Diskuze k článku

Dar rozbitého skla

Příspěvků 23

18.3.2010 8:14

Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pak Netanjahu a Lieberman toho vi velmi malo o Americanech, ale u Netanjahu je to velmi prekvapive, studoval mimo jine na Harvardu a zil dlouho v USA. Musi znat hromadu vyznamnych lidi za velkou louzi. Neni nahodou, ze si ho na koberecek vzala ministryne zahranici Clinton. Opravdu nasrat Amiky muze nekdo, kdo o nich skoro nic nevi. To nemuze byt pripad Netanjahu. Z toho plyne otazka jaka je pozice predevsim Liebermana ? JFK mohl byt odstraneny taky z duvodu, ze byl v konfliktni pozici se CIA i Pentagonem. Nemyslim, ze by si Mossad lizl akci proti nekomu vysoce postavenemu z administrativy USA. To by se spise mohla stat nehoda nekomu jinemu, kdo se chova neuveritelne hloupe a vi kulove o dlouhodobych americko-izraelskych vztazich. Neni chytre se chovat k Americanum z pozice vyhazovace, oni se Americane nedaji tak lehce zastrasit.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Netanjahu
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

215260

18.3.2010 10:26

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 215260

Je to inscenace pro pochybovace o rozporech mezi USA a Izraelem. Tito dva jsou dvema udy tehoz monstra, predstirajici podle jednoho scenare.

215271

18.3.2010 10:32

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 215260

Pane Bartošek,rád čtu vaše příspěvky,většinou mě oslovují a věřím, že nejen mě. Víte, oni Židé bezesporu mají velkou politickou moc. Když samotný 28,prezident USA Wudrow Wilson prohlásí:
"Od doby,kdy jsem vstoupil do politiky,mi lidé sdělovali své názory především v soukromí.Někteří z největších mužů USA v oblasti obchodu a výroby se bojí někoho,bojí se něčeho. Vědí,že někde existuje moc tak ogranizovaná,tak zákeřná,tak ostražitá, tak vzájemně provázaná,tak důkladná,tak všudypřítomná, že když ji zatracují, nemluví o ní raději ani šeptem."

Myslím si, že se od té doby v USA moc nezměnilo. V žádném případě já osobně nepodcenuji Židy, ba naopak. Jsou to stále silní a velmi nebezpeční, a především mocní, aktéři.

215273

18.3.2010 15:05

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 215273

Souhlasim, ale jsou velmi dobre informovani a je mezi nimi hromada realistu. Bibi musi znat Americany! Ja znam charakter Americanu po zhruba 10-ti letech zivota v USA vice nez dobre. A to se pohybuje na stvabe. Ta urazka americkeho vicepresidenta neni nahodna. Izrael zoufale potrebuje jednat v diplomaticke rovine. A podivejte se, kdo je v Tel Avivu ministrem zahranici? Toto si musi uvedomovat i Netanjahu. Lieberman zjevne nechape jaka je realita. Svet stoji na hrane hluboke transformace nebo zaniku komlexni civilizace.

Z toho duvodu se stava nevyhnutelne personou non grata pro znacnou cast skutecne mocenske elity. Myslite si, ze brazilasky president Ignacio Lula si dela vrasky, z toho ze se nesetkal s Liebermanem? Zacinal jako chlapec cistici boty, ten clovek jako dite dokazal odhadovat charaktery lidi lepe nez zkuseni lide z diplomatickych misi po letech praxe. On vedel presne co dela behem navstevy Izraele, a ukazal svetu co to je umeni diplomacie na vysoke elegantni urovni. Obavam se, ze Liebermanovi a nekterym minizstum izraelske vlady musel nekdo pointu vysvetlit. Ale premier Netanjahu nebo Cipi Livni k tomu prekladatele nepotrebovali.

Kdo koho potrebuje vice? Brazilie Izrael nebo naopak Izrael Brazilii? Staci si povsimnpout kdo z vyznamnych diplomatu jednal s Liebermanem za dobu, co je ve funkci mimo uzemi Izraele. Cipi Livni je clovek, za kterou stoji jiste vyznamna cast Mossadu. Nabidla vstup do vlady. Jinak receno vyhrala volby, ale je ochotna byt v tymu Bibiho. Nechce riskovat vladni krizi a vyvolat predcasne volby!! Mocenska elita ani ta zidovska si nikdy nedelala prilis velke vrasky s neblahym osudem obycejnych lidicek vcetne Zidu. Staci se podivat kdo vsechno po milionech umiral v lagrech behem II. svetove valky. Ale jak uz jsem rekl, ted se hraje o osud civilizace. Nepochybne sposuta lidi vi jake byly civilizacni dusledky padu rimskeho imperia, ktere nedisponovalo vysoce destruktivni technologii.

215287

18.3.2010 16:12

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 215287

Svět stojí na hraně hluboké transformace nebo zániku komplexní civilizace.

I já to tak cítím a děkuji Vám.

215296

18.3.2010 16:15

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 215287

Zase jsem se zapomněl přihlásit. Odpověď přijde později.Ještě jednou děkuji.

215297

18.3.2010 22:59

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 215287

Pane Bartošku, mohu napsat pouze dojem z fotografie těch dvou.
Netanjahu jakoby říkal - "chcete souboj, máte ho mít.".
A Bidden? ...."vím, že to muselo přijít, váš tisíciletý "Program" anebo naše "uppgrade".....

...obávám se, že právě začalo finále cestou diplomacie a isícileté symboliky. Symboly jsou vždy ve hře na vrcholné hladině. Právě znalost symboliky (historie vzniku a vývoje symbolu) určuje konečného vítěze. Ti, kdo vymysleli latinu a matematiku, o kterou je určitá skupina židovské populace připravila - ti, měli "v šifrování vědomí" tuto možnost ošetřenou.
Díky jí má populace, myslící česky, šanci naplnit mayská kriteria pro nástup období, známého jako "Zlatý věk". Je to období, kdy lidstvo pozná výhody znalostí podstaty času a možností prostoru.


Doufejme, že plánovači baktunů mají k dispozici lepší program než ti, co si "závěrečnou etapu téhle civilizace " chtěli nechat jen pro sebe - vyvolené.

215327

19.3.2010 1:12

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 215327

Vite ziskat i v globalu velkou moc lze skryte, ale svetovlada to je jinaci liga. Tam se neobejdete bez pouziti velke sily. V dejinach j dlouhatansky retez na hrbitove armad a imperii, ktery vyzvali k boji zbytek sveta a usilovali o svetovladu. Vzdycky si budu pamatovat jeden dialog ze stareho tusim italskeho serialu Marco Polo. Na Cingischanove dvore je tusim jako mistr zbrojir stary Japonec a rec byla o Japonsku rozervanem obcanskymi valkami velmozu o moc. Rika Marcovy: ..."mocne rody v Japonsku jsou jako prsty na rukou. Kazdy smeruje jinam, ale pokud se objevi silny nepritel, pak se ruka sevre v pest...."

Jsme v situaci, kdyby jsme se konfrontaci v zajmu budoucnosti civilizace meli vyhnout, ale pokud to nekdo odmitne, tak svet bude bojovat. Nepadne doporovolne na kolena pred zadnou hrozbou, tak jak se to nestalo nikdy v minulosti, protoze stale nam koleju v zilach krev otcu nasich otcu. Tak jak jsem byli stvoreni a co do nas bylo vlozeno, tak to zustalo az do soucasnosti. Ani nekolik let dekadence a moralniho upadku nemohli nic zmenit na tom, co se projevuje v case, kdy se lame chlaba. A na troskach toho stareho zniceneho sveta by bylo velmi malo milosrdenstvi pro ty, co ho vyzvali k boji. Buh nam bud milostiv a ti mocni naseho sveta, co voli budoucnost, at zvoli neco jineho nez valku.

215335

19.3.2010 8:15

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 215335

Světovláda vždy vychází z jazyků. Každý další ovládne větší geografický i vědomostní prostor.
Tím dnešním jazykem světovlády je matematika, nástrojem jsou peníze v přerozdělovacím systému, který známe pod slovem ekonomika.
Tyto tři prvky/pilíře budeme muset změnit.

Místo peněz opět během nějaké doby zavládne důvěra (protože peníze coby ekvivalent důvěryhodnosti už nefungují).
A nový model přerozdělovacího systému bude patrně postavený na trojici
a) osobní míra aktivity
b) ceník prací vzhledem k její potřebnosti ale i atraktivitě
c) ceník surovin, kde před prodejem koncovému spotřebiteli se odečte nevyužitá hodnota suroviny (odpad) výrobci a z využité se část odvede do depozita pro "rentu" občana a část na odměnu za vloženou práci tomu, kdo se na výrobku podílel. Zbytek si z renty někdo třeba koupí, bude-li rovnováha této "dynamiky vztahu v trojici" nastavená do snesitelné formy.
d) prostředníkem směny důvěryhodnosti bude internet.

Internet jako dynamická váha pro důvěryhodnost už začíná fungovat. Na to ostatní v nějaké podobné formě asi dojde také.
Ale jsem jen nula, která zná "obvod té nové eko/nomiky", náplň i provedení si musíme vytvořit společným úsilím.

215354

19.3.2010 19:57

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 215354

Duvera v co? A jak dlouho existuje nejaka duvera bez nejakych autokontrolnich mechanismu? Myslite, ze internet nelze manipulovat?


To co povazujete za pevne pilire te duvery predpoklada dynamickou ekonomickou rovnovahu balancujici v blizkosti nuly bez nejakeho autoregulacniho mechanismu, ktery by si tuto rovnovahu vynucoval, coz je dle meho nazoru nerealne zbozne prani. Jakekoliv prebytky nebo deficity resili penize, drive vazane na zlato, ktere se presouvalo s ekonomickym vykonem a se vsemi dalsimi vysledky tlacicimi ke zmene nerovnovahy opacnym smerem a furt dokola. Takze to bylo stabilnejsi, protoze se nedalo prilis a uz vubec ne dlouhodobe fixlovat jako s fiat money, kter nas privedli k obrovskym nerovnovaham.

Pro me za me nemusi byt mena vazana na zlato. Ale obecne musi splnovat vlastnost zlateho standartu v ekonomice. Kdykoliv jakykoliv ucastnik teto ekonomiky musi na pozadani v institucich emitujicich menu krytou standartem, dostat ekvivalent teto smeny a tento standart nesmi jit tvorit z niceho, ani nesmi byt problem overit s jistou mirou presnosti jeho mnozstvi! To je jediny zpusob, jak zarucit, ze si nebude nekdo tahat nejake kredity z paty u nohy. Jak urcit on-line mnozstvi prace, surovin, ktere se spotrebovavaji, vyrobku... to opravdu netusim. A bez toho to nemuze fungovat.

Zakladnim argumentem zastancu fiat money je, ze lidska invence a kreativity zvysuje efektivitu ekonomiky. Avsak lidska chamtivost a jine negativni vlastnosti psychicke povahy nam ukazuji, ze maji navrch nad tou vynalezovasti. Z toho duvodu je nutny autoregulacni nezavisky mechanismu, ktery ani nikdo nahore nemuze ohybat podle svych prani. Lidi muzete zkorumpovat, aby tvrdili ze jedna cihla jsou dve a pres propagandu o tom presvedcite i tu vetsinu, i kdyz ne na veky. Cihlu z neceho skutecneho nezkorumpujete ani nahodou.

215397

19.3.2010 21:29

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Stan 91.?.?.?

Reakce na 215397

ja se Vam divim Rene, ze na ty slabomyslnosti jeste reagujete, svazaci z oddilu Zakladniho prijmu maji znacnou podobnost s nabozenskou sektou, staci tomu pevne verit a pecene holuby bude mozno dalkove ovladat, politici prestanou byt zkorumpovani a voda potece sama nahoru. Nastoli se opet vlada "lidu" a penize budou kryty lidskou praci, jen aby to nebyla prace cikanska, to by byla zase devalvace.[chechtot] [chechtot] [velký smích] [velký smích]

215401

19.3.2010 22:26

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 215401

No, kdyby me nekteri lidi nenaucili divat se na vec z ruznych uhlu pohledu, tak bych proste nektere veci taky nevidel. A ze to pro ne nekdy muselo byt bolestive cist me reakce. [mrknutí jedním okem] Nerikam, ze jsem nejaky ekonom. Pro vetsinu ekonomickcyh terminu si vytvarim vlastni pojmy, takze pro ekonoma je se mnou domluva tezka a taky to asi brnka na nervy. Ale mam takovy pocit, ze fundament toho, jak to funguje nebo nemuze fungovat chapu.

215405

19.3.2010 23:09

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 215401

S(a)tane, opustil Vás poslední významný věřící, jeho duše je volná, napsal totiž: Pro me za me nemusi byt mena vazana na zlato. [cool] [chechtot] [chechtot]
A navíc nejste tak se vším úplně mimo, když píšete: "staci tomu pevne verit..., politici prestanou byt zkorumpovani a voda potece sama nahoru. Nastoli se opet vlada "lidu" a penize budou kryty lidskou praci",... akorát to ještě nějakou chvíli potrvá. [velký smích] [velký smích]

215406

19.3.2010 23:31

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 215406

Ale v tom pripade mi laskave ukazte, co muze konkretne zlato nahradit? Obecne kecy o trasparentnim systemu a duveryhodnosti za vseobecneho placani do stehen si nechte od cesty. Musite vzit v uvahu, ze jsem natolik blbej a vopozdenej, ze si pod tim nedokazu predstavit jeden nebo vice funkcnich ekonomickych systemu jako zrejme mentalne normalni clovek. Takze na me jako retardovaneho musite pomaleji a hezky nazorne a konkretne! Doufam, ze to pro zastance transparentnich a duveryhodnych systemu bez zlata neni problem predvest nazorne ekonomicky model, jak eliminovat negativni vliv lidskeho faktoru pri tvorbe kreditu tahanych jako jine poklady z nosu, ktery se v plne krase projevil u fiat money. [vyplazený jazyk] [mrknutí jedním okem]

215408

20.3.2010 0:56

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 215408

Musíme zatím mít hlavně trpělivost, ten problém má povícero rozměrů. Jedním z nejdůležitějších je duchovní dimenze. Nejdříve se musí dostat k vládě nad lidmi myšlenka o vzájemné sounáležitosti, jako protipól k sobectví. Tady pak začne společná cesta ke spolupráci. Pak půjde čistě o "technickou" záležitost, jak spravedlivě měřit, když budeme vědět, co znamená spravedlivě. Možná, že konečně dojdeme k tomu poznání, že vlastně ani nesejde na tom, kolik za co zaplatíme, když tak budou uvažovat všichni. Že ten úsměv , který k tomu zboží či placení "přibalíme", je ta hlavní směna. Smyslem života přestane být honba za hmotnými statky. Tak i samotné peníze odstoupí ze středu lidského zájmu. Lidé čistého srdce se "probouzí" na všech kontinentech a začínají propojovat své sny v novou budoucnost. Je to ještě dosti v mlze, ale obrysy toho nového se začínají rýsovat.
Starý systém končí bezradně. Musíme doufat, že i ti nejšílenější znají mez, za kterou nesmí.
Jestli se Vám pane Bartosek podařilo vcítit, do mnou napsaného, potom jistě cítíte, že zlato budeme možná potřebovat na technické aplikace pro jeho některé dobré vlastnosti, že bychom ho dokonce mohli i přestat těžit, že ho vlastně máme sdostatek do zásoby. Akorát nevíme v kterém trezoru, ale to nás zatím bolet nemusí. [mrknutí jedním okem]

215410

20.3.2010 16:05

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 215410

Dejte vedet, az lidi zrejme po velmi tvrdych casech budou dostatecne drzet pospolu, a budou mit dost rozumu, aby egoistickym hajzlikum nedovolili zmanipulovat nejaky zmanipulovatelny system. Muj nazor je, ze takoby cas nenastane v nejblizsich 100 letech, jestli vubec nekdy. Ale kdyby ta "zlata doba" psychickeho povzneseni lidstva prisla, tak ja jsem stejne pro sicher pro financi system, ktery nemuze zmanipulovat nikdo a je po ptakach.

215444

20.3.2010 20:22

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Stan 91.?.?.?

Reakce na 215406

ale jdi ty cinto,tvuj problem je, ze naprosto nechapes (krome spousty jinych veci) stezejni bod problematiky, o tom jaky monetarni system vznikne po pripadnem kolapsu nerozhoduje ani muj ani tvuj nazor pripadne pocet nasich stoupencu, nybrz nybrz pudy a mentalita specie homo sapiens, ty jsou v prve rade urcovany strachem, potrebou jistoty, neduverou, chamtivosti a vynalezavosti v pripade nouze. To znamena, ze vzdy budou mit tendenci drzet nejake fiancni nebo hodnotove rezervy, kdyz to jinak nepujde i na ukor ostatnich a kazda snaha o prerozdelovani jejich majetku skonci neodvratne fiaskem. I kdyby se nahodou nasledkem nejakeho kratkeho poblouzneni podarilo socialnim "inzenyrum" typu Zakladniho prijmu nebo jim podobnym vseobjimajicim pitomeckum dostat nekde k moci, je jen otazka kratke doby nez je bujici korupce a strety s nespokojenci kvuli nespravedlivemu prerozdelovani smete do kanalu. Preji hodne stesti pri budovani zarnych socialistickych babovicek a pripadne geneticke manipulaci noveho typu cloveka znacky Holubicka. [chechtot] [chechtot] [velký smích] [velký smích]

215477

21.3.2010 13:01

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 215397

René, důvěra nesená penězi nebo zlatem zkrátka přejde v důvěru nesenou hodnotou práce. Ale ne té slíbené práce (z půjček, které operují s virtualitou slibu), ale z té udělané + té, kterou představuje výdělečně činná část populace.

Samozřejmě to bude chvíli trvat, nejdříve musí dost lidí "padnout na hubu", aby si uvědomili, jak je to s těmi koláči za sliby a vůbec s dodržováním slibů.
Cesta, kterou nabízím na www.nejsme ovce.cz je sice schůdná pro oddlužení státu, ale patrně ještě ne v této době. Tak si počkáme. Vývoj si vyžádá nějakou formu oddlužení státního dluhu. A válka není tím nejvhodnějším, i když obvyklým řešením.

Lidé uvěřili před 20 lety, že logický kotrmelec o socialistickém hospodaření na kapitalistické - je posunem dopředu.
A postupně si uvědomují, že to zas tak "dopředu" bylo jen pro některé, stále stejné typy lidí - vlastně spíš hajzlíky.
A kdo se nestačil přiživit, tak dneska remcá.

Bohužel jste silně zakotvený ve vizi, že zlato je lepší společný jmenovatel než práce. Přitom je to přesně opačně, proto také bylo zlato postupně nahrazeno komoditou, která je nevyčerpatelná- hodnotou práce. A dnes už jen hodnotou slibu práce, "makro"peníze nejsou vůbec kryty prací, ani jejich finanční krytí (desetina v "hotovosti"[mrknutí jedním okem]není podložená prací, spíš bohatstvím, stále uloženým v zemi (ropa apod) = slibem to bohatství vytěžit.

A přitom z té práce, kterou udělaly za nás stroje, z té můžeme mít základnu pro čerpání renty. Virtualita státního dluhu je stejná jako potenciál pro čerpání z téže sestavy číslic. A jestli za rentuněkdo koupí už vyrobené zbožívvanebo si rentu zvýší tím, že bude ještě pracovat - to zatím umí jen naši čokoládoví občané. Zatím na náš úkor. Ale na čí úkor by to bylo v případě, že rentu (soc.přídavky) dostane každý? Vždyť ty stroje práci odvedly, zboží je na pultech - ale nemá ho kdo koupit.A ti, co už se nabažili flákání, ti by rádi třeba některý výrobek dovedli zlepšit.
Je to o způsobu myšlení. Berte to podle sebe, a ne podle toho, co si myslíte o ostatních. Procento trvale flákajících bude stejné jako dnešní procento nezaměstnanosti - tak v čem je problém?

S tím, že si nedovedete takový systém představit, s tím ale nepohnu takto písemně, je to na dlouhé vysvětlování.

215509

21.3.2010 15:12

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 215509

Nejsem silne zakotveny vizi na zlato. Zlato a penize maji nade mnou minimalni moc, nejsem tak daleko, ze bych se vyhnul jejich pouziti. Ale ja pouzivam penize a rozhodne penize nepouzivaji me! [smích] [mrknutí jedním okem]

Padla tady zminka, ze ekvivalentem by mohla byt energie. To vypada na prvni pohled lakave, ale energie je napr. neskladna. Dale nesplnuje podminku, ze na pozadani musi byt kdykoliv komukoliv vyplacen fyzicky ekvivalent za bankovku. Musi tam byt prvek nahody a nelogicnosti. Nejde zadat energii, protoze ji na zimu potrebuju, to lze totiz dopredu odhadnout a pripravit se na to a lze pak kryt ruzne cachry. Jinak to nebude fungovat jako autoregulacni mechanismus. Dale jsou ruzne naroky na spotrebu v tropech nebo u polarniho kruhu, jinak receno neexistuje ve zhruba stejne cenove hladine. Dosadte si za energii slovo prace a je to velmi analogicke s nejakymi drobnymi zmenami.

Netrvdim, ze standratem musi byt zlato. Ale vlastnosti standartu jsem jasne vypsal a to predlozeni na pozadani neni nic jineho, nez velmi mocny plosny autoregulacni mechanismus, ktery stoji proti snaham o manipulaci. Jakmile tento mechanismus nebude, tak se vzdycky nekdo najde, kdo zneuzije situace. Bohuzel my lidi jsme znacne nedokonali a vetsina z nas nechape, ze mravnost a moralka vzdy zacina uvnitr kazdeho z nas, ale dobre ji vidime na tech okolo. Dlouhodbe stabilni system se v lidske spolecnosti neobejde bez autoregulace stojici proti manipulacim a korupci.

Kdyby lide zili podle biblickeho necin druhemu...., tak by nepotrebovali de facto zakony a jejich vynucovani. Tohle stare moralni heslo znamena, ze nekolik tisic let jsme v psychickem ohledu stejni, a proto je s tim treba pocitat. Nejprve by se muselo lidstvo zmenit, nez se zavede dlouhodobe funkcni system, ktery sazi na jinou vseobecnou uroven moralky a mravnosti. Zavest system a cekat na zmenu je tragicka chyba. Na tom treba vyhorel realny socialismus i jine utopicke systemy, ktere si mysleli, ze pretvori cloveka k obrazu svemu.

215521

22.3.2010 4:31

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

p. 125.?.?.?

Reakce na 215521

...sleduji diskuze na zvedavci a slysim cinkot penez,zlata,stribra a slitin hliniku,mene jiz susteni vecich bankovek. Cim to ze,Lide miluji penize tolik ze se nechaji zotrocit,oslepit a zblbnout ?jako by se tu bavili bilionari. Jak vidim neni to tezke, drtiva vetsina populace udelaza penize vsechno..dokonce i studuje desetileti vsechny pseudovedecke zakony vymyslene pseudopenezovedci ..na smrti Kennedyho maji i podil ti vzadu nikdy nejmenovani..Pral bych si mit Americky narod a vladu jako pritele ,napr.kdyz Vyvolenci volaji do Bileho Domu prezident vseho necha/i projevu /a prcha se postavit do pozoru k telefonu. Dalsi prezident zase prosi nestavet a nevyhanet palestince z jejich uzemi.A tak se tam stavi jeste vice..Prijede potencialni prez.USA a hned mu zacnou stavet na dalsich ukradenych uzemich.. Hitlery Clinton kazdy den se verejne se vyznava ve sve neochvejne,trvajici ,nehynouci lasce k Izraeli a dalsi prizvukuji z Kongresu a senatu horlive...Cim vice jim se..s na hlavu tim vice te miluji a zavaluji penezi,dary a vsim moznym vetsinu toho ani nevime jen se muzeme domyslet.,zruinujes jim ekonomiku a nic se ti nestane...takovy "pritel"/otrucek/ je nade vse,verte..

215585

22.3.2010 4:51

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 215585

Penize jsou skutecne velmi parkticky vynalez, ale je to s nimi jako s jinym praktickym "vynalezem" ohnem. Dobry sluha a spatny pan. Ono by to melo svoje negativa, kdyby farmar pri oprave traktoru nebo nakupu veci, co potrebuje musel do mesta prihnat stado dobytka, asi by to zpusobilo hromadu problemu. Nektere veci proste ani mezi sousedy na vesnici v nasi komplikovane spolecnosti nesmeni a navic se spatne nachazi obchodni vymena v idealni rovnovaze. A dobre ucty delaji dobre pratele.

215586

21.3.2010 17:02

RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.

Stan 91.?.?.?

Reakce na 215509

Pokud jde o pohadky, davam prednost Bozene Nemcove, tohle je opravdu, ale opravdu velmi slabe kaficko. Mensi otazecka, kdo bude urcovat hodnotu prace, lidovi komisari v leninske cepici? A jakym mnozstvim prace bude 1 KC kryta, jednim kopnutim krumpace? V tom pripade navrhuji aby se nova mena jmenovala Kopanec, vsadim se ze v budoucim raji Zakladniho prijmu bude za 10 Kopancu vcetne DPH mozno poridit 1 letajiciho peceneho holuba a za priplatek 1 Kopance pribali privetivy prodavac i dalkove ovladani.
A kdo se nestačil přiživit, tak dneska remcá.
O tom vazne nepochybuji, zda se ze jsi docela pekne utrel nudli. [chechtot] [chechtot] [velký smích] [velký smích] [chechtot] [chechtot]

215526

19.3.2010 5:38

To,uz tady jednou bylo, jmenovalo se to Kristalova noc, o kterou si rekli.

kozoroh 61.?.?.?

Jak, rikam:Kdyz mate za spojence israel,tak,uz nepotrebujete nepritele.Prosti Americane jsou vleceni svou vladou do problemu,ktere je stoji triliony dolaru,ktere by potrebovali jinde,israelsky obcan ma vice z tohoto polatku za nic ,nez obycejny obcan v USA ,ktery je ohledne "pomoci" v dluhach.Co,takhle ,kdyby Iran necekal,jak Hitler necekal,az Rusko-bolsevici a jejich "komisari" zautoci a zmenil ostrov v jeden ohnivy komin popreventivnim uderu,jak,rad Bush citoval a tento ostrov vymazal z mapy sveta, mel by na to pravo,kdyz predstavuje tento ostrov smrteln enebezpeci pro ne.
Na druhou stranu, my dobre vime,kdo za tim vsim stoji,zejmena ,kdyz vime z minulosti,ceho jsou schopni v ramci fanatismu svetove moci.Takovy Ben-Guron,ktery privital Eichmana v Palestine v ramci dohodymezi nacisty a zionisty ,pozdeji nechal vyhodit do povatri lod Patria a Struma s emigranty z povalecne Evropy, kteri udajne prezili holocaust do povetri a stovky z nich se utopilo v mori a zachranivsi se za par tydnu zapocali terroristicke akce proti domacimu obyvatelstvu a britskym organum,tak,co s takovymi "lidmi"?Terrorismus proti vlastnim lide ,tak,jak rabbin rekl,ze jedna krava v Palestine ,ma vetsi cenu,nez veskere zidovstvo Evropy.Zionisti byli privilegovanou tridou v nacistickem Nemecku-"That German Jewry could raise the Star of David
Emblazoned Zionist Flag..." (Nuremburg Laws of 1935)

co,takhle akce "sebe ocisteni" v ramci rasy,ackolv, bylo receno,ze zidem se muze stat kazdy,kdo zidovsky zacne myslet." August 19, 2004 Israel ] Ringworm and Radiation
Every Sephardi child was to be given 35,000 times the maximum dose of x-rays through his head. For doing so, the American government paid the Israeli government 300 million Israeli liras a year. The entire Health budget was 60 million liras. The money paid by the Americans is equivalent to billions of dollars today.
A tohle,mnozi zide vedi,ze v jine forme moderniho veku obet muze byt mnohem vetsi,ze to nebude,jako akce proti lodi Empire Life Guard, kterou potkal podobny osud z rukou zionistu.Doba nacizmu je stale pretrasana na nasich TV,ale zkuste si situaci obratit v ramci "Kristalove noci", kdy nekdo zastreli v cizi zemi, tak,jak se stalo v Parizi tretimu velvyslanci Nemecka,ze by nekdo ,takto dodelal Israelskeho vyslance,neodvazim se ani pomysled po udalostech v Gaze.
Co,takhle si precist z knihy Germany musi zmizet,kde zidovsky autor navrhuje vsechny Nemce vyklestit od 15 roku nahoru,to napsal v dobe pocatku valky,kterou tito fanatici zosnovali a nechali si ji dobre proplatit.Ten samy autor napsal i toto:
"Germany must be turned into a waste land, as happened
there during the 30year War." (Das MorgenthauTagebuch, The
Morgenthau Dairy, p. 11)*.
Fanatismus a opiat moci, mamon je hnaci silou elity sveta,za coz chteji zaplatit,pouzit sve moci k dosazeni cile vsemi dostupnymi prostredky i s pouzitim zakonu zeme,kde vladni a dministrativni system je pod jejich financni kontrolou,jak rekli v roce 1947 ,bud jedna svetova vlada a nebo nic!
"Wars are the Jews harvest, for with them we wipe out...Automaticky kráceno

215348

Příspěvků: 23

18.03. 08:14 Rene Bartosek  Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
18.03. 10:26  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
18.03. 10:32 quido2  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
18.03. 15:05 Rene Bartosek  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
18.03. 16:12  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
18.03. 16:15 quido2  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
18.03. 22:59 janko  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
19.03. 01:12 Rene Bartosek  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
19.03. 08:15 janko  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
19.03. 19:57 Rene Bartosek  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
19.03. 21:29 Stan  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
19.03. 22:26 Rene Bartosek  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
19.03. 23:09  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
19.03. 23:31 Rene Bartosek  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
20.03. 00:56  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
20.03. 16:05 Rene Bartosek  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
20.03. 20:22 Stan  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
21.03. 13:01 janko  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
21.03. 15:12 Rene Bartosek  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
22.03. 04:31 p.  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
22.03. 04:51 Rene Bartosek  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
21.03. 17:02 Stan  RE: Pokud clanek vystihuje presne tu symboliku.
19.03. 05:38 kozoroh  To,uz tady jednou bylo, jmenovalo se to Kristalova noc, o kterou si rekli.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Britská vláda přiznává: dvě injekce a kus vaší přirozené imunity je pryč27.10.21 18:30 Británie 1

Počas Španielskej chrípky 92% ľudí umrelo na bakterialnu infekciu z nosenia rúšok27.10.21 18:13 Neurčeno 0

České banky začínají podléhat teroru Green Deal26.10.21 23:01 Česká republika 5

Pravda s očkovacím utrejchem leze na porvch - vláda podepsala likvidační smlouvu26.10.21 19:51 Česká republika 3

Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka26.10.21 18:51 Česká republika 3

Už je to tady: Covid se stal epidemií neočkovaných, tvrdí vladní loutky26.10.21 11:07 Česká republika 8

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 16

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,71 Kč
Libra
30,45 Kč
Kanadský dolar
17,96 Kč
Australský dolar
16,65 Kč
Švýcarský frank
24,13 Kč
100 japonských jenů
19,48 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,08 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,47 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 772,43 Kč
1 unce stříbra
534,27 Kč
Bitcoin
1 304 326,71 Kč

Poslední aktualizace: 27.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 005