Diskuze k článku

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

Příspěvků 197

20.10.2010 7:39

SS

Satanist 207.?.?.?

Sere se to chazarum na vsech frontach! V Anarchist Cookbok je obsahly navod jak z toho! [chechtot]

230279

20.10.2010 8:32

Fandím Francii...

_Kuba 90.?.?.?

Fandím Francii, ale pořád se nemohu zbavit dojmu že celá situace je hodně podobná VLSR. Systém se hroutí a vlna škrtů a úspor je vcelku podobná schématu, které "strana" aplikovala před rokem 89. Tehdy také vládnoucí politická suita ovládaná rukou zkušených loutkovodičů, nechala systém zkolabovat, svým nezájmem a přitom v tichosti a teple připravovala majetkový převrat. Pak se "zacinkalo" a velkolepá televizní show s reportéry, kteří přes noc prohlédli, disidenty a komedianty ukýzala národu co je potřeba udělat. Hlavně v klidu a "máme holé ruce"... Kam to tenkrát dospělo víme všichni.

Naštěstí jsme češi, jsme zvyklí svůj hřbet ohýbat a když bolí přiložíme "kosmodisk" a všechno je zase v pořádku. S hora zatím žádný rozkaz k nepokojům nepřišel a média také netroubí "na zteč", takže počkáme. Když to ve Francii vyjde tak třeba přijdou i k nám a vyženou naše "lokajíčky" a když ne, tak holt do důchodu půjdeme v sedumdesáti... Život je už takový a jak říkala babička: "nesmíš zlobit a hezky poslouchej"...

230280

20.10.2010 18:12

RE: Pokud fandíte opravdu Francii, Kubo,...

J. Horský 85.?.?.?

Reakce na 230280

tak byste měl nechat ty kraválisty seřezat četnictvem a nahnat zpátky do práce. Pokles životní úrovně v Evropě je totiž neodvratný a čím dřív to dav pochopí, tím lépe pro něj.

Pokud ovšem fandíte zpovykaným budižkničemu, pak Váš příspěvek chápu. Jen by to chtělo zpřesnit pojmy.

230335

20.10.2010 22:10

RE: Pokud fandíte opravdu Francii, Kubo,...

ex-nemo 90.?.?.?

Reakce na 230335

Proč by měla v Evropě poklesnout životní úroveň ? Něco se snad zhoršilo, nějaká přírodní katastrofa nebo co ? Nebo snad proto aby zbylo na miliardové bonusy bankéřským parazitům ?

230360

21.10.2010 2:26

RE: Pokud fandíte opravdu Francii, Kubo,...

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 230360

To vies...taketo videnia mavaju hlavne ti, ktori sa na vsetko pozeraju cez prizmu penazi. Bohuzial ale pravda je taka, ze dnes peniaze limituju takmer vsetko. Len priroda to ma na haku.

230377

21.10.2010 21:52

RE: Pokud fandíte opravdu Francii, Kubo,...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 230360

Ano, Kubo, zhoršilo se mnohé.

Klesla průmyslová výroba, stagnují služby materiální povahy.
Velmi klesla úroveň polytechnické vzdělanosti obyvatelstva.
Nastal odliv talentovaných dětí od techniky k různým nepraktickým oborům. Tito bezcenní "vzdělanci" nacházejí uplatnění v orgánech státní (+ unijní) správy a regulace, kde ještě dále komplikují život tvůrcům hodnot.
Ženy nerodí děti ani do úrovně prosté reprodukce, t.j. 2,1 dítěte na ženu (ČR 2008: 1,23 dítěte na ženu). Vymíráme, víte?

To je jen malý výsek velkých problémů, před kterými Evropa strká hlavu do písku.

Miliardové bonusy bankéřským parazitům mi vadí taky, zvlášť proto, že většina onoho investičního kapitálu ve skutečnosti neexistuje, není kryta žádnou zpeněžitelnou hodnotou. Jedinou možnou obranou je nespořit hotovost (aspoň ne dlouhodobě) ale peníze investovat do dětí, případně si je užít.

230491

22.10.2010 3:12

RE: Pokud fandíte opravdu Francii, Kubo,...

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 230491

S expanzí je ámen. Máte pravdu, že zbylé kredity lze použít, ale pouze krátkodobě, včetně investice do dětí. Dlouhodoběji může fungovat pouze jistý typ investic pro zvýšení soběstačnosti rodiny, ale na takové investice lidi v masovém měřítku nemají. Francie stojí na nohou z důvodu duchodové reformy čistě náhodně.

Budoucnost ukáže, že hromada jiných udalostí dostane lidi do ulic. Lidi prostě už toho mají dost a cítí, že dál to nemůže pokračovat. Elita má představu, že razatně zlikviduje sociální stát se všemi důsledky. Úpadek všeobecmé úrovně vzdělání, životní úrovně, lékařské péče, což znamená zvýšení úmrtnosti atd. Rizikové skupiny jsou senioři a děti. Taková zvýšená úmrtnost je jistě řešením pro penzijní fondy, které byly vytunelovány.

Náklady mají nést jako vždy ti chudí a zdecimovaná střední třída. Jak si jinak vysvětlit "záchranné balíčky" bankám nebo daňovou úlevu 6 miliard liber Vodafanu. Elita tímto vyhlašuje obyčejným lidem otevřeně válku, zatím tato válka probíhala skrytě. Jestli chce někdo vidět, jak to vypadá, když padne stát, ať se podívá třeba do Mexika. Stát padl v provinciích, kde platí právo silnějšího. Místo policejního šéfa po roce vzala dvacetiletá nedostudována žába, má opravdu lví srdce.

Francie za poslední týden varovně ukazuje, jak bude vypadat budoucnost v Evropě se slabým sociálním státem. A Afganistán v plné nahotě ukazuje jaké jsou hranice možností pro hightech armádu. K čemu tedy potřebuje 1-2% těch úplně nahoře žrát z koryta, co nejvíce do posledního okamžiku? Do hrobu si ani cihlu zlata nikdo nevezme. Změny budou muset nastat, ale zásadního charakteru!! Žádné kosmetické úpravy expanzivního systému nebudou fungovat!! Existuje hromada objektivních důvodu. Demografie, ekologická devastace, konečnost využitelných zdrojů... Nevyhneme se zásadní změně ekonomiky a ta začne od finačního systému fiat money, který je pro budoucnost nepoužitelný.
http://www.blisty.cz/2010/10/22/art55125.html

230518

22.10.2010 10:04

RE: Pokud fandíte opravdu Francii, Kubo,...

Saša 204.?.?.?

Reakce na 230518

Několik vět z článku od DIANY JOHNSTONE na CounterPunch (v angličtině)

Víc pracuj a za méně

Sarkozy bezostyšně podporuje super-bohaté oproti ostatním. Jeho volebním sloganem bylo „tvrdší prací k vyšším výdělkům“, realita však je, že Francouzi pracují tvrději a vydělávají méně. Francouzský ministr práce Eric Woerth, jehož manželka pracuje v kanceláři nejbohatší ženy Francie, dědičky kosmetické firmy Oreal, které tento ministr pomohl s masivním únikem daní.
Nejde „jen“ o zvýšení důchodového věku o 2 roky jak média lživě udávají, jde o mnohem více. Zákonným věkem odchodu do důchodu se rozumí věk, kdy člověk může odejít do důchodu. Důchod však závisí na počtu odpracovaných let a podstatně na počtu kreditů platby zaměstnance do důchodového systému. Vláda postupně zvyšuje počet nutných let (platby do systému) na 40 až 43 let s příslibem, že se počet let v budoucnu ještě protáhne. Doba „základního“ vzdělání se prodlužuje a zaměstnanost začíná později, plus 25% absolventů škol nenajde zaměstnání a pro plný důchod většina Francouzů bude musit pracovat až do 65 nebo 67 let. Je stále obtížnější dostat práci na plný úvazek a ještě těžší udržet se v zaměstnání přes 40 let. Zaměstnavatel nemusí ani chtít držet starší zaměstnance. Mládež je ještě radikálnější než odboráři, je si totiž vědoma, že může být závislá na rodičích do 30ti let a jejich odchod do důchodu bude po sedmdesáti, pokud se toho věku dožijí. Francouzská produktivita patří mezi nejvyšší na světě (je kupříkladu vyšší než v Německu).

http://alethonews.wordpress.com/2010/10/21/french-...

230539

20.10.2010 8:52

Pane editore

kubrt 94.?.?.?

Vaše douška za článkem trošku zavání českou klasikou - soused má kozu a já bych chtěl aby mu chcípla ...

230281

20.10.2010 8:54

Pálení a rabování.

Josef Malý 212.?.?.?

Neobjednal si rabování Sarkozy sám? Teď múže ukázat na odboráře že oni jsou ti zlí.

230282

20.10.2010 8:55

Plamínek se rozhořívá

Ludovik 89.?.?.?

Podhoubí nepokojů je potřeba hledat mnohem hlouběji. Na důchodovou reformu lze tak spíše nahlížet jako na pověstnou poslední kapku, kterou se přelily dlouho potlačované negativní emoce plynouci z pocitu znásilnění a frustrace ve společnosti. Pokud platí pravidlo o opakující se historii, potom Francouzi jsou dějinami přímo předurčeni k obrození myšlenky skutečné občanské společnosti, demokracie a solidarity. Věřím, že Francouzi svoje ideály jen tak lehce neprodají, a že se podaří zažehnout vlnu odporu vůči zvrácenosti mocenských špiček, které chtějí lidstvo vrátit do středověku.

230283

20.10.2010 9:03

Karel2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Autorovi, si delate tim co jste jako doplneni napsal srandu?

Kazde nadaval kdyz banky krachovaly, ale stejnak jim ty prachy dali (ted chyby kdyz maji vyplacet duchody atd.)

Poucili se a tad jsou v ulicich a vy napisete pozde? Nikdy neni pozde, muze se rici, ze to slo udelat driv, nikdy ale pozde. A prave lide jako vy si nechavaji srat na hlavu, maji keci a zadna kace. Jinak receno, hory clanku, ze se ma to a to a skutek utek. Divite se, ze je pak ekonomika a demokracie v haji? S takovymto pristupem ne.

Otazka zni maji pravdu? Jestli ano, tak to ze vedle v nemecku poslouchaji jako hodinky a nechaji si zmenit pravni doobu a odchod do duchodu je trapne ubohej argument na to aby francouzi nestavkovali.

230284

20.10.2010 9:08

Karel2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

P.S. Jeste dotatek, proc mame lidska prava atd. protoze francouzi bojovali poslednich 200 let za tyto prava. Ze je v evrope demokracie diky USA? Ani omylem, je proto ze bojoval francouz, ze Bismark zridil v nemecku duchody? Protoze se bal lidi, kteri videli co se deje na druhe strane hranic a smetli by jeho i cisare v Nemecku.


Proste i kdyz francouzka revuluce byla krvava, mame se diky ni i ostatni v evrope dobre. A to ze ted francie stavkuje? Co se stalo ze stavkovalo Recko nic, i kdyz co anm rikali o duchodech reku byli lzi tak propaganda zafungovala. Kdyz se postavi proti tomu zeme velikosti francie a ustojito tj. tzv. reformneprojdou a zeme bude fungovat, reknou nemci ci anglicane ve francii to jde, proc ne u nas? Jedine rozdil jsou ti co nam vladnou, tak se jich zbavime. A to je to proc se mocni boji.

230285

20.10.2010 12:29

RE: Karel2

hc 90.?.?.?

Reakce na 230285

Přesně tak.

230306

20.10.2010 14:48

RE: Karel2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 230285

Naprosto s Vami Karle2 souhlasim. Je pro mne nepochopitelne, ze nekdo za to, ze se Francouzi stavi za sva prava odsuzuje. Ja Francouzum zavidim. Zavidim jim, ze mladi studenti podporuji starsi rocniky. Zavidim jim, ze neberou veci na lehkou vahu a jsou schopni neco udelat. Kdyz se stavkovalo v Recku, tak se rikalo, vsak je to Balkan. To nejsou povahy jako jsme mi. Ted se stavkuje ve Francii a mne je lito, ze nejsme jako oni.

230321

20.10.2010 21:08

RE: Karel2

kubrt 94.?.?.?

Reakce na 230285

Něco podobnýho jsem se snažil naznačit p. editorovi...Vy jste to načmáral detailně. Frantíci si svoje důchody vybojovali a pokud je udrží, začnou se doufám lidi i jinde ptát jinak než p. Stwora - proč máme makat do 65 když to ve Francii jde jen do 60 ?

230349

20.10.2010 22:01

RE: Karel2

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 230349

Takže opět touha, aby to někdo vybojoval za nás. My se potom už jenom slušně zeptáme s čepicí v hrsti, jestli by nevybylo trochu i na nás, co? Mohu vám odpovědět už teď: nevybude.

A po padesáté tady dnes opakuji: Důchody nejsou ani jediným, ani hlavním motivem nepokojů ve Francii.

230357

21.10.2010 10:02

RE: Karel2

kubrt 94.?.?.?

Reakce na 230357

Nevím kde jste přišel na to že by někdo něco měl vybojovat za nás. Vyjádřil jsem obdiv Francouzům, kteří bojují za svá práva a naději že se nad tím lidi zamyslí a něco podniknou taky.

230397

22.10.2010 11:48

RE: Karel2

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230397

Kubrte, jukni na Formanův film "GOYA", třeba ti dojde, jak se "dělají dějiny". A kým.

Taky máš asi radost, když si vybojuješ lepší chleba než ti, co jsou s tebou "ve třídě"?
Bohužel ti uniká mnoho výkladových vrstev toho, co se děje ve Francii. A co máme jako republika jako jedni z mála - šanci nastavit do lepší, fungující formy přerozdělování.
Ale ne s lidmi, kteří si něco vybojují bez ohledu na pozici podobných lidí jinde.
Souhlasím s Vladimírem, lidi, co místo přemýšlení jen makají jako bezmozci v oboru, který do nich škola nacpala - ti si jiné "koleje myšlení" nastavit sami neumí....

230546

23.10.2010 12:09

RE: Karel2

kubrt 94.?.?.?

Reakce na 230546

Trhni si nohou, synku.
Pokud se toho dožiju, bude mi příští rok 50 a idealismus není zrovna moje kaše, moc toho totiž pamatuju...
Bytostně nesnáším žvásty typu : jak je možný že já dělám X hodin za stejný prachy jako ten co dělá X-Y hodin ? Vede to totiž pouze k tomu že buď dostanu plat za těch X-Y hodin (menší,pochopitelně) nebo ten druhej bude muset makat nikoliv X-Y ale X hodin - a za stejnej plat.
Svoje "asi" si strč někam, nevíš kdo a co jsem, tyhle kydy umožňuje internet od doby co nahradil normální chlapskou debatu a za blbý kecy se platilo pár fackama. Ostatně kdybych brečel nad tím že se mám líp než někdo jinej, i přes sračky v kterých se motám ze slz nevyjdu jak je rok dlouhej.
Jestli je prodloužení doby pro nástup do důchodu problém hlavní nebo zástupnej podle mně až tak nerozhoduje. Rozhoduje to, že se lidi ( ať už pod vedením odborů nebo spontánně) docela natvrdo postavili kašparům ve vedení státu a ti budou muset nějak reagovat - a za to ty lidi obdivuju a fandím jim. Je to příliš nepochopitelné, neboť u toho nerozebírám dalších XYZ aspektů politiky a hospodářství Francie? Dobrá. Můžete to rozebírat do nekonečna - ty desetitisíce lidí z ulic Paříže tím ale nezmizí.
To s naší gubernií a lepší,fungující formou přerozdělování myslíš vážně ? S tím xindlem co je ve vládě ? Chrápající degenerovaný šlechtic, ministr dopravy co vlastnil bezpečnostní agenturu, křivá huba ( i charakter) s modrou knížkou na obraně nebo ukecanej pisálek , po Rumlovi druhej nejblbější ministr vnitra ? Asi nejlepší fór roku...

230663

23.10.2010 12:29

RE: Karel2

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 230663

Clovece, suhlasim. Viete co chcete a to je hlavne...

Zla sprava:

http://spravy.pravda.sk/francuzsky-senat-schvalil-sarkozyho-dochodkovu-reformu-pe9-/sk_svet.asp?c=A101022_221114_sk_svet_p23

To co urobili a chcu urobit aj dalsie vlady je kososalna debilita vesmirnej velkosti, pretoze jedine co dosiahnu, bude este vacsi narast nezamestnanosti mladych ludi a zbytocne tyranie starych, ktori uz davno mali zasluzene oddychovat a takto budu nervozne superit o tych par zostavajucich prac. prilezitosti, za ktore je niekto ochotny aj zaplatit. Sarkozy a jeho kompania potvrdila, ze su kompletni imbecili, ktori nevedia naratat do piatich. Verim ,ze francuzi zdaleka nekoncia a tu mafiu povyhadzuju z okien. Nejaka banda parazitov ide druhym rozkazovat ako dlho a do kedy maju robit, pricom sam za cely zivot nevyprodukoval vobec NIC, okrme velkych hospodarskych skod a skod na zivotoch(socialne samovrazdy)

Existuje len jeden ospravedlnitelny aspekt, kedy by malo zmysel posuvat hranicu odchodu do dochodku smerom nahor..a to vtedy, keby bol taky objem vykonatelnych prac v state, ze by nestacili stavajuce ludske zdroje... a ani tak by som to nerboil, pretoze vacsina dochodcov by dobrovolne robila a vykryla tu dieru, aby mala o nieco viac penazi, pripadne by nejaka sila primigrovala. A navyse by s k tym zamestnancom nikto nespraval ako k handram.

Toto je ale krok, ktory ucelovo zase zenie cloveka do nudze a system ho kludne necha zdochnut bud v praci, alebo na ulici, ked sa mu nepodari zarobit si na kus zvanca a na strechu nad hlavou

230666

23.10.2010 16:45

RE: Karel2

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230663

Kubrte, kubrte, zřejmě si myslíš, že ty na místě těch "kašparů" by sis poradil lépe.
No, každého nakonec prozradí slovník, který používá. Neberu ti tvůj přístup, s tou prvoplánovou "chlapskostí" ses dostal tam, kde jsi.
Nezbývá mi než ti popřát, aby sis to užil. Nadávat dovede kdejakej blb, přinést návrh na řešení není asi tvojí silnou stránkou.

...slovíčko "asi" užívám proto, aby druhá strana diskuze měla možnost přijít s jiným "asi". A pak se tihle dva mohou začít domlouvat, co je na jejich "asi" průchodné pro oba.
Ale tupější přístup k řešení si vždy najde výsledek v podobě pánů a kmánů...

230683

23.10.2010 18:49

RE: Karel2

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 230683

janko, mám pocit že Kubrt má z velké části pravdu.
Pravda by měla být jediná a správná, ale dnes se nosí to, že každý má svou vlastní.
A v čemže má pravdu?
V tom, že se Frabcouzi tvrdě postavili proti věrchušce a nenechají ze sebe dělat volky, jako my zde v Čechách.
Dnešní lkaní nad tím, že není a nebude na důchody je tak nějak mimo mísu. Ukazuje to pouze na to, že ten kdo tuhle variantu nabízí, neumí hospodařit.
Když to vezmu jen z českého dvorečku. Komanči měli vytvořený důchodový fond, protože už tehdy věděli, že přijde tahle doba a přímé platby nebudou postačovat.
Mocipáni dnešního ražení usoudili, že by se jim kulatá sumička hodila, tak fond zrušili a rozkradli.
Nejde jen o důchody. Jsou to zdravotnické poplatky, kdy jsme ujišťováni, jak je zdravotnictví prodělečné a neustále se hledá způsob, jak více občana podojit.
Najednou se ukazuje, že zdravotnictví je 20 miliardami v plusu, a že za vším jsou jen nenažraní julínci, kteří potřebují tyhle finance přesunout do soukromých kapes, proto zvětšují přítok do nádrže, a škrtí odtok a nádrž praská ve švech.
A to nejsou zdaleka jen důchody a zdravotnictví. Další velkou dírou, kde unikají hříšné prachy ze státního rozpočtu je obrana.

Představ si jen, že Kalousek spočítal, že by každý občan měl ročně naspořit 114000Kč (mimo povinné platby - jako připojištění) na důchod, aby nějaký dostal. Krásné počty, ale mají jednu chybičku. 75% lidí nedosáhne na průměrný plat a z čehopak budou ročně tuto sumičku šetřit?
A myslím si, že i průměrný občan s průměrným platem by měl problém tuhle sumu dát na důchod bokem.
Tohle je jedna strana mince - druhou stranou je to, že těm barbarům nahoře tahle skutečnost nic neříká a dále si hospodaři po svém, když vyberou málo na daních, berou dluhy.
Na copak?
Na zbytečnosti!
Jediné řešení je francouzská cesta, otázkou je, že českému člověku to sakramentsky dlouho trvá, a když už vyjdou do ulic, tak se nic neděje. I ten poškozený rám na vnitru měla v réžii vlastní ochranka.

230693

23.10.2010 22:54

RE: Karel2

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230693

Anonymusi, pohybujeme se každý v jiné informační a tím i výkladové vrstvě.
Francouzi v ulicích jsou cosi jako "vlna v protipohybu", hošánci od práce s penězi se jim můžou klidně chechtat. Hrubá síla totiž vždycky systém hospodaření jen překlopila - pro nové hráče stejné hry, s jinou ideologií a jiným oběživem.
Dneska nás tihle chlapíci tlačí do "kreditek", jsou o hezkých pár délek před myšlením těch, co zapalují auta.
Po krachu tohoto, přesně takhle nastaveného a rozjetého systému, chtěli lidem navrhnout úžasnou "kartu", kde bude mít ovčánek všechno, o nic se nebude muset starat, kartu zasune a stroj nebo jiná cvičená ovce vykoná zvolený úkon - pokud bude karta mít "kredit".
A hoši mají počítačové sítě ve své kapsičce, mohou pak kdykoliv za trochu "kreditu ze vzduchu" donutit jinou cvičenou ovci k tomu, aby udělala to, k čemu ji ve škole vycvičili. Všechna demíčka už máme jako varování ve filmech, stačí nebýt ovce a vnímat i vrstvy filmu, schované pod příběhem.

Takhle "kartáři" plánovali, že za pár let budou mít "své ovečky vycvičené (ty, kdo ve filmu i v životě vnímají jen prvoplánvý příběh) a konečně si s nimi budou moci hrát "tu správnou hru" - něco jako autíčka na dálkové ovládání - tak máme fungovat během cca 5 let.
Ale protože nejsme ve vesmíru sami, tak se některé rozumnější civilizace dohodly, že tohle už tu bylo mnohokrát, že to stačilo. A s jinými, také, ale méně či jinak rozvinutými civilizacemi se tyto dohodly, že existuje řešení, které by těm "šedivějším" jejich problém vyřešilo. Měli a mají patrně technologie a způsoby, jak domluvit ukončení "šedivého" programu. To se muselo stát někdy okolo roku 2000. Od té doby mají naši vládci světa trochu svázané ručičky, nemohou nastavit (zřejmě ani pomocí hadroletu v CERNu) jinou podobu "času" (komplexní frekvence, skrze člověk přijímá informace z prostoru).
Také jim bylo asi zakázáno používat technologie, ukrývané už od dob Tesly, kterými lze měnit lidskou psychiku na dálku.
Bohužel tu žijeme v informačním podsvětí, málokdo si dá práci s hledáním průsečíků vývojových linií všech podstatných procesů, potřebných pro řízení světa. Další věc je tyto oblasti seřadit do postupné řady a tu realizovat.

Když skočíme o nějaké patro níž, tak vidíme, jak si včas připravili situace v mnoha zemích, které následně donutili k zadlužení - protože jejich nástrojem je NAŠE víra v hodnotu peněz. Připravili si včas Řecko, nechali mu dopřát si hezký sociální polštář - protože věděli, že právě ten se Řekům bude líbit - a ve vhodné době jej jeho zrušení nejen vyžene do ulic, ale hlavně urychlí krach financí a tím uspíší následné nastavení světovlády "kreditů".
Frantíci jsou na tom podobně, když se jim sáhlo na "další potřebu práce" - vědělo se, že půjdou do ulic také.
A...Automaticky kráceno

230717

23.10.2010 22:55

RE: Karel2

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230717

Frantíci jsou na tom podobně, když se jim sáhlo na "další potřebu práce" - vědělo se, že půjdou do ulic také.
Ale klíčoví hráči jsou tady, čeká se, jestli ti zatracení Čecháčci zůstanou ovcemi - anebo systém "očůrají", jak to dělají už asi 13000 let, od neolitu.

Ale jak tomuhle příspěvku do diskuze může uvěřit někdo, kdo nezná a nezkoumal princip "slabičného písma" z úhlu pohledu Antonína Horáka (O Slovanech úplně jinak), význam té "druhé" slabiky dnes známe ve dvojí formě - jako ironii anebo jako legraci - jako odboj či vyrovnání nespravedlnosti k nám pomocí smíchu, zesměšňování, sarkazmu, ale i závisti.
A že slabičné písmo neolitiků s dneškem nesouvisí? Jo holenkové, to je právě ta ironie i možná legrace. Ke každému "A" patří "B" - to jsme se učili, že? Ale už nám neřekli, že bez toho třetího "C",které vše řídí z povzdálí - by si ta rovnováha A:B dělala, co chce. A to nemohli dopustit. Proto mělo lidstvo vždycky nějaké ty "TŘI bohy", na které si sice nikdo nesáhl, ale jako strašák fungovali dobře. Kvůli tomu "fungování boha" si pak mocní museli vytvořit nejdřív pro ovečky různá náboženství, pak různé demo/grácie a ..ismy. SAMOZŘEJMĚ VČETNĚ PŘÍSLUŠNÝCH ÚŘADŮ. A peníze, od odpustků až k "půjčkám" byly vždy tím nástrojem, který boha zastupoval v praktickém životě lidí.

Vím, že je těžké pochopit, jací jsme (někteří z nás) byli chytráci/volové?/, když jsme začali zkoušet a nakonec i věřit, že se půjčky nemusí vracet. Dneska tuhle hru hraje jen jedna baňka, F+E+D. A ta všechny ostatní drží pod krkem, protože se odvážila jako první vyrábět peníze ze vzduchu, samozřejmě pod jmény místo názvu FED. Penězoměnci postavili tu hru opačně už dávno. Pomocí úroku. Úrok je krutou splátkou za naší blbost, uvěřili jsme, že "konzerva" (uložené peníze, představující odměnu za vykonanou práci) může mít dítě. Bez táty (=práce),,...ach jo...
Dneska tu konzervu (pokladnu) otvírá každý, kdo si myslí, že ještě něco na trhu "trhne". Ale nejen že konzerva/uložené peníze/ může mít dítě pouze na úkor někoho dalšího, ona ta konzerva, narvaná vzduchem už praskla. A cvičené ovce se mohou přetrhnout, aby kus toho vzduchu ještě urvaly.
Na druhé straně plotu ty necvičené, pilně pracující anebo pilně se flákající ovce slintají nad platy senátorů místo aby si hledaly kamarády mezi lidmi, co něco umí udělat, vyřídit ke spokojenosti své i toho, kdo za nimi přijde.

Ono to není s námi zas tak zlé, spoustu cvičených oveček jen "drží basu" se systémem a čeká, až větší hráči začnou dělat chyby. Našli jsme, jak očůrat mobily, když nám je sem s "demokracií" pustili - najdeme řešení i dnes. Oni si pak ten systém opraví, jako opravili tu "díru v konstrukci kufříkových mobilů.
Jsme malý stát, ale máme jazyk, který za čas ukáže svou kvalitu -...Automaticky kráceno

230718

23.10.2010 22:56

RE: Karel2

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230718

Jsme malý stát, ale máme jazyk, který za čas ukáže svou kvalitu - podobně jako ji ukázala kdysi řečtina, pak latina, angličtina a jazyky počítačů. Všechny ale vykvetly ze sanskrtu a hlubokého významu desítkové soustavy, původem také z východu, z Indie.
A větev kratší, propojením sanskrtu a matematiky, později i němčiny vydává své plody v češtině, i když to zatím není moc vidět.
Omlouvám se za dlouhou, pro většinu populace asi i debilní reakci...
Ale protože vím, že náhoda neexistuje, tak těch několik, kdo ví, o čem píšu - už bude vědět i kam asi vývoj směřuje. Každá informace se dostává ke správným lidem čím dál tím rychleji. Na to spoléhám, jen v trochu vzdálenějších rozměrech, ale v kratším čase.

230720

23.10.2010 19:19

RE: Karel2

kubrt 94.?.?.?

Reakce na 230683

Opět podsouváš : "Kubrte, kubrte, zřejmě si myslíš, že ty na místě těch "kašparů" by sis poradil lépe. " Asi budeš jasnovidec...

Nepožaduju od politiků by fušovali do slaboproudu, nikdo po mě tedy nemusí chtít abych fušoval do politiky. Slovník používám jaký používám, pokud se do mě někdo - byť "intelektuálně" naváží, odpovím většinou po svým. Pokud máš dojem náležitosti k vyšší kastě co používá spisovný jazyk, je to tvoje věc. Zvědavec ale není ústav šlechtičen takže si to moralizování a hodnocení podle slovníku nebo chlapskosti nech od cesty.

Za komárů měla být kritika taky konstruktivní - nemáš-li řešení, soudruhu, mlč. Já na to mám trošku jinej pohled - nemusím mít hotelovou školu abych v hospodě mohl prohlásit že pivo se nedá pít a guláš není k žrádlu. Takže si klidně dovolím kritizovat i naši vládu "odborníků" , protože škrtat tam kde je nejmenší odpor a vydávat to za reformní kroky dokáže každej blb.

230694

23.10.2010 23:16

RE: Karel2

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230694

Kubrte, a víš v čem je ten vtip? Samozřejmě že můžeš prohlásit cokoliv o guláši i o vládě - ale ten, kdo si bude hledat jinou hospodu budeš ty, pokud to budeš říkat jen hospodskýmu nebo chlapům u stolu nebo ve vsi.
A máš na to, abys šel hledat jinou vládu?

...a i u té hospody: domluvíš se "konstruktivně" s dalšíma chlapama, že se to PODLE TEBE, nedá žrát - a hospodu mu společně zavřete? Čím se v té chvíli staneš, kdy chudákovi hospodskýmu, kterej se teprve učí vařit, sebereš práci????

Škoda, zatím ses opravdu projevil jen jako štěkající pejsek, i v té hospodě.
Třeba to příště bude lepší. Rád si přečtu od tebe nějaký návrh, pro který jsi sám také něco udělal.
Já jsem aspoň přepracoval Jarmilin návrh o "poštovních volbách" do podoby, schůdné pro berňák - což ona považuje za krádež, místo aby poděkovala a ten můj návrh si vzala a vyzkoušela ve své obci. Mám i prototypy hlasovacích listů (pro referendum i volby),- ale to ona ne, jen mě "seřvala", že jsem jí ukradl nápad. Jako by nevěděla, že každej schopnej ředitel rád přenechá práci tomu, kdo by ji chtěl dělat.
Jsem sice ředitel, uklízečka i dělník v jedné osobě, ale rád jí ten projekt nechám k realizaci, ona podobně jako ty nejspíš netuší, že místo aby jí nějaký projekt přinesl peníze, tak do něj musí sama nacpat nejen čas, ale i peníze a nejedno nepříjemné vyjednávání.

230721

23.10.2010 23:41

RE: Karel2

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 230721

janko, ne že bych v té hospodě vysedával, ale i zde je rozdíl.
Pokud to bude hospoda, kam chodíš na partičku mariáše častěji, tak si to s hospodským rychle vyříkáš - nejen ty, ale všichni štamgasti. Učit se může, o tom není řeč, ale ne na zákazníkovi v placeném provozu si z návštěvníků dělat pokusné králíky.
Něco jiného jsou motoresty a podobná zařízení - tam toho asi nikdo moc nezmůže, proto si ssebou vozím vařič s kafem, hafol oplatků a něco na pití, abych nemusel být pokusným králíkem a udělám si co považuji za rozumné abych bez újmy přežil do večera.
Je to smutné, ale na D1 už není žádný motorest, kde by se dalo zastavit, i ten pověstný Měřín stačil kapitalista zlikvidovat, i když se muselo zajet do dědiny. Vrchnímu jsem své připomínky několikrát vysvětloval, ale měli svou hlavu - já také, proto se nyní nepotkáváme.

Podobné je to i s odpovědí na druhý můj článek s těmi kredity - uznávám jen mariášové karty a platbu keš, proto mě tihle Voldermorti mohou vlézt na záda. A opět se připojím ke Kubrtovi.
Nejsem násilník, ale taková dobře mířená dokáže i hospodského napravit, natož francouzského (nadnárodního) kreditníka.
Jediné co platí, je stát na svých nohou a nenechat se vtáhnout do jejich hry.

230727

24.10.2010 0:59

RE: Karel2

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230727

...jo, souhlasím s poslední větou.
...a tu dobře mířenou máš? (znáš?)
...je nezajímají tvoje keškarty, na tvoje záda si vlezou kdykoliv. ...Kubrt tě vystřídá.

230736

24.10.2010 2:19

RE: Karel2

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 230736

tu dobře mířenou...mám i znám [velký smích]
jen nepoužívám, páč už sem byl upozorněn, že bych si na pazoury měl vyřídit zbrojní pas
je nezajímají... - máš pravdu, jsou jak jezinky, lezou každou skulinkou a ještě si nechají přizpůsobit zákony abys jim neunikl.
Kubrt mě bude muset vystřídat, protože v 7 ráno mám být v severních čechách, tak kafé a frčím

230739

24.10.2010 2:38

RE: Karel2

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 230739

P.S. - ta dobře mířená byla myšlena obrazně směrem k rozhazovačné a lobistické vládě - ne abys to vztahoval jinam [smích]

230740

24.10.2010 9:19

RE: Karel2

kubrt 94.?.?.?

Reakce na 230721

Vtip není vůbec v ničem. Nechápeš ( nebo spíš podle reakcí nechceš pochopit ) jednu prostou věc : že něco neumím líp než dotyčný řemeslobraňse mě nezbavuje práva na jeho kritiku (vypadá to žes vynechal čtení posledního odstavce jak to bylo za komančů ).
Jestli se podle mne pivo nedá pít a guláš není k žrádlu, vrchní mne požádá o změnu lokálu. Jestliže mu to opakovaně řekne polovina hostů, bude se muset zamyslet nad sebou. A opravdu z těch hostů nikdo nebude muset umět vařit guláš a natočit pivo .
K tomu "chudákovi hospodskýmu" - větší blbost jsem od tebe zatím nečetl.
Opětovně tě slušně upozorňuji abys obraty jako : "Škoda, zatím ses opravdu projevil jen jako štěkající pejsek, i v té hospodě"."ona podobně jako ty nejspíš netuší," používal umírněně a nejlépe na základě znalosti člověka ke kterému je směřuješ. Nevíš o mě nic tak si je strč víš kam.
No a když jsme u těch návrhů : skutečně nemíním něco geniálního navrhovat. Nemám geniální nápady ohledně státní správy jako například tebou rozvinutý Jarmilin návrh poštovních voleb, ale vsadím svůj roční příjem proti tvému měsíčnímu že efektivita bude naprosto stejná : obrovská NULA. Možná to dotáhne(te) do konce a s poníženou suplikou předložíte určitému (pravděpodobně opozičnímu, ovšem správně opozičnímu) politikovi, který vám možná řekne že to není špatný nápad a slíbí možná i expertní komisi, která se návrhem bude zabývat. A můžete pak vnoučatům vyprávět jak jste hrdinně bojovali proti nepravostem tohoto světa....Napřed bude asi potřeba maličko změnit politický systém, pilní předkladatelé návrhů. Mám pro vás smutnou zprávu : prase přesvědčováním od koryta nevyženete...

230745

24.10.2010 10:15

RE: Karel2

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230745

Kubrte, nech se překvapit...., netušíš, jak a proč funguje lidské podvědomí, o které se hraje ten poslední level téhle civilizace.
A jestli se tě moje věty dotkly, tak se zamysli proč asi. Pouze tvá reakce dokazuje, že ti patřily, protože jinak bys je přehlédl s tím, že jsem se spletl - a nereagoval bys na ně. Tvá reakce tě prozradila, ostatně jako každého prozrazují už jeho slova.

Doba "mlčeti zlato" ale pomalu končí, všechno zlato už brzy budou mít ti, co na něm před 2000 lety postavili tenhle program zfalšovaného křestu.
Zlata se nenajedí - tahle drobnost nám, obyčejným otrokům neunikla. Ale nebudu se zas opakovat, najdi si ty důvody sám. Proti vrchnosti nikdy nemůžeš vyhrát zbraněmi, které ona vymyslela, ten návrh voleb je jen v šuplíku, pro případ pozdějšího využití. Až bude víc lidí vnímat víc než prvoplánové kroky těch, co nám vládnou. U kterých mají naše reakce spočítané.

...to prase musí být před porážkou dobře vykrmené, netuší, že ho budeme mít na talíři....
Uvažuješ ve stejném stylu, jen nemáš to koryto tak plné. I ty potřebuješ prožít určitou zkušenost, na věku opravdu nezáleží.
To prase zkrátka nemá na ty "geniální nápady" těch, co vymysleli peníze, proto máme každý to, co máme.
...a prosím, před svou případnou reakcí si rozmysli, jestli je řeč o praseti anebo o tobě, udělat stejnou chybu dvakrát - to snad není nutné. Osobně bych raději už s výukou skončil, dík za pochopení.

230750

24.10.2010 14:28

RE: Karel2

kubrt 94.?.?.?

Reakce na 230750

Nevím co se mě snažíš učit a pochopit to bez opravdu pádného argumentu nehodlám a nemůžu. Má reakce je pořád stejná - neříkej co "asi" jsem nebo kam "asi" patřím, protože o mě víš kulový. Pokud jsi tak geniální psycholog že z několika řádků vyčteš mou povahu, vlastnosti a příslušnost ke třídě "prasat", můžeš si to myslet dál - není to můj problém, i když se mi to zařazení nelíbí a párkrát jsem ti to dal (docela slušně) najevo.
Dovoluji si pouze upozornit na jemnou nuanci dějin - teoretiků, byť geniálních, se vyskytlo docela dost. K uskutečnění své teorie ( i když je otázka zda byla pak naplněna ) jim pomohla vždycky ta nespokojená a tebou opovrhovaná lůza - masovým nátlakem na garnituru co byla u moci. Jak to dopadlo je jiná otázka.
Komanči se , milý janko , báli nespokojenejch lidí jak čert kříže, i když pro ně dělali ( v jistých mezích ) podstatně víc než nynější smečka sviní ( měl jsem na mysli je, co přesvědčováním od koryta teoretizováním nevyženete ). [chechtot]
Že měli v záloze plán B který jim umožnil vypadnout z vládní a přesunout se na ekonomickou špičku nebyl marnej - u nás vyšel na 100% a spousta jednodušších lidí to nevnímá doteď.
Stručně řečeno - volbami, byť dle Jarmilina návrhu se moc nezmění. Opravdové změny lze dosáhnout jen hodně radikálním krokem a jeho katalyzátorem je masová a masově vyjádřená nespokojenost lidí s režimem. Ať už je poslední kapka důchodová reforma, imigrační politika nebo třicetikorunovej poplatek u lékaře. A samozřejmě musí mezi nespokojené patřit i represivní složky státu, což se aspoň u nás částečně děje. Pak můžou nastoupit teoretici změn a podporu mas uplatnit - bůh jim dej štěstí, ne jako když měla pravda a láska zvítězit nad lží a nenávistí hlasováním komunistickýho parlamentu, pardon, národního shromáždění ... Frantíci to aspoň zkoušejí . My holt podle tebe a p. Stwory budem prskat nad tím proč by oni měli jít do důchodu v 60 když my pudem v 62 či 65 ( i při nezaměstnanosti cca 10% ) a mudrovat nad počtem ročně odpracovaných hodin.
P.S.: možná budeš argumentovat zmanipulovanými masami lidí při tzv. barevných revolucích nebo revoluci růží...celkem jasně je slyšet spokojené pochrochtávání obrsviní co je mediálně vytvořily a podpořily. Můžeš učit klidně dál, zkus to ale prosím u někoho jiného. Přeji hezký zbytek víkendu [smích]

230777

24.10.2010 15:00

RE: Karel2

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 230777

Silné občanské společnosti a jižní temperament v zemích jako Řecko, Francie, Španělsko, Itálie bude jistě znát čím dál silněji. Ve hře nemám rád, když mi vrchnost otevřeně s arogancí sere na hlavu bych viděl jako dobré hráče lidičky po celé západní Evropě, otázník bych měl nad Němci a Rakušany. Co se týče východního bloku, tak vzpurní Maďaři, nepoddajní Poláci. Balkán to bude husté. Bohužel u nás dokud lidí nebudou chípat hlady, tak... Ale i takovou vrchnost země české pamatují a nedopadlo to s ní dvakrát nejlíp. A USA? Aby jsme si hořce nezavzpomínali na charekteristiku Američanů, kterou vyslovil po útoku na Pearl Harbor admirál Yamamoto.

"Jak znám Američany tohle je strašlivě rozzuří. Obávám se, že jsme ze spánku probudili obra."

Japonský admirál znal především Američany ze studií na Harvardu. Prvada uběhlo od té doby skoro 100 let.

230778

23.10.2010 19:52

RE: Karel2

Lin 85.?.?.?

Reakce na 230397

I já vyjadřuju obdiv Francouzům - že se umějí ohradit a dát najevo, že nesouhlasí s kroky své vlády. A Francouzi "za nás" ani nic vybojovat nemůžou, protože my nežijeme ve Francii. Pořádek doma si musíme vždycky udělat sami.

230698

21.10.2010 18:19

RE: Karel2

Vigvam 85.?.?.?

Reakce na 230357

Naprosto přesně Vladimíre, jenom zmínka o krvavé francouzské revoluci, kdy si francouzi vybojovali "svobodu", komuna atd, Karel2 by měl o tomto období něco nastudovat. Já si osobně myslím, že je to takto: posuneme důchodový věk, to vyvolá nějakou reakci, tu podpoříme zaplacenejma roztleskávačema typu mladá (vyhulená) levice, a na to konto vyhlásíme výjímečnej stav, armáda, restrikce a Francie je v prdeli, taky podepsali lisabon, že? Také si ale Vladimíre myslím, ža tato situace tady nenastane, protože český národ přizdisráčů na takové akce nemá patrony. A je to dobře, alespoň to totální a finální porobení proběhne pěkně v klidu a tichosti bez zbytečnejch obětí, ach jo.

230457

22.10.2010 11:51

RE: Karel2

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230457

..a ty, Vigvame, si přečti od A. Horáka "O Slovanech úplně jinak", třeba poznáš, jak neolitici, dnešní Slované, řešili a vyřešili svůj spor s tehdejšími vládci.

230548

20.10.2010 9:11

Dovetok

kkjanius 195.?.?.?

K dovetku, Preco by sa nemohol cely svet prisposobit k francuzom? Aj tak je vsade a vsetkeho nadbytok a ludia su nervozny lebo nic nestihaju.....

230287

20.10.2010 9:21

RE: Dovetok

Tsignotschka 90.?.?.?

Reakce na 230287

k francouzum? pche prizpusobit se k japoncum to by bylo neco, to by ani na ten stres nebyl cas. Ale vicemene nechapu proc by meli vsichni stejny cas pracovat?

230288

22.10.2010 12:52

RE: Dovetok

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 230288

>k francouzum? pche prizpusobit se k japoncum to by bylo neco, to by ani na ten stres nebyl cas.
Tak tak, to by nás vynášeli rovnou z práce do krematoria, a navíc - důchodový systém by byl beze zbytku vyřešen i bez tunelovatelných pilířů. [chechtot]

230557

20.10.2010 9:42

RE: Dovetok

Saša 204.?.?.?

Reakce na 230287

Rovněž nesouhlasím s dovětkem. 25 procent mladistvých po ukončení školy nenajde ve Francii práci. Bude snad levnější zaměstnávat přestárlé a mladým rodinám vyplácet podporu a vychovávat tak generaci závislou na milodarech? 71 procent občanů podporuje stávkující a pravděpodobně ještě více jich nesouhlasí s prodloužením důchodového věku! Kdyby napadly vládní budovy, budou do nich střílet a je to tedy nesmysl. Nepropaguji komunismus (je to totiž stejné), ale tehdy systémy soutěžily a pracovní doba se zkracovala. Nyní máme jediný světový systém, mamonu pro vyvolené. Sranda je, že samozřejmě úsporné „reformy“ se netýkají vlády, armády a všech co stejně nepracují. New York Times píší, že když Sarkozy zvítězí, bude to politickou prohrou.

230291

20.10.2010 10:46

RE: Dovetok

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 230291

>Rovněž nesouhlasím s dovětkem.

>Kdyby napadly vládní budovy, budou do nich
>střílet a je to tedy nesmysl.

Souhlasim s dovetkem:
>>A že štěkají na špatný strom? Samozřejmě. Proč nevezmou útokem vládní budovy? Proč berou jako rukojmí veřejnost? Toto je čistě teroristický čin: Něco chci pro sebe, nějakou výhodu, tak znepříjemním život nikoliv tomu, kdo mi tu výhodu upírá, ale nevinným kolemjdoucím, a budu doufat, že obecná nespokojenost nakonec přesvědčí odpůrce, aby mi vyhověl.

Vladci nas vyslysi, az budou mit strach! Jinak na nas serou. Hlavne, ze jim to vladnuti bachrati penezenky. Nejake tiche demostrace ci odborarske vyjednavani nic nevyresi, jenom problemy povrchove presprejuje. Jako v devetaosmdesatym!

230298

20.10.2010 9:45

Work to live

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 15.?.?.?

Ano, zijme pro praci. Jenom prace je to nejlepsi. Delat, platit dane a v duchodu zivorit za par drobnych /pokud vubec budou mit nejakou hodnotu/ nebo umrit pred duchodem coz je idealni pro stat. Ne, dekuji. Zivot je jen jeden a zasvetit ho cely necemu co v dnesni dobe ztraci denne na hodnote je stupidita. Nase celospolecenske trapeni je v notne mire postaveno na financich. Zbavme se soucasneho financiho systemu a budeme skutecne svobodni. Do te doby nas bude strasit strasak: MAM NA TO DOST PENEZ? PREZIJU DUCHOD? NSEZERE MI PENIZE INFLACE? NEPRIJDE DALSI KRIZE?

230292

20.10.2010 21:08

RE: Work to live

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 230292

ANO,přijde.Sežere.Nevím.Mám.
[smích]

230350

20.10.2010 9:52

obět 62let

fohat 88.?.?.?

takže,milý editore,ačkoliv bývalý řemeslník,zamečník,člen velké odborové skupiny, stal jsem se obětí zákona o vstupu do duchodu v 62 letech. Pracoval jsem za soudruhu na píchačky,čtvrt hodiny na oběd plus k tomu pět minut napracovat,takže na oběd dvacet minut.Bral jsem 1400 netto,benzin litr 2.20Kčs,oběd 6Kčs.Telefon 25haléřu.Jako dárce krve jsem měl placený jeden den,k tomu 100Kč a párek se dvěma chleby a tatranku.Od 27 let jsem měl volské daně,jako svobodný,bezdětný.Milý editore,po zplatnění Zvědavce jsem nabyl dojmu,že jste na podpoře a tento web je jaksi podpurný.Ovšem,jakákoliv podpora,to je socialistický výmysl a to,že nemáte v lasce odbory,je tudíž kontraproduktivní.Já se zmohl na protest proti 62letum tím,že jsem šel do penze v 60 a byl okraden o tisíc dvěstě korun českým.Tolik bývalý člen odboru s gumovými zuby. [oči v sloup]

230293

20.10.2010 14:50

RE: obět 62let

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 230293

Nezlobte se na editora. Je to prostě jeho práce, nic jiného. Potřebuje popíchnout lidi, aby zvýšil sledovanost. Kontroverzní názory jsou k tomuto cíli ideální. Je to stejné, jako když editor kritizuje postoj Izraelců k Palestincům. Když jim Izraelci kradou půdu, tak mu to vadí, ale to, že žije na půdě, která je již kompletně ukradená Indiánům, mu nevadí, protože Indiáni jsou špína. Tedy tvrdí přesně to, co Izraelci tvrdí o Palestincích. To není nehomogenní názor, to je prostě byznys.

A navíc editor určitě nežije z podpory, protože tu odpírá Indiánům, takže jako rovný chlap podporu nebere. Naštěstí zpoplatnění Zvědavce zaplatí i mnohastatisícové účty za soud, kočky nepočítaje. [chechtot]

230322

20.10.2010 21:09

RE: obět 62let

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 96.?.?.?

Reakce na 230322

je vseobecne znamo,ze Indiani prisli do Kanady zhruba pred 25-30 00O lety stejne,tak jako pred mnoha lety prisli na uzemi CR nasi predci,kteri vyhnali puvodni obyvatele...,ktere jsme opet vyhnali v divokem odsunu po II.svetove valce..Co se tyka indianu v Kanade,jednoznacne plati,ze na uzemi dnesni Kanady sice ziji tisice let,ale jejich zeme to neni a nikdy nebyla,prisli tam stejne,jako jejich nasledovnici z celeho sveta.

230351

21.10.2010 15:52

RE: obět 62let

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 230351

Nemáte pravdu, Indiáni jsou původní obyvatelé,nikdo před nimi na tom území nežil. Ale zdá se, že američtí vědci se snaží zfalšovat prehistorii-což teď nebudu rozvádět, protože je to mimo téma.

230438

20.10.2010 22:03

RE: obět 62let

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 230322

Miluji Hestroy vaši říznost, tah na branku, nekompromisnost. Musím se Vám přiznat, že jsem z některých reakcí a názorů editora měl chvíli pocit, že je web určný k nachytání a odsledování lidí s určitými názory. Nyní mám pocit, že editor je asi svým způsobem velmi naivní.

230359

22.10.2010 11:58

RE: obět 62let

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230322

Jindro, prosím přešlápni si, třeba ti to pomůže vstoupit do dnešní reality. Indiáni HOPI už přišli na řešení, ale bohužel v oblasti, kam se asi se svým viděním souvislostí nedostaneš.
Bráním editora, na hrubý pytel hrubá záplata.

230550

22.10.2010 13:47

RE: obět 62let

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 230550

Honzo, promiň, ale tvé názory, že Obama je zachránce lidstva a Bobošíková je ženská s vyvinutou morálkou, to prostě neskousnu [smích]

230564

22.10.2010 18:14

RE: obět 62let

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230564

Obama je člověk s dvojí úlohou, jako "černý král" má šanci tenhle bordel začít překlápět. Jestli se mu to povede, to je druhá věc.
A Boboška má asi víc kuráže než strategických schopností, rozhodně oba patří k té lepší verzi politika.
Můžeš zkusit najít další, aspoň srovnatelné politiky, rád se o nich od tebe dozvím.
...že neskousneš víc širších souvislostí, to vím. Ale že nevěříš, že se lidi můžou změnit i k dobrému - to vypovídá i o tobě. Ono dost záleží v jakém prostředí se člověk pohybuje, čím je vázán ke svému okolí a ke své minulosti.
..no nic, neber moji výtku jen ve zlém....

230591

22.10.2010 18:55

RE: obět 62let

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230591

boboška je obyčejná prohnaná politička která by byla schopná sežrat i psí lejno kdyby byla šance že jí to přinese volební zisk [mrknutí jedním okem]

230594

20.10.2010 18:32

RE: obět 62let

jaaan 67.?.?.?

Reakce na 230293

Nesmysly remeslniku zamecnicky, nesmysly!
Pro vasi informaci: v roce 1988 cinil prumerny platovy prijem pro muze 3968 Kcs mesicne; pro zeny 2801 Kcs mesicne.
Prumerny duchod dosahoval v roce 1989 temer 2000 Kcs mesicne. Duchodovy vek cinil 52-56 let pro zeny (v zavislosti na poctu deti) a 60 let pro muze.
Najmy byly tehdy pred pucem smesne nizke, napriklad 3+1 vas prisel na 342 Kcs mesicne, garzonka 250 Kcs mesicni pausal se vsim vsudy.

K tem vasim tatrankam - spotreba masa dosahovala v roce 1989 100 kg na osobu a rok pro cele Ceskoslovensko, dnes je to pres dvacet kg mene a napriklad na Slovensku trpi kolem 8% populace podvyzivou.
Lid robotny cesky je dnes zcela bezmocny a nejenom se nezmuze na stavky a odpor typu Francie, ti nebozaci skopovi neucini ani be-be beee eee ...
Nu co se da s vami delati?

230338

21.10.2010 13:39

RE: obět 62let

fohat 88.?.?.?

Reakce na 230338

milý juvenile,to byla stalinská statistika začátku let sedmdesátých,nikoliv rozvoje doktorova guláš socialismu konce osmdesátých. [oči v sloup]

230422

21.10.2010 18:45

RE: obět 62let

jaaan 67.?.?.?

Reakce na 230422

Zpitomelost typickeho cechacka je dech berouci. Jalove tlachani o jakychsi "stalinistickych statistikach", gulasove blekotani a podobne pitominy ale nikdy, nikdy je chudaky nenapadne si konkretni udaje overiti na tom zatracenem webu.
Zde mate napriklad udaje Ceskeho Statistickeho Uradu o vysi prumerne mzdy pro muze a zeny v roce 1988 a vice:

http://www.czso.cz/csu/tz.nsf/i/diferenciace_mezd_zamestnancu

rovnez snadno najdete udaje o spotrebe masa a vyvoj prumernych duchodu od roku 1948 ...

230462

20.10.2010 10:09

my si dvacet let

fohat 88.?.?.?

vládneme sobě a Francouzi nedopustí,co jsme si dopustili sami na sobě http://www.rozhlas.cz/_audio/herecka-tana-fischero... [bliji]

230295

20.10.2010 13:10

RE: my si dvacet let

fohat 88.?.?.?

Reakce na 230295

http://www.ppas.cz/cs/zakaznicke-centrum/sleva-pro-seniory-a-drzitele-prukazu-ztpp/ milý český duchodce od 60 do 65let nemá nárok na žádné slevy,pokud přežije do 65let,muže velebit systém,že se za to dopotácí k volbám.Jinak řečeno,milý Čechu,my Češi ti dáme jasně najevo,že sice máš nárok na penzi v 62 letech,ale de jure slevičky až hezky v 65 letech.Tož tak.... [bliji] [bliji]

230310

21.10.2010 13:45

RE: my si dvacet let

fohat 88.?.?.?

Reakce na 230310

jak na ně.....http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=3321

230424

20.10.2010 10:44

K doplnění editora

cha cha 80.?.?.?

Píšete: "Dále stávkující nechápou, že zaspali. Teď už peníze nejsou". To je pěkný nesmysl, peníze vždycky někde jsou! [chechtot]

230297

20.10.2010 15:03

RE: K doplnění editora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 230297

Presne tak... Peniaze k sebe neustale zozbierava verchuska pomocou zlocinneho stroja s nazvom urok a nuti tym neustale ludi brat nove a nove uvery a dalej bezbreho globalne otrocit cely svet.Najsmutneji je nastom fakt, ze cim viac sa berie tych poziciek, tym castejsie sa musia brat, pretoze matematika urocenia je neuprosna.Ak to takto pojde dalej, zachvilu nebude ani priestor na Zemi zapisovat tie numera zadlzenia.

<<peptalkin>> [bliji]

230326

20.10.2010 16:08

RE: K doplnění editora

waterfall 193.?.?.?

Reakce na 230326

teď není z čeho brát... resp. ano je, "z vašeho"... jenže půlka z 10 miliard majetku je 5 miliard, kdežto půlka desetitisícové výplaty je pětitisícová... to je dost špatné...

Proto vzniká dojem, že bohatým se bere málo, i když dají stejně... a absolutně samozřejmě x-násobně více než ti "chudí"... A navíc, když stát rozdá tento "zabavený balík" peněz, tak si z něj boháči ukousnou zase nejvíce... oni totiž podnikají i v důchodu... zatímco francouzský a český důchodce sedí u TV....

230330

20.10.2010 10:55

Francouzi zdvihli prapor svobody

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Podle mne v principu nejde pouze o důchodovou hranici. Ve francii již dlouhá léta existují intelektuální síly, které analyzují patologii liberálně demokratických států a volného trhu. Formují již 50 let vědomí Francouzů bez toho, aby je přímo vyzývali k odporu či vstupovali do politiky (viz např. Alane De Benoist či Guillaum Faye, něco takového u nás neexistuje). Celá léta jde o to, aby existovala ideová fronta, až systém začne krachovat na vlastních slabinách, a kámen úhelný těchto slabin je sociální smír. Je jedno, čím přetekl pohár, podstatné je, že smír byl narušen a doutnající odpor zažehnut plamenem. Francouzi nyní bojují i za nás, jakkoliv naše nevědomost, slabost a ustrašené přesvědčování sama sebe, že se to nějak samo vyvrbí, že tady přece máme tržní svobodu, které si musíme vážit, případně řevnivé nálady z nás dělají hloupé ovce. Buď odborový odpor států, jako je Francie, donutí elity změnit svoje chování a začít se dělit o své bohatství s ostatními, nebo to skončí revolucí, a přijdou o všechno.

230299

20.10.2010 13:32

RE: Francouzi zdvihli prapor svobody

Ludovik 89.?.?.?

Reakce na 230299

Dokud Vámi jmenované intelektuální elity jasně nepojmenují skutečné mocenské struktury v pozadí a nepodrobí hluboké analýze cynické kroky těchto "hráčů" s mocí, které především přivedly mnohé národy k vazalství a nesvobodě, potud nemá žádná změna šanci na úspěch. Lidé potřebují v první řadě porozumět pravidlům této možná až neuvěřitelné hry s jejich osudy i osudy celých národů.

230313

20.10.2010 15:03

RE: Francouzi zdvihli prapor svobody

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230313

Velmi přesně vyjádřeno. A tohle by si měl pozorně přečíst i přítel a kamarád hábečko, který podle všech indicií nehledá původce zmíněných jevů v "hráčích" s mocí, ale ve většinové populaci, která si za "sračky" ve kterých je často nucena žít může zřejmě sama, asi proto, že se málo "modlí"...[smích] a místo, aby se snažila těmto mocenským strukturám porozumět, tak by podle košér filozofa hb měla, jako za dob největšího vlivu KC, držet "kušnu" a kontemplovat.


jansmith[smích]

230325

20.10.2010 22:46

RE: Francouzi zdvihli prapor svobody

mtk 88.?.?.?

Reakce na 230325

Většinová populace jaksi drží kušnu a kontempluje, jestli sis neráčil všimnouti. A to, co je přinutí vyrazit do ulic, není porozumění mocenským strukturám, ale kus žvance. Milý příteli, žiješ v oblacích, ochota a schopnost rozvažovat není výsada všech. Co mi to jen připomíná ... ach ano, pravda není pro všechny, no ne? [velký smích] Anebo že by na Zvědavce chodilo 10 milionů česky a slovensky hovořících občanů? [chechtot] A co Ty, u protinožců? Už jsi tam všechny kolem sebe přesvědčil o těch svých elitách r+r anebo jsi jako kúl v plotě a vostatní Ti na to dlabou? [mrknutí jedním okem]

230363

20.10.2010 15:30

RE: Francouzi zdvihli prapor svobody

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 230299

Nesouhlasím. O žádný "prapor svobody" nejde. Ty nepokoje nejsou jen kvůli důchodům, je to složitější a článek to naznačoval. Velký problém pro Francii jsou davy nepřizpůsobivých barevných, které si Francie nabrala v uplynulých desetiletích. Politická korektnost brání problém pojmenovat.

A že bojují za nás? To už je úplný nesmysl. Odborář nebojuje ani za svého souseda přes chodbu ve společném domě. Odborář bojuje vždy jen za sebe.

230328

20.10.2010 16:14

RE: Francouzi zdvihli prapor svobody

Radim Lhoták rlhotak (zavináč) zvedavec (tečka) info 83.?.?.?

Reakce na 230328

Nevidím, že by bojovali proti nepřizpůsobivým barevným, leda že mi něco uniklo (?), všechno napovídá tomu, že bojují proti tomu, aby si s nimi vláda dělala co chce. No a vláda slouží systému, nebo ne? Takže pokud bojují proti vládě, bojují i proti systému. Pokud tedy my trpíme patologií systému, bojují i za nás. Jak to dopadne ve Francii, bude precedens pro postup ostatních vlád. Já nepochybuji o tom, že Francouzi oproti nám, jaksi vědí, v čem je ten systémový problém. Jen nebyli ochotní zvednout zadky, dokud se jich to citelně nedotýkalo. Jestliže Francouzi řeknou vládě: strčte si vaše problémy se zadlužeností někam, nás to nezajímá, to, že platíte miliardy na úrocích parazitům místo na sociální programy, je váš problém, vyřiďte si to s nimi a nás do toho netahejte, my chceme jen to, na co máme právo, protože jsme si to vybojovali - tak jim přitakávám. Těm elitním žralokům zůstane víc, než si zaslouží, tak jako tak.

230331

20.10.2010 18:18

RE: Francouzi zdvihli prapor svobody

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 230331

Radime, já ti rozumím, ale nesouhlasím. Chceš říct, že nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Ale to platí jen částečně. Nepokoje a stávky ve Francii jsou dlouhodobé a jsou částečně důsledkem kombinace koloniální politiky Francie v minulých stoletích (teď nese ovoce v podobě milionů migrantů z bývalých francouzských kolonií) a současné politické korektnosti, která brání problém pojmenovat, natož řešit (jen se podívej, kdo jsou ti v těch kuklách a maskách), částečně důsledkem mentality Francouzů, kteří opravdu berou stávky jako národní sport. To není nadsázka. Ta důchodová reforma je zástupný problém.

Francouzi za nás svobodu nevybojují, tak, jako to neudělali v roce 1938. Bylo by jistě pohodlné sledovat za bukem, jak se tam mlátí, a potom shrábnout výsledky i u nás, ale to nebude fungovat. My si musíme náš boj se Systémem vybojovat sami. Můžeme samozřejmě s Francouzi sympatizovat, ale neměli bychom přitom mít nasazené růžové brýle. A přání by nemělo být otcem myšlenky.

230336

21.10.2010 17:17

RE: Francouzi zdvihli prapor svobody

fohat 88.?.?.?

Reakce na 230336

milý editore,holt selský rozum je skvělý katalizátor,velmi dobře sděleno....Jen mi Češi neměli kolonie a máme doma leckoho,třeba tradiční etnikum na tradičním Hariboru,včetné známého to vysílače....multikulti...progress.

230451

20.10.2010 11:19

Dovětek za článkem nemá pravdu!

63 88.?.?.?

Dnešní sociální bouře ve Francii / možná není dobrý termín "sociální bouře" - spíše jde o projev krajní nespokojenosti se stavem společnosti a politikou vlády!/ jsou již jenom tou poslední třešinkou na dortu, který mafiánská kapitalistická vláda staví!
Výbuchy nespokojenosti především mladých lidí jsou velice pochopitelné - zkuste najít ve Francii práci? Jde o systémovou poruchu mafiánského kapitalismu,který se již také vzdálil od demokracie!
Je to stejné jako u nás a Francouzi se tentokrát hodně naštvali a dotáhnou protesty do konce. Tato vláda ve Francii skončí a pád vlády bude mít vliv i na poměry v EU!
Kdopak zavinil celosvětovou krizi?
Především nenažraná, prolhaná, zlodějská , bankovní mafie z USA,
jejichž zlodějské produkty zasáhli ostatní bankovní svět, který je na ní navázán!!!
Takže začátek je zde - donutit bankovní zloděje, aby nahradili ztráty, které způsobili!!!!
A bohužel, spojení politiky s celosvětovou bankovní mafií, je více než zřejmé! Proto budou protesty pokračovat a to jsme jenom na začátku! Lidí chtějí spravedlnost a skutečnou demokracii, nikoliv dnešní stav , který nevládne jenom ve Francii!!!
Svět se dá do pohybu, zrovna tak jako před cca 200 lety Velkou francouzskou revolucí! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

230301

20.10.2010 11:31

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 230301

Situace není jiná než byla za Francouzské revoluce. Lid trpí a vláda ho ignoruje. Jedni si mastí kapsy a druzí si mají utahovat opasky.

230303

20.10.2010 14:13

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 230303

Francouzská revoluce byla zmanipulována. Ostatně jako každá úspěšná revoluce (včetně té "sametové"[mrknutí jedním okem]

230316

20.10.2010 11:33

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 230301

Kapitalismus VZDY plodil jen bidu, kritickou nerovnost a problemy, ktere VZDY koncily ocistnou(?) valkou a znovurozdanim karet.

Proto vznikaly -ismy, ktere se pokousely kapitalismus polidstovat, regulovat a reformovat.

Clovek ale radeji voli co nejmene regulace a proto musi podstupovat ocistne konflikty a valky. Proto volme nasehopanaknizepana. Zaridi a odesle vice nasich hochu do Afghanistanu na rucnikare. Bude vice iranskeho, ruskeho a arabskeho plynu, ropy, afghanskeho konopi a novych investicnich derivatu...

Bude vice pravdy a lasky. A knizepanuv nejlepsi ministr financi v Galaxii nam poda pecetni prsten k polibeni. A nejlepsi dramatik v historii lidstva nam, ehm, rozsiti na novych Orlicich a Toskanskych Spindlech ruzove srdecko!

230304

20.10.2010 14:36

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230304

>Kapitalismus VZDY plodil jen bidu
Nesmysl - kapitalismus je právě jediný MOTIVAČNÍ systém, který produkuje dostatek hodnot; někdy bohužel až přebytek, na úkor přírody. -naopak DEMOTIVAČNÍ socialismus vždy kradl, živořil a stagnoval; nejen pro přílišné přerozdělování těm, kteří si nic nezasloužili, ale i pro úpadek morální a v oblasti inovací. proto byl ten systém vždy pozadu za okolním světem, a ekonomicky v pasti. A přírodu tento systém plundruje také (protože je technologicky zaostalý, vyrovnává to alespoň tupou těžbou), a také protože nemá na odsiřovače, čističky, katalyzátory... z důvodu slabé ekonomiky.
- stačí srovnat někdejší SSSR a dnešní bohatnoucí a rozvíjející se Ruskou federaci.
- stačí srovnat úspěšnost RVHP a EHS či podobných organizací kapitalistických zemí.
- stačí srovnat ekonomiku severní a jižní Koreje
- stačí srovnat ekonomickou situaci Kuby a Havaje
- a dokonce i ropou nasycená Venezuela by se měla ekonomicky mnohem lépe, pokud by se tam nestřídaly demotivační socialistické pokusy -znárodnění, následované privatizací a opětovným znárodňováním.
>kritickou nerovnost a problemy
To je vždy a ve všech systémech. Nerovnost je přirozený jev. Každý se má tak dobře, jak hodně je schopný a snaživý. To znamená, že se všichni nemůžou mít stejně dobře. A ti mimořádně neschopní se mají (přímo úměrně) mimořádně špatně.
>ktere VZDY koncily ocistnou(?) valkou a znovurozdanim karet
Zajímavé, že si všímáš, že tupouni VŽDY zkoušeli něco "napravovat" podle svých tupounských hlav, a vždy se jim ty znovurozdané karty jaksi zvrhly a VŽDY jejich záměry lhaly a jejich recepty byly prostě nefunkční. Proto se to VŽDY vrátilo zpět k funkčnímu tržnímu systému, tedy kapitalismu. -Což ti ale nikterak nebrání, abys ten marný pokus do slepé uličky doporučoval znovu.
Stejně se vždy (i po válce nebo revoluci) vyprofilují noví schopnější, vůdcové, bohatší -i v tom socialismu jsou papaláši a prominenti, kteří si pak zcela přirozeně vezmou moc nad plebsem a sami se mají mnohem lépe. Jen s tím rozdílem, že socialismus je zákonitě chudnoucí systém, tedy tam jsou chudí chudší, zatímco ten nenáviděný kapitalismus alespoň produkuje, tedy produkuje i dost na daních a může chudé dostatečně dotovat, hmotně zajistit.
>Proto vznikaly -ismy, ktere se pokousely kapitalismus polidstovat, regulovat a reformovat
Ty -ismy/marné pokusy proti přírodě vznikaly díky lidské hlouposti, naivitě a pýše. A snad kvůli naočkování LŽÍ, že jsou si všichni rovni, a že se všichni lidé mohou mít dobře.
To očkování asi proto, aby se lidé do revolucí a válek více pouštěli, a v důsledku toho zahynulo mnoho milionů zatěžující spodiny, která by pak nezatěžovala systém dané společnosti. A zamíchání kartami prospívá chytřejším, orientovaným, kteří jsou pohotovější, než prostý občánek, urvat si svůj díl.

230319

20.10.2010 16:39

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

63 88.?.?.?

Reakce na 230319

TMO jsi se svými názory tak na úrovni Nečase, "modrý" svazák, který lže, až se mu od pusy práší!
Svobodná a volná soutěž v tržním prostředí zde není, takže hovořit o kapitalismu je velice nadnesené! Používám termín mafiánský kapitalismus, který také není úplně přesný.
Kapitalismus především selhal v USA , kdy "mafiánské" soukromé banky zkrachovaly, způsobily celosvětovou krizi a přesto obdržely od státu cca 700 milard USD a jejich majitelé jsou "vysmátí" a běžní občané USA a potažmo celého světa mají tyto ztráty platit!!!! Takže , aby bylo jasno , nejsem proti kapitalismu, ale musí být opravdu "tržní soutěží" a nikoliv
světovou "cochcárnou", kde si "vyvolení" bez kontroly dělají se světovým hospodářstvím, co se jim zamane, bez ohledu na to, kdo bude jejich zlodějny platit, vydírají "demokraticky" vlády na celém světě!!! Burza , která má sloužit k alokaci kapitálu jim slouží jako herna v Las Vegas a to ještě s cizími penězi!!!!
To se to hraje!!! Současná mocenská a bankovní elita je zločinecká organizace, která již nemá s kapitalismem cokoliv společného. Ve Francii to již mnoho lidí pochopilo a oprávněně se bouří! Bohužel , když se bude kácet les, létají třísky a bez nějaké formy násilí se asi ke změnám nedojde! Dokud na světové obrzloděje,ekonomické "tasemnice a pijavice" nebude vyvinut náležitý tlak , ledy se nepohnou!
Také v Česku je situace podobná a ještě horší, protože zde ovládají ekonomiku převážně zlodějská hovada,která ani podnikat neumí, pouze krást a šlapat na krk politikům, kteří jsou dnes již zcela ve vleku těchto kreatur! Už není u nás z čeho krást a co privatizovat, tak začnou požírat jeden druhého!
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

230332

21.10.2010 21:16

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 230332

Titul svazáka si nechej pro sebe, dobráku. Nesneseš jiný názor, než svůj?
>Svobodná a volná soutěž v tržním prostředí zde není
Ale je... více-méně. Ideální není nic na světě... třeba na to časem přijdeš. Nicméně i v neideálním světě lze podnikat. Vcelku svobodně. Rozhodně víc, než v socialistickém "ráji", kde se vše centrálně reguluje, kontroluje, zdaňuje a přerozděluje. A občas i znárodňuje = krade.
Dárek 700 miliard od americké vlády je právě socialistický nesmysl, a demokraticky si to zvolili socialisticky uvažující a volící občané USA - sami sobě. Co je tedy špatně? Mají, co chtěli, nebo ne? Skvělého Obamu. (Pravdou je, že je asi ochlup lepší, než předešlá opice... alespoň v zahraniční politice).
Burze vůbec nerozumíš (soudě podle tvých hlášek o Las Vegas)... jen přežvykuješ momentálně populární kydy. Tak se k tomu raději vůbec nevyjadřuj... to už by pak mohl i poslední jaryn od soustruhu. Tihle "odborníci" a jejich posudky... [oči v sloup]
No a hodit všechny české podnikatele do jednoho pytle, a říct že nic neumějí, je hodno užvatlaného loosera. Co kdybys to zkusil lépe, frajere? Máš na to? Máš vůbec na něco, kromě "odvážných" chytrostí na diskusi? Máš přece, co sis demokraticky zvolil, ne? Nebo jaký systém by sis přál? A proč jej v té demokracii (kde vládne většina, plebs) neprosadíš?

230482

20.10.2010 19:22

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230319

jasný takže jsme od přírody nepřátelé(soupeři) místo spolupracovníků? [chechtot]
jedna věc vám opravdu unikla. A to velice důležitá!!!!
Víte kdy tu skončil socialismus???? No přeci když se mělo začít vše automatizovat (protože konečne existovala technologie)!!!!
Lidé měli začít sklízet plody své dřiny!!! Až Vám tohle dojde, tak možná budete mít rozum! Jo a mimochodem, ten náš socialismus patřil k nejvyspělejším na světě. To že byli ve vládě zmrdi byl jasný záměr!!! celá revoluce byla zinscenovaná kapitalisty, protože ti nikdy nemohli dovolit, aby se lidé v socialismu měli lépe než v kapitalismu! A mrkněte na seriál ztracené projekty od CT. Lidi jako vy mi trhaj žíly, protože neposuzují věci komplexně ale...

230341

21.10.2010 21:39

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 230341

Samozřejmě, že lidé jsou si navzájem soupeři... konkurenty. Vzájemně se štychují, kdo je lepší, a dělá jim to dobře. Mají totiž rádi uznání jiných. Jsou prostě ambiciózní.
Ti tví spolupracovníci jsou z pouček nějaké idealistické ideologie, ne z reality.
>Víte kdy tu skončil socialismus???? No přeci když se mělo začít vše automatizovat (protože konečne existovala technologie)!!!!
[velký smích] [velký smích] [velký smích] tak tohle je hlod večera! a nejspíš i roku. [velký smích] Socialismus u nás skončil, když tato země byla totálně zbídačená, nakradené při znárodnění se prožralo. Bez náboje, beze směru, kam jít, bez důvěry k politice a schopnostem těch šulinů u moci. Šlo o zemi neuvěřitelně zaostalou v technologiích, vnitřně zadluženou, šedivou, s trhem neuspokojeným co do sortimenu, který lidé žádali. Jeansy se kupovaly výhradně za tuzexové bony nebo se načerno pašovaly z Německa, když měl někdo v rodině řidiče TIRáku. Pořádný chlast, kvalitní káva a i banální cukrovinky se prodávaly také jen v Tuzexu, podobně jako slušná elektronika, dobré kazety, kalkulačky atd. O kultuře a dostupnosti desek kvalitních západních kapel ani nemluvě. -A ty tu budeš krákorat nějaké oslavné ódy na socialismus, a že se tu už schylovalo k rajské bezpracnosti... bohužel jen v nerajských unifikovaných betonových králíkárnách, vybavených nábytkem Universal a jednou z pěti kuchyní či nemožných sedacích souprav. Ale jinak ráj jako vyšitý! A co teprve volný čas! Vynikající auta socialistické výroby, dva-tři druhy jízdních kol, za hranice jen k Balatonu nebo přinejlepším do Bulharska. Fakt suprová země. Přeju ti nějakou podobnou z celého srdce [oči v sloup]
A v socialistické/státní firmě chodili v zástupech hledět jako na zjevení na jediný technologicky předopiční počítač ze Slušovic, dodaný se zpožděním asi 10 let poté, co na západě už běžně fungovaly mnohem lepší nejen ve firmách. -Je vidět, že máš dobrý přehled. Informace. [velký smích] "Komplexní".

230488

22.10.2010 16:11

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230488

"neuvěřitelně zaostalou v technologiích"
"s trhem neuspokojeným co do sortimenu"
"Pořádný chlast, kvalitní káva a i banální cukrovinky se prodávaly také jen v Tuzexu"
"A co teprve volný čas!"
"Vynikající auta socialistické výroby"
A PROČ ASI?
vse ma sve duvody...
zeptejte se sam sebe komu a cemu toto vyhovovalo...
jaký pocit to mělo v lidech vyvolat???

Osobně si myslím, že jste "zpracován" přesně tak jak potřebovali...

PS: a v tech ztracenych projektech je i ten automobil

230575

22.10.2010 16:37

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230488

"Samozřejmě, že lidé jsou si navzájem soupeři..."
a jak se dělá věda, asi o samote co??????
"Šlo o zemi neuvěřitelně zaostalou v technologiích"
"s trhem neuspokojeným co do sortimenu"
"Pořádný chlast, kvalitní káva a i banální cukrovinky se prodávaly také jen v Tuzexu"
"A co teprve volný čas!"
"Vynikající auta socialistické výroby"
A proč asi?
Jaký to mělo vyvolat v lidech pocit?
Zeptejte se sám sebe...
Osobně si myslím, že jste přesně zpracován tak jak potřebovali...
(hra s myslením jiných lidí je až moc lehká... proto máte názory jaké máte, byl jste vyšlechtěn propagandou o USA)
Nechuť k socialismu Vám byla záměrně systematicky vštípena!

A kdo to tak chtěl? Stačí se jen rozhlédnout...
(malá nápověda - kapitál)

PS: a i ten automobil je v těch ztracených projektech

230576

23.10.2010 12:32

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230576

prosim vas neberte to jako utok na vasi osobu. spis se opravdu zamyslete co tim chtel ten blazen rict? lidi zde byli za komunistu nalakani na ameriku kde bohati platili 90% dane. po rozpadu sovetskeho svazu se dane razantne snizili. tzn. ze KAPITALISTI se uz necitili ohrozeni komunismem. zamernym vedenim socialismu k neefektivite jeste docili toho, ze masy jsou psychologicky zpracovany... nyni je na rade cina...
1/ nechat rozvinout
2/ nechat vytvorit bohatsvi
3/ zajistit demokracii
4/ ekonomicky vysat
5/ a to cele znova a dokola a dokola...

PS: podle pravidel efektivity prace jsou 2 vice nez 1+1
tzn. ze nejvetsi bohatsvi se da vytvorit pouze a za pomoci kolektivu...

230667

20.10.2010 19:33

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230319

ale kdebysme to byli, kdyby lidi meli narok zdarma napriklad na 0,5kg brambor, 0,5kg masa, ci 0,5l mleka denne. a jedny silonky na tyden pro vsechny zensky!!! to nesmime nikdy dopustit!!!!!! [chechtot]

230343

20.10.2010 19:50

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230319

můhl byste prosím vás říct kde ten kapitalismus máme hledat?
ono kapitalismus skončil v roce 1913 založením FEDu víme? od té doby máme jakýsi bankovní komunismus takže ta vaše agitka je hezká ale úplně k ničemu [mrknutí jedním okem]
a moudrostrak má samozřejmě pravdu neregulovaný bankovní komunismus vede k monopolizaci vysávání chudých ve prospěch bohatých oni to sice ti chudí nechápou ale nakonec zchudnou postupně všichni to je zákon bankovního komunismu stačilo by tento systém nechat dostatečně dlouho působit [mrknutí jedním okem]

230344

21.10.2010 21:51

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 230344

K tomuhle blábolu se nemá smysl ani vyjadřovat. Bláznům se nemá odporovat.
Hodně štěstí při léčení depresí ze socialistických snů!

230490

20.10.2010 15:02

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 230304

Zatímco socialismus plodil VŽDY jen bohatství, kritickou rovnost a místo problémů řešení, které se ukázaly jako geniální - například výrazné zlepšení životního prostředí, zdravou konkurenci, vyšší průměrný věk, plné obchody atd.

Jediným řešením je totální regulace, aby měli všichni stejně, tedy prd. Jediným řešením pro hloupé ovčany je jejich řízení radou moudrých, kteří budou určovat, co si má člověk vzít na sebe, jak dlouhé lejno vyprodukovat, případně kterou rukou salutovat.

V Afghánistánu chlapi přejdou z produkce máku na produkci konopí a bude klid. Bude více lásky a pravdy, přesně tak, jak si pamatujeme z období před 20 lety u nás, kdy režimem hýčkaní Havlové nakonec byli jednohlasně zvoleni komunistickým parlamentem do čela státu.

Jedině třídní boj! Levice ať zvítězí po celém světě, ta zaručí, že se do vedoucích funkcí konečně dostanou čistí a poctiví lidé, tedy ne ti bolševici a stbáci, kteří teď ve vládě jsou a které vůbec, ale vůbec nevyprodukoval socialistický systém. [chechtot]

230324

20.10.2010 11:28

No to není dobrá reakce

Antiseptik 69.?.?.?

Francouzi se bouří proti tomu co nás všechny sere a Editor jim nadává? Takže mají držet hubu a až jim stát řekne že se mají místo penze raději oběsit běžet pro provaz? Editore a co děláte Vy proti soustavnému poklesu sociálního zabezpečení? Dostatek práce není díky posunu výroby do třetího světa a technologii a my to budeme řešit tím že budeme pracovat déle a rychleji? Snad i zadarmo ne?

230302

20.10.2010 13:37

RE: No to není dobrá reakce

waterfall 193.?.?.?

Reakce na 230302

ANO, blíží se doba velkého poklesu životní úrovně... půjdou proti sobě dva efekty: 1/ přízpůsobit se mzdám v "levných zemích" (čína, korea, bangladéš) a 2/ postavit protektivní zdi mezi státy (cla, omezení obchodu, rozdrobené měny a nefungující systém světových bank atp.)

To že se frantíci bouří je logické, ale nemá to šanci na úspěch... bouřit se měli, když otevíral LIDL a kupovali s v něm čínské šunty, když Renault prodával své licence do číny, když přátelé za Atlantikem vyprodávali své dluhopisy rusům a číňanům... Teď už je opravdu pozdě... Zajistit se musí sami...

Teď přijde ten nejdrsnější kapitalismus/individualismus jako za feudalismu... co si nezajistíte sám, nebudete mít... Nemáte děti, které by vás nechali na "vejminku"... tak to je pech, půjdete pod most.... Nemáte sekeru proti lupiči, tak to je pech... policie hraje karty v hospodě.... Nemáte na daně...? Tak to je pech, exekuce hradního pána vás připraví i o to málo, které ještě máte.... Důchody...? Nenechte se vysmát...? Možná tak sociální ústav altruisticky sponsorovaný Bakalou či Kellnerem... Chcete se věnovat humanistickým oborům? Najděte si nějakého mecenáše, jako za starověku... bohatí měšťané se jistě budou chtít vytáhnout podporou na živobytí nějakému "vystudovanému" ukrajinci nebo i čechovi .... jo doba je těžká... studovat z rodiny půjde ten nejnadanější, aby pak zajistil zbytek svých sourozenců....

230314

20.10.2010 14:58

RE: No to není dobrá reakce

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230302

Proč by měl editor něco dělat proti údajnému poklesu sociálního zabezpečení?!! Copak on je snad odpovědný za nefachčenka? On jim radil nepracovat, tedy nevydělávat? Nebo on snad od nich získal nějaké pojistné, že by se teď o ně měl postarat?
Opakovaně žvaníte o tom, že je nedostatek práce. Je to lež. Už vícekrát jsem řekl, že práce je na světě nekonečně mnoho - jen ji vidět, pochopit v tom nedostatku (díře na trhu) svou příležitost a tu uchopit za pačesy, s odvahou jít do toho (podnikat) a vydělat na tom, co svět potřebuje... co lidé potřebují, ale zatím to nikdo nenabízel.
Štěkáním, zda se snad má pracovat déle a rychleji a snad zadarmo, to nevyřešíte. Nemusíte samozřejmě dělat vůbec, když jste takto založený flákač... ale pak se nedivte, že jste chudý, a že stále rostoucí armáda podobných tupounů nepracuje také, tudíž neprodukuje hodnoty, nemá za co nakupovat, dále tím redukuje odbyt a potažmo výrobu, a tím pak dále ubývá pracovních míst. -je to vlastně kvůli lidské lenosti, zpohodlnělosti západního člověka. -jen být někým zabezpečen, brát dávky... ale není z čeho! JE TO JASNÉ? a kde nic není, ani čert nebere... a ani stávkou si nic nevymůžete.

230323

20.10.2010 16:56

RE: No to není dobrá reakce

hc 90.?.?.?

Reakce na 230323

>Opakovaně žvaníte o tom, že je nedostatek práce. Je to lež.
>Už vícekrát jsem řekl, že práce je na světě nekonečně
>mnoho - jen ji vidět, pochopit v tom nedostatku (díře na trhu)
>svou příležitost a tu uchopit za pačesy, s odvahou jít do
>toho (podnikat) a vydělat na tom, co svět potřebuje... co
>lidé potřebují, ale zatím to nikdo nenabízel.

Z toho plyne:
a) pracovních příležitostí je na světě nejméně tolik, kolik je na světě lidí
b) ty musíš všechny tyto příležitosti znát, když víš, že existují

Proč těm hlupákům a nefachčenkům tedy neporadíš konkrétně a žvaníš tu jako politruk?

230333

20.10.2010 23:52

RE: No to není dobrá reakce

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230333

>Z toho plyne:
To je tedy otázka, jestli to z toho plyne. Spíš ses měl vyjádřit, že TY si to myslíš.
>pracovních příležitostí je na světě nejméně tolik, kolik je na světě lidí
Podle mě více, než kolik je lidí. i kdyby každý člověk něco dělal, stále bude co dělat.
>ty musíš všechny tyto příležitosti znát, když víš, že existují
Nemusím to znát já! Je na každém, aby si svou práci hledal a našel, podle svých schopnsotí a podle potřeb ve svém okolí.
>Proč těm hlupákům a nefachčenkům tedy neporadíš konkrétně a žvaníš tu jako politruk?
Politruk jsi možná ty, já ne. A mým zaměstnáním není hledat práci hlupákům a nefachčenkům. Hlupák by ji nebyl schopen pochopit a vykonávat, a nefachčenko by ji nechtěl dělat.

230367

20.10.2010 17:03

RE: No to není dobrá reakce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 230323

"Už vícekrát jsem řekl, že práce je na světě nekonečně mnoho - jen ji vidět,"

To je blbost ako mraky. Prace pre ludi je cim dalej tym menej vdaka automatizacii. Situacia je dnes taka, ze tej prace, za ktoru Vam je niekto aj ochotny nieco zaplatit je hrozne malo. Ked pojde niekto napr. sam od seba niekto cistit ovecny potok, kto mu za to zaplati? Nikto. Potom na taku pracu sa vam kazdy v systeme penazi vykasle.

Doonca vdaka pokroku dnes ani nie je nutne, aby pracovali vsetci ludia. Vdaka strojom to potrebne nie je. Lenze odkial maju ludia zohnat tie prasive peniaze, ked prace za ktoru vam niekto zaplati je stale menej a menej? To je bohuzial fakt a ked si niekto mysli opak, tak je bud zle informovany,alebo mentalne retardovany.

<<peptalkin>>

230334

21.10.2010 1:40

RE: No to není dobrá reakce

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230334

>To je blbost ako mraky.
Blbost je naopak to, co píšete vy. To o automatizaci jste jenom někde slyšel, a bez přemýšlení přijal za svoje. Už od dob průmyslové revoluce (asi od roku 1830) si dělníci mysleli, že jim stroje berou práci. A v dané době byla větší nezaměstnanost než dnes, skoro po dvou staletích! A stroje (ačkoliv jsou tisíckrát výkonnější než tehdy) dodnes lidi o práci nepřipravily - jak je to možné??? Sci-fi žvásty o tom, že není třeba, aby lidé pracovali si nechte na seminář o "základním příjmu" - je to nebezpečný blud a odporuje to lidské potřebě. Bez práce a styků s jinými lidmi člověk upadá. A že za nás budou pracovat stroje, to jsem slýchal už v komunistické základní škole. Podle podobných žvanilů jsme už teď měli žít v komunistické blahobytné společnosti. Není tomu tak.
Problém není nedostatek práce, ale nedostatek vynalézavosti a pracovitosti. A nikde není napsáno, že se má jednat o čištění potoka!!! Každý si musí najít takovou práci, která je potřebná, někým žádaná, a za kterou mu i někdo zaplatí. Kdyby více lidí pracovalo, naprosto jednoznačně by vytvořili více hodnot - zboží, potravin, surovin, služeb (společnost by byla bohatší). A protože by pracovali třeba všichni, měli by všichni větší plat, než když berou dávky. Kromě jiného by se zvyšovaly platy také proto, že by byl nedostatek pracovních sil, takže by byli dobří pracovníci lépe placení, aby jako vzácní vydrželi u daného zaměstnavatele a nenechali se přeplatit od jiného.
Je obvykle 8-10% nezaměstnaných. Nezaměstnaní odebírají peníze státu, přesněji řečeno těm zaměstnaným! Tím pádem si zaměstnaní mohou koupit o 10% méně, než by jinak mohli, zatímco ti na dávkách si berou jejich přerozdělený výdělek, aniž cokoliv vytvořili. Žijí tedy paraziticky, společnost ochuzují. Protože dávky jsou relativně nízké (dost spolkne samotný systém pracáků), může si 10% obyvatel koupit jen velmi málo zboží. Tím vším je podřezávána poptávka po zboží, a logicky se počet pracovních míst ještě snižuje... nebo se pracovní pozice stávají velmi nejistými a jsou špatně placené, protože není jisté, zda tu produkci někdo koupí. Zatímco v případě zaměstnanosti by těch 10% všem pracujícím zůstalo k útratě, více by se nakupovalo a tedy i vyrábělo, a navíc by v dané společnosti vzniklo o 10% více hodnot (byty, kvalitní jídlo atd.). Dále by zde nebyly společensky patologické jevy jako krádeže, feťáci, násilí a vandalismus, protože inteligentní pracující lidé nemají potřebu někoho okrádat nebo z nudy a frustrací fetovat, znásilňovat, ani sousedovi vykrádat auto nebo byt. Tím by bylo ušetřeno dalších X miliard, které by bylo možno věnovat na opravdu práce neschopné - například invalidy, nebo i na děti a staré.
Jeden absurdní příklad za MNOHO možností: kdyby stát za levno pronajal každému nezaměstnanému 1000 m2 s...Automaticky kráceno

230375

21.10.2010 10:01

RE: No to není dobrá reakce

HHBB 188.?.?.?

Reakce na 230375

Tohle ale už nemůže být z tvojí hlavy, to už vypadá na boží vnuknutí…
Obhajovat tzv. kapitalismus (ideologicky skrytá lichva) na straně jedné a vytýkat lidem výkonnost na straně druhé, tak to je vrchol demagogie. Tmo, nejsi ty teolog amatér?

230396

21.10.2010 11:28

RE: No to není dobrá reakce

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230396

>Obhajovat tzv. kapitalismus (ideologicky skrytá lichva) na straně jedné a vytýkat lidem výkonnost na straně druhé, tak to je vrchol demagogie
Drahoušku, nemyslí ti to... možná neumíš ani dobře číst. Jinak bys pochopil, že kapitalismus a výkon spolu úzce souvisejí. A kapitalista lidem nevýkonnost, lenost nebo malou nápaditost běžně vyčítá, respektive k větší snaze vybízí. A pokud se mylně domníváš, že jsem naopak někde někomu vytýkal výkon, tak odkaž na to místo. Nenajdeš, protože píšu pravý opak.
O lichvě se speciálně s tebou už bavit nebudu - nemáš intelekt potřebný k tomu, abys pochopil, že úrok není lichva, a že úrok je forma smluvní odměny za vyžádanou službu. Ale že nechápeš ani tak primitivní věci, to jsme zjistili už dříve.
>nejsi ty teolog amatér?
Jsi zmatený ideolog zla, a jedinou tvou radostí je posměšně napadat lidi z něčeho, co neřekli (sám se zesměšňuješ). A navíc do toho trapně pleteš nesouvisející bláboly o teologii.

230405

21.10.2010 12:04

RE: No to není dobrá reakce

HHBB 188.?.?.?

Reakce na 230405

>A pokud se mylně domníváš, že jsem naopak někde někomu vytýkal výkon, tak odkaž na to místo. Nenajdeš, protože píšu pravý opak.
dobře, cituji tě:
>armáda podobných tupounů nepracuje také, tudíž neprodukuje hodnoty, nemá za co nakupovat, dále tím redukuje odbyt a potažmo výrobu, a tím pak dále ubývá pracovních míst. -je to vlastně kvůli lidské lenosti, zpohodlnělosti západního člověka…
Teď k tomuto:
>A kapitalista lidem nevýkonnost, lenost nebo malou nápaditost běžně vyčítá, respektive k větší snaze vybízí.
O tom to právě je.
Když se někdo ztotožní se systémem (jako ty), který je vlastně o něčem jiném, než si nalhává, pak automaticky zase ty, co nefungují podle jeho představ, považuje za „tupouny“. Má pak tendenci ty ostatní přesvědčovat, že to co vnímají jako nesmysl, to je pro ně úžasné.
Třeba nakonec toto:
>úrok není lichva, a že úrok je forma smluvní odměny za vyžádanou službu
To je demagogie (nejspíš jsi ale její oběť), vysvětlím ti to.
Pokud se zavážu, že něco získám, co není reálné získat, jedná se o lichvu. Jestliže jsou do celého systému půjčeny peníze, které je nutno splatit, ale i s penězi, které ještě neexistují, tedy úrokem, jedná se o nesplnitelný (tedy evidentně nepřiměřený požadavek), proto je to lichva. A je jedno , jestli malá, nebo velká. Tudíž se nejedná o žádnou odměnu, ale vydírání, tedy je to možné jen pod systematickou mocenskou represí v pozadí. Reálnost té věci je daná pouhou iluzí splnitelnosti z pohledu omezeného časového úseku.

Tak dobrá, toho teologa beru nazpět, vyměním ho za tmologa. [mrknutí jedním okem]

230412

21.10.2010 13:19

RE: No to není dobrá reakce

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230412

>dobře, cituji tě:
>>armáda... ...
Takže citovaný řetězec podle tebe vyjadřuje výtku, že někdo pracuje a já mu to mám za zlé??? [velký smích] Vždyť ty sis to nepřečetl ani dosud! Rozhodně jsi smysl té věty nepochopil. Směřuje totiž k podpoře snahy lidí - k větší vynalézavosti a menší lenosti.
Jak chceš potom s někým diskutovat, když nemáš iq ani na pochopení tak jasné věty, zcela logické, v souladu s funkčností kapitalismu?
>považuje za „tupouny“
Tupouni bez nejmenší pochyby mezi lidmi jsou! A to bez ohledu na můj náhled na ně, nebo na mé přesvědčení. Obvykle to jsou lidé, kteří nestačí ani na chápání vět, natož pak na chápání systému, v němž se nacházejí.
>To je demagogie (nejspíš jsi ale její oběť), vysvětlím ti to.
Ne, demagogie to není. To je velmi laskavý popis REALITY.
-ty ses rozhodl vyhledat někoho
-o něco jsi ho sám požádal
-on nabídnul službu, kterou žádáš
-ty ses rozhodl, že služba je pro tebe výhodná
-ty ses (jako svéprávný - ačkoliv u tebe je pochybnost) zavázal plnit splátky
-splátky jsou zcela reálné, ne nereálné. dokazují to v praxi miliony poctivých lidí, kteří pracují (vytvářejí nové hodnoty/peníze) a z výplat za práci splácejí.
To jsme ale už probírali, a je to nad možnosti tvého intelektu. Netrap se tím [velký smích]
>Pokud se zavážu, že něco získám, co není reálné získat, jedná se o lichvu
Ne, jedná se o idiocii.
1) zavážeš se, že něco získáš? -opravdu komické!
2) že něco získáš, co není reálné získat? -och, ty fantasto. překonáváš se.
3) o lichvu se nejedná. co to je lichva, je jasně popsané v zákonu.
>je nutno splatit, ale i s penězi, které ještě neexistují, tedy úrokem, jedná se o nesplnitelný (tedy evidentně nepřiměřený požadavek)
Samozřejmě že NEJDE o nepřiměřený požadavek! -Pokud ti půjčím 1000 Kč, a budu za to od tebe žádat měsíčně 100 Kč po dobu 12 měsíců, budeš dál pracovat jen tak, jak pracuješ, vydělávat normální peníze, a prostě budeš méně žrát (nebo méně vyhazovat zkažené potraviny do koše), nebo si koupíš levnější hadry, a stovku naprosto snadno ušetříš a odevzdáš mně. Je to tedy zcela reálné, proveditelné!!! A je úplně jedno, žes ty splácené peníze v době tvého dobrovolného závazku ještě neměl. Byl dobrý důvod domnívat se, že i kdybys přišel o zaměstnání, že i z dávek jsi schopen tu stovku ušetřit (a schopnost pracovat ti nebyla odňata). A to platí v malém i ve větším! -jen je otázkou posouzení tvé kredibility, zda ti někdo půjčí tisícovku nebo jsi hoden podstoupení rizika většího (vyšší sumy). To je už ale věc půjčujícího, ne tvoje. To on si určí, zda ti půjčí nebo ne... jestli skýtáš nějaké záruky, takže on o své peníze nepřijde.
Hlavně ale tebe nikdo nenutí si vzít ani korunu úvěru!!! Takže řešíš nesmysl. Jde skutečně o službu pro toho, kdo si ji vyžádá, a za služby se platí odměna (an...Automaticky kráceno

230419

21.10.2010 13:23

RE: No to není dobrá reakce

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230412

>dokončení:

Hlavně ale tebe nikdo nenutí si vzít ani korunu úvěru!!! Takže řešíš nesmysl. Jde skutečně o službu pro toho, kdo si ji vyžádá, a za služby se platí odměna (ani v čistírně ti nebudou sloužit zadarmo). A i u zadání zakázky v čistírně ještě nemusíš mít výplatu na účtu, ale je předpoklad, že výplata v budoucnu dorazí... až bude zcela odevzdána celá tvá práce dle smlouvy. A práce je stále víc, je nová a nová každý den. Není tedy překvapivé, že za novou práci budou vyplaceny v budoucnu nové peníze. V půjčovně aut ti také poskytnou službu (půjčí auto třeba na 1 rok), ačkoliv jsi ty peníze na měsíční splátky zatím ještě nevydělal (neexistují). -Vyděláš je pozdější prací.
Nečekám, že budeš chápat nebo souhlasit - máš zatemněno. Je to spíše polopatické shrnutí pro jiné čtenáře.

230420

21.10.2010 16:18

RE: No to není dobrá reakce

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 230420

jej... [chechtot]
Tušil jsem, že to bude nějaká pecka, no, přiznám, že mě to rozesmálo víc než jsem čekal.
Člověče, neučil ses na faráře? Totiž „podporovat menší lenost“ lze skutečně všelijak. Dokonce i kopáním do tvé pr… docílím tvé menší lenosti, jenže to opotřebovává špičku boty, úroky jsou bez námahy a vedlejších nákladů na opravy bot, stačí kopnout jen při prodlívání. [mrknutí jedním okem]

K tomu odstavci o mém rozhodnutí, že služba je pro mě výhodná…
To je, tmo, skutečně tak, také říkám, že si nakonec za tu potíž může každý, ovšem zároveň u toho tvrdit, že být podveden, napálen, zneužit a vycucán je bezvadný systém, na to už musím být... teolog. Jestli to je idiocie, jak si to nazval, pak je to přesně to, čemu tu tleskáš. To je právě to, co je demagogie, tmo.

>Hlavně ale tebe nikdo nenutí si vzít ani korunu úvěru!!! Takže řešíš nesmysl. Jde skutečně o službu pro toho, kdo si ji vyžádá, a za služby se platí odměna
To je pravda, ale na rozdíl od tebe, výpalné nepovažuji za odměnu, jediná spravedlivá odměna je poslat do kopru a pomočit, neboť je to založeno na klamavé ideologii o užitečnosti tohoto systému a tento pesticid tu vytrvale šíří kdejaké tmo.
Čistírnu už do toho nepleť, ta se na tvém myšlení již podepsala víc než dost, jinak bys nemohl srovnávat platbu za službu s úrokem. Toto srovnání je pokračující demagogie, na které je bohužel založen celý kapitalistický podvod.

230444

21.10.2010 22:40

RE: No to není dobrá reakce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 230444

Myslím, že píšeš křivácky... jako odporný manipulátor a lhář. Falešně cituješ (vymýšlíš si něco) a pak ten svůj výmysl kritizuješ. To je tedy taktika ubožáka:
>podporovat menší lenost
Já tam ale čtu: "k podpoře snahy lidí".
Kopat do něčí pr.... by se mělo. Především do pr.... těch vulgárních hlupáků, kteří ani nedokážou pochopit, že úrok je jen jiné slovo pro odměnu, platbu za službu, ale budou stále jiné napadat a plést do všeho svou fobii, týkající se teologie. Je hrozné, jací pomatenci dnes mají právo se veřejně vyjadřovat, jiné nešťastníky ovlivňovat a dokonce volit! A pak to má vypadat jinak... lépe...?

230498

21.10.2010 23:34

RE: No to není dobrá reakce

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 230498

Naposledy jsem volil OF, myslel jsem si, že budou lepší než jakeš a spol. [chechtot]
...ty už nejsi tmo, pepku?
Tak si dej sprchu, ráno už to bude lepší... a to víš že jo, je to jiné slovo pro odměnu, proto taky když dávám alíkovi cukřík za aportek, tak tomu říkám tajně úrok, ale to nech mezi náma, nikde to neříkej, nechci si připadat divně [mrknutí jedním okem]

230507

21.10.2010 23:57

RE: No to není dobrá reakce

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230507

>Naposledy jsem volil OF, myslel jsem si, že budou lepší než jakeš
Je mi vcelku jedno, jaké frustrace tě motivovaly, jaké máš preference a koho jsi volil.
Já jsem tmo, jako ty jsi hhbb. Pokud mi ale říkáš pepku, můžu ti říkat hňupe?
>nechci si připadat divně
Ne, to si určitě připadat nemusíš [velký smích] Ty seš vyřízenej. Hotová tragédie.

230510

22.10.2010 0:37

RE: No to není dobrá reakce

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230507

tohle je úřeci stará známa osmaosmdesátka aneb "peníze se vytvářejí prací" neboli lichvář amatér [velký smích]
tmo je o třídu přemýšlivější diskutér než tento přežvýkávač pouček učebnic ekonomie pro střední školy [mrknutí jedním okem]

230513

22.10.2010 7:44

RE: No to není dobrá reakce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 230513

přijde mi jak tmo, když se mu nakonec zatmí

230525

22.10.2010 20:09

RE: No to není dobrá reakce

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 230498

Jo to máš naprostou pravdu, Pepku. Když vidím ty tvé výplody, tak si říkám, že tenhle svět jde rychle do kytek. Co příspěvek, to perla. Vrať se raději na Nezvědavce, tam najdeš podobně smýšlející idvidua. Předpokládám, že BenHur je tvůj nick tam.

230606

22.10.2010 23:03

RE: No to není dobrá reakce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 230420

Hlavně ale tebe nikdo nenutí si vzít ani korunu úvěru!!! [chechtot]
Poskytování úvěru nemovitým na určitý druh zboží zcela automaticky zvedne jeho cenu, zboží se poté stává bez úvěru nedostupné i movitějšímu zájemci a nutí jej k úvěru-už si tedy úvěr nežádá dobrovolně, ale je k němu přinucen se všemi důsledky. Jen je nutné vybrat komoditu, kterou potřebuje téměř každý a její cena se po takovémto navýšení dostává do sféry celoživotních splátek úvěru a plátce do vazalské závislosti.
Nech si ty tvé ódy na systém úvěru, je mi z nich špatně.

230613

23.10.2010 4:39

RE: No to není dobrá reakce

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 230420

"Hlavně ale tebe nikdo nenutí si vzít ani korunu úvěru!!! "

tak tento vyrok je cista nepremyslena blbost!

Si tak naivny, ze si myslis ze staci ak si jednotivec nevezme ziadne uver a je automaticky z obliga?

Pretoze miesto Teba to ochotne urobi politik, alebo mestske zastupitelstvo a razom sa To tyka aj Teba. Zadlzia Ta bez toho, aby si si ten uver vzal sam. Potom to prostrednictvom dani splacas tiez. Boze takato obmedzenost, to snad ani nie je mozne.

a co sa tyka Tvojho nazoru na zakladny prijem:

pises ze Ti smrdi... lenze dovody su take, ze bud o tej problematike hovno vies a presiel si to len povrchne, alebo si obmedzeny, alebo Ti vadi, ze ludia tym ziskaju na slobodnom rozhodovani.

Vo filme je pasaz, kde na ulici stretnu mladeho manazera jednej firmy a spytali sa ho, ze co si mysli o zakladnom prijme...

Ten pohotovo odpovedal, ze ale ako potom donutime ludi aby robili?

- dostal odpoved, ze co je to pracu, ak do nej musime niekoho nutit?!

No a mlady manazerko sa dalej nezmohol na poriadnu odpoved.

Zrejme odmieta zakladny prijem len preto, ze sa boji, ze sa nenajde nikto kto bude robit na jeho cteny penis a nebude moct nikoho otrocit a psychicky vydierat, pretoze sam ma taku poziciu, ktora priamo nic neprodukuje a zo vzduchu sa este nikto nenajedol.

Praca, ktora je robena s donutenia je k nicomu a robi sa z nechutou, co z nej cini skor neefektivnu cinnost. Clovek, ktory denno denne rozmysla nad prezitim je nachylny ku chybovosti a z obavy aby tie chyby nerobil sa nad nimi este viac zamysla az hoto k tej chybe dovedie.

Argument, ze by nikto nerobil je uplna blbost. Z dlhodobeho hladiska by nicnerobenie bavilo male mnozstvo ludi. A navyse clovek ma vzdy vela nesplnenych tuzob, ktore by ho hnali dopredu. A kedze by sa nemusel stale zamyslat nad existenciou(udrzim si pracu, vyhodia ma? Co urobim?)tak by mal viac priestoru na slobodne myslenie a realizaciu svojich myslienok.

Ved uz dnes vela ludi robi kopec prace, pri ktorej nedostava nic zaplatene a predsa ju robi! Staci uviest ako priklad IT: open source, ci freeware. Vela prace existuje, aj ktora nie je zaplatena a predsa sa robi.

tmo, uvedom si v prvom rade, ze ak mas naozaj dobre umysly, nezosmiesnuj nieco len preto, ze vies o tom malo, alebo sa ti to nehodi do kramu.

Tento clanok je velmi hodnotny a snazi sa poskytnut informacie, ktore sa ludom z masmedii nedostavaju:

http://www.zakladnyprijem.sk/c/document_library/get_file?uuid=2fb8c65d-2f3f-47d5-b9a6-010852a178ce&groupId=13967

a rovnako tak, ak chcete kritizovat zakladny prijem, je docela ziaduce si ho aj nazoaj cely pozriet a hlavne pri tom aj uvazovat, pretoze som si isty, ze si to urobil prilis povrchne a mas o celej problematike pokriveny neobjektivny nazor.

http://www.zakladnyprijem.sk/home

230624

23.10.2010 10:07

RE: No to není dobrá reakce

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230420

"Hlavně ale tebe nikdo nenutí si vzít ani korunu úvěru!!!"
kdyby nebylo dluhů nebylo by peněz to si uvědom [mrknutí jedním okem]

230642

21.10.2010 12:22

RE: No to není dobrá reakce

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230405

ty asi nejseš ekonom vid? [smích]

230413

21.10.2010 13:43

RE: No to není dobrá reakce

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 230375

Hurvínek by měl dostat Nobelovu cenu za pochopení války brachu. Vyplývá v Vašeho rozboru také že inteligence vzniká prací? A že odměna za práci jaksi sama vzniká vykonanou prací? Otevřete si zaměstnaneckou kancelář, i při půl procentu odměny z prvního platu Vámi zaměstnaných budete do pár let trillionářem. A nebo taky ne. [smích]

230423

20.10.2010 23:23

RE: No to není dobrá reakce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 230323

Co to placate. Lide nemaji penize, nemuzou zamestnavat. To ze rekl ze prace je hodne svedci o vasem idiotismu. Jste clovek ktery tu placa a neumi nic jineho. Synku cist ty vase vojtoviny. Skoda mluvit.

230366

21.10.2010 1:50

RE: No to není dobrá reakce

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230366

>dokončení:

Jeden absurdní příklad za MNOHO možností: kdyby stát za levno pronajal každému nezaměstnanému 1000 m2 státní půdy ležící ladem/louky (nebo by si za pár šupů mohl nezaměstnaný pronajat sám nějakou zahradu), mohl by pěstovat například velmi nenáročné brambory. Je prokazatelné, že na 1 hektaru lze vypěstovat 20 tun brambor. Na ručně obdělávaném pozemku o velikosti pouze 1000 m2 jsou to tedy nejméně 2 tuny, spíše víc. Také je známý způsob pěstování ranných brambor, kdy lze předklíčením sadbových hlíz dosáhnout sklizně už za 66-69 dní. Takových sklizní je možno provést nejméně dvě ročně.
Jiný absurdní příklad: máme totálně rozbité silnice. Kdyby byl každému nezaměstnanému přidělen do správy např. 1 km silnice (a k tomu potřebný materiál), musely by být silnice do roka ve vynikajícím stavu, téměř pozlacené (půl milionu km silnic u nás zřejmě ani není, zatímco půl milionu nepracujících ano... mohly by se přidat i chodníky). Péče by byla celoroční, denní (opravy, čištění).
"Optimální částka na zajištění údržby tak, aby se zastavilo další chátrání a postupně se zlepšoval stav silnic, vychází na tři sta sedmnáct tisíc na jeden kilometr."

Lepších nápadů a služeb lze jistě vymyslet mnoho. Rozhodně lepší, aby pobírač dávek něco užitečného dělal, než aby jen parazitoval.

230376

21.10.2010 4:41

RE: No to není dobrá reakce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 230376

Co psat na Vasi odpoved. Napriklad kdyby byly v riti ryby. Vy porad nechcete rozumet tomu ze ti nasi vseumeci u koryt chcou drzet jen urcitou sortu lidi. Za to co pisete bych se za vas postavil telem i dusu. Jenze ono to tak nefaci. Koupik jsem 30 hektaru v lese, krasna priroda. Premyslel jsem nad mlekem. Ani ve snu mne nenapadly nejake povoleni, rikaji tomu kvoty. Prisel prvni clovek, tkz inspektor. Chce rozhodovat o tom co muzu a co ne.Ty vase placani.

230381

21.10.2010 11:42

RE: No to není dobrá reakce

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230381

>Prisel prvni clovek, tkz inspektor. Chce rozhodovat o tom co muzu a co ne.
Já nejsem ten inspektor.
>Ty vase placani.
MOJE?!? Kdopak tady plácá o kravách, mlíku, inspektorech a kvótách? Já jsem vám snad radil nemyslet a jít do lesa a po hlavě do výroby a prodeje mléka? Vždyť si můžete krávu chovat, ale pro sebe, případně pro rodinu a přátele. A nadbytečným mlíkem třeba krmit prasata - to vám musí někdo pomáhat s myšlením? To vám (přechytralý kritiku) musí někdo radit, do čeho máte jít? Vždyť rozumný člověk, než něco udělá, nejprve zváží jak možnosti/výnosnost, tak i omezení a rizika. A buď omezení vyřeší/odstraní nebo obejde, anebo zvolí něco úplně jiného.

230408

21.10.2010 9:10

RE: No to není dobrá reakce

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230376

takže vy jste se to dokonce učil v komunismu? a nepochopil...
vidíte, já si na to musel přijít sám, sbíráním dat od lidí co a jak bylo...

PS: asi se máte dobře, protože dlohodobě nezaměstnaný ty brambory sežere hned, protože jemu už jde jenom o momentální naplnění břicha...

230393

21.10.2010 11:11

RE: No to není dobrá reakce

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230393

>takže vy jste se to dokonce učil v komunismu? a nepochopil...
Z čeho usuzujete, že jsem nepochopil? Už jako dítě jsem měl díky dobré výchově a orientaci jasno, jak to s komunismem je - a proto jsem tu sci-fi komoušskou prognózu posměšně zmínil. Stejně pomatení komouši jsou propagátoři toho "základního příjmu"... i oni mají velké oči ohledně strojů, a nechtějí chápat povahu člověka... místo toho předpokládají/vymýšlejí neexistující lidský druh a chtějí poroučet větru-dešti... měnit přirozené zákonitosti, místo aby jich využili.
A že jsem se narodil tehdy, kdy tady vládla KSČ? Vy jste si snad mohl vybrat čas? ...trapné.
ad P.S.: dobře se mám. A ubezpečuju vás, že nikdo na světě nedokáže sežrat 2 nebo 4 tuny brambor ročně. Ale že byste uměl uvažovat a dokonce počítat, to bych od vás ani nečekal.

230403

21.10.2010 19:59

RE: No to není dobrá reakce

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230403

dobrá tedy, zakladní příjem mi "smrdí". pro vás jsou lidé co vymýšlí automatizované linky blázni? nebo snad ti co je kupují? kazdy kapitalista si je vědom, že automatizovana linka je ten nejlepsi zamestnanec [velký smích] akorat kdyz to hlasali komunisti, tak to bude pohadka, nebo spis rovnou LEŽ [velký smích] ano, lidi mají mnoho neduhů, které tento systém naopak zesiluje, než aby je zeslaboval. ja jsem se take narodil za vlady kscm, akorat nam ve skole tloukli do hlavy, ze bohati maji pravo na vse a chudi akorat na praci...
PS: kdyz uz se chytame za slova. tak vas navrh je absurdni, z dob, kdy jeste neexistovaly traktory. (obhospodarovat 1000m2 motykou je z pohledu efektivity prace logicky nesmysl, nehlede na to ze by musel zasadit cca 300kg - sezrat neni problem). ostatne ty silnice a nezamestnani (kazdy ma doma techniku na opravu komunikaci...). A nevznikla ta technika nahodou za spoluprace vetsiny obyvatel? (hornik, zednik, lekar, zemedelec, ucitel atd.)

230470

21.10.2010 13:59

RE: No to není dobrá reakce

Martin300 68.?.?.?

Reakce na 230376

Zajimava myslenka,a nemyslim to ted ironicky.Ale mam dotaz.Byl jste nekdy pobirac davek ?Pokud ne,tak asi nevite,ze clovek ktery pobira davky (ne cikan,ktery to prochlasta)zije na hranici preziti.Tudiz mohl by jste nam vysvetlit,za co by obhospodaroval Vami nabizeny pozemek ?Vase veta "nebo by si za pár šupů mohl nezaměstnaný pronajat sám nějakou zahradu)," prosim Vas,za jakych par supu.Mate vubec poneti co to obnasi ?Nebo jste mel na mysli,ze by to ti lide obdelavali rucne ?Na takovou plochu (Vami zminovany hektar) potrebujete techniku (nebo by jste tu louku oral rucne ?),a pobirac davek ma sotva na listek do tramvaje.Navic,z ceho bude zit nez mu ty brambory vyrostou.Komu ty brambory potom proda,aby mohl cenove konkurovat s velkododavateli.
Rad se necham poucit [smích] .

230425

22.10.2010 1:50

RE: No to není dobrá reakce

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230425

Ano, myslel jsem ručně, denní péče, rýč, motyka, sběr mandelinek, zavlažování, vykopávání, čištění.
A není pravda, že bych na toho "nešťastníka" naložil hektar. Lépe číst! Psal jsem o 1000 m2. Jsem si jaksi jistý, že se dá 100 m2 za den zrýt, tedy postupně celá plocha (za 2 týdny zasázeno).
A co se týče konkurence, stačí se podívat do Kauflandu: hezké čisté brambory jsou za 49,90 balení 2,5 kg... tzn. 20 Kč/kg. Mnohem horší (poškozené, místy hnijící a plesnivějící) brambory tam dnes stojí 12,90 Kč/kg. Proto mohu myslím s jistotou tvrdit, že za cenu např. 9,90 Kč/kg jsou takto ekologicky pěstované, ručně sklizené brambory dobře prodejné. Například širší rodině, sousedům, známým, popřípadě i na tržnici. (i já sám bych je kupoval, raději než nějaké chemizované dovozové).
Detaily jako překlenutí doby do sklizně jsem neřešil - je možné platit dávky, které by se následně musely vracet (nebo zčásti vracet) po sklizni.
Dovoluji si však upozornit, že jde jen o jeden z tisíce možných nápadů, jak si najít výdělečnou práci. Jen mít otevřené oči a hlavu.
P.S.: cena za pronájem zemědělské půdy je dnes velmi nízká. A cena pronájmu od státu (půdy ležící ladem) by mohla být doslova symbolická... v zájmu podpoření potřebných pracovitých lidí.

230516

21.10.2010 14:05

RE: No to není dobrá reakce

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 230376

Jo a výsledek snažení by byla padající cena brambor, které by byli doslova zadarmo. A myslíte že stavební firmy uvolní materiál na to aby se sami připravili o bezva kšeft? V takto organizovaném světě to prostě možné není. Svět je organizován zloději pro zlodějnu ve velkém a takové nápady Vás dostanou leda do blázince.

230426

22.10.2010 0:03

RE: No to není dobrá reakce

Anonymus 109.?.?.?

Reakce na 230376

>Lepších nápadů a služeb lze jistě vymyslet mnoho
>předklíčením sadbových hlíz dosáhnout sklizně už za 66-69 dní.
>Takových sklizní je možno provést nejméně dvě ročně.

Gratuluji k převratnému objevu.
Sakra, jak je toto možné, že za celou dobu na to ještě zemědělci neobjevili?
Tebe je opravdu na všední den škoda, nechceš dělat poradce na ministerstvu zemědělství.

230511

22.10.2010 13:44

RE: No to není dobrá reakce

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230302

Antisptiku, při čtení je třeba i myslet. Editor jim nadával za to, za co by měl vynadat i tobě, za absenci vidění širších souvislostí. A za to nemůžeš, protože jsi línej hledat další důvody, spokojíš se s tím, že to, co jsi z textu pochopil - je to hlavní.
...klasika prvoplánového bojovníka. Smůla, ti se mezi mocenskou elitu dnes nedostanou. Tu tvoří "šachisti", kteří si aspoň pár následných kroků dovedou odvodit z události, která se právě stala.
A zařadit jí musíš umět nejen ze svého úhlu pohledu, ale především z pohledu těch, kdo a PROČ!! různé ty reformy zavádějí. Kdybys byl na jejich místě, nejednal bys asi jinak, ale protože nemáš na to, být na jejich místě - tak píšeš, co píšeš...

Oni vesměs vědí, že jsou také jen vyššími figurkami na šachovnici změn, které probíhají, ale nemohou jednat jinak, jsou tak zahákováni ve své úloze, že jiným přístupem by skončili tam, kde jsou ti pod nimi.
Ta pyramida se musí zbourat zevnitř, způsobem myšlení.
Teprve v době, kdy si každý budete umět představit potřebná rozhodnutí, kdybyste byli šéfem banky nebo óbrpodinku s tisíci lidmi pod sebou - pak začnete chápat život v trochu jiných rozměrech.

230562

22.10.2010 14:18

RE: No to není dobrá reakce

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 230562

Myslet znamená prd vědět jak říkal jeden můj, již nebožtík přítel. Pyramida se zevnitř bourat nedá, ani zespoda ne. Dá se ale rozebrat ze shora. Proto jsme tam kde jsme, spodní kámen nevytáhneš i kdyby jsi se umyslel. Ovšem zdaleka nejlepší je nechat pyramidu pyramidou a postavit si chýši někde jinde. Ona sama spadne, pokud ji necháme na pokoji. Na co mám a na co nemám nech na mě. Se zbytkem si příroda už poradí sama.

230567

22.10.2010 15:39

RE: No to není dobrá reakce

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230567

Omyl Antiseptiku, myslet lze až když jsou vědomosti, které se dají nějak pospojovat. tvůj "boštík" to už třeba ví.
Víme, že v pyramidě jsou cestičky a místnosti. Odtamtaď, z řídícího centra uvnitř pyramidy se komunikovalo s dalšími světy.
A tu pyramidu naší, společenskou řídí také ti "zevnitř (za oponou je méně výstižné, oponu lze strhnout snadněji než hledat "jehlu v kupce sena"- v pyramidě moci"
Pouze po procesu přemýšlení zjistíš, že ti na vrcholku jsou vyměnitelní zrovna jako ty šutry v pyramidě.
Tvá chajda také nic neřeší, stojí na stejné základně jako ta pyramida. Je otázkou času, kdy "chajda" vyroste do jiné, podobné pyramidy.
Musíš přijít na to, odkud se řídí tahle "pyramida moci", udržovaná penězi, je už nějakou dobu řízená pokyny "zvenčí". Každý máme svého šéfa, to asi víš, nebo ne?
...takže jsem si dovolil ukázat ti, na co máš....

230572

20.10.2010 12:10

Kdo neviděl, nemá představu - české titulky.

63 88.?.?.?

Jde o starší video, jsou nová , ale výkon britských satiristů je obdivuhodný!

http://www.youtube.com/watch?v=jUrC5yd7_F0&p=5...
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

Ještě další od stejných autorů.
http://www.youtube.com/watch?v=YbD-omir4c0&p=5...
http://www.youtube.com/watch?v=byInp8pUKoM&p=5...

230305

20.10.2010 12:32

Pohyb mas,ve vitanou prilezitosti, jez, mnozi dokazou vyuzit pro sve cile.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Napeti v Evrope roste a to na mnoha stranach,nemecka kanclerka Angela Merker, se otevrene vyjadrila, ze multikulturaridmus je mrtvi,povazte jen,ze to se nebude libit milionum zahranicnim delnikum, to same je v Belgii,Holansku,Anglii,Francii, Norsku,Svedsku a jinde, "uvolneny kamenek muze udelat destruktivni lavinu".Francousky president Sarkozi se pustil do vystehovani cikanu, opet akt,ktery muze byt signalem pro jine.
Jen si pripomenme"prazske jaro'kdyz se hromada kameni obevila pred Aeroflotem,kdo byl ten prvni,kdo hodil kamen,radovy obcan a nebo nastrceny provokater, kazdopadne se pridal dav a katastrofa byla na ceste.Tim,chci rici,ze nepokoje ve Francii mohou mit vazne nasledky pro celou Evropu,ze z umyslu prodlouzeni pracovniho veku muze vzniknout uplne neco jineho a skody na soukromem a verejnem majetku rovnez pomoci medii zkonci,ze protestujici budou nakonec oznaceni za uplne neco jineho, zejmena,kdyz par agentu prevezme "veleni" nad rozvasnenym davem,kde bude rozhodne hodne mladych lidi, kterym pravi na duchodovy vek nic zatim nerika,ale budou provadet nezakonne akce chuliganskeho typu, mnozi to vidi,jako urcite povirazeni a protest proti stavajicim zakonum.Z historie vime,ze zmeny nasilim, jez nakonec zvitezily,tak ti,co je provadeli,nakonec ve vlastnich posicich sili, nastolili ke sve obrane jeste vetsi zakony, nez minuly rezim.Ruska revoluce je dobrym prikladem, kde vladu "Batisky cara" zmenili ve vladu lidu,ktera stala miliony ruskych zivotu ve jmenu proletariatu, ktery se da oklamat a zneuzit a vse nakonec konci nejvetsimi obetmi tech zastancu nove spravedlnosti proletariatu, mnozi ani v den sve popravy nepochopili,co se vlastne stalo.Francouske odbory brani sva prava v dobe,kdy stat a svet kolem ma velke financni potize,jez vznikly s manipulaci mnoha financnich hracu, jez vyuzili elektronickeho systemu k vykradeni financniho systemu tam je ten "zakopany pes",tam je pravy vinik,elita sveta,jez zpusobi,ze vlada se dostane do sporu s obcany v ramci nasledku svetove zlodejny, prisel cas si utahnout opasky,ale,to neplati pro elitu,ta, naopak ma sve nejlepsi casy.
Kdyz, radil hladomor a kanibalismus na Ukrajine,tak lide davali sve rodinne sperky za kousek chleba, ten,kdo chleba mel dostatek se tak stal milionarem pres noc.
The largest overseas banks will cooperate with us most closely. If we win the Revolution and squash Russia, on the funeral pyres of its remains we will strengthen the power of Zionism and become a power the whole world would drop in the face of on its knees. We will show the world what real power means.
Nakonec obrazky protestu z Francie, se kryje s demonstracemi v Recku, zpravy o zadluzenosti vlad,jdou denne nasim tiskem, takze,divak ma dojem,ze cela planeta je zkrachovala, nebot odhady odborniku i na Cine shledavaji,ze jeji cas uspechu brzi zkonci,az nebude komu prodavat a tim padem vzniknou miliony nezamestananych a Evropa konci se svou atraktivnosti,pro emigranty,naopak,situce bude,cim dal,tim tvrdsi, nez kdykoliv predtim a anarchie bude prostredkem, nastrojem vlivnych na svetove deni.
Francouska ...Automaticky kráceno

230307

20.10.2010 12:48

Už asi nechceme být "dobrými" občany, džbán začíná přetékat!

63 88.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=z0owiLPNv6Y&fea...
Video má české titulky a je zde mnoho námětů a odpovědí.
Je lépe vidět a přemýšlet, než se zde povrchně dohadovat!
Každému doporučuji, i když zde nejsou všechny "lumpárny" sočasného systému mafiánského kapitalismu popsány, základy přeci ano.
Současná situace ve Francii je jenom příslovečnou špičkou ledovce
řetězců "lumpáren" bank a politiky! Doufám, že společenský otřes , který bude následovat, vyvolá širokou diskuzi, ve které "shoří" současní mocní zloději a vrazi z řad vlád a ekonomiky.
Není možný stav společnosti, kdy slovo podnikatel začíná být sprosté! To je konec volné tržní ekonomiky a demokracie jako takové!!!! A o to právě některým světovým hajzlům jde!!!
Rozeštvi a panuj - války jsou ekonomické "žně" - kdopak si nese na štítě podobná hesla??????
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

230308

20.10.2010 13:31

.

El 79.?.?.?

-protesty jsou oprávněné, nelze dovolit vládě, aby její "reformy" ožebračovaly normální lidi a bohatých se vůbec nedotkly.
-k té hranici odchodu do důchodu - ve Francii je nárok na plný důchod už nyní od 65 a chtějí to zvednout na 67 (nakonec budou chtít zrušit důchod úplně)
-zdroje (finance) jsou, jde jen o to, kterým rozpočtovým kapitolám dáte přednost, jakým způsobem vláda finance využije...

230312

20.10.2010 13:39

Jak je to s tou letenkou?

Roman 213.?.?.?

Byl by Vas nazor skutecne az tak protichudny (nez vetsina prispevku) kdyby jste do Evropy neletel?
Jinak, mne by to taky nasralo.
Francouze z pracovniho styku trochu znam a vzdycky mne hnevalo jaki maji k zivotu, nebo spis pracovnim povinnostem, pristup. Ale na druhe strane, v koutku duse jim snad i zavidim.

230315

20.10.2010 14:30

RE: Jak je to s tou letenkou?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 230315

>Byl by Vas nazor skutecne az tak protichudny (nez vetsina
>prispevku) kdyby jste do Evropy neletel?

Byl. Obecně nemám rád odboráře. Vždy berou jakou rukojmí veřejnost. Proč nevezmou útokem vedení podniku a nevyřídí si to se zlým kapitalistou ručně? Jednodušší je vzít veřejnost jako rukojmí k prosazení svých zájmů. Pokud vyhrají, zaplatí to - hádejte kdo? No ano, ta veřejnost. Kapitalista prostě přesune zvýšené náklady do ceny výrobku.

Co se Francie týče, byl jsem tam několikrát. A pokaždé jsem řešil problém s nějakou stávkou. Buď kvůli stávce nejelo metro nebo zrovna stávkovali zaměstnanci v Louveru. Při poslední cestě z Prahy do Toronta jsme seděli v letadle několik hodin na ploše letiště v Praze, protože v Paříži stávkovali letečtí dispečeři.

Francouzi mají stávky jako národní sport. A jsou neskutečně líní. Ostatně autorka knihy Lenosti, ... buď pochválena, Maierová, je Francouzka.

230318

20.10.2010 20:47

RE: Jak je to s tou letenkou?

Lin 85.?.?.?

Reakce na 230318

Přestávám vám rozumět. A nesouhlasím s tím, co jste napsal.
Francouzi jsou líní? To samé se říká o Češích, Slovácích, Rusech, Italech, Španělech, Angličanech, Irech, Řecích, Argentincích, Mexičanech, Peruáncích, Američanech, Egypťanech (a Afričanech vůbec)... Určitě dobrá polovina světa plná lenochů. Kdo je podle vás pilný? Ten, kdo dře do úmoru 18 hodin denně a stejně umírá hladem?
Píšete, že si stávkující berou veřejnost jako rukojmí. No... pokud mi někdo začne říkat, že jsem lenoch a moje práce je pro společnost zbytečná, pak můžu přestat pracovat. Aby se ukázalo, jak moc je moje práce zbytečná a k ničemu a když už jsem ten lenoch a nic nedělám, tak se přeci nemůže nic stát a nikdo ani nezaregistruje, když přestanu pracovat. Jaképak rukojmí? Jsem zbytečná - tak ahoj - ať vám poslouží ti pilní a potřební. A o tom je stávka, pane.
Takže ve Francii jsou zbytečnými lenochy pravděpodobně zaměstnanci veřejného sektoru, tak se nečilte, když nejede metro. A oslovte někoho z vlády, ať vás odveze tam, kam potřebujete (ostatně - je moc zajímavé, že politici jsou vždy ti nejpotřebnější a nejpracovitější).
Vzít útokem vedení podniku? Proč, když pak kapitalista neuznává hodnotu mé práce a bere jí jako "nic moc"? Tak ať si jí aspoň jeden den dělá sám - a zbytek viz výše.
Že se musí zvýšit hranice odchodu do důchodu? Proboha... proč? Když už dneska není práce pro mladé, kteří vyjdou školu? Copak nechápete druhou stanu mince a návaznosti? Peníze na důchody prý nejsou, ovšem peněz na sanaci bank a na nesmyslné války je stále dost a stále přitékají. A můžete mi říct, na co tedy lidé přispívají celý život do systému? Jen tak - pro nic za nic? Celý život byli solidární s těmi, kteří už měli své odpracované a teď, když mají zas druzí přispět na jejich zasloužený odpočinek, tak jim řeknou - nejsou na vás peníze. Přitom miliony mladých, zdravých a "čerstvých" nemají do čeho píchnout.
Poperte se s tím jak umíte. Já Francouzům fandím. Jak jinak by si hraboši měli uvědomit, že bez toho "plebsu" se prostě neobejdou.

230348

20.10.2010 21:41

RE: Jak je to s tou letenkou?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 230348

Ach jo. Tak znovu (po kolikáté už vysvětluji?)

V mega-státě, jakým se Evropa stala, je průměr 1900 hodin ročně. Aby v jedné zemi mohli dělat jen 1400 hodin, musí v jiné zemi dělat 2500 hodin ročně. Těch 600 hodin navíc odpracujete vy a vám podobni, protože Francouzi si vystávkovali, že více dělat nebudou. Francouzi nestávkujou protože jim někdo říká, že jsou lenoši, to nikde nezaznělo, jenom tady na Z. a až dodatečně[smích]. Stávkujou, protože je to jejich národní sport a velká sranda. Rádi se přiživí na ostatních. Navíc ty důchody jsou zástupným a jen částečným důvodem. Francouzská společnost je v krizi, pod povrchem bobtná rasová a náboženská nesnášenlivost, neochota financovat nepřizpůsobivé občany přicházející z bývalých francouzských kolonií a zemí Třetího světa a arogance a militantnost nově příchozích.

Co se odborů týče, možná měly své místo v dobách raného kapitalismu na začátku minulého století, kdy se úspěšně zapřičinily za zkrácení pracovní doby pro všechny a další sociální výhody. Dnes, v době post-rozvinutého mafiánského kapitalismu, se staly součástí zkorumpované moci. Je to jakýsi podivný relikt, kde se odměňuje nikoliv výkon, inovace, schopnosti, ale seniorita zaměstnance. Odbory často nutí schopnější pracovníky dělat pomaleji, aby nevynikali. Všem stejně, důležitý je pouze počet odpracovaných let. Dělníka produkujícího zmetky nelze vyhodit, pokud je v odborech. Když přijde na prosazování svých požadavků, odbory se neštítí přesně podle vzoru teroristů vzít jako rukojmí veřejnost a mučit ji, dokud slušnost zaměstnavatele a jeho pocit odpovědnosti nezvítězí. Ale každou "výhru" odborářů zaplatí nakonec zase veřejnost a ti, co v odborech nejsou, protože zaměstnavatel promítne vyšší náklady do ceny výrobků.

S vaším posledním odstavcem souhlasím. Kromě toho fandění Francouzům (vykukuje z toho na mě zase ten alibismus - ať to hoši vybojují i za nás).

230353

20.10.2010 21:47

RE: Jak je to s tou letenkou?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230353

nesouhlasím produktivita a mechanizace práce se neustále zvyšuje a proto by dnes bohatě stačilo třeba 1000 ročně nebo i méně a budte si jist že ti co pracují 2500 tak nečiní kvůli francouzům ale protože nejsou schopni se tomu postavit (jako francouzi) je dobře že tak francouzi činí

230354

20.10.2010 23:12

RE: Jak je to s tou letenkou?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 230353

Pane Stwora delal jste nekdy manualne ? Pokud jo urcite vite kolik hodin prace Vas uzivi. Kolik hodin Vy uzitecne odpracujete , aby Jste mohl kritizovat nemakacenka (podle Vas). Jsem si jisty ze ve Fancii ,nanejvys tri hodiny.Problem je v tom ze musime zivit nemakacenka.

230364

20.10.2010 23:54

RE: Jak je to s tou letenkou?

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 230364

Budme konkretni...

Ide hlavne o parazitov navlecenych v sakach, frakoch a podobnych handrach, ktori sa schovavaju prevazne v politike, na uradoch a v bankach.

Ale som si isty, ze viete koho ste tym myslel.

230368

21.10.2010 0:06

RE: Jak je to s tou letenkou?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 230368

Ano presne tak. Pres 70% lidi v nasem meste sedi v cancelarich . A kdo je ma zivit ?

230370

21.10.2010 0:57

RE: Jak je to s tou letenkou?

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 230370

hlupe a naivne ovce(gojimovia) teda my...

http://public.bay.livefilestore.com/y1pTFTZfSqKu_q...

pardon, ale neda mi to. Je to moj oblubeny priklad(for example)

230371

22.10.2010 17:26

RE: Jak je to s tou letenkou?

KK 212.?.?.?

Reakce na 230353

Na to mam jedinou otazku, kdyz francouz ma 1400 hodiny a jinde musi delat 2500. A tech 600 hodin francouzu nekdo musi naddelat.

Otazka pane Stwora je, proc vsude okolo francie tedy roste nezamestnanost?

Jak jste napsal tomu pred vami alibismus? U nas stavkovali, ale vetsina jenom prihlizela. Jak vite ze ta dotycny/na nebyla v te stavce co byla u nas v Praze? Kdyz uz ji pisete at bojuji alibisticky za vas.... Proc misto faktu, ze muze bojovat sama a fandit i francouzum co bojuji ji primo podsunete, ze ona sedi na prdeli a cumi? CHlape proberte se zacinate byt jak Kalousek.

Faktem je, kdyz banky a politici vysavaji urokama a danema prachy z ekonomiky, firmam ktere funguji dobre nedaji a spolehlive zakazku a firme svojeho kamose prihrajhi statni s nasich dani i kdyz je predrazena tak ma normalni slusna firma prezit?

P.S. v australii je normalni, ze zivnostnik se zepta CASH? Jinak receno, nacerno nebo oficialne bo i tam dane a kamaradsofty likvidujou ekonomiku, toto si pamatuju(australii) v roce 1990, jenomze za tech 20 let to preslo do velikosti, ze to ekonomika neutahne a tak je pruser.

230586

20.10.2010 22:02

RE: Jak je to s tou letenkou?

Saša 204.?.?.?

Reakce na 230318

Vladimíre, někdy je lépe mlčet. Nežijeme v době ROH a nemáme „právo na práci“. Nebýt odborů tak nemáš v Kanadě zdravotní pojištění atd. Tvrzení, že kapitalista „přesune zvýšené náklady do ceny výrobku” je nesmysl neb on již výrobek nabízí za maximální ještě prodejní cenu. V ceně výrobku jsou sice zahrnuty náklady, ale konečná cena je co zákazník unese, kapitalismus není o dobročinnosti a ani o kvalitě života zaměstnanců. Neznáme lepší systém, vyhovuje to lidské povaze, ale to neznamená, že je nějak ideální.

230358

20.10.2010 14:26

V pondeli jsem priletel z Pariže..letel jsem z CH.D.G.

Ursus 78.?.?.?

Kdybych si nezapl BBC tak ani o zadne stavce nevim. Byl jsem v Pariži se zenou tyden jako turista. Problem nastal cestou na letiste. Kdy nam ridic RERka proste oznamil, ze nikam nejede, ze stavkuje. Ve francoustine, jak jinak. A zustal stat nekde na predmesti...starejte se jak chcete. Zacal hon na taxiky, kterych bylo kolem podezrele hodne. Nahoda? [smích] Ale na letiste jsme to tak tak stihli. Chudsi o 20Euro. Mam v planu jim poslat ucet za taxika a za listek na RER k proplaceni. Uvidim [smích]

230317

20.10.2010 16:02

Díky za ten dovětek

kurvas kurvas (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Musím říct, že na první přečtení my taky nešel pod fousy, ale po přečtení diskuze musím říct, vynikající článek na druhou. Je zřejmé, že to vadí víc než jednomu.

Už se těším jak na tyhle diskuze budeme za pár let vzpomínat na budoucích myšlenkových dálnicích, jako na špatný vtip. Asi z důvodu mého nejoblíbenějšího hříchu - lenosti, bych se nejraději nechal zmrazit na pár let, ale to by nebylo co vyprávět.

Moje hlavní obava je v tom, že tentokrát to tak jednoduše nepůjde. Kéž by stačilo vyhodit pár lidí z balkónů(i kdyby všechny a dvakrát:lol[smích] jak se to kdysi podařilo ve Starém městě, či zamotat se do vlajky na barikádě a zpívat marsiezu.

Pravdou je, že zapalovat se musí, ale ne auta či vládní čtvrtě, ale lidské vědomí. Co všechno se bude muset stát, aby jsme slyšeli tu šlupku, až to všem dojde najednou.

230329

20.10.2010 18:28

Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

maki 93.?.?.?

jak se zdá, hlavně ho zajímá aby se ON dostal letadlem k soudu do ČR a mohl ho vyhrát a dále provozovat Zvědavce. Což o to, to všechno mu přeju ale tohle uvažování by měl změnit. Proč by se měli francouzi stydět, když jdou do důchodu v 60. To by jsme asi taky i my měli držet zobák, protože i naše důchody nejsou nejhorší, a možná ani po reformě nebudou nejhoršími na světě.

Každý má právo bojovat za své, a stávka, která nikoho nebolí a nikoho se nedotkne, je s prominutím, "naprd". Vzpomínáte na stávky doktorů u nás? Kytička na klopě... hlavně aby byli všichni řádně a včas ošetření! Pomohlo to někomu? Ne, doktoři makají stále zčásti zadarmo a ještě si musí o sobě číst nenávistné články o 50-tisícových platech nebo ještě větších.

Stávka, která má mít za cíl něco takového zvrátit musí naopak bolet všechny a měli by se k ní všichni připojit. A musí trvat dost dlouho na to, aby existovala reálná hrozba, že to stát prostě neustojí, že ho to položí. Pak teprve, MOŽNÁ, začnou nahoře o něčem malounko přemýšlet..

Ono by se našlo dost finančních zdrojů jak ve Francii, tak i u nás, kdyby si nemastili kapsy, resp konta, kmotři v pozadí. [bliji]

230337

20.10.2010 20:04

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 230337

>Proč by se měli francouzi stydět, když jdou do
>důchodu v 60.

To jsem nikde neřekl. Nepodsouvejte mi to. Řekl jsem, že důchody jsou zástupný problém, krize je vícevrstvá a dlouhodobá.

>Stávka, která má mít za cíl něco takového zvrátit musí
>naopak bolet všechny a měli by se k ní všichni připojit.

Ano? I ty, kterých se to netýká? Takže když teroristé vznesou požadavky a jejich plnění si vynutí zajetím a mučením rukojmí, kteří nijak nemohou plnění požadavků ovlivnit, tak je to správné?

230346

20.10.2010 21:23

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

Saša 204.?.?.?

Reakce na 230346

>Ano? I ty, kterých se to netýká? Takže když teroristé

Teroristé je Sarkozyho vláda

Odbory nemají jinou zbraň než stávku a je to ve prospěch všech i těch „trpících“. S teroristy přišla vláda, že prý mají dobrou informaci o plánu teroristického útoku právě na Francii.

230352

20.10.2010 21:56

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 230352

>Teroristé je Sarkozyho vláda

Argument jako prase.[smích] Sarkozy a všechny tzv. "elity" samozřejmě jsou teroristé, o tom žádná, ale vy jste si nevšimli, že odboroví předáci jsou jednak pevnou součástí těchto "elit", jednak používají praktiky teroristů (vydírání přes rukojmí) a jednak odborářský protest je zástěrka, krize je hlubší a jinde.

>Odbory nemají jinou zbraň než stávku a je to ve prospěch
>všech i těch „trpících“.

Omyl. Je to pouze ve prospěch odborů. Přání je u vás opět otcem myšlenky. Odbory nehnou prstem pro neodboráře, chtějí výhody pouze pro sebe. Na úkor těch ostatních.

230356

20.10.2010 23:22

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

mtk 88.?.?.?

Reakce na 230356

Připojuji se k editorovi s negativním hodnocením situace ve Francii. Netuším, co si kdo slibuje od rozběsněných a zmanipulovaných davů v ulicích. Nevím, kdy kde a jak masy zdivočelých lidí nastolily spravedlnost a pořádek - což předpokládám všichni zde očekávají. Odborová stávka nezmění systém, spíš jen přiblíží jeho krach. A naprosto se ztotožňuji s argumentem: kde byly odbory, když se rozdávaly miliardy bankám? Odbory jsou pořád jen systémový nástroj, ikdyž se navenek tváří, že je na "naší" straně. Je, ale "odcancať pocancať". Pokud se všechno jednou skutečně posere, celá odborová pyramida (porád stejný lidi, žejo) zmizí jak pára nad hrncem.

230365

21.10.2010 2:56

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

hc 90.?.?.?

Reakce na 230365

Zkrátka si přejete, aby to krachlo co nejpozději a odsrali si to teprve ti, kteří přijdou po nás. To je ovšem nevkusně sobecký, takřka maloměšťácký přístup. No fuj.

230379

21.10.2010 9:50

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

HHBB 188.?.?.?

Reakce na 230379

Tak to asi nestojí, ale myslím, že jádro sdělení je, že „krach“ není řešení, přičemž krach může být pouhou součástí nějakého skutečného řešení, o kterém se demonstrujícím ani nezdá. Pokud mě někdo pořeší, aniž bych se na tom hlouběji podílel, nejspíš nebudu jásat ani později. Otázka nakonec je, jestli ti, po kterých demonstranti nějaké řešení chtějí, vůbec nějaké mají.

230395

21.10.2010 11:36

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 230395

Protože čočka (ala Bárta[smích]) od editora stále nepřichází, tak přidám svůj názor:


Podle mne není náhoda, že pánové mtk a hábečko sdílíte názor editora (kterého si vážím, ale kterému se za jeho stanovisko podivuji), který demonstrace a snažení odborů odsuzuje. Je jasné, že Editor je znepokojen cestov.komplikacemi, za které mohou zlé odbory, které podněcují občany ke stávkám, ale tady jde přeci o VÍC, než jen o bezchybný chod dopravního Systému.

Znamená to, že někdy Systém kritiku na Zvědavci zaslouží a jindy nikoli?!?!

Psal jsem o tom v naších polemikách, ale hábečko a jeho stín mtk (Méda emigroval) kritizují sv.církev (KC) a straší pogromy na vyvolené, ale ve své podstatě sdílejí metody KC ovládání lidí. Nemám nyní na mysli podobný styl výkladu (tj. matoucí a snadno převratitelná přirovnání a podobenství), ale HLAVNĚ snahu ovečky, lidi, občany, udržet v podřízenosti, klidu a pokoře, které ovčákům umožňují se sofi a košér způsobem přizpůsobovat siuacím a udržovat status quo.


Dříve na protestující proti zvůli mocných (a je jedno jestli deprivantů nebo "jen" mafiánů a lokajů) posílali mocní nábož.ideology (víra v Boha a pokora - protože váš pán, kníže vám byl dán od Boha [smích]) nebo je rovnou rozsekali šavlemi (viz různé poddanské bouře, např. nevolnické povstání v Bezdružicích v roce 1680).

Dnes na to mají E/elity a jajich lokajové jiné ideology a jiné sil.složky, která už sekají šavlemi méně, ale cíl je stejný. Zpacifikovat poddané (byť v tzv. demokracii se tomu říká jinak), ale HLAVNĚ způsobit STRACH a ROZKOL v řadách nespokojených s tím co se děje.

Stále znovu a znovu přichází ke slovu politika Rozděl a panuj, kdy se mediálně i jinak (skrze provokatéry) mají v první řadě zdiskreditovat ODBORY (tj. v demokracii jediná síla, která má potenciál dát "poddané" dohromady a vytvořit z nich sílu, kterou nejde vyvolenými bohorovně ignorovat), když už mlčení a arogance nezabraly.

Ano, mlčení na námitky a kritiku je jedním z nástrojů mocných a jako příkl. jsem v disputaci s hábečkem (který jej také rád používá) uvedl přístup USraele k Iránu bohorovným odchodem ze sálu na valných shrom. OSN (organizace, která je k demokr. a svobodné diskuzi údajně předurčena a má problémy řešit spravedlivě pro dobro VŠECH zúčastněných, nikoli politicky korektně dvojím metrem).


I já souhlasím, že ve Francii se v přeneseném slova smyslu bojuje i za vyčkávající Čechy a doufám, že doba oproti minulosti pokročila a oponenti Systému a jeho lokajů se nenechají vyprovokovat k neuváženému násilí, které opět E/elity zneužijí proti myšlence odporu.

Jak jinak maji občané ve Francii i jinde ve světě dát ovčákům najevo, že to přeháněnějí a že je čas k dialogu?? Pouze učenými disputacemi na Zvědavci nebo duchovními kontemplacemi???.[smích]

A Peace s nimi,


jansmith[smích]

230407

22.10.2010 15:42

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230407

cela ta masaz co se posledni dobou deje. a to podivej se na sebe, zmen sebe atd. ma nadale udrzovat lidi od reseni problemů spolecenskeho usporadani...
"Stále znovu a znovu přichází ke slovu politika Rozděl a panuj" tak to je presne, probehne jak se zda "revoluce", mozna prijde na radu "základní prijem" a vse pojede dal. ubohy plebs si bude rochnit ve zbytkach a pani se budou smat...
PS: vsechna hmota sveta je dar se kterym jen hospodarime a utvarime ho k obrazu svemu (to my volime jak budou veci vypadat)! a proto bysme se meli velmi ale velmi zamyslet. Dokud nebudou vsichni lide sveta globální akcionari. Pak vzdy budou pani a kmani a nikdo na tom nic nezmeni... [pláč]

230573

28.10.2010 13:48

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

mtk 88.?.?.?

Reakce na 230407

Otázkou je, zda situace ve Francii odpovídá Tvé představě, že občané dávají ovčákům cosi najevo. Jestli to spíš není tak, že se ovce perou mezi sebou. Anebo je Sarkozy ten ovčák? [překvapení] Manipulovaný dav vrhá vždy zápornou energii - prostě nemá zpětný chod. Jestli jednotlivec má potíže s uchopením pravdy, tak dav s pravdou naprosto není schopný komunikovat, tudíže pravda není pro všechny. Jak prosté. [chechtot]

231228

28.10.2010 13:54

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

mtk 88.?.?.?

Reakce na 230379

HHBB mě pochopil o poznání pro mě přijatelněji, ale nevadí, příště se třeba dorozumíme lépe. [smích]

231230

21.10.2010 12:47

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

maki 93.?.?.?

Reakce na 230346

Tak sry, pokud jsme to přečetl špatně. Za to první se tdy omlouvám, ale tak nějak jsem to pochopil.

Ale za tím druhým si stojím. Stávka, kterou nikdo nepocítí je k čemu? A jak (reálně) zařídit, aby jí tedy (pokud nechceme ubližovat druhým) cítili jen Sarkozy a jeho blízcí... snad jedině kdyby stávkovali dodavatelé humrů, šampaňskýho a majonezy.

Stávku proti zaměstnavateli lze zařídit tak, že dopad pocítí jen (hlavně) zaměstnavatel - krachne mu továrna. Ale pokud bojujete proti státu, což jsme my všichni víceméně - i když rozhoduje hrstka těch nahoře - jak TADY zajistit aby se to dotklo jen jich?

To v reálu nejde. Nebo, editore, poraď, třeba jsi chytřejší. Přijdu se to sem přečíst. (tohle není myšleno ironicky, byť to tak vypadá)

230416

21.10.2010 15:29

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 230416

Ale vždyť jsem to tady už také psal. Proč nezablokují vládní budovy? 3,5 milionu lidí, to je nějaká síla. Odpojit vodu, vypnout elektřinu. (Mají sice generátory, ale ty potřebují naftu, a ta také časem dojde - nepustit žádnou) Nechat je tam jako krysy v zimě a tmě. By jste viděl, jak rychle by byli ochotni k dialogu.

Ovšem by to chtělo více plánování a koordinaci. A větší odvahu. Odbory zbaběle volí cestu nejmenšího odporu. Tzv. soft target - měkký cíl. Na zmrdy si netroufnou, tak mučí ty, kterých se to netýká a kteří se nemohou bránit a ani ovlivnit rozhodování zmrdů.

230435

21.10.2010 20:33

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

maki 93.?.?.?

Reakce na 230435

Když nebude Sarkozy zrovna v nějaké té budově uvnitř, tak mu to nejspíše bude šumafuk. A pokud bude, označí to za terorizmus, nakafrají něco o ohrožení životů a tím zdůvodní , že prostě musela nastoupit armáda s kulomety a "tu chátru vystřílet".

Jo, tohle by chtělo nejenom větší odvahu, ale i připravenost na takovouhle situaci, tedy na ozbrojený odpor a revoluci. A pak taky musíte mít řešení pro případ, že Vás nedokáže ta armáda vystřílet všechny. Tedy, že vyhrajete.

A to by bylo to nejtěžší ze všeho, podle mě. [smích] Zatím veškeré pokusy v historii skončily po větší nebo kratší době stejně...

230475

21.10.2010 21:27

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 230475

Jasně, že to označí za terorismus. Jasně, že povolají armádu. Ano, bude téct krev. Ale je to jediná cesta.

Neorganizované hordy řvoucí v ulicích a blokující letiště možná někomu stačí (dobrý pocit, byl jsem tam, ukázal jsem JIM, co si myslím), ale z hlediska strategie je to směšné, neúčinné a nespravedlivé vůči těm, které to postihuje.

Teď je otázka, co chceme a co jsme ochotni obětovat. Můžeme řvát v ulicích, nebo se pokusit to změnit doopravdy.

A správně říkáte, že bychom v tom případě měli být připraveni na to, co potom. kdybychom náhodou vyhráli. Nemám důvěru k revolucím a ke změnám. Je to vždycky podvod. I to jsem tady psal. Vystřídá se vedení a za chvíli bude vše při starém.

230484

22.10.2010 17:05

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 230484

Hezky to bylo vidět na demonstraci policistů a hasičů. Během chvíle se z nich v médií stali vandalové a ztratili podporu veřejnosti. Divím se, že to pořád nechápete!

230582

23.10.2010 23:42

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

maki 93.?.?.?

Reakce na 230484

NO, ale tohle vyznívá fatalisticky. Co je vlastně k dispozici, alespoń historicky:

1. nechat si to líbit jak to je (to většinově děláme, ohýbáme hřbety, dřeme se, necháme se sebou orat etc.)
2. demonstrovat, snažit se systém polidštit, prosadit si alespoň nějaká práva, odsunout kolapst o generaci dál... (to děláme méně, ale v zásadě to také nikam nevede.)
3. násilně svrhnout režim a nastolit něco jiného (to se stává jen občas a zatím vždy to v minulosti dopadlo v periodě několika desetiletí nebo nejvýše staletí víceméně stejně, jako předtím. Nebo hůře, viz naše "sametová". Ale tady to vlastně nebylo násilné, že. To byla dohoda. Navíc to není snadné protože režimy mají k dispozici výkonné obranné mechanizmy)

Čtvrtá možnost mě nenapadá (pokud odhlédnu od hypotetické možnosti vyhubit lidstvo jako celek nějakou přírodní katastrofou, ale to by nebylo stejně v naší režii).

Předchozí tři vypadají, že žádná není řešením. [pláč] Snad jedině ta prostřední možnost, ale obávám se že by fungovala jen takřka s globální koordinací a to si vládnoucí síly nemohou dovolit dopustit.)

230728

20.10.2010 19:30

Standard

Etheral 77.?.?.?

....to je tam už takový folklór. Nepochopí, že jestliže se průměrný věk zvyšuje a systém je stále náročnější a mnoho lidí musí studovat VŠ a další, aby mohl v systému fungovat, tudíž do systému odevzdává prostředky déle, nežli před dvaceti lety, tak se také do důchodu půjde třeba v 68 letech. Problém je ale zejména v tom, že staré lidi nechce nikdo moc zaměstnávat a to ani na tzv.západě. I když i to se dá vyřešit a vyřešit se to bude muset. Ve švédsku se to řeší legislativně tak, že firma musí zaměstnávat určité procento stařších lidí, jinak platí sankci. To samé bude řešit za deset let čína, z které se v českých médiích dělá bůhvíco (její export osciluje kolem exportu pouhého německa). Vypadla ji jedna generace lidí a krutě stárne, plus má handicap, že potřebuje pro své prosté uživení cca 700 milionů lidí v zemědělství, takřka 50% populace...... [cool] Ono chodit do fabriky na osm hodin, mít nový dům a dvě auta, manželku doma starající se o děti fakt nejde už ani v německu.... systém ze změní, akorát je otázkou jak rychle a v co, ale změní. Nemůže toto fungovat donekonečna, protože současný systém je založený na parazitování na druhých-chudších národech, jednotlivcích atd. a to nejde donekonečena v uzavřeném systému (na uzavřené planetě...)Samozřejmě se změní za cenu například poklesu životní úrovně, ale nebude to tak drastické. Je logické, že mnoho lidí by si přálo nějaké megaočistné procesy, asi budou, ale nemyslím, že nějak velké. Válka je v současné době drahá věc a musí vést k velkému zisku a vše rozmlátit nikomu neprospěje, svět je již natolik ekonomicky provázaný, že toto je nesmysl-globální válka. Možná zhroucení ekologického systému....ale ekologie na tom tak zle není, jak se píše, kdo se o tuto problematiku zajímá, ví, že tomu tak je. Nebo meteorit??? Ale to si spíše podvědomě přejí lidé, kterým ten život tak nějak nevychází podle představ a jsou v problémech a meteorit by byl vlastně takové řešení jak ven z bezútěšného ekonomického shitu, nebo něčeho podobného... [chechtot]

230342

21.10.2010 2:34

RE: Standard

hc 90.?.?.?

Reakce na 230342

>Válka je v současné době drahá věc a musí vést k
>velkému zisku a vše rozmlátit nikomu neprospěje, svět je
>již natolik ekonomicky provázaný, že toto je
>nesmysl-globální válka.

Tak toto je omyl přímo kardinální. Hojně se vyskytoval už před minulými světovými válkami.

230378

21.10.2010 12:43

RE: Standard

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 230378

Presne tak. Draha je akurat pre toho, kto ju prehra...

A kapitalisti by predsa mali jasat. Ved ked sa vsetko rozbije, znivoci a zdevastuje, tak vzniknu pracovne prilezitosti o ktorych tak neustale basnia a moze sa zase vyrabat a konzumovat...az do dalsej vojny, ked to hlavnych akterov hry typu Black&White zacne nudit. Zahrajte si tu hru... podobnost s dnesnou realitou cisto nahodna [chechtot]

230414

20.10.2010 21:54

Krize systému

smutnyklaun 84.?.?.?

To, co se děje ve Francie a v dalších vyspělých zemích je projevem krize celého systému, kterou zavinili nenažraní, bezohlední a amorální boháči především západních zemí, lidé ,kteří jsou posedlí penězi a mocí a chtějí mít pod kontrolou vše a všechny. Dá se čekat, že stávky,protesty proti vládní politice a násilí se budou šířit i v dalších zemích, zejména pokud nastane bankrot velmi zadlužených států.

230355

20.10.2010 23:56

Řešení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Dyť je to tak prosté. Na demonstranty poslat armádu s technikou a ostrýma, kdo bude dělat bordel, střílet.
Kdo nenastoupí do práce, toho bez milosti vyhodit, ať si jde do "důchodu" třeba ve 30, ale ať si ho platí ze svého!

230369

21.10.2010 1:05

RE: Řešení

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 230369

Tak tento exkrement(bojim sa napisat prispevok) aspiruje bez konkurencie na ocenenie "najprimitivnejsi a nahlupejsi zhluk pismen v tejto teme"

Riesit problem bezduchym policajnym a vojenskym nasilim? To akurat vyusti do este vacsich konfliktov. Riesit prejav nespokojnosti a v tomto pripade skor zufalosti nasilim je IDIOTSKE a privelmi nebezpecne.

Zasnem, ze aj v diagnostickych ustavoch maju chovanci pristup k internetu. Vsetko v poriadku ale "odtial potial!"

230373

21.10.2010 15:13

RE: Řešení

jjkl 213.?.?.?

Reakce na 230373

chovanci diagnostickych ustavu maji bohuzel uz pristup i mezi vladni poradce.. tak se nedivte [chechtot]

230434

21.10.2010 1:03

Totalita Editora

LaFox 90.?.?.?

Je to prostě o tom, že editor má nějaký názor a prostě přes to vlak nejede. Zargumentovat se dá cokoliv a jakkoliv. Papír snese všechno. Obecné kecy o skorumpování odborových předáků jsou hezké ale o hovně. Napište jméno předáka a důkazy jak je konkrétně zkorumpován. Pak to je o něčem. Jinak to jsou demagogické kecy, na podporu Vašeho názoru, nebo spíš nenávisti k odborům.......

230372

21.10.2010 6:13

TMO se patrne nadobro zblaznil

MoUdrostrak 90.?.?.?

Tvrdi, ze v kapitalismu si kazdy najde svuj business a produkci, o ktery budou mit ostatni zajem.

Copak tisice let lidstva nesvedci o naprostem popreni techto jeho zboznych prani tmo?!

CELY treti svet nemusi ani platit dane, ani tam neexistuje prerozdelovani zisku. A predse tam funkci kapitalismus nikdy prirozene nevyrostl v blahobytny system!!! Jen bida, vysavani od par zdatnych a hruzne nelidske podminky, ktere nas brzy cekaji i v hrouticich se a elitou nyni rozkradanych jiz dnes byvalych socialnich statech.

Kdosi tady zminil jako prapricinu rustu zivotni urovne v nasich zemepisnych sirkach a delkach francouzskou revoluci a protitah Bismarcka v podobe socialniho pojisteni. Teprve tehdy zacala EUropa byt postupne mistem k snesitelnemu /a jinymi zavidenemu zivotu/. Staci si uvedomit, v jake bide a marasmu se zmitala Skandinavie pred cca 100-150 lety. Line se to skandinavskou literaturou, hudbou a celym umenim.

Skandinavie se nevymanila z bidy (srovnatelne s "neregulovanym" tretim svetem) proto, ze by "kazdy Skandinavec" nasel svoji niche market. Naopak nejprve prisel strach (i z Francouzske revoluce) tech majetnych, co bez prestani akumulovali ve Skandinavii prostredky ve svych rukou, ze o ne prijdou. A "neregulovany" system se stal regulovanym a socialne citlivym. S prerodzelovanymi investicemi do vzdelani, vedy, vyzkumu. Aby "umele" vytvoril potrebu vzdelancu, vedcu, umelcu. A vzdelavani chudaci "massy" byli schopni vytvorit v kooperujicim prostredi konecne konkurenceschopne produkty masove vyroby, ktere zacaly Skandinavii prinaset zisk. Zisk, ktery se neobyvklou merou prerozdeloval a prerozdeluje dodnes.

A nejenze to nezvykle vysoke ZLE prerozdelovani (podle moUdrych pravicujicich poucek a brozurek TMO a ProfeSSora Big Toonnela z Hradu) Skandinavii konkurencne nenici, ale spolu s Nemeckem, dava Skandinavii jako jedinym dvou mistum v EUrope sanci prezit s hlavou nahore. Ostatni rozebirane socialni staty se nori do problemu rozpadu identity.

Ze Skandinavie se stehuji energeticky a enviromentalne narocne vyroby. A misto nich jsou nahrazovany spickovym vyvojem, laboratorni vyrobou a presnym strojirenstvim.

Je NAPROSTO SILENE si myslet, ze kazdy pred tydnem jeste po vyhozeni z VOLVA nebo SAABU zivorici Sved na podpore, si zainvestuje a otevre ze dne na den spickovou vyvojovou laborator a prozije svuj "emericky sen" TMO.

Stejne tak, jako si prosperujici spickovou vyvojovou laborator neotevre Cech bez prace v Havirove nebo hladovejici Ukrajinec na Podkarpatske Ukrajine. Bud socialni stat vytvori vzdelanou vrstvu, co nema ve svete jkonkurenci a podminky pro vedu a vyzkum. Nebo se EUropa odebere do podoby zivorici a Skandinavie pred 200 lety.

230383

21.10.2010 10:04

Myslim ze vo FR je velkych problemov hned niekolko a teraz sa prejavuju vsetky spolu

calimero 147.?.?.?

aniz by sa niekto obtazoval skumat co je presne pricinou coho. Tak ci onak, konsolidovane stavkovat je jedna vec a rabovat obchody a zapalovat budovy/auta je vec uplne ina.

Ked sa clovek diva na tie videa je mu jasne ze ti najostrejsi "demonstranti" su cca vo veku 18-28 rokov a vacsina z nich pravdepodobne nevidela pracu ani z rychlika. Skoro sa natiska otazka, ci to nahodou len nie je o tom, ze (povacsinou farebni) nemakacenkovia bez vzdelania a perespektivy, majstri PN a davok v nezamestnanosti, vyuzivaju problemy pracujucej vacsiny k tomu, aby si beztrestne uzili trochu zabavy.

230398

21.10.2010 11:14

co na to říct

človíček 89.?.?.?

Vy tu pořád píšete o nemakačencích a podobně, ale podle mě je užitečnější pro společnost člověk na podpoře, než nějaký zkorumpovaný politik a že jich je hodně. [bliji]

230404

21.10.2010 20:15

RE: co na to říct

človíček 89.?.?.?

Reakce na 230404

Ještě dovětek, ti zkorumpovaní politici vrážejí obyčejným lidem ještě ke všemu nůž do zad, to jim bere práci, protože ti co se chtějí chovat poctivě, nemají v mafiánském kapitalizmu šanci.

230471

21.10.2010 20:47

RE: co na to říct

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 230404

Můžete mi prosím vysvětlit, k čemu je "užitečnější" člověk na podpoře? Takový flákač nebo budižkničemu nedává nic světu/ostatním lidem, a maximálně tak ještě vzprodukuje se svou stejně schopnou manželkou hordu dalších parazitů, kteří se geometrickou řadou rozmnoží. Kromě nákladů společnosti v níž žijí, způsobí ještě nějaké problémy (zločinnost jako krádeže,, loupeže, ublížení na zdraví, fet, pasácká činnost, zdravotnické náklady atd.).
Zkorumpovaní politici jistě jsou (ale početně sotva zlomeček, oproti těm předešlým). Ale můžete za to VY, protože VY jste je zvolil (máte snad demokracii, ne?) a VY jste jim umožnil se chovat tak, jak se chovají. To jsou ty demokratické výdobytky [oči v sloup]

230478

21.10.2010 21:29

RE: co na to říct

kurvas kurvas (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 230478

ta otázka krom toho myšlená v souvislosti menšího zla než naše uctivě poctivá politická reprezentace. Řeč peněz je jasná a budu přehánět u nemakačenka na podpoře cc 7000x6 42,000,-Kč jelikož se podpora vyplácí max 6měsíců no a ti skvělí druzí jestli se nepletu tak 1,3bilionu...na ně je i defenestrace málo [bliji]

230485

21.10.2010 22:07

RE: co na to říct

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 230485

Podpora v nezaměstnanosti se vypočítává z předešlé mzdy, a průměrně přesahuje 10 tisíc. A zapomněl jsi to vynásobit počtem těch parazitů... a je jich prý asi 10% práceschopného obyvatelstva, tedy půl milionu (kromě dalších závislých na milodarech od státu, invalidů, důchodců atd.). Vychází mi tedy 5 miliard každý měsíc, tedy 60 miliard ročně. Stejnou (vyšší) sumu platíme JEN NA ÚROCÍCH za zadlužení socanských vlád... a státní dluh se dále zvyšuje i teď... a to někteří řvou, že i 10% z platu je prý neúnosně moc. A to nemluvíme o dalších sociálních výdajích na chronické tmavé i světlé parazity... tam to není podpora, ale jen se to jinak jmenuje... (a)sociální dávka. Letos tedy nejméně 300 miliard a příští roky víc a víc, vzhledem k narůstajícímu dluhu. Za pouhých 10 let (což uběhne jako nic) to bude nějakých 5 bilionů.
Jak jsi přišel na 1,3 bilionu, bys mohl trošku osvětlit, mysliteli, jakož i ty údajné zloděje (už jsi byl podat trestní oznámení, občane?). Ale i kdybys měl náhodou pravdu, v této zemi vládne lid, a to jsi ty. Takže za to můžeš ty, příslušníku demokratické většiny. Takže jsi špatně volil. Špatně jsi vládnul. Napíchnout tě na kůl! Evidentně to neumíš, děláš to špatně.

230493

21.10.2010 22:55

RE: co na to říct

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 230493

jo 60 miliard ročně když se to vyplácí půl roku [velký smích]
doporučuji zajít za nejbližší roh a vrazit si facku [mrknutí jedním okem]

230502

21.10.2010 23:05

RE: co na to říct

hc 90.?.?.?

Reakce na 230493

Jestli ty se živíš čímkoliv co lze nazvat duševní prací, pak by bylo pro společnost opravdu výhodnější kdybys byl nezaměstnaný. Místo svých "výpočtů" si raději najdi (lze i na webu) skutečná data.

P.S. Editore vyhoďte toho pomatence. Ty jeho slovní průjmy jenom zaclánějí a jsou to samé kraviny.

230505

21.10.2010 21:33

RE: co na to říct

kurvas kurvas (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 230478

máte pravdu v tom, že si za to můžu sám, že někoho zvolím a když to zvorá, tak mu nestáhnu kůži ze zad. Jo a taky můžu za celej ten bláznivej uzurpátorskej systém protože jsem ho celý vytvořil.

Ať si kdokoliv anonymní ty drogy už neber, ani ředěný.

230486

21.10.2010 21:38

RE: co na to říct

človíček 89.?.?.?

Reakce na 230478

Užitečnější je v nadsázce, protože aspoň neškodí tak, jako politik, co za úplatu udělá kontrakt za několik miliard za pitomosti, to i pak horda takových nezaměstnaných jsou proti tomu jen břídilové. Třeba zbrojovky, kvůli divným praktikám vyvinutým politiky udělal z lidí, kteří měli docela dobrou perspektivu být zaměstnáni, nezaměstnané a tak je to skoro se všemi podniky co za něco stály. [pláč]

230487

21.10.2010 22:15

RE: co na to říct

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 230487

>Užitečnější je v nadsázce
Tak to je hodně brutální nadsázka, mluvit o užitečnosti parazita.
Chápu, že si myslíš, že někdo škodí víc. Nemusí to být pravda, ale máš na svůj názor právo. -Co proti tomu tedy děláš? Už jsi byl podat trestní oznámení? Že nevíš nic konkrétního? Aha... a tak o čem tu tedy mluvíš? Jen o dojmech? Jde o pomluvy? Nebo internetovou onanii?
A co dál? Máš nějakou lepší volbu? Už jsi vytvořil stranu ideálních čistých aktivních lidí, kteří tuhle zemi převrátí z pekla v ráj? A fakt uhlídají všech 10 milionů obyvatel, aby žádný z nich už neudělal nic špatného a nezatížil naši zemi například nějakou arbitráží?

230494

21.10.2010 22:45

RE: co na to říct

človíček 89.?.?.?

Reakce na 230494

Celá společnost je v pěkných sračkách, takže se prakticky nic dělat nedá. V brzké době se o tom nakonec přesvědčíte sám. Říkat lidem v hmotné nouzi, do které je nakonec z větší části přivedl tento systém paraziti je hodně nelidské, jste člověk nebo robot? Že by už vymysleli jakousi inteligenci, o které se druhý domnívá že si píše s člověkem. [zmaten]

230501

22.10.2010 0:20

RE: co na to říct

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230501

>Že by už vymysleli jakousi inteligenci, o které se druhý domnívá že si píše s člověkem
To určitě ne, vzhledem k výběru citací, reakcím i na jemné nuance, vzhledem k jazyku čeština a poměrně malému významu tohoto víceméně lokálního webu. Jsem si ale jistý, že se určitě najde několik tisíc šílenců, kteří budou o existenci takového robota přesvědčeni... asi tak, jak mnozí zaníceně píšou třeba o chemtrails.
Jsou věci, kterým vzhledem k množství indicií a logickým souvislostem (cui bono) osobně věřím (vláda USA/CIA ve věci odstřelu WTC + Pentagon). Určitě ale existují věci, které spadají do skupiny nesmyslů, nesprávně nazývaných konspirační teorie.
>Říkat lidem v hmotné nouzi, ...
Jsem snad například já odpovědný za něčí neschopnost nebo lenost?
A jsi snad ty odpovědný za něčí úspěch? -Nikoliv! A kdo žije na účet jiných (nesnaží se vlastními silami zabezpečit), je jednoznačně cizopasník nebo parazit.

230512

22.10.2010 9:07

RE: co na to říct

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230512

a co treba distributor zbozi? co to je? je pro spolecnost prospesny? neparazituje nahodou na kupujicim? kdyz je to jen distributor... Jaka hodnota vznikne prevozem zbozi z bodu A do bodu B?

230533

23.10.2010 2:03

RE: co na to říct

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 230533

alebo banda parazitov, ktori existuju pod nazvom "pracovne agentury", ktora parazituje na praci zamestnancov.

A argument typu, ze treba sa zamestnat priamo je hlupost, lebo vacsinou tie firmy maju podpisany kontrakt s tymi vyzierkami a priamo Vas nevezmu. Krasny priklad ako vysulozit zo zamestnancom a zaroven na nom aj parazitovat.Zarobite tazkou pracou 9-10 papierov a parazit si vezme 3-4 papiere... Namiesto vyplaty 14 papierov zivite svojou pracou zlodejinu...zakonom zlegalizovanu.

230621

22.10.2010 9:31

RE: co na to říct

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230512

moje sestra byla cca 1 mesic nezamestnana, pote nasla "praci", 14h denne, 6 dni v tydnu za 9000,- cisteho... to je v poradku? vubec se ji nedivim, ze skoncila. v dalsim zamestnani delala cca 6 mes., nedostala plat, firma zkrachovala, nic ji nedala a hlavne ji nevyhodili, takze nemela narok na davky (parazitovani) - pravnik uradu prace ji rekl at jde delat na cerno, si myslim ze fakt husty... tomu rikam, pravidla hodna dustojneho zivota!
firma je vytunelovana, na zamestnance nic nezbylo...
(nyni dela na zivnost a je spokojena, alespon obycejni lide plati)
KDO TU JE TEN PARAZIT?
PS:nehlede na to, ze mnoho mych znamych ma docela velike pohledavky u firem, ktere uz nikdy neuvidi... (v prumeru nad 100k)

230536

22.10.2010 11:58

RE: co na to říct

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230536

A to je přesně to, co jsem myslel! Každý má možnost hledat a uvidět příležitost, chopit se jí a sám si vybrat, co je pro něj výhodné. Tvá sestra to odmítala, chtěla být závislá na někom druhém, který by o ni pečoval - a nevyplatilo se: zjistilo se, že zdánlivá jistota zaměstnání není vůbec jistotou, že je nanejvýš jistotou nízkého platu, zneužívání a nakonec vydrbání se zaměstnancem. A pak na to konečně přišla - že je třeba se o sebe postarat sama! Vzít na sebe odpovědnost za svůj život, i riziko, sám si ho řídit, minimalizovat, a snažit se slušně přežít, bez toho, aby někomu člověk visel na krku.
P.S.: řeči o neplatičích výplat či faktur jsou úplně o něčem jiném... a nazývat tyhle zločince parazity? To je míchání pojmů. Parazit je neschopný nepracující závislák. Ti taky-podnikatelé jsou ale zločinci (někoho okradli), a i podle zákonů je lze stíhat. A jistě to už někdo žaloval... teď jde jen o to, aby soud rychle a spravedlivě zafungoval, což v ČR bohužel tak není.

230549

23.10.2010 12:19

RE: co na to říct

mazz 82.?.?.?

Reakce na 230549

chapu jak to myslite. ale tvrdit, že "Parazit je neschopný nepracující závislák." je sila. Je videt, ze jste o tom moc nepremyslel... paraziti, kteri napr. vysavaji nasi vladu nejsou neschopni, ale naopak jsou az moc efektivni. vytvorili si kanaly, kterymi k nim proudi energie (finance). PARAZITISMUS tak jak jsem ho nazval ma svuj vyznam v tom, ze si prisvojuji hodnotu ktera mi nenalezi. je to o uhlu pohledu.
PS: jsou obory kde lide opravdu solo makat nemuzou, jejich produkt je produktem kolektivu. to jestli jsou zamestnanci a nebo rovnopravni vlastnici je uz neco jineho. Vetsina majitelu firem se prizivuje na tom kolektivu, resp. zije na jejich ukor. tzn. ze je to chytry parazit, ktery si to dokonce vymohl zakonne. [smích]

230665

25.10.2010 13:30

RE: co na to říct

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230665

>paraziti, kteri napr. vysavaji nasi vladu
To je nesmysl - naši vládu? Snad rozpočet. A vláda není naše - vláda je vedení. mimochodem zvolené většinou, tzn. plebsem... jsou to jejich zástupci (méně inteligentních a méně schopných je vždy MNOHEM méně, než velmi schopných, elity, inteligence... a proto zástupci plebsu v demokracii vítězí, protože tam nerozhoduje kvalita, ale většina hlasů).
>Vetsina majitelu firem se prizivuje na tom kolektivu, resp. zije na jejich ukor. tzn. ze je to chytry parazit
Opět nesmysl: vedení je nutné a řídí/koordinuje právě činnosti, kde si řízení-neschopní pracovníci nemohou/neumí vládnout sami:
>jsou obory kde lide opravdu solo makat nemuzou, jejich produkt je produktem kolektivu
...a proto je zvrhlé nazývat potřebné, dokonce nutné řídící pracovníky parazity! oni se nepřiživují, ale naopak významně pomáhají tomu kolektivu k tomu, aby mohl vůbec existovat ten kolektiv a uživit se každý jedinec v něm.
>jestli jsou zamestnanci a nebo rovnopravni vlastnici
Co je zase tohle za nesmysl - je snad vlastník firmy "rovný" pouhé najaté pracovní síle? Pokud chce být pracovní síla rovnoprávná (pokud si připadá méně-cenná), ať si zařídí svou firmu! a pak čelí rovnostářským debilům, kteří místo vděku za práci budou nadávat svému majiteli do parazitů a budou požadovat rovnost. Možná teprve pak přijde na to, že to údajné "přiživování se na práci jiných", podřízených, není vůbec snadné, bezpracné, a že rovnostářské tupce je třeba mlátit po palici vždy, kdy je to jen trochu možné, a ne že si z nich udělá rovné kamarády.

Jak už jsem řekl: lidi, které ty nazýváš parazity, nejsou parazité, ale zločinci - dopustili se zločinů podle zákona... například zneužití pravomocí veřejného činitle, nebo zneužití informací v obchodním styku, nebo přijímání úplatků, nebo porušení povinností při správě cizího majetku. A toto lze žalovat a soudit. To není parazitismus. Parazit je odporný líný tvor, který je přisátý na hostitele (člověka pracovitého, společnost pracovitých), a jen čeká, aby mu teplá žádoucí krev/nezasloužené živiny snadno tekly do tlamy. A tím ochuzuje hostitele a dává příklad ostatním, že snažit se nemá cenu, že parazitovat je stejně odměněno, jako píle a poctivá práce.

230889

25.10.2010 13:55

RE: co na to říct

tmo 89.?.?.?

Reakce na 230665

OPRAVA - v textu výše samozřejmě má být věta správně takto:
méně inteligentních a méně schopných je vždy MNOHEM více, než velmi schopných, elity, inteligence... a proto zástupci plebsu v demokracii vítězí, protože tam nerozhoduje kvalita, ale většina hlasů

230896

25.10.2010 20:34

RE: co na to říct

človíček 89.?.?.?

Reakce na 230896

No jde vidět že jste se do toho nějak už zaplantal, i tohle je dobré "kteří místo vděku za práci budou nadávat svému majiteli do parazitů", to že je někdo majitel někoho jiného je asi už běžné chápání v pokřiveném kapitalizmu, ale uvědomte si, že i schopný člověk je schopný jen proto, že mu to bylo dáno od Boha. Čili je to jako chtít učit retardovaného integrály, proto je ve společnosti přímo nutné určité sociální cítění, každý neni dravec a nemá na ty podvody žaludek. [bliji]

230969

21.10.2010 23:00

RE: co na to říct

63 88.?.?.?

Reakce na 230494

Nehádejte se s ROBOTEM 88!!!! To je marné - jde o modrého "svazáka" a tomu nelze nic vysvětlit!!! Fanatický zastánce stávajících pořádků, které jsou "vynikající"!!! Hitler měl hitlerjugend, Stalin svazáky a tenhle týpek vypadl z řitě Topolánka a jiných "modrých" svazáků a soudruhů!!!
Fanatici mně byli vždy odporní a obludní. Jsou to lidé podlí a úskoční,nehodní diskuze!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

230504

22.10.2010 4:06

Jak mnozi naznacuji

n.z. 99.?.?.?

v antagonisticky orientovane spolecnosti (a budme si uprimni, jinak to v tzv. kapitalismu nejde) existuje VZDY urcite napeti. V dobach relativni prosperity je snesitelne, v dobach upadku se naopak vyhrocuje a odhaluje ledvi zlocinneho systemu. Vsimneme si tez nastupu tvrde pravicovych vlad skrz Evropu, nejen ve Francii. To zrejme uspisuje proces.

Neprijimam argument vydavatele. Clovek ma pravo na slusny zivot vcetne duchodoveho zabezpeceni po odpracovani mnoha let pro sebe a pro spolecnost. Tudiz, spolecnost mu neco dluzi. Odchod do duchodu ve veku 60ti let je primereny a kazdy kdo se to snazi zmenit smerem nahoru provokuje k vybuchu hnevu. To ze se k tomu pripojuji antisocialni zivly je neco jineho a s tim nesouvisejici. Odbory naopak jsou legitimni a dulezite jako kolo spasy pro pracujici bez jineho mozneho odvolani.

Rovnez tak neni platnym argumentem, ze tu a nekde jinde je duchodovy vek vyssi. At ten kdo si to mysli si to vyzkousi na vlastni kuzi. Z vlastni zkusenosti mohu rict, ze je to otrocina a nedustojne cloveka.

Fandim tem, kteri maji vuli a odvahu k odporu. Liberte, Fraternite, Equalite.... a predvsim Humanite!

230521

22.10.2010 10:31

Úplně k věci

63 88.?.?.?

Odchod do důchodu by se také měl řídit / vím, že je to těžké stanovit!/ druhem práce, kterou člověk převážnou část života vykonával. Třeba hornictví, hutnictví, stavebnictví a jiné obory by měly mít zavedeny jinou dobu odchodu do penze,protože ta práce je tam těžká!
Je to velký problém stanovit takovou dobu spravedlivě!
Policisté mají zavedenu výsluhu,která je používána u policistů, kteří jsou ve výkonu na ulici a opravdu jsou ohrožováni, ale výsluhu dostanou i policisté, kteří se celou dobu služebního poměru "povalují" někde v kanceláři a skutečnou nebezpečnou službu nevykonávají!!!
Ve Francii jsou ale ve hře ještě daleko jiné záležitosti, než jenom odchod do důchodu! Je to všeobecná naštvanost lidí nad
mafiánským kapitalismem, který skutečným kapitalismem a skutečnou demokracií již dávno není!!! Rozvádět to nebudu, již se zde činili jiní!
Ve Francii se "bojuje" i za Prahu! Jsem přesvědčen , že se ledy pohnou a nejenom ve Francii a že nastanou změny i v celé EU!
Francie a jiné státy, kde se lidé bouří, jsou pouze roznětkou!
Státy a vlády přestaly plnit svojí roli, vlády jsou pod diktátem kapitálu, což se musí změnit! První jsou zájmy občanů a až potom ty ostatní!
Příkladně v Dánsku se považuje za "neslušné", když jsou velké sociální rozdíly mezi lidmi a společnost v Dánsku je velmi harmonická a žije si svůj tichý, relativně "šťastný" život! V Dánsku prakticky neexistuje korupce!!!! V Česku to již bez korupce snad ani nejde, jak je zažraná všem po kůži!!!! V Dánsku funguje sociální stát a u nás se ho snaží "modří" soudruzi zcela demontovat!!!!
Proč to někde jde a jinde nikoliv? Berme si příklad tam, kde to funguje a nikoliv ve zbankrotělých, prolhaných a zlodějských USA,které se nezadržitelně řítí do krachu a společenské revolty a jejichž zlodějská a prolhaná bankovní mafie způsobila celosvětovou finanční krizi!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

230542

22.10.2010 12:17

RE: Úplně k věci

človíček 89.?.?.?

Reakce na 230542

Banky které půjčují peníze, vytvářejí je z ničeho! Takže všichni dobře placení lidé kolem toho, jsou pijavice a ještě ke všemu kradou! Jejich působení je ovšem dobře podporováno medii, protože se prakticky nesetkáte v přestávce na reklamu, že by tam nepropagovaly svůj dobrý bussines kdy tvrdí, že si půjčit, je to nejlepší co může člověka v životě potkat. [bliji]

230553

22.10.2010 13:23

Neudržitelnost

Koudyr 85.?.?.?

Nebudu se ani tak vyjadřovat k Francii jako spíše k příspěvkům diskutujících. Všichni poukazují na vymírání Evropy. To je trochu naivní a nacionální pohled, protože když to nebudeme omezovat, nahrnou se do celé Evropy mladí lidé z celého světa. Nikdo si neuvědomuje, že to neřeší situaci, protože od imigrace nastanou větší problémy. Nikdo nepřizná, že v dnešní době je spousta "vymyšlených" povolání. Snižujeme nezaměstnanost naprosto bezcílným způsobem, kdy nevzniká nic nového, kdy nasazujeme lidskou pracovní sílu namísto strojů, atd. atd.
Přiznejme si, že svět potřebuje přirozenou obnovu, ne umělé udržování při životě. Jediným východiskem je ucelení států, nikoli rozplizlé unie. Pokud se státy nezačnou starat o sebe bez ohledu na nesmyslné příkazy EU, tak se budeme tak dlouho brodit v této situaci, až nastane válka, rozpad unie a opětovné budování států. A jako v ekologii, rovnováha se nakonec nastolí, ovšem bude to zdlouhavé a pro mnohé neúnosné, tomu by se dalo zabránit dobrou organizací jednotlivých a samostatných států.

230560

23.10.2010 1:05

Nesouhlasim s editorem...

Tomas Neverici 88.?.?.?

Produktivita prace stoupla za poslednich 150 let diky vedeckemu a technickemu rozvoji vice jak 20nasobne. Pred 100 lety pracovalo v prvovyrobe, kde se tvori prostredky pro primou spotrebu spolecnosti, 8 lidi z 10 praceschopnych, jen dva byli neproduktivni, manazeri, sluzby atd.
Dnes uzivi jeden az dva praceschopni dalsich 8 az 9, kteri si musi hledat svuj krajic v prerozdelovani toho, co ti dva vyrobí... Proc bohati bohatnou a chudi chudnou??? Diky vysoke produktivite prace, KRIZZE Z NADVYROBY, jak ji popsal dnes "Bakalovskzmi" medii nenavideny Karel Marx... Zkratte pracovni dobu na 4 hodiny a nebudou nezamestnani, dejte lidem praci, nechte lidi zit... to je vzkaz fasistovi Sarkozimu a ekonomickym fasistum u nas typu ODS, TOP09 a VV. A taky vzkaz editorovi. Fandim Franzouzum a zadam ceske orborare, Odborari vsech zemi, spojte se! Proti EKONOMICKEMU FASISMU...

230616

23.10.2010 1:09

Pouze kvalitni diskuzni prispevky projdou cenzurou...

Tomas Neverici 88.?.?.?

To prizna jen mistni editor, ale radi se tak "bakalovskemu a knizecimu" mainstreamu, rozdil je jen ten, ze oni to nepriznaji.

230617

Příspěvků: 197

20.10. 07:39 Satanist  SS
20.10. 08:32 _Kuba  Fandím Francii...
20.10. 18:12 J. Horský  RE: Pokud fandíte opravdu Francii, Kubo,...
20.10. 22:10 ex-nemo  RE: Pokud fandíte opravdu Francii, Kubo,...
21.10. 02:26 Peptalkin  RE: Pokud fandíte opravdu Francii, Kubo,...
21.10. 21:52  RE: Pokud fandíte opravdu Francii, Kubo,...
22.10. 03:12 Rene Bartosek  RE: Pokud fandíte opravdu Francii, Kubo,...
22.10. 10:04 Saša  RE: Pokud fandíte opravdu Francii, Kubo,...
20.10. 08:52 kubrt  Pane editore
20.10. 08:54 Josef Malý  Pálení a rabování.
20.10. 08:55 Ludovik  Plamínek se rozhořívá
20.10. 09:03  Karel2
20.10. 09:08  Karel2
20.10. 12:29 hc  RE: Karel2
20.10. 14:48  RE: Karel2
20.10. 21:08 kubrt  RE: Karel2
20.10. 22:01 Vladimír Stwora  RE: Karel2
21.10. 10:02 kubrt  RE: Karel2
22.10. 11:48 janko  RE: Karel2
23.10. 12:09 kubrt  RE: Karel2
23.10. 12:29 Peptalkin  RE: Karel2
23.10. 16:45 janko  RE: Karel2
23.10. 18:49 Anonymus  RE: Karel2
23.10. 22:54 janko  RE: Karel2
23.10. 22:55 janko  RE: Karel2
23.10. 22:56 janko  RE: Karel2
23.10. 19:19 kubrt  RE: Karel2
23.10. 23:16 janko  RE: Karel2
23.10. 23:41 Anonymus  RE: Karel2
24.10. 00:59 janko  RE: Karel2
24.10. 02:19 Anonymus  RE: Karel2
24.10. 02:38 Anonymus  RE: Karel2
24.10. 09:19 kubrt  RE: Karel2
24.10. 10:15 janko  RE: Karel2
24.10. 14:28 kubrt  RE: Karel2
24.10. 15:00 Rene Bartosek  RE: Karel2
23.10. 19:52 Lin  RE: Karel2
21.10. 18:19 Vigvam  RE: Karel2
22.10. 11:51 janko  RE: Karel2
20.10. 09:11 kkjanius  Dovetok
20.10. 09:21 Tsignotschka  RE: Dovetok
22.10. 12:52  RE: Dovetok
20.10. 09:42 Saša  RE: Dovetok
20.10. 10:46  RE: Dovetok
20.10. 09:45  Work to live
20.10. 21:08 micha  RE: Work to live
20.10. 09:52 fohat  obět 62let
20.10. 14:50 hestroy  RE: obět 62let
20.10. 21:09  RE: obět 62let
21.10. 15:52 Jarmila  RE: obět 62let
20.10. 22:03  RE: obět 62let
22.10. 11:58 janko  RE: obět 62let
22.10. 13:47 hestroy  RE: obět 62let
22.10. 18:14 janko  RE: obět 62let
22.10. 18:55 aristokrat  RE: obět 62let
20.10. 18:32 jaaan  RE: obět 62let
21.10. 13:39 fohat  RE: obět 62let
21.10. 18:45 jaaan  RE: obět 62let
20.10. 10:09 fohat  my si dvacet let
20.10. 13:10 fohat  RE: my si dvacet let
21.10. 13:45 fohat  RE: my si dvacet let
20.10. 10:44 cha cha  K doplnění editora
20.10. 15:03  RE: K doplnění editora
20.10. 16:08 waterfall  RE: K doplnění editora
20.10. 10:55 Radim Lhoták  Francouzi zdvihli prapor svobody
20.10. 13:32 Ludovik  RE: Francouzi zdvihli prapor svobody
20.10. 15:03 jansmith1984  RE: Francouzi zdvihli prapor svobody
20.10. 22:46 mtk  RE: Francouzi zdvihli prapor svobody
20.10. 15:30 Vladimír Stwora  RE: Francouzi zdvihli prapor svobody
20.10. 16:14 Radim Lhoták  RE: Francouzi zdvihli prapor svobody
20.10. 18:18 Vladimír Stwora  RE: Francouzi zdvihli prapor svobody
21.10. 17:17 fohat  RE: Francouzi zdvihli prapor svobody
20.10. 11:19 63  Dovětek za článkem nemá pravdu!
20.10. 11:31 Antiseptik  RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!
20.10. 14:13 Vladimír Stwora  RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!
20.10. 11:33 MoUdrostrak  RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!
20.10. 14:36 tmo  RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!
20.10. 16:39 63  RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!
21.10. 21:16  RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!
20.10. 19:22 mazz  RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!
21.10. 21:39  RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!
22.10. 16:11 mazz  RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!
22.10. 16:37 mazz  RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!
23.10. 12:32 mazz  RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!
20.10. 19:33 mazz  RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!
20.10. 19:50 aristokrat  RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!
21.10. 21:51  RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!
20.10. 15:02 hestroy  RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!
20.10. 11:28 Antiseptik  No to není dobrá reakce
20.10. 13:37 waterfall  RE: No to není dobrá reakce
20.10. 14:58 tmo  RE: No to není dobrá reakce
20.10. 16:56 hc  RE: No to není dobrá reakce
20.10. 23:52 tmo  RE: No to není dobrá reakce
20.10. 17:03  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 01:40 tmo  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 10:01 HHBB  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 11:28 tmo  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 12:04 HHBB  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 13:19 tmo  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 13:23 tmo  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 16:18 HHBB  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 22:40  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 23:34 HHBB  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 23:57 tmo  RE: No to není dobrá reakce
22.10. 00:37 aristokrat  RE: No to není dobrá reakce
22.10. 07:44  RE: No to není dobrá reakce
22.10. 20:09 hestroy  RE: No to není dobrá reakce
22.10. 23:03  RE: No to není dobrá reakce
23.10. 04:39 Peptalkin  RE: No to není dobrá reakce
23.10. 10:07 aristokrat  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 12:22 aristokrat  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 13:43 Antiseptik  RE: No to není dobrá reakce
20.10. 23:23  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 01:50 tmo  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 04:41  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 11:42 tmo  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 09:10 mazz  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 11:11 tmo  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 19:59 mazz  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 13:59 Martin300  RE: No to není dobrá reakce
22.10. 01:50 tmo  RE: No to není dobrá reakce
21.10. 14:05 Antiseptik  RE: No to není dobrá reakce
22.10. 00:03 Anonymus  RE: No to není dobrá reakce
22.10. 13:44 janko  RE: No to není dobrá reakce
22.10. 14:18 Antiseptik  RE: No to není dobrá reakce
22.10. 15:39 janko  RE: No to není dobrá reakce
20.10. 12:10 63  Kdo neviděl, nemá představu - české titulky.
20.10. 12:32 Robert Nohejl  Pohyb mas,ve vitanou prilezitosti, jez, mnozi dokazou vyuzit pro sve cile.
20.10. 12:48 63  Už asi nechceme být "dobrými" občany, džbán začíná přetékat!
20.10. 13:31 El  .
20.10. 13:39 Roman  Jak je to s tou letenkou?
20.10. 14:30 Vladimír Stwora  RE: Jak je to s tou letenkou?
20.10. 20:47 Lin  RE: Jak je to s tou letenkou?
20.10. 21:41 Vladimír Stwora  RE: Jak je to s tou letenkou?
20.10. 21:47 aristokrat  RE: Jak je to s tou letenkou?
20.10. 23:12  RE: Jak je to s tou letenkou?
20.10. 23:54 Peptalkin  RE: Jak je to s tou letenkou?
21.10. 00:06  RE: Jak je to s tou letenkou?
21.10. 00:57 Peptalkin  RE: Jak je to s tou letenkou?
22.10. 17:26 KK  RE: Jak je to s tou letenkou?
20.10. 22:02 Saša  RE: Jak je to s tou letenkou?
20.10. 14:26 Ursus  V pondeli jsem priletel z Pariže..letel jsem z CH.D.G.
20.10. 16:02 kurvas  Díky za ten dovětek
20.10. 18:28 maki  Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
20.10. 20:04 Vladimír Stwora  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
20.10. 21:23 Saša  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
20.10. 21:56 Vladimír Stwora  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
20.10. 23:22 mtk  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
21.10. 02:56 hc  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
21.10. 09:50 HHBB  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
21.10. 11:36 jansmith1984  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
22.10. 15:42 mazz  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
28.10. 13:48 mtk  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
28.10. 13:54 mtk  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
21.10. 12:47 maki  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
21.10. 15:29 Vladimír Stwora  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
21.10. 20:33 maki  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
21.10. 21:27 Vladimír Stwora  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
22.10. 17:05 hestroy  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
23.10. 23:42 maki  RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické
20.10. 19:30 Etheral  Standard
21.10. 02:34 hc  RE: Standard
21.10. 12:43  RE: Standard
20.10. 21:54 smutnyklaun  Krize systému
20.10. 23:56  Řešení
21.10. 01:05 Peptalkin  RE: Řešení
21.10. 15:13 jjkl  RE: Řešení
21.10. 01:03 LaFox  Totalita Editora
21.10. 06:13 MoUdrostrak  TMO se patrne nadobro zblaznil
21.10. 10:04 calimero  Myslim ze vo FR je velkych problemov hned niekolko a teraz sa prejavuju vsetky spolu
21.10. 11:14 človíček  co na to říct
21.10. 20:15 človíček  RE: co na to říct
21.10. 20:47  RE: co na to říct
21.10. 21:29 kurvas  RE: co na to říct
21.10. 22:07  RE: co na to říct
21.10. 22:55 aristokrat  RE: co na to říct
21.10. 23:05 hc  RE: co na to říct
21.10. 21:33 kurvas  RE: co na to říct
21.10. 21:38 človíček  RE: co na to říct
21.10. 22:15  RE: co na to říct
21.10. 22:45 človíček  RE: co na to říct
22.10. 00:20 tmo  RE: co na to říct
22.10. 09:07 mazz  RE: co na to říct
23.10. 02:03 Peptalkin  RE: co na to říct
22.10. 09:31 mazz  RE: co na to říct
22.10. 11:58 tmo  RE: co na to říct
23.10. 12:19 mazz  RE: co na to říct
25.10. 13:30 tmo  RE: co na to říct
25.10. 13:55 tmo  RE: co na to říct
25.10. 20:34 človíček  RE: co na to říct
21.10. 23:00 63  RE: co na to říct
22.10. 04:06 n.z.  Jak mnozi naznacuji
22.10. 10:31 63  Úplně k věci
22.10. 12:17 človíček  RE: Úplně k věci
22.10. 13:23 Koudyr  Neudržitelnost
23.10. 01:05 Tomas Neverici  Nesouhlasim s editorem...
23.10. 01:09 Tomas Neverici  Pouze kvalitni diskuzni prispevky projdou cenzurou...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 38 čtenářů částkou 6 856 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I mainstream začíná přiznávat, že očkovací utrejch COVID ZPUSOBUJE08.12.21 20:39 Británie 2

Vystrašiť mutací a napíchat! 08.12.21 13:38 Česká republika 0

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 0

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
22,46 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,73 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
24,40 Kč
100 japonských jenů
19,77 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
6,97 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 116,80 Kč
1 unce stříbra
503,82 Kč
Bitcoin
1 118 346,31 Kč

Poslední aktualizace: 9.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 879