Diskuze k článku

Zkáza a beznaděj

Příspěvků 15

28.1.2011 7:57

Kam až ten idiotismus může zajít?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Nový zákon, který byl vypracován Monsantem, schválen Obamou a odhlasován kongresem, týkající se zákazu pěstování organických produktů, třeba i soukromě doma na zahrádce, se začíná uplatňovat v praxi. Tady ovšem vůbec nejde o zisky Monsanta. To je samozřejmě druhořadá záležitost. Na prvním místě je především zdraví široké veřejnosti.

Byrokrati federální vlády musí odsouhlasit, co smí a co nesmí putovat naším jícnem dolů do žaludku. Není tohle úžasně uklidňující? Taková starost vlády!

O této péči byrokratů se osobně přesvědčil soukromý pěstitel organické zeleniny ve státě Georgia v USA. Údajně nebyl jeho pozemek k takovému pěstování klasifikován, proto mu bylo soudcovským kladívkem odklepnuto pět tisíc dolarů pokuty. Podrobnosti tady.

236957

28.1.2011 8:36

RE: Kam až ten idiotismus může zajít?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 236957

I v ČR platí už nějaký obdobný předpis (minimálně se týkající výroby sazenic ve vinařství). Jen certifikovaný materiál se smí množit, možná zatím jen pro trh. Ale to vlastně v zemědělství platilo i za bolševika, byly tzv. povolené odrůdy pro trh. Takže novošlechtěnci museli absolvovat poměrně náročné, mnohaleté zkoušky na zkušebnách pro schválení a zápis mezi povolené odrůdy. Jde vždy o to komu to slouží. V potravinách volným okem kvalitu zákazník nepozná. Kvalitní odrůda ovšem také není vše. Takže kontroly i popotahování je nezbytné, ale musí jednoznačně stát na straně spotřebitele. [mrknutí jedním okem]

236962

28.1.2011 8:07

Ono to nezajima ani vetsinu cechu

Ursus 78.?.?.?

jedine co jim na tom vadi, je fakt, ze jim propadne zajezd do vyse zminovane zeme..ale nedivim se jim, kdyz si ho zaplatili [smích]

236958

28.1.2011 8:31

...to je hustý

Etheral 85.?.?.?

...jak to tak pozoruji, tak to je fakt už krizovka. Docela se divím, že autoři takovýchto článků ještě vůbec nějak fungují v tom systému. Při představě, že bych měl být jen v poloviční depresi co z toho textu sálá na míle daleko.... [chechtot] Třeba ho za to někdo platí, aby tomu trochu pomohl, lidé jsou potom pasivnější a ohebnější [cool] Fuj. Nicméně z pohledu principu fungování vesmíru jde pouze o logický důsledek to v čem amíci nyní jsou [chechtot] Žití nad poměry se halt nevyplácí nikdy nikomu a ta země je toho živoucím důkazem. Ale ani tak se žádné hrůzy konati nebudou, jediné k čemu může ještě dojít je, že se ta jejich realita malinko více zahustí. Včera jsem od známého zaznamenal info, že jeho americký zaměstnavatel sem začal do Evropy díky totálnímu nedostatku techniků lifrovat mnoho amíků a ti jsou úplně odvaření z kontraktů kolem 60 tis.Kč měsíčně čistá ruka v přepočtu z dolaru a vydělení dvanácti. Tak to už je masakr [cool] Jde vesměs o inženýry elektro.... [chechtot] Jeden z nich byl prý uplně v šoku, když zjistil, že po odečtení nákladů na živobytí v práglu mu zbyde přes 2 tisíce dolarů a pořád o tom prý mlel [cool] Denně zemře hlady cca 30tis. dětí [překvapení] Každý všude jen řve a škemrá o prachy pro ně a nejen pro ně...Kde je problém třeba zavést v EU daň např. na mléko v řádech centů na litr a z toho je nakrmit? Kdyby se začalo s podporou třeba fakt kritické miliardy lidí co je na tom nejhůře na té naší kouzelné planetě tak by nám klesla životní úroveň o pár procent a jim by se zvýšila o stovky procent [chechtot] Jenže to nikdo nechce. Za prvé nadace a fondy jsou skvělý kšeft, za druhé proč by si někdo někde krmil budoucí problémy? Stejně je převážná část těchto jedinců v Africe a ta je dobrá tak akorát na testy "léků" a vývoz zbraní výměnou za suroviny [cool] Lidé jsou v mnoha ohledech pořád stejní jako ve středověku. Akorát mají jiné šaty, jinou techniku kolem sebe, ale jinak se chovají pořád dosti podobně....viz. tento hezký rozhovor (nejlepší je poslední otázka a odpověď-uplně na konci článku): http://www.krasnapani.cz/casopis-krasna/clanky-online/zdravi-a-dieta/46

236960

28.1.2011 12:09

RE: ...to je hustý

Lin 85.?.?.?

Reakce na 236960

Pane - a jakým stylem byste napsal VY článek o úpadku Ameriky? Myslíte si, že autor takovéhoto textu musí být nutně pesimista a ještě k tomu v depce? Vy tvrdíte, že z textu "sálá deprese" - já tam nevidím žádnou a článek nijak neovlivnil mé (psychocké nebo duševní) rozpoložení, ba dokonce ani náladu. Jestli se kdo dostane do depky při čtení textu, je to čistě jeho problém. Podle mého "překladu" jde o realistický pohled na dění v USA a (až suché) konstatování, že mnozí si tuto novou realitu dosud neuvědomují nebo ji odmítají přijmout. No...a podle mého - dokud lidé jakoukoliv svou životní realitu odmítají nebo zkreslují, dokud ji nevidí takovou, jaká je - těžko s ní cokoliv udělají (změní, otočí k lepšímu).
A k dalšímu, co píšete: žití nad poměry se týká nejen amíků, ale celé tzv. západní civilizace. Správně podotýkáte, že ale nikdo nestojí o to, aby se jeho životní úroveň, byť o pár procent, snížila. Tohle zas tak moc s nadacemi a fondy nesouvisí, to je spíš otázka naší vlastní pohodlnosti a konzumu. Ve své podstatě žijeme na úkor ostatního světa všichni, kteří se hrdě nazýváme "civilizovanými".

236981

29.1.2011 11:11

RE: ...to je hustý

Etheral 85.?.?.?

Reakce na 236981

....tak pokud tedy mám odpovědět: Já bych článek o úpadku USA nepsal poněvadž to je zcela zbytečné, ale pokud ho někdo napíše, tak by měl být vyvážený ne vše má jen své negativní stránky.Hlavně mne vadí to, že tam je strašení, strašení a opět strašení všech a vším. Bude hladomor, kolapsy všeho druhu za dveřmi blablabla. Možná už i válka je za rohem. To mi vadí. Strašení lidí a šíření jednostranných pohledů.Já třeba vím, že lidstvo sice nyní je na nějaké křižovatce, ale věřte že vše proběhne v klidu. A nemyslím si že by si občané USA neuvědomovali v čem jsou a musel by jim to někdo psát. Jenom tak nějak jsou v pasti do které se sami dostali a jsou zcela líní něco s tím dělat sami. V článku chybí třeba jakákoliv zmínka o východisku z této situace, resp. již známá řešení, která se aplikují [cool] A že jich je.....akorát je nikdo moc nechce vidět. Ono je totiž pohodlnější setrvávat ve stavu který je, byť není vůbec ideální a čekat že to někdo vyřeší [chechtot] Kdyby to těm lidem tolik vadilo tam a bylo to tam tak katastrofické, tak to můžoz vyřešit brzy sami nic jim nebrání [cool] Nic, max.tak vlastní lenost.

237028

29.1.2011 14:25

RE: ...to je hustý

Martin300 68.?.?.?

Reakce na 237028

Ja myslim,ze cesi jsou jeste pasivnejsi nez americani.Ja tady vidim skoro kazdy mesic na ulici protestovat lidi proti valce,proti vlade,proti statnimu dluhu,apod. Stojej s cedulema u slinic,aby lide videli,nebot v TV se to samozrejme nedozvi.Mezi americany je stale vice tech,kteri jsou silne nespokojeni se soucasnym stavem veci a s tim jak je Waschington stale vice zkorumpovanej.Vadi mi,kdyz nekdo rekne "zasrani amici" nebo "ja ty americany nenavidim,protoze..." hazet takhle vsechny do jednoho pytle.Vadi mi,kdyz takto nekdo odsuzuje rusy,jen proto ze nas 21 okupovali.
Nechci si jich zastavat,protoze skutecne hodne z nich jsou omezeni ignoranti.Ale z poslednich let jsem vypozoroval,ze cesi nejsou o moc lepsi.Nechavaji si od vlastni vlady srat na hlavu,ale pritom jsou odbornici na kritizovani druhych.

237042

29.1.2011 18:31

RE: ...to je hustý

Etheral 85.?.?.?

Reakce na 237042

...tak lidi jsou v zásadě všude stejný. A s nástupem plnokrevného kapitalismu se to tak nějak všude dosrovná kde to není ještě.

237057

31.1.2011 0:54

RE: ...to je hustý

Lin 85.?.?.?

Reakce na 237028

Tak... to se moc neshodneme. V článku žádné "strašení" nevidím a žádné jednostrannné pohledy. Co píšete o tom "bude hladomor, kolaps...blablabla" - to za strašení nemám. Každý se straší tím, čeho se bojí a pro mě tyhle věci strašákem nejsou. V článku je uvedený JEN nástin možných událostí, které by se stát MOHLY (protože k nim vývoj směřuje), ale nevidím nikde tvrzení, že se tak stanou. Každý si z psaného textu bere to, co umí a chce. Vy jste volil strašení a pesimismus - já realistické vykreslení současného stavu.
A nezlobte se... nejsem přítelem jakéhosi nabádání autorů "k optimismu a vyváženému psaní". Je snad v pravomoci čtenáře případně nečíst článek, který na něj má nějaké "neblahé vlivy" .

237151

31.1.2011 9:36

RE: ...to je hustý

Etheral 85.?.?.?

Reakce na 237151

...naštěstí se bát nikdo nemusí ani toho, co by být mohlo, poněvadž k tomu nedojde. Je to tady dobře nastavené a bude pohoda [smích]

237190

28.1.2011 9:00

Clanok je

calimero 147.?.?.?

v podstate iba pesimistickejsi a obsiahlejsi prepis prislovia, ze blizsia kosela ako kabat. Jednoducho ludia sa nezaujimaju o nic, na co priamo nedovidia a iste kruhy toho skaredo vyuzivaju. Ale pre tie "kruhy" to plati rovnako, tie si zase vo svojej nekonecnej nenazranosti veselo ukusuju z noh na ktorych stoja. Ani jedni ani druhi na koniec nedopadnu dobre.

236966

28.1.2011 10:18

RE: Clanok je

Etheral 85.?.?.?

Reakce na 236966

...článek je depka. Asi to autora taky nějak semlelo...a podle vás to semele všechny. Takže jsme v mlýnku. Ano, mnoho jedinců sem přijde na svět s takovýmto náhledem, nebo jim ho něco v životě dotvoří a začnou na té vibraci děsu, hrůzy a strachu fungovat. Potom se jim to tak nějak odráží všude a jen je to v tom utvrzuje. Některé to rozmáčkne a některým dojde že by měli nejdříve změnit něco v sobě a potom se jim změní i okolí. A když máte rád přísloví, znám také něco takového: Tvé okolí je Tvým zrcadlem [cool] Přeji méně chmur na té cestě zde,pane.

236971

28.1.2011 10:30

OFF TOPIC

Etheral 85.?.?.?

Něco pro čínožrouty: http://www.novinky.cz/ekonomika/223555-cinu-pohlti-financni-krize-mysli-si-vetsina-investoru.html [cool] [smích] [chechtot]

236973

28.1.2011 23:27

zeptejte se česky

fohat 88.?.?.?

jedna paní odpoví...http://www.youtube.com/watch?v=UvToobS9c5o&feature=player_embedded [zahanbení] [zahanbení] [oči v sloup]

237005

29.1.2011 14:29

RE: zeptejte se česky

abc 188.?.?.?

Reakce na 237005

prečo si ľudia vzájomne spôsobujeme tak mnoho utrpenia.
http://www.watchtower.org/b/20030501/article_01.ht...

237043

Příspěvků: 15

28.01. 07:57 Mirda  Kam až ten idiotismus může zajít?
28.01. 08:36  RE: Kam až ten idiotismus může zajít?
28.01. 08:07 Ursus  Ono to nezajima ani vetsinu cechu
28.01. 08:31 Etheral  ...to je hustý
28.01. 12:09 Lin  RE: ...to je hustý
29.01. 11:11 Etheral  RE: ...to je hustý
29.01. 14:25 Martin300  RE: ...to je hustý
29.01. 18:31 Etheral  RE: ...to je hustý
31.01. 00:54 Lin  RE: ...to je hustý
31.01. 09:36 Etheral  RE: ...to je hustý
28.01. 09:00 calimero  Clanok je
28.01. 10:18 Etheral  RE: Clanok je
28.01. 10:30 Etheral  OFF TOPIC
28.01. 23:27 fohat  zeptejte se česky
29.01. 14:29 abc  RE: zeptejte se česky

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

74

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 139 čtenářů částkou 25 989 korun, což je 74 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Pandemický zákon přijat. Vyhlašte nouzový stav znovu, vyzvala vládu opozice26.02.21 13:56 Česká republika 0

Kolářovo stržení Koněva, Novotného urážky. To se nám vrací26.02.21 11:22 Česká republika 1

Biden jde ve šlépějích Trumpa, levice je z toho na mrtvici25.02.21 22:42 USA 0

Česko si chce půjčit vakcínu od členských států, hlavně nebrat tu ruskou!24.02.21 21:18 Česká republika 7

Mohutné protesty v Madridu proti korona-teroru, média mlčí20.02.21 19:35 Španělsko 5

Totalitní zákon prošel bez ztráty kytičky18.02.21 22:57 Česká republika 6

PryGuma by celému národu nordinoval domácí vězení, ale sám jde fandit na fotbal18.02.21 22:31 Česká republika 2

Pozor! Zítra jednání o totalitním zákonu!17.02.21 20:49 Česká republika 4

Česká republika je v minusu 1 689 miliard korun za sedm let16.02.21 21:19 Česká republika 3

Scénář pandemie SPARS v letech 2025 – 202816.02.21 17:14 USA 1

Očkovanie učiteľov skomplikovalo otváranie škôl a škôlok. Niektorí pedagógovia po víkendovom očkovaní nie sú schopní prísť v pondelok do práce15.02.21 11:22 Slovensko 2

Covid bonus - potvrzení, že nemocnice mají větší vývar z covid pacientů 15.02.21 08:00 Česká republika 1

Mystifikace s úmrtími za rok 202015.02.21 01:42 Česká republika 0

Už zase média rozjíždí prolhanou manipulační kampaň a přitom se usvědčují ze lží13.02.21 16:40 Česká republika 6

Německo dnešních dnů: policejní teror, přepadovky doma, zatýkání12.02.21 16:44 Německo 3

První prokázané úmrtí po vakcíně v Čechách10.02.21 22:00 Česká republika 1

Ve Švédsku v nouzi spustili elektrárnu na naftu10.02.21 15:31 Švédsko 2

Desítky demonstrací proti zákonu podporujícímu handl s dětmi, česká média mlčí10.02.21 10:45 Francie 3

Bitcoin za milión!09.02.21 14:26 Neurčeno 5

Měnové kurzy

USD
21,60 Kč
Euro
26,26 Kč
Libra
30,15 Kč
Kanadský dolar
17,12 Kč
Australský dolar
16,91 Kč
Švýcarský frank
23,84 Kč
100 japonských jenů
20,35 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,80 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 190,45 Kč
1 unce stříbra
587,56 Kč
Bitcoin
1 013 811,93 Kč

Poslední aktualizace: 26.2.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 457