Diskuze k článku

Centrální bankovnictví v krizi: Zhruba dvacet zemí na pokraji platební neschopnosti

Příspěvků 21

25.6.2010 8:33

Vlastní políčko

looserik 94.?.?.?

Vážení, pokud je to skutečně tak, jak se tady píše, tak nám nezbýva než se začít intenzivně starat o svoje vlastná políčko a sbírát první zkušenosti s permakulturním způsobem pěstování:
http://www.ekozahrady.com/co_je_pk.htm
http://www.livingbuilding.cz/permakultura.html
Kutilové doma zapracují na nějakých alternativních zdrojích energie (především na těch, o kterých se v médiích raději nemluví) a ostatní se mohou modlit, aby nedošlo k dalšímu znárodnění či omezením soběstačnosti - tentokrát v rámci socialistikého EU či jiných budoucích NWO-unií.

222786

27.6.2010 13:02

RE: Vlastní políčko

Tsignotschka 90.?.?.?

Reakce na 222786

by me zajimalo kolik diskuteru se tu o to vlastni policko opravdu nebo stara zacne starat [velký smích]

ale jinak zajimave a pekne odkazy, diky za ne.

222897

25.6.2010 14:16

šlo by tohle?

tatíček 90.?.?.?

Asi se musím předem omluvit za svou nevzdělanost, ale na stará kolena mi připadá, že ztrácím i obyčejný selský rozum, jímž jsem se celý život řídil.
Pokud jde o tzv. vnitřní zadluženost států, co by se asi tak stalo, kdyby si stát ten svůj dluh odpustil? to znamená: vláda se nějak dohodne s centrální´= státní bankou, že státní dluhopisy již vydané nebudou spláceny a prostě se zruší. Centrální banka poskytla vládě jakési peníze vytvořené ze vzduchu, které jsou již utraceny - potažmo prolundračeny. A když nejsou ničím kryté, tak se přece nemůže nic stát, když se to prostě smaže a začne se znovu, samozřejmě za zcela jiných podmínek.
Pro budoucnost by samozřejmě musela platit nová pravidla, aby se podobná situace neopakovala, snad nějaká pdobizna bretton-woodských dohod.
Něco jiného je dluh např. mezi dvěma lidmi, ti si sami peníze nevytvoří, ale stát?

222804

25.6.2010 15:25

RE: šlo by tohle?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 222804

Kdybychom dlužili státní bance, tak by to jistě šlo. Stát však emituje dluhopisy, které díky vcelku vysokému úroku skupují zejména zahraniční věřitelé, rozhodně ne centrální banka.

Vnitřní zadluženost je zadluženost firem a domácností, to se státem nemá nic do činění... Dluží se soukromým bankám, nikoliv státní...

Co se týká FED, tak to je kupodivu soukromá banka, nikoliv státní.

Pro zajímavost, nyní splácíme 77 miliard na úrocích ročně. Když k tomu připočteme cca 160 miliard, které ročně tečou do zahraničí v podobě zisku (ano, opět se jedná hlavně o zahraniční banky, my žádné nemáme a jistě víte, jaké poměry zde v bankovnictví fuungují), tak z našeho státu odtéká ročně docela velké bohatství, za které bychom si mohli žít jak prasata v žitě...

222806

25.6.2010 16:07

RE: šlo by tohle?

charon cmartin (zavináč) airnet-cz (tečka) info 212.?.?.?

Reakce na 222804

Ne tatíčku, to by bylo na pohled pěkné ale tak to nefunguje. Vláda si vedle centrální banky (fiat money) půčila i od občanů a firem (státní dluhopisy, které nakoupily i zahraniční subjekty). Pokud bys anuloval dluh státu vůči centrální bance (lze-li o takovém dluhu vůbec mluvit), pak bys musel taky zrušit státní dluhopisy. Spousta lidí, firem a skrze investiční fondy i dalších subjektů by přišla o svoje investice. A spousta ne, protože je v nich neměla. Část populace ve státě by se ocitla bez rezerv a část lidí včetně důchodců, kteří mají peníze v penzijních fondech, by neměla ani na nájem ani na jídlo.
Něčeho by se tím jistě dosáhlo ale cena by byla nepředstavitelná. Domnívám se, že by začala občanská válka a ani armáda ani policie by nebyly státu loajální protože by to na jejich zaměstnance dopadlo stejně. Jak by vypadala reakce venčí se ani nedohaduju.

222809

25.6.2010 17:28

RE: šlo by tohle?

tatíček 90.?.?.?

Reakce na 222809

Díky, Charone, ta věc s dluhopisy, které vlastní jiné subjekty /lidé, firmy, apod./, to by se jistě zrušit nedalo, to by fakt znamenalo asi revoluci, promiň, já to nějak všechno nedokážu domyslet. Možná existuje rozdíl mez státními a vládními dluhopisy, v tom případě jsem asi měl na mysli ty vládní, zjednodušeně řečeno Kalouskovy složenky - dluhy stvořené pouze a jedině politiky, na nichž naskakují úroky každou vteřinou, i kdyby se pro začátek tzv. "zastavily hodiny", co by se mohlo stát?
Mně to připadá, že jakousi setrvačností se v běžném životě stále peníze považují za kryté - hodnotné, přesto asi víme oba, že už několik desetiletí to funguje jinak v těch finančních sférách, já to nedokážu postihnout, ale instinkt člověku říká, že když jdou některé peníze vytvořit pouhým připsáním, tak musí jít zas škrtnutím zrušit.
To se jistě netýká normálních lidí, těm jsou sice na účet taky připsány, ale lidi si to museli odpracovat - čili takové peníze jsou kryté tou prací a těmi starostmi. Takže to vypadá, že jsou dva druhy peněz. Asi by to nějak vyřešit šlo, ale ti, co by to mohli rozhodnout, se tomu asi budou bránit, čili jsme zas u té občanské války.

222813

25.6.2010 17:32

RE: šlo by tohle?

ehm 85.?.?.?

Reakce na 222804

no šlo by to zkusit a čekat co na to řeknou číňani a japonci, kteří se v těch shitdluhopisech topí... Pochybuji, že by to přešli a mávli nad tím rukou[smích] Když nemůžeš dluh splatit a tvá armáda je je mocnější, vede to pouze k jednomu závěru. Z toho důvodů čeká Činu válka. Tragikomické je, že se agresor výzbrojil za jejich peníze[pláč]

222814

25.6.2010 22:31

ZAZRAK !!

steve 174.?.?.?

.. vse bylo restartovano, balicky ekonomicke prvni pomoci rozdany, vitezne mise v Iraku a Afghanistanu dovrseny, svetlo na konci tunelu rozsviceno, pratelstvi spojencu utuzeno, a general Crystal vyhozen za pravdu. Tedy - prosperita nejsilnejsi demokracie hrde chvata ke svobodnym zitrkum ...
--
.. akorat, ze soudruzi (asi z US-NDR) neco .. zadrbali ??, .. protoze Velky Bratr je zpatky v PROSINCI 2007 - kdy ta "KRYYZE" .. zacala ..
---
http://www.zerohedge.com/article/ecri-leading-economic-index-plunges-69-back-december-2007-levels-when-recession-officially-s

----
PS: .. vzpominkou na holokaust podporime zniceni naseho spolecneho nepritele - KRYYZE a ..(neco si doplnte ..)
.." TRUCHLENIM K EKONOMICKE PROSPERITE a NEJSME JAKO ONI !"

222824

26.6.2010 3:52

RE: ZAZRAK !!

p 125.?.?.?

Reakce na 222824

..soude co rekl masakrujici general v Rolling Stones magazine tak jeho mentalni vek je asi 7 let....nahrazka Petraeus se vyznamenal tim ze dostal posilu do iraku asi 30tisic zoldaku/nic vic/.... Adovi generalove Guderian,Rommel,Runstedt,Manstein by soucasnou US armadu vyzmizikovali pres nedeli..bez problemu...

222831

25.6.2010 23:44

Komu to vyhovuje ?

smutnyklaun 213.?.?.?

Peníze se v globalizovaném světě rychle přesouvají od těch, co jich mají málo k těm, kteří už dávno ztratili cit pro rozumnou míru při akumulaci peněz a moci.Prý je k tomu nutí konkurence, nikoli vlastní chorobná touha po moci a majetku. Dochází stále rychleji ke stále intenzivnějšímu rozevírání nůžek mezi chudými a bohatými státy i jednotlivci a tím i k větší polarizaci světa. Stále více se s pomocí médií prosazuje ve světě model, kdy ztráty a dluhy se přenášejí na společnost (většinou na zaměstnance), ale zisky se privatizují. To samozřejmě vyhovuje těm nejbohatším firmám a bankám a jejich vlastníkům , jež nyní disponují větší mocí než mnohé státy.Místo slova demokracie (vláda lidu) by bylo na místě slovo moneykracie (vláda peněz).

222826

26.6.2010 5:13

Vysledkem bude:panska laska po zajecich zadech skace-nase zada.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

V letech 60-tych, na zapade a jinde,byla tak zvana "bum" uroda deti,proste v pozdejsich letech pracovalo velke mnozstvi mladych lidi a ti vsichni platili dane a statu prinaseli penize,ted v pocatku duchodu techto let 60-Bum populaci,najednou staty nemaji penize,Irsko,Britanie,Svycarsko a jine, az po Ameriku a vsichni ti,co meli dolar, co by tvrdou menu.Francie se svym zid. Sakozim chce prodlouzit vek do duchodu z 60 na 62, Britanie, tam se chodi do duchodu 65 a chteji 66-7, Ponzi by chteli 70 roku a na ulicich uz jsou plakaty:Budem delat az padnem!!Kde jsou ty penize? ( V Kanade jen na bezpecnostni opatreni utratili 1 bilion dolaru,nepocitaje hoteli,auta a stravu)
Setkani na reseni "oteplovani planety" vzalo cely tyden,kolik stalo to?
BBC radio ve vecerni relaci se zminilo,ze USA ve svem elektronickem bankovnictvi ztratilo, mozna, vic,jak 600 trillionu dolaru- penize se neztraci,jen se premystuji z jedne kapsy do druhe, kdo je teda ma?
President Obama se pokousi regulova "americke "banky, aby ,tak zvane podporil a zabezpecil obcany pred krachem, jenze,obycajny obcan zna,ten "krach" particky,nejlepsi hotely,odmena vselijakych bossu, vse v dobe,kdy vlada dala bankam penize k zamezeni financni, tak zvane ,katastrofy.
Recko je na kolenou a bude prodavat ostrovy,ale,kdo ty ostrovy koupi,ti,co nas vsechny v tom bankovnickem podnikani okradli?
Nakonec ,nedojde k vyprodeji celych statu do soukromych rukou, tech'kteri na to budou mit".
Ukazkou je pravni system, tedy neproduktivni system a tam je penez dost,posudte samy.
Kolik , nas to vse stoji? Jen,mala ukazka, "PRAVA".
The $260 million dollar judge (zidovsky soudce,zidovsti advokati, zidovsky experti atd )
At trial, a new actor emerged center stage, federal Judge Mark E. Fuller. Fuller owned the controlling interest of a private firm that received nearly $260 million in defense contracts from the Bush administration from 2002 through June 2007. In February 2006, two months before the trial began, presiding judge Fuller’s company was awarded a $178 million multiyear defense contract.
Ti,jez maji penize,uz primo narizuji vladam,co maji delat a co ne,pokud je sami,uz nemaji plne pod kontrolou,takze,jedna svetova vlada bude privatni zalezitost.
Legendary investor George Soros has called on Germany to leave the euro unless it is willing to embrace a growth strategy, describing Berlin’s austerity doctrine as a threat to democracy and political stability in Europe.
Banky vytvareji penize z niceho,ze by se penize,zase zmenili v nic,tomu se mi nechce verit.
Nakonec, historie nas uz poucila osudem Lincolna a Kennediho, v Australii protest multimilionaru v ramci placeni dane,uz vymenili premiera,nebot mnoho nam rovnych jsou rovnejsi nez my a ucet bude na nse jmeno,ne na jejich, to da rozum.Vubec bych se nedivil prikladnemu aktu politiku,kteri by rekli,ze v senatu a nebo v parlamentu budou "pracovat" do osmedesati, co by ukazkovy akt pro ostatni obyvatelstvo,takovy navrh tam schvali vsemi hlasy,zadna oposice!

222836

26.6.2010 11:24

Je zajímavé, že tolik zemí najednou - jakoby někdo švihl kouzelným proutkem.

Laskavý 88.?.?.?

Zadlužený subjekt se lépe ovládá! Když nechce poslouchat, snížíme mu rating a to by v tom byl čert, abychom ho nedostali na kolena suchou cestou. Jaké války? Tenhle způsob ekonomického kolonialismu je daleko účinější a efektivnější. Celý projekt EU je také vlastně válka o trhy. Je otázkou, co bude další krok a jaká jsou východiska. [smích]

222843

27.6.2010 9:22

Pyramida penez se zhroutila

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

vlastni vahou obrovskych cisel, ktera se za ta staleti nastradala prostrednictvim slozeneho urokovani.To je cele.Operovat pojmy centralni banky, soukrome komercni banky, investicni banky nema valny smysl, protoze na vrcholu pyramidy stoji SKUPINA VYVOLENYCH, ktera je naprosto nedotknutelna.Kdo ma alespon nejake povedomi o tom, jak to s financemi skutecne je, tak vi, ze dluhy statu se daji splatit pouze tak, ze zaniknou veskere statni penize.Jiny zpusob neni mozny.Takze logicky ocekavejme druhou cestu reseni, tzv. utahovani opasku po celem globalizovanem svete: zvysovani dani a drasticke snizovani zivotni urovne obyvatel.To vse bude spojene s obrovskou imigraci levne pracovni sily ze zemi Tretiho sveta.

222881

30.6.2010 12:59

Dlhy, dlhy, dlhy.....

calimero 147.?.?.?

Komu do pelka vsetci dlzime? Je nieco prehnite v tomto sta... ...ehm svete. Vsetci dlzia, dlzia chudobne staty, dlzia "bohate", nenajdeme jeden stat, ktory by nebol zadlzeny. A ja sa pytam, komu dlzime? Ukazte mi prosim prstom na tych, kto maju v rukach vsetky zmenky sveta a opytajte sa co realneho tito ludia svetu dali? Co sme od nich za ten svoj dlh dostali? Co financna elita svetu skutocne priniesla? Nevyrabaju jedlo, nestavaju domy, netazia suroviny, neliecia choroby,... su nam k nicomu, iba skrze neprestupnu siet machinacii nam predavaju nas samotnych. Musime im platit za to, ze smieme pracovat, za mier, najnovsie za to ze spalime nejaky ten liter nafty navyse o nedlho budeme platit aj za vzduch. Proste spolocnym menvatelom ich cinnosti je, ze vzdy predavaju nieco, co nie je jejich, nieco co nevlastnia, co nevyrobili, ale naopak stale viac sa snazia presvedcit nas ze sme dlzni uz tym ze existujeme. Ona ta myslienka nie je nijak nova, pani a otroci existovali odjakziva len nazvy sa menili od otroka cez poddanych, nevolnikov, robotnikov az k dnesnemu "obcanovi". Problem je ze v minulosti mal kazdy otrok svojho pana ako tak na dohlad.... a ked uz pan moc tlacil na pilu, tak otrok mohol vziat noz a presvedcit sa, ci je panova krv naozaj modra. Nas problem je ze nie len ze na svojich panov nedovidime ale povacsinou uz sme aj zabudli ze existuju.

223057

30.6.2010 14:13

RE: Dlhy, dlhy, dlhy.....

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 223057

abych pravdu rekl, taky by mne zajimalo, jestli se da ukazat na nekoho, komu patri "vsechny prachy sveta".

223066

30.6.2010 15:41

RE: Dlhy, dlhy, dlhy.....

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 223057

To není tak těžké vysvětlit. Všechny prachy na světě vznikají dluhem, tudíž nutně musíme všichni dlužit. A navěky, pokud nezměníme systém tvorby peněz. Země kde peníze nejsou tvořeny dluhem patří samozřejmě k ose zla, jsou humanitárně bombardované do pravěku a nebo jsou alespoň bojkotované. Euro vyměnilo v Evropě státní peníze za společné dluhové peníze, podle vzoru Fedu. Je to zatraceně dobře vymyšleno, pokud chcete dluhy platit musí se ekonomika zvětšovat aby na to bylo a pokud se ekonomika zvětšuje musí se tisknout nové dluhové peníze. Tak nějak se asi cítí křeček v kleci běžící v kole.

223070

30.6.2010 16:05

RE: Dlhy, dlhy, dlhy.....

sekretariát NWO 217.?.?.?

Reakce na 223070

Pardon, máme to vylepšeno! V kolečku běží křečků více vedle sebe, aby si ten, který chce zastavit, natloukl čumáček. Je to taková soutěž…
Proto máme soutěživé křečíky rádi, chováme si je, protože si stále chtějí plnit tlamičky nějakým sajrajtem, a pak se ani nedomluví. Proto také ví jen to, že musí běžet, to si vzali jako svůj závazek, když lezli do kolečka.
Nás nějaké peníze nebaví, nás baví křečkové pohánějící kolečko.

[velký smích]

223072

1.7.2010 11:23

RE: Dlhy, dlhy, dlhy.....

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 223070

Všechny prachy na světě vznikají dluhem, tudíž nutně musíme všichni dlužit.
fajn, ale komu dluzime.

223145

1.7.2010 12:11

RE: Dlhy, dlhy, dlhy.....

sekretariát NWO 188.?.?.?

Reakce na 223145

pepa dluží frantovi a ten jirkovi a ten ferdovi...
všichni si dluží navzájem, jak dolují nevydolovatelné...(a pohání kolečko) [chechtot]
...zavedli jsme systém nedostatku - je to jen jiná forma přerozdělování, kdy hnacím motorem je závazek (dluh)...je úplně jedno, komu kdo dluží, hlavně že dluží...
A komu nakonec všichni dluží? Přeci systému! Na vrcholu je imaginární složka, které patří veškerá hromada, ze které se přerozděluje podle pravidel, které jsou mimo kontrolu soutěžících. Moc nad tímto systémem má ten, kdo stojí mimo toto kolečko, a to je ten, který se stará aby lidé přemýšleli pouze v rámci sytému, tedy o jejich systémovou uvědomělost. Prostě potřebujeme co nejvíce věřících na všech stranách!

[smích]

223149

1.7.2010 23:53

RE: Dlhy, dlhy, dlhy.....

Rostislav Mucha 85.?.?.?

Reakce na 223057

Otázky, které nastolujete, mne už dlouho trápí také - jsou to otázky bez odpovědí. Myslím, že celá věc by zasluhovala kompetentní právní rozbor oprávněnosti, popřípadě vymahatelnosti tohoto bludného kruhu dluhů bez konce. Jak je možné, že jsou na Zemi armády právníků, a přitom nikdo nenabízí řešení? Dámy a pánové, nemá někdo potřebné vzdělání k takovému posudku?

223209

2.7.2010 10:01

RE: Dlhy, dlhy, dlhy.....

f-čelař 217.?.?.?

Reakce na 223209

Rosťo, právě právníci jsou extra sorta a míza systému, bez něj by zhynuli a systém bez nich by již nebyl to, co býval...

223226

Příspěvků: 21

25.06. 08:33 looserik  Vlastní políčko
27.06. 13:02 Tsignotschka  RE: Vlastní políčko
25.06. 14:16 tatíček  šlo by tohle?
25.06. 15:25 hestroy  RE: šlo by tohle?
25.06. 16:07 charon  RE: šlo by tohle?
25.06. 17:28 tatíček  RE: šlo by tohle?
25.06. 17:32 ehm  RE: šlo by tohle?
25.06. 22:31 steve  ZAZRAK !!
26.06. 03:52 p  RE: ZAZRAK !!
25.06. 23:44 smutnyklaun  Komu to vyhovuje ?
26.06. 05:13 Robert Nohejl  Vysledkem bude:panska laska po zajecich zadech skace-nase zada.
26.06. 11:24 Laskavý  Je zajímavé, že tolik zemí najednou - jakoby někdo švihl kouzelným proutkem.
27.06. 09:22  Pyramida penez se zhroutila
30.06. 12:59 calimero  Dlhy, dlhy, dlhy.....
30.06. 14:13 mkadlec  RE: Dlhy, dlhy, dlhy.....
30.06. 15:41 Antiseptik  RE: Dlhy, dlhy, dlhy.....
30.06. 16:05 sekretariát NWO  RE: Dlhy, dlhy, dlhy.....
01.07. 11:23 mkadlec  RE: Dlhy, dlhy, dlhy.....
01.07. 12:11 sekretariát NWO  RE: Dlhy, dlhy, dlhy.....
01.07. 23:53 Rostislav Mucha  RE: Dlhy, dlhy, dlhy.....
02.07. 10:01 f-čelař  RE: Dlhy, dlhy, dlhy.....

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 121 čtenářů částkou 26 160 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lupo Anetta POLITIKA27.01.21 19:29 Česká republika 0

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 1

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 11

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 5

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,54 Kč
Euro
26,06 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
20,69 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 746,40 Kč
1 unce stříbra
543,75 Kč
Bitcoin
660 551,53 Kč

Poslední aktualizace: 27.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 621