Diskuze k článku

Co Bilderbergerové rozhodnou u Íránu?

Příspěvků 11

25.5.2010 7:32

Írán

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

je hra zpravodajských služeb k oklamání veřejnosti.
SSA ho ještě budou potřebovat, má vliv v Afghánistánu a Tádžikistánu, zprostředkoval jednání nesmiřitelných rivalů Pákistánu a Indie, aktivně investuje v okolních zemích. Stává se těžištěm islámského světa, jak bylo naplánováno(zajímavé je, že s tím přišla ruská geopolitická škola), aby šlo s muslimy jednat před jednu hlavu, a ne složitě s každou skupinkou zvlášť. V neposlední řadě může být klíčovou jeho surovinová politika, protože v ŠOS je pouze pozorovatel, a Rusové s Číňany mu plné členství dát nechtějí, i když o to usiluje. Pak bude pro Američany snažší se s ním spřátelit a postupně tak znovuzískat ztrácející se pozice v islámském světě. Myslím, že na to analytici už přišli, jde jen o to, zachovat tvář, a nespustit se s Íránem příliš okatě a brzy. Nebudilo by to diplomatickou důvěru.
Muslimové jsou jazýčkem na vahách mezi západním a východním světem, Číňané si to s nimi pokazili situací v Ujghurské AO, je tedy jistá šance na oboustrannou diplomacii západního střihu. Klíčem je však, jak se SSA zhostí situace v Afghánistánu a Iráku. Napadení Iráku íránským špičkám vyhovovalo, Taliban je zas ostudou u řady muslimů, Západ to tedy s muslimy nemá prohrané, i díky vztahům s Tureckem jenž je v NATO (a jeho jakžtakž vlivem na turkické národy), Sáudskými Araby (ropné přátelství s SSA), Egyptem a Jordánskem. Rozpor je mezi šíitsky laděným íránským režimem a panarabskými tendencemi Sáudů. Tento rozkol se jen tak přejít nedá.

US plans to station diplomats in Iran for first time since 1979 (Thursday 17 July 2008)

Experts urge Obama to rethink Iran policy

220047

25.5.2010 9:25

plány na válku veřejně?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Obávám se, že slovní rozbory možností válek samy popírají možnost existence těch válek. Informace, vypuštěná do medií má vesměs ten efekt, že zvyšuje připravenost "oběti" a snižuje varianty "útočníka".
Tahle válka slov (obdoba štěkajícího psa) umožňuje myslícím lidem připravovat podmínky pro období, kdy se vyplýtvá "slovní munice".

Model moci, postavený na růstu a následném zničení vytvořených hodnot pomocí války je už profláknutý natolik, že se hledají cesty skrze lékovou, potravinovou a mediální formu centrálního řízení společnosti. Zatím nedochází ke změně modelu - z pyramidové struktury na fraktální, kde vnitřní struktury řízení menších i větších celků si budou podobné, a vzájemné kontakty zemí se omezí na výměnu toho, co národu či státu přebývá nebo chybí.
...a jak to nakonec dopadne, to záleží i na míře osobní aktivity hledat a skládat informace.

Další "vlaštovkou války" je přeci potopená loď a "podepsané" torpédo. Štěkot napadené země signalizuje míru připravenosti, ale možná i velikost zázemí, které je ze tím "štěkotem".

Ano, doba je napínavá, všichni svými myšlenkami vkládáme do "volného" prostoru energie, které si jiní vyberou a "přeloží" po svém, ve své informační vrstvě. Kupodivu jedním z podstatných "štěkotů" jsou patrně i volby v naší zemi. Uvidíme, jak se jejich výsledky projeví na "jevišti dějin".

220057

25.5.2010 12:15

RE: plány na válku veřejně?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 220057

Obávám se, že článek je víceméně pravdivý. Je již "zaděláno"

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/201244-kldr-... [pláč]

220078

26.5.2010 12:15

RE: plány na válku veřejně?

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 220057

Války a společenský rozklad v zemích, na které je zaměřena pozornost a které mají být zdrojem zisků, jsou základní prostředek k dalšímu získávání moci a bohatství. Války jsou sice "profláknuté", ale pořád účinné a pořád vyvolávají strach tam kde to jejich iniciátoři potřebují. Obzvláště v posledních desetiletích, kdy válkaři ztratili přirozeného oponenta v zemích "východu", jak jsou bývalé soc.země nazývány. Nějaké války iniciované USA jsou ve světě permanentně. Ovšem nyní, když USA získaly velké množství spojenců, kteří by se dali přesněji nazvat satelity, mají protivníka pouze v Rusku, Číně a Íránu a zčásti v některých zemích Latinské Ameriky. Zbytek světa tancuje stále podle té samé píšťalky. Rozvrácené země nakonec musejí své hospodářství postavit na nohy pomocí dluhů a jejich zdroje přecházejí do rukou světového kapitálu. Ten bohatne a obyvatelstvo chudne. Státy ŠOS, které jsou v předešlém komentáři zmiňovány, mají sice velké zásoby energetických surovin, avšak kromě Číny a částečně Ruska jsou součástí tohoto uskupení státy, v nichž mají své sítě rozprostřeny USA a jeho chráněnec Izrael. No a právě na diplomacii Číny a Ruska bude záležet jak se bude válečníkům nadále dařit.

220184

26.5.2010 13:40

RE: plány na válku veřejně?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 220184

Střelče, Izrael není tím chráněncem, USA byly pro Izrael (= vládce peněz) jen dlouhodobým "měchem", vhodným ke komplexnímu vyždímání potenciálu lidství.
Jakmile zjistíte a pomocí historických událostí si ověříte, kdy a kdy a pomocí čeho dosahoval "kapitál" vlády nad světem, pak vám asi dojde skutečný význam pokřivené podoby poznatků, které známe pod slovem "křest" a nauky o podstatě a podobách prostoru - kterou církev chtěla používat jen pro "své vyvolené".

Z původní finanční instituce (církev římskokatolická) se šikovně volenými událostmi a k nim vytvořenými příběhy staly v období cca 2000 let bezejmenné nadnárodní instituce a korporace - vše řízené pomocí financí.

A finance - to je matematika, vykládaná nějakým "jazykem". Jazyku ekonomiky předcházely jiné jazyky, původně národní, do kterých byla víceméně násilně vložena latina (skrze pojmenovávání starých i nových poznatků do jednotného systému skryté vazby mezi matematikou a latinou). Hebrejština jako dekódovací jazyk pak umožnila určité části jednoho etnika vytvořit z utajovaného arzenálu poznatků dnes i technologie, o kterých se teprve postupně dozvídáme.

Zajímavou figurou je "černý kníže" jehož poslední poznámky "mezi řečí" mi napovídají, že větévka, na které sedí "noční pták" je schopná díky informacím z "bídlberku" ukočírovat víceméně bezbolestný přestup z říše zla do říše, kde by mohlo být trochu líp. Netušil jsem, že on je patrně trojským koněm pro návrat k původním hodnotám "křestu" (= vstupu do chápání fyzikálních procesů v kontextu s duchovním slovníkem) v oblasti postupného předávání moci. Tu je třeba delegovat do takové hloubky a šíře, kde je zajištěná sebeorganizace (soběstačnost) prostoru, který tato předaná moc má spravovat.
Dnešní atomizace myšlení byla nutným předpokladem pro růst sebevědomí člověka (nalezením svého dna a následnému nastavení vesměs jiných hodnot života), ale také nalezení nástroje myšlení, ve kterém do sebe zapadnou souvislosti v absolutních hodnotách. Tyto hodnoty představuje v konečném součtu samotný obsah každé číslice a každého písmene v libovolném slovu libovolné řeči. Postupně se asi budeme rozpomínat na skutečnou historii (= jiný příběh) vedoucí k formování této planetární soustavy a lidských civilizací na ní.

220191

26.5.2010 15:17

RE: plány na válku veřejně?

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 220057

Janko,

možná jsem se nesrozumitelně vyjádřila, ale neměla jsem celkem v úmyslu s vámi polemizovat, ale spíš dát poznámku k válkám a sdělit jak se dívám na současnou pozici světového kapitálu a jeho způsob získávání dalších příjmů. Pokud jsem nazvala USA ochráncem Izraele, nebo naopak Izrael chráněncem USA, potom jsem neuvažovala o ničem jiném než o současnosti, tedy o jejich současném vztahu. Podle mne nemůže být pochyb, že Izrael má mezi ostatními státy u USA výsadní postavení. Stačí porovnat vztah USA-Izrael a USA-Írán. Je jasně vidět co všechno prochází Izraeli, který nemusí žádná lidská práva dodržovat. Může vlastnit jaderné zbraně, může donekonečna vytloukat odškodnění z holokaustu, může používat pojistné Palestinců na stavbu domů židovských osadníků na okupovaných územích a žádné sankce se nekonají. Pokud kdy došlo na nějaké rezoluce OSN, Izrael si z nich nic nedělal. Co se chystá na Írán o tom snad nemusím psát. Podle tohoto zdroje -

http://www.prisonplanet.com/us-begins-massive-military-build-up-around-iran-sending-up-to-4-new-carrier-groups-in-region.html

vyplouvají do vod kolem Íránu další válečné lodě s nákladem letadel a vrtulníků a s několika tisíci námořních pěšáků. A to přesto, že Írán plní požadavky na něj kladené ohledně jaderného materiálu. Navíc inspekce v době před nástupem nového šéfa MAAE Jukiji Amana doložila, že žádné jaderné zbraně nebo jejich vývoj v Íránu zjištěny nebyly. Jak potom zdůvodnit přípravu agrese vůči této zemi.

220202

26.5.2010 5:16

Clanek predpoklada pouze jednoho hrace za sachovnici a jeho tahy.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hracu vsak je vice a budou tahnout asymetricky a muzou to zapadni elite s minimalnimi naklady zavarit tak, ze konflikty, o kterych se mluvi budou prochazkou rajskou zahradou. Nehlede, ze pro Moskvu nebo Peking je utok na Iran primou vyzvou k boji, kdy svet bude potichu, ale velmi pozorne sledovat, co se bude dit. Pokud nechaji jenom tak, padnout Iran muzou ocekavat problemy na Kavkaze, v Kaspicke oblasti a jinych regionech stredni Asie... Budou muset reagovat, jinak ztrati tvar a duveryhodnost jako spojence.

220144

26.5.2010 10:15

Bilderberg, jen přátelská schůzka

lucifuge 213.?.?.?

Pan kníže to objasnil. Hlupáci, kteří věří spikleneckým teoriím.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/schwarzenberg-spiknuti-bilderberg-je-dilo-psychopatu/

220171

26.5.2010 14:56

RE: Bilderberg, jen přátelská schůzka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 220171

Pan kníže to skutečně objasnil. Hlupáci, kteří věří právě knížeti ! [chechtot]

220198

26.5.2010 14:57

RE: Bilderberg, jen přátelská schůzka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 220171

Pan kníže to skutečně "objasnil". Hlupáci, kteří věří právě knížeti ! [chechtot]

220199

27.5.2010 12:01

RE: Bilderberg, jen přátelská schůzka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 220199

Tak ja si zase myslim ze to pan knize vyjadril velmi presne,
co se vam na vyroku 'Spiknutí Bilderberg je dílo psychopatů' nezda pravdive [velký smích] ?

220314

Příspěvků: 11

25.05. 07:32 MedaBeda  Írán
25.05. 09:25 janko  plány na válku veřejně?
25.05. 12:15  RE: plány na válku veřejně?
26.05. 12:15 Střelec  RE: plány na válku veřejně?
26.05. 13:40 janko  RE: plány na válku veřejně?
26.05. 15:17 Střelec  RE: plány na válku veřejně?
26.05. 05:16 Rene Bartosek  Clanek predpoklada pouze jednoho hrace za sachovnici a jeho tahy.
26.05. 10:15 lucifuge  Bilderberg, jen přátelská schůzka
26.05. 14:56  RE: Bilderberg, jen přátelská schůzka
26.05. 14:57  RE: Bilderberg, jen přátelská schůzka
27.05. 12:01  RE: Bilderberg, jen přátelská schůzka

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Stanné právo až do 20. listopadu30.10.20 17:03 Česká republika 5

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
23,39 Kč
Euro
27,25 Kč
Libra
30,30 Kč
Kanadský dolar
17,57 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,53 Kč
100 japonských jenů
22,37 Kč
Čínský juan
3,50 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 011,74 Kč
1 unce stříbra
552,70 Kč
Bitcoin
316 474,77 Kč

Poslední aktualizace: 30.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 909