Diskuze k článku

Měnová válka

Příspěvků 28

23.9.2010 3:47

Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

obrazem boje produktivnich a neproduktivnich sil.Automatizaci prumyslu se zmenila socialni struktura statu,dnes je vice administrativnich ,neproduktivnich sil,nez produktivnich, tech,kteri drive drzeli stat svou produktivitou, dnes se mnoho instituci vetrelo prozi prodejce svych produktu a prodavanim v supermarketu,receno lidove,vypestovali jsme si spolecenskou vrstvu zijici na ukor produktivnich spolecne s byrokracii, kdo takovy system muze utahnout.Svetove,staty prumyslove vyspely naplnily sve trhy a na druhe strane, prikladem Afrika, na to nema,aby mohla nakupovat toto zbozi, pripoctemeli k tomu armadu darmozroutu a elitu, tak vysledek je ten ,co dnes mame ,USA tiskne menu,nicim nepodlozenou a v Africe kupuji drobne zbozi v milionoech, tak,jak kdysi v Nemecku v dobe inflace.Proste ,pracujici trida nemuze utahnout naroky administrativy aelity sveta, proto se mluvi o prelidneni planety, jak se zbavit armady, tech neuzitecnych jedliku.
Nakonec ,mnohe bylo receno uz drive,nez nastala tato zla doba,ktera je zamerne vyvolana,aby takovou byla.
"The growth of the Nation and all our activities are in the hands of a few men. We have come to be one of the worst ruled, one of the most completely controlled and dominated Governments in the world, a Government by the opinion and duress of small groups of dominant men." (Woodrow Wilson)

Khazar-Americans have a monopoly of all American mass media: movies, television, newspapers, books and magazines. "The Press is a great force that creates the movement of thought in the people. It has fallen into our hands."

Dneska,zlodejna ktera znehodnocuje menu,ktera by mela byt obrazem produktivity neni provadena v milionech ,ale v bilionech a uz i v trilionech,jen priklad Madoff, ktery zproneveril 5.5 bilionu dolaru a takovych je hodne,jimz elektronicke bankovnictvi otevrelo cestu byt superbohatym, na ukor jinych,kteri denne "bojuji" o sve preziti,co by produktivni "motor" statu a jez jsou mnohymi brani,jako nepotrebni.
Kdo z mladych lidi chce byt zednikem,kovarem,truhlarem a jinym,vetsina sni o kancelari a kompjutrem pred sebou, takto je vedena nova generace, pro ne prace je hra cisel s vydelkem do jejich kapes a se svym spolecenskym -byrokratickym postavenim je nad ostatnimi, tak,jak deti v USA veri,ze mleko dava supermarket.
Japonsko se svym pojmem ziti a ulohou otce v rodine, ma nejvetsi pocet sebevrazd muzu,jez neunesou financne tezkou situaci, stydi se ,ze nejsou schopni financne udrzet rodinu v tradicnim stylu a tak voli sebevrazdu.Do svetove sebevrazdy se riti financni struktura dolaru na nemz byl ostatni svet zavisly a orientovan obchodne, dnes se dolary tisknou dnem a noci ve dvou tiskarnach v trilionech,za cenu barvy a papiru, takze ,driv a nebo pozdeji,az pravda zvitezi, nastane katastrofa kterou neni mozno oddalit, proto mame na internetu z USA rubriku,co delat,aby Vam vlada nezkonfoskovala Vase zlato a stribro, to mluvi samo za sebe.

228533

23.9.2010 4:28

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

IVANFOJT 64.?.?.?

Reakce na 228533

Slaby clanek priteli, elita proste nevi co s prumernymi lidmi, jsou proste zbytecny!!!. Vetsina prace je nahraditelna a levnejsi s roboty, ci jinou technologii. Tak co s nimi, zbytecne delaji splodiny. Pravidla zivota pred 40 lety jsou zastarale!!! Ale otazka je "KDE JSOU NOVA PRAVIDLA HRY????"

228534

23.9.2010 4:52

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

MoUdrostrak 85.?.?.?

Reakce na 228534

Z pohledu Vsehomira resime zivot chro usta: http://www.novinky.cz/veda-skoly/212081-slunecni-e... [smích].

Dulezite je, abychom Bakalum a jeho potomkum (Aron...) odevzdali dostatek nasich majetku, verejnych zdroju, prostredku a energie k nove Noemova arse. Dvere se zavrou a uronime pravicujici slzicku nad jejich chrabrosti a vrchnostenskou vyvolenosti[smích]

228535

23.9.2010 22:11

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 228535

Ta držka pana Bakaly není má oblíbená věc,no,my už si nějak potykáme,viď kamaráde. [smích]

228576

23.9.2010 13:51

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 228534

Nová hra pravidla nemá, protože na něco co nefunguje se pravidla udělat ani nedají, nemá to cenu. Urvi co můžeš je jediné pravidlo dnes. Otázkou ale zůstává zda svět patří pouze elitám a jejich robotům a nebo zda by náhodou neměl být svět pro všechny a to i pro myši a drobné ptactvo. Nebylo by logičtější než se zbavovat "neužitečných (pro elity) průměrných lidí se raději zbavit elit? Je jich rozhodně méně na uklízení mrtvol. Ani náboženství ani ateismus nikde netvrdí že peníze jsou důležitější než život sám. Je snad důležitější než mít dobré jídlo po dobře vykonané práci se dívat na finanční dokument ukazující jaké zisky vykázala ta či ona korporace? Já se raději dobře najím a napiji. Vyrábět zmetky se vyplatí pouze ve velkovýrobě z vývozem co nejdál, sousedovi budete špatně vyrobenou židli těžko prodávat. Rozdrobit, rozemlít a začít znovu.

228555

23.9.2010 20:47

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

Rejpal 96.?.?.?

Reakce na 228534

Roboti vsechno nenahradi [zmaten]
Chci videt robota jak dela remeslny prace, jako instalater, elektrikar, truhlar, atd... [mrknutí jedním okem]

228569

24.9.2010 9:22

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 228569

Hmm .. když lidé díky automatizaci nebudou mít práci pak nebudou mít také na to aby stavěli. Nebudou tedy potřebovat truhláře, zedníka a spoustu jiných profesí. Trubku od toalety si udělají sami a nebudou volat instalatéra. Ono vše souvisí se vším a bude tedy třeba hledat kompromisy. To je princip optimalizace.

To co vidím dnes není optimalizace. Jde o skákání z extrému do extrému. Nyní nastává obrovský extrémní tlak proti občanům a ve prospěch investorů. To pochopitelně musí dopadnout špatně. Časem to nevyhnutelně vyvolá další extrém. Úterní demonstrace byl jen slabý odvar toho co přijde. Zde šlo totiž jen o demonstraci pár lidí ze státního sektoru vzhledem k jejich mzdám a práci. Zatím na tyto lidi ani nedopadly ony plánované změny. V budoucnu se politika současné vlády projeví dramaticky nejen na státních zaměstnancích ale i na podnikatelském sektoru, bankovnictví a ostatních oblastech, které jsou navzájem provázány. Pak budou protesty mnohem masovější.

Na počátku přitom není otázka jestli je lepší levá nebo pravá. Jde to o tom, že zemi řídí lidé, kteří dříve jednají než myslí a důsledky jsou pak takové jaké jsou. Tato vláda nemyslí vůbec a jedná extrémně rychle. Jde o závod ve škrtání a předhánění se ve změnách. Politika se stala adrenalinovým sportem. A brzy dojde celý stát k Úrazu.

228604

24.9.2010 11:50

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 228604

Pokud lidé mají výdělky pak se více zajímají o kvalitu než o cenu. Pokud jen tak tak přežívají, pak jim nic jiného nezbývá než ekonomiku zmenšovat směrem k nule. Řešení stagnující ekonomiky kreditní kartou pouze posouvá stagnaci v čase za cenu větší stagnace. Ještě před spojením Německa a za dob marky jsem byl v Německu kde ač bylo laciné zboží k mání, ho nikdo kromě zcela strádajících nekupoval, všude Mercedesy které stály v Německu dvakrát tolik než v USA, protože by se v USA za tu cenu neprodali. Směřujeme zdánlivě směrem k nule což z matematického úhlu by bylo positivní ale jelikož jsme v minusu, tak jedeme do stále hlubšího minusu. Nic jiného než reboot restart nás z toho dostat nemůže, ovšem ti politici co nás do toho dostali nás z toho nedostanou, takže pouze totální změna by mohla změnit směr. Nová politika, nová měna, dluhy vynulované a kredit zrušen aby se to už nestalo.

228610

24.9.2010 12:34

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 228610

To je velmi zajímavá úvaha.

Teď je jen otázkou kdo tu "totální změnu" zrealizuje a jak. Kdo má vůbec prostředky na to ji zrealizovat. Nějaké Pro-ALTERNATIVNÍ revoluční síly, které ani dosud nemají žádnou vhodnou a jednotnou alternativní vizi ? Nebo snad ji zrealizují součásní vládci a ona změna je součástí původního záměru - plánu ? Ta totální změna musí totiž zafungovat na globální úrovni jinak by vznikly disproporce. Je velmi snadné si představit kdo nakonec bude tu "nutnou totální změnu" realizovat a jaký bude výsledek.

Uvrhneme svět do chaosu a až bude nejhůře nabídneme spásné řešení. Našeho cíle bude dosaženo a otroci nás budou milovat.

228615

27.9.2010 14:09

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

mazz 82.?.?.?

Reakce na 228615

dobrý den, několik let jsem hledal idealni reseni. K situaci, že bude nejhur a oni vytahnou reseni nesmi dojit! jinak jsme v hajzlu (z duchovniho pohledu, z materialniho ne). prdelani statu na akciovou spolecnost se vse zmeni! malokdo to pochopil se vsemi podstatnymi dusledky. od tohoto axiomu se odviji vse vcetne moralky. takový stat je pripraven "zfuzovat" s jinymi staty!!! v dusledku muze byt cely svet jedna akciová spolecnost se zachováním národních státu a tim i "multikulti". nabozenstvi a spol. se postupne vyvinou s mysli lidi! Rikam tomu, ze se lidem zmeni behem chvile(asi rok, mozna drive) základní program. destruktivni zpusob jednani vystrida spoluprace! Jiz brzy budou vydet pozitivni vysledky a ty vse jeste vice urychli [smích]
PS:vsichni jsme si rovni, vsichni mame narok cerpat dary zeme, vsichni si urcime jaka pravidla budem ctit [cool]

228838

24.9.2010 16:57

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

Rejpal 96.?.?.?

Reakce na 228604

Vidim, ze moc o remeslnicich nevite. Nevim jak kde, ale v Kanade kdyz se treba stavi dum, tak se to musi delat podle zakonu(smernic).
Kdyz si to budete delat sam a nebudete znat smernice, tak vam neprojde inspekce(myslim ze v Cechach se to jmenuje kolaudacka)
a budete to muset predelat a nebo predelavat i vickrat.
A nakonec si toho remeslnika radsi najmete, protoze on by to mel znat. Samozrejme nerikam ze vsichni znaji vse [mrknutí jedním okem]
Ale to uz je zase jejich vec, dostanou za to zaplaceno [velký smích]

228647

24.9.2010 17:36

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 228647

Ale já netvrdím, že stavba nemusí být dle norem. Já jen říkám, že když lidi nemají peníze tak nic nestaví a tím není pro řemeslníky práce. Toť vše.

228653

25.9.2010 6:03

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

IVANFOJT 64.?.?.?

Reakce na 228569

Zakladni omyl...roboti nahradi vsechny opakujici se prace ( to jest programovatelne ). Japonci jiz pred 20 ti lety pouzivali robotu na vyrobu (mechanickych ) strojku na mechanickou hudbu, coz melo komplexnost budiku. Pak se vse predesignuje aby to slo delat roboty. Specializace je pro hmyz !!!! lidi mysli, ale nemusi byt specialisty. To vse jsou zbytecne melancholicke slzy.

228691

25.9.2010 8:31

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

Rejpal 96.?.?.?

Reakce na 228691

Uz vidim robota, jak ze snekem cisti hajzly [vyplazený jazyk] [mrknutí jedním okem]

228695

25.9.2010 9:29

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 228695

záchodové mísy můžou být vyráběny samočistící stačilo by do spodu toho nahoře udělat trysky s nějakým prostředkem na mytí WC a na určitá místa v míse dát otočné trysky ze kterých by stříkala voda pod tlakem která by případné "nečistoty" omyla [mrknutí jedním okem]
problém je v tom že se do skutečné automatizace nikomu nechce protože by se muselo ovčanům říct že král je nahý a kapitalismus jak ho známe už není možné déle udržet a je třeba udělat změny směrem k direktivnímu řízení systému

228697

23.9.2010 11:08

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 228533

Otázka zní co tedy s těmi tzv. neproduktivními ? Systém si vytvořil výkonný aparát k provozování byrokratických procesů. Byrokratů a různých vykonavatelů různých funkcí systému je tolik protože je i tolik různých systémových procesů. Jistě se shodneme na tom, že byrokracie je přebujelá a procesy jsou různým slepováním a rozšiřováním již příliš přebujelé a je nutné je optimalizovat. Já tvrdím, že je nejdříve nutné provést systémový-procesní audit (po rezortech), na jeho základě provést vyhodnocení a navrhnout optimalizaci, tu postoupit obecné diskuzi a maximálně eliminovat budoucí rizika, po vytvoření plánu optimalizace upravit veškerou související legislativu a nakonec propustit nadbytečný výkonný aparát. Záležitost na několik let, která nejde realizovat tak jak se snaží naše vláda a to odzadu. Tzn. propustit výkonný byrokratický aparát a přitom ponechat stávající rozsah byrokratických procesů popř. jej ještě rozšiřovat jak se na mnoha ministerstvech děje.

Pokud by se podařila "ořezat" a ozdravit přebujelá byrokracie což je chvályhodné .. co s těmi byrokraty ? Když to vezmu v číslech tak je v ČR cca 750 tisíc státních zaměstnanců. Pokud se propustí nárazově řekněme 7% pak jde o cca. 50 tisíc zaměstnanců. Na ÚP je registrováno 25 000 volných pozic. Pokud propuštění obsadí všechny tyto pozice (včetně .. VŠ pracovník = zametačem) pak stejně zůstane 25 000 lidí bezprizorních společně s již evidovanými uchazeči. 25 000 lidí co přestali pracovat a platit daně a jsou závislí na podpoře a za které stát musí platit zdravotní a sociální pojištění. Tito lidé se budou snažit hledat zaměstnání mimo státní sektor, kde už místo není. Půjdou k soukromníkům. Ti přijímat nebudou protože se jim se sociálním propadem snížili zisky (ušetřených 7 miliard na platech se jim prostě už nedostane do kasiček). Mnoho z propuštěných vyslyší rady od vlády a začnou sami podnikat, čímž stávajícím živnostníkům vznikne nepříjemná konkurence. Tzn. živnostníci a podnikatelé závislí na domácí spotřebě prostě budou muset snížit mandatorní náklady aby se vůbec uživili. Zaměstnanci proexportních firem na tom také nebudou o moc lépe. Silně se totiž prodlouží fronta za branami firmy a tak vzroste počet zájemců na jedno místo. Pochopitelně si firmy logicky dovolí více. Omezování mezd a benefitů atp. Nelíbí ? Běž, venku čeká na tvé místo spousta jiných. Jako za 1. republiky.

Ne, nechci kreslit černé scénáře dopadů takové optimalizace byrokracie (neproduktivních článků aparátu) ale je nutné se zamyslet i nad dopady. Co s těmi lidmi ? Místa prostě už nejsou. Výroba je automatizovaná čím dál více a ani ve službách se neuchytí všichni.

228550

23.9.2010 11:10

.. dokončení

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 228533

Řešení ?

?? Vezmeme firmám více z jejich zisků aby bylo více na sociální systém ? Zavedeme takový malý komunismus, kde lidé nebudou pracovat ale budou mít za co žít ? No .. vlastně už tady máme pár takových "komunistických" komunit [smích]

?? Budeme snižovat stavy lidstva aby nebyly takové fronty jež si vynutila automatizace ? Třeba válkou ?

?? Budeme čekat až si příroda poradí sama ?

Upřímně. Globalizace a všudypřítomná automatizace mě docela děsí. Pokud to tak půjde dál a něco se neudělá s nerovnoměrným přerozdělováním zisků pak k válce zcela jistě dojít musí. Já myslím, že je čas začít uvažovat o cestě opačným směrem. Od globalizace k separaci a naprosté (hospodářské, politické) soběstačnosti národních celků. Od slučování ekonomických subjektů do mocnějších a silnějších nadnárodních koncernů k cílenému bourání jejich dominace. Je to sci-fi ale jiné řešení mne nenapadá. Vím, že tu jsou nápady směřující k výše zmíněnému komunistickému modelu ale skutečně je tento systém schopen živit armádu lidí pro které není práce ?

228551

23.9.2010 8:06

Hmm 2040.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Tomu rikam prognaza to bude zrejme na zakalde teorie chikagske skoly, tihle predpokladaji, ze prirodni zdroje jsou nekonecne respektive nahraditelne diky technologickem pokroku. Tady jsem napr. docetl, ze v Cine zacina byt problem voda. Voda samozrejme nebude problem jenom v Cine. To by me zajimalo, cim tu "obycejnou" vodu uspesne nahradime? To je vlastne prkotina, takovy kovy vzacnych zemin se potrebuji do radaru, obrazovek..., ale vobycejna voda?

Prilis by neprognozoval na zaklade soucasnych ekonomickych trendu, protoze dlouhodobe fungovat nebudou ani nahodou. Neberou v uvahu ropny zlom, problemy treba s vodou a nutnost provest zasadni transformaci financniho systemu. To je ta optimisticka varianta, samozrejme ve hre je i kolaps a tam soucanse trendy taky nebudou mit dlouhodobou platnost. Zijeme v natolik dynamicke dobe, ze jedine, co je jiste je paradoxne ta nejistota.
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/211384-cina-...

228538

24.9.2010 9:36

RE: Hmm 2040.

bubu88 90.?.?.?

Reakce na 228538

To je přesně to, co chtějí, abysme si mysleli.Abychom uvěřily tomu, že veškeré přírodní zdroje končí a že za to můžeme my!!Abychom se v rámci boje proti globálnímu oteplování(ve skutečnosti glob. ochlazování) vzdali všeho co máme, nechali se očipovat, nechali se nahnat do obehnaných měst, kde každý bude mít pár metrů čtverečních z důvodů šetření životní prostředí a abychom uvěřili, že jen "samozvané elity" mají morální právo užívat zdroje této planety a žít ve svých domech ve volné přírodě. Vážně chcete přijmout tento program??
Poslední studie o lidské DNA zjistila, že DNA je přijímač, výkonější než internet,v naší DNA jsou zakódované slova a je slovy programovatelná. Lidská DNA je schopna měnit vzorce POČASÍ!!Samozřejmě je to trochu komplikované pro jedince(i když i to není nemožné!!!), ale když se spojí více lidí... Tím chci říci, že vody může být, kolik budeme chtít!Nenechte se prosím strašit, to je to, co oni chtějí, abychom se sami, díky víře v bludy, které záměrně vypouštějí, dohnali k otroctví!!!Máme všeho dostatek, neumíme s tím jen zacházet, neumíme to jen správně využít, neumíme si ještě vážit plodnosti Země.To že to neumíme, není z většiny naše vina!!Ta zopdpovědnost z velké části leží na těch, kteří nám diktují, jaké technologie máme používat, co máme jíst,co se máme učit ve školách,co si máme myslet atd....Začněme třeba tím, že jim nebudeme tyto bludy věřit.

228606

24.9.2010 12:40

RE: Hmm 2040.

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 228606

Přírodní zdroje nekončí nicméně jsou velmi omezené možnosti jejich čerpání a jsou velmi výrazné disporporce s jejich využíváním (přerozdělováním). Jistou naději dávají rozvíjející se alternativní metody získávání energie, k čemuž mnohé zdroje slouží či alternativní materiály, které nahrazují ty přírodní (byť často z jiných přírodních pochází - plasty a jiné chemické sloučeniny = ropa atd.). Bohužel při současném systému využívání a přerozdělování zdrojů ani ony alternativní zdroje nejsou žádnou spásou.

Začít JIM nevěřit je jen první krok. Druhým krokem musí být vize. Když ne tak jako dosud tak JAK TEDY JINAK ??

228616

24.9.2010 20:18

RE: Hmm 2040.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 189.?.?.?

Reakce na 228538

Válka o modré zlato
[překvapení]
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_... [naštvaný]
Neděle, 03 Leden 2010 07:12 Josef Mikovec

228667

23.9.2010 10:41

Amerika

calimero 147.?.?.?

poslednych 100 rokov dokazala vzdy len jedine a sice profitovat z nestastia inych ci uz to bola revolucia v rusku, prva sv. vojna druha sv. vojna, alebo ostatne vojny, ktore uz boli preukazatelne vyvolane z USA (u prvych dvoch si nie sme isti [smích] ) ... dalej z rozpadu vychodneho bloku ktory zachranil amerike poslednych 20 rokov..... no a kto bude nasledovat?

Ziadne menove vojny priatelia, vojna pride ale ozajstna a USA sa bude snazit aby sa zase raz porvali vsetci so vsetkymi a USA to bude vsetko z povzdali sledovat, ako ten princ ved viete ktory.... lenze jemu sa to na koniec nevyplatilo, tak dufajme ze ani Amerike to na treti krat uz tiez nevyjde [smích]

228549

23.9.2010 19:56

Čo tak znížiť automatizáciu?

Luboš001 62.?.?.?

minimálne na "nekonkurečných projektoch" ako je výstavba diaľnic a pod. Napr. miesto jedného stroja Caterpiaru sa môže zamestnať 50 robotníkov. Výstavba by sa síce o niečo časovo predĺžila, ale robotníci by mali aj dlhšie prácu. A nezarobil by americký výrobca strojov, ale peniaze by dostali českí robotníci, ktorí by ich míňali v českej ekonomike.

228567

24.9.2010 7:53

RE: Čo tak znížiť automatizáciu?

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 228567

Hmm .. kolik spotřebuje jeden Catepilar a kolik spotřebuje 50 dělníků ?

Projekty v kompetenci ŘSD pokud vím platí stát resp. přerozděluje peníze od všech občanů platících daně. Myslíte, že je OK aby občané platící daně platili milion měsíčně za 50 dělníků namísto řekněme 100 000, kolik může stát měsíční provoz Catepilaru ?

Osobně bych do techniky a automatizace neryl. Nicméně by se rozhodně dala výstavba urychlit kdyby oněch 50 dělníků bylo nezaměstnaných a byli vypláceni ze sociálního systému. Pak by bylo rozhodně efektivnější, kdyby místo vysedávání doma a braní podpory ze státní kasy brali raději ty samé peníze za práci. Mohou třeba provádět pomocné práce nebo leštit ty catepilary [smích] I když .. nedovedu si dost dobře představit takový kombinovaný projekt za účasti investora a státu, který do výstavby vstupuje s vlastními zaměstnanci. Pak by nejspíš byli poškozeni zaměstnanci investora.

Ať tak či tak, rozhodně nejde rušit automatizaci. Automatizace šetří výrobní náklady a jen díky ní lze uživit takové kvantum lidí na planetě. Na stranu druhou není rozhodně vhodné nechat padat nezaměstnané lidi do sociálního systému a spoléhat na automaty, které jim zajistí obživu. On ten zisk z automatizace jde totiž směrem k majitelům automatů. Když vzhledem k zaměstnanosti nelze spoléhat jen na privátní sektor (je velmi problematické příliš regulovat zisky tzn. přelévat je do státní kasy neboť by investor šel jinam a počet pracovních míst by klesal) pak je tedy nutné aby se do politiky zaměstnanosti více angažoval stát a nespoléhal jen na privátní subjekty. Stát by měl sám hledat cesty pro tvorbu pracovních míst ať již při realizaci státních investic či vlastním provozu tak při organizaci veřejně prospěšných prací. Uvedu příklad. Zavede se centrální registr obyvatel ve vazbě na E-gov. Rozhodne se, že v rámci el. průkazů se bude implementovat i podpisový certifikát. Jsou 2 možnosti. Založit úřad (No FUJ - líné úředníky) a vydávat certifikáty s min. náklady v rozsahu mandatorních výdajů. Spravovat CA outsourcingově tzn. že pověřená autorita bude pro všechny občany země vydávat ověřené certifikáty za dnešních podmínek. Takový postup je mnohem nákladnější a zaplatí ho nakonec občan. Takto se v minulosti ve státním sektoru propustilo mnoho občanských zaměstnanců a jejich práci zajišťují soukromé subjekty. Za MNOHEM MNOHEM více peněz. Nyní se v onom trendu bude pokračovat, protože se ruší sice vykonavatelé byrokratického aparátu ale byrokratické procesy zůstávají .. ty musí někdo dělat. Kdo ? Zbylí nepropuštění zaměstnanci státu ? Těžko. Nakonec to opět padne na privátní sektor formou outsourcingu. Propouštění lidí = ne úspora ale naopak prodražení.

Závěr: Místa by byla a znamenala by často úsporu proti současnému stavu. To by ovšem někdo ve vedení různých minizvěrstev musel p...Automaticky kráceno

228596

24.9.2010 7:58

.. dokončení

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 228567

Závěr: Místa by byla a znamenala by často úsporu proti současnému stavu. To by ovšem někdo ve vedení různých "minizvěrstev" musel přemýšlet. Z cizího (rozuměj státního) se ale rozhazuje dobře a ještě lépe když za zajištění takového outsourcingu něco kápne. Není vůbec podezřelé, že jsou majitelé outsourcingových subjektů velmi často právě bývalí (vysoce postavení) pracovníci jednotlivých resortů.

Propouštět nyní státní zaměstnance ? Ne šel bych opačnou cestou a to cestou optimalizace procesů a restrukturalizace. Ti co vyjdou z analýzy procesů po optimalizaci jako nadbyteční převést v rámci státu tam, kde nyní fungují outsourcingové subjekty za NEKŘESŤANSKY VELKÉ peníze ! Stát by ušetřil, nevzrostla by nezaměstnanost a nepropuštění by dál platili daně místo pobírání podpory v nezaměstnanosti a vysávání sociálního a zdravotního pojištění ze státních prostředků.

228599

24.9.2010 16:01

RE: .. dokončení

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 228599

Hlavne ten zaver tesat do kamene!! Pokud tahle nova vlada skutecne chce zefektivnit statni spravu, tak stat ma jednu z mala moznosti jak vytvorit ci zachovat pracovni fleky a usetrit. Samozrejme to je radikalni odklon od korytkove ekonomiky. Outsourcing je pouze libive sluvko pro jeden druh koryta. Abych byl uprimny, tak pres vsechny staronove ksichty si na tuhle vladu stale hledam nazor.

228638

24.9.2010 21:26

RE: Čo tak znížiť automatizáciu?

tomb 88.?.?.?

Reakce na 228567

...A nezarobil by americký výrobca strojov, ale peniaze by dostali českí robotníci...

A to je přesně ono. Kdysi dávno na škole nám říkali, že technologický pokrok dojde tak daleko, že stroje budou dělat většinu práce za lidi a ti se budou moci v klidu věnovat sobě, přírodě a tak. Bohužel, neplánovalo se tenkrát, že ty stroje budou dělat jen pro úzkou skupinu jejich vlastníků, kterým je do lidí prd.
Takže to je zásadní chyba co tu je - a to, že není zdaněná práce strojů, ale lidí. Takový stroj nemarodí, na halu plnou mašin stačí jeden maník s noťasem. Za dva roky se stroj zaplatí, tak se prodá a koupí modernější a tak dál. Stojí to počáteční investici a minimální(oproti člověku) provozní režiji a hlavně! ještě se dá prodat, narozdíl od zaměstnance, kterému, když se ho chce továrník zbavit, musí dávat ještě odstupné.
Jo, stroje, umí chrlit spousty věcí za pakatel, ale už si ty věci neumí koupit!
Já východisko moc růžově nevidím. Snad ta lokalizace výrob a obchodu, ale stejně - špatný, špatný, špatný...

228675

5.10.2010 22:08

Jde do tuhého

smutnyklaun 84.?.?.?

Vyspělé kapitalistické státy, které nám jsou dávány politiky a médii za vzor ekonomické úspěšnosti, jsou ve skutečnosti velice zadlužené ( nejde jen o veřejné dluhy , ale i o zahraniční dluhy).
Obyvatelé těchto zemí jsou zvyklí žít na vysoké úrovni, ale financovat to musí ti, kteří jsou považováni za chudáky. Měnová válka je projevem pokračující krize vyspělých ekonomik a může snadno přerůst nejdříve v lokální a později i v globální válečný konflikt.Dravý a nenasytný kapitalismus už nepožírá jenom ty slabší země, ale i sám sebe.

229411

Příspěvků: 28

23.09. 03:47 Robert Nohejl  Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
23.09. 04:28 IVANFOJT  RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
23.09. 04:52 MoUdrostrak  RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
23.09. 22:11 micha  RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
23.09. 13:51 Antiseptik  RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
23.09. 20:47 Rejpal  RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
24.09. 09:22 jean.laroux  RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
24.09. 11:50 Antiseptik  RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
24.09. 12:34 jean.laroux  RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
27.09. 14:09 mazz  RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
24.09. 16:57 Rejpal  RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
24.09. 17:36 jean.laroux  RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
25.09. 06:03 IVANFOJT  RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
25.09. 08:31 Rejpal  RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
25.09. 09:29 aristokrat  RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
23.09. 11:08 jean.laroux  RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....
23.09. 11:10 jean.laroux  .. dokončení
23.09. 08:06 Rene Bartosek  Hmm 2040.
24.09. 09:36 bubu88  RE: Hmm 2040.
24.09. 12:40 jean.laroux  RE: Hmm 2040.
24.09. 20:18  RE: Hmm 2040.
23.09. 10:41 calimero  Amerika
23.09. 19:56 Luboš001  Čo tak znížiť automatizáciu?
24.09. 07:53 jean.laroux  RE: Čo tak znížiť automatizáciu?
24.09. 07:58 jean.laroux  .. dokončení
24.09. 16:01 Rene Bartosek  RE: .. dokončení
24.09. 21:26 tomb  RE: Čo tak znížiť automatizáciu?
05.10. 22:08 smutnyklaun  Jde do tuhého

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 82 čtenářů částkou 18 174 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ivan Mládek 2008 - Očkování21.01.22 15:21 Česká republika 0

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 4

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 4

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
24,31 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,43 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
18,87 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,79 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,95 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 530,22 Kč
1 unce stříbra
524,78 Kč
Bitcoin
835 608,06 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 587