Diskuze k článku

Nůžky se rozevírají

Příspěvků 144

14.5.2010 9:15

Středověk?

lu.bro 85.?.?.?

Začínáme se vracet do středověku? Kdy malé množství lidí bude vlastnit všechen majete? Již dnes začínají sami sebe nazývat elity. Ale spíše to děláme my tím, že to tolerujeme. Měli bychom si uvědomit, že každý z normálních obyčejných lidí se může dostat do vlády tak proč se chovat pokorně před poslanci a senátory? Jsou to přece námi volení lidé tak jako když si vybereme firmu, která nám postaví plot nebo dům. Pak kolem nich chodíme s prosíkem aby nezvyšovaly ceny? Prostě pokud nám nevyhovuje tak je vyhodíme ne? Tak by to mělo být i s těmito "elitami", Nebo se pletu?

Pokud se systém bude vyvíjet tímto směrem, a pokud se budou opakovat příběhy a zkušenosti lidí s utlačováním a bezprávím, exekuce, ublížení na zdraví, nepotrestáni vinici dopravních nehod, a podobně. Věřte mi že po čase příjde druhý Stalin nebo Hitler, postaví tyto neodsouzené ke zdi, postaví ke zdi ty nevyřešené právní spory a majetkové vzrahy.

A bude mít podporu většiny!!!!! Pak se zas bude lidstvo divit jak může vyhrát systém jako je komunismus nebo nacismus??? Snadno...začne z počátku spravedlivě trestat!!!!!!

219267

14.5.2010 11:23

RE: Středověk?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 219267

Souhlasím s vaším příspěvkem až po slova "Věřte mi".

Všichni lidé si musí co nejlépe uvědomit, že jde o ELITY TRVAJÍCÍ Z NAŠÍ TOLERANCE. Jsou ELITAMA pouze díky tomu, že MY je považujeme za elity, že se podřizujeme jejich příkazům a manipulacím, tudíž, že SE CHOVÁME TAK JAK CHTĚJÍ. Jakmile by např. těm americkým soudruhům vstoupily většinové americké hordy na jejich majetek a do trezorů jejich bank, tak ani nejsilnější policie a armáda by jim nepomohla. Protože policie i armáda jsme my.

Ne peníze hýbou světem, ale penězma je hýbáno světem.
To přesto, že hodnota jimi vydávaných peněz závisí pouze na nás. Hodnota těch peněz je taková, za jakou je my považujeme. Jenom díky nám jsou považovány za prostředek směny a jsou jako prostředek směny přijímány. Jakmile je přestaneme přijímat a budeme přijímat pouze naše platidlo, tak se z jejich peněz (drátků, kterýma nás vedou) stane papír do sběru.

219274

14.5.2010 12:18

RE: Středověk?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 219267

Prostě pokud nám nevyhovuje tak je vyhodíme ne? Tak by to mělo být i s těmito "elitami", Nebo se pletu?

Ano. pleteš se. Ten článek není o těch politických figurkách, které lze teoreticky volbami poslat na smetiště dějin, ale o diskrétních a obslužných elitách, které jsou mimo politické dění tím, že ho samy řídí a financují. Tedy o majitelích těch finančních a produkčních kolosů, kteří si najímají k zajištění růstu svého bohatství manažerské figury, jenž pak ovládají penězi a strachem, tedy oním proslaveným cukrem a bičem jako figurky, ty užitečné idioty v politice a v médiích. [pláč]

219278

14.5.2010 9:46

Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Ursus 83.?.?.?

ale zatim si moc nevsimame, ze nam pekne upada, spise konci evropska Unie. Maximalne sleduje horici recky strom, ale nevidime horici cely les.Unie se ze svého snu o světové supervelmoci může rychle probrat jako nijak významný nejzápadnější poloostrov Asie.Stačí sledovat, co se kolem "řecké" krize děje, a rychle se dovtípíme, že je to krize evropská. Třeba tohle: když před několika dny Evropané dali s velkou slávou dohromady 750 miliard eur jako záchytnou síť pro řecké následovníky, vyšlo najevo, že všechno zařídil dvěma telefonáty jediný člověk.Je to jediný vůdce, kterého zřejmě Evropa má. Bohužel není Evropan. Myslim, ze nemusim psat, kdo to pres Ocean volal.Evropa totiž už dávno vůdce nemá, jen úředníky a politiky...O budoucnosti také leccos řekne těch 750 miliard. Kdekdo šílel, že Řekové dostanou pár desítek miliard, ale 750 miliard už nikoho nevzrušilo. A mělo by! Unie právě veřejně vybubnovala: Nikdo nemusí šetřit, škrtat a utahovat opasky. Zatímco Asie během krize bohatne (Číňané mají stejný znak pro slova "krize" i "příležitost"[mrknutí jedním okem], Amerika shazuje přebytečná kila a snaží se zase chytit formu, Evropa si pořád nesundala z loga výrok feldkuráta Katze: To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou.
Teď další věc: část z těch 750 miliard dodají státy Unie, část Mezinárodní měnový fond. Proč zrovna on? Prozradím vám tajemství: je to tím, že na rozdíl od Unie dokáže vlepit dlužníkovi facku, aby se probral. Unie, která je založena na všeobecném konsenzu, neumí rázně říct: Šetři, jinak nedostaneš ani vindru. MMF to má přímo v popisu práce.Klidně vše projezte, užívejte si,my vás zachráníme, jen aby nepadlo euro.

219270

14.5.2010 12:41

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 219270

Rozpad EU náležite oslávim, opijem sa do dvoj dňovej nemoty, no aspoň pokúsim sa. [velký smích]
Rozpad eurozóny zapríčiní Grécko, to je fakt, jednoducho Nemci odmietnu ďalej financovať krajiny PIGS, k Nemecku sa pripojí Rakúsko a Holandsko a spolu si vytvoria menovú úniu s novou Markou, snáď i dôjde k oživeniu Hanzy a tým pádom EU de fakto snáď i de jure rozpadne
Európa skôr či neskôr skončí(prikláňam sa k prvej možnosti) ako kolónia skôr Ruska ako Číny, síce Čína nám ide po krku ako nová veľmoc, ale Rusi nás už držia nejaký čas po guliach a zovretie zo dňa na deň silnie.
Nič proti Číňanom ale Rusi sú k nám bližšie geograficky i kultúrne.
Čo sa týka výbojnosti Maďarska myslím si že Rusi nás zastanú, keď o to ich požiadame, majú nato páky ako ich uzemniť.
Myslím si že Rusi svojimi ťahmi účinne zastúpia proti proti-ruskej rétorike, myslím si že ruskí oligarcha-patriot kúpi nejaké vydavateľstvá, ktoré vydávajú renomované denníky, myslím si že to urobil aj nejakí ruskí magnát v Londýne.

219279

14.5.2010 13:13

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 219279

Takže ta Ruština se ještě bude hodit? [velký smích] No ono skoupit RF státy EU po jejím rozpadu jednotlivě, by jednotu Evropy udrželo pohromadě už jen tím přístupem k surovinám a energiím daleko účinněji, nežli se o to snaží ten dnešní politický slepenec a s trhem ještě mohutnějším. Jen aby se nám ale na Hrad nenastěhoval car, když je větší než Kreml a v samém srdci Evropy. I když by to bylo asi pro nás slovanské gojímy lepší, než ti dosavadní poplyšákoví vládci "domácí provenience".

219283

14.5.2010 13:58

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219279

ono je to trochu jinak, Nemecko nezachranuje PIGS nybrz vlastni banky ktere drzi ten sajrajt v podobe statnich dluhopisu, podobne to plati i pro Francii, PIGS staty z tzv. "zachrany" neuvidi ani haler, zde velmi nazorny graf pro predstavu jak vypada bankrot graficky, v tom ovsem jeste neni zapocteno tech 750 miliard.Euro. Cina zadna nova velmoc nebude, sedi na palube tehoz Titanicu. [chechtot] [chechtot] [chechtot]
http://www.nytimes.com/interactive/2010/05/02/weekinreview/02marsh.html?ref=global

219285

14.5.2010 20:34

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 219285

Čiastočne máte pravdu jednak časť 750 miliárd € ide na skúpenie gréckeho dlhu, jednak ide na "pomoc" Grécka tj. na privysoké a nezdanené platy úradníkov. [oči v sloup]

K Číne a Rusku, kto je skutočne bohatý ten kto vlastný zdroje, suroviny a výrobné prostriedky alebo ten kto má hromadu farebných papierikov ktoré sú kryté dôverou?
Odpoveď je prostá, a z dlhodobého hľadiska je to aj jasné, keďže Číňania sú zahľadení do seba, svet ich zaujíma len natoľko nakoľko ich záujmy vyžadujú t.j. zdroje surovín, pretože pri kolapse väčšiny zahraničných trhov prejdú na vnútornú spotrebu 1,2 miliardy spotrebiteľov je dosť. [cool]

No a Rusi sú zas Európania (považujú sa za nich), takže oni budú hrať na svojom pieskovisku, zabezpečovať odbytište a hranice pre nich je priorita č1.

219314

14.5.2010 21:58

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219314

samozrejme ze staty ktere maji suroviny nebo prumyslovou vyrobni zakladnu jsou na tom lip nez ti kteri jen presouvaji dluzni smenky sem a tam. To ale neznamena ze krize jim neda zabrat, poklesem cen komodit bude Rusko znatelne zasazeno. Tvrdit, ze Cina jednoduse prejde na vnitrni spotrebitelsky trh je kapitalni pitomost, z tech 1.2 miliardy lidi dela stale jeste skoro miliarda za misku ryze a jejich kupni sila je prakticky zanedbatelna, rocne jim pribyva kolem 10 milionu hladovych otroku a na znatelne zvyseni realnych mezd neni nejmensi sance. Krome toho jejich bankovni system je jedna potemkinska vesnice, podobne jako v USA a Evrope, stat ktery rocne navysuje svoji menovou bazi o 30% noveho obeziva neskonci jinak nez bankrotem, cela nove postavena mesta, mrakodrapy a shoping centra stoji prazdna a reprezentuji miliardove ztraty, kolaps jejich realitni a kreditni bubliny je na spadnuti. [chechtot] [chechtot]

219321

14.5.2010 20:44

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 219285

Nemecko a nemecke banky je vyznamovy protimluv.Nemecke banky neexistuji, to by je skutecne museli Nemci vlastnit.Jenze ti v nich maji ulozeny nejaka ta EUra, coz jsou papirky, ktere na dluh tiskne opet nekdo jiny.

219316

14.5.2010 22:30

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219316

to je samozrejme pitomost, nemecke banky existuji, nejvetsi Deutsche bank ma 630000 akcionaru z toho jsou 54% cizinci, existuje ale spousta bank kde vetsinovi akcionari jsou nemecke spolkove zeme spolu s nemeckymi subjekty,napr. Landesbank Baden-Württemberg, Bayerische Landesbank, Bayerische Landesbank atd. je jich spousta, nemecke vlastnictvi v nemeckych bankach zdaleka prevazuje, na rozdil od zahranicnich filialek nekterych cizich bank v Nemecku. [chechtot]

219326

15.5.2010 10:18

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

Reakce na 219326

Zrejme nechapete realitu, ktera doprovazi tento zlocinny a prolhany financni system.Kazde EUro nebo dolar patri bankovnimu otrokari, ktery tento system udrzuje pri zivote uz nekolik staleti prostrednictvim pyramidove hry.To si vazne myslite, ze Bundesbanka byla po valce zalozena a zafinancovana porazenymi Nemci?

219368

15.5.2010 16:03

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219368

nikde nepopiram ze soucasny penezni system je prolhany a zkorumpovany,ani podil zidovske bankovni mafie na celem podvodu, o tom jsem se zde uz parkrat zminil, blaboly o tom ze kazdy dollar ci Euro patri tajemnemu otrokari v pozadi vsak ponechavam bridilum kteri nechapou jak soucasny system funguje. Byt tebou, mrknu pod postel, pocitam ze se to tam otrokari uz hemzi. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

219382

16.5.2010 2:41

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 219382

Co to proboha melete?Spocitejte si, kolik zlatych cihel splacenych na urok nashromazdili Rudostitove a jejich kosmopolitni kriminalni banda za tech bezmala trista let!Staci treba urok sedm procent(Lincolnovi pujcili tihle dobrodinci na tricet procent nez se jim vzeprel)Naucte se pocitat slozene uroky, a pak zase nekoho poucujte, ze soucasne penize tistene z niceho patri vsemu lidu nebo co tim blabolenim o nemeckych bankach vlastne chcete rict.

219408

16.5.2010 10:45

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219408

ach vazne? S timhle cislem bys mohl vystupovat na pouti, vsadim se ze i majitel cviceneho medveda zbledne zavisti. Pokud ti takova kariera nevoni, pozadej sedmiletou sousedovic Marenku at ti vysvetli rozdil mezi real a nominal, kdyz bude sikovna za par mesicu to zvladnes. Pokud jsou ma tvrzeni o nemeckych bankach blaboly, neni nic jednoduzsiho nez je vyvratit, zatim ti sem ale zadny dukaz neupadl, na to ale nebude statcit ani opraseni zbylych "Rudostitu", kteri na tebe cihaji doma ve sklepe. Zatim ovsem vidim ze i s pochopenim jednoducheho textu mas honicku, aby ses nam jeste nezpotil. [chechtot] [chechtot] [chechtot] [velký smích]

219420

17.5.2010 18:05

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 219420

odskakujete vzdycky od tematu, kdyz si nevite rady s odpovedi a snazite se plantat o nicem?Penize nepatri nikomu jinemu nez tomu kdo je tiskne a pujcuje.Nemci to rozhodne nejsou, vite?O dolaru Americane take nerozhoduji.Asi jste jeste porad nepochopil, proc bylo Nemecko totalne rozbombardovane a znicene, kdyz si predtim dovolilo osudny prepych rozhodovat o vlastni marce.Studujte historii a prestante si vymyslet jakesi nesmyslnosti o tom, ze o vlastni mene si rozhoduji staty samy.Jestli jste tak chytry, abyste mohl nekooho neustale poucovat, tak mi odpovezte na jednu otazecku, proc byl pred desetiletimi zrusen zlaty standart.Slozene urokovani se bezne probira na stredni skole.Snad jste ji absolvoval.[smích]

219531

17.5.2010 22:38

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219531

(Příspěvek se musí týkat především článku. Díky – moderátor.)

219551

15.5.2010 22:46

mluv o slovensku rusofile a do ČR se nebabrej

r.m. 213.?.?.?

Reakce na 219279

pokud vím s ruskem sousedíte vy, s maďarskem taky vy, samostatnost jste chtěli taky vy, tak si užijte, ale za svý.
radši půjdu do spolku s němcem než s rusem a jeho primitivní kulturou [mrknutí jedním okem]

219404

16.5.2010 17:05

RE: mluv o slovensku rusofile a do ČR se nebabrej

serpico 77.?.?.?

Reakce na 219404

hmmm,tady má někdo trochu primitivní myšlení.. [oči v sloup]

219437

16.5.2010 17:15

mrzni sám rusofób a do SR nemontuj

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 219404

>pokud vím s ruskem sousedíte vy, s maďarskem taky vy,
>samostatnost jste chtěli taky vy, tak si užijte, ale za svý.

Pán asi má diery v znalosti geografie a histórie, pretože susedíme s Ukrajinou a samostatný chcel byť Mečiar a jeho parta, aby mohli nakradnúť čo im hrdlo ráči.

>radši půjdu do spolku s němcem než s rusem a jeho primitivní
>kulturou [mrknutí jedním okem]

No to vidím, preto vaši papaláši kupujú plyn od Rakúšanov, čo majú zo South Streamu, za drahé peniaze a mám taký pocit že to isté udeje s nemeckým plynom z North Stream-u.
Myslím si že takému krátkozrakému rusofóbnemu hlupáčikovi nemude vadiť tento fakt, nebude mu vadiť ani to že ceny plynu vyletia do astronomických výšok a kvôli tomu ľudia "mrznúť", ba čo viac bude tých papalášov ďalej voliť len aby nemal nič spoločné s tými "špinavými a primitívnymi" Rusmi a ich plynom. [cool]

Vy a vaša sorta je fakt číslo. [chechtot]

PS: Len tak na margo na každej krajine a každom národe podpíše 70 rokov Marxizmu, Leninizmu, Stalinizmu a socializmu a vlády komunistov. Veď po 40 rokoch vládnutia komančov a socializmu ani naše spôsoby nie sú bohvieako civilizované. [vyplazený jazyk]

219439

14.5.2010 12:53

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 219270

Vola akosi mi uniká pointa. [zmaten] Tak šetřit, či nešetřit?

Obecně přece platí, že státní dluhy se nedělají proto, aby se splatily. Komu by se taky splácely? Kde kdosi tajemný vzal ty peníze, které tak velkoryse mění za státní dluhopisy? Dokonce za krize. Na to přišel Paroubek už dávno, jen to ostatní nesmyslně přirovnávali k dluhům osobním a tak se mu vysmívali. Přitom je to zcela prosté. Tak jako státní dluh vznikl, tedy naťukáním na klávesnici počítače banky, tímtéž naťukáním se znaménkem mínus zase zanikne. Přesně podle starého pořekadla "lehce nabyto, lehce pozbyto. Peníze přece nepředstavují naprosto žádnou reálnou hodnotu. Burza je jen kasíno a globální ekonomika dokonce letadlo. TAK JE TO. Proto se taky nikdo s těmi stovkami mld Euro nijak netrápí stejně, jako se USA netrápí s jejich státním dluhem, jen bůh ví v kolikati bilionech dolarů. To jenom gojímům se předhazuje užitečnými idioty jejich imaginární zadlužení, aby stáhli ocasy mezi nohy a bez reptání přijímali svět jaký je. Svět elit a otroků.

219282

14.5.2010 13:37

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219270

vychazis ze zcela mylne predstavy, ze EU byla zalozena s cilem byt svetovou supervelmoci, to je samozrejme omyl, cilem byla v prve rade totalni centralizace Evropy za ucelem snazsiho ovladani ze strany USraelske mafie, to se tez do znacne miry zdarilo a Eu manaskove ted skacou na pisknuti izraelske lobby stejne poslusne jako Amrdolove. Predstava ze Asie bohatne je naprosto detinska, vlastnictvi bilionu bezceneho papiru v podobe dollarovych nebo Euro rezerv nepredstavuje zadne bohatstvi, Japonsko je zrale na bankrot stejne jako polovina EU a USA a kolaps realitni a kreditni bubliny v Cine je jen otazka casu, oba tyto staty sedi na gigantickych prumyslovych nadkapacitach ktere po bankrotu EU a USA nebudou mit odbytiste. Veskere nekryte meny predstavuji jeden spolecny Titanic a dirou pod carou ponoru uz by projel nakladak. Co zrejme zcela nechapes, nikdo nema zajem setrit, politicti klauni vi, ze system zalozeny na exponencialnim rustu kreditu bez novych masivnich dluhu zkolabuje, maji ovsem smulu, v okamziku kdy realna ekonomie neni schopna vyprodukovat dostatek kapitalu na pokryti splatek uroku je cely ten domecek z karet definitivne v prdeli. [chechtot] [velký smích] [chechtot]

219284

14.5.2010 22:39

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 219284

Globalni bankrot fiat money je pouze otazka casu. Naprosto souhlasim, ale co se bude dit potom? Za naprosto zasadni bych povazoval minimalne potravinovou sobestacnost v ramc aspon statu, protoze z nejakych komunit pri chaosu a masovem rabovani prilis nezustane. A zemedelska produkce roste na polich nekolik mesicu, nez se da sklidit. Bez urcite minimalni miry stability nemuze fungovat zemedelstvi.

219329

14.5.2010 22:59

RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219329

nejsem Rene jasnovidec, situace bude patrne od zeme k zemi ruzna, podle temperamentu obyvatel a kriticnosti zasobovaci situace. Vysledek muze byt ruzny, leckde se muze objevit novy Hitler nebo Gottwald, domnivam se ale ze kdyz by slo poradne do tuheho, muze to i lidi stmelit, pokud nepodlehnou opet nejakym komsomolskym Sirenam bude to zaroven velika sance. [smích]

219332

14.5.2010 14:30

Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Bohatší bohatnou. To ano. A ti chudší? Kdyby stále jen (století za stoletím) chudli, už by mezi námi nebyli. Dávno by pomřeli hladem. Jenže chudší dosud nevymřeli. A jsou dokonce bohatší, než bývali jejich rodiče. Oblíbené klišé by tedy mělo spíše znít bohatší bohatnou rychleji, chudší pomaleji.

Otázka zní. Je to správně nebo špatně? Hledejme poučení v historii. Existovaly státy, kde bohatí prostě nebyli (dodnes se s tím ještě trápí lidé na Kubě a v KLDR). Bohatství tam patřilo všem. Tím zásadním bohatstvím ovšem nemyslím vily, jachty, auta a plné prkenice. Tím skutečným bohatstvím jsou totiž doly, farmy, továrny, elektrárny, firmy, infrastruktura, stavby, ...

Všichni starší si pamatujeme zoufalý úpadek (v roce 1948) špičkových světových firem Škoda, Aero, ČZ, Tatra, ČKD, Jawa, Avia, Baťa, ... Pod správou "nás všech" [oči v sloup] se z nich stala během pár desítek let zastaralá technická muzea, vyrábějící téměř neprodejný brak. Proč se to stalo? Nabízí se jednoduchá odpověď.

Řádně spravovat bohatství dokážou jen nemnozí. Obecně pouze schopní lidé. Ti, kteří prokázali své schopnosti tím, že zbohatli zákonným způsobem. Spravuje-li jakékoliv bohatství člověk, který je sám nevytvořil, jsou výsledky obvykle žalostné (viz hospodaření států či nadstátu - EU). Také lidé, kteří zbohatli nelegálně (Mrázek, Krejčíř, Kočka, Kožený, ...) nedokážou své bohatství řádně spravovat a příliš si je neužívají.

Zkušenost tedy jasně říká. Dobře je v zemích, kde bohatí bohatnou rychleji, než chudí (Jižní Korea, Švýcarsko, Lucembursko). Začnou-li rychleji než podnikatelé bohatnout (např. původně chudí řečtí) státní zaměstnanci, je to na pováženou. A pro ty rychle bohatnoucí chudé to nemůže dobře dopadnout. Přesvědčíme se o tom na vlastní oči.

Závěr? Dělejme vše pro to, aby ti nejbohatší a nejschopnější z nás spravovali co nejvíce majetku. Tedy aby bohatli ještě rychleji, než dosud. Zkušenost hovoří jasně. Tam, kde se to daří, se i průměrní a relativně chudí lidé mají líp. [smích]

219287

14.5.2010 14:44

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Malcik 81.?.?.?

Reakce na 219287

Skvěle napsané.

Dokud jsou dva lidé, kteří mají každý 10, tak je to v pořádku. Jakmile by ale jeden měl 20 a druhý 1000, tak se sociální inženýři hned můžou zjančit, jaká je společnost nespravedlivá. "Pane Bože, dej ať sousedova koza chcípne" [smích]

219288

14.5.2010 20:19

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219288

No když vám nevadí, že přirozeným důsledkem této nerovnosti (který se táhne historií jak červená nit) je to, že ta hrstka s 1000 vládne a diktuje těm masám s 20, že je tahá do svých krizí a válek, a že je ve více méně pravidelných intervalech v rámci těch krizí a válek nechá vyvraždit nebo alespoň ožebračí na 0, tak si těch svých dvacet nebo třicet užívejte, dokud můžete.. Tu závist si strčte někam, obvykle těm s 20 nevadí to, že někteří mají 1000, nýbrž ty sviňárny, které konají z pozice moci, kterou jim ten 1000 zaručuje.

219310

15.5.2010 9:21

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Malcik 89.?.?.?

Reakce na 219310

To, co jste napsal, vůbec není přirozeným důsledkem nerovnosti. Když má jeden 20 a druhý 1000, tak to nic neznamená. Prostě jeden pracoval víc nebo pracoval efektivněji a tak si pro sebe vytvořil větší bohatství, nic víc a nic míň.
Že dnes bohatí lidé mají často neférové množství moci je důsledek státu, který se těmito lidmi nechává korumpovat a který my posloucháme, ačkoliv bychom vůbec nemuseli. Legislativa je pak šitá na míru těm, kteří korumpují. Zabraňme tomu, aby se nám stát motal do naší svobody (= zrušme regulace, zrušme monopol na peníze, zrušme monopol na zdravotnictví, školství, důchodový systém apod.). Potom si bohatí lidé budou moci stát uplácet libovolně, ale bude jim to prd platné.

219362

16.5.2010 19:12

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

simplimus 85.?.?.?

Reakce na 219310

Prvotřídním výmyslem, jak rychle zbohatnout, je úrok z půjčky.Cituji z knihy J. Liny: Architects of Deception/Architekti podvodu:

The Irish economist Margrit Kennedy has pointed out that a one
Irský ekonom Margrit Kennedy poukázal na to, že jedno-
per cent loan is doubled in 70 years. A 3-%-loan with accumulated
procentní půjčka se zdvojnásobí po 70 letech. 3-%-ní půjčka s akumulovaným úrokem
interest doubles in only 24 years. A 6-%-loan doubles in 12 years,
se zdvojnásobí už po 24 letech. 6-%-ní půjčka se zdvojnásobí po 12 letech,
and at 12 % the amount is doubled in just six years.
a při 12 % se množství peněz zdvojnásobí už jen za šest let.
If anyone had lent one cent in A. D. 1 and charged a 4 per cent
Jestliže kdokoliv půjčil jeden cent r. 1 po Kr. a účtoval si 4 procenta
interest, in 1750 he could have bought gold weighing as much as the
úroku, v r.1750 si mohl zakoupil zlato, vážícího tolik, jako
whole Earth.
celá Země.
…..
These extreme examples show how madly interest damages each
Tyto extrémní příklady dokazují, jak šíleně úrok škodí každé
country's economy.
státní ekonomice.
--------------------------
(Přirozeně se zde nejedná o čistý zisk, jelikož je nutno vzít v úvahu inflaci a provozní náklady banky, ale dost to ilustruuje situaci, jak šikovně někteří lidé dokázají přimět peníze, aby samy dělaly další peníze.S jakou námahou, ať si každý posoudí sám.)
Jinde Lina dokazuje, jak různé země v různých dobách ruinovaly lichvářské půjčky(např. po smrti Caesara v Římě daně vzrostly nebetyčně a následkem toho většina lidí ztratila jejich půdu a jejich domovy), a jak dopadli vlivní lidé, kteří to odmítli akceptovat, počínaje Tiberiem Gracchem, dále Juliem Caesarem, Jamesem II (Stuartem), až po JFK.
Uvedeným způsobem ( o dalších finančních machinacích nemluvě) vznikají ti největší boháči, a v zemích jako naše, kde není nikterak stanovena hodnota lichvářského úroku, skutečně obrovským tempem. Takto zanedlouho zadlužení státu i soukromníků, kteří se dostanou do spárů finanční sběře, dosáhne nezvladatelné výše.
Takových boháčů si zde snad může vážit jen Vojta a Malcik. „Blahoslavení chudí duchem…“

219446

17.5.2010 13:44

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219446

tedy jen to, ze dotycny ovlada pocty procent z pate tridy, nic vic, podobnymi priklady nablblych zastancu bezurocne ekonomie se web jen hemzi, kdyby za krale Klacka zly lichvar pujcil na 3% urok tolik a tolik, mel by dnes o tolik vic, kdyby pujcil na 5%...atd atd. Kdyby jsou chyby ktere nemaji s realitou nic spolecneho, kdyby tva tetka mela kulky, byl by to tvuj strejda. Dejiny jsou vydlazdeny bankroty hlupaku kteri se zadluzili nad sve moznosti, stejne jako bankroty statu a jejich lichvarskych veritelu. Exponencialne rostouci krivky uroku z uroku do omrzeni omilane "experty" na bezurocnou ekonomii nemely drive v praxi nikdy zadny protejsek, dokud byly penize kryty zlatem a stribrem a urokovou sazbu urcoval trh, udusil v pripade prehrati ekonomie stoupajici urok veskerou poptavku po kreditech, bankroty predluzenych subjektu zdecimovaly udajne bajne zisky "zlych" lichvaru a trh se opet dostal do rovnovahy, totalnim bankrotem to skoncilo vzdy, kdyz vladnouci potentati zacali svindlovat menu, Rim nepadl kvuli lichvarskym pujckam nebo danim, nybrz protoze zacli do zlatych a stribrnych minci primichavat jine kovy, coz je ekvivalent zruseni kryti dnesnich papirovych bankovek, v takovem pripade pak rostou dluhy exponencialne, nikoli vsak diky urokum nybrz neomezenou tvorbou meny. V rezimu fiat money je ostatne bajka o bajnych urocich ktere banky vydelavaji uplny nesmysl, roli totiz nehraje nominalni urok, nybrz urok REAL po odecteni inflace, staci se podivat na realne uroky v prumyslovych zemich poslednich 25 let, treba v Japonsku nebo USA, pokud realny urok dosahl 1-2%, bylo to moc, nezridka byl cele roky negativni. Problem dnesniho podvodneho menoveho systemu zcela jasne nelezi v urocich, nybrz v manipulovanych urocich ve spojeni s nekrytou menou a bankvnictvim frakcnich rezerv, a v prve rade ve zkorumpovani politickych klaunu diky moznosti neomezene tvorby inflacni meny ze strany bank. [velký smích] [chechtot]

219514

17.5.2010 18:18

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 219514

Rust penez v obehu je zpusoben jen a jen poptavkou po splaceni uroku, to chazarske lhani uz vam moc nejde[smích]Snizovani obsahu zlata bylo zpusobeno tim, ze kazdy rok se zvetsovala poptavka po tomto kovu, aby mohly byt splaceny uroky.To je neuveritelene, jake kraviny jste schopni vymyslet.

219532

17.5.2010 19:27

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219532

Bravo !!! s tim muzes kandidovat do knihy rekordu, v kategorii nejvetsich pitomosti. Nicmene, rad se poucim, jak vznika poptavka po splaceni uroku, muzes to popsat podrobne? Uz se tesim. [chechtot] [chechtot]

219536

17.5.2010 20:06

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 219536

Úrok je pravidelný poplatek z dlužné částky, tedy z veškerých peněz co byly zapůjčeny v rámci ekonomického celku. I průměrný trouba by měl pochopit, že na splácení úroku je nutno použít peníze v oběhu, tedy postupně se veškeré peníze úročením mění na dluh pouhým průchodem přes bankovní systém, kterým jsou tak znovu a znovu přerozdělovány v systému jako nové úvěry s požadavky na nové úroky. Tedy požadavky na objem peněz v ekonomice se vytrvale stupňují jen proto, že jsou požadovány úroky. Pokud by požadavky na nominální objem nebyly plněny, ekonomika přestane být likvidní – což je krize…
Pokud jsou plněny, jedná se o trvalý nárůst nominálního objemu peněz v ekonomice, který může přerůst kdykoliv v otevřenou inflaci, pokud by nebyl kompenzován trvalým nárůstem spotřeby a výroby. Jenže nekonečný růst je kravina, proto krize musí přijít tak jako tak, je to jen otázka času.
Zlatý standart je v případě úročení jen babská pověra, Stando… [velký smích]

219540

17.5.2010 22:07

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219540

potiz je v tom, ze takhle si to predstavuje maly hobby ekonom ktery ponekud zakrnel u procentualnich poctu v pate tride, ktery si zakladni pocty plete s hospodarskymi procesy a domniva se ze ekonomie funguje ciste na matematickem principu. Kdyz mu tedy jeho guru ze svazackeho krouzku bezurocne ekonomie ukaze vertikalne stoupajici grafickou krivku exponencialne rostoucich uroku z uroku, prekrvi se mu ihned jeho mala dumajici hlavicka a vzplane spravedlivym hnevem vuci lichvarskym pijavicim. Nasledkem prekrveni pak plete dohromady prvky systemu nekryte meny(zkracene SNM) s prvky zlateho standardu(zkracene ZS), krome toho naprosto netusi, co se skryva pod pojmy penize nebo dluh, v pate to totiz jeste neprobirali.

tedy postupně se veškeré peníze úročením mění na dluh
1.SNM - penize se nemohou nikdy zmenit na dluh protoze uz jako dluh vznikly, veskere obezivo v SNM muze vzniknout pouze dluhem a neni nic jineho nez dluzni smenka, obezivo se tedy nestalo dluhem nasledkem zuroceni, nybrz poskytnutim kreditu.
2. Penezni objem nemuze v zadnem pripade rust oddelene od realne ekonomie, ta totiz musi vygenerovat kapital kterym lze uroky splacet, zly "lichvar" tedy muze pozadovat uroky az zmodra, jakmile ekonomicke subjekty nejsou ochotny nebo schopny se dal zadluzit zadne dalsi kredity nevzniknou a nemuze tedy ani neomezene stoupat penezni objem (jak rekl jeden moudry muz "nestaci privest kone k brodu, na to aby pili musi mit zizen"[mrknutí jedním okem]. Hlavnim problemem SNM je skutecnost, ze nejprve vznikne kredit a teprve potom vzniknou produkty nebo sluzby ktere ma zaplatit, jakmile tedy vznikne prilisne mnozstvi kreditu (prevazne nasledkem prehrati tiskarske rotacky, systemu frakcnich rezerv a kooperujicich zkorumpovanych politiku)a realna ekonomie neudrzi krok s vyrobou potrebneho mnozstvi produktu je konec party a cely domecek z karet jde do kytek=soucasny stav.

Zlaty standard
1. zde je to presne opacne, penize a kapital reprezentuje vylucne zlato a stribro, je irrelevantni zda ve forme 100% krytych bankovek nebo minci, od pocatku je nezatizeno dluhem a vyroba produktu vznikne teprve po poskytnuti kapitalu, v pripade financovani zurocenym kreditem nemusi vubec dojit k narustu penezniho objemu,dluh se splati ze zisku vyrobenych produktu a kredit (na rozdil od konzumniho kreditu v systemu SNM) zanikne, dluh je splacen, v pripade ze v celkovem hospodarstvi prevazuji uspesne investice, stoupne kupni sila obeziva (zlatych minci) a suma penezniho objemu se prakticky nemeni, maximalne o nove vytezene zlato jehoz tezba v celosvetovem meritku je stale slabsi a zanedbatelna. V pripade celkove prevazujicich neuspesnych investic kupni sila klesa. Proto take nemuze dojit k nekonecnemu rustu, hospodarstvi muze rust pouze kvalitativne, nikoli nominalne diky inflaci. [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

219549

17.5.2010 23:14

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 219549

>dluh se splati ze zisku vyrobenych produktu a kredit (na rozdil od konzumniho kreditu v systemu SNM) zanikne, dluh je splacen
Opět ty pověry, milý Stando…
Vyrobený produkt je ti na prd, dokud ho nesměníš za to, co si považuje tvůj oblíbený lichvář nejvíce, a to jsou ty tvé zlaťáčky… přesně ty nezatížené standartní zlaťáčky, co tím pádem z oběhu mizí jako nezatížené dluhem, aby se tam vcukuletu objevily již zatížené… a to máme první kolo a pak druhé kolo… a třetí, a ta kupní síla roste a roste s tím, jak ty nezatížené penízky nahrazují ty zatížené až jednoho krásného dne bude Standa stát se spadlou bradou a nutkavou otázkou „jak se dá vyrobit zlato“ na vyplacení všech úroků, neboť není komu prodat, neb veškeré zisky jsou vázány na splacení úroků, bez ohledu na pěknou kupní sílu každého zlaťáčku … a protože to nejde, stane se ze zlatého standartu babská pověra, které už nevěří ani sám Standa, pokud tedy postřehne, že se mu sem opět plíží to jeho „SNM“, aby jeho oblíbený lichvář nepřišel o své korýtko, neb ani zástavy není komu prodat, protože by na to musel půjčit těm, co již bez tak nemohou splácet, a tím by musel přiznat zhovadilost svého byznysu… [překvapení]
(ještě nic?... [oči v sloup] )

219555

18.5.2010 0:38

RE: pokud tohle neco dokazuje,

steve 97.?.?.?

Reakce na 219555

neb ani zástavy není komu prodat, protože by na to musel půjčit těm, co již bez tak nemohou splácet, a tím by musel přiznat zhovadilost svého byznysu
---
.. a protoze to je to - co mame dnes, a zhovadilosti se priznavat nebudou ..., bude nasledovat co ?? [cool]

219559

18.5.2010 7:11

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 219559

"záchranné balíčky" [velký smích]

úročení se "musí" zachovat, je to totiž ideální způsob, jak z celých národů nadělat nemyslící agresivní stáda...

219579

18.5.2010 11:09

RE: pokud tohle neco dokazuje,

steve 70.?.?.?

Reakce na 219579

"záchranné balíčky" [velký smích]
--
.. a Hooodne a Veelikee. Protoze jsme zodpovedni a osud statu, naroda nam lezi na srdci !! A chceme stabilizovat a nastartovat ... [chechtot] [chechtot]
.. "a jestli neumreli, tak tam zijou dodnes" ...

219594

18.5.2010 3:58

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 219555

Vypada to, ze kreativita a zvysovani vykonu v realne ekonomice skutecne je schopno kryt jak urokovou miru a taky nepripustit inflaci za predpokladu, ze nejde z klobouku tahat kredity kryte kulovym. Kreditni system musi byt trvale propojen s realnou ekonomikou a navzajem vybalancovat rovnovahu. Stan to popsal velmi srozumitelne na promenlivem pohybu kupni sily meny kryte necim, co nejde tahat z rukavu.

Kupni sila fiat money se ta v nominalu manipulovat nahoru pouze do urciteho mnozstvi nahromadeni stale novych kreditu, pak uz to jde velmi ztuha. Momentalne existuje takove mnozstvi kreditu v kasinu, ze jakakoliv vetsi fluktuace muze polozit cele slavne kasinu pri vznikle panice. Nemluve o tom, ze znacna cast tech kreditu se nahromadila o celkem maleho poctu subjektu, coz umoznuje manipulaci s trhy kasinoveho "kapitalismu".

Skutecna kupni sila fiat money muze v realu pouze klesat. Pokud by lidska chamtivost majici pristup k vytvareni meny z niceho nepresahovala rychlost inovaci v realne ekonomice, tak by se dosahlu stavu srovantelneho se zlatym standartem. Jenomze clovek uz je takove psychicke konstelace, ze kdyz neco muze ojebavat, tak malokdo dokaze odolat. Z toho duvodu bezi vytvareni kreditu mnohem rychleji nez realne ekonomicke deni. 99% obeziva mimo ekonomickou skutecnost mluvi jasnou reci. U zlata proste ojebavat nejde.

De Gaulle a jini, tak dlouho pozadovali za dolary zlato, az se musel zavrit kram, protoze dolaru bylo vytvoreno vice nez skutecneho bohatstvi v realne ekonomice a navic zlato bylo stanoveno na pevny kurz 35 $ za unci. Jestlize by byl pohyblivy kurz, tak by to vytvarelo tlak proti nadmernemu vytvareni novych dolaru, ale od ceho ten kurz stanovit, ze ano? To by se muselo vedet, kolik se tech papirku skutecne tiskne. [velký smích] [velký smích]
http://www.blisty.cz/2010/5/18/art52549.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Brettonwoodsk%C3%BD_s...

219568

18.5.2010 6:57

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 219568

>U zlata proste ojebavat nejde.
Ale lze… Pokud nebude v oběhu zlato fyzicky, je to zaručený ojeb, neboť při úročení jeho nezatížený objem musí být vyčerpán (jen otázka času). A protože to pak znamená totální stagnaci - zboží není za co prodat - lichvář musí (aby nebyl zbytečný jako jeho již veškeré zatížené peníze) přejít, nejlépe nepozorovaně, na peníze nekryté.

219578

18.5.2010 13:38

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 219578

To resi zmena kupni sily zlata nahoru.

219602

18.5.2010 13:43

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 219602

Navic je to dano trzne. Zmena kupni sily je svazana pevne se stavem realne keonomiky, znemoznuje vznik velkych megabublin a nuti lidi se chovat zodpovodneji, protoze za chyby nesou tvrde dusledky vsichni vlady, korporace i jednotlivci. V systemu kryte nejakym standartem je nemozne vytahnout z rukavu megazachranne balicky a ani by to nebylo nutne, protoze by nemohli vzniknout megaprusery.

219603

18.5.2010 13:51

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 219603

Co brání nezodpovědné vládě, nasekat i v systému se zlatým (či jiným) standardem, nesplatitelný státní dluh? Tomu přece žádný standard nezabrání, nebo ano?

219605

18.5.2010 15:01

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 219605

>Co brání nezodpovědné vládě, nasekat i v systému se
>zlatým (či jiným) standardem, nesplatitelný státní dluh?
>Tomu přece žádný standard nezabrání, nebo ano?

Štandard síce nie, ale za:
A)umožní to včas klepnúť tým sviniarom po prstoch
B)keď už narobili nesplatiteľné dlhy ešte vždy môžu hompáľať na kandeláberoch či na palmách. [cool]

219608

19.5.2010 1:53

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 219605

Budou muset presvedcit nekoho, kdo ma to zlato, aby jim pujcil. A kdyz zlate cihly nejdou vytisknout, tak .... [mrknutí jedním okem]

219628

18.5.2010 21:37

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 219603

René, nejsem si jist, že plně domýšlíš dosah toho, co tu píšeš.
Kupní síla peněz roste... To zní hezky, ale je to informace, která znamená také pokles cen, tedy i ocenění vynaložené práce. Důvod? Stále větší podíl nákladů tvoří úrok, obecně dluhy. Tedy někdo to považuje za řešení, někdo jiný za počátek bídy marasmu a stagnace. Silná kupní síla zlaťáku ti je na h..., pokud padne na umořování lichvy, a jako produktivní složka společnosti si k němu sotva čuchneš.
Není podstatný „zlatý“ standart, ale standart. A ten není udržitelný při úročení. Lichva ničí jakýkoliv standart. Proto tvrdím, že můžu chtít jedno, nebo druhé, né však oboje. Ten, kdo tvrdí (či vyučuje), že je možné obojí, tak záměrně (v případě Standy již bezděčně) chce uvádět ve zmatek své okolí včetně sebe samého.
(To co popisuješ, jsou již jen důsledky, příčiny jsou v úročeném zadlužování)

219618

19.5.2010 0:09

RE: pokud tohle neco dokazuje,

serpico 77.?.?.?

Reakce na 219618

myslím si,HHBB,že jsi to vyjádřil naprosto přesně a srozumitelně,tvůj výklad nepochopí jen trouba nebo ten,který to nechce pochopit... [cool]

v případě našeho "staníka" je to asi malinko jinak,mám pocit(stejně jako ty),že standa tomu rozumí moc dobře ale záměrně mlží a uvádí v omyl všechny,kteří mu to sežerou

díky za tvůj čas a námahu,velmi záslužná práce.. [smích]

219624

19.5.2010 2:10

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 219618

Jde o vysku uroku, a pomer toho co spolknou investice, proste v realne ekonomice budou spotrebovany nektere statky ( energie, suroviny, opotrebeni masin,...) a kredity za ne vydane zustanou. Navic realny standart jde navysit tezbou drahych kovu nebo neceho jineho skutecneho vazaneho na drahy kov, ale je potreba na to neco vynalozit.

A prave mezi realnou ekonomikou a urokem je nepretrzita vazba, ktera balancuje dynamickou rovnovahu. Bankovni system nemuze byt ztratovy a stat pouze na investicich, to by znamenalo, ze bude existovat pouze invetsicni bankovnictvi a obycejni lidickove budou platit jako mourovati, protoze budou v mene lukrativnim sektoru financiho systemu. Kdyz bude zakazany urok bude to vytvaret tlak na investovani maximalniho mnozstvi kreditu a nebude vyhodne drzet rezervy. Z toho duvodu budou rezervy minimalni a bude to vytvaret tlak na ekonomickou expanzi. coz v pripade problemu bude mit neprijemne dopady a prohloubi to krizi.

Standart kryty necim realnym neumoznuje nejaky system fraktalnich rezerv, tomu rikam skryta superlichva-zdaneni, ze se tomu rika jinak je pouze slovickareni. Samozrejme neco jako system fraktalnich rezerv je nemyslitelne kryt delsi dobou realnym ekonomickym vykonem. Standart vazany na realnou ekonomiku nebude mit nikdy vysoke urokove sazby. Kolik je rust HDP v globale za rok, silne pochybuju, ze by se kdy dostal nad 10%, snad krome povalecne obnovy.

219629

19.5.2010 8:20

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 78.?.?.?

Reakce na 219629

>A prave mezi realnou ekonomikou a urokem je nepretrzita vazba, ktera balancuje dynamickou rovnovahu.
Samosebou, zatímco na jedné straně někdo ve zlomku sekundy vypíše do kolonky nuly, na druhé straně to někdo „balancuje“ mnohaletou dřinou.
> Z toho duvodu budou rezervy minimalni a bude to vytvaret tlak na ekonomickou expanzi.
Ekonomická expanze je důsledkem lichvy…při honbě za trvale generovaným úrokem je nutný nekonečný růst, ten je v daných podmínkách vždy limitující, je tedy nutno měnit podmínky – tedy expandovat, jinými slovy začít požírat sousedy, kteří ještě lichvu nezavedli, pokud to již udělali, tak už patrně požírají požírače z druhé strany…
Rezervy v penězích jsou jen iluze rezervy, skutečnou rezervou je vždy lidská dovednost…

Superlichva je jen rozrostlá malá lichva, lichva se chová přesně jako virová nákaza… Zlatý standart při zachované "malé" lichvě půjde udržet pouze za pomoci alchymistických dílen... [mrknutí jedním okem]
(v případě papíru to jde ale snáze, proto se virus také snáze šíří)

219645

19.5.2010 9:48

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219618

to je samozrejme dalsi blabol vedomostmi neposkvrneneho panice,kupni sila stoupa v udobi deflace, deflace neni, na rozdil od tvrzeni bankovni mafie a jimi zkorumpovanych universitnich papousku,nic spatneho, elimiuje neproduktivni slozky hospodarstvi a uvolnuje zdroje, suroviny a personal pro smyslplnejsi ukoly.Produkt ktery neni zadany nema smysl vyrabet a zamestnavat za tim ucelem lidi, je to plytvani.
Stále větší podíl nákladů tvoří úrok, obecně dluhy
pitomost, v deflaci dochazi k destrukci nesplatitelnych dluhu (nonperforming assets) a objem celkoveho kreditniho trhu klesa, odpovidajici grafy poslednich let jsou na webu hojne k mani.
Aby deflace fungovala, predpoklada to liberalni pracovni trh, ale ten sam o sobe neni k nicemu pokud nedojde k eliminaci zkorumpovaneho penezniho a kreditniho systemu a fiat money. Proto take nebyl pokus Thatcherky v UK nic jineho nez vystrelem do tmy.
Aniz si to tedy uvedomujes, papouskujes propagandu tveho domaciho nepritele bankovni mafie,ktery podobnymi argumenty vydira politicke sasky a vynucuje zachranu bankrotaru na ucet publika, k likvidaci neefektivnich pracovnich mist dojde nakonec stejne.
Nic si z toho nedelej, nekdo ma fobii na pavouky, ty zas na lichvare a uroky, hlavne nezoufej, da se to lecit, chce to pomalou terapii, kdyz se bojis vlezt do banky musis nejdriv par mesicu jezdit jen kolem tramwaji, za rok si sahnes u banky na kliku a az se za par let pochlapis, zatahas lichvare za licousy. [chechtot] [chechtot] [chechtot] [velký smích]

219653

19.5.2010 11:06

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 78.?.?.?

Reakce na 219653

>papouskujes propagandu tveho domaciho nepritele bankovni mafie
Ale Stando, to ti jen tak připadá, vtip je totiž v tom, co jsou příčiny a co je „výplach mozků v oblasti následků“. Deflace a inflace jsou jevy, které jsou stále přítomny ve finančním bordelu penězokazců. V určité fázi má projev i jako nedostatek peněz v oběhu - lidé slintají hlady u plných regálů (které sami naplnili) s prázdnou kapsou, byť v ekonomice posilujících peněz. Inflace je totéž s tím rozdílem, že to nic má podobu mnoha nul v důsledku oslabujících peněz, jak je navyšována jejich číselná hodnota.
Protože banka obvykle může zvyšovat svůj příjem jen z prodeje služby směnou (pokud ji bude někdo chtít), nebo také lichvy (úročené úvěry), nemůže být společenským nepřítelem banka, ale to, co tvrdím stále, lichvářská nákaza, kterou bývá postižena a takto zneužita právě banka, a tak tu nákazu sama, bohužel, také mocně šíří.
Pokud mi banka bude sloužit, rád si ji zaplatím třeba jako úschovnu líbezbrífů.
My se však, milé stando, bavíme o tom co je lichva a co způsobuje, a které se držíš jako hovno košile a při tom se snažíš oblbovat zlatým „standartem“.
(inflace smajlíků znamená nejspíš to, že ti do smíchu moc není... [mrknutí jedním okem] )

219659

19.5.2010 16:44

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219659

ale jdi, broucku, pokud by mi nekdy do smichu nebylo, coz se jeste nikdy nestalo, staci kdyz mrknu na tve vypotky z dilny svazackeho krouzku, a muzu se potrhat. Jedno je jasne, z toho co jsem napsal nechapes vubec nic. Jinak je celkem jedno kolik tobe podobnych snilku bude snit o bezurocne ekonomii, i kdyby to nekdy politicti klauni odhlasovali, pujde kreditni trh do ilegality,k pujcce jsou potreba jen dva, ten kdo bepodminecne potrebuje kredit a ten kdo je ochoten ho poskytnout, v pripade ze to dotahnou tak daleko ze bezurocne pujcky bude davat stat, jsme v kratke dobe tam kde nyni, v kolabujici kreditni pyramide. Tak si to uzij, mam pro tebe jeste par "inflacnich" smajliku. [chechtot] [chechtot] [chechtot] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

219679

19.5.2010 17:12

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 219679

Užívám si to, jde ti to výborně, stando... [cool]
...jen se obávám, že političtí klauni jsou v jednom cirkuse s lichvářským impresáriem, ale zdá se, že i toto ti uniká...
Tady nemusíš mít o politiky obavu, celý ten chlív bude třeba vymést najednou...
Stando, jak by prosím tě mohla vzniknout dluhová pyramida při bezúročném hospodářství s krytými penězi? Pokud ti to ještě nezažehlo, tak znovu - kryté peníze lze udržet jen v bezúročném hospodářství bez lichvářů, na tom nezmění nic ani počet smajlíků a tvé mokré představy... [mrknutí jedním okem]

219682

18.5.2010 7:57

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219555

zda se ze pochopit tento jednoduchy princip, jsou pro tebe o 3 cisla vetsi boty, stejne jako pro zde stale omilaneho soudruha Kellera, ktery neni nic jineho nezli pologramotny cviceny simpanz, neschopny pochopit, ze hospodarstvi jako celek neni rada po sobe jdoucich sekvenci zurocenych uroku a ze duvodem exponencialne rostoucich dluhu v SNM!! neni zuroceni samo, nybrz to cemu se tez nekdy rika Mandrake mechanism http://www.rayservers.com/images/ModernMoneyMechan....

zlaťáčky, co tím pádem z oběhu mizí jako nezatížené dluhem, aby se tam vcukuletu objevily již zatížené
tato stale dokola omilana pitomost je sice zabavna, opakovanym omilanim se vsak nestane pravdou, duvodem je nepochopeni rozdilu mezi SNM a ZS, zatimco v SNM existuji paralelne dva druhy kreditu, ten investicni, ktery se po probehnuti vyrobniho procesu prodejem vyrobku splati a zlikviduje a kredit konzumni, kde neproduktivnim nakupem zbozi dluh zustane a neni z ceho ho splacet. V ZS se konzumni kredit prakticky nevyskytuje, jednoduse protoze mnozstvi zlata v obehu je omezene a idiot ktery by ho pouzil bude v kratke dobe bankrot, za rohem totiz nestoji hodny strycek z centralni banky ktery mnozstvi zlata zmnohonasobi, pokud ano, je to podvodnik. Jinak neexistuje zadna moznost aby zlate mince po splaceni investicniho kreditu zustaly zatizene dluhem,dluh ktery zmizi nemuze byt urocen, natoz aby zmizely z obehu. Chapu ale ze tato skutecnost nepasuje svazakum z krouzku bezurocne ekonomie do kramu a budou nadale pilne onanovat pred graficky znazornenou krivkou uroku z uroku. Cviceneho simpanze tak snadno novym kouskum nenaucis.Jinak celkem hezka bajka, hod ale radsi do placu tu o Karkulce, ta je napinavejsi [chechtot] [chechtot] [chechtot]

219582

18.5.2010 8:32

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 78.?.?.?

Reakce na 219582

>Jinak neexistuje zadna moznost aby zlate mince po splaceni investicniho kreditu zustaly zatizene dluhem,dluh ktery zmizi nemuze byt urocen, natoz aby zmizely z obehu.
Ale, ale…
Stando, ta zlatá mince při splacení sebou bere ještě při úročení další, která byla z oběhu přifařena jako úrok, a ta má dvě možnosti
-„Hodný lichvář“ ji utratí
- Lichvář ji půjčí, tedy zatíží dluhem
A protože lichvář je lichvářem z principu, prostě ty peníze do oběhu „vrací“ jako dluh, zlato nezlato, proto se z něj stane „zlý lichvář“ penězokazec, je to jen otázka času…
A jsme zase tam, kde předtím, peníze nezatížené dluhem se změní na ty druhé, tedy ty nezatížené zmizí z oběhu a nahradí je ty zatížené pouhým průchodem přes nějakou, zatím ještě „hodnou“ lichvářskou instituci, která se později vždy promění ve „zlou“ pro ni nutným přechodem na „SNM“ aby si uchovala svůj parazitický post…

Stando, asi ta o té Karkulce bude pro tebe nejspíš srozumitelnější, ale nevylučuji, že jsem v tomto případě přehnaným optimistou… [mrknutí jedním okem]

219585

18.5.2010 8:48

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219585

tvrdit se da samozrejme jakakoli kravina, musis jen najit dost idiotu kteri tom uveri. Nemam ted cas, vecer se ti to pokusim vysvetlit. Kup si mezitim v lekarne nejake tabletky na prokrveni hlavicky, zda se ze ti obihacka nejak hapruje.. [chechtot] [chechtot]

219587

18.5.2010 15:30

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 219587

Staniku, nezapomen udelat jeste culibrka a majznout sebou o podlahu.Dole se te nekdo ptal, kolik vratis zlata, ktere sis pujcil na urok...

219609

19.5.2010 0:15

RE: pokud tohle neco dokazuje,

serpico 77.?.?.?

Reakce na 219609

řekl bych,že s tím nebude mít Standa sebemenší problém...voni jsou totiž hlava a už něco vymyslej...

http://www.youtube.com/watch?v=bjyOUy0dKtQ

[mrknutí jedním okem]

219626

19.5.2010 8:01

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 219626

[velký smích] [mrknutí jedním okem]

hhbb

219644

18.5.2010 12:32

RE: pokud tohle neco dokazuje,

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 219585

Když to tady tak sleduju, tak mi nedá, abych za sebe nepoznamenal, že se mi v debatě na téma """úroky & lichváři a svět požírající pokrytectví - Včera Dnes a Zítra"""..[smích] tvé příspěvky příteli HHBB líbí (oceňuji jejich vypovídací hodnotu) a přesto, že jsme se v minulosti několikrát v názorech (např. ve věci vlivu R&R Ltd. mafií na globalizaci a světovou politiku a ekonomiku) střetli, tak nyní mi svými argumenty ohledně úroku a lichvy směrem ke Stanovu "josephismu" promlouváš z duše!


Než se zase vytratím, chtěl bych se ti za své dřívější zbytečné tlaky vůči tvé osobě omluvit a nejen v souvislosti s debatou v tomto vlákně jsem rád, že se nenaplnil pocit Médi Bédi, který tvrdil, že jsem tě ze Zvědavce svou úporností natrvalo vyhnal.

Tehdy jsem mu oponoval, že nelze nikoho vyhnat pokud to sám nepřipustí a dodávám, že vůči člověku, který nepodléhá sebelítosti ani sebedůležitosti to nejde už vůbec.


A bavíme-li se o nějakém příště, tak Peace se všemi v této debatě, příteli a kamaráde,

jansmith[smích]

219599

18.5.2010 21:59

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 219599

Důvod byl jinde, diskuze se staly nepřehledné díky absenci věcnosti, a tak ztratily smysl. Přišly mi už únavné a marné.
Nijak nebazíruju na svém setrvávání zde v diskuzích, dělám to jen pokud mi to přijde účelné a zábavné. V případě „úroku“ tomu přidávám momentálně značnou důležitost, proto teď obětuju nějaký ten čas.
Podívej, mě zdejší absence nijak nepostihla, opak je pravdou, proto zrovna mě se není za co omlouvat, prostě to pusť z hlavy, stejně zase zmizim, a pak budu zmizelej… [mrknutí jedním okem]

219619

19.5.2010 9:08

RE: pokud tohle neco dokazuje,

mtk 88.?.?.?

Reakce na 219619

>stejně zase zmizim, a pak budu zmizelej… [mrknutí jedním okem]
(A pokud nezmizíš, tak tě zmizím Já. /// Editor.)

[chechtot] [chechtot]

219649

19.5.2010 9:41

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 78.?.?.?

Reakce na 219649

...je šmitec...jsme si kvit...jó to jsme... [chechtot] [cool]

219651

18.5.2010 23:29

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219585

dobra tedy naposled, je sice nad slunce jasne, ze pochopit jak zlaty stnadard funguje je mimo tve moznosti, treba si to ale nekteri z diskuteru preberou.
na to aby zlaty standard fungoval musi byt splneny nasledujici podminky:
1. musi byt otevrena verejna mincovna ktera umozni kazdemu majiteli zlata prijit a bez poplatku ze sveho zlata razit standartni mince.
2. aby bylo mozne vubec poskytovat kredit, existuji v systemu jeste dalsi platidla ve forme standartnich dluznich smenek a dluhopisu ve vysi zhruba 35-45% celkoveho penezniho objemu a s presne stanovenou vysi dluhu, napriklad 100 g zlata.
3. stat necha tisknout bankovky ktere jsou 100% kryty zlatem
4. veskere ekon. subjekty mohou kdykoli a bez jakehokoli omezeni mit moznost smenit mince za bankovky a opacne.
5. cena zlata nesmi byt fixovana, fixovana musi byt cena papirovych kreditnich nastroju, smenek atd, napr. 100 unci zlata.

Ted k tem tvym zvastum:
Vychazis ze zcela nesmyslneho predpokladu, ze vsechno zlato lezi v bance a je jen na vuli zleho lichvare zda ho pujci nebo ne. To je samozrejme nesmysl, diky otevrene mincovne si muze kazdy majitel zlata nechat razit mince a drzet je doma, jelikoz trh urci vysi uroku za kredit, podrzi v pripade prilis nizkych uroku majitel zlato doma, chceli banka doplnit sve zasoby zlata za ucelem poskytovani kreditu, musi v takovem pripade sama platit vyssi urok aby zlato vubec vylezlo z der, pokud urok masivne stoupne, je majitel ochoten zlato vymenit za kreditni papiry a poskytne je treba podnikateli nebo bankeri. Jelikoz "zly lichvar" nedrzi zlato jen aby ho mel,nybrz aby vydelal, chova se naprosto stejne jako kazdy jiny majitel, jsou-li uroky dost vysoke, je ochoten zlato vymenit za kreditni papiry. Cili, 100% kryte bankovky nejsou v zadnem momente zatizeny dluhem. Jelikoz banky maji spoustu zamestnancu, je prakticky vylouceno aby pripadne dalsi emise kreditnich papiru nad povoleny limit bylo mozno utajit,banka riskuje bankrot, v okamziku kdy urcita banka v nejakem state upadne v podezreni, dojde okamzite k tomu, ze spekulanti jdou na menu short, cili spekuluji na jeji pad, respektive, bankovky jsou akceptovany pouze za diskontni cenu, napr. 80% puvodniho kursu. Z toho vseho vyplyva, ze zlaty standard dlouhodobe stabilizuje uroky ktere se tehdy pohybovaly dlouha desetileti v rozmezi 0.25-1.75 u kratkodobych papiru a 2-3% u dlouhodobych papiru, to melo samozrejme pozitivni vliv na rozvoj hospodarstvi a zamestnanost a zaroven byly naprosto stabilni meny, napr.
fr franc a gulden 1815-1914
libra 1821-1914, marka 1875-1914 atd.
dale, kdyby lichvari vraceli zpet do obehu jen dluhem zatizene penize, coz neni technicky vubec mozne, muselo by se to zakonite projevit na celkovem objemu penezni zasoby,protoze nesplaceny kredit ji navysuje coz se samozrejme nestalo, staci se podivat na graf publikovany FED St.Louis od roku 1913 do soucasnosti http://research.stlouisfed.org/fred2/graph/?s[1][i..., z toho jasne vyplyva, ze giganticky narust monetarni base zacal teprve v okamziku kdy Nixon r 1971 definitivne pohrbil zbytky zlateho st...Automaticky kráceno

219623

19.5.2010 2:15

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 219623

Do haje tady je max 5 000 znaku, pak se to musi rozdelit. Skoda. [smích]

219630

19.5.2010 8:45

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 78.?.?.?

Reakce na 219630

Rendo a Stando, už teda jen stručně tady...

219647

19.5.2010 10:58

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219630

to uz byl stejne konec. [smích]

219657

17.5.2010 20:28

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 219536

zlaty poklad o hmotnosti deset tun ve zlatych cihlach vam lichvar pujcil na urok deset procent.Kolik bude chtit vratit za padesat let opet ve zlate?Jezisi, vy jste roztomily, asi zlato pestujete na poli[smích]

219542

17.5.2010 19:32

RE: pokud tohle neco dokazuje,

f-čelař 87.?.?.?

Reakce na 219532

Je bezpochyby markantní, že pochopit princip úročení a důsledky úroku dělá největší problém těm, co mají dojem, že ekonomie je jejich parketa (není divu, bez lichvy, tedy úroku, by celá „ekonomika a finance“ šly do kopru i se všemi těmi nezbytnými „odborníky“)
Ale jen jedna věc – lichva není možná bez ideologické a mocenské podpory, musí být systémem institucionalizována a všeobecně přijata jako „normální“ (něco jako - úrok je v pohodě, za vše můžou zelení mužíci). A na to rudoštít prostě nestačí, lichváři vždy končili špatně jako první na ráně, pokud neměli oporu v moci světské a především duchovní. Banky a jejich „majitelé“ jsou nástrojem třetího, a ten musí vládnout armádou, zpravodajci a především ideologií, náboženstvím a vzdělávacím systémem…Nelze si prostě jen tak říci, teď budu tisknout, úročit a korumpovat, to prostě skončí dotyčný v plamenech ani nemrkne…
Pokud toto bylo pro společenský systém použito, tak jen proto, že to v určitý moment považovali za „užitečné“ ti, co předtím to samé neumožňovali. Je to jednoznačně aplikováno jako nástroj rozkladu společenství s tím, že pro určitý moment jsou připraveny „konečná řešení“. A ty nebudou milá ani veřejnosti a ani lichvářům, ale v ten daný okamžik budou milejší než stávající stav a tedy budou se „slávou“ nejspíš přijata…
…nebo…?

219537

17.5.2010 20:50

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 219537

Ano, tady jsme u jadra toho, k cemu slouzi temto hyenam liberalismus a takzvana demokracie.Ta se smrskava na pravo jednou za x let volit jedince, kteri svou urovni vzdelani staci na sledovani cen chlastu v parlamentni kantyne...

219544

19.5.2010 9:13

RE: pokud tohle neco dokazuje,

mtk 88.?.?.?

Reakce na 219537

Také to tak vidím, souhlas.

219650

17.5.2010 19:03

RE: pokud tohle neco dokazuje,

simplimus 85.?.?.?

Reakce na 219514

Je to , jak říkáte - problém není čistě v úrocích, ale hlavně ve zmanipulovaných úrocích, tj úrocích, které bankéři přijímají z půjčovaných peněz, které nemají nijak kryty, tak pardon, uvedl jsem jen takový citát z Linovy knihy, který vás vedl k dosti hrubému úvodnímu odsudku. Lina dále uvádí, že během času od počátečních drobnějších podvodů někteří bankéři půjčovali až
desetkrát více, než měli deponovaného zlata, což jim zkorumpované vlády umožnily. Tím jejich zmanipulovaný úrok dosáhl též desetinásobku nominálního úroku, čímž i jejich skutečný zisk i po odečtení inflace byl značný. Snad s tímto zněním budete souhlasit, jsem jenom
simplimus,
a rád se nechám od znalců poučit.

219535

17.5.2010 19:42

RE: pokud tohle neco dokazuje,

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219535

pokud se domnivas, ze existuje jakykoli hospodarsky system kde nedochazi k podvodu, uprimnou soustrast. Jestlize v systemu zlateho standardu nekdo podvodne pujci vic nezli ma kryto zlatem, neni to chybou ekonomickeho systemu ale nefunkcni justice. Vynos z takoveho podvodu muze urokem nazvat opravdu jen simpelton. Podobne v systemu fiat money nemuze justice fungovat, protoze cela legislativa (tedy i justice)je koupena diky neomezene vyrobe obeziva (system frakcnich rezerv), nikoli z nejakych exponencialne rostoucich uroku, kdyby se veskere politicke programy poslednich 50 let financovaly jen z uroku, behala by cela politicka klientela s holou prdeli a Amrdolove by v Iraku strileli lukem. [velký smích] [velký smích]

219539

14.5.2010 20:32

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 219288

Takhle uvazuji Zide, tovarysc Malcik.Znal jsem jednoho statniho urednika, ktery za prvni reubliky slouzil v Podkarpatske Rusi, ci jak se ten zapadakov jmenoval, a ten mi vypravel, ze Zid prisel k rusinskemu sedlakovi a chtel, aby mu onen zbidaceny sedlak prodal svoji posledni kravu.Hadej, jak to asi dopadlo.

219312

16.5.2010 10:25

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219288

a neni ono to spis tak ze je jeden clovek co ma 1000 a 99 lidi co maji dohromady tech 20?

219418

16.5.2010 13:48

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

mkadlec 85.?.?.?

Reakce na 219288

Jenze ono je to asi tak ze je tu jeden s 1000 a zbyvajicich 99 ma tech 20 dohromady.

219429

17.5.2010 8:30

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

f-čelař 78.?.?.?

Reakce na 219429

ani toto není jisté, těch 20 může být za tohoto stavu rychle proměměno v mínus 20, a to bude nejspíš to, co se blíží dnešní skutečnosti...

219490

14.5.2010 17:19

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219287

Vojto, chtělo by to konkrétnější popis toho, z čeho usuzeješ, že pod správou "nás všech" se z toho stal zastaralý neprodejný brak.
Navíc firmy, které jsi vyjmenoval je snůška nesmyslů. Každá z těch jmenovaných firem, má jinou historii. Jména, které jsi uvedl je totéž, anebo minimálně nelze tyto jednotky zahrnovat do jedné kategorie.
Proto navrhuji, aby jsi si vybral některou firmu. Jména raději nevybírej, je lepší o něčem nemluvit, ale rovnou Ti všeobecně k tomu řeknu tolik: Kdyby v dnešní době podnikal T. Baťa, tak by byl psancem rovněž, a detaily k osobám dále nerozvádějme, nemá
to význam, jsou to procesy "ála 50roky komunismu"

A pro pořádek si zapamatuj, že řetěz je tak pevný, jako jeho nejslabší článek, a totéž platí i o bohatství společnosti.

Těším se na výběr konkrétní firmy, abychom se dopracovali k tomu zastaralému a neprodejnému braku. Z Tvého příspěvku totiž vyzařuje "Goebbelsovská propaganda" v podání pravdoláskových žoldáků

219296

14.5.2010 22:10

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

solfernus 86.?.?.?

Reakce na 219296

S těmi pravdoláskaři bych souhlasil. Akorát bych byl v tom hodnocení trošku opatrný, protože tito jmenovaní (teda hlavně jejich ó Velký NEJVYŠŠÍ) mají na likvidaci našeho "prvorepublikového" hospodářství a průmyslu zhruba stejný podíl jako ti co vládli před nimi (nebo je to tak, že jsou ze stejného vrhu, chcete-li partaje? [velký smích] )?

Faktem ovšem je, že komunistický model ekonomiky nebo chcete-li hospodářství (vyzkoušený socialismus bych do toho nemotal, páč to není totéž) je to nejlepší, čeho by mohla společnost kdy dosáhnout. Nebylo by totiž potřeba manažerů, reklamy, válek a hlavně PENĚZ. Protože kde není potřeba přerozdělovat moc a majetek, tam nejsou potřeba peníze (papírky, banky, pojišťovny, fondy, burzy, makléři, šmelináři, kuplíři, dluhopisy a jiné zbytné instituce a výdobytky „moderní“ civilizace). Jenže - a jsou to dvě velká JENŽE:

Za prvé, ti co vlastní banky, pojišťovny atd to nikdy NIKDY bez boje nepřipustí (stačí se jen podívat do historie, co udělají, když někdo chce místo korporátních dolarů zavést státní měnu [smích].

Za druhé takový systém vyžaduje uvědomělé, vzdělané, rovné, rozvážné, neortodoxní lidi. Na všech pozicích, napříč kontinenty, kulturami a společenstvími. A takových lidí je málo. Představme si, kolik kdo z Nás zná lidí, co by vůbec byli schopni fungovat bez peněz. A teď z nich vyberte ty, kteří mají uvedené vlastnosti. Ha [smích]

A to jsou důvody, proč bude potřeba ještě hodně let a bojím se že i nemilých událostí, než bude možno takový systém přijmout (sem se sloveso „nastolit“ vyloženě nehodí [smích]. Do té doby bohužel nemůže fungovat jiný než elitářský systém. Jiná je ovšem otázka, co dělat s elitami, které zneužívají svého postavení. (Ale od toho jeden náš slavný konstruktér sestrojil SA-58, že? [smích].

A co se týče příkladu neprodejných braků. Neodpustím si jeden za všechny. Škoda. Automobilka, která od začátku (masové) výroby hřeší na své unikátní postavení na trhu a zneužívá kultu, který si sami čeští ovčané kolem ní vytvořili. Teprve po 20-ti letech „svobodné“ ekonomiky (a to ještě jen díky krizi) se její produkty cenově začínají blížit své skutečné hodnotě (rozumějme sou zlevňovány na přijatelnou úroveň). Jak je možné, že Čechům tak dlouho trvá zjistit, že za stejný peníz dostanou u konkurence plnou nadstandardní výbavu a jeden válec zdarma [velký smích] ? (omlouvám se ale ten štrejch do „Fóbie f HTPčku f Metle“ si prostě neodpustim) A prosím ať neargumentujte jakýmsi vlastenectvím, když všichni víme komu Škoda patří [mrknutí jedním okem].

219324

14.5.2010 23:03

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219324

Jestli jsi si fšiml, tak do toho socialismus netahám. Oni totiž ty firmy si žily tak trochu svým životem a sem-tam se probral nějaký důležitý soudruh, a aby ukázal, že sedí na správném místě, vypustil nějakou myšlenku, která většinou byla kontraproduktivní - ale to by byla jiná parketa. Že se některé provozy začaly propadat ve vývoji, nepopírám. Ale nemůžu připustit, že by to bylo až tak špatné, jak bylo prve napsáno.
A pokud to porovnám s dneškem, po 20 letech, tak ČKD je srovnáno se zemí, Tatra s Aerem balancují nad krachem a teď zřejmě čekají, až to někdo vybrabčil, že to koupí Rus, jako třeba LET Kunovice, a začne to znovu stavět na nohy.
Jen ještě dovětek.
Já v žádném případě nevelebím minulý systém, ale nemůžu připustit, že všechno bylo špatné, a že jsme tady lezli po haluzích, pokud jseš objektivní, dáš mě zapravdu.

219333

15.5.2010 0:14

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 219333

Na Vaše přání Vám pane Anonyme vybírám firmu, která byla za socializmu vybrakována až na dno. Cituji z Wikipedie:

V minulosti, zejména v padesátých letech 20. století, byla Jawa ve špičce motocyklových výrobců, exportovala do mnoha zemí světa, zejména péráky, kývačky a panelky, významný byl export pro SSSR. Po roce 1990 nastal výrazný útlum výroby, který měl kořeny již v dřívějších socialistických letech, kdy se do motocyklového průmyslu prakticky neinvestovalo. Nedostatečné modernizace nedokázaly zakrýt zastaralost koncepce.

Chcete o tom polemizovat nebo půjdeme k další značce? [smích]

219338

15.5.2010 0:21

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219338

Dávám Ti zapravdu, přeskoč ČZ, a pojďme dále, můžeš zahrnout třeba náhradou Pragovku

219339

15.5.2010 0:32

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219339

Upřesňuji - ČZ motocykl,
to jsou ty vstupy soudruhů, co jsem popsal na této stránce,
motocykly byly odsouzeny jako nesocialistické, nebo tak nějak, proto jsem také k seznamu těch firem uvedl, že je to směsice, která má každá svou historii - a nelze to šoupnout do jedné kategorie

219340

15.5.2010 0:33

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 219339

Dobrá, pojďme k Pragovce. Chcete se soustředit na základní vysočanský závod, který v 90. létech skončil na výrobě převodovek s parametry let padesátých nebo budeme diskutovat o některém z dalších závodů, třeba o výrobně ventilů (jejichž přesnost zůstala i v devadesátých létech na úrovni let padesátých) závodě v Pernerově ulici?

219341

15.5.2010 1:14

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219341

Tahle diskuze je o rozevírajících se nůžkách ekonomiky, takže detaily s ventily ponecháme do technické diskuze.
Také netvrdím, že všechno bylo na ideální úrovni, ale Pragovky byly v prvé řadě terénní auta, nemůžeš popřít že v tomto směru by jsi těžko hledal konkurenci. Ale podstata věci je jinde.
Když byla válka v Kuvajtu, tak tam byly Pragovky nasazeny, a byly jediné, které byly schopny projíždět písečnatým terénem, i s těmi zastaralými převodovkami a ventily s 50tých let. Objasni, proč na všech vozidlech musela být značka "PRAGA" překryta značkou "FORD" a když si Kuvajťané objednali 3000 těchto zastaralých (podle Tebe)vozů, začal boj o Pragovku do rukou amiků? - tohle se nepodařilo, také Pragovka je za tento skutek štědře odměněna vylučováním z výběrových soutěží apod. viz armádní zakázka na lehké voj. vozidla typu Tatra. Přes veškeré negativa, které uvádíš, pořád ještě i ta stará Praga má na dnešní moderní auta ve stejné kategorii.

219343

15.5.2010 1:38

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 219343

V otázce terénní Pragy V3S (resp. S5T) s Vámi pane Anonymusi vřele souhlasím. Prozradím Vám tajemství. Tento automobil, o který by byl zájem (třeba na Haiti) ještě dnes, má na většině originálních konstrukčních výkresů předválečná data. Udiven?

Socialistické "snažení" mu nepřidalo zhola nic. Až do konce výroby se třeba vyráběl s dveřmi, otevíranými proti směru jízdy. V případě tohoto vozu (podobně jako Tatraplánu) se jednalo o naprosto nadčasovou předválečnou konstrukci. Výkresy byly za okupace dobře uschovány a po válce se vůz vyráběl bez větších konstrukčních změn až do roku 1990. Kupodivu nikoliv v Pragovce, ale v Avii, n.p.

Možná, že by tato starobylá "vejtřaska" ještě dnes měla na svou konkurenci. Jen by se v průběho těch uplynulých sedmdesáti! let od svého vzniku do ní muselo vývojově alespoň trochu investovat. Ono přece jen motor o objemu 7,9 litru s výkonem 69,9kW (necelých 100 koní) udělí tomuto skvostu maximálku 60 km/hod. A to bude na dnešní konkurenci asi málo. Nemyslíte?

Přejete-li si prodiskutovat některou z dalších, za socializmu vydrancovaných firem, budu k dispozici až v pondělí.

219344

15.5.2010 1:52

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219344

data na konstrukčních plánech mě neudivují. Spíše co mě udivuje, politické zasahování a zhoršování situace na úkor nás všech. Můžeš namítat, že se do Pragovky skoro neinvestovalo, ale porovnej s Tatrou, jak dopadla za posledních 20 roků?
Z tohoto pohledu, bychom měli poděkovat soudruhům, že alespoň zakonzervovali předválečný stav a dokázali udržet výrobu dalších 40roků i bez investic do vývoje.

219345

15.5.2010 3:21

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

p. 125.?.?.?

Reakce na 219345

...ale ty same problemy jenom vetsi ma vetsina firem na zapade take....

219348

15.5.2010 6:40

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Hm 62.?.?.?

Reakce na 219344

Vojto, hlavně si nepleť socialismus se stalinismem. Jak asi víš, tak Lenin byl v Rusku z nutnosti donucen ve dvacátých letech přistoupit na ekonomický experiment zvaný NEP. Prostě přizval za určitých podmínek do ekonomiky kapitalisty. Primitivní mafián Stalin to pak ve dvacátém šestém zařízl. Všimni si co teď dělá Čína. Není to to samé? Prostě kdyby Pragovka a jiné podniky 49% akcií prodali soukromému sektoru, vypadala by dnes rozhodně situace jinak a my bychom teď Západu diktovali co se bude vyrábět. Navíc by Západ sám tyto podniky udržoval v bezvadném stavu, protože by z nich měl zisk. O možnosti zničení vlastního majetku např. válečným konfliktem ani nemluvě. To je ten provaz na kterém bychom kapitalismus oběsili a který by ho nám sám do své poslední chvíle prodával. Číňané jsou prostě lišáci a dobří plagiátoři. U NEPu se jim to podařilo výtečně!

219355

15.5.2010 12:23

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

hc 90.?.?.?

Reakce na 219355

Přesně tak. Systém, který byl u nás aplikován v letech 1948-89, byl vytvořen Stalinem a znamenal zvrat ve vývoji po ruských revolucích. Na Stalina je třeba dívat se jako na imperátora, ne jako na komunistu. Cílem "stalinistického státního kapitalismu", jak já bych to nazval, bylo vytvoření totálního samoděržaví a ne nějaké formy socialismu.

219373

17.5.2010 0:13

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 219373

Reakcí pod panem HC si dovolím oponovat myšlence Vás všech, pánové, kteří soudíte, že socialismus (resp. komunismus) by vlastně nebyl ani tak špatný. Jen jej "nějak pokazili" lidé.

Úhelným kamenem socialistické (resp. komunistické) ideologie je zespolečenštění výrobních prostředků. Tedy prakticky sprostá krádež většiny bohatství jeho vlastníkům. A krádež zůstane krádeží bez ohledu na to, za jakým eufemismem ji ideologové ukryjí. Krádež s cílem, uzavřít ony pomyslné nůžky, o nichž zde diskutujeme.

Jenže bez oněch otevřených nůžek to nejde. Zloděj nikdy nedokáže spravovat ukradený majetek se stejnou péčí, jako jeho původní vlastník. A proto byla, je a vždycky bude tato ideologie bez šance. Proto se také stalo, že z českých poválečných špičkových fabrik zbyla po čtyřiceti létech jen bezcenná šrotiště. Pod správou zlodějů ani nelze jinak.

A proto se i ta slavná Čína potácela na hranici hladu ještě téměř padesát let po válce. Až do okamžiku, kdy se čínští komunisté vzdali ideologie krádeže a umožnili lidem akumulovat bohatství. A tím zase rozevírat nůžky mezi schopnými a těmi ostatními. A proto se budou KLDR, Kuba, případně další levicově orientované země dál topit v chudobě. Dokud se nevzdají té nemravné ideologie krádeže. Která zní tak sladce a lákavě uším nevzdělaných a neschopných mas. I přes její do očí bijící nefunkčnost, prokázanou opakovanými historickými fiasky. Homo stupidus budou dál horlit proti "nemravnosti" bohatých a pro nezbytnost jejich eliminace ze společnosti. Bohužel.

219486

17.5.2010 3:00

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 219486

Hele Vojta49, ty si vážně trochu natvrdlejší.V Evropě je v současné době bez práce cca 25 milionů lidí a jejich problém začíná být velmi palčivý, protože jejich práce z velké části "zmizela" právě v té Číně a jiná nebude. Kvůli globálním ziskům různých nenažranců,které ty svými blbými kecy obhajuješ, se v našem západním ekonomickém okruhu ocitá cca 20% lidí v pozici zbytečných,vyloučených osob a tenhle stav je trvalý a bude se ještě zhoršovat! Jinak , aby jsi byl úplně v obraze, u nás v Česku se začíná nazývat podnikání "hřebíčkováním", podle známého zloděje z ODS, který je velkým vzorem! Máme cca bilion a 200 miliard státního dluhu, který je také na triku těch schopných, ti neschopní jsou dole, řízeni těmi všeho schopnými,takže neschopní to neukradli!!! To je velká sekera za 20 let budování kapitalismu!!! Co je nejhorší na těch všech zlodějnách , které napáchali ti tvoji schopní, že oni svými penězi dokurvili totálně i ten zbytek demokracie,který zde někdy snad byl po roce 1990!Úhelným kamenem tě asi někdo pořádně praštil do hlavy, jinak by si přestal tady tapetovat ty svoje bláboly!
Nejlepší je dnes USA, náš vzor, kde jsou ve všem napřed!!!
Tam už rovnou přešli na bankovní "komunismus", kde zisky jsou privátní a ztráty veřejné, placené z kapes daňových poplatníků!To je úplně nová ,zatím neznámá avantgardní forma podnikání - tak podnikají opravdu ty úplně nejschopnější - jeden z nich Madoff, už asi nebude nic dělat, má zařízený fešácký kriminál, ale už na furt, do konce jeho dnů!!!Ukrad jenom cca 60 miliard USD a "opucoval" i svoje soukmenovce,příkladně NY židovskou obec, která u něj měla uložené peníze určené na penzijní fond!!! To je opravdu nemravná ideologie krádeže,kterou Vojta49 obhajuješ, takže si vlastně spolupachatel, protože,kdo podporuje zlodějny, je i sám zloděj!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

219487

17.5.2010 12:59

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

hc 90.?.?.?

Reakce na 219486

>Úhelným kamenem socialistické (resp. komunistické) ideologie
>je zespolečenštění výrobních prostředků. Tedy prakticky
>sprostá krádež většiny bohatství jeho vlastníkům.

Jako obvykle v tom máte chaos. Tentokrát si pletete zestátnění (znárodnění, zespolečenštění) s konfiskací. Zestátnění je odkup za tržní cenu.

219511

17.5.2010 15:10

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 219486

vlastnictví je pouze jakési nehmotné "lejstro" které závisí na celospolečenské dohodě zda bude uznáváno jestliže je ve společnosti vůle uznávat vlastnictví je uznáváno a dá se hovořit o tom že někdo něco má
pakliže ovšem dojde k nějaké změně a ve společnosti vznikne skupina dostatečně silná a nebo početná která dokáže vlastnictví neuznat jednoduše dochází k jeho zrušení tím že dohoda není žádoucí
jednoduše řečeno to že při neuznání vlastnictví nedochází k zániku vlastněných věcí dokazuje že vlastnictví je pouhý konstrukt na kterém se majorita dohodla (podobně je to třeba se zákony apod) [mrknutí jedním okem]

219525

18.5.2010 5:02

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219486

Vojto, pravděpodobně všechny dobře míněná slova jsou zbytečná,
proto se mrkni na tyhle videa:
http://www.youtube.com/watch?v=T6WKMNmFsxM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=1hhJ_49leBw&feature=fvst
- pokud budeš chtít, najdeš si tam další podobné.
Snad tyto snímky tě donutí začít přemýšlet o svých pravdách, které tak vehementně obhajuješ.

Dovolím si vložit Tvá slova:
>Jenže bez oněch otevřených nůžek to nejde. Zloděj nikdy >nedokáže spravovat ukradený majetek se stejnou péčí, jako jeho >původní vlastník. A proto byla, je a vždycky bude tato >ideologie bez šance. Proto se také stalo, že z českých >poválečných špičkových fabrik zbyla po čtyřiceti létech jen >bezcenná šrotiště. Pod správou zlodějů ani nelze jinak.<

Vložil jsem je sem proto, abys si připoměl, co jsi napsal, a měl možnost si tohle porovnat s ukázkami z videa, abys pochopil, co jsou bezcenná šrotiště.

A co se týká zlodějen?
Jen velmi nerad píšu tento odstavec, ale když už jsi začal se zlodějnami, tak si to dočti až do konce.
Někdy v 07roce jsem potkal člověka, který mě upozornil, že se nemíní smířit se zlodějnami, které se zde dějí, a proto vydal klatbu na všechny majetky, které byly rozkradeny a různě zešvindlovány v čr. Zahrnul do toho veškeré hodnoty od duševního vlastnictví až po lichvu bank. Výsledným efektem bude, že dotyčný zloděj (ji) přijdou o veškerý majetek, i o ten, který zde nemá původ. Také mě upozornil - budeš mít možnost podle událostí dosledovat, kam odsud zmizely hodnoty, aniž bychom to postřehli.

Věřím, že některým jedincům budou tyto slova k posměchu, budou koketovat s Chocholouškem.
Nevadí.
Ať už si o tomto myslíme cokoliv, třeba že je to z říše fantasmagorie, nějak ten vývoj s těmito slovy koresponduje.

219574

18.5.2010 8:16

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

xdte 95.?.?.?

Reakce na 219574

http://plus.joj.sk/plus-tv-archiv/lampa/13-05-2010.html

219584

14.5.2010 17:30

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

qwe 88.?.?.?

Reakce na 219287

Jako třeba ve Francii v roce 1789...

219297

14.5.2010 17:32

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 219287

Zde v odkazu pod příspěvkem je přednáška profesora Jana Kellera a také už vydal celou knihu na toto téma - Tři sociální světy.Je zde vše daleko lépe a hlavně radostněji vysvětleno a popsáno.
Vojta49 jako vždycky kecá nesmysly. Problém je daleko palčivější než si myslíme! Dnes již cca 20% obyvatel naší severní civilizace je nadbytečných - nejsou k chodu společnosti potřeba a není pro ně zaměstnání a jejich počet prudce poroste.
Další obrovský malér se klube v Číně a Indii!!! Stačí když bude každý Číňan chtít vlastnit jenom motorku a jsme svět bez surovin a pohonných hmot!!! Chrochtající konzum nás sežere na jedno posezení!!!! A blbý Vojta49 bude dál plácat nesmysly, Slunce se bude dál otáčet a pokud neumřeli, tak tam žijí doteď a zazvonil zvonec a na Zeměkouli je pohádky konec!!!
Bohužel,chamtivost a rozežranost bohatých a jejich poskoků nás jako planetu velmi brzo zahubí. Josef Schumpeter ,rakouský významný ekonom , narozený v Čechách,prohlásil již v roce 1942:
Kapitalismus je tak výkonný, že nakonec zahubí i sociální systém , který ho drží při životě! A přesně to se děje!!!!


http://www.youtube.com/view_play_list?p=A3A05669C4...

219298

14.5.2010 18:19

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

quido2 81.?.?.?

Reakce na 219298

Uf, to jsem si oddechl. Už jsem myslel, že nás převálcuje Vojta s Malčíkem. Zde nejde o ty dva pány, ale o slušné bytí, a dokonce přežití celé civilizace. Nemůžeme se nechat vést slepci. Kdo vidí, to je profesor Keller a několik dalších. Tedy děkuju vám pane montážníku.

219301

14.5.2010 18:33

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 219298

Nejlip to je videt na Recku, tam je kapitalismus a socialni system uz tak vykonnej ze se zacina kousat do svy vlastni prdele! [velký smích] Bude zajimavy pozorovat jak si kapitalismus bude zrat sunky ve Spanelsku a v Portugalsku a mozna i ve Francii.

219302

14.5.2010 22:47

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219298

ale jdi, soudruh Keller neni nic jineho nezli zvanilek, socialni inzenyr a budovatel zarnych socialistickych zitrku, neni nahodou ze ho nechaji kecat na slezinach KSCM. Ekonomii videl z rychliku. [chechtot] [chechtot] [velký smích]

219330

14.5.2010 23:13

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219330

No tak přinejmenším soudruh Keller tuší, že ekonomie je jaksi jen cosi, čím se zabývají skupiny lidí, čili je "podřízena" sociologii (a psychologii), o které zase vy víte houby.

219334

14.5.2010 23:17

PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219330

Radši opravuji ... ekonomika je něco, čím se zabývají ....

219335

15.5.2010 3:37

RE: PS

p 125.?.?.?

Reakce na 219335

...ekonomika je " pseudovedecka sluzba patologickym chamtivcum k ziskani stale vetsiho bohatstvi vyrabovanim a znicenim vseho" prirody lidi,atd.

219351

15.5.2010 12:33

RE: PS

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219335

pokud mluvim o ekonomii, nemam samozrejme na mysli ty blaboly ktere produkuji promyte mozky absolventu dnesnich univerzit nybrz praxi nabyte zkusenosti vyplyvajici z pochopeni vzajemneho pusobeni vlivu zakladnich lidskych pudu na spotrebu zdroju a produktu, technickeho vyvoje a z toho vyplyvajicich hospodarskych procesu. Ekonomie nebude nikdy exaktni veda jako napr. matematika, protoze spoustu zucastnenych variabilnich faktoru nebude nikdy mozno presne urcit a predpovedet. Totez ovsem plati i o psychologii ktera narazi na stejne problemy, o sociologii, ktera pripomina spise politickou alchymii a je spise piskovistem pro neschopne zvanilky kteri se jinde neuzivi, ani nemluve. [chechtot] [chechtot]

219374

15.5.2010 19:22

praxi nabyte zkusenosti

kri 213.?.?.?

Reakce na 219374

iste, to sa da niekde na burze vo svajcu, s pripnutou "nikitou" na uchu a hulakanim jeden cez druheho a tak zarabat peniaze za nic, lebo nic hodnotne ste tam nevytvorili. (bez smilu)

219394

15.5.2010 18:27

Kdyby jsi měl znalosti profesora Kellera ,tak bys tak blbě nekecal!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 219330

Jenom kecáš, celý tvůj příspěvek jsou jenom nálepky a žvásty, žádný argument! Kousni se vzteky do prxxle, ale komunisté mají bohužel pravdu!!! Přečti si třeba www.halonoviny.cz a najdeš tam mnoho článků, se kterými je možné jenom souhlasit!!!

Něco málo z Halonovin:
Fiktivní složenky, které v rámci volební kampaně rozeslala TOP 09 do českých domácností, vzbudily bouřlivé reakce a u stovek, možná i tisíců občanů, vyvolaly paniku. Kampaň TOP 09 včera za »krajně necitlivou a nezodpovědnou« označil také tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl. »Podobné vtipy fungují třeba na internetu, mezi mládeží z měst. Oslovovat tímto způsobem třeba starší lidi na venkově je nejen neúčinné, ale dokonce hrubě necitlivé a nezodpovědné,« míní Jakl.

Bedřich Ludvík, dramaturg hrané tvorby ČT, autor i režisér řady dokumentů a spisovatel, mj. napsal: »To není dluh nás občanů, to je VÁŠ dluh! Tento dluh jste vyrobili a rozjeli VY. Dělejte si s ním, co chcete, a neobtěžujte nás údaji, které nemůžeme nijak ovlivnit. Země se zadlužuje rekordním tempem, ale já ne. Já na dluh nežiju, naopak, snažím se mít na kontě neustále nějakou rezervu v násobku několika měsíčních platů. Nikdy v životě jsem nikomu nic nedlužil. To bych raději umřel hlady! A běda, dozvídám-li se, že ten VÁŠ nesplatitelný dluh máme teď splatit MY,« a dodává: »Varuji vás, vzpamatujte se, vezměte rozum do hrsti a začněte pracovat na změně. A až budete mít situaci pod kontrolou a budete nám moci oznámit, že Česká republika snižuje své zadlužení o jeden milion korun za hodinu, pak se pochlubte. Do té doby nás neobtěžujte stresujícími zprávami o vaší kolosální neschopnosti.«

»Lepší drzé čelo, než poplužní dvůr. Toto přísloví se mi vybavilo, když jsem na ČT24 poslouchal pana Kalouska v Událostech a komentářích. Tím, jak obhajoval zasílání složenek na 121 000 Kč občanům, aby je upozornil na dluh, který údajně všichni mají. Musím se ohradit. Žádný z občanů tento dluh nemá. Občan neodpovídá za dluhy státu, stejně jako stát neodpovídá za dluhy občana. Za dluhy odpovídá ten, kdo je udělal. A podle mého názoru, jsou to ti politici, kteří se střídali ve vládě uplynulých dvacet let,« napsal Ivan Jordák z Letohradu.

219388

15.5.2010 18:39

Hněv na elity

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 219388

Elity jsou v obležení po celém světě, píše přední britský analytik Ian Buruma v deníku The Guardian a dodává: Aktivisté z hnutí Tea Party, hlásící se k historickému odkazu protibritské vzpoury amerických osadníků známé jako bostonské pití čaje (1773), spílají a zlobí se na takzvané liberální elity z New Yorku, Washingtonu a Hollywoodu.

V Evropě jsou to zase populističtí demagogové jako nizozemský Geert Wilders a jeho hněv proti elitářským usmiřovatelům s islámem. V Thajsku demonstranti, pocházející z venkova na severovýchodě země, oděni v červených košilích, láteří a jsou rozhněváni na vojenské, sociální a politické elity z hlavního města Bangkoku.

Prvním principem demokracie je skutečnost, že vláda musí být založena na lidovém souhlasu, a to i tehdy, když je složena ze stran, které mnozí voliči vůbec nevolili. Z celosvětového hněvu proti zvolených vládám je jasné, že tento souhlas se stává nebezpečně opotřebovaným. Stále více lidí se v demokratických zemích cítí být plni úzkosti, rozzlobeni a bez zastoupení. A z toho viní elity.

V Evropě moc Evropské unie, často nekontrolované přistěhovalectví a ekonomická globalizace, naleptávají pocity národního ukotvení - tedy být reprezentován národní vládou či sdílet národní kultury. Demagogové, kteří odmítají multikulturalismus a varují před »islamizací« Západu jen využívají následné obavy ze ztráty národní identity.

Pocit, že globalizace vytváří nové třídy majetných a nemajetných, je faktorem, který rozhořívá většinu současných forem populismu bez ohledu na národní odlišnosti. Nové technologie, bez kterých by globalizace nebyla možná, jsou také používány k mobilizaci agendy populistů.

Sarah Palinová, neúspěšná kandidátka na viceprezidentku a hrdinka amerického hnutí Tea Party, je stejně tak, a možná mnohem více, výtvorem krátkých komentářů na Twitteru a nové blogosféry na internetu, než jen produktem televize a rádia. Posun veřejné debaty z tradičních médií na internet pomohlo zlomit autoritu tradičních elit - tedy šéfredaktorů novin, politických komentátorů, akademiků, politiků. V kyberprostoru může každý mít své slovo. To je bez debaty demokratičtější, ale pro lidi se stalo mnohem obtížnějším, aby dokázali oddělit hlouposti od pravdy, nebo demagogii od racionální politické debaty.

Tón udávaný populisty, ať již v Evropě, Asii či Spojených státech, by naznačoval, že elity jsou přespříliš silné, že dominují obyčejným lidem, jejichž hlas je tak utopen liberály, multikulturalisty, a chytráky z velkých měst. Toto je častá forma populistické paranoie, podporovaná ve Spojených státech moderátory rozhlasových stanic, televizí FoxNews a v Evropě lidmi jako Wilders. To, po čem lidé dychtí v časech nejistoty, je silné vedení charismatickými osobnostmi, které slíbí »vyčištění stájí«, skoncování s korupcí s tím...Automaticky kráceno

219390

15.5.2010 18:40

RE: Hněv na elity

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 219390

Tón udávaný populisty, ať již v Evropě, Asii či Spojených státech, by naznačoval, že elity jsou přespříliš silné, že dominují obyčejným lidem, jejichž hlas je tak utopen liberály, multikulturalisty, a chytráky z velkých měst. Toto je častá forma populistické paranoie, podporovaná ve Spojených státech moderátory rozhlasových stanic, televizí FoxNews a v Evropě lidmi jako Wilders. To, po čem lidé dychtí v časech nejistoty, je silné vedení charismatickými osobnostmi, které slíbí »vyčištění stájí«, skoncování s korupcí s tím, že se zavazují zastávat se »malého člověka« proti sobeckým politikům a cizincům, kteří nás ohrožují podivnými zvyky a náboženstvím. Takové časy jsou pro demokracii nebezpečné, protože ohrožují legitimitu demokratických vlád na základě souhlasu lidu.

Pro znovuzískání úcty musí naši zvolení politici předvést více autority, nikoliv méně. Americký prezident Barack Obama má pravdu, pokud volá po větší regulaci na finančních trzích. V Evropě se musí Evropská unie buď stát více demokratickou, což si vyžádá hodně času, nebo národní vlády musí delegovat byrokratům v Bruselu méně pravomocí.

219391

15.5.2010 19:02

RE: Hněv na elity

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219391

tvuj problem je, ze o tom co se deje ve svete a jak to funguje, nemas poneti. Sionisticky manasek Obama sice vola po regulaci financich trhu, a tupe stado mu freneticky tleska, vola ale pouze po regulaci ktera neni potreba, po te ktera by potreba byla nevola, vi totiz ze by mu jeho sefove z bankovni sionisticke mafie nakopali prdel. [chechtot] [chechtot]

219393

15.5.2010 18:48

RE: Kdyby jsi měl znalosti profesora Kellera ,tak bys tak blbě nekecal!!!!

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219388

musim te zklamat,v CR neziji a vasi politicti tajtrlici, bez ohledu v ktere partaji prevlekli svuj bolsevicky kabat, mne zajimaji asi jako lonsky snih. Nepochybuji o tom ze to je zkorumpovana sebranka,ostatne jako vsude na svete, za jejich chovani je vsak zodpovedny kazdy jednotlivy obcan, tudiz i za statni dluh, blaboly soudruha Kellera na tom nic nezmeni, o tom jak "zodpovedne" se chova tupe stado se lze snadno presvedcit pohledem na narust privatnich dluhu. To ze jste ted cleny zbankrotele EUSSR jste si odhlasovali sami. Stejne tak jste zodpovedni za vzdelani dnesni mlade generace ktera vi uplne kulove odkud vitr fouka, nejak se v tom konzumnim opojeni nestihli naucit stat na vlastnich nohach a ted hledaji alibi v zkorumpovanych politickych klaunech, na nekoho se vlastni blbost konecne svest musi, typickym exemplarem teto kategorie je kasparek Keller. [chechtot] [chechtot]

219392

17.5.2010 17:13

RE: Kdyby jsi měl znalosti profesora Kellera ,tak bys tak blbě nekecal!!!!

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 219392

Pan raci byt emigrant? Jestli ano, tak je pan za situaci zde stejne zodpovedny, jako kazdy tady, pac si uziva jinde misto aby tady neco proti tomu delal.

219528

18.5.2010 16:37

RE: Kdyby jsi měl znalosti profesora Kellera ,tak bys tak blbě nekecal!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 219392

Kašpárek na niti všeobecné propagandy jsi jenom sám!
Doporučuji všem velmi poučný a vše vysvětlující film:

Peníze jako dluh - zde jsou všechny aspekty , o které se přete!!!
http://mustwatch.hztz.cz/film/penize-jako-dluh/
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

219612

14.5.2010 17:43

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

xyz13 213.?.?.?

Reakce na 219287

ja bych spis rekl ze je to pekny blabol, jako vystrizeny z nejake ucebnice neoliberalnich kydu. Ze stejne dilny jako reci o tom jak je stat nejhorsi hospodar a volny trh bez privlastku vyresi vsechno.

Pokud vam rozevirani nuzek nepripada moralne zavrzenihodne a jeste to tu obhajujete naivni idelaizovanou situaci kdy velke bohatsvi prece maji jen ti nejschopnejsi (mozna nakonec asi ano, ale pak zrejme nejde o schopnosti jake jste mel na mysli..), tak si uvedmote ze takto idelane to nikde nefunguje a zlocinci a paraziti si to bohatsvi udrzi podstatne lepe. Je to asi jako myslet si ze kdyz nechame volne soutezit organismy (evoluce), tak vyhraji ti nejkrasnejsi, nejuslechtilejsi a vsem se bude vest lepe...
Jinak abyste si nemyslel ze to jsou jen nejake obecne argumenty, tak na http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_income_equality (seradte si to podle Giniho indexu) mate nezvratna data ze si nevymyslim a ze staty s nerovnomernym (slusne receno) prijmem rozhodne nepredstavuji (na rozdil od vasi ukecane zkusenosti, zalozene zrejme jen na nerovnosti v USA dnes v kombinaci s jejich prosperitou pred par desetiletimi) zadne misto kde se chudi a prumerni maji nejlepe, ale NAOPAK.

Jinak abyste si nemyslel ze vas jao nejak napadam, tak aby bylo jasno, ja bych byl moc rad kdyby to bylo tak jak pisete a skutecne ti co jsou opravdu dobri spravci majetku ho prirozene meli pod spravou nejvic a ve vysledu z toho meli uzitek vsichni. Jenze takhle to nefuguje! To jsou jen PR kecy soucasnych 'elit' ktere se tim pokousi (naivne) ospravedlnit a zamaskovat svoje cile v ocich tech kterym skodi. Myslel jsem ze na tomto serveru lide vidi alepson trochu pod povrch a nenechaji se takto lehce zmanipulovat.

Jeste k tomu 'bohatsi bohatnou rychleji, chudsi pomaleji' ano takto to ve fazi exponencialniho 'rustu' (drancovani zdroju) muze chvili vypadat - ostatne ktera propaganda nestavi na alespon trochu realnem podklade - ale to nic nemeni na tom ze je to 1) nespravedlive, 2) docasne (zeme neni nafukovaci, a uz vubec ne exponencialne explodujici)

219299

14.5.2010 20:10

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 219299

S poslednim odstavcem souhlas, staci se podivat na environmental disaster v Gulf of Mexico. Nejdriv vymejvali mozky ze spolecnost BP zodpovedna asi za nejvetsi environmentalni katastrofu zaplati vsechny skody, pak cancali ze asi vsechny skody co se environment tyce diky jistym dohodam mezi spolecnosti BP s USA Government asi nebude muset zaplatit a ted setrne sdelili verejnosti ze kvuli uklidu toho environmentalniho disaster se zrejme zdrazi pohonny hmoty v USA tak ze to zase zaplati poplatnik dani a nikdo za takovou katastrofu nebude zoodpovedny i kdyz je mozny ze si ti hajzlici ktery devastuji prirodu a ne jen v Luisiane najdou obetniho beranka aby se lidem zavrela huba .... Na zadost Environment Canada jsem se v Cape St. Mary's , v Newfoundland v Ecological Reserve v mistech Bird Rock ve dnech 7th 8th 9th May 2010 jsem se zucastnil bird count a muzu Vas ujistit ze na seakayak na 2 az 3 metrovych vlnach Atlantiku ktere vas muzou kdykoliv vyhodit na cliffs to neni zrovna snadna zalezitost.....,ja jsem stravil v kayaku denne 9 az 10 hodin ......,environment Canada se jednalo o tyto species, Common Mure - Uria aalge , Thick-billed Moore - Uria lomvia, Black Gullemot- Cepphus grylle, Razorbill - Alca torda a predevsim o pocet Northern Gannets - Morus bassanus, populace severni Ameriky hnizdi pouze v St. Mary's Ecological Reserve a jejich pocet je 23 az 24 tisic , z tohoto poctu hnizdicicich je asi 70% , koncem zari tito ptaci migruji do Mexickeho zalivu a da se ocekat ze jejich pocet drasticky diky unikajici rope klesne zrovna tak jako jinych morskych ptaku, napriklad tubonosich petrels a i dalsich spicies, napriklad vzacnych druhu rybaku - Sterna forsteri , Sterna nilotica , Sterna dougalii , Sterna antilarum ,. Sterna sandvicencis , Sterna Maxima , Sterna elegans, Sterna caspia a jinych ptaku, celkove je vytekajici ropou v Mexickym zalivu ohrozeno 179 species! Totiz BP vam uz nerekne ze vody Mexickeho zalivu cirkuluji mezi Mexikem a Kubou a je nebezpeci ze unikajici ropa se dostane do Golfskyho proudu a znecisti cely vychodni pobrezi USA az po Cape Saint Mary's v Newfoundland v Canade .......... [naštvaný]

219309

14.5.2010 19:07

Ty si nedas pokoj vid

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 219287

1) legalni vs. legitimni - na zaklade jaky vytvoreny hodnoty bohatnou obchodnici s komoditama? Celej ten retez lidi, co se napakuje, nezprostredkuje ani dopravu, ani kontakty, nic. Penize, ktery vydelaj, se rozdeli mezi snizeni vykupni (dodavatel) a zvyseni nakupni (odberatel) ceny. Ostatni trhy sou +/- to samy, pritom to je jedina cesta jak vydelat poradny prachy (o Paroubkovejch "nejbohatsich" snad neni potreba cokoliv). Proc "zkrachovala" nejvetsi evropska automobilka (vcelku bezvyznamny Svedy bych nechal bejt, tam se to celkem da pochopit)? Protoze ty jejich bezesporu kvalitni a spolehlivy kary vyrabeli ve srovnani s napr. VW Group nebo zabozroutama neefektivne? Ne, jasne ze proto, ze padly akcie jejich koncernovyho majitele. Neni to o vyslecich, je to o tom, jak se vysledky prezentujou na burze. Takze kdyz u majitele dojde ke stretu zajmu, tak jednu firmu proda (nebo jeji planovanej prodej jen oznami), ta ztrati na burze hodnotu, nikdo ji neda unosnej uver, a vzhledem k tomu, ze kdo se nezadluzi, nema sanci vydelat, tak se muze (musi, prece to nenechaj konkurenci) fabrika zbourat a lidi vyhodit na dlazbu.

2) Marx byl sice celkem mimo, ale mel pravdu minimalne v tom, ze prilis velka akumulace kapitalu skodi. O mono- a oligopolech se opet nema smysl sirit. Vidim to tak, ze skodi i efektivite samotny firmy. Pracoval jsem (vlastne teoreticky jeste pracuju) v nejvetsi IT firme na svete, ktera i v obdobi "krize" navysuje svoje zisky.
Jeste se pozastavim nad kvalitou korporatniho SW, ovlivnovalo to hodne veci. Driv se rikalo, ze interpretovanej jazyk je pomalej xindl dobrej tak na nekolikaradkovy skripty a ke kvalitnimu softu vede cesta pres optimalizace kompilatoru. Nastup Javy sem na svym obstaroznim celeronu tezko vydejchaval, ale kdyz teda mame ten nadbytek vykonu a tolik ruznejch platform, se skripenim zubu sem povolil. Vysledek? 80-90% korporatnich aplikaci sou paskvily, ktery se mozna daj s mensi namahou prenyst mezi Win a unixem, ale jako multiplatformni je softwarar nazve jen po tezkym muceni. Frontendy k ruznejm databazim sou napsany v Jave, ale pod Foxem ani Chromem nefungujou.

219306

14.5.2010 19:10

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 219287

Jak je mozny, ze nejvetsi (tudiz teda asi nejlepsi) IT firma na svete neni schopna vyvinout a provozovat kvalitni SW pro svy vlastni fungovani? Proc infrastrukturni databaze behaj na prehistorickym HW?
Jak je mozny, ze "SW" "monitorujici" (ty uvozovky tucne prosim, vyplnovali sme rucne nejaky formulare kvuli kazdymu uprdnuti, resp. nikdo to poradne nedelal) nase pracovni vytizeni dela na kolene naprosto nekompetentni pipina, co oznaci data, ktery se ji nehodi, za nekvalitni? A hlavne, jak je mozny, ze kdyz na to vsechny opice zacnou nadavat, 1st line manazeri jim to odkejvou, "jo, je to sracka", ale je to soucasti globalniho programu zvysovani efektivity, tak se proti tomu neda rict ani fn. Manazer neni motivovanej k tomu, aby jeho tym odvadel co nejlepsi praci, ale k tomu, aby jeho nadrizenej moh odprezentovat co nejhezci omalovanky svymu nadrizenymu, rekurzivne. Potom ho nezajima, ze tretinu svyho efektivniho pracovniho casu (prace uz byla takova, ze sem se moh 3/4 smeny dloubat v nose nebo taky celou smenu jet jak motorova mys) travim tim, ze cekam na odezvu nejakyho toolu (coz sem si do toho monitoringu pracovniho vytizeni napsat nemoh, protoze nejvic zasekanej byl prave ten tool ve kterym to "bezelo" ), ale to, ze chodim 6* denne na cigaro, protoze posledne kdyz sme byli na cigaru, zustal tam jen jeden clovek, prisla nejaka navsteva a vznikla z toho trapna situace.
Nepochopil sem ani obchodni strategii, zakaznik, kteryho stihal jeden clovek z 5-6, platil 4 lidi, v momente kdy zkrachoval, zacal outsourcovat svoje IT do Indie (co sme se tak bavili, tak muzou klidne ukoncit vyrobu, vic vydelaj na tech pokutach [velký smích]) a nam zbyl jen zlomek puvodni velikosti s novou smlouvou, tak najednou neni z ceho platit lidi na ostatni zakazniky. Teda ne ze by nebyly penize, ale neda se to vyuctovat [smích] Tohle pany obchodniky nejvetsi nejlepsi IT firmy na svete nenapadlo?

Proste me nikdo nepresvedci, ze kapitalismus, volnej trh a vetsi "uspesnost nejuspesnejsich" jsou prostredkem zlepseni zivotni urovne. Je to jen psychologicka manipulace, vydavani hodnot za neco jinyho nez cim opravdu sou. V roce 1948 (spis 1938 a driv) fungoval kapitalismus (hlavne tady) podstatne lip, dnes uz by si Bata ani neprd, kdo by taky investoval do infrastruktury, kdyz to zatahne stat.

219307

14.5.2010 20:33

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Krabat 80.?.?.?

Reakce na 219287

Řekl bych, že tady platí známé rčení, kdy se vyspělost společnosti nejlépe posuzuje podle toho, jak se dokáže postarat o své nejslabší členy. Souhlasím s tím, že jen nemnozí dokáží řádně spravovat majetek a nemám žádný problém s tím, že někdo je na tom ekonomicky lépe než jiný. Na druhou stranu si myslím, že současný svět dospěl do absolutního extrému. Uvedu několik příkladů:

Na jednu stranu tady máme lidi vlastnící majetek v hodnotě mnoha desítek miliard dolarů, na straně druhé umírají děti hladem. Na účtech zdravotních pojišťoven leží miliardy, ale na operaci děvčátka za 5 milionů se musí udělat národní sbírka, jinak by holčička zemřela. Úroky ve výši 20 a více procent snad většině lidí připadají zcela normální, přestože ve středověku to byla tvrdě trestaná lichva. Nikdo se už ani nepozastaví nad tím, že soukromé banky mají v rukou moc vytvářet a půjčovat peníze z ničeho. Klaníme se sportovcům a seriálovým hvězdám, obdivujeme úspěšné manažery a přesto, kdyby všichni tito lidé zmizeli ze světa, nic by se nestalo a v mnoha případech bychom to ani nezaznamenali.

Představte si, že by zmizeli popeláři, uklízečky, pekaři nebo třeba lidé, kteří se starají o umírající - během pár hodin nebo dnů by vypuknul chaos. Přesto, mnozí z těchto lidí, živoří nebo dělají za směšné mzdy. Oceňujeme pozlátko, vyhazujeme miliardy za absolutní zbytečnosti pro armádu nebo idiotské ekologické projekty a lékaři hledající lék proti rakovině žadoní každý rok o dotace. Vyplňujeme tisíce nesmyslných lejster, aby byrokratrický aparát ospravedlnil svou existenci a už si ani neuvědomujeme, že za první republiky bylo úředníků 20x méně a to k nám patřilo i Slovensko a Zakarpatská Rus.

Lidem asi nevadí, že v daňovém systému se už skoro nejde vyznat a že náš právní řád je naprostou džunglí, kde se nedovoláte spravedlnosti, pokud nemáte peníze na právníka. Novou normou se stalo pracovat v soukromých firmách 12h denně 6 dní v týdnu, jinak se dozvíte, že okrádáte majitele. Ten samý majitel vám kvůli krizi sníží plat, aby údajně nemusel propouštět a za měsíc koupí manželce nové BMW. Toto není mé uražené ego, uvádím jen zkušenost mého známého, který s ní není zdaleka jediný.

Takhle by šlo pokračovat hodiny, ale nemá to valný smysl. Zkrátka řečeno, všechny hodnoty jsou převráceny úplně naruby. Logika a rozum se nenosí, prostor má přetvářka, stupidita a tupost na všech frontách. Mám někdy pocit, že elity zkouší, co všechno si necháme líbit a pokud si necháme líbit tohle všechno, pak jsme na tom ekonomicky pořád dobře. Až jednou přitopí pořádně a kotel po letech vybuchne, pak si prožijeme další sociální revoluci. A já se domnívám, že se toho ještě dožijeme.

219313

15.5.2010 0:06

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

bejbous 78.?.?.?

Reakce na 219313

Skvěle shrnuto, souhlasím.

219336

15.5.2010 1:04

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 219313

Problémy definujete správně, pane Krabate. Třeba ten, že na jedné straně existují superbohatí lidé a na druhé straně umírají děti hladem. Na rozdíl od Vás si ovšem nemyslím, že za ty umírající děti mohou ti superbohatí. Spíše bych vinil rodiče těch dětí. Vy ne?

Úroky ve výši 20 a více procent. Myslíte, že kdyby lidé nebyli ekonomicky negramotní, podepsali by úvěr s takovým úročením? Za negramotnost většiny lidí mohou bohatí?

Myslíte, že těch sto soukromých bank zkrachovalo v USA loni proto, že
> mají v rukou moc vytvářet a půjčovat peníze z ničeho?

Bohatí lidé mohou za to, že se davy klanějí (a ze svých nuzných příjmů luxusně platí) špičkové sportovce a seriálové hvězdy?

Opravdu mohou bohatí za přebujelý státní aparát?

Nebudu Vám dál oponovat, pane Krabate. Problémy současnosti definujete správně. Jen ti viníci jsou trochu jinde. [smích]

219342

15.5.2010 3:28

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

p 125.?.?.?

Reakce na 219342

...vona je ta ekonomika velka veda vsech ved , ale kdyz prijde panika /1929,2007/ a mnoho dalsich mensich a nedavno udajne nekdo zmacknul knoflik a miliardy zmizely a cela ekonomkka sla do kytek...i s nobelovejma laureatama

219349

15.5.2010 3:57

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

p. 125.?.?.?

Reakce na 219342

..vy jste to zvojtil..neni tu nikdo,kdo by informoval lidi o stale novych podvodech mocnych a jejich sluhu zamerenych na okradani/pri nejmensim/..vime ,ze na krachu Recka ma vinu takeOlympiada/chleb a hry pro luzu at to stoji co chce/kdy se poblitikove a jejich pratele pakovali na zakazkach a rekove si potom museli koupit drahe listky kdyz chteli na stadion/zajem byl prabidny/.Dalsim abonentem na krach je J.Afrika kde v prubehu vystavby stadionu a jinych zarizeni najednou nedavno bohaty stat uz na to nemel. Pomahala FIFA /20miliard/a dalsi ale taji se to.Propaganda nyni dosahla goebelsovskych dimennzi a vyhrozuje se ze si Mistrovstvi sveta ve footbalu na sebe vydela..Na druhe strane se neustale zvetsuji tzv.Shanty Towns oblasti kde si chudi stavi z odpadku neco na bydleni/chudoba jde ruku v ruce s kriminalitou chudaku.Bohati loupi i kdyz maji dost a na to je J.Afrika na prvnim miste na svete/.Voda je privatni a tak pit z kaluze je kradez a chudi nemaji na 20dol.poukazky na koupi vody.

219353

15.5.2010 7:46

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Krabat 80.?.?.?

Reakce na 219342

Vojto, já jsem nehledal viníka. Tou svou slohovou prací jsem reagoval spíše na to, že je celá společnost v nějaké podivné letargii. Na straně jedné někteří lidé nadávají, ale většina je smířena se stavem věci, přestože je právě stav mnoha věcí absurdní. Jinými slovy to znamená, že na tom nejsme ekonomicky tak špatně, protože k celospolečenské změně dojde teprve v případě, že se příliš ekonomicky přidusí střední třída. Ta pomalu chudne, aniž by si to uvědomovala. Lidé mají pocit, že jsou na tom stále lépe, protože si mohou koupit nové počítače, mobily a spoustu dalších drobností. Naprosto paradoxně přitom nevidí, že cena bydlení a jídla je dnes dramaticky někde jinde.

Někde jsem četl, že ve srovnání s platy v 60. letech v západní Evropě jsou dnes domy 60x dražší, kdežto mzdy šly nahoru sotva 12x. Nejsem realitní makléř a už vůbec nesleduji tato data, ale určitě je pravda, že dosáhnout dnes na vlastní bydlení je neskonale složitější a dražší než tomu bylo dříve. Hypotéky jsou vynálezem relativně nedávným a mají nad lidmi strašlivou moc. Takový člověk se stane poslušným kolečkem v systému, protože se na desítky let uváže bance jako dojná kráva. Přesto jen minimum lidí nad tímto přemýšlí a považuje tyto vztahy za nerovné. V mém okolí spousta známých skutečně nuceně dělá 12h denně, někteří šílenci i 14-16h denně a často celý víkend, jen aby měli jistotu práce. Stává se z toho nová norma, kterou ovce poslušně akceptují. Pro zajímavost, i otroci ve starém Římě pracovali jen 6h denně - další fakt, o kterém se raději mlčí, i když pochybuji, že by to někoho vyburcovalo.

Pokud jde o Vaši poznámku k ekonomické negramotnosti populace, to je otázka pohledu na věc. Domnívám se, že především stát by měl chránit své obyvatele před očividnými a úmyslnými podvody, před manipulacemi finančních agentů. Myslíte si, že jsou v pořádku dodatky ke smlouvám psané písmem tak nepatrným, že téměř potřebujete lupu? Teprve teď se to snad pomalu řeší, po mnoha letech. Jak je možné, že stát dovoluje podnikat finančním zlodějům a nepovažuje přehnaně vysoké úroky za lichvu? Jak je možné, že tento zákon vůbec zmizel z našeho právního systému, když byl jeho součástí od středověku?

Moje manželka má dvě vysoké školy, jednu ekonomického směru, druhou právního - při studiu některých smluv je nucena pročítat sbírky zákonů, aby si vůbec byla jistá, o co tam vlastně jde. Úmyslně překroucené paragrafy a podsunutá slovíčka, která mění význam vět nebo dokonce celých odstavců. To je dnes standard a nikoho nezajímá, že smlouva by měla být stručná, jasná a čitelná převážné většině populace. Soud však bude vždycky rozhodovat na základě toho jediného slovíčka - zdravý selský rozum úplně vymizel. Výkonnou moc nezajímá spravedlnost a toleruje jasné bíjící podvody. Status ...Automaticky kráceno

219356

15.5.2010 7:47

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Krabat 80.?.?.?

Reakce na 219356

..."amorálnosti" úplně vymizel, přestože by šel aplikovat na mnoho obdobných případů. Proč? Protože naše společnost už žádnou morálku téměř neuznává.

Asi nemá cenu o tom dále diskutovat. V hlavních bodech se zřejmě shodujeme a řešení přitom nenabízíme. Já nejsem žádný revolucionář, ani vůdčí typ, jen mě stav společnosti a světa dost ubíjí. Jsou to opravdu jen chléb a hry, jak tu někdo poznamenal. Pořád doufám, že se společnost probudí, že se objeví osobnost silná a nezkorumpovaná, která přinese změnu. S mou podporou může počítat. [smích]

219357

16.5.2010 21:30

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 219357

>Protože naše společnost už žádnou morálku téměř neuznává.
Tak.
A tohle je jádro pudla a zároveň jasná (bohužel jen pro někoho) odpověď těm, jež jásají jak užiteční idioti nad tím, že správci ohromných majetků jsou jediní schopní a ostatní jsou prostě banda tupounů nezvládající ani základní "domácí" ekonomické počty...
>Pořád doufám, že se společnost probudí, že se objeví osobnost >silná a nezkorumpovaná, která přinese změnu. S mou podporou může >počítat.
A proč to? Co když žádný "mesiáš" nepřijde (jakože na 99,9% nejpřijde)?!
Pak budete udachmán stavem života, světa a společnosti a ... a nic se nezmění.
"Sám sobě světlem, sám sobě útočištěm..." a svět se může zbláznit s boháči i chudáky, chytrolíny i blázny. Prostě kdo si umí poradit se svým životem pomáhá i "světu". TAkže netřeba být revolucionářem ani nečekat na politické spasitele, ale poznat SÁM a samostatně, jak to je s "dobrem" i se "zlem"...

219463

15.5.2010 7:48

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 219342

Zajímalo by mě, zda byste měl odvahu, pane Vojto, řici rodičům těch dětí, které umírají hlady, protože rodiče jim nemají dát, co jíst, že je to jejich vina.
Předpokládám, že na tuto otázku neodpovíte.

219358

14.5.2010 22:03

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219287

Vojto, vidím, že se Ti nějak nechce obhajovat ty Tvá moudra, které jsi tady zveřejnil, a ani se nedivím, že raději statečně děláš mrtvého brouka. Jen mě mrzí, že mi kazíš radost z výsledků tohoto tématu. Já totiž ty firmy, které jsi jmenoval tak trochu znám, jen jsem čekal na závěrečný smeč.
Ono je něco jiného pohybovat se v praxi a vidět a mít vlastní poznatky, než přinejlepším sedět u poče a blábolit nesmysly pro oblbnutí ...náctiletých, zejména před volbami.
Nedovedeš si představit, jakou bych měl radost vidět v reálu, kdybys tyto slova, které jsi zde napsal, řekl některému zaměstnanci z jmenovaných firem do očí.

Podle Tvých slov, by to vypadalo následovně:
Např. "Tatrovka", to byl tak zastaralý a neprodejný vrak, že jsme byli nakonec rádi, že si jej američani zprivatizovali, zrušili postatnou část výroby, vyházeli 90% zaměstnanců a nakonec jej zanechali jako zástavu pro banky. Aby vůbec mohli dodat několik vraků pro armádu, potřebovali sesbírat po Evropě komponenty k výrobě supermoderního hybrida, který bohužel už nikdo jiný než naše armáda nekoupí.
Také kdybys náhodou někde slyšel, že jmenovaným firmám nejvíce pomohl Havel se svou politikou, koketováním s Dalajlámou, atd. tak tomu vůbec nevěř. Že američané uvažovali o výrobě nadčasového komunistického Tatraplánu v dnešní době, to jsou také pohádky.
Podle Tvých slov to byly zastaralé a neprodejné vraky, tak si na tom trvej, ale asi budeš muset změnit adresu, tady zřejmě své obdivovatele nenalezneš.

219323

15.5.2010 9:05

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219323

Pozor, Vojta někde psal, že o víkendu bude mimo!

219361

15.5.2010 13:03

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 219361

Sorry za humornou repliku, ale akademik Vojta49, přítel a kamarád není mimo pouze o víkendu, ale jak by řekl klasik: až na malé výjimky, tak nějak neustále...[smích]


Občas na tento webzin, nyní už jako silent reader, zaskočím a když jsem si prošel tuto debatu jsem rád, že se v ní vyskytují i příspěvky lidí jako Krabat nebo xyz13, protože v opačném případě by to znamenalo, že diskuzi na Zvědavci po odchodu mirdy a dalších ctěných nicků již definitivně opanovali Systémem ovládnuti záměrní nebo nevědomí "deformáti", kteří budou bez ohledu na historii, realitu a takřka jakoukoli sebereflexi hájit košér neobhajitelné - ať to stojí co to stojí.

Osobně jsem zde v opozičních debatách s různými sofisty bez nároku na odměnu strávil drahně svého času a těší mne, že když pro mne přišel čas tyto aktivity (podle mne aktivity pro dobrou věc) omezit, objevují se zde další a další zvědavci s podobným vnímáním reality jaké mám já a Spirit diskuzí na Zvědavci, zdá se, neumírá.


Takže díky přátelé za posunování štafety důležitých názorů a hodnotných informací a do budoucna držím palce.

jansmith[smích]

219376

16.5.2010 15:13

Nechte Vojtu49, nějak si musí přivědělávat,když hájí "hřebíčkování"!!!

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 219361

To je nový druh podnikání v Česku a tomu fandí zaplacení, prolhaní a plkající poštěváci typu Vojta49 a Malčik!!!
Vesele bude po volbách, už se těším - Klaus se nechal slyšet , že vládnout bude ten, kdo mu přinese 101 podpisů nekomunistických poslanců!!! A Paroubek bude otloukánek.
Zde uvádím jeden velmi zajímavý komentář z www.denikreferendum.cz


Jiřímu Paroubkovi věru není, co závidět. Pokud bude chtít vládnout menšinově s podporou KSČM, bude se říkat, že vrací komunisty k moci. Pokud sestaví velkou koalici, bude se říkat, že jde o vládu kmotrů. Pokud se spojí s TOP a s lidovci, bude se říkat, že zradil program a jde mu jenom o koryta, a pokud ČSSD volby nevyhraje, bude se říkat, že je to hlavně jeho vina.

Zbývá už jenom možnost, že po volbách překvapí - že bude složitě a se všemi vyjednávat. Pak se mu ale vyčte, že hledá přeběhlíky, destabilizuje situaci a ohrožuje ekonomickou pohodu země. A kdyby náhodou udělal totéž, co v Británii Gordon Brown (tedy odstoupil), vsadím diamanty proti ořechům, že se bude psát, že utíká od odpovědnosti.

A přitom budeme stále ujišťováni, že si za všechno může sám. [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

219432

14.5.2010 20:23

Ti bohati maji jen papirky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

a ne skutecny majetek.Pred par lety byli jeste bohatejsi, protoze burza byla na stropu a nyni jede zase supem hezky dolu.Nam chudsim staci, aby opet poskocila o par tisic bodu dolu a najednou budou bohaci zase chudsi.A navic jim inflace cast jejich papiroveho bohatsatvi okousala.Neni to krasne, ze tyhle vyzirky sezere jejich vlastni chamtivost?

219311

14.5.2010 20:38

RE: Ti bohati maji jen papirky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219311

Obávám se, že to platí pouze pro přicmrndávače těch pravých vyžírek. Ty se mezitím díky své chamtivosti dostali ke knoflíkům, jejichž zmačknutí nám třeba ani nedopřeje času radovat se z historické spravedlnosti a z vítězství božích mlýnů, protože nás semelou s sebou.

219315

15.5.2010 16:03

Nejde zdaleka o strach.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Protoze penize vytvarene z ridkeho vzduchu umistenych ve virtualnich kasinech, kterym se eufemicky rika kapitalove trhy a tvori plus minus 99% z celkoveho obeziva. A navic tyto kredity se i diky ruznym zachranym balickum hromadi u omezenho poctu subjektu, ktere jsou natolik velke, ze prej nemuzou padnout. Tak tyto rekordni fluktuace se zacnou vyskytovat casteji. Vicemene je to jediny zpusob jak zaujmout pozornost spekulantu, coz zabranuje masivnimu preliti techto nadbytecnych kreditu do realne ekonomiky a taky umoznuje zralokum ziskavat majetky ze skutecne ekonomiky za babku. Pokud spadne cena i "vyznamnych cennych papiru" o 90%, tak tomu se eufemicky rika jak? Prijatelna nakupni cena.

Papir je vsak jenom papir, zbankrotovat muze cokoliv a pokud nebude zajistena stabilita, tak ke vsem certum pujdou i vlastnicke vztahy podlozene nejakym papirem. Jestlize BRIC obchoduje na mezinarodni urovni mezi sebou v svych narodnich menach, znamene to castecne odpojeni od destibilizovaneho financniho systemu stojiciho de facto na "euro-dolaru" vytvareneho cim dal vetsi merou z niceho. Zachranne balicky brzo naredi tuto menu na skutecne vacuum, a protoze tyto kredity jdou pouze v male mire do skutecnych investic ve skutecne ekonomice, stavaji se tyto "zachranne balicky" vysoce kontraproduktivni.
http://www.blisty.cz/2010/5/14/art52544.html

219381

15.5.2010 21:17

Jo JO!

lesan lesanekusa (zavináč) yahoo (tečka) com 75.?.?.?

Koho takove vjeci este udivuju toz do tedka spal .V usa si sedadla ve vlade a prezidenturu mozete koupit a nebo zdedit uz vice jak 100 let .Tak ze neni se otom treba bavit.O cem je treba se bavit je, jak to zmnenit .Takze mosime kricet.... REVOLUCE!!

219399

16.5.2010 14:17

Irelevantni

Pruzina 94.?.?.?

Nekdo uz to nize psal: Mluvit o rozdilech v prijmech / majetku bohatych a chudych nema smysl, pokud se zaroven nebavime o vyvoji prijmu v case u obou skupin. Dnesni 'chudi' jsou nepomerne bohatsi nez chudi pred 100, 200, nebo 1000 lety. Podle univerzity v Groningenu byl svetovy HDP na obyvatele v roce 0 $467, v roce 1600 zhruba $600 a v roce 2000 asi $6,000! Vsichni jsme na tom VYRAZNE lip nez nasi prapredkove. (http://www.visualizingeconomics.com/2007/11/21/las...)

219430

16.5.2010 16:20

RE: Irelevantni

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 219430

Zaujíma ma ako je to s reálnymi príjmami, a či do toho bola započítaná aj (exponenciálne rastúca) inflácia?

219436

16.5.2010 19:24

RE: Irelevantni

Pruzina 94.?.?.?

Reakce na 219436

Ano, je to se zohlednenim inflace (mrknete na ten link). I kdyz 'in all fairness', nejsem sice zadny narodohospodar, ale prijde mi, ze pocitat inflaci za 2000 let asi nebude uplne exaktni cviceni. [smích]

219448

16.5.2010 20:54

RE: Irelevantni

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 219448

Viete ja mám také nepríjemné tušenie, že ako rástol GDP per capita tak rástla aj inflácia, tj. exponenciálne, vidieť to na grafu z linku.

219458

16.5.2010 21:00

RE: Irelevantni

Pruzina 94.?.?.?

Reakce na 219458

To bych s Vami asi souhlasil. Ale ten graf, myslim, inflaci eliminuje. Je to realny HDP. Nebo si nejak nerozumime a Vy mluvite o necem jinem. [zmaten]

219459

16.5.2010 21:17

RE: Irelevantni

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219436

Jen tak velmi orientačně.
Máme doma stůl, který si babička koupila v roce 1890. V tu dobu stůl koupila za 4 zlatý. Je to kvalitní dub, dodnes v perfektním stavu. 4zlatý si děda jako zedník vydělal za 8 dnů. Byla to zhruba 1/10 ceny krávy.
Před chvílí jsem brouzdal po netu a podobný stůl nabízejí za 17400,-Kč (kvalitu nemůžu posoudit), navíc tento moderní stůl postrádá šuplík, oproti tomu starému. Také nevím, zda vydrží sloužit bez újmy 1 století.
cena krávy, pokud se nepletu, se pohybuje od 10-15000,- Kč
Práce zedníka cca 100-200Kč/hod

219460

16.5.2010 21:27

RE: Irelevantni

Pruzina 94.?.?.?

Reakce na 219460

No, takze v prepoctu na 'kravy' jsme temer presne tam, kde byla Vase babicka v roce 1890. (Bez diskontovane hodnoty chybejiciho supliku, ale to muze byt jenom moda - supliky treba dnes nefrci.) Prepocet na 'zednikohodinu' uz tedy moc nefunguje, ale to by mohlo byt vysvetlitelne zmenou stylu zivota v Evrope, ne? Zednici uz nejsou tak duleziti, jako, dejme tomu, PR konzultanti. [smích]

219461

16.5.2010 23:35

RE: Irelevantni

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219461

Samozřejmě, já reagoval na dotaz, zda je, či není zohledněna inflace. To si už každý musí přepočítat dle vlastních možností.
Někdo si koupí stolek za hodinovou mzdu, jiný bude makat 2 měsíce.
Holt, to už je život [vyplazený jazyk]

219479

16.5.2010 22:40

RE: Irelevantni

steve 70.?.?.?

Reakce na 219460

Také nevím, zda vydrží SLOUZIT bez újmy 1 století...
---
.. Urcite !! Ti zednici taky !! [chechtot]

219469

16.5.2010 23:10

RE: Irelevantni

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 219469

pokud půjde vývoj dále, tak jako doposud, tak ti zedníci budou muset, i kdyby byli z nekvalitního materiálu [chechtot]

219473

Příspěvků: 144

14.05. 09:15 lu.bro  Středověk?
14.05. 11:23  RE: Středověk?
14.05. 12:18  RE: Středověk?
14.05. 09:46 Ursus  Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
14.05. 12:41 Oracle  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
14.05. 13:13  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
14.05. 13:58 Stan  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
14.05. 20:34 Oracle  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
14.05. 21:58 Stan  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
14.05. 20:44  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
14.05. 22:30 Stan  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
15.05. 10:18  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
15.05. 16:03 Stan  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
16.05. 02:41  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
16.05. 10:45 Stan  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
17.05. 18:05  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
17.05. 22:38 Stan  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
15.05. 22:46 r.m.  mluv o slovensku rusofile a do ČR se nebabrej
16.05. 17:05 serpico  RE: mluv o slovensku rusofile a do ČR se nebabrej
16.05. 17:15 Oracle  mrzni sám rusofób a do SR nemontuj
14.05. 12:53  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
14.05. 13:37 Stan  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
14.05. 22:39 Rene Bartosek  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
14.05. 22:59 Stan  RE: Je to sice pekne, si takhle libovat nad upadkem USA
14.05. 14:30 Vojta49  Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 14:44 Malcik  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 20:19  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 09:21 Malcik  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
16.05. 19:12 simplimus  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
17.05. 13:44 Stan  RE: pokud tohle neco dokazuje,
17.05. 18:18  RE: pokud tohle neco dokazuje,
17.05. 19:27 Stan  RE: pokud tohle neco dokazuje,
17.05. 20:06 HHBB  RE: pokud tohle neco dokazuje,
17.05. 22:07 Stan  RE: pokud tohle neco dokazuje,
17.05. 23:14 HHBB  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 00:38 steve  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 07:11 HHBB  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 11:09 steve  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 03:58 Rene Bartosek  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 06:57 HHBB  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 13:38 Rene Bartosek  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 13:43 Rene Bartosek  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 13:51 Vojta49  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 15:01 Oracle  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 01:53 Rene Bartosek  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 21:37 HHBB  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 00:09 serpico  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 02:10 Rene Bartosek  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 08:20 HHBB  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 09:48 Stan  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 11:06 HHBB  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 16:44 Stan  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 17:12 HHBB  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 07:57 Stan  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 08:32 HHBB  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 08:48 Stan  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 15:30  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 00:15 serpico  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 08:01  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 12:32 jansmith1984  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 21:59 HHBB  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 09:08 mtk  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 09:41 HHBB  RE: pokud tohle neco dokazuje,
18.05. 23:29 Stan  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 02:15 Rene Bartosek  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 08:45 HHBB  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 10:58 Stan  RE: pokud tohle neco dokazuje,
17.05. 20:28  RE: pokud tohle neco dokazuje,
17.05. 19:32 f-čelař  RE: pokud tohle neco dokazuje,
17.05. 20:50  RE: pokud tohle neco dokazuje,
19.05. 09:13 mtk  RE: pokud tohle neco dokazuje,
17.05. 19:03 simplimus  RE: pokud tohle neco dokazuje,
17.05. 19:42 Stan  RE: pokud tohle neco dokazuje,
14.05. 20:32  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
16.05. 10:25  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
16.05. 13:48 mkadlec  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
17.05. 08:30 f-čelař  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 17:19 Anonymus  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 22:10 solfernus  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 23:03 Anonymus  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 00:14 Vojta49  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 00:21 Anonymus  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 00:32 Anonymus  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 00:33 Vojta49  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 01:14 Anonymus  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 01:38 Vojta49  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 01:52 Anonymus  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 03:21 p.  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 06:40 Hm  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 12:23 hc  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
17.05. 00:13 Vojta49  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
17.05. 03:00 Laskavý  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
17.05. 12:59 hc  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
17.05. 15:10 aristokrat  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
18.05. 05:02 Anonymus  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
18.05. 08:16 xdte  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 17:30 qwe  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 17:32 Montaznik  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 18:19 quido2  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 18:33 Satanist  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 22:47 Stan  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 23:13  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 23:17  PS
15.05. 03:37 p  RE: PS
15.05. 12:33 Stan  RE: PS
15.05. 19:22 kri  praxi nabyte zkusenosti
15.05. 18:27 Laskavý  Kdyby jsi měl znalosti profesora Kellera ,tak bys tak blbě nekecal!!!!
15.05. 18:39 Laskavý  Hněv na elity
15.05. 18:40 Laskavý  RE: Hněv na elity
15.05. 19:02 Stan  RE: Hněv na elity
15.05. 18:48 Stan  RE: Kdyby jsi měl znalosti profesora Kellera ,tak bys tak blbě nekecal!!!!
17.05. 17:13 mkadlec  RE: Kdyby jsi měl znalosti profesora Kellera ,tak bys tak blbě nekecal!!!!
18.05. 16:37 Laskavý  RE: Kdyby jsi měl znalosti profesora Kellera ,tak bys tak blbě nekecal!!!!
14.05. 17:43 xyz13  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 20:10 Satanist  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 19:07  Ty si nedas pokoj vid
14.05. 19:10  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 20:33 Krabat  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 00:06 bejbous  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 01:04 Vojta49  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 03:28 p  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 03:57 p.  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 07:46 Krabat  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 07:47 Krabat  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
16.05. 21:30  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 07:48  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
14.05. 22:03 Anonymus  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 09:05  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
15.05. 13:03 jansmith1984  RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?
16.05. 15:13 Laskavý  Nechte Vojtu49, nějak si musí přivědělávat,když hájí "hřebíčkování"!!!
14.05. 20:23  Ti bohati maji jen papirky
14.05. 20:38  RE: Ti bohati maji jen papirky
15.05. 16:03 Rene Bartosek  Nejde zdaleka o strach.
15.05. 21:17 lesan  Jo JO!
16.05. 14:17 Pruzina  Irelevantni
16.05. 16:20 Oracle  RE: Irelevantni
16.05. 19:24 Pruzina  RE: Irelevantni
16.05. 20:54 Oracle  RE: Irelevantni
16.05. 21:00 Pruzina  RE: Irelevantni
16.05. 21:17 Anonymus  RE: Irelevantni
16.05. 21:27 Pruzina  RE: Irelevantni
16.05. 23:35 Anonymus  RE: Irelevantni
16.05. 22:40 steve  RE: Irelevantni
16.05. 23:10 Anonymus  RE: Irelevantni

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 1

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 5

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 098 547,41 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 289