Diskuze k článku

Pravda zemřela a s ní i Svoboda

Příspěvků 25

27.3.2010 6:16

Od te doby ,co jsem zacinal v dorustani vnimat svet kolem mne jsem...

kozoroh 59.?.?.?

zjistil,ze v podstate ,pravda a s ni i svoboda,nemohli umrit, nebot v ramci ceske historie a doby Ceskeho statu a nebo kravovstvi,se nenarodili,tak,take nemohli umrit.Jmenujte mi jediny stat na svete,kde by pravda a svoboda byla statnim zrizenim,co by nastroj zivota obcanu i stare Recko se svou demokracii nebylo v podstate takove,jak si o nem myslime.Vzdyt i "taticek Masaryk" nebyl takovy,jak si mnozi idealisuji, mel svou hradni politiku,ktera mnohym slapla na paty,vzpomenu v pripade nasich legionaru v Rusku,generala Gajdy, Benesova politika ,take nebyla zcela spravedliva a co takovou Zakarpatskou Rus, kterou nasi politici zradili a to vubec nechci mluvit o komunistickych vladach a presidentech. Vzpomenme Karla Havlicka Borovskeho,Bozenu Nemcovou,Jiraska a jine a presto se nam nepodarilo,aby svetlo sveta pravda a svoboda se narodila ,co by soucast systemu po rozpadu Rakouska-Uherska, mnozi potom vzpominali,ze nebylo ani nutne Rakousko bourat,ze to ,co prislo po nem ,za nic nestalo take, a tak jeto dodnes, mnozi dobre vzpominaji i na ten komunismus ,jako oddech od kapitalismu. Mnozi obcane maji v srdci, za svateho Dubceka, sjednoceni lidi na Vaclavskem namesti, dalo tusit,co to je jednota naroda, v tuseni a touhy svobody a pravdy i neutrality, tak v zakulisi se uz, cachrovalo,kdo jakou funkci dostane, az se teda pravda alaska k narodu ceskemu vrati, lide , do tvych rukou,jak zpivala Kubisova, takze, opet Cesky narod byl vedle i ve sve veci, jez mu presla do jeho rukou. Mnozi emigranti ze zahranici chteli ve jmenu pravdy a svobody znovu obnovit ceskou statnost s representantem ceskeho lidu,co by statnika a vysledek dali spoluobcane najevo s tim,ze nepotrebujeme nikoho" z venku", aby nam radil, nebo nas poucoval, tento kratkozrake odsouzeni pomocne ruky prispelo k tomu ,co dnes mame.Pravda a svoboda neni tak porazena z venku,z ciziny,jako domacim malomestactvim, tak,jak v husitskych dobach,nakonec to byla posledni bitva husitu na Bile hore a ceske malomestackeho mestanstva a slechty
proti husitum, ktere doposavad nikdo ze zahranici nepobil.To nebyla tragedie jen husitskeho hnuti,to byla tragedie i te svobody a pravdy a dodnes to tak pokracuje,jako v pripade bratri Masinu a clenu UVOD, sokolu, letcu z Anglie a skautu a mnoha jinych, jen namatkou,Linhart Moravek,Peltan,Masin starsi, Klecka pani Horakovou,Palach,Zajic,neni jich malo.
Lide nedokazali prekonat materialismus a s tim i spojene kolaborantsvi ducha a i cinu, proste a kratce nejsou zde rodice,kteri by dali pravde a svobode moznost spatrit tento, tak zkorumplovany svet,kde, lez je pravdou a valka je mir, svoboda je otroctvim,jak to dobre ohodnotil Orwel a opet s nim mnoho jinych,jez nevidi svet pres ruzove brile.Je to,jako kdybyste drzeli v ruce,jizdenku na vlak,ktery uz odjel z nastupiste, nemyslim si,ze byste uz meli moznost odjet timto vlakem,ten je nenavratne pryc a penize za jizdenku nevraci, nebot jste-jsme na spatnem nadrazi,ve spatne dobe.
Takze,ani nemuzem polozit venec na hrob,toho,co u nas nikdy neexistovalo, soustrast muzete zdelit,jedne svetove vlade ktere politici ...Automaticky kráceno

215861

27.3.2010 12:12

Kéž by měl editor pravdu

Střelec 77.?.?.?

Editor napsal : "A dnes, díky internetu, jsme informováni tak, jak nikdy v minulosti. Internet jako zdroj informací získává náskok před tištěnými novinami a televizí. Vidíme té vládnoucí chátře do karet a do žaludku. Neukryjí nic. Ještě chvíli to budou lepit. Možná budou lidi zavírat, omezovat internet, chrlit svou propagandu a plivat po všem, co je nad nimi. Ale dlouho to nevydrží. Nemůže. Je to proti zákonům Vesmíru."

Mé přání je, aby to bylo tak jak to editor napsal. Avšak se bojím, že zde je přání otcem myšlenky. Ačkoliv internet získává náskok, tak není jen hlasatelem pravdivých informací, ale možná ještě více hlasatelem dezinformací, scestné kultury a bezobsažných hloupostí typu bulvár. Pro běžné občany jsou to témata přitažlivější než seriozní rozbory závažných společenských jevů a politických rozhodnutí.

Že jsou ty uvedené špinavosti proti zákonům Vesmíru. Možná ano, ale zákon Vesmíru je, myslím, také zákon o zmaru všeho existujícího, k němuž jednou dojde. Není současná prohnilost společenských elit právě počátkem zmaru ?
[pláč] [pláč]

215871

27.3.2010 15:50

CR je ukazkovym praktickym prikladem.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jak to vypada, kdyz se v zpusobu existence bohybujeme ode zdi ke zdi. Jakykoliv extrem v organizace spolecnosti nahrava mocenskym elite se silovymi resenimi. At uz jde k posileni kolektivniho pojeti v ramci centralniho statu, kdy se dostavame do totality. Nebo dojde k takovemu individualnimu rozkladu spolecnosti, kde hrozi rozpad statu a to vytvori vhodne podminky pro nastup elitou rizeneho fasismu ( jakekoliv jine ideologicke zduvodneni ), tedy znovu totalita. Pokud se nedokazeme pohybovat dostatecne daleko od techto extremu, pak totalite se nevyhneme.

Vicemene system mimo totalitu a destrukci spolecnosti, ktera nahrava prechodu k totalite, tak system dokaze dynamicky reagovat na zmeny. Kdyz jsou casy obtiznejsi, vice to lidi semkne dohramady. Kdyz je obdobi lepsich casu, tak se lide vice individualizuji. Problem pro financovani netotalitniho statu je nastaveni financiho systemu. Z toho duvodu bude finacni oligrachie okolo kartelu centralnich bank inklinovat ke korporatnimu fasismu, jenomze tento system je natolik nestabilni z dlouhodbeho hlediska.

Totalita nutne vede ke stupnovani sily nejprve uvnitr a jak ubyva "vnitrnich" nepratel zodpovednych za nizkou efektivitu tottalitnich systemu ( potlacena iniciativa lidi na mikrourovni, vytalceni expertu ideologickymi kadry ), tak musi hledat napratele vne systemu. Pri dnesni technologii neni tak obtizne odhadnout k cemu to hledani vnejsich nepratel povede. Je zasadni otazkou, aby skoncila faze s hledanim vnejsich nepratel USA, jinak se katastrofe jako civilizace nevyhneme.

215877

27.3.2010 22:15

Dobre vam tak

valda 212.?.?.?

A co by jste chteli??zit spravedlive jak si to pral Lenin nikdo nechtel a ani neumel.Hlavne nechtel.Tak mate trh ktery vse vyresi,penize ktere nesmrdi a vsudypritomna bezpaternost.Stejne jak je jen 3 %populace co dokazi byt schopnymy letci,tak asi stejne procento lidi je schopno nepodrazet jinym nohy.Zbytek jen zaluje a mysli,ze to jim je ublizovano.Ne ze oni jsou hovada.

215894

27.3.2010 23:45

RE: Dobre vam tak

smoke 89.?.?.?

Reakce na 215894

Máte na mysli spravedlivé vraždění jako za Rudého teroru?
A o tom, jak se Lenin zachoval k těm, jejichž jménem se oháněl, se můžete dočíst mj. zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kron%C5%A1tadtsk%C3%A...

215896

29.3.2010 9:01

RE: Dobre vam tak

quido2 81.?.?.?

Reakce na 215896

řekl jste "A", zbývá nám sdělit ještě "B"-to jest, kým byl Lenin do Ruska vyslán a komu sloužil.

215940

28.3.2010 0:28

Další pozoruhodný muž za mulatem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Obamův car: infiltrujme konspirační teoretiky

215897

28.3.2010 7:30

RE: Další pozoruhodný muž za mulatem

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 215897

Tady to neni nic noveho, jedno z pernammetnich bojist te informacni valky. A Zvedavec vykazuje pravdepodobne neocekavanou rezistenci vuci ideologiiim a propagande. Ted s rachotem pada propaganda ohledne globalniho oteplovani zpusobeneho clovekem. Panu mikovi se to mozna nehodi, ale v dobe kdy Hanibal sel se slony pres Alpy byli ledovce mnohem vice na ustupu nez dnes. Jinak receno bylo tepleji nez dnes, stejne tak nazev Vikingu pro Gronsko, plus napr. rozsireni pestovani vinne revy ve skandinavii svedci o tom, ze i kolem roku 1000 po Kristu bylo tepleji nez dnes. Zadny strach tady jsme na infiltraci zvykly, ale velke problemy s timto cekaji Facebook,Twitter apod. socialni site. Lide se holt budou muset naucit rozeznat skutecnost od propagandy. Vicemene aranzery davu na netu srdecne vitam ve velkem. Uvidime jestli jsou lidi, tak pitomi, jak si nekdo mysli. [mrknutí jedním okem] Abych byl uprimny, ani po dvou letech nemam na presidenta Obamu dostatecne vytvoreny nazor. Stale ho velmi pozorne sleduju.
http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1439&pjmeno=&...

215901

28.3.2010 13:56

RE: Další pozoruhodný muž za mulatem

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 215901

Ještě v době americké volební kampaně zde Obamu identifikoval pan Zápaďák. Dokonce tak pojmenoval svůj diskuzní příspěvek. Jeho jméno znělo : Obama je salonní socialista.

Smekám před panem Zápaďákem klobouk. Za jeho dokonalý odhad.

Všimněte si, pane Bartošku, jak málo lidí dokáže ve zdejších diskuzích správně odhadnout budoucí vývoj. O to víc si vážím těch, jejichž předpovědi se potvrdí. Myslím, že schopnost správně odhadnout budoucnost nějak souvisí s moudrostí. [smích]

215906

28.3.2010 18:28

RE: Další pozoruhodný muž za mulatem

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 215906

Ale nepovidejte? Pro opicky z tohodle pavilonu je cely zbytek vesmiru nalevo, naprovo od nich se vyskytuje to myticke absolutni vacuum, pred kterym by zbledla i teoreticka fyzika ve svych modelech. Pravda jako salonni socialista dopadl Obama jeste dobre. To kuprikladu me to oraculum z rady te hluboke moudrosti dalo mnohem zajimavejsich jmen. [velký smích] [velký smích]
http://www.nezvedavec.org/

215913

29.3.2010 0:56

RE: Další pozoruhodný muž za mulatem

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 215913

Nedokážu a ani nechci posuzovat, pane Bartošku, s kým vším jste se v minulosti v diskuzích poškorpil. Dovolil jsem si jen zhodnotit diskuzní příspěvek člověka, který jako jeden z mála předem přesně odhadl budoucí činy prezidenta Obamy. V době, kdy mnozí (i zde) na něj pěli ódy a vzývali jej jako spasitele světa. Dnes už možná i Vy uznáte, že Obamova keynesiánská (státně socialistická) politika nejspíš nebude "to pravé ořechové".

215926

29.3.2010 5:31

RE: Další pozoruhodný muž za mulatem

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 215926

Drahy Vojto to neni o tom s kym jsem se poskorpil. Povedeny eufemismus jenom, co je pravda. Zapadak je s vysokou pravdepodobnosti z hnizda na ktere byl odkaz. Libi nelibi, kazdy si dela svou vizitku na netu sam, ani zmena identity mu neni nic platna. A bude hure bude stoupat pocitacova gramotnost lidicek provozujici stranky na webu a rozpoznani identity nebude pouze domenou tajnych sluzeb a specializoavnych instituci. Coz povede ke kultivaci netu. Tihle lidi sice meni jmena jako na bezicim pasu, ale nedokazou zmenit styl, ale tady si na rozdil od sve domovske zoo musi chovat slusne.

Obama je mezi dvema mlynskymi kameny. Jeden se jmenuje realita a ten druhy se jmenuje mocenska elita soustredena kolem kartelu centralnich bank. Vicemene pokracuje v politice presidenta Bushe. Takze jak nase studnice moudrosti zapadak hodnotil politiku administrativy presidenta Bushe? Jako salonni socialismus? [velký smích] [velký smích]

Obavam se napr., ze zdravotni reforma bude nepodareny kopromis, kdy se privatni korporace dostanou tesneji k verejnym rozpoctum, coz je vubec nejmene efektivni varianta nakladani s verejnymi zdroji. Ale s tim si neni treba delat starosti, protoze system zkolabuje rychleji. Jenomze to neni otazka politiky poslednich 20 let v USA. To jde o principielni kolaps systemu postaveneho na expanzivni tvorbe dluhu, ve chvili kdy nejde generovat v dostecnem mnozstvi nove dluhy.

S tim nema prilis co delat ani presidenti Bush st., Clinton, Bush ml. nebo Obama. Oni mohli pouze ovlivnit v jistych mezich dynamiku deni. Mozna nynejsi president nebo nekdo po nem bude stat pred otazkou volby mezi radikalni reformou financniho systemu nebo globalnim valecnym konfliktem. JFK zadne takove privilegium volby nemel, a proto byl zavrazden. Ale nekdo v blizke budoucnosti bude v USA nevyhnutelene pred touto volbou stat a neni mu co zavidet.

215931

29.3.2010 21:32

RE: Další pozoruhodný muž za mulatem

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 215931

S dobrým nápadem, správným odhadem budoucího vývoje či obecně moudrou myšlenkou se potkávám pane Bartošku jen velmi zřídka. Možná, že i Vy máte podobnou zkušenost. A když už konečně na nějakou takovou narazím, zavrhnu jí pro to, kde, jak nebo kým byla vyslovena? Měli bychom odmítnout obecnou teorii relativity, kdyby na ni náhodou místo Einsteina přišel Hitler? [smích]

215981

30.3.2010 17:57

RE: Další pozoruhodný muž za mulatem

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 215981

Mate muj pohled a srovnani Obamy s jinymi administrativami v USA za poslednich 20 let plus dalsi vecicky, ale vy se s prominutim zamerite na jiste oraculum jako slepice na flusanec. Mozna to zkuste precist jeste jednou a treba tam muj osobni komentar k salonimu socialismu objevite. Pokud se vam to nepodari, tak srozumitelneji to napsat nedokazu. Treba vam to v delfske vestirne na netu naseho oracula vysvetli. I kdyz bych na to nesazel, protoze prima rec mladencum dela problemy a jazykem mystika a te zminene vyssi moudrosti opravdu mluvit neumim. Abych byl uprimny, kdyz se na ten jadrny projev a hluboskost myslenek nekdy podivam, tak si radeji zustanu u sveho selskeho rozumu a projevu s tim spojeneho. [velký smích] [velký smích]

216046

28.3.2010 15:39

hlavně klid..

daniela 95.?.?.?

Je zřejmé,že Amerika již není tou Amerikou, jakou byla.Hlavní slovo díky totálnímu odstranění měny,krytou zlatem,dostali ti, kteří tisknou její náhrážku.Již se nejedná jen o dolar.Hodnotu záchodového papíru,podloženou ne zlatem ,ale nesplatitelnými dluhy mají všechny měny.
Nedostatek příležitostí, jak přežít v džungli,kde bez peněz nemá člověk ani právo na střechu nad hlavou,natožpak na teplo domova,činí z lidí zcela logicky dravou zvěř.Co vše dnes člověk neudělá,aby si udržel teplé místečko na jakémkoliv místě, zajišťující,že výplata bude dnes a příští měsíc zas...
Tím dobrým příkladem,co vše už člověk dokázal překročit,aby se měl alespoň trochu lépe, než ti ostatní, je právě ono známé kolem praktik a vztahů ve vedení Českých drah.Jednomu se z představ dvou "pusinkujících se"pánů zvedá žaludek, jiný je ochotný odhodit věškeré zábrany a udělat totéž.Ať už tedy člověk pohlédne kamkoliv, vždy nalézá dvě strany skupin lidí.Jeden je schopný to či ono udělat pro dobré "místečko", jiný na to nemá žaludek.
Naši politikové, tihle ti lobisté, kteří pracují pro tytéž klany, které tisknou bankovky americké ekonomice,nejsou o nic horší,než jejich kolegové na západě či východě.Jednoduše,"objednávky" zákonů jsou pro českou vládu malé.Takže v platnost u nás vzejdou jakékoliv nesmyslnosti.
Že to nám, ovčanům velmi komplikuje život, to je bezesporu.Posledním hitem výstřelku zákonodárců je, pokud se nemýlím,nové vybavení autolékárničky. [velký smích]
Je však 100%, že každá nádoba má své dno nebo také okraj.Takový je jeden z přírodních zákonitostí.Pocit, že takhle to může jít do nekonečna je velmi klamný v tom smyslu,že náš Stvořitel má s námi zdánlivě nekonečnou trpělivost.Ale i ta je konečná.
Nemyslím žádné peklo,žádné boží tresty apod.Buďme dnešní rozumně uvažující lidé. Prý jsme takové vesmírné baterky.No dobrá.Ale když se baterky vybijí, nač budou? Když se nabijí větší energií, než se do nich "vejde", co s němi? Postupně tedy bude celá matička Země zaplavena miliardami nepoužitelných baterek.Jedny přebité,další přečerpané.A mezi těmi ty, co si zachovali v těhle časech tance zlatého telete jakž takž chladnou hlavu.Možná jsou takových lidí také milióny.Jisté je ale jedno.Tahle doba zkončí jako všechny před ní.Nemá šanci nad námi vyhrát.Na svět každý z nás přichází, abychom poznávali a vyvíjeli se v rozumové bytosti.
V tom smyslu, že až se za pár let budeme vesmírem pohybovat jako "ufoni" o nás mohli obyvatelé cizích planet usuzovat-jsou to velmi vysoce vyspělé bytosti. [smích]

215908

28.3.2010 22:11

Chápu autora

Lin 85.?.?.?

Je vysilující a moc těžké být hlasem, odhalujícím realitu. Je skličující být zapovídán a umlčován. Ale nejhorší ze všeho je být odsuzován nebo zesměšňován těmi, pro které voláte a hlásáte. Tak to je, že málokdo chce slyšet pravdu a je schopný podívat se realitě do tváře. Pro některé lidi je daleko pohodlnější předstírat, že se nic neděje - že přeci slunce pořád svítí a Země se pořád točí. Nechtějí vědět nic, co by jim nabouralo jejich iluze a "sladký sen". Posílají vás do háje s těmi "negativy" a "konspiracemi", prý si nechtějí kazit den, chtějí slyšet nějakou srandu nebo něco, co je pobaví. Prý - máme svých starostí dost, takže "starosti světa" nás nezajímají.
Tahle doba je zvláštní, opravdu. Je tolik dostupných informací, tolik statečných hlasů podává pomocnou ruku - ale přesto pro velké množství lidí zbytečně.
Je těžké se ubránit skepsi. Volat mezi hluchými...
Pravda ale nezemřela, ani nemůže, ta je nezávislá na lidské hluchotě a slepotě. Svoboda zatím taky ne - ještě nám nevzali svobodu myšlení, citů a pocitů.
Všem volajícím hlasům bych chtěla vzkázat, že nemáte zodpovědnost za hluché a slepé. Je jen na nich, kdy se rozhodnou zbavit se svých "neduhů". A žádná transformace ani tolik přetřásaný (a nepravdivě vykreslovaný) rok 2012 jim nepomůže.
Autorovi přeju, ať si tohle brzy uvědomí a vrátí se k psaní pro ty, co ho potřebují.

215919

28.3.2010 22:47

úhel pohledu

Esoterik 77.?.?.?

...je to o úhlu pohledu, amíci nemají svobodu.....se svobodou je to tak, že ji má ten, kdo si ji vytvoří a platí také to, že svobodu dávají peníze. K teoriím spiknutí (WTO je jasné, ale někdy je to tady fakt skoro napasováno na vše)inklinují zejména jedinci s nízkými příjmy. Popř.jedinci jinak nespokojení a to zejména se svým životem. Není mi lhostejný osud planety, ale investuji čas do hmotného zajištění sebe a rodiny, místo nekonečných blábolů o elitách a teoriích spiknutí. Mne má kdo vyslechnout, mám super ženu, která se skvěle stará o našeho předškoláka. Hmota mne netrápí jsem v pohodě a svědomí mám čisté. Ke všemu jsem se dopracoval svým úsilím a nikdy nic nikde od nikoho nedostal. Ve svých 33 letech se nebojím ani ztráty práce, rezervy mám na dva roky přežití zcela bez příjmu a bez snížení životní úrovně.Nic mi nechybí a nejsem debil. V okolí mám lidi vyrovnané a bez problémů, světe div se i jim je podobně jako mě a mají velmi slušnou životní úroveň a nikdo z nich to nenakradl, ani nezdědil miliony, nikdo nic. Ke všemu se dopracovali zejména prací a svojí pílí. Pravda všichni jsme do sebe museli investovat pár let třeba i čtyři hodiny denně na rozšíření vědomostí, někteří i vzdělání. Ale nemáme hypotéky, ani dluhy jakéhokoliv typu. Nikdo....ani já, ani mí známí. A za sebe mohu říci že svobodný jsem. Svobodný a šťastný. Je to velice zábavné tady na tom serveru to pozorovati. Nemysím editora, ten odvádí kus práce a za nic, ale některé diskutující spoluobčany evidentně v problémech. Svých, jen svých.... [chechtot]

215922

29.3.2010 0:26

RE: úhel pohledu

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 215922

Podepisuji Váš úhel pohledu, pane Esoteriku. Je to přesně tak, jak pravíte. Lamentací, pláčem a lomením rukou ještě nikdy nikdo ničeho nedosáhl. Ani nikomu nepomohl. Jen lidé, kteří se dokážou postarat sami o sebe a své blízké jsou schopni vykonat něco užitečného pro tento svět. A pomáhat i druhým.

A proto Vám blahopřeji. K Vašemu štěstí a svobodě. A také k Vaší lidské moudrosti. I pro mě je každý den svátkem. Soudím, že je nás šťastných a svobodných víc. Daleko víc, než je těch hořekujících. Jen nevidíme důvod, proč o své spokojenosti psát. Chcete-li si přece jen přečíst slova podobně smýšlejícího člověka, vyhledejte si blog pana Víta Kučíka. Píše skvěle.

Snad trochu jinde než Vy vidím tu základní příčinu úzkosti a nespokojenosti některých lidí. Nemyslím, že jde o jejich chudobu. Lidé, kteří jsou schopni komunikovat na internetu určitě dokážou s trouchou píle a prostřednictvím několika správných rozhodnutí chudobu překonat. Vydělat peníze není dnes neřešitelný problém. Viz Váš osud. Spíš soudím, že těmto lidem chybí smysl života. Oni se nemají o koho starat, pro koho žít, kým se těšit. Kdyby měli Vaši super manželku a roztomilého předškoláka, možná by se na svět dívali optimističtěji.

Odhad obecné příčiny nespokojenosti je ovšem čistě má soukromá spekulace. Je možné, že se mýlím. [smích]

215925

29.3.2010 4:26

RE: úhel pohledu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 215922

http://www.abiworld.org/am/Template.cfm?Section=Press_Releases3&Template=/TaggedPage/TaggedPageDisplay.cfm&TPLID=51&ContentID=36293

215927

29.3.2010 20:22

RE: úhel pohledu

Lin 85.?.?.?

Reakce na 215922

Opravdu si myslíte, že autor článku Paul Craig Roberts je jedinec s nízkými příjmy, který si neumí sám zařídit život, bojí se ztráty práce, nemá žádný finanční polštář pro budoucnost, neumí investovat do svého dalšího vzdělávání, nemá super ženu, děti a "něco" mu chybí?
Jestliže ano, pak budete asi jeho blízký přítel, že ho tak velice dobře znáte a umíte určit důvody, proč píše.

215972

29.3.2010 23:30

A zapomněl doplnit, že má nízké vzdělání, levicové preference

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 215972

a vysoký věk (to poslední bude u p.Robertse pravda).
Alespoň se to uvádí v různých "průzkumech" údajného veřejného mínění u zastánců nepohodlných názorů, na rozdíl od těch pravých .
To už i ta entita, co nám tvrdila, že za manuální šichtu dostane do hlavy 200 stran audioknihy liberálního ekonoma, se jeví poněkud pravděpodobnější než tenhle nezadlužený nebojsa.

215991

31.3.2010 22:01

RE: A zapomněl doplnit, že má nízké vzdělání, levicové preference

Lin 85.?.?.?

Reakce na 215991

Díky za odkazy, zvláště ten "volební" z BL se mi dost líbil.
Víte, už mě začíná nudit, že každý kritický hlas, odvažující se vznášet nějaké "negativum" na současný systém, je okamžitě považován za hlas "socky" (nejlépe opuštěného bezdomovce bez rodiny a s IQ tykve), která neví, co se svým životem, neumí se postarat ani sama o sebe a čeká, až to ti "šikovní, pracovití a úspěšní" udělají za ní. Jo - a zapomněla jsem na nálepku "komunista", ta je taky celkem frekventovaná.
Zjistila jsem praxí, že tihle frustráti, kteří se tak rádi a při každé (i nevhodné) příležitosti chlubí svými "úspěchy", za to vlastně ani nemůžou. Vůbec si totiž nepřipouštějí myšlenku, že člověk s kritickou poznámkou a výtkou stavu věcí veřejných může stát společensky několik žebříčků nad nimi. I přes to, že je osobně se svým životem spokojený, nemá potřebu se chlubit (samochvála vždycky smrdí) nebo jinak vyzvedávat své "schopnosti" a společenské postavení, protože ví, že tohle vůbec není pro hodnocení lidských kvalit či pravdivost tvrzení důležité (a už vůbec ne směrodatné).
A co frustrátům skutečně nikdy nevysvětlíte - to jsou vaše pohnutky. Proč to, ksakru, děláte, když vám z toho neplyne žádný osobní prospěch.

216103

2.8.2010 3:46

co to vlastne znamena byt svobodny?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 215922

Jsem svobodnym o pate rano vstavajic do prace a proklinajic pondelek ,a ten den jest prvni pracovni zapocateho cerstveho tydne?
Jsem svobodnym kdyz po 11 odpracovanych mesicich dostanu 2 - 3 tydny dovolene?Jsem svobodnym jen proto,ze nemam zadne dluhy?
V kazdem pripade muze byt zdravi a dusi jedince prospesnym veri li on,ze jest svobodnym,ale pro spolecnost jako celek to muze znamenat zkazu.Mnoho obcanu v byvale CSSR se taktez domnivalo,ze jsou svobodnymi.Meli podstatne odlisnejsi nazor na pojeti slova svoboda,s radosti cestovali po dovolenkovych zajezdech s ROH a ani vesny by je nenapadlo,ze by mohli i zatousit po vyjezdu do imperialistickeho zahranici. Byli svobodni,branili mir a socialismus a jeste v dobe soucasne nesmirne touzi po byvale svobode a zivotnim stylu v CSSR Gustava Husaka.

225423

29.3.2010 19:20

Pravda ani Sloboda nikdy nezomrela ani nezomrie

abc 89.?.?.?

Potvrdzujú to slová Ježiša Krista, ktoré povedal na rozlúčku svojim nasledovníkom podľa Jána 14:12-17
"Pravdivo, pravdivo vám hovorím, kto prejavuje vieru vo mňa, ten bude konať skutky, ktoré ja konám, a bude konať väčšie skutky ako tieto, lebo ja odchádzam k Otcovi. O čokoľvek tiež poprosíte v mojom mene, urobím to, aby bol Otec oslávený v spojitosti so Synom. Ak poprosíte o čokoľvek v mojom mene, urobím to. Ak ma milujete, budete zachovávať moje prikázania, a ja poprosím otca a dá vám iného pomocníka, aby bol s vami, ducha pravdy, ktorého svet nemôže prijať, lebo ho nevidí ani nepozná. Vy ho poznáte, lebo zostáva s vami a je vo vás".

215969

2.4.2010 6:18

Aby, se clovek dopatral pravdy, tak, predevsim musi vedet,kdo je kdo?

kozoroh 61.?.?.?

Sledovat,co rikaji a co jineho delaji.
Vložený obrázek

Papezenci,papestejsi papeze.
Kosher in the White HouseAnd this month, President and Mrs. Bush are hosting their 8th annual kosher Chanukah party in the White house.
Barack Oblogger: Get Your Obama-Kah Yarmulkes Today!News and Views about Barack Obama, the 44th President of the United States ... Barack Obama (D-Ill.) are selling "Obama '08" yarmulkes to raise funds. ...
www.barackoblogger.com/.../get-your-obama-kah-yarmulkes-today.html

216176

Příspěvků: 25

27.03. 06:16 kozoroh  Od te doby ,co jsem zacinal v dorustani vnimat svet kolem mne jsem...
27.03. 12:12 Střelec  Kéž by měl editor pravdu
27.03. 15:50 Rene Bartosek  CR je ukazkovym praktickym prikladem.
27.03. 22:15 valda  Dobre vam tak
27.03. 23:45 smoke  RE: Dobre vam tak
29.03. 09:01 quido2  RE: Dobre vam tak
28.03. 00:28  Další pozoruhodný muž za mulatem
28.03. 07:30 Rene Bartosek  RE: Další pozoruhodný muž za mulatem
28.03. 13:56 Vojta49  RE: Další pozoruhodný muž za mulatem
28.03. 18:28 Rene Bartosek  RE: Další pozoruhodný muž za mulatem
29.03. 00:56 Vojta49  RE: Další pozoruhodný muž za mulatem
29.03. 05:31 Rene Bartosek  RE: Další pozoruhodný muž za mulatem
29.03. 21:32 Vojta49  RE: Další pozoruhodný muž za mulatem
30.03. 17:57 Rene Bartosek  RE: Další pozoruhodný muž za mulatem
28.03. 15:39 daniela  hlavně klid..
28.03. 22:11 Lin  Chápu autora
28.03. 22:47 Esoterik  úhel pohledu
29.03. 00:26 Vojta49  RE: úhel pohledu
29.03. 04:26  RE: úhel pohledu
29.03. 20:22 Lin  RE: úhel pohledu
29.03. 23:30  A zapomněl doplnit, že má nízké vzdělání, levicové preference
31.03. 22:01 Lin  RE: A zapomněl doplnit, že má nízké vzdělání, levicové preference
02.08. 03:46  co to vlastne znamena byt svobodny?
29.03. 19:20 abc  Pravda ani Sloboda nikdy nezomrela ani nezomrie
02.04. 06:18 kozoroh  Aby, se clovek dopatral pravdy, tak, predevsim musi vedet,kdo je kdo?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Britská vláda přiznává: dvě injekce a kus vaší přirozené imunity je pryč27.10.21 18:30 Británie 1

Počas Španielskej chrípky 92% ľudí umrelo na bakterialnu infekciu z nosenia rúšok27.10.21 18:13 Neurčeno 0

České banky začínají podléhat teroru Green Deal26.10.21 23:01 Česká republika 5

Pravda s očkovacím utrejchem leze na porvch - vláda podepsala likvidační smlouvu26.10.21 19:51 Česká republika 3

Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka26.10.21 18:51 Česká republika 3

Už je to tady: Covid se stal epidemií neočkovaných, tvrdí vladní loutky26.10.21 11:07 Česká republika 8

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 16

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,71 Kč
Libra
30,45 Kč
Kanadský dolar
17,96 Kč
Australský dolar
16,65 Kč
Švýcarský frank
24,13 Kč
100 japonských jenů
19,48 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,08 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,47 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 772,43 Kč
1 unce stříbra
534,27 Kč
Bitcoin
1 304 326,71 Kč

Poslední aktualizace: 27.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 788