Diskuze k článku

Školné je správné

Příspěvků 190

13.6.2010 12:00

Správna otázka je: Čo a ako by sa malo učiť?

udo udo321123zavinacazetbodkask 89.?.?.?

Školné áno, či nie .. je chybná otázka. Škola je v poriadku, ale nie v dnešnej forme. Má učiť najzákladnejší mozaikový prehľad a metodológiu práce s informáciami. Je to v záujme spoločnosti. Treba proľudský konsenzus o vzdelaní, ktorý umožní rozvoj duchovného potenciálu jednotlivcov a kolektívu zároveň. Samostatné vzdelávanie cez inet a pod. môže byť, ale deti musia mať slušný základ, aby chápali obecný chod vecí, vedeli ich reálne hodnotiť a meniť.

Posledných pár storočí vzdelávanie slúži elitám na vytváranie spoločenských stereotypov a príslušných matríc správania. Situácia sa priostrila najmä počas obdobia humanizmu, renesancie a po reformácii. Strata funkčnosti ovládania pomocou tzv. náboženstiev vyvolala potrebu kontroly nad bádaním ľudí, nad rodiacou sa vedou. Preklopili preto zrkadlovo okultistickú hierarchiu zasväcovania do školských štruktúr (Mgr.,Ing.,Dr.,Doc.,Prof..). Vytvorili tým zároveň tzv. autority a marginály - hranice, za ktoré sa nejde..

Jednoducho povedané autoregulačný systém s elegantnými riadiacimi parametrami z ich pohľadu. Postupne sa im podarilo pre nich nebezpečnú základnú ľudskú potrebu po vedomostiach a tvorivosti z podstatnej časti (norm.stat.rozd.) neutralizovat a kontrolovať vo svoj prospech. Mali by sme to tu inak hlbšie analyzovať - ako a prečo prišlo k takému vývoju .. Úroveň po úrovni až po základ. Následne vyvodiť možné riešenia pre naše podmienky, aj keď viac-menej funkčné modely už dlho existujú. Svojim spôsobom to má myslím väčší zmysel, ako ísť za tejto situácie voliť [smích]

221891

13.6.2010 16:20

RE: Správna otázka je: Čo a ako by sa malo učiť?

udo udo321123zavinacazetbodkask 89.?.?.?

Reakce na 221891

Deťom dať správny, nedeformovaný obraz. Ostatné príde automaticky samo:

Učiť ich hľadať vzťahy medzi odlišnosťami, nie boj protikladov (divide et impera ich vlastných mozgov). Poukazovať na to spoločné, dobré a negatívne ignorovať - ono potom samo zmizne. Dnes sa to robí žiaľ cielene opačne s príslužnými dôsledkami ..

Dejiny vnímať s pozície objektívneho procesu koncentrácie riadenia. Využiť ho v obecný prospech a nie prospech jednotlivcov. Riadiace centrá áno, ale nikto nemá právo na zadržiavanie informácii vo svoj prospech. Keď bude ostatním a tvojmu okoliu dobre, budeš aj ty v poriadku.

Vysvetliť reálne dejiny ekonomiky a sociálnu vražednosť úročenia.
Nestavať proti sebe plán a trh ako prostriedok dosiahnutia cieľa.
Ako "vznikajú" peniaze.

Dávať v rámci chápania správne otázky - pochopenie ozajstnej podstaty dialektiky ako metódy poznávania.

Hmota, Informácia a Miera ako základ humanitných a prírodných vied a zároveň ich spojiť. Prestať vnímať okolie cez deformovaný pohľad na osnove Hmota, Energia, Čas a Priestor.

Pochopenie a tlak musí ísť zdola. Je hlúpe čakať na zázraky a riešenia zhora. Každý má zvyšovať svoju mieru chápania a riešiť vo svojej pozícii. Tak pyramída sama padne. Je to motivácia.

Úplne zbytočné diskutovať o treťoradých otázkach typu platiť, či neplatiť, pravica, či ľavica, socializmus, či kapitalizmus, naboženský, či materialisticky ateizmus a pod. Qui bono do prdele?

221917

14.6.2010 15:48

RE: Správna otázka je: Čo a ako by sa malo učiť?

wl 94.?.?.?

Reakce na 221917

Nic ve zlém, ale problém v první větě: "Deťom dať správny, nedeformovaný obraz."

Mezi správným vnímáním reality a obrazu je rozdíl. Kdo určí, který obraz (kopie reality) je správný atd.?

A on ten špatný a deformovaný obraz (např. demokracie, vědy, školy atd.) je možná lepší a správný. Ze špatného snu se probudí člověk snáze...

222004

14.6.2010 16:34

RE: Správna otázka je: Čo a ako by sa malo učiť?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 222004

Hlavně jde o to aby byl ten obraz správně deformovaný. Neboli nebyl nesprávně deformovaný. [smích]

222005

15.6.2010 12:26

RE: Správna otázka je: Čo a ako by sa malo učiť?

udo udo321123zavinacbodkask 91.?.?.?

Reakce na 222005

Celkom zaujímavé otázky pán Lischka..
1.Nic ve zlém, ale problém v první větě: "Deťom dať správny, nedeformovaný obraz."
Mezi správným vnímáním reality a obrazu je rozdíl. Kdo určí, který obraz (kopie reality) je správný atd.?


Mierite správne. V tom je práve To. Obraz reality (informácia o realite) by sa mal podľa možnosti čo najviac približovať objektívnej realite. To je tendencia, smer. Úplne ju pozná iba Boh, Priroda, najvyššie Wudu, či ako to nazveme. Ten, či To, zadalo pravidlá (Mieru), ktoré má každý v sebe. Trebárs ako ZSR (Zdravý sedliacky rozum) - zabiješ=nedobre, pomôžeš=dobre atď.. Obecne krížom, cez všetky kultúry. Znova v rámci Gaussovej krivky, ako všade, čo sa u nás na dedine v preklade povie: Výnimka potvrdzuje pravidlo.

Metódy zisťovania objektívnej reality sú myslím obecne známe, ale ak chcete môžeme to rozobrať. Ďalej ide o POSTOJ KU NEJ, ktorí závisí od dotyčnej osoby. V princípe, či žijem len podľa základných pudov, riadených kultúrnych stereotypov, sebecky podľa "inteligencie", alebo používam intuíciu "vedomé a podvedomé vnímanie Miery" a snažím sa kooperovať s Ním a čo možno najviac pochopiť - Ecce Homo

Problém, je, ako myslím naznačujete, v cielenej dlhodobej deformácii týchto pravidiel. Kamufláž, vyhlasovanie dobra za nedobro a nedobra (konania mimo Miery) za dobro. Viď poniektoré "sväté" knihy - Nekradni, ale keď kradneš, tak jemne a kultúrne (cez úrok) a pod.. Či v súčasnosti pomocou zvrátenaj mašinérie filmového priemyslu a medii, ktorých jedna z prvoradých úloh je práve toto. Peniaze sú min. treťoradé, aj keď oni si hovoria 1.účtovníci [smích] Jedno hovoria a druhé konajú ..
Každý má teda poznanie pravdy hlboko v sebe.
Ako sa hovorí: Pravdu poznajú všetci okrem Vybraných.

2.A on ten špatný a deformovaný obraz (např. demokracie, vědy, školy atd.) je možná lepší a správný. Ze špatného snu se probudí člověk snáze...

Ano, to je na Vás, ak chce niekto žiť v zlom obraze, je to jeho slobodná volba, ako sa hovorí. Nemal by sa ale potom čudovať dôsledkom. Keď nechcete Vy a Vaše okolie žiť v peknom "sne"=objektívnej realite, je to takisto na Vás. Myslíte, že najvyššie Wudu [smích] to s nami myslí zle a chce, aby sme sa trápili? Jeden Váš politik mal na to myslím dobrý výraz: "To je hluboké nedorozumení". Je ale fakt, že z niektorých prominentných publikácii idealistického ateizmu môže človek dostať tento pocit.

Antiseptik:
Hlavně jde o to aby byl ten obraz správně deformovaný. Neboli nebyl nesprávně deformovaný.

Ano, môžeme všetko relativizovať, negovať pravidlá. Vnímať svet ako kašu, či kaleidoskop. Znova s píslušnými dôsledkami. Tam sa to začína. Dobrý komentár..

222047

13.6.2010 12:26

Skvělý článek!

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Nevím, kolika lidem to dojde, ale popsal jste hluboké pravdy. Skutečně, současné školství nevzdělává. Jen připravuje masy, aby zůstaly tupými masami a postaraly se o naplnění potřeb vládnoucí menšiny.
Předevčírem jsem chtěl do nějaké diskuze přispět a podpořit požadavek na bezplatné školství. Nějak jsem si přitom neuvědomoval skutečnosti, které vím, ale které jaksi zůstaly zasunuté někde na okraji mojí mysli. Vy jste to krásně zformuloval a já si uvědomil, že jsem udělal dobře, když jsem nepodpořil myšlenku bezplatného přístupu k současnému vzdělávání.
On je to totiž druhořadý problém. Prvořadým problémem je kvalita výuky/školství jako takové. Lidé se pořád učí a jsou přitom pořád hloupější. Jak jinak si vysvětlit, že s tolika vysokoškoláky na planetě se stav planety neustále zhoršuje. Jak to, že ti vysoce vzdělaní lidé si dokáží spočítat zisk z vytěžení dřeva z pralesů, ale zcela pomíjí devastující efekt na planetu a v důsledku na jejich vlastní děti?
Jak to, že "hloupí" lidé z minulosti dokázali věci, na které my nestačíme ani s těžkou technikou? Zřejmě nechodili do našich škol.
Člověk není ve školách rozvíjen, ale ubíjen. Není mu umožněno rozvinout svůj potenciál, ale je cvičen nevyčnívat z řady. Neučí se poznávat, plní si hlavu poučkami.

221893

14.6.2010 9:14

RE: Skvělý článek!

WL 94.?.?.?

Reakce na 221893

Dobrý den!
Vítám vás jako příštího člena dosud nezaložené Negativní strany. Do voleb zatím nejdeme, jenom se bavíme. Počítám, že se nich tak nějak zorganizujeme do roku 2084 (konec světa), abychom neohrozili momentální politickou vůli a nepřišli v tragickém závaru o tu legraci - neboť konec dobrý, všechno dobré.
Přeji veslý den

221970

14.6.2010 15:48

RE: Skvělý článek!

podpis necitelny 187.?.?.?

Reakce na 221970

za stranu nemirneho pokroku mimo mez zakona( vcetne prirodnich), jakozto predseda jejiho likvidacniho vyboru( pripravny neni duvod zakladat) plne souhlasim a povazuji navrh predsedy Negativni strany za formu nemirneho pokroku mimo mez zakona

podpis necitelny(umyslne)

222003

14.6.2010 16:48

RE: Skvělý článek!

wl 94.?.?.?

Reakce na 222003

Vidím, že naše sesterské strany jednou utvoří koalici. Jednou určitě...tam na druhém břehu až opustíme toto slzavé údolí stínů. Mezi tím bychom mohli založit Naivní stranu pro většinu voličů v ČR. Myslím, že bychom suveréně vyhráli volby...Jsem pro, že bychom vládli zdarma jako VPP. Byla by to úžasná legrace, jakou bychom si za platy vládních úředníků nikdy nekoupili....

222009

17.6.2010 3:05

RE: Skvělý článek!

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 221970

Tak ako pan Liszka? Som myslel, že sa niečomu podučím. Sa neozývate. Možno nemáte čas .. Ja tiež, my všetci potrebujeme korekciu. Čo vy na to? Nie je záujem?? Návrh riešení .. Vy ešte slovensky rozumiete bratre .. V dobrom [smích]..

222205

13.6.2010 12:46

No konečně!

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Přiznám se, Lischka, že už sem měl vo nich vobavy. Jestli jich neudolala demokratická krize nebo krize demokracie, jestli jich nespláchly přívalový povodně volebního blbnutí, jestli jich nezahubilo tropický vedro nebo jestli jich nakonec nedorazilo to prudký vochlazení.
Svým článkem mi konečně potvrdili, že silnej jedinec - ten vodvěkej idol Anglosasů - se hned tak neztratí, a ten náš si i přes všecko vnucený vzdělání umí uhájit svý nezadatelný právo na blbost, kterou ti vzdělaní nikdy nepochopěj.
Jak to tak vidím, je čas aby konečně začali kouřit fajfku - ta je strašně důležitá - aby konečně vodhalili svůj šlechtickej původ a přiznali se konečně ke svý židovský víře. Pak můžou těm mladejm vzdělanej názorně doložit, že za blbost se vodjakživa vždycky platilo - no a volební vítězsví je v dalších volbách jejich!

221895

13.6.2010 13:50

RE: No konečně!

Muttwil muttwil (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 221895

Poslechnou,Kramář,jak čtu jejich články tak docházím k názoru,že jim muselo spadnout na hlavu něco těžšího než rampouch.
Muttwil [překvapení]

221902

13.6.2010 19:37

RE: No konečně!

Striga 85.?.?.?

Reakce na 221902

Panu Kramářovi na hlavu nic nespadlo, zato autorova maminka asi jako děcko uvařila dort podle Pejska a Kočičky, nadšeně ho všechen snědla a následky jsou na jejím détěti patrné dodnes. Co dovede pan autor splácat dohromady ve snaze být třeskutě vtipný, to je neskutečné.

Asi mě rodina a škola ohromně formovaly až nakonec zdeformovaly, protože takové urážení nějakého povolání bych si nikdy nedovolila, ono by mě to totiž ani nenapadlo.

Jsem třetí pokolení kantorů v naší rodině a vím, jak těžko se někdy poznatky a dovednosti předávají dál.Pana autora jeho vychovatelé a učitelé asi hodně zanedbali...

221932

13.6.2010 20:12

RE: No konečně!

Saša 74.?.?.?

Reakce na 221932

Paní Strigo, nebuďte zapšklá. To je jak když před dcerou policajta vykládáte vtipy o policajtech. Nikde tam není, že to učitelé mají lehké a je to prostě sranda přivádějící člověka k zamyšlení.

221935

14.6.2010 10:13

RE: No konečně!

wl 94.?.?.?

Reakce na 221935

Díky za podporu. Víte, sám učím asi 40 let po HPP, po večerech a téměř úplně zdarma ty občany deformované vzděláním. Řeknu vám, není to vůbec žádná sranda, ani legrace! Marně se snažím na ten problém upozornit. Odezvy jsou pochopitleně 100%negativní. Choroba a deformace v člověku svého hostitele zuřivě chrání.

Je úžasná legrace sledovat (vážně to fakt brát už nelze), jak všichni ti deformovaní občané i politikové chtějí napravit a naivně nebo zlomyslně "zlepšit" to, co je úplně od podstaty špatně, a s-l/ou-ží pouze tomu, jak co nejvíce zformovat, ožulit, okrást, využít a zneužít sebe i své děti (genofond).

221974

13.6.2010 20:54

RE: No konečně!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 221932

Ucitele jsou verni sluzebnici rezimu a jejich vinou je, ze se ve skolach situace meni k horsimu.Protoze jak pisete, prenaseji poznatky a dovednosti, coz je zoufale malo.Ze skol se vytratilo mysleni a rozlezl se kult jedovateho multikulturalismu a snahy zalibit se vrchnosti za kazdou cenu.Tolik penez, kolik se jich ve skolach vyhazelo a jeste vyhodi za nesmyslnosti nesovisejicimi se vzdelavanim, to je vizitka upadajiciho skolstvi.A tim i upadajicich kvalit ucitelskeho stavu.

221939

14.6.2010 0:46

RE: No konečně!

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 221939

Ach, má milá anonymní dvěstětřináctko! Ještě mi v Tvém příspěvku chybí, že ti zaprodanci režimu neučí ani osm hodin denně a přesto mají dva měsíce prázdnin. A vůbec si nejsem jist, zda by jsi ty padouchy vzala na milost, kdyby se - to na protest proti tomu shora řízenému úpadku učitelského stavu - každý den jeden z nich u koně upálil. Pro tuto maximalistickou ideovou zásadovost z poza buku mám odjakživa slabost. Bude-li každý z nás z křemene - je celý národ z balvanů!

221954

14.6.2010 10:26

RE: No konečně!

wl 94.?.?.?

Reakce na 221954

Náš kocour domácí do žádné školy nikdy nechodil, přesto nás vždy oblafne a suverénně odvládá manželku i mne, a přiom jsme oba chodili do školy asi 32 roků!

Proč my občané nemůžeme mít alespoň stejná práva a demokracii jako kočky domácí??? Proč nikdo z občanů nechce vykonávat politickou práci tímto směrem, ačkoliv se jej sociálně i bytostně nanejvýše týká? Proč nikdo z občanů nevolí program Negativní strany? To proto, že jsou všichni namyšlené opice.

Jiná zvířata by nevolila opičí programy a politické strany, neboť jsou nevzdělatelná! Nevěří písmu a jeho virtuální realitě! Jedině opice, která se jako primát a jedináček (sobec) nad všechny vyvyšuje, je pyšná na své vzdělání (deformaci)...

221976

14.6.2010 12:34

RE: No konečně!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 221954

Zkuste se prosim vyjadrit k tomu prispevku.

221990

14.6.2010 15:16

RE: No konečně!

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 221990

Neméně milá anonymní dvaašedesátko!
Kdybych chtěl být opravdu jedovatý, napsal bych: Zkus si, prosím, milá dvěstětřináctko alespoň dva roky za kteréhokoliv režimu na nějaké škole učit a ta věta o učitelích - co věrných služebnících režimu - Ti neuvěřitelným způsobem hne žlučí. Obzvlášť, když ji napíše někdo, kdo i po Velké Sametové v debatě na internetu raději zůstane v anonymitě. A představa, že za dnešních "demokratických poměrů" se ve sborovně zvedne mladý učitel a prohlásí: "Pane řediteli, vždyť takovéto vymývání mozků naší mládeži - k jakému nás soustavně ponoukáte - je nejen neetické, ale je i velmi nebezpečné, protože se nakonec škaredě vymstí i samotným jeho organizátorům!" - takováto představa je pro mne stejně úděsná jako už jednou mnou uváděná představa Karlova náměstí - a na každém jeho stromě jeden Palach.

On totiž mocenský režim semele každého nevěrného služebníka až na prach - i když pokaždé na jiný způsob. A může si to beztrestně dovolit, protože stále je dost těch, kteří nastoupí na odbojníkovo místo.

222001

14.6.2010 23:42

RE: No konečně!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 222001

Pokud bych mel za kolegu Vas, soudruhu uciteli, tak bych s Vami nezkousel ucit ani po dobu velke prestavky.Komunisticky rezim v ucitelich mel verne a zdatne sluzebniky.Takove ty zvasty, ze nekdo to delat musel, si nechte pro adolescentni blbecky, kteri nadsene volili TOP 09, VeVerky nebo ODS a ted se bouri proti skolnemu.Predpokladam, ze jste za vlady bolsevika vyucoval obcanskou nauku a dnes ji nadsene a svedomite vyucujete zase.Nekdo to proste delat musi, ze ano[smích]

222030

15.6.2010 2:05

RE: No konečně!

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 222030

Zbytečně rozohněná anonymní dvaašedesátko! Každý režim si vždy své učitele pečlivě třídí a vybírá podle svých potřeb, tak jak to dělá za každého režimu i každý zaměstnavatel. S tím sice nemusíte souhlasit - ovšem na objektivně existující realitu to prostě nebude mít žádný vliv. No a pro úplnost - rychlost toho třídění je vždy přímo závislá na výši nabízeného platu a na počtu zájemců o tu kterou práci. Také věrné a zdatné služebníky má každý režim - i když ta věrnost je u blbých zadarmo, u těch nemorálních je pouze do výše měsíčního platu, slušný člověk svobodně hlady umírá pod mostem, kdežto ten chytrý emigruje k jinému režimu nebo zaměstnavateli, aby se tam projevil jako blbý nebo nemorální. Svobodně umřít pod mostem ten slušný může i doma. Znáte snad nějakou jinou alternativu?
Ovšem předpokládáte špatně, neboť "za vlády bolševika" jsem učil jako mistr odborného výcviku spojové mechaniky a po té, co jsem vrátil legitimaci KSČ pro veřejně vyslovený nesouhlas s její politikou, jsem z učiliště spojů odešel sám a velmi rychle, protože na rozdíl od Vás jsem realistou. Že jsem padouch Vám však nehodlám vyvracet. Zašil jsem se k hydrometeorologům - to abych včas a lépe věděl odkud fouká vítr, nebo prostě proto, že i když se vám to nelíbí - někdo to dělat musí. Tak jako stále bude někdo muset učit malé chlapce jak to udělat, aby nečůrali mimo mísu. Toto však není o Vás, nýbrž o mé maličkosti a o mém vnoučkovi, jenž je právě v tom k učení velmi svolném věku.

222033

15.6.2010 3:19

RE: No konečně!

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 222030

Vážený pisateli, neznám pana Jiřího, ale jsem schopen mu rozumět.
Chodil jsem do školy za bolševika. V tu dobu jsem nekádroval, kdo je kdo, oslovení "pane" se nenosilo. Nechci tvrdit, že jsem s některými neměl problémy, nebo spíše oni se mnou. Nechci tvrdit, že některý neupřednostňoval více než své povinosti, své přesvědčení. Ale tito byli v menšině, a to i z dnešního pohledu ve velmi tvrdé době šedesátých roků. Dnes už zůstalo jen několik z nich, ale přesto si těchto lidí vážím a jsem jim vděčný, že mně naučili tomu co umím. Že mně věnovali část svého života a zajisté i nervů. Na pokračující škole byli také všichni soudruzi, ale ten skalní byl asi jen ředitel. Je komunista dodnes a od svých názorů dodnes neustoupil. Ale i tomuto člověku jsem vděčný za to co umím. I když máme každý trochu jiný pohled na svět, rád si s ním pohovořím. Jsem už 40 roků ze školy pryč, ale dodnes si pamatuji některé tabulky, i když už nemají platnost, které do nás tlačil. Nemají platnost, ne proto, že by učil bláboly, ale proto, že detaily těch tabulek se již nepoužívají, anebo jen omezeně, materiály jsou jiné, modernější. Ale to jsou detaily.
Co se týče odbornosti, tento ředitel, komunista, si vydobil jedno z prvních míst v republice v hodnocení škol. A to prosím ne stranické hodnocení, ale hodnocení odborníků. Dnes se po všem z minulosti plivá, ale přesto pamětníci vzpomínají, že ta škola měla odbornou váhu. Tu školu zdegradoval až tento režim, svou politikou. Moji potomci jdou v mých šlépějích, přesto, že jsem jim to rozmlouval, ale na tu školu, kam jsem chodil já, jsem je nenechal chodit, dojížděli raději 300km, do jiné školy. Dnes totiž ta škola má jedno z nejhorších hodnocení, přesto že ani jednomu z kantorů se neříká soudruhu.
Takže, jestli režim měl, nebo neměl své zdatné služebníky? Tu hodinu týdně z občanské nauky jsme přežili, a navíc jsme měli velmi solidního soudruha z tohoto předmětu, až se divím, že mu vůlbec tento předmět svěřili.
A jelikož děcka šli v mém oboru, měl jsem možnost srovnání, co a jak učili nás, a jak učí je. Neobstáli by. Nevyučují odborníci, ale učitelé a to je podstatný rozdíl. Jak je můžou naučit, když nemají žádné vědomosti z praxe, ani teoretické. Neznají praktické podklady. Několikrát jsem s nimi měl na toto téma diskuzi, a nechápali ani že učí nesmysly, až jsme jim donesl normy a tabulky, používané v praxi, tak zírali, že 1+1 není automaticky 2. Např. mají zpracovat projekt, a nejsou schopni spočítat odtěženou zeminu, toto je zrovna příklad, kdy kubatura matematicky nesouhlasí. Takže závěrem, zlatí učitelé za bolševika. Na co je takovému člověku titul, když nejprve po příchodu do zaměstnání, si jej zaměstnavatel musí přeškolit, aby byl použitelný. Na co chodí do školy?

222035

15.6.2010 7:39

RE: No konečně!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 222035

Jste me pobavil, bolsevicky reditel si vydobyl vynikajici hodnoceni.A prosim Vas, jaka kriteria plnil?Pocet zaku, kteri nastoupili na vojenskou skolu, pocet deti, ktere se daly na hornika, tuny sberu papiru, lecivych bylin nebo procento deti soutezicich O partyzansky samopal?A to nemluvim o kadrovych posudcich deti z nevhodnych rodin, kterym notne zkomplikoval zivot, protoze byl komunista a ridil se pravidly tridni nenavisti.Jestli si myslite, ze uroven vzdelanosti byla tehdy vyssi nez je dnes, jste na omylu.Byla diky stadu neuzitecnych ucitelu mizerna jako je nyni.

222039

15.6.2010 14:04

RE: No konečně!

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 222039

Jasně jsem napsal, že to nebylo stranické, ale odborné hodnocení.
Soutěže a sběry, byla záležitost ZŠ, a myslím to nikomu neublížilo. Navíc sběry papíru existuji i dnes, a opět si myslím, že to nikomu neublíží.

A když jsme nastoupili do zaměstnání, automaticky jsme měli o dva stupně (pracovní zatřídění) vyšší, oproti absolventům z jiných škol. (400Kčs v 70tých letech byly peníce)
Po posudcích jsem nepátral, ale pokud by to bylo, jak popisujete, tak bych byl prním, kdo by byl odejít ze školy. Úroveň kvality školních produktů vidím před sebou na stole. Minimálně polovina projektů jsou plagiáty a nehodí se použít ani místo toaletního papíru. Nejen že si někdo nedal ani tu práci, aby plagiát přizpůsobil. Neodpovídá ani TZ, pokud je vůbec přiložena. Atd... Některé prvky přímo ukazují, že autor nemá o dané problematice žádné vědomosti a znalosti.

222050

15.6.2010 15:45

RE: No konečně!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 222050

V Severni Korei jsou reditele skol odborne hodnoceni take velmi vysoko.

222054

15.6.2010 18:40

RE: No konečně!

steve 174.?.?.?

Reakce na 222054

.. v Plzni take .., a diplomy jsou hezke - barevne, a maji i obrazky ..

222064

15.6.2010 19:01

RE: No konečně!

steve 174.?.?.?

Reakce na 222054

.. a kdyz uz tak vehementne propagujete tu Severni komunistickou Koreu ..
.. podivejte se na nase vladni cinitele - Klaus, Vondra, Parkanova, Komorous, Kalousek, John a stovky jinych - vsichni ziskali vzdelani na skolach - pobockach Severni Koree, na kterych meli reditele skol to Nejvetsi !! odborne oceneni - a tudiz - logicky - vyprodukovali to NEJLEPSI - co dnes republika potrebuje a "vlastni". A absolventi techto skol nas chrani a buduji, s Nejvetsi odbornosti rozmnozuji nas skorokorejsky majetek a prohlubuji nase celokorejske vzdelani ..., a mnoho, mnoho jinych kladu nam odborne a na vysi serviruji ..
.. A dejte Korei pokoj - ona nemuze za to, ze v dolince uprostred Evropy se zahnizdila tlupa spinavych krivaku vyrobena temi, do kterych tak neohrozene bijete .., Asi z toho holt neco mate ..., treba jenom radost. Taky dobre ..

222065

18.6.2010 15:19

RE: No konečně!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 222065

Nikdo tu vehementne Severni Koreu nepropaguje.Jen pripomina, ze kazdy rezim si najde moznost, jak svoje verne sluzebniky ocenit.Skutecnost, ze Klaus a spol. jsou v cele ceskeho statu, je znak dlouhodobe mizerne kvality ceskeho vzdelavaciho systemu.Mlade neuci myslet, ale vtlouka jim svoji samojedinou pravdu, z niz politicka sebranka dlouhodobe profituje.

222301

15.6.2010 19:05

RE: No konečně!

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 222054

Nepsal jsem o hodnocení ředitele.
Psal jsem o odborném hodnocení školy, což je markantní rozdíl.
Hodnocení jsem nepřebral z kanceláře tehdejší KSČ, ale od kolegů z praxe, a tuto skutečnost potvrzovali i absolventi konkurenčních škol.
Ale pokud si někdo dělá patent jen na svou pravdu, tak bude odbíhat a podsouvat vlastní plky, které nemají žádný podklad. Navíc nevím proč bychom v tomto kontextu měli probírat korejské ředitele škol? Měli jsme své školství, a to všeobecně na vysoké úrovni, což se dnes nedá plošně tvrdit. Výsledky jsou v praxi již viditelné. Navíc to školství bylo bezplatné a všem dostupné!
Zdravotnictví bylo bezplatné a všem dostupné a s těmito skutečnostmi přesto nebyla republika zadlužena a ...
raděj už nic, kdo nechce, nevidí.

222066

15.6.2010 19:13

RE: No konečně!

steve 174.?.?.?

Reakce na 222066

..kdo nechce, nevidí.
--
..popr. - nesmi. Videt. Treba ..

222068

15.6.2010 19:19

RE: No konečně!

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 222068

i tahle verze mě napadla,
myslím bude pravdě nejblíž [vyplazený jazyk]

222070

15.6.2010 23:06

RE: No konečně!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 222066

Tak napiste, kdo tu skolu odborne ohodnotil.Vymyslite si jak se na soudruha ucitele slusi a patri, navic si nevidite na spicku nosu.Jsem zastancem bezplatneho skolstvi, nikde jsem nepsal o tom, aby bylo placene.Jen nenavidim bolsevicke lhare, kteri lidem podsouvaji myslenku, ze komunisticke skolstvi bylo neco lepsiho nez je dnes.Kdyby tomu tak bylo, tak by ve stejne kvalite bylo i jejich hospodareni.A to bylo mizerne.Tak mizerne, ze lidi z toho jejich raje utikali po statisicich a soudruzi ucitele o nich vykladali zackum jako o zradcich naroda.

222093

16.6.2010 9:44

RE: No konečně!

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 222093

Z toho ráje utíkali zbabělci, kteří budou utíkat vždy a před vším.
Bližší podrobnosti uvádět nebudu, tím bych již odkrýval své soukromí nad míru, kterou nechci překročit. Je to Vaše věc, jestli chcete, nebo nechcete věřit.

Neznám situaci na jiných školách, ale ze své zkušenosti nemůžu souhlasit s názorem, že školství bylo nekvalitní. Že učitelé neučili. Jsem jim vděčný za to, co mě naučili, jsem jim vděčný za svůj kus života který mě věnovali. Jsem jim vděčný za všechno co mi předali. Jsem vděčný i tomu panu (soudruhovi) řidicímu, který prohlásil, že se na žádnou školu nedostanu. I ten mě naučil psát a číst a počítat.
Výsledky vzdělání vidím a můžu porovnávat denně, můžu porovnávat podle děcek, které chodili do škol již v dnešní době. Neútočím na učitele, ale na systém. Zmíněnou pani profesorku nezhazuji. Pouze přešla na odbornou školu bez odborných znalostí, které ji neměl ani možná kdo předat. Pravděpodobně může být dobrá na běžné předměty -jazyky, matematika, bohužel detaily odborného zaměření jsou známy jen odborníkům znalým detailně svůj obor. Dodnes žijící profesory navštěvuji a konsultuji s nimi některé problémy. mají již pokročilý věk, ale přesto nejsou odtrženi od reality a praxe. Dodnes dělají znalecké posudky, dodnes působí v osvětové činnosti a jsou uznáváni v odborných kruzích.
To oslovení soudruhu jim nijak na odbornosti neubralo.
Tímto končím v této diskuzi, a dále nebudu reagovat. Napsal jsem svůj názor, jak to vidím, jak jsem to prožil, pokud máte jiný názor, nemám důvod vám jej vyvracet.

222122

16.6.2010 12:04

RE: No konečně!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 222122

Aha, takze pan Stwora, kdyz prchnul z komunistickeho lagru, je vlastne zbabelec, protoze komunisti byli v jadru slusny lidi, ze ano a pred nimi utikaji jen zbabelci.Podle ovoce pozname je.To mizerne skolstvi se na vas zakonite nemohlo podepsat, vzdyt Vy jste byl jeho aktivni tvurce.

222133

16.6.2010 14:24

RE: No konečně!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 222133

Potrefená husa se ozvala. Většina emigrantů utíkala kvůli penězům. Nebo jste snad utekl kvůli tomu, že vás někdo pronásledoval? [oči v sloup]

222138

16.6.2010 16:33

RE: No konečně!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 222138

>Potrefená husa se ozvala. Většina emigrantů utíkala kvůli
>penězům. Nebo jste snad utekl kvůli tomu, že vás někdo
>pronásledoval? [oči v sloup]

Ta nenávist vůči emigrantům je jedno ze specielních specifik českého národa. Žádný jiný národ nenávidí své emigranty tak jako Češi. Čím to je? Závist? Těžko, nemyslím si, že drtivá většina emigrantů za hranicemi nějak zbohatla a že by žila materielně výrazně jiný život než doma, mnohdy je tomu naopak a přesto se nevracejí. Možná si Češi myslí, že emigranti jsou bohatí i když nejsou, odmítají totiž vidět, že výše platu nemusí nutně znamenat nějakou výrazně lepší životní úroveň. Skutečný důvod emigrace alespoň v mém případě vidím v celkově lepší kvalitě života, což nutně nezahrnuje cifru na výplatní pásce. Troufl bych si říci, že většina mých známých si může doma dovolit více než já v USA. Jezdí si každý rok k moři na dovolenou, jezdí v nových auťácích a bydlí velice pěkně v rodinných domcích. Já sice bydlím taky v domku, ale ne tak pěkném, auto mám staré 10 let a k moři si vyjedu tak jednou za 5 let. Kvůli penězům v emigraci rozhodně nezůstávám. Proč tedy? Možná kvůli té nenávisti k emigrantům. Ta mi hodně vadí a připomíná mi to staré časy za komunistů. Jo a BTW, komunisti pronásledovali každého, kdo nějak trčel z davu. Mnoho lidí ani na pronásledování nečekalo a zdrhlo. Nebo zdrhlo prostě jenom proto, že chtěli žít svůj život jako normální lidi a vychovávat své děti v normálním prostředí. A to byl můj případ. Kvůli penězům, nevím jestli jsem vůbec někoho takového v emigraci někdy potkal. Spíš ne než jo.

Jedna z vašich potrefených hus. Těšilo mne.

222142

16.6.2010 23:52

RE: No konečně!

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 222142

Vážená anonymní 208! Nechci vnucovat svůj názor, ale myslím si, že k té Vámi uváděné nenávisti k emigrantům přispělo a přispívá několik ze života odpozorovaných jevů nebo zjevů. Například můj nejoblíbenější zpěvák Waldemar Matuška emigroval. V myslích mých známých - podotýkám, že to jsou odpůrci minulého režimu - byl zapsán takto: "Jóó, Matuška! To je ten, co měl všeho plnou prdel a najednou si začal ztěžovat na útlak a nesvobodu. Jen ať táhne - alespoň pozná, jak se tu měl dobře!" A tento názor nezměnili ani když se občas můj oblíbenec vracel. Matuškovo vychloubání se jakýmsi bílým auťákem je v tom jen utvrzovalo. Stejná skupina lidí má vzteky mžitky před očima při návrzích dvojího občanství a volebního práva emigrantů v ČR. Ono se jim není co divit. Ač nezuřívám, přece jen se chci těch zuřivců zastat mým oblíbeným rčením o tom, že stále do ČR přijíždí dost černochů, kteří nám - Eskymákům - kážou, co máme dělat v době tropických veder. Jinými slovy, je zřetelné, že každý emigrant pro život v odlišných podmínkách postupem času přestává být schopen učinit si úplný objektivní obraz o životě v jeho nyní již bývalé vlasti a jeho dobře míněné rady jsou radami knížecími, což pochopitelně vyvolává u prchlivých povah zuřivost a nenávist.

Za tři roky internetového dopisování jsem se o našich emigrantech leccos dověděl. Zajímám se o ně z toho důvodu, že v mládí jsem chtěl emigrovat také, ale řada tragických událostí mne nutila zůstat a pečovat o pozůstalé. No a proto vyzvídám s cílem zjistit, jak bych při svých schopnostech a materiálních startovacích možnostech v té které zemi nakonec dopadl.
Nenalezl jsem dva emigranty, kteří by k emigraci měli úplně stejný důvod. Vždy se jedná o směs důvodů politických, ekonomických a osobních. Každá ta kategorie má dlouhou řadu možných alternativ a velmi rozsáhlou stupnici intenzity. Univerzální skutečný důvod emigrace by nedokázalo statisticky objektivně zjistit ani matematicky neobyčejně nadané pověstné "Šebestíkovo prase".

Ve středním věku - ještě za minulého režimu - jsme si s manželkou umínili, že alespoň na stará kolena se vydáme do světa a nebudeme pospíchat s návratem. Stará kolena již máme - ale má situace se nezměnila. Jsem rád, když ochrnutou manželku na invalidním vozíku naložím do upravené dodávky a dopravím ji na nějaké známé místo v okruhu pár hodin jízdy.

A mám ještě jednu zkušenost. V několika emigrantech jsem zaznamenal i po létech nehynoucí nenávist ke každému, kdo v tom "komunistickém lágru" zůstal, nadává na poměry a "kolaboruje" dál. Takže ta nenávist není jednostranná.

Závěrem malou jedovatost. Směl bych vědět, která norma ČSN, EU, případně USA definuje toho "normálního člověka", "normální dítě" a "normální společenské prostředí", vhodné k životu?

222197

17.6.2010 0:05

RE: No konečně!

steve 174.?.?.?

Reakce na 222197

.. velice objektivni !!

222200

17.6.2010 15:18

RE: No konečně!

Ten, co odtamtud utek 96.?.?.?

Reakce na 222197

Nechci hodnotit váš názor, ale ta nenávist proti těm, co za minulého režimu emigrovali je evidentní. Já jsem se nesmířil s daným stavem věcí v reálném socialismu a když mě s rodinou nechtěli pustit ani na dovolenou do Jugoslávie, protestoval jsem a odvolal se. Stal jsem se terčem pronásledování, které vyústilo až k vyhození ze zaměstnání, hádkám v rodině, rozvodu a odchodu z ČSSR. Odvolal jsem se totiž k Min. vnitra ČSSR i k mezinárodním institucím, protože jsem se cítil být diskriminován, neboť Husákův režim podepsal tzv. Helsinský dokument z kterého vyplývaly určité svobody vůči svým občanům.
Stalo se však pouze to, že mi odebrali veškeré cestovní doklady s oddůvodněním, že prý "není v souladu se státními zájmy, abych kdy cestoval do zahraničí". Takže jsem nesměl ani do Bulharska, či DDR. S tím jsem se nesmířil a napsal rovnou Husákovi. Potom mi rozzuřená StB oznámila, že takové lidi jako jsem já, v ČSSR nepotřebuje a nabídli mi emigraci. Přistoupil jsem na jejich návrh, načež mne zbavili občanství a já odešel do USA, které mi poskytly asyl. Krátce po tom Husákův režim "padl" a já se radoval, že se jednou budu moci vrátit do svobodné vlasti.
V USA jsem se znovu oženil, našel dobře placený job a vedlo se nám velice dobře, koupili si vlastní dům a našetřli jsme si značnou sumu peněz. Nebyli jsme nikým omezováni a užívali si i cestování. Potom přišel odchod do penze a nápad vrátit se do staré vlasti.
Co následovalo po návratu, to mne nenapadlo ani v nejhorším snu. Nakonec okradení a se ztrátou veškerých iluzí o žití v Česku, jsme se vrátili zpátky do USA. Nikomu nedoporučuji návrat do té země. Potvrzuji, že k emigrantům se tam chovají převážně hrozně, na rozdíl třeba Poláků a Slováků, kde pár přátel mám a vím o čem hovořím. Bohužel.

222229

17.6.2010 19:06

RE: No konečně!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 93.?.?.?

Reakce na 222229

Vážený pane, obávám se,že jste ukázkovým příkladem člověka, jenž se vrátil do staré vlasti a choval se tak, jak byl v emigraci zvyklý v naději, že se mu bude dařit. Jenže troufám si tvrdit, že jste - a to s pravděpodobností hraničící s jistotou - pohořel na neznalosti tuzemských "poplyšákových reálií". Jinými slovy, nevěděl jste, že se vracíte do Absurdistánu, kde je ta nejabsurdnější alternativa vývoje nejpravděpodobnější. Do Opavy se vrátil jeden poúnorový emigrant z Austrálie, kde byl spoluvlastníkem opálových dolů, s přesvědčením, že jeho zkušenosti s jednání s lidmi z obchodních a podnikatelských kruhů v zahraničí - a také jeho nemalý majetek - mu umožní ukázat místním začátečníkům, jak se na to musí. Místní mafiáni dříve s rudou hvězdou a nyní s modrými ptáky jej však vyvedli velmi rychle z omylu. A nezachránilo jej ani to, že jeho zaměstnanci a známí mu v mezích svých možností pomáhali. Slušná řada lidí pomáhala i zcela nezištně, neboť se za místní poměry styděla. Takže s tou nenávisti k emigrantům to není tak jednolité, jak by se z Vašeho příspěvku dalo usuzovat. Šizuňky, kteří jdou zcela bezohledně po penězích, najdete přece všude - ovšem tam, kde trvale žijete, máte po nějakém čase na ně nos.
Jen si, prosím nemyslete, že hodlám Vaše zklamání zlehčovat tím, co musím ještě napsat. Ten náš Australan se jako Vy zpět nevrátil. Cítil se již velmi vyčerpán a starý a proto se rozhodl zůstat. Jako největší z Čechů - Jára da Cimrman - prožil většinu svého života v cizině a do své vlasti se vrátil toliko zemřít, neboť věděl, že k tomuto účelu je jeho vlast nejvhodnější.
Pokud se Vám tento druh humoru připadá nemístně cynický, pak Vás mohu ujistit, že mé maličkosti stále nemístně cynickým připadá americký humor v podání světoznámého gaunera jménem Thomas Alva Edison. Když u něj čerstvý přistěhovalec Nikola Tesla požadoval slíbenou odměnu padesát tisíc dolarů za v šibeničním termínu opravená a podstatně vylepšená dynama, tak ten idol i dnešních Američanů pravil: "Je vidět, že jste se ještě dostatečně neseznámil s místními poměry a stále ještě dobře nerozumíte americkému humoru!"

222243

16.6.2010 17:41

RE: No konečně!

Ten, co odtamtud utek´ 96.?.?.?

Reakce na 222122

>Z toho ráje utíkali zbabělci, kteří budou utíkat vždy a
>před vším.

Blbost! Utíkali ti, kteří se nechtěli smířit s daným stavem věcí a daný systém nijak změnit nemohli, ti, kterým byla odpírána práva jež ostatní (oddaní systému) požívali. To jen v krátkosti.

222149

17.6.2010 3:07

RE: No konečně!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 222149

Kecy lidi utikali z ruznych duvodu. Co clovek to nazor. Pohadky o pravdolaskovcich bojujici za ideal svobody? To byly mozna bile vrany jako Solzenicyn. Jeho projev k americkemu pojimani svobody a to v 70-tych letech byl velmi zajimavy, obvlzlast kdyz to psal po sve zkusenosti s bolsevismem hrubeho zrna za Stalina i mirnejsimi formami totalitniho rezimu, i kdyz Breznev mel do altruisty hodne daleko.

222206

17.6.2010 9:05

RE: No konečně!

Ten, co odtamtud utek´ 96.?.?.?

Reakce na 222206

>Kecy lidi utikali z ruznych duvodu. Co clovek to nazor.
Jasně, utíkali zejména ti, kteří lezli komoušům do zadku a měli všechny výhody.... zatím co ti, kteří se s komunistickým pronásledováním a útlakem nikdy nesmířili tam zůstávali a byli happy... Takhle to nejsou kecy?
> ...o pravdolaskovcich bojujici za ideal svobody?
Proč mi odpovídáte o nějakých pravdoláskovcích? To máte na mysli Havla a spol? S těmi nemám absolutně co do činění, leda, že bych nad nima [bliji]

222212

17.6.2010 13:45

RE: No konečně!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 222212

Na rozdil od Vas se necitim byt opravneny mluvit za pohnutky a duvody tisicu lidi, nejsem ani jasnovidec ani pulitruk, abych jim videl do hlavy? V tak velke skupine mi muj selsky rozum rika, ze existuje hromada duvodu, proc sli pryc. Pravdolaskovci jsou takovy pokriveny medialni obraz "bojovniku" za svobodu. Jsem rad, ze se v tom shodujeme. Shodnu se i v tom, ze emigracni vlny za poslednich 60 let byly tragedii pro cesky narod.

222224

17.6.2010 19:27

RE: No konečně!

Lin 85.?.?.?

Reakce na 222212

Potvrzujete mi vypozorovaný "syndrom utečenců" . Po svém návratu se totiž vyčleňují a pasují na skoromučedníky, očekávajíc ovace a obdiv.
"My, kteří jsme museli utéct a velice jsme trpěli" a "vy, kteří jste tu zůstali a žili si jak v bavlnce".

222247

17.6.2010 20:02

RE: No konečně!

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 222247

Trochu se pletete a trochu moc generalizujete. Já jsem také "utečenec". Nemyslím že se pasujeme na skoro-mučedníky, jenom jsme prošli každý tím svým zvykáním si na jiné poměry, tím emigrantským začínáním kdy se horko těžko dorozumíváte a nemáte ani floka natož židli nebo dokonce postel a není nikde nikdo jako příbuzní co by Vám pomohli. Není to mučednictví, je to jenom trochu jiný život, kdy po dekádách se sice zmůžete, ale nezapomenete nikdy kolik práce, starostí a odříkání Vás to vlastně stálo. Víte ona to není tak docela procházka růžovým sadem až na vyjímky kterými byli již na západě slavní jako režisér Forman, dirigent Anderle a jiní. Nikdy jsem si nemyslel že přežít dalších 20 let komunismu byla nějaká legrace, ale zdá se mi že ti co to přezili si myslí že jsme se tu flákali na pláži a chytali pečený holuby do huby. My jsme sice mohli jezdit kam jsme si vzpomněli až na východní blok, ale sakra jsme na to většinou neměli alespoň těch 15 let.
V Praze jsem byl od té doby třikrát a ač se tam cítím přes ty roky v cizině trochu jako doma, tak bych tam nezůstal ani za nic. A to jsem před odchodem do důchodu a Česká Republika na mém seznamu možností prostě už není. Nepotřebuji aby se na mne někdo někde díval skrz prsty. Zde žijí většinou emigranti a ti vědí přesně co nás to všechny stálo ať jsme odkudkoliv. Moje největší radost je, že moje děti už nebudou muset projít tím čím jsme prošli my z ženou. Asi tak.

222249

17.6.2010 20:11

RE: No konečně!

Lin 85.?.?.?

Reakce na 222249

Možná se pletu - ale jak napsal René - případ od případu byl jiný. Reagovala jsem jen na pisatele, který pokládá všechny, kteří tu zůstali, za přisluhovače režimu.
A nevím, v čem generalizuju. Mluvím o zkušenosti vlastní rodiny. Táta nikdy neutekl, protože dal přednost mámě a mně (tehdy ještě jen mně), protože všichni bychom se ven nedostali. Ale nikdy nepřisluhoval, nelezl nikomu do zadku a vylizoval si režim až do své předčasné smrti.
Takže ne všichni, kteří tu zůstali a nikam neutekli, měli svůj život bavlnkovitý. Asi tak, pane Antiseptiku.

222252

17.6.2010 20:14

RE: No konečně!

Lin 85.?.?.?

Reakce na 222249

A dodatek k tomu:
Netuším, jakým právem obviňují "ti z venku" ty, kteří zůstali, z nějaké kolaborace, přisluhovačství nebo připosratosti. Utéct nebo zůstat je osobní volbou každého člověka a nevím nic o souvislostech s morálním kreditem člověka.

222254

17.6.2010 20:22

RE: No konečně!

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 222254

Nikdo nikoho z přisluhování neviní, i když někdo přisluhovat asi musel když to vydrželo tak dlouho. O to přece nejde. Jde o typickou českou závist i tam kde není co závidět. A typická česká závist je ta kdy se závidí někomu co získal za práci kterou by sám odmítl udělat. [chechtot]

222255

17.6.2010 20:44

RE: No konečně!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 222255

Vy neviníte, to je pravda. Ale předřečníci ano.
Netuším, co bych měla jako ta, co zůstala, závidět. Vím, co obnáší život emigranta. Sice z vyprávění, ale věřím tomu. Jen říkám, že ne všichni utéct mohli a ještě s rodinou. Táta prošel Jáchymovem, takže poté, co se oženil, přešla "ostraha" i na jeho novou rodinu. Problém byl i se získáním výjezdní doložky, natož pasu. A to i těsně před revolucí, kdy byl táta jako "černá ovce" už dávno po smrti.
Zaklínat se "typicky českou závistí" mi nepříjde za těchto okolností vůbec fér.

222256

17.6.2010 20:46

RE: No konečně!

Lin 85.?.?.?

Reakce na 222255

Ten "anonym", co se tu za chvíli objeví, jsem já. Zase mi vypadlo přihlášení.

222257

17.6.2010 23:21

RE: No konečně!

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 222255

Zjednodušování je mnohdy slepá stezka. Víte, nikdy jse nežil mimo Prahu. Nyní kdy to již není možné, bych docela rád přesídlil. Jste si jist, že to je závist majetku získaného prací? Já majetek nezávidím, ale tohle je nyní snad všude. Proto i kdybych mohl, tak nevím, kam bych šel. Vizte:
http://hn.ihned.cz/c1-44311100-sazky-na-pokles-prinaseji-miliony-i-ceskym-spekulantum

222258

18.6.2010 0:27

RE: No konečně!

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 222258

Mě život naučil mimo jiné jedno. Nezávidět nikomu nic. Neboť vše sebou nese nějaké negativy, z dálky věci vypadají mnohdy mnohem lépe než zblízka a neznám cenu co dotyčný musel zaplatit a nejen v penězích. Žít a nechat žít bez ubližování komukoliv a čemukoliv.

222259

18.6.2010 0:30

RE: No konečně!

steve 97.?.?.?

Reakce na 222259

.. tak , nejak ... [smích]

222260

18.6.2010 7:17

RE: No konečně!

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 222259

Tomu mě život naučil rovněž, byť jsem ze zdejšího pupku světa nevytáhl nos. Při jisté důslednosti nás to zachrání před reinkarnací (pokud něco takového existuje).

222269

18.6.2010 8:48

RE: No konečně!

Ten, co odtamtud utek 96.?.?.?

Reakce na 222247

Kde jste na tohle přišla? Po svém návratu jsem se nikdy nikde nechlubil tím, že jsem se vrátil z ciziny. A vůbec se nechoval tak, že bych se někdy na někoho povyšoval a už vůbec neočekával ovace a obdiv. Zato vy jste asi jasnovidec a šmahem zařadíte člověka tam, kam prostě chcete, že???
Vážená, vy vůbec nevíte, co potupného a idiotského jsem musel zažít po návratu. Vy vůbec netušíte, že se na nás vrhla zdravotní pojišťovna a požadovala zaplacení zdrav. pojištění za celou dobu pobytu v cizině!!! Vy vůbec nevíte, jak se zachovala realitní kancelář, která nás okradla téměř o čtvrt mil. Kč. Vy vůbec netušíte jak na člověka působí, když si doveze zvíře, které miluje a na které si předem vyřídil všechna lékařská vysvědčení a přesto mu ho v Kocourkově odeberou a na mezinárodní lékařská vysvědčení se sprostě vykašlou! Vy tam asi pokládáte za normální, aby vás legálně okrádaly firmy jako O2 ap. a když s nima chcete jednat, napřed požadují zaplacení služeb, které nikdy neposkytly a když odmítnete zaplatit do vyšetření případu, ihned vyhrožují exekucema! Vy asi považujete za normální, aby finančák požadoval zaplacení daně z převodu nemovitosti po osobě která ji koupí, přestože smluvně ji má zaplatit prodávající. Když protestujete, ihned vyhrůžky exekucí veškerého majetku a navíc milionovou pokutou. Tak se to stalo mě.
Jednou jsem nechal zaparkovaný auto jen tak na ulici před domem a cikáni se mi prošli po střeše a ještě vykopali reflektory. Když jsem volal českou policii, vůbec se tím nezabývali a ještě mne napomínali, že slovo Cikán je urážlivé.

S tou bandou arogantních mafiánů, tím míním tamní úřady, jsem se potýkal od první hodiny, kdy jen jsem vstoupil do tý země, která si stanovila a přistoupila na tak idiotský zákony, který dokonce v některých případech odporují Listině mezinárodních lidských práv i jakékoli logice.
Takže znova jen musím konstatovat, že tam v ČR je nesmírnej BORDEL!!! oproti USA, kde všechno co člověk potřebje funguje bez nejmenších problémů, kde morálka i slušnost patří v drtivé většině k samozřejmostem v mezilidském vztahu, kde jsou si lidé navzájem vstřícní a usměvaví, kde je soukromý majetek posvátný, nekrade se v takové míře a na každém kroku, kde vymahatelnost práva netrvá roky a to jsem si já pitomec myslel, že i tam v ČR se to tomu aspoň minimálně podobá, že se s odchodem ''komunismu'' všechno zlepšilo. Tam, jak vidím čím dál víc, bují pouze svinstvo, korupce a zlodějna, nefunguje uspokojivě nic, je tam obrovská neúcta k člověku, zejména občanovi (zákazníkovi) při jednání na úřadech, úměrně stoupající důležitosti toho kterého úřadu. Hrubost, násilí, arogance, vydírání a plno dalších zhovadilostí se stalo normou i v běžným životě, což člověku nepomáhá a působí na něj negatívně a silně depresívně. Mám pokračovat?

222270

18.6.2010 9:55

RE: No konečně!

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 222270

Chci reagovat, ale nevím jak oslovit, příteli?, kamaráde?, natolik se neznáme. Takže Ty (?) - pokud ne, tak promiň.
V tomto tématu jsem se odmlčel, protože sem musel odejet.
Někde v úvodu jsem napsal : "všichni emigranti byli zbabělci", asi jsem se unáhlil a poprávu jsem sklidil kritiku. Je to trochu složitější, než odpovědět jednou, nebo dvěmi větami. Mám několik kamarádů, kteří odešli, vím že některé lidi režim pronásledoval, až to bylo neúnosné, nevím čím si vysloužili tuhle pozornost.
(opět by to bylo na delší rozbor). Ale k tomu "všichni"! Ono se sem vrátí pár jedinců, vyčůránků, a potom se to všechno šoupne do jednoho měcha, a potom z těch několika vznikne "všichni".
Podotýkám, že nechci hrotit diskuzi do hádek, ale to, co zde popisuješ, je bohužel pravda. Prosím zkus se tak trochu povznést nad problém, opravdu se nechci škorpit, a nepíšu proto, abych tě nějak vytočil, ale pro objasnění náhledu.
Např.O2 je dnes v zahraničních rukách. Bohužel, nejsi sám postižený tímto manopolem (uklepl jsem se, ale ponechám i s překlepem, celkem nechtěně vystihuje situaci). A tohle zdaleka není jediná firma podobného ražení. Potkáváme se s nimi v životě denně a otravují život úplně stejnými, nepochopitelnými praktikami. Bohužel momentálně nevidím jinou cestu, než se tímto nějak proplést a tyto firmy eliminovat minimalizací používání jejich služeb a produktů, jiná možnost není, nevidím ji. Jsem rád, že vidíš v čem žijeme, a tohle je nám zde presentováno jako demokracie západního stylu! Převážně tohle nám sem bylo importováno.
A teď se prosím pokus vcítit do role domorodce, vem v potaz skutečnosti které jsou realitou. A v tomto převtělení odpověz, jaký budeš mít názor na to, co přichází z poza hranic ze západu.
Jsem přesvědčen, že kdybys tady žil, tak podvědomě to slůvko "všichni" budeš také používat. Bohužel pod tohle spadne hodně jedinců, kteří s tímto nemají pranic společného.
Věřím, že jsi poznal opravdu detaily svobodného života v USA, které by jsi nám tady přál. Bohužel se sem imporuje pouze to, co jsi popsal pod O2, a podle skutečnosti která existuje, je USA chápána, jako největší despota a agresor. Jsou zde hodně živé vzpomínky na dobu do r. 1945 (abych nemusel jmenovat), kdy tohle všechno je k tomuto přirovnáváno a nejen to, všechno nese souběžné znaky. Potom se nemůžeš divit, že se setkáváš s tím, co popisuješ.
Doufám, že jsem Tě nenadzvedl, ale pokud ano, tak se pokus uklidnit a znovu si tohle nechej projít hlavou a potom reaguj.
Opravdu nepíšu proto, abychom se škorpili, ale hledám jakoukoliv možnost k dialogu, který povede k nějakému rozumnému řešení, i když si nemyslím, že my dva bychom to mohli změnit. Ale i pojmenování příčin problému je úspěch a cesta k nápravě.

222280

18.6.2010 14:55

RE: No konečně!

Ten, co odtamtud utek 96.?.?.?

Reakce na 222280

Ten váš kommentář beru. Jde trocho o nedorozumění. Moc jsem se nechal unést a potom tento způsob komunikace není zrovna vhodný. Přímý rozhovor se dá vysvětlit ihned, napsané až po reakcích... Vůbec neškorpíte. Vím, že to zlo přichází z venku a české lidi z toho viním minimálně. Pouze ty, kteří tomuto svinstvu podlézají. Vím, že zahraniční firmy se chovají jinak k vlastním občanům a jinak v zemích kam se vetřely. [smích]

222298

18.6.2010 10:47

RE: No konečně!

Lin 82.?.?.?

Reakce na 222270

Asi jsou nějaké skvrny na Slunci či co...
Psal jste ve svých reakcích výše o všeobecné nenávisti vůči emigrantům a že ti, kteří zůstali, "lezli do zadku a požívali výhod". Na TOHLE jsem reagovala já.
Nakonec z vás vyleze, že máte problémy se zákony a úřady v ČR. No jo, ale s tímhle máme problémy všichni - emigrant, neemigrant a já opravdu v tuhle chvíli nechápu, jak to souvisí s "nenávistí k emigrantům". Takže se s vámi pro jistotu rozloučím - protože vám nerozumím a nechci vyvolávat nedorozumění.

222282

18.6.2010 11:17

RE: No konečně!

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 222282

Dovolím si reagovat.
Jen usuzuji, podklady neznám, ale jsou neměnné zákonitosti, na které nemá ani režim vliv. Peníze - majetek, o tohle můžete různými cestami přijít, ale o dluhy nikdy. Ty v žádném případě nepadnou, ani smrt je nezruší, přejdou na dědice.
Usuzuji, jak to bývalo v mnoha případech běžně praktikováno.
Dotyčný odešel a jeho majetek byl zapečetěn na nějakou dobu. Z mnoha důvodů, jedním z důvodů bylo, že by se dotyčný mohl vrátit, proto to bylo takto ošetřeno. Také to byl jeho majetek, se kterým, mimo něj nemohl nikdo manipulovat. No, a při tom se mohlo stát, že nebyl odpojen telefon, za který po tu dobu naskakoval poplatek z nájmu, Před sametem to bylo nějak 5Kčs/měs, po sametu to bylo až 700/měs. Sám jsem s tímto měl problémy. Linku jsem měl zařízenou jako soukromou (osobní) a najednou, aniž by kdokoliv něco změnil, přestože byla stanice zařazena v domovních adresářích, při změně Telecom_O2, najednou začaly chodit faktury na podnikatelskou linku ( tarify). Dohoda s tímto molochem byla nemožná. Dříve měli sídlo v každém okresním městě, kde se podobné nesrovnalosti vyřídily, popř. napravily, dnes nevím kde vlastně takové sídlo mají, ale dopisovat si s nimi, nemám trpělivost, proto jsem linku raději zrušil, bylo to rychlejší než dohodnout nápravu.
No a za tyto poplatky určitě mohla naskočit nějaká suma. A podle toho, jaké mám zkušenosti, si myslím, že k tomu ještě napočítali úroky z prodlení, nedivil bych se, kdyby i těch 5kč/měs přepočítali do dnešních kurzů 500/měs, no a za 10 roků se nestačí člověk divit... bohužel
Jsou to individuální postupy, které nikdo tady nemůžeme objasnit, ani vyřešit.

222285

18.6.2010 14:43

RE: No konečně!

Ten, co odtamtud utek 96.?.?.?

Reakce na 222282

>Psal jste ve svých reakcích výše o všeobecné nenávisti
>vůči emigrantům a že ti, kteří zůstali, "lezli do zadku a
>požívali výhod". Na TOHLE jsem reagovala já.

Ano, to jsem napsal poněkud ironicky jako odpověď panu Bartoškovi a vy jste si to vzala zcela vážně, že já obviňuji všechny co zůstali doma, že přisluhovali režimu. Tak to není a jde o nedorozumění.

>...a já opravdu v tuhle chvíli nechápu, jak to
>souvisí s "nenávistí k emigrantům".

Tak, že po návratu se k vám chovají hůře, než k těm co zůstali. Znovu opakuji - nikdy nikde jsem se nechlubil, že přicházím z ciziny ani nabytým majetkem. Přesto to nelze zatajit třeba při jednání na úřadech a právě tam vám to dají patřičně najevo. Navíc, když potkáte na stejném úřadě po létech stejnou osobu jako já v rodné vsi, který dělal předsedu MNV a partaje a dnes starostu obce... no, raději nekomentovat. A to vůbec nebudu komentovat fakt, že všichni mí pronásledovatelé od StB si buď požívají tučné penze, nebo se podílejí nadále na fungování státu...

222297

18.6.2010 18:05

RE: No konečně!

Lin 85.?.?.?

Reakce na 222297

Dobře, nepochopila jsem ironii, takže se omlouvám.
A dovolím si oponovat, že se k vám úřady chovají hůře, než k domorodcům. Ony se totiž chovají takhle (co máte zkušenost) ke všem, pokud nejste zrovna nějaký příbuzný, prominent nebo kamarádíček. Tak to prostě v ČR chodí, bohužel. Nekompetentnost, nadřazenost a hloupost úředníků (dokonce neznají ani zákony, podle kterých mají postupovat) je zcela běžným jevem. Tedy - abych zase "nepytlovala" - jsou i výjimky, ale opravdu vzácné.
A že potkáte na vysokých postech stejné lidi? No... však právě. Sametová byl jeden velký podvod, to bylo mnohým jasné už pár měsíců po ní. Tučné penze pro STB byla jen kapička v moři jiných "nových porevolučních opatření". Buďte rád, že nevidíte hlouběji do "vztahů osob a obsazení" v naší politice. Přitížilo by se vám.
Nemyslela jsem tím, co jsem napsala, že byste se chlubil majetkem nebo cizinou. Myslela jsem to ve smyslu věty "já utek, sem dizident a přines sem vám svobodu, zatímco vy ste si tu lebedili v bahně totáče, balíci - takže kušujte, oslavujte mě a postavte mi pomník".
Je to teď jasnější? Nechtěla jsem vás urazit ani popudit, jsem jen alergická na "dizidenty". Na takové, co první stáli ve frontě na odškodnění. Možná mám k tomu "blbej vztah", ale moje máma na možnost odškodnění řekla, že chtít nahradit penězi lidský život je pěkněj hnus a ať si to strčej do... (za klobouk).
Řekla bych to samé.

222308

18.6.2010 18:31

RE: No konečně!

Ten, co odtamtud utek 96.?.?.?

Reakce na 222308

Jsem rád, že jsme si vysvětlili jistá nedorozumění. I já jsem alergický na určitou skupinu "disidentů", přestože tehdy jsme byli na "jedné lodi". Co tam však dopustili provést je podvod na českým národu. Víte, já tam byl před návratem párkrát na návštěvě a jevilo se mi to tam docela OK, ale po návratu, jakmile musíte dealovat s úřady... darmo mluvit. ŠKODA. [smích]

222310

18.6.2010 18:41

RE: No konečně!

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 222308

Pěkně jste popsala ty úředníky, a teď se myšlenkami přeneste do tématu "Dullessův plán"...
A něco pozitivního - pokud na úřadě natrefíte na lidského úředníka, to pak s tama člověk odchází jako "Alenka z říše divů",
s takovým hřejivým pocitem u srdce [velký smích]

Před nedávnem jsem absolvoval kolečko po úřadech, někde to proběhlo standardně ( já = ty...razítko, odchod).
Z jednoho jsem odcházel a v myšlenkách jsem nemohl najít slušného výraziva.
A ty další dva nechci popisovat... ještě teď se usmívám a máma jak prošla okolo, tak už se zase zajímá, co kuju za pikle [chechtot]

222311

18.6.2010 11:29

RE: No konečně!

Saša 74.?.?.?

Reakce na 222270

>když si doveze zvíře, které miluje a na které si předem vyřídil

>všechna lékařská vysvědčení a přesto mu ho v Kocourkově odeberou

>a na mezinárodní lékařská vysvědčení se sprostě vykašlou!

Byl jsem v ČR 6 týdnů na návštěvě se psem a jediná kontrola dokladů pro psa byla v USA a pak na letišti v Praze, ač jsem přistál v EU poprvé v Amsterdamu, kde si mě vůbec nevšimli při venčení psa před letištěm, ale bylo to zcela bez problému snad 3 minuty. (Měl jsem z internetu „mezinárodní“ EU pas pro psa.)

V ČR s vámi jednali dle představ jednání v „zemi neomezených možností“. Problém je také v tom, že po x letech znáte očekávané jednání v místě bydliště a tam, kde jste býval doma jste v cizině. Do značné míry je to otázka pohledu. S tím psem jsem asi více omezen v US než v ČR.

Ve velké vesnici v Grand Forks N.D. jsem byl oloupen černochem s pistolkou – je pravda, po zavolání 911 to vypadalo jak ve filmu, ale výsledek stejný jak Váš v ČR. Johns Hopkins Hospital po mně vymáhal pod hrozbou exekuce již jednou zaplacených $25 000 atp. V ČR obdivují USA. Přiznejme si, že člověk se chlubí především úspěchy. Na příklad fotku svého prvního obrovského auta pošle příbuzným a známým focenou z té strany kde není rez moc vidět atp. To neznamená, že v ČR je vše pořádku, ale všude je něco. Je zajímavé, že v Mexiku, kde jsem byl mnohokrát, se mně nikdy nic špatného nepřihodilo, dokonce ani ten příslovečný průjem. Dojmy jsou velmi subjektivní. Žiji jako světoobčan (nebo dobrodruh, vyberte si) téměř od svého dětství v 68 roce. Netrpím záštím proti komunismu, zdá se mně to podobné jako nenávidět utopii křesťanství (mám za to, že ani jedno dnes neexistuje). Ač otec byl nestraník a doktor, mám na život v bývalé ČSSR nejlepší vzpomínky. Samozřejmě o „vše“ jsme v ČSSR přišli a o žádnou náhradu jsem ani nežádal. Cítím se Čechem, ale kritizuji opatrně, je to dnes vzdálená a jiná zem. Chyby hledám, kde žiji a tam se nestydím kritiky.

222286

18.6.2010 16:01

RE: No konečně!

Ten, co odtamtud utek 96.?.?.?

Reakce na 222286

>Dojmy jsou velmi subjektivní.
Ano, to souhlasí a tak to prosím všichni berte. Nerad bych, aby ten můj vstup byl chápán tak, že na ČR vidím jen to špatné a do nebe vychvaluji USA. Samozřejmě plno idiotských věcí je i zde a to zejména po 11. září. To v žádném případě nepopírám.
>Ač otec byl nestraník a doktor, mám na život v
>bývalé ČSSR nejlepší vzpomínky. Samozřejmě o „vše“
>jsme v ČSSR přišli a o žádnou náhradu jsem ani nežádal.
To já taky, přestože jsem dětství prožíval v těch nejhorších, 50tých letech. Snad proto jsem se rozhodl strávit tam zbytek života. Žádnou náhradu škod jsem taky nežádal, přestože rodiče tam měli malé hospodářství, které bylo zkolektivizováno. Bohužel to, co tam nyní existuje mně jaksi vyvedlo z míry. Zajímavé je i to, že když jsem se stěhoval z ČR do USA, najmul jsem si špeditérskou firmu a tem majitel mne chlácholil tím, že nejsem zdaleka sám co se takto zklamán vrací.
>Cítím se Čechem, ale kritizuji opatrně, je to dnes vzdálená
>a jiná zem. Chyby hledám, kde žiji a tam se nestydím kritiky.
Ale já se tam narodil, vyrůstal a žil. Potom po rozporu s komunistickou mocí odešel. Po návratu do sametové ČR jsem tam vydržel 9 měsíců. Takže nemám právo kritizovat?

222303

17.6.2010 6:33

RE: No konečně!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 222122

To jste si pekne posral. Proc by mel byt zbabelec ten kteremu se proste nekde neco nelibi, tak odejde nekde jinde. Co je na tom zbabeleho? To, ze jsem ztratil veskery majetek? To, ze jsem prisel nekde bez halere a zacinal znova? Podivejte mi zarazili komunisti vyjezd na mitrovstvi Evropy v urcitem sportu. A ja misto proseni, jim oznamil ze to je naposledy co mi neco zakazali. Idioti to byli protoze nevedeli ze letadlo letici na Kubu pristava v Montrealu. A co se tyce zakladniho skolstvi v CSSR, bylo zacatkem 90-satych let uznavane jako jedno z nejlepsich na svete. Bohuzel moje tridni na ZDS mne udavala na Narodnim vyboru, nastesti vsichni z toho meli prdel.

222209

14.6.2010 10:16

RE: No konečně!

wl 94.?.?.?

Reakce na 221939

Pozor, to nejsou vyhozené peníze, ale ta největší investice do ekonomiky! Pokud bychom nekřtili písmeny novorozence a pohany nemohli bychom kolonizovat a zdevastovat celou planetu. Takto, dobrá věc se podařila.

221975

14.6.2010 10:00

RE: No konečně!

wl 94.?.?.?

Reakce na 221932

Zdravím vás automaticky sobě oponentní osobo. Těší mne (nikoliv jízlivě), že jste pyšná na své vzdělání. Jsem rád, když jsou lidé šťastní.

Díky za smečový příspěvek. Moje maminka byla bohužel (nekecám) také učitelka, a tak jsem měl možnost pozorovat ty deformace na ní i na sobě. Váš příspěvek je nejlepším potvrzením toho, co o sově vím - že jsem totiž deformovaný vzděláním. Nyní čekám, jestli na to ještě někdo v přijde. Prefabrikovaných adeptů jen v tom našem zaplivaným kurníčku jsou miliony a miliony......

Neučila jste mne náhodou na základní škole? Nenáviděly mne všechny češtinářky, ale též latinářka, anličtinářka. Většinou to byly staré panny (nebo jenom staré).

To vám byla úžasná legrace: Když jsem opouštěl ZDŠ, tak nenávistí nade mnou zelená, nekompromisně přísná a vzdělanostně naprosto bohorovně sebejistá čestinářka předposlední den zjistila, že ji učila moje matka (která za mnou právě ten den zašla do školy). Vypadly jí málem oči z důlků, jak se nad tím poznáním rozsypala. Na rozloučenou mi ještě rychle zlepšila špatnou známku z češtiny. Nebyla tedy tak úplně špatná, jenom blbá...a nevěděla to o sobě.

221973

14.6.2010 21:51

RE: No konečně!

Striga 85.?.?.?

Reakce na 221973

Marně uvažuju, co Vám dalo podnět k názoru, že jsem pyšná - zde konkrétně na své vzdělání. Nic mě nepudí vyvyšovat se nad druhé, tudíž nemám potřebu být jakkoliv pyšná.

Je otázka, chcete-li Vy tak vidět svého oponenta, nebo je Vám tato vlastnost natolik blízká, že ji promítáte do druhých.

222023

18.6.2010 9:45

RE: No konečně!

wl 94.?.?.?

Reakce na 222023

Nic ve zlém vkládám ohlas, který mi přišel, jako ukázku co si myslí mladí nezatížení učitelé o školství:

"Jako učitel a navíc didaktik naopak dobře vidím stav současného školství a i tu urputnou snahu nechat tenhle stav nezměněný (od Komenského se ve škole v podstatě nic nezměnilo, přibylo jen pozlátko). Teoretická pedagogika se už minimálně sto let snaží systematicky změnit školu, aby se děti učili myslet samostatně, tvořivě a kriticky, praxe ale vede k naprostému opaku. Teoretici jsou z veliké části idealisté zavření na univerzitách, kde je poslouchá hrstka studentíků. Moderní vzdělání učitelů by bylo pro systém nebezpečné, a tak jsou fakulty naprosto zaostalé a bez peněz, výuka nekvalitní a zájem studentů malý. Ta učitelka, co reagovala na článek byla zářným příkladem a naprosto typickou „soudružkou učitelkou“ se "svým kritickým" názorem.."

222278

14.6.2010 11:46

RE: No konečně!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 221932

Aha, nic jiného jsem nečekal. Milá Strigo, když nejste schopna pochopit věci, které jsou podané jinou formou, než suchopárným výkladem kantora z kantorské rodiny, neměla byste se k tomu raději vyjadřovat. Opět jste prokázala své naprosté nepochopení, omezenost a to, že rozhodně NIKDY nejste nad věcí.

Víte co je ironie? Nadsázka? Černý humor? Naučili vás to ve škole? Asi jste tam hodně chyběla, že? [chechtot]

221985

14.6.2010 22:09

RE: No konečně!

Striga 85.?.?.?

Reakce na 221985

Nejsem masochista, aby mě těšilo znevažování práce, kterou provozuju já i spousta lidí, které mám ráda.

Vím, co je ironie - jedovatost, která má autora pobavit a popisovaného zesměšnit. To je trochu něco jiného než nadsázka. Nemám ráda ubližující humor, mám ráda humor laskavý.

Já neumím být nad věcí, která se svým dosahem vysmívá i mi. Stejně jako pan autor zřejmě neumí napsat jediný příspěvek, který by se jedovatostí nepokoušel o vtip.

Tuto "jinou formu" opravdu jako humor nechápu. Jestli jsem omezená tím, že nemám ráda výpady proti komukoliv, tak to je smůla pro ty, kdo si těmi výpady pomáhají k obsahu a smyslu svých literárních prací.

"Shodit" lze jakékoliv povolání. Stačí přidat něco politických myšlenek, něco o ničení planety, něco o manipulování masami, trochu poštvat lid proti vládnoucí skupině a autor má článek.

A stádo nadšeně mručí, jak to těm lumpům, kteří mají moc rozhodnout o nás a za nás, zase nandal.

Že bych zkusila napsat jedovatý článek o obecném čtenáři Zvědavce, který nesnáší židy, Židy a Američany, žije ekologicky, nečte Mladou frontu, nesnáší komunisty a brojí proti jakékoliv vládě, která má moc?

Byla by to nadsázka, černý humor, ironie, věc pro nadhled, pochopení a neomezenost....

A teď čekám, kolik lidí nebude nad mou věcí a s nepochopením a omezeností se pustí pro změnu do mě.

222025

15.6.2010 1:12

RE: No konečně!

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 222025

Vážená Strigo, sama jste to chtěla a proto jsem si předsevzal, že se do Vás s chutí pustím. Vždyť jste se mne zastala a každý dobrý skutek má být po zásluze vždy potrestán.
V těch nádherných dobách mého mládí - teď nejednou nevím, zda tak smím psát, když to bylo za režimu dnes ze zákona zavrženíhodného - jsem učil učně na učilišti spojů v Ostravě. Čas však oponou trhl a ze všech sdělovadel najednou špatnou češtinou promlouval hlas, jenž sugestivně rozvážnou intonací právníka tvrdil, že pro socialistickou společnost je nad odbornou zdatnost mládeže důležitější to mládežnické politické uvědomění a věrnost ideálům komunismu. Vždyť tu odbornost mládež snadno odkouká od starších soudruhů v provozu. Když jsem si domyslel souvislosti a následky - například u studentů medicíny - prudce jsem zatoužil emigrovat. Jelikož jsem však měl zodpovědnost za své dva nezletilé sourozence a za sice svéprávnou avšak osmdesátiletou babičku - z té emigrace sešlo. A tak jsem raději zavčas utekl alespoň z toho učiliště.
Když jsem si takto krásně zavzpomínal, stejně tak náhle mne přešla chuť se do Vás pouštět. Dopracoval jsem se totiž k přesvědčení, že více ohleduplnosti a pocitu sounáležitosti při vzájemné komunikaci by nám skutečně všem jedině prospělo. Ovšem marně si hlavu lámu, jak Vám dokázat, že ten zpropadený živel Lischka neznevažuje to dobré, co jste nepochybně i Vy svojí prací pro nás pro všechny vykonala. A velmi mne rozčilují rádoby zásadové názory těch, kteří si práci učitele sami na sobě v praxi nevyzkoušeli.
Na druhou stranu cítím svoji nedostatečnost, když si neumím dost důkladně představit, o čem a jak by se zde psalo, kdyby všichni diskutující byli podle našich představ. Doufám jen, že bychom se z nudy neoddávali nudismu. Ale kdo ví?

222032

16.6.2010 22:00

RE: No konečně!

fist.of.heaven 213.?.?.?

Reakce na 222032

také byla v mém životě krátká pedagogická epizoda.myslím si,že většina lidí má ohledně učitelů pravdu.já tam cedil krev, ale byl jsem za blba.nejen u učitelů, těm to bylo jedno,ale spíš u žáků.většina učitelů si jede ve vyjetých kolejích, využívá svého nerovného postavení vůči žákům a prostě a jednoduše si život a učení zjednodušují, jak můžou.pokud si tedy nehoní triko nebo neléčí komplexi apd.když k tomu přidám skromný fond pracovní doby a prázdniny i jiné výhody nemohou si stěžovat.odvolávání se na opravování a přípravu je drzost do nebe volající. s tím se moří možná někdo, kdo před měsícem nastoupil. 90% a více se s tím vůbec nemaže.většinu opravování a podobného si odbudou při suplování, někteří i bez přítomnosti v učebně.takže ne, že lidé neví o čem mluví.opak je pravdou.učitelé nemají vůbec představu, jak těžce vydělávají na chleba ti ostatní...nutno podotknout, že určité negativní rysy se dost kryjí s povahou slabšího pohlaví a souvisí s přefeminizovaným školstvím, což je na újmu nejen kvalitě výuky, ale zejména výchovnému působení na žáky...

222179

14.6.2010 0:10

RE: No konečně!

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 221902

A vědí, Muttwil, že nejspíš trefili hřebíček rovnou na hlavičku? Voni jsou vopravdu vnímavej člověk. Nejsou ale první. Ten pocit z trvalejch následků úrazu hlavy mívaly ze mne i soudružky učitelky vod mejch dvanácti let - a poslaly mně s tím k vodborníkům. A už tenkrát se úředně potvrdilo, že ta moje blbost je trvalej následek předčasnýho a důkladnýho samovzdělání, takže von tem pan Lischka má nejspíš pravdu - stejně jako paní Striga. Jelikož však to důkladný samovzdělání je ve škole furt na stejný úrovni jako veřejná samohana - pro mý dobro mne tenkrát šoupli na jinou školu. Tím se ale nic nevyřešilo, páč ten pocit úderu tupým předmětem do hlavy - jak nám s oblibou sdělujou kriminalisti - se mi vracívá stále častějc. Pokaždý, když si pustím bednu nebo přečtu noviny - vo internetovejch debatách rači ani nepíšu! A tak jim děkuju za upozornění, který mi pomáhá s tím postižením žít. Kdyby mě například voni najednou začali chválit- to bych měl skutečný vobavy.

221952

14.6.2010 7:27

RE: No konečně!

Esmate 85.?.?.?

Reakce na 221895

Pane Kramari, mluvite mi ze srdce. S tou fajfkou a priznanim k zidovstvi jste presne vystihl zaklady k uspesne kariere. [velký smích]

221963

14.6.2010 9:35

RE: No konečně!

wl 94.?.?.?

Reakce na 221895

Nemám tolik času, neboť buduji demokracii. Co se vám nelíbí na volbách? oslavil jsem je článkem, který bohužel nevydali, protože v nich suverénně vyhrála Negativní strana - a to prosím bez účasti u urny ve volební síni krematoria.

Mladá generace, mimo politiků, je nejrásnějším příkladem degenerace. Žádná generace svoji degeneraci bohužel nevidí. Na vše se neuvědoměle dívá očima svého postižení.

Celá ta naše demokratická ekonomika (dříve vůle boha Hospodina/Ekonoma) je založena pouze za przení degenerovaných potomků!!! Kdo se je pokusil skutečně vychovávat a nikoliv deformovat písmeným vzděláním k obrazu svému, ten jistě pochopil, že je to naprosto správné. Proto neodsuzujme demokracii. Je správná, a správně to s námi koulí...

Rád bych chodil alespoň jednou v roce s transparenty po ulicích a křičel "Ať žije demokracie!" Bohužel, mimo mne, to nikdo nechce - nikdo ji nemá rád, nikdo ji z čistého srdce nemiluje, každý jenom za peníze! Všichni jsou pokrytci. Demokracii úlisně podlézají a přitom ji podvádějí - lžou a kradou - tito všichni jsou přesvědčení, že demokracie je fašismus s lidskou tváří. Nelze jim to vymluvit, že se mýlí. Jakmile čuchají prachy, hned se prozradí.

221972

14.6.2010 15:40

RE: No konečně!

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 221972

Co se mi nelíbí na volbách? No přece ten fakt, že ještě mezi volebními lístky nebyl ten s označením "Negativní strana Čech, Moravy, Slezska, přilehlých regionů a honebních revírů". Vysvětluji si to tím, že volební lídr Lischka stále ještě nemá jasno v tom nejpodstatnějším. Při svým vzdělání totiž neví, jestli si má vybrat čibuk dle Stalina, Gottwalda, Kalvody - nebo že by přece jen tu fajfku knížecí? Omlouvám se všem, jejichž čibuk jsem pro své pro potřeby dneška neúplné samovzdělání tak trestuhodně opomenul. Ovšem nevěšel bych, Lischka, hlavu. Tu svoji rozhodně ne. Za celkem mrzkej groš nám určitě kvalifikovaně poraděj amíci.

222002

14.6.2010 16:39

RE: No konečně!

wl 94.?.?.?

Reakce na 222002

NS nebyla na volebních lístcích, neboť je to zbytečné. Stejně ji jednou všichni zvolí - a bez demokratických podvodných voleb. Tím netvrdím, že podvodné volby nejsou správné. Naopak. Jak vidno, musí jich být ještě hodně, než občané pochopí, že jsou podvodné....a budou z nich mít radost.

222006

13.6.2010 13:01

Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!

proton 88.?.?.?

Především všeobecná a povinná školní docházka byla v Českých zemích zavedena již za Marie Terezie a jde o jeden z nejlepších počinů té doby!
Bez vzdělání není nic! Prostě nic! Je otázka do pranice, co je a co by především mělo být předmětem skutečného vzdělání a vzdělávání , ale takto šmahem odsoudit celý systém, je hloupost a svědčí o malé prozíravosti.
Zavedením školného se bohužel stane, že část populace, která by mohla vzdělání "dostat",propadne a my se už nikdy nedovíme, jak mohl ten který vzdělaný jedinec společnosti přispět!
A jenom tak na okraj, kolik velikánů české, ale i světové vědy a hlavně umění pocházelo z naprosto nuzných poměru a bez vzdělání poskytnuté společností, bychom o jejich díla přišli!
Takže článek považuji za trochu divný a většinově bude jistě odsouzen pro svojí vysokou míru asociálnosti.Nelze přeci populaci soudit podle několika procent dementů, se kterými si žádný školský systém neporadí a která budou žít dále jako zvířátka na obtíž ostatní společnosti. S tím se asi budeme muset smířit a jejich negativní působení na společnost eliminovat na co nejmenší míru.
Je ale pravdou, že by se měl celý školský systém rapidně změnit,
aby přestal vzdělávat mládež na užitečné idioty!
Výkonové školství je hloupost, spíše by měl být zájem vychovat pomocí školy z ditěte , občana a člověka, který si bude vážit svého lidství a právě se nenechá systémem otesávat do krychličky!
Takže fatální chyba je v náplni vzdělávání a nikoliv v tom, že poskytneme školní vzdělání všem a zdarma. Vadný a patologický je náš současný rozměr společnosti založený na chrochtajícím konzumu, který je už tak odsouzen k záhubě a právě tyhle informace je nutné předat mládeži, i když si myslím, že si je postupně mladí lidé vyhledají sami , ale to bez formálního vzdělání není možné! Takže vzdělání pro všechny a zdarma, je velice nutné a pro společnost výhodné. Jiná cesta není.

221896

13.6.2010 13:19

RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 221896

Patrně jste chyběl, když se probírala ve škole satira a humor že?

221898

13.6.2010 13:38

RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!

proton 88.?.?.?

Reakce na 221898

I tak je možné článek nahlížet, ale téma je hodně vážné!
A především zasahuje úplně na dřeň společnosti.

221901

13.6.2010 14:20

RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 221901

>I tak je možné článek nahlížet...

Mýlite sa je to jediný spôsob ako správne vnímať tento článok.

Pán Lischka je líška operujúca s britským suchým absurdným humorom, viem pre mnohých málo stráviteľným, ale pýtam sa, má inú možnosť ako poukázať na absurditu situácie a na grotesku dnešnej spoločnosti?
Ako by ste primäli ľudí zamyslieť nad dôležitými vecami a absurditou dneška bez toho aby ste vyvolali okamžitý odpor voči Vašej osobe a voči veci čo chcete povedať?

Takže vybral cestu Sokrata, nehovorím že správnu a dúfam že neskončí tak ako on, ako rozprávať o závažných témach a pri tom viac menej unikol pohľadu (vždy) tupej "moci".

221905

13.6.2010 14:12

RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!

pozitron77 93.?.?.?

Reakce na 221898

On se pisatel s naprostým deficitem humoru nemohl o humoru a satiře ve škole mnoho dozvědět, tahle oblast se tam považuje za okrajovou, protože nedosti vážnou. Mnohem horší je, že se v našem školství považuje za zcela nežádoucí jakýkoliv projev kritického myšlení - a satira a humor jsou nedílnou součástí kritického myšlení - ba co dím, jakákoliv zmínka o kritickém myšlení je u našich "vzdělanců" přímo tabu. Na tohle jednou dojede nejenom tato země, ale celý tenhle kulatý svět. Lischkův článek považuji za vynikající, trefil v něm hřebík přímo na hlavičku.

221904

13.6.2010 16:23

RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!

smoke 89.?.?.?

Reakce na 221904

No ono už je to tak zařízené, že když se objeví nějaké kritické myšlení, tak už je pro něj předem připravená nějaká vhodná korigující a vysvětlující klícka ve formě institucionalizovaných ideologií a náboženství... [pláč]

221920

14.6.2010 10:47

RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!

wl 94.?.?.?

Reakce na 221920

Přátelé, koukám, že počty příznivců Negativní strany utěšeně narůstají...

Písmenům každý čtenář přikládá obsah podle sebe. Každý cikán podle své planety (povahy) hádá. Zbavme se povahy, a písmo ztratí svůj význam.

Proboha, proč byste měli ukrižovat toho, kdo napsal nějakou kombinaci písmen, kvůli tomu, že vaše mysl (povaha) jim dala určitý význam, který podsouváte druhým - pisateli, a který případně nenávidíte?

Klasický příklad: Kamenováním proroků a ukřižováním Ježíše, jsme ukamenovali a ukřižovali sebe. Poslední, definitivní, neodvratný a nemilosrdný soud jsme učinili nad sebou, my zákoníci a farizejové, plémě ještěrčí. Nikdo nám nepomůže. Nepoznali jsme se v druhém, není druhého, zabitím druhého jsme zabili sebe.

221979

14.6.2010 11:29

a proto

HHBB 188.?.?.?

Reakce na 221979

plně podporuji penalizované školství. Každý, kdo se rozhodne vstoupit do procesu mentálního výcviku ve vzdělávacím systému má být po zásluze zpoplatněn, či jinak penalizován za takto odevzdaný čas. Sám jsem vždycky litoval, že si rodina mohla dovolit mě umístit do vzdělávacího procesu, aniž by za to byla jakkoliv zpoplatněna. Jsem nejen pro zpoplatnění škol, ale i pro jejich povinnost je všechny navštěvovat, aby nám někdo nechtěl nakonec od někud třeba cuknout.
Je to stejně spravedlivé jako penalizovat účast v obchodu se zdravím. Jednou jsem se narodil, proto jsem povinen za svou jistotu, že budu udržován při životě, platit. Proto nejen školné, ale i veškeré pojistné by mělo být povinné a stále vyšší, neboť vyšší je lepší.
[mrknutí jedním okem]

221984

14.6.2010 10:37

RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!

wl 94.?.?.?

Reakce na 221896

I sebe lepší zevní vzdělání a jeho náplň jsou deformací lidské mysli na dvourozměrný formát, který umožňuje zautomatizování duševních procesů a podprahové ovládání lidského vědomí, potažmo veřejného mínění (sugesci a hypnózu).

Pokud budete takto mluvit pořád o společnosti, tak vám brzy nasadí psí (KSČ) hlavu a budete vhodný na obtního beránka.

Problém je v tom, že tu úžasnou a vzdělanou společnost od dob Marie Terezie a od založení její civlizace před 2010 i déle, ovládali velice snadno asociální dementi. To nelze ani přes nejvyšší vzdělání nijak popřít. Naše dejiny potu, slz, krve, olejových skvrn a rozpočtových a ozónových děr hovoří za vše.

221977

13.6.2010 14:10

nevim, nevim

Tsignotschka 90.?.?.?

Tak nevim jestli je clanek myslen vazne nebo jako cerny humor.

Rodina, která je chudá, je evidentně duševně zaostalá. Duševně zaostalí lidé jsou chudí, neboť se neprosadili v životní soutěži (o peníze).

Treba takovy Jezis, jeste ze ho ukrizovali, nez stacil mit potomky.

Chudí a tudíž duševně zaostalí rodiče tedy nemohou v žádném případě zplodit nějaké geniální děti.

221903

13.6.2010 14:56

RE: nevim, nevim

tapanmisra 84.?.?.?

Reakce na 221903

Ano, souhlasim. Navic, nekdo muze byt tak bohaty ale pritom tak hloupy a mentalne slaby. Muze zdedit majetek po bohatych rodicich [smích] [smích] nebo vyhrat v loterii. Nekdo muze byt z tzv. chude rodiny, zacne mu to myslet kdyz mu je 20 let, muze napsat bestseller nebo vymysli vynalez ktery si necha patentovat ! a vydela miliony. Hodne malo se to stava ale stava se to ! Silenstvi z bohatsvi muze byt mnohem horsi nez z chudoby. Spousta bohatych celebrit take nemaji zrovna vysoke IQ [smích]

221908

13.6.2010 15:07

RE: nevim, nevim

čochtan 213.?.?.?

Reakce na 221903

Tak nevim jestli je clanek myslen vazne nebo jako cerny humor.

Pane Wenzeli, vložte prosím pro ty pomaleji myslící, Vaši větičku, kterou jste vkládat do svých článků. Tentokráte ji vložím za Vás.

(Články jsou virtuální kompilací zaručených nesmyslů, které nelze brát vážně ani na lehkou váhu.)

Jinak jako vždy, perfektní. Nemohl jsem však nikde v médiích najít volební výsledky "Negativní strany". Hezké letní dny přeje

Čochtan z Hamráku.

221910

13.6.2010 17:02

RE: nevim, nevim

Tsignotschka 90.?.?.?

Reakce na 221910

zajdete si na diskuze ohledne skolneho do mainstreamu, tam stejnym zpusobem jako je v clanku argumentuji mnozi, tak se nedivte. Ne kazdy je fandou clanku pana Wenzela, aby hned pochopil jak to myslel, jaky miva styl psani.
Nejsem obdaren bleskovou mysli jako vy, ale beru to od Vas jako kompliment, aspon mi to podle Vas mysli.

221924

14.6.2010 11:17

RE: nevim, nevim

wl 94.?.?.?

Reakce na 221910

NS ve volbách vyhrála. BL to odmítli zveřejnit. Vypočítal jsem kolik občanů je vlastně 20% z 62% voličů a všichni dostali strach to zveřejnit. Napadnul jsem při tom ovšem statistiku a matematiku, jako největší oblbovák lidské mysli a veřejného mínění, a to se nelíbilo vzdělancům pyšným na svoji deformaci.

Někde v některé odpovědi v této diskusi píši, že každý sám podle sebe soudí autora - nevinné a násilím domestikované zvíře, ktkeré je navíc postižené VŠ vzděláním, které kombinuje písmena, aby naštvalo žalářníky a vrahy všech ostatních pozemských tvorů - ty samolibé opičí primáty, kteří své spermie vyměnili za písmena nebo peníze, a nyní se před sebou nadýmají a vytahují, kdo z nich je nejlepším, kdo z nich má více "spermií" v pytlíku na krku (informací v hlavě) nebo v pytlíku u pasu (peněz v peněžence).

Ó bože, otče těchto zbloudilých opičích spermií, jak jsou nedostateční, ubozí a zoufalí... Smiluj se nad nimi, odpusť jim, neboť neví, co činí!

221982

14.6.2010 11:01

RE: nevim, nevim

wl 94.?.?.?

Reakce na 221903

Jaký názor si vyberete, je na vás. Hlavně si nějaký zvolte - volte jedno koho! My si vás už podáme - zpracujeme, okrademe a navíc za to potrestáme.

Ježíš zřejmě přestal být zaostalý. Proto nezplodil potomky, nebo s tím přestal. Tvorba potomků (viz. třeba Genezis) je degenerací původní kvality. Neplození je její zpětné získávání. Kdo chce děti, nebo alespoň (antikoncepčně) simulovat jejich přípravu, je přece blbý. To ví snad přece každý...? Hledejme chybu u prvotní příčiny a nikoliv v jejím dojení (ekonomice). Kráva do krve vydojena, ekonomika na lopatkách. Vědci, odborníci, profesionálové, politikové, ekonomové a všichni ostatní zločinci bádají jak ji ještě více vydojit.. Jak vyrobit perpetu m mobile trvale udržitelného růstu (nekonečného dojení). Opravdu jen vzdělaný nebo blbý vůl neví, že tou krávou je on sám.

221981

13.6.2010 14:34

cloveku nevzdelanemu zustava jen jedna virtualni realita

Oldis 81.?.?.?

medialni. clovek vzdelany ma i tu druhou skrze historickou zkusenost predchozich generaci.

221906

13.6.2010 14:50

pokrocila debilizace

fr45 85.?.?.?

Silny nesouhlas s autorem. Vyssi vzdelani v populaci prijde k dobru cele spolecnosti. Naopak, materska skola je uloziste, kde rodic odlozi dite, s cilem vydelavat vic prachu, nez MS stoji...

Dnes dostane vzdelani kazdy, kdo se svyma schopnostma systemem propracuje. Po zavedeni skolneho to budou jenom ti, co na to budou mit. Tudiz se na vysoke skoly dostane spousta blbcu od zbohatliku, protoze -co si budeme nalhavat, vysoke skoly misto aby zavrely, tak prijmou kazdeho, kdo to bude schopen zaplatit... Podobne, jako dnes privatni gymnazia... To pak bude mezi nama "odborniku"... Takovych echtovnich "plzenskych pravniku"...

Tudiz, zavedeni skolneho je tezky kaliber NWO za ucelem prohloubeni debilizace naroda... A jako kazde jejich rozhodnuti, ma to vice cilu: 1. Prachy jsou dobre vzdycky a 2. jenom nevzdelany blbec bude volit ODS, Top09 a VV...

221907

14.6.2010 9:13

RE: pokrocila debilizace

geger 90.?.?.?

Reakce na 221907

ano přesně tak!!!

bilderbergovci a tratumberk u nás, chtějí nevzdělané ovčany co všechno odkejvou a už se nebudou za ničím jiným pídit,stačí jen TV pár přiblblejch reklam a grilování a člověk může být happy,zatímco se někde něco kuje..to je jejich cíl poslat lidi proti sobě,a útoky na inteligenci a vzdělání jsou silné zbraně,jen se koukně na tenhle blog,je to tu samá diskriminace,přitom o určitém jedince těžko ríci konkrétní závěry každý má svá pro a proti.

NENECHME SE ZBLBNOUT!!! nezáviďme a dopřejme ostatním to co nám bylo dopřáno!!!

přesně to chtějí,mít nevzdělané ovčany..

221969

14.6.2010 11:27

RE: pokrocila debilizace

wl 94.?.?.?

Reakce na 221907

Pán mluví jako marxista? O čem mluvíte, když uvádíte "prijde k dobru celé společnosti"? Kterou a.s. nebo spol.s.r.o. máte na mysli. Co máte na mysli tim "národem"? Žiji zde přes půl století a ničeho takového jsem si nevšiml.

Proč svádíte svoji nedostatečnost a nenávist na druhé? Na NWO, SPRŠ, ODS, KSČ, NSDAP, ROH a jiné instituce? Vždyť je stačí nevolit. Tu moc nad sebou ji dáváte vy - díky svému vzdělání - potom nechápete, že jste to vy, kdo je deformovaný v těch různých koncentrácích typu NWO, SPRŠ, ODS, KSČ, NSDAP, ROH a jiných. Kdo druhému takové jámý kopá, sám do ních padá. Kopáče však nepřesvědčíte. Jeho vzdělání mu to neumožňuje - jeho mysl je matematicky naformátovaná na počítačový automat...

221983

13.6.2010 15:01

represivní funkce kultury

Bradáč 90.?.?.?

Poznámka:
Už v šedesátých letech minulého století myslitelé Frankurtské školy psali o represivní (jinak řečeno: normalizační) funkci kultury (v tom nejširším slova smyslu, tedy včetně vzdělávání). Třeba Herbert Marcuse... - Takže autor jen ironickou formou připomíná pozapomenuté. Činí dobře!

221909

13.6.2010 16:33

RE: represivní funkce kultury

smoke 89.?.?.?

Reakce na 221909

Ano, neškodí si připomenout heslo současné evropské nomenklatury (Barroso, Fischer, Strauss-Kahn) ze 60. let: Marx, Mao a Marcuse!
[bliji]

221921

13.6.2010 15:10

Návrh

Lin 85.?.?.?

V rámci úspor, pro blaho našeho těžce zkoušeného státu mám návrh.
Co kdybychom se na nějaké školy prostě vykašlali?
Základní vzdělání ve formě čtení, psaní a počítání se může odehrávat klidně doma a pomoci nám v tom může třeba televize, ne?
Úsporné a velice efektivní pro další vzdělávání bude, když se výuční, maturitní a vysokoškolské "papíry" budou prostě prodávat. [cool]
Stát ušetří na financích jak v provozu budov, tak v najímání pedagogů.
Každý, kdo si takový papír bude ochoten pořídit, prokáže, že:
- opravdu, ale opravdu o něj velice stojí a je ochotný zaplatit i cenu nejvyšší,
- není žádná socka, povaleč a vyžírka, protože si peníze umí opatřit
- do budoucna se bude chovat stejně uvědoměle a peníze si vždy a za všech okolnotí opatří zcela sám, nespoléhaje na pomoc státu
- i v budoucnosti zachová vůči svému státu trvalou loajalitu, pravidelně a nepřetržitě bude odvádět daně a nikdy, opravdu nikdy nebude po něm vyžadovat žádnou kompenzaci.

Návrh představuje nemalé výhody pro mladé, protože zakoupením papíru nebudou zabíjet drahocenný čas nějakým nudným sezením ve škole a můžou ho věnovat svým koníčkům a zábavám. Konec potupným přijímačkám, konec traumatům u zkoušek, konec ponižování osobnosti člověka v soutěživém vzdělávacím systému!
Výhody nese i rodičům, kteří mohou věnovat dítěti "papír" třeba jako dárek k dosažení plnoletosti. Jestli to bude maturitní vysvědčení nebo vysokoškolský diplom - to už bude jen na nich a na jejich kupní síle.
Nesmíme zapomínat ani na možnost dárkových balení "papírů" ostatním skupinám populace.
Řekněte - není to krásný a hodnotný dárek k Vánocům nebo narozeninám? Vašim drahým pozvedne takový dárek sebevědomí určitě víc, než nějaká poukázka do fitka nebo papuče s ponožkama. Konečně demokracie a svoboda - ne ta zatuchlá totalita ve smyslu "komu není z hůry dáno, v apatyce nekoupí". [cool]

PS: Pane autore, díky moc za článek [velký smích]

221911

13.6.2010 15:10

Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Skolne a nejakych 30 Kc na jine radosti ze zivota? Pche, to nas knize jako produkt tej evoluce, o ktere nam tady vykladate ten neuhyba od podstaty veci. Jasne vidim, ze jste byl taky nehezky postizen skolskym systemem. Mnoo, 25% spoluucasti na operacich neni sice jeste 100%, ale to uz je takova vlastovka do budoucna. Doufam, ze i skolne bude jednou 100%, ze se z tech drobaku pres ruzne navyseni o inflaci a jine druhy drahoty k nemu konecne dopracujeme, uz vcera bylo pozde.

Samozrejme, ze absolutne nelze souhlasit s takovou pitomosti, tady Vas jsem nucen citovat: Zavedeme-li ovšem na všech školách školné, znamená to, že školní docházka nesmí být nijak povinná, ale pouze dobrovolná! Kdo chce lidi obrábět, ať si to financuje. Jak by se Vam libilo Lischka podnikat v oblasti verejnych rozpoctu, kde by bylo houbeles?

To by jsme dopadli stejne spatne jako v tej Americe, bez zdravotniho pojisteni by bylo 50 milionu lidi a skoly jako Caltech by z 97% finacovali nejaci blazni. A vsecko jenom proto, ze tem jedincum nepostizenym vzdelanim se dovolilo, aby nemuseli cvakat. Mame na rozdil od Americanu kliku, ti museli menit zakony o povinosti prispet do spolecne kasy, z ktere krev netece. My pouze za trzni cenu prodame nemocnice, university... Doufam, ze nebudem muset doplacet. Kterej blazen by sel do ztratoveho byznysu, ze ano?

Ale to jsou furt jenom takove prkotiny. Ja navrhuju zpoplatnit luft, za ten mene cerstvy na ostravsku nebo v severnich Cechach by se meli priplatit. Ono ty exhalace taky nejsou zadarmo, ze ano? Melo by to jit podle objemu plic a taky podle veku. Ses mladej a sportujes, tak si priplat.

Jardovi Jagrovi by spadl sutrak ze srdce, ze nedopadnem jako v Recku a Madl s Issovou by si jiste nad priplatkem za luft taky zhluboka oddychli, byt by si museli sahnout do srajtofke, ze ti stari jim tolik neuziraji z toho spolecneho kolace, ktery kdysi za mlada hloupe vytvareli misto, aby si ten papir ulozili do sberny, pardon dneska se tomu rika banka. Ono jazyk je zivej tvor. Kdysi se masove rozkradacce rikalo znarodneni dnesko to je privatizace. Musim uznat, ze ty cizozemsky slova se, tak nejak hure vyslovuji, ale o to lepe zneji i usim vychytraleho nevzdelaneho lidu. [mrknutí jedním okem]

221912

13.6.2010 15:40

RE: Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.

Lin 85.?.?.?

Reakce na 221912

No jasně - a máme další příjem do státní kasy! Ten vzduch je opravdu drahá komodita a zvláště čistej. Výborný nápad!!
Ještě bychom mohli přidat daň za sešlapávání komunikací (ta by byla podle kila) a to by bylo, abychom ten státní dluh zodpovědně nevyrovnali! [cool]

221915

13.6.2010 21:44

RE: Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.

steve 70.?.?.?

Reakce na 221915

.. Vy by jste porad neco zpoplatnovali a regulovali a ja nevim co ...
.. proc to porad komplikujete ??
--
1./ Lidi budou makat zadarmo !!, .. pytlik srotu na tyden, voda tece v potoce. Neni-li potok v okoli - vyplata pouze pul pytliku. Na potok se musi najit fondy ..
2./ Kdo chce vzdelani - musi udelat specialni SCIOtesty - upravene podle knizete po navsteve Bilderbergu. Test bude skladan v nove otevrenych uranovych dolech - delka testu 14 let.
3./ hodnoty vytvorene praci naroda budou rozdelovany demokraticky zvolenou vladou, novou "ustavou" a cernymi uniformami VV
4./ vedouci pracovnici (uplne nejlepsi) budou z izraele.
--
.. takze narod bude mit vse co potrebuje k prosperite. A vsechny diskuse na temata vzdelani, budoucnost apod - mohou byt ze zakona zakazany, protoze jsou vlastne "hatespeech" a pouze droli stesti a radost lidi z vysledku dosazenych v deemogracii a svobode !!
--
.. Lischka - clanecek PEEKNYY !!, avsak spolecensky - Nedozraly.
Zadne poplatky, zadne vzdelani. Vsichni drzet hubu, radostne souhlasit, stastne volit, nadsene byt svobodni, zadne hnusne penize na vyplatu !! Srot a slamu - aby se duse potesila a telo zregenorovalo !!, .. a vlastinu "Odu na lepsi Zitra" ...
-- Takze - Wentzel: prepsat, .. spalit knihovnu, odevzdat uspory na "Kapku Nadeje". A nebejt takovej, vsak vedi - ironickej. Polepsit se, nepsat, nemluvit. Byt vice demokratickej a svobodnej, - zkratka OBCAN !!

221942

13.6.2010 22:07

RE: Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 221942

steve, trochu jsi to nezvládnul, zkus zapřemýšlet.
Kapka naděje?
to nebude ta správná charita na podporu kravatožroutů

221943

13.6.2010 22:24

RE: Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.

steve 70.?.?.?

Reakce na 221943

.. zvladnul. Kapka Nadeje uvedena zamerne k podchyceni pripadnych stouralu - jako jsi ty .. Nasledne bude tato organizace rovnez zholokaustovana a my dva svobodne odeslani ke sciotestum na uran - k prohloubeni vzdelani a hlavni tezni jamy !!
.. Radostny, vsemi obcany zvoleny trend prosperity se neda zastavit nejakymi priblblymi kapkami nadeje ...
.. jak pravil nas velky Mao Dalajlamovi: "vira je jed !!".
.. a Fisher upresnuje: "Maa mam rad. A nadeji Vam z palice uz brzy demokraticky vytriskame .."

221945

13.6.2010 22:25

RE: Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 221945

tak to tě omlouvá

221946

14.6.2010 15:04

RE: Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.

wl 94.?.?.?

Reakce na 221942

Výborně! Bohužel bychom z těch skromných a chudých občanů vydojili mnohem méně, než když jim dáme dobrý pocit, že něcu mají, že všechno není sice OK, ale bude, jen když zvolí vás nebo mne! Už praotec Čech kecal o světlých zítřcích, blahobytu, svobodě a démonkracii - zemi zaslíbené, mlékem a strdím oplývající. Jak pro koho, ovšem..

Školní vzdělání je úplně k ničemu. Každá další generace uvěří stejné propagandě vydávané za vzdělání. Libuše: "Vidím město veliké, jehož sláva mistrů světa v hokeji se dotýká hvězd..."

222000

14.6.2010 14:26

RE: Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.

wl 94.?.?.?

Reakce na 221915

Přátelé, vzduch byl již dávno zpoplatněn jako země, voda a teplo! A nikdo si toho nevšiml. Dobrá práce, ne? Kdo chce lidi obrábět, ať si to financuje. V pekle je úplně všechno zpoplatněno!!!

221994

13.6.2010 15:38

Tihle studenti vubec nechapou tu nasi dobu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

TOP 09 pomohla k uspechu ve volbach predevsim mlada generace. Volit se muze od 18 let. VS se konci ve 23 letech ne vsichni na ni, ale jdou. Jak popsal Mr. Lischka, tak priroda mocna to carodejka uplatni sve sily a odmitne degradovat mladeho nadejneho jedince jeste ke vsemu tretim stupnem vzdelani. Ja jsem postizen pouze dvema stupni, tak moc dobre vim, o cem mluvim.

Takze o ktere mlade generaci je rec? O te, ktera ma zajem znehodnotit svou osobnost na universite v ramci vyuky a jeste nema v kapse rouru od diplomu? Samozrejme absolventi s rourou, kteri pochopili naplno sve nestesti, mysli jiste na sve mladsi vrstvniky, aby se nedostali do stejneho maleru. Uvedomeli jedinci, kteri vedi , taky nemaji zajem finacovat nestetsi druhych, brani jim v tom vyssi moralni uroven.

A konecne vrcholem jsou altruiste, kteri se za nas obetovali a museli za rouru zaplatit prislusny obolus jako treba na pravnicke fakulte v Plzni. Ti jsou avantagardou, ktera se dikazala vyhnout nebezpeci vyuky a ziskat rouru. Se divim, ze lide jako pan Keller to nepochopili. Byt profesorem na VS je zrejme krajne nebezpecen povolani, ktere se podepise na dusevnim zdravi.
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...
http://www.blisty.cz/art/53033.html

221913

13.6.2010 15:39

Zvyšování daní a další neřády.

Janecek 69.?.?.?

Tak za prvé školné by se nemělo zvyšovat proto, že je placeno z daní a pokud se zavede tak pochybuji že se o vybranou část sníží daně a lidé budou odvádět méně. Toto je průhledné, avšak většině českých blbů nepochopitelné zvyšování daní. Toto se již děje ve zdravotnictví a jinde. Toto je to první po čem se musí jít, aby stát vedl průhledné účetnictví. Místo toho reprezentanti státu kradou kde se dá, ale to je již na jinou úvahu.

Co se týče vlastního placeného školství tak to je poněkud více komplikované, protože to se nyní prezentuje, že sice bude placené, ale zároveň bude dostupné všem, čímž se tedy nic nemění, jde tedy jen o zvyšování daní.
Co se týče úvah o větší či menší motivaci, tak ty jsou zcela zcestné, protože placené školství rozhodně nebude nikoho více nebo méně motivovat aby studoval, pokud ovšem jak píše autor bude školné opravdu nastaveno tak, že si ho chudí nebudou moci dovolit o čemž velmi pochybuji, protože to není účel této změny.
Jedno se však zcela určitě urychlí a to bude další dramatické snížení kvality školství a jeho všeobecné inflace, kdy maturita už nebude znamenat vůbec nic a lidé se budou honosit vysokoškolskými tituly i když před tím by šli sotva na střední školu. Přesně taková situace je nyní v USA, kde je to takový guláš, že nikdo pořádně neví jaké kdo má vzdělání, protože si ho prostě může zaplatit. Toto americké školství by bylo třeba dále rozvést, ale jako reakce na článek to asi stačí.

221914

13.6.2010 16:53

RE: Zvyšování daní a další neřády.

karel4u 201.?.?.?

Reakce na 221914

Bude placene a bude dostupne.
To znamena, ze to vlastne neni o vzdelani vlastnim, ale o ustanoveni financnich instituci ktere by toto financovaly.
Spolu se socialnim tlakem a vyzadovanim konecnych diplomu lide budou nuceni si vypujcit aby prodelali proces a mohli se zaradit do spolecenskeho zebricku na stupni jejich ambici.
Proces vzdelani ma jen velmi zridka impakt na abilitu kritickeho mysleni, protoze jak vime nejlepsi dila byla napsana bud rebely nebo devianty. Muzeme tedy ocekavat budouci zadluzeni studentu a zisky pro instituce ktere jim to zprostredkovavaji a mozna, pan knize a ti ostatni co to umoznuji take neco ocekavaji.

221922

13.6.2010 16:04

lidem by mělo stačit nažrat se

Střelec 77.?.?.?

Autor má naprostou pravdu. Stačí nahlédnout do života zvířat a je všechno jasné. Zvířata se nevzdělávají a přece spokojeně žijí. Stačí jim když se nažerou a nepotřebují ty člověčí zbytečnosti, které si lidé pořizují za zbytečné peníze. Zvířata se perou jedině o potravu a samci o samice. Toť vše. Takže války se nekonají, pouze lokální souboje. No a že se navzájem požírají, s tím se nedá nic dělat. To je nutné k přežití a navíc jen u některých druhů. Lidé se, obrazně řečeno, požírají v mnohem větší míře a nikoliv pro uhájení holého života, ale z příčin zcela zbytečných. [oči v sloup] [velký smích]

221916

13.6.2010 16:21

problem to je ovela ovela vacsi

srsto 89.?.?.?

takze by som chcel iba k tej skole napisat..

ano synteticke vzdelanie je uplne na nic, pretoze kolko narobi uzitku narobi aj skody.

tuzba vzdelavat sa a objavovat je v nas asi zakorenena, je to ostatne dolezite pre prezitie (zevraj podla evolucie), v niekom je ale viac a v

niekom menej, to v civilizacii urcuje zivotaschopnost daneho jedinca, takze vzdelavat sa urcite treba ked uz mame taky velky mozok.

problemy s dnesnym vzdelanim su podla mna tri:

a ked zanedbame to ze ostatne zive tvory skolu nepotrebuju tak dva:

vzdelanost neurcuje inteligenciu jedinca tj. schopnost vyhodnocovat podnety, ani jeho vykon (dokonca si myslim ze cim viac blbosti sa clovek

musi naucit tym viac to zapatlava a spomaluje jeho mozog)
tzn. clovek bez zakladneho vzdelania dojkaze prejst zivotom tak isto ako ktokolnek iny a dokonca k tomu nepotrebuje ani kopu zbytocnych veci a

casto je spokojnejsi..

a z toho vypliva druhy problem: a to ze obsah vzdelavania taktiez neurcuje shopnost prezit na tejto planete aj ked sa nam to vsetci snazia

nahovorit,
a ked sa niekto snazi urcovat smer vzdelavania to je zle, pretoze to hovori o jeho osobnom prospechu z toho..

..nadmerne pouzivanie zbytocnych veci, tzn. vrcholnych vydobytkov civilizacie (dnes drviva vacsina veci), ktore iba oslabuju ludskeho ducha,

pomaha v skutocnosti iba tym co si toto dokazu uvedomit a nevahaju to pouzit proti tym co si to neuvedomuju (baterkam)

delfiny zevraj maju min take IQ ako ludia, a nepouzivaju veci k prezitiu.. ak je to tak, tak preco?

moj otec mi stale opakuje ze ho nezujima elektronika co viem dat dokopy, ale pre neho je dolezita skola zivota, ked som bol maly som to chapal

automaticky, ale cim som starol a videl vsade v TV tie pekne veci a pekne reci, chcel som ich mat... ako starsi bez TV uz zase vidim ze tie

normalne veci su niekde inde

takze ked neratame tych co sa ucit nedokazu otazka je:
ak je clovek biologicky stroj a budeme do neho vkladat iba vstupy typu: ma dat a dal (peniaze) tak z neho vyrastie co?
... kalkulacka
co je podla mna presne pripad tych mocnych.. ze si odovzdavaju iba agendu ako ostat pri moci/peniazoch tzn. su to roboticky pani,
ale tiez tych dole, ktori su uceni blbostiam az tak ze si nedokazu predstavit nic insie ako byt robot/otrok...

Ale ked do cloveka budeme vkladat vstupy vsetky tak vznikne bytost! upozornujem ze vsetky vstupy znamena vsetky, ci uz zle alebo dobre (dnes sa

kazdy snazi maximalne predzhadzat zlu a potom je na neho malo pripraveny) Samozrejme ze ho netreba pachat ale netreba pred nim ani zatvarat

oci...

a to su ti ludia ktori dokazu prezit aj bez egocentrizmu a chapu nejaky ten prirodzeny kolobeh, je ich ovela menej ale je ich dost..

preto by sa v prvom rocniku mala bud zaviest "trieda zivota"
tzn. nieco ako dostatocne kruta eticka vychova,
alebo skolu zrusit uplne aby sa ludia vychovavali sami resp. priroda (upozornujem ze priroda vie byt nesmierne kruta takze to by nas tu asi

tolko nebolo)..

inak chcel by som sa autora tiez spytat koho mysli tym dusevne z...Automaticky kráceno

221918

13.6.2010 16:23

RE: problem to je ovela ovela vacsi

srsto 89.?.?.?

Reakce na 221918

nak chcel by som sa autora tiez spytat koho mysli tym dusevne zaostali?
clovek co nema IQ?
alebo clovek co ma IQ, ale je krmeny od malicka protichodnymi informaciami a zbytocnostami az ho s toho je.ne?

A preto vravim ze iba kvalitne vzdelanie a kvalitna kultura nas posunie vo vyvoji dalej ale nie formou donucovacou ale prikladovou tzn. zacat

treba od seba a ukazovat druhym ze aj inak sa da konat..

alebo tiez kopa bezcitnych, krvouposadnutych uchylakov a x..sexualnych kalkulaciek ako to zevraj fici teraz v TV,
nastastie nepozeram.. aj to je smer.


ps. ospravedlnujem sa za prip gram. chyby.. zo slovenskeho jazyka som mal vzdy za 4 [mrknutí jedním okem]

221919

14.6.2010 12:06

RE: problem to je ovela ovela vacsi

wl 94.?.?.?

Reakce na 221919

Nejvíce duševně zaostalý občan má nejvyšší IQ. A je na to patřičně hrdý. Ti druzí mu to jako opice závidí a chtějí být také chytří (potažmo bohatí). Ten chytřejší je okrade, obere či sežere - je duševně zaostalý neboť nevědomky okradl a sežral sebe. Nejvyšší IQ má smrt - ta okrade a sežere všechny. Nemá totiž vůbec, ale vůbec, žádné IQ. Jenom vůl určený na porážku uctívá IQ. Nejnižší je nejvyšší...Stačí?

Vzdělání naší civlizaci nebylo k ničemu. Již prastaré Upanišády dávno tvrdí, že vesmír je potrava. Od tech dob jsme úžasně zblbli...stali se z nás knedlíci, zelí a vepřové hlavy...Dobrou chuť Vesmíre!

221987

13.6.2010 17:16

autor má pravdu minimálně v jednom:

Sanhedrin 90.?.?.?

To nejdůležitější, co od vás může vaše dítě dostat, je vaše vysoká inteligence. Potom kromě zdraví nepotřebuje nic moc.
Dokáže si to totiž obstarat samo i bez vzdělání.To je totiž genetika.

221925

13.6.2010 17:51

ŠKOLNÉ neni správné

si 90.?.?.?

Školský systém sice zaváděla Marie Theresie, ale po vzoru vojenských kadetek, což vydrželo až do konce minulého století, že se člověk bál jít pomalu vyčůrat, jak sadistický byl přístup mnoha ideologů = kantorů. Tím bych se tady moc neoháněl tedy.

Fakta jsou vždy důležitá. Vzdělanost je základem života, cesta k přemýšlení a uplatnění. To co ale školský systém předvádí obecně je dokonalá perverze k pravému opaku. Vychovává formou školení obsluhy systému, přesněji firem a jejich ideologie, nyní zvané demokracie. Tedy degraduje a ničí přirozenou touho po vzdělání prakticky na všech směrech. Nikdo si neidalizuje zde asi bolševika, ale porovnejme si kdo vychází ze školy dnes?

Egocentrismus, nenávist a smysl pro jakoukoliv úchylku se dnes učí. Věda mimo velmi mála oborů, z nichž stejně ale nemůžeme profitovat degradovala na fanatický technický servis nadnárodním firmám, to ještě jsou školy, kde obsluha musí něco umět, ale jsou i takové, kde základem je neumět vůbec nic, jen "umět" komentovat a říkat, jak by se mělo.

Je tragedií co musí děti zaplatit za to, aby se naučily číst a psát, dějepis = vylhaný od A až po Zet, hodnoty jim tam zpřevrací, naučí je protismyslnému "soutěžení", velmi často drogovým závislostem až po vyučování dneska "když si dvě mamči nebo dva taťkov" v rámci svobody řeknou své ano, to je jen A, b je, že budou vychovávat děti, které (světe div se) si nemohou anální souloží či olizováním rodidel (nic proti tomu jinak) vyrobit. Systém je-li celý zvrácený a kontraproduktivní nelze změnit jinak, než systémovou změnou, ta ovšem přijde jako to nejlepší až na konec a to už lidi zařizovat nebudou, je můj názor.

Školné, neškolné, to není podstata problému. Podstata je, že bychom mohli chodit do práce třikárt týdně a ještě s chutí, aby se celá planeta lidí měla neporovnatelně lépe, místo toho půjdeme do důchodu v 67, budeme se zabíjet, nenávidět, hajlovat pro kdejakého nového "hitlera" a makat budou všichni kromě těch co zprostředkovávají tento model NWO, efektivita lidské práce a potence je cca 2%, zbytek bolševik ničí od A až po Zet a nepřestane. Howgh

221927

13.6.2010 17:57

Vážení diskutující,

M.Š. 88.?.?.?

prosím,aby jste se zamysleli nad následujícím faktem.Ano,největší historickou osobností byl svého času národem zvolen největší český genius Jára Cimrman,na zásah televize(nevím koho,)byl výsledek pozměněn,což je v česku běžná věc(dokonce i úřady falšují dokumenty).Včera,vítězné tažení v dalším průzkumu veřejného mínění,opět obhájil Jára Cimrman,v pořadu sedm divů česka se umístil na prvním místě.
V souvislosti s články (nejen tímto)pana Wenzela Lischky,musím konstatovat,že jde o zřejmý nespochybnitelný důkaz inteligence té nevzdělané,chudé a tedy nedeformované část národa českého.
Bohužel.

221928

14.6.2010 14:40

RE: Vážení diskutující,

wl 94.?.?.?

Reakce na 221928

Pokud neposkytneme našemu občanu od narození celoživotní vzdělání, tak je z ně idiot. V přírodě ani společnosti nepřežije. Bohužel toto vzdělání první pivo nebo mozková mrtvice z hlavy vyhání. Není tedy k ničemu dobré. Není dokonce ani geneticky přenostné, pouze jeho deformace, kterou způsobuje. 99.9% informací, které se občané učí, stejně zapomenou a na druhou stranu ("onen svět"[mrknutí jedním okem] neprojdou, jen postižení, které způsobily.

Příklad: Předevčířem jsem ve snu hledal místo, kde bych si zamknul jízdní kolo, aby mi jej někdo nešlohnul. Už jsem věděl že destinace mého ranního přistání je blízko, že brzy budu opět doma v Čechách a v demokracii, odkud jsem si tu velmi praktickou informaci a vzdělání nesl až do záhrobí... Takové vzdělání, že se totiž všude krade, je ovšem dobré.

221995

13.6.2010 18:50

Jaké neštěstí!

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Gramotnost oligofreniků bývá příčinou hrozivějších následků, nežli mohutný zemětřas.

221930

13.6.2010 20:03

Meze humoru

IVAn 90.?.?.?

Asi jsem přecitlivělý, ale článek je satira trochu přešvihnutá - > aneb jak se dá velice vážné téma zlehčit.

P.s.: Jen doufám, že to autor nemyslel výžně!!!! [pláč]

221934

13.6.2010 20:34

Pyramidova hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Toto je pokracovani toho, co ovce uz dvacet let samy podporuji.Tomu, kdo umi pocitat, musi dojit, ze se budou zvysovat vydaje obcanu na cinnosti, ktere byly donedavna lehce ufinancovatelne z jejich dani.Jak se do ekonomiky nalevaji nove a nove papirove penize nekryte praci, tak se musi nutne nachazet metody umoznujici jejich odcerpavani.V prvni fazi to jde ve statni sfere ruznymi "uspornymi" opatrenimi, ktera jsou zcasti jen na papire.A kdyz uz ani tam to nepomuze, zacne se pod zaklinadlem "reforma" vytahovat z penezenek obcana.Jsem zvedav, co budou hlasat priznivci tzv. kapitalismu, az budou mit den danovych prazdnin na Silvestra.[smích]

221936

13.6.2010 21:04

Platit nebo neplatit?

Koudyr 85.?.?.?

Platit nebo neplatit? To není ta správná otázka. Správná odpověď je změnit. Dříve bylo vysokoškolské vzdělání něčím výjimečným, měli ho lidé, kteří dokázali myslet a dokázali si ho získat. A teď nemluvím o éře komunismu ani o protekčních výjimkách, které se daly nalézt vždy. Ať bylo nebo nebylo školné, lidé zainteresovaní do vzdělání a vědění si vzdělání získali. Jenže dnes není vzdělání úvodem k myšlení nebo snad k ovládnutí oboru. Je to čistě jenom prodloužení doby, kdy je nepotřebný člověk, ukládán "k ledu". Protože lidí je hodně, práce je málo a kdo nic nedělá a věří, že dělá dobrou věc, tak ten je "lepší" než ostatní. Většinu lidí tady netrápí to, že budou nevzdělanci (z našeho školství ani tak nevzniknou vzdělanci), ale že je jim upřeno právo dostat se lehčí cestou k penězům.

221940

14.6.2010 3:23

RE: Platit nebo neplatit?

karel4u 189.?.?.?

Reakce na 221940

John Taylor Gatto " against school"
Velmi zajimava kniha,
Vse o cem se zde diskutuje tam je vysvetleno. Struktura skol, duvod jejich existence, slabosti. Proc soucasne skolstvi je tak jak je.
Placene skolstvi a to hlavne u lidi, kteri potrebuji vzdelani ke spolecenskemu vzestupu, coz je vetsina tech kteri jsou prijimani na skoly, skoly vetsinou statni, tedy pro benefit statu, takrka vynucuje takzvany " dialekticky souhlasivismus:
Toto je novy termin a znamena, ze clovek si uvedomi a najde argument proc nebyt dusevne cily a ze absolutni poslusnost se vyplaci. Z tohoto terminu vysla Politicka korektnost a ostatni bludy. Cim vice penez mate investovano, tim hnedejsi nos musite mit.

221960

13.6.2010 22:16

plosne nesouhlasim

patriot 95.?.?.?

nemohu souhlasit s plosnym zavedenim skolneho na VS. muzeme prijit o budouci wichterle a jine velikany vedy. cerpam samozrejme ze sve zkusenosti - manzelka je z male vesnice, na prahu dospelosti se ji rozvedli rodice. dostala se na medicinu, studovala daleko od domova na koleji, kde byla moznost brigad mala, podporovala ji hlavne babicka. navic na medicine mate povinnou ucast na seminarich, ne jako napr. na pravech. kdyby po absolvovani vysoke mela pracovat za nuzny plat zacinajici lekarky, ktery je opravdu nuzny, splacet pujcku na skolne, resit hypoteku na byt a mela za manzela napr. take lekare, tak by byla lidove receno v riti. musela by zjevne odlozit materstvi. nastesti potkala me, pravnika, ktery rodinu s zenou na materske zatim uzivi. u dalsich oboru, predevsim vedecky zamerenych (napr. chemie, biologie), kdy absoloventi zahaji vedeckou praci v laborce AV CR,ktera nejen republice, ale lidstvu muze prinest obrovsky prospech, zivori mladi absoloventi za mzdu hluboce pod prumerem a verte mi, ze kolikrat maji ani ne polovinu odmeny popelare. chceme se skutecne zbavit mozku a zejmena tech, kteri budou osetrovat nas a nase rodiny? at skolne plati, ale predevsim ekonomove a pravnici, kteri vestinou svetu nic dobreho nedaji (ted vedome, s rozmyslem a po pravde kalim do vlastniho hnizda). naopak nakladove nejnarocnejsi obory jako medicina a prirodni vedy by nemely byt a priori hrazene. neco jineho je placeni od repetentu nebo studentu, co studuji dve vysoke skoly.

221944

13.6.2010 22:27

RE: plosne nesouhlasim

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 221944

odpustí si pár mejdanů a bude na školné...

221947

14.6.2010 13:29

RE: plosne nesouhlasim

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 221947

Vezmou si studentskou pujcku a bude na skolne.

221991

13.6.2010 23:15

Autor článku= idiot

STR 147.?.?.?

Stačilo mi přečíst si název článku a tučný odstavec, zbytek už raději nečíst.

221948

13.6.2010 23:42

RE: Autor článku= idiot

steve 70.?.?.?

Reakce na 221948

..Autor článku= idiot
--
..Autor článku /prispevku/= ..nam to vysvetlil
.. uz vim koho priste volit !!!

221950

14.6.2010 0:19

RE: Autor článku= idiot

Lin 85.?.?.?

Reakce na 221950

Steve...víte...já tady nejsem zas tak dlouho, ale... nebylo by lepší místo pytlíků šrotu platit sucharama? Tak nějak jsem nabyla dojmu, že jsou dostupnější komoditou než ten šrot ... [zmaten]

221953

14.6.2010 0:47

RE: Autor článku= idiot

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 221953

při podrobnějším zkoumání textu a jeho návaznosti, zjistíte, že za určitých okolností sucharem šrot nenahradíte.

Vůl totiž suchary nežere

221955

14.6.2010 0:54

RE: Autor článku= idiot

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 221953

omlouvám se, pracuji a sem tam mrknu co je nového
a promítnul jsem si dva články do jednoho

221956

14.6.2010 1:54

RE: Autor článku= idiot

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 221953

Já zase nemám suchary ale šrot ano. Asi proto vznikly ty zatracený peníze. [vyplazený jazyk]

221957

14.6.2010 12:10

RE: Autor článku= idiot

wl 94.?.?.?

Reakce na 221950

A kdo to může jenom pochopit?
(PS: Také jse poznal sám sebe?)

221989

13.6.2010 23:23

Školné ano a omezení sociálních dávek NE?

Jana M. 86.?.?.?

Debata by se měla vést o tom, jak je v tomto shnilém státě možné, že vláda má tu drzost navrhovat školné, zatímco si jistí občané jezdí Superby pro sociální dávky!
Stačilo by pár příživníkům sebrat dávky a každý student VŠ by mohl dostávat stipendium. [mrknutí jedním okem] [pláč]

221949

13.6.2010 23:47

AntiLischka

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Dobře tak! Již jsem psal, že každá iniciva je trestná a všechno, co napíšeš bude užito anti Lischka! Ale tohle je moc. Jako inteligentní pravicový volič vím, že když je dluh, musí se utáhnout opasky. Ale né plošně. To bychom přišli třebas i o Kašpary (ing. Kašpar, pilot a konstruktér), nehledě k tomu, že moji geneticky sqěle vybavení prapitomci budou studovat nejméně 3 vejšky najednou, a jak by k tomu přišli.
S qalitou kantorů je to stejně. Moje prateta neteře mýho zetě (je to dobře?) je uš 5 pokolení kantorka a je dobrá. Jak přijde k tomu, abys jí napadal? A jiné a jiné. Jednoduše naklávesováno - tohle si zas přepísk.

221951

14.6.2010 8:27

Jen tak

JUura 62.?.?.?

Po přelouskání všech diskuzních příspěvků jsem pochopil, že víc než polovina přispěvatelů nepochopila. Bravo pane Lischka! Voni jsou hlava!

221964

14.6.2010 8:28

spoplatniť základné školy?

Erika 52 91.?.?.?

Príspevok pana Lischku ma vydesil. Kým som nepochopila, že je to príspevok humoristu.
Ale viem o ľuďoch, ktorí sa s takýmito názormi stotožňujú a to úplne. Väčšinou získali zadarmo nielen základné, ale aj vysokoškolské vzdelanie.
Nech už je naše školstvo akékoľvek, takéto negatívne nazeranie si nezaslúži. Učitelia pracujú v rámci možností a za mizerné platy, podobne ako zdravotníci a iné skupiny ľudí.
Záleží len od nás, či sa to zmení a ak sa svojim deťom venujeme tak, ako je to potrebné, žiadne manipulácie a vymieľanie mozgov im v škole nehrozí.

221965

14.6.2010 9:04

hahahaha

halkabala 90.?.?.?

jojojo,autor je mimo mísu, nevím jestli žije někde u lesa a navštěvuje jen konspirační blogy a nevychází do skutečného světa,ale měl by se zamyslet nad realitou tady v česku a ne nad konspiracemi v Usa, školství je zaostalé a vychovává ovčany to ano,ale nevím jestli sám autor někdy na VŠ chodil,tak by sám pochopil, jak to tam chodí, jak je známo nejvyšší účast na VŠ má střední třída,čili tu označuje jako stádo tupců??? blbost, nesouhlasím,znám mnoho chytrých studentů co studují i 2VŠ a chodí na brigády aby mělo alespoň na jidlo,jestli to totiž nevíte tak jen za 1měsíc vás to vyjde na 6táců a většina těchto lidí má rodiče dělníky či v profesy učetele a jiných podobných...tim pádem označujete dělníky za lůzu..že se nestydíte,v té době kdy byla porodnost v ČR nejvyšší a kdy jen papalášský dítka měli výhody na VŠ si ostatní studovat nemohli a tak zůstali v dělničině a i teď jsou mezi těmi staršími výborní a chytří dělníci,narozdíl od mládeže,tam už většinou dělníka dělají ti co na víc nemají.a mezitim si zloději po převratu-tedy podle vás ti chytří a bohatí nakradli co mohli a teď jsou vesele za vodou,čili podle vás to tak má asi vypadat,no potěš koště!a jak to pujde dál až za to budou chtít platit tak se máme na co těšit protože,když se teď podíváte na ty chytré co jsou v soukromých školách a nic neumí se teď vesele přesídlí na státni protože hodně mladých lidí si rozmyslí zda vzdát šanci studia a zadlužit se či nikoliv a hodně dobrých lidí se i podcení,no tak až Vám nějaký chytrý bohatý dítko dá místo ledviny žaludek tak se pak nedivte,dyť si to zaplatil,takovou těžkou školu.
Opravdu větší since fiction nežli placení škol tu zatím nebylo,neřeknu kdyby to stálo 1000měsíčně ale platit víc ...to sem zvědav na tu elitu vysokoškoláků,vracíme se o 500let do historie to je tedy pokrok... [chechtot]

221967

14.6.2010 10:51

sytý hladovému nevěří

cccccc 195.?.?.?

a hladový nevěří sytému

221980

14.6.2010 11:57

Stanovisko autora

wl 94.?.?.?

Přátelé diskutující, díky za ohlasy. Je jich moc, že nestíhám odpovídat a hájit všechny vaše protichůdné zájmy.
Ačkoliv se jako člověk postižený vzděláním, vyjadřuji ke vzdělání možná trochu kriticky, myslím, že jednoznačně nejsem proti němu. Vždyť jsem ve článku uvedl, že "Kdo chce lidi obrábět, ať si to financuje." Kdo se na to cítí vzdělávat lidi tak, aby nebyli schopni se vzdělávat sami bez cizích informací a deformací, a byla z nich průmyslová masa, ať si to koncentrační zařízení platí sám, vždyť z něj přece saje energii.

Myslím si, že vzdělání je pro některé případy a typy lidí velice vhodné, neboť nemohou jen tak z voleje pochopit jeho podstatu. Napřed se musí pilně vzdělávat, aby měli dostatečný materiál ke zhodnocení toho, co je špatné a skutečně bolestivé. Napřed většina občanů potřebuje mnoho tvrdých a krutých negativních zkušeností, aby pochopila ty pozitivní a kde nechal tesař díru. Nemůžeme jim rovnou říci, že dostanou vzděláním pěkně za uši, jinak by nám z pasti jako kočky zdrhli. Musíme jim napřed vylíčit vzdělání jako náramné a důležité pro život (v pekle). Když ptáčka lapají pěkně mu zpívají...

221986

15.6.2010 4:26

RE: Stanovisko autora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 221986

Myslim, ze jste to trochu prehnal. Zaklad, dejme tomu prvnich pet sest trid, bych ponechal povinne a zdarma. Pak dalsi vzdelani za poplatky. Me opravdu stve, kdyz zde bez poplatku vzdelani lide odchazeji jinam a tam svoji produktivitou ekonomicky prispivaji jine zemi. Znam pripad, kdy vystudovany inzenyr okamzite po absolvovani studia odesel do Nemecka. Kolik stala vyuka takoveho cloveka? Jen naopak nevim, co by se dalo delat s dvanacti az patnactiletymi, kteri by treba nemeli ani na nejmensi poplatky za vyuku toho nejlacinejsiho remesla a delat by jeste nedokazali.

222036

14.6.2010 13:51

Stanovisko blba

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Z jejich prezentace vím, že vzdělaní přežvýkavci mnohdy přijdou na chuť své žni až později.

221993

14.6.2010 14:45

RE: Stanovisko blba

wl 94.?.?.?

Reakce na 221993

Dnes cestou na oběd mne zastavila školačka, která ze mne srdceryvně ždímala prachy. Že prý děti v Africe nemají nějaký koncentrační tábor, kde by je mučili číst a psát. Zeptal jsem se jí, proč ona sama není ve škole na vyučování, když je ta škola tak náramná, a jestli není nemorální přát a dělat druhým to, co sama nemá ráda.

Nepochopila. Byla již školně deformovaná. A řádně. Na rozloučenou jsem jí sdělil, že nepřeji africkým dětem hladomor, ale také nikoliv tělesnou invaliditu a nepohyblivost, tak tlustý zadek a odporné sádelnaté kejty jako měla ona, a to vše od toho věčného vysedávání ve škole. Chudák holka…skončí v nejlepším někde na trávě.

221996

14.6.2010 14:55

studovaný idiot / nevzdělaný negramot

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Klíčová je skutečně kvalita školství. Když nedáme lidem vzdělání a zároveň jim dopřejeme kvanta primitivní konzumní zábavy, tak společnost klesne na úroveň doby kamenné.(což je cílem) Dnešní VŠ na druhou stranu produkují cvičené opice bez schopnosti kritického myšlení a vyrábí vysoce kvalifikované a specializované nemyslící otroky (TOP09 volili převážně lidé vysokoškolsky vzdělaní). Takže jak nevzdělanci, tak dnešní VŠ vzdělanci vyhovují potřebám vládců a NWO. Nejlépe je na tom člověk, co díky vzdělávacímu procesu získal kvanta informací, které si pak dokáže dát do souvislostí(v případě, že si nenechal do hlavy nacpat s informacemi i ideologii).

Dnešní mladý člověk (a je jedno zda vyučený nebo VŠ) nemá sebereflexi a rozhoduje se na základě emocí a pocitů (ty v něm vyvolají média), nikoliv kritického posouzení faktů. Tuhle generaci už nevychovávali rodiče, ale vládci z NWO.

221997

14.6.2010 20:53

RE: studovaný idiot / nevzdělaný negramot

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 221997

Souhlas.

222021

15.6.2010 10:42

RE: studovaný idiot / nevzdělaný negramot

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 221997

Tuhle generaci nevychovavaji rodice, pravda, ale ani Vasi vsemocni "vladci NWO", kteři zřejmě existuji jen ve Vasi hlave. Mladí se dnes vychovavaji predevsim SAMI a to díky internetu, filmovemu prumyslu, hudebnímu prumyslu atd.. vy jste to nazval primitivní konzumni zabavou.. nic nemuze byt tak vzdalene pravde a vite proc?vsechno ma sve + a - a to je princip, ktery neobejdete a tedy ne vsechna zabava, kterou spolecnosti chrli je konzumni a primitvní. Naopak, avsak zalezi na prijimaci.
Vyhoda dnesni doby je, ze kazdy mlady si dnes muže zvolit,najít, přitahnout(a taky tak vetsina ciní) presne to co se mu líbí - cili to co potrebuje k vyvoji. A díky tomuto jsou o hodne dal(EQ) nez kdy byli jejich rodice, prarodice...
jeste se jednou budete divit Vy a Vám podobni, kteri lamate nad mladymi hul. Ikdyz po rozkliknuti Vasi ajpiny se mi spise zda, ze to co jste napsal( "dnesni mlade vychovavaji vladci NWO" ) je vice zbozne prani [mrknutí jedním okem] [chechtot] nez skutecny popis reality )

222042

14.6.2010 15:03

Tak ako je večná škoda nezasiať do úrodnej ornice

Tak je to 78.?.?.?

ešte väčšia škoda je nevzdelať všetkých tých, čo sú ochotní na sebe pracovať a odoprieť si príjem dlhé roky. Práve vzdelanie zmenilo svet a život ľudí za posledné storočie na nepoznanie. Vzdelaná spoločnosť je spravodlivejšia a pokrokovejšia. Keď chcete zruinovať rodiny so štyrmi a viac deťmi, spoplatnite školstvo. Po spoplatnení kričia tí, čo sa im na sebe pracovať nechce a závidia a tiež tí, čo sa napakovali a teraz si dajú to jedno dieťa na súkromnú školu, takže ostatní nech si platia. Pamätajte si, že nie je jedno ako sa majú a čo sú tí okolo vás.

221999

14.6.2010 16:59

RE: Tak ako je večná škoda nezasiať do úrodnej ornice

wl 94.?.?.?

Reakce na 221999

Ha, už je tu zase Hospodin!

Plevel je lepší, než rostlina kulturní - neboť není třeba jej sázet, je života schopnější, roste sám, odolává pesticidům a agrotechnickým (demokratickým) zásahům. Je úředně nepodchtitelný. Je to terorista v zemědělství.

Kulturní rostlina je blbá. Bez všestranné péče nevyroste. Je jalová, špatně se množí. Je nemocná, chřadne. Není samostatná, neodolává klimatu. Musí růst v nalajnovaných řádcích (komunizmu nebo demokracie), je geneticky mutovaná, degenerovaná. Počet zavražděných a sežraných kulturních rostlin je mnohonásobně vyšší než plevelů.

Plevel je léčivou bylinou. Pochopitelně, že kulturní člověk se nechce léčit. Nemoc jej ovládla. Plevel je pro kulturní idioty škodná, ačkoliv bojuje za svobodu kulturních rostin.

To jste se zase předvedli s tou ropou v závlivu vy kulturní občané, co máte místo nohou raději motorová kola!! Vina padá na vaši hlavu a chemické mozky..!

222011

14.6.2010 16:40

S výchovou to přece nemyslí nikdo vážně

P. Č. 94.?.?.?

Princip naší vykřičené výchovy spočívá ve vyražení duše z těla, a z umrtvování těla vysedáváním ve školním i volném čase. Pokud bychom chtěli skutečně vychovávat mládež a neblouznit pouze o výpalném (školném), museli bychom začít u dětí od tělesné výchovy (nikoliv té západní deformované), a od rákosky jako základním vzděláním ve skromnosti, úctě, ohleduplnosti, kázni pořádku, práci, tréninku, samostatnosti ve studiu i volném čase (bez dozoru dospělých) atd.

Tak, aby většina víceméně ovládala tělo na úrovni příčně pruhového svalstva a talentovaní jedinci mohli postupovat dále, blíže k celé kontrole organizmu.

Ovšem my rodiče, generace již postižená „lidumilnou“ genocidou, konzumem, teoretickou výchovou a vzděláváním (podmíněnými reflexy), psychologií, sexuologií a pornografií, sami rákosku nenávidíme. Tělo nám nepatří. Ovládá jej stát soustavou podmíněných reflexů, zatímco vědomí blouzní nebo bezpodmínečně poslouchá diktované podprahové popudy (příkazy). Většina občanů zcela kolaboruje se svým parazitem a nenávidí tělesnou výchovu a své tělo. Touží po jiném a své, které mrzačí, mučí, przní a nechce, dekoruje kosmetikou, majetkem, postavením, vzděláním a tituly - a nutí jej druhým….za účelem pohlavního nebo konzumního/finančního požitku.

Opilci a prostitutky jsou na tom mnohem lépe, než kde který vzdělanec, zákoník a farizej, který svoji duši dávno prodal ďáblu, a nyní spekuluje jak to zařídit, aby ochablá ekonomika, ze které žije, měla další erekci a vypotila krev a ropu, po které tak touží.

222007

14.6.2010 17:12

Stále se zvyšující daňové zatížení

Libor Kubica 193.?.?.?

Cítím další obludnou finanční ždímačku na obyčejné lidi.
Pokud už šlo předtím o zavedení poplatků u lékaře - ano, všem argumentům rozumím, obecně jsem pro, ale...
Co se týče zavedení školného, opět všem argumentům rozumím, obecně jsem pro, ale...
Před nedávnem nám přišla složenka na daň z nemovitostí ve dvojnásobné výši...
---------
Populisticky je nám naléváno do hlav, že se sníží daně atd. Jenže se jinými oklikami tahá z našich kapes mnohem více a mnohem rychleji. Už je to prostě "na doraz". Kdo zná situaci ve školách, ten moc dobře ví, že to jeho stav nezlepší.
---------
Dýchá se vám špatně. Chcete čistší vzduch? Připravuje se nový program pro revitalizaci stávajících tepelných elektráren. Bude potřeba zavést daň na čistý vzduch. Je třeba postavit se problému čelem, ne? Tož to odhlasujme!

222012

14.6.2010 19:30

RE: Stále se zvyšující daňové zatížení

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Reakce na 222012

Na tom je nejhorší, že ve státě, kde je prý zdrojem moci lid, je právě tento lid jaksi neschopen bránit se svým zástupcům a jimi zvyšované daňové zátěži.
I když musí se jim nechat, že někteří demokraticky zvolení zástupci lidu mají smysl pro humor, jako třeba dobrý hospodář Kalousek a jeho dluhová složenka. To bylo skoro chtělo nový seriál s názvem "Dobří hospodáři se vracejí" [chechtot]

222016

14.6.2010 20:52

školné - skutečný důvod

l.leimas 88.?.?.?

Úžasné sledovat, jak učeně se diskutuje o školném, co to přinese, jestli bude motivovat studenty nebo pedagogy, přinese li víc peněz školám nebo ne a tak podobně.
Školné nepřinese nic z toho o čem se tady mluví, kvůli tomu se ani nebude zavádět. Pravý důvod zavedení školného leží v problémech bankovního sektoru, který je v krizi a potřebuje nové klienty kteří si půjdou půjčovat peníze. Proto velkokapitál (bankovní domy, peněžní fondy a podobné firmy) tlačí na politiky, aby školné zavedli. A ti většinou poslouchají. Proč ne vždyť ministerstvo školství dovolilo vzniknout mnoha vysokým školám, ty nabraly mnoho studentů a dnes je nemá kdo platit tak je pro školné.
Pro jsou i studenti vyšších ročníků a absolventi. Dobře ví, že je už školné nepostihne, ale jeho zavedení ztíží ostatním přístup ke vzdělání a tím si absolventi posílí postavení na trhu.
Pro je i řada obyčejných občanů kteří se nechali nakrmit propagandou že je moc vysokoškoláků a do učení "na řemeslo" nikdo nechce. Tak věří, že přibude kvalifikovaných řemeslníků. Jenže chyba lávky - učební obory byly a jsou placené a nedostatek řemeslníků je toho příčinou. Když učeň nesežene "sponzora" - firmu která mu vyučení zaplatí tak se docela prohne. Když sežene, tak po vyučení dva až pět let maká za minimální mzdu, na tom se nic neměnilo už od doby CK monarchie. Paradoxně nejlevněji se dá získat výuční list cestou úřadu práce nebo v rámci výchovného programu v nápravném zařízení. To je taková naše perlička. Na to peníze jsou.
Proti nejsou ani osmnáctiletí - nejmladší voliči, ti proto že nechápou jak lehce se peníze dají půjčit a jak těžce se někdy splácí. Tomu se říká nedostatek životní zkušenosti.

222020

14.6.2010 21:54

RE: školné - skutečný důvod

steve 70.?.?.?

Reakce na 222020

.. a jsme konecne doma !! Jasne, pravdive a "nase" .., Bohuzel ..

222024

15.6.2010 20:23

RE: školné - skutečný důvod

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 222020

Dovolte prosím, abych jen doplnil: je řada metod, jak převést zadluženost státu na jeho občany - fyzické osoby, a posílit tak fungování virtuálních peněz. Ovšem některá tyto metody po čase zpětně působí velice zhoubně. Rozepsat argumentaci k tomu by zabralo mnoho času.

222074

16.6.2010 11:47

RE: školné - skutečný důvod

94.?.?.?

Reakce na 222074

Napadlo mne, co takhle přestat vytvářet pracovní místa (a shánět na ně peníze), a místo toho dělat, co je potřeba vždyť je toho pořád až moc na spadnutí. Investovat místo peněz, počítačů, připojištění, chemie a jiných vysávaček do "republiky" lidskou práci. Vydávat na ní nové (např. internetové elektronické) peníze, každému zřejmého původu, podložené novou vznikající hodnotou, a starý neřád nechat chcípnout. Nic lepšího pro něj udělat nemůžeme...
Všeho je úžasný nadbytek, celý problém současné "ekonomiky" spočívá jak z nadbytku vytvořit nedostatek.....aby byl zase nadbytek....

222130

14.6.2010 20:59

pane Lischka,

steve 70.?.?.?

.. vite co ? - pane Wentzell .. Ja vam neco povim. A bez obalu. A srovnejte se s tim jak chcete !!
--
.. Piste !! [smích]

222022

14.6.2010 22:21

Slovo pro autora

Standa-neregistrovan 94.?.?.?

Dement.


Chudi lide jsou slabomyslni a hloupi a automaticky hloupi musi byt i jejich deti, aby se z chudoby nemeli sanci nikdy dostat?
Fakt, tebe bych chtel potkat a osobne rucne si to vyrikat!

222026

14.6.2010 22:35

RE: Slovo pro autora

steve 70.?.?.?

Reakce na 222026

Stando - nezlobte se, ale Vy jste uplne "nas", ale Vy o tom nevite - coz Vam zarucuje krasny, plnohodnotny zivot v rovine rucnich vyrikavani .., .. zkuste si treba .., radsi ne .. Nic nezkousejte ...

222027

15.6.2010 10:51

RE: Slovo pro autora

wl 94.?.?.?

Reakce na 222026

Přátelé, kteří jste přežili salvu smíchu, upozorňuji, že reakce nebyla nijak domluvená. Rodičům šťastného občana Standy, který toho ze článku moc nepochopil, srdečně děkuji jménem všech čtenářů Zvědavce za poskytnutí dokonalého důkazu toho, co se jejich potomek snažíl popřít.

Mezi námi, chudoba je právě založená na tom, aby se hlupáci chtěli dostat z chudoby chytrostí (myšlením, vzděláním, prací, zlodějnou). Chytrost je hloupost. Ježíš pravil, že blahoslavení (šťastní) jsou naopak chudí duchem (prázdné mysli). K tomu má mnohem lepší dispozice člověk prostý, než vzdělaný, a také hloupý, než chytrý. Jak nám dokazuje náš milý Standa.

(Pro jistotu uvádím, že odpověď autora, světe div se, není v žádném případě urážkou...)

222043

16.6.2010 16:33

RE: Slovo pro autora

Standa-neregistrovan 78.?.?.?

Reakce na 222043

Hmm... Popravde treba netusim co se autor snazil rict,protoze kdyz si ctu clanky, chci aby to bylo psany jasnou formou a ne se nad tim zamyslet pul dne, jestli tohle slovo je mysleno opravdu tak jak je napsany.
Je tenhle clanek psany jako nadsazka, nebo autor rika na plny koule to co podle sebe povazuje za jedinou pravdu a je to jeho nazor za kterym si stoji?
Nevim, mozna mi to muzete vysvetlit...Reaguju na tenhle clanek proto, pac kdyby uz tady bylo davno skolny, treba na podobny vysi a systemu jako v Australii, vylez bych ze skoly a rovnou bych se topil v dluzich a to mam dojem, ze neni uplne spravny zacatek zivota, hm?
Ustava CR rika, ze kazdy ma narok na vzdelani, takze cim bude vzdelanejsi obyvatelstvo, tim lip, aby se ze zeme nestal narod hovad.

222143

16.6.2010 17:05

RE: Slovo pro autora

steve 174.?.?.?

Reakce na 222143

.. Ustava CR rika, ze kazdy ma narok na vzdelani, takze cim bude vzdelanejsi obyvatelstvo, tim lip, aby se ze zeme nestal narod hovad. ..
--
..POZDE !! [chechtot] [chechtot] , stalo se .., Ustavo - diky !!

222145

15.6.2010 9:53

Úvaha Školné je správné, je zcestná a proto správná a potřebná.

Leo K leok (zavináč) email (tečka) cz 81.?.?.?

Hlavní důvod zavedení školného spočívá v tom, že pomůže vyřadit ze vzdělávacího procesu ty žáky a studenty, kteří nemají o vzdělání skutečný zájem
Tím myslíte návrat před Marii Terezii?
Rodina, která je chudá, je evidentně duševně zaostalá. Duševně zaostalí lidé jsou chudí, neboť se neprosadili v životní soutěži (o peníze).
Z toho vyplývá, že duševně nejvýkonnější jsou gangsteři, protože mají nejlepší poměr nákladů ku zisku.
Z celé úvahy mám dojem, že autor, Wenzel Lischka nám jenom nastavuje reálné zrcadlo, v němž lépe vidíme svůj pokřivený obraz. Současná povolební situace je neuvěřitelnou parodií na naše dějiny, na evropanství a na dědictví francouzské revoluce.

222041

15.6.2010 15:23

RE: Úvaha Školné je správné, je zcestná a proto správná a potřebná.

wl 94.?.?.?

Reakce na 222041

Je dobře, že se nad tím zamýšlíte a nejste zbrklý jako někteří unikáti. Odpovídáte si sám. Chtěl jsem vám napřed vysvětlit to, na co se ptáte, ale bylo by to zbytečné podceňování vaší inteligence, a také by to bylo na další článek.

Výňatky, které uvádíte jsou přece zcela jasné. Dokonce jsou ve článku vysvětleny. Pokud se někdo nad takovým výroky rmoutí, vzteká, podvrhuje autorovi nekalé úmysly, hloupost, chytrost, morální bahno, nenávidí jej a bůhví co ještě - a upřímně se nezasměje, tak jim zcela nerozumí. Činí tak přesně podle sebe.

Obsah (smysl) slov spočívá v tom, jaký jim dáváme (podvrhujeme) význam podle své duševní a morální úrovně (povahy). Jejich smysl není tedy autorův, ale čtenářův.

Jak z toho ven je tam také uvedeno. A pak člověk vidí, že je vše správně a správné....a musí se nad tím usmát. A to je konečný účel mého literárního výtvoru - daru laskavým čtenářům Zvědavce, ať jsou lumpové nebo ne.

Založte školu a začneme tam učit legraci za minimální odměnu a náklady...a bude veselo i bez pomočování žáků.

Tak na shledanou na příším anglickém lovu stovek zuřivých psů a namyšlených myslivců na jednu lišku...

222052

15.6.2010 20:41

RE: Úvaha Školné je správné, je zcestná a proto správná a potřebná.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 222052

Véno, vy lišáku, jestlipak jste se někdy zamyslel nad tím, proč nám "nebylo dáno" znát i významy vrstvy jednotek pod větami a slovy?
Máte mé díky za to, co píšete a jak píšete, ale vaše větička o tom, jak slovům "podvrhujeme" takový obsah, který jsme získali nějakou formou vzdělání - ta mě vede k mé otázce. Na kterou mám i odpověď. Jinak by totiž otázka neměla smysl.

...anebo si myslíte, že je logické znát sice u nějakých symbolů jejich seřazení do stupnice velikosti - a u jiných, ke by se třeba hodilo jiné řazení (třeba četnost v určitém etniku/jazyku) - tam nám historie nic takového nenabídla?
...nestojím o rádoby vtipnou odpověď. Je čas, aby se lidé, kteří mozek užívají ke kontrole toho, čím jej vzdělání zahltilo, začali scházet. Vaše cesta se mi líbí, mám ještě jinou, ta by se zas mohla líbit vám.

222077

16.6.2010 12:11

RE: Úvaha Školné je správné, je zcestná a proto správná a potřebná.

wl 94.?.?.?

Reakce na 222077

Zdravím. Už jsem to diskutování sice ukončil, ale když nedáte...

To je jasné, proto aby deformovaný člověk (vědomí) pohlížející na realitu skrze rastr (mříž) symbolů (písmen) neviděl realitu takovou jaká je. A hlavně, aby se nepodíval zpět skrze mříž toho vzdělání na toho, kdo to vše dělá, kdo se skrze ní dívá. Vpředu (venku) před tou mříží dochází ke srůstům, které brání jeho stažení zpět.

To další na co se ptáte, je (jak vím) váš obor. Až všechno spláchne voda, už aby to bylo, jsem pro to - vytvořit nové písmo. Nikoliv takové staré stupidní, při kterém se řadí jednotlivá písmena a solova za sebou, a čili se tak ze čtenáře vytváří lineárně myslící idiot, ale písmo multidimenzionální.

První co se budou pozůstalí po potopě světa učit, bude nové písmo/řeč těla. Naše kulutura je typická, že je pouze mluvení, mluvení,mluvenímluvenímluvenímluvenímluvenímluvenímluvením
luvenímluvenímluvenímluvenímluvenímluvenímluvenímluvenímluvenímluvení
mluvenímluvenímluvenímluvenímluvenímluvenímluvenímluvenímluvenímluvení, ale žádné dorozumění.

Ono v podstatě u toho mluvení o žádné dorozumění ani nejde. Jde jen o oblbnutí posluchače. Starý bůh se zbláznil, trpí naprostou duševní omezeností. Kde jaké boží hovado, zvíře, komár (ne z KSČ) či kočka je na tom tisíckrát komunikačně lépe.

222134

15.6.2010 14:47

Řekl bych,

kolokol 93.?.?.?

že většinu čtenářské obce Zvědavce tvoří lidé s vyšším vzděláním. A podle hodnocení článku, jsou jím mnozí spíš dotčeni. Ale zdá se, že už vůbec nejsou dotčeni tím, v jakém marasmu se naše vzdělaná a vzdělanci vedená civilizace nachází.
A připomělo mi to slova Gustava Meyrinka (kterého nikdo nebude moci obvinit z nevzdělanosti či nekulturnosti) - školy jsou jako čarodějné kuchyně, ve kterých jsou mysli dětí cepovány tak dlouho, až dětem z toho zatvrdne srdce. Není to přesná citace, ale mám dojem, že to dnes platí stejně jako před těmi 100 lety ...

222051

15.6.2010 21:57

RE: Řekl bych,

Striga 85.?.?.?

Reakce na 222051

No, tak ze vzdělání mají dětem zatvrdnout srdce... Spíš některým diskutujícím zatvrdly mozky.

Původně jsem chtěla napsat něco o tom, jak by lidé chtěli lékaře vzdělaného v medicíně - když už má někdo operovat, opraváře vzdělaného v tajích elektřiny, aby ta televize zase šla, a kuchaře vzdělaného v oblasti surovin, aby jídlo bylo k žrádlu.
Nebo raději nevzdělaného, když jsou ty školy tak špatné?

Pak jsem si řekla, že takové samozřejmosti je zbytečné psát lidem normálním a je také zbytečné, i když z úplně opačného důvodu, tohle psát zdejším diskutujícím, kteří tak haní vzdělávání v českých školách.

Kolik jste poznali škol, že si troufáte je tak odsoudit? Kolik lidí, opravdu deformovaných vzděláním, jste potkali? Kolik naopak těch, kteří své vzdělání účinně používají ve prospěch dalších lidí?

Tady stádo uvzatých blábolí o škodlivosti vzdělání na všech školách snad krom mateřských. Fuj... Je mi z toho účelového odsuzování špatně. Z té malosti, která z toho čiší. Z toho roubování politiky do všeho. Z toho degradování všeho, co jen trochu zavání dobou předlistopadovou.

Fuj. Úplně stejně komunisté odsuzovali všchno předsocialistické, jen to jejich bylo dobré. Teď je to stejné, jen se vyměnily "ismy" a nadává se zas.

222085

15.6.2010 22:37

RE: Řekl bych,

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 222085

Je fakt, že ten Meyrink kritizoval školství doby předlistopadové. Že by snad ale očekával nějaké výraznější změny po listopadu, to si nemyslím.

222090

16.6.2010 7:24

RE: Řekl bych,

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 222085

Hmm. Snad trochu optimismu. Obecně, nejen toho pedagogického. Nebo nemáte radost z toho, že ve školách se již může dětem říkat pravda?

222117

16.6.2010 11:54

RE: Řekl bych,

94.?.?.?

Reakce na 222117

Ve školách se nyní zavádí sexuální výchova. Jde o to, aby děti od první třídy mastrubovali. Takto podtržené dozrávání se běžně používá i v zemědělství. Jeho účel je jasný - vytvořit masu jalových a neplodných produktů, které jsou pouze určeny ke konzumaci. Musí se ovšem dochucovat různými přísadami. Vždyť denšní rajče, paprika, okurka, brambora, občan atd. chutnají všechny stejně, jsou bez pecek a spermií. Stačí jim televizní život (virtuální snění).

Občan je jalová hmota. Není to krásný termín?

222131

16.6.2010 17:15

RE: Řekl bych,

steve 174.?.?.?

Reakce na 222117

..může dětem říkat pravda? .., ve skolach ..
--
Aa kruci !!, .. pane Kropac, ktere myslite ? Sbiram rarity a veci "nepravdepodobne" ( ptakoviny) ..., rad bych doplnil sbirku .. [smích]

222146

16.6.2010 20:08

RE: Řekl bych,

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 222117

CHi, chi! To jč: slov netřeba. To Steve: dejte si tam to moje "Hmm. Snad trochu ...". Copak to není rarita?

222160

16.6.2010 10:49

RE: Řekl bych,

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reakce na 222085

Ajaj, zase ta malost a nejspíš i čecháčkovství...
Soudím, že diskuze se dostala spíše do osobní roviny, kde se nejedná o analýzu argumentů a myšlenek, ale uhájení si toho svého.

Také se domnívám, že školský systém není dobře postaven a to i přesto, že v něm působí řada skvělých lidí, kteří se celou svojí bytostí věnují žákům. Pokud by tento systém byl kvalitní, tak by horních deset tisíc neposílalo děti do soukromých škol, ani by jim neplatili soukromé učitele, jak nám to ukázali dokonce i socialističtí ministři.
Vzhledem k tomu, jak svět funguje, se nemůžeme divit, že i jednotlivé součásti společnosti jsou pokřivené a jejich cílem není ideál, ale něčí prospěch.

222127

16.6.2010 20:32

RE: Řekl bych,

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 222127

Po přečtení Vašeho příspěvku jsem si zabroukal: "... jen šaškovi dovoliti, aby se mu smál". To je nejspíš ono. Kat, blázen a král. WL se nijak netají svým černým humorem. S tím by měly příspěvky rezonovat. Smích, byť černý, je nejen poučný, ale i osvobozující. Umíte se ještě smát? Já ještě ano. Ovšem není to spontánní smích romantického mládí. Zestárnul jsem. Ale něco vím. A vědět je víc než myslet či věřit. Jen duchem staří či qausi intelektuálové při takových příležitostech píší či hovoří o "čecháčkovství". Ve skutečnosti je to "Ohneš, ale nezlomíš!".

222162

17.6.2010 9:55

RE: Řekl bych,

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reakce na 222162

Mám pocit, že jste si nedal do souvislosti můj příspěvek jako odpověď na příspěvek Strigy. Ona mluvila o malosti a já k tomu ironicky doplnil chybějící poznámku o "čecháčkovství". To je totiž oblíbený argument na umlčení Čechů, kterým se něco nelíbí - jsou onálepkování čecháčkovstvím.
Termín "čecháčkovství" a kecy o malosti jsou mi z duše protivné. Používají se často tam, kde chybí racionální argumenty.

222214

17.6.2010 14:25

RE: Řekl bych,

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 222214

Je to tak. [zahanbení] [zahanbení] [zahanbení]

222227

16.6.2010 12:22

RE: Řekl bych,

petr č. 94.?.?.?

Reakce na 222085

Předtím, než lidstvo úplně zblblo, tak se "nevzdělávalo". Vzdělávalo se jen tak, aby lidé poznali vzdělaného. Automaticky predestinujeme, že člověk se rodí jako idiot, které je nutné vzdělávat (formovat), jinak by z něj bylo hovado horší zvířete. Ono se jím však stává při vyprovokování nabídky "svobodného trhu". Neučíme děti, aby identifikovaly v sobě toho vzdělaného (vědomí), které vzdělání nikdy nepotřeboval.

222135

16.6.2010 21:41

krásná ironia a navíc...

fist.of.heaven 213.?.?.?

jsou v tom skryté i nenápadné pravdy.bohužel nelze zřejmě jinak než tímto způsobem kopat lidi do zadku.a oni se vám vždy odvděčí, tak špatným hodnocením...já vám vždycky průměr zlepším [smích]

222170

16.6.2010 23:22

RE: krásná ironia a navíc...

makak 95.?.?.?

Reakce na 222170

ahoj,
teprv az ted jsem cetl reakce na clanek a musim smeknout!
at ta diskuze dopadla pro kazdeho z vas(to se tyce formy ci obsahu myslenek zde vlozenych)jakkoliv je znat,ze stale (navzdory jakekoliv forme vzdelani),mame v sobe zakorenenou touhu dobrat se nejakeliv "vysledku".
myslim ze muzu s urcitou pychou(ta predchazi pad [smích]ze?)rici ze jsme stale inteligentni narod(tez obcas o tom nekdy pochybuju)a zatim muzem byt na sebe hrdy(v necem)ale tu hrdost by chtelo trochu vic podporovat [smích] [oči v sloup]

222192

17.6.2010 9:25

Absolutní demagogie

Ladis 88.?.?.?

Být bohatý neznamená automaticky , že se jedná o špičkově chytré a inteligentní lidi, je mezi nimi minimálně 60 % zlodějů, mafiánů
a podvodniků.Rozkrádat státní rozpočet nato nemusí být v Česku vysoká inteligence pokud existují klany jaké existují. Jinák pokud
souhlasíte se školným, reformou zdravotnictví a důchodů musíte v
nejkratší možné době změnit ústavu ČR a Listinu práv a svobod každého občana této země, neboť veškeré tyto návrhy nejsou v souladu se základními právy občanů této země dané základními právními dokumenty. Pouze čekám , kdo první podá hromadnou stížnost k ústavnímu soudu případně do Strasbusku.

222213

17.6.2010 12:23

"Člověk se učí celej život jenom proto, aby nakonec všechno zapomněl."

abc 89.?.?.?

Už dávno som sa tak dobre nezasmial ako pri čítaní komentárov k článku pána Líšku. Článok už vlastne nemusím čítať. Opíšem vlastnú skúsenosť s vysokým učením českým...

Na strednej škole sa bavili študenti, na ktorú vš si podajú prihlášku. Všetci boli všestranne nadaní absolventi bilingválneho gymnázia, tak sa rozhodli vybrať si vš podľa titulu, ktoré sa najviac hodilo k ich menu. Mojej dcére navrhli titul Mgr. a Judr. Tak si podala 5 prihlášok na vš s výsledným produktom Mgr. Judr.Na všetky ju prijali, lebo nemala problém s logickým myslením, len na jednu nie na UK v Praze. Skúmala prečo, keď si bola vedomá toho, že na otázky v testoch odpovedala logicky správne. A došla na to. Skúšobná komisia zmenila správne odpovede za nesprávne, aby mohli byť prijatí tí "bližší" ale blbší. Podala odvolanie spoločne s iným poškodenými a na základe neho museli prijať ďalších 140 nových študentov, ktorí tak isto ako oni urobili testy správne. Hrozilo, že sa UK rozpadne "na státni a s.r.o." /na Slovensku má už väčšina škôl charakter "spol. s r.o.", inými slovami vš sa stali " výdelečním byznisem"/. Ale to nebolo všetko. Keďže si chcela pobyt a štúdium v Praze platiť sama /skriptá na jeden semester stáli cca 2000 Kč/a privát za 3000 Kč mesačne, našla si prácu na plný úväzok. Bývaním na "kolejích" mimo centra by totiž stratila cestovaním množstvo času, ale hlavný dôvod bol ten, že nechcela stratiť súkromie, tým že by ju prostredie "kolejí" zaťahovala do tzv. študáckeho mejdánského života... Jej hodnoty a ciele boli vyššie. Spolužiaci sa nestačili diviť, "jak ses vynašla", pretože okrem povinných prednášok a cvičení, prvý krát ju videli profesori až na skúškach. To však znamenalo, že pred každými skúškami sa mesiac tvrdo učila zo skrípt a komunikáciou cez internet. Keď som sa jej spýtal, či jej stojí to učenie za to. Povedala určite. To je jediná škola, ktorej učenie už za dva dni môžem zabudnúť, pretože ho v živote nebudem potrebovať. Za ten titul to však stálo. P.S. Moto v titulku je postreh z filmu: "Slunce, seno a pár facek."

Týmto súhlasím s mottom článku,"Školné je správne", pretože za "blbosť sa platí". Existuje jediné poznanie, ktoré je celoživotné, je poskytované zdarma. To poznanie chápe, že objektívnu realitu nikto nepreskúma,lebo ju pozná len jej Stvoriteľ a ten nás motivuje k poznaniu jeho samotného i toho, ktoré nám poslal svojho Syna, aby sme nestratili zmysel života po celú večnosť.

222219

17.6.2010 13:00

Zavedení je správné, ale jaké!

davud 81.?.?.?

Naprosto souhlasím s myšlenkou školného. Musí se však realizovat tak, že se platí předem a za každý semestr nebo případně za každý rok. Rozhodně se nesmí realizovat tak, jak se tomu bude u nás. Schválí se totiž nakonec pouze to, že platit se bude zpětně a platit bude jen ten, kdo bude mít plat vyšší než průměrný. Jinými slovy motivace ke studiu se tím nezvětší, protože během studia se nic dávat nemusí a později jen těžko někdo dokáže, jaký plat berete. Ještě horší je na té věci fakt, že zase budou diskriminováni chytří, resp. ti, kteří si dokážou dobře vydělat, proč by neměli opožděně zaplatit školné všichni? Zkrátka diskriminace schopných na úkor neschopných, jako je to v našem státě pokaždé. Dalším problémem navrhovaného školného je, že se sníží celkové financování škol a úroveň, která je již nyní naprosto v řiti, bude zas o něco hlouběji.
Takže, ano, zaveďme školné, ale ne stylem, který je navrhován.

222221

18.6.2010 10:08

Následky školství

wl 94.?.?.?

Přátelé, myslím, že v některých diskusích (moc jsem je nestudoval) jste ulítli do následků školství. Perete se, nadáváte si, zlobíte se, argumentujete, vyčítáte si emigraci nebo normalizaci atd. atd., a přitom to vše jsou jen školského systému, který správně nemá být založen na čtení, psaní, teoretických předmětech, ale pouze na rákosce (případně biči, avšak nikoliv cukru).

Ať budeme ohledně školy vymýšlet. co budeme vymýšlet, školství bez rákosky je jako matematika bez nuly. Lze sice s takovou matematickou počítat, ale pořád to nevychází. Podobně jako celá ta naše ČR, EU a globál ekonomika. Vyjmeme-li z ní nenápadně tu hlavní nulu (konec, smrt), ke které se vše stahuje, tak všechny naivní nadšence (poctivci i nepoctivce) oblafneme. Uvěří podvědomě,že neexistuje zánik, ale pouze trvale udržitelný růst blahobytu, prosperity, ekonomiky, svobody a demokracie. Začnou podprahově považovat umírání a mučení za smrt a vysvobození.

Komunisté ten trvale udržitelný růst (pudů mas) nazývali základním zákonem socializmu - tj. stálým uspokojováním stále rostoucích potřeb.

Jen vůl (volič) nevidí, že je to prašť jako uhoď. Žádná volba ve skutečnosti neexistuje. Vše je dáno předem. Pouze naše omezenost to neumožňuje vidět, a proto volíme (necháme se manipulovat). Jediná správná volba mezi volit a nevolit, když to není povinné, je nevolit. Kdo volí, nechává se manipulovat.

Děkuji Vám za přínosné doklady a důkazy obsahu článku. Na lepší bych nepřišel.

222281

20.6.2010 0:01

Školné je forma sociální diskriminace

smutnyklaun 213.?.?.?

Řeči o tom, že školné je motivační faktor studentů jsou chabou obhajobou dalšího asociálního činu budoucí vlády.Cílem je ztížit až znemožnit přístup studentů z nemajetných rodin a zajistit tak
monopol na vzdělání potomkům těch, kteří mají peníze a postavení
a chtějí tento stav zakonzervovat dalším generacím svých potomků.

222381

20.6.2010 7:07

Školné

Kateřina 62.?.?.?

Také musím přidat pár vět. Co se mi v článku nelíbí je věta „Chudí a tudíž duševně zaostalí rodiče tedy nemohou v žádném případě zplodit nějaké geniální děti.“ To, že je člověk chudý a nedostal se k majetku, ještě neznamená, že je hloupý, nebo duševně zaostalý. V současné společnosti je dost bohatých lidí jen proto, že si buď nakradli, nebo jsou to vychcánci, co druhé podvádí. Poctivý a čestný člověk bohatý není. Znám mikrochirurga, který stráví na sále i 14 hodin, aby člověku zachránil ruku a jeho základní plat je 20 000,- zbytek je od služeb atd. Proč myslíte, že se jich tolik vrhlo na plastiku? A co se týče školného? Jsem sice pro, ale ptám se, kam půjdou tyto peníze? Pokud zůstanou škole, tak v mém případě (dcera chodí na základku) se hrozím, co škola s penězi udělá, protože současné vedení neumí s penězi vůbec hospodařit a úroveň učitelů druhého stupně, až na malé výjimky, je katastrofální. Pokud státu…známe z mnoha příkladů, jak politici umí peníze zašantročit neznámo kde.

222392

20.6.2010 10:18

RE: Školné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 222392

Problém je v tom, že kritikové tohoto výroku v něm nevidí pohled, kterým se na ně dívají ti, od kterým podsouvají svůj pohled. Potrefená husa křičí, takže ten kdo jej kritizuje, potvrzuje jeho platnost, zbytečně se zlobí na hůl (autora článku), která jej bije, a je jistě chudý a nikdy nezbohatne, podle měřítak této demokratické společnosti je blbec. Co se týká obyčejného primitiva, ten nepřemýšlí, nepolemizuje, je přirozeně inteligentní, tak rovnou krade (bohatne), a nezdržuje se vzděláváním.
Lidé, kteří se rozčilují nad školným jsou vlastně naivní hlupáci, kteří si dosud malují v růžových barvách predátora, který je jako hostitelskou masu obrábí, a podsouvají mu svoji naivitu, milosrdnost a soucit.
Stačí?

222402

Příspěvků: 190

13.06. 12:00 udo  Správna otázka je: Čo a ako by sa malo učiť?
13.06. 16:20 udo  RE: Správna otázka je: Čo a ako by sa malo učiť?
14.06. 15:48 wl  RE: Správna otázka je: Čo a ako by sa malo učiť?
14.06. 16:34 Antiseptik  RE: Správna otázka je: Čo a ako by sa malo učiť?
15.06. 12:26 udo  RE: Správna otázka je: Čo a ako by sa malo učiť?
13.06. 12:26 Sam Ting Wong  Skvělý článek!
14.06. 09:14 WL  RE: Skvělý článek!
14.06. 15:48 podpis necitelny  RE: Skvělý článek!
14.06. 16:48 wl  RE: Skvělý článek!
17.06. 03:05 udo  RE: Skvělý článek!
13.06. 12:46 Jiří Kramář  No konečně!
13.06. 13:50 Muttwil  RE: No konečně!
13.06. 19:37 Striga  RE: No konečně!
13.06. 20:12 Saša  RE: No konečně!
14.06. 10:13 wl  RE: No konečně!
13.06. 20:54  RE: No konečně!
14.06. 00:46 Jiří Kramář  RE: No konečně!
14.06. 10:26 wl  RE: No konečně!
14.06. 12:34  RE: No konečně!
14.06. 15:16 Jiří Kramář  RE: No konečně!
14.06. 23:42  RE: No konečně!
15.06. 02:05 Jiří Kramář  RE: No konečně!
15.06. 03:19 Anonymus  RE: No konečně!
15.06. 07:39  RE: No konečně!
15.06. 14:04 Anonymus  RE: No konečně!
15.06. 15:45  RE: No konečně!
15.06. 18:40 steve  RE: No konečně!
15.06. 19:01 steve  RE: No konečně!
18.06. 15:19  RE: No konečně!
15.06. 19:05 Anonymus  RE: No konečně!
15.06. 19:13 steve  RE: No konečně!
15.06. 19:19 Anonymus  RE: No konečně!
15.06. 23:06  RE: No konečně!
16.06. 09:44 Anonymus  RE: No konečně!
16.06. 12:04  RE: No konečně!
16.06. 14:24 hestroy  RE: No konečně!
16.06. 16:33  RE: No konečně!
16.06. 23:52 Jiří Kramář  RE: No konečně!
17.06. 00:05 steve  RE: No konečně!
17.06. 15:18 Ten, co odtamtud utek  RE: No konečně!
17.06. 19:06  RE: No konečně!
16.06. 17:41 Ten, co odtamtud utek´  RE: No konečně!
17.06. 03:07 Rene Bartosek  RE: No konečně!
17.06. 09:05 Ten, co odtamtud utek´  RE: No konečně!
17.06. 13:45 Rene Bartosek  RE: No konečně!
17.06. 19:27 Lin  RE: No konečně!
17.06. 20:02 Antiseptik  RE: No konečně!
17.06. 20:11 Lin  RE: No konečně!
17.06. 20:14 Lin  RE: No konečně!
17.06. 20:22 Antiseptik  RE: No konečně!
17.06. 20:44  RE: No konečně!
17.06. 20:46 Lin  RE: No konečně!
17.06. 23:21 Kropáč  RE: No konečně!
18.06. 00:27 Antiseptik  RE: No konečně!
18.06. 00:30 steve  RE: No konečně!
18.06. 07:17 Kropáč  RE: No konečně!
18.06. 08:48 Ten, co odtamtud utek  RE: No konečně!
18.06. 09:55 Anonymus  RE: No konečně!
18.06. 14:55 Ten, co odtamtud utek  RE: No konečně!
18.06. 10:47 Lin  RE: No konečně!
18.06. 11:17 Anonymus  RE: No konečně!
18.06. 14:43 Ten, co odtamtud utek  RE: No konečně!
18.06. 18:05 Lin  RE: No konečně!
18.06. 18:31 Ten, co odtamtud utek  RE: No konečně!
18.06. 18:41 Anonymus  RE: No konečně!
18.06. 11:29 Saša  RE: No konečně!
18.06. 16:01 Ten, co odtamtud utek  RE: No konečně!
17.06. 06:33  RE: No konečně!
14.06. 10:16 wl  RE: No konečně!
14.06. 10:00 wl  RE: No konečně!
14.06. 21:51 Striga  RE: No konečně!
18.06. 09:45 wl  RE: No konečně!
14.06. 11:46 hestroy  RE: No konečně!
14.06. 22:09 Striga  RE: No konečně!
15.06. 01:12 Jiří Kramář  RE: No konečně!
16.06. 22:00 fist.of.heaven  RE: No konečně!
14.06. 00:10 Jiří Kramář  RE: No konečně!
14.06. 07:27 Esmate  RE: No konečně!
14.06. 09:35 wl  RE: No konečně!
14.06. 15:40 Jiří Kramář  RE: No konečně!
14.06. 16:39 wl  RE: No konečně!
13.06. 13:01 proton  Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!
13.06. 13:19 Antiseptik  RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!
13.06. 13:38 proton  RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!
13.06. 14:20 Oracle  RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!
13.06. 14:12 pozitron77  RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!
13.06. 16:23 smoke  RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!
14.06. 10:47 wl  RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!
14.06. 11:29 HHBB  a proto
14.06. 10:37 wl  RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!
13.06. 14:10 Tsignotschka  nevim, nevim
13.06. 14:56 tapanmisra  RE: nevim, nevim
13.06. 15:07 čochtan  RE: nevim, nevim
13.06. 17:02 Tsignotschka  RE: nevim, nevim
14.06. 11:17 wl  RE: nevim, nevim
14.06. 11:01 wl  RE: nevim, nevim
13.06. 14:34 Oldis  cloveku nevzdelanemu zustava jen jedna virtualni realita
13.06. 14:50 fr45  pokrocila debilizace
14.06. 09:13 geger  RE: pokrocila debilizace
14.06. 11:27 wl  RE: pokrocila debilizace
13.06. 15:01 Bradáč  represivní funkce kultury
13.06. 16:33 smoke  RE: represivní funkce kultury
13.06. 15:10 Lin  Návrh
13.06. 15:10 Rene Bartosek  Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.
13.06. 15:40 Lin  RE: Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.
13.06. 21:44 steve  RE: Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.
13.06. 22:07 Anonymus  RE: Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.
13.06. 22:24 steve  RE: Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.
13.06. 22:25 Anonymus  RE: Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.
14.06. 15:04 wl  RE: Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.
14.06. 14:26 wl  RE: Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.
13.06. 15:38 Rene Bartosek  Tihle studenti vubec nechapou tu nasi dobu.
13.06. 15:39 Janecek  Zvyšování daní a další neřády.
13.06. 16:53 karel4u  RE: Zvyšování daní a další neřády.
13.06. 16:04 Střelec  lidem by mělo stačit nažrat se
13.06. 16:21 srsto  problem to je ovela ovela vacsi
13.06. 16:23 srsto  RE: problem to je ovela ovela vacsi
14.06. 12:06 wl  RE: problem to je ovela ovela vacsi
13.06. 17:16 Sanhedrin  autor má pravdu minimálně v jednom:
13.06. 17:51 si  ŠKOLNÉ neni správné
13.06. 17:57 M.Š.  Vážení diskutující,
14.06. 14:40 wl  RE: Vážení diskutující,
13.06. 18:50 Kropáč  Jaké neštěstí!
13.06. 20:03 IVAn  Meze humoru
13.06. 20:34  Pyramidova hra
13.06. 21:04 Koudyr  Platit nebo neplatit?
14.06. 03:23 karel4u  RE: Platit nebo neplatit?
13.06. 22:16 patriot  plosne nesouhlasim
13.06. 22:27 Anonymus  RE: plosne nesouhlasim
14.06. 13:29 mkadlec  RE: plosne nesouhlasim
13.06. 23:15 STR  Autor článku= idiot
13.06. 23:42 steve  RE: Autor článku= idiot
14.06. 00:19 Lin  RE: Autor článku= idiot
14.06. 00:47 Anonymus  RE: Autor článku= idiot
14.06. 00:54 Anonymus  RE: Autor článku= idiot
14.06. 01:54 Antiseptik  RE: Autor článku= idiot
14.06. 12:10 wl  RE: Autor článku= idiot
13.06. 23:23 Jana M.  Školné ano a omezení sociálních dávek NE?
13.06. 23:47 Kropáč  AntiLischka
14.06. 08:27 JUura  Jen tak
14.06. 08:28 Erika 52  spoplatniť základné školy?
14.06. 09:04 halkabala  hahahaha
14.06. 10:51 cccccc  sytý hladovému nevěří
14.06. 11:57 wl  Stanovisko autora
15.06. 04:26  RE: Stanovisko autora
14.06. 13:51 Kropáč  Stanovisko blba
14.06. 14:45 wl  RE: Stanovisko blba
14.06. 14:55  studovaný idiot / nevzdělaný negramot
14.06. 20:53 Kropáč  RE: studovaný idiot / nevzdělaný negramot
15.06. 10:42  RE: studovaný idiot / nevzdělaný negramot
14.06. 15:03 Tak je to  Tak ako je večná škoda nezasiať do úrodnej ornice
14.06. 16:59 wl  RE: Tak ako je večná škoda nezasiať do úrodnej ornice
14.06. 16:40 P. Č.  S výchovou to přece nemyslí nikdo vážně
14.06. 17:12 Libor Kubica  Stále se zvyšující daňové zatížení
14.06. 19:30 Sam Ting Wong  RE: Stále se zvyšující daňové zatížení
14.06. 20:52 l.leimas  školné - skutečný důvod
14.06. 21:54 steve  RE: školné - skutečný důvod
15.06. 20:23 Kropáč  RE: školné - skutečný důvod
16.06. 11:47  RE: školné - skutečný důvod
14.06. 20:59 steve  pane Lischka,
14.06. 22:21 Standa-neregistrovan  Slovo pro autora
14.06. 22:35 steve  RE: Slovo pro autora
15.06. 10:51 wl  RE: Slovo pro autora
16.06. 16:33 Standa-neregistrovan  RE: Slovo pro autora
16.06. 17:05 steve  RE: Slovo pro autora
15.06. 09:53 Leo K  Úvaha Školné je správné, je zcestná a proto správná a potřebná.
15.06. 15:23 wl  RE: Úvaha Školné je správné, je zcestná a proto správná a potřebná.
15.06. 20:41 janko  RE: Úvaha Školné je správné, je zcestná a proto správná a potřebná.
16.06. 12:11 wl  RE: Úvaha Školné je správné, je zcestná a proto správná a potřebná.
15.06. 14:47 kolokol  Řekl bych,
15.06. 21:57 Striga  RE: Řekl bych,
15.06. 22:37 kolokol  RE: Řekl bych,
16.06. 07:24 Kropáč  RE: Řekl bych,
16.06. 11:54  RE: Řekl bych,
16.06. 17:15 steve  RE: Řekl bych,
16.06. 20:08 Kropáč  RE: Řekl bych,
16.06. 10:49 Sam Ting Wong  RE: Řekl bych,
16.06. 20:32 Kropáč  RE: Řekl bych,
17.06. 09:55 Sam Ting Wong  RE: Řekl bych,
17.06. 14:25 Kropáč  RE: Řekl bych,
16.06. 12:22 petr č.  RE: Řekl bych,
16.06. 21:41 fist.of.heaven  krásná ironia a navíc...
16.06. 23:22 makak  RE: krásná ironia a navíc...
17.06. 09:25 Ladis  Absolutní demagogie
17.06. 12:23 abc  "Člověk se učí celej život jenom proto, aby nakonec všechno zapomněl."
17.06. 13:00 davud  Zavedení je správné, ale jaké!
18.06. 10:08 wl  Následky školství
20.06. 00:01 smutnyklaun  Školné je forma sociální diskriminace
20.06. 07:07 Kateřina  Školné
20.06. 10:18  RE: Školné

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 0

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 993