve spánku se to uvolní samovolně, když to nestačí nebo onanie, ale počítejte s tím, že když teď víte, že to má dopad v duchovní rovině, tak za to je větší karmický flastr. Sladká nevědomost. Chcete lepší funkční způsob. Dřepy ze superbrain yógy. Zlepší se vám intelektuální schopnosti, které souvisí s přesunem energie z čaker v dolní části těla nahoru. Chuť na sex znamená přebytek energie dole. Při vysokém nedostaku energie nahoře například autisté si šahají na pohlavní orgány instiktivně, aby dostali trochu více energie nahoru do krční čakry. Mezi sex a krční čakrou existuje propojení.

Ten dřep vhodný pro dilektiky, disgrafiky, autisty, lidmi s poruchami paměti, a lidmi kteří jsou sexualně příliš nabuzení ( nerovnováha a přebytek energie, která se dá směrovat velmi výhodným způsobem jinam )....Chytnete si ušní lalůček ( akupunkturní bod )palcem a ukázováčkem. Palec je na vnější straně ušního lalůčku. Ruce jsou překřížené, pravá na levé ucho a naopak. Pravá ruka je ta nahoře v překřížení leva je pod ní. Při pohybu dolů ostrý rychlý nádech nosem. Při pohybu nahoru ostrý rychlý výdech nosem. 15 dřepů v jedné sérii stačí. Budete si připadat jako lokomotiva. Mám to odzkoušené na sobě, skutečně to funguje jako sexuální inhibitor a zlepšuje to aktivitu mozku, třeba když jste psychicky unavení. V Indii se tomu říka Gánesha cvičení, přečtěte si mýtus o Gáneshovi, Parvátí a Šivovi a nejednou vám to při znalostech účinků cvičení nabízí zajímavou analogii.

Je to odzkoušené na autistických dětech. Stačí si najít na youtube pranic healing superbrain yoga. Ale bacha nepřehánět mohlo by vám dole chybět. Nezájem o sex, ale při větší nerovnováze i zdravotní problémy sexualních orgánů. Záněty a podobné srandy. Takových druhů cvičení bude na tuti existovat více. Že to doktor medicíny orientované čistě materialisticky nevěděl? To se holt na medícíně nepřednáší, tak vám sdělil, že onanii nahradí fyzická aktivita, což je pravda. Nebo by jste raději čaj s bromem či jinou sračkou?

237268

31.1.2011 23:44

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237268

Zapoměl jsem na hyperaktivní děti, pomáhá jím to vybalancovbat v těle energetickou nerovnováhu v prospěch rozvoje intelektualních schopností. Chcete mít chytřejší a vyrovnanější děti, zaveďte do jejich denního režimu dřepy ze superbrain yógy, bude i klidnější puberta. Mnohem lepší než je narvat nějakými navýkový drogami farmaceutického průmyslu. Rodiče, kteří mají zdravý rozum a jsou informování to třeba neudělají, ale náš vzdělavací systém i zdravotnictví mají být čistý byznys. Nemluvě, že pro učitele je taky pohodlné naordinovat pilulku, když nemůže v určitých okamžicích použít pár facek nebo rákosku.

237269

1.2.2011 17:18

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237269

Ještě se omlouvám zapoměl jsem na jednu důležitou věc. Lidé mladší 50 let by měli být při cvičení otočeni tváří na východ. Lidé starší 50 let by měli být tváří směrem k severu. Přesný důvod nevím, nemám kurz ze superbrain yógy, ale tohle cvičení bylo doporučeno v základní klase. Odhaduju něco souvisí se změnami metabolismu dané věkem a a něco souvisí s rozdílnými vlastnostmi ohledně energií v různých směrech světových stran. Pravděpodbně rotace Země, orientace geomagnetického pole, a kdo ví jaké energetické pole naše technické hračky neumí změřit a nemáme o něm ponětí.

237358

1.2.2011 21:47

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 237358

To mělo vyprovokovat otázku, jak je to možné při jedné víře? Protože neznám plnohodnotné věřící , tak to spadá na lidičky , kteří se nedorozumí, jak uvádíte, prakticky v ničem. Církve mají problém s onanií především, protože jim vyhovuje úplně jiná ideologie než nechat svobodně žít, a sice o čistotě těla, notabene bez psychického vykastrování je podle nich nedosažitelná.


Pochybuji , že jim jde jen o naše dobro , to by nám ho tak vehementně přes mrtvoly necpali a nechali by si jej pro sebe asi tak jako penízky , které jim tak voněj.To že si při onanii musím, nebo snad lépe tedy musíme, někoho představit, sám v dalším dost obsáhle vyvracíte, kdybyste to neudělal, vyvracel bych vám to jinými příklady. Píšete vůbec rád obsáhle : ) , ale pořád mi unikáte za nějakou ideologii. Škoda, že nejste ze stejné vesnice co já, ale někde v Americe jestli se nepletu, protože jsme škrtli o téma na minimálně jeden celý večer. Jenže problém je, že já náboženské teorie vůbec nemůžu, nedělají mi nějak dobře asi na trávení , či co.

Všichni jsme dostali pořádný flastr a tak jsme tu. Šlo by sice žít normálně, ale díky nemocnému myšlení civilizace to prostě jen tak nepůjde. Chudí jsou otroky a bohatí , to je zajímavé, mají sice co chtějí , ale jako na potvoru se setkávají se samou prostitucí a ani oni nedosáhnou na to co by ještě moc rádi – lásku.
Mám za to, že chuť na sex je naprosto normální. Existuje doktor, který uvedl, že mimina jsou nejvíce sexuálně potentní, že se dokážou bez problémů udělat za pár vteřin a to navíc dostkrát za sebou. Bohužel neznám jeho jméno!! Sexuální apetit není nemoc , jak by si někdo přál jako skalní názor zavézt mezi lid, znamená docela běžný přebytek energie celého těla. Noční uvolňování může stačit jen dost skromným jedincům, ty pak může zaujmout ještě uvolňování při močení. Trochu náročnější jedince , kteří navíc nebudou chtít směrovat tuto energii jen do mozkové aktivity, bude velice zajímat sexuální uvolnění ve vztazích , kterým mimochodem náboženství a civilizační vypočítavost hází nespočet klacků pod nohy. Co se týká vztahu plného apetitu, tak nejhorší je snad začít si namlouvat pannu katoličku. [smích]

Hyperaktivní děti jak píšete, kolikrát vůbec nemusí být hned hyperaktivní , ale zkrátka se mají čile k světu a nudní dospělí a přeposlušní a připosraný děti v okolí jim nemusí stačit. Naše zdravotnictví v tomto podceňujete , např. Trojan uvádí, že je možné , že se dítě neumí jen jaksi dovydráždit do uspokojení a radí pak navštívit ordinaci odborníka. Ne každý ovšem musí být jako on, někdo začne radit, jak jste zmínil do léků nebo aktivní plnění úkolů, aby na nic jiného čas nezbyl jiný zase dřepy, myslím, že docela nuda. Naštěstí pro děti existují i odborníci v jejich letech , kteří jim v zátiší dokážou poradit ...Automaticky kráceno

237398

1.2.2011 21:53

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 237358

Naštěstí pro děti existují i odborníci v jejich letech , kteří jim v zátiší dokážou poradit lépe než nějaký dementní páprda v ordinaci a tím nemyslím vůbec Trojana, ten se mi zrovna názorově líbí víc než mnohzí jiní.

A jsme u asketických páprdů, kterým se už nepostaví ani s viagrou a už dávno neví jaké to je, když stojí. Hlavně že radí těm ,co stojí denně. Jaký paradox za paradoxem.
Ani se mě neptejte, co bych kdysi rád tak slyšel od toho doktora. Jenže to by si nesměl hovnit v neschopnosti a nesměl by mít pánbíčkářkou výchovu, protože odhadují, že nejvíc ho muselo tenkrát mrzet, že v socialismu by se s takovými kecy na základce nechytal, tak si pomohl v zakazování onanie alespoň s náhražkou ve formě míče.

237402

2.2.2011 1:31

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237402

Jestli máte děti dělejte s nima ty dřepy, Uděláte tím hodně pro jejich budoucnost. Jistě jim a nikomu neuškodí být více vyrovnaný a chytrý. Nemusíte mít strach o energii, děti mají těžky nadbytek energie, ale když bude plynout více rovnoměrněji a nebude se někde hromadit je to velmi prospěšné. Důvod proč se v jejich přítomnosti dobře cítí staří lidé. Cvičení pomůže i starým lidem, když začínají mít problémy typu zhoršování paměti, otázka je zda jsou fyzicky schopni udělat dřep. Pokud mají třeba problémy s kyčlemi, tak ať cvičí 9 dřepů jako minimum a cvik provedou třeba napůl jak ty umoňuje fyzický stav pohybového aparátu.Mimochodem pokud cvičení někdo zná a je na studiích, tak obvzlášť ve zkouškovém období je to velmi populární cvičení.

Více vám teď k té onanii nejsem schopen vysvětlit. Vřele doporučuje představovat si jako objekt někoho neosobního neskutečného, v případě sledovaní porna vám neporadím. Pokud to ti lidé natočili o své svobodné vůli, tak je to lepší. Horší to je pokud k tomu byli přinuceni. Já jsem to vyřešil tak, že jsem porno vyhodil do koše. Pár "hvězdám" jsem zrušil negativní spiritualní konexe a to byla tedy síla, ale to můžete dělat furt dokola jako Sisifos pravidelně každý den. Na sobě ruším negativní konexe, a tím ruším i ty které vědomě či nevědomě vytvořím, takže pomůžu sobě a jiné lidi nezatěžuju. Je to jednoduchá technika, která zabere několik minut času, pokud jakýmkoliv způsobem skutečně věříte v Boha. Zkusím to najít na yotube.

Jak už jsem řekl, je více úrovní poznání, i ten vzdělavácí systém nás učí postupně k větší složitosti. A jednoduché zdánlivě nesmyslné otázky vyžadují často odpovědi s velkou hloubkou. Otázky nemusí být srozumitelné a dávat smysl, odpovědi ano. Nejsem schopen vám poskytnout jednoduchou odpověď na vaše otázky. Pokud vás zajímá studujte na čem stojí velká náboženství, jóga apod. Když toho budete vědět hodně informace začnou nabývat ve vzájemných vztazích hlubší rozměr. Mě to trvalo nějaký ten rok, než začalo dávat nový smysl, ale určitě to je pro můj život ten správný směr.

237418

2.2.2011 19:08

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 237418

Na závěr, co se týká onanie, bychom si mohli zřejmě spolu povzdechnout. : ) Ti co ji nesvědomitě zakazují jiným pro své asketické choutky, ti by se tím zákazem měli řídit sami striktně. Ti co jiným vnucují plošně askezi, by jí měli sami dodržet naprosto nekompromisně, to znamená laskavě nemít ani děti, byly by to stejně chudáci. Nedá se nic dělat, žijeme v asketické době z donucení, které navíc graduje. Je to vývojová etapa, je krizová a nemůže trvat dlouho.

Já vím, že pohyb dělá hodně, a vím, že zvedne kondici a tím také paradoxně i chuť na sex. Rodiče vůči dětem a tzvná Doris vůči partnerovi (Plzákovo model dobré manželky , která partnera zničí) , ale i žárliví partneři vůči svým partnerkám používají výchovné techniky na umrtvení sexuality, zejména lenošení a žraní, a jsou i další. Vím, že zázračné dřepy na sexuální touhu neexistují, ta se chce vybít ve vztahu, ale neříkám tím , že jinak nikoliv.
Ti co vztah nesmí mít nebo mají na něj smůlu a přitom jim aparát funguje a mají dokonce výčitky svědomí z onanie díky strašení panbíčkářů i těch nevědomých, jsou v problémech , které jen málokdy končí ve spokojeném nalezení se v duchovních výšinách , jak se to zřejmě povedlo vám. Takové krásné výsledky nelze plošně zaručit, ani cvičením ani školením. Něco takového by mohl chtít zaručovat jen blázen, ale to se právě tak často děje, zejména od církve a některých výchovných orgánů.
Sám jste psal o tajném učení, které není určeno pro každého, ale jen pro připravené. Celoplošně nasazená askeze doposud nepřinesla nic dobrého , a ani nepřinese. Je to cesta krizí a nemůže se vyplatit, určitě ne všem. Nemusí mít všichni školy jako vy a přesto mohou umět počítat do pěti.

237506

2.2.2011 20:53

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237506

Vždycky existují veřejně nepřístupné informace. Mohli by jsem dlouho diskutovat do jaké míry a z jakých důvodů tomu tak je. Ale existují veřejně přístupné infnormace různé složitosti. Když se podívám do skript řešených příkladů diferencialních rovnic a podá mi k tomu detailní výklad genialní pedagog s příslušnou odbornou znalostí, tak výsledný efekt pro mě bude nula. Nebudu zbla rozumět postupům, proč toto řešení je správně a proč nelze postupovat jiným způsobem... Bude to pro mě změť nesrozumitelných znaků nebo znaků, kterým příkladám jiný význam např. písmena z řecké nebo latinské abecedy použitá v symbolice zápisu. Bible a jiné texty se taky odlišuje od běžně chápáného významu slov.

K tomu přebytku energie, ta sexuální čakra je jedna z několika čaker ve spodní části těla, kde je přebytek. Víceméně v principu se vždy jedná o přesun energie v nadbytku. Onanie je de facto nejméně efektivní způsob, zhruba stejně jako sex s prezervativem, antikoncepčními pilulkami či jinou formou ochrany proti početí. Kromě toho, že fyzicky i psychicky zmizí indikace přebytku, tak to k ničemu nebylo. Dále máte sex, kde může být počato dítě a to může být s milovanou osobou, ten kdo miloval, tak chápe ten rozdíl a kdo nemiloval tomu ten rozdíl nelze vysvětlit.

A existují techniky, které tu energii dokáží transformovat jiným způsobem. Zvýšení pohybové aktivity dětí je co se týče efektivity využití energie srovnatelné s onanií. Pokud někdo bude dřít fyzicky jako mezek někde v rachotě odpovídá plození dětí. Ten dřep neslouží primárně jako uvolňovač sexualního pudu, jeho primární snahou je zharmonizovat tok energie v organismu, že při tom dojde k oslabení sexualního nutkání a zvýšení intelktualního výkunu jsou sekundární důsledky lepšího fungování organismu. Děti mají přebytek a staří lidé mají problémy se optimální distribucí, nejenom klouby, kosti, svaly nám stárnou a ztracejí schopnost optimálně plnit svou funkci. Když si přečtete knížečku Pět Tibeťanů, tak tam je velmi zjednodušeně uvedeno, že sexualní energii lze transformovat pro zvýšení vitality a délky života.

237513

3.2.2011 22:45

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 237513

Zákaz onanie je bohužel velmi veřejně a často protěžovaná informace. To by právěže mělo být tou nepřístupnou a tajnou informací, ale když ono to má tolik výhod... Ty výhody jsou utajovány mystikům, než se rozkoukají, tak jim to může být jedno, to už budou jistě za vrcholem, ne-li v důchodu.
Ještě častěji kolem onanie jde o pohrdání a výrazy hnusu od blízkého okolí, přísné a dotěrné výrazy rodičů atd. Je to s fatálními důsledky pro dospívající,odcizení si vlastního těla, vzbuzení nedůvěry k potencionálním partnerkám a partnerům, blokování těla se zdravotními následky a vůbec celá ta nádhera našeho milého soužití. Nikam jsme se v diskuzi o tom nepohnuli a o nic jiného mi původně ani nešlo. Jsem už na takové způsoby vedení diskuze zvyklý od českých mystiků , kterých znám nějakou řádku, ono je spíš těžké najít ne-mystika, ale americkej mystik, to musí být teprve něco. Už jsem se lek, že začínáte něco o sexu jen za účelem splození dítěte, ale to už byste byl fakt hustej. [smích] Měj te se.

237578

4.2.2011 3:27

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237578

Nevkladéjte mi do úst, co jsme neřekl. Onanie, nezaměřená pohybová aktivita jsou na nejnižším stupni využití jistého přebytku energie. Líbí nelíbí, tak prostě je. Záleží co člověk chce? Pokud mu jde o třeba o dlouhodobě fungující partnerský vztah, tak to stojí i na partnerském sexu, ale rozhodně to nestojí na masturbaci. Ale partnerský vztah, přestože sex je důležitý, tak stojí na mnoho jiných faktorech a znovu onanie je ten někde vzadu. Dokonce i s kurvou, když si nebudu brát servítky je onanovat blbost. Šlo by to totiž pořídit za levnější peníz nebo rovnou zadarmo, či si rovnou zaplatit sexualní službu. S kurvama nemám zkušenost, tak se musíte přeptat případně jinde.

Jistě řekněme u lidiček ve věku pubertalním dochází k sexualnímu zkoumání vlastního těla i těl těch druhých. V ČR se to jmenovalo dost debilně Prci, prci, prcičky. Tady American Pie u scén typu ponožka nebo koláč v kuchyni jsem se docela bavil a reakce fotříka mi přišla fajn. Ono znám scény ze života, kdy rodiče mají dost zdravého rozumu, abych byl upřímný nemůžu si vzpomenout na žádný konkretní případ, kdyby ten zdravý rozum rodičům chyběl.

Něco z osobního, kdy jsem přemýšlel, zda lézt oknem ven je skutečně ten správný nápad. Nebo když kámoš se ulil se svou kočkou ze školy a došla nečekaně jeho máma, která byla na nějaké ulejvání alergická. ...." Ty tady máš ženskou, že jo? Noo, mami, já ti to... A nabídl jsi kafe, nějaké sušenky? Noo, ... Tak ji něco proboha nabídni, co si o nás pomyslí?"... a zavřela dveře od bytu zvenčí, poněvadž si musela něco velmi urgentně zářidit. Takovému jednání se říká mít cit pro situaci. Taky je taktní při praní nekomentovat v jistém věku povlečení a spodní prádlo můžských potomků. Koneckonců jejich narození předcházel sex, takže by bylo s podivem, kdyby maminy nevěděli o co kráčí. Ale neslyšel jsem v jistém věku od žádného z vrstveníku, že by ho mamina zpovídala ohledně prádla a masturbovali jsme všichni.

Pokud tedy je nadbytek sexualní energie, tak jde o jeho uvolnění. Pro dítě je nejrozumější buď masturbovat vědomě nebo to nechat na matce přírodě ve spánku, případně jít běhat kolem stromu či svůj pohyb trochu smyslplněji organizovat. Furt lepší než být šťastným otcem s dvanáctiletou spolužačkou. Kdo je hledačem v oblasti sexu, měl by používat kondom, už jenom z toho důvodu, že naše pohlaví jsou pěkná mikroZOO. Kámoš na civilce ve špitále dohledal 60 objektů za rok, bydlel na Domě sester. Kdo má važný vztah a věří, že nepromiskuitní, pak kondom může vynechat a vystačí s jinou formou antikoncepce. Kdo chce děti, tak... A mystik zřejmě onanovat nebude, ale mystika a spiritualita nevylučují partnerský vztah. Taky záleží na prioritách.

237587

4.2.2011 23:16

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 237587

No konečně, děti mají i jiné možnosti, (v článku a mě šlo jen o dětskou onanii),ale to by musela být vůle nějakou tu jinou možnost netutlat jako úplně bláznivou a spíše naprosto nemožnou. To je hudba budoucnosti, že se z dětí nebudou dělat hlupáky. Pokud má být budoucnost nakloněna pravdě , tak musí být i v tomto a to bude hlavním motorem lepší společnosti. Nelhat dětem. Tak jako je lhaní motorem této společnosti. Jak by mělo proběhnout přeřazení , nevím. Rychlé by nutně bolelo. Ale to není téma na diskuzi, přechod beztak proběhne i bez nás a diskutovat o něčem přirozeném, na co? Přirozenost se žije.

Moc jste mě potěšil, že jste ty jiné možnosti než zakazování onanie nakonec ve své rozsáhlé enciklopedii uvedl také. Dopřál jste mi takový zážitek , že s neosobními diskuzemi přes dráty pro jednou zase končím a doufám, že na dlouho, protože jsou fakt otřesně o ničem. Původně jsem myslel , že by se mohlo stát, že bych s vašimi skalními názory nějak pohnul, ale už si to nemyslím, mám dojem, že jsou naprosto uceléné a opravdu skalní. Jestli je to vyloženě špatně nevím, ale mám dojem, že to tak je.

237627

5.2.2011 2:24

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237627

Já mám ve zvyku lidem včetně dětí nabídnout více možností než jednu a taky jim řeknu hodnocení, aby věděli do čeho jdou. Nebudu tedy tvrdit, že onanie je jediné správné východisko, když vím že to není pravda. Vy by jste rád slyšel, že sexuálně zaměřená společnost je príma. Hinduisté tomu těžkému zaměření na fyzickou existenci říkají kalí yuga, v tomto bodě s nimi naprosto souhlasím. Sex je jistě důležitý, ale neměl by být smyslem lidské existence. Člověk má více rozměrů než pouze fyzické tělo.

237634

5.2.2011 3:51

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237634

Pokud jde o osvětu onanie u dětí bylo by poctivé promluvit také o libidu. Už v sedmdesatých letech proběhl pokus, kdy elektrické dráždění jisté části mozku u krys vedl, že zhruba 24 hodin mačkali tlačítko, které spouštělo el. impulz do jejich mozku. Nejevili zájem o potravu, druhé pohlaví, prostě o nic. Po těch 24 hodinách chcípli. Diagnóza by mohla znít: neunesli fyzické štěstí v koncentrované podobě. Jestli to podle pitvy bylo na selhaní ledvin nebo srdce, dehydrataci... je už pouze takový detail.

Sice my páni tvorstva si myslím, že spolu s letci máme ocelové ptáky nabo aspoň z kompozitu, ale z tohoto omylu nás nejpozději vyvede manželka. Takže skutečně při onanii osud krys nehrozí. Ale libido je mrška návykové psychicky. Spouštěčem libida mohou kromě přesně mířiného el. impulzu i různé chemické látky návykového charakteru. Dálo by se to nazvat méně koncentrovaným štěstím. A taky by bylo záhodno zdůraznit rozdíl mezi Tiger Woods a děvkařem. Děvkař prostě v ničem jiném nevyniká a nemá miliardy, ale taky netrpí syndromem sexualní závislosti. Tomu říkám z pekla štěstí, zadarmo by ho totiž nikdo neléčil. Být nejlepší v souteži o velkého Conana, ať zachovám dekorum. Nemusí být to pravé ořechové, stejně tak pobíhat kolem stromu . Možná to vzájemně namixovat bude pro štastné parterské vztahy do budoucna, ten lepší nápad.

O mystiky si netřeba dělat starosti. Já s tím teď teprve začínám a prej duše musí vyvrhnout bláto, aby se mohla očistit. Někdy těch vrhů je méně, někdy více.

237641

31.1.2011 7:14

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Saša 96.?.?.?

Reakce na 237095

>Myslím, že Zvědavec je plnej pánbíčkářů s klapkami na očích,

Šeredně se mýlíte, je však nesmysl se bavit o tom co nás rozděluje. Je celkem jedno jestli máte svědomí a morální cítění nebo se odvoláváte na víru. Řada lidských úvah je až neúnosně neutěšená, přání je otcem myšlenky, kdyby zde žádné náboženství nebylo, zítra ho někdo vymyslí, je po něm poptávka. Obdobně jak již píše pan Bartošek, nelze vyvrátit možnost něčeho nad námi, Boha, chcete-li. Pokud tuto možnost připustíme, zůstává stále krajně nepravděpodobné, že by toto/tato bytost či síla měla sebemenší zájem o nás. Přesvědčení jsou různá, ale pokud je výsledek stejný, není o čem hovořit. Statisticky se většina lidí přiklání k nějakému formálnímu náboženskému přesvědčení. Rozvádět podobná témata pokládám za naprosto neproduktivní neb nelze argumentovat oproti dogma a citátům z různých „svatých“ knih.

237165

31.1.2011 7:31

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Korektor 90.?.?.?

Reakce na 237077

Pane Arkane, nevvzdělanců, negramotných analfabetů se zastávejme. První mozková mrtvice vyléčí každého ze vzdělání. A pak se ukáže, co z něj se přeneslo za hrob a pomáhá v realitě daleko širší, že jsou stránky knih.

237168

30.1.2011 16:58

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

korektor 90.?.?.?

Reakce na 237074

Stačí učit děti obrátit pud (energii) od pohlaví k hlavě (předkům). Ale rodiče to neumí a novým kouskům je nenaučíte....

237108

30.1.2011 20:29

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 237108

Metody musí nutně vycházet ze současné reality, takže mě je jasné co chcete říci,byl by to neřešitelný problém. Já jsem si jen dovolil trochu rozvézt pár nepatrných detailů, to aby diskuze nebyla až tak planá a o ničem konkrétním.

237124

29.1.2011 20:10

RE: reakce především na reakce

meskan 88.?.?.?

Reakce na 237059

Za úchyla se nepovažuji, zatímco za učitele ano. Na housle neumím a na čtení dobrodružné literatury není při hodinách fyziky a tělesné výchovy prostor. Rákosku nepoužívám, není k tomu připravená legislativa. Věřte, že by možná byla milosrdnější, než psychické tresty, kterými vládnou někteří unavenější kolegové! Občas chlapce pohlavkuji, kluci to berou sportovně, mají z toho srandu a bohužel o tom rádi vyprávějí. Budete se divit, u svých žáků patřím k velmi oblíbeným a i já mám své žáky velmi rád. Nedokážu se na ně zlobit, nakonec nemůžou za to, co na nich společnost napáchala za zločin. To, že jsem z dětí udělal řezivo, nebylo myšleno tak zle, jak jste to, vážený pane, pochopil. Na druhou stranu to dobře vyjadřuje, kolik dřiny musí učitel na pokus o výchovu a pokus a vzdělávání žáků vynaložit. Naproti tomu deformace byla myšlena zcela vážně. Možná se něco změnilo od doby pana kantora Březiny, ke kterému vzhlížím s největší úctou již na základě Vašich vzpomínek.

237066

29.1.2011 15:00

Přesné. Velmi hezké shrnutí. Vlastně tam nic nechybí.

Pavel Laskavec 89.?.?.?

Ovšem za každou nemocí leží její příčina. Jsem přesvědčen, že jedinou cestou, jak zajistit kvalitu života lidí, růst a udržitelný rozvoj, je neustálé snižování počtu lidí, kteří jsou placeni ze státního rozpočtu. Ne podle porovnání s ostatními, ale naprostá a systematická eliminace úředníků. Jít za tímto jasným cílem a sledovat jeho plnění musí být jasným signálem o kvalitě vlády. Prostě - neustále hledat cesty, jak decimovat státní orgány. Tlak tímto směrem dokáže v opravdu schopných úřednících vyvolat nebývalou tvořivost. Samozřejmě pro záchranu vlastního zadku.
Opravdu, jen si to představte - kolik procent lidí je placeno ze státních peněz. Tam mizí v těch nejtemnějších stoupách, protože platí podle Friedmana "nejhorší způsob utrácení peněz je, když ti, co je nevlastní, je utrácejí pro cizí potřebu (přerozdělování)".
Ve světle takové představy je morbidní, že přibývalo a přibývá škol bez vědy. Marketingy, ekonomiky, managementy, to všechno produkuje osm úředníků z deseti. Obchodní akademie.
Akademie. [smích]
Jsem přesvědčen, že nutnosti zeštíhlovat státní aparát se shodne nejvíce lidí. Co tak se vykašlat na velikášské zachraňování světa pravou či levou rukou, a začít používat hlavu?

237047

31.1.2011 7:53

RE: Přesné. Velmi hezké shrnutí. Vlastně tam nic nechybí.

Korektor 90.?.?.?

Reakce na 237047

Pozor! Dnes jsou placeni ze státního rozpočtu úplně všichni občané! Peníze jsou státní. Všichni občané, fyzické i právnické osoby, je používají a musí vykonávat státní úředničinu (podávat daňová přiznání, platit několikanásobně daně, dodržovat státem schválené tuny zákonů atd.). Ze všech občanů se stali uředníci! Celý západní systém je pouze 2011 let denně byrokracií!!! Kdo používá peníze, je úředník! Systematické snižování jejich počtu až na úplnou nulu je jistě velmi záslužným činem pro planeta a všechny její tvory mimo "člověka". Ale zajišťovat těm růdám a obludám kvalitní život, růst a udržitelný rozvoj? To si pletete!
Napřed nahradíme lidské úředníky stroji, počítači a čipy a pak prostě vypneme proud. Jestli předtím nebude milosrdnější atomová válka.

237173

1.2.2011 13:01

RE: Přesné. Velmi hezké shrnutí. Vlastně tam nic nechybí.

eda 90.?.?.?

Reakce na 237047

Zeštíhlování státní správy je hloupost. Naopak, všichni občané mají být v demokracii státními úředníky a mají si přímo platit své nadřízené. Státní úředníci a politici, chcete-li demokracii, nemohou v ní být volenianonymně, dosazováni shora a placeni přes státní rozpočet, a rozhodovat o něm, o státu a občanech atd. Tato blamáž pouze opticky zakrývá otrokářské zřízení.

237332

29.1.2011 17:06

Pardon. Mimo misu, ale dulezite!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

http://www.paprsky1.de/hudba__filmy_a_videa/film/gentechnika/gentechnika.html)

237051

29.1.2011 18:08

Školství - srandovní zařízení našeho státu.

baki 90.?.?.?

Když kolem roku 1950 přijela ze Sovětského svazu delegace školských odborníků, přivítal je náš ministr Zdeněk Nejedlý. Když mu sdělili účel své návštěvy, Nejedlý se velmi podivil, delegace ovšem také. Bylo totiž známo, že naše školství má vysokou úroveň, která hospodářství dodává vynikající odborníci. Proto delegace chtěli tuto soustavu školství prozkoumat a zavést v Sovětském svazu. Ovšem náš ministr je informoval, že jsme zatím přebudovali školství podle vzoru Sovětského svazu. Delegace se tedy domů vrátila s nepořízenou.
Od této doby se u nás provádějí reformy školství, jehož výsledkem je klesající úroveň vzdělání absolventů škol.
Tituly JUDr. vydávané na právnické fakultě v Plzni je jenom špičkou ledovce našeho školství. Totéž totiž nalezneme v řadě jiných středních i vysokých škol.
A tak je nutno se na další reformy ve školství dívat skepticky. Stačí jen posoudit představy našich "politiků", jak žákům vysvětlovat dějiny područí Sovětskému svazu, za vlády komunistů.
Jak za takovéto situace chtějí provést reformu školství, je mi záhadou.

237054

29.1.2011 19:45

RE: Školství - srandovní zařízení našeho státu.

Korektor 90.?.?.?

Reakce na 237054

Nyní přijíždějí odborníci z Ameriky a my ji hlásíme splněné úkoly, jak jsme podle jejich vzoru přebudovali školství a nejen to. Čtyřicet let jsme budovali komunizmus, a nyní přišel mezi své a oni jej nepoznali...

237065

30.1.2011 9:49

RE: Školství - srandovní zařízení našeho státu.

baki 90.?.?.?

Reakce na 237065

Proto je totiž naše školství "srandovní". Naše školství, které kdysi bývalo "evropskou výspou vzdělávání" se stále snažíme reformovat podle vzorů nižšího řádu. Je přeci známo, že školství v USA žádnou úroveň (s výjimkou několika špičkových škol) nemá. USA si to mohou dovolit. Tam se, při tam obrovském množství škol, nějaká špičková vždy najde. Vzít si vzor z USA, to by znamenalo, co do počtu obyvatel, mít několikasetmilionový stát.
A tak jsme se vzděláváním tam, kde jsme. Dobře nám tak.

237087

29.1.2011 20:45

Vzdělání

bovec 88.?.?.?

Není toho vzdělání až moc? Není částečnou kompenzací za nedostatek míst k obživě - pracovních míst? Západní Evropa je dál - častěji nezaměstnanost vysokoškoláků, než dosud u nás.

http://hledani.gnosis9.net/view.php?cisloclanku=20...

237068

29.1.2011 21:16

Třesky - plesky

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

agla gla táta řekni táta neplakej abys měl proč plakat vrrr to není pes huíí ratata ty nesmíš doma nejsi jak můžeš mít hlad hobliny bubliny tatínek přijde nebude ó jé máme masa mísu jahody maliny máš přece rád a proč ne oni jsou přece hodní nezlob papej polívčičku zase ses neuči já tě naučím co to děláš jen ho nech nemůže si dělat kdo rozbil to okno no uvidíš pro co rosteš tak vy nebudete zpívat a cvičit proč jste byl a nebyl nezáleží na tom již co napsal jak to čtete dělnické třídě třídě slibujete že budete od nevidím do nevidím snadno kolíček a dírečka ty mě máš a už nemáš není mou vinou tvojí vinou já mám právo na právo co jsem to sem vloudil se nekalý zakalil stmívání zšeřil se Amiens Loreta roleta tahleta parketa natotata to škrtnem.

237069

29.1.2011 22:00

Je to jinak ...........

Satanist 154.?.?.?

Takovy Israeliti vubec nestoji o to aby skolstvi bylo na vysoke urovni kdekoliv ve svete. Totiz edukovany clovek s nevymytym mozkem kterymu to mysli se oproti needukovanym blbcum s vymytym mozkem tezce ovlada. Proto v CZ nebo v EU zidovskymu eraru vubec nevadi, ze zaostaly cigani a dalsi privandrovalci zdrzuji ve skolach chytre deti bilych a proto se schovavaji co se tyce tech mozkove zaostalych s tmavou barvou pleti ktery patri do zvlastnich skol za diskriminacni paragraph! Uz si to v tech Vasich mozkovnicich konecne srovnejte jak to opravdu je a proc se Israeliti kterej z narodu chce udelat otroky tak snazi mit z Vasich deti brainwash a nemyslici idioty! [naštvaný]

237072

30.1.2011 13:06

RE: Je to jinak ...........

meskan 88.?.?.?

Reakce na 237072

..ale problém je postaven jinak! O tom, co píšete nikdo nepochybuje a tím méně autor článku. Tvrdíte prakticky totéž. Problém je v tom, že v současné době více vzdělaný znamená lépe manipulovatelný, protože cílem současného vzdělávání není myšlení, ale pouze suma nekriticky přijatých informací nezřídka propagandistického charakteru. To je požadavek celého systému, se kterým učitel nezmůže tolik, kolik by při nejlepší vůli chtěl. Tímto Vám neoponuji, naopak s Vámi souhlasím a jistě i autor by souhlasil. Současné vzdělání je brainwashing, což musím s lítostí přiznat, ač jsem sám učitel a snažím se učit tak, jak nejlépe umím!

237096

30.1.2011 17:02

RE: Je to jinak ...........

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237096

Mám diskuze s jedním noblesním pánem, který prošel školským systémem první republiky. Kluk z nepříliš movité rodiny. Prošel i uzavřením českých vysokých škol se všemi dopady na jeho život včetně lágru. Tomuhle člověku obdařeném klasickým vzdělaním v širokém záběru říkali jeho učitele: My jsme početně malý národ, proto z vás musíme vychovat špičkové odborníky a lidi s širokým kulturním rozhledem, poněvadž vytvářet diletanty si nemůžeme v žádném případě dovolit bez odpovídajících důsledků. Mě naučili v tom socialistickém školství učitelé, proč to tak je a proč to nemůže být. Toto vede nevyhnutelně ke komlexnímu vidění jednotlivostí skutečnosti ve vzájemných vztazích a ke kritickému myšlení.

Na základě podobného způsobu myšlení si se starým pánem velmi rozumíme, rozdíl 50 let věku nehraje roli. Jemu nešla matematika a nikdy by ho nenapadlo, že by neměla být součastí všeobecné úrovně vzdělaní. Zato vynikal v jazycích. V tom se lišíme, na jazyky totiž tento druh dlouhodobé finta paměti nefunguje, tam je nutná soustavná cílevědomost. Přes své osobní problémy s gramatikou je pro mě naprosto nepřijatelné, aby se nějak šidili nároky na znalost mateřského jazyka či výuky jazyků všeobecně, i kdyby to nemělo přímý ekonomický efekt.

Pravděpodbně spolužáci budou tvrdit, že mou generaci takhle neučili. Problém je, že učili, ale málokdo se takto chtěl učit. Pedagogický sbor měl možná více zdůraznit dlouhodobé výhody takového zpracovaní informací. Lenost matka pokroku platí v tomto případě dvojnásobně. Takto získané informace stojí sice o trochu více práce zařadit, ale je to zábavný kreativní způsob a informace se stávají vědomostmi, jak o tom píše třeba pan Šebestík. Fundament takového vzdělaní je prakticky nezničitelný. Člověk velmi lehce a rychle doplní omáčku detailů a některých nových principů, když to potřebuje. S výjimkou vysoké matematiky, tam to vyžaduje postupnou komletní znalost toho čemu se říká "základní znalost".

Teď probíhá na BL zajímavá debata o školství. Vypíchnu jeden nový fenomén, který bude mít tvrdé dopady do budoucna. Internet pro mě slouží jako obrovská encyklopedie informací. Vzdělavací systém vytvořil skelet a když potřebuju detaily, tak na síti je na určité odborné úrovni jsem schopný najít. Upřímně řeknu, že v případě informací z chemie, kde ten skele vzdělaní mám nejrobustnější, bych dal jednoznačně přednost nějaké základní vysokoškolské učebnici, poněvadž to někdy na netu nebývá vono a nepostačuje to svému účelu. Díky tomu, že jsem s chemií přišel více do styku to vím a umožňuje mi to určitý druh zdravého skepticismu vůči možnostem netu.
http://www.blisty.cz/art/56971.html

Mladí lidé řeba podle pana učitele Čapka jsou ovlivnění netem, kde mohou přeskakovat z místa na místo a jsou roztěkaní ma...Automaticky kráceno

237109

30.1.2011 17:05

RE: Je to jinak ...........

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237109

Mladí lidé řeba podle pana učitele Čapka jsou ovlivnění netem, kde mohou přeskakovat z místa na místo a jsou roztěkaní mají povětšinou problém udržet koncentraci mysli na jeden konkrétní úkol déle než 15 minut. Jenomže existují činosti v praxi, vědě, zaměstnání..., kde to pomocí pátnactiminutovek nebude fungovat. A řekl bych, že to bude výborný učitel. Naprosto souhlasím s Janem Čulíkem. Několik hodin domácí pedagogické přípravy na vyučuvací hodinu by měla být praxe na kvalitní vysokoškolské výuce v rámci seminářů. Nemluvím o běžných přednáškách, které jedou de facto dlouhodobě v zažitých kolejích a josu obohaceny o nějaké novinky oboru.
http://www.blisty.cz/art/56936.html
http://www.blisty.cz/art/56859.html

Nejsem a nikdy jsem nebyl přítelem mentorování a biflovaní. To co se používá se však rozvíjí. Lidi chodí do fiťáku, protože ví, že to bude mít vliv na fyzické tělo. S pamětí, duševní koncetrací a vůlí to funguje naprosto stejně. Jde o to najít správnou míru, která bude mít optimalní efekt na výuku. samozřejmě pokud se někdo nechce nic naučit, tak jako učitel mu nepomůže ani panbů.

237110

30.1.2011 19:08

RE: Je to jinak ...........

WL 90.?.?.?

Reakce na 237096

Západní vzdělání je bytostnou deformací. Lze to velmi snadno dokázat. Malé dítě, pokud není již od narození postižené, během několika měsíců či roků naprosto ztratí schopnost vlastního nezaujatého pozorování reality (sebe i světa). Dále ztratí všechny pohybové funkce (které pak případně těžce obnovuje), na které jsou vázány vyšší funkce mozku (mysli), které jako typický vzdělanec postrádá, a neví, že je postrádá, protože je postrádá. Pak chce řeší životní situaci jako duševní omezenec buď sobecky (pravičák), nebo nesobecky (levičák), ale vždy blbě... Tělo západního "člověka" je odumřelé od jeho vědomí. Je to mrtvola (stroj), o kterou se stará pohřební služba (režim), a on sám jako vědomí je také mrtvý. Vykazuje pouze automatické reflexní funkce...

237121

30.1.2011 20:13

RE: Je to jinak ...........

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237121

Pravda zjistil jsem, že zkrácení šlach, svalů, úponů, vazů dosáhlo takové úrovně, že v knize o protahování s jedincem mého typu nepočítali ani při cvicích s pomůckami. Odhaduju, že za několik měsíců bych se mohl propracovat k cvikům s pomocnými triky. Jestliže na tom budu soustavně poctivě pracovat, což není jenom tak. Ne, že by mi šlo o nějakou káma sútru, ale já bych chtěl plnohodněji meditovat a koneckonců i fungovat na fyzickém levlu.

Jak jste trefně poznamenal fyzické tělo je stroj, který při jistém pohybu aktivuje další věcičky. Pokud si člověk uvědomí, že není tělo ani mysl, a zjistí, že to tělo poněkud zkostnělo, pak se dostává k řešení problémů, o kterých před tím neměl ani potuchy. Někteří jedinci to nezjistí, tak časem dochází k transformaci těla v nějaký druh umělé polomrtvé hmoty. Pak může být na pokus vedoucí alespoň k záchraně základní funkčnosti té fyzické schránky, taknějak...

237122

30.1.2011 20:33

RE: Je to jinak ...........

wl 90.?.?.?

Reakce na 237122

Tak to si pak rozumíme, zatímco postižení západním vzděláním, neví, o čem je řeč a plácají ten svůj marix. Uvědomění těla, zejména nohou, rozpíná pozornost, mysl i vědomí, což lze zjistit až po určité praxi. U našich vzdělanců je jejich dušinka tragicky a komicky smrsklá, zmrzačená a zmačkaná. Pouze bloudí v v matrixu nahrahrané informační soustavy, kterou považuje za realitu a je na to hrdá. Není divu, když je na druhé straně tak zmrzačená a oprávněně trpí komplexy méněcennosti. Základem skutečného vzdělání je nejprve zjistit, kdo je kdo, co je co, že neí tělo ani mysl, jak uvádíte. A tím se vlastně člověk začíná vzdělávat sám a ohalí celou tu tragedii ve své srové hrůze...
Tvrdím, že řešení světové krize není ekonomické, politické, statistické, matematické, náboženské (v záp. smyslu), ale tělovýchovné (nikoliv v záp. smyslu)- včetně definitivního řešení za neposlušnost, zvrácenost, vzdělanost atd.

237125

31.1.2011 6:03

RE: Je to jinak ...........

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237125

To myslíte, že definitivně řešeni by měli být jedinci, co si dovolil příliš přemýšlet a došli k poněkud jiným závěrům na skutečnost než je prezentováno ve vzdělavací soustavě?

Nedělejte pane Lischka z komára velblouda. Já jsem byl dycky milovníkem praxe. Můžu vás naprosto ujistit, že kritické myšlení není zcela jistě nakažlivé a zvyk je skutečně pevnější železné košile. S nějakým definitivním řešením by lidi mohli naopak začít i přemýšlet.

Stačí si vzpomenout třeba na Ježíše Krista, farizeové, saduceové a jiní udělali zásadní chybu, když ho vydali na smrt. Ne každý měl to štěstí jako Saul-Pavel, aby mohl pracovat na nápravě. Chápu, že prorok leze na nervy, poněvadž narušuje vždy už zaběhnutý řád. Na druhou stranu, to dá rozum, že kdyby bylo všechno v cajku, tak by lidi nepotřebovali proroka, že ano?

237158

31.1.2011 8:02

RE: Je to jinak ...........

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 237158

Váš výklad mého písma svatého nebyl správný a vaše další názory se odvíjejí špatným směrem (z velblouda do komára), a nakonec se hádají samy se sebou. Kožich se pak za to ovšem vypráší nevinnému beránkovi nebo liškovi...

237174

31.1.2011 17:50

RE: Je to jinak ...........

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237174

Každý dělá, co může podle svého nejlepšího vědomí, svědomí a dobré je taky zapojit srdce.

237237

29.1.2011 23:30

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Článek má částečně pravdu, ale je i zbytečně mnohomluvný a zavádějící. V poslední době se objevilo příliš mnoho lidí, kteří se domnívají, že vědí, jak by se mělo co dělat. Učím na vysoké škole, ale netroufl bych si radit, jak se mají učit malé děti na základní škole. Naše školství není v dobrém stavu, ale čemu se proboha někteří divíte, jak by molo být lepší, než je celá naše společnost? Jsou to spojité nádoby a jedno zhoršuje to druhé. Jen si vzpomeňte, jak se od roku 1989 chovaly ke školství všechny naše vlády - pokud bylo potřeba zachránit státní rozpočet a udělat nějaké škrty, bylo to tam. Změna stíhá změnu, neustále se mění pravidla. Polovina obyvatelstva se nechce učit matematiku, politici a celebrity se chlubí, jak jim nešla. Když si přečtete nějakou diskusi na internetu o školství, dovíte se, že si učitelé ani nezaslouží ty malé platy, co mají. Tak co byste chtěli, jaký pán, takový krám. Proč se divíte, že ani ve školství nedostáváte něco za nic?

Když se podíváte kolem sebe, zjistíte, že to není vzdělání, čeho si společnost cení, a stav školství je jen obrazem takto nastaveného žebříčku hodnot. Začíná to u někoho v rodině, u jiného na základní škole, ale když to hlavní je, jak s někým "vyjebat", jak můžete v této atmosféře vychovávat mladé lidi? Moje známá učí na základní škole na malém městě. S některými dětmi není už od útlého věku vůbec žádné pořízení, protože jejich táta podnikatel sponzoruje školu, a ta jeho peníze potřebuje. Táhne se to celou společností, až někam k panu prezidentovi, jeho proslulému útěku před právníky, a jeho komickému profesorskému titulu, připomínajícímu komunistický "RSDr." - ve zkratce "rozhodnutím strany doktor". Jeho profesura je políček všem, kteří tento titul získali na základě doložitelných vědeckých výsledků a několika desítek publikovaných vědeckých prací. Celý vesmír se řídí přírodními zákony, mezi nimiž je jeden nad všechny - zákon příčiny a následku. Tento zákon platí pro všechny - věřící i nevěřící, komunisty i členy ptákostrany. Dokud budou lidé aplaudovat nejrůznějším morálním kompromisům, těžko mohou očekávat, že zrcadlo zákona příčiny a následku bude nazpět odrážet něco lepšího, včetně stavu našeho školství...

237075

30.1.2011 1:30

RE:

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237075

To Švejk je taky na stovky stránek, aby lidi některé věci pořádně trkly. Nejlépe se to pamatuje, když se u toho lidi i zasmějí. Máte naprosto pravdu tragický stav ve školství a jiných oblastech veřejného zájmu je odrazem korýtkového absurdistánu, ve kterém se nachází ČR. Když Baťa mluvil před 80-ti lety o morálním úpadku, o čem by povídal asi dneska?

237076

30.1.2011 2:02

RE:

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 237076

BINGO!

237079

30.1.2011 9:35

RE:

mazz 82.?.?.?

Reakce na 237075

K té matematice, tento týden běžel na ČT24 pořad o nové metodě výuky matematiky. Učí se tak na 10% škol. Bylo tam řečeno, že nejhorší žák ze třídy, je lepší než průměr se standartní výukou. A já se ptám, jaktože se tak neučí všechny děti? Když ta metoda je tak funkční... [zmaten]
PS: přece ve školství jsou odborníci, kteří by měli apelovat na ministerstvo a to, aby "tlačilo" na učitele... maj tam bordel, jako všude [oči v sloup]

237086

30.1.2011 12:51

RE:

meskan 88.?.?.?

Reakce na 237086

Nevěřte všemu, co se říká v televizi. Jsem didaktik a učitel na ZŠ. Na zázračné metody nevěřím. Zatím vždycky, když někdo přišel s tím, že má novou zaručenou metodu a že teď se bude konečně učit jinak, zatímco dříve se učilo úplně špatně, dopadlo to podobně, jako celá současná reforma školství.. Bojím se, že problém je úplně jinde, čímž se začínáme točit v kruhu...

237093

30.1.2011 13:42

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Reakce na 237093

Skolstvi nikdy zadnou reformou neproslo, funguje stejne jako pred 20 lety. Ucitele se prizpusobili pozadavkum na vzdelavani idiotu protoze formalni vzdelani chce mit proste kazdy, a pokud jim neco vyrazne vadi, tak jsou to akorat finance - cili je to stejne a stejne ubohe jako v jinych oblastech spolecnosti. Za kvalitnejsi a lepsi metody vyuky nikdo protestovat nebude, myslim ze ani kdyby byl na konci predstaveni parek s horcici a pivo zadara.. [smích]

237100

30.1.2011 17:23

RE:

Meškan 88.?.?.?

Reakce na 237100

"Skolstvi nikdy zadnou reformou neproslo, funguje stejne jako pred 20 lety"
.. no a přesně o tom vlastně mluvím.. a nejen před dvaceti lety, ale i před 200 lety. Nic zásadního se nezměnilo. Ne ale proto, že by pedagogové nechtěli, ale zkrátka proto, že každé možné řešení je v současnosti nerealizovatelné, protože by znamenalo přestavbu celého systému, včetně hodnotového systému společnosti (učitele nevyjímaje) [mrknutí jedním okem] To je, proč jsem reagoval na to, že konečně někdo přišel na to, jak jedině správně učit matematiku.
Vymyslet jakousi "novou" metodu, provést jakýsi "výzkum", který potvrdí její účinnost a výsledek prohnat médii, která si ještě přisadí, je to nejjednodušší. Mluvím ze své vlastní naprosto čerstvé zkušenosti, kdy jistá soukromá společnost vymyslela "nový" styl vyučování spočívající ve využití ICT, zaplatila pedagogickou fakultu UK, aby prováděla jakousi supervizi, a ačkoliv se v současnosti celý projekt hroutí, média jsou stále bombardována zprávami tiskové mluvčí projektu o superúčinnosti jejich výuky. To vše za účelem zvýšení obratu této soukromé společnosti.

"Za kvalitnejsi a lepsi metody vyuky nikdo protestovat nebude"
Domnívám se, že to není nutné. Pokud takové metody skutečně vzniknou a systém je bude podporovat, do výuky se dostanou prostřednictvím vzdělávání budoucích učitelů. Většina učitelů z výše uvedených důvodů nestojí o nové způsoby, mají vlastní, ověřené. Pokud bude kvalita výuky na pedagogických fakultách odpovídající (problém), studenti si nové metody přinesou s sebou do praxe (v praxi to absolventi často zkouší, protože se domnívají, že jako čerství moderně vzdělaní pedagogičtí odborníci musí učení zvládat mnohem lépe než ty "starý rašple". Nakonec většinou připustí porážku nebo ze školství odcházejí).
Učitelé navíc často (někdy až slepě) využívají připravené materiály, učebnice atd. I tudy by mohla vést cesta, kdyby byla vůle.

237113

30.1.2011 15:19

RE:

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 237093

Statistiky jsou neúprosné. Porodnost rodičů, kteří se sami pohybují na hranici gramotnosti je výrazně vyšší, než porodnost lidí s nadprůměrným IQ. Ať už jde o Afroameričany v USA, Araby ve Francii či Cikány u nás.

Důsledek tohoto jevu je snadno odhadnutelný. Intelektuální schopnosti PRŮMĚRNÉHO OBČANA (v některých vyspělých zemích) zřejmě v čase klesají. V tom je ten problém, pane Meskane? Jestliže ano, existují exaktní data, která tento trend v poklesu kvality lidské populace potvrzují?

Díky za případnou odpověď.

237102

30.1.2011 17:49

RE:

Meškan 88.?.?.?

Reakce na 237102

pokud jsou ty statistiky správné (což očividně jsou [mrknutí jedním okem]), tak Vašemu myšlenkovém postupu z čistě matematického hlediska není co vytknout [smích] Bohužel mi není známo, že by někdo provedl výzkum, který by Vaší teorii potvrdil a ani si neumím představit, kdo by tak náročný a dlouhodobý výzkum financoval. Je to ale škoda, ušetřilo by nám to hodně práce [smích]
Zkušenosti samozřejmě celkový úpadek spíše potvrzují, nemyslím si ale, že by bylo možné úplně generalizovat. Domnívám se, že třeba čínské školství jenom kvete [mrknutí jedním okem] (a to myslím naprosto vážně!) Tak v čem je sakra ten zakopaný pes?
Pro zajímavost, zabýval jsem se nedávno prací jedné doktorky z Hongkongského vzdělávacího institutu. Popisovala tamní školský systém. 40 žáků ve třídě, učitelé mají absolutní autoritu, vybavení škol je špatné. Přesto jsou do tohoto systému v současnosti s úspěchem implementovány nové metody rozvíjející tvořivé myšlení studentů a žáků. Vzhledem k vysokým požadavkům na studenty jsou patrně i jejich studijní výsledky slušné. takže já nevím jak Vy, ale já sháním čínský slovník a střádám peníze na plastickou operaci [mrknutí jedním okem]

237114

30.1.2011 18:34

RE:

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237114

Já myslím, že ze začátku pro skutečně kvalitní pedagogy ze zajraničí bude stačit angličtina. A s plastikou image či ksichtu bych si vůbec nedělal starosti.

Malá poznámka ke kvocímu numeru. Skutečně bych rád viděl nějakou studii těch tvrdých dat. Pamatuju, že moje ex se mi styděla ukázat své maturitní vysvědčení. Absolvovala o nějaký rok později stejný gympl jako já a něco o mě asi slyšela. Nechápala, že jsem miloval i bez maturitní bumážky. A věděl jsem podle projevu, že to je velmi inteligentní člověk. Byl jsem si natolik jistý, že jsem trochu zariskoval, když jsem po mé hloupé chybě přiložil polínko na komlex "duševní méněcenosti" a stáhl jsem IQ test Menzi, tuším s geometrickýma obrazcemi, který bych považoval za dost objektivní.

Nešlo o to, že bych měl pochybnosti o nadprůměrném intelektu, ale o případnou nervozitu. Výsledek testu mi osobně udělal velkou radost a ještě teď vím, že to bylo 127. Bohužel radost té nešťastné děvčice trvala do chvíle než se zeptala kolik mám já. Test jsem odmítl podruhé před ní absolvovat, poněvadž jsem si nebyl jistý kolik udělat chyb a jak rychle řešit úkoly (časové hodnocení v tom konkrétním testu bylo taky započítané ), aby to neprasklo a nezavařil jsem si na větší průser. A protože jsem si těch testů čistě soukromě pro sebe udělal více, tak vím že se to dá natrénovat a o něco posunout skóre nahoru. Tolik k jejich objektivitě.

Od oka střelím že skóre okolo průměru půjde ovlivnit více než v extrémních částech Gaussovy křivky rozložení IQ v populaci. Ale troufnu si říct zcela natvrdo, že 90% spolužáků na vesnickém gymplu i z jiných tříd se nelišilo, tedy IQ okolo 120 lze uvažovat za běžný standart, řekl nám to i jeden z učitelů, když slyšel nějakou výmluvu, že tomu nerozumíme, protože jsme na to hloupí. Neměl by být problém dosáhnout při vcelku směšných studijních požadavcích gymnázia výborných studijních výsledků v rámci celé třídy, ale to se nikdy nestalo. Na VŠ spolužáci, kteří měli tzv. problémy dokázali zvládnout daleko více naročnější látky bez potíží a divili se, že mohli být tak blbí neudělat gympl s daleko lepšími výsledky.

237116

31.1.2011 1:33

RE: kvalita populace

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 237116

Někde jsem četl o tom, že dánská armáda každoročně testuje IQ svých branců. Už od šedesátých let. Bohužel si nedokážu vzpomenout na zdroj. Z něho byl ten klesající trend docela dobře patrný.

Soudím, že jde o zákonitý jev. Každý organizmus, který se vzepře některému z přírodních zákonů (v případě lidí přírodnímu výběru), musí nutně degenerovat. Už jsme to zde před časem probírali.

Pro zpestření uvedu úlohu, kterou by měl bez problému vyřešit každý s IQ nad 125:

Potkají se po létech dva matematici.
"Ahoj, jak se máš, co děláš?"
"Jsem ženatý a už mám tři děti".
"Jak jsou staré?"
"Součet jejich věků je stejný, jako počet oken támhleté budovy."
Chvíli počítá okna.
"To mi nestačí".
"A součin jejich věků je 36."
"Zatím pořád nevím, jak jsou staré."
"Tomu nejstaršímu jsem včera koupil červený svetr."
"Aha, tak už vím."

Kolik je těm dětem? (pozn.: zadání je úplné a jednoznačné). [smích]

237152

31.1.2011 6:24

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237152

Pokud by tam bylo tomu prostřednímu jsem včera koupil červený svetr, pak by zadání bylo jednoznačné. Takhle si nemůžu pomoct existují tři rovnocené možnosti. Dva případy dvojčat se starším sourozencem a jedná kombinace různě starých sourozenců za předpokladu, že věk byl počítán v celých číslech.

237160

31.1.2011 12:09

RE: kvalita populace

Korektor 90.?.?.?

Reakce na 237160

Je pěkné, jak se snažíme zjistit pomocí matematických a statistických metod zjistit, že ne/jsme blbí. Je legrační, že to nezistíme ze sebe. Způsob, jak to chceme řešit je komický. Chceme se z té pasti dostat způsobem, jakým jsme do ní spadli... "Ne, to přece nemůže být pravda, říkáme si. My přece nejsme hloupí. Jsme vzdělaní a spoustu toho víme. Musíme udělat toto a toto..." Viz některé příspěvky.

237212

31.1.2011 17:57

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237212

Vidíte já jsem taky deformovaný vzdělavacím systémem. Než jsem usnul, tak jsem přemýšlel, zda pan Vojta úmyslně zadal nepřesně zadání. Takhle by jsem si pro sebe vyřešil úlohu, uspokojil ego a nenamáhal jsem se reakcí. Vypadá to, že jsme návnadu sežral i s navijákem. Ale máte pravdu, taky jsem přemýšlel o tom, jak někdo při jednuduché úloze, kdy člověk má rozhodovat ze čtyř základních možností dospěl k meznímu kvokacímu numeru 125? Při šanci výstřelu a úspěšné trefy v poměru 1 ku 4 mi to rozum nebere.

237239

31.1.2011 22:41

RE: kvalita populace

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 237239

Blahopřeji, pane Bartošku. A to k Vaší odvaze. Jen málokdo se pokusí o řešení. A vůbec nevadí, že Vám k výsledku ještě malý krůček chybí.

Vtip této úlohy spočívá ve schopnosti, vcítit se do pozice původního řešitele. On totiž zná i hledaný SOUČET věků. Spočítal si přece okna budovy, před níž s přítelem stojí. A ten součet musí být takový, aby při součinu věků 36 dával jen jedinou možnost s nejstarším děckem. Této podmínce vyhovuje pouze součet 13. Věky dětí mohou být 6, 6 a 1 nebo 2, 2 a 9. Žádné jiné číslo, jako součet věku dětí, této podmínce nevyhovuje. Proto řešením jsou věky 2, 2 a 9.

237264

31.1.2011 23:44

RE: kvalita populace

David 95.?.?.?

Reakce na 237264

.
>Vtip této úlohy spočívá ve schopnosti, vcítit se do pozice
>původního řešitele. On totiž zná i hledaný SOUČET věků.
>Spočítal si přece okna budovy, před níž s přítelem
>stojí. A ten součet musí být takový, aby při součinu
>věků 36 dával jen jedinou možnost s nejstarším děckem.
>Této podmínce vyhovuje pouze součet 13. Věky dětí mohou
>být 6, 6 a 1 nebo 2, 2 a 9. Žádné jiné číslo, jako součet
>věku dětí, této podmínce nevyhovuje. Proto řešením jsou
>věky 2, 2 a 9.

Asi nejsem matematik, ale vzhledem k tomu, ze ja neznam soucet ( narozdil od puvodniho resitele), vychazi me neustale i soucet 14....
1,4,9

[zmaten]

237270

31.1.2011 23:55

RE: kvalita populace

David 95.?.?.?

Reakce na 237269

>.
>>Vtip této úlohy spočívá ve schopnosti, vcítit se do pozice
>

>>původního řešitele. On totiž zná i hledaný SOUČET
>věků.

>>Spočítal si přece okna budovy, před níž s přítelem
>>stojí. A ten součet musí být takový, aby při součinu
>>věků 36 dával jen jedinou možnost s nejstarším děckem.
>>Této podmínce vyhovuje pouze součet 13. Věky dětí mohou
>>být 6, 6 a 1 nebo 2, 2 a 9. Žádné jiné číslo, jako
>součet

>>věku dětí, této podmínce nevyhovuje. Proto řešením jsou
>

>>věky 2, 2 a 9.
>
>Asi nejsem matematik, ale vzhledem k tomu, ze ja neznam soucet (
>narozdil od puvodniho resitele), vychazi me neustale i soucet
>14....

>1,4,9
>
> [zmaten]
Dokonce i 11

2,3,6
tak nevim..... [zmaten]

237271

1.2.2011 0:37

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237269

Tahle kombinace mě u toho "jednoznačného" zadání nenapadla a s nimi i některé jiné. A protože nejde rozhodnout v případě, že by protřední nafasoval červený svetr, tak jsme bez součtu oken v háji zeleným. Logicky rovnocené kombinace. 2,3,6 s 1,4,9 a k tomu 1,3,12. A k tomu dvojice 2,2,9 a 3,3,4. Pravda 6,6,1 lze vyloučit. Hmm, docela rád bych věděl, kdo na tomhle dostačujícím zadání úlohy došel ke meznímu kvokacímu numeru 125? Už nějak tuším jak probíhal sociologický nebo psychologický výzkum. Spravný výsledek je tolik a tolik a s účastníky výzkumu se dikuze asi nevedla, buď máš za jedna nebo za pět. Díky Davide za pomoc při hledání hlubin vlastní blbosti. [smích] [mrknutí jedním okem]

237273

1.2.2011 14:10

RE: kvalita populace

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 237273

Omlouvám se Vám pánové. Za svou neschopnost srozumitelně vysvětlit jediné správné řešení úlohy. Bohužel nejsem pedagog.

Myslím, že pan Bartošek rozumí, tedy zejména pro pana Davida. Hledáme stáří (pochopitelně celočíselné) tří dětí. Řešitel zná součin jejich věků (=36). Zná také jejich součet. Rozkladem součinu a součtu ovšem vzniknou řešiteli DVĚ možné kombinace dětských věků. A proto potřebuje ještě jednu DOPLŃUJÍCÍ INFORMACI. Aby mohl zvolit správnou variantu. Tou informací je skutečnost, že existuje jen jedno nejstarší dítě (tedy nejstarší nejsou dvojčata).

Výše uvedeným podmínkám vskutku vyhovuje pouze jediné řešení. Věky 2, 2 a 9. Tuto hříčku lze zadávat ve společnosti také s úkolem, určit počet oken domu, na nějž matematici hledí. Zadání tak zní ještě o něco absurdněji. Výsledek je samozřejmě 13.

Za způsobené útrapy se vám pánové omlouvám. A nabízím hrátky s magickou koulí . Zkuste odhadnout princip jejího fungování. Já ho zde zítra zveřejním. [smích]

237341

1.2.2011 15:11

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237341

Já tomu stále nerozumím. Pokud v zádání neznám na rozdíl od matematika součet oken a vím, že součin věku tří dětí je 36 a jedno z těch dětí je nejstarší. Tak tomuto vyhovují, alespoň dle mého selského rozumu kombinace:
1,3, 12 součet oken 15
1,4,9 součet oken 14
2,3,6 součet oken 11

2,2,9 součet oken 13
3,3,4 součet oken 10

a zadání nevyhovuje kombinace
1,6,6 součet oken 13 ale neexistuje nejstarší sourozenec.

Z hlediska logiky pro řešení úlohy mají první tři první kombinace stejnou strukturu. Existuje nejstarší sourozenec, prostřední a nejmladší. Druhá dvojice představuje dvojčata s nejstarším sourozencem. Dle mého rozumu abnsolutně nelze logocky rozlišit mezi dvojicí 2,2,9 a 3,3,4 bez znalosti celkovéhp součtu těchto tří čísel. A pak kombinace dvojčat a nejmladšího sourozence.

V každé z těchto kombinací je jeden sourozenec nejstarší, součin věků těchto tří sourozenců je 36 a kromě součtu oken 13 se zbytek liší. Takže proč kombinace 2,2,9? Mimochodem tahle kombinace je z hlediska formální logiky čistě rovnocená kombinaci 3,3,4. V případě, že by svetr dostalo prostřední dítě by kombinace s dvojčaty tedy i 6,6,1 byly vyloučeny, ale zůstali by nám tři logicky rovnocenné kombinace 1,3,12 , dále 1,4,9 a 2,3,4.

Logicky unikátní kombinace v této úloze je 1,6,6 a k té musí směřovat slovní zadání úlohy. Případně lze užít jinou podmínku, třeba maximalní nebo minimalní počet oken v součtu věků dětí apod. Zadání by muselo znít ve stylu tomu nejmladšímu od dvojčat jsem koupil červený svetr. Ale třeba skutečně nevidím v čem je pointa. To se prostě stává, ale teď jsem rozpitval do detailů způsob uvažování při pokusu řešit úlohu, tak by neměl být problém najít, kde jsem udělal chybu a zdůvodnit srozumitelně kombinaci 2,2,9.

237345

2.2.2011 7:00

RE: kvalita populace

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 237341

Pane Vojto, byl bych raději, snad též ostatní i pan Lischka, kdybychom se věnovali článku a hovořili raději v této debatě o vzdělání a školství. Kvízy si můžeme řešit jinde. Podobné úkoly řešil syn, když se připravoval na zkoušky na střední školu.
Magická koule....Aby to někomu zbytečně nevrtalo hlavou, řešení je :
Ať sčítáte a odečítáte jakákoliv čísla dle zadání, vždy vám výjde výsledek 9,nebo 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81. A vždy je v tabulce u všech těchto čísel stejný symbol. VŽDY. A jiný symbol se nemůže objevit ani po kliknutí na magickou kouli.
Jsem rád, že se po delší době zde objevil článeček od p.Lischky, už jsem si myslel, že na nás zanevřel.
Zaráží mne jedna věc. Neochota a nechuť, obecně ,u dnešních dětí, vzdělávat se. Vím o několika asijských dětech, které navštěvují školy s dětmi z mého okolí. Jsou to potomci přistěhovalců a do telefonu nepoznáte, zda mluvíte s Čechem či cizincem. Tyto děti vynikají pílí a touhou zařadit se do společnosti, ale mnohdy se jim to nedaří z důvodu, že se odlišují jiným přístupem k učení. Berou to totiž zodpovědněji a nekašlou na školu, jako naše. Nejsou inteligentnější (můžeme porovnat statistiky etnik - IQ je v průměru stejné, bílí mají více hloupých a geniálních, asiaté mají méně hlupáků a géniů, úroveň inteligence je průměrnější), ale ctižádostivější. Ať je pak úroveň školství jakákoliv, pílí a ctižádostí dokáží žáci a studenti vzdělat sebe a najít si uplatnění. Zdá se mi, že mnohým to dnes chybí.
Nedávno mne žena donutila dívat se na TV. Obvykle to nedělám, ale byla si tak jista, že mne to zaujme, že vytrvala s přemlováním. Byl tam pořad s J.Krampolem a na ulici zpovídali nějaké lidi, kladli jim stupidní a primitivní otázky. Nevěřil jsem svým očím. Mladí, sympatičtí lidé nevěděli zhola nic. Myslel jsem, že jde o žert či přistáli nějací Marťané. Bylo mi smutno. Už se na televizi dívat raději nebudu.

237430

2.2.2011 13:45

RE: kvalita populace

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 237430

Díky pane Ervine, že jste mi ušetřil práci s vysvětlováním "kouzla" magické koule. Je to přesně tak, jak pravíte. Snad jen na doplnění, Proč vyjde vždy ten výsledek v podobě násobku devíti? No protože (10x + y) - (x + y) = 9x. Pro libovolná jednociferná x a y.

K tématu článku. Říkáte správně, že obecně panuje hluboká
> Neochota a nechuť u dnešních dětí, vzdělávat se.

Ano. To je ten zásadní problém. A dokud nezjistíme, co jej působí, nedokážeme jej ani odstranit.

Já soudím, že vina je zcela na naší straně. Tedy na straně nás, dospělých. My jsme tou hlavní příčinou neochoty a nechuti našich dětí se vzdělávat. Děti si tvoří svůj hodnotový systém napodobováním. A co vidí kolem sebe? Pohrdání vzděláním. Opovržení obecnou inteligencí. Všeobecnou nechuť, závist či dokonce nenávist k lidem, kteří něco dokázali.

Největším z Čechů se stal dle mínění většiny našeho národa Jára da Cimrman. [oči v sloup] Sice byl posléze odstraněn a nuceně nahrazen Karlem IV., ale původní volba dobře vypovídá o smýšlení většiny. Kultovním hrdinou našich současných dětí je Harry Potter. Kluk, jehož úspěchy neplynou z jeho vzdělání. Ani z jeho vlastního úsilí. On je prostě kouzelník. Své výjimečné schopnosti získal kouzlem. Když to šlo kouzlem u něho, proč ne u mně, že? Naopak třeba osobnost Mirka Dušína (a jemu podobných) je v očích současných dětí jen předmětem pohrdání či povýšeného posměchu.

Co s tím? Jak vrátit skutečným hodnotám (v hlavách lidí) jejich oprávněné místo? Na tuto otázku si netroufám odpovědět. Bohužel dokud se nezmění hodnoty nás dospělých, nezmění se ani hodnoty našich dětí. Na to vsadím cokoliv.

237476

2.2.2011 14:20

RE: kvalita populace

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 237476

Milý pravicující Vojto, náš školiteli, pravda je jednoduchá:

naše děti se nás snaží jen přetrumfnout v egoismu, cynismu a oportunismu. Jiné hodnotové laťky jsme jim nenastavili[cool]

Každý by chtěl vytunelovat nemocnici, rozkrást penzijní fond nebo se podílet na vyprovokování ozbrojeného konfliktu a participaci na zbraních, krizového zásobování a následně rekonstrukci.

Na to žádné "klasické vzdělání" nepotřebuje. Naopak, tradiční myšlení a stereotypy je překážkou v invenci a výdělku.

Pravicujme, tunelujme, defraudujme - proboha, nic kloudneho nebudujme! [smích]
a) Více Kožených, Krejčířů, Pitrů,
b) Humanitárního bombardování,
c) "Mírových" miSSí
- a hlavně:
1.Soukromých penzijních fondů,
2.Soukromých zdravotních pojišťoven a
3.Zprivatisovaných nemocnic [vyplazený jazyk]

[vyplazený jazyk] TO (přece) LETÍ!!! [vyplazený jazyk]

237478

3.2.2011 12:33

RE: kvalita populace

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 237341

Prisel jsem na to sam ale musim priznat ze mne to na chvili dostalo [smích]

237556

1.2.2011 0:18

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237264

Máte pravdu. Jak vidíte mám kvokací numero menší než 125, ten kdo tento mezní limit stanovil si může gratulovat k úspěchu. Béna Hurů bude mít určitě radost. [mrknutí jedním okem]

237272

1.2.2011 2:24

RE: kvalita populace

Lin 85.?.?.?

Reakce na 237272

René, on ale IQ vypovídá pouze o tom, do jaké míry jsme vzdělávatelní v existujícím vzdělávacím systému. Jinak neříká o člověku a jeho racionálních schopnostech vůbec nic. Krásně o tom mluví pan Koukolík a dává dost příkladů, jak i člověk s nadpůměrným IQ kolem 180 může být naprostým, v životě nepoužitelným, hlupákem. [smích]

237277

1.2.2011 16:22

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237277

Ale jó. IQ je pouze část osobnosti, kde jsou emoce a srdce, kde schopnosti improvizovat, kde schopnost soustavné dlouhodobé činosti, kde je smysl pro praktičnost v životě, morálka, etika.... Např. takový Nicola Tesla byl naprostý génius ohledně elektřiny. Zkuste si přečíst jeho podrobnější životopis. K IQ testům jsem značně skeptický. Za prvé sociologové nebo psychologové bývají povětšinou slabí v matematice, pamatuju jak se zrušila pro jistotu přijmací zkouška z matematiky, i když byly napsána v požadavcích na příjmací testy na obor sociologie. Pak nám to ve statistice dali řešit, většina přijatých studentů to nebyla schopna spočítat.

Paradoxně velmi inteligentní kamárad a vynikající matematik a jsem ochoten jít na hodně vysokou sázku, že jeho kvokací numero je v nejvyšší kategorii, tedy genialita. Vyhořel v tomto přijmacím řízení na IQ testu, abych vedení katedry sociologie neshodil neprávem. Sice zrušil test z matematiky, ale snažili se opravdu kromě "předem vybraných" získat co nejlepší studenty. Vybrali si jako průbířský kámen IQ test postavený na geometrických obrazcích a ten povazuju za nejvíce objektivní ( používali ho i Němci za války ). Jednoduchá geometrie je přirozená i pro "primitivní" kultury a lidi ze sociálně slabšího prostředí bez přístupu ke vzdělaní. Ale myšlení geniů je zvlaštní, ten kámoš si prováděl kontrolu správnosti řešení, což ho stálo hromadu času. Na řešení testu bylo dáno polovina času než byl standart, aby se zvýraznili více rozdíly. Co vím do konce ho došel jeden člověk a geniální kamarád z něho vyšel jako mentálně postižený. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

Jestliže matematikové mají humanitní vědce pracující s IQ v paži nebo si z ních zlomyslně udělají srandu nebo si úlohy vymyšlejí sami sociologové a psychologové, pak zjišťivání IQ může být značně zajímavé. Takže někdo si na jiných IQ testech změřil IQ lidí, pak jim dal krátkou úlohu řešení a z ní stanovil mezní IQ 125, ve jménu rychlosti a efektivity. A firmy, instituce... pokud vybírají zaměstance, studenty... na pozici dle IQ efektivně a rychle, pak něco takového použijí. Za předpokladu, že konkurzní řízení o nějakého fleka není vypsáno formálně na základě povinosti třeba ze zákonu, kdy flek je dávno pro někoho připravený. Což je údajně běžná praxe. Profesor Keller se svými socialními krami známých okolo každého člověka by měl jistě radost. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Ego to sice polechtá, ale můj vztah k IQ byl povětšinou negativní, přátelům v klubu Menza pro ČR jsem musel říct osobně ať mi tam ty kartičky na kolejích do kastlíku s poštou pod písmenem B nedávají, že nemám zájem být členem klubu. Samozřejmě pouze v případě, že bych byl schopen vyřešit úspěšně IQ test Menza, což není tak jisté že ano? [smích] [mrknutí jedním okem]

237353

1.2.2011 23:08

RE: kvalita populace

xyzzz 193.?.?.?

Reakce na 237152

vazeny pane IQ 125 chytraku, pomineme-li fakt, ze reseni ulohy vyhoovuje napr. 2,3,6 nebo 2,2,9, nebo 1,4,9 apod., a o zadne jednoznacnosti tudiz nelze ani nahodou hovorit, nikde v uloze neni ani uvedeno ze se musi jednat o cela cisla (a popravde, ono opravdu neni prilis pravdepodobne ze by vsechny deti meli narozeniny zrovna v ten presny okamzik kdy oba 'matematici' otevreli usta), a tudiz, na mnozine realnych cisel je mnozstvi reseni ve skutecnosti dokonce spojite nekonecno (tri stupne volnosti, dve omezujici podminky).

237408

30.1.2011 18:55

RE: Není

WL 90.?.?.?

Reakce na 237075

Kdyby do nás hučeli od rána do večera, tak je to pořád málo. Západní (zevní) vzdělání je hloupé, nemorální, sprosté a drzé. Především by to měl pochopit člověk, který je v něm vzdělán!!! Učí jak ovládat druhé, nikoliv sebe. Odtud máme ty totalitní režimy, jako je např. demokracie. Náš občan s bídou ovládá pár příčně pruhovaných svalů na své ruce, ale chce a je víceméně podprahově nucen (zaměstnáním) ovládat pohlaví, mozky, žaludky, střeva a jiné orgány druhých (zatímco oni dělají jemu). Až se všichni navzájem spoutáme, tak prý budeme šťastní (jako tupá hmota).
Zevní vzdělání by nemělo být šířeno plošně, vnucováno povinně dětem a veřejnosti. Mělo by být jenom pro vybrané a na předpis jako lék/jed.
Proč nám to dělá problém pochopit? Protože jsme deformovaní západním náboženským a vědeckým vzděláním (pověrou). Zaujatému pohledu říkáme nezaujatý......no, co bychom chtěli od opic a navíc zmrzačených, že jo?

237118

1.2.2011 22:38

RE:

zzz 193.?.?.?

Reakce na 237075

jde uz do prdele se spojityma nadobama, kdyz tohle vidim tak se mi pred ocima delaji rude mzitky.
kdyz uz, tak SPOJENE NADOBY !!!!!!!!

tj nadoby, v nich je pak diky tomu spojeni pri plneni stejna hladina kapaliny a nelze tedy vysusit ci naplnit jen tu jednu aby to soucasne nevysusilo ci nenaplnilo, obecne tedy neovlivnilo, i tu druhou.

237405

1.2.2011 23:18

RE:

Andrew Siddur 62.?.?.?

Reakce na 237405

Děkuji Vám, že jste učinil ráznou přítrž rudým mžitkům.

Nic než spojené nádoby, Spojené nádoby spojeným nádobám!
Smrt spojitým nádobám!

237410

30.1.2011 10:42

Sucasne "reformy skolstva" ci uz v CR alebo SR

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

maju hlavnu pointu vo vyrabani nemysliacich ludskych robotov sluziacich nasim vladcom. Vsetky tie "reformy" su iba na smiech, ked si uvedomite podstatu. Ako ovladnete uplne a bezozbytku ovcanov? Cez ich potomkov! A ze sa to dari! Preto dalsie debaty debaty o skolstve su zbytocne. V praxi sa vykonava dstrukcia kritickeho myslenia. Vyroba novych otrokov. Dalej nie je co dodavat! Nastava doba temna, ktora si nezada s padom vzdelanosti v byvalej Rimskej risi v 6.storoci. Stacia 3 alebo 4 generacie a mame tu temny stredovak a o to ide.

237090

30.1.2011 10:43

Sucasne "reformy skolstva" ci uz v CR alebo SR

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

maju hlavnu pointu vo vyrabani nemysliacich ludskych robotov sluziacich nasim vladcom. Vsetky tie "reformy" su iba na smiech, ked si uvedomite podstatu. Ako ovladnete uplne a bezozbytku ovcanov? Cez ich potomkov! A ze sa to dari! Preto dalsie debaty debaty o skolstve su zbytocne. V praxi sa vykonava destrukcia kritickeho myslenia. Vyroba novych otrokov. Dalej nie je co dodavat! Nastava doba temna, ktora si nezada s padom vzdelanosti v byvalej Rimskej risi v 6.storoci. Stacia 3 alebo 4 generacie a mame tu temny stredovak a o to ide.

237091

30.1.2011 13:32

povinné (státem dirigované) školství musí skončit

tmo 89.?.?.?

>ve svobodné a demokratické společnosti nemůže být žádné školství povinné nebo vynucované životními poměry a sociálními okolnostmi. Je to přímé zasahování do lidských práv a občanských svobod, diskriminace negramotných
až takto samozřejmě ne... žijeme v rozvinuté společnosti, kde analfabetismus by výrazně znevýhodňoval a byl by krokem zpět. proto základní znalost čtení, psaní a počítání je nutno zachovat... a je to (dotované základní vzdělávání všech), troufám si říct, ve prospěch všech, celé společnosti. i těch, kteří číst umí - mohou totiž předpokládat, že si jejich text umí každý přečíst a reagovat podle toho. jde prostě o rozšířenou možnost komunikace, a na tom není nic špatného.
co ovšem špatné je, je dělení vyššího školství, hrazení školství a vnímání vzdělání na straně zaměstnavatelů a společnosti obecně.
- dělení na to, že učeň je horší než gymnazista, a absolvent průmyslovky je horší než lékař, je špatně. každý má dělat to, pro co cítí vlohy a kde se cítí být prospěšný.
- plně hrazeno by mělo být pouze základní vzdělání. na střední by měli 50% nákladů hradit rodiče, a jednak by je to motivovalo k tomu, aby se starali o náklady té školy... zda jsou nutné, oprávněné, zda je kvalita (kantorů) na výši odpovídající výdajům, ale navíc by je to přimělo více se zajímat i o vzdělání svých tam studujících dětí. a v neposlední řadě by začalo být vzdělání chápáno jako něco, co má (nějakou) cenu. to dnes příliš neplatí - středním vzděláním je již pohrdáno... platí za nedostatečné. tím pádem by o polovinu mohly klesnout daně (část daní určených na školství).
- vysokoškolské vzdělání by mělo být plně hrazeno zájemci o vysoké vzdělání, a to buď hotově nebo pomocí organizovaných půjček (od bank či nadací) se státem dotovanými nízkými úroky; splátky by byly rozloženy na delší dobu tak, aby ty drobné částky mohl splácet už i student, a později zaměstnaný vzdělanec by to mohl platit levou zadní. jeho opravdová, upřímná lačnost po vzdělání by se prokázala tím, že by za toto byl ochoten se zadlužit, obecně řečeno investovat do své budoucnosti. neexistuje totiž důvod, proč by měl každý občan platit vysokoškolské vzdělání někomu, kdo vystuduje, možná se ještě krátce zaškolí v nějakém zaměstnání, a pak poděkuje a svobodně odejde do ciziny... čímž daňovým poplatníkům nijak nevrátí jejich investici daní do jeho soukromého ukojení potřeby vzdělat se na vysoké úrovni.

pro škarohlídy, kteří se domnívají, že by se to uhradit nemohlo, zkusím zhruba propočítat náklady na další vzdělání (nad základní školy, bez ohledu na to, zda středo- nebo vysoko-školské):
student denně absolvuje 6 vyučovacích hodin, měsíčně 120 hodin.
naplněná třída by měla mít 30 studentů (méně je neefektivnost zvyšující náklady školy ...Automaticky kráceno

237098

30.1.2011 20:40

RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit

korektor 90.?.?.?

Reakce na 237098

Nic ve zlém, ještě jste nepochopil, že veškeré lidstvo bude vyhubeno, takže dělat si starosti s nějakým vzděláváním, které jej k té záhubě dovedlo, je zbytečné. Ne nutné se zbavit vsugerovaného naivního optimismu. Situace s lidstvem je daleko horší, by si kdo myslel. Nějaké reformy nerefomovatelného nemají šanci.

237126

1.2.2011 16:27

RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit

Etheral 85.?.?.?

Reakce na 237126

...odvážné tvrzení...Jak a kdy a čím bude lidstvo vyhubeno ????

237355

1.2.2011 17:18

RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 237355

Docela reálná je srážka Země s asteroidem. Údajně stačí 150 metrů veliký kosmický kámen a lidstvo by čelilo obří katastrofě, zejména pokud by dopadlo na obydlené území. Ale na vážnou a globální destrukci většiny živých tvorů na Zemi by bylo třeba těleso alespoň o velikosti jednoho kilometru.
Vědci tvrdí, že desetikilometrová planetka před 65 miliony let způsobila globální katastrofu, při které vyhynulo mnoho živočišných druhů. Ale nedokázala zničit veškerý život na planetě. Otázkou tedy je, zda se kolem Země vyskytují takoá tělesa. Odpověď = Spousta! Kdy? To nikdo nedokáže přesně předpovědět. V rozměrech Vesmíru je naše Zemička pouhým zrnkem prachu. [smích] To ale neznamená, že k tomu dojít nemůže, spíš naopak.

237357

1.2.2011 18:06

RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237357

Pravda, čím více toho člověk ví tím více má strachových buněk. To bude asi důvod proč se hodně lidí dalo na chlast. Tohle je takové optimistické a korektní, žádné Nibiru, žádný starý objekt družice IRAS apod. [mrknutí jedním okem]
http://na-severu.blogspot.com/2010/10/video-zobraz...

237367

1.2.2011 21:11

RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit

Etheral 85.?.?.?

Reakce na 237367

...dobrý stránky. Díky. Hodně lidí chlastá a hodně lidí na chlastu bohatne a potom z toho chlastaj taky.

237390

2.2.2011 8:31

RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 237367

To video je super. Zvláště když jsem si to prohlídl na velký plasmě v HD kvalitě. Něco takového jsem pro názornost hledal. Díky. No, chlastat z toho určitě nezačnu ale strach z něčeho takového určitě mám. Ale co nelze ovlivnit, s tím si moc těžkou hlavu nedělám. [smích] [velký smích]
Ono to takhle zmenšený a zahuštěný na obrazovce vypadá ještě hrozivěji, než je realita. Musíme si uvědomit, že je to sice spousta těles, ale rozložených v obrovském prostoru a navíc těch opravdu velikých je poměrně málo. Rozměr planety Země je docela malinký terčík, takže aby se do ní strefilo něčo většího, není tak snadné. Na druhou stranu hrozba to je zcela vážná. Je to téměř nevypočitatelné, neboť ta tělesa se pohybují po nepravidelných dráhách a při průletu kolem sebe se ovlivní jejich dráhy jejich gravitací, takže nějaké výpočty a předpovědi jsou nereálné. Musíme to brát jako fakt, že jednou to přijde a bude po všem [mrknutí jedním okem]

237437

30.1.2011 13:34

dokončení předešlého

tmo 89.?.?.?

...

pro škarohlídy, kteří se domnívají, že by se to uhradit nemohlo, zkusím zhruba propočítat náklady na další vzdělání (nad základní školy, bez ohledu na to, zda středo- nebo vysoko-školské):
student denně absolvuje 6 vyučovacích hodin, měsíčně 120 hodin.
naplněná třída by měla mít 30 studentů (méně je neefektivnost zvyšující náklady školy = rodičů/studentů).
učitelé by byli za 40 tisíc měsíčně jen kvalitní a schopní učit každý dva předměty, 8 hodin denně.
pronájem jedné dobře zařízené třídy včetně úklidu a údržby by byl 10.000 Kč/měsíčně (odpovídá 2000 Kč/m2/rok).
snadným násobením/dělením mi vychází, že by bylo třeba v jednom ročníku o osmi třídách 960 vyučovacích hodin měsíčně, což by mělo zvládnout 12 učitelů (což stojí 12x40tis=480 tisíc Kč + 10 tisíc za prostory). 10 tisíc ponechejme jako rezervu. výsledek 0,5 milionu měsíčně na jeden ročník s osmi třídami.
500 tisíc děleno 8 třídami děleno 30 studenty je 2083 Kč. polovina z toho je u středních škol hrazena "státem" => 1042 Kč, což si myslím, že je schopna každá rodina (s úlevou z daní) pro svého potomka dát... někde je to částka, kterou každý člen rodiny jen tak prokecá mobilem.
vzdělání by bylo s účastí všech těch kteří si něco platí - rodičů či studentů. tím pádem by byl o studium daleko vyšší zájem než dnes, kdy je cosi JAKOŽE zadarmo. a hlavně by se zvýšila kvalita vzdělání, protože by byli učitelé pečlivě vybíráni rodiči ve spolupráci se školou, a špatný učitel by neměl šanci, že by mu někdo dal šanci vydělávat si špatnou prací 40 tisíc za měsíc. a tato částka je natolik motivující, že by do škol šli rádi učit i odborníci z různých oborů... nebylo by to jako dosud, že je to jen pro ženské, a že "kdo umí, ten vydělává v soukromém sektoru, a kdo neumí, ten to učí".
prostě motivace je alfou a omegou všeho. a na lidi dnes prostě platí finanční motivace. ať už pozitivní (učitelé) anebo negativní (osobně vydávané adresné prostředky z peněženky rodičů/studentů). a takto dosaženého vzdělání by si najednou všichni více vážili a bylo by bráno se všeobecnou úctou, jako něco dosaženého z vážné vlastní vůle a s vynaložením nějakých výdajů a osobní zainteresovanosti, zájmu a energie.
tím by pak odpadlo, že by někdo studoval pro studium samotné, nebo pro prodloužení statutu studenta, nebo pro křečkování znalostí jen pro křečkování nebo pro pochybnou prestiž "jsem víc než jiní"... a navíc mám to zadarmo... tak proč ne, že jo...

237099

30.1.2011 22:00

RE: dokončení předešlého

Oldis 81.?.?.?

Reakce na 237099

pokud bereme svet, nebo stat ale spis spolecnost jako kooperativni celek, a ne jako souboj v dzungli, tak neni duvod proc na vzdelani neprispivat celospolecensky, nakonec preci tezime z vysokeho vzdelani odborniku vsichni spolecne. v kalkulaci jse opomel vybanei trid, jeho udrzbu a obnovu, dale pomerne drahe vybaveni napriklad ucnovskych stredisek, a mnoho nasobne drazssi vybaveni vysokych skol a vedeckych stredisek, jako je napriklad pokusny tokamak nebo hvezdarsky dalekohled [mrknutí jedním okem] kde cena porizovaci a cena za provoz a udrzbu, mnohanasobne, presahuje platy profesoru a pronajem prostor [mrknutí jedním okem]

237131

31.1.2011 19:48

RE: dokončení předešlého

tmo 89.?.?.?

Reakce na 237131

>neni duvod proc na vzdelani neprispivat celospolecensky, nakonec preci tezime z vysokeho vzdelani odborniku vsichni spolecne
to je právě nesmysl. já ze vzdělání někoho nemám nic... pokud dotyčný po studiu zvedne kotvy a skončí v USA, Kanadě, Německu nebo Anglii. naopak pravdou je, že VŠECKO MÁ NĚJAKOU CENU, nebo-li KAŽDÁ SRANDA NĚCO STOJÍ. i vzdělání něco stojí - a tu cenu je třeba zaplatit, pokud to tedy někdo chce. sám osobně! za můj nákup deseti rohlíků nebo kila mrkve taky neplatí nikdo jiný, ačkoliv je to z "celospolečenského" hlediska žádoucí, abych se najedl a nadále tvořil součást společnosti (tak jako každý). prostě co chci/potřebuji, to si zaplatím... a nebudu žádat stát (spoluobčany) o příspěvek. nejsme v komunismu. -je to už konečně jasné?
kecy o džungli si nechte od cesty. to, že něco dělám / chci / kupuji, to není žádná džungle, ale soukromé rozhodnutí a soukromý zájem, náklad i profit.
co se týče středoškolských učeben, za tu cenu bych klidně pronajímal i vybavenou třídu... tím spíše dlouhodobě a s rezervou 100% (10 tis./měs).
učňovská střediska lze řešit na bázi oboustranné výhodnosti ve spolupráci s nejbližší fabrikou. praxe je nejlepší učitel.
a vysokoškolské vzdělání lze nabýt i bez tokamaku a hvězdářského dalekohledu. existuje i něco jako stáže na vědeckých pracovištích (AV ČR aj.) nebo v zahraničí. a pokud nějaké vybavení nutně zapotřebí je, existují zde nějaké nadace, mecenáši a stát. zvýšené náklady se pak ale musejí odrazit na ceně... to je každému duševně zdravému člověku zřejmé. NIC není zadarmo. a neexistuje důvod, proč bych já, jako daňový poplatník, měl platit část pokusného tokamaku. navíc jistě zastaralého nebo nepotřebného... protože s penězi "darovanými státem" se hospodaří špatně. jako se všemi státními financemi. tokamak prostě nechci... takže ani platit za něj. já platím za elektrickou energii (a ne málo) a za další věci, které jsou až celkovým, výsledným produktem studia všech potřebných lidí, co postavili třeba ty elektrárny, plus zaplatili palivo a další náklady. když to platím na konci řetězce, proč bych to platil ještě na začátku? ...jen jako nějaký potenciál... že se snad nějaký zabedněnec něco naučí (a druhý třeba ne) a v budoucnu snad pro mě něco vytvoří. -pokud vytvoří a bude o to zájem, zaplatí se to na konci.
můj návrh byl stručný, hrubý, zjednodušený. ale v zásadě správný a nějaké zpochybňování detaily a rýpáním je jen ukázkou něčího iq a přístupu... trouble-maker. pokud by byli jen takoví, nic by se nezměnilo po celá staletí, nic by nebylo efektivní.

237249

31.1.2011 21:32

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237249

Pane tmo nikdy my lidé s vaší argumentací nebyli schopni odpovědět jaké bude školné, pokud VŠ by byly čistě privatní. Uváděl jsem příklad UP Olomouc tedy malé university s 10 000 studenty a 10 000 zaměstnamci, což byl stav v devadesatých letech. Nejsme v obraze kolik to je teď. Upozorňuju, že největší sponzor v rámci ČR je ČEZ, který dává 100 miliónů Kč ma jeden gympl ročně. Jenom tak od oka si troufnu střelit, že roční školné i s příspěvkem 100 melounů by na čistě privatní UK v Praze by bylo řádově ve stovkách tisících za rok na jednoho studenta. Jinak řečeno místo úprku několika tisíc doktorů a odborníků z jiných oborů by nás čekala samolikvidace vysokoškolského vzdělavácího systému v ČR.

S počtem VŠ se Velké listopadopvé revoluci ( VLR )se roztrhl pytel, demograficky došlo k výraznému poklesu narozených dětí. Zcela jistě by bylo vhodné najít správný poměr. Pravnická fakulta jako v Plzni po skándale by v normální zemi neměla žádnou důvěryhodnost a nevidím důvod proč takové jednání podporovat. Měla by být zrušena, nejde tak o zkorumpovanou jednu fakultu, ale o jasný signál všem ostatním. Jenomže VŠ tituly se získavali jako na běžícím pásu na hromadě jiných fakult, že ano? Koneckonců akademik Mrs. Ceausescu měla v Rumunsku profesuru, ale byla i poloanalfabetem.

Sice, kdo dělá rukama je dle těch co jsou in a jdou s dobou nýmand a socka, ale všichni nemůžou sedět na teplém fleku a dělat machry, což být tak nevadilo, jestliže by to bylo podloženo výkonem. Horší je když mimo vzácné výjímky nejsou schopni vyprodukovat pro reálnou ekonomiku nic více než hovno. Hlavně mi neuvádějte nějaké dobře placené osli v bankovním sektoru, kteří na tom slavném západě nejsou schopni investovat do realné ekonomiky. Investiční bankéři, managment odešel spolu s industriální výrobou a ten zbytek co zůstal je v penzi nebo vojensko-průmyslovbém komplexu. V Číně se od nich naučili jak se to dělá, a ve svém vzdělávacím systému si vychovali vlastní odborníky, ale i tak loví třeba dnes v Německu špičku v různých oborech a lákají ji do čínských firem.

Skutečně Kocourkov není ekonomicky srovnatelný s USA, kde může existovat něco jako Caltech na sponzoringu a školném, ale Caltech je malá unikatní universita pro nějaké tři tisícovky géniů. Do jaké míry financuje státní sektor TOP university jako Harward nebo Yale nemám tušení, ale nemyslím, že by tyto elitní školy mohli přežít pouze na školném a sponzoringu, ty neelitní vysoké školy se bez státní podpory neobejdou ani v USA. Nedávno stávkovali studenti v Kalifornii, která je de facto bankrot a škrtá rozpočet, kde může i nemůže.

Ale i kdyby, tak pardoxně USA těží několik desítek let z přílivu mozků ze zahraničí. Jedna ze zakládních podmínek umožňující zanedbat dlouhodobě všeobecnou úroveň vzdělaní bez toho, že by s postupnou generační vým...Automaticky kráceno

237256

31.1.2011 21:33

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237256

Ale i kdyby, tak pardoxně USA těží několik desítek let z přílivu mozků ze zahraničí. Jedna ze zakládních podmínek umožňující zanedbat dlouhodobě všeobecnou úroveň vzdělaní bez toho, že by s postupnou generační výměnou odborníků nedošlo k drsnému propadu v ekonomické a výzkumné sféře. V ČR jsou tísícovky doktorů na odchodu, takže příliv mozků ze zahraničí bych neočekával.

Nemluvím o tom, že vaše snaha o argumentaci úniků mozků je demagogická a zavádějící. Příčinou odchodu českých doktorů, trisktní stav ve školství... je podfinancovaní v platové sféře. Náklady na zdravotní systém vesele stoupali dvacet let, ale platy stagnovali. Na státních zakázkách se dá udělat totiž vejvar, na tabulkových platech nejde nic rozkrást. Teď se naším kocourkovským radním daří poštvat veřejnost proti lékářům. Když slyším, že Nečas neuvažuje o rezignaci Vondry, tak se můžu hořce smát. V Německu by Vondra dávno nebyl ministrem, pro svou mateřskou politickou stranu by byl politickou mrtvolou a musel by vysvětlovat lecos prokuratuře. V bleděmodrém Kalousek nebo Gross...., aby mi někdo nevýčítal, že straním nějaké partaji.

Lidi vidí plat 50 litrů, ale uniká jim 130 hodin přesčasů třeba doktorů, kteří o inkubátorů bojují o život předčasně narozených dětí. Já jsem několik let v průměru 60-65 hodin týdně makal sice to byla fyzická dřina, ale měl jsem toho docela v sobotu odpoledne, tak akorát. Mám pocit, že s rostoucím věkem by bylo stále obtížnější udržet tempo. Akorát, že když jsem blbě uřízl desku nebo špatně vybrousil, tak jsem si to povětšinou po sobě lehce opravil. Mrtvé děcko se jaksi opravit nedá, když bych měl srovnat míru odpovědnosti. S únavou roste počet chyb.
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

237257

1.2.2011 0:41

RE: dokončení předešlého

tmo 89.?.?.?

Reakce na 237256

vzdělanec píše "mi" a ne "my" (hned v úvodu).
připadá mi vadné, že na 10.000 studentů připadá 10.000 zaměstnanců.
dotace 100 milionů na 1 gympl je (jak vidíte v mém výpočtu) ekonomický nesmysl anebo mrhání penězi. pokud jde o učitele, je to jasně vypočteno, a i kdyby se měla ta škola na hypotéku nově vystavět, tak na jednu třídu to více než 1,5 milionu nevychází. splátka je tedy ve výši mnou výše uváděné. -takže raději uvažujte zdravým selským rozumem, než abyste si "troufal od oka střílet".

je možné, že VŠ může být dražší... i když v zásadě by ani nemusela... alespoň na nějakých typech škol/oborů.
školné na jakékoliv VŠ řádově ve stovkách tisíc/rok?? -no, uvažujete-li špičkového učitele, co se bude věnovat každý den a celý den jedinému svému studentovi, pak snad můžete mít pravdu... ale jistě cítíte, že je to totální nesmysl. studenti se příliš neúčastní, studiu věnují pár hodin denně, a nepotřebují profesora každý den (zkouškové, prázdniny...).

nedávno jsem viděl dokumentární film o nějakém indickém doktorovi, který léčil jejich přírodními postupy (a nemyslím si, že léčil hůře, než naši předepisovači "léků" a posílači na vyšetření s lhůtou měsíc a víc... tento člověk opravdu pomáhal bylinami i jinak, a ani nebral bůhvíjaké peníze. někdo mu nic nedal (neměl), jiný mu dal naturálie, někdo peníze... a žil si na místní poměry i tak jako král, protože něco uměl. to ale není podstatné - on byl vychován od jiného doktora, svého předchůdce, dostal po něm jakési tradiční desky/karty, kde se léčba kde-čeho popisovala. a opět si školil svého pomocníka/nástupce. zde to bylo kvalitní učení jednoho studenta jedním doktorem, ale i tak si jsem jistý, že náklady nepřesáhly ani jedno sto tisíc za celé období. a výsledkem byli skutečně vyléčení, ne jako u nás věčně intoxikovaní pacienti s léčivy pouze potlačujícími příznaky bolesti ap.
neříkám, že máme přistoupit k tomuto nahodilému způsobu vzdělávání, předávání vědomostí a zkušeností... i když toto vzdělání podle mě rozhodně nelze nazvat jako primitivní nebo nějak špatné, horší, než se dostane našemu medikovi.
věřím ale, že kdyby si vzal hotový doktor k sobě nějakého mladého zájemce, tak tento se naučí koukáním přes rameno mnohem víc, než biflováním po dobu 6 a více let (z čehož 95% nikdy neupotřebí a zapomene).
prostě počet profesorů na studenta lze optimalizovat. když pan profesor předává svá moudra, je to za jedny peníze pro jednoho, pro třicet či padesát. z čehož vyplývá, že nárůst nákladů na VŠ v porovnání se SŠ může být jedině tehdy, pokud by byli VŠ učitelé náročnější, chtěli by více než 40 tisíc. každopádně veškeré náklady by měl zaplatit ten, kdo služby konzumuje =student, budoucí vzdělanec. na tom trvám. ani za mě nikdo neplatil kursy angličtiny.

237274

1.2.2011 3:32

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237274

Kdepak já jsem člověk z lidu na mé gramatice i slohu se to podepsalo, ale furt mi chybí konkrétní vyjadření. Jak to efektivně zařídí ta nevidtelná ruka? Možná se vám to ekonomovi zdá býti nesmyslné, ale prostě i vesnická universita má budovy, byty, koleje, menzy, údržbaře, vrátné, ulízečky, kuchařky... Ale to by se dalo zrušit pravda. Vyhodíme tyhle zaměstnance a na vrátnicích budov budou sedět profesoři a docenti, podřadnější uklidové práce budou dělat doktoranti a doktoři. Manuálně zruční půjdou na údržbu.

Studenti budou na privátě, baštit v knajpě nebo u strejdy McDonalda, učebny a laboratoře si universita pronajme a administrativní práce ji udělají soukromé firmy. Tudle hejtman Rath si stěžoval, že v nějaké privatní zařízení si tržně účtovali takové poplatky, že nezbylo než koupit nějakou drahou vyšetřivací mašinu do nemocnice v Kolíně ještě jednou, a to VZP ústy skoro věčného náměstka Šnajdra považuje za trestuhodné plýtvání a smlouvu má na vyšetření s privatním zařízením. Ale zcela jsitě pro university nevidtelná ruka zajistí lepčejší ceny.

Ale dobře tady jsou čísílka z nejslavnější české university, tam by měla sehnat sponzory nejlépe. Počet studentů 42 000, počet zaměstanců tam neuvádí. Kdyby se vám to nelíbilo dejte čočku rektorovi. Momentálně úřad zastává Prof. RNDr. Václav Hampl, to by mohl být člověk, kde by jste mohl být spokojen s tou správnou úrovni vzdělance. Navíc to je přírodovědec, tak by měl mít nějaký ten semestr z matematiky. S tím se vám budou počítat škrty v neefektivitě jistě dobře.

Mno, UK má rozpočet 7.26 miliardy Kč. Od státu potřebuje 5 miliard tedy 69%. Pracoviště AV budou v Praze hojněji zastoupené než na vesnici, takže príma studenti to zvládnou za režijku MHD, nebudou muset jako přespolní dojíždět. Pravda až se zruší koleje, tak majitelé neregulovaných nájmů budou mít jistě ohromnou radost a v Praze bude ještě více draze, takže finanční handicapy se nám srovnájí. Časové handicapy nám, ale deregulované nájmy nezamáznou. V každém případě buď firmička jako ČEZ obrátí pozornost na UK a vysolí místo 100 melounů 5 miliard nebo máme problém Joustone. Doufejme, že zbyde aspoň na Brno a Ostravu přitom sponzoringu, těch stotísícových universitních měst je v ČR jako máku, takže ty tržně zderegulujeme definitivně.
http://www.ukacko.cz/uk-ma-trikrat-nizsi-rozpocet-...

Tady máte školné a jiné náklady pro studium na Northwestern University Chicago, má jít o čistě privátní universitu. Asi jste o ní nikdy neslyšel. Pravda Yale nebo Harward to není, ale s UK jsou snad srovnatelní. Lítá vám to kolem 70 litrů v dolarech na hlavu. Kromě škoného okolo 40 000 babek tam lítá 25-30 000 babek za jiné věcičky, které musíte zaplatit. Nikoho nezajímá, že máte své zdravotní pojištění a jiné blbosti. Chceš studovat zaplať. Individuáln...Automaticky kráceno

237282

1.2.2011 3:34

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237282

Tady máte školné a jiné náklady pro studium na Northwestern University Chicago, má jít o čistě privátní universitu. Asi jste o ní nikdy neslyšel. Pravda Yale nebo Harward to není, ale s UK jsou snad srovnatelní. Lítá vám to kolem 70 litrů v dolarech na hlavu. Kromě škoného okolo 40 000 babek tam lítá 25-30 000 babek za jiné věcičky, které musíte zaplatit. Nikoho nezajímá, že máte své zdravotní pojištění a jiné blbosti. Chceš studovat zaplať. Individuálních dárců bylo 50%, dobrá zpráva pro ČEZ, pokud Pražané každý rok sesbírají 2.5 miliardy. Pravda, když se podíváte. Se zbytkem republiky bych moc nepočítal ten dělat lokální sbírky.

Oblast Chicaga má tolik obyvatel jako ČR, takový malý detail. Ekonomický výkon netuším, ale toho bych se zas tak nebál. Illinois patří mezi ty výkonné ekonomiky v rámci Unie. Jsou tam nějaká čísílká o státní podpoře veřejných universit, které nejsou čistě privatní Illinois. Školné v Ilinois skočí na 11 000 babek, plus další náklady, kupodivu koleje netrušili ty půjdou nahoru o 2.8%. The University of Illinois má 11 000 zaměstancůCelkový rozpočet Illinois i po škrtech je 5.7 miliardy babek. Tolik aktuálně Amerika náš vzor na věčné časy. Přípočítejte si k tomu dolar jako světovou měnu.

Zajímavá čísla, i když nejsou úplně aktualní. University of Chicago: 85 Nobelových cen, trochu lepší než UK Praha, 17 000 zaměstanců a 19 000 studentů, rozpočet 5 miliard babek.... Měl by jste zjebat vedení, že mají skoro stejně špatný poměr studentů a zaměstanců jako v Olomouci. [velký smích] [velký smích] Harvard si jako lepčí člověk najdete sám a nebudete mě z lidu, který má problémy s mateřským jazykem a ne tak s angličtinou honit jako vzedmutou kozu. Přeju hezkej den a hodně štěstí při těch školskejch reformách. Já myslím, že prodej především historických budov UK by mohl hodit slušnej balík. Kalousek s Vondoru se o to určitě dobře postarají. Chudák Karel IV., ten se musí v hrobě točit jako větrník.
http://chicagofinancialaid.northwestern.edu/tuitio...
http://giving.northwestern.edu/resources/foralumni
http://news.medill.northwestern.edu/chicago/news.a...
http://en.wikipedia.org/wiki/University_of_Chicago

237283

3.2.2011 12:49

RE: dokončení předešlého

tmo 89.?.?.?

Reakce na 237283

ale rené... [velký smích] bavíme se o školách a učení, nebo o pečovatelském domě s maximem nesmyslných zaměstnanců?
>prostě i vesnická universita má budovy, byty, koleje, menzy, údržbaře, vrátné, ulízečky, kuchařky...
budova s učebnami je v započtené ceně (zhruba), a byty ať si každý hradí tak, jak si i já (a doufám že každý) platí své bydlení. menza může být nezisková, popřípadě i ztrátová, když to někdo zadotuje. ale věřte mi nebo ne, potraviny fakt nikde nepadají z nebe zadarmo, takže vše má nějakou cenu a kdo to chce, musí ji zaplatit (vás snad někdo krmí zadarmo?). údržbář na učebnu být v podstatě nemusí, když ji nezdevastuje nějaké zvěř... a jednou za pololetí může přijít na zakázku a oprášit armatury na wc... což se samozřejmě do ceny pronájmu v pohodě vleze (nebo do rezervy). uklízečka by měla být v ceně... je to na jednu učebnu korunová záležitost. a kuchařka? ta je snad zaplacena v ceně hotového jídla...?
>Vyhodíme tyhle zaměstnance a na vrátnicích budov budou sedět profesoři a docenti
člověče, vy jste snad z jiné planety nebo pocházíte z komunistické země plné vrátných. -copak má na výukový proces sebemenší vliv vrátný? ...který je navíc úplně zbytečný. nevím o tom, že by na všech školách byla nějaká vrátnice a vrátní. u nás na škole nebyla, a nedávno jsem byl za synovcem a vrátný nikde... tak nevím, jak mohli zapomenout na tak nutnou osobu (podle vás).
>Lítá vám to kolem 70 litrů v dolarech na hlavu. Kromě škoného okolo 40 000 babek tam lítá 25-30 000 babek za jiné věcičky, které musíte zaplatit
to je možné v usa, ale to podle mě není opodstatněná suma (to jsem slušně vyjádřil to, co si myslím - že jste zřejmě zešílel). za 70 tisíc USD (1,2 milionu Kč ročně za studenta) bych snad šel a založil nějakou univerzitu, nově postavenou a se špičkovými kantory.
prostě je to nafouknuté, zbytečně plýtvavé a těžce neefektivní. -to se pak můžeme divit, jaké platíme daně. nevím, proč by se celý stát, miliony lidí, měl skládat na pár rozežraných lidiček, co se rozhodli konzumovat výhody "zadarmo" po dobu cca 5 let za zhruba 6 milionů korun (podle vás).
závěrem bych zmínil takový detail: mě nezajímá, kde je co blbě, co nejdražší a nejkomfortnější, s maximem dotací. mě zajímá, kolik jsou skutečně nutné náklady na proces učení. a to jsou: 1) pronájem prostor (vč. energií a služeb) + 2) plat učitelů, kteří předávají ty vědomosti studentům. NIC VÍC do procesu studia nepatří. pro studenta by mělo jít o to, aby se co nejvíce naučil, a pro profesora, aby si slušně vydělal. jídlo a bydlení si má platit každý studující i každý pracující. i v mém případě to tak bylo (mj. to tedy platili rodiče... privát a jídlo). nevidím na tom nic nenormálního.
p.s.: absolutně nevylučuji, že nějaký mecenáš bude chtít něco zadotovat ZE SVÝCH VYDĚLANÝCH PENĚZ. ale NIC NENÍ ZADARMO.

237557

4.2.2011 4:12

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237557

Mně si nestěžujte. Northwestern University je privatní, školné je tedy tržní pouze čtyřnásobek oproti státní universitě. Dolar je světová měna, University of Chicago má 85 nobelovek, 5 miliard tedy 100 miliard Kč rozpočet, což asi přebije ropočet na celé české vysoké školství a počet vratných a studentů dvojnásobný oproti UP Olomouc a poloviční oproti UK Praha. Vám to přišlo příliš komunistické nebo rovnou z jiné planety, ale to je nejlepší universita v Chicagu a nestátní. S tím taky nic nemám. Ani nemůžu za to, že ekonomický výkon Illinois je poněkud někde jinde než v případě ČR. Dokonce nenesu odpovědnost, za to že čeští politici, tak odhadem půlku a více rozpočtu rozkradou. Kdysi jsem si naivně myslel, že to bude tak maximálně čtvrtina, podle současného dění jsem naše schopné a všehoschopné politky dost podcenil.

Taky nemůžu za to, že vy jste na VŠ podle všeho viděl pouze učebnu s křídou a tabulí a tipuju, tak projektorem na fakultě s humanitarním zaměřením. Ale i tam byla potřeba aula či jiné prostory pro konání konferencí a jiných větších akcí. Předpokládám knihovna, kabinety pedagogů o konzultačních hodinách, diplomových, disertačních a jiných pracích. I když vzhled na rychlokurz v Plzni.... Ale já jsem viděl i laboratoře nebo pitevnu. Kamarádi medici mě tam vzali.

Co si pamatuju, tak i učitelské obory měli v prvním semestru 4 hodiny cviko u obecné chemie, v druhém 6 hodin z anorganické chemie, ve třetím 6 hodin z organické chemie, ve čtvrtém cviko 6 hodin z fyzikální chemie, v pátém tuším jaderna a analytická chemie... Na každé laboratorní cviko jiná jinak vybavená laboratoř pro studenty, a to byly prosím pěkně cvičné laboratoře. Kromě jaderné chemie jste tam žádné extra vybavení nepotkal. To vybavení pedagogů to bylo jinačí kafe. Jenomže k tomu se začátečník nedostal, za prvé by nevěděl, která bije a za druhé opravy jsou drahé a i pouhé seštolování zabere hodně času. Cvika byla poviná, cvičné laboratoře byla vytížené na maximum.

Pokud chcete cvičit v pracovištích AV nebo pronájimat někde laboratoře, tak skutečně nevíte, která bije. Přestěhování laboratoří učitelů při katedře anorganické chemie UP Olomouc bylo v devadesatých letech vyčísleno na 10 miliónů Kč. To byl důvod proč ta labina smrděla v centru rektorátu. Je libo přestěhovat laboratoř do nově pronajaté učebny za 10 táců? Započítate to do měsíční ceny pronájmu? Ale pokud to budou domlouvat fiškusové jako Vondra, tak 10 taců by bylo tak za tu tabuli s křídou. Některé zařízení musí rozebrat technici ze zahraničí, a to i přesto, že český učitel si často uměl sám vyčistit a zpátky seštelovat lecos třeba elektronový mikroskop.
http://www.blisty.cz/art/57081.html

237589

12.2.2011 10:02

RE: dokončení předešlého

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 237589

kdo nechce pochopit, ten "nepochopí", resp. bude se tvářit, že nechápe, a bude donekonečna vymýšlet "překážky" a cizí rozmařilou praxi či nesmyslně argumentovat různými "fiškusy". o nějaké stěhování laboratoře přece vůbec nešlo. učení je proces, kdy placený učitel předává vědomosti studentům, a studenti ty informace nasávají, učí se. a toto se odehrává v učebně.

237939

1.2.2011 4:55

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237099

Vy si vysokoškolského učitele mimo jiné pletete s kantorem na pomezí střední a základní školy. Taková Nobelovka a kvalitní vysokoškolský pedagog asi vznikne učením 30 to studentů, po 20 hodinách týdně. Nemluvím o to, že kvalitní hodina semináře vzžaduje několik hodin přípravy. Kde budpou dělat třeba konzultace diplomových, disertačních a jiných studentských nebo vědeckých prací? V hospodě? Viděl jste někdy třeba chemickou laboratoř, do které se nasáčkuje 30 študáků A máte představu, že vyučující ji bude sdílet se studenty a ještě to všechno bude v pronájmu? [velký smích] [velký smích]

S pracovišti AV bych příliš nepočítal, co pamatuju tak nával byl v běžné labině a nahrazovat cvika nebyla sranda, poněvadž při počtu nad deset se tam lidi motali navzájem a byly porušeny bezpečtnostní předpisy a vyučující to neměli rádi, poněvadž za průser v labině měli odpovědnot a museli vyplňovat hromady papíru, když už se muselo jet k doktorvi nebo přijela záchranka. Silně pochybuju, že laboratoře AV mají extra volnou kapacitu na cvičení pro studenty od prvního ročníku. Ono tam budou mnohem lépe vybyvané laboratoře, aby se tam motal nějaký začátečník a bylo by to eufemicky řečeno nehospodárné. O pronájmu a pojištění nějaké privatní laboratoře pro študáky, kteří se budou učit praktickou část raději neuvažovat.

Samozřejmě laboratoř na jadernou chemii nebo třeba optiku pro fyziky měla specifické vybavení, stejně tak labina na cvika s fyzikalní chemie nebo biochemie..., ale cvika museli absolvovat i učitelské obory PřF bez pardonů, poněvadž i do chemické leboratoře vypustit neznalého vola by mohlo být poněkud nebezpečné, není to jaderný reaktor, ale... Pak tomu IT techniku poskládanou do sítí. Nepochybuju, že universita jako velký odběratel má slevu na velkokapacitní datové linky a jiné věcičky. Kolik by stál individuálně pronájem třeba sálového počítače, někde se totiž potřebuje pro práci extrémně vysoký vypočetní výkon.

Pane tmo universita není pravnická fakulta, kde vám stačí tabule s křídou a učebnou a bádat mohou učitelé nejlépe doma. Chtěl bych vidět kvalitní pedagogy, kteří budou ochotni za vámi navrhovaných podmínek učit. Budeme mít akorátt tisíce vysokoškolských pedagogů na odchodu do zahraničí, největší zájem bude samozřejmě o špičku v oborech.

237289

30.1.2011 16:51

Vzdělání k ničemu

Korektor 90.?.?.?

Diskuse je názornou ukázkou potvrzující obsah článku. K čemu je vám vzdělání, když jste nepochopili zadání a odpověď, které byly uvedeny již v prvním odstavci. Starší generace nemůže lépe vzdělávat mladší, neboť žádné nové „kousky“ nezná. Může vychovat vždy pouze horší generaci, než je ona sama. Situace je tedy neřešitelná, neboť starého „psa novým kouskům nenaučíš“. Lidstvo oddané chápání (zkoumání a vlastnění) hmoty se dostalo do pasti. Nejmladší generace je nejstarší (v nově narozených se projevuje starší genotyp než v umírajících).

Jestliže nezměníme příčinu (starší generaci), nemůžeme zlepšit následek (mladší generaci). To, co nazýváme obvykle životem, je pouze mechanickým procesem (směřujícím vždy na nižší hladinu kvality a energie). Živí lidé jsou nepoučitelní, jinak bychom již dávno žili v pozemském ráji. Brání tomu pouze jediná překážka, a tou je člověk.

Vzdělávat potomky je tedy hloupé, pouze tím umocňujeme svůj základní omyl – poplatnost zákonu úpadku (entropie). Chceme přece aby, naše děti žily lépe v pekle, které spoluvytváříme? Musíme vzdělávat předky. Proto se dělají zádušní obřady. Proto se např. Číňané modlí k předkům, uctívají je, prosí o pomoc, a tak názorně předkládají viny, které jejich rodiče, prarodiče, prapra….rodiče způsobili.

Chceme-li zlepšit lidstvo, musíme tedy napřed zlepšit jejich praotce Abrahama neboli stvořitele Brahmu, boha, který se stal ďáblem. Musíme mu mazat med kolem pusy (jak mu činíme například v davu a v nadřízených). Musíme mu všechno odpouštět, neboť by se velmi mstil. Nesmíme se mu stavět na odpor. Stále mu musíme namlouvat, jak je úžasný, krásný, skvělý a chytrý. Musíme mu děkovat za vše, pochlebovat, klanět se mu a doufat, že se jednoho dne zlepší a tím i my.

Staří Egypťané a Tibeťané dobře pochopili situaci a nemožnost vzdělávání tzv. živých lidí, a proto vzdělávali mrtvé. Teprve když obyčejný smrtelník zemře a začne skučet hrůzou a utrpením v mezi stavu, když jej pronásledují příšery, strašidla, bestie a jiné následky, které vytvořil svým psychickým úsilím a životem, tak začne svolávat všechny svaté. Tehdy je možné se pokusit mu pomoci a vzdělávat jej.

Chcete-li tedy něco zlepšit ve společnosti, musíte ctít starší a mrtvé, ať jsou hloupí nebo zlí, a nikoliv mladé a živé, ať jsou (jako, že nejsou) chytří a dobří...

237106

30.1.2011 20:16

RE: Vzdělání k ničemu

tmo 89.?.?.?

Reakce na 237106

>Starší generace nemůže lépe vzdělávat mladší, neboť žádné nové „kousky“ nezná
to je samozřejmě hloupost... lidstvo se, i přes přirozenou degeneraci a entropii, vyvíjí, a učí se novým "kouskům" (vynálezy, technologie, efektivnější postupy) a tyto je schopno lidstvo užívat a rozšiřovat bázi svých vědomostí. učitel tedy může toto reflektovat i nové věci předávat dětem (které je dosud vůbec neznaly) a inspirovat je, aby přemýšlely způsobem, který možná přinese opět další novinky.
je jisté, že každé dítě je zpočátku "prázdné", bez vědomostí, a zdálo by se, že během procesu "plnění" se do něj musí vlézt stále více... ale to by samozřejmě nešlo - učí se prostě jen jinou část ze všech dosavadních znalostí lidstva.
zlepšovat mrtvoly je už nemožné.

237123

30.1.2011 22:17

RE: Vzdělání k ničemu

Meškan 88.?.?.?

Reakce na 237123

Obávám se, že tato reakce byla nahrávkou na autorovu smeč, neboť jste vůbec nepochopil(a)..

237132

30.1.2011 18:54

Pokrytectví

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

"Chceme-li zlepšit lidstvo, musíme tedy napřed zlepšit jejich praotce Abrahama neboli stvořitele Brahmu, boha, který se stal ďáblem. Musíme mu mazat med kolem pusy (jak mu činíme například v davu a v nadřízených). Musíme mu všechno odpouštět, neboť by se velmi mstil. Nesmíme se mu stavět na odpor. Stále mu musíme namlouvat, jak je úžasný, krásný, skvělý a chytrý. Musíme mu děkovat za vše, pochlebovat, klanět se mu a doufat, že se jednoho dne zlepší a tím i my."

Myslíte si, náboženským pokrytectvím (viz. citát) něco zlepšíte? Když pochlebujete, není poznat, že pochlebujete?

237117

30.1.2011 20:46

RE: Pokrytectví

wl 90.?.?.?

Reakce na 237117

Nepochopil jste správně smysl(obsah)výroků. Ale přihořívá...

237127

31.1.2011 7:12

RE: Pokrytectví

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 237117

Musíme si své představy boha zkorigovat tak, aby to, čemu se "budeme klanět" stálo v rovnováze s vesmírem a jeho podstatou.
Musíme objevit (stvořit) pravého boha. Potom už bude snadné pochopit kdy, jak a k čemu vést (školit).

237164

30.1.2011 21:35

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

Markýza 80.?.?.?

Autor jen dokazuje, že prostředky vydané na jeho edjukaci skončily nenávratně v "černé díře" ztrát! Doporučuji mu přesídlení na Novou Guineu, tam by uplatnil svůj přirozený "intelekt" [chechtot]

237130

31.1.2011 6:32

RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237130

No víte já jsem pomalejší člověk, taky bych se asi měl přestěhovat mezi Papuánce. Nemohla by jste mi trochu podrobněji rozvést na čem konkrétně si autor zasluhuje trvalo dovolenou v tropech? S příslišným doprovodným komentářem samozřejmě. Jak už jsem říkal jsem člověk z lidu a sám bez pomoci bych k tomu měl problém se tak nějak dobrat až k samotné podstatě věci. Doufám, že jako člen vysoké aristokracie máte pro nás plebs pochopení. [velký smích] [velký smích]

237161

31.1.2011 7:36

RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 237161

René, Vy si fakt myslíte, že každý přesně rozpozná, která pasáž je humor, která je (efektní) výplň, a nakonec v čem je pointa. Takových možno spočítat na prstech jedné ruky.

237169

31.1.2011 18:02

RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 237169

Pane vy jste strašnej pesimista. Nejste taky poznamenanej tím vzděláním jako my všichni bez těch spočítanejch na prstě jedné ruky? [smích] [mrknutí jedním okem]

237240

31.1.2011 22:13

RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 237240

Já se ale cítím být velkým optimistou. A vzděláním už dávno nejsem poznamenaný. Vzdělání je jako oheň a platí, že je to dobrý sluha ale zlý pán. Proto od doby, co jsem se nechal vyhnat z ráje se od vzdělání úspěšně osvobozuji, abych se mohl opět vrátit do ráje. [mrknutí jedním okem]

237261

31.1.2011 9:19

RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?

wl 90.?.?.?

Reakce na 237130

Paní Mrakýzo, díky za názorný příklad smutných konců skolního vzdělávání, které naivnímu člověku nijak nepomůže, ale které vede do černé díry duševní zatemělosti. Nepochopila jste , že ta černá díra je ve vás (stejně jako Nová Guinea), a že reaguje jako potrefená (vzdělaná) husa. Na Nové Guineji dávno žiji a pomocí článku se mnou se tam podívali všichni zvědaví čtenáři Zvědavce. Relativně zdarmo a bez ničení životního prostředí pitomou turistikou. Když je ta západní vzdělaná kultura (vy) tak úžasná, skvělá a uspokojivá, proč se tedy hrabala kolonizovat Novou Guineu, aby tam pak mohla na zuboženou a zpustošenou jezdit s cestovní kanceláří na dovolenou?

237186

31.1.2011 6:44

Hmm tolko protikladov v jednom clanku

nabhoth denabhoth (zavináč) yahoo (tečka) com 130.?.?.?

Je zaujimave ze tento clanok je tolko obdivovany a ma tolko pozitivnych ohlasov

Vo mne vyvolal silny odpor a to hlavne kvoli tomu ze z mojej skusenosti zivota v azii nevidim ziadny problem v uceni sa pomocou hlasok a pismen.

Nazor ze hlasky a pismena su neprirodzene je asi tak isto argumentacne obhajitelny ako to ze ze ten kto vie po cinksy je rozumenjsi alebo kreativnejsi.

Je mi z toho smutno ze clanok zacne s argumentom vedeckych znalosti a hned potom sa ponori do mora nezmyslov a akejsi pseudo-vedy a polo-socialnych nezmyslov.

Osobne ale suhlasim s tym ze skolstvo ma problem - ale nedokazem ho kritizovat tak silne ako autor lebo predpokladam ze ten kto ma takuto silnu kritiku ma aj riesenie. A riesenie typu zrusme skolstvo je riesenim typu majme revoluciu a potom sa uvidi. Je nas moce vela nato ab ysme zili v akychsi komunach kde si kazdy bude liscim chvostom tiet hlinikovu tyc a vyrabat energiu na podomacky vyrobene ziarovky,

Ano je tu problem, ale ten problem nie je vzdy zdrave zvalovat na niekoh odruheho - to je problem krestanstva - problem je v kazdom znas. A ked sa autorovi nepaci co sa uci v skole nech da si sovje deti domace skolenia a moze porovnat o kolko jeho deti budu kreativnejsie alebo sa lepsie budu prebijat tymto svetom.

237162

31.1.2011 9:34

RE: Hmm tolko protikladov v jednom clanku

wl 90.?.?.?

Reakce na 237162

Pane Nabhoth, prosím Vás přečtěte si článek ještě několikrát a pomalu. Nenechejte se nachytat na své podprahově uložené vzdělání (program). Vy jste si podle něj vyvodil ze článku závěry, které podsouváte autorovi, a s se kterými se sám dohadujete. A výsledkem je bezpředmětná nenávist ke zvířatům (lischkám).

Infekci je nutné zakládat dlouho předem. Nejlépe v roce 0, když chceme, aby se projevila v roce 2011. Nakažení se pak aktuálně léčí tak, že svoji základní chorobu ještě více rozvíjejí a prohlubují..

237189

31.1.2011 17:12

RE: Hmm tolko protikladov v jednom clanku

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 237162

Nazor ze hlasky a pismena su neprirodzene je asi tak isto argumentacne obhajitelny ako to ze ze ten kto vie po cinksy je rozumenjsi alebo kreativnejsi

to zrovna ne, ale blejskla mi kdysi davno mozkem studie ktera se zabyvala rozdilnou strukturou mysleni mezi lidmi pouzivajicimi znakovy system zapisu a lidmi pouzivajicimi hlaskovy system.

psalo se tam o tom ze my, lide s hlaskovym systemem cteme
obrazek ->zvuk + obrazek->zvuk ... obrazek->zvuk = pojem
kdezto oni
obrazek=pojem
nebo
obrazek+..+obrazek=pojem (to v pripade slozenin)

coz ma za nasledek snizenou schopnost abstraktniho mysleni ve srovnani s cinanem, japoncem a naopak zvysenou tendenci k bazirovani na forme na ukor obsahu.

coz, a to uz jsou me vyvody, prispelo k rozvoji v podstate fundamentalistickych nabozenstvi jako je judaizmus krestanstvi a islam (nabozenstvi knihy) u nas a u nich naopak k rozvoji nabozenstvi bez kanonu jako je budhizmus a sintoizmus.

Zajimave take je, jak se vlastne hlaskove pismo dostalo do sveta. Prvnim hlaskovym pismem bylo fenicke pismo ktere ovlivnilo cyrilici latinku a hebrejskou abecedu.

237233

31.1.2011 7:14

Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva

wl 90.?.?.?

Vážení debatéři a diskutéři jen se nebojte a pěkně přemýšlejte a besedujte o tématu článku. Vytlučte si i pár zubů. Díky vědě a školnímu vzdělávání ve vědě byly vyvražděny miliony lidí. Věda umožnila průmyslově mučit, množit, chovat, pěstovat, masakrovat a zpracovávat do úhledných balíčků a konzerv miliardy živých bytostí, které leží v regálech supermarketů. Po prošlé lhůtě se pak vyhodí. Kolem těch regálů se namáhavě vlečou apatičtí konzumenti s nákupními vozíky, slizovité a rozbředlé zrůdy, které v těch rakvích a urnách s cenovkami a čárkovými kódy nepoznávají samy sebe.

Jsou dva názory na lidstvo - že je čím dále tím chytřejší, nebo blbější. Ten první s hrdostí nabývá člověk díky vzdělání a propagandě, k tomu druhém dochází při vystřízlivění. Čím více potřebujeme berlí, vymožeností vědy a techniky, tím více jsme nemohoucí duševně i tělesně, přesto v předsmrtné agónii napojeni na tisíce přístrojů blouzníme, že je vše v pořádku, a že je potřeba v tomto vývoji pokračovat.

Jako skuteční vědci však nemůžeme jednoznačně říci, že by šílený lov a využívání zevních informací byly špatné. Nebýt toho, lidstvo by zde na Zemi žilo věčně jako v ráji, nevyvíjelo by se, kdežto takto je pomocí zevního poznání zabezpečena jeho autolikvidace. Zabránit tomu nelze, neboť lidé by se museli snažit být duševně jednoduchými a tělesně živými. Jenomže oni považují jednoduchou mysl a tělesnou duchapřítomnost za znak hlouposti a postižení, neboť nepřináší bohatství a mrtvolnost, které tak obdivují a uctívají. Podívejte se, jak jsou ti vzdělaní lidé fanaticky přesvědčení o správnosti vědeckého a školního vzdělávání (ďábelství). Čím více jim jej budete vymlouvat, tím více je budete utvrzovat v jejich samolibosti a pýše. Je to pochopitelné, neboť bez ďábelství, bez duševního vlastnictví informací, které různě nasbírali, jsou pouhými duševními mrzáky a žebráky.

Co bychom od nich chtěli, vždyť ti namyšlení ubožáci a zoufalci bytostně zradili i ústavu své kultury, kterou druhým s úchylnou agresivitou sobě vlastní vnucují mečem a křížem: Pojav tedy Hospodin Bůh člověka, postavil jej v ráji v zemi Eden, aby jej dělal a ostříhal ho. I zapověděl Hospodin Bůh člověku, řka: Z každého stromu rajského svobodně jísti budeš; ale z stromu vědění dobrého a zlého nikoli nejez; nebo v který bys koli den z něho jedl, smrtí umřeš. (Nebo když byl učinil Hospodin Bůh z země všelikou zvěř polní, i všecko ptactvo nebeské, přivedl je k Adamovi, aby pohleděl na ně, jaké by jméno kterému dáti měl; a jak by koli nazval Adam kterou duši živou, tak aby jmenována byla. I dal Adam jména všechněm hovadům, i ptactvu nebeskému, a všeliké zvěři polní; Adamovi pak není nalezena pomoc, kteráž by při něm byla.)

237166

31.1.2011 8:31

RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 237166

Pane WL, přidejte ještě i kousek optimismu, prosím.

237180

31.1.2011 16:31

RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva

wl 90.?.?.?

Reakce na 237180

Dobrá, přidávám kousek optimismu, když z toho (jako poznání) nevyplynul. Je to všechno lež - pravda i lež.

Ha, není to radostné poznání? Vždyť se pořád jenom trápíme, tím, že lež není pravdou, pravda že je lež, že lháři jsou prolhaní, zloději kradou, podvodníci podvádějí, poctivci nejsou poctiví, chytří jsou hloupí, hloupí jsou chytří nebo moudří, molekuly nestojí pořád na místě, že zatímco se nám třese zrak, třese se nám obraz atd.

Chceme nějakou velikou nehybnou kamennou pravdu. Kus veliké skály, o kterou bychom se mohli opřít, když se jdeme modlit, vyblít nebo močit. Znamená to, že jsme sami ve skrze lží, když hledáme takovou pravdu.. Tak proč bychom se měli trápit sebou nebo druhými?

237230

31.1.2011 17:53

RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva

Antiseptik 70.?.?.?

Reakce na 237230

Jsou podvodníci, možná i vodníci ale zda-li jsou též nadvodníci? Pokud horník pracuje v dole kde pracuje dolník?

237238

31.1.2011 19:30

RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva

wl 90.?.?.?

Reakce na 237238

Jako dole, tak nahoře. Problém je, že většina lidí stojí na zemi (odtlačuje se), zatímco ve skutečnosti z ní správně máme viset. Podíváme-li se na ten opčanský svět vzhůru nohama, vidíme jej správně (nebo alepoň o jednu úroveň správněji).

237247

31.1.2011 12:55

RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 237166

Zel, je velmi malo lidi, jako jste Vy. Pro me je velmi osvezujici nadechnout se, precist si neco od originalniho a nepostizeneho cloveka. Je moznost Vas nekdy potkat a popovidat si?

237215

31.1.2011 19:24

RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva

WL 90.?.?.?

Reakce na 237215

Jestli ten dotaz k setkání a popovídání byl na na mne, a nejste myslivec, tak jo, je to možné. Měl bych být v lese, ale odtud mne vyhnali. Nyní se skrývám ve městě nebo na internetu: schwarzpeter@seznam.cz

237246

31.1.2011 19:19

RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva

Etheral 85.?.?.?

Reakce na 237166

...aby se neblouznilo a člověk nevnímal druhé jako zrůdy, je vhodné přestat být pod vlivem drog. Tím bych začal já, ale chápu že už je po delší době rozpoznat co je realita a co ne. [smích]

237243

31.1.2011 19:39

RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 237243

Ano, toto je pane/paní Etheral konečně správný názor. Je nutné přestat brát drogy. Tou nejhorší je zevní věda a vzdělání. Jedna informace nestačí, stále se jich musí brát trvale udržitlené rostoucí množství. Kdo se této drogy zbaví, vidí lidi jako nebohé bytosti, ze kterých věda a vzdělání udělaly zrůdy, které si myslí, že rozpoznávají realitu - co je a co není (podle té drogové závislosti). U zkoumání reality se rozpoznávají tři nereálné komponenty: realita a ten, kdo ji vnímá, a vnímání.

237248

31.1.2011 9:55

Mým národům: Nová univerzita

wenzel lischka 90.?.?.?

Přátelé zvědavci (lidi i lidojedi), jsou vás tisíce, kteří se rozčilujete, bavíte a vzděláváte pomocí četby mých článků. Mnozí z vás jsou jistě pěkně zazobaní a znudění. Neříkejte mi, že jste všichni tací pitomci, a že vás všechny stále baví ta úžasná nuda a šílená otrava, čekání na tupý ne/konec, které se odehrává v choré mozkové soustavě západního poznání, vzdělání, politiky, zábavy a marasmu - ta příšerná fádnost hlavní a pohlavní turistiky (zvědavosti)? Proč bychom nemohli založit nějakou vlastní univerzitu, kde bychom učili lidi a opice myslet a nemyslet? Musela by to být úžasná legrace. (Kontakt pro vážné zájemce v redakci Zvědavce)

237193

3.2.2011 12:28

Státní likvidace vzdělaných středních vrstev už v zárodku

Tanguero 77.?.?.?

Státní likvidace vzdělaných středních vrstev už v zárodku
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011013005

237555

9.2.2011 16:07

Jelita a Elita

C. J. Hornster 77.?.?.?

Reakce na 237555

Jelita a Elita
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011020605

237839

14.2.2011 15:36

S diplomem rovnou na úřad práce

Pavla K 77.?.?.?

S diplomem rovnou na úřad práce. 'Elity' z VŠ o volná místa nezavadí
http://www.lidovky.cz/s-diplomem-rovnou-na-urad-pr...

238071

3.6.2011 9:33

Příliš mnoho bezobsažných slov

Jan Pavel 82.?.?.?

Je škoda, že na vážné téma je pronášeno tolik slov, které hlavní problém úplně zastírají.
Škola jako nezbytnost odpovídá úrovni naší společnosti. Asi se těžko vyrovná s názorem, že jsme dosáhli dokonalosti v podobě imaginární "demokracie", která vlastně existuje jen v hlavách těch "za vodou", kteří ji využívají k potlačení těch, kteří by se snad s nimi chtěli rovnat.
Že ve společnosti chybí morálka jako základní zákon vztahů mezi lidmi ověřená staletími či tisícciletími vývoje je jen zdání. I ten nejhloupější školák ví, co je správné a co špatné. Že je praxe jiná je vinou konkrétních lidí a ti by měli od společnosti dostat zaslouženou odměnu. Že nejsou ve vězení a že se jim chtějí někteří podobat, je otázkou úrovně vývoje společnosti a když se proti nim většina nepostaví, tak prostě ta většina musí špatnost těchto lidí strpět.

245380

4.7.2013 17:47

Skvely pan Lishka

Jeyvmila jeyvr (zavináč) yahoo (tečka) ca 184.?.?.?

Marne hledam dalsi Vase clanky ! Pisete se skvelou nadsazkou, takze nejenom poucite, ale pobavite !
Jenom doufam, ze Vam nutnuli tipec ... marne Vas jiz delsi dobu hledam
vse nejlepsi preje Jey

292710

Příspěvků: 150

29.01. 05:18 63  Znásilňování a uzurpace přirozeného "lidství" školním systémem je obludná!
29.01. 09:59 Olas  RE: Znásilňování a uzurpace přirozeného
29.01. 08:36  skolstvi uz se samo zrusilo!!!!
29.01. 11:57 Etheral  Poděkování za hezký článek
29.01. 12:44 esw  článek je dobrý, veselý i smutný
29.01. 17:37 meskan  RE: článek je dobrý, veselý i smutný
29.01. 22:03 esw  RE: článek je dobrý, veselý i smutný
30.01. 09:29 meskan  RE: článek je dobrý, veselý i smutný
29.01. 19:16 Korektor  RE: článek je dobrý, veselý i smutný
29.01. 12:59 MH  Jen výlevy
29.01. 19:28 Korektor  RE: Jen výlevy
30.01. 01:56 Arkan  RE: Korektore,
30.01. 12:52 meskan  RE: Korektore,
30.01. 16:54 Korektor  RE: Korektore,
29.01. 14:54 meskan  reakce především na reakce
29.01. 18:47 63  RE: reakce především na reakce
29.01. 19:42 Korektor  RE: reakce především na reakce
29.01. 20:23  Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
29.01. 22:41 meskan  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
30.01. 01:38 Arkan  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
30.01. 13:03  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
30.01. 16:17 Rene Bartosek  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
30.01. 21:00  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
31.01. 05:28 Rene Bartosek  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
31.01. 07:38 Korektor  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
01.02. 03:40 Rene Bartosek  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
31.01. 12:13  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
31.01. 17:32 Rene Bartosek  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
31.01. 17:34 Rene Bartosek  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
31.01. 22:34  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
31.01. 23:31 Rene Bartosek  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
31.01. 23:44 Rene Bartosek  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
01.02. 17:18 Rene Bartosek  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
01.02. 21:47  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
01.02. 21:53  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
02.02. 01:31 Rene Bartosek  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
02.02. 19:08  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
02.02. 20:53 Rene Bartosek  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
03.02. 22:45  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
04.02. 03:27 Rene Bartosek  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
04.02. 23:16  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
05.02. 02:24 Rene Bartosek  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
05.02. 03:51 Rene Bartosek  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
31.01. 07:14 Saša  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
31.01. 07:31 Korektor  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
30.01. 16:58 korektor  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
30.01. 20:29  RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?
29.01. 20:10 meskan  RE: reakce především na reakce
29.01. 15:00 Pavel Laskavec  Přesné. Velmi hezké shrnutí. Vlastně tam nic nechybí.
31.01. 07:53 Korektor  RE: Přesné. Velmi hezké shrnutí. Vlastně tam nic nechybí.
01.02. 13:01 eda  RE: Přesné. Velmi hezké shrnutí. Vlastně tam nic nechybí.
29.01. 15:11 abc  Amerika náš vzor!
29.01. 17:06  Pardon. Mimo misu, ale dulezite!!!
29.01. 18:08 baki  Školství - srandovní zařízení našeho státu.
29.01. 19:45 Korektor  RE: Školství - srandovní zařízení našeho státu.
30.01. 09:49 baki  RE: Školství - srandovní zařízení našeho státu.
29.01. 20:45 bovec  Vzdělání
29.01. 21:16 Kropáč  Třesky - plesky
29.01. 22:00 Satanist  Je to jinak ...........
30.01. 13:06 meskan  RE: Je to jinak ...........
30.01. 17:02 Rene Bartosek  RE: Je to jinak ...........
30.01. 17:05 Rene Bartosek  RE: Je to jinak ...........
30.01. 19:08 WL  RE: Je to jinak ...........
30.01. 20:13 Rene Bartosek  RE: Je to jinak ...........
30.01. 20:33 wl  RE: Je to jinak ...........
31.01. 06:03 Rene Bartosek  RE: Je to jinak ...........
31.01. 08:02  RE: Je to jinak ...........
31.01. 17:50 Rene Bartosek  RE: Je to jinak ...........
29.01. 23:30  
30.01. 01:30 Rene Bartosek  RE:
30.01. 02:02 Satanist  RE:
30.01. 09:35 mazz  RE:
30.01. 12:51 meskan  RE:
30.01. 13:42  RE:
30.01. 17:23 Meškan  RE:
30.01. 15:19 Vojta49  RE:
30.01. 17:49 Meškan  RE:
30.01. 18:34 Rene Bartosek  RE:
31.01. 01:33 Vojta49  RE: kvalita populace
31.01. 06:24 Rene Bartosek  RE: kvalita populace
31.01. 12:09 Korektor  RE: kvalita populace
31.01. 17:57 Rene Bartosek  RE: kvalita populace
31.01. 22:41 Vojta49  RE: kvalita populace
31.01. 23:44 David  RE: kvalita populace
31.01. 23:55 David  RE: kvalita populace
01.02. 00:37 Rene Bartosek  RE: kvalita populace
01.02. 14:10 Vojta49  RE: kvalita populace
01.02. 15:11 Rene Bartosek  RE: kvalita populace
02.02. 07:00 Erwin  RE: kvalita populace
02.02. 13:45 Vojta49  RE: kvalita populace
02.02. 14:20 MoUdrostrak  RE: kvalita populace
03.02. 12:33 mkadlec  RE: kvalita populace
01.02. 00:18 Rene Bartosek  RE: kvalita populace
01.02. 02:24 Lin  RE: kvalita populace
01.02. 16:22 Rene Bartosek  RE: kvalita populace
01.02. 23:08 xyzzz  RE: kvalita populace
30.01. 18:55 WL  RE: Není
01.02. 22:38 zzz  RE:
01.02. 23:18 Andrew Siddur  RE:
30.01. 10:42 Gibi z Wilsonova  Sucasne "reformy skolstva" ci uz v CR alebo SR
30.01. 10:43 Gibi z Wilsonova  Sucasne "reformy skolstva" ci uz v CR alebo SR
30.01. 13:32 tmo  povinné (státem dirigované) školství musí skončit
30.01. 20:40 korektor  RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit
01.02. 16:27 Etheral  RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit
01.02. 17:18 jen tak  RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit
01.02. 18:06 Rene Bartosek  RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit
01.02. 21:11 Etheral  RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit
02.02. 08:31 jen tak  RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit
30.01. 13:34 tmo  dokončení předešlého
30.01. 22:00 Oldis  RE: dokončení předešlého
31.01. 19:48 tmo  RE: dokončení předešlého
31.01. 21:32 Rene Bartosek  RE: dokončení předešlého
31.01. 21:33 Rene Bartosek  RE: dokončení předešlého
01.02. 00:41 tmo  RE: dokončení předešlého
01.02. 03:32 Rene Bartosek  RE: dokončení předešlého
01.02. 03:34 Rene Bartosek  RE: dokončení předešlého
03.02. 12:49 tmo  RE: dokončení předešlého
04.02. 04:12 Rene Bartosek  RE: dokončení předešlého
12.02. 10:02  RE: dokončení předešlého
01.02. 04:55 Rene Bartosek  RE: dokončení předešlého
30.01. 16:51 Korektor  Vzdělání k ničemu
30.01. 20:16 tmo  RE: Vzdělání k ničemu
30.01. 22:17 Meškan  RE: Vzdělání k ničemu
30.01. 18:54  Pokrytectví
30.01. 20:46 wl  RE: Pokrytectví
31.01. 07:12  RE: Pokrytectví
30.01. 21:35 Markýza  Nejlepší reforma školství: Zrušení?
31.01. 06:32 Rene Bartosek  RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?
31.01. 07:36  RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?
31.01. 18:02 Rene Bartosek  RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?
31.01. 22:13  RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?
31.01. 09:19 wl  RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?
31.01. 06:44 nabhoth  Hmm tolko protikladov v jednom clanku
31.01. 09:34 wl  RE: Hmm tolko protikladov v jednom clanku
31.01. 17:12 mkadlec  RE: Hmm tolko protikladov v jednom clanku
31.01. 07:14 wl  Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva
31.01. 08:31  RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva
31.01. 16:31 wl  RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva
31.01. 17:53 Antiseptik  RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva
31.01. 19:30 wl  RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva
31.01. 12:55  RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva
31.01. 19:24 WL  RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva
31.01. 19:19 Etheral  RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva
31.01. 19:39  RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva
31.01. 09:55 wenzel lischka  Mým národům: Nová univerzita
03.02. 12:28 Tanguero  Státní likvidace vzdělaných středních vrstev už v zárodku
09.02. 16:07 C. J. Hornster  Jelita a Elita
14.02. 15:36 Pavla K  S diplomem rovnou na úřad práce
03.06. 09:33 Jan Pavel  Příliš mnoho bezobsažných slov
04.07. 17:47 Jeyvmila  Skvely pan Lishka

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 0

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 1

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 546