Diskuze k článku

Svobodní lžou, Řecku jsme nepůjčili ani 1 €!

Příspěvků 84

11.5.2010 6:59

Tunel veřejných financí

Jéňa 85.?.?.?

Je mi líto,ale tento článek prostě obhajuje rozhodnutí vlády ČR,které bylo dlouhou dobu záměrně nezveřejněno,toto pisatel nějak,,opomenul".Opomenul,že Janota se zmínil o převedení 26 miliard ve spojitosti o údajné půjčce Řecku 9 miliard..Závěr:Zbavovat se fin.rezerv,když je Česká republika v tak obrovském deficitu?!Myslím si,že to je pouze jedna z fint Bildebergu,jak tunelovat státní veřejné finance.

219087

11.5.2010 9:23

RE: Tunel veřejných financí

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 219087

Snad by se dalo doplnit, že Bilderberg je jenom jednou částí aliance, která usiluje o nastolení Nového světového pořádku. Kromě něho tam patří například i Ilumináti, Svobodní zednáři, CFR, JASON Society a další. V jejich rukách jsou i nejvýznamnější finanční instituce, včetně MMF. Ti, kteří Řecko do dluhů dostali, ho nyní "zachranují".

219094

15.5.2010 18:13

RE: Tunel veřejných financí

jura3 188.?.?.?

Reakce na 219087

v clanku obsahujicim nepresnosti(at uz zamerne ci omylem) vidim aplikaci original reckeho vynalezu jmenem trojsky kun.
Jak dopadla nedobytna troja lze najit na wiki.
Zustavam optimistou a verim, ze lidi se dokazou poucit z historie.

219385

11.5.2010 7:52

Nelže spíše pan Fasulis?

Adam1 80.?.?.?

Reakce na tento článek, která zpochybňuje tvrzení pana Fasulise, je zde - http://www.svobodni.cz/media/clanky/892-zvara-svob...

219090

12.5.2010 20:54

RE: Nelže spíše pan Fasulis?

f-čelař 216.?.?.?

Reakce na 219090

Fascinující…
Zvára:
Stejně jako nám, také Řecku pomůže jen zvýšení konkurenceschopnosti a motivace k práci. A především zeštíhlení státu.
Jako bych to už někde slyšel…
Ve jménu konkurenceschopnosti je „stát zeštíhlován“ už dvacet let, stejně tak byly ve jménu konkurenceschopnosti prodány banky, infrastruktura a klíčový průmysl…
Hm…teď můžeme konkurovat točením hřídele, ale jak to sakra motivovat…více za práci? Ale kdež, pravý opak motivuje daleko více a nejvíce motivují dluhy (takže zadluženej blb je ideální)…
Zvára:
Co to znamená? Deregulovat, snížit a zjednodušit daně, zjednodušit sociální systém.
To je nápad (neslyšel jsem to už někde?), takže tu lichvářskou díru zalepíme čím…daněmi tedy ne, „konkurence“ už stejně položila vše, co si konkurovalo, sociální systém je v mínusu taktéž (tedy pokud ho úplně škrtneme, tak akorát zpomalíme zvětšování díry), tak už jen deregulovat, ale co? Třeba nájemné? Pronajmeme deregulovaně všechno (ale co) třeba bankám? Tím se dá lepit díra v rozpočtu?

(to jsou snad ještě horší kecy než toho Fasulise)

219173

13.5.2010 3:30

RE: Nelže spíše pan Fasulis?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219173

>(to jsou snad ještě horší kecy než toho Fasulise)
Souhlas, ale proč to dáváte do závorek, to chce spíše vytlustit nebo červeně...

219188

14.5.2010 9:36

RE: Nelže spíše pan Fasulis?

Karel Zvára zvara (zavináč) svobodni (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 219188

Hodnocení záleží na tom jaké vyznáváte hodnoty. Já vyznávám svobodu, shodnu se například s Bastiatem, von Mises, Rothbardem a skutečně oceňuji dílo Schoollanda. Vynucené přerozdělování považuji za loupež v Jánošíkově stylu, uznávám však, že se jej nemůžeme ze dne na den vzdát. Koneckonců mé názory najdete na webu (www.zvara.cz). Uznávám, že můžete mít jiný názor než já. Budu jen rád, když se o roli státu, míře přerozdělování a dalších tématech povede veřejná diskuse. A k tomu jak článek pana Fasulise tak i ten můj přispěly.

Přemýšlel jsem nad tím, zda by nebylo možné oprostit se od vynucování a přitom umožnit každému aby si zvolil svoji míru přerozdělování. Je to sice starší, nicméně stále aktuální: http://zvara.blog.idnes.cz/c/102860/Chci-odluku-statu-a-cirkvi-vsech-cirkvi.html

219269

14.5.2010 12:13

RE: Nelže spíše pan Fasulis?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219269

Všechno, co jste napsal, vypadá neškodně,a dalo by se s tím i více čí méně souhlasit.
Ale třeba ta svoboda, to jako myslíte cochcárna, že si každý dělá co chce, nebo, že každý má mít tolik svobody kolik má majetku? - jako v akciovce.
Vynucené přerozdělování peněz se mi taky nelíbí, ale určitě se neshodneme, každý totiž myslíme na jiné.
Stát aby byl, musí vybírat daně. Ta možnost vybírat je omezena částečně systémem, částečně trpělivostí občanů.
Já sám mám "hrozné" názory, považuji finančnictví za penězokazectví. Úročení půjček považují za mechanizmus parazitování na skutečných tvůrcích hodnot s tragickými důsledky na celý systém. Život na dluh odsuzuji, a považuji za další systémový problém. Takže asi tak. K řecké krizi jsem napsal trochu souvislejší názor zde
Moje názory nejsou v žádné učebnici, ale i masy začínají vidět že dluhy jsou umělá čísla...Tak třeba časem budou takové názory základem příštího lepšího hospodářského systému.
Mám času málo, a hodně práce, snad se Vám někdo jiný bude věnovat podrobněji. Ještě jednou se omlouvám.

219277

14.5.2010 22:39

RE: Nelže spíše pan Fasulis?

Karel Zvára zvara (zavináč) svobodni (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 219277

Právě proto, aby bylo jasné, co mám na mysli, uvedl jsem odkaz na můj web i na oblíbené autory (spousta českých překladů je k dispozici na webu Liberálního institutu) - viz http://www.libinst.cz/stranka.php?id=260 .

Svoboda pro mě znamená úplnou vládu nad vlastním tělem i dalším majetkem. Neznamená to možnost "každý si dělá co chce", protože svoboda je omezena svobodou druhých. Jinými slovy, v mém pojetí svobody je špatné násilné omezování druhých na jejich svobodě. Hezky to vyjádřil Schoolland: "Někdy dochází k tomu, že lidé používají sílu nebo využijí podvodu, aby ostatním odebrali jejich majetek v rozporu s jejich vůlí a bez jejich dobrovolného souhlasu. Použití síly k odebrání života je vraždou, zbavení člověka svobody se nazývá otroctví a odebrání majetku je krádeží. Není rozdíl mezi tím, jsou-li tyto činnosti vykonávány jedním člověkem, mnoha lidmi, kteří jednají proti menšině, nebo dokonce úředníky v honosných úřadech."

Mě finančnictví nevadí, za problém však považuji, že téměř nikdo nevnímá fiat money jako to čím skutečně jsou (jen závazkem krytým důvěrou v budoucí plnění a indexem poměrů cen). Mnoho lidí vnímá peníze jako uchovatele hodnoty, tím však již velmi dlouho nejsou. Proti úroku nic nemám, je to podobné jako platit "nájemné" třeba za šperky (tam je opotřebení také mizivé, proto jsem vybral právě ty). Ale opět to souvisí s tím, co si pod pojmem "peníze" představujete. To, co jimi obvykle nazýváme, jsou jen dost mizerné dluhopisy (ve formě bankovek nebo čísel v počítačích komerčních bank).

Váš názor jsem si četl. Mám problém s tím "začít znovu a tentokrát čestně". Jsem toho názoru, že není možné spolehlivě najít člověka, který by byl čestný a nezkorumpovatelný. Tyto vlastnosti jsou však potřeba jen při správě cizího majetku (např. daňových výnosů). Navíc jakýmkoliv restartem někoho poškodíte. Ale zárukou také. Stačí mít dost peněz a restartem o ně přijdete. Ale také můžete koupit drahou nemovitost a polovinu si půjčit. Restartem Vám zůstane nemovitost a dluh je vymazán (doplatí na to někdo jiný).

219328

14.5.2010 22:52

RE: Nelže spíše pan Fasulis?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219328

..Svoboda pro mě znamená úplnou vládu nad vlastním tělem i dalším majetkem...

Pozoruhodná definice. Je tedy podle vás takový Stephen Hawking svobodný? Evidentně nemá úplnou vládu nad svým tělem...

.... protože svoboda je omezena svobodou druhých. ...A má oblíbená: jak je to s kouřením na veřejných místech? Omezuje svoboda kuřáka kouřit mou svobodu dýchat nezakouřený vzduch? Následně po této otázce se nevyhnutelně rozvine bratrovražedná diskuze jako doklad toho, že úvodní teze je bezobsažný, nereálný blábol, který platí jen dokud nedojde na lámání chleba. Má materiální svoboda je limitována vaší palebnou silou a naopak - to je tvrdá realita. Je třeba se soustředit na svobodu duchovní - a ta je omezena jen vlastní omezeností.

219331

15.5.2010 0:08

RE: Nelže spíše pan Fasulis?

Karel Zvára zvara (zavináč) svobodni (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 219331

To jsou dvě různé věci [smích]. Stephen Hawking je kvadruplegik. Jistě víte, že vládu nad tělem i dalším majetkem míním ve smyslu "rozhoduji se sám, co s tím udělám" a pochopitelně v rámci vlastních možností. Pokud mu někdo uřízne ruku bez jeho souhlasu, půjde o omezení jeho svobody - ruka je Hawkingova. Skutečnost, že je obvyklé, že vlastní rukou člověk může hýbat, nemá podle mne vliv na posuzování. Také nejsem schopen hýbat vlastní pravou ledvinou, přesto jde o mé vlastnictví.

Kouření na veřejných místech je hezkou ukázkou interakce. Pokud jsme dva, musíme se s tím sami nějak vypořádat. Ten, komu vadí nevhodný vzduch samozřejmě může poodejít proti větru. Nebo také může kuřákovi nadávat. Buď to dopadne tak, že se nějak vypořádají v míru (třeba jeden půjde o kus dál) nebo tak, že jeden poruší svobodu druhého, obvykle inzultací nebo krádeží majetku (odebráním cigarety).

Vždy je to o dohodě, nikoliv o obecné regulaci. Považuji za nesmysl regulovat jak ve stylu "na veřejnosti se nesmí kouřit" tak ve smyslu "nekuřák nesmí žádat kuřáka, aby uhasil hořící cigaretu".

Druhá věc je vlastnictví pozemku. Z předpokladu vlády nad vlastním vlastnictvím vyvozuji, že vlastník může určovat pravidla pro využití vlastního pozemku. Stejně tak může jít třeba o restauraci nebo jinou provozovnu.

Pokud jde o Vaší materiální svobodu a mojí platební sílu; prosím o přesnější vyjádření. S vyloučením násilí jde jen o svobodnou volbu a uskutečňování (domnělých) paretovských zlepšení. Jinými slovy, pokud máte něco, co já chci a nejste to ochoten vyměnit ani za vše co jsem ochoten utratit, nemám prostředek jak to od Vás získat (opět při předpokladu nenásilí).

219337

15.5.2010 2:24

RE: Nelže spíše pan Fasulis?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219328

Já bych doplnil ještě reakci kolegy 85, o stanovisko k odstavci začínajícímu
>Mě finančnictví nevadí, za problém však považuji,...
to se více méně shodneme.
Problém máte jen s restartem a a slovem "čestně". Tak které dluhy vynulovat a které ne. Klíč navrhuji i ve shodě s "našimi" definicemi peněz takový, že vracet se budou jen osobám typu soused, příbuzný a známý, protože pro ně to představuje i toho pochybného uchovatele hodnot a k penězům přišli nejspíše prací. U osob typu investor=spekulant a všech druhů bank "znárodnit" aktiva bez náhrady, t.j. role věřitele přejde na stát, dluhy se sníží jako by byli od počátku bezúročné. Termíny splátek se na požádání dlužníka upraví. Obdobně u bank uložené úspory pro obyč. lidi zůstávají ve "znárodněné bance", a neúročí se.
Čest sice není termín "ekonomický", ale většina pochybných praktik, které se staly normou a přivozují bubliny a krize, má původ v mravní oblasti. Začíná to uváděním klienta v omyl a následném "vytěžení" jeho hlouposti. Zneužívání převahy různého typu k bezpracným ziskům (okrádání). Toto bývá obvykle kamuflováno jako smlouva dvou rovnocenných partnerů. Celá tato oblast potřebuje hodně provětrat, a je nezbytnou podmínkou pro vývoj bez krizí a bublin. Bez současné reformy mravní není ani žádoucí restart provádět, systémové chyby spočívají v neoprávněnám přivlastnění si výsledků cizí práce (akumulace kapitálu)i samotný pojem kapitál jako společenský konstrukt potřebuje nově překopat. Nové náhledy potřebují všechny tzv. "svobodné pohyby" kapitálu, práce, pracovní síly, zboží... Tady se asi neshodneme, ale existuje řada důvodů, které dokládají jejich selektivní a ne všeobecnou výhodnost, jak se nám různé ekonomické školy snaží namluvit. Každý, kdo má podvojné účetnictví aspoň trochu v krvi, snadno odhalí polopravdy o výhodnosti těchto "pohybů". Připíši-li do "oné účetní knihy" například výhodnost dovozu levného zboží, pak musím očekávat nějaký mínus, zde ho nacházím v podobě likvidace pracovních míst a výroby v místě dovozu. Zisk má obvykle pouze obchodník, zákazník už může být zrovna ten, kdo bude pozítří propuštěn, i když si ještě nyní pochvaluje to levné triko z dovozu. Takže společnost bude pak muset přisypat do záchranné sociální sítě. Pokud se i podaří v místě zorganizovat konkurenci dováženému zboží, pak jen za cenu snížení životní úrovně místních. Tak by vypadalo vstřebání problému trhem: Zisk obchodníkovi a bídu místním.
Mimochodem, o velkých dluzích je pod jiným článkem v diskusi příspěvek, který nevidí problém s vynulováním velkých dluhů. Restart je nejen možný, ale v zájmu "poklidného" řešení skoro i nutný.

219346

15.5.2010 7:50

RE: Nelže spíše pan Fasulis?

Karel Zvára zvara (zavináč) svobodni (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 219346

V tom je právě problém. Rozlišujete vlastníka podle jeho domnělého motivu (buď je to příbuzný známý - podle Vás ten "hodný" nebo investor-spekulant - podle Vás ten "zlý" - chápu to dobře?). Tedy, musí přijít někdo osvícený a říci jak vypadá hodný člověk (komu se bude vracet) a jak vypadá ten zlý (komu se nic vracet nebude). To ale není nic jiného než prachsprostá regulace a samozřejmě příležitost pro korupci. Navíc jde o přerozdělování (alespoň skryté, v rámci přerozdělení míry hodnoty - peněz, které někdo v rámci restartu uchová a jiný ne - a podle rozhodnutí nějakého úřadu).

Nemohu se ztotožnit s většinou tvrzení, která uvádíte v druhé části příspěvku. Třeba tvrzení "ziská má obvykle pouze obchodník". Pokud si myslíte, že je Vám obchodník k ničmu (tj. z obchodu nemáte žádný zisk), noste si benzín rovnou z rafinérie. Asi bude problém si dohodnout rozumné podmínky jako třeba, že budete odebírat méně než 20 cisternových vagonů..

Krása obchodu je právě v tom, že funguje výborně i bez regulace. A spěje k plnění přání spotřebtele. Četl jste "Já, tužka"? http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomie-ja-tuzka-0zu-/p_ekonomika.asp?c=A070502_120830_p_ekonomika_wag

219359

15.5.2010 9:24

RE: Nelže spíše pan Fasulis?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219359

To není vůbec o tom hodný a zlý, jeden těch peněz nabyl produktivní činností, druhý chytračením.
Poctivé obchodníky potřebujeme, ale nikoli produkty volného obchodu , které zisk přinesou jedné straně a problémy druhé straně. Snad jsem to popsal dost jasně. Příklad s cisternou, který jste zvolil , není příkladem dovozu ultralevného zboží pocházejícího z otrocké práce ve vzdálené zemi, je tudíž úplně mimo. S Vámi končím, protože na podobný způsob "diskuse" opravdu nemám čas.
OBCHOD BEZ REGULACE JE ROZVOZEM OTROCTVÍ PO CELÉ PLANETĚ !!!
Vaše poučky jsou zde nepoužitelné, tady se většinou řídíme zdravým rozumem.

219363

11.5.2010 8:19

vtip je v tom

Oldis 81.?.?.?

ze oddalovanim nastupu do duchodu se vytvari tlak na pracovni trh, je na nem vice lidi nez kolik je schopen pojmout, tim se tlaci cena prace dolu, protoze prace je nedostatek diky nadbytku pracovni sili, ano, hura, usetrilo se na duchodech, ale stejne tak se snizuje zivotni uroven cele spolecnosti.

219091

11.5.2010 9:43

RE: vtip je v tom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219091

Ještě další klíč k pochopení řeckého dluhu je na OM
Viníci řeckého dluhu...

219098

11.5.2010 20:12

RE: vtip je v tom

Oldis 81.?.?.?

Reakce na 219098

velmi pekne

219132

13.5.2010 21:37

RE: vtip je v tom

steve 97.?.?.?

Reakce na 219098

.. stejne jako OLDIS - pekne. A "f.celar" - Ano, pane - take jsem to kdesi, nekde zaslechl ...

219243

11.5.2010 9:33

no

djb 90.?.?.?

Je to psáno rozohněně. Nevím, jak věřit autorovi, který nenapočítá do devíti, ale zkrátka, já jsem jednoduchý člověk.

Teď šlo 19 miliard do MMF, o co jde poznáme až se to zase vrátí.


Vono taky může dojít k nějaký krizi a z 1 miliardy EUR se nám po přepočtu stane 0.5 miliardy EUR a 10 miliard korun je v řiti.

Anebo MMF podmíní návrat peněz tím, co mu vrátí Řecko. Za jakých podmínek si vlastně můžeme vybrat?

Takže tak, kdo ví.


ps.: jinak, jak jsem jinde psal, já s pomocí Řecku souhlasím. Evropa si hraje na Unii, ať si tedy pomáhá a vidí co to obnáší v praxi.

219095

11.5.2010 9:37

ocividne zije autor na Marsu

Stan 91.?.?.?

jedno je jasne, tech 750 miliard Euro novych dluhu !!! ktere tajtrlici EU a IMF odkyvli jsou nenavratne v prdeli,co ti prolhani saskove nerekli, nejde jen o hypotetickou moznost ze by se nektera zeme dostala do podobnych problemu jako Recko,protoze nejmene 10 dalsich zemi uz v techto problemech jsou, nejde tedy jen o nejake nefunkcni teoreticke garance nybrz o odkoupeni zbankrotelych statnich dluhopisu zbankrotelym bankam a financnim institucim,ktere je mozne pouze vyrobenim dalsich 750 miliard Euro v podobe novych dluhu, ECB ostatne planovany odkup toho sajrajtu potvrdila. Pokud nekdo tvrdi ze bojuje proti dalsimu kolapsu Eura a zaroven jich z ridkeho prdu vyrobi dalsich 750 miliardek, je to bud lhar nebo kompletni idiot. Cely plan ostatne vychazi ze zcela nerealistickych odhadu budouciho rustu ekonomie v EU statech,zbankrotele staty nebudou nikdy schopny z vlastniho rustu dluhy splatit, 750 miliard je ostatne jako kdyz plivne do Stromovky, na pokryti rozpoctovych deficitu a refinancovani vybihajicich dluhopisu budou EU staty jen za 2010 potrebovat kolem 3 bil.Euro noveho zadluzeni, je naprosto jasne, ze v prijatelne vysi zuroceni novych dluhu bude k dispozici pouze jediny "veritel", totiz tiskarska rotacka centralnich bank. [chechtot] [chechtot]

219096

11.5.2010 13:49

RE: ocividne zije autor na Marsu

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 219096

Ale mohlo by to ziskat nejaky cas. Bohuzel mam pocit, ze ti co ten cas budou mit k dispozici nemaji poneti, k cemu by ho mohli vyuzit. V kazdem pripade dekuju autorovi, ze uvedl nektere ty realne vecicky, jak to funguje v Recku. Medialni prezentace ma ke skutecnosti povetsinou daleko. A co si budeme povidat hloubka sracek ve kterych jsem diky systemu fiat money se lisi de facto pouze v detailech.

219109

11.5.2010 15:47

RE: ocividne zije autor na Marsu

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219109

cas je jim platny jak mrtvemu zimnik, cas znamena dalsi splatky, BIS v nedavne studii z brezna 2010 vypocetla (od te doby se situace jeste masivne zhorsila), ze aby se dluhy statu v pomeru k GDP mohly stabilizovat alespon na uroven 2007, musel by rust GDP Recka nepretrzite rust 5 let 5.4% nebo 10 let 2.8%, Nemecko 5.5% (3.5%), Francie 7.3% (4.3), Japonsko 10.1% (6.4), Holandsko 6.7% (3.7),Spanelsko 6.1% (2.9),UK 10.6% (5.8), Italie 5.1% (3.4),Irsko 11.8% (5,4), USA 8.1% (4.3). Nejen ze se to od te doby jeste zhorsilo, neni v tom zapocitan ani tutovy brzky kolaps cinske a kanadske realitni a kreditni bubliny. Pouze naprosty idiot muze verit ze rust dosahne vic nez tretinu udanych hodnot,pokud vubec,a umozni platbu 5% zuroceneho kreditu. Z tech 750 miliard samozrejme neuvidi realna ekonomie zachranovanych zemi ani vindru, vse pujde na zachranu bank a instituci ktere ten sajrat koupily. Jedno je nad slunce jasne vetsi kreteny si Evropa i Amrland do politiky nasadit nemohou[velký smích] [chechtot]

219121

12.5.2010 1:20

RE: ocividne zije autor na Marsu

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 219121

Takze denni objem na forexu a jinych burzach se nam prehoupne pres dalsi bilion, protoze tech novych 750 miliard novych kreditu se nam proste nevypari. Co takhle nekolik statnich bankrotu, kdyz banky jsou prilis velke, aby mohli zbankrotovat?

219149

11.5.2010 14:19

RE: ocividne zije autor na Marsu

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 219096

Když zadluženému půjčujete další peníze není to pro jeho dobro, ale pro dobro jeho věřitelů. Jelikož je to na státní dluhy asi málo, tak nejspíš EU půjčuje Řecku prostě proto, aby mohlo zaplatit už existující kontrakty zahraničních firem. V podstatě asi podporují pouze vlastní firmy a přenášejí jejich pohledávky na jiné státy. O co jiného kdy ve finančnictví šlo než o to aby bohatí bohatli a chudí chudli? [smích]

219114

12.5.2010 1:25

RE: ocividne zije autor na Marsu

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 219114

Jo, vypada to tak. Zrejme si nekdo mysli, ze i pres zkusenost Recka staty v Evrope nemohou zbankrotovat. Ty cisla od Stana jasne mluvi, ze schopnost splatit ze strany Recka pujcku je mimo realitu. Data jsou od BIS, bud jsou dost presna nebo spise optimisticka. Mimo realitu je vira i v ten rust. Sanovat nepujde na tuti Italie, cisla jsou procentualne podobna Recku, ale objem ekonomiky je eufemicky receno ponekud vetsi.

219150

13.5.2010 12:42

RE: ocividne zije autor na Marsu

rataj 85.?.?.?

Reakce na 219114

Některé státy se kvůli půjčce Řecku samy zadlužují (jaký asi úrok za půjčku platí?) a státu to dává příležitost k dalšímu zvyšování daní, finančním škrtům v rozpočtech, které odskáčou jako vždy ti nejchudší.
Viz též čl.
V důsledku záchrany eurozóny čelí Německo ostrým škrtům z BL dnes.
Ale je tam pro nás též jedna velmi potěšující informace v čl.
Vědci tvrdí, že do roku 2012 vyvinou léky schopné zastavit proces stárnutí
Tady je patrné, že myslí na dobro lidstva a ne, jak některé konspirační teorie tvrdí, na zcela něco jiného [smích]

219215

11.5.2010 9:38

Autor je totalni blabolil

Kadlik 90.?.?.?

5) A že MMF nyní půjčí Řecku prostředky? No a co? Vždyť přesně za tímto účelem byl MMF založen a proto funguje. Je to poslední záchranná brzda před bankrotem země. Nikdy nemůžeme vědět, kdy v budoucnosti sami jeho pomoc nebudeme potřebovat.

vetsi blabol uz jsem dloho neslysel [chechtot] autor by se mel podivat jak dopadly africky staty ktery si pujcily od MMF dneska uz nevlastnej ani tu pudu na ktery stojej jsou znich koncentraky otroku ktery vlastni MFF a svetova banka [bliji]

"Odpovědět na takovou otázku v několika větách je velmi těžké. Já osobně vidím podstatu současného kritického stavu v Řecku především v neexistenci normální pravicové strany, která by přinášela do politického spektra rovnováhu a všechny tyto výstřelky korigovala.

Řecká pravice (jmenuje se Nová demokracie) ale nikdy nebyla skutečnou pravicí. Místo, aby fungovala jako jinde ve světě jako brzda rozhazování veřejných peněz, sama, když se dostala v roce 2004 k moci, zemi za pouhých 5 let rozkradla a přivedla k dnešnímu bankrotu. "

Autor zde zapomel dozad hodne podstatna fakta a to ze lide v te strane popripade lide ktere dosadily do rozhodovacich funkci byly agenti a zamestnanci golman sachs a dalsich globalnic bangsteru ktery tu reckou krizi naplanovaly a uvedy za poslednich 5 let do reality

219097

11.5.2010 22:10

RE: Autor je totalni blabolil

slizik 92.?.?.?

Reakce na 219097

Suhlasim. Pan Georgis Fasulis splieta piate cez deviate a naivne naletel tomu strasnemu podvodu s Greckom, kde sa pod ruskom financneho kolapsu zoberu milionom obcanov EU peniaze a preleju sa do vrecak bankarom.
A vsetko je to centralne nariadene EU.
Namiesto toho, aby Grecko a ostatne zadlzene krajiny vykopli z menovej unie, ide sa Europa vyskladat na skorumpovany grecky stat a lenivych grekov.

219140

11.5.2010 11:03

ZA PůJČKU ZBRANĚ

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Za půjčené peníze musí Řecko nakoupit zbraně ? Šéf zelené frakce v Evrops. parlamentu Daniel Cohn-Bendit v pátek obvinil francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho, že vnutil zadluženému Řecku dokoupení vojenské výzbroje v hodnotě několika miliard eur objednané předchozí vládou v Aténách výměnou za finanční pomoc. Řecký premiér Jorgos Papandreu se před několika měsíci zastavil v Paříži, kde jednal se Sarkozym a francouzským premiérem Françoisem Fillonem. Podle Cohna-Bendita mu řekli: "Vybereme peníze, abychom vám pomohli, ale vy musíte pokračovat v platbě za kontrakty, které podepsala (předchozí) vláda (Kostase) Karamanlise." "Za ty tři měsíce bylo Řecko přinuceno potvrdit zbrojní kontrakty za několik miliard," pokračoval německý europoslanec francouzského původu. "Jsou v tom francouzské fregaty za 2,5 miliardy (eur, 64,6 miliardy korun), které musejí Řekové koupit, vrtulníky, letadla a německé ponorky," dodal. Vůdce zelených naznačil, že tyto informace má přímo od Papandrea, s nímž se minulý týden sešel v Aténách. "Znám ho dlouho," podotkl. I když jsou Řecku neustále vyčítané pouze náklady na sociální výdaje, velkou položku řeckého státního rozpočtu také tvoří výdaje na zbrojení, které má Řecko jedny z nejvyšších v Evropě . www.blesk.cz/clanek/zpravy-zahranici/135802/recko-...

219100

11.5.2010 22:25

RE: ZA PůJČKU ZBRANĚ

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219100

Ten Váš příspěvek má nefunkční odkaz. Funkční varianta je:
Řecko: Za půjčené peníze musí nakoupit zbraně?.
Takže ty půjčované peníze se ze značné části v Řecku ani neohřejí, a ani nebudou "prožrány".

219141

11.5.2010 11:25

Jak jsem vám psal na vašem blogu Idnes

Alexus 194.?.?.?

z diskuse blogu idnes:
Stale tu zastanci nazoru autora + autor omilaji neochvejou viru v to,ze nam MMF vrati nase pujcene penize s nazorem,ze MMF ma nejvyssi rating apod....

Znova upozornuji na pripad Argentiny, ktery oproti stavajicimu stavu byl mensim problemem...kdy jde o retezec statu v ramci subjektu jmenem EU....a kdy tento stat odmitl zaplatit svuj dluh v puvodni vysi, dokonce navrhl splatit cca 25% dluhu.A take to tak realizoval.

http://www.penize.cz/46095-kdy-muze-stat-vyhlasit-bankrot

a tohle mi v nekerych aspektech pripomina CR i EU:

http://www.penize.cz/16951-argentinska-krize-a-pouceni-pro-ceskou-republiku-i

K tomu bych dodal, jak vam tam pise jiny pripevatel..tak ho cituji
Bod 7 a 8

autor jen papouškuje 100x omílaného bubáka, že když zkrachuje Řecko nebo nedej bože EUROměna, tak přijde konec světa. Bubák je taky nejlehčí způsob, jak oblbnout masy a autorovi nevěřím ani slovo !! V první řadě by totiž prodělali hlavně bankéři a také by skončily doby hojnosti armádě darmožroutů v Bruselu a v ECB. Mašina eurosjednocování by se totiž pádem Eura zadrhla a nejspíš by skončila na smetišti dějin.

Tedy tam kam patří...

219102

11.5.2010 12:19

Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...

freelook 89.?.?.?

a slovickareni. Petr Mach si ve svem clanku prihriva polivcicku. Liberalove vetsinou zakony a prohlaseni vykladaji striktne, ale nyni kupodivu zacinaji pouzivat "konspirativni" styl, prazvlastni domysleni a demagogii.
1. Ano, eurozona nastavila pravidla spatne (prilis duverive) a to ji muze velmi poskodit. Proto je potreba problem resit. tj. nestahnout eurozonu(v podstate eu) dolu. Nezkrachovani Recka je hlavni aktualni tema a pujcka za tvrdych podminek jedine predstavitelne reseni (resp. reseni s nejmensim negativnim dopadem pro eurozonu) - nikde jsem nezahledl jinou seriozni a hlavne realnou alternativu.
2. Jak bylo zmineno, penize do mmf byly odsouhlaseny pred vice nez rokem na jakekoli podobne pripady, tudiz zvyraznovani pujcky Recku je predvolebni manipulace. Tlak na "poslani" financi je vyssi, ale co se v takove situaci, kdy se o budoucnosti rozhoduje v radu tydnu ne-li dnu, da delat?
3. Sice nejsme soucasti eurozony, ale jsme na ni zavisli, profitujeme z ni a navic chceme do ni vstoupit. Proto prijmuti zodpovednosti je jak ekonomicky, tak politicky prozretelne (ale na kalkulacce pravdepodobne presne nespocitatelne).
4. Mohou vznikat polemiky ohledne zpusobu prevedeni financi do mmf resp. Recka, ale ty maji vzhledem "neidealnosti" sveta (napr. pravniho systemu) a hrozbe rozsireni problemu male opodstatneni. Jak rika vzor sso: "Ucel sveti prostredky"! Tudiz toto prekvapeni a moralizovani je jen hra na city. Pokud ovsem Petr Mach vidi skutecny rozpor, tak muze podat stiznost. Pokud nepoda, tak dokazuje jen to, ze pouze politicky agituje.
5. Dalsi polemika ohledne vyse zuroceni je take ucelova. Smyslem pomoci je eliminace potencialniho problemu eu, tudiz lpeni na trznich "pravidlech", kdy nam hrozi nekolikanasobne vetsi ztraty, je tzv. liberalni populizmus.
6. Vytky ohledne navratnosti jsou uz opodstatnenejsi. Jiste zde existuje riziko, ale kdy v ekonomickych vztazich neexistuje? btw. potencialni ztraty "pujcky" v radech jednotek mldr, jsou zanedbatelne v porovnani s dominem ktere hrozi. (nekdo to oznacuje jako straseni, ale kdo napr. tusil, ze "nejaka" banka v usa spusti globalni lavinu?)

Macha obhajujici clanek (pujceno od Adam1) potvrzuje liberalne-ekonomickou a nacionalistickou notu na kterou hraje sso... "Co nam je po Recku, kdyz na tom ihned nevydelame?"

ps: zamerne jsem psal "mainstreamove" (jistym zpusobem obhajujici existenci eu) poznamky [mrknutí jedním okem]

219104

11.5.2010 13:15

RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...

Alexus 194.?.?.?

Reakce na 219104

To co jste tu napsal je i vasim nazorem nebo jen vynatkem mainstream medii , ktere jsou mimo ???

EU v soucasne podobe existenci obhajitelnou nema a to nejsem volic SSO. I vy v bode 5 a 6 strasite, ale realita je takova...ze MMF to Recko nevrati, ale svet se zaroven nezbori....Viz argentina 2001...neuznala dluhy a byl smitec....Viz link vyse... Neco takoveho ceka staty EU,az jim nic nezbude....to co se nyni stalo, neni zadna pomoc...jen zachrana materskych bank a vlastnich koryt....vy to nevidite ???

219107

11.5.2010 13:38

RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 219107

Ne, nevidí. Nejlepší je ohánět se propagandou z oficiálních médií.

Co se týká článku, je to jednoduché. Řek žijící v Čechách se snaží vysvětlit, že Řekové jsou vlastně OK a nebudou nás stát ani korunu.

Úsměvné. [chechtot]

219108

11.5.2010 13:58

RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 219108

Ono nas to bude stat dycky neco, at uz do Recka posleme prachy nebo Recko zbankrotuje. Bankrot statu ma tu jistotu, ze si vynuti reseni a ma tvrdy mravni dopad na chytraky pouzivajich stejnych metod, a ze jich par ceka ve fronte. Oni v Bruselu pred rokem meli zrejme nejake divne svrbeni palce, kdyz navysovali ten fond. Byt papalasema, tak urychlene pracuju na legislative umoznujici bankrot clena eurozony. Furt lepsi nez bankrot bez legislativy umoznujici odpojeni od eura, kdyz uz to euro je po 20 letech soucasti evropske tradice. Ono kdyby byly v riti ryby nemuseli by byt ruzne zachrane balicky z tiskaren centyralnich bank.[velký smích] [velký smích]

219110

11.5.2010 14:12

RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...

freelook 89.?.?.?

Reakce na 219110

Optimisticky bych rekl, ze soucasny policek bude mit vliv na legislativu eurozony. Minimalne nemecti politici si nebudou chtit uzit momentalni vyvoj kolem CDU.

219113

11.5.2010 14:20

RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...

Karel Zvára 85.?.?.?

Reakce na 219110

EU se spolu s MMF bohužel vydala jinou cestou - garancemi, které tíži fiskálního maléru (nejen) Řecka přesouvá na bedra všech členů EU. Podrobněji o tom píši na http://zvara.blog.idnes.cz/c/137719/Nejen-Recko-ale-cela-EU-bude-nejspis-zanedlouho-v-maleru.html

A investoři nejsou hloupí, dokonce se chovají racionálně, pokud pracují s vlastními penězi nebo pod dohledem majitele těch prostředků. Viz http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=667972 (Trhy plán EU "nespolkly", jihu eurozóny hrozí deflace)

219115

11.5.2010 14:06

RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...

freelook 89.?.?.?

Reakce na 219108

doufal jsem, ze uvozovky a smile na konci bude dostatecne upozorneni na to, ze je treba brat muj prispevek s rezervou a nikoliv jako odbornou komplexni kritiku.
btw. vidim [smích]

219112

11.5.2010 22:08

RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 219108

V podstatě máte zřejmě pravdu. Je to pochopitelné, když média šíří protiřecké sterotypy, tak kdo je řeckého původu, se bude snažit bránit.

219138

11.5.2010 13:58

RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...

freelook 89.?.?.?

Reakce na 219107

To co jsem napsal je mym nazorem i kdyz ucelove zjednodusenym.
Netroufam si hodnotit zda soucasna eu je obhajitelna ci ne, protoze takove stanovisko lze vydat az s odstupem casu. Ostatni je, troufam si tvrdit na zaklade komplexnosti a slozitosti systemu jako je eu a nepredikovatelnosti globalnich udalosti, jen nepodlozena spekulace kde se promitaji osobni preference.

V bode 5.a 6. vychazim z vseobecne uznavaneho predpokladu (priznavam, da se take jistym zpusobem nazvat spekulaci) "mainstreamovych" ekonomu, ktere jsem mel moznost postrehnout. Pozitivnejsi scenare, "co kdyby" se Recku pomoc nedala, jsem nevidel (to ovsem muze byt ma chyba [smích] )

Priklad s Argentinou neni relevantni. Pri propojenosti evropskych statu v eurozone ci eu nelze jednoduse srovnavat.

Na "injekci" Recku lze nahlizet jako vykrm bankovnich vepriku, nicmene pokud budeme uvazovat v ramci soucasneho ekonomickeho sytemu a trochu sireji, tak je potreba vzit v potaz i ty dalsi mnohem dulezitejsi dusledky takoveho kroku. pr podmineni pujcky reformami, stabilizace eura atd.

219111

11.5.2010 14:23

RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...

Alexus 194.?.?.?

Reakce na 219111

Jak pisete v posledni vete, refromy a stabilizace Eura...

Vy nekde vidite navrh, kde je podminkou za clena Eurozony, zakon o vyrovnanem rozpoctu, jako ma Svycarsko,ktere pritiom clenem Eurozony neni ??? To je ten nejzakladnejsi predpoklad....

Dale reformy....V ramci nich by vsichni keri porusuji , -3% HDP schodek za rok, meli letet z eurozony, HDP v minusu automaticky to same...vy opravdu verite, ze neco takoveho zrealizuji ?? Prominte,ale za rok, se budou muset prachy Recku davat znova...A nejen Recku..jde proste o jasnou moralni zasadu...Spatny hospodar musi byt potrestan..a spatnym hospodarem neni jen Recko,ale cela EU !!!!!!!!! Trestem v tomto pripade bude rozpad Eurozony v soucasne podobe a idealne vylouceni PIGS+ Recka z Eurozony...Ze nejen tam budou socialni nepokoje ?? No a co ?? co si nadrobyli si musi taky sezrat a to poradne a co nejrychleji....tim drive si daji ekonomiku znova do poradku.A pokud ne? Je to jejich problem... Nebo vam priapda OK,ze nyni jsou trestani vsichni poctive pracujici v cele EU, keri na to budou platit ze svych dani ???

219116

11.5.2010 14:47

RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...

freelook 89.?.?.?

Reakce na 219116

vidim Maastrická kritéria pro přijetí Euro:
- deficit státního rozpočtu nesmí překročit 3% HDP
- veřejný dluh nesmí překročit 60% HDP

ale take vidim problem v dodrzovani podminek, nedostatecne kontrole a neexistujicich duslednych penalizacich (vcetne vylouceni). Rozpad eurozony se vyloucit neda, nicmene v nasem zajmu je tomu predejit(nebo alespon hrat, ze se snazime).

219118

11.5.2010 15:05

RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...

Alexus 194.?.?.?

Reakce na 219118

ANo, nejsou dodržována a zároveň dle mého názoru jsou moc měkká...Přepočtěte si dluh 3% na stamiliony euro a zjistíte o kolik se zvýší dluh členů EU každý rok...

Jde přitom o jednoduchý princip....v době růstu ekonomik by měli být rozpočty přebytkové a vznikat rezervy na dobu , jako je tato...v době krize. A proto tak byli kritéria nastavena, avšak v případě, že je nikdo nedodržuje a jsou cárem papíru, je jakýkoli zájem předejít rozpadu jen hrou....A ta hra jednou prostě skončí a zbytečně to bude bolet i ty, kteří na tom nenesou vinu, tedy normální lidi jako jsme my, kteří pracují a odvádějí daně.

219119

11.5.2010 15:15

RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...

freelook 89.?.?.?

Reakce na 219119

Samozrejme ze ani 3% nejsou dlouhodobe udrzitelna pokud inflace neni vyssi. Neberu to jako mantru, ale jako zakladni podminku, ktera spise svedci(presneji mela by) o relativni vyrovnanosti rozpoctu).
Zatim bych to jeste hrou na oddaleni rozpadu nenazyval, faktoru ktere se prubezne meni je mnoho a jista sance a vule na reformu tu jeste je.

219120

11.5.2010 16:05

RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219116

nedlej si iluze, jakekoli zakony nemaji cenu toho papiru, na kterem jsou napsany, dokud existuje nekryta mena a politici mohou obratem ruky vyrobit miliardove sumy z ridkeho prdu. Stabilizacni pakt je v podstate zakon a jediny kdo ho splnuje je zrejme Finsko. [smích]

219122

11.5.2010 12:55

Život na dluh.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Autor si pokládá otázku, a hned přiznává problém:
>A jak k tomuto katastrofálnímu stavu došlo?
>Odpovědět na takovou otázku v několika větách je velmi těžké.
A přitom je to tak jasné. K tomu katastrofálnímu stavu došlo tím, že se stalo normou žít na dluh, pořizovat investice na dluh, vojenská dobrodružství na dluh, vše na dluh. A protože to bude splácet někdo jiný, než půjčující politik, tak s tím zadlužením se přece nebude škudlit. No a banky neprotestovali. Banky to rády taky. Je to smysl jejich existence. "Pomáhají", kde to jen jde. A kde to nejde, tak tam "pomáhají" taky. [naštvaný]

219106

11.5.2010 16:27

Neodbytná otázka

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Stále dokola čtu o tom, že Řecko nesmí zbankrotovat. Obvykle následuje mlhavé zdůvodnění. Něco v tom duchu, že důsledkem by byla ztráta důvěry v Euro, či dokonce celou Eurozónu. Skutečně? Proč? Proto, že řecké státní instituce už řadu let podvádějí? Nebo proto, že z eráru si každý rád bere pro sebe? Bez ohledu na to, jak hluboko se stát zadlužuje? Proto je nedůvěryhodná celá EU?

Vztah Řecka vůči EU je podobný vztahu velké české firmy vůči ČR. Třeba kopřivnické Tatry. Vyhlásí-li úpadek Tatra, a.s., znamená to, že finanční trhy ztratí důvěru v českou měnu? Nebo dokonce agentury sníží rating celé ČR? Jistě ne.

Státní bankrot Řecka by určitě ovlivnil řadu parametrů na světových finančních trzích. Na krátký čas. Pro samotné Řeky by byl tvrdou lekcí. A současně varováním pro země, jejichž "hospodaření" se tomu řeckému podobá. Vytáhne-li nyní EU Řecko z bryndy, dá tím vládám ostatních zemí jasný signál. Chovejte se dál neodpovědně, zadlužujte se až po uši, o budoucnost se nestarejte. Dojde-li k nejhoršímu, socialistická EU se postará. Ptám se. JAK DLOUHO?

219123

11.5.2010 16:50

RE: Neodbytná otázka

freelook 89.?.?.?

Reakce na 219123

ad1) proc? protoze ztraty zpusobene krachem Recka by byly podle domneni vrcholnych predstavitelu vetsi nez nynejsi dotace.
ad2) nepresna analogie.
ad3) je to mozny scenar. na otazku jak dlouho? muzu odpovedet: dokud nemci a francouzi budou mit pocit, ze se jim projekt vyplaci.

219124

11.5.2010 17:59

RE: Neodbytná otázka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219124

Pan Vojta nejen že je skálopevně přesvědčen o tom, že nikdo "nenaplánoval" evoluci člověka, on má zřejmě stejně pevný názor, že ani "evoluce" EU není nikým plánována, ale že se tak nějak samovolně odvíjí, řízena zřejmě neviditelnou rukou trhu. Že by za takovým složitým a dlouhodobě připravovaným a organizovaným projektem mohly být něčí zájmy a z nich plynoucí scénáře (které nutně nemusí být totožné s těmi, které jsou oficielně deklarovány) je zřejmě "evolucokrádežná" myšlenka.

219127

11.5.2010 20:23

RE: Neodbytná otázka

Aja 74.?.?.?

Reakce na 219123

Souhlas.
Kdo ma stale socialisticky zachranovat tu banky, tu cele zeme.
Vsechny staty EU, ktere jsou dnes v potizich v nich byly uz pred vstupem do zony eura. Velmi casto devalvovaly vlastmi meny ve snaze zustat konkurence schopni.

219133

12.5.2010 0:07

RE: Neodbytná otázka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 219123

Voni to zasejc pane Vojta - zvojtil.Jako vždy... Věděj voni něco o průseru Woldemortí banky Goldmann -Sachs vs Řecko? Jak Woldemorti pomáhali retušovat (určo-zadara?)ten řecký průser,který fakticky vypracovala pravicová vláda v Řecku? Voni musej koukat jak to bylo a kdo za čím stojí a ne tady házet svá moudra !

219146

12.5.2010 14:38

RE: Neodbytná otázka

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 219146

Vtip je v tom, pane "90", že státní dluhopisy může vydávat jen vláda. A pak je nabízet na trhu ke koupi různým zájemcům. Nejen bankám. O tom jste ještě nikdy neslyšel?

Když nějaká vláda vládne zodpovědně (třeba estonská) a dluhopisy nevydává, mohou si všichny bankéři světa své finance třeba ... spařit na čaj. Nemyslíte? Hospodaří-li ovšem vláda způsobem "po nás potopa", je marné to svádět na anonymní Woldemorty. Jistě, třeba pomáhali za bakšiš "upravit" řecké bilance. Ovšem ty, kteří prosadili tištění řeckých státních dluhopisů lze pojmenovat jejich vlastními jmény. To nejsou žádní anonymové.

Bajky o Woldemortech přenechme dětem. Své znalosti nám prokažte tím, že odpovíte na mou otázku z úvodu tohoto vlákna. EU rozhodla, že do černé díry jménem řecká ekonomika naleje (i z našich peněz!) 2.800.000.000.000,- korun. To představuje skoro tři roční rozpočty ČR. To jsou na dlouhá desetiletí totálně umrtvené finance. Tedy v podstatě ztracené. Jak vysoké ztráty by utrpěla EU, kdyby nechala Řecko jednoduše zkrachovat? Uměl byste odpovědět na tuto prostinkou otázku? [mrknutí jedním okem]

219163

12.5.2010 9:36

RE: Neodbytná otázka

p. 125.?.?.?

Reakce na 219123

.....kdyz padne Recko,bude to katastrofa pro cely svet...uz nam zase otrnulo a tak se musi strasit,velice strasit.. a to se vyplaci velmi vyplaci banksterum i poblitikum dostali ted 750 mil E...kdepak jsou ti co pujcky zadali a smenky podepisovali a komu a na jaky urok.Myslite si ze jsouve vezeni za korupci??..Rekove si je zvolili muze se rict..zvolili ale ne aby zruinovali Recko..bohuzel nynejsi sef recke vlady studoval na Harvardu/jako Bush a dalsi/ a jak uslysite ze nekdo studoval v USA ani neberte nohy na ramena/je to ztrata casu/ a prchejte,velice prchejte protoze prchate od desnych pruseru a proto jsou v trablu v Recku i jinde na svete jen obycejni lide..nemaji kam prchnout na rozdil od bohacu..radil bych rekum udelat revoluci a basta...pokrcit rameny a rict po vzoru ruskych revolucionaru "Vy jste nam zasolili i my vam zasolime..."jinymi slovy mate bad luck/smulu/ Je to riziko podnikani...vaseho podnikani.Nemeli jste duvod nas dopujcovat az na same dno jenom vasi chamtivost. Zatim to vypada ze se podvody,kradeze a vrazdy vyplaceji...jako tomu gangsterovi co ho nedavno odkrouhli v Maximum security /insecurity/ prison. v A. Pohrben byl ve zlate rakvi. /Jakepak varovani,kazdej ziva/.Jakapak zodpovednost,co to je./zivani/...veznice nejsou pro elitni poblitiky a jejich kumpany jenom milionove vily a milionova konta v zahranici kterych se zadna WTO,IMF,WB,US Treasury atd.ani nedotkne...protoze se peclive divaji jinam treba do Recka...

219154

11.5.2010 16:56

Aha

Johny5 90.?.?.?

Kdyby sam Janota nepriznal, ze jsme tech 26 mld prostrednictvim MMF Recku poslali, potom by tenhle clanek mozna i mel co delat na zvedavci.

219125

11.5.2010 20:39

RE: Aha

josef.maly 94.?.?.?

Reakce na 219125

Ale tenhle článek tu má co dělat právě proto. Editorovi děkuji, že i tímto nutí myslet, poťouchle to sem dal, aby to diskuse rozkryla, což se také stalo. Fasulis je totiž obtížně čitelný, nevypadá na zběžný pohled jako typický mediální produkt hýčkaný modrýma strakama, přitom to i tento článek krásně zjevuje, protože i Fasulis jenom dělá co musí, tedy škodit nezkompromitované konkurenci. Mach to řekl dobře, pro občana jsou to ztracené peníze. Fasulis kritizuje Svobodné, ale která jiná strana tu je pravicová ? Snad ne globalizační trio TOP09, Zelení, Věci veřejné ? Svobodní u mě zatím pořád vedou. Na pětiprocentní hranici se mohu víte co.. [cool]

219135

11.5.2010 22:34

RE: Aha

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 219135

JEste zapomínáte na piráty :
jejich ekonomicky guru zde
http://vasicek.blog.idnes.cz/

http://www.ceskapiratskastrana.cz/

Maji to velmi dobre srovnane...

219142

12.5.2010 8:05

RE: Aha

josef.maly 94.?.?.?

Reakce na 219142

Nechci tady agitovat pro konkrétní stranu, myslím si, že je z čeho vybírat a už takhle jich není málo, ale v podstatě jsme došli ke kampani http://www.vymentepolitiky.cz/, která je snad poslední šancí na úspěch občana v letošních volbách. Tímto bych chtěl poprosit editora tohoto oblíbeného webu, zda by to nešlo více zviditelnit.

219152

11.5.2010 18:55

Komunisti zapaluji domy a vrazdi lidi

Paja 2 89.?.?.?

...tak nevim, spise mi toto tvrzeni pripada jako dobre propecena peking. kachna.
Pokud sledujete recke reportery mezi stavkujicimi na reckych kanalech, tak spousta lidi tvrdi, ze tihle gauneri jsou identifikovani jako nasazeni tvurci barevnych revoluci vsude kolem. K nim se pak pry pridavaji mladi jako na vsech takovych akcich. Fakt bych tomuto veril vice, nez krvelacnym komancum. [zmaten]

219130

11.5.2010 22:08

Tady nejde vůbec o pomoc Řecku

lepič 85.?.?.?

ale jde o pomoc německým, francouzským a jiným bankám, které nakupovaly řecké dluhopisy, protože je lákal úrok. To nemá nic společného se sociálním cítěním, ale má to hodně společného s kapitalismem - dosažení maximálního zisku. Poskytnutá pomoc bude použita přednostně na splacení řeckých dluhopisů, protože by ohrožení bank mohlo ohrozit státní finance Německa, Francie, etc.

219139

12.5.2010 12:43

RE: Tady nejde vůbec o pomoc Řecku

Stan 91.?.?.?

Reakce na 219139

nesmysl, pletes si hodinky a holinky, kdyby to melo neco spolecneho s kapitalismem, investori i banky by museli nest nasledky reckeho bankrotu tedy riziko investic sami, to je totiz jeden z hlavnich predpokladu existence kapitalismu. Jelikoz mame oligarchii krizenou socialismem, odsere to danovy poplatnik. Samozrejme ze jde v prve rade o zachranu nemeckych a francouzskych bank, to jsou totiz kamosi politickych tajtrliku a proto nesmi padnout, mohli by sve kamose stahnout do kanalu. [chechtot] [chechtot]

219161

11.5.2010 22:55

IB

LordSpeaker 82.?.?.?

EU chce Řecku pomoct nebo spíš musí, no to je jedno. Řecká vláda se snaží něco dělat, ikdyž už je 5 minut po dvanácté, ale snaží se. A co na to Řekové? Bouří se, protože nechcou snížit svou životní úroveň. Kdybyste třeba vy nemohli splácet nebo něco, tak byste určitě začali šetřit, že? A tak je to podle mě i s Řeckem akorát ve větším měřítku. Pokud jim EU pomůže a oni se neuskromní, tak dopadnou zase stejně. A tak to bude pořád dokola. Podle mě je taky pěkná blbost, že si Slovensko musí půjčit, aby mohlo Řecku pomoct. Další a další zadlužování. Kdyby to bylo na mě, tak by Řecko nedostalo ani korunu za to jak se chovají. Jinak Svobodní jsou u mě pořád na prvním místě. Mají dobré názory, jenže největším problémem je, že nejsou vidět. VV mají Johna, Top 09 Schwarzenberg, Zemanovci jak jinak než Zemana...všichni pořád nadávají na ODS, ČSSD atd., tak proč je teda volí když je nesnáší? No a co že malé strany se tam nedostanou, ale přece nebudu volit někoho koho nechci. Čus.

219143

11.5.2010 23:30

Podivně hezká diskuse.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Taková shoda, všech názorových orientací. Asi proto, že nám byl konečně předhozen společný nepřítel. A to ne ledasjaký. Ujídá z našeho společného krajíce. A závěr je skoro společný, měli se nechat zkrachovat, bez pomoci.
Myslím, že to je jedno. Podíváte-li se na USA, a jeho dluhy. Nic se neděje. Zombík dolar kopíruje vývoj eura a jiných měn a má se čile k světu, někde jsem dokonce četl že brzo dostihne euro (hodnotově).
Ratingové agentury ukázaly prstem na Řecko a to jde ukázněně ke dnu, teda kromě ulice. Pomoc je skvěle vymyšlená, a nejde odmítnout. Myslím, že je to dobrá příprava na další loupežnické akce - rozeštvaní evropských národů. Jen ty titulky v Blesku:
Řecko: Mrtví z banky se udusili
Odstupné v Řecku: Až 100 měsíčních platů!
Němci zuří: Každému Řekovi jsme dali 9000 euro!
To vše je pouze takové počáteční oťukávání. Ředitelové zeměkoule se taky bojí, že zůstanou pod lavinou. A přitom řešení je nasnadě, vynulovat dluhy, opravit systémové chyby a začít znovu, tentokrát čestně. Mělo by být všem jasné, že stejně ty dluhy moc reálného podkladu nemají. Co dostal u nás běžný obyvatel v hodnotě podílu státního dluhu ve skutečnosti t.j. doopravdy. To samé mají na Islandu, či v Řecku. Správné by bylo, ty dluhy odmítnout globálně. A bankstery a spekulanty "globálně znárodnit", je to i v jejich zájmu. Dokud je čas. Jiných možností bude ale na výběr hodně, až po "Planetu opic". [naštvaný]

219145

12.5.2010 9:58

RE: Podivně hezká diskuse.

mtk 88.?.?.?

Reakce na 219145

>Správné by bylo, ty dluhy odmítnout globálně. A bankstery a spekulanty "globálně znárodnit", je to i v jejich zájmu.
Taky tak občas sním, když se ale poté zamyslím nad praktickým řešením věci, tak jdu štípat dříví. Až je mi někdy toho dřeva líto ...! [chechtot] [mrknutí jedním okem]

219155

12.5.2010 13:19

RE: Podivně hezká diskuse.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219155

Netvrdím, že je to realizovatelné tady a hned. Ale mít aspoň jasno v tom, jestli my lidé dlužíme bankám nebo banky nám. Z toho pak plyne, že jsme s těmi řeky, španěly aj. na jedné lodi. Precizovat, kdo komu přes koho a jak výhodně půjčuje je zavádějící od podstaty problému. Ztráta času.
Máte ještě co štípat? [mrknutí jedním okem]

219162

13.5.2010 1:06

RE: Podivně hezká diskuse.

mtk 88.?.?.?

Reakce na 219162

Teď už je na řadě kůlna, potom nářadí, naposledy sekera ... [velký smích]

219184

13.5.2010 1:16

RE: Podivně hezká diskuse.

steve 174.?.?.?

Reakce na 219184

naposledy sekera ..
--
.. a umejvat to bude podle Vas kdo ?? [oči v sloup]

219185

13.5.2010 9:23

RE: Podivně hezká diskuse.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219184

Sekeru bych ušetřil, může se ještě hodit, je to dost universální nástroj. [mrknutí jedním okem]

219204

14.5.2010 0:54

RE: Podivně hezká diskuse.

mtk 88.?.?.?

Reakce na 219204

Spíš řeším technický problém: čím tu sekeru naštípat? [naštvaný] [velký smích]

219252

14.5.2010 0:59

RE: Podivně hezká diskuse.

steve 97.?.?.?

Reakce na 219252

.. vedrem, co ma ve dne diru !
.. je to zakladni pravidlo pro kazdou nastipanou sekeru.

219253

14.5.2010 10:14

RE: Podivně hezká diskuse.

mtk 88.?.?.?

Reakce na 219162

>Netvrdím, že je to realizovatelné tady a hned. Ale mít aspoň jasno v tom, jestli my lidé dlužíme bankám nebo banky nám. Z toho pak plyne, že jsme s těmi řeky, španěly aj. na jedné lodi.
Je možné, že se jednou děti budou ve škole učit o loupeživých ročildech a lstivých monetárních systémech, až nynější pořádky vyjdou z módy (a vystřídají je jiné, takyvyčurané). Promítněte si svůj vlastní vývoj a zkuste popsat mechanismy, kterak se málo myslící většina vyšplhá na třeba Váš stav vědomí - nejde jistě jen o informace, ty můžou přilítnout i z novin (s pastičkou v příloze). Jsem v nepříjemném rozpoložení poslouchat inteligentní tvory, kterak řeší volební rébus řka "ty darebáky tam nechci a ta Bobošíkové mluví tak pěkně, ani ten Zeman nevypadá špatně (Šlouf, to je jen taková pálivá paprička)", anebo "ale ten Kalousek nebyl špatný ministr financí". Přitom neskrývaná mediální podpora těmto 3 "zaručeně novým" stranám buší do očí. Hola ovce, už jsme vám vybrali ...

219271

15.5.2010 3:37

RE: Podivně hezká diskuse.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219271

>Je možné, že se jednou děti budou ve škole učit o loupeživých ročildech a lstivých monetárních systémech, až nynější pořádky vyjdou z módy (a vystřídají je jiné, takyvyčurané).
To je jisté, jako že se vývoj nezastaví, ale ty nové poměry takyvyčurané být nemusí, záleží na pochopení skutečných systémových chyb a jejich odstranění. To silně souvisí s dalším:
>Promítněte si svůj vlastní vývoj a zkuste popsat mechanismy, kterak se málo myslící většina vyšplhá na třeba Váš stav vědomí - nejde jistě jen o informace, ty můžou přilítnout i z novin (s pastičkou v příloze).
Málo myslící většina bude "rychlokurzem přesvědčena" pod tlakem okolností o nezbytnosti určitých změn, jako se děje nyní v Řecku (omlouvám se za nechtěnou ironii). Řekové dnes mají převážně jasno o státním dluhu i o souvislostech, to se ani o všech zde diskutujících říci nedá. Ti, kdo měli sdostatek času na pochopení hlubších souvislostí, t.j. hodně myslící menšina, má povinnost pomoct k nastolení nových pořádků bez systémových chyb, tedy jakousi doplňující osvětu (také mravní). To vše se zcela jistě nepovede hned napoprve...
Tato doba je historicky vyjímečná tím, že kvantitativně přibývá lidí schopných vidět věci v souvislostech i přes zjevné poklesy úrovně školství. Je to také důsledek energetické bubliny (levné energie), a je to také asi poslední šance ke kvalitativnímu skoku lidstva. Budoucí nedostatek levné energie by mohl opět masově vytížit lidi prací na holém přežití, a čas potřebný ke studiu a hlubšímu vhledu do řízení svých osudů by opět scházel.
>Jsem v nepříjemném rozpoložení poslouchat inteligentní tvory, kterak řeší volební rébus řka "ty darebáky tam nechci a ta Bobošíkové mluví tak pěkně, ani ten Zeman nevypadá špatně (Šlouf, to je jen taková pálivá paprička)", anebo "ale ten Kalousek nebyl špatný ministr financí". Přitom neskrývaná mediální podpora těmto 3 "zaručeně novým" stranám buší do očí. Hola ovce, už jsme vám vybrali ...
Ale snad nakonec vybereme lépe i přes nepopiratelné mediální tlaky, a příště i lepší varianty připravíme systematickou činností, a ne jen kampaní před volbami. Zatím mne upoutala metoda kroužkování dolních - jinak nevolitelných pozic na kandidátkách parlamentních stran, někde jsem to viděl i s kalkulací pro změnu potřebných hlasů, a potom propagace nerecyklátských malých stran.
Třeba se aspoň nějakých dinosaurů zbavíme, už jen pro ten pocit, že s tím lze hnout. [mrknutí jedním okem]

219350

16.5.2010 15:55

RE: Podivně hezká diskuse.

mtk 88.?.?.?

Reakce na 219350

Dík za názor. [smích]

219435

12.5.2010 21:02

Autor článku je trochu mimo

Tomkins 83.?.?.?

Nic proti autorovi, druhá část článku je napsána hezky, ale spatřovat rozdíl mezi půjčením peněz na nízký úrok Mezinárodnímu měnovému fondu, a půjčením Řecku, to je vrchol alibismu. Vždyť když můžeme půjčit nějaké instituci na cca 4% úrok, ale namísto toho půjčíme MMF na 1% úrok (což nám nepokryje ani inflaci), a stát se navíc ještě zaváže, že rozdíl úroků uhradí ze státního rozpočtu, to je prosím pěkně rozhodnutí neefektivní, a na tom se nic nezmění, ať už už se to nazve půjčka řecku, či přesun depozit do MMF. Navíc jednou je dáno, že se jedná o peníze státní, a je jedno, jestli jdou z veřejného rozpočtu nebo deviz ČNB, tak přestaňme slovíčkařit. Autor článku je očividně zaujatý a snaží se trapnými kličkami překroutit realitu. Článek bez objektivity není článkem, ale jen propagandou určitého názoru.

219174

12.5.2010 22:20

Hmm

vigvam 83.?.?.?

První projevy krize v Řecku se objevily již před cca 10 lety, z autorova článku vyplývá, že Řecko bylo celou dobu v pohdě, nic nic a najednou kde se vzala, tu se vzala krize, ha, ha, Řecko se do svých problémů dostalo HLAVNĚ proto, že bankovní sektor svými kampaněmi nastartoval zadlužování řeků v rámci budování rekreačních středisk. I ty můžeš vydělávat na turistickém ruchu! Stačí přijít k nám! A šup. Zrovna včera jsem mluvil se svým známým řekem, ketrý ještě nedávno měl v Řecku rodiče, sám žije v Londýně, že došlo k uzákonění legislativy v tom smyslu, že pokud budu mít na krku hypotéku, kterou budu řádně platit, přesto přijde úředník z banky a sdělí mi, že na základě novlizace toho a toho zákona je nucen se mnou rozvázat hypotéční smlouvu s tím, že musím doplatit zbytek dluhu do termínu, který je nesplnitelý. Pokud dluh neuhradím, musím se vystěhovat. A tohle se přesně stalo rodičům mého známého. Po 12 letech bezproblémového placení přišel úředník a oznámil jim, že do DVOU měsíců musí uhradit zbytek hypotéky (zbývalo jim 8 let), jinak o nemovitost přijde. Přišli o ni a dnes již žijí se svým synem v Londýně. Mimochodem Řecko je na pokraji stanného práva a nejsou to komunisti ani anarchisti a je jich výrazně více, než pár stovek, jak zmiňuje autor článku, jsou to nasraní obyčejní občané. Je jenom otázkou času, že to, co se právě teď děje v Řecku, přijde také sem, plán núprosně pokračuje. Schválně, kolik lidí v této zemi nemá dluhy?

219180

13.5.2010 0:37

RE: Hmm

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 219180

To Vigvam, máte prosím někde link na reckou legislativu ?? Ktery potvrzuje to co píšete ?? Muzete si to vyzadat od vaseho reckeho kamarada ?

Pripada mi zvlastni,ze toto je tak tutlano,ze to neni v mediich...Nasranost lidi tam chapu, z duvodu zvyknuti si na urcity zivotni standard, o ktery prijdou.

Ten zakon, je totiz pak zpusob jak ozebracit a znarodnit miliony lidi v EU...

219182

13.5.2010 0:40

RE: Hmm

steve 174.?.?.?

Reakce na 219180

To Vigvam - stejne jako ALEXUS - mam zajem !! Dekuji !!

219183

13.5.2010 2:20

RE: Hmm

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219183

Nevím sice jestli to je ono, ale vzpomněl jsem si, že podobná legislativa existuje i u nás a týká se konkurzního řízení.
Kousek Zákona o konkurzu a vyrovnání (§ 14) jsem okopíroval až do odstavce g) v němž je zakotvena ona změna splatnosti pohledávek a závazků. Byla-li by banka v konkurzu, pak všechny její pohledávky se stávají po prohlášení konkurzu splatnými.


§ 14 Účinky prohlášení konkursu
(1) Prohlášení konkursu má tyto účinky:
a) oprávnění nakládat s majetkem podstaty přechází na správce. Právní úkony úpadce, týkající se tohoto majetku, jsou vůči konkursním věřitelům neúčinné. Osoba, která uzavřela s úpadcem smlouvu, může od ní odstoupit, ledaže v době jejího uzavření věděla o prohlášení konkursu,
b) úpadce může odmítnout přijetí daru nebo odmítnout dědictví jen se souhlasem správce,
c) řízení o nárocích, které se týkají majetku patřícího do konkursní podstaty nebo které mají být uspokojeny z tohoto majetku, jejichž účastníkem je úpadce, se přerušují, ledaže jde o trestní řízení (v němž však nelze rozhodnout o náhradě škody), o řízení o výživném nezletilých dětí, o řízení o výkon rozhodnutí; s výjimkou řízení o pohledávkách, které je třeba přihlásit v konkursu (§ 20), lze v řízení pokračovat na návrh správce, popřípadě ostatních účastníků řízení a správce se stává účastníkem řízení místo úpadce,
d) řízení o nárocích, které se týkají majetku patřícího do podstaty nebo které mají být uspokojeny z tohoto majetku, mohou být zahájena jen na návrh správce nebo proti správci; jde-li o pohledávky, které je třeba přihlásit v konkursu (§ 20 odst. 1), může být řízení, s výjimkou řízení o výkon rozhodnutí, zahájeno jen za podmínek uvedených v § 23 a 24,
e) nelze provést výkon rozhodnutí (exekuci) postihující majetek patřící do podstaty a k tomuto majetku nelze ani nabýt právo na oddělené uspokojení (§ 28),
f) zanikají práva na oddělené uspokojení (§ 28), která se týkají majetku patřícího do podstaty a věřitelé je získali v posledních dvou měsících před podáním návrhu na prohlášení konkursu anebo po podání tohoto návrhu; byly-li však věci, práva nebo pohledávky v této době také zpeněženy, patří do podstaty získaný výtěžek,
g) nesplatné pohledávky úpadce a jeho závazky, které mají být uspokojeny z podstaty, považují se v konkursu za splatné,

219187

13.5.2010 21:24

RE: Hmm

steve 97.?.?.?

Reakce na 219187

4 85, - ano - v podstate pouze "v modrem" !! Dekuji za pomoc a snahu !!!

219242

20.5.2010 15:23

RE: Hmm

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 219242

Steve, zajímavý odkaz na aktualne.cz rozebírá problém s bankou a okamžitou splatností zbytku dluhu.

219768

13.5.2010 10:24

RE: Hmm

vigvam 94.?.?.?

Reakce na 219183

pošlu do Londýna dotaz a přidám link

219209

13.5.2010 21:08

RE: Hmm

steve 97.?.?.?

Reakce na 219209

vigvam -, ..dekuji !!!

219241

13.5.2010 7:12

Fasulis, Fasulis.

Frank51 77.?.?.?

Co to člověče melete o lži. Řekové jsou prolhaný a líný národ. Osobně bych jim tak akorát nakopal prdele a nepůjčil ani kačku. Ať vyhlásí bankrot a začnou prodávat třeba nějaké ostrovy. Každá koruna do nich vražená má stejný efekt, jako prachy vhozené do žumpy. Nikdo nikdy je už neuvidí zpět. Nám bohatě stačí, že musíme podporovat cikány, kteří mají svou "pracovitostí" s Řeky hodně společného.

219191

13.5.2010 15:11

Dluh je nedilnou soucasti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 97.?.?.?

kapitalismu, protoze bez nej by se nedaly tisknout EUra nebo dolary.Je to tu jako u blbych, resi se tu jakasi statni zadluzenost Recka, ktera je prece hnacim motorem kapitalistickeho "blahobytu".Pokud nekdo obvinuje Reky, ze jsou lini a neschopni, tak za nekolik let totez klidne muze zacit psat o Cesich.Ti se zadluzuji stejne rychle jako Rekove.[pláč]

219221

17.5.2010 14:36

Mozna by nebylo od veci se pri dovolene v Recku.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Divat kolem sebe s otevrenyma ocima nejenom po historickych pamatkach a krasach prirody. Koneckoncu o kolik jsme na tom ny i zbytek sveta lepe nez Recko, ze ano?
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

219520

Příspěvků: 84

11.05. 06:59 Jéňa  Tunel veřejných financí
11.05. 09:23 Střelec  RE: Tunel veřejných financí
15.05. 18:13 jura3  RE: Tunel veřejných financí
11.05. 07:52 Adam1  Nelže spíše pan Fasulis?
12.05. 20:54 f-čelař  RE: Nelže spíše pan Fasulis?
13.05. 03:30  RE: Nelže spíše pan Fasulis?
14.05. 09:36 Karel Zvára  RE: Nelže spíše pan Fasulis?
14.05. 12:13  RE: Nelže spíše pan Fasulis?
14.05. 22:39 Karel Zvára  RE: Nelže spíše pan Fasulis?
14.05. 22:52  RE: Nelže spíše pan Fasulis?
15.05. 00:08 Karel Zvára  RE: Nelže spíše pan Fasulis?
15.05. 02:24  RE: Nelže spíše pan Fasulis?
15.05. 07:50 Karel Zvára  RE: Nelže spíše pan Fasulis?
15.05. 09:24  RE: Nelže spíše pan Fasulis?
11.05. 08:19 Oldis  vtip je v tom
11.05. 09:43  RE: vtip je v tom
11.05. 20:12 Oldis  RE: vtip je v tom
13.05. 21:37 steve  RE: vtip je v tom
11.05. 09:33 djb  no
11.05. 09:37 Stan  ocividne zije autor na Marsu
11.05. 13:49 Rene Bartosek  RE: ocividne zije autor na Marsu
11.05. 15:47 Stan  RE: ocividne zije autor na Marsu
12.05. 01:20 Rene Bartosek  RE: ocividne zije autor na Marsu
11.05. 14:19 Antiseptik  RE: ocividne zije autor na Marsu
12.05. 01:25 Rene Bartosek  RE: ocividne zije autor na Marsu
13.05. 12:42 rataj  RE: ocividne zije autor na Marsu
11.05. 09:38 Kadlik  Autor je totalni blabolil
11.05. 22:10 slizik  RE: Autor je totalni blabolil
11.05. 11:03  ZA PůJČKU ZBRANĚ
11.05. 22:25  RE: ZA PůJČKU ZBRANĚ
11.05. 11:25 Alexus  Jak jsem vám psal na vašem blogu Idnes
11.05. 12:19 freelook  Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...
11.05. 13:15 Alexus  RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...
11.05. 13:38 hestroy  RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...
11.05. 13:58 Rene Bartosek  RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...
11.05. 14:12 freelook  RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...
11.05. 14:20 Karel Zvára  RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...
11.05. 14:06 freelook  RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...
11.05. 22:08  RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...
11.05. 13:58 freelook  RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...
11.05. 14:23 Alexus  RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...
11.05. 14:47 freelook  RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...
11.05. 15:05 Alexus  RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...
11.05. 15:15 freelook  RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...
11.05. 16:05 Stan  RE: Jde jen o interpretaci podle zajmu pozorovatele...
11.05. 12:55  Život na dluh.
11.05. 16:27 Vojta49  Neodbytná otázka
11.05. 16:50 freelook  RE: Neodbytná otázka
11.05. 17:59  RE: Neodbytná otázka
11.05. 20:23 Aja  RE: Neodbytná otázka
12.05. 00:07  RE: Neodbytná otázka
12.05. 14:38 Vojta49  RE: Neodbytná otázka
12.05. 09:36 p.  RE: Neodbytná otázka
11.05. 16:56 Johny5  Aha
11.05. 20:39 josef.maly  RE: Aha
11.05. 22:34 Alexus  RE: Aha
12.05. 08:05 josef.maly  RE: Aha
11.05. 18:55 Paja 2  Komunisti zapaluji domy a vrazdi lidi
11.05. 22:08 lepič  Tady nejde vůbec o pomoc Řecku
12.05. 12:43 Stan  RE: Tady nejde vůbec o pomoc Řecku
11.05. 22:55 LordSpeaker  IB
11.05. 23:30  Podivně hezká diskuse.
12.05. 09:58 mtk  RE: Podivně hezká diskuse.
12.05. 13:19  RE: Podivně hezká diskuse.
13.05. 01:06 mtk  RE: Podivně hezká diskuse.
13.05. 01:16 steve  RE: Podivně hezká diskuse.
13.05. 09:23  RE: Podivně hezká diskuse.
14.05. 00:54 mtk  RE: Podivně hezká diskuse.
14.05. 00:59 steve  RE: Podivně hezká diskuse.
14.05. 10:14 mtk  RE: Podivně hezká diskuse.
15.05. 03:37  RE: Podivně hezká diskuse.
16.05. 15:55 mtk  RE: Podivně hezká diskuse.
12.05. 21:02 Tomkins  Autor článku je trochu mimo
12.05. 22:20 vigvam  Hmm
13.05. 00:37 Alexus  RE: Hmm
13.05. 00:40 steve  RE: Hmm
13.05. 02:20  RE: Hmm
13.05. 21:24 steve  RE: Hmm
20.05. 15:23  RE: Hmm
13.05. 10:24 vigvam  RE: Hmm
13.05. 21:08 steve  RE: Hmm
13.05. 07:12 Frank51  Fasulis, Fasulis.
13.05. 15:11  Dluh je nedilnou soucasti
17.05. 14:36 Rene Bartosek  Mozna by nebylo od veci se pri dovolene v Recku.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 1

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 5

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 098 547,41 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 254