Diskuze k článku

Bezradní západní profesoři: Nem tudom Magyarom

Příspěvků 18

24.1.2011 4:24

Nekolik cest

IVANFOJT 64.?.?.?

Jak jsem slysel znamy britsky politik prohlasil ze kapitalisticky model neni mozno udrzet!!, coz mi pripada je v souladu s clankem. Jedno reseni na kterem pracuje Amerika a Britanie jest OLIGARCHIE coz je system , kde veskera moc je v rukach bankeru a zbytek lidi dostane jakousi denni mzdu z ktere budou moci zit ( mozna slusne??) po dobu jednoho mesice. Timto se udrzi ekonomicke sily v akci a civilisace bude moci pokracovat ve forme jakeho si komunismu z prava. Ze tento system bude mene efektivni je jasne neb bude mensi konkurence na klicove posice , jinymi slovy pouze cleni "strany" maji nadeji na lepsi mista a posice a mzdy.
Tento koncept byl ostatne potvrzen Zbygnewem Brzezinskym, ktery je velice informovany a vlivny clovek.
Druhy system pro budoucnost se mi jevi Cinsky model, kde vsichni lidi se mohou pripojit do strany a z teto strany jsou vybrani clenove jakousi vnitrni limitovanou demokracii na urovni strany do vysokych vladnich funkci. Podnikani a bohati jsou tvrde kontrolovany politikou teto strany.
* Dalsi system je jakysi komunismus, kde vlada je vybirana na zaklade primych voleb, a tato vlada vybira profesionalni funkcionare skolene pro vladni organy a tyto urednici vytvareji vladni organy , kteri vladnou v souladu moralnimi principy demokraticky zvolene vlady .
Kazdopadne mezinarodi kapitalismus velice zvlastne!!?? kdyz se clovek zamysli nad situaci , kdy V. Britanie , ktera nema zadne prirodni zdroje , kde lidi nemaji velky uspory ci majetek a ktera nic nevyrabi a neexportuje udrzuje vysokou slusnou zivotni uroven. Myslim , ze zmatek v ekonomii byl zpusoben historickymi umelymi zasahy, a ze ekonomie nejsou representovany svym potencialem ale spise politickym manipulovanim , coz je vzdycky nebezpecna svetova politika.

236695

24.1.2011 5:16

Vždycky existuje alternativa.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud není oligarchie stojící na nekrytých penězích schopna zajistit fubgování systému, pak systém přijme jakékoliv jiné alternativy. Ekonomická funkce peněz si vynucuje, aby umožňovali chod realných ekonomikcých aktivit. Toto je podstatnější i než způsob krytí, protože se jedná o základní funkci. Nekryté peníze mohou tuto schopnost z velké části ztratit, vše je otázka jisté všeobecné úrovně stability. Jakmile dojde k propadu pod nějakou hranici nekryté peníze budou vytlačeny barterem a krytou měnou.

236697

24.1.2011 9:42

RE: Vždycky existuje alternativa.

IVANFOJT 64.?.?.?

Reakce na 236697

System oligarchie se mi zda, ze nebudou penize v obezivu a ze nebude co bartendrovat. To ma byt ultimatni oligarchie. Neco jako ultimatni komunismus z prave strany. Ekonomicky malo progresivni, ale o to jim nemusi jit, tady jde o absolutni moc a o udrzeni moci. Timto smerem se pohybuje USA uz delsi dobu diky a vytvorily monstra ve forme WallMartu, Microsoftu, HomeDepot a jinych ekonomickych dinosauru, ktere nemaji prilis moc s ekonomii spolecneho, spise s politickym cilem

236700

24.1.2011 16:04

RE: Vždycky existuje alternativa.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 236700

Něco jako válečný komunismus? Takové provizoria fungují velmi těžkopádně a krátkodobě za použití síly. Bolševici v Rusku to taky bez války nedokázali provozovat dlouho to samé fašismus. Asi nejdéle v poměrně umírněné formě se udržel ve Španělsku než došlo ke kolapsu. A to režim konzervoval vcelku "normální" svět na okolo, který byl schopen dodat přebytky do Španělska.

236716

25.1.2011 6:52

RE: Vždycky existuje alternativa.

IVANFOJT 64.?.?.?

Reakce na 236716

Zapomenme trochu na dejiny veci , ktere byli v minulosti. Tohle je science fiction svet, neb Oligarchove chteji kontrolovat Zemekouli!! jakozto takovou bez moznosti konkurence s absolutni kontrolou lidi a bez vytvoreni elementarni oposice. To je TO!! co znamena New World Order a vedi , ze je to teoreticky mozne diky technologii, a ze je to jejich posledni sance.

236751

25.1.2011 7:38

RE: Vždycky existuje alternativa.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 236751

Teoreticky se to možná jeví jako možné, ale prakticky to nikdy fungovat nebude. A počítá se to, co funguje v praxi. Podívejte na západě se dlouhodobě pracovalo na snížení všeobecné úrovně vzdělaní. Přemístila se industrialní základna. Na západě stárnou generace, které prošli kvalitnějším vzdělávacím systémem. Čína za posledních 10 let neuvěřitelným způsobem zvýšila publikační činost v prestižních časopisech, zrychlila kosmický výzkum, postavila obrovské množství vysokorychlostních železnic, infrastruktury doma i v zahraničí...

Jinak řečenom kde se realizuje výroba, tam vzniká prostředí pro kreativitu a inovace. Z toho těžili Spojené státy za posledních 100 let, z pionýrského ducha Američanů. Kreativitě a inovacím prostě kancle, přepychové pracovny nebo užívání si luxusu a chléb a hry prostě nesvědčí. Na západě zpohodlněla i elita.

Carengie, J.P. Morgan nebo Rockeffeler a členové asi tří stovek klanů zuřili před 100 lety na presidnety typu T. Roosvelta, ale uměli vládnout v dynamicky se rozvíjející zemi. Jejich potomci zpohodlněla a podle toho, co se děje mají schopnost vládnout tak nepříliš myslícím ovcím. Proč by v Číně jejich elita ničila dynamický rozvoj, když na jeho vlně se nese výše k moci a umí tyto vlny ovládat? Časem možná za nějakou desítku let zpohodlní, jak se to v minulosti této nejstarší říše s nepřetržitou kontinuitou stalo, ale teď?... [mrknutí jedním okem]

Ten globální pořádek potřebuje víceméně uniformní svět, aby nějaká universální pravidla ho dokázala svázat a zároveň zajistit jeho fungovaní. Pravidla jsou respektována, pokud plní důležitou všeobecně prospěšnou funkci. Svět je ale příliš pestrý a rozmanitý, aby jednoduchá pravidla schopna zajistit jeho fungování byly globálně aplikovatelná na jeho rozdílné specifické části. Nejsou schopni víceméně kulturně, politicky, ekonomicky... homogenní Evropu centralizovat. Homogenní ve srovnání se zbytkem světa samozřejmě. I starý kontinent hýří dostečnou různorodostí. [smích]

236753

24.1.2011 15:50

RE: Vždycky existuje alternativa.

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 236697

oligarchie nestojí na nekrytých penězích
na nekrytých penězích stojí život většiny lidí vyspělého světa
oligarchie už je dávno v suchu mají svoje reálné statky které si za ty nekryté peníze nakoupili proto už nemají důvod udržovat systém nekrytých peněz při životě a nechají ho pomalu padnout
jestli je to vaším přáním zřejmě rád držíte hladovku nic jiného než hladomor nemůže totiž následovat

236715

24.1.2011 16:21

RE: Vždycky existuje alternativa.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 236715

Všichni jsou zavislý momentálně na systému nekrytých peněz, i kdyby si vytvořili dopředu zásoby zboží, drahých kovů, půdy.... ve velkém. Civilizace včetně ekonomických projevů je dynymická, takže bohatsví se bez deformací "tiskařského lisu" bude rychleji přesouvat za skutečným ekonomickým výkonem. A pokud se to zesype diletansky tak z majetko-právních vztahů toho moc nezůstane. Ono spíše než majetek si lidí budou cenit holého života.

Nekryté peníze mimo jiné umožňují nebývalou koncetraci majetku a sanaci neuvěřitelně stupidního jednání, a s tím je taky ámen. Oligarchie i s privilegiem tvorby peněz dostala lidstvo na pokraj katastrofy. Pokud se ukázali jako neschopné vedení s možnosti tvorby kreditů stěží se i přes velmi protekční podmínky na počátku budou úspěšní v ekonomickém systému bez této možnosti. Neexpanzivní systém si vynutí změnu finačního systému a to radikalní. A vynutí si elitu, která má na to takový systém řídit. Co se libí mně, vám nebo oligarchii není podtstatné? Otázka zní co může a nemůže pokračovat do budoucna.

236718

24.1.2011 9:47

Standardní Sayanim kampaň

Guru 78.?.?.?

Koncepce pořadu nese jasné znaky standardní Sayanim disinfo (ohlupovací) kampaně:

- vytvořit dojem a přihlouplým Gojímům to říci rovnou: že jako demokracie jako upadá, že jako demokracii je nutné nahradit otrokářským systémem podle Talmudu, kde každý Talmudista bude mít 2800 Gojímských otroků, a to že jako bude lepší, než jako ta upadávající demokracie [reálně však hovořili o mutaci demokracie o demokracii postižené rakovinou korupce a ZioNacismu - proto ta bezradnost - profesoři neměli odvahu říci: Lži a pozměňování historie zioNacistickými elementy a pomocnými agenty Sayany je jednou z příčin rakoviny demokracie]

- prostě příprava na jejich Tamudistický teror - mužikům v Rusku taky bulíkovali, že křesťanství upadá a že Kabballah (Komunismus) je fajn a že všechna náboženství jsou pověry a musí se vymýtit .... a poté pozabíjeli 30 miliónů křesťanů v Rusku a na Ukrajině a zničili 6000 kostelů. Jak jen se demaskovali? Aha, zatímco zničili 6000 kostelů tak také zničili 0 synagog (slovy: nula), protože všechan náboženství jsou jen pověry, že ano

- opravdu pan Hampl studoval 30 let Mao-Ce Tungovou éru?
Patrně nějaký specialista, nyní patrně na nesprávném funkčním postu, nebo ne?

- již dávno chtějí Maďarsko maximálně izolovat, protože dodnes stovky tisíc Maďarů zejména na venkově VĚDÍ, že pravé jméno Talmudistů je CHAZAŘI. Maďaři a Chazaři byli sousedy po několik staletí, proto dobře vědí, kdo je kdo.
Sayanskou disinfo buňku demaskujete snadno také např. podle toho, že na své "náukové" weby dávají disinfo jako např. toto typické: "slovo Chazaři je hanlivé označení pro židy, které se používá zejména na Maďarském venkově".

Zveřejňování některých důležitých faktů je právně postihováno, Gojimové nedejte se ! Osobním podáním z úst do úst lze tato fakta šířit. Není čas lelkovat. Původní plán ZioNacistů totiž předpokládá, že vyprovokují nikoliv 2, nýbrž 3 světové války.

Odhalte Velký Chazarský podvod, odhalte agendu Chazarských Talmudistů, odhalte ZioNacistické plány na vyprovokování TŘÍ světových válek:

texty v následujícím odkazu obsahují jeden překlep: Chazarská říše přijala Judaismus v 8. století, nikoliv tedy jak je uváděno v 18. století:

http://therearenosunglasses.wordpress.com/the-mode...

236701

24.1.2011 16:34

Mapa: Maďaři a Chazarská říše

Guru 78.?.?.?

Reakce na 236701

Maďaři (Hungary) před přesunem do Panonské nížiny byli po staletí západními sousedy Chazarské říše

Vložený obrázek

galerie:
http://www.khazaria.com/khazar-images.html

236721

24.1.2011 11:01

Svetovym elitam

calimero 147.?.?.?

v sucasnosti preukazatelne bezi sedlo rychlejsie ako kon. Rozhodnutia prijimaju kruhy neskryvane odtrhnute od reality. Oslepeni vlastnou hamiznostou tlacia na pilu primoc a pilia si pod sebou konare.

Spolocnost sa deli na dva tabory, jedni sa snazia tak tak prezit a mizive percento vyvolenych sa na tom vsetkom snazi kruto nabalit. Lenze priroda je v tomto neuprosna a hmota a energia prudi vzdy samovolne z miesta dostatku do miesta nedostatku. Takze ak na jednej strane budeme mat malo ludi s mnohym bohatstvom a na strane druhej masy ludi s holymi rukami, skor ci neskor niekomu urcite dojde, ze kto chce drevo jednoducho musi do lesa. A az sa masy do tych lesov rozbehnu, tak nastane novy este temnejsi stredovek.

Po storoci bankarov tak bude nasledovat minimalne 500rocie ked budu vladnut lokalni atamani a warlordi.

236705

24.1.2011 14:33

....hezké, hezké.....

Etheral 85.?.?.?

.....neznamená to, že pan Sedláček z ČSOB, nebo dva páni profesoři něco vědí. Systém to již vyřešil. Resp.nové nastavení je již uvedeno v život. V podstatě se jen rozšířil cca před dvaceti lety vzniklý americký model, kdy dochází masivně k virtuálnímu nákupu dluhů výměnou za neomezenou moc ve společnosti různými zájmovými skupinami. Systém je v tomto již vypilován skoro k dokonalosti. Masy byly vyřazeny snadným přístupem k penězům a v drtivé většině toho díky své nevyzrálosti a zaslepenosti využily (argumenty typu že si někdo musí půjčovat jsou zcestné, resp. vyjma hypotéky to je blbost každého jedince). Tím se dostaly do závazků a nyní jsou raději v klidu. Jelikož mnoho a mnoho lidí jede nadoraz s rozpočty nebo je dokonce v nějaké té dluhové pastičce tak si raději hledí svého, neboť je sám zahlcen svými problémy a dá tím pokoj...jak dokonalé...ti hodně bohatí nemají důvod cokoliv měnit, neboť jim systém přinesl bohatství, nebo možnost zbohatnout. vyšší střední vrstva taktéž. Střední vrstva je likvidována a žije v nejistotě, proto raději nic nedělá a ještě hledá u sebe rezervy. Nižší střední vrstva je prodlužená a tím vyřazena z čehokoliv a ta nejnižší bojuje o holou existenci, takže již také nic nemůže....dokonale vymyšlené a hlavně funkční [cool] Halt nová doba... [chechtot] [chechtot] [chechtot]

236712

24.1.2011 20:22

RE: ....hezké, hezké.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

Reakce na 236712

Hypoteka umoznuje natisteni novych penez jako kazda jina lichva, soudruhu.Od vas sionistu je moc hezke, ze se nas snazite poucovat.

236736

24.1.2011 18:52

Ježišové výroky a skutky v Mat. 12:13-37 boli k realite najbližšie

abc 188.?.?.?

13 Potom řekl tomu člověku: „Natáhni ruku.“ A natáhl ji a byla opět zdravá jako druhá ruka. 14 Ale farizeové vyšli a radili se proti němu, aby ho zahubili. 15 Když [to] Ježíš poznal, odebral se odtud. Mnozí ho také následovali, a všechny je léčil, 16 ale přísně jim přikázal, aby ho nečinili zjevným; 17 aby se splnilo, co bylo řečeno prostřednictvím proroka Izajáše, který řekl:
18 „Pohleďte, můj sluha, kterého jsem si vyvolil, můj milovaný, kterého má duše schválila! Vložím na něj svého ducha, a objasní národům, co je právo. 19 Nebude se přít ani nebude nahlas volat ani nikdo neuslyší jeho hlas na širokých cestách. 20 Žádný potlučený rákos nerozdrtí a neuhasí žádný doutnající lněný knot, dokud s úspěchem nevyšle právo. 21 Národy budou vskutku doufat v jeho jméno.“

22 Potom mu přinesli muže posedlého démony, slepého a němého; a vyléčil ho, takže němý mluvil a viděl. 23 Tu byly všechny zástupy prostě uneseny a začaly říkat: „Není to snad Syn Davidův?“ 24 Když to slyšeli farizeové, řekli: „Tento člověk nevyhání démony vyjma prostřednictvím Belzebuba, panovníka démonů.“ 25 Znal jejich myšlenky, a proto jim řekl: „Každé království rozdělené samo proti sobě bývá zpustošeno a žádné město nebo dům rozdělený sám proti sobě neobstojí. 26 Stejně, jestliže Satan vyhání Satana, rozděluje se sám proti sobě; jak potom obstojí jeho království? 27 Nadto, jestliže vyháním démony prostřednictvím Belzebuba, prostřednictvím koho je vyhánějí vaši synové? Proto budou vašimi soudci. 28 Pokud však vyháním démony prostřednictvím Božího ducha, pak vás Boží království skutečně dostihlo. 29 Nebo jak může někdo vpadnout do domu silného muže a zmocnit se jeho movitostí, pokud nejdříve toho silného muže nespoutá? A potom vydrancuje jeho dům. 30 Kdo není na mé straně, je proti mně, a kdo neshromažďuje se mnou, rozptyluje.
31 Proto vám říkám: Hřích a rouhání všeho druhu bude lidem odpuštěno, ale rouhání proti duchu nebude odpuštěno. 32 Kdokoli například mluví slovo proti Synu člověka, bude mu odpuštěno; kdokoli však mluví proti svatému duchu, nebude mu to odpuštěno, nikoli, ani v tomto systému věcí, ani v budoucím.
33 Buď působíte, že je strom znamenitý a jeho ovoce znamenité, nebo působíte, že strom je prohnilý a jeho ovoce je prohnilé; strom se totiž pozná podle svého ovoce. 34 Potomstvo zmijí, jak můžete mluvit dobré věci, když jste ničemní? Vždyť z hojnosti srdce mluví ústa. 35 Dobrý člověk vynáší ze svého dobrého pokladu dobré věci, zatímco ničemný člověk ze svého ničemného pokladu vynáší ničemné věci. 36 Povídám vám, že z každého neužitečného výroku, který lidé pronesou, budou skládat účty v Soudném dnu; 37 podle svých slov totiž budeš prohlášen za spravedlivého a podle svých slov budeš odsouzen.“

236729

24.1.2011 20:55

hmmm autor prejavuje neznalost a naivitu

nezalezi 95.?.?.?

Politika Madarska je od jeho vzniku v roku 1919 vedena v duchu revizionizmu a iredenty a nenavisti k narodnostnym mensinam. Napriklad z cca 580 tisic Slovakov, ktori po rozpade Uhorska a vzniku Madarska ostalo na madarskom uzemi, dnes podla triezvych odhadov ostalo cca 14 tisic. Podobne to bolo s chorvatskou, nemeckou a srbskou mensinou.

Madarsky sovinizmus a fasizmus napriklad v podani Hortyho zapricinil este pred II. svetovou vojnou okupaciu casti VSETKYCH okolitych statov /okrem Rakuska, to bolo cele v Nemecku/ a keby autorovi nebolo zname, madarska sovinisticka politika stala pri zrode oboch svetovych vojen.

Iba uzemie Slovenska okupovalo Madarsko v rokoch 1919 az 1968 presne 4x...

niet na svete agresivnejsieho a netolerantnejsieho statu, ktory by 4x okupoval uzemia svojho suseda v priebehu 50tich rokov.

236739

24.1.2011 21:00

a mimochodom Orban

nezalezi 95.?.?.?

nevidim ziaden rozdiel medzi nim a Hitlerom.

Hitler mal svoju piatu kolonu v Henleinovi, Orban ju ma na Slovensku v strane SMK a jej politikoch a nielen tam.....

Pretoze nie je psychicky zdravy clovek, ktory na predvolebne zhromazdenia chodi na aute s nalepenou mapou Uhorska a znakom hnutia 64och zup....

neviem ako by sa autorovi tohoto pomyleneho pamfletu pacil nemecky kancelar, ktory by chodil na aute s mapou III rise v ktorej by bol aj protektorat Cechy a Morava

236740

25.1.2011 8:54

RE: a mimochodom Orban

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 236740

Som síce Maďar, ale súhlasím s Vami, Orbán sa začal správať podobne autoritatívne ako Hitler (to už dosť dávno).
Ide o to že jeho ľudia (z politiky) sa snažia získať jeho pozornosť a pochvalu, niečo podobné robili Hitlerovi ľudia, konkrétne generálni štáb.

236755

26.1.2011 0:23

bezradni kecalove

macecek 88.?.?.?

v Cechach vi vsichni vsechno nejlepe, hlavne Komarove a dalsi soudruzi. Zajimave je, ze nikdo z nich, dokonale nikdo nic noveho nevytvoril. Ani funkcni teorii, ani nespravil boty. Proc se takovymi zvratky vubec zabyvate?

236815

Příspěvků: 18

24.01. 04:24 IVANFOJT  Nekolik cest
24.01. 05:16 Rene Bartosek  Vždycky existuje alternativa.
24.01. 09:42 IVANFOJT  RE: Vždycky existuje alternativa.
24.01. 16:04 Rene Bartosek  RE: Vždycky existuje alternativa.
25.01. 06:52 IVANFOJT  RE: Vždycky existuje alternativa.
25.01. 07:38 Rene Bartosek  RE: Vždycky existuje alternativa.
24.01. 15:50 aristokrat  RE: Vždycky existuje alternativa.
24.01. 16:21 Rene Bartosek  RE: Vždycky existuje alternativa.
24.01. 09:47 Guru  Standardní Sayanim kampaň
24.01. 16:34 Guru  Mapa: Maďaři a Chazarská říše
24.01. 11:01 calimero  Svetovym elitam
24.01. 14:33 Etheral  ....hezké, hezké.....
24.01. 20:22  RE: ....hezké, hezké.....
24.01. 18:52 abc  Ježišové výroky a skutky v Mat. 12:13-37 boli k realite najbližšie
24.01. 20:55 nezalezi  hmmm autor prejavuje neznalost a naivitu
24.01. 21:00 nezalezi  a mimochodom Orban
25.01. 08:54 Oracle  RE: a mimochodom Orban
26.01. 00:23 macecek  bezradni kecalove

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 16 306 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,06 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,44 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,50 Kč
Švýcarský frank
24,04 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 427,12 Kč
1 unce stříbra
533,66 Kč
Bitcoin
1 393 557,56 Kč

Poslední aktualizace: 22.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 964