Diskuze k článku

Íránské zápisky

Příspěvků 42

2.1.2011 2:34

Nejde o vyváženost, ale o skutečné doložitelné informace!

63 88.?.?.?

Především, společnost v Iránu je velmi odlišná ve městech a na venkově!Pro venkov,který je hodně nábožensky sešněrován, kde je cizinec "bílou vránou", platí popisované skutečnosti, ale ve městech pronikl především do řad mládeže již tvrdý "západní" styl života i s alkoholem a jinými "neřestmi"! Náboženská tolerance,pohostinnost a "dobrota" Iránců je známá, oni se tak chovají i k sobě, takže cizinec není vyjímkou.
Iránská společnost je vůbec zajímavá i ze sociálních hledisek,soudržností velkých rodin, i mezi hodně vzdálenými příbuznými, ale idealizovat nelze - je prostě od nás odlišná,postavením žen, i třeba tvrdým postihem homosexuálů, kdy je možné tuto sexuální úchylku ve společnosti jistě tolerovat, ale nepropagovat, jako u nás, kde je být "buznou" velká móda a v některých institucích, které homouši ovládají, i zaručený postup!
Abych se vrátil k tématu,v Iránu není také úplně ideální společnost, to ani nejde, ale co jsem měl možnost o Iránu hovořit s lidmi, co zde delší dobu pobývali, je to země pro žití velmi příjemná, kde panuje "lidský" "klid" a "harmonie",vysoká úcta ke vzdělání, a kde ani náboženství není "vlezlé" a fanatické! Oni také Iránci nejsou arabové, kde je možné obtížné a nebezpečné fanatiky běžně potkat!
Pokud nebude Irán zatažen do nějaké války, má před sebou dobrou budoucnost a bude se vyvíjet k větší toleranci ve společnosti a nakonec i "náboženská" vláda se změní na "civilní", protože především mládež se již nechce podřizovat zkosnatělým islámským vůdcům, pro které není stejně jako jinde ve světě na prvním místě "blaho" lidu, ale udržení moci a osobních privilégií!!!
Kdo v Iránu byl i jako turista,je velice mile překvapen, tím co tam viděl a zažil a potom konstatuje lživou a odpornou progandu západních médií, které jsou v rukách jenom těch jedněch zloduchů,kteří kvůli bezedným kapsám, neustále manipulují veřejným míněním! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

235318

2.1.2011 6:33

RE: Nejde o vyváženost, ale o skutečné doložitelné informace!

steve 174.?.?.?

Reakce na 235318

.. ale stejne !!, - nejlepci je to v americku a izraelsku. Tam maji vice knihoven a vetsi autobusy, taky vetsi cesty, a vojaky - co kazdeho pozvou vsude - treba do Abu-Graib, nebo Guantanamo, taky do polskych "soukromych hotelu" ... Iranci nemaji tu demogracii a proto jsou chudi a omezeni, i kdyz si mysli, ze nejsou - protoze caparti maji 3 mesice prazdniny .. To soudruzka Tydlimydli nikdy prazdniny nema, je na to hrda a vede mnoho zajmovych krouzku - od vyberu rasove cisteho genetickeho materialu, az po krouzek slidicu - patracu - ultra bonzu ..
Ale my vime, ze jsou. Chudi. A teroristi. Ti Iranci. A svoji zakernost kryji tajnym atomovym zbrojenim jako Sadam, a tech nekolik zidu v parlamente maji proto - aby znevazili bojove usili nasich ceskych chlapcu, kteri krvaci pro nase dobro v Afghanistanu ( a brzy budou i v Korei a v Pobrezi Slonoviny) .. A ti "zide" v parlamente nejsou ani zide, jsou to Putinovi agenti a prodavaji Irancum zakazane technologie a utocne zbrane. Napriklad - cukrovary, jak bylo oznameno mnoha zajatymi Srby pri odberu jejich ledvin.
.. cely clanek je nepratelska propaganda a pisatel je bud: A./ - pomyleny, B./ - agent antisemita, C./pomyleny popiracsky spion
V kazdem pripade je nebezpecny, jeho deti rovnez .., bude mu asi odebrana ledvina. Asi urcite.
.. tady na Zvedavci jsou lide, kteri vedi, kde je jejich prave misto, chodi k volbam, lkaji nad holokaustem, radostne trpi korupci, miluji emericko a izraelsko, bojuji proti fasounskemu Rusku, a i jinak se ucastni vseobecneho procesu demograticke redebilizace ...
.. Nas Editore ten panacek takovymi clanky neosali !! My stojime pevne na zakladech deemograzie a ...., my nejsme socky, my jsme svetogojimi ..
.. v Iranu jsem byl, cely clanek je lez a antisemitska propaganda. Kazdy Iranec touzi po sve vlastni bombe, lide se navstevuji, aby si predavali bojove instrukce, deti po dobu prazdnin odpaluji cvicne naloze ..., ve skolach deti nemaji predmet "buznobuzerantismus - aplikace v deemograzii" !!
.. Jak muze ve skutecnosti vypadat takovy stat - ptam se !? A odpovim za Vas - za vsechny ...
.. malym kreaturam se musime klanet ozvlaste hluboko ..

235324

2.1.2011 6:54

RE: Nejde o vyváženost, ale o skutečné doložitelné informace!

steve 174.?.?.?

Reakce na 235324

.. neda mi to - musim na sebe zareagovat !!
Podival jsem se na Novorocni projev "presidenta" Vendy Klausu .., ja vim - mel bych zachovat vaznost v tak slavnostnim okamziku .., ale neovladnul jsem se a tak "krute neomalene" jsem se dlouho nezasmal !! Jako bych ho - hochstaplera, videl - kdyz na "Prognostaku" gratuloval Fisherovi k jeho prijeti do Komunisticke strany Ceskoslovenska ... [chechtot] [chechtot]
--
.. takze logicky: Iranci jsou svoloc !! [chechtot]

235325

2.1.2011 7:35

RE: Nejde o vyváženost, ale o skutečné doložitelné informace!

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 235325

Jsem rád, že čtení projevu nezanechalo žádné následky. Všichni to takto lehkomyslně nevidí.
Myslím, kdyby z obrazovky zvedl ruku a řekl "Čest práci", jdu zhasnout... ušetřil by alespoň vysílací čas pro placenou reklamu
[chechtot]
a výsledek by byl stejný

235328

2.1.2011 15:02

RE: Nejde o vyváženost, ale o skutečné doložitelné informace!

valda 212.?.?.?

Reakce na 235325

Hodne diskutuju na ruskem foru s novodobyma stalinistama.Mam s nich husi kuzi pocit na blyti.Kdyz jsem cetl vasi reakci na clanek,tak stejny pocit me neminul.Jste stejny, jen se prezentujete jako,co-de-mo-krat??

235353

2.1.2011 16:33

RE: Nejde o vyváženost, ale o skutečné doložitelné informace!

steve 97.?.?.?

Reakce na 235353

valdo - co je to "blyti" a "co-de-mo-krat" ?? Sbiram znamky a trus lesni zvere (take zelvi ..), treba to v albumu jeste nemam .. [smích]
.. a s novodobymi stalinovci prerus kontakty - od pristi stredy to bude trestne ..., krome toho - unikla ti "co-podstata" ..

235362

3.1.2011 3:33

ste se zahranici

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 235353

vy ste s Rusii a nebo ste za - hra - nisni studentka prosim

235428

2.1.2011 12:41

RE: Nejde o vyváženost, ale o skutečné doložitelné informace!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 235318

>...Irán ...má před sebou dobrou budoucnost a bude se vyvíjet k větší toleranci ve společnosti a nakonec i "náboženská" vláda se změní na "civilní", protože především mládež se již nechce podřizovat zkosnatělým islámským vůdcům, pro které není stejně jako jinde ve světě na prvním místě "blaho" lidu, ale udržení moci a osobních privilégií!!!

Jirka Sérešů by z vašeho proroctví měl radost, jak mezi těma mladýma vidíte klíčící zárodky pro další "barevnou revoluci". Pokrokáři všech zemí spojte se!

Já bych radši čekal, že mladí, až z toho obvyklého "revoltování" povyrostou, se zařadí mezi své starší a usedlejší spoluobčany, aby tu harmonii udrželi pod vedením svých duchovních vůdců. Jak vysvětlit tu harmonii, když duchovní vzory iránského lidu, podle Vás, mají na prvním místě udržení moci a osobních privilégií, nikoli blaho lidu.
Vylepšovat cizí kultury, bych nedoporučoval. Většího barbarství není.

235348

2.1.2011 9:38

Pohled na úvodní článek

charon cmartin (zavináč) airnet-cz (tečka) info 212.?.?.?

Text ke kterému se tu vede diskuse jasně nemohl být vyčerpávajícím popisem poměrů v Íránu - už kvůli rozsahu.

Z mého pohledu to byl ale dobrý článek v tom smyslu, že jsem se z něj dověděl věci, které jsem nevěděl. Věřím tomu, že co bylo napsáno, je pravda. Ne nutně celá ale chápu jako cennou informaci jak se k sobě peršané chovají. Ve zprávách v českých veřejnoprávních médiích se tohle člověk nedočte ...

235333

2.1.2011 10:32

RE: Pohled na úvodní článek

steve 174.?.?.?

Reakce na 235333

.. se tohle člověk nedočte ..
----
.. NESMI !, .. ale zato se tam docte jine "veci" ... [chechtot]

235338

2.1.2011 10:12

Uzasne

Triglav 118.?.?.?

Povazte, jake musi mit v Iranu velke knihovny, aby se tam ta mladez vesla !

235336

2.1.2011 11:38

Čistě nepolitická připomínka:-)

Vanguard 94.?.?.?

Jestli Íránci vaří cokoliv, co má 0,0% alkoholu, tak i kdyby to chutnalo sebelíp, pivo to prostě není.

235341

5.1.2011 13:41

RE: Čistě nepolitická připomínka:-)

petr z jbc 94.?.?.?

Reakce na 235341

jo jo, pivo to není, je to áb-džo , neboli voda z ječmene, nicméně tak jako v našich pitech se vždycky nějaký alkohol najde, tak taky v ábdžu

235588

2.1.2011 12:21

Přednáška ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

No znám taky jednoho, který tam byl asi měsíc. Je to však již deset let, možná i více. Velmi podrobně mi o té zemi vyprávěl a nemohl si lidi a tuto zemi vynachválit. V zásadě mluvil stejně jak se píše v článku. Lidé velmi přátelští, téměř žádná kriminalita, benzín téměř zdarma. Neměl vůbec problém s ubytováním, natož pak s penězi. Hodně mluvil o kvalitních vodních dýmkách. Prostě samý superlativ. Vůbec se mu nechtělo zpět. A to byl tehdy aktivním sionistou ... Čili zdá se že článek nemusí až tak moc přehánět.

235346

2.1.2011 18:14

Nemohu si pomoci

A. S. Pergill 88.?.?.?

Ale článek mi hodně připomíná Fučíkovy nadšené reportáže ze SSSR ve 30. letech, tedy v době vrcholení stalinského teroru. Ona ta nízká kriminalita je příznačná pro vysoce restriktivní režimy. I za Hitlera se málo kradlo a takový Ausswitz byl podle tohoto kritéria přímo ráj na zemi. I Mezinárodní Červervený kříž měl pro toto zařízení jen a jen slova chvály.

235376

2.1.2011 21:33

RE: Nemohu si pomoci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 216.?.?.?

Reakce na 235376

chapu, vy radeji ten cesky chliv bordel a podvody, vidte.No, hlavne ze mate tu demogracii, spinu, bezdomovce, domovy duchodcu a ozrale tlamy kolem sebe.
Co melete o Osvetimi, vy jste nejake takove zarizeni v Iranu videl?

235405

2.1.2011 22:37

To víš Pergill, že si nemůžeš pomoci,

63 88.?.?.?

Reakce na 235376

ale je to prostě jednoduchý fakt, že nám oficiální média o Iránu sprostě lžou! Irán není společnost, kterou bychom my, jako Češi, mohli soudit. Irán má "náboženské" vedení státu a jinou morálku a jiné předpisy a normy! Je velkou otázkou, která společnost je lepší a spravedlivější? Neodvážím se soudit, protože žádná kritéria nejsou! "Demokracie" USA se naprosto zdiskreditovala vyvoláním nesmyslných válek na základě lží, vražděním a mučením v regionu Iránu, takže celé slovutné USA musí v této věci zásadně držet hubu a krok! USA nemají žádné právo Irán kritizovat, protože jejich zločinné chování je neomluvitelné!
Mohou na Irán plivat a osočovat ho lživými nařčeními, ale ať si především zametou před vlastním prahem, přestanou jednostranně podporovat Izrael v krádežích území, ve vraždění a mučení - a nakonec Izrael má jaderné zbraně a žádné mezinárodní kontrole podléhat nemusí a Irán vyrábí pouze palivo - nikdo nijak nedokázal, že vyrábí jaderné zbraně, takže USA a Izrael sklapnou držky a půjdou otravovat někam o dům dále!
Tomu se také říká spravedlnost! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

235411

3.1.2011 17:18

RE: To víš Pergill, že si nemůžeš pomoci,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 216.?.?.?

Reakce na 235411

Zkuste chtit po lhari, kritizujiciho udajny islamsky fanatismus, aby vam vysvetlil, proc v nejsvobodnejsi a nejspravedlivejsi zemi celeho Vesmiru - USA, prezident prisaha na Bibli.Asi jen tak ze zvyku, ze ano[smích]

235466

3.1.2011 0:14

Já v Íránu

Filip Svoboda 109.?.?.?

V Íránu jsem byl v září 06. Íránci (potomci Peršanů) je velmi hrdý a přátelský národ, možná nejpřátelštější národ na světě. Nám se běžně stávalo, že za jeden den v íránském velkoměstě nás nejméně 5 lidí pozvalo k sobě na oběd/večeři. Opravdu je tam téměř nulová kriminalita. Mohli jsme si dovolit spát na karimatce vedle Hlavního nádraží s tím, že vedle karimatky na zemi jsme měli položený digitál a peněženku. Ráno jsme tam všechny věci našli na svém místě. Důvěru vzbuzoval již jen fakt, že za elý pobyt jsme tam neviděli snad ani jednu pochybnou existenci. U nás kolem každého Hlavního nádraží se motá velká parta zarostlých špinavých bezdomovců případně i feťáků, před kterými si musíme chránit peněženky (a nejenom je). V Íránu i ten nejposlednější nejchudší chudák/žebrák vypadá slušně, čistě a spořádaně. Negativum: Mužské a ženské kolektivy jsou od sebe výrazně izolovány. Co se týče škol, tak to platí pro všechny kromě univerzit. Z toho důvodu je na ulicích možno pozorovat jakési napětí, chtíč, touhu... Po jednom chodníku chodí mladíci a po druhém dívky. Mladíci se chtivě a nadrženě dívají na ty dívky, se kterými nesmí mluvit a stýkat se. Tato atmosféra tam je opravdu pozorovatelná. Mladíci jsou díky tomu frustrovaní a agresivnější, než by bývali kdyby se mohli volně stýkat s opačným pohlavním. Lidé (kategorie ovčanů) si díky mediální propagandě myslí, že právě v Íránu jsou ti nejdrsnější nejkonzervativnější muslimové. Není to pravda, protože Íránci jsou šíti. (Šítský islám je oproti sunitskému liberálnější. Rozdíl je vidět např. u největšího spojence USA v regionu - u Saudské Arábie). Šátky, které zakrývají celý obličej až na oči (burka), nosí v Íránu pouze některé stařeny, které si tím zakrývají své vrásky. (Na rozdíl od Saudské Ar. a Afghánistánu, kde je nosí povinně všechny ženy.) Když zrovna na blízku není náboženský vůdce (imám) či přáslušník milicí, klidně se s turistou dá do řeči i žena. Zoroastriáni, židi i křesťani tam opravdu v poklidu žijí a nejsou pronásledováni jako v mnohých jiných muslimských zemích, jejich církve však nemají stejná práva jako Islám - např. křesťanské kostely nesmí mít věže a okázalou výzdobu. Jako v každé islámské zemi i zde platí, že za přestup z Islámu na jiné náboženství platí trest smrti.

Írán má velké množství památek a velký turistický potenciál, který zatím zdaleka nebyl naplněn. Místní nejsou tudíž turistikou zkažení jako v některých muslimských zemích (např. Tunisko a Egypt), ve kterých by místní pro peníze prodali turistům klidně i svou matku. Co stojí za pozornost je nesmírně levné cestování (hlavně díky těžbě ropy). Návštěvu Íránu nelze než doporučit. Írán je totiž nejspíš poslední země na světě, která připomíná bájnou zemi z pohádky tisíce...Automaticky kráceno

235422

3.1.2011 0:15

Pokračování

Filip Svoboda 109.?.?.?

a jedné noci. Byl by ohromný zločin tak krásnou zemi vybombardovat a zničit, jak si to někteří politici a některé státy přejí.

--------------
Propaganda: Ve velkých městech (obzvláště v Tehránu) je velké množství propagandisticky pomalovaných zdí. Většina se tématem věnuje iránsko-írácké válce, menší část je proti USA. Esteticky a cose týče účinku docela ujdou. Oprávněnost a pravdivost nyní neřeším. Dva odkazy:
http://fiveprime.org/hivemind/Tags/mural,tehran
http://via.lib.harvard.edu/via/deliver/deepLinkRes...

235424

3.1.2011 3:12

RE: Pokračování

Triglav 118.?.?.?

Reakce na 235424

No, ja mam kamarada Irance, ktery je Bahai. To je nabozenstvi hodne podobne islamu. Ten me vypravel, ze prislusnici tehle viry jsou v Iranu casto bez soudu strileni. On sam stal po svem zatceni nekolik dni v cele, kde bylo na zemi po kolena vody, moci a vykalu. A take mrtvol. On sam byl nekolik dni nelidsky mucen a ma jizvy, ktere me ukazal.
Oni vam asi pane Svoboda(stejne jako tomu Fucikovi) neukazali vsechno.
Co se tyce charakteru Irancu, tak to s vami souhlasim. Velmi slusni,jemni lide. Skoda, ze musi zit pod takovym rezimem.

235427

3.1.2011 14:59

RE: Pokračování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 235427

>No, ja mam kamarada Irance, ktery je Bahai. To je nabozenstvi hodne podobne islamu.
Do dnes jsem o tomto náboženství neslyšel, ale Váš příspěvek se mi příliš nezdál, tak jsem začal gůglit.
Víra je to jen 147 let stará, ale druhá nejmezinárodnější, má i v Česku své členy, a též stránky . Tam se lze dovědět že např. Bahá´í společenství spolupracuje s OSN už od jejího vzniku v roce 1948 a v současnosti má poradní postavení při Radě hospodářské a sociální pomoci OSN, je akreditovaná u UNEP (program pro životní prostředí), WHO (Světová zdravotnická organizace) a UNICEF. Bahá´í se aktivně podílí na přípravě mezinárodních a světových konferencí např. o životním prostředí, o právech žen apod. Celosvětově má asi 5 mil. členů z více než 2000 různých národů a etnických skupin a žijí v 235 zemích a teritoriích.
Oblíbenou číslicí je devítka, základní buňka má minimálně 9 členů, jedním z významných znaků je devíticípá hvězda. Všichni tito lidé věří v jednotu lidstva - věří, že život každého člověka na světě je cenný a má velký význam a že svět by se měl spravovat jako jediná země ku prospěchu všech.
V Izraeli, Haifě na hoře Karmel též sídlí nejvyšší Bahá’í administrativní instituce - mezinárodní správní orgán zvaný Světový dům spravedlnosti.
„Bahá’í učení je jedním z velkých nástrojů pro konečné vítězství ducha a humanity“. (E. Beneš)
Principy víry jsou šířeny a propagovány také na školách , např. v Mladé Boleslavi a v Praze během roku 1998 proběhly literární soutěže pro studenty středních škol na téma světoobčanství, které vyvrcholily velkými kulturními akcemi - festivalem Světoobčanství. Bahá’í Víra v ČR nachází stále častěji své vyjádření také v umění...
Takže je zde problém minimálně ten, že šíření takové světové „nadvíry“ může být považováno za rozklad vlastních náboženských struktur. A navíc vše řízeno z Izraele.

235457

3.1.2011 15:39

RE: Pokračování

Triglav 180.?.?.?

Reakce na 235457

Tak nejak to bude. Ovsem ani krestane ani zide nepovazuji mirumilovne priznivce viry Bahai za nepratele, ktere je nutno vyvrazdit.
Mozna, ze by tak meli jednat i iransti duchovni, kdyz uz jsou udajne tak tolerantni k zidum a krestanum.

235461

3.1.2011 18:15

RE: Pokračování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 235457

To tedy dle všeho vypadá na jinou formu zednářské lóže, ovšem řízenou ze stejného centra. Svého času jistý voják nechal ve Španělsku svobodné zednáře od určitého stupně zasvěcení zlikvidovat, velmi Španělsku pomohl, ale dnes bohužel jeho záslužná práce zase přichází vniveč. Iránci by měli postupovat stejně, pokud se nechtějí dočkat velmi nemilých konců.

235471

3.1.2011 20:54

RE: Pokračování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 235471

Navíc je Irán udržován v jakémsi předválečném stavu, takže něco jako pátá kolona, stěží může v týlu potřebovat. Svoboda vyznání, lidská práva jsou oblíbené zástupné temata "vývozců demokracie", nic nového pod sluncem.
Zajímavá je asymetrie v počtu věřících, v Iránu je jich podle jejich Bahaikipedie asi 300 000, zatímco v Izraeli (kde mají centrum řízení) je 0. Nejvíce jich je v Indii 2 200 000, v Česku 3 037.

235485

5.1.2011 7:34

RE: Pokračování

steve 97.?.?.?

Reakce na 235457

85-ko.. VELICE !! prinosne googleni !, "setsakramentsky" dobre .., preji, aby vas guuglchtic neopustil ..
Timto se nam (pokud jsou pravdiva) onen Bahai stavi se svym tvzenim i do jineho svetla, protoze - to potom maji v programu napriklad i rodinu "tatka+tatka", "mamina+mamina+pulmamina" apod ...
.. A to se nemusi treba Irancum libit, mne taky ne .. Takze bych s ohledem na umisteni kancelare - meho Bahaice - okamzite vykopal .., preventivne .

235576

5.1.2011 9:43

RE: Pokračování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 235576

Steve, ta víra na papíře, sama o sobě, nemá snad chybu. V citátech na jejich stránkách jsem dokonce objevil "něco", co jsem pracně vymýšlel pár dní předtím.
Je spíše otázkou, jak se to "praktikuje" a co se k tomu dá nabalit, a jak se to pak dá např. politicky použít...
Ale v oblastri sexu (na papíře) jsou konzervativní dokonce snad i netolerantní. Kopíruji od pramene:

The laws of the Bahá’í Faith primarily come from the Kitáb-i-Aqdas, written by Bahá’u’lláh. The following are a few examples of basic laws and religious observances,

- Bahá’ís over the age of 15 should recite an obligatory prayer each day. There are three such prayers among which one can be chosen each day.
- Backbiting and gossip are prohibited and denounced.
- Adult Bahá’ís in good health observe a nineteen-day sunrise-to-sunset fast each year from March 2 through March 20.
- Bahá’ís are forbidden to drink alcohol or to take drugs, unless prescribed by doctors.
- Sexual relationships are permitted only between a husband and wife, and thus premarital or homosexual sex activity is forbidden.
- Gambling is forbidden.
Chybu jsem nakonec opravdu nenašel, protože víno jako lék nezakazuje, ovšem musel bych za doktorem. [mrknutí jedním okem]

235579

5.1.2011 16:13

RE: Pokračování

steve 70.?.?.?

Reakce na 235579

.. pokud si muj Bahai prestehuje hlavni kancelar nekde jinde nez je doposud, - s vykopavanim poseckam. Teorie viry je pouze teorie, - praxe vypada vzdy jinak. Rad bych se v tomto pripade mylil, rad bych privinul Bahraje ke svym nadrum ( ne k mamininym ) ..
Pouze teorie jedne viry se kryje s praktickymi provadecimi predpisy. A "slovanske bratry od Volhy" s talmudem v bote v nasem sklipku netrpime ... Bahaiovi nalejeme - pokud nelze ...
.. A dekuji za upresneni !! [smích]

235592

3.1.2011 20:32

Ta srovnání jsou problematická:

A. S. Pergill 89.?.?.?

Sunité mají o něco větší "rozptyl" než šíité, tj. schovají se pod ně režimy srovnatelné s Íránem nebo i horší, jako jsou v Saúdské Arábii nebo pod Talíbanem, i režimy výrazně civilizovanější než Írán (např. v oblastech turistických destinací).
Důležité ovšem je, že obojí je islám, tj. konverze k jinému náboženství nebo k ateismu se trestá smrtí, obyvatelé mají nerovnoprávné sociální postavení podle náboženství a pohlaví (ale i rasy, islám je výrazně rasističtější než křesťanství). To, že existují jen náboženská policie a náboženské soudy ve skutečnosti znamená, že tyto instituce "řeší" veškerou kriminalitu, přitom o právu na spravedlivý proces si lze nechat jen zdát (šaríja mimo jiné neuznává materiální důkazy a nepřipouští svědectví nemuslimů).
IMHO srovnání režimů možné je, a to na základě pokrytí základních biologických potřeb obyvatel, a v tomto ohledu je na tom Írán podobně špatně jako jiné islámské země: Hlad, nemoci, vysoká úmrtnost v nízkém věku. USA sice mají armády nezaměstnaných, ale ti mají vesměs vyšší životní standard (až na extrémy, které by spíš patřily do vězení nebo psychiatrické léčebny) než běžný obyvatel Íránu. A není to proto, že by USA nebo "světový Žid" Írán okrádali, ale proto, že v Íránu vládne anticivilizační islám.
A, mimochodem, když Írán nevyvíjí jadernou bombu, tak proč obohacuje uran až na zbrojní kvalitu, tj. do výrazně vyššího stupně čistoty štěpného izotopu, než co se vůbec dá spalovat ve standardních reaktorech?

235484

3.1.2011 22:19

RE: Ta srovnání jsou problematická:

63 88.?.?.?

Reakce na 235484

Pergill zase kecáš! Kdo tě platí! Irán je špatný , ale USA jsou nejlepší!

V USA řeší sociální problémy jednoduše tím, že už více než dva miliony chudých lidí zavřeli od počátku 80. let do vězení. Naprostá většina tamějších vězňů jsou mladí, málo kvalifikovaní lidé černé pleti. Tímto způsobem si v USA vydatně snížili míru nezaměstnanosti oproti Evropě.

Existují dokonce grafy, které dokládají, že např. výdaje na sociální bydlení klesaly v jednotlivých státech Unie stejným tempem, jakým rostly výdaje na stavbu a provoz vězení. Vězení se stává sociálním bydlením těch nejnižších vrstev. Přitom až třetina vězení je ve Spojených státech už zprivatizována, takže z kriminalizace chudoby bohatnou majitelé věznic. Čím více lidí končí za mřížemi, tím více peněz pro provozovatele vězení ze státních dotací plyne. Takto dnes funguje země svobody a garant demokracie.

235489

4.1.2011 7:58

RE: Ta srovnání jsou problematická:

A. S. Pergill 88.?.?.?

Reakce na 235489

I kdyby ten vztah byl tak jednoduchý (jakože v USA je poněkud složitější a méně přehledný; takto přímočaře je to zorganizováno v Rusku a v Číně), tak ti vězni mají (vyjma osobní svobody) výrazně vyšší životní standard (strava, ošacení, zdravotní péče atd.) než průměrný obyvatel islámských zemí. A z hlediska té svobody: Svět islámu je v podstatě megakoncentrák.

235528

3.1.2011 22:52

RE: Ta srovnání jsou problematická:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 235484

Pergill, používají ve slovním spojení světový žid malé "ž". Oni nevědí, že 95% světového židovstva pochází od Volhy?! Tedy Chazárové, kteří si zvolili judaismus-tak příště malé "ž", jako např. křesťan, muslim atd..

235490

4.1.2011 1:15

RE: Ta srovnání jsou problematická:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 235484

Pergil, co se jeste da spalovat za izotopy?Potrebuju prilozit do kamen.Co kdybyste se poohlid po Pakistanu, tam uz muslimove to palivive drivi maji naistalovane v hlavicich.Vite, kde to je, zvanile?

235515

4.1.2011 4:17

RE: Ta srovnání jsou problematická:

Jiri. 98.?.?.?

Reakce na 235515

>Co kdybyste se poohlid po Pakistanu, tam uz muslimove to palivive drivi maji naistalovane v hlavicich.

Aha, takze, kdyz maji jaderne hlavice jedni magori, tak je potreba aby je meli dalsi. To je logika s kterou po vas jednou zustanou jen seskvarene holinky na poli. Stat, ktery maji v rukou pomateni nabozensti fanatici (je jedno o jake nabozenstvi se jedna) by nemel byt vysbrojen ani prakem. Zvlast, kldyz je natolik technicky zaostaly, ze mu ten prak musi vyrobit jiny stat.

235524

4.1.2011 11:38

RE: Ta srovnání jsou problematická:

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 235524

Nechápem, prečo vôbec reaguje na týchto klaunov ako Pergill a Vanguard? [zmaten] [zmaten] [zmaten]

235534

4.1.2011 20:01

RE: Ta srovnání jsou problematická:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Reakce na 235524

Prosim vas, ctete poradne, co ten zvanil Pergil pise.Pokud jste si nevsiml, muslimsky Pakistan vlastni jiz velmi dlouho jaderne zbrane a soucasne je nejvetsim spojencemm USA v afghanskem dobrodruzstvi.Nevim, co je spatneho na tom, aby suverenni staty jako je Iran, na svoji sebeobranu nemohly vyvijet jaderne zbrane.

235557

5.1.2011 3:51

RE: Ta srovnání jsou problematická:

Jiri. 98.?.?.?

Reakce na 235557

>muslimsky Pakistan vlastni jiz velmi dlouho jaderne
>zbrane a soucasne je nejvetsim spojencemm USA v afghanskem
>dobrodruzstvi.

Asi proto Pakistan uzavrel hranici pro vojska NATO, ze? Zrejme nemate ani nejmensi poneti, co se v soucasne dobe v Pakistanu deje. Celou zemi ovladaji extremisti a vlada je naprosto rozlozena.To samozrejme ma velky vliv na nestabilitu a korupci v sousednim Afganu.

>Nevim, co je spatneho na tom, aby suverenni staty
>jako je Iran, na svoji sebeobranu nemohly vyvijet jaderne zbrane.

Ja zese nachapu co je na tom dobreho, aby stat kde vladne stredoveke nabozenstvi, politicka nestabilita, diktatura a teror, se vyzbrojoval nuklearnimi zbranemi, kdyz ho nikdo neohrozuje a nikdy neohrozoval atomovou valkou. Suverenita statu s tim nema nic spolecneho. Iran je diktatura primitivniho nabozenstvi, nasili a teroru. Ahmedinezad je samozvany krutovladce, terorista a unosce. Byli na nej uvaleny dalsi tvrde sankce a je defakto odriznut od financniho sveta.

235569

5.1.2011 6:34

RE: Ta srovnání jsou problematická:

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 235569

Kazdy kdo vi jaky tezky zlociny maji Israelite na svedomi v celym svete by uvital aby Iran uz konecne mel atomovou bombu a Israelitum se svirala strachy (_!_) kdy jim Ahmedinezad za to vsechno lhani, vyhrozovani a vselijaky sankce udela z ty malicky okupovany zemicky kterou Palestincum ukradli jedno velky krematorium. Faktem je, ze ze zniceni terroristickyho statu jakym Israel je by profitoval a ne jen economicky cely svet!

235574

5.1.2011 9:26

RE: Ta srovnání jsou problematická:

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 235574

2Satanist: Lepe uz to nejde ani napsat: Zrudne israleske zlociny na Palestincich nezle naprosto nijak omluvit. A proto ani hroutici se, bankrotujici a vybydlene JuYsEj si s tim nedokaze poradit. JuYsEj je natolik vytunelovane z zdefraudovane temi, ktere nesmime autocensirne jmenovat a kteri maji pesel v rasistickem a genozidnim Statu Israel, ze jsou jak JuYsEj, tak Stat Israel odsouzeni k pomalemu, ale nezvratitelnemu rozpadu a rozklizeni.

Jeste pred par lety se pokousel Stat Israel (a ti, ktere nesmime autocensurne jmenovat) si osedlat dalsi DOJNOU KRAVU = Indii. Dokonce platilo, ze izralesky rekrut si muze vybrat: jit vrazdit a pachat izraelske valecne zlociny na okupovana uzemi Syrie, Palestiny, Jordanska, Lebanonu ci Egypta a dalsich izraelskou agreSSi a okupaci postizenych zemi. Nebo se "jako civilista" zucastnit "rozvojove pomoci" v Indii. Tj. spionaze, infiltrace, korupce a vyrobe kompro na Indy v rozhodovacich funkcich a pozicich. Prednost meli ti HRDI ISRAELCI, kteri mohli opovrzeny a nenavideny paSSport prekryt solidnejsimi a dustojnejsimi pasy ze zemi svych predku (napr. http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/63727/63727,1241563842,9/stock-photo-two-passports-isolated-on-white-background-29742325.jpg ).

Ale Indove jiz davno prohledli, co by je v chrtanu tech, ktere nesmime autocesurne jmenovat, cekalo. A proto si nyni jiz vladnou v prudkem rozvoji a prosperite sami a "bez pijavic" stejne, jako ostatni staty BRIC. Na Khasparovy-Weinsteiny a dalsi pate kolony jsou vsude ve statech BRIC (a nejen tam[smích] nyni poradany ocistovaci a preventivni protiakce.

Prozatim jeste Israelite smeji cestovat do Indie. Jakou potupnou a ostudnou cestu to pro Israelce a El-Al znamena posudte zde: http://travelogue.travelvice.com/israel/absurd-jewish-flight-path-to-india/

235578

6.1.2011 2:38

RE: Ta srovnání jsou problematická:

Jiri. 98.?.?.?

Reakce na 235574

>Kazdy kdo vi jaky tezky zlociny maji Israelite na svedomi v celym
>svete by uvital aby Iran uz konecne mel atomovou bombu a
>Israelitum se svirala strachy (_!_) kdy jim Ahmedinezad za to
>vsechno lhani, vyhrozovani a vselijaky sankce udela z ty malicky
>okupovany zemicky kterou Palestincum ukradli jedno velky
>krematorium. Faktem je, ze ze zniceni terroristickyho statu jakym
>Israel je by profitoval a ne jen economicky cely svet!

Dalsi skvela logika. Ahmedinezad tedy potrebuje atomovy arsenal, aby vyvrazdil narod, ktery mu nic nedela. A pan Satranist s panem Sodkem by z okradennych a povrazdenych zacali profitovat. Nevim co ukradl Izrael palestincum a kterym. Osmdesat procent jsou to nelegalni pristehovalci odevsad bez dokumentu a zbytek vladnouci elity, ktera tyje z jejich bidy si zije se syrskym, libanonskym nebo i izraelskym obcanstvim v rezidencich okolnich arabskych statu, kde se zbabele schovavaji a masti si kapsy z humanitarnich daru. Az Ahmedinezad vyvrazdi Izraelce tak koho dalsiho mu predhodite? Kde budete stavet svoje krematoria na paleni povrazdenych?

235625

6.1.2011 17:51

RE: Ta srovnání jsou problematická:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 216.?.?.?

Reakce na 235625

neshodili ti iranci nakonec atomovku na Japonce a nevybombardovali Dresden a Hamburk?Podle tvych zvastu to tak vypada.Zrejme jsou zodpovedni i za ten holokast.To nasere, ze na ne nemuzete, co?

235662

6.1.2011 17:40

RE: Ta srovnání jsou problematická:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 216.?.?.?

Reakce na 235569

Jasne, Ahmadinejad osobne ridi al kaidu a vsichni teroristi sveta dostavaji penize pres Teheranskou banku.Jenom jak to, ze se tem zidum z te diktatury do demokracie nechce?Vrat se na eretz sionisticky panaku!

235659

Příspěvků: 42

02.01. 02:34 63  Nejde o vyváženost, ale o skutečné doložitelné informace!
02.01. 06:33 steve  RE: Nejde o vyváženost, ale o skutečné doložitelné informace!
02.01. 06:54 steve  RE: Nejde o vyváženost, ale o skutečné doložitelné informace!
02.01. 07:35 Anonymus  RE: Nejde o vyváženost, ale o skutečné doložitelné informace!
02.01. 15:02 valda  RE: Nejde o vyváženost, ale o skutečné doložitelné informace!
02.01. 16:33 steve  RE: Nejde o vyváženost, ale o skutečné doložitelné informace!
03.01. 03:33  ste se zahranici
02.01. 12:41  RE: Nejde o vyváženost, ale o skutečné doložitelné informace!
02.01. 09:38 charon  Pohled na úvodní článek
02.01. 10:32 steve  RE: Pohled na úvodní článek
02.01. 10:12 Triglav  Uzasne
02.01. 11:38 Vanguard  Čistě nepolitická připomínka:-)
05.01. 13:41 petr z jbc  RE: Čistě nepolitická připomínka:-)
02.01. 12:21 Magnus Maximus  Přednáška ...
02.01. 18:14 A. S. Pergill  Nemohu si pomoci
02.01. 21:33  RE: Nemohu si pomoci
02.01. 22:37 63  To víš Pergill, že si nemůžeš pomoci,
03.01. 17:18  RE: To víš Pergill, že si nemůžeš pomoci,
03.01. 00:14 Filip Svoboda  Já v Íránu
03.01. 00:15 Filip Svoboda  Pokračování
03.01. 03:12 Triglav  RE: Pokračování
03.01. 14:59  RE: Pokračování
03.01. 15:39 Triglav  RE: Pokračování
03.01. 18:15  RE: Pokračování
03.01. 20:54  RE: Pokračování
05.01. 07:34 steve  RE: Pokračování
05.01. 09:43  RE: Pokračování
05.01. 16:13 steve  RE: Pokračování
03.01. 20:32 A. S. Pergill  Ta srovnání jsou problematická:
03.01. 22:19 63  RE: Ta srovnání jsou problematická:
04.01. 07:58 A. S. Pergill  RE: Ta srovnání jsou problematická:
03.01. 22:52  RE: Ta srovnání jsou problematická:
04.01. 01:15  RE: Ta srovnání jsou problematická:
04.01. 04:17 Jiri.  RE: Ta srovnání jsou problematická:
04.01. 11:38 Oracle  RE: Ta srovnání jsou problematická:
04.01. 20:01  RE: Ta srovnání jsou problematická:
05.01. 03:51 Jiri.  RE: Ta srovnání jsou problematická:
05.01. 06:34 Satanist  RE: Ta srovnání jsou problematická:
05.01. 09:26 MoUdrostrak  RE: Ta srovnání jsou problematická:
06.01. 02:38 Jiri.  RE: Ta srovnání jsou problematická:
06.01. 17:51  RE: Ta srovnání jsou problematická:
06.01. 17:40  RE: Ta srovnání jsou problematická:

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Britská vláda přiznává: dvě injekce a kus vaší přirozené imunity je pryč27.10.21 18:30 Británie 1

Počas Španielskej chrípky 92% ľudí umrelo na bakterialnu infekciu z nosenia rúšok27.10.21 18:13 Neurčeno 0

České banky začínají podléhat teroru Green Deal26.10.21 23:01 Česká republika 5

Pravda s očkovacím utrejchem leze na porvch - vláda podepsala likvidační smlouvu26.10.21 19:51 Česká republika 3

Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka26.10.21 18:51 Česká republika 3

Už je to tady: Covid se stal epidemií neočkovaných, tvrdí vladní loutky26.10.21 11:07 Česká republika 8

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 16

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,71 Kč
Libra
30,45 Kč
Kanadský dolar
17,96 Kč
Australský dolar
16,65 Kč
Švýcarský frank
24,13 Kč
100 japonských jenů
19,48 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,08 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,47 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 772,43 Kč
1 unce stříbra
534,27 Kč
Bitcoin
1 304 326,71 Kč

Poslední aktualizace: 27.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 592