Diskuze k článku
Reakce na novou kontroverzní snahu EU schvalovat rozpočty je různá
Příspěvků 6
13.5.2010 17:58
Eurobyrokrati sa už trasú
-
na kontrolu a nové a nové direktívy, ktoré majú v šuplíku.
Niekedy mám dojem, že práve tá kontrola a následné usmernenie z Bruselu, bola jedným z dôvodov spustenia menovej krízy.
Ako druhý dôvod je posilnenie dolára, ktorý jakožto vymyslená ničím nekrytá nadsadená nicka sa môže pádom Eura znova dostať k slovu.
Aj keď len blázon ešte uverí rečiam o americkej prosperite.
Už krach Enronu ukázal na najväčšiu slabinu Ameriky a tou je klamstvo vždy, všade a vo všetkom, počnúc hospodárskymi superúspechmi a končiac cirkusom so zachovávaním ľudských práv.
13.5.2010 18:14
RE: Eurobyrokrati sa už trasú
Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?
Reakce na 219230
Ano. Vidím to stejně.
Jsem ohledně názoru na sjednocenou Evropu velmi rozervaný!
Na jednu stranu - sjednocená Evropa bez válek , v prospěšné hospodářské spolupráci, tak jak bylo "Evropské společenství" koncipováno a na druhou stranu dnes velmi podivná Lisabonská smlouva a projekt jednotné měny, který nebyl dobrý už ani v počátku, při zrodu eura,kde bylo záhodno zohlednit ekonomickou "různost" zemí a regionů v Evropě.
Je to stále stejná písnička - dobrá myšlenka, které se chytí ti pravý lotři - vyvolení kazisvěti a důsledky si teď vymlsáme až do konce. Na záchranu dolaru přeci nebylo potřeba ničit euro, to je ekonomická sebevražda pro celý svět. Už ani nevěřím, že jde o nějaké promyšlené hrátky, spíše si myslím, že se k veslu světa dostali diletanti a bezzkrupolózní gauneři a zloději, kterým je všechno jedno, po nás potopa a kteří nejsou schopni domyslet konců svého zjevně blbého a zločinného počínání! Už malé Řecko,
cca pouze 2% ekonomického výkonu eurozóny je velmi nebezpečný precedent, protože může snadno dojít k nějakému "revolučnímu"
pohybu, kde zase poteče krev a trpět budou nevinní! Stačí malá jiskra a je vymalováno. Řecko sice drží obrovskou armádu - cca 170 000 vojáků na 11 milionů obyvatel / Pro srovnání ČSFR před listopadem 89 v době vrcholící studené války měla cca 200 000 vojáku na cca 15 milionů obyvatel!!/ -vojenské výdaje jsou také důvodem vysokého státního dluhu, kde třeba Francie podmiňuje pomoc Řecku odebráním nasmlouvané výzbroje z Francie v řádu miliard euro - zbrojaři přeci nemohou prodělat - ale nikdo nemůže odhadnout, kam se armáda v Řecku pohne, pokud se bude šetřit!!! Vojenské puče v Řecku nejsou nic zvláštního!!!
Pokud se bude na Řeky příliš tlačit, není možné vyloučit nic!!!
Jde o výbušnou a nebezpečnou situaci po všech stránkách,která může velmi snadno přeskočit na další státy Evropy. Není jenom ekonomická stránka dnešního stavu,ale především politická a bezpečnostní rizika, kdy vlády v Evropě a centrum v Bruselu začíná tahat za ten kratší konec!!!! Bojím se, bojím hodně a vůbec ne nadarmo! Opravdu už stačí málo! Evropa jako celek je v pohybu a může dojít k jejímu rozštěpení a taková vyhlídka příliš dobrá není, pokud dojde na silová řešení. Jenom trnu hrůzou, až padnou nějaké facky na maďarsko - slovenské hranici, kde je také dobře zaděláno. Maďaři prohlásili, že budou udělovat Maďarům na Slovensku dvojí občanství, kdo požádá.Tady se zjevně společná Evropa nějak nepovedla a jsem zvědav, jak bude Brusel už současnou situaci mezi Maďarskem a Slovenskem řešit! Musíme se hodně modlit a doufat!
že schvalování rozpočtů v Bruselu je velmi zdlouhavé, takže bude efektivnější veškeré příjmy členských států posílat rovnu tam, kde je přerozdělí podle předem daného koeficientu státům k hospodaření.
tak jsem v médiích zaznamenal několik reakcí politiků i vysokých úředníků či tiskových mluvčích a jejich reakce byly odmítavé a nad očekávání otevřené bez jakékoliv servilnosti.nehledě na to, že nejméně jeden řekl, že zkoumat si můžou co chtějí, ale to je tak všechno, protože jejich vývody absolutně přípravu a schvalování rozpočtu neovlivní...
Především to není třeba brát příliš vážně. Velké země nic takového nedopustí. Z tohoto mraku ani nekápne. Kdybych to na vteřinu připustil, musel bych říci, že tím okamžikem by ztratilo smysl chodit k volbám. Není větší politikum, než je rozpočet. Kvůli němu padají vlády, rozpouštějí se parlamenty. Není to nic technického, neutrálního. Kdyby rozpočet měl být schvalován v Bruselu, to by pak naši poslanci rozhodovali už jen o termínu státních svátků.
http://byznys.lidovky.cz/unie-chce-kontrolovat-roz...