Diskuze k článku

Kauza Vítkov

Příspěvků 62

16.11.2010 1:37

Kahal si brání svoje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

vojáky a drakonický rozsudek postbolševického soudu, který se jen snaží vyhovět novým pánům, tedy nikterak překvapivý není.
Podobné aktivity (spíše poněkud pomýlených mladistvých vlastenců než skutečných hardcore neonacistů) jsou ovšem medvědí službou národu a cizáky vlastněná média se na ně jen třesou.
Pokud zůstaneme u našeho nového Velkého bratra, najdeme zde podobný mediální scénář - ale dobrá byla i komunistická provokatérka, při jitření černých vášní šlo leckdy vše stranou - a pak po desetiletích egalitářského blábolení a miliardách utopených v afirmativních akcích se najednou připouští, že ti tmavokožci jsou opravdu kdesi jinde ...
A pan Kraus opět potvrdil, že je Židem nejen podle Hitlera ...

232431

16.11.2010 22:31

RE: Kahal si brání svoje

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 46.?.?.?

Reakce na 232431

Nie je podstatné, či to "štátni zástupcovia" v tomto prípade, v prípade Vladimíra, či iných podobných procesoch robia vedome na zakázku, proaktívne koncepčno-ideologicky, či tupo-mejnstrímovo.
Podstatné je, že nesú za to de-facto okamžitú zodpovednosť aj so svojou rodinou a okolím. Detto Kraus, Lasica, Schwarzenberg, Gál, Havel, či Dostál a spol. by sa mali pre dobro vlastné a svojich blízkych čím skôr zamyslieť. Ovplyvňujú osud svojho systému a zároveň ich čaká jeho osud, ak s tým nič neurobia. Vôbec nie je podstatné, či niečo má, či nemá oporu v do absurdity zavedenom "Práve".

Tak isto nie je podstatné kto zabil E.Valka. Podstatné je, prečo objektívne muselo dojsť k tej tragédii. Je to proces tzv. sociálnej hygieny a nikto sa mu nemôže vyhnúť. Taká je doba. Kedysi sa mohli teoreticky spoliehať, že sa to vráti maximálne tak pravnúčatám. Sociálny čas je však dnes cca. od 50.rokov 20.stor. rýchlejší, ako biologický. Neraz sme to tu rozoberali.. Z toho a zo zvyšujúcej sa miery chápania situácie obyvateľstvom, ktoré má za následok nakopenie emócii blízkych najvyšším zámerom, vyplývajú dnešné a zajtrajšie udalosti. Forma je v tomto zmysle druhoradá a je strata času o nej polemizovať.
Zoberme si konečne poučenie z Polyfémovho príbehu [smích]

232473

19.11.2010 12:32

RE: Kahal si brání svoje

KRONEOS 89.?.?.?

Reakce na 232431

Pane, DSSS a její postnacistický představitelé si zahrávají s ohněm jako před 80 lety, důsledky jejich počínání známe!Známe i to, že se posílila ideologie bezbřehého kapitalismu ,a komunismu. Prostě nic dobrého to nepřineslo!

Dělníci po dnešním odsouzení v Brně (18).11 [smích]se ptají, jak to, že byli odsouzeni za nějaké názory, nebo myšlenky...
Aby pochopili věci jaksi tak jak jsou, za nějaké názory , které byly více méně korektní a i pravdivé nebyly nacisté odsouzeni, to je proti smyslu demokracie, byly však odsouzeni za svojí zkrytou i nezakrytou hlubší podstatu, která z nich jen čiší, byly odsouzeni za svůj obdiv pro Hitlera, nacismus a třetí říši. ZA TO BYLY ODSOUZENI, jestli to ještě nikdo nepochopil, tak buď z ideologických důvodů, nebo prostě z prosté absence morálky.
To já však chápu, a chápe to většina obyvatel téhle země, které je jí odporný tenhle mafiánský korporatismus, tak i nacismus, jako pro mě!
Nepřeju si osobně ani odporné mafiánské zrůdy, které se zaklínají demokracií, a tzv.ideemi svých stran, tak mi jsou stejně odporní i zrůdy, kteří vyvolávají dojem, že NACISMUS je ta správná cesta!
Jsem proti všem zdejším názorům těch pisatelů, kteří nevidí tento rozměr, a nechápou, že pokud chtějí opravdu něčeho dosáhnout, tak pouze z čistým štítem, bez ideologických nesmyslů, aby se ukázala pravá podstata současné kritické a nebezpečné situace v našem státě, a také čistý, skromný a bezelstný přístup k vyšachování všech elementů, které destruují tento stát pouze pro vlastní prospěch.
Zamezme ideologickým viděním světa, a vnímejme svět i naší současnou politickou a ekonomickou situaci z pohledu praktických a logických souvislostí(třeba, že příčina všeho je ŠPATNÁ PRÁCE ministerstvech, vlády, prezidenta, a odpovědných úředníků, kteří systematicky zneužívají svého postavení)-PROSTĚ, že celou politickou sféru ovládla bezohledná mafie, ne demokraté a inteligentní lidé, kteří pracují ve prospěch státu,národa a společnosti. Náš stát je ohrožen, pokud nevykořeníme toto zlo, dopadneme všichni katastrofálně-MUSÍME ZASÁHNOUT, a všechny vykopat, systém nastavit tak,aby TRANSAKCE a finanční operace ze státního rozpočtu byly pod neustálým dohledem, a každá chyba byla vysvětlena, a ne opomíjenak jako doposud!!!
To je zatím jedinné prozatimní řešení, které máme právo jakoobčané vyžadovat-MUSÍ VZNIKNOUT CENTRÁLNÍ SEZNAM VŠECH VÝDAJŮ A ZISKŮ. Musíme to vyžadovat bezpodmínečně!Mafii musíme jít po krku, a pokud nám bude bránit, musíme vyžadovat SOUDY LIDU, aby pochopila, že s našimi penězy se dělit jen tak s někým nebudeme!

232665

19.11.2010 18:57

RE: Kahal si brání svoje

Ibrahim Ag Alhabib 88.?.?.?

Reakce na 232665

nestačím se divit

232688

22.11.2010 0:27

RE: Kahal si brání svoje

KRONEOS 89.?.?.?

Reakce na 232688

Já se také nestačím divit[smích]
Nacisté s DSSS se neštítí hezky po nacisticku šlapat po právech druhých lidí, nerespektují je , jsou těmi, kteří lidská práva neuznávají, ale po jejich soudu jim najednou dochází, že jsou oběťmi své nenávisti.

Až se dělnická strana aj. nacisté naučí respektovat druhé lidi, potom si zaslouží také svá lidská práva. Dokud je popírají ideologií Hitlera, a jeho nenávisti ke všemu, co není křesťanské, a podle idei čisté rasy, jsem na straně práva, které je odsuzuje za činy , které trestají jejich zažranou a neoblomnou nenávist!

Dělnící pamatujte, jak se do lesa volá, tak se i ozývá. Až si to uvědomíte, tak nebudete v rozporu s pravidly ZÁKONA LIDSKÝCH PRÁV.
PROSÍM VÁS NEVYBÍREJTE SI V LIDSKÝCH PRÁVECH, CO SE VÁM HODÍ!PAK SE JICH NEDOVOLÁVEJTE!
Buď je budete repsektovat a přehodnotíte své myšlení, nebo je nebudete respektovat, a budete pořád trapně v centru pozornosti!

232788

16.11.2010 6:45

Vse je jinak (asi)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Ja si myslim, ze tento "okázalý (jevici se jako protirasisticky) monstrproces" byl zčásti naordinovan proto, aby si ceskeho oficialniho postoje k cikanum vsimla hlavne Kanada. Ta, jak vsichni vime, naridila pro CR vstupni visa kvuli do Kanady proudicim cikanum za socialnimi davkami. Pro tento duvod nastolena vstupni viza jsou pro CR politickou i diplomatickou hanbou, protoze ze statu EU je jedinou takto postizenou zemi.
Mam vsak neblahy pocit, ze naopak ve skutecnosti se Kanade jedna o to, ze kdyz ji vydrzovani cikanu ted neco stoji, aby se na tom ceska strana castecne podilela formou viz a Kanada pritom zustala politicky pred svetem bez skraloupu, ze taky nechce cikany a hraje na cas, aby se cikani sami od sebe vraceli nazpet.
Taky jsem od jednoho Kanadana zaslechl domnenku (nevim, nakolik ji vzit vazne, ale napsat to chci, i kdyz to treba je nesmysl, protoze i takto uvazuje clovek, ktery tam dlouhodobe zije, takze neco z te zeme musel naakulumovat), ze Kanada je natolik smesna, ze stale tezce nese porazku v Naganu...; pry jsme si dovolili hodne, kdyz jsme ji porazili s nejlepsim hokejistou sveta vsech dob. Matka toho hokejisty pry byla zidovka, proto pry je Kanada tolik na tu porazku senzitivni. Prodavam, jak jsem od Kanadana nakoupil.

232434

16.11.2010 9:19

Nikdy neviem, čo napísať do titulku

VIAN 87.?.?.?

Zmrdi, ktorí sa v plnom rozsahu chopili moci nad svetom po Veľkej francúzskej revolúcii budú exemplárne likvidovať všetko, čo ohrozuje degenerátov či psychopatov. Už len preto, že sami sú presne takí.
Som zvedavý, či s tým niečo urobí V. Klaus z pozície prezidenta (myslím zreálnenie rozsudku, nie amnestiu). Predpokladám však, že na takomto kroku by si zgustol hlavne knížepán so svojou suitou, ktorým sa elity rozhodli nahradiť neposlušného Klausa.
Mimochodom - veľmi zaujímavú knihu na tému zvrátenosti vládcov sveta ponúka na svojom webe bývalý poslanec NRSR Chelemendik.

232436

16.11.2010 9:27

béé, béé (děti, jak dělá ovečka?)

kavol 188.?.?.?

"Pozoruhodné přitom je, jak média v tomto případě zcela ignorovala poměrně nový zákon, který zakazuje jmenovat a zobrazovat oběť kriminálního činu."

fajn, podal někdo trestní oznámení nebo zas všichni umí jen tlachat?

232437

16.11.2010 12:44

RE: béé, béé (děti, jak dělá ovečka?)

Andrew Siddur 62.?.?.?

Reakce na 232437

Výborná připomínka!
Všeobecně se mi při afektovaných výzvách „Vážený/á, pokud máte pocit, že % (kde % je zlodějina/korupce/jiný společenský nešvar), PODEJTE TRESTNÍ OZNÁMENÍ!!!“ otevírá kudla v kapse (Apropo, také jste si všimli hrozivé inflace těchto výzev k podání tr. ozn. v různých internetových diskusích v poslední době? Je to přinejmenším zajímavé...), toto však není ten případ.

Smůla je, že Tomáše Sokola má teď zrovna obsazenýho tenhle jidiot achronot.
A druhá smůla je taky, že nejsem dostatečně afektovaný a nepodporuji bohy a bůžky, které je třeba podporovat, což je, hádám, nutná prerekvizita toho, aby člověk vůbec mohl předstoupit před tyto Sokoly, Vlky, jestřáby, hady a štíry ze soudních areolae (dvorců).

232443

16.11.2010 21:21

RE: béé, béé (děti, jak dělá ovečka?)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 232443

Ale výzva "pokud máte povědomí o trestném činu, podejte trestní oznámení!!!" je naprosto správná!!! A ihned! Jak jinak si to představujete? Že to budete krýt? Nebo si to tutlat na později? Nebo že se to vyřeší samo?
>... také jste si všimli hrozivé inflace těchto výzev ...?
Naopak se mi zdá, že inflační je (nejen v diskusích) laciné a nepodložené žvatlání typu "ten je zloděj", "tamten je podvodník", "tenhle je korupčník", ale žádný z takových idiotů nemá odvahu ani na to, aby zvednul prdel a šel to oznámit, POKUD MÁ OPRAVDU CO! Anebo takový žvanil nemá dost slušnosti na to, aby aspoň držel hubu, když už žádný důkaz ani konkrétní informaci nemá... aby tedy aspoň bez důkazů jiné nešpinil, NEPOMLOUVAL! -viz třeba jeden nadávající a bůhví čím přesvědčený kašpárek zde:
>tenhle jidiot achronot
Když nemáš důkaz, fakt drž radši rypák. Na základě falešného obvinění lze rozpoutat nechutnou štvanici lůzy a médií. Slušným lidem ale není taková nechutnost příjemná a lynče se nedopouštějí. To dělá jen tupý stádovitý "dobytek". A to ještě zvířatům křivdím.

232466

18.11.2010 2:38

Doufám, že v podobném duchu nadáte i velvyslanci jisté superdemokratické

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 232466

velmoci, který dotyčného jidiota škodícímu hostiteli neoznámil včas ani jeho nadřízeným, natož médiím či policii ...

232546

16.11.2010 13:11

RE: béé, béé (děti, jak dělá ovečka?)

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 232437

Navrhuji, abyste netlachal a hned podal oznámení. Nebo to raději necháte na někoho jiného?

232444

16.11.2010 21:24

RE: béé, béé (děti, jak dělá ovečka?)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 232444

Trestní oznámení může podat jen někdo, kdo má konkrétní informaci o trestném činu, nejlépe doložitelnou, například pomocí svědka nebo důkazu. -Pochopíš alespoň tak jednoduchý fakt, než začneš pořvávat na jiné, aby "netlachali" a "podali oznámení"...?

232468

18.11.2010 12:36

RE: béé, béé (děti, jak dělá ovečka?)

kavol 209.?.?.?

Reakce na 232468

nejsem si jist, jestli to bylo jen na kolegu nebo i na mě, nicméně prvá věta vpodstatě odpovídá za mě - já nemám konkrétní informaci o tom, jaký zákon byl porušen (neznám žádný takový, nejsem odborník na právo, natožpak konkrétně povinnosti ukládané médiím), a ani jakým způsobem byl porušen (pokud má jít o utajení oběti - případ jsem nesledoval, a v tom málu, co jsem četl, se o oběti mluvilo jen jako o "Natálce z Vítkova", což netuším, zda je vůbec její pravé jméno ... pokud ano a nemělo by se o tom mluvit, tak ale autor článku není o nic lepší než pisálci, které kritizuje, protože sám "Natálku" jmenuje)

naopak z věty "média ... zcela ignorovala ... zákon" soudím, že její autor patřičné informace má, když si troufá takto obviňovat, a tedy by si měl splnit svoji oznamovací povinnost (alespoň morální, pokud mu to zákon v tomto případě formálně neukládá)

232577

16.11.2010 13:45

tresty jsou v pořádku

djb 90.?.?.?

si myslím já. Zapalovat někomu dům, natož když může být doma, se zkrátka dělat nemá.

Samozřejmě je pravda, že jsou u nás výjimečné a že jde o exemplární tresty, ale myslím, že to je obráceně. Ne nyní přehnaný trest, ale tresty jsou u nás obecně příliš malé a tenhle rozsudek by měl jít příkladem.

232446

16.11.2010 14:33

RE: tresty jsou v pořádku

Roman roman (tečka) slama (zavináč) mail2me (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 232446

Ano nemá.
Jde ale o to, jestli ten "dům", vůbec jako dům vypadá a jestli jako dům slouží. Potažmo, jestli ti uvnitř v něm vůbec měli co pohledávat [zmaten]
Ale o tom článek nebyl. Byl o rovnosti občanů před zákonem a o zneužívání médií v této souvislosti. Zkuste si ho přečíst ještě jednou a lépe.

232449

16.11.2010 18:18

RE: tresty jsou v pořádku

djb 90.?.?.?

Reakce na 232449

Přečtěte si Vy pořádně můj příspěvek. Píšu snad, že panuje před zákonem rovnost ? Doslova připouštím, že šlo o exemplární a výjimečné tresty.

Jsem naprosto pro rovnost před zákonem, pouze se mi nelíbí, že každý si rovnost představuje tak, že budou všechny tresty pro každého stejně mírné.

Já si vykládám rovnost tak, že budou tresty za trestné činy silnějšího kalibru pro všechny stejně přísné. To je vše.

ps.: sice o tom vůbec není řeč, ale tak nějak mám potřebu Vám napsat - Ne, popírání jakýchkoliv genocid za trestný čin nepovažuji

232460

16.11.2010 21:26

RE: tresty jsou v pořádku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 232449

>Ano nemá.
>Jde ale o to, jestli ten "dům", vůbec jako dům vypadá a
>jestli jako dům slouží.

Ach, opravdu o to tak jde? Máte to v hlavě alespoň trochu srovnané?

232469

17.11.2010 10:42

RE: tresty jsou v pořádku

Roman roman (tečka) slama (zavináč) mail2me (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 232469

Cvrlikají si vrabci na střeše o tom, že ta barabizna vypadala dost neobyvatelně a po veřejnosti kolovalo, že slouží jako sklad nakradených věcí (elektroniky a benzínu). Taky že to údajně úřady věděly, ale nic se s tím nedělalo. Lze se potom příliš divit, že se tam několik mladých zbrklých bláznů přišlo "realizovat"??? Tolik na vysvětlenou.
Co máte ještě za problém? [smích]

232486

18.11.2010 0:09

RE: tresty jsou v pořádku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 232486

>Cvrlikají si vrabci na střeše o tom, že ta barabizna vypadala
>dost neobyvatelně a po veřejnosti kolovalo, že slouží jako
>sklad nakradených věcí (elektroniky a benzínu). Taky že to
>údajně úřady věděly, ale nic se s tím nedělalo. Lze se
>potom příliš divit, že se tam několik mladých zbrklých
>bláznů přišlo "realizovat"??? Tolik na vysvětlenou.

>Co máte ještě za problém? [smích]

Hned se vám s tím svěřím.[smích] Kdybyte měl pravdu, určitě budete mít link na nějaký web, kde je to, co říkáte, dosti kvalitně zdokumentováno ideologickými přívrženci těch žhářů. Rád se poučím. Vrabčákům na střeše moc věřit nemusím.

232538

18.11.2010 2:17

Těm Němcům dům opravdu zapalovat neměli, když už maj bejt ti "náckové" -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 232538

teď musejí cálovat demolici ...
A že si otec Kudrik při své 13 x soudně oceněné profesi bere její plody domů mohla být celkem logická dedukce.

232543

18.11.2010 2:45

Těm Němcům dům vypalovat neměli, když už mají být "neonacisté"

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 232538

Teď aby platili demolici. A tuneldědou (spolu s řadou dalších cizáckých kolonistů) omilostněný 13-ti násobně diskriminalizovaný Kudrik (příslušný místně nikoli do Vítkova, ale do Oder) si někam plody své práce nosit musel ...

232547

22.11.2010 10:18

RE: tresty jsou v pořádku

dohlib 80.?.?.?

Reakce na 232538

http://www.novinky.cz/krimi/166854-lide-v-horicim-...

Viz foto, střecha byla i před požárem děravá, mohu potvrdit, dům byl tzv. barabizna bez vody a elektriky (nikdo neplatil). Dům vlastnili potomci německých starousedlíků, kteří zde nebydleli. Koupit "dům" nikdo nechtěl...no udělejte si obrázek sami, já bych šel radši do maringotky...

232807

16.11.2010 14:35

RE: tresty jsou v pořádku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 232446

"příliš malý trest"
No a co takhle je třeba popálit, a pak je fouknout do díry, potom galeje a mrskat a ...
Hm... lidi se u nás právě ještě málo bojí, bude potřeba přitvrdit. Není práce? Hahaha! Postavíme obrovské pracovní tábory, a tam se budeme za trest střídat - jednou jako dozorci, a ti pak zase za trest jako trestanci... na co čekat na peklo po smrti. [cool]
(parádní příspěvek, víc takových jako vy, média se se snaží pořád málo, moc to trvá...)

232450

16.11.2010 18:28

RE: tresty jsou v pořádku

djb 90.?.?.?

Reakce na 232450

Podívejte, Vaše zábavné a barvité fantazie jsou Vaše a mě je nepodsouvejte.

Jestli chcete někoho foukat popáleného do díry a stavět pracovní tábory, vyhledejte odbornou pomoc a neprosazujte nám to do legislativy.

Tady je řeč o jasně definovaném trestném činu a tím to přesně končí.

Co se týče "lidé s u nás právě ještě málo bojí" - to si děláte prdel ?

Ironie na téma - lidé se u nás málo bojí zapalovat jiným lidem obydlí ?
No to by se teda setsakra měli bát, přeštěte si co vůbec píšete a vysvětlete mi co je špatného na tom, aby se lidé báli se navzájem podpalovat.

Jestli za tím hned vidíte čipování, instalace kamer omezování svobody projevu, s tím Vám nepomůžu.

232461

16.11.2010 19:44

RE: tresty jsou v pořádku

Bořivoj Nakopl 79.?.?.?

Reakce na 232461

>Jestli za tím hned vidíte čipování, instalace kamer omezování svobody projevu, s tím Vám nepomůžu.
přesně tak, to je jasné, že nepomůžete...
Vystrašenost a volání po trestech je přesně to, na co se tu hraje. Proč myslíte, že ty média brnkaj na city? Protože novináři se rádi dojímají?
Nebo tu někdo chce, aby vystrašenci vítali utahování šroubů a toužili po posilování represe. Jo, ale pak tu nemá smysl bulet nad současným světem, právě ten je vytvořen přesně tímto způsobem.
Když už se nevyskytnou tihle vítkovští blbouni, tak si je nakonec stejně někdo vyrobí, aby s nima mohl dělat bububu v TV, aby se pak zástupy rozhořčovaly nad nízkými tresty. A jak to pěkně funguje. To, co chcete, djb, je právě malej dvůr a velkej bič, pak se tu nemá cenu ale divit, že s ním někdo bude práskat na všechny strany. [mrknutí jedním okem]

232463

16.11.2010 14:46

RE: tresty jsou v pořádku

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 232446

Velmi moudrý postoj, pane Djb. Připojuji se. A dovolím si malé doplnění.

Nedbalostní čin s následkem smrti oběti u nás může být potrestán jen dvěma léty žaláře. Odsedí-li si vrah půl roku ve vyšetřovací vazbě, může být po dalších šesti měsících vězení podmínečně propuštěn na svobodu. Rok uvěznění za smrt nevinného člověka. To je trest? Takový "trest" si odpyká i člověk, který zavraždí jiného záměrně. A následně si opatří špičkového právníka, jež kauzu "uhraje" na výše zmíněnou nedbalost.

Lidé se chovají mravně, když se jim to vyplatí. A nemravného jednání se vystříhají tehdy, když se jim to velmi nevyplatí. I já se přimlouvám za větší přísnost. Všude. Od trestání nevychovaných klacků ve škole, přes lotry typu Grosse, Čunka či Bartáka, až po skutečné vrahy.

Rovněž bych považoval za správné, aby lidem, odsouzeným za závažné trestné činy, mohl být trest zostřen nucenými pracemi. Aby společnosti alespoň částečně vrátili to, oč ji připravili.

232451

16.11.2010 18:13

RE: tresty jsou v pořádku

KILLROY 192.?.?.?

Reakce na 232451

>Lidé se chovají mravně, když se jim to vyplatí. A
>nemravného jednání se vystříhají tehdy, když se jim to
>velmi nevyplatí. I já se přimlouvám za větší přísnost.
>Všude.

Zaujimave... a preco sa potom cigani (cize 95% z nich, aby som nehadzal vsetkych do 1 vreca) chova nemravne ked sa im to velmi nevyplati? Vacsia prisnost? Tak vam prajem za suseda Indo-cecha, ktory je pred zakonom vzdy rovnejs. Ten dostane len 12 rokov hoci ide o vrazdu, nie podpalacstvo.

Cin mladikov sa da s miernou nadsazkou nazvat aj vlastenectvo.

232458

16.11.2010 15:02

RE: tresty jsou v pořádku

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 232446

Dal jsem článku za jedna, protože autor zcela vystihl ten hnus a pokrytectví politiků, soudců, médií, všelijakých aktivistů v tomto případu i jeho odvrácenou zvrácenou tvář. A ti kluci prostě od samého začátku (už první den po ohni ti osvědčení křiklouni věděli, že to nejspíš udělal sám Vandas) neměli nejmenší šanci na spravedlivý proces.
Na druhou stranu je to jistě zlé a velmi nebezpečné jednání, co ti kluci předvedli. A nakonec tím vlastně jen posloužili režimu. Třeba právě i pro zákaz Dělnické strany. Zainteresovaní ze strany státního aparátu dokázali obě řízení mediálně pospojovat i správně časovat.
Pokud tedy bude tento rozsudek opravdu příkladem, tak zcela jistě jen úzce jednostranným.

232452

16.11.2010 15:07

RE: tresty jsou v pořádku

Tsignotschka 90.?.?.?

Reakce na 232446

hmmm, treba jenom chteli zapalit opusteny dum, at se nemaji kde schazet urciti problemovi obcane a delat nehorazny bordel a hluk. Bohuzel tam zrovna kempovala rodina, ktera pote zachranovala vsechno mozne jen ne vlastni deti, ale dal bych jim nakonec jeste metal a velkou odmenu, ze si na ni vubec vzpomneli...

232453

16.11.2010 15:33

RE: tresty jsou v pořádku

Michalll 89.?.?.?

Reakce na 232453

Ty tresty jsou nepřiměřené.Měli být odsouzeni jen za těžké ublížení na zdraví a poškouování cizí věci.Nikdo jim nedokázal,že tam šli s úmyslem vraždit.Třeba tam proto šli,ale prokázat se to nedokázalo.Sami řekli,že dům vypadal opuštěně,nepořádek kolem domu,hadry místo oken a že si mysleli,že to slouží jako nějaký sklad,i lidé co bydlí ve Vítkově řekli,že to vypadalo jako opuštění dům.Ale chlapci měli smůlu,že tam někdo neoprávněně bydlel !!! Nemůže se soudit podle toho,co si kdo myslí,ale má se soudít podle důkazů !!!

232454

16.11.2010 16:39

RE: tresty jsou v pořádku

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 232453

Vzhledem k tomu, že o případu víme jen z médií, což jsou informace kusé a zkreslené podle potřeby autora, nebo na objednávku.
Až se každý rádoby lidumil bude vynacházet vtakovéto situaci, a po takto nabytých zkušenostech budete ten připad jak?

Nejsem příznivcem žádného násilí ani bezpráví, ale pokud se nemůžu dovolat vlastního klidu, na který mám nárok. Abych až přijedu po svých povinostech domů a místo odpočinku si hlídat své bezprostřední okolí, po nocích nespat, bát se odejet z domova i na nákup do okresního města. Jaké potom navrhujete řešení?
Složky, které jsou k tomu určeny od takových případů dávají ruce pryč, ať je to obec, nebo policie.
Jak potom řešit podobné případy?
Pane Vojto, běžně máte na vše řešení. Jak pokračovat v takovém případě?

232456

16.11.2010 18:15

RE: tresty jsou v pořádku

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 232456

Pane Anonymusi, já bych jedno řešení měl. Dohodnout se se sousedy,(Věta vypuštěna, nezní dostatečně absurdně a v tomto znění může být nezákonná. Moderátor) A tak každý den, kdy budou dělat bordel. Ono k tomu jednou zase dojde. Je škoda, že slušní cikáni pak doplácejí na takovouto sběř.

Ale co bych vám říkal, jsem rasista, xenofob a barevné nemusím vůbec, ani malinko.

Pan djb je (předpokládám) pro uplatňování práva pro všechny stejně, ale jistě ví, že na cikány se obvyklé postihy pro bílé nevztahují. Cikáni se hned začnou ohánět rasismem. "No do koho, ty rasisto, ta bílá svině mi spadla na kudlu sama a potom ještě patnáckrát..." A pane djb, ten trest pro toho cikána za vraždu jeho malé dcery (14,5 roku) je málo nebo hodně?

Co se týká pana Vojty, samozřejmě je potřeba zpřísnit tresty za závažnou kriminalitu, ale ne za naše peníze. Každému podle jeho vykonané práce. Nemakáš? Chcípni hlady. Bezdomovci chcípnout mohou, to je státu u zadku, tak proč by měli nějací zločinci dostávat jídlo za nic?

232459

17.11.2010 6:38

RE: tresty jsou v pořádku

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 232459

Díky, za ochotu.
Samozřejmě, že sousedé byli ve střehu, to by jsi opravdu nevytáhl paty z domu.
Dnes už je to v pohodě. Kam dohlédneš, a ještě kousek dál, nevidno žádné havěti.
Já si myslím, že nejsem rasista, ani nic podobného. Lidé s odlišností mě problémy nedělají, to bych s nimi nespolupracoval. (například)
Dokonce i s cigánem. Je to opravdu slušný a poctivý člověk, až se stydím, jak s ním lidé opovrhují. Bohužel, nic s tímto neudělám. I když někomu domluvím, někdo zareaguje, někdo ne. No, ale lze se divit, že tento zrovna trpí za své neprávem?

Nevěděl jsem, že děláš Vojtovi tajemníka [velký smích]
No, já proti výši trestu neoponuji.
Já mám námitky na to, že se měří každému jinak, za stejnou, či podobnou věc. A to především podle barvy pleti.
A poté Tě tito samí mravokárci poučují o rasismu, no uznej, není to přímo do očí bijící výsměch?

232480

16.11.2010 22:21

RE: tresty jsou v pořádku

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 232446

V době procesu ležel v Brněnské úrazovce v bezvědomí mladík z Břeclavi, který cestou z práce opakovaně narazil hlavou na dřevěnou tyč, na silnici a pak na podrážky bot příslušníků diskriminované menšiny, jediný usvědčený diskriminovaný dostal později trest, 2500kč pokuty ve správním řízení, ta pokuta pravděpodobně ani zaplacena nebude . Média politicky korektně ani nepípla..
Myslím si, že ti co schvalují tresty z Vítkova nebo volají po tvrdších, jednak neví co činí a navíc jenom potvrzují slova jistého rabího, který tvrdí že ... Vzpomínáte? Prostě osel je k tahu a hotovo proč litovat jeho těžký osud, když má přesně to co si přeje.

232472

16.11.2010 22:52

RE: tresty jsou v pořádku

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 232472

Čekal jsem rozřešení od Vojty, on má recept na všechno.
Za Bartáka bych prst do ohně nestrčil, taktéž za Grosse. Ale Čunek je kapánek něco jiného. Ten případ, ačkoliv jsem za Čunkem nechodil, se mě nějak od začátku nepozdává, je v něm hodně nejasností, a nějak to do sebe nezapadá. Spíše bych věřil, že to bylo na něj ušito, jak je popsáno zde. No, je to věc názoru.
Co se týká názoru na Vítkov, dovolím si přidat několik jiných pohledů na situaci.
Vynechám i verzi, kterou momentálně nemůžu najít, ale také někde na netu byla, že Natálku do hořící místnosti přenesli rodiče dodatečně, prostě toto tvrzení přejděme. Ale jsou zde jiné články, které vrhají na případ trochu jiné světlo, než jak nám je připravila prvotně média. Např. obhajovací řeč obhájce, rozhodně není vykonstruovaná, ale dá se předpokládat, že odráží alespoň částečně skutečnost, pokud ne úplně.
Proč média a represivní složky (policie, soudy) neřeší podobné problémy se stejnou rasancí jako Vítkov? Např. tenhle případ?
Nebo toto, zde je také dobré podívat se na příspěvky v diskuzi, kdy i tak již otřesný případ je předposledním diskutujícím posunut do naprosto otřesitelné roviny. Jak je možné, že v těchto případech všichni odpovědní svorně dělají "mrtvého brouka"? Proč tento poslední případ také není transparentním, pro exemplární a odrazující tresty?
Kde je ochránce lidských práv a čím se zrovna zabývá?

232474

17.11.2010 4:44

RE: tresty jsou v pořádku

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 232474

Nedávno jsem registroval zajímavější případ z břeclavska. Na intenzivce skončil majitel herny původem z Vietnamu, skupina Romů si vyžadovala hru bez peněz. Co tam, šlo o rasový motiv organizované skupiny? Jsem zvědav zda naší obhájci lidských práv i Z Německa budou za asistence médiií přítomni v soudní síni. Naprosto souhlasím s přístupem v Británii, kdy média k živým soudním kauzám podávají pouze oficiální fakta bez komentářů a hodnocení. Nedokážu si nějak představit BBC, že by vedla televizní přenos ze soudní síně a reportér zaujímal stanoviska podle vanoucího větru.

Jsem z regionu. Sice jsem si říkal, že se k tomu nebudu vyjadřovat, ale co se šušká mezi lidem? Za prvé v sobotu večer lidi často vyrazí za zábavou, možná pan Kudrík zůstal doma, to už se po půl roce blbě zjišťuje, ale bylo by to překvapivé u člověka, co má problém se závislosti na hracích automatech. Gamblerstvi není problém ověřit ani dnes. Akorát se to nehodí do mediálního obrazu a blbě by se dávala dohromady sbírka na nový barák jako náhradu za ten starý.

Kdo byl vlastně vlastník toho starého baráku? Tvrdí se, že barák byl opuštěný. Měl připojenou vodu, plyn, elektřinu? Dívím se, že to nezaznělo od obhájců. Dále pan Kudrík byl několikrát soudně trestaný v novinách se mezi řádky mluví, že trestná činost byla za kradenou naftu a benzín. Co říká odborná expertíza k požáru domu? Pokud hořeli běžné věci,k teré se vyskytují v báraku, tak se místní mýlí.

Pouze pachatelé vědí, zda házeli zápalné láhve do báraku s vědomím, že je ten bárák obydlený a víceméně neexistuje mimo přiznání obviněných způsob jak prokázat úmysl. A soud aspoň v právním státě musí soudit nesmí připustit ani politické tlaky, ani nálady veřejnosti, ani emoce nebo mediální nátlak, bulvár... Soud v pravním státě probíhá na základě zákonů a důkazů!! Odhaduju, že nešlo o úmysl zabít a už vůbec skoro upálit malé dítě. Pachatelé pravděpodobně věděli, že dům je obydlený, ale toto jsou pouze mé osobní doměnky. Před skutečným soudem v právním státu to nemůže obstát jako důkaz, stejně tak jako domněnky a teoretické konstrukce obžaloby.

Jako hluboce věřící člověk věřím v karmický zákon i v bibli to je řečeno jasně ve Starém i Novém zákoně. Sice to dítě zázrakem neuhořelo, ale všichni, kdo na tom těžkém popalení nesou svou vinu, dostanou svoje mnohonásobně zpátky. A když říkám všichni, tak myslím všichni. Nedávno byl dobrý vtip na BL. Existuje soud, kde nejde zatajit žádný důkaz ani vina, ani myšlenka. Peníze ani dobrý advokát, politický či jiný zájem tam nefungují, tam se soudí podle toho jak se věci doopravdy staly. Tam se lze dovolat spravedlnosti, my v civilizaci se musíme spokojit pouze s právem položeném na zákonech a nestraném soudním řízení.

232477

17.11.2010 6:18

RE: tresty jsou v pořádku

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 232477

Ano, ten případ jsem také zaznamenal.
Ale kdybych sem dal všechny odkazy za jeden rok, které jsou o tomto tématu, tak svůj komentář bych musel dát až do třetího oddílu, pro obsáhlost příspěvku [velký smích]

232479

17.11.2010 8:13

RE: tresty jsou v pořádku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 232477

>věřím v karmický zákon i v
>bibli to je řečeno jasně ve Starém i Novém zákoně. Sice to
>dítě zázrakem neuhořelo, ale všichni, kdo na tom těžkém
>popalení nesou svou vinu, dostanou svoje mnohonásobně zpátky.
>A když říkám všichni, tak myslím všichni.
I ja krome tech biblickych povidacek verim v to "vsichni", a mam tu "odplatu" nekolikrat osobne vyzkousenou - vzdy to vyslo. Odpustil jsem ublizujicim, neinscenoval proti nim pomstu, jenom jsem sam pro sebe myslenkami temer denne a nekdy mnohokrat prosil, aby bylo ucineno spravedlnosti zadost. A bylo. Vzdy. Neusel prozatim nikdo. Proto verim, ze dojde i na vysetrovatele, pokud neco zkreslili s umyslem ublizit neopravnene, i na prihrivajici se media i na soudni cinovniky. Na vsechny. Nesmi vsak byt v mysli poskozeneho touha po pomste, musi v nem jen figurovat cestne prani, aby nespravedlnost neusla potrestani. A pak se treba stane, ze u toho policajta zasahne JAKASI ruka spravedlnosti tak a treba u prokuratora onak. Zpravidla to odnaseji deti ublizujicich. Bohuzel. Je to krute, ale vyvazene.
Jinak s vezenim za zharstvi souhlasim, ale s tak zvanou varovnou vysi ne. A prave na tu nespravedlnost ucinkujici v zakulisi casem dojedou.

232481

17.11.2010 15:20

RE: tresty jsou v pořádku

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 232481

mám stejnou zkušenost, co tak tiše a společně popřát všem zúčastněným "vyšší" spravedlnosti? Přidat se může každý.

232506

18.11.2010 1:17

RE: tresty jsou v pořádku

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 232481

Volat po pomstě? Tohle bych se po vyšší moci neodvážil požadovat, a nikomu něco takového nedoporučuju. Necítím se povětšinou seznámen natolik skutečnou povahu věcí, abych do něčeho takového fušoval. Co když se budu mýlit? To bych si z karmického hlediska nadělal skutečně do bot. Bůh nepotřebuje poradce.

232540

18.11.2010 8:05

RE: tresty jsou v pořádku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 232540

Nevin, na koho a jake podnety reagujete. Pokud na me, prevencne ujasnuji.
Vy:
>Volat po pomstě? Tohle bych se po vyšší moci neodvážil
>požadovat, a nikomu něco takového nedoporučuju.
Ja:
>>Odpustil jsem ublizujicim, neinscenoval proti nim pomstu,
>>
>> Nesmi vsak byt v mysli poskozeneho touha po pomste

Vy:
>Necítím se
>povětšinou seznámen natolik skutečnou povahu věcí, abych do
>něčeho takového fušoval. Co když se budu mýlit?
Ja:
>>jenom jsem sam pro sebe myslenkami temer denne a nekdy mnohokrat prosil,
>>
>>pokud neco zkreslili s umyslem ublizit neopravnene,

Ted podtrhuji moje slovo "pokud"!!!

Vy":
>Bůh nepotřebuje poradce.
Ja:
>>musi v nem jen figurovat cestne prani, aby nespravedlnost neusla

Ted dodavam: Ve Starem zakone je obdobnych PROSEB mnoho, a mimochodem je tam i krutych trestu, jez nektere zavani pomstou.
Pokud jste reagoval na me, ptam se: Posuzoval jste moje slova podle jejich praveho vyznamu, anebo vas rozhybalo k reakci poznani, ze vase "posvatne" navody ve vasem chapani jsou v koncich?

232556

19.11.2010 1:16

RE: tresty jsou v pořádku

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 232556

Neexistují žádné mé osobní posvatné návody. Zřejmě jste to špatně pochopil. Co to je vlastně pravý význam slov? Myslím si, že máme velmi podobný názor na věc, ale lidi už mají takovou povahu, že se napíše slovo pomsta a vypaří se ten zbytek. Takže já budu prosit Boha o odpuštění, ochranu pro sebe nebo pro ty co to potřebují.

Nebudu se aktivně montovat do toho co na základě špatné karmy potká jiné, i když nemůžu vyloučit, že se stanu nástrojem té vyšší moci. Dvakrát o to nestojím, právě z důvodu, že to mohou slíznout nevinní, co s tím nemají primárně nic, ale asi platí "starý dluh". A taky já si nesu nějaký svůj starý dluh, netřeba k němu zbytečně něco pridávat. Tohle je třeba můj osobní pohled, ale není ani zdaleka posvátný, ani to není návod pro ostatní, každý si svou cestu k Bohu musí najít sám, pokud tomu chce. Jestli má jinou volbu a cestu k Bohu nehledá, jeho věc.

Když mám v úmyslu dát někomu něco sežrat, tak nežádám o pomoc Boha. Stejně by to nefungovalo a dostal bych extra flastr za snahu zneužít jisté energie. Pro jistoptu nežádám o pomoc vůbec nic, za všechno se musí zaplatit a někdy bývá cena zatraceně vysoko.

Náboženské texty jsou staré a je třeba číst je mezi řádky, obvzlášť platí pro staré texty církvi, které byly nebo jsou součástí mocenské struktury. Moc korumpuje, že ano? Jistě se stalo, že při jejich záznamu byla nejedna křišťálová karma, řekněme lehce očazena. Bůh pojmutý jako universalní jednota, nemá důvod být žarlivým bohem. Neexistuje nic, co by se mu mohlo rovnat!! To jenom naše nedokonalé myšlení si musí skutečnost rozdělit, naše ego se musí vůči skutečnosti odlišit jako objekt, aby jsme mohli logicky uvažovat o subjektech. Pokud máme uvažovat o Bohu jako jednotě, pak jsme po odpovědi nexistuje a existuje s naším rozumem v koncích. To taky není můj osobní posvatný návod, formuloval to třeba Šankara v 8.stol, ale překvapilo by mě kdyby před ním nebyli jiní.

Čerpám ze starých tradic, bible, hinduistické pojetí, taoismus, něco z islámu, budhismus, pranic healing, filosofové, ale taky přírodní vědy, historie a taky tzv. konspirace... a všecko to čtu i mezi řádky. Člověk zjišťuje překvapivou podobnost v jistém základě a z komlexního pohledu vidí zajímavé souvislosti. Šlo o nedoruzumění. Jak vidíte dal jsme si práci to vyjasnit. S provokatérem, který se vložil taky do debaty na OT k článku bych nestrácel čas. Chcete debatovat o teologii, založte téma na fórum, pokud tam už něco takového není. Třeba se lidi přidají.

232632

18.11.2010 18:29

RE: tresty jsou v pořádku

l.leimas 88.?.?.?

Reakce na 232540

O pomstě mluvíš jenom ty. Spravedlnost je něco jiného, chápeš, nechápeš? Jestli nechápeš, nevadí.

232601

16.11.2010 14:15

"Slepa spravedlnost"

in-ocean 88.?.?.?

Slovni spojeni "slepa spravedlnost", ktera se vztahuje k sose spravedlnosti, ktera ma satek pres oci neprimo vybizi myslet si, ze je slepa.
Je tomu trochu jinak.
ONA VIDI a oci ma zakryte, protoze VIDET NECHCE. Videt nechce, protoze veskera "spravedlnost" se ohyba tak jak se to hodi zrovna tomu kdo o "spravedlnosti" rozhoduje.

232447

16.11.2010 14:27

Rozsudek mi nepřipadá zvláštní...

baki 83.?.?.?

Ve všech státech světa jsou některé zákony, které našinci připadají zvláštní. A v mnoha státech platí i několik set let. Na příklad v Anglii můžete nadávat na premiéra, nemůžete však nadávat na královnu. Jinde nesmíte čůrat proti větru a pod. U nás (nejen u nás) platí zákon proti projevům rasizmu. Vítkov je přiklad, jak se u nás může trestat takový projev. V USA je zvláštnost. že se tresty sčítají. U nás je zvláštnost, že se nesčítají. A tak když vyloupíte banku, pak bez obav můžete vyloupit ještě řadu dalších bank bez nebezpečí, že se budou tresty sčítat. Také se toho všemožně využívá. Takže, - oč běží?? Několik lumpů bylo potrestáno. A taháme se o to, zda je výše trestu odpovídající.

232448

16.11.2010 21:21

Není vražda,jako vražda říká Jiří Kopečný - expert na extremismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Aneb zavraždit důchodce pro pár korun je pochopitelné,ovšem hodit molotova?To je jiná.
www.youtube.com/watch?v=FFjhz_s8Vx8

232467

16.11.2010 21:34

Důvody vazby prý trvají

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Stejně jako v případu procesu s vylepovači samolepek jde o demonstraci státní moci, která občanům vzkazuje, že některé myšlenky tolerovat v žádném případě nehodlá.
Je přirovnání procesu Dupová-Vondrák k Procesu H skutečně nemístné?
http://paragraphos.pecina.cz/2010/11/je-prirovnani...

232470

17.11.2010 10:59

Tresty nejsou v pořádku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Tresty jsou naprosto šílené a fantasmagorické. Nepochybuji o tom, že budou propuštěni před uplynutím trestů. Jenže co potom? Je tu nesplatitelná suma, kterou mají obvinění uhradit. I kdybychom předpokládali, že okamžitě po propuštění dostanou (nedostanou - s tím nepočítejme) propuštění odsouzení průměrnou mzdu a ponechají si pouhopouhé životní minimum, ani tak by nebylo možné oněch 17 milionů splatit.

Co dál? Jediná možnost je opustit Českou republiku a usadit se (nebo přežívat) tam, kam nedosáhne Interpol a bezpilotní letouny. Jiná možnost se prostě nenabízí.

Možná budeme v budoucnosti svědky dobrodružných útěků tentokrát již nikoli skrze železnou oponu.

Povšimněme si, že téměř všechny články souvisejí s odporem vůči současnému establishmentu, ale málokdy s osudem odsouzených.
Celý příběh rozhodně není u konce.

232488

18.11.2010 9:37

Obdobný názor a souhlas s autorem

dohlib 80.?.?.?

Souhlasím s autorem, a myslím že i většina společnosti a lidí, kteří mají vlastní úsudek a nenechají si vnutit tzv. mediálně importovaný vštěpovaný názor.
Obdobné články vyšly na i na blogu, např. :

http://libordohnal.blog.idnes.cz/c/162361/Diskrimi...

232564

18.11.2010 10:13

.

KRONEOS 89.?.?.?

Stačí jedna věta z článku tohoto mag...., viz."...údajně sílícího neonacismu...", že by Hitlerovo vliv při psaní a vymýšlení textu z hlavy pana.Bartoše.


Jsem alergický, ne na to, jestli soudní kauza Vítkov byla oprávněná, nebo nebyla, ale na to, v jakém tónu se různí neonacističtí pisatelé v duchu Goebelsovské propagandy snaží druhým podstrčit, že údajní žháři jsou úplně normální fajn chlapci, kteří si ve fanatismu k hitlerovo nacionálnímu socialismu libují jen na akcích Dělnické strany, a jim podobných novodobých nacistických uskuoeních,a v reálu jsou to slušní lidé.

Hnus.

Pane Stwora při vší úctě k vám, ale s novodou nomenklaturou a mafií odmítám bojovat za pomoci NACISTICKY ZPŘÍZNÉNÉ HIEARCHIE RŮZNORODÝCH POTENTÁTŮ A FANDŮ DO TÉTO IDEOLOGIE, kteří používají pera, a tváří se, že jsou lepší než současní mafiáni.

Nezapomeňtě, že je to vyrážení klínu klínem, nacistickou ideologiíí získáte jedině PŘÍZNIVCE a sympatizanty této obludné ideologie ! Škoda, že se nesnažíte opravdu o ty , kteří nemají žádný ideologický fanatismus, a jsou nestranní a nezávislý, a snaží se o objektivní pohled na každou problematiku.

Objektivitu u NACISTŮ nenajdete. Pokud uveřejňujete články podobného druhu, tak určitš o objektivitu VÁM nejde!

232567

19.11.2010 1:41

RE: .

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 232567

Hmm, takže budeme mlčet nebo pořádat hony na čarodejnice, kdy nějaký užitečný idiot, časem způsobí explozi sociálního tlaku, který narůstá ve společnosti. Aby se vyskytly kauzy jako Vítkov musí existovat vážné důvody. Tohle přece není jenom tak samo sebou. V každém případě je to proces na politickou objednávku korektnosti. Jenomže cílem soudních kauz na politickou objednávku, pokud to bude tolerováno, tak cílem se v budoucnu bude stávat stále širší seznam skupin lidí. Nemají se opakovat excesy jako tento, pak se musí jít po příčině.

Dvacet let se to zkoušelo korektně a dospěli jsem pouze s prominutím do větších sraček. Máme novou generaci cikánu bez kvalifikace, když se základním vzděláním, tak je dobře. Vysoká míra drobné kriminality ještě jde, horší to bude při velkých městech nebo hranicích se západními státy. Data po mě nechtějte, korketnost tvrdí, že nic takového neexistuje. Data neexistují není žádný problém, všechno se rozpustí v celostátním průměru. Ale v běžném životě se jedná o problémy zančného množství lidí, ať jde o cikány nebo bílé.

Já pamatuju, ať byli komunisti jací chtěli, tak v tomhle ohledu se starali. Pravděpodbně soudruzi v Rumunsku či jinde na to kašlali poněkud více, ale kde se hrabou na korektní demokraty. Ti totiž žijí v jistých ohledech mimo realitu, a právě v těch jistých ohledech "řeší problémy" té naší skutečnosti.

S celou tou slavnou korektností se dostaneme a to rychle do totality. Jestli bude dohněda jak se obáváte nebo doruda už je pouze takový detail. Když se dlouhodobě neřeší problémy, tak zákonitě přerostou přes hlavu a lidi jsou pak nachylní darovat moc populistům a karieristickým darebákům nejhrubšího zrna.

232634

19.11.2010 6:29

RE: .

KRONEOS 89.?.?.?

Reakce na 232634

Pane Bartošek,problém není v korektnosti, ale problém je v chápání zodpovědnosti a spravedlnosti. Do roku 2009 mám dojem, že lidé se nezajímali o politiku, a pak Klaus a jeho mafiánská verbež za našimi zády prostřednictvím VEŘEJNÝCH ZAKÁZEK, obchodů a finanční politiky způsobily biliónové ztráty. Pak se světe div, že na řešení problémů společnosti(kriminality, menšin, ekonomických oblastí od důchodové reformy, až po zdravotnictví) jaksi nezbývají peníze. Prostě Klaus je alfa i omega všeho zla a nezájmu o problémy občanů ČR. Klaus a jeho sorta mafiánských nohsledů, která destruuje budoucnost naší země, třeba v zájmu především Německa. Kolik německých firem po pádu komunistů se dostalo do našeho prostoru, a kolik českých firem vyrábějící stejně plnohodnotné výrobky muselo zkončit. Díky privatizaci se připravila cesta k úpadku české společnosti.
Romové jsou jen trpěnou skupinou, které se strčí prachy z dávek, a aby držela hubu a nevylejzala ze svých brlohů. Toto je čistý rasistický způsob jak se zbavit nějaké skupiny obyvatel, a ještě díky nechápání společnosti tuto pokleslost odsuzovat, jako by si za to rómská populace mohla. Práve tento systém dávek je ryze rasistický a nacistický nástroj+obviňování této skupiny, že se přiživuje. Je to rasismus na druhou. Já si myslím, že Romové dokáží být plnohodnotnými občany, ale jaksi jim není dána možnost, protože mafie potřebuje hladký postup k získání penez z daní všech pracujících občanů. Měl jste sledovat včera Jílkovou a její pořad, kde se objevil ministr práce Drábek(DEBIL), KTERÝ NEVIDÍ ZÁSADNÝ PROBLÉM V ÚNICÍCH PENĚZ DO KAPES MAFIE, ALE V LIDECH ZÁVISLÝCH NA DÁVKÁCH-ODSTŘELIT, ODSTŘELIT, ODSTŘELIT!!!!V podobné tónině se projevují NEONACISTÉ, protože se jim to hodí do politiky nulové tolerance a v neřešení problémů pouze konečným řešením!
ZAJÍMAVÉ!

232646

20.11.2010 2:21

RE: .

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 232646

Měli jsme na výběr svrab nebo neštovice. Podívejte se, co zbylo z Jugoslávie?

Je pravda, že režim romskou problematiku ignoroval. Komunisti za realsocialismu na tomhle poli vyvinuli značné usílí a něčeho i dosáhli. Aspoň základní gramotnosti a nějaké vyučení. Zaměstanost byla dost často umělá, ale to se týkalo všech. Podívejte, když si mám vzít někoho z Romů ke komu jsem měl úctu. Tak mě napadne starý Kováč, pamatuju ho buď v železničářské uniformě nobo v bílé košily a pláťacích. Vždycky s upraveným knírem, pravda v pracovním často se strništěm. Nikdy jsem ho neviděl nalitého, nevěděl jsem onějakém průšvihu apod. To jeho synové, i když tatík měl pádnou ruku a respekt byli bijci a průseráři.

To byla generace českých cikánů, na které pracovali komunisti. To slovo Rom mi nejde od huby protože má význam, člověk, čimž ti co nejsou romové automaticky jsou nelidi. A taky cikáni té reralsocialistických generací to často nemají rádi. Pravdoláskovci si můžou z Bruselu vzít grant, aby zjistili proč?

To naši humanisti mají plnou hubu Romů, romské kultury, respektu k odlišnostem... K penězím z jiného úhlu pohledu. Jak způsobem mohou lidi dneska žít, buď musí máknout, nebo žijí v bohatém státě, kde lze finacovat jistý parazitní způsob existence, žijí ve státě, který na to finačně nemá, ale díry v legislativě či neochota dodržovat rovně zákony, umožňují parazitovat. Když to nejde, tak kriminalita. Lidi nepůjdou hromadně s provazem do lesa hledat vhodnou větev, tak to prostě je. Rentiéry řešit nemusíme, ti doufám ani v ČR pro sociální dávky nechodí, vím ti se zajímají o státní zakázky.

Aby člověk mohl sehnat slušnou práci potřebuje kvalifikaci. Makat rukama se v ČR považuje za ponižující všeobecně, ale řemeslníku bylo málo za socíku, teď jich bude ještě míň. Fabriky jsou v háji, cukrovary skončili, poněvadž kvóty jsou ve Francii. tomu se říká efektivita alá Brusel a tzv. "volný trh". Dalo by se pokračovat, plus nastoupili lidi na východ od nás, ubylo pomocných prací na stavbě, v lese a jinde. Stavebnictví je jedna z málo věcí co je pevně vázáná ekonomicky na lokaci. Generace Romů, co mají oproti těm ze socialismu ještě horší kvalifikaci, začíná vychovávat děti.

Romské komunity ve velkých městech nebo v lokacích typů trasa E55 mají pod palcem místní kriminalní bosové. Být Rom a mít dcerku hezkou holku, tak to pokladám za tragédii. Pak na BL čtu příběhy typu, že v 30 se ženská neumí skoro podepsat. Moc stará na trasu a život není peříčko. Věřte, není mi v takových chvílích do smíchu. Není mi do smíchu, když místímu kápovi tajtrlíkuje naokolo místni velitel policajtů... Začarovaný kruh a není žádné jednoduché řešení. Běh na dlouho trať. K smíchu mi není ani Kocáb, který nedokáže přežít týden v ghettu, já kdybych věděl, že to je na týden, bych dokázal sedět ...Automaticky kráceno

232705

20.11.2010 2:22

RE: .

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 232705

Romské komunity ve velkých městech nebo v lokacích typů trasa E55 mají pod palcem místní kriminalní bosové. Být Rom a mít dcerku hezkou holku, tak to pokladám za tragédii. Pak na BL čtu příběhy typu, že v 30 se ženská neumí skoro podepsat. Moc stará na trasu a život není peříčko. Věřte, není mi v takových chvílích do smíchu. Není mi do smíchu, když místímu kápovi tajtrlíkuje naokolo místni velitel policajtů... Začarovaný kruh a není žádné jednoduché řešení. Běh na dlouho trať. K smíchu mi není ani Kocáb, který nedokáže přežít týden v ghettu, já kdybych věděl, že to je na týden, bych dokázal sedět "holou řití na žiletce".

Nejde pouze o otázku peněz. První věc je nutné se podívat jakým způsobem můzou lidi s nulovou nebo minimální kvalifikací přežít? Jakákoliv solidarita ze strany státu musí být vázana na zvyšování kvalifikace. Bude to drahé? Kolik stojí jeden vězně v base? Nepočítám škody, které vznikají v důsledku kriminality. Vím je krize, víceméně bych vázal dávky na zvyšování kvalifikace všeobecně, z Bruselu na to prachy jsou, tak proč je nevyužít. U příběhu z českých pracaků, které pod pseudonymem Říhová vydávaji na BL se taky dvakrát nesměju. Půjde se po příčině problému a s totalitou na hnědo nabo v jiné barvě si nemusíme dělat vážné starosti.

232706

20.11.2010 8:35

RE: .

KRONEOS 89.?.?.?

Reakce na 232706

pane Bartošek řešení problematiky Rómů, chcete-li cikánů je jak říkáte ve vaší univerzální větě a v řešení:"Jakákoliv solidarita ze strany státu musí být vázana na zvyšování kvalifikace",s tím naprosto souhlasím. Tato věc se kvůli mafii opominula,a nyní máme problematickou skupinu lidí, která si z poloviny také za to může sama. Vždy je to 50:50 .Aby společnost fungovala nestačí jen přirozený výběr, nebo samoorganizace trhu. Důležitá je spolupráce všech složek společnosti-menšin i majorit. Ve skutečnosti nezáleží na tom z jakých ras se společnost skládá, důležitá je rovnováha všech minorit, nebo majority a minorit, a také zdůrazňování obdobného inteligenčního a logického způsobu myšlení, který je jednotný pro všechny mozky, všech bytostí.

Islám např.je antiuniverzalistický, nejednotící a hegemonický, ba rasistický- to vidíme dnes pokaždé. Monoteismus, a především ideologie a náboženství nejsou stmelujícím prvkem napříč celou společností, stmelujícím prvkem je pouze individualismus, nikoli ego. Individualismus jako jedinečná podstata člověka-to, co osobnost odlišuje i srovnatelně přibližuje každého s každým, a respekt, spolupráce. Všimněte si za jakých okolností vzniká nespolupráce, a je vám hned jasné, proč to v dnešní společnosti vypadá, tak jak to vypadá.
Nespolupracují náboženské a ideologické organizace, nespolupracují mafie, nespolupracují různé kriminální živly, nevzdělaní především v komunikaci(nikoli školního vzdělání), prostě tyto ekvivalenty pořád narušují sourodosta jednotu univerzálního ducha společnosti. Samozřejmě karma člověka i společnosti může hrát svou roli, důležité je však karmu překonat tam, kde se projevuje nejvíce, být neoblomný a dosáhnout aspoň nějakých malých hmatatelných výsledků a stavět na tom. Důležitá je práce-chtějte po cikánech nějakou změnu(viz DSSS, nebo mafie), když jedna strana je egoistická a ta rómská hloupá-to nikdy nikam nepovede. Naučme se po malých krůčkách pracovat na nějakých konkrétních cílech-neegosisticky(nebo to dopadne jako v Jugoslávii), výsledky práce se nikdy nestratí, pokud do toho opět nevstoupí čisté fundamentální egoistické fantasmagorie,a spolupráci skončí třeba válkou, nebo pochody dělníků[smích]
Jugoslávie je např. čistá ukázka egoistického tradicionalismu, šovinismu a předsudků. Kdyby nebyly vyzdvihované tradice jedné nebo druhé skupiny, kdyby existoval nadhled nad věcmi, nikdy by v Jugoslávii nevznikla válka. Problém je , když jedna skupina chce získat nadvládu nad jinou-zase ten egoismus. Lidé by se měly naučit žít zcela uvolněně, dát důraz na jednotu individualit, nikoli na jednotu kolektivu v tradicích!

232715

20.11.2010 16:03

RE: .

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 232715

My lidi jsme skupinový tvor. Individualismus pokud přejde jisté hranice má destruktivní charakter na stabilitu společnosti. Deintegrace zápádní společnosti je ukázkový případ. A to jsem člověk, který individuální volbu bude vždy považovat za největší privilegium bytosti nadané schopností myslet. Pokud chceme existovat v civilizaci neobejdeme bez jisté míry centralizace a elity, která to bude organizovat,což představuje nějaký společenský řád. Individualismus je kreativní hybnou složkou společnosti, aby tento řád neztratil dynamiku nutnou k reakcím na nějaký vývoj. Aby to fungovalo musí to být v nějakém rozumném poměru.

Silně konzervativní společnost, kde převáží snaha udržet trvale status quo začne stagnovat, dlouhodobě bude mít problém reagovat na změny. Společnost, kde převáží individualismus může zkolabovat jiným způsobem. Pokud jde o vývoj na západě. Návrat k nějakému korporatnímu feudalismu je nemyslitelný, centralní moc ve feudálním uspořadání má menší dosah, který neumožňuje existenci korporací. Ne že bych korporace nějak musel, ale pád civilizace příliš dolů ve složitosti má jisté demograficlé dopady, velmi tvrdé dopady, pokud to vůbec proběhne úspěšně.

Momentálně jsem na hranici desintegrace, korporace vyžraly veřejné rozpočty, brutální orientace na konzum posílila individualismus natolik, že narušila společenskou soudružnost, což velmi oslabilo centrální strukturu mocenského uspořadání. Individualismus ani korporace nejsou schopny dát integrující myšlenku. Lidi nepůjdou "za vlajkou" ve znaku s plechovkou od coly a hamburgerem doplněným o ksicht celebrity a už vůbec ne v houfu egoisticky laděných individualistů.Třeba Rusko přežilo kolaps v 90-tých letech i díky tomu, že rodina v Rusku znamenala okruh 100 lidí, kteří drželi dostatečně při sobě, efekt to jistě mnělo na sousesdké vztahy.

Jednou důležitou součástí společenské integrity je soužití menšin. Korektnost braní, některým nutným věcem. Za prvé se musí bez příkrás definovat současný stav. Za druhé se musí definovat příčiny, které vedli k věcem, kde vynikjí problémy. Za třetí východiska. A v úvahu se musí vzít i názor většiny bez toho nic nemůže fungovat! Menšina musí akceptovat nějaké mezní postoje většiny a nemůže očekávat, že půjde za tuto hranici. Západ je v situaci, kdy buď provede hlubokou transformci svého směřování nebo padne jako civilizace. Základem je radikální odklon od expanzivního pojetí a začít se musí finančním systémem.

232726

20.11.2010 19:36

RE: .

KRONEOS 89.?.?.?

Reakce na 232726

Individualismus, demokracie a svoboda patří k sobě, kolektivismus je vždy totalita.
Individualismus není ego, ale jájství, uvědomění si sebe, samostatnost, kuráž, odvaha, svébytnost a suverenita.
Ano kolektiv tvoří individuality-1.buď je kolektiv jako soubor samostatně myslících, nebo jako ten 2.kolektiv nemyslících-nacistický,aj.ideologický nebo náboženský, kde se neangažuje svobodná volba, ale podřízenost.

Demokracie a svoboda má jednu velkou výhodu, konfliktů může být méně(historicky dokázáno), než v rámci společnosti, kde se etabluje pouze jeden neměnný proud!

To , co jste definoval pořád spadá na společnost kolektivistickou-násilnou a hegemonickou! Dnešní trend té vaší dezintegrace, tzv. satanistický(nikoli pohanský-náboženský) usiluje o originalitu, svébytnost a nezávislost, přitom také pro přímé vztahy ve společnosti, kde základem je praktikovat respekt, porozumění a neegoismus! Veškeré náboženské a ideologické společnosti dosáhnou vždy násilí, boje a válek-Křesťanská, islámská apod.kultury a ideologie jsou toho důkazem!

Dezintegrace během této evoluce dospěje u lidí k vyššímu stádiu vědomí-kdežto v kolektivistických vždy tomu bylo naopak. Proto preferuji cestu individualismu, originality a suverenity na úkor většího celku, tradic, názorů.

CÍL JE ABY ČLOVĚK DOSPĚL DO STAVU DUCHOVNÍHO MISTRA-v kolektivu toho nikdy nedosáhnete!
Navíc člověk sice je tvor společenský, nikoli kolektivistický, člověk klidně může existovat bez lidí!Naopak přílišná závislost na společnosti vede k destrukci společnbosti!

Budoucí civilizace musí zmenšit počet obyvatel, začalo to nižší porodností-v budoucnu to zasáhne i ost.rasy, které se v současnosti rozmnožují příliš. Nová koncepce individualism je:Člověk, Země, Vesmír a Vědomí nikoli Člověk a Společnost, Země, Vesmír a Vědomí.

Vím, že tato koncepce nahradí kolektivistické hegemonické idee,a nastolí Nový Řád. Svět už nebude jaký je nyní. Bude to svět DUCHOVNÍCH MISTRŮ(miliónů)

Vím, že se lidstvo vydává správným směrem

232734

21.11.2010 15:57

RE: .

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 232734

Víte začal jsem dělat pranic healing. Skupina lidí dostala znalosti, techniky, prakticky si vyzkoušela, že to nejsou kecy a odhaduju, že tak každý desatý to bude používat, a to jsem rozený optimista. A ta skupina byla v rámci Chicga kapka v oceánu. Já se k meditacím horko těžko dostávám tak dvakrát týdně. Zkusím to zlepšit, mám mít nějakou schopnost a k její aktivaci vede praxe, praxe a praxe. Dostal jsem "hřivnu stříbra", když ji zakoppu do země pochválený za to nebudu.

Musím vstát o hodinu dříve teda v 5 hodin, a musím před tím jít brzo spát, když příjedu v 6-7 večer, tak to znamená hygiena, večeře a na kutě, abych ráno nebyl unavený, večer jsem utahaný natolik, že na meditování můžu zapomenout. Taky to znamená upravit jídelníček, určitě mi to prospívá i po stránce fyzického zdraví, ale i tak teď na záčatku slintám někdy, jak ti Pavlovo psi. V oblasti Chicaga žije plus minus 10 milionů lidí. Kolik si myslíte, že z nich bude pravidelně praktikovat nějakým způsobem aktivně duchovní cestu a bude se v tom zdokanolavat?

Dále vyšší stupně na tom duchovnu ve formě mistra vás vedou pryč od té reality, ale společnost musí fungovat na hromadě prakticky orientovaných lidí, jinak se rozpadne. Velká náboženství vytvaří kompromis, zjednodušují techniky, lidi převážně nezajímá proč věci fungují, stačí jim povětšinou, že to funguje. Ale pokud se o to někdo zajímá hlouběji, tak vidí, že na cestě k Bohu existuje jistá podobnost, přestože pro každého člověka je to individuální výkon.

Pokusil bych se o analogii. Máte výstup na velkou horu. Lidí mají různé pomůcky. Není důležité z jakého materiálu jsou ty pomůcky, jakou mají barvu, budou se i lišit, někdo to dá bez masky, někdo ani náhodou... Bude se lišit motivace. Budou se lišit i techniky, a každý výstup bude neopakovatelný a individuální. Cíl je pouze jeden, ale málokomu se to podaří v rámci té materiální skutečnosti. Skutečný mistr vám tu horu zdolá víceméně bez pomůcek.

Společnost duchovních mistrů je nefunkční, ale toho se nemusíme obávat. Spíše přinutíme rotovat galaxii opačným směrem než by masově lidi dali přednost každodennímu praktikování duchovních technik, což by vedlo k jejich růstu. Velká náboženství zjednodušila techniky a už vůbec věřící nezatěžují detaily, proč a jak? Lidi v rámci svých životů o to skutečně dvakrát nestojí, chtějí pokud možno bez námahy žít v materiální rovině na vysoké noze a o duchovno se převážně začnou zajímat, když je ouvej. A ten zájem povětšinou zmizí, když se život vratí do normálních kolejí.

Individualismus má kromě pozitivních jevů jako skoro všechno i svou negativní stránku. Praxe prověřuje, co je funkční, a protože existovali mnohem méně ateistické společnosti v minulosti a vývoj šel jistým směrem, tak se domnívám, že rovnováha mezi individuálním charakterm spole...Automaticky kráceno

232769

21.11.2010 15:57

RE: .

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 232769

Individualismus má kromě pozitivních jevů jako skoro všechno i svou negativní stránku. Praxe prověřuje, co je funkční, a protože existovali mnohem méně ateistické společnosti v minulosti a vývoj šel jistým směrem, tak se domnívám, že rovnováha mezi individuálním charakterm společnosti a společenskou strukturou je někde jinde, než to vidíte vy.

Za utopii považuju, že by se dalo individualismem dojít do takového stavu kolektivního vědomí, aby tento stav překonal desintegrující síly stojící v individuálním egu, které je pevně zakotveno v materiální realitě. Ale i pokud by byl tento stav překonán, tak kolektivní vědomí nemá nějakou pevnou vazbu k materii, které považuje za něco co brání poznání pravého stavu věcí, což má nějaké důsledky.

232770

21.11.2010 23:54

RE: .

KRONEOS 89.?.?.?

Reakce na 232770

Pane Bartošek

Chápu, že si duchovní stav vysvětlujete postaru, to znamená asketický jogín, ležící ve vyšších sférách a pod. To je starý přístup, který neobstal ve vývoji mysli, znalostí a záludností karmy.

Staronový přístup nového DUCHOVNÍHO MISTRA nazývejme PRÁCE S KARMOU.
Člověk se musí naučit příčinnostní principy, musí vědět a musí si je uvědomovat-Bůh je jen okrajová záležitost, která vstupuje v jiných okolnostech, než jak učí dosavadní praxe. Ve skutečnosti boží potencionál má každá hmotně žijící bytost-toto nevědění způsobuje ideovost, zaslepenost, nevědomost.

Dobrým a základním pomocníkem je ATEISMUS, POCHYBY A UČENÍ SE Z POCHYB A NÁSLEDKŮ-aby v konečném důsledku člověk pochopil, že s Bohem, vírou a náboženstvím je to jinak, než jak učí všechna IDEOVÁ NÁBOŽENSTVÍ.

JÓGA je vynikající věc, bez očekávání a odstranění lpění ani praktikující laik nedosáhne DUCHOVNÍHO MISTROVSTVÍ, proto tolik lidí odchází ze seberealizace a dosažení stavu DUCHOVNÍHO MISTRA-proto to není utopie jak tvrdíte-jen špatně praktikující přístup.

Dobré poselství pro vás-i když své žáky učíte, a oni nakonec odejdou-vždy něco z vašeho přístupu a potencionálu poselství JÓGY zůstane ve vašich žácích. Ve správný čas, opět naleznou přerušenou nit, a naváží na vaši poslední snahu.

DUCHOVNÍ MISTR NEMUSÍ BÝT NA 100% DOKONALÝ, ALE MUSÍ BÝT NA 100% UVĚDOMĚLÝ...Třeba ti naši odsouzení náckové mají jen zaslepenou nenávist, nebo zaslepenou lásku-nemají vědomí, nikdy se nezabývali ničím, co nespadá do ideových šíleností, nikdy nehledali své já, aby pochopili kde je podstata. Proto Hitler a nacisté vraždili se sadistickým zanícením.

DUCHOVNÍ MISTR není vázán ideovým konceptem, pouze realitou DUALITY, poznáním a poznáváním složité sítě vztahů duálistického systému.
Není vázán jen na znalosti vyššího já, ale i toho, čemu říkáte přízemní prožívání, tzv materiální stránky, materiálního poznání. Má a prosazuje nekomformní pojímání(to, co křesťané nazývají hřích)-osvobozuje se od stereotypů a zastaralých konvencí, ale přitom má před očima principy spravedlnosti, respektu k druhým lidem, a jejich nedokonalostem, ne však k jejich zlomyslným úmyslům(tzn. že je nezavrhuje). V pár větách se to nedá říct. Jinak řečeno DUCHOVNÍ MISTR se nebrání normálnímu, přirozenému životu, žije životem obyčejného člověka. Pro mě DUCHOVNÍM MISTREM byl např.Šrí Prabhupád, ovšem jeho následovníci institucializovali DUCHOVNOST, a podřídili se ideovosti, nikoli přirozenosti a normálnosti, to jistě žádný DUCHOVNÍ MISTR nechce.

232787

22.11.2010 1:12

RE: .

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 232787

Jógu skutečně nedělám, a mám daleko do stavu nirvány ve smyslu vyhasnutí emocí. Snažím se působit na přátele, aby mysleli a na tomto základě se rozhodovali ve svých životech, ale lidi skutečně jsou často radši, když dostanou befel, pokud tento vypadá aspoň trochu rozumně pro žití. Podívejte je jeden dřep ze superbrain jógy, velmi vhodné cvičení pro autisty. Při jeho výkladu nám duchovní učitel vysvětloval rovnováhu mezi krční a sexualní čakrou a naznačil nám, že to je způsob, který praktikuje i on. Má rodinu a děti. Pro normální běžný způsob je ta rovnováha duležitá většina lidi směrována konzumistánem k té naší zvířecí části podstaty by to měla cvičit aspoň jednou denně. Jógín "trpí" opačnou nerovnováhou.

Jestli půjdu cestou jógína pravděpodbně se přestanu námáhat v téhle informační válce. Zatím se můžeme bavit o egregorech. Jakékoliv skupinové myšlení má odezvu někde jinde, velmi mocnou odezvu, něco může nabýt nezávislou formu, ať už negativní nebo pozitivní. I čistí materialisté mohou aniž to tuší vytvořit egregory. Bez konkurence na této planetě je egregor víry v Boha a to je pouze slabý stín toho, co skutečně Absolutno znamená.

Bůh je nad vším a nic jeho existenci nepodmiňuje, naopak veškerá existence vychází z tohoto zdroje. Egregory mají schopnost působit zpětně především ovlivňovat myšlení. Lidé mají rozdílnou rezistenci zachovat si svou svobodnou vůli. Egregory nacismu tady bude ještě dlouho, to mi věřte. Stačí si na to vzpomenout v jakémkoliv smyslu. Egregory postupně mizí v zapomění. Od Boha dostali svobodné myslící svobodné bytosti svobodnou volbu, jedním z nejodpornějších zločinů je, když tato volba je popřena, ať už silou nebo úskokem. Negativní egregory mají tendenci svobodnou volbu změnit, u pozitivních to někdy dělají lidé v rámci velkých starých institucí v dobré víře. Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

Když systém nebude fungovat lidi, udělají revoluci nebo nějaká mocenská skupina se pokusí převít moc, když krachne dojde ke zhroucení a chaosu, z kterého se po čase vynoří něco jiného. Ale jakmile je zaveden nový fungující systém lidé velmi rychle ztrací zájem o dění. Pokud elita plní svou funkci a funguje, tak obyčejný lid lecos zkousne. Zkusím tuhle analogii. Když lidí onemocní, tak jsou ochotni udělat hromadu prospěšných věcí pro zdraví, spousta těch věcí jde dělat každý den, ale když lidem otrne, tak je po aktivitě s nějakým širším rozměrem.

Lidi se zajímají o své životy spíše v krátkodobé perspektivě z toho vyšli korporace, ale systém i když je velmi robustní, tak musí být směrován v perspektivě dlouhodbé, pokud se nějaké efekty kratkodobého nahromadí, pak mají moc spustit deformaci nebo dokonce kolaps. Teď se tedy lidé budou nuceni zajímat hlouběji o dění, ale zmizí problémy, vypaří se zájem v masovém měřítku.

232790

Příspěvků: 62

16.11. 01:37  Kahal si brání svoje
16.11. 22:31 udo1  RE: Kahal si brání svoje
19.11. 12:32 KRONEOS  RE: Kahal si brání svoje
19.11. 18:57 Ibrahim Ag Alhabib  RE: Kahal si brání svoje
22.11. 00:27 KRONEOS  RE: Kahal si brání svoje
16.11. 06:45  Vse je jinak (asi)
16.11. 09:19 VIAN  Nikdy neviem, čo napísať do titulku
16.11. 09:27 kavol  béé, béé (děti, jak dělá ovečka?)
16.11. 12:44 Andrew Siddur  RE: béé, béé (děti, jak dělá ovečka?)
16.11. 21:21  RE: béé, béé (děti, jak dělá ovečka?)
18.11. 02:38  Doufám, že v podobném duchu nadáte i velvyslanci jisté superdemokratické
16.11. 13:11 hestroy  RE: béé, béé (děti, jak dělá ovečka?)
16.11. 21:24  RE: béé, béé (děti, jak dělá ovečka?)
18.11. 12:36 kavol  RE: béé, béé (děti, jak dělá ovečka?)
16.11. 13:45 djb  tresty jsou v pořádku
16.11. 14:33 Roman  RE: tresty jsou v pořádku
16.11. 18:18 djb  RE: tresty jsou v pořádku
16.11. 21:26  RE: tresty jsou v pořádku
17.11. 10:42 Roman  RE: tresty jsou v pořádku
18.11. 00:09  RE: tresty jsou v pořádku
18.11. 02:17  Těm Němcům dům opravdu zapalovat neměli, když už maj bejt ti "náckové" -
18.11. 02:45  Těm Němcům dům vypalovat neměli, když už mají být "neonacisté"
22.11. 10:18 dohlib  RE: tresty jsou v pořádku
16.11. 14:35  RE: tresty jsou v pořádku
16.11. 18:28 djb  RE: tresty jsou v pořádku
16.11. 19:44 Bořivoj Nakopl  RE: tresty jsou v pořádku
16.11. 14:46 Vojta49  RE: tresty jsou v pořádku
16.11. 18:13 KILLROY  RE: tresty jsou v pořádku
16.11. 15:02 kolokol  RE: tresty jsou v pořádku
16.11. 15:07 Tsignotschka  RE: tresty jsou v pořádku
16.11. 15:33 Michalll  RE: tresty jsou v pořádku
16.11. 16:39 Anonymus  RE: tresty jsou v pořádku
16.11. 18:15 hestroy  RE: tresty jsou v pořádku
17.11. 06:38 Anonymus  RE: tresty jsou v pořádku
16.11. 22:21 l.leimas  RE: tresty jsou v pořádku
16.11. 22:52 Anonymus  RE: tresty jsou v pořádku
17.11. 04:44 Rene Bartosek  RE: tresty jsou v pořádku
17.11. 06:18 Anonymus  RE: tresty jsou v pořádku
17.11. 08:13  RE: tresty jsou v pořádku
17.11. 15:20 l.leimas  RE: tresty jsou v pořádku
18.11. 01:17 Rene Bartosek  RE: tresty jsou v pořádku
18.11. 08:05  RE: tresty jsou v pořádku
19.11. 01:16 Rene Bartosek  RE: tresty jsou v pořádku
18.11. 18:29 l.leimas  RE: tresty jsou v pořádku
16.11. 14:15 in-ocean  "Slepa spravedlnost"
16.11. 14:27 baki  Rozsudek mi nepřipadá zvláštní...
16.11. 21:21  Není vražda,jako vražda říká Jiří Kopečný - expert na extremismus
16.11. 21:34  Důvody vazby prý trvají
17.11. 10:59  Tresty nejsou v pořádku
18.11. 09:37 dohlib  Obdobný názor a souhlas s autorem
18.11. 10:13 KRONEOS  .
19.11. 01:41 Rene Bartosek  RE: .
19.11. 06:29 KRONEOS  RE: .
20.11. 02:21 Rene Bartosek  RE: .
20.11. 02:22 Rene Bartosek  RE: .
20.11. 08:35 KRONEOS  RE: .
20.11. 16:03 Rene Bartosek  RE: .
20.11. 19:36 KRONEOS  RE: .
21.11. 15:57 Rene Bartosek  RE: .
21.11. 15:57 Rene Bartosek  RE: .
21.11. 23:54 KRONEOS  RE: .
22.11. 01:12 Rene Bartosek  RE: .

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 0

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 2

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 6

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 6

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,52 Kč
Euro
24,41 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
17,10 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,60 Kč
100 japonských jenů
18,92 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 471,82 Kč
1 unce stříbra
522,53 Kč
Bitcoin
782 117,75 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 472