Diskuze k článku

Velká cholesterolová lež

Příspěvků 38

16.9.2010 5:14

Konečně jeden lékař co našel odvahu přiznat pravdu.

Vladimírek markstar (zavináč) email (tečka) cz 80.?.?.?

V této souvislosti doporučuji v česku vyšlé knihy od Dr. Roberta Younga s názvy "pH zázrak" a "pH zázrak pro diabetiky".

228183

16.9.2010 8:22

RE: Konečně jeden lékař co našel odvahu přiznat pravdu.

cifix 93.?.?.?

Reakce na 228183

Nedávno jsem viděl na podobné téma dokument o rakovinovém průmyslu, který se živí prodejem neúčinných "léků" jako ozařování a chemoterapeutika. Přitom stačí, aby lidi začali jíst ovoce a zeleninu a méně živočišných bílkovin... http://www.blip.tv/file/3723873. Podobné je to s těma chřipkama, jak prošlo v nedávné době a farmaceutický průmysl namastil kapsy za součinnosti médií a WHO - počítám že vše má stejnou skupinu majitelů . [oči v sloup]

228184

16.9.2010 10:14

Varování a pochyby selského rozumu

Saša 204.?.?.?

„Dr.“ Lundel prodává rovněž elixír proti stárnutí. Jedná se v zásadě o reklamu, v původním článku v angličtině, „se dozvíte více“ po kliknutí na objednávku jeho knihy, za polovinu plné ceny, bratru pouze za padesát dolarů US. (Totéž tuším v článku na WM, který pravděpodobně byl za zveřejnění placen.) V článku vyloženě nelže, ale zjednodušuje a zamlčuje podstatné, aby nemohl být souzen. Ono vůbec nejde o cholesterol, ale o poměr lipidů což jsou vše „cholesteroly“ (především LDL a HDL) plus ostatní rizika (dědičnost, věk, objem v pase, strava, kouření, typ osobnosti aj.). Pokud těch rizik je několik, lékař navrhne to nejsnazší, což je snižovat „cholesterol“ tabletkou a je na vás, souhlasit nebo nesouhlasit a studovat nebo nestudovat.
Ano, lékaře podplácí a navádí ho k tomu farmaceutický průmysl, nedivil bych se, kdyby stejně podplácel šarlatány, co zas prodávají suplementy a alternativní medicínu, vyrábí to jiná divize téže firmy. Článek je stylizován typickým způsobem, dlouhé sugestivní zpochybnění a strašení bez skutečných důkazů a nakonec kup si a dozvíš se.

228185

18.9.2010 13:35

RE: Varování a pochyby selského rozumu

Pasant 79.?.?.?

Reakce na 228185

Milé Sašo. Ve WM magazínu nenajdete jediný placený článek. To na okraj.
Každý člověk se něčím živí, tak i penzionovaný Dr. Lundel (nevím proč ty uvozovky, kdybyste si dal tu práci zjistil byste, že se jedná o M.D., česky MUDr., špičkového specialistu, který publikoval množství prací o chirurgii). Nebo se u nás snad odborné knihy neinzerují, a někde rozdávají zadarmo?
Jinak si počínáte stejně, jako všichni lidé bez argumentů - namísto v článku obsažených fakt napadáte "posly zpráv", a to hned dvakrát - autora a vzápětí i časopis, který zveřejnil podstatné body jeho práce - bez reklamy. To svědčí o jisté malosti Vaší osoby, nemyslíte? a nepleťte do toho selský rozum, ten Vám evidentně chybí.

228279

18.9.2010 18:50

RE: Varování a pochyby selského rozumu

Saša 204.?.?.?

Reakce na 228279

Drahý pane Pasant, bez argumentů zas napadáte mě. Dal jste si tu práci a ověřoval pana Lundela? Mohl jste si všimnout, že neviním toho pána z vyložené lži, on selektivně vybírá široce známé a publikované vědecké skutečnosti a zamlží, že on ví víc a kupte si od něj. Podsouvá, odmítněte standardní rady lékaře (a zde je nebezpečí). Lékař je člověk, který vám radí a máte právo o jeho radách pochybovat, konsultovat atp., stejně jako třeba s právníkem. Ty pochyby jsou na místě dvakrát u alternativní „medicíny“, není osvědčená a vědecky ověřená. Lidskou vlastností je věřit tomu čemu chceme věřit a doufat v jednoduché a optimistické řešení. Na tom je založena řada internetových stránek prodávajících od krémů na zvětšení prsou nebo pyje až po krajně nemorální „léčbu“ akutně smrtelných onemocnění. Když jsem našel, že dr. Lundel prodává elixír proti stárnutí tak mě to vzalo, jak rána do hlavy. Znovu: většina podobných stránek vyloženě nelže, to by bylo žalovatelné. Čistě teoreticky, lze si z nich něco vzít nebo akceptovat, ale ve skutečnosti jsou zavádějící. V angličtině je podobných stránek vydělávajících na lidské hlouposti až příliš mnoho jako http://www.drmercola.com/ v češtině http://optimalnidieta.cz Dr. Jan Kwaśniewski a jistě mnoho dalších.

Pochybovat musíte o standardním i o „novém“ nestandardním „léčení“ a to stejnou silou, možná o zdánlivých „objevech“ hodících se do krámu usilovněji.

228298

16.9.2010 12:06

Někteří to vědí již desetiletí

fáčko 212.?.?.?

Někteří to vědí již desetiletí. Například Dr. Jan Kwaśniewski, který vypracoval optimální dietu. Podívejte se na http://optimalnidieta.cz pro víc informací.

Já optimální dietu dodržuji a nemůžu si to vynachválit. Kdo zkusí, většinou nepřestane.

Přeju Vám všem pevné zdraví.

228191

16.9.2010 15:47

RE: Někteří to vědí již desetiletí

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 228191

[smích]
Jediná diéta, ktorá nerozsype organizmus je založená na dvoch vekom overených faktoch :

1. Všetko s mierou = všetkého veľa škodí.
2. Raňajky zjedz sám, obed si rozdeľ s priateľom a večeru daj nepriateľovi.

Mám to odskúšané aj keď to nie som schopný (systém práce a hlavne návyk) dodržiavať.

228203

16.9.2010 16:40

RE: Někteří to vědí již desetiletí

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 228203

spíš bych řekl jíst dostatečně dostatečně pravidelně a dostatečně pestře
no a v současnosti je aktuální taky dávat si pozor na to co je v tom co jím za sračky

228208

20.9.2010 7:26

RE: Někteří to vědí již desetiletí

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 228208

Budes si davat bachana kvalitu jidla, tak te soupnem za katr. Hezky slapat v lajne se bude.Kodex Alimentarius.Vsecko co je v nem je legalni a co v nem neni tak legalni jako jidlo neni. Nevim jestli se to ma vztahovat treba i na obyvatele Amazonie, protoze tam se furt zvesela nachazeji nove biologicky nepopsane druhy organismu, ktere jsou ale od nepameti na mistnim "jidelnim listku". V tomhle zdroji se mimo jine tvrdi, ze veskery hovezi dobytek k jidlu musi byt na "recombinant bovine growht hormonu", potraviny budou bez ohledu na bio ci ozarovany, veskera zvirat urcena k jidlu musi byt ockovana... atd. Jsou stanovene velmi vysoko zdravotni limity pro prisady s negativnimi ucinky.

Pak tu mame 12 vysoce nebezpecnych latek, rika se jim POPs( persistent organic polutions ) Kodex Alimentarius jich ma povolit do potravin sedm. Slovicko perzisteni ma vyznam, ze biologicky se dana latka velmi obtizne odbourava, a z toho duvodu se v zivych oragnismech postupne hromadi i po malych davkach. Vetsinou se jedna o karciogeny. Ja jsem nasel aldrin, dieldrin, heptachlor, chlordan, DDT. Proflaknute je DDT, takze maximalni zbytkovy podil je 0.2 mg/kg u mrkve, 0.1mg/kg u obilovin a vajicek, 5mg/kg u masa savcu, 0.02 mg/kg mliko a 0.3 mg/kg drubezi maso. Zajima hodnota pro DDT 5mg/kg je u toho masa treba z krav. Muzeme se utesovat, ze budou napichane hormonama a antibiotiky.

Savci jsou nam nejblize podle devastace zivotniho prostredi a uzitych technologii v zemedelstvi ci jinych zameru jsou vytvoreny hodnoty kodexu. Jiste vedi i kolik toho prumyslove pestovany dobytek prumerne obsahuje. Co je znepokojujici, tak savci maji cloveku blize nez kruta nebo psenice, 5mg znamena, ze se to v tom hovezi hromadi. Ma to svou logiku, cim vysse na potravinove pyramide, tim stoupa koncetrace neceho, co se biologicky prakticky neodbourava.Kolik toho bude asi bioakumulovano v cloveku?
http://cs.gloria.tv/?media=33061
http://www.chem.unep.ch/pops/
http://cs.wikipedia.org/wiki/Stockholmsk%C3%A1_%C3...
http://www.codexalimentarius.net/pestres/data/pest...
http://www.codexalimentarius.net/pestres/data/pest...
http://www.codexalimentarius.net/pestres/data/pest...
http://www.codexalimentarius.net/pestres/data/pest...

228395

16.9.2010 15:49

RE: Někteří to vědí již desetiletí

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 228191

A ešte by som doplnil jeden bod.
3. Čo najmenej navštevovať lekárov.

228204

16.9.2010 12:12

Je to tak

Řehoř 92.?.?.?

Z vlastní zkušenosti vím, že má doktor pravdu. Tohle není o reklamě na nějaký prostředek, ale o tom, že je třeba jíst pokud možno čerstvé potraviny, co nejméně polotovarů s ečky, živočišné tuky, pít čistou vodu a snažit se nestresovat. Ale to až po převratu.

228192

16.9.2010 12:14

RE: Je to tak

Řehoř 92.?.?.?

Reakce na 228192

Ještě jsem opominul vejce. Takže jíst vejce. Je to skoro všechno proti lékařským doporučením, ale funguje to.

228193

16.9.2010 20:21

RE: Je to tak

lesov 89.?.?.?

Reakce na 228192

"...že je třeba jíst pokud možno čerstvé potraviny, co nejméně polotovarů s ečky, živočišné tuky, pít čistou vodu a snažit se nestresovat."

A tohle se dá nějak zařídit?!
PS. To mohl říct řetízek... [smích]

228217

16.9.2010 15:56

Teta to vi uz davno

Petr Řehák 194.?.?.?

Njn tete je skoro 90, jezdi na kole, dokonce se sekerkou zajde do lesa na drivi a kdyz se "v noci vzbudi hlady" da si 4 duchty, nebo rizek se salatem, pripadne namaze 2 chleby sadlem.
Pred par lety byla u doktora .. ne ze by potrebovala, ale doktor si ji zavolal protoze tam mela kartu a asi 50 let zadnej zaznam o navsteve. Docela se divil ze nechodi k jinymu doktoru. No udelal alespon nejaky testy a kdyz zjistil ze ma krevni obraz lepsi jak kdejaka 30ka tak se divil jeste vic [mrknutí jedním okem]
No nekdy ma i "horecku" .. ale to je prece jenom obycejna "horkost" a jak prisla tak odejde rika pokazdy. Prece s timhle nepujde otravovat felcary .. to prece neni zlomena noha. Si svari cibul, nejaky bylinky, zaleze na 3 dny do duchen a je to.
Kdyz jsem si u ni pred nejakym casem daval knedliky s uzenym divila ze je nechci mastit sadlem .. tak je chtela alespon pomastit maslem .. a kdyz jsem ani to nechtel tak jenom kroutila hlavou jak to muzu jist nemasteny.
Kdepak ta ma mozna lepsi zdravi jak ja a to je o 2 generace starsi .. ale mussli tycinku nebo niykokalorickej jogurt by asi nesnedla [smích]

228206

17.9.2010 20:06

RE: Teta to vi uz davno

arid 88.?.?.?

Reakce na 228206

Tetička se dožila více jak 100 let. Byl s ní uskutečněn rozhovor pro místní plátek. To, co řekla novináři, se značně lišilo od toho, co bylo zveřejněno. Teta si ráda dopřála bůček se zelím i špek. Dopřálla si i čistý ovocný destilát. Samozřejmě s mírou, jen tak na zdraví. V novinách jí bylo do úst vloženo, že tučné v žádném případě, jenom samá zelenina a ovoce. Také jí vložili do úst, že je abstinent. Proběhla fakt pěkná cenzůra a to na místní úrovni, jak to asi musí vypadat v těch významných médiích.
Další věc, kterou mě opravdu překvapila při jednom důvěrném rozhovoru byl fakt, že chválila Hitlera. A to díky jeho protižidovské politice. Jako dítě totiž osiřela a musela sloužit v židovské rodině. Z toho co si tam zažila se mi chvílemi dělalo nevolno.

228252

17.9.2010 21:05

RE: Teta to vi uz davno

Ferinko 62.?.?.?

Reakce na 228252

"Sedliacke" životné návyky nie sú IN a TRENDY. V redakciách najmä malých lokálnych médií často sedia decká, ktoré prácu "redaktora" robia za pár korún a vôbec si neuvedomujú dôsledky toho, čo robia.
Ja pochádzam z dlhovekých koreňov (prarodičia †103,97,92,81-následkom úrazu). Prarodičia žili na Hornej Orave a považských "kopaniciach" bežným sedliackym životom a tak vyzerala aj ich strava. Pri pohľade na ich každodenný jedálniček by sa stravovacím modernistom zrejme dvíhal žalúdok. Prababka (†97) po osemdesiatke prekonala vážnu zlomeninu stehennej kosti a následný zápal pľúc (nemocnicu odmietla). Ešte po 90tke chodila do lesa zbierať drevo a keď som jej pomahal s nošou z chrbta, skoro ma zlomilo v páse.
.
Ja osobne dnešným "odborníkom" na akože zdravé stravovanie neverím ani nos medzi očami.

228253

17.9.2010 21:57

RE: Teta to vi uz davno

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 228253

dlouhověkost je z většiny záležitost genetická někdo prostě stárne pomaleji
a k tomu jídlu je dobré jíst to co člověku chutná a po čem se cítí dobře
navíc když budete jíst jako vaši předci ale budete si na ta jídla kupovat suroviny v supermarketech tak pochybuju že dosáhnete stejného výsledku
důležité jsou živiny které jídlo obsahuje ne to jak se jmenuje
dovedu si představit jídelníček člověka žijícího chudobně na venkově brambory, zelenina, ovoce, chléb, sem tam nějaký dostupný maso
ale všechno z kvalitních surovin
troufnu si říct že to je přesně v duchu tzv. zdravé stravy
dokonce by se dalo říct že to je to samé co je dnes propagováno jako zdravá strava ale lidé v dnešní době si to kupují po supermarketech takže jsou na tom daleko hůř [mrknutí jedním okem]

228254

18.9.2010 15:39

RE: Teta to vi uz davno

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 228254

Jestli na te na te Orave maji i kus sveho pole, louky... Vemte si, tatik je zahradnik nadsenec s talentem od toho nahore. Nedokazu si vybavit neco, co ze "zahradniceni" neumi. Tusim naklepat kosu, to delal dycky deda. Ale strihani stromku, roubovani... Kdyz mi rekl, ze v podhuri Jeseniku minuly rok mel kybl broskvi, tak jsem nemohl uverit, ze to za par tuhych zim nepomrzlo.

Ale k veci na plose zhruba 15 krat 30 m naprosto sobestecni v zelenine, castecne v ovoci, brambory se museli dokupovat. Nezazil jsem, ze by se musela kupovat zavarenina, ktera se da na te zahrade vypestovat. Nejakou dobu tam fungovali slepice i kralici. Na koleje jse si vozil i vynikajici ovocne stavy, bez konzervacnich sracek ve velkem. Pravda semtam nejaka flaska chytla plisen. To nemluvim o bylinach, takova mesickova mast z domaciho sadla funguje stejne dobre jako framykojin, ale ty si tata s maminou chodili sbirat sami, i kdyz na zahrade taky neco nylo. V chajde to vonelo dycky jako v bylinkrastvi, kdyz se susili. Plus hriby. Vetsina lidi nesbira holubinky, ja jsem byl vycepovany je bezpecne rozeznat jako desetilety smrad, "studijniho materialu" bylo po lese hojne.

Tady znam Amika, mimochodem jsou to super lide, kteri berou skoro vsechno primo z farem. Nejprve, i kdyz si prestehoval si objede par farem, aby videl v jakych podminkach jsou zvirata, cim jsou krmene.... V garazi pultovy mrazak, masina na vakuovani, kure ( cirka 1.5 kg )jde v celku v pohode zavukuovat. To Steve s Lizou chodi jeste hodne na ryby, treba rybarske povoleni na rok na cely Wisconsin stoji 50$, plus to, ze lovi. Kdyz jsme u nej byli na barku, tak tam byla k jidlo po domacku delana i uzenina z divociny. Vyhoda rozlohove velkych zemi s nizkou hustotou obyvatle je v tomhle smeru evidentni.

228285

18.9.2010 16:42

RE: Teta to vi uz davno

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 228254

Mám před sebou výroční ,slavnostní fotku jistého dobrovolnického, vesníckého, hasičského zboru z roku 1950
Vzadu,na nějaké zřejmě lavici stojí takoví ti puberťáci,před nimi v řadě stojí zhruba tak třicátníci a ještě před nimi v řadě na židlích sedí dvanáct seniorů ,padesátníků a výše.
Všichni slavnostní uniformy a všichni ti chlapi ještě k tomu - hrozivé kníry.Co ale zaujme na první pohled - ani jeden z těchto šlachovitých a jistě i udřených fotrů netrpí nadváhou!
A teď si vybavím obdobný obrázek dneška...
Určitě.Je to tou stravou.Ale také manuelní prací.

228288

19.9.2010 15:20

RE: Teta to vi uz davno

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 228288

Mne se libi i, ze ti nejstarsi chlapi sedi vpredu na zidlich. Zkusenosti jsou neco, co zadna skola krome zivota nedokaze nikdy naucit. [smích] [mrknutí jedním okem]

228371

22.9.2010 21:08

RE: Teta to vi uz davno

mtk 88.?.?.?

Reakce na 228288

>Určitě.Je to tou stravou.Ale také manuelní prací.
Lopata je úžasný vynález. 1-2 hodinky denně kydat cokoliv, balzám na tělo i duši. K nezaplacení!

228515

16.9.2010 23:37

Tohle neni o vyzive, ale neni to myslim OT.

Rene Bartosek 76.?.?.?

http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

228225

17.9.2010 0:12

Lékem je též pohyb

smutnyklaun 213.?.?.?

Domnívám se, že lidé zejméma ve vyspělých zemích podléhají silně reklamě, fast food jídlům a lákavému vzezření, chutím a vůním potravin. Mnoho lidí vnímá, že chemicky upravené potraviny jsou trvanlivější, chutnají a vypadají lépe než neupravané, ale zapomínají že potraviny jsou plné "éček". Také se daleko více přejídají a současně se mnozí stále méně pohybují a manuálně pracují. Zkrátka, chce to jíst všechno, ale v rozumné míře, po menších dávkách a více se hýbat. Prosté, ale pro mnohé nepředstavitelná změna a zásah do životních návyků.

228227

17.9.2010 16:43

Koloidni Stribro!

J. Sika 186.?.?.?

Nedavno mi jedna klientka rekla,ze po koloidu se ji snizil cholesterol. Rikal jsem si, jak je to mozne? Tohle tedy vysvetluje o co jde!

228247

19.9.2010 15:39

RE: Koloidni Stribro!

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 228247

Prosím trochu polopaticky, jestli je možné.
Děkuji

228373

19.9.2010 16:31

RE: Koloidni Stribro!

Islander 96.?.?.?

Reakce na 228373

Koloidní stříbro údajně snižuje výskyt zánětů v organismu. Vinou těch zánětů se zvyšuje hladina cholesterolu. Tak to tedy chápu já, že to pan kolega takto vysvětluje, nebo se mýlím? Ještě účinnější proti zánětům je údajně iontové stříbro.

228374

18.9.2010 17:03

Trochu OT.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Tady je nemocnice bez pacientu, to se da nejak prezit. Ponekud vetsi problem bude prezit nemocnici bez doktoru. Sestry jsme "nabrali" na Ukrajine, snad maji i dost doktoru. A ze budou chybet na Ukrajine? Pokud by to s tim naborem na Ukrajine neklaplo, tak zrejme preziji pouze ideologicky dostatecne uvedomeli jedinci. Uvedomelost se da vylozit vselijakym zpusobem. Koneckncu lide objevili nakupovani na inernetu, aby zjistili, ze v Rakousku a Nemecku nakoupi levneji.

Cemu se divit v zemi, kde vyrobene auto je nejdrahsi na svete prave na mistnim trhu. Zajimave nejak ten dil o nemocnici bez pacientu z cyklu Jistě pane ministře na youtube zmizel. Neni to porpve ani naposled, co neco na netu zmizelo, aspon z hlediska meho osobniho vyhledavani. Nevadi, dam tady neco o kulture. Ciste na okraj. Prani slusne vseobecne pritupne lekarske pece to je taky vulgarni kratochvile obycejnych lidi?
http://www.novinky.cz/domaci/211800-nemecti-lovci-...
http://www.youtube.com/watch?v=pp1UHPi5Pvk&fea...

228289

19.9.2010 8:55

Trendy (a moudra lekaru a "odborniku") na hlavu?!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Na co zjistovat, co mam jist a co nemam?!

Kdo z nás se nikdy nesetkal s pojmem http://cs.wikipedia.org/wiki/Francouzsk%C3%BD_paradox ?!

Lidé, co podle mouder, hlásaných posledních cca 100 let!, údajně žijí NEZDRAVĚ, se dožívají delšího věku a v lepší kondici, nežli ti, co se striktně řídí údajně ZDRAVÝM ŽIVOTNÍM STYLEM.

Na co se hádat či se pídit po "důvodech"?! Stačí žít jako Francouz nebo Řek (či Kubánec): tj.

[bliji]nepravicovat = tj. pracovat méně, chodit se odreagovat do stávek a průvodů, vysedávat s vrstevníky pod cypřiši - či madloněmi a klábosit - a hlavně [bliji]NESPORTOVAT,nepěstovat abstinenci a naprosto ŽÁDNOU [bliji] DIETU.

Pak je recept na dlouhý a spokojený život ZARUČEN[smích]

228352

19.9.2010 9:33

RE: Trendy (a moudra lekaru a

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 228352

...maňana [velký smích]

228353

20.9.2010 13:23

RE: Trendy (a moudra lekaru a

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 228353

Mate pravdu, vyznam stresu se taky dost podcenuje.

228404

20.9.2010 21:49

stres

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

Reakce na 228404

Význam stresu se opravdu velice hrubě podceňuje. Znám případ lidí, kteří měli úplně stejnou profesní dráhu. Ve stejném věku nastoupili na stresově náročné místo. Většina z nich umřela zdravotně naprosto zdevastovaná v 60-70 ti letech.Jeden z nich se dožil 90ti (nebýt rakoviny, tak i více let). Jednou mi řekl, že důvod, proč byl na pohřbu všech svých kolegů je prostý. On se na rozdíl od nich dokázal vyhnout stresu. Pro danou věc udělal vždy maximum, a pak to ponechal osudu. Děj se vůle boží. Žádné nervování, bezesné noci ani polykání prášků na uklidnění.

Stres může zkrátit život až o desítky let. Stojí to za těch pár tisíc, které získám navíc na platu?

228414

21.9.2010 14:40

RE: stres

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 228414

Neni to jen o praci. Staci vyjit na ulici a koukat. Premyslel nekdo o tom jak moc nas zatezujou vsechny texty, ktery nas mozek podvedome zpracovava pri obycejne chuzi po ulici? Nase zrakove centrum je primarne urceno na lokalizaci potravy, predatora a samicky (hojne toho vyuziva reklama) a ne na prevadeni grafickych symbolu do foneticke podoby. O televizi nemluve.

228438

20.9.2010 22:05

RE: Trendy (a moudra lekaru a

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 228404

při stresu tělo syntetizuje adrenalin
a vzhledem k tomu že při syntéze adrenalinu se spotřebovává vitamin C tak je vám jasné jaký je význam stresu ve výživě nedostatek vitaminu C tzn. kornatění tepen snadná porušitelnost krevního řečiště C je antioxydant takže i víc tzv. volných radikálů a zhoršení imunity vit C je důležitý pro imunitu
snadné jako facka při stresu (ale i při nestresu) stačí zajistit dostatečný přísun nejenom vitaminu C ale všech důležitých živin v dostatečném množství a význam stresu nemusíte řešit [mrknutí jedním okem]
ono i nahoře koukám moudrostrak píše nesportovat sport je zdravý ale při vyšší fyzické zátěži se do těla dostává větší množství volných radikálů takže vlastně i sportování škodí zase je třeba to vyvážit ve výživě
u vitamínů totiž všechno začíná a u farmaceutických koncernů to končí [mrknutí jedním okem]

228419

21.9.2010 0:00

RE: Trendy (a moudra lekaru a

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 228419

Silne pochybuju, ze stres nepusobi komlexne daleko vetsi zatez, nez ztrata vitaminu C, ale jestli to staci nacpat si pupek ceckem, pak to chce nechat patentovat nez to udelaji nejaci hajzlici ve firme typu Mosanto. Ti by si nejradeji patentovali i jednotliva pismena v abecede. Ale urcite uverim tomu, ze vitamin C reaguje na jeden z negativnich dopadu stresu a muze jit klidne o jeden ze skupiny tech hlavnich dopadu stresu. [smích]

228423

22.9.2010 7:50

kvalita jidla

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Musim soulasit, dnesni svet je tak zvraceny , ze uzjakekoliv komentare pozbyvaji smyslu.

Priroda sama vymyslela molekulu glukozy jako idealni telni palivo miliony let a nasi chytri vedci seji snazi behem par let degradovat svinstvy jako jsou umela sladidla aspartam, xylitol atd. ktere silne zatezuji oragnismus at uz pri zpracovani, tak pri vstrebavani.

Proto jedine me doporuceni je jist prirodni potraviny a vyhnout se umelym nahrazkam a polotovarum.Varit si pokud mozno doma z cerstveho a nekupovat ty sracky v prasku.

A kdyz uz nakupovat,takkvalitni potraviny,zel bohu musite vedet kde.To co mate v tescu a lidlu je odpad evropy.normalni nemec by to do pusy nikdy nevzal.

228488

24.9.2010 1:23

Tohle je zajimave.

Rene Bartosek 76.?.?.?

A delaji se z toho kojenecke lahve. Hlavne tahle veticka me zaujala, jde o mnozstvi, ktere v lidskem oragnismu zpusobuje zmeny.

Vědci zjistili, že hladina BPA, které je evropská populace denně vystavena – přes 5 mikrogramů/den – je o něco vyšší než srovnatelné odhady u populace USA.

Kdo chce at si najde maximalni limity na kg u POPs v Kodexu Alimentarius. Treba u DDT je to v masu savcu 5 miligramu/kg nebo taky 5 000 mikrogramu/kg. Pravda kilo rizku nikdo nezbasti na posezeni.
http://www.blisty.cz/2010/9/24/art54665.html

228586

24.9.2010 4:43

Pestrá strava a především POHYB a veselá mysl za všech okolností.

Mejla 83.?.?.?

Přiměřený pohyb je zásadním činitelem. Jinak neexistují zdravé či nezdravé potraviny, ale je to vždy otázka jejich množství.

228587

24.9.2010 5:09

RE: Pestrá strava a především POHYB a veselá mysl za všech okolností.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 228587

Podivejme se, takze potraviny s DDT a bez DDT jsou na tom vlastne stejne? Staci si udelat dva drepy navic a DDT se nam zazracne odboura. To je uzasne, v tom pripade by Kodexu Alimentarius meli zmenit tabulky. V pripade 10 drepu a pred a 5 kliku po gabliku by tam mohli soupnout jako zdravotne nezavadnou hodnotu treba rekneme 5g/kg. Pro ty co cvicit odmitaji tam necha puvodni hodnotu 0.005 g/kg. To vam rekli na politickem skoleni nebo jste to vymyslel docela sam? Pokud jste genialni autor osobne, nechte si to patentovat. A uplne jsem zapomel na uvedomele ideooptimisty, takovy uvedomely jedinec by mohl vydrzet i deko v kazdem kile. [velký smích] [velký smích]

228590

Příspěvků: 38

16.09. 05:14 Vladimírek  Konečně jeden lékař co našel odvahu přiznat pravdu.
16.09. 08:22 cifix  RE: Konečně jeden lékař co našel odvahu přiznat pravdu.
16.09. 10:14 Saša  Varování a pochyby selského rozumu
18.09. 13:35 Pasant  RE: Varování a pochyby selského rozumu
18.09. 18:50 Saša  RE: Varování a pochyby selského rozumu
16.09. 12:06 fáčko  Někteří to vědí již desetiletí
16.09. 15:47 Oli63  RE: Někteří to vědí již desetiletí
16.09. 16:40 aristokrat  RE: Někteří to vědí již desetiletí
20.09. 07:26 Rene Bartosek  RE: Někteří to vědí již desetiletí
16.09. 15:49 Oli63  RE: Někteří to vědí již desetiletí
16.09. 12:12 Řehoř  Je to tak
16.09. 12:14 Řehoř  RE: Je to tak
16.09. 20:21 lesov  RE: Je to tak
16.09. 15:56 Petr Řehák  Teta to vi uz davno
17.09. 20:06 arid  RE: Teta to vi uz davno
17.09. 21:05 Ferinko  RE: Teta to vi uz davno
17.09. 21:57 aristokrat  RE: Teta to vi uz davno
18.09. 15:39 Rene Bartosek  RE: Teta to vi uz davno
18.09. 16:42 Takyjeden  RE: Teta to vi uz davno
19.09. 15:20 Rene Bartosek  RE: Teta to vi uz davno
22.09. 21:08 mtk  RE: Teta to vi uz davno
16.09. 23:37 Rene Bartosek  Tohle neni o vyzive, ale neni to myslim OT.
17.09. 00:12 smutnyklaun  Lékem je též pohyb
17.09. 16:43 J. Sika  Koloidni Stribro!
19.09. 15:39 Anonymus  RE: Koloidni Stribro!
19.09. 16:31 Islander  RE: Koloidni Stribro!
18.09. 17:03 Rene Bartosek  Trochu OT.
19.09. 08:55 MoUdrostrak  Trendy (a moudra lekaru a "odborniku") na hlavu?!
19.09. 09:33 Anonymus  RE: Trendy (a moudra lekaru a
20.09. 13:23 mkadlec  RE: Trendy (a moudra lekaru a
20.09. 21:49  stres
21.09. 14:40 mkadlec  RE: stres
20.09. 22:05 aristokrat  RE: Trendy (a moudra lekaru a
21.09. 00:00 Rene Bartosek  RE: Trendy (a moudra lekaru a
22.09. 07:50  kvalita jidla
24.09. 01:23 Rene Bartosek  Tohle je zajimave.
24.09. 04:43 Mejla  Pestrá strava a především POHYB a veselá mysl za všech okolností.
24.09. 05:09 Rene Bartosek  RE: Pestrá strava a především POHYB a veselá mysl za všech okolností.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 082 188,30 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 123