Diskuze k článku

Genetické manipulácie – katastrofa genetického inžinierstva

Příspěvků 39

17.12.2010 13:13

Malá soutěž

Abstrakt 78.?.?.?

Kdo vymyslí jídlo (potravinu nikoliv OTRAVINU) u něhož není potřeba použití rostlin, částí rostlin a pomoci rostlin - ať přímé nebo nepřímé (pro krmení zvířat).

234433

25.12.2010 21:10

RE: Malá soutěž

Lair 85.?.?.?

Reakce na 234433

To je snadné, třeba houby [oči v sloup]

234879

27.12.2010 18:41

RE: Malá soutěž

Abstrakt 78.?.?.?

Reakce na 234879

Děkuju za účast[smích] Ještě jsem chtěl podotknout, že můžu-li se vyjádřit za Přírodu (jaký jiný hlas-jazyk má použít?), tak NEPŘEJU SI GENETICKÉ PRZNĚNÍ a vůbec hrabou se do těhle věcí NÁSILÍM! Píchnout do buňky se prostě nemá, protože věc nesprávnou poznáte snadno podle toho, že alespoň zpočátku klade odpor (např. buněčná stěna nebyla stvořena pro Vaše experimentování, ale např. aby buňku chránila a vymezila atd atd.). Z "vědců" jsou služební zločinci na předních místech. Jestli myslíte, že máte co "vylepšovat" na Životě, tak předpokládáte, že se tu nedalo žít dřív, ale je to naopak - někteří z vás škodili a pokračujete dál a pak nepřebíráte za to zodpovědnost - kdy pověstný "zpětný ráz" který následuje po nepatřičném činu či jedovatém chápání přehazujete v souladu s pravidly černé magie na nevinné (zloděj křičí chyťte zloděje), Důsledky by měly patřit jen a jen Vám(-měli byste si to vyžrat sami, co sejete.) ale milosrdnost příliš zahalila a oddálila jejich dopad. Vyrábějte si sami třeba GMO,ale jezte to jen Vy sami! Přiznejte sobě i ostatním, že jste seLhali.

235023

17.12.2010 14:54

Také by neškodilo, kdyby autorka napsala něco o urhoních

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Autorčin text zní poněkud alarmisticky. I podíval jsem se na její odbornost. Nalezl jsem tato její díla. Zřejmě je "odbornicí na fšecko".

Už téměř celé století jsou přísně utajovány všechny informace o urhoních (angl. ugly primeval). Zmizely ze všech učebic, z encyklopedií i odborných časopisů. Rozsáhlou pasáž o nich lze údajně nalézt jen v tajném dodatku paktu Ribbentrop - Molotov. Proč? Některé zdroje tvrdí, že příčinou přísného utajení je Stalin. Za slib úplného vymazání pojmu "urhoň" z evropské literatury prý dokonce Hitlerovi postoupil větší část Polska.

Nacisté svůj slib sice dodrželi, ale sami údajně vedli intenzivní tajný výzkum. Z urhoních vajec se jim snad podařilo separovat zvláštní protein, který dokáže výrazně zvýšit objem neokortexu v prenatálním stádiu vývoje obratlovců. Cílem byl nacistický "Übermensch".

Spojenecký důstojník, který se jako první dostal koncem války k výsledkům těchto výzkumů, byl britský medicinský výzkumník Frank Hawking. Tento pán se údajně zmocnil části finálního produktu včetně dokumentace. Po jejím prozkoumání část produktu aplikoval svému malému synkovi jménem Stephen. Výsledky byly zpočátku přímo skvělé. Později se bohužel začaly projevovat nepříjemné vedlejší efekty.

Prosím všechny čtenáře, aby výše uvedené informace brali s rezervou. Pocházejí z neověřených zdrojů. Skutečností je pouze absence pojmu "urhoň" ve veškeré literatuře, existence dodatku paktu Ribbentrop - Molotov, nevysvětlitelná benevolence Stalina při odevzdání větší části Polska Hitlerovi a zvláštní vlastnosti mozku Stephena Hawkinga.

Možná by toto bylo lepší téma pro autorku. [mrknutí jedním okem]

234436

18.12.2010 8:28

RE: Také by neškodilo, kdyby autorka napsala něco o urhoních

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 234436

Opravdu. Tudle jsem četl, že se nám vyvinula baktérie širocespektrálně odolná vůči antibiotikům. Darwin by měl radost z evolučního motoru. Kolik vymění baktérie za 24 hodin generací? Nejsem odborník, tak se raději zeptám. Funguje tahle přizpůsobivost i na jiné podněty např. na genetické přenosy? A co lidi, vyšší organismy? Jak rychle je schopen reagovat složitější potvora na genetické změny? Má to přízpůsobení vliv na zdraví a úmrtnost? Co myslíte získali bakterie imunitu proti antibiotikům "bezboletsně"?

Tady Tibeťané se rychle zadaptovali na nadmořskou výšku už za 2 500 let, byli s tím řídkým vzducgem ve styku celý život a mám takový pocit, že bezbolestná ta adaptace nebyla, ale nejsem expert. Pouze neověřeně přemýšlím, kupodivu bych k tomu došel i bez odborníku v článku, sice bych nevěděl deatily typu nízká váha novorozeňat, ale nějak jsem lapal po kyslíku ve 4 000 metrech a to jsem byl adaptováný, ale bez genetických změn na výšku 1 600 m v Denveru. A četl o výstupech, kdy nosiče fasjnovějším lidem dělali místní "primitivové". Klidně vsadím svoje nové boty, že Hillari nebyl první člověk, kdo se vydrápal na Everest, ale místní necivilizování a ještě ke všemu někdy dávno se nepočítají. [velký smích] [velký smích]
http://scienceworld.cz/clovek/adaptace-na-nadmorsk...

Dáte protein z mikroba do banánu a imunitní systém ho nezachytí, kdy by řekl, že to může mít význam, ale to tvrdí člověk študovanej a není to žádný tmář a zpátečník. Divné, že ano imunitní systém reaguje na protein v mikrobu a banánu ho ignoruje, a pak, že forma není důležitá.

Podobně lze mluvit třeba o SKVALENU ve vakcinách, běžná složka v tkáních imunitní systém ho ignoruje. Proč lidi se syndromem v zálivu maji imunitní reakci na skvalen, který byl součastí vakcín? A to je samozřejmě okresní přebor, tam k žádné genetické manipulaci nedošlo. Pouze se živočišný tuk skvalen aplikoval do vakcíny a namixoval s organortutí a jinými sračkami a přidali se k tomu mrtvý mikrobi a aplikovalo se to přímo do krevního objehu. V přírodě velmi nízká šance, že by se to přihodilo, masově to nepadá v úvahu.
http://scienceworld.cz/clovek/ockovani-a-antibioti...

234467

19.12.2010 13:56

RE: Také by neškodilo, kdyby autorka napsala něco o urhoních

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 234467

No, ono toho bude víc, [smích] stačí připomenout zprávu amerického špičkového chemika Charlese Eliota Perkinse a jeho hlášení o působení fluoru, adresovaného Lee Foundation for Nutritional Research v Millvaukee z října roku 1954, které bylo 31. ledna 1995 odtajněno a přetištěno v časopise „The American Mercury.“
Tento chemik vysloveně prohlašuje, že:
"Fluorid sodný, který je dodáván do vody, zubních past atd., pod záminkou ochrany zubů, se zmíněnou ochranou zubů nemá nic společného a že by se našly daleko účinnější a levnější prostředky."
Prohlásíl, že: "Toto je podle nacistické filozofie přípravek na otupení a omezení svobody lidí, kterým je tato infikovaná voda podávána."
Končí šokujícím poznatkem: "Přípravek otupuje malou areu v mozku která přináší individuelní sílu. Tuto část mozku zvolna otravuje a narkotizuje, až je asi po ročním působení zcela vyřazena. Tyto osoby již nikdy nebudou tím čím bývaly předtím."

234533

17.12.2010 17:08

Pár poznámek:

A. S. Pergill 88.?.?.?

1. Že je sněženka pro člověka jedovatá, se dá najít v každé slušnější knížce o léčivých / jedovatých rostlinách.

2. Kukuřice je větrosprašná, včely její porosty prakticky nenavštěvují, nemají důvod.

3. To s tím genem paraořechu je spíš filosofická otázka:
Ano, existují lidé s alergií na paraořechy. Otázka ovšem zní, zda kvůli pár jedincům zabít projekt zvýšení výživové hodnoty sóje. Takto manipulovná sója se dá docela dobře značit, nehledě k tomu, že musíme značit i geneticky nemanipulovanou, protože luštěniny obecně a sója zvlášť jsou vysoce alergogenní.
Podobně existovaly i projekty na zvýšení odolnosti některých rostlin zavedením genů rostlin jako je salát (protože jím roněná šťáva s obsahem latexu je významný faktor rezistence proti parazitům a dalším škůdcům). Padlo to kvůli alergikům na latex. Opět by nebyl problém takto manipulované potraviny značit.

4. Bylo prokázáno, že ke "genetickým manipulacím", jako je přenos některých genů mezi i velice vzdálenými druhy, docházelo a dochází zcela spontánně, i v nedotčené přírodě. I v lidské DNA jsou sekvence, které byly identifikovány jako např. bakteriální. Existuje virus, který napadá lidské střevní buňky a rovněž rajčata. Nebylo by žádným překvapením, pokud by se našly geny, které se do lidí přenesly i touto cestou.

234440

17.12.2010 20:48

RE: Pár poznámek:

kosk 93.?.?.?

Reakce na 234440

S tím značením potravin bych to neviděl tak optimisticky. Ono je sice pravdou, že můžete mít teoreticky ke každé potravině visačku se složením ale víte jak to vypadá v reálu. Drobounké písmo na hranici přečtení člověka který je zdravý a je mu nad 40, v třiceti jazycích, kde je problém najít ten svůj... myslím že je dobře, že dejme tomu jablka neobsahují latex. A snad ani nebudou.

To by jste potom nakupoval ne půl hodiny ale tři hodiny... [chechtot] Navíc nepočítáte se staršími lidmi, nejen že špatně vidí ale i občas něco nechápou. Místo "Přemluv bábu" by to potom mohlo být "Zabij bábu..." A všichni budeme jednou staří.

Lidí s alergiemi přibývá a nezdá se, že by se to mělo změnit. A víte kolik bychom spotřebovali papíru na ty informace? a stačí jedno malé opomenutí... dcera kamaráda zemřela na alergickou reakci z neoznačené potraviny. Nejsem zcela proti GM plodinám, ale větší obezřetnost by asi byla na místě.

234447

18.12.2010 14:39

RE: Pár poznámek:

A. S. Pergill 88.?.?.?

Reakce na 234447

Problém je, že porakticky nenajdete nic, mimo čistých a jednoduchých chemikálií typu voda, etanol, sacharóza, na co by nebyl někdo alergický.
Značení potravin vcelku funguje a ti, co mají závažnější alergie, to sledovat dokáží. A ti, co ne, budou chodit do specializovaných obchodů, nebo se holt potkají s Darwinem.

234473

17.12.2010 18:58

Už zde probíhala na Zvědavci několikrát velmi zasvěcená debata na toto téma,

64 88.?.?.?

kde jsem argumentoval v souladu s článkem,ale jeden argument by neměl zapadnout a měli by ho přijmout všichni rozumní lidé bez rozdílu!
Zdaleka ještě neznáme o genetice mnoho, jsme úplně na začátku a prosím neudělejme chybu v tomto oboru, která potom ani nepůjde napravit a životní prostředí může být zničeno těžce a trvale!
Takové nebezpečí zde je, nikdo ho zatím hodnověrně nevyloučil a zahrávat si s ohněm GM, kdy nemáme úplnou jistotu, jak se bude konečný produkt GM dlouhodobě k životnímu prostředí chovat!
Není možné tlačit GM kvůli penězům, to není ta správná cesta. Nejsem proti pokroku a jsem přesvědčen, že jistě v budoucnu budou biotechnologie, nejenom v zemědělství, ale hlavně v medicíně a jinde, základním a určujícím faktorem přežití a hlavně zkvalitnění lidské populace na planetě!
Před biotechnologiemi a GM čekají ještě naprosto zásadní objevy a jsem za to, neuspěchat tento obor, nenechat se ukolébat dnešními "konzumními" možnostmi, "konzumní" bezpečností a dát prostor odpovědnosti ve vědeckém poznání a jejich aplikacemi, před "tržní" vědou, kdy něco vymyslím,abych to ihned zpeněžil a nekoukal na možné těžké a někdy nenahraditelné ztráty v uspěchaném použití GM v zemědělství!
Vždyť kolik už známe podobných katastrof,které zdaleka by nebyly pro planetu tak zničující, jako vadné použití GM a stačilo jenom v nějakém světadíle vypustit do přírody nevhodný druh!Napadají mě , třeba králíci v Austrálii, ale takových a daleko horších chyb už lidé udělali mnoho!Doufám, že i zapřísáhlý zastánci GM si uvědomí o čem mluvím! Vítězit by měl rozum a nikoliv nebezpečná honba za penězi!

234443

17.12.2010 21:17

RE: Už zde probíhala na Zvědavci několikrát velmi zasvěcená debata na toto téma,

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 234443

Šedesátčtyřko, celkem rozumný příspěvek, ale jedna věta hovoří zcela jasně a nekompromisně, a v prvé řadě by si ji měl každý ministr zemědělství dát do zlatého rámečku a viditelně vyvěsit ve své kanceláři. Nejde u této věty jen o GM-produkty, ale celkově to platí o všem.
>Není možné tlačit GM kvůli penězům, to není ta správná cesta.
Uvedu zde několik poznatků ze života:
Kdysi dávno, ještě za zlých komunistů, kdy nic nebylo a nikam se nesmělo cestovat, přijel jeden známý ze stáže z tehdejšího západního Německa. Samozřejmě, že jsem byl zvědav co a jak. To, že mi dovezl 1/2kg zrnkové kávy na mletí v překrásném obalu, kterou jsem po ochutnání vyhodil do popelnice, to pominu, ale přidržím se poznatků, týkajících se zemědělství. ( I když potraviny, tj. i káva je také z tohoto resortu)
Jedním z jeho poznatků bylo, že hmyz byl k vidění jen vzácně, a nikde nebylo vidět drobné zpěvné ptactvo. Dodnes si pamatuji větu - nedovedeš si představit skličující pocit, když chodíš mrtvým lesem, kde neproletí moucha, kde nazazpívá ptáček, prostě mrtvolný klid. Několikrát jsme tento problém rozebírali, protože tehdy to bylo neuvěřitelné.
Došli jsme k závěrům, že je to chemikáliemi používanými v zemědělství. Tento závěr, jsem si uchovával v paměti a sledoval, zda to tak může být. Kamarád byl zemědělec, měl větší přehled než já, a dá se říci, že byl velmi dobrý odborník ve své profesi, ale přesto si některé věci ověřuji jak se dá, třeba jako tohle, i několik desetiletí sleduji a porovnávám. Také vyhledávám staré tisky, a sleduji jak a co se dělalo v minulosti.
Potom přišel šmirgl ( někdo říká plyšák) a všechno, co bylo za komunistů se automaticky označilo za špatné a šmahem se likvidovalo a nahrazovalo tím novým, kvalitním, kapitalistickým ze západu - jak nám bylo vtloukáno do hlav.
Zlikvidovaly se chemičky, nebo alespoň chemikálie, které byly používány v zemědělství a byly plně nahrazeny produkty západními.
Prvním zklamáním pro mě bylo, když jsem si koupil v drogerii PIRIMOR. (Prostředek na mšice)
Dříve to byl modrý prášek, který se rozpustil ve vodě a několik minut po aplikaci se mšice zesypala z rostliny a sluníčko sedmitečné se nerušeně procházelo dál.
Nyní jsou to modré granule, od fy ZENECA. Přesto, že používám (dnes již raději ne) chemikálie striktně podle návodu, tak výsledek je opačný. Mšice přežívají, ale sluníčka jsou pod rostlinou mrtvé.
U starého komunistického Pirimoru bya ochranná lhůta 3 dny, dnes je až 14 denní.

Dalším, velmi zapamatovatelným postřehem byl postřik insekticidem KARATE. Dříve se tento prostředek nepoužíval.
Nebudu spekulovat, jaké kdo má s tímto zkušenosti, ale použil jsem jej dvakrát, a tím to skončilo - neosvědčil se mi, výsledek diskutabilní.
Ale, co mě zarazilo, když jsem si namíchal asi 2l emulze a postřikoval ve skleníku, ( ...Automaticky kráceno

234450

17.12.2010 21:19

RE: Už zde probíhala na Zvědavci - dokončení

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 234450

Ale, co mě zarazilo, když jsem si namíchal asi 2l emulze a postřikoval ve skleníku, ( doba postřiku asi 10 minut) tak přes troje dveře v další místnosti byl pes, který se škrábáním dobýval ven. Já osobně jsem měl velmi dráždivé průvodní stavy, od kašlání až po vrhnutí. Přitom v návodu je napsáno, že je to účinná látka z řady Pyretroidů ( což je rostlinný přírodní extrakt), a že nemá žádných účinků pro teplokrevné živočichy a je netoxický. Z tohoto lze usuzovat, že pro člověka neškodný.
A to nejhorší a nejsmutnější nakonec.
Jeden známý dělal v zemědělském družstvě skladníka. A po pádu bolševika, se začalo na všem šetřit, a i desinsekce skladů, kterou prováděla odborná firma, byla pro zemědělce drahá a proto bylo rozhodnuto, že si postřiky musejí skladníci udělat sami svépomocí. Postřik byl proveden KARATEm. Po asi 14 dnech, jsem se dozvěděl, že s kamarádem je nějak divně, tak jsem jej šel navštívit. Co jsem se dozvěděl - zde popisuji. Poté šel do nemocnice, kdy si jej přehazovali jako horký brambor, až ve vojenské nemocnici, jej přes rozkaz operovali. Výsledek - slezina 5kg. Nedožil ani rok od této události. Samozřejmě se přidala leukémie a další podobné.

Pamatuji si za dob bolševika, že výzkumné ústavy měly pokusná políčka s různými kulturami a tam se nové chemikálie nejprve testovaly, a třeba i po několika rokách se teprve pustily do praxe a přitom byly perfektně zpracované technologie.
Také nebezpečné jedy byly pod velkou a přísnou kontrolou, při použití se musela oslovit OHS a žádat o povolení, poté se musela dodržovat různá omezení, třeba s ohledem na včelstva a pod.
Dnes jsou výzkumné ústavy zrušeny, metodiky prakticky neexistují, chemikálie dostane do rukou každý kdo má díru do řiti, jiná kvalifikace není nutná.
Z těchto poznámek, které jsem zde popsal, pak nacházím i odpověď na první odstavec o mrtvém lesu.
A následně, než se např. sklízela zelenina, musely se nejprve vzít vzorky a podle výsledků kontroly na OHS se sklízelo, nebo také ne. Kdo dnes dělá podobné zkoušky na zbytkové chemikálie, nebo nitráty? - NIKDO!

A tohle je jen malinké zrníčko problémů v zemědělství - nebo přírodě vůbec.

234451

17.12.2010 23:58

RE: Už zde probíhala na Zvědavci několikrát_GM produkty

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 234450

A k GM produktům?

Prozatím, pokud jsem se o tomto problému bavil s odborníky, žádný nevyslovil jediné slovo nějakého nadšení.
Celkově jsme se shodli na tom, že rostlinná výroba je základem pro potravinový řetězec. A pravděpodobně jde o to, ovládnout a zotročit si obyvatelstvo planety, nehledě na možné vedlejší, v některých až katastrofické scénáře. Je to vyloženě bezohledná honba za ziskem, systémem Vabank.
Kdybych to porovnával s předešlým příspěvkem o chemikáliích, tak se nedá věřit žádné informaci, která pochází z kruhů, jež jsou zainteresovány na tomto byznysu. Nedá se věřit ani politikům, nebo lidem ve státní zprávě, kteří tvrdí že to žádná rizika nenese. Jim to nějaký zisk přinese, a co bude pak, to je až tak nezajímá. Podstatné jsou pro ně momentální hmotné zisky, kterým podřizují úplně všechno a v mnohých případech jim ani nedochází, že i pro ně nebude úniku. Ale již zde je vidět, jejich odpovědnost a charakter, kdy se ani nezajímají o své potomstvo - ale v prvé řadě o svůj zisk.
Některá rizika jsou již dnes popisovány a prokázány. O dalších ještě nevíme, ale můžou být také příčinou nevratných následků.
určitým vodítkem by nám měla být opatrnost vyspělých států. Např. v Německu se touto GM kukuřicí oselo cca 3000ha ploch, a poté se tyto kultury silně omezují, na našem malém dvorku se oselo 7000ha, a všechno je v nejlepším pořádku, nikdo neprotestuje, nikdo neomezuje... divné! Kde jsou pravdoláskovci v zelených kabátech, že v tomto případě hrdinsky po partizánsku mlčí? Když obdobné instituce na celém světě bijí na poplach?
Také při letmém pohledu na vydané povolení naší vládou, se odkazují na evropské směrnice a doporučení, proč neprovedou vlastní výzkum podle našich norem? Proč státy, které si expertízy provedly ve vlastních réžiích, tyto produkty zakazují?
Je zde hodně nejasností.
Pokud nahlédnem do minulosti a porovnáme dnešní dobu jen s obdobím první republiky, kdy se nijak zvlášť nechemizovalo a při prvních krůčcích v tomto směru se zdálo, jakýže to zázrak. Dnes se přichází na to, že hmyz i rostliny začínají být rezistentní vůči těmto chemikáliím. GM produkty jsou záměrně modifikovány pro odolnost proti chemikáliím. Co je tím sledováno? - ano, použití silnějších a drastičtěších prostředků.
Již dnes je známo, že se všechny látky z potravinového řetězce neodbourávají, což má za následek novodobé civilizační choroby, např. rakovinu. Proč se zrovna tato nemoc značně rozšířila až po 2SV?
Modifikací rostlin je zasahováno do původních DNA - tyto účinky bývají dlouhodobé, kdo je dnes tím pánbíčkem, který může rozhodnout o škodlivosti nebo neškodlivosti? Jak se budou chovat nekontrolované migrační geny v různých podmínkách?
tyto se přenášejí do potravinového řetězce - kdo je dnes schopen vůbec předpovědět výsledek?
O v

234454

18.12.2010 0:00

GM produkty-dokončení

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 234454

O výzkumu se nechci bavit, protože je to velmi krátká doba, na nějaký odborný závěr, navíc všechny zprávy, se kterými se potkáváme, jsou psány jedním perem.
Opačné, než pozitivní praktické poznatky pocházejí přímo z kolébky těchto produktů. Jsou to USA, kde jsou tisíce ověřených případů otrav s těmito průvodními jevy: žaludeční křeče, zvracení, průjem, bolesti zažívacích traktů, dýchací potíže, kožní choroby, oční a nosní výtoky, hromadění tekutiny v plících, deprese, únava, podrážděnost, alergie, ztráta paměti, genetické poruchy červených krvinek a v poslední době i Hodgkinova choroba, typ rakoviny. Tyto závěry potvrzuje i britská lékařská komora.
Při pokusech na krysách, které byly krmené GM bramborami, byly zaznamenány poruchy růstu a poškození imunitního systému. Je podezření, že aktivuje probouzení spících genů, a v tomto případě neznáme dopady takového mechanismu.
ve státech jsou otravy glyfosáty třetí nejčastější příčinou onemocnění.
Tyto prostředky nejenže zabíjí hmyz a ryby, ale potlačují i půdní bakterie a mikroorganismy. U pokusných zvířat byly prokázány porodní defekty, předčasné odumírání mozkových buněk, genetické a chromozónové poruchy, včetně narušení mezibuněčných komunikací.
Alliance for Bio-Integrity již v r. 1988 uvedla škodlivé případy související s produkty GM.
Světová zdravotnická organizace propočítala, že glyfosát škodí lidskému zdraví v dávkách větších než 0,3 mg na kg lidské váhy a den. Přesto bruselští úředníci zvedli tuto hranici na 20mg a ve státech se zvedla norma na 100mg.
Dalším faktorem, který se nám snaží namluvit, je výnosnot modifikovaných kultur. Ale i zde propagace pokulhává za skutečností, kdy ve větším časovém odstupu sledovaného období výnosy nedosahovaly ani výnosů konvenčních kultur.
Dalším z propagátorských triků, je údajné snížení nákladů na výrobu. Tato teorie velmi zaostává za realitou. Jen pořizovací náklady na semena snížily zisky u zemědělců a další zvýšení nákladů se projevilo v nákupu speciálních chemikálií, dodávaných přímo propagátory a výrobci Gm produktů. Při použití zdravého selského rozumu a zkušenostech z chemizováním po 2SV, lze předpokládat, že se částky za chemikálie budou nadále rychle zvyšovat z důvodů rezistence.

PS: Po přečtení dnešních příspěvků, o chemizaci, o GM kulturách, které jsem zde popsal, si připočtěme rozvrácené zemědělství, kdy se nedodržují osevní postupy ( není jak - není pro mnoho kultůr uplatnění), nedržuje se základní péče o půdu, ( není čím - chybí organická hmota ). Na jedné straně rovnice jsem vyjmenoval stručně tyto veličiny a na druhé straně rovnice vychází výsledek - půda není schopna absorbovat dešťovou vodu, následkem jsou povodně, dochází ke kontaminaci spodních vod a další jevy pramenící z nesprávné zemědělské polit...Automaticky kráceno

234455

18.12.2010 8:46

RE: GM produkty-dokončení

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 234455

Už to tady bylo POPs, profláknuté je DDT a každý si může najít limity v Kodexu Allimentarius. DDT postupně ztrácelo učinost, hmyz získal obrovskou rezistenci. A to hmyz je oproti bakterii zatraceně komlikovaný. Takže pokud genetickou manipulací je aplikovaný nějaký protein typu toxinu, jak to je s jeho odbouratelností v organismech v dlouhodobém měřítku nebude se taky hromadit? Někdy přemýšlím o tom, kde třeba štíři nabrali obrovskou rezistenci vůči radioktivitě. Jaká byla příčina, aby tato vlastnost evolučně vznikla u poměrně komlikovaného organismu?
http://en.wikipedia.org/wiki/Persistent_organic_po...

234468

18.12.2010 20:23

Ano Bingo!!! - zde pan Bartošek ťal do živého!!!!!

64 88.?.?.?

Reakce na 234468

Jak je možné, že jsou jsou živé organismy i když "jenom" z říše hmyzu, které jsou schopné, procházet se po zapnutém reaktoru, kde je dávka z ozáření 10 000 krát překročena a ony se tam vesele promenádují, protože je tam teplo!!! Jak to,že jejich buňky jsou odolné, i když jsou prakticky z hlediska biologického totožné s každým živým organismem!!!! Proč je cca 1% lidí naprosto spolehlivě imuní vůči HIV! Proč nemůže dostat koza nebo žralok rakovinu? Bylo by těch dotazů ještě mnoho, ale dovolím si malý lidový řečnický výlev! Vážení, víme zatím o hmotě a především o živé hmotě, ale úplné hovno! To si jenom současná nabubřelá a drzá věda
honí triko, že něco skutečně ví a zná, že zná skutečnou podstatu jevů, které se kolem nás v každé setině vteřiny odehrávají v obrovském kolotání Vesmíru a lze celkem doložit, že jako život na naší planetě budeme nejspíše nějakou "úchylkou" Kosmu a Prozřetelnosti vůbec! My se tady pinožíme, šťouráme Prozřetelnosti formou GM do zahrádky a až se ten nahoře pořádně nasere, tak dostaneme jako lidi takovou ťavku, až si posereme kecky všichni a půjdeme tak rychle "kukat",že se nebudeme stačit divit, i ti co zde GM tak vehementně hájí a možná další civilizace na naší planetě budou zase jenom ty super odolní švábi, kteří mohou vesele přežívat i v tom reaktoru!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Ať žije Darwin, hurá, aneb všichni jdeme sborem za tím prvním volem a všichni pocházíme z nějaké biologické "prapolévky" a Země je placatá a nosí ji sloni a hlavně ,že je tráva zelená, i když vlastně žádná barva neexistuje, je to pouze "vlnová délka", co jí asi naonduloval, nějaký Mičurin a Mendel mu koukal z nebíčka do díla!!!! Čest práci a zítra v šest, i když fuj, Vesmír žádný čas nemá,je spolehlivě bez času i jako veličina rozměru fyzikálního a především filosofického,protože neznáme jeho smysl, to se jenom zase nabotnalá lidská mysl naparuje,že něco ví, ale čas je proto, aby člověk věděl, od kdy do kdy a co za to, jak říkal blahé paměti pan Werich, také již v nebíčku! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

234488

21.12.2010 9:53

RE: GM produkty-dokončení

rataj 78.?.?.?

Reakce na 234468

A vo tom ste nepřemejšlili, že je možný, že to s náma ti slavní biologyGMvětci můžou myslit dobře?
Co když jim de jen vo to, aby z člověčí nedokonalí rasy konečně vyselektírovali dokonalýho ýbrmenše, kerej bude nahej vodolnej vůči mrazu -50°C, kerej bude přeskakovat žhavou lávu jak tí havajští kahúni, a vůbec bude vodolnej vůči všemu svinstvu jako tí štíři? Tvora s takovýma súprgenama je možný dle mýho skrovnýho názoru vyšlechtit enom podáváním malejch dávek jedů v jakýmkoliv množství. Zdravej organismus je přemění ve svůj prospěch, podle hlášky, co tě nezabije, to tě posílí, ten neodolnej holt bude mít smůlu.

234626

22.12.2010 1:22

RE: GM produkty-dokončení

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 234626

Hmm, "barbaři" by skutečně mohli být velmi životaschopní. Aspoň zatím v lidkých dějinách dycky byli. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

234659

17.12.2010 20:45

Monsanto a nový výzkum GMO odolných vůči hliníku

Ladislav Kopecký l (tečka) kopecky (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Budu se věnovat tématu, které bylo z těchto stránek vykázáno. A to tzv. "chemtrails" (nechápu proč). Existuje totiž mezi tímto fenoménem a GMO překvapivá souvislost. Dnes už je prokázané, že chemtrails obsahují mj. oxidy hliníku. Deklarovaným účelem je boj proti globálnímu oteplování (GO). Odborně se chemtrails říká "geoengineering". Letos na jaře proběhla v San Diegu konference AAAS, kde se o geoinženýrství mluvilo jen jako o teoretické možnosti boje proti GO. Přitom se navrhovalo rozprašovat ve stratosféře právě hliník (Al2O3) (např. David Keith). Zúčastnění vědci byli překvapeni, když zjistili, že před místem konání konference se konala demonstrace proti již probíhajícímu postřiku planety. Jedním z účastníků konference byl i novinář Michael Murphy, který průběh konference i demonstrace popsal v článku s názvem "What in The World Are They Spraying?" Svůj článek poslal jednomu online magazínu a na konec článku připojil svou emailovou adresu. Druhý den měl schránku zahlcenou svědectvími o postřiku a žádostmi o pomoc. Následovala vlna telefonních volání se stejnými žádostmi o pomoc. To bylo impulzem k natočení stejnojmenného dokumentárního filmu. Nejdříve se filmaři vydali do severní Kalifornie do podhůří Mt. Shasta, kde byla koncentrace hliníku v půdě překročena 61-krát. Tamní kyselá půda díky hliníku a dalším kovům změnila pH na zásaditější a výsledkem bylo odumírání vegetace. Tolik na úvod, který musel být trochu delší, aby i "skeptici" pochopili, že chemtrails (geoinženýrství) nejsou žádné výplody chorých mozků, ale otřesná realita dnešních dní. (Lidská slepota a ignorance jsou udivující!)
Jedním z producentů dokumentu byl G. Edward Griffin, který je dost známý (The Creature from Jekyll Island). Zde je úryvek z rozhovoru s ním, kde mluví právě o Monsantu a GMO:
"G. Edward Griffin
Zdá se, že je to nějaký průmysl, který to vytvořil, aby využil peněz daňových poplatníků k provádění sprejování obrovských rozměrů, programu globálního sprejování, aby na tomto projektu vydělal peníze a zdá se, že se vůbec nestará, jaké to má dopady. Nepokouší se provádět experimenty, aby zjistil, jestli to mohou přežít lidé nebo cokoli živého. Oni jenom chtějí ten sajrajt dostat nahoru. Potom objevíme, jak jdeme stále dál po stopě, že existují firmy, které generují geneticky modifikované organismy (GMO), osiva, modifikovaná osiva, která jsou odolná vůči hliníku v půdě. Mnoho úrody z takové půdy nesklidí a tak nyní, když zaneřádili půdu, farmáři musí kupovat semena, která byla geneticky modifikovaná, aby odolávala hliníku, jenž byl vložen do půdy, a najednou je lidstvo zcela závislé na těchto společnostech jako Monsanto a další obří zemědělské firmy. Už nejste schopen nic vypěstovat z přírodních semen. Dívali jsme se na to a je to šokující věc. Dofám, že se nepotvrdí, že je to pravda, a...Automaticky kráceno

234446

17.12.2010 20:49

Monsanto GMO + hliník - pokračování

Ladislav Kopecký l (tečka) kopecky (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Pokračování:
Doufám, že se nepotvrdí, že je to pravda, ale vše zatím nasvědčuje tomu, že taková je skutečnost."

Video najdete na adrese:http://vimeo.com/16219493

Dále doporučuji článek:
Chemtrails and Monsanto’s New Aluminum Resistance Gene – Coincidence? (http://farmwars.info/?p=2927)
Chemtrails se věnuje i server FreeGlobe:
http://www.freeglobe.cz/default.aspx?CatId=7

Pro editora: Pro případ, že můj příspěvek neprojde cenzurou, jsem si jej uložil a použiju jinde s příslušným komentářem.

L. Kopecký

234448

18.12.2010 9:54

RE: Monsanto GMO + hliník - pokračování

quido2 81.?.?.?

Reakce na 234448

Výborně, pokud budou mlčet i lidé kteří ví, znají a rozumí problémům: ochrana životního prostředí, zemědělství a chemtrails, tak to dopadne špatně. Neboť zdravá výživa a čistá voda a vzduch, jsou základy zdravé civilizace již od nepaměti. Tento základ nemůže nahradit nic umělého, vytvořeného lidským intelektem.

Píšete, že lidská slepota a ignorace jsou udivující. Zvláště proto, že u těch co vidí, je jejich schopnost vidět zamlžena penězi, nebo nabídkou dobrého postu. Když to nepomůže tak zastrašováním a celou řadou dalších osvědčených nátlakových metod a pochopitelně korporátními masmédii ve službách těchto nadnárodních společností.

234470

18.12.2010 16:55

RE: Monsanto GMO + hliník - pokračování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 234470

>lidská slepota a ignorace jsou udivující.
>Zvláště proto, že u těch co vidí, je jejich schopnost
>vidět zamlžena penězi, nebo nabídkou dobrého postu. Když to
>nepomůže tak zastrašováním a celou řadou dalších
>osvědčených nátlakových metod a pochopitelně korporátními
>masmédii ve službách těchto nadnárodních společností.
Tyto PRAVDIVE vety by mely by zarit na "bilboardy" vsude, kde jen to jde. Tedy mely by byt i mementy vsech webu, usilujicich o spolecenske vzpamatovani. To je zaklad nadeje, ze v tom padu se lid jako celek zachyti.

234481

18.12.2010 20:13

RE: Monsanto GMO + hliník - pokračování

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 234470

Pane Quido, nedávno jsme s Vojtou měli diskuzi, koho do vlády?
Ono, takto položená otázka mě zaskočila. Je opravdu dost schopných a poctivých lidí v České republice, ale všechny je nemám momentálně v zorném poli, ale postupně bych je dal dohromady. No, nyní Vám přidám odkaz k větě, jak funguje zastrašování z řad pravdoláskovců. Přitom si z rozhovoru lze udělat i obrázek, jak také může fungovat tržní systém s lidskou tváří. Že to není utopie, dokázal za první republiky Tomáš Baťa a v minulém režimu p. Čuba ve Slušovicích.

234486

18.12.2010 20:58

RE: Monsanto GMO + hliník - pokračování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 234486

Tržní systém s lidskou tváří- to je ta cesta,na kterou jsme se neměli v žádném případě vydat. Razantně to bylo rozmluveno v šedesátém osmém a se stejnou razancí by to bylo rozmluveno po listopadu89, pokud by obyvatelstvo neskočilo na špek lokajům nadnárodních korporací. V krajním případě i humanitárním bombardováním, stejně jako v Srbsku, kde tento systém mysleli zcela vážně.

234490

18.12.2010 21:37

RE: Monsanto GMO + hliník - pokračování

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 234490

To by dávalo logiku.
A proto pro normální uvažování jsou nepochopitelné jednotlivé kroky polistopadových vlád.
Jde to systémem, čím hůře, tím lépe?
V tom případě by to bylo pochopitelné,
Potom se ale nemusíme zde přít o pravici, nebo levici, protože ti praví jsou zloději, jak to čtu z dnešních zpráv, a ti druzí, jsou totéž, jen přes oranžové brýle [bliji]

234493

19.12.2010 10:18

RE: Monsanto GMO + hliník - pokračování

quido2 81.?.?.?

Reakce na 234486

Otázka položená panem Vojtou je zavádějící neboť Česká republika není v pozici, aby mohla provádět samostatnou politickou a hospodářskou činnost.

Pan Trnka v článku o Slušovicích nastínil tento problém ve větě: Připravovali jsme se na změny hospodářské, ale podcenily změny společenské a to se nám stalo osudným. Změny společenské a hospodářské byly s velkým předstihem připravovány na Západě ve vzorné spolupráci s českou stranou, včetně Charty 77. Podobně, jako byla s velkým předstihem připravována VŘSR v Rusku. V současné době máme dostatek informací, které nám tehdy chyběly. Jednou z těchto dobových informací je i kniha: Konspirační čítanka od Al Hidell/Joan d´Arc, zde se mimo jiné píše (s.252): Londýn nyní požaduje,aby politika z doby Tatcherové a Bushe zůstala v platnosti bez jakýchkoli Clintonových změn, jako by byla americká vláda řízena nějakým automatickým pilotem.

Největším jablkem svárů je otázka podmínek MMF, které byly uplatněny vůči Rusku a ostatním následnickým státům bývalého Sovětského svazu. Londýn zde požaduje, aby bylo Rusko i nadále pleněno v souladu s původně dohodnutou šokovou terapií. S touto šokovou terapií kráčí ruku v ruce chaoz, zločinnost, velmi obtížná a v závažných případech nedostupná, účinnost práva pro nemajetné, a rozklad společenské morálky. Reakce předsedy Čuby na otázku: Chtěl jste vidět Havla? -je pochopitelná a také diplomatická. Čuba ví, kdo třímá moc.

234518

17.12.2010 23:20

naše omezení ve 3D

fohat 88.?.?.?

nám díky naší disfunkci zpusobuje problémky se sebou samým,že to vede k sebelikvidaci a zároven likvidaci Země. Takže do konce roku to nemusí být pohádka Aloise Kajdy o jakémsi teroristickém samože tradičně vylhaném utoku.... http://www.youtube.com/watch?v=Bp906FlOyLk [cool]

234453

18.12.2010 5:22

GMO mohou být i dobré, patenty a monopol jsou ale zlo.

xxx123 78.?.?.?

GMO mohou být výbornou věcí, proč třeba nemodifikovat brambory tak, aby vytvářely všechny esenciální aminokyseliny a navrch potřebné vitamíny? A výsledek dát všem lidem zdarma k jejich dobru? Do budoucna by to bylo výborné rozhodnutí, protože i v případě poklesu úrovně civilizace by takovéto genetické bohatství bylo zachováno. Nebylo by nutné jíst maso, aby lidé měli všechny živiny a plný výkon. Nebo legalizovat marihuanu, konopné semeno obsahuje prý všechny EK, a neobsahuje estroegenní hormony jako sója.

Problémem dneška je patentové právo na genetické modifikace - geny by neměly patřit nikomu, tedy každý by měl mít právo pěstovat cokoliv, jakkoliv modifikovaného. Neexistuje nepřírodní rostlina nebo živočich, všechno včetně GMO je produktem přírody, protože i člověk se vším co jeho civilizace činí je její součástí. I přežraný moloch je součástí ekosystému, a matička evoluce zajistí budoucí vývoj událostí. Darwin zabil Boha a nahradil ho evolucí, takže dělejme si co chceme. Genetické modifikace - to přinese velké hemžení, decimace populací, a z toho vyplývající evoluční tlak, budoucnost této planety a jejího života, evolční novinky, přizpůsobení přírody vůli člověka nebo naopak jeho zotročení, cokoliv. Rychle, ať už to tu je, ať se dozvíme, co to přinese, všechno staré ať je nahrazeno novým. Nakonec příroda se nedá tak snadno zahanbit, a i její vlastní výtvory budou bojovat o svoje místo na slunci, co z toho vznikne, to nikdo neví.

234464

18.12.2010 5:50

Pyl z geneticky osetrovanych rostlin zamoruje planetu.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Uz, se dokazalo,ze isolovane lany s geneticky pestenymi rostlinami, pres tak zvana isolacni pasma ,v dobe silnejsiho vetru,byl pyl zanesen do oblasti tradicniho zemedelstvi a jejich plodiny zacly byt geneticke, prakticky, nasledkem a vinou techto zemedelskych pokusu s genetikou, nicime nase tradicni zemedelske hospodarstvi,vedci lzou a vysledkem je zamoreni dalsich,zdravych oblasti.V techto dnech farmar z Austarlie ,poznal ,ze jeho lany byly infikovane a zkousky dokazaly,ze geneticky vliv plne ovladl jeho produkci.Farmar se rozhodl jit k soudu a tak z maleho lanu geneticky osetrovanych rostlin, "na zkousku"bude velky soudni proces ,kde v zakulisi budeme mit moznost sledovat silu penez-dolaru a vliv elity sveta v kontrole populace ,nebot o nic jineho nejde ,nez zredukovat svetovou populaci,coz i pani Clintonova priznava ,ze to je hlavni starost politiku USA.
Hillary - Population Control Now Center Of US Foreign Policy ,jsem si jist,ze ma v popredi zajem snizeni populace v Israelu.
Co na tom ,ze vcely hynou a jiny hmyz je zcela decimovam a po nich ostatni,posledni bude clovek,jez nevyroste z prachu,nebot kakova prilezitost ve vesmiru je jedna ku ?????, kdo vi,ale, z historie vime,ze zde byly narody,jez zcela vymizeli,proc ne my, vzdyt "chytre hlavy" pro to delaji mozne i nemozne?
U Rusu se zeptame ,co delaji Americane a u Americanu,co delaji Rusove a ztratime chut k zivotu.(1990 roku)
[http://www.gwu.edu/~nsarchiv/NSAEBB/NSAEBB315/stepnogorsk_400.jpg[/img]
Inside the biological weapons factory at Stepnogorsk, Kazakhstan, where the Soviet Union was prepared to make tons of anthrax if the orders came from Moscow [Photo courtesy Andy Weber
Aby se to nepletlo,tak Israel uvazuje a pracuje na genetcke bombe,ktera by vse znicila,co neni zidovske, doufam ,ze az se jim to podari,tak prvni na onen svet pujdou vsichni jez bojuji proti antisemitismu-tedy uzitecni hlupaci.
Israel is Developing 'Ethnic Bomb' for Growing Biological Weapons ... In developing this "ethno-bomb," the British paper went on, Israeli ... Report also says that Israelis have gained insights into the Arab genetic make-up by ...
www.ihr.org/jhr/v17/v17n6p24_Weber.html
Takze,ctenari,chemikalie,radiace,fluorid ve vode,chlorin,deploid uranium,laboratorni chripky,ockovani mladeze a deti, proste snaha nezit,tady je, bitevni pole je dnes zemedelstvi a ti ,jez kontroluji produkci,zasobovani a skladovani potravin.
Vložený obrázek
V pohadkach vitezi dobro nad zlem, protojsou to pohadky, v praktickem zivote nemuzem rici,ze je to jako v pohadce.
New Threat To Indigenous PeopleIn the U.S. and Canada, farmers have complained that they have become victims of gene drift, or genetic pollution, as GE crops have drifted across property ...
www.geneticengineering.net/newthreat.htm

234465

19.12.2010 14:38

RE: Pyl z geneticky osetrovanych rostlin zamoruje planetu.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 234465

Ta geneticka manipulace ma sve pokracovani v nasich supermarketech, v nasich trznicich, aniz si to mnozi vubec uvedomuji.Zakaznik,kupujici ma, tak rikajic pravo na podrobne informaci,co kupuje, z jake zeme a jine, ale ,nema pravo pres zkorumplovany byrokraticko-politicky sistem se dozvedet ,zda zelenina a jine je geneticky osetrovane a nebo ne.Jinymi slovy ,Vy kupujete zbozi o kterem nic nevite, Vy konzumujete tyto neoznacene poraviny aniz mate tuseni,nakolik jsou chemicke,radiaktivne osetrovane a nebo geneticky upravene. Kukurice a zni olej je geneticky,samozrejme bez oznaceni, kazda prodejna ma mit knihu s oznacenim ,jake chemikalie jsou rakovino tvorne anebo ne ,ze ptejte se vedouciho prodejny a jinde ,zda knihu maji,urcite sklidite udiveny pohled, presto vse ma na sobe v navodu cisla, kterym nerozumite, to je to upozorneni zakaznikum,co vsechno za barviva,chemikalie ajine je obsazeno v produktu,ale,cisla jsou cisla,pokud nemate knihu,tak vubec nevite co kupujete, proto dnes,kupujeme bezvedomky geneticke produkty,ktere produkujici spolecnosti neoznacily,jak by dle zakona meli.Takze, nasledky za deset-dvacet roku na zdravi budou a u koho si budete stezovat, dukazy zadne nemate,tim si budte jisti,jeden z prvnich, kdo Vas vyvede z toho,kdo vlastne zpusobyl Vasi nemoc,bude Vas lekar.Jen si vzpomente na kampan ockovani a zotpovednost za ockovani,farmaticka spolecnost,zadna zotpovednost,pravnicky podlozena, doktor,nezotpovida za nic,on seranedela,stat, jez naridi ockovani,naivni otazka ,ze ano? Soudy,co napomahaji politikum, co delaji zakony na povinne ockovani?
Avsak,uvazujme dale,co druha a treti generace,jak ti budou se zdravim,uz ted se rika,ze zijeme dele, ale se zdravim jsme na tom spatne.Geneticke zmeny mohou probihat pomalua prenaset se na dalsi generaci a potom jeste na dalsi,nez se poskozeni obevi v pln esile ,kdyz uz bude pozde,co potom?
V ramci nynejsiho lidskeho hospodareni,denne ubyva nekolik zivocisnych druhu,v mori jsou mista,kde uz nechytnete rybu, na dne Atlantiku je vrstva odpadku,ktera kazdym dnem pribyva, na mnohych mistech sveta,neni uz nezavadna pitna voda,ktera se v budoucnosti stane predmetem valek,ovzdusi, ani nemluve,odlesnovani,niceni zemedleske pudy zastavbou a pokusy s uranovym strelivem,jehoz radiaktivni rozpad na polovicku nicive sily je 4,2 bilionu roku,Jugoslavie,Irak,Afganistan a jinde.
In War Is a Racket, an exposé of profiteering, U.S. Marine Corp Maj. Gen. Smedley Darlington Butler wrote: “At least 21,000 new millionaires and billionaires were made in the United States during the World War.”Svou moudrost dostal,az,kdyz byl penzionovan, pozde,ale prece!
Neni divu,ze v hlaseni UN zdravotni koise se mluvi o neustalem pribyvani vsemoznych rakovin, prakticky nikdo dnes neumre na stari,opotrebeni organismu.
Zatim lide poznali,ze umiraji vcely,protoze sklizeji med ,ale ,umira mnohem vic hmyzu o nemz nic nevime ,protoze jej tak zvane materialisticky nepotrebujem,ale, jeho ztratu pozname pozdeji.Nikdo z chytrych hlav nam nevysvetli,necekane, geneticke zmeny v nasem tele.

234535

18.12.2010 7:23

Geneticky manipulace?

Satanist 154.?.?.?

Pri studovani holocaustu zidu jsem se docetl, ze genetickou manipulaci jako prvni na svete se udajne pokusil praktikovat na zidech i ciganech doktor Joseph Mengele kterymu asistoval zidovsky doktor Berthold Epstein a to prej byla katastrofa - aspon Israeliti to tak tvrdej a napsali o tom jak je prukopnici genetickyho inzenyrstvi geneticky prznili obsahle spisy. [chechtot]

234466

20.12.2010 11:00

Zasa jeden Nevedko, ale mimoriadne plodný

Dan z Piesku 147.?.?.?

Klikol som si na link o autorke a zistil:
1. je autorkou vyse 500 článkov a troch kníh. Uf!
2. Nemá vzdelanie, píše pre radosť, resp. pre propagáciu svojho učenia. Uf! Uf!!
3. Píše na rôzne témy podľa nálady Uf! Uf!! Uf!!!

K meritu veci, teda ku GMO:
1. GMO potraviny nie sú ani lepšie ani horšie ako potraviny klasické, nedostatočne testované. Len neplnia, to čo sľubujú. Ich cieľ je okrem zisku hlavne zaplevelenie poľnohospodárstva patentami, t.j. autorskými právami. To umožní mimoriadny zisk z duševného vlastníctva bez ušpinenia sa robotou na poli.
2. Riziko GMO je malé ale nie nulové. Väčším rizikom sú pesticídy. Tak ako sa príroda GMO ochrane prispôsobuje, rastú dávky na pôvodnú, či vyššiu úroveň. (V USA je dnes vyše 100 000 hekttárov (nie akrov)) plôch, kde sa GMO gylfosát plodiny už nedajú používať pre rezistenciu burín vyššiu než GMO plodiny). GMO plodiny majú svoje časové okno, a to je okolo 15 rokov. Za tento čas ich selekčná výhodna mizne. (Niekde 5 - inde aj viac ako 30.)
3. Odborníci na fóra aktivistov nepíšu. Píšu to, čo dostanú zaplatené - cez projekty, cez reklamu, provízie... Preto oborník na GMO GMO propaguje. Odborník na ne-GMO mlčí - rozhádať si vplyvných kolegov nemá význam.
4. Včely miznú pre americký spôsob pestovania včiel , kočovanie pocelý rok od Kanady až po Mexiko s obrovskými počtami úľov (100 úľov je minimum) a tým zavlečenie a šírenie chorôb. Pravdepodobne vírusov, popri klasických známych chorobách. Včela umiera vonku, mimo úľa.
5. Včely umierajú aj u nás, lebo včelári ekonomicky vymierajú. Nedá sa konkurovať včelám áziským, ktoré majú znášku 10 mesiacov v roku a cenu ľudskej pracovnej sily vietnamskú.
6. Aj našich pisálkov nahradia pisálkovia indickí. Angličtinu ovládajú lepšie, ženy tam nemajú veľké práva a pracujú pre radosť za stravu a byt, v ktorom netreba kúriť.

234576

23.12.2010 2:03

RE: Zasa jeden Nevedko, ale mimoriadne plodný

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 234576

K bodu dva, pesticid aplikovaný zevnějšku v nějakém období, kdy rostlina je zranitelná nejvíce. Do genů se přidávají pokud jsem správně pochopil i složky, které de facto odpovídají vnitřní ochraně podobné dříve nějakému postřiku. Nebazíroval bych teď na nějakých detailních nepřesnostech, kterých se v tomto příspěvku určitě dopustím, ale zaměřil bych se na obecnou myšlenku tohoto sdělení. Bod tři velmi trefný postřeh.

K bodu čtyři.Souhlasím, že komerční chov včel je dost vyčerpavájící, ale žádný včelař ani silně komerční, který má pět pohromadě nedá svoje včelastva na pole postřikaná nějakou chemikálií, která má ještě silné účinky. Samozřejmě nebudu baštit zeleninu, když ji postřikám nějakou ochranou, všecko důkladně nejde umýt, pokud se to dostane do vnitřních částí rostliny. Pokud to je v genech...

Včela s tím přijde do kontaktu velmi intenzívním způsobem, jestliže je navíc komerčně ždímána na hranu možností, pak na rozdíl od různých potvůrek v přírodě těžko vznikne včelstvo se zvýšenou odolností, už vzhledem na to, že včela je skupinový tvor jednotlivé úspěšné mutace nemohou ovlivnit celkovou zkázu včelstva. Naopak hmyz žíjící více individualním způsobem si rezistenci postupně vyvine a nejenom hmyz.

A řekl bych, že genetická přízpůsobivost škůdců bude postupně při styku s novými produkty GMO získávat stále více širokospektrálnější charakter, a tomu bude odpovídat i klesající "životnost" nových GMO produktů. Jestli to bylo na začátku 20 let, pak to brzo může být 5 let. A nakonec nás při hodně odolných "skůdcích" může přejít smysl pro humor. To je samozřejmě produkt selského myšlení, když experti říkají, že rizika jsou malá...

234745

21.12.2010 16:01

GMO? Ide o boj o jedlo!

abc 188.?.?.?

Pozrite si videozáznamy z prednášky "Požehnání a kletba gentechniky" http://dolezite.sk/Vzbuddaaarr_134.html

234641

28.12.2010 11:36

autor prekladu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Dobrý deň,
prosím Vás kto je autorom prekladu?

235059

28.12.2014 0:49

Bububu, bojte se!

jogín 94.?.?.?

Propaganda vůči GMO je z principu nesmyslná. Produktem přeneseného genu je bílkovina, čili je stravitelná a ničí se varem ( vyjímku u termostabilní bílkoviny americká agentura zakázala). Citovanou aféru Pusztaie znám a znám i jeho dřívější publikace. Jeho krysy byly krmené syrovými bramborami, které žraly, protože nic jiného nedostaly a není divu, že došlo k poruchám růstu, byly silně podvýživené. Imunologické pokusy byly také špatně provedeny. A v řadě předchozích publikací Pusztai popisoval poškození zažívacího traktu lektiny, z jack bean, fazole, pšeničných klíčků- vše samozřejmě za syrova. Měli bychom zakázat hrách, čočku, fazole a pšenici? Všechny obsahují lektiny (to jsou bílkoviny které se váží s cukry). Po snídani ze syrových transgenních grambor by vás mohlo bolet břicho se stejnou pravděpodobností, jako po svačince z pučálky. Jíme DNA třeba z hovězího, ve stejku nebo tataráku dokonce ůplně neporušenou a rostou snad někomu rohy nebo ocas? Ale pozor, roundap ready GMO nejsou košer, ne kvůli genetice, ale kvůli velkoplošné aplikaci herbicidu s rezidui. Hlavní nebezpečí GMO je monopolizace, kvůli EU zákonům si Evropa neškrtne a vše sežerou USA a Kanada. Jinak GMO bakterie a žáby dělám a není náhoda, že naprostá většina univerzitních učitelů škodlivost GMO odmítá. Jenže politika a prachy (těch neprodaných insekticidů!) hrají prim.

324122

28.12.2014 9:26

Nejlépe se straší ve tmě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 324122

S tímto Vaším názorem, který beze zbytku sdílím, není šance uspět.
Na jedné straně jsou vyděšení nedůvěřivci a ti nepříjmou nic co přesahuje jejich schopnosti
porozumět zákonitostem biologie a existenci reality. Geny jsou všude a jejich změny jsou
de facto hnací silou vývoje. V aktivistických článcích to vypadá jako by geny obsahovali pouze GMO.
Na druhé straně jsou zájmy politiků, není nic snažšího než najít imaginárního nepřítele a potom s ním srdnatě bojovat.
Výrobci a prodejci konvenčních chemikálií také rádi podpoří aktivity demonstrujících odpurců_čehokoliv.
Mnohokrát jsem se podobnými argumenty snažil oponovat nějakým grýnpísákům, proti ideologii
fakta nikdy neobstojí. Naše (lidské) myšlení je uspořádáno tak aby emoce měli na vrch
nad úvahou. Podle toho ten svět také vypadá.

P.S. Monsanto je stejně bezohledná korporace jako jakákoliv jiná
(CocaCola, Nestle, Pfitzer, Toyota, Apple, Microsoft, Shell...)
sleduje svůj zájem a zisk, proto se tak snadno a opráněně kritizuje. Monsanto ≠ GMO.

324131

28.12.2014 13:19

RE: Bububu, bojte se!

P.A.Semi 79.?.?.?

Reakce na 324122

Hlavní ale zásadní problémy GMO jsou:

- GMO semena jsou neplodná. Jejich povolení by přineslo osivové otroctví. A pokud by náhodou US zkolabovaly, zbytek světa umře hlady, protože budou mít jen neplodná semena pšenice, když všechna přirozená, která jsou po sklizení plodná k novému zasetí, budou ztracena... Toto je naprosto nejzásadnější problém a boj proti GMO je tak bojem proti novodobému otroctví.

- GMO se dělají kvůli masivní aplikaci karcinogenních pesticidů. Tyto pesticidy, kromě toho, že škodí lidem i zvířatům ve stravě, pěstují velmi odolné plevele, což způsobí nárůst potřeby ještě jedovatějších a karcinogennějších pesticidů. (Lidskému zdraví napřímo neškodí ani tak GMO, ale především ty pesticidy... Problém zde je ale především zákonitá eskalace...)

- Proti GMO bakteriím nemusí být imunitní systém dobře chráněn, je velmi lehké takto vypěstovat pandemický kmen... (Co třeba e-Bo-La - dost to vypadá na La-Bo-ratorní manipulaci s dřívějším virem, dokonce je prý patentově chráněná...?)

- GMO zásahy do přirozených organismů mohou mít nežádoucí vedlejší účinky (přemnožení nebo úhyn nebo deformace různých živočišných druhů, až následně po kolapsy ekosystémů... Protože vědec se zaměří na účinky na jeden rostlinný druh a jeho genofond, ale velmi obvykle opomíjí vzájemné vazby v ekosystémech). MOHOU znamená, že dříve nebo později mít budou...

324140

28.12.2014 20:42

RE: Bububu, bojte se!

Timechild 87.?.?.?

Reakce na 324122

Ako to tu už ktosi napísal, vám sa veriť nedá, už z princípu zapriete aj nos medzi očami v záujme zisku, aj osobného. Odkedy si potkani varia stravu, chytrolíne? Rohy vám síce nerastú, ale blbnete pane a s vami celá postihnutá generácia. Hráte sa na bohov a ani neviete, akým spôsobom vznikol život. Z rozsypaného biolega skladáte nového Frankensteina. Starý Egypt nech nám je výstrahou, s genetickou modifikáciou mali bohatšie skúsenosti, ako nám oficiálna pa-veda je ochotná pripustiť.

324148

Příspěvků: 39

17.12. 13:13 Abstrakt  Malá soutěž
25.12. 21:10 Lair  RE: Malá soutěž
27.12. 18:41 Abstrakt  RE: Malá soutěž
17.12. 14:54 Vojta49  Také by neškodilo, kdyby autorka napsala něco o urhoních
18.12. 08:28 Rene Bartosek  RE: Také by neškodilo, kdyby autorka napsala něco o urhoních
19.12. 13:56 jen tak  RE: Také by neškodilo, kdyby autorka napsala něco o urhoních
17.12. 17:08 A. S. Pergill  Pár poznámek:
17.12. 20:48 kosk  RE: Pár poznámek:
18.12. 14:39 A. S. Pergill  RE: Pár poznámek:
17.12. 18:58 64  Už zde probíhala na Zvědavci několikrát velmi zasvěcená debata na toto téma,
17.12. 21:17 Anonymus  RE: Už zde probíhala na Zvědavci několikrát velmi zasvěcená debata na toto téma,
17.12. 21:19 Anonymus  RE: Už zde probíhala na Zvědavci - dokončení
17.12. 23:58 Anonymus  RE: Už zde probíhala na Zvědavci několikrát_GM produkty
18.12. 00:00 Anonymus  GM produkty-dokončení
18.12. 08:46 Rene Bartosek  RE: GM produkty-dokončení
18.12. 20:23 64  Ano Bingo!!! - zde pan Bartošek ťal do živého!!!!!
21.12. 09:53 rataj  RE: GM produkty-dokončení
22.12. 01:22 Rene Bartosek  RE: GM produkty-dokončení
17.12. 20:45 Ladislav Kopecký  Monsanto a nový výzkum GMO odolných vůči hliníku
17.12. 20:49 Ladislav Kopecký  Monsanto GMO + hliník - pokračování
18.12. 09:54 quido2  RE: Monsanto GMO + hliník - pokračování
18.12. 16:55  RE: Monsanto GMO + hliník - pokračování
18.12. 20:13 Anonymus  RE: Monsanto GMO + hliník - pokračování
18.12. 20:58  RE: Monsanto GMO + hliník - pokračování
18.12. 21:37 Anonymus  RE: Monsanto GMO + hliník - pokračování
19.12. 10:18 quido2  RE: Monsanto GMO + hliník - pokračování
17.12. 23:20 fohat  naše omezení ve 3D
18.12. 05:22 xxx123  GMO mohou být i dobré, patenty a monopol jsou ale zlo.
18.12. 05:50 Robert Nohejl  Pyl z geneticky osetrovanych rostlin zamoruje planetu.
19.12. 14:38 Robert Nohejl  RE: Pyl z geneticky osetrovanych rostlin zamoruje planetu.
18.12. 07:23 Satanist  Geneticky manipulace?
20.12. 11:00 Dan z Piesku  Zasa jeden Nevedko, ale mimoriadne plodný
23.12. 02:03 Rene Bartosek  RE: Zasa jeden Nevedko, ale mimoriadne plodný
21.12. 16:01 abc  GMO? Ide o boj o jedlo!
28.12. 11:36  autor prekladu
28.12. 00:49 jogín  Bububu, bojte se!
28.12. 09:26  Nejlépe se straší ve tmě
28.12. 13:19 P.A.Semi  RE: Bububu, bojte se!
28.12. 20:42 Timechild  RE: Bububu, bojte se!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ivan Mládek 2008 - Očkování21.01.22 15:21 Česká republika 0

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 4

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 4

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,50 Kč
Euro
24,40 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,15 Kč
Australský dolar
15,48 Kč
Švýcarský frank
23,58 Kč
100 japonských jenů
18,91 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,87 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 442,27 Kč
1 unce stříbra
522,91 Kč
Bitcoin
830 619,27 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 729