Diskuze k článku

Démonizace historie. Část I.

Příspěvků 12

4.10.2010 19:24

Co že?

DavidZ david (tečka) zatrepalek (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

Téhle části nějak zvlášť nerozumím.

>Prosazovatelé křesťanství před tisíci lety pobili arabské a židovské obyvatelstvo Jeruzaléma?

Vysvětlí mi to někdo? Bajbl jsem četl, leží mi na stole, ale nějak to tam nevidím....

229325

4.10.2010 20:22

RE: Co že?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 229325

křížové výpravy dobytí jeruzaléma (nevím kolikátá to byla) ale traduje se že v ulicích bylo krve po kolena [mrknutí jedním okem]

229329

4.10.2010 23:21

RE: Co že?

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 229325

Jedná se o druhou křížovou výpravu.
Křižáci povraždili na 70 000 obyvatel Jeruzaléma.

"Jeruzalém - konečný útok
Během obléhání byly četné útoky na hradby obránci odraženy. Janovské oddíly vedené Guglielmem Embriacem předtím rozebraly své lodě, na kterých do Svaté země připluly. Z jejich dřeva poté Embriacovi muži sestrojili mohutné obléhací věže. Ráno 15. června dosáhla hradeb Godefroiova věž poblíž severovýchodní rohové brány a podle kroniky Gesta Francorum dva vlámští rytíři jménem Lethalde a Engelbert byli první, kdo vnikli do města, následováni Godefroiem, jeho bratrem Eustachem, Tankredem a jejich vojáky. Věž hraběte Raimonda de Saint-Gilles byla nejprve zastavena příkopem, ale ostatní křižáci pronikli do města a posádka střežící bránu se Raimondovi vzdala.

Jakmile křižáci prolomili vnější hradby a vnikli do města, začali okamžitě drancovat a vraždit, zabíjeli celé odpoledne, večer až do přístího rána. Muslimové, Židé i ten nevelký počet křesťanů, který ve městě zůstal, byli pozabíjeni bez rozdílu s nevybíravou krutostí. Mnozí muslimové hledali útočiště v Mešitě Al-Aksá, kde, podle Gesty Francorum „…bylo zabíjení tak obrovské, že naši muži brodili v krvi až po kotníky.“ Podle Raimonda d´Aguilers „muži jeli v krvi až po kolena a uzdy svých otěží.“ Arabský historik Ibn al-Athir popisuje křižácké řádění takto:"...povraždili však více než 70 000 lidí..." [3] Podle kroniky Ibn al-Kalanisiho židovští obránci města hledali bezpečí v synagoze, ale „Frankové jim ji zapálili nad hlavami.“ a zabili tak každého uvnitř.[4] Křižáci poté kroužili kolem hořící budovy za zpěvu „Kriste, my zbožňujem tě!“[5] Tankred si poté začal nárokovat Chrámovou čtvrť v Jeruzalémě pro sebe a nabídl ochranu některým zdejším muslimům, avšak nemohl je ochránit před smrtí z rukou svých vlastních vojáků. Jeruzalémský guvernér se opevnil v citadele Davidovy věže, kde se následně vzdal Raimodovi de Saint-Gilles za podmínky, že on i jeho stráž bude dopravena do Askalonu"

229339

5.10.2010 8:46

RE: Co že?

DavidZ david (tečka) zatrepalek (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 229339

No já tedy nevím. Pokud autor píše "před tisíci lety" musely to být nejméně tisíce dva. A to tam asi ještě křižáci neřádili. A venkoncem ani křesťané.

229368

5.10.2010 9:16

RE: Co že?

Vodník 94.?.?.?

Reakce na 229368

Já myslím, že málokdo říká "před tisícem let" a že hovorová čeština připouští v tomto významu výraz "před tisíci lety"; ono to je sice 900+ let, ale nebudeme puntičkáři...

229370

5.10.2010 9:14

RE: Co že?

Vodník 94.?.?.?

Reakce na 229339

>Jedná se o druhou křížovou výpravu.

Malá oprava: jedná se o první křižáckou výpravu 1096-1099.

229369

5.10.2010 1:36

V dnesnich dnech,jak Cina, Korea, tak i Japonsko,chteji prepsat historii.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Je znamou veci, ze historii pise vitez a ne porazeny, to zaprve. Za druhe, musime i tento prispevek narovnat z pokrivene historie do svetla pravdy, uz mnohem drive jsme meli na Zvedavci prispevky, kde z internetovych stranek dnes uz vime, ze Adolf Hitler nezacal druhou svetovou valku, Daily Express jehoz majitelem byli zide, uverejnil vyhlaseni Zidovskeho Kongresu, ktery 24 Brezna roku 1933 vyhlasil "svatou valku" Nemecku, rovnez vime, ze v britskych novinach byla rec polskeho marsala Rydz-Smigly; ze jeho husari do tydne budou projizdet berlinskymi ulicemi-Daily Mail, August 6th-1934, doslova dodal[vyplazený jazyk]olsko chce valku s Nemeckem a Nemecko nebude mit moznost se ji vyhnout, at delaji,co chteji.
Zde, bych chtel pripomenout "Moskevske dokumenty", jez Putin chtel predlozit Polsku, ze jsou vinni za pocatek druhe svetove valky, kde zbrojili, jak proti Rusku, tak, proti Nemecku, coz se stalo pri letosnich smutecnich oslavach obeti v Katyni.Takze, cely zakladni kamen o tak zvane historii druhe svetove valky by se musel zmenit, doslova, prepsat svetovou historii. Jen v nynejsich udalostech si pokusme predstavit americke ucebnice dejin pro skoly, kde by stalo, ze Bush vyvolal valku proti Iraku na zaklade neexistujicich zbrani hromadneho niceni a pozdeji na zaklade lzi, nechal povesit Irackeho presidenta Saddam Hussejna.
V techto dnech probihaji, tak zvane Commenwelth hry, tedy 79 byvalych anglickych kolonii, "slavy" sportem, kdysi system nejvetsiho kolonialismu, jez se neobesel bez krveproliti, vzpomenme Africko- Zulske valky proti Britanii, vzpomenme uvazani "indickych rebelu" pred hlavnema kanonu, solnou dan, kde britsti vojaci branili Indum si nabrat morskou vodu k ziskani soli.
Posudte samy, jake by to bylo, kdyby se konalo fotbalove utkani veznu Gulagu a jejich popravcimi a muciteli KGB, za par roku pozdeji v ovzdusi, "co bylo,to bylo,"ale, ted jsme kamaradi a v hledisti by byli ti, jemz se jejich znamy a clenove rodin,se nevratili z koncentracnich taboru.
Ve starem Rime se divali lide take na to, jak predhazovali krestany lvum a divaci rvali nadsenim, tak, nejak to citim dnes v pohledu na dnesni lzivou historii, jez nema doznat zmeny za zadnou cenu a dnesnimi divaky.
The Jewish Declaration of War on Nazi Germany: The Economic ...The London Daily Express, March 24, 1933. Samuel Untermyer ... The headline read "Judea Declares War on Germany - Jews of All the World Unite - Boycott of ...
www.wintersonnenwende.com/scriptorium/.../jdecwar.html
Israel | Transcript of Samuel Untermeyer Speech / New York Times ...
A transcript of Samuel Untermyer's speech made on WABC, declaring a 'holy war' by the Jews against Germany, and appealing to the masses of ... 1933) which was mentioned by Benjamin Freedman in his talk before a group of patriots. ...
www.sweetliberty.org/issues/israel/untermeyer.htm

229348

5.10.2010 13:05

Zatím mi

Erwin 91.?.?.?

uniká smysl tohoto článku, možná bude pokračování již někam směřovat. Faktem je, že historie je asi nejpřekrucovanějším oborem lidské činnosti. Je to tím, že si málokdo dokáže důkladně a přesně ověřit fakta a v neposlední řadě jsou dějiny vykládány v souladu se zájmy vládnoucí třídy.
Pokud chce ovšem autor hovořit o démonizaci historie, nemůže napsat takový nesmysl jako nezpochybnitelný fakt - rozpoutání ww2 Německem. To toho asi o historii moc neví a proto mám pochybnosti o nějakém smysluplném pokračování tohoto článku.

229380

6.10.2010 1:47

RE: Zatím mi

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 229380

A BUDE UNIKAT I NADALE, NEBOT DOBRE VYMYTY MOZEK NENI SCHOPEN PRIJMOUT JINE NAZORY,NEZ UZNAVAT JENOM SVE VLASTNI,JEZMU VTLOUKLI DO HLAVY.I kralik po narozeni je komunistou do doby nekolika dnu nez prohledne,ale mate nadeji,jdete po zjisteni faktu na sve ministerstvo skolstvi a stezujte si,ze Vas okradli o historicka fakta.

http://guardian.150m.com/jews/daily-express-1933.gif

politiky a kolaboranty tisckrate opakovana lez se stane nezmenitelnou pravdou, na tom stoji dnesni svet a je tezke to vykorenit,nebot dalsi lzi pribyvaji v enormnim mnozstvi.Najit nekoho kdo rika pravdu a postavit jej proti tem ,jez a penize siri lzi je utkani predem ztracene, nebot svetem hejbaji penize a ne neplacena pravda, spise ,za pravdu ztraci lide zamestnani,jako ted v Britanii,spatny vtip a nebo nespravne kladena otazka a jste venku ze zamestnani atak se zeptejte ,proc v USA necele 2% zidovske populace ma vetsi pravo ,nez 98% obcanu jeste tak zvane "krestanske zeme" ,nebot nekde jich neni ani jedno procento, celosvetove jich neni ani 0.08 procenta a vsude skakaji podle zidovskych prani.USA dokonce vtelilo zidovske zakony do sveho zakonodarstvi,ale ,tomu nemuzete verit take,ze ano?
Nakonec si najdete president Bush ,jak podepisuje NOahide Laws-zakon do americkeho pravniho systemu.
Under the Talmud's counterfeit Noahide Laws, the worship of Jesus is forbidden under penalty of death, since such worship of Christ is condemned by Judaism as idolatry. Meanwhile various forms of incest are permitted under the Talmudic understanding of the Noahide code. (Enziklopediya Talmudit, note 1, pp. 351-352).
"Germany is our public enemy number one. It is our object to declare war without mercy against her. One may be sure of this: We will lead that war!" - Bernard Lecache, the president of the "International League Against Racism and Anti-Semitism," in its newspaper "Droit de Vivre" (Right to Life), 9 November, 1938.
Nakonec ,jsem si jist ,ze jste necetl Talmud a nebo knizku "Germany must perish".

"Played golf with Joe Kennedy (U.S. Ambassador to Britain). He says that Chamberlain stated that America and world Jewry forced England into World War II." - James Forrestal, Secretary of the Navy (later Secretary of Defense), Diary, December 27, 1945 entry.

Dejiny jsou k tomu,aby nesmyslnym vecem daly pravdivy smysl, tak,jak se dela reklama na zbozi,ktere nejde na odbyt, nebot dobre zbozi nepotrebuje reklamu, to se samo svou kvalitou prosadi na verejnosti, tomu byste mel rozumet,pokud nenajde te smysl k vyse uvedenemu clanku,tak chyba neni na me strane.
George Bush, indicated in Public Law 102-14, 102nd Congress, that the United States of America was founded upon the Seven Universal Laws of Noah

229422

6.10.2010 6:37

RE: Zatím mi

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 229422

Pane Robert Nohejl,je docela možné, že můj vymytý mozek nechápe, co chtěl autor sdělit. Na jedné straně zpochybňuje téměř nanebevzaté Cromwella a Churchilla, což je v pořádku, na druhé straně prohlásí s neotřesitelnou jistotou, že Němci rozpoutali WW2, což je dle mého lež a ani jej nenapadne o tomto pochybovat. Proto jsem si dovolil výše vložit malou poznámku.

229425

6.10.2010 19:27

To je skvely clanok.

Stefanik 95.?.?.?

Reakce na 229425

Stránka zvedavec je skutočne skvelá. Tento článok je skutočne to, čo Zvedavec potreboval. A to poukázať na to, že ak chceme skutočne vedecky posudzovať dejiny, nemožno ich výklad prijímať ako nemeniteľné dogmy, ale pochybovať o tom, čo nám víťazi a kolaboranti predkladajú a hľadať pravdu. Oplatí sa predplatiť. Cez ČSOB by šlo? Kedysi som mal v Čechách, ale nemal som naň dosah, musel som to zrušiť. Skúsil by som to tu.

229467

7.10.2010 3:42

RE: Zatím mi

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 229425

Tady mate to same, ale z encyklopedie:The scheme began in England when the Jews were permitted to return in 1657, by conspiring with Oliver Cromwell, King Edward I having expelled them in 1290. When the plan for readmission of Jews was discussed, "anti-Jewish prejudices had become strong, and the Council would not consent to it (in 1654)." Also, "the mercantile interests and the clergy united in opposition" to the admission of the Jews. It took Cromwell three years to overcome the opposition and secure the admission of the Jews (The Jewish Encyclopedia, Vol. IV, p. 366-368).
Kdyz zkoncila druha svetova valka,tak se vedelo, ze se musi nazor na Hitlera zmenit, pred,ukoncenim valky se uvazovalo,pokud Hitler padne spojencum do rukou,tak bude vyhosten z Nemecka,tak,jak byl Napoleon, nebot podle mezinarodnich zakonu pravni komora pravniku,takto zverejnila rozhodnuti, par mesici pred koncem valky.Druhou veci bylo to,ze kdyz padla otazka odskodneni,tak zide okamzite se hlasili,ze musi byt prvni nebot vedou valku s Nemeckem od roku 1933, tedy dvanact roku a to se take stalo,kdekoliv neco padne o reparacich,tak zide jsou prvni.Pokud jste si vsimnul,jak se Sametova revoluce" dostala do parlamentu,tak prvni otazka byla odskodneni zidovskych obci a navraceni majetku. Nakonec Samuel Ultemaier rec je stale k precteni na Internetu,kde vyhlasuje "Svatou valku", uzemi USA,jako vzdycky, jakozi do dnesnich dnu, vsichni zide v USA vlade jsou pro valku,od valky s Irakem az po pristi valku s Iranem,ve jmenu Velkeho Israelu,ktery je vsude tam,kde se naleza olej,pan Buh byl k nim velice prosretelny.Jeste jsem nevidel a neslysel "cesky " parlament,ze by padla otazka odskodneni obeti nacizmu a nebo obeti komunismu,nakonec,ten tam na penzi stastne doziva. Jinak bude asi pro Vas prekvapenim,ze nacelnikem stabu nemeckych vojsk byl zid,Milstein,ktery velel milionum nemeckych vojaku, takze,zidovsky celosvetovy kongres mluvil jen za malou cast,tak zvanych zidu,tou dobou Zionisti spolupracovali s nacisty,zidovska vlajka,jako jedina,byla Hitlerem povolena ve verejnem vyveseni a nakonec "Hagara agriment" obchodni smlouva se zionisty a k tomu udelovana medaile,jedna strana hakovy kriz a druha strana sesticipa zidovska hvezda, jen podporuje to,ze Hitler nebyl do posledniho dne povazovan za valecneho zlocince, rovnez Nemci po prazce Francie,propustili tyto POW, zajatce domu,premyslejte o tom,celou francouskou armadu poslal domu!!!
The Jewish Declaration of War on Nazi Germany: The Economic ... - 8:16pm
The London Daily Express, March 24, 1933. Samuel Untermyer ... The headline read "Judea Declares War on Germany - Jews of All the World Unite - Boycott of ...
www.wintersonnenwende.com/scriptorium/.../jdecwar.html


Nakonec porovnani s dneskem,nemecti vojaci nerezali casti tel ze svych protivniku,nebombardovali svatby a pohrby,jakozto i skoly a nemocnice,neslikali sve zajatce do naha a jine,dnesni zpravy na nasich TV.Take neposilali male deti pres minova pole,nebo kontrolovat podezrele popelnice detmi, k tomu se Nemci nikdy nesnizili.

229498

Příspěvků: 12

04.10. 19:24 DavidZ  Co že?
04.10. 20:22 aristokrat  RE: Co že?
04.10. 23:21 wilonix  RE: Co že?
05.10. 08:46 DavidZ  RE: Co že?
05.10. 09:16 Vodník  RE: Co že?
05.10. 09:14 Vodník  RE: Co že?
05.10. 01:36 Robert Nohejl  V dnesnich dnech,jak Cina, Korea, tak i Japonsko,chteji prepsat historii.
05.10. 13:05 Erwin  Zatím mi
06.10. 01:47 Robert Nohejl  RE: Zatím mi
06.10. 06:37 Erwin  RE: Zatím mi
06.10. 19:27 Stefanik  To je skvely clanok.
07.10. 03:42 Robert Nohejl  RE: Zatím mi

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 16 306 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,06 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,44 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,50 Kč
Švýcarský frank
24,04 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 427,12 Kč
1 unce stříbra
533,66 Kč
Bitcoin
1 393 557,56 Kč

Poslední aktualizace: 22.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 012