Diskuze k článku

Dopis prezidentovi

Příspěvků 54

16.3.2010 2:42

Zásadní systémová chyba jsou tajné daně a stále pouze slibovaná majetková přiznání!!!

Laskavý 88.?.?.?

Když to jde ve Švédsku,kde je výběr daní veřejný, proč ne u nás!!!
Daňové přiznání by měla být veřejná listina, tím také se lze dopočítat, kolik stát skutečně vybere na daních a jak s našimi penězi nakládá.
Také majetková přiznání jsou jasným protikorupčním opatřením, ale to bychom nesměli být u nás v Kocourkově, kde se již drahná léta
o majetkových přiznáních jenom kecá, vždy před volbami.
Na Slovensku se již pochlapili a majetky nad 450 000 euro podléhají možnosti justičního přezkoumání a nemožnost doložení nabytí majetku může skončit u soudu a také v krajním případě zabavením majetku soudním výrokem.
Také je již možné postihnout účelové přiznání daně mimo republiku v daňovém ráji.Jenom u nás v Kocourkově budeme mít stále vysoce nadbytečnou poslaneckou imunitu, která se má vztahovat na výroky ve sněmovně a nikoliv na lumpárny všeho druhu, kterých se poslanci dopouští a ryba smrdí od hlavy!

215057

16.3.2010 7:12

Váš Set.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Já jsem bohužel realista. Naučil jsem se Anglicky do 14 let, rusky do 18 let, ale střílet, střílet jsem začal v šesti a již ve 13 letech se z mé první vzduchové pušky Slavia 631 stala pomocí vrtačky (ruční), dvou vrtáků, jednoho hřebíku, krabičky poplašňáků průměr 7mm a krabičky broků do vzduchovky střelná zbraň Tehdy jsem střílel přemnožené divoké kočky. Dnes, jak to tak vypadá, budeme muset střílet přemnožené politické svině.

215065

16.3.2010 7:49

RE: Váš Set.

Náš Set 122.?.?.?

Reakce na 215065

Nejsou náhodou poplašňáky 6mm?
A mimochodem, místo poplašňáků lze použít vrabčiny anebo přímo longrify, ta kulka laufem 4,5mm projde.
A za muškou jsou dva cm místa pro závit a případný tlumič.

215067

16.3.2010 17:39

RE: Váš Set.

Váš Set. 193.?.?.?

Reakce na 215067

Poplašňáky se dělají 6, 7 i 8 mm. Sedmičky s červenou hlavičkou jsou asi nejideálnější. A lze je koupit jen tak, což se o patronách říci nedá. A ano, říznout ručně závit na tlumič lze také bez problémů. Ideální je poté k matce přivařit půlcolku a dodělat z plsti třeva...

215107

16.3.2010 22:55

RE: Váš Set.

von erzgebirge 85.?.?.?

Reakce na 215065

Kecičky naší babičky - vy jste v životě z toho co popisujete nestřílel, vy jste ani střílet nikoho neviděl. To, co tu popisujete si pouze vyprávějí osmiletí kluci! to je tak vše o vaší předělané vzduchovce.

215130

16.3.2010 8:07

kámen úrazu

Choronzon 85.?.?.?

citace z článku:
"Závěrem podotýkám, že nejsem přívržencem žádné politické strany bez rozdílu barvy a ovoce. Rozlišuji politiky jen na ty špatné mlčící pěstující si svá koryta a na ty, kteří to myslí poctivě."

To je právě chyba. Pisatel zdřejmě nechápe rozdíl mezi pravicí a levicí.
Celkově je jakési nepochopení cítit z celého článku. Je to jakoby někdo vzal hospodskeho kybice jež ovládá rodnou gramatiku a ten sepsal vše co ho tíží a pálí.

Nic proti tomu, ale není třeba snad psát prezidentovi když nevíte jaký je rozdíl mezi pravicí a levicí. [chechtot]

215071

16.3.2010 8:31

RE: kámen úrazu

blekota 89.?.?.?

Reakce na 215071

Sám Veliký Profesorissimus ani neví, jaký je rozdíl mezi čistými a špinavými penězi. Takže pisatel také má nárok ledacos nevědět.

Mimochodem, Choronzone, z článku nijak nevyplývá, že "Pisatel zdřejmě nechápe rozdíl mezi pravicí a levicí".

215074

16.3.2010 9:14

RE: kámen úrazu

Řehoř 90.?.?.?

Reakce na 215071

Pisatel popsal skutečnost. Skutečnost, kde rozdělení na pravice a levice není podstatná a potřebná. Domnívám se ale, že ho na takovou skutečnost nemusí upozorňovat nasazený pisálek, který si přivydělává formou nabourávání diskuzí. Viď Coronzone? Kolik ti platí, ty duševní chudinko?

215075

16.3.2010 10:05

RE: kámen úrazu

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 215075

K článku se nechci vyjadřovat, musel bych jej odsouhlasit a podepsat.
Ale k levici a pravici.
Mám dojem, že učebnicové poučky jsou pro praxi k ničemu.
L+P v čekém podání je vždy hybrid všeho dohromady. Spíše to vypadá jako střed zleva nebo prava, a pojmenování je zřejmě jen jméno pro rozlišení. Klasická levice nebo pravice se nevyskytuje.
Ale šlendrián, který je v článku popsán, a který je realitou bývá ve slovnících pod heslem "Mafie"

215078

16.3.2010 10:49

RE: kámen úrazu

Choronzon 85.?.?.?

Reakce na 215075

[velký smích]

neboj. V tomto vláknu se nehodlám nijak angažovat. [velký smích]

Jen mi přišlo, že rozdělení na pravou a levou má svoje opodstatnění. A není od věci na to upozornit když vidím jak se v praxi projevují důsledky řekněme "nepolitické politiky". [velký smích]

Platbou za nemálo času stáveného tento víkend na jednom ze zdejších diskuzních vláken mi jsou reakce ostatních lidí.
Mám možnost svoje vlastní postoje poměřit a sledovat reakce ostatních. Taková zkušenost má pro mne osobní hodnotu.
Pokud si myslíte, že musím být placen abych psal tak jak píši, vyplývá z toho jen toliko, že se s mými názory czela rozcházíte, nebo se snažíte očernit moji osobu.

První důvod může svědčit o čemkoliv [smích]

Druhý považuji za ubohý.

215083

16.3.2010 11:40

RE: kámen úrazu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 215083

Někteří jsou o mnoho lekcí napřed včetně životních zkušeností, a majíce v tom jasno, reagují (zbytečně) podrážděně.
Snažte se více naslouchat, než psát kategorické soudy, tak totiž děláte dojem provokatéra a měl byste počítat i s takovou reakcí.
Možná i formou otázky byste dosáhl přiměřenějších a možná i úplnějších odpovědí. [mrknutí jedním okem]
Například ten pravo-levý schematizmus je v současnosti pouhé divadlo pro veřejnost, dříve to mělo i obsah.

215089

16.3.2010 12:54

RE: kámen úrazu

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 215083

Nesouhlasím s panem Řehořem. Z Vašich příspěvků je zřejmá snaha o poznání hlubších souvislostí, pane Choronzone. Jste světlou výjimkou v davu nevzdělaných "nechcistů", k nimž patří i autor diskutovaného dopisu. On to jistě nemyslí špatně. Ale pojmenovat CO NECHCI, nestačí. Je potřeba konečně přijít na to, CO CHTÍT.

Vytrvejte ve studiu. A krom ekonomie nahlédněte také hlouběji do tajemství lidských vztahů (třeba do sociologie, či evoluční biologie). Budete mile překvapen, co všechno už o nás lidech věda ví. A jak úzce to souvisí s tím, co znal už Hayek či Bastiat.

V odkazu najdete ukázku z knihy, která by Vás mohla zaujmout http://scienceworld.cz/biologie/proc-se-lide-zabijeji-4-skupiny-altruismus-kooperace-2112

215094

16.3.2010 15:32

RE: kámen úrazu

Antiquus 95.?.?.?

Reakce na 215094

No, já zase s panem Řehořem souhlasím, článek nehodnotím, protože bych se musel pod něj podepsat. Spíše bych současný systém nazval parazitismem - světem naruby. Připomněl bych třeba u nás v republice vývoj po r. 1990 a to: zánik cukrovarů-cukrovarnictví, zánik zemědělství, textilního průmyslu, sklářství, výroby porcelánu, strojírenství (Poldi, ČKD...), zánik potravinářství...
Zánik soběstačnosti v mnoha dalších směrech. Rozložení způsobil kdo? Kdo měl předem stanovený cíl toto učinit? Kdo způsobil, že jsme odkázáni a závislí na výrobě a dovozu výrobků, potravin a komodit, jejichž jsme byli známými, tradičními a kvalitními výrobci? Kdo způsobil takový nárust vymyšleného a umněle nastoleného "dluhu"? Ukažte mně z tzv. neoliberálního světa - který stát nemá dluhy? Ta nemoc je viditelná i pro pomaleji chápající občany.
Největší škody nám jako společnosti způsobují lidé, jejichž EGO je přerostlé, touha po mamonu, moci je dominantní v jejich mysli-vědomí. Toto dysfunkční vědomí produkuje nemocný a dysfunkční svět. To je ta skutečnost, která rozděluje a ničí lidi. Proto to mají loutkovodiči v pozadí jednodužší ve svém ovládání a vládnutí nad týpky, kteří si myslí, že když mají trochu více majetku, různých cetků a potištěných papírků, které pojmenovali penězi (které nemají protihodnotu), že jsou jiní, lepší, mocnější. Ovšem jsou to parazité, kteří parazitují na společnosti a brání rozvoji, kreativitě a svobodě rozvoje jako celku. Opakuji nemocné a dysfunkční vědomí, produkuje nemocný nebo dysfunkční lidmi vytvořený svět. Bohužel v lidech je hluboce zaseta dysfunkce, která je zde již po tisíce let. [pláč] [pláč]

215100

16.3.2010 16:33

RE: kámen úrazu

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 215100

Začněme od soběstačnosti, pane Antiquusi. Můžete vysvětlit, jak by mohla být ČR soběstačná v produkci ropy, tropického ovoce, mořských ryb, mědi, ledku, zlata či železné rudy? ... Není to trošku nesmysl?

Umíte vysvětlit, proč by se ČR měla vzdát produkční specializace a vyrábět neekonomicky ta zboží, která lze za daleko nižších nákladů vyrobit jinde? Z jakého důvodu by vůbec měla být nějaká země soběstačná? ... Že by další nesmysl?

Zánik zemědělství. Opravdu? A proč tedy nikde nevidím ty lány ladem ležící půdy? Když v ČR zaniklo zemědělství, kdo všechna ta pole obhospodařuje? A proč? ... Zase nesmysl?

A zánik některých oborů, v nichž jsme byli světovou špičkou? Ukáži na jednom příkladu. Vyráběli a vyváželi jsme statisíce špičkových motocyklů značek JAWA a ČZ. Z pohledu přidané hodnoty měla tato výroba a export mnohonásobně vyšší efekt, než třeba cukrovarnictví. České motorky získávaly světová prvenství v silničních závodech, v šestidenní i na ploché dráze. Až přišlo ono památné zasedání ÚV KSČ, cca v polovině sedmdesátých let. Na něm se "odborníci" typu Bilak, Indra, Kolder, Husák, ... usnesli, že "motocykl ztratil svou funkci, jako dopravní prostředek a jeho výroba bude postupně utlumena". Jmenovaným diletantům uniklo, že motocykl se z "dopravního prostředku" postupně stal "prostředkem trávení volného času". A výrobním závodům byly zcela odňaty prostředky na další vývoj. Bez vývoje začal výrobek zastarávat a naše trhy získali bez boje Japonci a další.

Řeči o tom, že nás čtyřicet let budování socializmu nezadlužilo, jsou jen hloupou propagandou. Ten dluh se skrytě vytvářel ve výrobních technologiích a v zastarávání veškeré infrastruktury. Z většiny strojového parku se stalo muzeum. A na muzeálním vybavení špičkové produkty za konkurenceschopné ceny nevyrobíte. To je ta prostá, ač smutná skutečnost.

Až se pane Antiquusi začnete trochu víc zajímat o skutečnou ekonomii a ne jen o hloupou levicovou propagandu, zjistíte, že existují i neoliberální státy bez dluhů. Třeba Švýcarsko.

215101

16.3.2010 17:08

RE: kámen úrazu

djb 90.?.?.?

Reakce na 215101

>Začněme od soběstačnosti, pane Antiquusi. Můžete
>vysvětlit, jak by mohla být ČR soběstačná v produkci
>ropy, tropického ovoce, mořských ryb, mědi, ledku, zlata či
>železné rudy? ... Není to trošku nesmysl?

To víte, že to je nesmysl, když to takhle napíšete.

Soběstačnost neznamená, že si dokážeme všechno zaopatřit sami, ale že si dokážeme zaopatřit sami maximum z potřebného.

Např. tropické ovoce se v připadě krize dá oželet a jíst jabka a hrušky. Místo lososa si dáte kapra apod.
Důležité je mít ovoce a ryby.
Těžko na nás pak někdo udělá nátlak tak, že bude vyhrožovat, že letos nedoveze pomeranče [chechtot]

To, že něco (teda spíš skoro všechno) kazili komunisti poněkud neomlouvá stávající systém.

Ropu samozřejmě nemáme a zde je dobré mít zdroje diferencované. Nicméně, nebýt Ukrajinských zlodějů, např. s Ruskem nidky potíže nebyly. Žádný exportér ropy si nedovolí ohrozit svoji důvěryhodnost.

Švýcarsko je dobrý argument. Hurá ven z Unie a ono to půjde [chechtot]

215104

16.3.2010 18:22

RE: kámen úrazu

Antiquus 95.?.?.?

Reakce na 215101

Vážený Vojto, musím říci, že všchno vojtíte. Napadl mně příměr k demagogii, ale nechci být osobní. Ve svém příspěvku jsem nikde neuvedl něco ve smyslu jak vy říkáte o hloupé levicové propagandě, ale je to ryze z mé letité zkušenosti. Právě takoví lidé, jako jste vy se svým snad "neoliberálním" nabo vy cítíte "pravicovým" myšlením, způsobili, že náš národ přišel po privatizaci nenávratně o více než 3biliony korun ve zničených, rozkradených a ztracených majetcích a výrobních užitných hodnotách. Byl jsem vždy spíše tzv. pravicového smýšlení, ale poznal jsem i na vlastních zkušenostech, že toto smýšlení lze nazvat dysfunkcí. Jen malý další příklad naprosto špatného způsobu existence je Island, který se vydal cestou neoliberalismu, deregulovaného bankovnictví a fin. sektoru. Island je na pokraji kolapsu, Krona - Islandská měna je ve volném pádu a je zcela těsně nad měnou Zimbabve a Turkmenistanu.
Přičemž ještě v r. 2007 vyhlásila OSN Island za nejlepší pro život a teď? V lednu 2009 tzv. pravicová neoliberální vláda zkolabovala, islanďané odmítají platit a nyní jsou pod správou MMF a mezinárodních věřitelů. Ve své zabedněnosti by jste pane Vojta nam nalajnoval stejnou cestu. Dokonce i s tím Švýcarskem jste na omylu. Doporučuji vám přečíst si můj příspěvek výše ještě jednou a zamyslet se nejen nad ním. [oči v sloup]

215110

17.3.2010 0:23

RE: kámen úrazu

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 215110

Máte pravdu, pane Antiquusi. Vy jste o propagandě ve svém příspěvku nepsal. ALE. Většina Vašich argumentů propagandu užívá. Tu, která je zde do zhloupnutí a bezmyšlenkovitě opakovaná. Třeba ta slavná socialistická soběstačnost. Myslíte, že Švédsko, Japonsko, Norsko či Lucembursko jsou soběstačné? Ne? A usilují o soběstačnost? Také ne? Tak proč to máme dělat my? A kdo to má zařídit? Vláda? Jak? Vysvětlete to prosím.

Další propagandistický blábol. 3 biliony škod. Ekonomové pravicového i levicového zaměření spočetli reálné škody, vzniklé při privatizaci. Nakonec se kupodivu celkem shodli. Na sumě 40-60 miliard korun. Vy tvrdíte 3 biliony. Jste zřejmě excelentním ekonomem. Tak nám zde prosím uveďte ty konkrétní případy, které tvoří podstatnou část onoho zničeného, rozkradeného, ... To přece pro Vás nemůže být problém. A nezapomeňte uvést u každého z nich výši škody.

> Kdo způsobil takový nárust vymyšleného a umněle nastoleného "dluhu"?

Slova "vymyšlený" či "umělý dluh" jsem zde také už četl mockrát. Opět mozek zatemňující propaganda. Dluh se skládá z jednotlivých dlužných korun. Z čeho jiného, že? Zkuste nám vysvětlit, čím se liší "uměle vymyšlená a nastolená" projedená koruna od reálně projedené koruny. Moc se těším, co vymyslíte. [velký smích]

Za diskuzi by stálo i to "kdo způsobil". Já jsem uvedl konkrétní jména lidí, kteří svým neumětelstvím připravili naši zemi o motocyklový průmysl. Vy tedy uveďte jméno toho či těch, kdo způsobili náš dluh. I na to jsem velmi zvědavý.

Ještě krátce k Vašemu "dysfunkčnímu vědomí". Také jsem zde četl o vědomí pokřiveném, chamtivém, nenažraném, ... Věda snesla nepřeberně dokladů o tom, že současné žijící organizmy disponují těmi nejúčelnějšími možnými vlastnostmi. Tedy i my, lidé! Všechny ostatní, jejichž vlastnosti byly jen o trochu méně účelné (méně funkční), vyhynuly. A poměr počtů druhů živí/vyhynulí činí 2:98. Je-li naše vědomí "dysfunkční", měli jsme už dávno vyhynout a na našem místě měli být třeba potomci Neandertálců. Proč tomu tak není? Jak mohou mezi námi přežívat jedinci s dysfunčním vědomím? Umíte to vysvětlit?

215141

16.3.2010 18:55

RE: kámen úrazu

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 215101

>Zánik zemědělství. Opravdu? A proč tedy nikde nevidím ty lány >ladem ležící půdy? Když v ČR zaniklo zemědělství, kdo všechna >ta pole obhospodařuje? A proč? ... Zase nesmysl?

Vojto49 pokud ty pole ladem chceš vidět, musíš také vyjít do přírody, a ne to všechno řešit od stolu. Přijeď na zlínsko a já tě provedu, abys viděl ty "nádherné" kultury bodláků. Sjeď u Brna z dálnice a jeď směrem na Telč, Jindřichův Hradec. Pokud bys přijel na kafe, provedl bych tě i u nás po "nádherných" ladem udržovaných polích, nikým neobdělávaných - semeništěm komárů, klíšťat atd.
Tím polem, bez újmy na zdraví neprojdeš!

215111

16.3.2010 21:49

RE: kámen úrazu

Lin 85.?.?.?

Reakce na 215111

Můžu potvrdit, protože u nás na severu Čech je to stejné. Smutné, protože se jedná o zrestituovanou půdu. Byla předaná jako pole a dneska tudy ani neprojdete.

215123

16.3.2010 19:50

RE: kámen úrazu

Avit 217.?.?.?

Reakce na 215101

Ano, v mnoha věcech nejsme soběstační. Nemáme dostatek ropy, železné rudy..., ale plundrujeme si tady přírodu, abychom vyváželi el. energii tam, kde chtějí dýchat čerstvý vzduch.V zemědělství bychom také mohli být z velké časti soběstační, ale EU nám diktuje co a kde máme chovat a pěstovat - připomíná mi to pětiletky. Jíme náhražky sýrů, pijeme mrtvé mléko, platíme si léky a různá ošetření. Dobře, chtěli jsme kapitalizmus - tak ho máme, máme také demokracii. Ale víte vůbec co ta slova znamenají, že mají nějakou definici? Že nic není černé nebo bílé?
Že i ten kapitalismus je postavený na sociálním základě? To není levicová propaganda, ale nedostatek slušnosti a etiky.

215114

16.3.2010 19:31

RE: kámen úrazu

Olas 94.?.?.?

Reakce na 215083

Platbou za nemálo zbytečného času...

Pročítal jsem Vaše verbální akrobacie génia podprůměrnosti z Vaši víkendové produkce a dnešní douška "Platbou jsou mi reakce ostatních..." mě přesvědčila, že jste pouze psychický narcis.

Nu což, hrdě se k tomu hlásíte a pokud Vám stačí k uspokojení tak málo, tak vzhůru do další verbální onanie.

215112

16.3.2010 21:43

RE: kámen úrazu

Váš Set. 193.?.?.?

Reakce na 215083

"V"ložený napsal bych debil, ale není. Hraje si na něj, tak jej vyškolili. A jeho úkol, i těch jeho "přisluhovačů a podporovačů" je jasný. Ano. Urážej, oponuj, zesměšňuj, zpochybňuj a vyvracej klidně dále, ale, chlape věz, že my známe svoji mez. A víke, kudy chodíme a koho potkáváme, a vy, pane, vy sem nepatříte, víte? My vás známe, nemilý Páne, apropo, klidně jsi pište, "nezávisle" závisle. A my ostatní, prosím, ignorujme podobné pány, vždyť, to jejich poslání. Pak, pokud vydržíme, můžou býti jedině nasraní.... Vyjádřeme nesouhlas k nim třeba všeobecnou citací: "My o vás víme..."
Souhlasí?

215122

21.3.2010 14:11

RE: kámen úrazu

Furie 212.?.?.?

Reakce na 215071

Zdarec,ten pán to napsal přesně, musím se ho zastat.A co se týká pravice a levice,tak si myslím že je úplně jedno,kterou dostanete facku,vždycky to bude přes Vaše ústa.To není vyhrožování ale pokus o vysvětlení ,že podle mne není důležité rozlišení na pravici či levici či jiné šmejdy.Ale o to aby tam byl někdo poctivý slušný, vzdělaný, pracovitý a nepodplatitelný.A jestli že splní i poslední podmínku,tak by měl být i nesmrtelný,jinak tam ten dobrý člověk nebude moc dlouho.

215515

16.3.2010 8:12

Dopis prezidentovi je opravdu,

M.Š. 88.?.?.?

ale opravdu velice slušný,vzhledem ke sviňárnám,které se v tomto státě dějí.
Kdo by si pomyslel,že po dvacetiletech budování tzv."demokracie" se bude režim v česku proklínat více jak režim minulý.
Dokonce se i mnozí zabývají myšlenkou,že ten minulý režim nebyl zas až tak hrozný....
Opravdu,občané vystavují špatnou známku působení překabátěným a bývalým vyvoleným.Já bych chtěl říci,tak jak K.Kryl již dávno konstatoval,nedá se s profanovanými nového údělu budovati.
Bohužel,dalších dvacet let je pro tento malý stát v háji(slušelo by se říci raději jadrně,že v prdeli..)a škody jsou opravdu,ale opravdu nedozírné,jak materiální,morální a především škody na duši národa neskonale nedostižné.
Co si stím počít je holt otázkou nadmíru aktuální,avšak také možná i zbytečnou,jen Bůh ví,zda se dají škody napravit.

M.Š.

215072

16.3.2010 8:24

Rozdíl mezi pravicí a levicí

john bombardon 82.?.?.?

rozdíl mezi pravicí a levicí je ten, že jedni nás ke srázu vedou pomaleji a druzí rychleji. V jejich kradení rozdíl není a v ideologii taky ne páč obě strany vyznávají ideologii " ohloupit a oloupit". a pak se nám společně chechtají až se jim břízky třesou.

215073

16.3.2010 9:59

RE: Rozdíl mezi pravicí a levicí

quido2 81.?.?.?

Reakce na 215073

Tak jest.Nic se neděje náhodně. Paul Warburg ve své řeči před výborem pro zahraniční vztahy Senátu Spojených států (7,2,1950) prohlásil: Budeme mít světovou vládu,ať to společnost bude chtít či nikoliv.Jedinou otázkou zůstává,zda světové vlády bude dosaženo dohodou nebo dobytím.
Bertrand Russel ve své studii (1952)"The impact of Science on Society",ve které píše o světové vládě a velmi sofistických formách diktatury budoucnosti.
Ze současnosti David Icke napsal,že součástí strategie NWO jsou tři důležité body:
-Odstranění nežádoucích osob,případně organizací,které mohou být hrozbou pro NWO
-Dosazovat do konkrétní silové pozice předem vybrané jedince,kteří jako "nástroj" moci jsou zárukou realizace programu
-Systematické prosazování "virtuálních,ale i reálných hrozeb" (války,bombové útoky a teroristické akce,ekonomický kolaps),tak,
aby společnost sama žádala takové změny ve společnosti,které jsou ve skutečnosti programem NWO
No a to se také děje. Komunistická vláda ČSR věděla již půl roku předem o listopadu 89. Název Občanské fórum byl také odsouhlasen před listopadem. Nakonec kam jezdil Klaus na porady? Za M.Tatcherovou a Kohlem (Kohn).

215077

16.3.2010 10:10

RE: Rozdíl mezi pravicí a levicí

quido2 81.?.?.?

Reakce na 215077

pokračování,
Osobní statečnost nás Čechů je proto nedostatečná. I tak velká země jako Rusko hledá spojence(Indie a Čína), protože dobře ví, před jakou mocnou silou stojí.
Američané jsou pragmatičtí. Staré bezpečnostní smlouvy byly výhodné pro USA především z ekonomického hlediska. To se potvrdilo rozpadem SSSR. S příchodem Putina se situace radikálně změnila. Svět se nám mění rychlým tempem. Náš talinský rybníček to nemůže ovlivnit ani zastavit.

215080

19.3.2010 16:35

RE: Rozdíl mezi pravicí a levicí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 215073

A já bych jen dodala k Vašemu výstižnému přirovnání ještě jeden příměr: mezi dnešní pravicí a levicí je ten samý rozdíl jako mezi pravou a levou půlkou téhož zadku. A ten otvor uprostřed- ano, tak přesně tam nás naše "politická elita", jinak sprostí zločinci a mafiáni, vede.

Jarmila

215384

16.3.2010 10:22

?????

baki 80.?.?.?

jste si jist, že prezident a tuneláři, podvodníci a pod. nejsou na stejné lodi????

215081

16.3.2010 11:01

Moc pěkně napsáno...

Henteres 90.?.?.?

...avšak musím podotknout, že všechna tato slova zůstanou pouhými slovy, dokud se občan dál bude válet na kanapi a ani pan prezident s tím nic neudělá, i kdyby stokrát chtěl...!!!
Tahle sebranka moderních "otesánků" jen žije z toho, že nejsme schopni se sjednotit a jít si za svým právem, právem na důstojný život...

Nemáme referenda, tak mlčíme. Vidíme jak kradou celá ta léta, mlčíme. Teď to dochází do extrému, páč už není kde brát, začnou nás ještě víc ždímat, mlčíme. Kam až to bude muset zajít, aby jsme se jednotně proti nim ozvali...???

Toto v nás vyvolali svými retorikami, toto v nás vychovali a my to taky děláme, takže o čem je tu řeč...???
To není o tom, že to nejde změnit, to je o tom, že zůstává pouze u slov a činy jsou kde...??? Stačí jedna jediná věc, zvednout zadek a jít to udělat...!!! Jediná změna, která se může odehrát je v naší mysli...

Máme strach, ale z čeho máme strach...??? Že přijdeme o práci...??? Vždyť už jsme mnozí (10%) o ni v podstatě přišli a ti, co ji zatím mají jsou zatím jen na řadě...
Podívejte se, kdo všechno už skončil na dlažbě kvůli ekonomickému dusnu a musí za to ještě platit v exekucích...!!! Kde jsou ty roky, co člověk do systému svou svědomitou pílí a umem vložil a dnes ho systém odkopne, protože už na něj nejsou peníze...!!!???

To chce opravdu vyjít do ulic, protože se vsadím o co chcete, že po volbách se zase pojede ta stará písnička a maximum co udělají bude, že zvednou daně a na oko budou šetřit a budou dělat nepopulární škrty.
To, že ty škrty budou nepopulární pouze pro naši peněženku, nikoliv pro jejich, to už jaksi zůstane stranou. Vždyť už několikrát se prokázali jako naprostí diletanti v oboru. A jestli ani to nebude impulz k tomu, vzít ty vidle a bejsbolky a pohrozit těm "žroutům", tak už fakt nevím, co víc chceme...???

Už jen to, že se ukazuje, že lze utáhnout ten náš státeček i bez zbytečného zadlužování, viz. přednáška Petra Macha (www.petrmach.cz) a oni to neudělají, je jasná známka toho, že nechtějí šetřit, chtějí si půjčovat, viz. plánovaný schodek 165 miliard...!!!
Denně by měly být součástí zpravodajství informace o tom, jak kde se podařilo ušetřit, jak kde se podařilo vydělat, jak kde se hospodařilo...!!!
Místo toho koukáme na hovadiny, které v podstatě nejsou důležité vzhledem k situaci, které jako národ čelíme...!!!
Jako bonus přidám odkaz na problematiku Základního příjmu...

215084

16.3.2010 11:20

Dodatek...

Henteres 90.?.?.?

Reakce na 215084

Tady revolta měla proběhnout už dávno a ne jedna...!!! Když tady v 90. letech před blížící se privatizací mnozí tvrdili, že to bude průšvih jak mraky, tak byli umlčeni samotnými spoluobčany a slýchám to dnes na každém rohu. Přiznání majetku a průhledné hospodaření, to tady mělo být před privatizací, koho dnes chcete stíhat...???
Tehdy jsem byl sice mladý pubescent, ale dnes po právu mohu poděkovat svým rodičům, že seděli doma a neudělali zhola nic, kromě toho, že v 89´ cinkali klíči... [pláč]
Dnes po 20-ti letech úžasné monetární totalitě v hávu jakože demokracie voláme po revoltě, ale zase nic...
My jim dáváme prostor tím, že žijeme jako stádo jednotlivců každej na svým písečku, ale zároveň na půl úst hovoříme o hrdosti občana tohoto státu...

TAK SE TAK KONEČNĚ ZAČNĚME CHOVAT, JAKO LID A NE JAKO STÁDO OVCÍ...!!!

Spojme své síly a dejme dohromady nový věk. Věk, kdy se budeme chovat podle toho, co je nám dáno srdcem a zdravou myslí v symbioze s přírodou a ne podle toho, jak pan politik píská na popud zhýralé mafiánské lobby...!!!
Po celém světě je vidět, jak celý tento "demokratický nesmysl" jde ke dnu a MY nyní musíme vzít rozum do hrsti a na základě zdravého selského rozumu postavit novou společnost, jinak nás spolknou zaživa...
Oni neumí hospodařit, protože nejsou hospodáři, a proto nikdy ani hospodařit nebudou, protože nemusí...!!!
Pryč s těmito hyenami a nastolme nový systém, skutečnou demokracii, nový věk, zodpovědnost každého za vše, jenž ve společnosti činí bez rozdílu...!!!
To co zde máme dnes už nejde opravit, protože základ jejich bytí není v rovnováze a smysluplnosti, ale v chaosu a mlžení. Za jejich zády se derou noví "žrouti" na jejich místa...

Proto "svobodné" volby nebudou mít žádný zázračný efekt...!!! [bliji]

215086

19.3.2010 11:33

RE: Dodatek...

Max44 193.?.?.?

Reakce na 215086

Díky moc....jsem normální člověk, který neřeší levici x pravici, ale neskutečně mě ubíjí, jak si všichni nadávají na politiky, na finanční krizi, na všechno, co se kolem nás děje, ale pak jen sklopí hlavu a půjdou dál. Rozčilují je sousedi, že si pořídili zase novou televizi, nové auto, ale už jim nevadí, že státní dluh se zase prohloubil. Přesně tyhle stáli fronty na kuponové knížky a nic. Nepůjdou volit, protože koho by volili v dnešní době, nic si nepřečtou, akorát bulvární plátky. Pokud se opravdu nezvedneme a něco neuděláme, tak vše pojede stále dál, zase jedna černá bezedná díra...a myslím, že to takhle půjde ještě dost dlouho. Český občan je neskutečně pokorný člověk, ti, co to chtěli změnit, jsou už dávno někde jinde.....

215369

18.3.2010 16:59

RE: Moc pěkně napsáno...

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 215084

Ten napad so zakladnym prijmom, je naozaj velmi zaujimavy a zavedenie niecoho takeho by vyriesilo neskutocne mnozstvo problemov. Sice uz vidim, ako vsetci zacnu hromadne kricat, ze by sa tym podporovali len darmozraci,ale myslim ze opak je pravdou. Nieco podobne som mal moznost vyskusat na vlastnej kozi,aj ked samozrejme len s prizmurenim vsetkych oci by sa to dalo nazvat ako Zakladny prijem. O co slo.Na str. skole sme dostavali vreckove. To "vreckove" vsak nebolo vobec male, zacinalo na 800 Kcs v prvom rocniku a koncilo na 1800 Kcs v 4 rocniku. Takze, ak by som to hodnotl zo stranky financneho zabezpecenia, mohol som si ako student dovolit zit ako ktorykolvek iny poracujuci clovek.Zaplatit si byt , kupovat stravu a viest domacnost a to bez prace. Napriek tomu,si nepamatam, ze by ma tato suma motivovala k nicrobeniu.Studoval som uplne normalne, a tak isto nasledne pracoval. Vravim,este raz, je to pritiahnute za vlasy,ale viacmenej to fungovalo.Ak si to rozmenime na drobne, tak tento system, by mal na svedomy vyssiu porodnost, taktiez, vyssi konzum, tym padom vacsi pohyb financii v obehu, vacsiu vyrobu, vacsie trzby a tym aj dane. Odpadli by problemy s dochodkami, nezamestnanostou a podstatne by to znizilo mzdove zatazenie podnikatelov, a na pocudovanie by to malo za dosledok zrejme podstatne zvysenie platov.Nie preto, ze by mal clovek zakladny prijem + mzdu,ale preto, ze aj bez strajkov by ludia nedali so sebou tak lahko kyvat.Kazdopadne, by ale ten zakladny prijem musel byt vyssi ako je dnesna minimalna mzda.Ale inak pekny napad, som vsetkymi desiatimi za,aj ked si nemyslim,ze nieco take v dohladnej dobe 20 - 40 rokov bude mozne, uz len preto, ze vdaka tej danovej reforme, by najviac doplacali bohaty a uz vidim ako ty sa do niecoho takeho s radostou vrhnu.Tolko kriku, ze maju podporovat flakacov este nebolo [chechtot]

215304

18.3.2010 22:49

RE: Moc pěkně napsáno...

Henteres 90.?.?.?

Reakce na 215304

No jen k tomu vašemu nadšení a i docela kritickému závěru myšlenky připojím trošku negativ, která vnímám z poslední doby nejen vlastním pozorováním, ale i různými výstupy sociologů a ekonomů. (mimochodem s vámi velmi sympatizuji co se týká kritiky zavedení základního příjmu do společnosti)
Jako krásný příklad mohu doložit video záznam přednášky německého ekonoma Andrease Clausse "O penězích a právu"...

Obávám se totiž, že krize, ať už se nazývá ekonomická nebo hospodářská, se všemi konspiračními teoriemi, naráží hlavně na to, že současná ekonomika nejen na úrovni peněz, ale zejména na úrovni přírodních zdrojů už není schopna uživit všechny lidi na této planetě, pokud se rychle nevrátíme k soběstačnému hospodaření v rámci komunit (zemědělství, alternativní zdroje, symbióza s přírodou). Prostě odpoutat se od stávajícího ekonomického kolosu, který jednoznačně pojídá sám sebe, vycucává tuto planetu, likviduje celé národy a nás táhne s sebou ke dnu...
Chápejme to v hlubším měřítku než jsou pouze peníze nebo prostě platidlo, on totiž v tomto problém není...!!!
Zásadní problém je v tom, co za těmi penězi stojí jako "motor" (hospodářství=fyzická ekonomika) a jak budeme definovat "palivo" (poptávka/nabídka), které motor pohání.
Celý kolos má ještě další důležitý prvek a tím je "palivové potrubí" (bankovní systém=prostředník, přez který to všechno teče) a "palivovou nádrž" (FED)...
Soudobý systém jak je postaven, už neumí, vzhledem k omezeným a stále se stenčujícím zásobám přírodních zdrojů, ekonomicky naplnit všechny požadavky poptávky na příč celou populací, to je ta krize...!!!
Tady se společnost dostává do paradoxu a není to problém nedostatku peněz, je to problém funkce celé ekonomiky tak, jak je kapacitně postavena a pád systému (systémový kolaps) je v podstatě nevyhnutelný a ze stran elit přímo řízený proces...
Koukněte se na ten video záznam pana Clausse a pochopíte, o čem zde píšu...
Toto nejde opravit, to se musí zastavit a začít znova a základní příjem je dobrá motivace (model) k nastavení nového systému...

215326

19.3.2010 13:09

RE: Moc pěkně napsáno...

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 215326

Nesuhlasim moc s tym co uvadzate. Nie som ekonom, takze co pisem su len veci podla sedliackeho rozumu, ale vidim stav trochu inak. Zem ako taka je schopna uzivit omnoho viac ludi nez dnes na nej zije - po stranke potravinovej. O tom , ze zem nieje schopna uzivit ludstvo sa hovori uz desatrocia, ale zatial som nikde nevidel, ze by bol obrobeny a osiaty kazdy fliacik zeme.Opak je pravdou, vacsina pody lezi ladom, obilie, kukurica sa predavaju na vyrobu benzinu, polnohospodarske plochy sa osievaju technickymi rastlinami. Takze tu vidim jeden velky blud . V akej sme situacii a preco tolko kriz? System tak ako to vidim ja je zalozeny na spotrebe. Viac vyrabat, viac predavat, viac spotrebovavat.To je rast. Lenze, aj ked je mozne vyrabat viac, ( mechanizacia) nie je uz tak lahke predavat viac a ani spotrebovat viac. Hned z dvoch pricin. Cim lepsiu racionalizaciu a profduktivitu dosiahneme, cim viac automatizujeme, tym viac pracovnych miest stracame. A ako nam raste pocet nezamestnanych ludi, klesa nam aj pocet ludi co si mozu viac kupit ( alebo aspon tolko ako predtym kym boli zamestnany) takze na jednu stranu vyrabame viac a na druhu stranu tou vacsou vyrobou si vytvarame podmienky na mensi predaj. A to by som videl ako hlavnu pricinu sucasnych kriz.Ludia by si dozaista kupili nove auto, telku, chladnicku, pracku hoci aj kazdy rok ovsem, ak by na to mali.Ale nemaju, pretoze velka cast ludi je bez prace, a dalsia velka cast ludi nekupuje vela zo strachu ze o tu pracu pride a tak setri.Realita dnes je taka, ze mame celosvetovu prezamestnanost,presne tak isto ako ju mal socializmus.Dovod? My vieme nahradit aj to malo ludi vo vyrobe mechanizaciou bez nejakych problemov. Ze sa tak nerobi, nie je dovod ze by to bolo zlozite,alebo drahe, ale nedeje sa tak koli tomu aby aspon nejake pracovne miesta zoastali zachovane.Uvediem jeden priklad z praxe, aj ked uplne smiesny. Zijem vo Venezuele a pohybujem sa v stavebnictve, a to co vidim tu mi vyrazilo dych.Nieco sa stavia, a clovek tam vidi 10 robotnikov ako miesaju beton na zemi lopatami, dalsich 10 ludi ako rucne kopu zaklady ( bavime sa o velkych stavbach) a podobne. Ked som sa na jednej takej stavbe pytal tych ludi, ci nepoznaju miesacku,bager, a podobne veci, tak mi uplne kludne odpovedali, ze jasne ze poznaju.Pytal som sa ich preco to teda nepouzivaju, ze by si urychlili a zjednodusili pracu.Odpovedali mi nasledovne. Ano, samozrejme, ak by tie zaklady kopal bager su hotove za tyzden a nie za mesiac,s miesackou by sme urobili omnoho viac betonu a na to vsetko by stacili 3 ludia. Co by ale robilo tych zvysnych 17 ludi?No a v tom je cely problem sucasnej doby.Takze je pravda, ze nieco ako zakladny prijem, by tuto situaciu riesil, pretoze tych 17 ludi co by mechanizaciou prislo o pracu, nebolo existencne odkazanych robit beton lopatou na zemi, ale mohli by sa venovat niecomu inemu, hoci aj bezplatne.Alebo pracovat za omnoho mensiu mzdu povedzme len na 4 hodiny niekde kde prave koli nizkemu platu nikto nechce pracovat. Logicky, tak ako je zakladny prijem nastaveny, najma s danovym systemom, tento by doslova nuti...Automaticky kráceno

215375

19.3.2010 13:11

RE: Moc pěkně napsáno...

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 215326

nutil ludi co najviac nakupovat, pretoze az tak by sa tym menej solventnym vracali dane nazad a ty bohatsi by prispievali viac do rozpoctu a tym by sa dalo aj viac vyrabat a zabezpecit rast. Ono, nieco sa v tomto smere uz deje. Tak ako bolo spominane vo viedeu, Brazilska vlada ma v programe ist cestou k zavedeniu zakladneho prijmu.Venezuela napriklad zaviedla prijem pre zeny v domacnosti. Kazda zena v domacnosti podla tohto principu, vlastne pracuje a tym ze sa stara o rodinu ( upratuje, vari, perie, vodi deti do skoly a pod) vlastne pracuje a zasluzi si za to prijem a tak kazda zena v domacnosti ma moznost poziadat o vyplacanie minimalnej mzdy od statu bez toho aby bola zamestnana. Ono, nieje to zakladny prijem v principe,ale zacina sa to tomu blizit.

215376

19.3.2010 17:48

RE: Moc pěkně napsáno...

Henteres 90.?.?.?

Reakce na 215376

Jistě. To, co popisujete je v podstatě metaforicky skryto v tom, co jsem napsal, akorát jsem se asi nevyjádřil dostatečně jasně a pravda, nekladu na to takový důraz, jaký si to zaslouží.
Ovšem to, co popisujete zejména v první části příspěvku, už je jen dopad událostí...
Původ krize není v tom, že by automatizace brala lidem práci, nebo že by na základě toho míň utráceli a tím se celý koloběh prosperity nabourává a končí v krizi. Určitě to na tom má svůj obrovský podíl viny, ale je to jen dopad něčeho daleko hlubšího, co jen tak "základní příjem" nezmění.
Podívejte se na film "Collapse 2009" (Dokumentární, USA, 82 min, Režie: Chris Smith), někde na internetu ho jistě vylovíte ke shlédnutí a tam s jistým nadhledem pochopíte, proč píšu to, co píšu. Není to o tom, že bych s vámi nesouhlasil, naopak... [mrknutí jedním okem]

Zkuste na minutu připustit, že například ropy je stále dost a zatím není třeba bít na poplach, i když různí konspirátoři to nafukují jako kdyby se odehrával konec světa a film Collapse je bohužel jeden z nich, což mi na tom trošku vadí. Nicméně je fakt, že už v 70.-80. letech se o tom silně mluvilo...
Její těžba je postupem času daleko komplikovanější a nákladnější než je těžba v lehko dostupných místech země.
Tam, kde byla těžba nejsnadnější, tak tam už silně dochází a jak pravidlo ekonomiky velí, čím je "cokoliv" na trhu vzácnější, tím i roste na ceně.
Připusťte si, že drtivá většina výroby po celém světě je zhotovena buď přímo z ropy (plasty, pohonné hmoty atd.) a i výrobky, které ropu neobsahují vůbec, jsou vyrobeny stroji a procesy, které ropu bezpodmínečně mají buď v sobě, pro svůj chod ji nevyhnutelně potřebují nebo byly vyrobeny zase dalšími technologiemi postavenými za využití ropy.
A to je jen ropa, nebudu zde vykreslovat další neobnovitelné zdroje, to je podobný problém...
Určitá část procesu recyklace nám umožňuje samozřejmě návrat hmoty do výroby, ale její zpracování je kolikrát nákladnější, než použití stávajících přírodních zásob a kapacitně stejně nepokryje nezadržitelný nárust výroby a končí to na skládkách. Metaforicky se dá komplikovanost recyklace některých surovin přirovnat následovně: Když vezmu mouku, olej, cukr, vejce a upeču buchtu, tak jak následně po té z této buchty vyextrahuju například mouku nebo vejce...???
Alternativní technologie jsou neúměrně nákladné vůči výslednému produktu a mnohdy silně neekologické...

215389

19.3.2010 18:21

RE: Moc pěkně napsáno...

Henteres 90.?.?.?

Reakce na 215389

A teď proč to zde zmiňuji.
Světové zásoby, zejména ropy, se ocitly za bodem nazývaným "peak oil" (stačí si projít grafy a bude vám jasno, co se tu začalo odehrávat), kdy jsme už nedávno (cca 2008) stihli překročit 50% světových zásob, tudíž tímto se pozvolna zvedá cena ropy, dále cena ropy roste s tím, jak nákladnější je její další těžba (na moři, těžko dostupná místa země). Momentálně zažíváme ještě relativně krásné časy.
Bohužel radost z lepších zítřků ještě o to víc snižuje fakt, že plná implementace nových technologií jako náhrada ropy je z ekonomického hlediska zatím na úrovni zbožných přání a modliteb...
Krok za krokem se tím logicky i zvedá cena vyprodukovaného zboží a služeb na tom závislých. Čas běží a výroba se nesmí zastavit...
To vede k tomu, že se nejen tlačí na nutnost automatizace ve výrobě a tudíž snižování nákladů vydaných na mzdy, ale také snižující se počet výdělčně činných snižuje tím pádem odvody na daních z příjmu, soc. zdrav. poj. a zatěžují sociální svéru požadavky na podporu a tady by měl na scénu nastoupit "základní příjem"...
Aby se mohl škrtat personál i jinde, než mezi dělnictvem, tak se začali v rámci ISO norem a já nevím čeho, aplikovat tzv. kumulované funkce v rámci efektivity, takže tím se taky docílilo určitého zeštíhlení administrativy v podnicích a provozech. To všechno je mnoholetý proces, viz. neustále se zvyšující nezaměstnanost...
Nyní jako společnost narážíme na to, že už v tomto směru další škrty dělat nelze, protože jsou oblasti, kde je lidská ruka zatím nepostradatelná, rodí se víc a víc lidí a tak nastal čas krize, což jsem se snažil vystihnout pojmem "kapacita ekonomiky" versus "naplnění poptávky"...
Proč? Protože potřeba rostoucího zisku to přímo nabourává a zvedání cen zboží a služeb není dlouhodobě přípustné. Samozřejmě je to daleko složitější a zamotanější, ale s ohledem na tyto fakta se nelze domnívat, že bude líp. Již několikrát v historii podobné události vedly jen k válkám a zeštihlování populace všemi dostupnými prostředky...
Je to tak nepochopitelné nebo na tolik konspirativní, to co zde píšu...???

215391

19.3.2010 20:43

RE: Moc pěkně napsáno...

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 215391

Nie, v pohode, popisal ste to celkom presne a v globale viacmenej obaja hovorime to iste aj ked inymi slovami.Kazdopadne, ten zakladny prijem, nema byt a zrejme ani nebude vseliek na vsetky problemy a ani ich nemoze vyriesit. Co vsak moze, vyriesit su urcite problemy a tym napomoct k rieseniu dalsich, ktore su za stavajucej situacie v praxi neriesitelne.Co sa tyka ropy a inych zdrojov, na jednu stranu suhlasim, ze tam kde bola lahko vytazitelna (alebo vytazitelne ine zdroje) tam uz su davno vytazene, spominal som to v inom prispevku ohladne uhlia a uranu a jeho dotovani.Na druhu stranu co sa tyka zasob ropy, tu si ani nemusim predstavovat, ze by jej bol nedostatok.Ona je jej totiz spusta, samozrejme, je to otazka vytazitelnosti,a samozrejme nasledne narastu jej ceny.Kym este tusim v 70 rokoch bola cena na vytazenie jedneho barelu cca 2.5 dolara, dnes je to 22 dolarov za ten isty barel.Dnes je humbuk okolo ropy, a celkovo okolo zivotneho prostredia sposobeny viacmenej koli peniazom - prislo sa na to , ze na zivotnom prostredi sa da krasne zbohatnut.

215400

20.3.2010 7:31

RE: Moc pěkně napsáno...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 215391

Jediné řešení jak zachránit svět je to, vyhubit těch několik stovek spřízněných globálních bankéřských a korporátních rodin, které vládnou světu. To ony sedí na zeměkouli jako žáby na prameni a ničí vše, na co zaměří svůj ziskuchtivý bankéřský a korporátní zrak. To ony dělají všem běžným lidem peklo na Zemi, to ony pořádají všechny války, aby ještě více zbohatly. Přibrala bych k nim i usměvavého Billa Gatese, který by nám, prostým občanům, tak rád naočkoval humánní vakcíny. Bez těchto superboháčů by byl zkrátka ráj na Zemi a náhradní energie místo ropy by již bylo taky dávno všude dost:
http://chromik.wz.cz/27_o_lacinych.html

215418

20.3.2010 14:04

RE: Moc pěkně napsáno...

Antiquus 95.?.?.?

Reakce na 215418

Souhlasím naprosto s Vaším názorem, je totožný s mým. Dále velmi pěkně děkuji za uvedený odkaz. Způsobila jste tím, že budu následující týden pročítat a studovat uvedené materiály. I když jsem již měl informace a povědomí, ale bylo to rozkouskované z různých zdrojů. Tady je to hezky pohromadě.
Také bych ostatním, kteří si myslí, že mají otevřenou mysl, doporučil podívat se na uvedený odkaz. Pan ing. Chromík je bezesporu vzácná bytost. Jde o to, aby se lidem v rozhodujícím a "nadkritickém" množství konečně otevřeli oči. Cesta ke svobodě, prosperitě a k ráji na zemi by byla otevřena. Jde o to zbavit se svých Žalářníků a shodit okovy, kterými spoutaly naši mysl,vědomí. [smích]

215439

20.3.2010 15:11

RE: Moc pěkně napsáno...

smoke 89.?.?.?

Reakce na 215418

Stačí pár vražd a situace se vyřeší sama? Jak jste na takovou hovadinu přišla? Znamená to také, že pak najednou jako mávnutím kouzelného proutku zmizí ze světa všechny příčiny, které k současné situaci vedly a už se nic takového nebude opakovat? [překvapení]

215443

20.3.2010 19:19

RE: Moc pěkně napsáno...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 215443

Co navrhujete Vy? [smích]

215469

21.3.2010 15:57

RE: Moc pěkně napsáno...

smoke 89.?.?.?

Reakce na 215469

Bojkot. Maximálně se osamostatňovat (zemědělci, řemeslníci, lékaři, strojaři, malí výrobci elektřiny atd.), tzn. především mít svobodnou směnu (lokální platidla bez manipulace hodnoty, nedaněné a bez lichvy) a nepřispívat ke zisku lichvářů, monopolistů, oligopolních kartelů, politických prostitutů, jejich "podnikajících" přátel (mafiánů) a dalších parazitů. Bez schopných lidí, kteří jsou v jejich systému zapojeni je jim jejich bohatství k ničemu. A každý aspoň průměrně inteligentní člověk už dnes ví, že je systematicky podváděn a okrádán. Tento fakt mu už v danou chvíli dává značný prostor k rozhodování se směrem k alternativě.
Především základní potřeby (jídlo, bydlení, lékař, ale i el. energie, suroviny, stroje) je třeba si zajistit v nezávislých komunitách a maximálně jen ty nadstandardní potřeby, které není prozatím možné v daném společenství uspokojit (kvůli náročné technologii), podle uvážení nakoupit tak, jak doteď. Tomu se říká strategická nezávislost a to je právě ona vzývaná vnější svoboda. Taková společenství byla v minulosti ekonomicky i demograficky úspěšná a mohla si vydržovat i bojovníky pro svoji ochranu.
To vše pak samozřejmě v kombinaci s duchovním rozvojem, vzděláváním a osvětou pro ostatní mající za cíl ukázat pravé lidské hodnoty a současně poukázat na nesmyslnost všech dogmatických forem různých ideologií a náboženství.

215525

21.3.2010 22:08

RE: Moc pěkně napsáno...

Henteres 90.?.?.?

Reakce na 215525

Ano.
Ovšem si neodpustím pozámku, že přesně za tyto teorie jsem nejen já mezi lidmi odsuzován a označován v podstatě za idiota a konspirátora v lepším případě.
Už dost dlouho se snažím všelijak komunikovat s okolím v tomto duchu, navíc tohle je myšlenka, která je tu už mnoho let a pár projektů se alespoň pokoušelo o energetickou soběstačnost. Znám z českého prostředí jeden, který se dokončil a funguje:
Energeticky soběstačná obec Kněžice
Paradoxem je, že mnoho lidí to odsouhlasí, ale pak mi položí otázku: "a co moje dluhy, jak ty budu splácet, když budu součástí takového projektu a budu inkasovat za práci v rámci jiné komunity a měny...??? Popřípadě jak se bude nastavovat (vypočítávat) převod takového platidla na měnu, ve které bude možno pokrýt současné pohledávky...???"
Jak by se muselo postupovat s těmi, kteří by chtěli takovou komunitu podpořit přímou účastí, ale už například čelí exekucím nebo se do nich řítí závratnou rychlostí...???
Vždyť přece jen tak přestat platit pohledávky nelze, i když vznikly na bázi podvodného bankovnictví a už vidím, jak do takových komunit udělají nájezdy exekutoři a tím navíc jako bonus shodí takové projekty jako zázemí pro neplatiče...
Velmi si přeji v takové komunitě být a žít a nejen já, protože to přesně koresponduje s podstatou normálního života. Ovšem realizace takového projektu je podle mě přípustná v plné formě až dojde ke zhroucení stávajícího měnového a ekonomického systému a stávající pohledávky pozbudou platnosti...
Do té doby by to bylo přípustné jen pro někoho, ale určitě ne pro všechny, obzvláště pro ty nejvíc potřebné... [pláč]

215562

21.3.2010 8:44

RE: Moc pěkně napsáno...

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 215418

a kteří to jsou?
místo bezduchého plácání raději pojmenujte konkrétní osoby abychom věděli

215495

21.3.2010 9:54

RE: Moc pěkně napsáno...

Saša 74.?.?.?

Reakce na 215495

>a kteří to jsou?

To jsou slova do pranice[velký smích], některá jména se dají dohledat. Systém je nastaven tak, že čím jste bohatší, tím je snazší více bohatnout a uniknout daním, dokonce i zcela. Peníze dělají peníze a velké peníze se stanou mocí. Pro více než 99% lidí na tom není nic špatného, pokud vyděláte desetinásobek průměrného příjmu, je to v pořádku, dokonce i stonásobek není ještě tak nemravný, ale někde tam by již zdanění mělo být opravdu drastické. Tam by měla tasemnice přežráním puknout. Čím jste chudší, tím je obtížnější se z toho dostat a často uživit a přitom do toho desetinásobku průměrného příjmu platíte daně, teprve pak začnou úlevy. Zisk se najednou stane vydáním. Ovšem nic s tím nenaděláte, peníze jsou moc. Všude na světě jen zlomek procenta obyvatel vlastní více než těch 99% zbývajících a mezera mezi nimi a super boháči jen narůstá. Lidé si bláhově myslí, že mají stejnou možnost. V kasínovém kapitalizmu je ta možnost menší než v kasinu.

215498

21.3.2010 13:33

RE: Moc pěkně napsáno...

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 215498

Ono ludia by konecne mali otvorit oci a ako prve by mali pochopit ze kapitalizmus je iba obycajna piramidova hra.Presne tak ako sa posielali kedyzi 20 korunacky, s tym ze ked na toho dotycneho dojde rada, zacnu dvacky chodit jemu.Ludia tomu verili, ze aj oni sa raz dostanu na spic a raz zacnu aj im chodit dvacky.Bohuzial, matematicky to nieje mozne, a pre par ludi na spici je potreba siroku zakladnu z davov ludi dole.Cim je ta spicka na vrchole vacsia, tym sirsia zakladna musi byt dole = piramida, lenze tolko ludi tu nieje na vytvorenie tej sirsej zakladne. Ale aj tak ludia slepo veria,ze prave oni sa raz vyskrabu na tu spicku.No a presne tak to funguje aj v kapitalizme a tento system preziva len vdaka slepej viere, ze aj ja raz ( ci uz poctivou pracou, napadom, alebo podvodom) budem raz bohaty. O nic viac nejde. Toto je jediny tmel co drzi cely system pohromade.A kym si normalny obycajny ludia,nezacnu hufne uvedomovat realitu, ze toto je nezmysel, nic sa nezmeni

215511

19.3.2010 16:16

RE: Moc pěkně napsáno...

Antiquus 95.?.?.?

Reakce na 215326

Souhlasím a je dobré, že jste se dobral Vašich závěrů. Jinak právě Andreas Claus celou situaci přesně popisuje a má svůj návrh, jak ze současného marastu ven. Ten se dá aplikovat na Německo, avšak u nás by byla situace trochu odlišná. Základní příjem by byla velmi zajímavá aplikace, která by se po menších (kosmetických) úpravách dala ihned realizovat v našem prostředí. Chce to pouze "politickou" vůli a vůli rozhodující části obyvatelstva. Jde o to pokusit se pomoci lidem, vymanit se z tohoto systému, jednat podle Universálních principů a postupovat moudře, rozhodně a prostě to uskutečnit. Toto souvisí ovšem i s dalším nesetrváváním v byrokratickém systému NWO - EURO. Chce to aby lidé - většina prohlédla a nenechala se dále vodit za nos - vymanila se z okovů, které prostřednictvím peněz - ekonomických nástrojů ti vejlupkové nastolili. Je nás tady poměrně dost, co již chápou a chtějí změnu.

215383

16.3.2010 11:26

Kdo jim to konečně řekne veřejně do očí?

DavidB. 78.?.?.?

Je podle mého názoru přesně tyto věci lidi této země trápí a né jijich podstrkovaná témata matoucí všechny.Dělají z nás bandu tupích otroků a ještě nám k tomu hrajou hymnu jak jsme dobrý.Atˇse probudí svědomí novinářu a né koho chleba jíš toho písenˇspívej ,že ....Jestlyže někdo z vás zrádců tohoto národa čte tak boží mlýny začínají zrychlovat a skutky odrážet. [pláč]

215088

16.3.2010 17:37

RE: Kdo jim to konečně řekne veřejně do očí?

tenZulice 90.?.?.?

Reakce na 215088

.....
.....
NIKDO !!!

U koryt zůstane CHORONZON a VOJTA49.

Chcete to ?

215106

16.3.2010 15:15

Neco mi to pripomina...

azazelius 194.?.?.?

Ano skutecne mi to pripomina, kdyz to napisi hodne nadnesene, apokalyptickou vizi.
Tato ma podle mne nadnarodni charakter a je zakorenena v "evolucni" pameti lidstva. Mozna je to take potvrzeni zamerne manipulace lidske masy k dosazeni, svrzenim lokalnich vlad, svetovlady [smích].
Akorat mi na techto konspiracnich teoriich chybi nejaky smysluplny motiv.
Efektivni,jako zacatek prerodu nasi spolecnosti, mi prijde jista cistota myslenek ceskeho cloveka a cloveka vubec. Jelikoz myslenka ma energii a stejna myslenka vice lidi energii logicky vyssi. Tyto myslenky se pak zacnou materialozovat prostrednictvim nasich skutku.
Nejdrive je vsak nutne tyto myslenky ocistit a sjednotit aby pusobily v nas prospech...

215099

17.3.2010 8:54

Sem redy

Kadlik 88.?.?.?

Umim anglicky rusky a strilet [velký smích]
Takze bratri a sestry vzbudte se a budte redy

215163

20.3.2010 22:46

pan klaus a hady a mezi lid?

Oldis 81.?.?.?

vsak on jako prislusnik pomocne elity si prece nebude oblekat nejake hadry kdyz si porad mysli ze se po tom co odejde z funkce dostane mezi diskretni elitu [mrknutí jedním okem]

215485

Příspěvků: 54

16.03. 02:42 Laskavý  Zásadní systémová chyba jsou tajné daně a stále pouze slibovaná majetková přiznání!!!
16.03. 07:12  Váš Set.
16.03. 07:49 Náš Set  RE: Váš Set.
16.03. 17:39 Váš Set.  RE: Váš Set.
16.03. 22:55 von erzgebirge  RE: Váš Set.
16.03. 08:07 Choronzon  kámen úrazu
16.03. 08:31 blekota  RE: kámen úrazu
16.03. 09:14 Řehoř  RE: kámen úrazu
16.03. 10:05 Anonymus  RE: kámen úrazu
16.03. 10:49 Choronzon  RE: kámen úrazu
16.03. 11:40  RE: kámen úrazu
16.03. 12:54 Vojta49  RE: kámen úrazu
16.03. 15:32 Antiquus  RE: kámen úrazu
16.03. 16:33 Vojta49  RE: kámen úrazu
16.03. 17:08 djb  RE: kámen úrazu
16.03. 18:22 Antiquus  RE: kámen úrazu
17.03. 00:23 Vojta49  RE: kámen úrazu
16.03. 18:55 Anonymus  RE: kámen úrazu
16.03. 21:49 Lin  RE: kámen úrazu
16.03. 19:50 Avit  RE: kámen úrazu
16.03. 19:31 Olas  RE: kámen úrazu
16.03. 21:43 Váš Set.  RE: kámen úrazu
21.03. 14:11 Furie  RE: kámen úrazu
16.03. 08:12 M.Š.  Dopis prezidentovi je opravdu,
16.03. 08:24 john bombardon  Rozdíl mezi pravicí a levicí
16.03. 09:59 quido2  RE: Rozdíl mezi pravicí a levicí
16.03. 10:10 quido2  RE: Rozdíl mezi pravicí a levicí
19.03. 16:35  RE: Rozdíl mezi pravicí a levicí
16.03. 10:22 baki  ?????
16.03. 11:01 Henteres  Moc pěkně napsáno...
16.03. 11:20 Henteres  Dodatek...
19.03. 11:33 Max44  RE: Dodatek...
18.03. 16:59 canario447  RE: Moc pěkně napsáno...
18.03. 22:49 Henteres  RE: Moc pěkně napsáno...
19.03. 13:09 canario447  RE: Moc pěkně napsáno...
19.03. 13:11 canario447  RE: Moc pěkně napsáno...
19.03. 17:48 Henteres  RE: Moc pěkně napsáno...
19.03. 18:21 Henteres  RE: Moc pěkně napsáno...
19.03. 20:43 canario447  RE: Moc pěkně napsáno...
20.03. 07:31  RE: Moc pěkně napsáno...
20.03. 14:04 Antiquus  RE: Moc pěkně napsáno...
20.03. 15:11 smoke  RE: Moc pěkně napsáno...
20.03. 19:19  RE: Moc pěkně napsáno...
21.03. 15:57 smoke  RE: Moc pěkně napsáno...
21.03. 22:08 Henteres  RE: Moc pěkně napsáno...
21.03. 08:44 aristokrat  RE: Moc pěkně napsáno...
21.03. 09:54 Saša  RE: Moc pěkně napsáno...
21.03. 13:33 canario447  RE: Moc pěkně napsáno...
19.03. 16:16 Antiquus  RE: Moc pěkně napsáno...
16.03. 11:26 DavidB.  Kdo jim to konečně řekne veřejně do očí?
16.03. 17:37 tenZulice  RE: Kdo jim to konečně řekne veřejně do očí?
16.03. 15:15 azazelius  Neco mi to pripomina...
17.03. 08:54 Kadlik  Sem redy
20.03. 22:46 Oldis  pan klaus a hady a mezi lid?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 106 030,80 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 882