Diskuze k článku

Počet vězňů v USA se snížil – ale pouze ve snaze ušetřit

Příspěvků 18

21.3.2010 18:55

Asi se lidem stýská

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Jinak si totiž nedovedu vysvětlit propagandu alá Rudé právo za komančů. Jakže to bylo s tou krádeží sýra?

Počátkem měsíce byl v Kalifornii odsouzen muž za krádež sýra v ceně 3,99 dolarů na téměř osm let. Žalobce původně požadoval pro recidivistu doživotí.

Zatímco Guardian napsal:

Earlier this month a California man who stole a $3.99 piece of cheese got nearly eight years' jail time for the offence. Prosecutors had originally argued for a life sentence for the repeat offender.

V článku bylo jistě zcela záměrně vynechán onen "repeat offender". A jak znám Guardian sice ve skutečnosti byl zřejmě sýr za $3.99 ukraden, ale oni zrovna jako tady vynechali další důležitá fakta třeba že při činu byl zabit pokladník a postřeleni dva další zákaznící. A protože byl pachatel "repeat offender" a tedy asi vrah propuštěný na podmínku, není divu, že soudce žádal původně doživotí. V Kalifornii se takové věci běžně dějí a v je pravda, že v rámci úsporných opatření vězení opouštějí i vrazi z důvodu nedostatku peněz na jejich živení. No nedělám si iluze, že tohle uveřejníte. Tak si alespoň opravte ten překlad, pane editore.

215539

21.3.2010 19:54

RE: Asi se lidem stýská

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 215539

Reaguje - jako obvykle - jeden z amerických přátel Zvědavce, kteří nám nemohou přijít na jméno. [smích]

215546

21.3.2010 22:17

RE: Asi se lidem stýská

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 215546

Koho chleba jíš... aneb poturčenec horší Turka... [velký smích]

215564

21.3.2010 23:01

RE: Asi se lidem stýská

anti-anti 85.?.?.?

Reakce na 215546

Snižuje nějak hodnotu příspěvku to, že je posílán z USA?
Mám názor, že se snažíte psát příspěvky, které se líbí zdejším předpatitelům, s výrazně odlišným než většinovým pohledem na svět.
Jestli se vám nelíbí, zablokujte možnost pro neplatící uživatele Zvědavce přispívat do diskuze. V 10 příspěvcích pro neplatící se stejně nedá diskutovat a platit za něco s čím bytostně nesouhlasím nehodlám. Zamyslete se nad tím zda alternativní teorie o spiknutí uveřejňované na Zvědavci jsou pravdivé. Nehodlám stejně jako 400 dalších lidí zde za zprávy o spiknutí Americké vlády 9/11, vojensko průmyslovém komplexu nebo Israeli a Židech. Popravdě nechci Vám platit ani za jiné informace, je sice hezké, že máte web naprosto bez reklam, ale nemáte mou důvěru. Nemám důvěru v informace, které zde předáváte a které je každý schopný si nalézt na internetovém vyhledávači a přeložit, nejsem si jist jestli se s články ztotožňujete a věříte jim nebo ne. Nevím ani zda články, na které zde odkazujete jsou pravdivé, a abych jim mohl věřit si musím informace v nich ověřit.

215569

21.3.2010 23:18

RE: Asi se lidem stýská

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 215569

To Anti Anti : Mnoho tech clanku je psano formou zamysleni....aby si kazdy udelal vlastni nazor....ne jako dogma...Coz v mainstream mediich teda moc nevidim....

Dale ty info zde uverejnene odkazuji na zdroj zprav,pokud se nejedna o zamysleni....

Tudiz, si to mate moznost overit....NAvic vy mate tolik casu si prekladat kazdy clanek a projizdet stovky serveru po svete ??? Zvedavec to dela za nas....mne osobne setri cas....tech par set korun rocne...me nezabije...
A take, nikdo vas nenuti sem chodit....

A k pripsevku nahore...jak mel prekladatel vedet, ze za tim jsou mrtvy v prodejne, kdyz puvodni clanek se o tom nezminuje ??? Videl jste nekdy tohle u mainstream medii...samo,ze by to bylo skvele....ale to by NEKDO musel delat....mit na to prostredky...hm ??

215571

21.3.2010 23:36

RE: Asi se lidem stýská

anti-anti 85.?.?.?

Reakce na 215571

Mě ani nevadí, že překladatel nevěděl, že zloděj sýra je vrah. Mě vadí přístup k informacím a ke světu, který je zde prezentován. Proč zrovna vlastník tohoto serveru napadá anonymního uživatele tím, že mu zveřejní IP adresu a snaží se podlomit věrohodnost jeho příspěvku diskreditací autora na základě umístění jeho IP adresy v USA?
Stejně tak si nemyslím, že články jsou myšleny jako zamyšlení a nejsou prezentovány jako dogma. Články jsou jen často v hrubém rozporu co nám prezentují mainsteamová média. Pokud se něco napíše má za tím autor stát a obhajovat to co napsal a ne tvrdit, že je to napsáno formou zamyšlení. Nad informacemi z mainstreamových médií se můžete také zamyslet, i česká maistreamová média se tu a tam dotknou témat, která zajímají Zvědavce.

Zvědavec možná šetří čas pří hledání článků, ale já Zvědavci a jeho výběru zdrojů nedůvěřuji. Nechci aby, hledal další články o řízené demolici WTC pro ty, který o WTC nic nevědí a teorii řízené demolice věří.

215572

22.3.2010 0:09

Lidem se nestýská

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 215572

Ale chtěl bych po rozumbradovi anti-anti, aby nějak věrohodně vlastní úvahou doložil, proč se zřítil WTC 7. To bude zajímavá úvaha.
A proti lidem, kterým především vadí, že vůbec Zvědavec existuje, je nutné použít cokoliv, protože jejich špinavost, podlost a úskočnost je tak ohavná,že není možné s nimi bojovat normálními argumentačními prostředky ve svobodné diskuzi!!! Trestní stíhání vydavatele Zvědavce za hovno a pro hovno, je toho dostatečným důkazem. Být trestně stíhán za zveřejnění překladu někoho jiného, je vrchol arogance moci a podněcování k trestnímu stíhání mají na svědomí podobné kreatury,kterým zde vydavatel částečně rozkryl identitu, což je správné, vědět, kdo je kdo a odkud vítr fouká!!!
Takže ať si hyeny v lidském hávu z Lehožumpy nestěžují!!!
Lidské lidem, psí psům!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

215574

22.3.2010 9:06

RE: Lidem se nestýská

anti-anti 85.?.?.?

Reakce na 215574

Proč po mě chcete abych vlastní úvahou doložil proč se zřítilo WTC7? Proč vy nedoložíte vlastní věrohodnou úvahou opak? To vám stačí Richard Gage a desítky dalších nudných "dokumentárních" filmů, které tu někteří předkládáte jako dogma, a které předkládáte jako důkaz svých tvrzení. Každý si může zjistit, proč se zřítilo WTC7 a za popírání oficiální teorie WTC vám vězení nehrozí, i když je to lež.

Můžu tvrdit, že WTC7 a předložit Vám videa, že trosky věží WTC zasáhly WTC7, vy však můžete tvrdit, že nedostatečně. Můžu uvažovat o tom proč bylo konspirační teoretici sledují myšlenku, že WTC7 se zřítilo zničeho nic a proč konspirační teoretici se nyní soustředí nejvíce na nejvzdálenější budovu od věží WTC, která spadla.

Nemám zájem, ani čas. Kdo si chce najít pravdivé informace, najde si je jinde a zdarma. Vy si platíte za informace tohoto typu já ne.

215594

22.3.2010 10:33

RE: Lidem se nestýská

Mucholapka 88.?.?.?

Reakce na 215594

Každý si může zjistit,proč se zřítil WTC 7 , jak se najednou celá budova v jednom okamžiku zlomila do sebe , jako kdyby jí někdo najednou podsekl! To je jasně vidět, to nejsou "nějaká" videa!
Anti-anti, proč tak odporně lžeš? Do WTC 7 nic nenarazilo,trosky WTC minimálně, nic ho nepoškodilo a přece šel k zemi jak odstřelený komín! Takové vzláštní.Když tak lžeš anti-anti, tak si alespoň otři hubu,prolhaná huba smrdí! A nejhorší je, že lžeš a víš , že lžeš! [bliji] [bliji] [bliji]

215602

22.3.2010 12:58

RE: Lidem se nestýská

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 215602

Pane Laskavý Montážníku Mucholapko, já vůbec nechápu, proč se bavíte s lidmi tohoto typu? Tihle lidé by měli být necháváni bez povšimnutí, ve městě se přeci také neotočíte za každým hovínkem, které leží na cestě.

215604

22.3.2010 13:02

RE: Lidem se nestýská

Martin300 68.?.?.?

Reakce na 215594

Pane anti-anti,ja sice zrovna moc na zdejsi diskuze neprispivam,spise se spokojim s cetbou zajimavych komentaru,ale z Vasich prispevku je naprosto jasne,ze jen provokujete.Snad nejste tak naivni,aby jste veril,ze Vam zde ty Vase plky bude nekdo papat.

215605

22.3.2010 2:19

RE: Asi se lidem stýská

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 215572

Pravda je takova, ze jste odtud,coz by zas tak nevadilo, protoze tady jste i s kuncafty nucen chovat se slusne a netoleruje se vam rozbijeni diskuzi. A to rozbijeni diskuzi vadi, maloktery web vykazuje, tak silnou odolnost jako Zvedavec. At uz to je diky moderovani diskuzim, nebo ze se ta casem seslo dostecne mnozstvi lidi, kteri premysli o deni kolem sebe.
http://www.nezvedavec.org/

Pravda je taky to, ze lidem vaseho typu se podarilo diskuze rozbit v maistremu a nekde byly uplne zruseny jako napr. na BL. Je pro me sokujici cist, kdyz si to jeden z redaktoru BL si pochvaluje zruseni diskuze uz pred lety a mnohem vetsi prekvapeni zpusobuje zduvodneni tohoto kroku. Pokud pan soudce podle tohoto pohledu na svet hodnoti i jine soudni kauzy.... To, ze jednotlivy krok muze byt premetem zaloby chapu, ale a priori to rozsirit na diskuzi vseobecne a nechat odpovednost na vydavateli ?...Pak to znamena, ze jestlize dam nekomu v supremarketu par facek, za to ze se mi pokusil otocit srajtofli, tak odpovednost ma supermarket za zlodeje i za tech par facek.

Takze to chce vytrvat mladenci, treba nejaky soudce konecne za potlesku nekterych demokratu Zvedavce a podobne weby zavre i s vydavateli, ale zatim jeste v te zlate ere nadsene souhlasne hykajicich oslu nejsme. [velký smích] [velký smích]
http://www.blisty.cz/art/51658.html

215579

22.3.2010 4:10

RE: Asi se lidem stýská

p. 125.?.?.?

Reakce na 215579

...podle meho nazoru se jedna jen o dalsi korupci pri zprivatizovani veznic v USA./privatizace=korupce/. Mozna vanocni svatky pomohly snizit statistiku...Jiz jsem kdesi psal jak to asi pracuje. Korporace vlastnici veznice dostava stedre zaplaceno od statu na kazdeho vezne. Cast penez venuje policii a soudcum aby priliv veznu pokud mozno narustal. Doba trestu take hraje podstatnou roli. ..vice veznu /pokud mozno deleslouzicich/vice spokojenosti..Kdysi slavny bestseller "Hlava 22" pouze poodhrnula rousku nad timto tvurcim profitonosnym systemem...

215584

22.3.2010 2:18

RE: Asi se lidem stýská

Saša 74.?.?.?

Reakce na 215539

Celkový počet vězňů v USA stále narůstá ve federálních věznicích. Průměrný pokles v jednotlivých státech (v jednom typu vězení) o zlomek procenta v důsledku ekonomické krise je vskutku legrační.
Spojené státy mají 5% světové populace, ale 25% vězňů celého světa (počítáni jsou pouze vězni na území USA) Každý čtvrtý vězeň je Američan.
Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek


Článek o tématu s grafy je The Penal State in an Age of Crisis

Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Sources: U.S. Census Bureau, Statistical Abstract of the United States: 2009 (128th Edition), No. HS-24,
Vložený obrázek

215578

24.3.2010 0:40

RE: Asi se lidem stýská

jannnn 67.?.?.?

Reakce na 215539

Zde najdete originalni clanek o zlodeji syrovem:

http://www.upi.com/Odd_News/2010/03/02/Man-gets-7-...

Jak vidite chudera Ferguson slohl balicek syrovy v prodejni cene $3.99. Predesly den slohl penezenku a takovym zlodejaren se dopustil i v minulosti.
Puvodne byl za svuj zlocin odsouzen na dozivoti ale nakonec po roce v penalni kolonii soudce kypici mlekem lidske laskasti trest snizil na 'pouhych' 7 let a osum mesicu - veru neobycejne lidska bytost soudcovska ... inu ucta k cloveku a lidskym pravum po emericku!
Na webu snadno najdete dalsi ukazky dnesni emeriky milene, napriklad bezdomovec pristizeny pri kradezi lahvicky vitaminu a samozrejme odsouzen k dozivoti, kradez napul sezraneho platku pizzy, ano dozivoti a tak smutne dale a podobne.

A zde se znovu pobavte idiotskym zvanenim jakehosi anonymniho proemerickeho propagandisty (zdali se vam pry styska po komunismu):

>>>V článku bylo jistě zcela záměrně vynechán onen "repeat offender". A jak znám Guardian sice ve skutečnosti byl zřejmě sýr za $3.99 ukraden, ale oni zrovna jako tady vynechali další důležitá fakta třeba že při činu byl zabit pokladník a postřeleni dva další zákaznící. A protože byl pachatel "repeat offender" a tedy asi vrah propuštěný na podmínku, není divu, že soudce žádal původně doživotí.<<<

215723

24.3.2010 13:42

RE: Asi se lidem stýská

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 215723

>snizil na 'pouhych' 7 let a osum mesicu - veru neobycejne lidska
>bytost soudcovska ... inu ucta k cloveku a lidskym pravum po
>emericku!

No dobře, podle toho vašeho článku byl v minulosti odsouzen za celkem 13 (slovy: TŘINÁCT!!!) trestných činů a ve zmíněném případě spáchal hned dva: ukradl peněženku a sýr. Možná by se měl dakový člověk prohlásit za nesvéprávného a soud by ho měl zavřít do ústavu, když už tedy ne do vězení. Jsem ochoten připustit, že se asi jedná o duševně chorého člověka, který by neměl být v normálním vězení, ale v blázinci dokavaď se nevyléčí a to by mohlo být taky klidně na doživotí a nebo minimálně 7 let. No, ale rozhodně kvůli úctě k člověku bych ho nenechal běhat mezi normální populací. Vám by to nevadilo být každou chvíli okraden nějakým bláznem a kleptomanem? A stejně si myslím, že nám neříkají plnou pravdu a že stejně jako vy, přikrašlují a zamlčují. A to je nečestné a nesportovní.

215765

25.3.2010 12:30

RE: Asi se lidem stýská

malej.kevin 90.?.?.?

Reakce na 215765

Stale se ale jedna pouze o kradeze drobnosti. Je sice neprijemne, kdyz vam nekdo ukradne penezenku, ale na svete je kazdy jenom jednou. Cilem neni veznit lidi a mstit se jim, vezeni je jenom prostredek k naprave! Tak krute tresty a jejich mnozstvi jsme nemeli ani ve stredoveku. Dokonce u nas platil zakon hovorici o tom, ze vezen ma pravo na pristup k dennimu svetlu (coz Spilberg ve svych kasematach nesplnoval, proto se take prestaly pouzivat). Dnesni veznice v USA nesplnuji ani toto minimum.

Drivejsi tresty u nas byly vetsinou dokonce kratsi, ale pravda tvrdsi. Ma to ale take neco do sebe. Clovek byl potrestan, ale neutekla mu ve veznici velka cast zivota. Jinou veci je drivejsi trestni pravo, u nejz platila presumpce viny, to samozrejmne spravne nebylo, ale jsme dnes lepsi? Napriklad sexualni obtezovani je zrovna takovou ukazkou. Clovek je vinnen, dokud neprokaze nevinu. Osobne tento zakon pokladam za navrat do stredoveku.

215809

22.3.2010 21:45

Jen tak na osvetleni pana anti-anti

Kadlik 90.?.?.?

Jen tak na osvetlenou pan anti-anti je placena fizlacka sfine z bis nebo jiny tri pismenkovy bubacky agentury a svejma prispevkama se vic nez jasne usvecuje. takze toho muzete nechat pane vam a vam podobnejm uz neverime ani to ze ste lidsky bytosti.

215646

Příspěvků: 18

21.03. 18:55  Asi se lidem stýská
21.03. 19:54 Vladimír Stwora  RE: Asi se lidem stýská
21.03. 22:17 Václav Semerád  RE: Asi se lidem stýská
21.03. 23:01 anti-anti  RE: Asi se lidem stýská
21.03. 23:18 Alexus  RE: Asi se lidem stýská
21.03. 23:36 anti-anti  RE: Asi se lidem stýská
22.03. 00:09 Montaznik  Lidem se nestýská
22.03. 09:06 anti-anti  RE: Lidem se nestýská
22.03. 10:33 Mucholapka  RE: Lidem se nestýská
22.03. 12:58 hestroy  RE: Lidem se nestýská
22.03. 13:02 Martin300  RE: Lidem se nestýská
22.03. 02:19 Rene Bartosek  RE: Asi se lidem stýská
22.03. 04:10 p.  RE: Asi se lidem stýská
22.03. 02:18 Saša  RE: Asi se lidem stýská
24.03. 00:40 jannnn  RE: Asi se lidem stýská
24.03. 13:42  RE: Asi se lidem stýská
25.03. 12:30 malej.kevin  RE: Asi se lidem stýská
22.03. 21:45 Kadlik  Jen tak na osvetleni pana anti-anti

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 5

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,58 Kč
Euro
25,59 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,65 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,64 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 299,52 Kč
1 unce stříbra
558,22 Kč
Bitcoin
749 852,09 Kč

Poslední aktualizace: 21.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 664