Diskuze k článku

11.9. – opravdu Usamův plán?

Příspěvků 19

13.9.2010 8:55

-".Amerika je nyní jedinou globální supervelmocí "

Erika 52 91.?.?.?

- a predvádza nám ten najhorší model zrůdnej totality a zneužívania moci.
Konečne teda jeden z tých, čo poťahujú nitky v zákulisí, priznal pravé dôvody vojenských eskapád spojencov, ku ktorým sme sa aj my zaradili. Samozrejme bez akéhokoľvek profitu, my máme len straty. Rozpočet na zahraničné misie stále rastie, ale výdavky pre vlastných občanov sú zo strany štátu čoraz viac redukované.
Pán knieža teda priznal, že ide o rabovačku, horšie je, že sa za to nehanbí.
Prišla doba amorálnosti v politike, kultúre aj v každodennom živote.
To je teda to, čo naozaj chceme?
Chceme sa naozaj zbaviť všetkého,čím sa človek líši od zvieraťa?
Zahodiť všetky "vyššie princípy" , ktoré dávajú nášmu životu smer a ich napĺňanie zmysel?

227973

13.9.2010 10:06

RE: -

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 227973

Cituji: "Prišla doba amorálnosti v politike, kultúre aj v každodennom živote.".

Bohužel, tento přístup je tady od nepaměti, jen jak jde čas, v souladu s tezemi populárních Protokolů sionských mudrců, PŘITVRZUJE (podobnost čistě náhodná [smích]).

A není až tak důležité, jestli se jedná o padělky nebo jsou protokoly autentické a pouze prosákly na veřejnost. Jednoznačně se jedná o manuál a jízdní řád a Systém podle nich postupuje, a to bez ohledu na fakt, zdali je sepsal Mordechaj, Petr nebo Pavel.

A Peace s nimi.


jansmith[smích]

227980

13.9.2010 16:13

RE: -

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 227973

Hmm Erika..
Zasa som si spomenul na Krylovu pesničku o knížeti.
Že by bol býval prvý Karel vizionárom? [smích]
Tzv. politici to ale naozaj nemajú jednoduché, aby ste trochu viac chápala situáciu. Aj keď niečo chcú zmeniť, bráni im v tom ich status, ktorého vlastníkom je systém. Ak porušia tento status, systém ich sám likviduje, ak rozuiete..
Musíme postupne v kľude z dola každý mierou svojho chápania a postojom meniť svoje okolie. Politici neurobia nič, do čoho nie sú dotlačení. Pravidlá sú jednoducho tak nastavené.
Treba rozumieť tomu, ako je tento celý systém riadený.
Neraz sme to tu podrobne rozoberali..

naspäť k článku..
Následné vyjadrenie je zaujímavé:
"Spojené státy by se měly snažit vypátrat pachatele těchto útoků mezi sebou, mezi lidmi, kteří jsou součástí systému USA, ale pracují proti němu. Nebo ty, kteří jsou součástí jiného systému, osoby které chtějí, aby se toto století proměnilo ve století konfliktu mezi islámem a křesťanstvím, aby jejich vlastní civilizace, národ, stát, nebo ideologie mohla přežít. Mohou být z kamkoliv, z Ruska přes Izrael do Indie nebo Srbska."

Hlavne druhá a tretia veta..
Myslí pod tým systémom naozaj tzv. židov, ako to možno na prvý pohľad vyzerá?
Zdá sa mi to ako náznak hlbokého chápania podstaty problému dotyčnou osobou, ale možno sa mýlim.

228009

14.9.2010 9:44

RE: -udo

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 228009

Myslím, že väčšina ľudí chápe, že sa deje niečo zlé, lebo to zlo je ako v detektívkach Agáthy Christie, priam h m a t a t e ľ n é.
Problém však je, že sa to celé nevie hnúť z miesta.
Sme bezradní v tom, ako s tým skoncovať, čo urobiť, aby došlo k zmene, ktorá je nevyhnutná, ak sa má zastaviť ten všeobecný úpadok.
Ja sama mám dobrú vôľu aj snahu, ale som bezradná vo svojich možnostiach.

228062

15.9.2010 11:44

RE: -udo

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 228062

Pozrite tie linky na príspevky, čo som poslal Ľubovi.
Kládol podobné otázky, ako vy.
Keď si aspoň úvod (Krátky kurz cca.400strán)pozriete, odpoviete si na tie otázky sama.
Sú to ucelené analýzy a riešenia z univerzít, kde je štúdium zamerané na túto tému a vyzerá byť trochu bližšie realite, ako politológia u nás v Čechách, či blízkom okolí. Tiež treba ale vyberať, čo je vhodné do našich podmienok.
Zatiaľ som nič lepšie, ako tieto materiály nenašiel.
Kliknite na moje meno a objaví sa Vám to.

Prajem príjemné čítanie.
S pozdravom

Udo

228133

13.9.2010 9:43

program pro cca 2000 let

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Všechno, co známe jen z medií o Usámovi, demokracii "po americku", křesťanství a muslimech - to vede hluboko do historie, ukotvené našimi asociacemi do "stabilní formy" paradigmatu ve společnosti, které od počátku řídili křesťanští kněží pomocí pojmenování (nominace). Dál šlo už všechno samo. Vesmír je samořiditelný, zákon akce a reakce a zákon o přeměně energie platí stále.
Facky od přírody nebo od mámy - obojí nás vychovává. Nepřítele vidíme vždy tam, kde později najdeme nový stupínek poznání. V době, kdy si rozpustíme (rozklíčujeme) znalosti a pocity, které nás vedou vidět v něčem nebo někom nepřítele.

227975

13.9.2010 9:45

RE: program pro cca 2000 let

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 227975

Ano, jistě musí existovat druhá vláda ve vládě, zrovna jako existují v člověku souběžně dva rozhodovací systémy. Lidé, kteří se v dávné historii dovedli napojit a číst v informačních polích, ti vytvořili program, od kterého se začaly roky znovu počítat od jedničky. Větev programu, postavená na vizi "zlatého telete" nám dnes ukazuje jak ta teleta (= nás), tak i pasáky, kteří znali skrytý vztah mezi písmeny latinky a řadou "arabských" (přesněji indických a ještě přesněji Atlantských číslic - a ještě přesněji galaktických symetrických vztahů).

Genetická linie židovství má samozřejmě také svou druhou (nesystémovou) větev, proto také dnes existuje skupina "Bohemian Grove", která nás, Slovany, hlídá a čeká na řešení, které by mělo přijít "ze srdce Evropy".

Soudržnost systému, postaveného na spojení modré a červené barvy= katolická fialová, dnes rádoby zelená (od Bardona už víme, že veškerá data z informačních polí se "zahušťují" do podoby některé barvy) končí. Zatím je asi pro mnoho lidí nepřijatelná zelená barva muslimského národa, na který je stupňován ideový útok, souběžně totiž probíhá i formální útok na dvojici Rusko/Čína, která zosobňuje dokončení okruhu světového dění od indoevropských počátků této etapy k dnešku.
Souběžné světové dění ve dvou, zdánlivě nesouvisejících oblastech je ale klíčem pro řešení tam, kde jej málokdo čeká. Zelená barva semaforu i muslimského světa má cosi společného - odmítá lež, tedy vědomé matení poznané skutečnosti. A na lži skrytého vztahu mezi latinou a matematikou jsou postavená dnešní křesťanská náboženství.
Na "zelené nebe" si sice ještě nějakou dobu počkáme, ale souběžně s rozpadem struktur v hmotném světě se vytváří základy struktury jiného paradigmatu o kvalitách fyzického prostoru.
Jazyk jako nehmotný nástroj pro kontakt s "prázdným prostorem" měl kdysi podobu hebrejštiny a jejích dvou složek, latiny a matematiky.
Cca 2000 let putování těchto jazyků po zeměkouli vyústilo do jazyků počítačových, které umí formovat libovolnou realitu z dat v informačních polí.
A čeština za nějaký čas bude jazykem, který nám umožní do těchto realit vstupovat nejen svým vědomím a myšlením, ale i s tělem popř. dalším harampádím.
Musíme ale najít společného jmenovatele mezi křesťanstvím a muslimstvím, musíme pochopit princip "křestu" - a to chvilku potrvá. Křest totiž přestavuje propojení horní rozhodovací soustavy (mozků v hlavě)s jejich řídící složkou - "mozcích" v mnohem starší "dutině těla". Odstraněním stati o reinkarnaci člověka z bible došlo k odlišnému vývoji společnosti. Mělo to svůj význam, který ale pochopíme opět až později, až po pochopení příčin, které vedly k vytvoření druhé větve/vlády/ křesťanství, vedly ke jménu Mohamed (čteno MOH+MED) a celému učení muslimů.

227977

13.9.2010 19:26

Jestli plán?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

To těžko říct.
Ale velice "úsměvné" mi připadá, že muslimové i židé byli schopní po staletí žít vedle sebe a nijak si nevadit. Židé vždy našli u muslimů azyl, pokud k nim byla křesťanská Evropa příliš krutá.
Pak příjde jedna jediná událost, která všechno převrátí naruby a nic už není jako dřív. Židovský stát uprostřed muslimského světa.
Je to k "popukání", že o tomto státu nerozhodla žádná ze zmiňovaných stran, ale někdo třetí. A tatáž třetí strana, která svým rozhodnutím zasela svár, dneska vystupuje v roli arbitra a obě znepřátelené strany "rovná". Jak dlouho se v našem slovníku objevuje slovo "terorista" a jak dlouho automaticky naskakuje spojení "muslimský terorista"? Nevěděl by někdo, kdy se tohle slovo poprvé dostalo "k masám" a z jakých úst? Předpokládám, že to byla ústa té třetí strany. To je fakt na hlavu...

228016

13.9.2010 22:15

RE: Jestli plán?

dub 78.?.?.?

Reakce na 228016

ano, z oné třetí strany a ve vztahu k židovským teroristům[smích]

228031

13.9.2010 19:29

jéééžiš

Lin 85.?.?.?

Blbne mi to, zase tu můj komentář není. [oči v sloup]
Takže pokud se objeví nějaký anonymní s psaním o "třech stranách", je můj.

228017

14.9.2010 4:38

Je to asi jedno

Antiseptik 69.?.?.?

Opravdu nevím co je děsivější. Zda představa že v Americké vládě jsou i tací ochotni obětovat vlastní lidi pro zájmy jiného státu a nebo neschopnost amerického obraného systému zamezit pár polopilotům napáchat takové škody. I když logicky je první teorie mnohem méně přitažená za vlasy než ta druhá. V každém případě to smrdí, nekonečná válka z lidmi kteří do nedávna byli na výplatní listině CIA a kdo ví zda tam dosud nejsou vypovídá hodně o úmyslech, ovšem situace na bojišti potvrzuje neschopnost. Takže asi obojí, nejen prodaní zrádci ale ke všemu to co prodaní nejsou jsou k ničemu. mnohdy i méně, naopak způsobují více škod než užitku. Být Američan tak bych sakra chtěl vědět na čem jsem než zaplatím daně a nebo pošlu děti do armády.

228049

14.9.2010 15:44

RE: Je to asi jedno

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 228049

brzezinsky precenil moznosti usa a podcenil eurasii a latinskou ameriku.

228093

14.9.2010 15:48

RE: Je to asi jedno

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 228093

Fidel Castro“The power of communication was in the hands of the empire, which used and abused that power, and after all, what is happening today in the world is the product of that; using all the media they have made their power and sought to preserve it, but they could not, so they have to resign themselves now”.

VANESSA DAVIES .- Who, the empire or us?
FIDEL CASTRO .- Who?
VANESSA DAVIES .- Who should resign?
FIDEL CASTRO: You know that it is the empire
VANESSA DAVIES. "The empire is the one to resign.
Caracas, Thursday, September 9,2010
http://laht.com/article.asp?ArticleId=362837&CategoryId=14510

228094

14.9.2010 16:01

RE: Je to asi jedno

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 228093

Brezinski si pamatoval "poručíme větru dešti" a příliš věřil v Americký knowhow a přísloví když se chce všechno jde. Ono je to všechno odsud podsud, jo poručíme větru dešti ano ale nevíme jak to dopadne, každý Američan tam narozený sice teoreticky může být prezidentem ale musí napřed sehnat 100 milionů se o to vůbec pokusit a když se chce všechno jde je asi špatně přeložené, původně to mělo ještě druhou část, pokud je to v našich silách. [chechtot]

228095

15.9.2010 14:38

RE:prosfora nebo hamburger?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 228095

Prosfora nebo hamburger !?

,Dva Římy padly. Třetí je Moskva ! A Čtvrtý nebude ?

V případě válečných plánů a dělení světa zvláště jde-li o zemi jako Rusko, je obzvláště důležité uvědomit si roli etnických, regionálních, psychohistorických a náboženských faktorů, které formovaly geopolitickou imaginaci a tradice. http://www.colorado.edu/ibs/PEC/johno/pub/Proteus.pdf Dalším důležitým faktorem je ruská státotvornost, "imperiální kreativita", mimořádná schopnost kolektivní akce-asabiya http://conservationfinance.wordpress.com/2006/11/02/learn-a-new-word-asabiya/ , podoba a důraz ultrasociality, specifická imperiogenesis a imperiopathosis a další, které pro účel článku netřeba uvádět. Rusko má rovněž osvědčené integrující prvky silnější nežli je pouhý nacionalismus, nebo hrdost na dosaženou restriktivní civilizační úroveň. Se samotnými geografickými, ekonomickými, biologickými, vojenskými a politickými faktory se tedy nevystačí.

I pro de Gaulla byly geopolitické zájmy nadřazeny ideologickým rozdílům

Geopolitika, která měla nahradit ideologii se sama musela stát ideologií, bez ohledu na přesnost, hodnocení a nepopíratelnost reality a významu některých geopolitických faktorů. Ideologickou funkci nacházíme ostatně i u bezesporně exaktních věd, v předkládaných souborech faktů bez hodnocení, i směrované empirii .Pro mnohé ,,dílčí,, marxisty vždy byla a dosud je geopolitika a především geostrategie pouze ideologie a ,,imperialistický mýthus,, bez ohledu na ověřitelnost a nepopiratelné možnosti prediktibility http://www.marxists.org/history/etol/newspape/fi/vol03/no09/cadman.htm.Vedení Sov.svazu i když se k ní na veřejnosti nehlásilo, zřejmě ji nepodceňovalo .http://www.jeeas.org/index.php/current-issue/36-current-issue/59-martinmalek

V současnosti není zanedbávana docela jistě http://www.ciaonet.org/wps/mia01/index.html

O duši třeba psát, pravda.

Jedním z jednoduchých příkladů dobré avšak neúplné a nedostatečné snahy o pochopení Ruska, přesahující pouhé vnější geopilitické determinanty je Russian Culturology: Continuing Where Marxism Left Off http://www.washprofile.org/en/node/4862


Eurasie, Oceánie, Eastasie a ...?

"Rebuild an original map of the "sacred concept of the world".

Odpovědí na současnou unipolární mocenskou situaci a ,,ideovou,, monokracii je ze strany nemála Rusů idea Eurasie http://evrazia.org/modules.php?name=News&file=article&sid=1594

projekt multipolárního uspořádání světa http://evrazia.org/modules.php?name=News&file=article&sid=86 které by mělo zabránit globalizaci, standartizujícímu imperialismu http://evrazia.org/modules.php?name=News&file=article&sid=244 umožnilo podřízení ekonomiky civilizačním hodnotám http://evrazia.info/modules.php?name=News&file=article&sid=1884 a zabezpečilo kulturní diverzitu

http://evrazia.info/modules.php?name=News&file=article&sid=1886

Neo-eurasijs...

Automaticky kráceno

Naučte se vkládat odkazy. Editor

228142

15.9.2010 14:42

Prosfora nebo hamburger? 2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 228095

projekt multipolárního uspořádání světa http://evrazia.org/modules.php?name=News&file=article&sid=86 které by mělo zabránit globalizaci, standartizujícímu imperialismu http://evrazia.org/modules.php?name=News&file=article&sid=244 umožnilo podřízení ekonomiky civilizačním hodnotám http://evrazia.info/modules.php?name=News&file=article&sid=1884 a zabezpečilo kulturní diverzitu

http://evrazia.info/modules.php?name=News&file=article&sid=1886

Neo-eurasijské hnutí světa vidí své spojence v kulturně autonomních komunitách Třetího světa a vzdorujících enklávách Prvního. Vztah k marxismu má krajně kritický a selektivní a vybíravý.. Výraznou a svéraznou vůdčí osobností Neo-eurasianismu je kontroverzní a zpočátku nepřehledný, ale nepřehlédnutelný Alexandr Dugin (Aлекса́ндр Ге́льевич Ду́гин) http://www.knowledgerush.com/kr/encyclopedia/Alexander_Dugin/ ,Přes veškerou kritiku Duginova vize http://evrazia.info/modules.php?name=News&file=article&sid=454 získala podporu nejen některých představitelů Ruské pravoslavné církve, ale i budhistických, muslimských a židovských náboženských vůdců. http://www.mod-langs.ox.ac.uk/russian/nationalism/shekhovtsov2.htmlPrůchodné hradby

We face more questions than answers.

Kritika západní civilizace je vcelku důkladná a důsledná a navazuje na viditelné i punkevní tradice, nejen Ruska a nejen z ruské pozice. Závazně dlouhodobé tradice. Přinejlepším alespoň ty prvopočátně fotiánské..,,The Western civilization built its own system on the basis of the secularization of Western Christianity (Catholicism and Protestantism), bringing to he the fore such values like individualism, egoism, competition, technical progress, consumption, economic exploitation. The Roman-German civiilization founds its right to globality not upon spiritual greatness, as upon rough material force. Even the spirituality and strength of the other peoples are evaluated only on the basis of its own image of the supremacy of rationalism and technical progress.... V této souvislosti se zdůrazňuje Ideokracie. Výčet předchůdců, zdrojů, pramenů a cílů je nemalý...The investigation on the origins of sacredness (M.Eliade, K.G.Jung, C.Levi-Strauss), the representations of the archaic consciousness as the manifestationist paradigmatic complex laying at the roots of culture.

The reduction of the many-sided human thinking, of culture, to ancient psychic layers, where are concentrated fragments of archaic initiatic rites, myths, originary sacral complexes. Interpretation of the content of rational culture through the system of the ancient, pre-rational beliefs (A.Dugin, "The evolution of the paradigmatic foundations of science" [Evoljutsija paradigmal'nyh osnovanij nauki], Moscow 2002)........ The search for the symbolic paradigms of the space-time matrix, which lays at the roots...Automaticky kráceno

228144

15.9.2010 14:51

REprosfora nebo hamburger? 3

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 228095

The search for the symbolic paradigms of the space-time matrix, which lays at the roots of rites, languages and symbols (H.Wirth, paleo-epigraphic investigations). This attempt to give a foundation to the linguistic (Svityc-Illic), epigraphic (runology), mythological, folkloric, ritual and different monuments allows to rebuild an original map of the "sacred concept of the world" common to all the ancient Eurasian peoples, the existence of common roots (see A.Dugin "Hyperborean Theory" [Giperborejskaja Teorija], Moscow 1993.

.......The assimilation of the social criticism of the "new left" into a "conservative right-wing interpretation" (reflection upon the heritage of M.Foucault, G.Deleuze, A.Artaud, G.Debord .. Assimilation of the critical thinking of the opponents of the bourgeois western system from the positions of anarchism, neo-marxism and so on.

Latinská Amerika hlupácky přehlédnuta !

Tématický rozsah Duginových přednášek, jak z ukázky vidno, je zcela neskrupulózní Ги Дебор: Кошмар Общества Зрелища (Александр Дугин, Finis Mundi)

Фридрих Ницше: путь к Сверхчеловеку (Александр Дугин, Finis Mundi)

Барон Унгерн: Бог войны (Александр Дугин, Finis Mundi)

Карл Хаусхофер: Континентальный блок (Александр Дугин, Finis Mundi)

Граф Лотреамон: Крылатые спруты сознания (Александр Дугин, Finis Mundi)

Невидимая Вселенная Парвулеско (Александр Дугин, Finis Mundi)

Пётр Савицкий: Идеолог Великой Евразии (Александр Дугин, Finis Mundi)

Густав Майринк: Дыхание костей (Александр Дугин, Finis Mundi) http://evrazia.tv/

!! Marx↔ Gramsci↔ Levi-Strauss↔ Marx !! This conceptual pole represents a new stage of development of the "left-wing" (national-bolshevik) tendencies existing also among the first eurasists (Suvchinskij, Karsavin, Efron), and also a method for the mutual understanding with the "left" wing of anti-globalism. "Third way" economics, "autarchy of the great spaces". Application of heterodox economic models to the post-Soviet Russian reality. Application of F.List's theory of the "custom..

Celkem nepřekvapí zájem o M.Eliade http://en.wikipedia.org/wiki/Mircea_Eliade a K.G.Junga, ale mimořádný význam C.Levi-Strausse pro formování a opodstatnění společnosti a zacílení dějin je všeobecně neviděn a pokud připomenut, zásadně nechápán i mezi marxisty a post-marxisty.

Podbízí se potlačovaná otázka, zda je možná .....The assimilation of the social criticism of the"conservative right-wing " into a "new left interpretation" ! Všude tam, kde není možné jít k často takřka nezahlédnutelným základům.

...Automaticky kráceno

228145

15.9.2010 14:58

RE prosfora nebo hamburger eurasie 4

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 228095

Podbízí se potlačovaná otázka, zda je možná .....The assimilation of the social criticism of the"conservative right-wing " into a "new left interpretation" ! Všude tam, kde není možné jít k často takřka nezahlédnutelným základům.

Nová revoluce, starý cíl, nebo stará revoluce, nový cíl?

,,In principle, Eurasia and our space, the heartland Russia, remain the staging area of a new anti-bourgeois, anti-American revolution." ..."The new Eurasian empire will be constructed on the fundamental principle of the common enemy: the rejection of Atlanticism, strategic control of the USA, and the refusal to allow liberal values to dominate us. This common civilizational impulse will be the basis of a political and strategic union. „The Basics of Geopolitics (1997) http://www.princeton.edu/~lisd/publications/wp_russiaseries_dunlop.pdf Některé ideje euroasianismu a neo-euroasianismu, přebírají i strany a skupiny samotnému Mezinárodnímu euroasijskému hnutí vzdálené. http://evrazia.info/modules.php?name=News&file=article&sid=1915 A.G.Dugin, povětšinou mimo Rusko a mimo evropskou pravici jednoznačně odmítán http://www.cdi.org/russia/Johnson/6535-3.cfm neintegrovatelný, ale http://perspectivesonrussia.wordpress.com/2007/09/25/russian-geopolitics-of-2007/ http://perspectivesonrussia.wordpress.com/2007/09/25/russian-geopolitics-of-2007/ zbližující se s částí ruské levice, nabývá na významu pro kritickou dobu, zvláště tu blízkou Savkinovým obavám. http://www.jstor.org/pss/20049204. Bez hodnocení a komentáře.

viz Oskar Krejčí, Martin C. Styan, Geopolitics of the Central European region: the view from Prague

The August foreign policy thesis of the Russian president means a call to a geopoliti revolution http://evrazia.org/article/81

Russian Geopolitics of 2007 Volume 37, Issue 1, March 2004, Pages 85-96 Communist and Post-Communist Studies, New directions in Russian

Geopolitics in Russia-science or vocation?

International Studies Whose World Order? Russia's Perception of American Ideas

after the Cold War Notre Dame: University of Notre Dame Press, 2004) http://bss.sfsu.edu/tsygankov Research/WOrderBo.ht

Jako základní principy ruského euroasianismu jsou uváděny: differentialism, the pluralism of value systems versus the conventional obligatory domination of one ideology (American liberal-democracy first and foremost);

tradition versus suppression of cultures, dogmas, and discoveries of traditional society ;·rights of nations versus the "gold billions" and neocolonial hegemony of the "rich North";ethnicities as values and subjects of history versus the depersonalization of nations, imprisoned into artificial social constructions; social fairness and human solidarity versus exploitation and humiliation of man by man.

Pochmurným čtením na vyvážení pocitů je nepředvídající, politicky záměrná dystopie Vladimíra Sorokina, Den opričnika, ve které bývá viděn věrný předobraz ...Automaticky kráceno

228146

15.9.2010 15:01

RE: prosfora nebo hamburger? eurasie 5

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 228095

Pochmurným čtením na vyvážení pocitů je nepředvídající, politicky záměrná dystopie Vladimíra Sorokina, Den opričnika, ve které bývá viděn věrný předobraz ruské budoucnosti. http://kultura.idnes.cz/ze-sorokinovy-vize-budoucn...

http://www.dursthoff.de/book.php?m=3&aid=26&am...

Válka o modré zlato
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

[zahanbení]

Tady jsem odkazy opravil. Další příspěvek vám nepustím, pokud je nebudete vkládat správně. Neformátované odkazy vyvolávají dlouhé řádky a některé prohlížeče si s tím neumí poradit. Editor

228147

Příspěvků: 19

13.09. 08:55 Erika 52  -".Amerika je nyní jedinou globální supervelmocí "
13.09. 10:06 jansmith1984  RE: -
13.09. 16:13 udo  RE: -
14.09. 09:44 Erika 52  RE: -udo
15.09. 11:44 udo  RE: -udo
13.09. 09:43 janko  program pro cca 2000 let
13.09. 09:45 janko  RE: program pro cca 2000 let
13.09. 19:26  Jestli plán?
13.09. 22:15 dub  RE: Jestli plán?
13.09. 19:29 Lin  jéééžiš
14.09. 04:38 Antiseptik  Je to asi jedno
14.09. 15:44  RE: Je to asi jedno
14.09. 15:48  RE: Je to asi jedno
14.09. 16:01 Antiseptik  RE: Je to asi jedno
15.09. 14:38  RE:prosfora nebo hamburger?
15.09. 14:42  Prosfora nebo hamburger? 2
15.09. 14:51  REprosfora nebo hamburger? 3
15.09. 14:58  RE prosfora nebo hamburger eurasie 4
15.09. 15:01  RE: prosfora nebo hamburger? eurasie 5

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

39

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 81 čtenářů částkou 13 773 korun, což je 39 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 4

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid07.10.20 10:35 USA 2

Zločin proti lidskosti06.10.20 21:22 Německo 0

Prymulovi jen tak přistál na účtu milión korun06.10.20 09:50 Česká republika 3

Petice proti náhubkům, testům na covid19 a dalším opatřením04.10.20 17:58 Česká republika 11

Měnové kurzy

USD
22,91 Kč
Euro
27,14 Kč
Libra
29,73 Kč
Kanadský dolar
17,49 Kč
Australský dolar
16,22 Kč
Švýcarský frank
25,28 Kč
100 japonských jenů
21,75 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,63 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 937,86 Kč
1 unce stříbra
573,30 Kč
Bitcoin
279 824,29 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 808