Diskuze k článku

Zastírání krize

Příspěvků 26

17.11.2010 5:08

Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Obvzlášť v politice to platí dvojnásob. Vsadit na strategii líbívých lží se dá za předpokladu, že ty nepříjemné udánlivě ignorované pravdy nezačnou tvrdě konfrontovat schopnost jakéhokoliv systému dále fungovat. Neschopnost západní elity formulovat nějakou dlouhodobou strategii je vázana na radikalní změnu finačního systému, nějaké škrty nic neřeší, právě naopak zradikalizují masy lidí zahnané do kouta.

Stačí se podívat na posledních 12 let v USA. Tuším roku 1998 expresident Clintom slavnostně vyhlásil vynulování amerického dluhu. Bylo to umožněno expanzí do trhů zhrouceného východního bloku. Prostor pro expanzi se uzavřel a systém fiat money se nachází v takovém stadiu, že během 10 let z nuly expandoval dluh do historických výšin.

Nějací šílenci si myslí, že to řeší brutální redukce populace na jednu miliardu. Za prvé něco takového civilizace ve zdraví nikdy nepřežije, ale i kdyby, tak systém je v tak strmé časti křivky nutnosti expanze dluhů, aby se nezhroutil, že se podbně jako s Clintonovou nulou dostaneme extrémně rychle do podobné situace v ještě strmější časti křivky. Jinak řečeno systémovou příčinu krize nemůže řešit žádná změna v nastavení parametrů systému.

232478

17.11.2010 12:10

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Antiseptik 70.?.?.?

Reakce na 232478

Obávám se že je to tak. Ovšem projevuje se to nikoliv systémovou změnou, tak nějak nepřipadá v úvahu ale návratem do novodobého feudalismu. Podaní přestanou mít možnost si myslet že o něčem rozhodují a bude jim naznačeno že je lepší mlčet a nic si ani raději nemyslet. V Anglii se uskřípnutí obyvatelstva bude řešit svatbou prince, ač máte hlad dáme vám podívanou. Jistě se už mnoho hlav někde v myslícím tanku namáhá jak to vše svést na lid co o ničem sice nerozhodoval ani z toho nic neměl ale přesto může za následky. Civilizace pěstující ekonomiku stojícím na rostoucím dluhu který údajně zaplatí větší populace v budoucnosti si může o smrskávání populace nechat akorát tak zdát. Budou nám přiděleny nové starosti, existenční abychom se neopovážili bouřit. Nová církev nadnárodních korporací nebude heretiky tolerovat a nová šlechta složená z herců, zpěváků a sportovců se bude zabývat pouze vlastní zábavou jak se na šlechtu sluší. Bohužel pro nás jim jaksi uniklo že fysikální zákony se nedají ukecat a že rostoucí chudoba jak výší dluhu tak množstvím členů nemůže uhradit účet za takovou rozmařilost. Přijdou noví Chlumečtí sedláci, nová Bílá Hora a nové temno, tentokrát tak černé že ani za pomoci moderní xenonové technologie v osvětlení nebude vidět do budoucnosti nic než tma, maximálně stíny inkvizice a exekutorů. Ovšem nezoufejme, stále mladší superstars nás budou oblažovat ječením z rozhlasu a hokejových zápasů bude dostatek. G20 se stane permanentní kočovnou společností a bude denně u stolu prohýbajícím se pod lahůdkami předstírat že situaci řeší. Heslo dně je hlavně předstírat že se snažíme situaci změnit aniž bychom něco měnili, neb to stejně nejde bez toho že bychom přiznali jak až jsme to zničili. Naštěstí svobody v podobě smrti se dočkáme nakonec naprosto všichni.

232495

17.11.2010 13:21

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 232495

Když dochází k radikální změně systému, tak se to tyká všech pater společenské pyramidy.Zádný strach v tomhle punktě do smíchu nebude nikomu. Propaganda může fungovat pouze za předpokladu, že základní věci fungují. Když nefungují, tak ani z celebrit nezůstane nic než trochu kouře a smradu, aspoň z těch co lidu řeknou, že když nemá na chleba má baštit koláče. Elita má privilegované postaveni, ale musí zajistit fungování systému, když to nedokáže končí špatně nebo musí uvolnit místo někomu, kdo se cítí, že na to má. Tak to funguje celou lidskou historii. Pravda, když neexistuje elita, která by udržela systém v chodu, můžeme dopadnout jako Římské impérium.

232499

17.11.2010 19:35

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 232478

Americký dluh nikdy nemohl a nikdy nemůže být vynulován.Pokud se tak stane, zanikne dolar.Dluh je to, co žene kapitalismus kupředu ke světlým zítřkům.

232531

18.11.2010 2:04

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 232531

Máte pravdu dluh byl pouze snížen z 6.1 biliónu na 5.7 biliónu během Clintonovi administrativy. Kongres oslavoval po dlouhé době rozpočet bez deficitu. Do roku 1980 vypáda křivka krotce, pak nám trochu události nabrali spád, řekl bych, že se Clintonovi podařil malý zázrak. Finance jak už jsem řekl nabral po pádu SSSR, expanzí do sféry vlivu východního bloku, z toho bylo finacován i projekt eura. Teď jsme v natolik strmé části křivky, že by nepomohli zázraky na denním pořádku. Celkový dluh v tom pseudokapitalismu postaveném místo na kapitálu, na hromadě dluhů, poněvadž jakákoliv emise nekrztých peněz je sama o sobě dluhem, tak celkově to vynulovat nejde, ale částečně vynulování je mozné na základě toho, že někdo bude zadlužený ještě více. To je případ při snížení amerického dluhu.
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://theecon...

232541

18.11.2010 2:16

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 232541

Tohle je zajímavý obrázek ohledně dluhů.
http://www.economist.com/content/global_debt_clock

232542

18.11.2010 23:46

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

pavelh14 213.?.?.?

Reakce na 232542

Doporučuji se mrknout na www.ekonomickareforma.cz jistě se s tím ztotožníte.

232629

19.11.2010 2:24

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 232629

Peníze v bezhotovostní podobě jsou zbaveny anonymity. Bez finační nezávislosti není žádna nezávislost. Netvrdím, že dneska jsou lidi hromadně finačně nezavislí. Kdo bude kontrolovat fungováni systému? A kdo bude hlídat hlídače? Chápu má to odstranit korupci, ale to bych řekl je marný boj proti lidské přirozenosti korupce=kreativita jsou dvě spojené nádoby jako pozitivní a negativní stránka téže mince. Velký tok peněz do státu povede k nárustu administrativy a korupce, tak jako tak.

O tom, že by šlo dnes odstřihnout nesoběstačnou ekonomiky ČR finačně od zahraničí nemá smysl uvažovat. Klidně zapomeňte i na to, že se někdo bude dívat jak ČR získává zpět kontrolu nad částí ekonomiky nutnou pro zajištění soběstačnosti, i dkyby někdo z kouzelného klobouku vytáhl kapitál na nákup. Zdaťe zahraniční kapitál a vypaří se jinam. Momentálně zahraniční ekonomická mafie chce odstavit domácí ekonomickou mafii od ČEZ, v tomhle ohledu dávám přednost té domácí.

Když byly lidi v ulicích v Řecku, panáci v Bruselu a jinde byly v poklidu, teprve razantní nákup řeckých dluhopisů Pekingem je probral z letargie. Např. v USA zablokoval Kongres čínské investice do energetiky v USA, ale my nejsme supervelmoc, aby jsme si něco takového mohli dovolit. Jugoslávie měla daleko menší ambice a jak dopadla. Mít v dnešním systému nezávislou centrální banku? Utopie.

V systému fiat money, by jsme museli sedět na hromadě ropy, kterou budou potřebovat všichni jako Chavez, zbrojit a mít rozumnou geopolitickou pozici, aby vám to zbrojení k něčemu bylo a bzlo možné se efektivně bránit. A pak by jste si mohl zkusit experimentovat s uzavřenou měnou pro vnitřní trh. ČR je enormně zavislá ekonomicky na Německu a nemá žádný zdroj typu ropy, po kterém by v zahraničí byla poptávka, takže experiment by brzo padl na nedostaku deviz i beu nutnosti nějaké války. Na finále by nastoupili experti MMF a SB a bylo by po ptákách.

Švédsko se cukalo v 90-tých letech a snažilo se udržet sociální stát. Tuším na pár měsíců přestal být ze strany investorů zájem o státní dluhopisy, velmi tržní jednání. Po krachu fiat money nastoupí zpátky drahé kovy, lidi budou mít nějakých kreditů na dlouho plné zuby, protože jdou zmanipulovat.

232637

19.11.2010 6:34

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 232637

Pane Rene, zcela jistě jsou vaše obavy oprávněné. Je možno najít milion důvodů, proč to či one nejde. Spíše by bylo rozumnější hledat možnosti, jak by to šlo. Máme několik případů z minulosti, kdy to i bez strategických surovin šlo a šlo to dobře. Rozhodně bych většinu myšlenek ekonomickereformy.cz nezavrhoval. Ba naopak. Ne, že by bylo na místě přehlížet problémy, ale je důležité je pojmenovat a najít východisko.

232647

19.11.2010 10:31

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

pavelh14 78.?.?.?

Reakce na 232637

p.Erwin 91 má pravdu p.Bartošek. Zkusme hledat, jak by se z dnešní bezvýchodné situace šlo vymanit a ne typicky (jako malý neschopný človíček) ihned hledat důvody proč to nejde. Dám vám jeden příměr: Nevím jsk jste starý, ale dokázal jste si představit ještě v říjnu 1989, že by se to tenkrát mohlo něco změnit? A proč by to nešlo nyní?
Myslím, že jste reformu na stránkách www.ekonomickareforma.cz jen tak zběžně prolétl a vůbec jste neuvažoval hlouběji! Vy snad znáte jinou možnost, jak se z okovů MMF a SB elegantně oprostit? Proč hned strašíte vojenským napadením ze strany našich nejlepších přátel? Prioritou reformy je splacení dluhů - to snad všichni chtějí - i naše vláda i MMF, nebo to tak není? A jsou to tedy vůbec přátelé? Nemáme třeba opravdové přátele, kteří by nás v tom vymanění se z okovů nenechali, opravdu někde jinde? Co je pro vás lepší: Hrát stále tuhle hru, kdy zaručeně vítězi nebudem, nebo se o to alespoň pokusit? Pokud by to měl být průšvih, pak ho můžeme pouze urychlit tím, že bychom zavedli reformu. Někdo přeci musí být první, nebo to necháme a budeme čekat, jako ty ovce, až nás úplně všechny ožebračí a pak stejně zlikvidují? K čemu jim budem, když už budeme tak deklasovaní a zplundrovaní, že nebude mít ani cenu, aby nás vykořisťovali?
Zkuste takto uvažovat a oprostěte se od dnešního zmírajícího systému, který (nebýt nenasyceného východního trhu v roce 89) by již dávno padl paradoxně dříve, než ten východní. Ten východní byl totiž soběstačný a neexpanzivní. Ten dnešní musí stále růst, aby stačil zaplatit všechny úroky, které rostou geometrickou řadou a je to systém letadlo, které se řítí stále na východ a plundruje vše, co mu přide do cesty. Ale uvědomte si, že dál na východě je již jen USA!!!! Kruh se uzavřel a letadlo nabourá do vlasních zad a to je konec!!
Položil jsem mnoho otázek. Vím, že bude patrně mnoho odpovědí. Zkuste ale nejprve všichni, kteří se o to zajímáte ještě jednou projít reformu na www.ekonomickareforma.cz a znovu si uvědomit ve světle odpovědí na mé otázky, co je reálně lepší? Nechat se zavléci v otroctví do bezvýchodné situace končící téměř jistě nějakou vámi popsanou katastrofou, nebo zkusit z malé jiskřičky naděje na základě reformy, vykřesat i jen malou možnost osamostatnění se a vidiny nové lepší společnosti? Zkusme si dát obě možnosti na misku vah!!!!
Zapojte se všichni do diskuze na: http://ekonomickareforma.ning.com/ třeba vás to odprostí od skepse, která vám nikomu neumožní se bránit současné bezvýchodné situaci!!! Je to na nás všechny velká psychologická hra a jen velcí a silní nepodlehnou tlaku zmanipulovaných médií a pokřivené "ekonomiky"! Uvědomme si to a buďme silní a stateční. Oni se bojí probuzených víc, než si myslíte( jak by řekl jejich velký představitel p.Bilderberg kníže)

232653

19.11.2010 11:24

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 232653

Ještě bych měl k tomuto tématu a Vašemu příspěvku jednu poznámku či úvahu. Hovořil jsem asi před 2 měsíci s jedním Francouzem o těchto věcech. Několik přátel z Německa, kteří sem jezdí, to chápou stejně.U nich i v Německu se tvoří podobné ekonomické varianty. U nás se o tom samozřejmě z médií nic člověk nedoví. Došli jsme k jedné (dle mého) důležité věci. Podobná reforma musí začít současně na více místech a hlavně u velkých národů Evropy. Pokud bychom se "trhli" sami, čeká nás ekonomická blokace a pokud by to nepomohlo, tak i regulérní válečné napadení. O tom jsem přesvědčen. Jsme příliš malí a zranitelní.

232657

19.11.2010 12:35

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

pavelh14 78.?.?.?

Reakce na 232657

V tom máte samozřejmě pravdu, že by nás čekala blokace! Napadení snad ne, tomu zase nevěřím. Nebyl by žádný obecně uznávaný důvod!
Uvědomme si ale, že bychom cizí kapitál a banky vlastně vůbec nepoškodili, pouze bychom jim nastavili pravidla stejná pro všechny a přeci splatit dluh by bylo prioritou a dokonce je to jediná možnost jak dluh splatit! Podnikatelé i cizí by zde měli podstatně lepší podmínky k výrobě a vzniknulo by skutečně pravé tržní hospodářství bez zkreslení jako jsou dotace, lobbing přerozdělování apod. Tak říká nám současná vláda, abychom se uskromnili, škrtaly výdaje, spláceli dluh, nebo ne?
Vím, že o to, aby to takhle nebylo, jim právě jde, ale pak jsou naši momentálně největší přátelé v boji, v míru i v hospodaření pěkní pokrytci - to z toho snad jasně vyplývá. A co můžete čekat od kámošů, kteří jsou pokrytci a kamárádi jsou jen tehdy, pokud nás mohou vysávat? Myslíte, že je lepší nechat na sobě upíra a doufat, že nám nechá alespoň trochu krve, abychom alespoň mohli živořit a tak nějak ještě vůbec existovat? Pokud nezkusíme aplikovat reformu na www.ekonomickareforma.cz ,bude to jen oddalování nutného bolestného konce nejen české, ale i celé západní společnosti založené na půjčkách a úrokách!!!

232666

19.11.2010 13:23

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 232666

Ekonomická, sociální a politická reforma nemůže být oddalována či naopak uspíšena. Souvisí to hodně s tím, co se zde na Zvědavci často řeší. Elity se budou držet zuby nehty a mám obavu, že to dojde až na samotné dno, kdy už nebude kam manévrovat a něco se stane. Pak může být započato psaní knihy na tento čistý bílý list papíru. Samozřejmě že to bude z pohledu dnešního dne už pozdě, ale vlk se své kořisti jen tak nevzdá.
Ještě 2 poznámky: Splácet dluh by byl nesmysl. Dluh musí zaplatit ten, kdo jej vytvořil. Naše země a náš národ to nebyl. Byli to konkrétní lidé s konkrétními jmény, ti budou hnáni k zodpovědnosti. (vím, že to není tak jednoduché, jak to popisuji, ale principiálně to takto vidím)
Obava z vojenského napadení je dle mého reálná. Podívejte se na Německo. V roce 1933 nastartovali ekonomiku i tím (a hodně díky tomuto)že se odstříhli od světovládného bankovního systému. Nechci se podrobně rozepisovat o všech důvodech oživení. V roce 39 (rok před nástupem na post min.předsedy) vykřikoval Churchill i s Crippsem, že Německo musí být zničeno za všech okolností. To nebylo kvůli osobě Adolfa Hitlera. Pan Nohejl zde též podrobně popsal vyhlášení židovského kongresu se stejným prohlášením, které vyhlásil Churchill. Pak už byl milý Winston jen loutkou a byl (a musel být) hluchý ke všem mírovým iniciativám. Mělo to neblahý vliv na výsledky války v neprospěch Anglie (ztráta kolinií, předání svého postavení USA atd). Zkrátka si myslím, že se vždy najde ten správný a "zodpovědný" gojim, který provede špinavou práci.

232668

19.11.2010 15:07

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

pavelh14 78.?.?.?

Reakce na 232668

Rozumím vám, máte na negojímy (když už nesmíme říkat jiná pravá jména) velmi podobný názor, jako velká většina lidí, včetně mne!
Ale svinstvo světu vládne! Ale kdo se mu nepostaví, ten mu napomáhá - bohužel. Lidé se musí rozhodnout. A na www.ekonomickareforma.cz je řešení a naděje. Co by udělali ostatní státy nemůžeme řešit, pokud se k něčemu chceme dopracovat. A jak již jsem psal. Chceme-li něco změnit, musíme začít! Je jistě lepší urychlit neodkladný pád, než se nechat tak dlouho potupně vařit, že to zjistíme, až když jsme uvaření!

232675

19.11.2010 17:12

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 232675

negojim, to je dobrej nazev. je dostatecne politicky korektni a obsahuje jen tolik pejorativnost co slovo goj ci gojim. [velký smích] Adoptuju.

232678

19.11.2010 17:28

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Andrew Siddur 85.?.?.?

Reakce na 232678

Velmi dobré slovo, též zařazuji do slovníku.
Jen doufám, že lidem nebude freudovsky sublimovat do běžného hovoru.

Příklad – u lékaře:
Lékař (třeba s prominentním nosem): Nebojte se, nebude to bolet.
Pacient: Ale já se negojím.

232679

19.11.2010 21:26

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Praotec ČECH 85.?.?.?

Reakce na 232666

Tak jsem si přečetl www.ekonomickareforma.cz. Řeknu Vám ,ty Vaše kontroly platební kartou to je něco odporného. To už snad necháme to NWO. Ani způsobem NWO to snad nebude tak odporné. Jsem svobodný občan, nechci žádné kontroly kartama,kamerama v centru,bydlišti ,v posteli ani na wc ,ani dálnici. Nechci sdílet své data a své chování ani s GOOGLEM ani FACEBOOKEM ani Vámi.Nikomu do toho nic není.NECHCI znamení ďábla ani v pasu ani v občance ani v zadku. JSEM svobodný občan a chci podle toho žít. KOnečně si to uvědomte a tu svoji sledovací a rozkazovací reformu si strčte někam. DAŇE 50 %: No to jste trošku přehnali. To už tu rovnou nechme ten úžernický systém ,který nám bere jen o 10% víc.POkud budou daně víc než 25 % celkově nemá stát nárok na existenci.Rovnou ho zrušme. Jsem pro obnovu bývalého zřízení. Dráty už nejsou takže to bychom měli. Místo STB dnes funguje spolehlivě Váš počitač.Ušetříme . Pustíme trošku víc sexu do oběhu než kdysi. ERotické(jen) půjčovny můžem nechat. Zavedeme drobné podnikání do 20 zaměstnanců. Toaletní papír přestaneme vyvážet a bude ho dost. K ziskávání tropického ovoce(banány apod) můžeme motivovat každého občana jak navrhujete třeba úlevami na dani.Zahrádky ještě stojí a jsou obhospodařovány. Täto vylepšení pro začátek stačí,pak budem dolaďovat. A budem SVOBODNI. Vaše odporné kreditky ,fízlování a poručnikování si strčte někde. Vaše reforma je základem nového poručníkování a arogance státu. Chtěl bych vidět co by s ní noví moci páni udělali za 20 let. Co by z ní zbylo.SVOBODA NE KARTY a KAMERY

232695

19.11.2010 22:31

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 232695

Praotče, sledujem Ta dlhsie a vazim si Ta. Tvoje nazory su podla mojho usudku "zdrave". Ale v jednej veci pravdu nemas a nenahnevaj sa. NIE SI SLOBODNY. Nie v tejto civilizacii zavislu a naviazanu na peniaze. To by si musel z nej vypadnut niekam, kde peniaze nepoznaju. [smích]

Prajem pevne zdravie a mas moju uctu.

232696

19.11.2010 23:17

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

pavelh14 213.?.?.?

Reakce na 232695

Vůbec jste to nečetl, nebo nepochopil. Tento systém není o fízlování(ani náhodou) jen nastavuje všem stejné pravidla! A to vždy evidentně vadí těm, co na systému nějak parazitují! A daně? Kde jste přečetl 50%? Bylo by to celkem 20%(z toho 10% zdravotní, 5%důchodové zab.a 5% pro stát) a to jen z příjmu občanů a zcela automaticky právě díky platebním kartám.
A lidem naopak jinak dáváme maximální svobodu, bezúročné půjčky, maximum seberealizace, práci(pokud chce pracovat)atd. atd. - přečtěte si to ještě jednou!

232697

19.11.2010 23:47

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Abstrakt bezpenez2010 (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 232695

2 Praotec ČECH: Přesně tak - ukazujou směrem z bláta do louže. Avšak alespoň i jen to, že je možnost alterNATIV má určitý psychologický dopad (už jen ten fakt více.. než jednoho monopolu). Mám taky jeden.. od základu jinak vymýšlenej Systémek "hospodaření". Nezdá se ale, že by byl už zájem třeba se i jen dovědět víc a hlavně spoluutvářet něco takového jiného. [zahanbení] Vtípek nakonec: Zastírání krize to je asi něco jako popírání holokuastu ne?[velký smích]

232699

19.11.2010 14:27

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 232653

Neuvažujete správně. Prioritou není splacení dluhu, ale aby dluh neustále existoval a neustále se splácel. A splácet se musí pravidelně a včas, i kdyby nás ty opasky měly přeštípnout.
Úvaha, že se z toho sami nemáme šanci dostat je správná. Jak je tu níže psáno, změna by musela nastartovat současně ve více státech, hlavně těch velkých. Druhou možnou variantou je postupná změna orientace např. na Rusko, tyto snahy jsou viditelné v Německu, unás zatím nepředstavitelné-propaganda dělá své, výsledky neodhadnutelné.
Prostě jsme lapeni, pomocí tak vychvalovaného MMF a SB.
O tom bylo bohužel rozhodnuto už daleko před listopadem 89. Jiné varianty tehdá byly, byly i propracovány-http://www.blisty.cz/art/55442.html ovšem to byl boj proti větrným mlýnům.

232670

19.11.2010 18:25

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

pavelh14 78.?.?.?

Reakce na 232670

Ano, vím o co jde. Samozřejmně že jim jde o to, aby dluh stále existoval a aby měli astronomické částky z úroků. Splacení dluhů a tím se vymanění z okovů bank je prioritou v reformě na www.ekonomickareforma.cz
A klidně by jsme se z toho oddělením měny mohli dostat sami, návrh reformy je aplikovatelný i na jeden i malý stát. Pokud by jsme nebyli napadeni vojensky, nechala by se ustát i blokace hospodářství (ale bylo by to těžké). Nicméně podnikatelé by tu měli mnohem lepší podmínky k podnikání než nyní a proto, pokud by se to zde tentokrát neuzavřelo z druhé strany hranice, by se sem měli ti poctiví podnikatelé celkem hrnout a to bez jejich investic - v nové reformě jsou nepotřebné až nechtěné. Půjčky by totiž dostali dle libosti a bezúročně od naší státní banky, kterou bychom za tímto účelem museli zřídit.
Ale opravdu, pokud vás to zajímá, zajděte na www.ekonomickareforma.cz /text reformy a máte před sebou detailně zpracovaný komplexní návrh na 55-ti stránkách. Kdo nepřečte celé, určitě nepochopí( a to je věčná škoda).

232686

19.11.2010 19:38

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 232686

Omlouvám se, váš příspěvek jsem jen přelétl. Nyní, po důkladném přečtení, jsem zcela pochopil vaše myšlenkové pochody-tedy, měl jsem reagovat nepatrně jinak.
Text reformy jsem částečně načetl a zatím myslím, že ho i dočtu. Bohužel, ze zatím přečteného, musím konstatovat, že to na mne nepůsobí moc dobře. Vyvolává to ve mně pocit zcela nedostatečných osobních svobod, totální kontroly atd. Nepřináší nám něco v podobném duchu i tenhle systém, ale v globálním měřítku?

232691

19.11.2010 20:15

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

pavelh14 213.?.?.?

Reakce na 232691

Nic se neděje, omlouvat se není proč. jen mne trochu překvapil váš patrně první dojem, že jsou v reformě omezeny silně svobody člověka. Po důkladnějším pročtení zajisté zjistíte, že svobody jsou naopak omezeny jen minimálně (mnohem méně než dnes) a to pouze z důvodu naprosto efektivní státní správy a nastavení mantinelů, ale pro všechny stejně.
Ale pro zajímavost zde po důkladném pročtení reformy na http://ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf a též zde: http://ekonomickareforma.cz/pdf/prechod.pdf a pro lepší pochopení finanční toky zde: http://ekonomickareforma.cz/pdf/schema1.pdf a pro úplnost průběžný volební systém zde: http://ekonomickareforma.cz/pdf/demokracie.pdf, zde napište, co se vám jeví jako omezení svobody a nejlépe v porovnání s dneškem!!!
Jak jistě vidíte, je to vše dotaženo a promyšleno do detailu a je to jediný komplexní systém, který by patrně řešil současnou situaci těsně před zhroucením starého systému, který je zveřejněn na internetu. Všechny ostatní iniciativy pouze kritizují, ale nedávají návod a naději!

232693

20.11.2010 3:23

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 232653

Napadl někdo Švédsko v 90-tých letech? Nenapadl stačilo mu pohrozit ekonomicky v praxi, přestali se kupovat dluhopisy, jak se na tom trh, tak tržně a jednotně asi domluvil? Švédové nejsou Srbové a my nejsme ani jako Švédové. Na rozdíl od těch Švédu jsme fatálně ekonomicky zavislý na Německu. Zda se refroma líbí je potřeba zjistit nejprve v Berlíně? Nemyslím, že by přijeli s tanky jako Sověti, když se jim reforma nelíbila, ale mají jistě způsoby jak lecos v Praze zařídit. Komunisti trpěli chronickým nedostatkem deviz, a to po první republice zdědili ekonomickou základnu vyspělé průmyslové země. ČR dnes není průmyslově vyspělá země, zlaté rezervy se poslali ke všem čertům roku 1998. Vy se domníváte, že MMF naboi SB mají zájem, aby zadlužené země splatili své závazky? Já si myslím něco jiného.

První musí padnout systém fiat money. Vypadá to, že oligarchie není schopna nebo ochotna transformovat neudržitelný systém, takže padne přirozeným kolapsem.. A i v tom co vznikne poté, jestli vůbec něco, odmítám dát někomu jako stát nebo centrální banka pravomoc nad nekrytými penězi, protože to povede k manipulacím, korupci a postupnému uzurpování moci. Odmítám po fiat money návrat k systému financí, který jde manipulovat. Drahé kovy manipulovat nelze, kdo je má ať vytváří peníze, žádná centrální kontrola nad emisí peněz. Já nepřemýšlí nad tím, co by bylo hezké, ale beru v úvahu, co může i fungovat.

Vaše reforma je ve světě korporací a fiat money nefunkční a ve světě, který když to půjde dobře vynikne transformací systému o ní nebude zájem. Mezinárodní obchod si vynutí barter nebo drahé kovy, na nějaké papírové devizy zapomeňte. Taky to chce nějakou míru stability a ta je vázaná na na nějakou minimální úroveň centrální moci. Feudalismus, s kterým někde koketují je pod touto mezní úrovní. Váš systém bude směřovat k vytvoření další finanční oligrachie, kdyby byl funkční, ale já o tom silně pochybuju. Pokud mé pochynosti jsou negativní přístup, nemůžu sloužit, takový je můj upřímný názor na věc.

232710

17.11.2010 15:14

Kedy uz skonci tato fraska?

Peptalkin 62.?.?.?

A to je vraj Obama podla toho trapneho Forbesu najsilnejsim muzom sveta. Tak toto je teda gol...

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

232505

Příspěvků: 26

17.11. 05:08 Rene Bartosek  Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
17.11. 12:10 Antiseptik  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
17.11. 13:21 Rene Bartosek  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
17.11. 19:35  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
18.11. 02:04 Rene Bartosek  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
18.11. 02:16 Rene Bartosek  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
18.11. 23:46 pavelh14  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 02:24 Rene Bartosek  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 06:34 Erwin  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 10:31 pavelh14  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 11:24 Erwin  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 12:35 pavelh14  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 13:23 Erwin  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 15:07 pavelh14  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 17:12 mkadlec  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 17:28 Andrew Siddur  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 21:26 Praotec ČECH  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 22:31 Peptalkin  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 23:17 pavelh14  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 23:47 Abstrakt  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 14:27  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 18:25 pavelh14  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 19:38  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
19.11. 20:15 pavelh14  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
20.11. 03:23 Rene Bartosek  RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.
17.11. 15:14 Peptalkin  Kedy uz skonci tato fraska?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 100 čtenářů částkou 17 935 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 1

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 0

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Měnové kurzy

USD
22,01 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
30,33 Kč
Kanadský dolar
17,83 Kč
Australský dolar
16,48 Kč
Švýcarský frank
24,05 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 586,74 Kč
1 unce stříbra
539,06 Kč
Bitcoin
1 366 896,95 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 436