Diskuze k článku

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

Příspěvků 113

5.3.2010 7:18

Na prvý pohľad to vyzerá geniálne

Bufet 91.?.?.?

Nemáte urobený rešerž, či by rovnaký postup mohol z hľadiska legislatívy zafungovať aj na Slovensku? [smích]

214085

5.3.2010 9:39

Rozlobený věřitel

Libcin 85.?.?.?

A nebudou nám potom bombardovat, oni nás věřitelé /co tisknou ty papírky/ nějak "dobrovolně" donutí ty dluhy zaplatit! Mají své stíhačky, atomové bombičky a takové ty prskavky!

214094

5.3.2010 14:34

RE: Rozlobený věřitel

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214094

Věřitelé sami nevědí, jak bez ztráty tváře z téhle ekonomické zavářky vyplout. . Je to nastavené v dávné minulosti počátků křesťanství, dnes už platí jiné životní priority než absolutní moc.
Mají jen obvyklé řešení = válku. Anebo novinku - diktaturu ala Orwell. Veliká ohrada s elektronickým ohradníkem.

214115

7.3.2010 23:00

RE: Rozlobený věřitel

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 214094

Naštěstí se dluhy bombami vymáhat nedají. Mrtví a zmrzačení i ti co přišli pouze o vše jaksi dluhy neplatí. [smích]

214328

5.3.2010 10:13

:-)

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Nápad je to zajímavý, ale:

"Bude nás aspoň milion?"

Vynásobeno 350 korunami za jednoho občana/operaci to dělá 350 miliónů korun od nejsmeovcí do státního rozpočtu. Úředníci a politici tuto nevyžádanou, ale v důsledku vítanou aktivitu rádi podpoří [mrknutí jedním okem] Něco jako daň navíc, odevzdávanou dobrovolně a s jistým nadšením, by odmítl jenom idiot.

Před exekutorem nějaké prohlášení neochrání a soudce v případě potřeby rád podpoří zájmy státu(mafie s ním prorostlé) před ovčanem.
Právo funguje jen v rukou mocných, jen moc a vliv dávají cáru papíru nějaký význam. Jen ony garantují. Povídačky o právním státě zkusme říkat těm, kteří musí s svými problémy až do Štrasburgu.Raději bych nechal značku Česká republika padnout i s dluhy (vyhlásit bankrot) a pak se po vzoru tunelářů firem přejmenovat třeba na Bohemia nebo Čechrava, s předchozím převedením rezerv, majetku a státního občanství (občanských průkazů) pod nový mezinárodní subjekt. Máme-li jako Češi praxi s podniky, byl by v tom čert, aby se to nepovedlo i se státem [velký smích][velký smích][velký smích] Možná to mysleli Paroubek, když řekl, že státní dluh se nemusí splácet a Janota, sestavující v polistopadové éře státní rozpočty snad v každém roce.


Slabinou by bylo, zda by byl nový stát uznán. Museli bychom mít něco, co by státy od nás potřebovaly, nebyl by pak asi, přes zřejmé počáteční obstrukce, až tak velký problém. [chechtot] (už strategická poloha čes. kotlíku vhodná pro mezinár. dopravu, hloupí občané ochotně solící řadu poplatků a daní, ochotně kupující nekvalitní zboží, a zároveň rekordmani v počtu přesčasových hodin, a zadlužené domácnosti jsou pro zahraničí devizami jak hrom)

214096

5.3.2010 16:53

RE: :-)

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214096

Bédo, od tebe jsem čekal, že si všimneš těch podstatnějších souvislostí. Třeba toho, že těm mocným ještě nabízím pomoc, jak se vylhat s naší pomocí z toho dluhu - samozřejmě ne jen těmi prohlášeními a žalobou - ale hlavně medializací (anebo spícím broukem, obojí má stejný efekt, jen v čase posunutý a silnější) projektu "Základní příjem", který považuji za schůdné a jedině možné řešení.

..a uvědom si, že některé "cáry papíru" jsou velmi hledaným obsahem po mnohá tisíciletí. Informace má svůj vývoj, je to také živá bytost s růstem a zánikem.
Nečekal jsem, že se také zařadíš mezi fňukaly. Každým svým příspěvkem o sobě dáváme ostatním zprávu, to snad víš.

Ta Čechrava se mi líbí..., kde je nějaký projekt pro ni?

214135

5.3.2010 17:33

RE: :-)

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 214135

"Nečekal jsem, že se také zařadíš mezi fňukaly."

Kde konkrétně fňukám?

Jen konstatuji, jak by pravděpodobně věc proběhla. Testuji odolnost návrhu. A shledávám ji velmi nízkou. Tvého nasazení pro věc se to netýká, to hodnotím velmi kladně.

214140

5.3.2010 10:35

Recese pro (příliš) odvážné.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Předně, neberte to ve zlém, ale komentovat to musím tak, jak se mi to jeví. Neznámkoval jsem, ač jsem si to už několikrát četl i na servru nejsmeovce.cz. Za snahu dávám jedničku, neb tato tematika je podle mne důležitější než všechny jiné. Tím moje nadšení končí. Už úvodní odstavec má příliš nakřáplé tóny,

Jen první věta sedí:
>Chtěli jste řešení, jak se dostat z politického i mravního bláta, kterému se nejen v naší zemi tak dobře daří.

Ta druhá je už moc sebevědomá:
>Máte jej mít.

A třetí je se čtvrtou už jsou odrazem předpokládané účasti, jak jinak si vysvětlit to plísnění...
>Uvidíme, kdo se chodí na internet jen vybrečet nebo si zanadávat. Je mnohem těžší trochu přemýšlet a pak zvednout zadek a běhat po ouřadech.

Pátá:
>Platí, že systém nejlépe porazíš jeho vlastní zbraní - byrokratickým zdržovacím procesem, kterým nás on ničí.
To by odpovídalo pozvánce na recesistický happening, pak to porážení je také vlastně upoutávka.
Pokud happenig tak za 1, porážení systému za 5. Funkční bude jen seznam příliš odvážných.

Následující odstavec už je skromnější:
>Ale zatím moc lidí nechápe, co může způsobit „hlas mlčící veřejnosti“ v podobě množiny osobních čestných prohlášení a veřejného projednávání Určovací žaloby mezi vládou a množinou daňových poplatníků. Je potřebné zjistit, jaké skutečné nástroje má „lid“ pro výkon své moci (viz článek 2 ústavy).
Já taky nechápu, zejména, že by někdo myslel vážně určovat základní kompetence vlády a parlamentu žalobou. A kdyby to i formálně proběhlo, půjde jen o další vyhozené peníze za "nalézání". Tady už začíná (jen můj?) problém se srozumitelností (tu bych hodnotil tak za 3- ) u celého textu. Ne, že by to do konce bylo úplně nesrozumitelné...
Na závěr několik poznámek: Kompetence vlády a parlamentu při sestavování rozpočtu, je snad nezpochybnitelná. Rozpočet schválený parlamentem je zákon. Ani tzv. vyrovnaný rozpočet, kterým některé strany lákají své budoucí voliče nic neřeší. Rozpočet se sestavuje totiž fíkaně - jako ODHAD budoucích příjmů, a plánovaných včetně předpokládaných (nutných) vydání. Celé kouzlo chytáku, je ve slově odhad stačí odhad nadhodnotit, rozpočet se bude jevit jako přebytkový. V reálu pak ovšem dojde k "neočekávanému" výpadku inkasa, a deficitní rozpočet, který byl sice odhlasován jako přebytkový a se kterým nic nejde dělat je na světě...

Pokračování následuje.

214099

5.3.2010 15:14

RE: Recese pro (příliš) odvážné.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214099

Dokončení:
Cesta by snad mohla být - vydávat letos jen tolik, co jsme si loni vydělali. Tím bychom se zbavili těch taškařic odhadovacích, ale i to předpokládá vytvářet si dopředu rezervy na neočekávatelná vydání, a zodpovědně sestavit rozpočet tak, aby se ke konci období neukázalo, že jsme tam nějakou nezbytnost zapomněli, neb to by opět nešlo řešit jinak, nebyly-li by rezervy, než jako schodek.

Abych jen negativně nekafral, tak bych rád podpořil spíše méně odvážné nápady, třeba jen jako "pokus o změnu" volbou neparlamentních stran, kde té kůže na trh není vůbec zapotřebí. I to potřebuje propagaci, a značnou shodu ovčanů a kdyby se to povedlo aspoň z části, mohlo by to vrátit důvěru ve vlastní síly i těm, kteří o tom dosud pochybují, a příště zase více, a do té kampaně přidat právě některé sjednocující prvky správného hospodaření, takové duchovní sjednocení nejen na negaci že ty dosud-parlamentní nechceme, ale že chceme žít bez dluhů, bez zbytečného hromadění, ve zdravém životním prostředí, pracovat na duchovní osvětě.
Myšlenka zdůvodnění zdaněním práce strojů je zajímavá, ale pouze dílčí záplata. Konec-konců jen ve zrušení nepodložených dluhů je možnost rozsukování cesty, že by uvědomělí bankéři začli od sebe?

214121

5.3.2010 17:05

RE: Recese pro (příliš) odvážné.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214121

..a co chcete utržit, když na trh nic nedáte, nebo jen málo - taky málo dostanete, dobře vám tak.
Výměna nevybraného zdanění práce strojů za nevymahatelost exponenciálně rostoucího úroku je klíčová a celková záplata. Právě díky stejně exponenciálně rostoucímu úroku z nezaplacené daně z práce strojů. Obě položky jsou virtuální a tedy stačí si je smazat "státním prohlášením" s vysvětlujícím komentářem.
...doufám, že na tom už někdo začal dělat....


Ale bude chvíli trvat, než všichni zjistí, že není mnoho jiných řešení. Může se to provést jen v globální verzi, to také chvíli potrvá.

214136

5.3.2010 17:23

RE: Recese pro (příliš) odvážné.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214136

Napsal jsem dílčí, neb nejen strojní práce se podílí i s úrokem na dluhu. Je to též otrocká práce v levných výrobcích, likvidující místní zaměstnanost a vývoz pracovních míst do zemí s levnějšími otroky. Napsal- li jste nyní podmínku v poslední větě o nutnosti globální verze, pak by to pokrývalo moji předchozí výhradu o "částečnosti" záplaty, neb jsem měl na mysli právě ty globální úhybné manévry kapitálu. Vidím, že to máte líp promyšlené než jsem čekal, a to je dobře. [mrknutí jedním okem]

214137

5.3.2010 21:23

RE: Recese pro (příliš) odvážné.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 214137

Strojni prace nelikviduji nic. Naopak mely by pomahat. Mistni nezamestnanost likviduje nenazranost lidi u kormidla.

214163

5.3.2010 15:17

RE: Recese pro (příliš) odvážné.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214099

Škoda že jste tolik energie věnoval větám nepodstatným. V tom je asi váš problém, rozpoznat, co v textu je důležité a co méně.
Možná bude dobré se zamyslet nad formulkou "moci, pramenící z lidu" - ale nechci vás příliš zatěžovat.

214122

5.3.2010 16:19

RE: Recese pro (příliš) odvážné.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214122

Umět oslovit lid a jste všehomíra král.
Ty první věty, jsou nesmírně důležité. Nevhodnými taky můžete lid popudit, a musíte mít nekonečnou trpělivost i s těmi lidmi dobré vůle. [mrknutí jedním okem]

214130

5.3.2010 10:36

Neviem neviem

jano123 147.?.?.?

vyplnanie nejakych vyhlaseni a jejich odosielanie kamsi.... to podla mna len pomoze vybudovat solidnu databazu tych, na ktorych si Voldemorti maju davat vacsi pozor. Hlavne sa nesnazme postavit Rim za den.... z principu veci vyplyva, ze akykolvek system, ktory funguje je dobry a ten zly, skor ci neskor prestane fungovat sam od seba.... No a system poziciavania toaletaku a vytvarania hodnoty zo vzduchu, uz davno nebezi do predu, davno sa potkol a uz sa len kotula vlastnou zotrvacnostou. Prisla uz na to Cina, prichadza na to latinska amerika a prichadza na to Rusko, Japonsko a dalsi.... To bola ta dobra sprava, zla je, ze ta zastava zivotodarnej sily do jeho zil sposobi, ze zlo otvorene vystupi z tiena a pokusi sa definitivne vysvetlit ostatnym, kto je tu panom. Tento krat uz ale toaletak rozhodne stacit nebude. Ja verim, ze nasi vyhraju tak, ako v kazdom dobrom americkom filme [smích] ......... aj ked Mayovia mozno vedeli, pre co po roku 2012 uz nebude treba ziaden kalendar [velký smích]

214100

5.3.2010 15:31

RE: Neviem neviem

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214100

jano, mýlíte se, žádný systém nezačne fungovat nebo se rozpadat sám od sebe. Vždy musí být nějaký spouštěč pro vznik nového nebo zánik starého.
Vtip mého řešení je právě ve vytváření "hodnoty vzduchu" V PROTISMĚRU k té, co vytváří systém ekonomiky, postavené na "slibu práce".

A bez osobní aktivity "zdola" se to nepodaří. Z jednoduchého důvodu, ti, kteří na systém doplácejí - ti musí systém změnit.

Druhá strana, která z něj žije - ta ho měnit nebude, už zapomněli, co je to "osvícený vladař".

..a stávky - to není řešení, spíš útěk nebo brzda pro všechny.

214123

5.3.2010 10:37

Mám obavy, že tohle nebude funkční

skeptik2 195.?.?.?

Přiznávám, že mi trochu uniká smysl, je to napsané strašně komplikovaně a postup není moc srozumitelný. Krom toho, čím se vlastně to "Čestné prohlášení" odlišuje od jakékoli běžné petice? Proč obíhat úřady kvůli nějakým potvrzením, když stačí spustit petici se stejným textem - bude-li mít milion podpisů, bude účinná srovnatelně (dopadne ovšem neopochybně stejně jak petice s milionem podpisů proti rozdělení Československa - ignorovala jí tehdá víceméně i média, natož politici). Proč vhazovat "Prohlášení" do volební urny, už nechápu vůbec. Stejný účel by splnilo třeba vhození prázdného papíru, kdyby to udělalo dost lidí.

214101

5.3.2010 15:51

RE: Mám obavy, že tohle nebude funkční

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214101

skeptiku, uniká vám toho ještě víc.
Účinnost nebo spíš neúčinnost peticí jsem už zkusili, její vypovídající hodnota je proti "úředně ověřenému papíru" mizivá.
Každým úředním papírem se musí někdo zabývat.
A to hlavní, co vám uniklo, je druhá součást řešení - určovací žaloba.
Selský rozum vám napoví, že máte-li své závazky v pořádku - je pak věcí soudu, aby zjistil kdo má ten nepořádek ve vytváření státního dluhu na triku.
A o to vlastně jde, množina lidí, kteří buď nemají půjčky - anebo je splácejí - ti stojí proti vládám, které splácení vládních půjček (dluhopisů) bez skurpulí hodí na nás, daňové poplatníky.

Problém je ve našem myšlení, nikdo nás neučí fígle, jak takto veliké dluhy hodit na "souseda". V malém to dnes umí leckdo: nabídne slevu na mobilní volání zdarma - a blb to podepíše, protože mu dealer řekne jen něco.
..věřím, že si text přečtete znovu s větší účastí mozku. Já to bohužel zatím srozumitelněji napsat neumím. Třeba mi poradíte....

214124

5.3.2010 10:54

Poznamka k doplneni editora

Kadlik 88.?.?.?

Mozna mate pravdu mozna je to nerealisicky ale dulezita je ta snaha a to ze negdo neco dela a snazi se do toho zapojit ostatni protoze cim vice nas bude tim vice realizovatelne to bude at uz toto nebo neco jineho ucinejsiho s cim moho prijit dalsi nastartovani touto iniciativou. vpodstate mam problem stim kdyz negdo rika ze neco nejde nebo je to nerealizovatelne to same rikali prvnim pionirum avionikum ze je nerealne aby clovek letal a podivejte se na dnesek kam az sme doletely.

214104

5.3.2010 12:16

editor má už několik měsíců v šuplíku text peníze a dluh, který problém řeší

amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Edito má už několik měsíců v šuplíků text Peníze a dluh, který tento problém řeší. Ukázalo se, že výše dluhu se v podstatě rovná velikosti seigniorage staženého z daného teritoria. Tj. návrat k monetární suverenitě a pravidelná dividenda z emise z titulu občanství. Stát a společnost se musí již jen starat, aby peníze byly kryty aktivitami. Chce-li splácet i seigniorage - který bylo protiprávní a zdála by se mu cesta zlepšování ekonomiky dlouhá, pak může přejít na stárnoucí gesellovské peníze.

214107

5.3.2010 12:22

Pracuji na kalkuacích ZP a UDPH

pje 193.?.?.?

Volby jsou za současných podmínek demokratury právně relevantní komedií. Proto je nutné pracovat na změření a analýze implementačních podmínek pro to, o čem autor trochu jednostranně píše - změně daní a základní příjem. Základní příjem nahradí běžné sociální transfery a těm, co nebyli jejich příjemci, nahradí otrocké podmínky dosahování pracovních příjmů. Dále se odstraní zdanění práce, protože zavádět zdanění strojů lze pouze v pohádkách, daňově technicky je to nemožné. Výnos daní z příjmů nahradí univerzální daň z přidané hodnoty zdaňující i finanční služby, která při existenci základního příjmu nebude důchodově regresivní, ale progresivní a bude postihovat lačnější namísto skromnějších. Skromný obvykle nepotřebuje úvěry a půjčky, naopak obvykle tvoří úspory. Pokud lačný potřebuje půjčky, nechť se stane dlužníkem a nechť se ohání, aby splatil svůj dluh. Vláda nebude kromě nestandardních případů pečovat o sociální sféru ani o skrytou nesystémovou podporu byznysu prostřednictvím státních zakázek. Statistický úřad se stane servisním datovým centrem pro každého a v podstatné míře zdarma (srovnej s ČHMÚ). Pokud po volbách bude zájem, bude připravena komplexní fiskální reforma v intencích toho, oč jde i autorovi článku. Zbavit se chování ovce nestačí, je třeba odpovědně konat.

214109

5.3.2010 15:07

RE: Pracuji na kalkuacích ZP a UDPH

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214109

Dík za přínosnou reakci. Samozřejmě mi šlo o ukázání absurity danění strojů, vím, že cesta vede jinudy.
Vaše práce mě zajímá, doufám, že tam nechybí to základní, na čem lze nový ekonomický systém stavět.
Za tento základ považuji prvotní zdanění surovin a vytvoření dynamického ceníku prací. Každý tu svou nabídne za cenu, kterou mu jiný dá - anebo nedá. Fušer bude za čas bez práce, dobrý řemeslník si později řekne za práci víc - a dostane to.
Když se dnes hodnotí na netu kvalita internetových obchodů - budou jistě i hodnocení řemeslníků či firem. Nejsme ovce, řešení se nacházejí.

Předloha ceníku se už rýsuje v dnešních poptávkových serverech. Podobné - nabídkové servery pak za nějaký čas vyladí obvyklou cenu za kdejakou práci včetně variant od velké firmy či soukromníka.

... v textu i na "ovčím serveru" je snad dostatečně zodpovědný návod na "konání", nebo máte nějaké vylepšení?? Rád jej doplním.
jk

214120

5.3.2010 16:01

RE: Pracuji na kalkuacích ZP a UDPH

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 214120

Dodal bych k tomu to co uz jsem tu jednou psal. Zalovat politicke strany za neplneni volebnich programu podle paragrafu o verejnem prislibu

214127

5.3.2010 20:34

RE: Pracuji na kalkuacích ZP a UDPH

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214127

jo, veřejný příslib je krokem dalším, asi i lepším. Pak by určovací žaloba byla zbytečná. Díky.

Nejsem právník, mělo to někoho napadnout už mnohem dřív. Stavím z toho, k čemu se dostanu.
Neznám ale právníka, který by si svou větévku ošetřoval tím, že půjde proti svým chlebodárcům.
..třeba se nějaký najde včas...

214157

5.3.2010 16:45

RE: Pracuji na kalkuacích ZP a UDPH

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214109

>Pokud po volbách bude zájem, bude připravena komplexní fiskální reforma v intencích toho, oč jde i autorovi článku.
Chtělo by to aspoň rámcově zveřejnit před volbami, aby se k tomu mohly hlásit strany svým programem. Byl by to skvělý klíč pro rozhodování voličů. Čím konkrétněji tím lépe, čísla dokládající ufinancovatelnost určitých hladin ZP ,by byli mana z nebes. Díky. [mrknutí jedním okem]

214134

5.3.2010 14:18

K ničemu to nebude!

Mrky 89.?.?.?

Ti lidé kteří si jednou přijdou pro úroky nebude zajímat, zda si někdo vyřídil v roce 2010 nějaký papírek za 350,-Kč, ale kdy dostanou své peníze zpět. O jakých lidech mluvím? O těch co všichni. O těch co půjčují Africe, Austrálii, Asii, Americe i Evropě - tedy o FED, WTO, WB, IMF, aj. Byť to z názvů těchto institucí nevyplývá, ale jsou v soukromých rukou (čích konkrétně je více méně známo, ale nechci konspirovat). Každý stát na světě má v současné době dluhy. Z obchodního hlediska je i vhodné mít dluh u státu se kterým mám obchodní vztah (směnu), protože v rámci navrácení dluhu mne pustí na svůj trh a za dojednaných splátkových podmínek tím nalézám odbyt pro své výrobce. V podobném vztahu jsou USA vůči Číně, která má své devizové rezervy v US dolarech, což je pro USA ne jedné straně výhodné, protože na zhroucení ekonomiky USA nebude mít příliš zájem právě jejich největší konkurent, na drhou stranu USA ví, že dolar musí nechat spadnout, protože již ani teoreticky nejsou schopné dluh splatit. Jak z toho ven? Proč právě v poslední době se začalo tolik států ve světě tak bezhlavě zadlužovat? Jaké bývá řešení ze strany státu, když sanuje např. nějakou banku? Příkladem bude Německo 2009, kdy investice do bank sloužila k nákupu akcií => znárodnění a v dozorčích radách jsou zástupci státu. Vypadá to legitimně. Potom musí být i legitimní to, když jednoho dne světová ekonomika zkolabuje a zástupci výše uvedených světových soukromých institucí napochodují na ministerstva financí, obchodu a průmyslu jednotlivých států, které jim dluží a budou zde kontrolovat své investice. Pak mne bude zajímat, proč by je měli zajímat nějaká potvrzení, že někdo dluží a někdo ne. Oni bodou mít prst na tepu ekonomiky světa a na nás bude zase jen ta práce. Státy mohou nakonec zůstat ve své původní podobě, jen již nebudou důležitá ministerstva jednotlivých států, ale organizační celky nadnárodních institucí jako IMF či WB, které budou v podstatě novou světovou vládní silou. Podle jejich not budeme tancovat všichni, ti co dlužili 100,-Kč nebo 100 mil.Kč!
PS: Tohle zastaví snad jem srážka s kometou!

214114

5.3.2010 16:30

RE: K ničemu to nebude!

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214114

Mrky, vy jeden optimisto, řadím vás k cvičeným ovečkám. Nezasloužíte nic jiného.
projděte si na www.mustwatch.cz video "Esoteric agenda" (nebo jiná videa), abyste věděl jaká je historie peněz a těch lidí, kteří mají dost času vymýšlet pasti na své spoluobčany.
A každá past má svou životnost. A je nutné ji přeměnit na "lopatu", na něco, co neničí, co umožňuje "změnu terénu".

Tenhle můj kamínek (kometa?) postupně naroste do laviny, doba je zralá k podobným aktivitám.
Místo lamentování vymyslete něco lepšího než já. Nedělám si nárok na jediné řešení. Ale jeho eleganci může pochopit člověk, který historii směny zboží a práce zná.
Šéfovat nás budou suroviny a jejich zhodnocení,zrovna jako dnes. Ale v dost jiném přerozdělovacím systému. Na www.nejsmeovce.cz si projděte ta videa, je to škola myšlení - a zdarma.

214133

6.3.2010 17:58

RE: K ničemu to nebude!

Mrky 89.?.?.?

Reakce na 214133

Janko, musím Vám již jen krátce sdělit svůj názor, proč Vaše řešení není reálné. Hlavním důvodem je to, že se pomocí toho Vašeho opatření nejste schopen izolovat od prostředí (společnosti v ČR) a tudíž "sklízíte ovoce", které za dlužné částky stát promrhá a je pouze Vaší (naší obecně) vinou, že nemáte ve vedení státu osoby, které by hájili Vaše zájmy. To je ten důvod proč nejsem ovčan, ale realista, který má možná na rozdíl od Vás respekt k nepříteli. Nepřítel je silný a velmi inteligentní a pokud by ho mohlo zastavit to co navrhujete Vy, již dávno by neexistoval. Osobně vidím řešení v podpoře malých a hlavně českých provozoven, zemědělských společností a v podpoře českého ekonomického prostředí. V podstatě společnost s uzavřenou ekonomikou. Mezinárodní směna snižuje cenu (pro nás hurá), ale vyvádí zisky z ČR (jejda!). To o čem jste mne poučoval v závěru je Váš názor, ale přece po mě a ostatních nechcete, abychom Vám tleskali za cestu na úřad za 350,-Kč, i když je to celé blbost. PS: Šéfovat nás nebudou suroviny, ale společnosti, které je budou kontrolovat (ani je nemusí vlastnit) a již předem Vám mohu říci, kdo těmto společnostem bude půjčovat peníze - IMF, WB, apod.

214227

5.3.2010 14:49

Nesprávná východiska

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Je mi líto, Jene Koňasi, ale asi Vás nepotěším. Vaše východiska jsou mylná.

1. Úrok. Představa, že úrok je lstivým úskokem zlého bankéře je chybná. Úrok je ekonomickou kategorií. Je zákonitým kapitálovým výnosem. Násilné odstranění úroku je nesmysl.

Příklad.
Nemám nic, jen kousek volné plochy na střeše svého domečku. I půjčím si od Vás (jak jinak než spravedlivě bezúročně) a za půjčené peníze si nechám na střechu namontovat solární elektrárnu. Aniž hnu prstem, začnou mi na účet chodit inkasa za vyrobený proud. Až si elektrárna na sebe vydělá, čestně Vám vrátím celou půjčenou částku. Vy máte své peníze a já mám zdarma na střeše elektrárnu, která teď už vydělává jen pro mě. Je to tak spravedlivé? Nebo by bylo spravedlivější, aby ta elektrárna patřila Vám?

Solární elektrárnu můžeme nahradit mnoha dalšími příklady. Třeba mladým lesem, který si koupím z bezúročné půjčky. Nechám jej dorůst do těžební zralosti. Pak prodám dřevo, splatím dluh a za zbytek vysázím nový mladý les. A mám les zadarmo. Nebo z bezúročné půjčky nakoupím stroje (stavební, na čištění koberců, ...) a zřídím si půjčovnu ... Herní automaty ... Větrnou elektrárnu ... pražské Vodovody a kanalizace ... libovolnou ziskovou firmu ...

2. Nevybraná daň z práce strojů.

Z čeho soudíte, že z práce strojů se neplatí daň? Platí se z ní jak daň z příjmu, tak i DPH.

Příklad.

Na krásném hoském potůčku jsem si postavil malou vodní elektrárnu (MVE). Ze všech stavebních prací i za nákup strojního vybavení jsem zaplatil DPH. Od chvíle, kdy jsem plně automatickou elektrárnu roztočil a nafázoval do sítě, inkasuji za vyrobený proud. A z těchto příjmů platím daň, jako bych ji platil, pokud by mi hřídelí generátoru točila parta najatých silných chlapů. V čem je rozdíl?

Pořídím-li si plně automatický bezobslužný lyžařský vlek, inkasuji od lyžařů. Krom DPH z investic platím i DPH ze spotřebovaného proudu. Daň z příjmu také.

Rád bych viděl ten druh podnikání, v němž je práce strojů nezdaněná.

214117

5.3.2010 15:01

RE: Nesprávná východiska

Mrky 89.?.?.?

Reakce na 214117

V tomto se musím autora článku před Vámi Vojto zastat, protože vlastní zdanění práce strojů opravdu neexistuje, zatímco zdanění lidské práce ano. To co uvádíte jsou daně při pořizování napřílad materiálu na výrobu strojů, případnou daň právě za práci při sestavení těchto strojů. O DPH snad nemusím mluvit. Autor článku hovořil o zdanění PRÁCE strojů a ta prostě zdaněná není. Tvrdit opak je lež.

214118

5.3.2010 16:25

RE: Nesprávná východiska

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 118.?.?.?

Reakce na 214118

Ale tato prace zdanena je - podnikatel tyto dane plati v dusledku vyssich zisku, ktere mu z robotizace vyroby plynou, ovsem v dusledku toto vyjde levneji nez najimani lidske sily.

214131

5.3.2010 15:55

RE: Nesprávná východiska

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 214117

2. Nevybraná daň z práce strojů.

Z čeho soudíte, že z práce strojů se neplatí daň? Platí se z ní jak daň z příjmu, tak i DPH.


Predstavme si ze jsem sedlak, soukromy zemedelec. Zamestnavam v dobe zni 20 sekacu co mi poznou lany a 20 zenskych co mi to nalozej na vuz a odvezou do stodoly. Pak tech 20 chlapu prijde s cepama a vymlati to. Prace na 2 tydny po 8hod/den. Kazdemu zaplatim a kazdy z toho radne odvede dane.
A na pristi zne si koupim kombajn. Pravda, zaplatim DPH za kombajn a spotrebni dan a DPH za naftu a sklidim.
Zarucene na tom budu lip nez se sekacena a zenskyma na poli a ve stodole protoze nemusim platit: mzdu zemedelskym delnikum, povinne odvody a delnici nemusi plati dane ba naopak stat jim plati podporu v nezamestnanosti.

214125

5.3.2010 20:29

RE: Nesprávná východiska

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214125

...mkadleci, z čeho si ten kombajn koupíte? Buď dáte lidem za práci míň, abyste na kombajn za x let ušetřil - anebo je zaplatíte k jejich spokojenosti a neušetříte nic.
Když si vezmete půjčku, jedete v řetězu, na jehož konci jsme teď.

Jak si na ten kombajn tedy vyděláte?????? Nedáte lidem práci ani peníze? Můžete od nich vybrat jejich úspory a udělat družstvo, kdy se o pole i kombajn bude každý rok starat jiná skupina - a zisk se podělí počtem účastníků?
..nebo přijdete s něčím lepším, už se těším.

214156

9.3.2010 16:03

RE: Nesprávná východiska

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 214156

>Buď dáte lidem za práci míň, abyste na kombajn za x let ušetřil
tobě to vůbec nemyslí tržně! -lidem NEMŮŽEŠ dát méně. musíš jim dát tolik (a to přesně tolik) kolik je přijatelný kompromis mezi jejich požadavkem a limitem podnikatele-zemědělce. samozřejmě to je méně, než kolik činí cena té práce, protože jinak by to bylo prodělkové. pokud podnikatel vydělá, může si pak začas koupit kombajn... ale to by trvalo.
>Když si vezmete půjčku, jedete v řetězu, na jehož konci jsme teď
moc šílíš, přeháníš. zaprvé nejsme na tom momentálně nijak zle (srovnej Súdán, Pákistán ap.), a druhak půjčky na světě existovaly snad už od pravěku. nejde v zásadě o nic špatného.
půjčit si peníze na ziskové podnikání je vždy dobrý počin, protože se vydělá na splátky i na podnikatele (a ještě se okamžitě může přestat zaměstnávat pracovníky na poli, tedy významná úspora).
samozřejmě v případě nákupu kombajnu na úvěr přestanou být zaměstnáváni pracovníci. těm bude muset stát platit z daní podpory nebo si ti lidé sami najdou jinou práci, resp. začnou podnikat, pokud mají hlavu otevřenou.
to ale není vina podnikatele-zemědělce, že je už nezaměstnává -to není a nikdy nebyla jeho povinnost. prostě byl chytrý a dělá už nyní věci jinak než dřív, finančně úsporněji, a zřejmě i časově, díky stroji. je na každém člověku, aby se snažil svůj život zlepšovat podobně chytře... jít kupředu, vymýšlet nové věci a nové postupy. platí to i pro propuštěné žence.

214440

9.3.2010 17:35

RE: Nesprávná východiska

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214440

jo, tržně ve smyslu "trhni, kde můžeš, ať to stojí co to stojí" - to snad ještě neumím.
Jen nabízím cestu, jak ze státního dluhu udělat "zůstatek na pokladně".
Ale o tom tvá reakce není, neznáš princip, na kterém je postaven projekt "Základní příjem". Tam se neuplatňuje zisk, ten je součástí každé "vrstvy zpracování suroviny", při prodeji se stane přímo odměnou, tím, co známe jako mzdu. V adekvátní procentní míře mezi všechny zpracovatele suroviny samozřejmě.
Chce to nastavit si úúúúplně jiný systém myšlení a chápání "přerozdělovacích potřeb". Nemůžu to popsat na pár řádcích - nehledě na to, že ten projekt je v začátcích. je potřeba o něm mluvit a postupně dopracovat.
Beztak jej lze uplatnit až po krachu dolaru, celosvětově.

Myslet globálně je předpokladem pro jakoukoliv potřebnou změnu, svět je naprosto propojený tím, že užívá matematiku. A ta je také východiskem. Spolu s lidmi, kteří umí "myslet česky" - (tedy tak, aby je nikdo "nevochcal" a přitom aby se měli dobře s minimální pracností).
Naše mateřština je pokladem, který nás konečně po cca 13000 letech dovede k nabídce lepšího uspořádání vztahů ve světě.

214447

5.3.2010 15:56

RE: Nesprávná východiska

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reakce na 214117

Hm, asi nechápu Vaše pojetí spravedlnosti. Co je nespravedlivého na tom, že budu mít elektrárnu zadarmo? Bude řádně zaplacená a zdarma bude jen proto, protože prodám vyrobený proud, který mi tak na náklady vydělá.

214126

5.3.2010 18:42

RE: Nesprávná východiska

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 214126

nespravedlivé na tom všem je to, že ten koňas, který na elektrárnu bezúročně půjčil, si mohl tutéž elektrárnu za své peníze postavit sám a mohla vydělávat jemu. on ale (bůhví proč) půjčil bez jakékoliv odměny vojtovi, který mu po pěti letech vrátí jen tolik, kolik si půjčil. tedy koňas předtím 20 let šetřil jak blázen, aby nashromáždil kapitál (utrhával si od huby, ničeho si neužil), ale pak jako osel půjčí výsledek té šetřivé snahy někomu, a dokonce zadarmo, na dalších 5 let.
ona by v praxi taková situace zřejmě ani nenastala, protože by nikdo nebyl tak blbý, aby své peníze někomu půjčoval bez jakékoliv odměny. půjčka je prostě služba dočasného poskytnutí peněz (podobně jako dočasné poskytnutí auta v půjčovně), a za službu se platí. když si totiž někdo utrhává od huby, pak jedině proto, že s ušetřeným kapitálem pak může vydělávat. jinak ani šetřit nebude... pro někoho cizího a zadarmo.
jde o obecnou věc, přirozenou odměnu za zápůjčku a za to, že si poskytovatel půjčky oddálí spotřebu/použití svých peněz. nikdo nic nebude dělat zadarmo. pokud by se nulový úrok nařídil úředně, kvetl by černý obchod s penězi za odměnu (úrok).
půjčování peněz vytvořených díky systému frakčních rezerv je už o něčem trochu jiném. nicméně zásada o službě a odměně platí obecně.

214146

5.3.2010 16:09

RE: Nesprávná východiska

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214117

Vojto, vojto, jste jak robot. Ten taky "myslí" jen to, co do něj někdo naprogramuje.
Kde máte jistotu, že slib inkasa na cáru papíru je hodnotnější slib než mít na jiném cáru papíru potvrzení, že nemám dluhy. Co je pro vás slib vlády? A jistota "své střechy"?
Snad si uvědomujete, že vaši elektrárnu platíme my všichni, ty dotace na inkasu jdou z našich daní. Doufám, že nejste na nějaké řídící funkci, chraň mě přírodo, abych vás služebně potkal....

Zrovna tak druhý příklad je třeba domyslet až do stejného konce - vůbec nechápete, že z dvojice "člověk + stroj" se platí jen člověčí přínos. Nebo snad mají vaše stroje DIČ?

Možná za čas zjistíte, že DPH a to, co projekt "Základní příjem" jmenuje jako "spotřební daň" - jsou dost podobné jevy.
Ale já bohužel nemám sílu vás přeprogramovat, jste výběhový model lidského studovaného robota.
Přečtěte si vaše věty o lyžařském vleku, kdo že platí tu daň, vy nebo ty stroje? Ano, vy. Jste stroj s kolejnicemi v myšlení.

214129

5.3.2010 17:42

RE: Nesprávná východiska

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 214129

Pro pana Mrkyho.

Stroje (zatím) nemají právní subjektivitu. Vždy někomu patří. Komu patří, tomu vydělávají peníze. A ten také z jejich práce odvádí daň z příjmu. Ať je to fyzická či právnická osoba.

Pěkně nám to ukazuje pan Kadlec. Jeho sedlák si koupil kombajn. A údajně nezdanil jeho práci. Jenže pan Kadlec zanedbal maličkost. Krom toho, že bude potřebovat naftu, pneumatiky, servis, … bude si muset za 6 (10, 15) let koupit kombajn nový. Ten starý jednoduše doslouží. Aby na to všechno měl, bude muset prodat obilí, které mu kombajn sklízí a mlátí. A ze stržených peněz zaplatit co? Daň z příjmu. Namísto platů lidem a parafiskálu z mezd odvede daň, v níž je bezpochyby zdaněna (krom jiného) i práce jeho kombajnu. Kombajn sám rozhodně není schopen platit žádnou daň. A že je to ekonomicky výhodnější, než platit za lidské mozoly? No kdyby nebylo, tak dodnes štípeme pazourkové pecky před jeskyněmi a naše ženy sklízejí divoké obilí holýma rukama.

Pane Sam Ting Wongu. Co je nepochopitelného na kapitálovém výnosu? Dejme tomu, že má rodina už 5 generací tvrdě pracovala a šetřila. Nakonec z té práce vznikl majetek, v hodnotě 10 milionů. Vaše rodina si po stejnou dobu „užívala“ života a nenašetřila nic. Rodinný majetek připadl mě a já si teď mohu za svých 10 milionů koupit spolehlivé a stabilní akcie. Z dividend si budu slušně žít. Jestliže svých 10 milionů bezúročně půjčím Vám, tak si ty akcie koupíte Vy. Prostě jsem Vám ten kapitálový výnos daroval. Stát si na své (srážkovou daní) přijde tak jako tak a já jsem za hlupáka. Nebo ne?

Pro autora článku. Velmi si vážím lidí, kteří namísto neustálého skuhrání „NECHCEME“ (pohleďte, co všechno nechce Paroubek na svých předvolebních bilboardech) zkoušejí vymyslet, CO CHTÍT. Bezpochyby k nim, pane Jene Koňasi, patříte. Proto má slova neberte, jako nepřátelská.

Zde je to podobné, jako na vysokohorské tůře. Kráčíte po horském chodníku a potkáte protijdoucího, který Vás nevšímavě mine. Po deseti kilometrech obtížné cesty zjistíte, že cesta dál nevede. Nebylo by lepší, kdyby Vás ten protijdoucí včas varoval? Budete mu vytýkat kolejnice v myšlení?

Nebudu zde přednášet ekonomii. Leč doporučuji, seznámit se alespoň se základními skutečnostmi. Třeba s tím, že Marxova pracovní teorie hodnoty byla vyvrácena již za jeho života. Bohužel to lidé nevědí. A polykají levicovou propagandu o nemravném úroku, zisku jako produktu vykořisťování lidské práce a podobné hlouposti, založené právě na této teorii. Bohužel na těchto chatrných základech je postaven i Váš projekt. Je mi líto. [smích]

214142

5.3.2010 19:14

Co to tady zase Vojto49 plácáš? Jak můžeš tak nestydatě lhát!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 214142

Marx se vyučuje v míře neobvyklé , jak v minulosti, na všech universitách, kde jsem byl. I tak slovutný Oxford má katedru marxismu - stačí zavítat na jejich stránky!!! O Marxe začíná být veliký zájem na západě mezi mládeží , je znovu vydáván a hojně diskutován!!! Takže Vojta49 lžeš jako prase, zcela prokazatelně!!!!
Marx velmi precizně popsal a doložil ekonomické problémy kapitalismu, bez toho, že by se dobral jejich zdárného řešení!!!
Nakonec nemusíme chodit k žádným teoriím , za 20 let našeho kasínového kapitalismu máme "sekyru" bilion a 300 miliard, s prognózou dalšího zvyšování dluhu, těžkého propadu ekonomiky,vysoké nezaměstnanosti a dalších průvodních jevů systémového ekonomického kolapsu,nejenom našeho hospodářství!!!
Najednou slyšíme, že z krize zdaleka nejsme venku a přijde druhá vlna, která teprve pořádně "vyvětrá"!
Je ale otázkou zdali ekonomický "bordel", který ani Marx nemohl předpokládat, kdy zisky jsou soukromé a ztráty veřejné
/ příklad je bankovní "komunismus" v USA, kde když bankovní prolhaná a zlodějská mafie dostala banky na kolena, obdržela 700 miliard USD z peněz daňových poplatníků!!!! - to by Marx kulil oči, co je možné!!! - o takovém kapitalismu se mu před 150 lety ani nesnilo!!!!/ je ještě kapitalismus, nebo bychom celé období mohli nazvat "chlívem" plutokracie / pro neznalé - plutokracie je vláda bohatých/! Amerika nás stejně asi brzo překvapí, co si vymyslí a udělá, aby se plutokraté zachránili, před oprávněným hněvem občanů!!!! To nemá co dělat s třídním bojem - stav bych nazval jako všeobecné "nasrání" na vládu, které momentálně probíhá v Řecku,kde místo propadu 12,7% HDP, oznámila vláda propad pouze 6% a také "občůrala" podmínky pro přijetí eura!!!!
Neutěšená správa věcí veřejných je bolavou patou všech západních zemí a pokládám si otázku, zda nejde o nějaký dlouhodobý a promyšlený podfuk na občany, které již nebylo možno efektivně ovládat a proto je nutné nasadit nějaký nový, moderní chomout,protože další kecy o demokracii a svobodách nezabírají - máme mít všichni stejnou poruchu čivů, respektive spojení mezi uchem a okem,jako před rokem 1989, kdy něco jiného vidíme a naprosto něco jiného slyšíme z médií!!! Už nám zase stádovitě nafukují hlavu a ani se přitom moc nestydí, každý večer se můžete přesvědčit sami, hlavně dnes Česká televize vede ve lhaní a zamlžování, ani sedmilháři nebyli tak úspěšní!
Racionalizace a především plošná automatizace zaváděná do výrob má velmi neblahý ekonomický efekt. Nejde jenom o úbytek pracovních míst, ale "automaty" nemají spotřebu - nejí,neodívají se, nemají děti - problém , který se začal masivně projevovat v Japonsku, kde nasadili automatizaci, třeba 40% pracovníků nahradili, ale o 40% jim klesla spotřeba služeb v místě a tím výpadek daní ze spotřeby a další negativní efekty! N...Automaticky kráceno

214148

5.3.2010 19:17

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš? Jak můžeš tak nestydatě lhát!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 214148

Nic se nejí tak horké,když budu mít automatickou výrobu aut a jiných výrobků, což není nemožné,budu sice vyrábět vysoce racionálně a za malé náklady, ale kdo a za co bude vysoce efektivně automaticky vyrobené zboží nakupovat! To je had, který požírá sám sebe! Takovou situaci, která bohužel nastává, nemohl ani Marx prognózovat a nevidím dnes nikoho ze slovutných světových ekonomů, aby ukázal cestu ven!Možná přijdou ještě daleko převratnější technologie a ty svět vytrhnou z krize, ale momentální stav je velmi tristní! V EU je 23 milionů nezaměstnaných , to jsou dvě Česka a ještě něco navíc, ale poslouchat ty bláboly o tom jak zvýšíme věk odchodu do důchodu, aby bylo na důchody , to může prohlásit jenom totální ekonomický debil! Když máme místně více jak 20% lidí bez práce, tak zvýšíme věk odchodu do důchodu,aby bylo efektivně pracovních míst ještě méně! Takový blábol jsem slyšel v ČT!!! Někdo nám zde plánovitě vraždí státní ekonomiku! Kdopak to asi bude? [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

214149

5.3.2010 21:10

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš? Jak můžeš tak nestydatě lhát!!!!

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214149

Laskavý, máte pravdu, zatím není tupost systému dost zřetelná pro lidi, kteří musí od rána do večera dělat pitomou a často zbytečnou práci, o tyhle lidi se hrají volební polévky.
nevidím jinou cestu než přeposílat takovéto články, šablonu čestného prohlášení - a vysvětlovat, vysvětlovat.
...je to nádeničina, ale protože mám laskavé zaměstnavatele, můžu se téhle nádeničině zatím věnovat. A vymýšlet další nástroje pro řešení věcí, které mě vlastně nemusí ani zajímat...

Světových ekonomů je "hafo", je to každý, kdo ještě neztratil selský rozum. Ale ti také postupně mizí. A mladí jen čekají, až se to pokadí celé.

214162

5.3.2010 20:19

RE: Nesprávná východiska

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214142

...a tak, jako stroje někomu patří, tak i lidé patří těm, komu vydělávají a kdo "je krmí penězi".
Tak Vojto, tohle neprošlo, jen posouváte problém.

..a na té tůře si zkuste představit ty dva jinak. Nevšímavě minoucí zapomněl toho na té cestě, která končí propastí, varovat o této skutečnosti. To jste v naší situaci vy.
A ten, kdo jde namáhavě dál po cestě, která dál nevede, ten má v kapse lano, aby se on i další po něm mohli z hřebene spustit dolů, k lidem. Protože tu propast zná. To jsem v našem příkladu já.
Takže zase znovu Vojto, je mi líto....

214154

5.3.2010 20:43

RE: Nesprávná východiska

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214142

Vojto, vypněte si toho robota v hlavě. Co jsou akcie? jakou přidanou hodnotu představují? NEJSOU NÁHODOU SPOTŘEBOU?
Ano, dovedu si vás jako rentiera představit, na rentierství není nic špatného, pokud jde o výnosy z práce předchozích generací mého rodu (firmy)
Bohužel akcie hrají jinou úlohu. Ale to bychom se dostali opět k prvotní formě "úroku" coby poděkování, odměny za zápůjčku.
A tady máte zkrátka bílá místa mapy, narvali do vás jen "eko/nomiku" a její pokroucené nástroje.
Protože pokud existují na zdanění práce dva metry, jeden pro lidi, druhý pro stroje - tak je už od základu něco špatně.

214159

5.3.2010 21:55

RE: Nesprávná východiska

Lin 85.?.?.?

Reakce na 214142

Budu vycházet z toho, co jste napsal - a to - že práce stroje je ekonomicky výhodnější. Myslím, že právě o tohle jde, Vojto. Neměla by být. Pokud jsou náklady na práci zaměstnance i náklady na práci stroje stejně daňově uznatelným nákladem, měla by být tedy stejně zdaněná i jejich práce.
Píšete, že stroj taky něco stojí (servis, PHM...). Ale všechno to jsou náklady, o které si ponížíte svoje příjmy (včetně nákladů na pořízení stroje) a tím i ovlivníte zisk a tím i výsledný daňový odvod státu na dani z příjmu.

214166

6.3.2010 0:55

RE: Nesprávná východiska

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 214166

Nejdříve krátce pro Janka. Rozumím Vašemu současnému zaujetí myšlenkou na AKTIVITU OBČANA ... Trvám na tom, že tudy cesta nevede. I na tom, že jsem se Vás pokusil přátelsky varovat před pokračováním v ní. Další argumentace je asi zbytečná. Pojďme si o výsledku akce pohovořit, až zaujetí trochu vyprchá. Třeba hned po volbách.

Vaše slova mě těší, Lin. Z užité terminologie je zřejmé, že víte, o čem hovoříte. To je příslib zajímavé diskuze.

Říkáte, že práce stroje by (v porovnání s manuální prací) neměla být ekonomicky výhodnější. To znamená, že by zvyšování produktivity práce její mechanizací, automatizací a robotizací mělo být do té míry (daňově či jinak) trestáno, aby se to nevyplatilo? Proč? A jestliže ne, tak jak tomu tedy mám rozumět?

Pak bych Vás chtěl poprosit o to, jak ekonomicky definovat a hlavně KVANTIFIKOVAT to, čemu říkáte PRÁCE STROJE. Budeme stroj zdaňovat dle doby, po kterou běžel? Dle spotřebované energie? Dle jeho ceny pořízení? Dle podílu, kterým se jeho práce projeví ve finálním produktu?

Co když často běží naprázdno? Co když energii nespotřebovává, ale produkuje? Co když stroj (superpočítač v ceně 100 milionů) jen předpovídá počasí? Co když se stroj podílí na tisku knih, které se nikdy neprodaly a skončily ve stoupě?

Souhlasíte-li Lin s názorem na zdanění práce strojů, zkuste mi prosím pomocí standardní ekonomické terminologie, kterou evidentně ovládáte, alespoň trochu naznačit, jak na to. Díky. [smích]

214173

6.3.2010 1:21

RE: Nesprávná východiska

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214173

..vidím, že toho robota v hlavě vypnout neumíte. Dokonce jste schopen o zdanění práce stroje mluvit jako o možném faktu. To je i na mě moc, byl to jen příklad "dvojího metru", ukázka nedostatku té ekonomiky, ve které se cítíte doma.
Video o základním příjmu by vám sice něco osvětlilo, ale já to vzdávám.

214174

6.3.2010 9:40

RE: Nesprávná východiska

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 214173

stroje můžeme zdanovat podle spotřeby energie je to v podstatě jen nákladový vstup do výroby jako mzda prostě se spočítá určitý podíl z té nákladové položky a jestli stroj běží naprázdno tak je to problém majitele stejně jako je problém zaměstnavatele když zaměstnanec "běží" naprázdno a stejně je odměněn a zdaněn

214185

6.3.2010 13:27

RE: Nesprávná východiska

Lin 85.?.?.?

Reakce na 214173

Vojto, nijak bych tu práci stroje nepitvala podle výkonu nebo důležitosti. To bychom se mohli také dostat k výkonům a důležitosti práce lidské [smích]
V podstatě jsem shledala zacházení s prací lidskou a strojovou stejnou do jediného bodu a tím je zdanění příjmu za vykonanou práci. Pokud budu vycházet z toho, že jakousi mzdou pro stroj jsou náklady na jeho provoz, údržbu, pak "náklad na provoz a údržbu" člověka je zdaněný jaksi navíc a to daní z příjmu.
Tahle daň je "patnáctek", který odvádíme své domovské obci - tedy veřejnému sektoru. Obec by tedy měla s tímto patnáctkem nakládat tak, aby alespoň udržela standart pro občanský život (veřejné osvětlení, provoz školských či zdravotnických zařízení, údržba komunikací, opravy městských budov atd.)
A teď mám dilema.
Jestliže tuto daň zrušíme (což by bylo z hlediska "pitvání nákladovosti" nejúčinnější), pak by pravděpodobně nastalo placení veškerých nákladů na můj "občanský život" (viz výše - provoz škol, osvětlení, údržba komunikací atd.)
Takže - chtělo by to i změnu ve financování veřejných rozpočtů.

214201

6.3.2010 23:38

RE: Nesprávná východiska

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 214201

Díky za snahu, Lin. Ale i Vaše slova potvrzují můj názor, že téze o zdanění práce strojů je hloupost. Říkáte
> člověk je zdaněný jaksi navíc a to daní z příjmů

Z PŘÍJMU a ne z PRÁCE. Vidíte ten rozdíl? Každá maminka Vám ráda poví, kolik práce dá vypiplat dítě. A ti, kteří si svépomocí stavěli bydlení? Práce, dřina a zase práce. A ještě aby byla zdaněna. To bychom asi brzo jako druh vymřeli. [mrknutí jedním okem]

Závěr? Idea zdanění PRÁCE strojů je diletantská a nesmyslná. Zakládat na ní jakékoliv další politicko-ekonomické konstrukce je stavění domu na písku.

214249

7.3.2010 8:36

RE: Nesprávná východiska

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214249

Vojto, nikdo mimo vás a Lin se totiž zdaněním práce strojů nezabýval fakticky, bohužel nejste schopen vnímat efekty pro společnost, které přinasla práce strojů ke zvýšení pohodlí v životě.
Celý text byl o výměně tohoto efektu (= zvýšení životní úrovně díky práci strojů, které šetří práci lidem) za nesmyslný státní dluh+úrok. A to velmi elegantním a logickým zdůvodněním. Byť v praxi nereálném.
Ale nereálnost už je i v současnosti, logice "úroku z úroku", požírání si vlastního ocasu. Bohužel tyto skutečnosti minuly vaše vzdělání. Jste ten, který v době Kopernika a Galilea stále věří, že Země je placatá.

Šlo o myšlenkový experiment, který lze zdůvodnit logikou vývoje myšlení (které vede lidi k ulehčení si těžké práce), nikoliv pseudologikou ekonomiky, na které je postavena tato společnost těmi, kdo si uvědomili včas a pro sebe, jak lze utajováním podstatných faktů oblbovat lidi a řídit jejich život daněmi a zaměstnáváním, aby neměli čas zjišťovat podstatné souvislosti v balastu méně podstatných.

Bohužel s lidmi vašeho typu jej nelze uskutečnit, máte strojové myšlení, které neumíte opustit.
Pokud takoví lidé řídí i náš stát, tak samozřejmě vymřeme anebo zažijeme další válku. Pokud by fungovala "kletba", tak bych vás a podobné lidi s radostí proklel. Ale neudělám to. Třeba se najde někdo schopnější vám ty rozdíly vysvětlit.

214262

5.3.2010 20:37

RE: Nesprávná východiska

bilbord 81.?.?.?

Reakce na 214117

Práce strojů nezdaněná je. Ve Vašem příkladu No.2 si do účetní rovnice nejdřív zkuste dosadit tu partu chlapů a pak bezobslužný vlek (stroj). Musíte uznat, že pro stát bude výhodnější pokud Vám ten vlek budou pohánět chlapi a ne motor.

A ještě k tomu prvnímu příkladu. Tu elektrárnu samozřejmě nemáte zdarma. Pokud to vezmu z jiné strany, v případě, že by si ten člověk, od kterého jste si půjčil peníze, účtoval napříkad 10% ročně, stála by Vás ta elektrárna právě tu částku, kterou jste zaplatil na úrocích? V takové případě, pokud byste částku vrátil hned v prvním roce, mohu namítat, že Vás přišla hrozně levně a úrok byl tím pádem zbytečně moc malý [smích]

Nehledě na to, že pokud Vám půjčím peníze na projekt (jako dobrý kamarád) a nechci úrok, pak pokud se budu držet té Vaší solární elektrárny, co byste dělal, pokud nebude slunce svítit podle vašeho podnikatelského plánu? Pořád bude zdarma? Peníze nebudete vracet?

214158

5.3.2010 18:13

Máme zastupitelskou "demokracii".

baki 85.?.?.?

Tím pádem jsou všechny tyto úvahy bezpředmětné. Takových případů již tady máme. Stačí, když naši zastupitelé (které "zvolíme", nepůjdeme-li k volbám, pak je "zvolí" rodinní příslušníci) vydali příslušný zákon, který toto všechno pozmění. Tím vše, co bylo v článku napsáno ztratí svůj význam. A nebylo by to po prvé, kdy naši "zastupitelé" budou prosazovat něco pro naše občany nepřijatelné. Bylo by řečeno, jako už mnohokrát, že je "díra v zákoně", kterou je nutno odstranit. Představa, že "naši mocní" skloní hlavu a budou vůli lidí respektovat, není reálná.

214145

5.3.2010 20:59

RE: Máme zastupitelskou

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214145

Baki, probuďte se.
Zákony se připravují právě tak, aby díry obsahovaly. Jen musíte patřit k těm, co je mohou využít.
A naši mocní nebudou hlavy sklánět, nemohou, jsou v systému zahákovaní na opačný směr - naparování. A to je postupně vede k blamáži.
Jde jen o to, kdy i vy poznáte, že král je nahý.

Zatím teda nic moc...., bekání malého českého človíčka, který netuší, co je to "úřední papír".
Slyšíte sice na papír s názvem "kupní smlouva" nebo "půjčka", ale neuvědomuje si, že množina dosud "mlčící většiny" má sakra vysoký "rejtink", pokud šablonu čestného prohlášení vezme vážně (na www.nejsmeovce.cz). Jsou tam přesně ty větičky, které se našim mocným asi moc líbit nebudou. Navíc od nespokojeného občana a potvrzené na matrice.

V každém z nás je obhájce svého pohodlí silnější než soudce, jste toho přesným dokladem.

214160

6.3.2010 10:55

RE: Máme zastupitelskou

baki 85.?.?.?

Reakce na 214160

Ale Janko!!!
Povšiměte si, které pojmy jsou v uvozovkách. Díry v zákonech, které jsou pro vládnoucí skupinu nepřijatelné, jsou "rozpoznány jako díry", díry, které vládnoucí skupině vyhovují, "rozpoznány nejsou". Tak to u nás chodí. Alespoň tak, jak to pozoruji já. Já tento systém přeci neobhajuji, já jen ukazuji na možnosti "vládců". A mlčící většina???? Tu vládnoucí smetánka smete jako nic. ZVLÁŠTĚ navrhovaným způsobem.
Povšiměte si na př. vyšší zdanění lístků na obědy, režijních lísků a pod., kvúli čemuž chce stávkovat doprava. Vládnoucí skupina snad považuje okolnost, že toto nebylo zdaněno také poslancům jako "díru v zákoně"??? Jistě že ne!!!
Pak ale je uvedený nápad, ke kterému diskutujeme, při nejmenším diskutabilní.

214188

6.3.2010 15:30

RE: Máme zastupitelskou

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214188

Baki, je diskutabilní proto, že umožňuje rozlišit, které díry jsou a které nejsou rozpoznané? To vám asi teda něco uniklo.

Občan si své dluhy úředně přizná a požaduje pomocí určovací žaloby - anebo možná lépe pomocí "nedodržení příslibu" totéž od druhé strany?
To vám opravdu uniklo anebo jste takový ...ehm..., abych neurazil... duševní nemotora?
Anebo jsem to napsal tak nesrozumitelně já v tom článku?

214212

7.3.2010 8:29

RE: Máme zastupitelskou

baki 85.?.?.?

Reakce na 214212

Problém není v tom, která "díra je rozpoznatelná" a která není. Ale kterou díru je ochotna "vládní smetánka" rozpoznat. Je značný rozdíl v tom, které díry rozpoznám já a kterou rozpoznají ti nahoře. Já hovořím o "dírách, které lze mocí dodatečně ucpat". Já nevěřím, že by Váš nápad prostě prošel bez patřičných protiopatření. Prostě - "znám své papenheimské...". Označení "duševní nemotora" se nebráním, nejsem žádný genius. Pouze vycházím ze zkušeností, které nám dává historie. Zákony jsou zákony pouze do té doby, pokud je vrchnost uznává. Jakmile je přestane uznávat, ze zákonů se stane cár papíru.

214261

7.3.2010 12:44

RE: Máme zastupitelskou

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214261

...a cílem této akce je donutit vrchnost k dodržení svých zákonů tak rychle, aby nějaká protiopatření nestihla udělat.

...o čas jde vždycky, byrokracie byla vytvořena právě z tohoto důvodu, aby vrchnosti poskytla dost času k realizaci protiopatření. proto se všude objevují ty "lhůty pro vyřízení žádosti" apod...

Bohužel ovečkám dost dlouho trvá, než něco pochopí, proto se z občanů ty ovečka staly.
...je to mazaná technologie ovládání, začala už tím "pastýřem", co k lidu mluví z výšky své kazatelny. Doba jen vyměnila lidi, systém utajování důležitých souvislostí trvá. To, že jsme uvěřili, že jedno jablko a jedno jablko se sečte do "dvoujabka", to zkrátka ve fyzice nefunguje. A ekonomika, kterou se tu oháníte - ta využívá stejný princip, jen opačně. Účelově zdaňuje jen lidskou práci, protože lidi se dají ovlivňovat kecama, ale stroje ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (stroje to teprve učíme - a bojíme se, aby nebyly náhodou chytřejší? než my, blbci poslušní)
..už vám to aspoň malinko dochází - anebo chcete být ovcí až do smrti?

214272

7.3.2010 17:43

RE: Máme zastupitelskou

baki 85.?.?.?

Reakce na 214272

Sečtením dvou jablek do "dvoujablka" není sice vhodný příklad, je sice pravda, že ve fyzice to nefunguje. Ale v matematice se to dělá běžně. Ekonomika a finance se řídí matematikou, nikoli fyzikou. Vaše teze je odvážná, i když mě napadá celá řada možností, jak Vaše principy obejít. I kdybyste měl pravdu, faktem je, že případný dluh by se touto tranzakcí nesnížil ani o korunu. Nebo myslíte, že v důsledku využití děr v našich zákonech nám náš pán v Bruselu uzná odstranení dluhu???
Tak myslí ovce,jakou jsem já,

214294

7.3.2010 22:02

RE: Máme zastupitelskou

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214294

..je pro vás tedy podstatným argumentem, že se něco dělá běžně . anebo že to ve fyzickém prostoru, kde všichni žijeme zkrátka nefunguje?
Nástin toho, jak naložit s dluhem je dole, v odpovědi "lin".

O Brusel už vůbec nepůjde, pokud se tato vize a naše akceptace této vize dostane do vědomí populace. Mám postupné kroky jakštakš promyšlené, historie nám dává dost modelů, kdy se nevolená elita snaží silou udržet svou moc.
Zkrátka musím nabízet cestu ven jak pro nás, ovečky a berany - tak i pro elity, které se dostaly svou chamtivostí na hranici, kde končí jejich koleje.
Obvyklé řešení válkou je sice teoreticky možné, ale díky dostupným technologiím a nástrojům moci samé je válka zbytečná. Lze převést dluhy na vklady zrovna tak, jako lze slíbit svou práci (podpisem půjčky) a pak se na slib vykašlat (řízené bankroty těch, kdo ví, jak to ve finanční džungli chodí).
Pro člověka je důležité, neztratit tvář, jak říkají indiáni. Tohle je prostupná cesta pro mocné i jejich poddané.

214323

8.3.2010 11:18

RE: Máme zastupitelskou

baki 80.?.?.?

Reakce na 214323

Státní dluh se skládá z mnoha položek, nemám teď po ruce žádnou přesnou statistiku jak a čeho. Ale vím, že značnou částku zde činí dluhy u evropských bank. Nedovedu si představit, že tyto mezinárodní banky uznají Vámi doporučenou tranzakci. Máte-li pravdu, pak by bylo dobré, tento systém doporučit Islandu, Řecku, Estonsku a pod. Pak by se tyto státy "snadno oddlužili" a banky v Anglii, Německu a pod. by jen "ostrouhaly mrkvičku". Jako ovce, byť problematiku nijak zvlášť neznající, Váš návrh nepovažuji jako reálný. Představu, že náš státní dluh je "pouze imaginární záležitost", nesdílím.

214360

8.3.2010 15:50

RE: Máme zastupitelskou

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214360

Baki, vzhledem k tomu, že jste se naučil sdílet představu o součtu, i když ve fyzickém světě neexistuje, tak si jistě osvojíte i možnost přeměny dluhu v zůstatek.
Stejně jako jste se naučil sdílet nejdříve, že socialismus je to nejlepší na světě, později že socializmus je to nejhorší na světě a nejlepší je kapitalizmus. A pomalu zjišťujete, že i kapitalizmus je horší než to, co bylo před ním. Ale je možné, že to ještě nesdílíte, což je smutné.
A víte, že slova socialismus, a další "ismy" vždy představují způsob, jak v určité oblasti Země přerozdělovat (si nahrabat?) peníze, vytvořené prací lidí.

Vize "Základní příjem" je projekt pro celou planetu, to jste snad pochopil, proto je nutné počkat až i další země začnou vnímat, o co vlastně jde. Reálné je to samozřejmě až po vysvětlení a následné dohodě zemí, přikovaných zatím k dolaru.

A zároveň se musí najít země, která je natolik flexibilní, aby ten projekt odzkoušela.Nebo u vás se "prototypy" (testy) nedělají?

Zkrátka si myslím, že jsme ta země, která realizaci projektu zvládne. Postupně budu poznávat lidi, kteří vedle nedostatků (či spíš nejmenovaných předpokladů) začnou nabízet postupné kroky.

...že nevíte, proč je státní dluh imaginární, to vypovídá, že historii práce s úrokem tedy moc dobře neznáte. Na webu "ovcí" je link k přednášce Andrease Klause, z té je leccos jasné, i když on nejde do historických kořenů tak hluboko. A vypráví vtipně, nenadává lidem tak tvrdě jako já.

214373

9.3.2010 9:05

RE: Máme zastupitelskou

baki 80.?.?.?

Reakce na 214373

Prototypy samozřejmě uznávám, i já je někdy vytvářím. (www.baki.estranky.cz) , ovšem jsou to prototypy na základě fyzikálních zákonů. Mnohokrát jsem se přesvědčil, že prototypy chování lidské společnosti jsou velmi nepřesné a nespolehlivé. Zvláště pak zákony ekonomické, které lze v učebnicích měnit každý rok. Navíc, v každé zemi je možno uplatnit jinž ekonomický systém a pod. Takové prototypy je možno pouhou změnou zákona zprovodit ze světa. A u nás navíc nevidím žádnou snahu dodržování zákonnosti. To je pro mě rozhodující. Nedůvěra v účinnost Vámi navrhovaném opatření není nijak narušena. To, že nám vrchnost tvrdí něco, co není pravda neznamená, že lze toho takto využít.

214414

8.3.2010 16:01

RE: Máme zastupitelskou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 214360

Tak si jen tak ležérně, neodborně a amatérsky vyhledejte info, jak se vyrábějí peníze - zdrojů je hodně. Pak to nechejte uležet, pokláboste tu i onde a znovu zapátrejte - je to velmi zajímavé studijní i životní téma, aniž se člověk musí příliš studijně "znásilňovat".
Pak totiž možná začnete sdílet, že nejen státní dluhy, ale více "věcí" z finanční sféry je imaginárních... a budete [překvapení]

214376

7.3.2010 18:27

RE: Máme zastupitelskou

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 214272

České státní dluhopisy nekupují jen banky. Tvoří významnou část portfolia českých penzijních fondů. Tedy lidštinou. Naši důchodci půjčili (prostřednictvím spolků jménem Penzijní fondy) své celoživotní úspory našemu státu. S výhledem, že ze získaných úroků si trochu přilepší ke své bídné penzi.

Jak chcete Janko tyto "ovečky " přesvědčit, že ty úroky jsou nemravné a že se ti staroušci mají svých úspor vzdát, protože státní dluhopisy jsou jen bezcenné "cáry papíru"? A že mají ty úspory vyměnit za výhledové "zdanění práce strojů"?

Pořád tomu nějak nerozumím. [velký smích]

214299

7.3.2010 21:48

RE: Máme zastupitelskou

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214299

Vojto, nebude lepší si uvědomit, že státní bankrot, který je nevyhnutelný (už z principu, kterým funguje úrok ze státního dluhu) - vpodstatě zlikviduje jakékoliv úspory, jakékoliv peníze? Při rozpočtení dluhu na obyvatele zkrátka přestanou jakékoliv úspory běžných občanů existovat. Proto hoši, co mají miliardy, bláhově spoléhají, že jim aspoň něco zůstane. Jen se totéž zopakuje v další generaci.
Dole je moje odpověď "lin", ten postup je funkční. Ale až po pochopení toho, jak peníze fungují - a jak by měly fungovat. A to se musíte naučit sám.
Zkrátka jde o vytvoření příběhu z faktů, který umožní bezcenným státním dluhopisům přiřadit odpovídající nesmyslnost vybírání daní z práce strojů, pouhým, přísně logickým saltem, nečekaným pro ty, kdo si z celé populace asi chtěli udělat stádo otroků.

Třeba se vám to podaří pochopit, držím každému palečky, aby se to podařilo.
Máme totiž ve vědomí membránu, která začala "součtem dvou jedniček" v mysli a v nemožnosti tohoto součtu ve fyzickém prostoru. Na nikoho se nezlobím, když to hned nepochopí, je to nácvik dvou tisíciletí, tu membránu smaže asi až další generace....

214319

5.3.2010 21:06

Statistický úřad?

Lin 85.?.?.?

Promiňte, nerozumím, proč potvrzení o bezdlužnosti mám zaslat na statistický úřad. Potřebuju vysvětlení, protože podle mě se tato organizace "vymáháním dluhů" nezaobírá. Může se tak klidně stát, že vám bude potvrzení vrácené zpět (v lepším případě) s dopisem, že "nejsou kompetentní".
Autorovo řešení má dost do sebe, což o to. Ale... Podle mě není dobře vycházet z potvrzení, které vyžadují banky k úvěrům.
Občan platí ze zákona státu daně, sociální a zdravotní pojištění. Výběrem jsou pověřené právě sociální správa, zdravotní pojišťovny a finanční úřady. Pak jsou ale také "obecní" poplatky, které občan platí své domovské obci (např. za odvoz odpadu, za psa, školku, družinu, správní poplatky atd.) Ti kteří bydlí v obecních bytech, odvádějí obci nájemné a zálohy na energie. Obec je samosprávní jednotka státu a možná by nebylo od věci "obohatit" potvrzení ještě o to "obecní" - tj. - že občan nedluží ani své obci. Nevím, je to jen podnět k zamyšlení.
Dál už jen váhám nad účinností tohoto potvrzení. A opět jen přemýšlím, tak to mé myšlení berte s rezervou...
Podle mě by musela být nejdříve podána hromadná žaloba na stát, že mě bez mého vědomí a bez mého mandátu zatížil dluhem, který chce teď splatit např zvýšenými odvody. K této žalobě by se dokládala potvrzení a čestná prohlášení. Nevím ale přesně, co je v zákonech uvedeno v mandátu a povinnostech poslanců. Tuším ale zlé... Obávám se, že volbami (mandátem) jsem mu dala plnou moc k "vedení státu" a k rozhodování a tím i rozhodování o státních (společných) financích. Bude to obdobné jako v kterékoliv jiné firmě (právnické osobě)a tím rozdílem, že firemní mandát může být odebrán okamžitě po nějaké valné hromadě a v případě státu je mandát platný do dalších voleb. Ne nadarmo mají poslanci mandátní smlouvu. Prosím, ponechte zatím stranou, že u nás volíte stranu a ta pak deleguje své poslance.
No...každopádně bez důkladného právního rozboru si netroufám nic tvrdit, ale jisté naděje by tu být mohly.

214161

6.3.2010 0:48

RE: Statistický úřad?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214161

Lin, je možná jedno, na který úřad se to pošle, tenhle je směrodatný pro zjištění množiny těch, kdo si ČP vyřídili. Zrovna tak ta půjčka je jen zdůvodněním pro ouřadu, aby to potvrzení nemohl odmítnout.
Obecní poplatky se netýkají dluhů občana ani státních, netřeba je zmiňovat.
Účinnost ČP je pouze v množství, které se podaří nasbírat. Vyjadřuje sice stav dluhů, které jsem si udělal já, ale šablona prohlášení obsahuje také věty o tom, co slíbila vláda a nesplnila směrem ke mně, občanovi.
Pan Stwora to Čestné Prohlášení nezveřejnil, možná bude dobré si jej prohlédnout na www.nejsmeovce.cz. Je tam jako šablona, dá se i rozesílat, tisknout apod.
A je to úřední papír, právně závazný!!!!.
A my můžeme soudně vymoci od vlády podobný, s určením zodpovědnosti ke dluhu, k jehož sjednání neměla vláda od nás povolení, protože nesplnili slib - zákon o referendu, kde by občan mohl se zadlužováním mít aspoň názor, tedy účast.

Pak je tu možnost žalovat nesplnění slibu, stačí, když se toho někdo ujme.
A ponechat něco stranou, z toho už jsme vyrostl. Díky švindlu s přepočty hlasů se vždy k lizu dostane, koho chtějí.

214170

6.3.2010 11:55

RE: Statistický úřad?

Lin 85.?.?.?

Reakce na 214170

Janko, trochu si to ujasníme, ano?
Pokud žádáte o potvrzení bezdlužnosti, ouřada odmítnout nemůže a ani nemá právo se vás ptát, k čemu ho potřebujete. Proto je ten "papír" taky zpoplatněný správním poplatkem.
Horší to je při podání "papíru", protože musí být směrováno tam, kam patří. Pokud podáte špatně, ouřada "papír" odmítne a právě s tím, že jemu nepřísluší se s tímto vaším papírem zaobírat. Takže podání čehokoliv není jedno, pokud chcete, aby se jím někdo musel zaobírat.
ČSÚ ale pracuje dle "zakázek státu" a k těm zjišťování "množiny s ČP" nepatří.
A obecní poplatky se netýkají dluhu občana? Hm... Nebudu rozebírat, ale neodpustím si připomínku. Obec je též veřejný sektor a jestliže někdo dluží obci, dluží i veřejnému sektoru.
Jestliže má váš nápad k něčemu být, měl by být občan "čistý" vůči celému veřejnému sektoru.
A úplně na závěr... Stránky "nejsmeovce" jsem četla už včera a nesouhlasím, že čestné prohlášení je právně závazný dokument. Nezakládá se totiž na vymahatelném právu, ale "jen" na mé cti. Proto je to jen "čestné prohlášení".
Zamyslete a odpovězte si, proč např. v případě vašeho úvěru nestačí napsat právě ono "čestné prohlášení" a je vyžadováno potvrzení od úřadů.
Bod B vašeho "prohlášení" se mi jeví jako zcestný. Jestliže chcete docílit odpovědnosti vlády za státní dluh (tj. aby ho splatili ti, kdo si ho způsobili), podle mě MUSÍTE být čistý VY vůči státu - tj. ve všem, co vám bylo dosud státem právoplatně vyměřeno a dáno k úhradě.
Janko, je mi jasné, že se snažíte "něco" dělat, ale jestli dobře chápu váš úmysl, plně by postačilo dát do obálky místo volebního lístku své "čestné prohlášení", ovšem trochu přeformulované. Dosáhlo by se tím stejného efektu - tj. vyjevit skupinu nespokojených.

214193

6.3.2010 18:13

RE: Statistický úřad?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214193

Lin,
1. máte pravdu, že záleží, kam se lejstro pošle, nejsem právník, ale vím, že doporučený dopis odeslaný na jednu adresu je statistikou každého úřadu vedený. To mi zatím stačí, lepší radu či adresu rád přivítám.
2. Obecní poplatky mají k VYTVÁŘENÍ státního dluhu asi tak daleko jako sousedovic koza k naší louži. Naprosto nepodstatná souvislot vzhledem k meritu problému = vzniku a původců státního dluhu.
3. Čistý občan je každý, kdo ve vztahu k institucím přizná své závazky a ochotu je platit. Jestlipak jste si všimla, že stát nedává občanovi možnost vložit do vztahu i své podmínky??? Je to podle práva, ale kdo to právo dělá? a pro koho? Pro občana jsou důležité i jeho podmínky pro důvod k placení. Tak jsem to zkusil.
4. Právně závazný dokument to ČP je, je podkladem !! pro vymahatelnost, sám o sobě je každý papír jen podkladem pro nějaký úkon. vaše zdůvodnění "od plotny" asi neobstojí. Najděte si to v právním rádci nebo kdekoliv na Google.
5. rád si přečtu nějaké další vaše "argumenty". Co takhle abyste vymyslela něco lepšího....?

214229

6.3.2010 19:11

RE: Statistický úřad?

Lin 85.?.?.?

Reakce na 214229

Nechápu tu vaši rozhorlenost. Měla jsem dojem, že o diskusi stojíte, když jste článkem představil svůj nápad. No... asi jsem se trapně spletla. Vaše "diskuse" tomu nasvědčuje - už mě posíláte i k plotně.
Protože zjevně o názory ani připomínky nestojíte, ukončuju tuto naši diskusi. K vašemu "řešení" se nepřipojím, protože v TÉTO formě má pouze hodnotu správních poplatků, vytažených z mé kapsy a efekt je nula.

214239

6.3.2010 22:32

RE: Statistický úřad?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214239

..to byly věcné, fakty doložené připomínky, rozhorlená jste asi spíše vy. Nemůžu za to, jakým způsobem se postavíte k tomu, že umím na vaše připomínky věcně reagovat.
Vaše poslední věta dokládá, co jste vlastně pochopila.
Dobrou noc.

214244

8.3.2010 16:23

RE: Statistický úřad?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 214244

Tak pro jste cosi mektal o plotně? Odhaduji Lin na vysokoškolačku ekonomie, ale Vy nejste schopen žádnou ženu vidět jinak, než jak stojí u plotny. Kromě toho ten Váš nápad je divný a Lin i Méďa mají pravdu v tom, že by člověk akorát zaplatil poplatky a houby z toho.

Jarmila

214379

5.3.2010 21:32

K práci strojů

Lin 85.?.?.?

Přečetla jsem si argumenty o "zdaňování" práce strojů.
Podle mě zdaňovaná není.
Pořízením stroje si vlastník podle odpisového plánu rovnoměrně rozloží náklady na pořízení stroje a tím sníží i daňový odvod. Každé pořízení výrobního prostředku je u nás nákladem, o který se může ponížit příjem a tím se ovlivní i daňová zátěž (daní se pouze ZISK a ne příjmy).
Člověk, který pracuje v zaměstnaneckém poměru však žádné své vynaložené náklady uplatnit nemůže a vždy zdaňuje svůj příjem.
Zaměstnavatel je navíc za svého zaměstnance státem zatížen odvody, které zaměstnanec nikde na výplatní pásce nevidí. Patří k nim odvod na sociální pojištění (tuším cca 26% ze superhrubé mzy, měnilo se to) a odvodem na zdravotní pojištění (cca 9.5%).
A to všechno jsou náklady na "zajištění a udržení příjmů" zaměstnavatele, tj. - snižuje se tím příjem a tím i vlastní daňový odvod zaměstnavatele.
Co tím chci říct?
Že zaměstnanec vyjde zaměstnavateli mnohem dráž než stroj. A hodnota odvedené daně z příjmu (je u nás "rovná" ve výši 15%) zdaleka neodpovídá hodnotě odvedené státu za zaměstnávání člověka.

214165

6.3.2010 0:54

RE: K práci strojů

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214165

šmarjájózef, píšete o stroji, ale já píšu o jeho práci, o tom, co stroj udělá místo člověka, ale neplatí za to odvody nikomu, kdežto člověk ano.
Vím, že je to nevymahatelné, jde o problém chápání logiky "dvou metrů", jiný pro člověčí práci, jiný pro stroje práci, ne o jeho pořízení.
Zatím asi nechápete o čem to je, asi jste zaměstnanec, nepodnikáte. Nebo se pletu? Neumíte myslet jako podnikatel, myslíte jako spotřebitel. Je v tom velký rozdíl.

214172

6.3.2010 12:00

RE: K práci strojů

Lin 85.?.?.?

Reakce na 214172

Janko, nepíšu o stroji, ale o daňově uznatelné nákladovosti stroje, tak se tolik nečertěte, protože jste to vy, kdo nechápe.
Říkám ( a už jsem to tu psala), že pokud je uznávána nákladovost na zaměstnávání člověka a stroje stejně, měl by být stejně zdaněný i produkt jejich práce.

214194

6.3.2010 12:12

RE: K práci strojů

Lin 85.?.?.?

Reakce na 214194

..a znovu oprava... už jsem jednu napsala, ale není tu vidět [smích]
Mělo být - zdanění vykonané práce - a ne produktu práce (ten už zdaněný je).

214195

6.3.2010 13:47

RE: K práci strojů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 214194

>nákladovost na zaměstnávání člověka a stroje stejně
jasně! [velký smích] zdanit všecko a v každé fázi. zdanit stroj při výrobě, při nákupu, při práci i při vyřazení do šrotu! zdanit dopravní prostředky, palivo (=cestu do práce), zdanit přidanou hodnotu, zdanit výdělek (práv. + fyz. osob) a pak i spotřebu. zdanit úplně všecko a nejlépe 3x. a v ceně konečného produktu se pak všechny ty daně a odvody objeví a vy to rádi zaplatíte, že? vůbec vám nedochází, že jste užiteční idioti těch pánů kdesi za oponou, kteří by rádi zdanili i dýchání (práci plic), vodu, zřejmě i močení a všecko ostatní. ani ň zadarmo! a pěkně ať to plebs zaplatí i s chlupama. protože někdo to zaplatí... jinak by se to s prodělkem nedělalo. (daně jsou jen nutné zlo -viz odkaz dole).
a pokud jde o stroje, dle vás asi vše regulovat a denně kontrolovat - aby si náhodou nějaký vykuk tajně doma v obýváku nevyrobil stroj, kterým by efektivněji vyráběl nějaké produkty, tak uzákonit, že je to trestné... protože by bral práci jiným lemplům, které to nenapadlo. kam bychom to dopracovali se stroji, že jo... mohlo by to dokonce usnadňovat práci a naplnit něčí potřeby. tak to teda ne! ženským zdanit i míchání vařečkou, protože i to je pomůcka, která usnadňuje vaření. a vůbec doporučuju vrátit se ke klackům a kamenům. tehdy aspoň nic nezjednodušovalo práci, všichni jí měli dost a všichni na tom byli skoro stejně, že?
vám opravdu nedochází, že marx s tím svým strašením, jak stroje berou práci lidem, je úplně mimo!? vždyť od 19. století jsme už ve 21., ale stroje stále práci všem nevzaly a dokonce je (mimo období krize) nezaměstnanost menší, než dřív (jen 5%). ovšem i tehdy je to proto, že je dost líných, kteří pracovat prostě nechtějí nebo pro totální neschopnost nemohou. práce je totiž všude kolem dost... jen se jí chopit. to chce ovšem nápaditost a chuť něco dělat, ne jen docházet do zaměstnání, flákat to tam a skuhrat, že se někdo má líp, a bát se o práci (vzhledem k loajalitě a nasazení vcelku oprávněně).
co takhle se zamyslet, že když vás nahradil i stroj, že je na místě být jaksi lepší než ta neživá věc, snažit se a vyniknout třeba invencí, novými nápady a tím, co stroj nikdy dělat nemůže? neuráží vás ten fakt, že jste dosud dělali tak primitivní činnost, kterou zvládne i blbý stroj?
všechno je to o neustálém posunu kupředu. a člověk se musí snažit... posunout se jinam, výš. jenže mnoho lenivých se snažit nechce... zdá se jim to nepohodlné, prý že by byli na světě jak štvanci. jenže milánkové -to je osud člověka na Zemi! vždy se musel snažit přežít, uživit sebe i blízké, a zadarmo nikdy nic nebylo. už se s tím smiřte, chytráci, co stále vymýšlíte nějaké triky, jak nic nedělat a dostávat cosi zadarmo.
DANĚ JE TŘEBA RUŠIT! např. takto

214202

6.3.2010 15:30

RE: K danim

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 214202

Neco na koukani...
http://vimeo.com/8052890
Kdyby jen 1% byla pravda, tak je to hnus velebnosti
napr. Recku bylo navrzeno, aby prodalo na splaceni dluhu ( u EU) sve ostrovy. Taky jste to cetli ? psali to docela oficialne ve verejnych sdelovacich prostredcich.... (to video je pred tremi mesici natoceno a zprava o prodeji ostrovu je stara tyden)
To by me zajimalo kdo na svete nebo z nas Cechu si koupi nejaky ostrov a za kolik
[chechtot]
Nevite - znate nekoho kdo ma tolik penez a za co ????? [zmaten]

214211

6.3.2010 16:11

RE: K práci strojů

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 214202

S naprostou většinou Vašich argumentů souhlasím, pane "88". Velmi zajímavý je i Váš návrh rovné daně "z hlavy".

Problém by asi nastal s neplatiči. Tedy mě osobně by se velmi líbilo, vidět cikány třeba při ručním čištění jihočeských rybníků, městské kanalizace, silničních příkopů, čištění zanedbaných státních lesů či zimním úklidu sněhu ve městech, namísto jejich vykrmování na státní útraty v pohodlných kriminálech. Práce, na kterou dnes "nejsou lidi", by bylo habaděj. Možná by v tomto oboru šlo i úspěšně podnikat. Jen to "nucení" versus charta lidských práv by asi trošku vadilo. [mrknutí jedním okem]

Určitě by se ozvaly některé skupiny lidí (důchodci, invalidé všech možných typů, požárníci, záchranáři, horníci, zaměstnanci z rizikových provozů, piloti, strojvedoucí, policisté, odboroví bossové, ...), kteří by začali lobovat za vynětí z kategorie "zdaněných hlav". A při nesplnění svého "oprávněného" požadavku by hrozili zničující stávkou. A nakonec by se ukázalo, že naše země má strašlivý nedostatek "zdanitelných hlav". Možná by byl trochu problém i při rušení některých daní, k jejichž výběru jsme zavázáni členstvím v EU.

V každém případě je radost číst text, v němž autor neustále jen nelká nad "zkažeností dnešní doby", ale snaží se naopak hledat řešení. Díky.

Také mám pár nápadů, CO by šlo DĚLAT. Jeden je dokonce snad i realizovatelný. Jde o altruistické trestání lumpů typu Gross, Doubová, Čunek. I mé nápady jsou na hraně (možná kousek za ní [velký smích] ) stávajících zákonů. Pokud byste měl zájem svůj či podobné nápady rozvíjet v diskuzi, jsem Vám k dispozici na uvedeném emailu.

214217

7.3.2010 20:42

RE: K práci strojů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214217

Neplatiči jsou tam ošetřeni přes ty rychlosoudy a nucené práce (tedy by si to z nich stát tak jako tak stáhnul... šlo by jen o to, zda je dotyčný inteligentní a dojde mu, že je lepší daně platit na svobodě u rodiny, než někde v lomu a podobně).

Pokud jde o to, že by se snažili důchodci vykroutit z povinnosti platit daň z hlavy, to je sice možné, ale je jasně řečeno, že daň platí VŠICHNI dospělí a svéprávní občané s plnými právy (a povinnostmi). Je to zcela spravedlivé i jednoduché k pochopení - kdo užívá dobra tohoto státu, platil by "vstupenku". Důchodci by měli důchody z výtěžku ČEZu a Lesů ČR (atd.), a veškeré zboží by v daném systému měli levnější, tedy by ty 4000 Kč dát prostě mohli. Jejich bezpečí i zdraví také něco stojí (možná i víc, než mladších).
Hasiči a záchranáři... to bych vůbec neřešil. Každý může chtít neplatit daně, ale je-li dospělý a svéprávný a neplatí, skončí na nucených pracech. Z toho počtu by prostě nebylo přípustné dělat nějaké výjimky to by se pak nikdy nezastavilo... hlásili by se další a další.

Invalidy by bylo nutno zahrnout do důchodců. Ale jen SKUTEČNÉ invalidy po přezkoumání, ne každou kofolu, co mají invalidní průkaz na palici nebo za úplatek. Invalidní a jinak slabé lidi (třeba mentálně a z toho důvodu i materiálně) bych navrhoval řešit minimálně zčásti přes soukromé charitativní organizace. Ty by měly dobrovolné příspěvky od bohatých či lidí s dobrým srdcem, kteří jim chtějí dát nějaké peníze.

Zmínku o Čunkovi nechápu. Neudělal podle mě nic špatného. To jen mediálně zmordovaní nemyslící štěkají tak, jak vedoucí psi a jejich hlásná trouba.

214307

6.3.2010 14:57

RE: K práci strojů

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 214194

Máte oba pravdu ale mluvíte o dvou různých věcech, které dohromady dělají celý problém mnohem horší.
Stroj nejen že zdaněný není ale ke všemu vše co spotřebuje není zdaněné. Což je u člověka naopak. Mimo to peníze investované do člověka nejen umožní jemu přežití, ale také přináší zisk celé společnosti tím že skoro cokoliv na co tento člověk ty peníze použije je dále zdaněno. Stroj nejen že existuje v nezdaněném prostředí, vše co se do něj strčí zdaněno není ba ke všemu je jako náklady od daní majitele odečteno jako výlohy, žádné peníze sobě nevydělává, tudíž ani žádnou daň ze spotřeby platit nemůže a neposkytuje tak zisk celé společnosti.
Ekonomika jak ji praktikujeme by dávala smysl kdyby nebyla pro lidi ale pro sebe sama. Funguje pouze za předpokladu že jde pouze o peníze, nikoliv o lidskou společnost. Podle toho to taky dopadá. Banky proinvestují blbě peníze a přes stát to zaplatí daňoví poplatníci. Peníze prostě nejsou pouze nástrojem obchodu, ale též majitelem světa. Což je sice očividná pitomost ale fakt. Přitom svět nikomu nepatří, ani tato planeta. Sice si navzájem prodáváme její části, ale nikdo je od nikoho původně ani nemohl koupit, původně je nikdo nevlastnil. Někdo se musel tedy napřed o ně obohatit a pak z nich udělat obchodní artikl.
Dokud nepřemyslíme ekonomiku ve smyslu aby sloužila nám a ne my jí, budeme tak kde jsme, v absurdnu.

214207

6.3.2010 15:23

RE: K práci strojů

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214194

..jasně Lin, asi účetní, to by k vám pasovalo. Váš potenciál v chápání jsem s vypětím všech sil zvládl, ale vy na ten můj zatím shlížíte přiměřeně z pozice, kde asi pracujete.
Samozřejmě si v něčem rozumíme, jen se obíráte méně podstatnou stranou problému.

214208

6.3.2010 16:01

RE: K práci strojů

Lin 85.?.?.?

Reakce na 214208

Janko, tvořit si neopodstatněné domněnky vám skutečně jde. Ale nic víc. Zatím jsem tu od vás nepostřehla žádný pádný argument nebo vysvětlení vašich "myšlenkových pochodů".
A vezmu to od Adama. V příspěvku o strojích jsem vám dávala za pravdu, že práce strojů zdaněná není a podala svůj pohled, proč by zdaněná být měla. Reagoval jste pouze svým "zděšením", že nejsem schopná pochopit a na můj (chabý) pokus obhájit své stanovisko (které je stejné s vaším) reagujete tímhle. Tož ...váš "chápající potenciál" opravdu nejsem schopná pochopit, protože reagujete jako deprivant. Nepředložil jste žádný argument, žádné vysvětlení, z čeho vycházíte a proč jsou pro vás moje závěry nepřijatelné. Zmohl jste se pouze na vlastní "posudky", co dle vás jsem schopná nebo neschopná pochopit.

214213

6.3.2010 18:30

RE: K práci strojů

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214213

..Lin, asi máme v halvě škatuli pro "pádné argumenty" každý někde jinde.
Těšilo mě a nashledanou,...

214231

6.3.2010 5:43

Islanďané a státní dluh

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Islanďané v referendu rozhodnou o osudu svého státního dluhu.

214180

6.3.2010 18:53

RE: Islanďané a státní dluh

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214180

jo, anonyme, islanďani si kákli do kalhotek. A pokračují tím, že se snaží ještě o euro.
Byla to sice nejspíš strategická hra těch, kdo potřebovali "výstražný příklad" (další je v běhu v Řecku).
Tyhle hry se připravují vždy s dostatečným předstihem, vábením levných půjček, oblbnutím hromadou zboží, vstupem investorů za "daňové prázdniny"....,
...hon na blbce probíhá neustále...., ale kdo z pracujících má čas hledat a vnímat souvislosti, především takové co hledají "komu to prospěje nakonec"?
je mi jich líto, snad naši mocní nejsou tak blbí, korunu je třeba držet. Může se stát i rezervní měnou. Ale to by se pár událostí muselo odvinout podle trochu jiného scénáře.....

214235

7.3.2010 19:06

RE: Islanďané a státní dluh

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 214235

Tady jsou z toho referenda závěry:
Islanďané odmítli platit dluhy.
Stojí to za přečtení, jak může vypadat interpretace přímé demokracie v praxi.

214302

8.3.2010 1:56

RE: Islanďané a státní dluh

Pepa z depa 96.?.?.?

Reakce na 214180

Kdybych ja mohl volit, tak bych byl pro neprijeti Eura [vyplazený jazyk]

214340

6.3.2010 10:59

podívejte na Řecko

bubu28 90.?.?.?

Uvedené odkazy na jednotnou mzdu, fungování úroku atd. znám a je to vše moc dobré. Jen toto řešení státního dluhu asi moc nefunguje. Zkušební polygon, kterým se stalo pro NWO a EU Řecko v posledních dnech ukazuje, kam se to chce dostat. Nárhy na vykoupení v "dražbě " za pakatel veškerého národního bohatsví proti jejich dluhům. Kdo z běžných lidí chtěl a ovlivnil záměrnou manipulaci s rozpočtem, která se tam odehrála. Uvědomuje si někdo v ČR, že je to nový Mnichov o někom jiném než o nás? A že tam můžeme být jednoho dne také? Asi jediný způsob, jak se z toho všeho dostat je práce každého z nás na sobě sama a zároveň co nejširší pochopení všech těchto problémů napříč světem. Nebo jde jen o Mě? To asi né. Dnes nejde jen o Chile, Haiti, New York 2001 atd. Vždyť i v USA je mnoho lidí na potravinových lístkách a pod stanem a není to jen jejich vinou. Je to o celkovém probuzení - kdo dřív? Probudíme se my rychleji, než ONI(FED atd.) nastolí NWO? O tom to je. A tomu slouží všechna státní buzerace - úroky počínaje a chemií v potravinách a státním dirigismem vakcinace malých dětí konče. Kdo ví o čem všem píši, chápe to. Ostatní nechť si najdou info. Je toho plný internet.

214189

6.3.2010 12:34

RE: podívejte na Řecko

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 214189

Bubu, mluvíte i za mne. Náš státní dluh nemá původ u nás, ale je důsledkem snahy těch, kteří tak pomáhají k nastolení NWO. Oni nejsou vidět. Vidět jsou jejich převodní páky, které prosazují jejich strategii. Na nás by mohlo být přarazit ty převodní páky. Ale jak, když jsou tak propletené navzájem, že tvoří jeden ohromný a pevný uzel. [naštvaný]

214196

6.3.2010 18:59

RE: podívejte na Řecko

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214189

bubu, cítím podobnou krevní skupinu, ano, je třeba v nezaměstnanosti míň chlastat a víc hledat na netu ke zprávám "protizprávy".
Doufám, že to aspoň šíříš mezi svými známými, tak to v Čechách funguje nejlíp.
Máme na to, ten čurbes otočit, nejspíš v příštím roce. Ještě se ztrapnilo moc málo mocných lidí.
A ovečkám nenarostly ještě keltské rohy....

214236

6.3.2010 16:35

Trochu chaos

Lane 83.?.?.?

"Práce strojů" samozřejmě zdaněná je. Nezdaňuje se ve skutečnosti žádná práce jako taková, už třeba proto, že ekonomie pojem "práce" v onom obecném smyslu vůbec nezná. Jakmile se výsledek práce, jakékoli, octne na trhu, je konvertován na příjem a jako takový je zdaněn. Je jedno, jestli pochází z práce lidí, strojů, zvířat nebo jen tak někdo náhod
našel na poli hroudu zlata.

214221

6.3.2010 17:35

RE: Trochu chaos

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 214221

To ovšem mluvíte o dani ze zisku. Zde je debata o daních placených nájemnými stroji z masa a kostí, daní placených nejen jimi samotnými ale i nájemníkem. Oproti stroji z plechu, trubic a ozubených kol, které nemaje příjem daně neplatí a jejich majitel si je z daní ze zisku odpočítá jako výlohy. Poslední daň která byla za stroj zaplacena je pří jeho výrobě jako daň ze zisku výrobce stroje. Jak víte stroj z masa a kostí platí daně pořád, dokonce i šrotovné (pohřeb a daň z úmrtí). [chechtot]

214225

6.3.2010 19:06

RE: Trochu chaos

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214225

..jo, septíku, je to dřina, vysvětlovat těm mašinám z masa rozdíl mezi prací "mrtvoly" a prací člověka, který je vycvičen se bát.
..ale snad to zvládneme, vždy jsme byli rozhraním vývoje, máme to "na doživotí". Lidi cítí, kudy jít, ale slova s převráceným významem je matou. A potřebují se vyvztekat a pak se konečně najít, aspoň na netu. Když je ten strach tak velikýýýýý....

214237

7.3.2010 11:08

přátelé,

Antiquus 95.?.?.?

pojďme do toho. Jedná se o změnu ekonomiky a zbavení se břemena - účelově vytvořených dluhů z ničeho. Jedná se o možnost zabránit tomu, aby skupina darebáků vlastnila lidi, národy, země, zdroje k životu a naše duše.
Hledáme cestu jak by to šlo, nikoliv popisovat a zdůvodňovat jak by to nešlo.
Jedná se o změnu myšlení všech, zbavení se okovů a konzervatizmu, strachu.
Přečetl jsem si všechny diskusní příspěvky a je vidět, že ti kteří zde podávali nesouhlas s postupem a argumenty proti mají v hlavě zakódovaný strach a strach ze změny i myšlení. Doporučuji těmto znovu, alespoň dvakrát se podívat na "Základní příjem" a přednášku Anrease Clause!
Celá myšlenka tkví v tom - přestat danit práci lidí a zdanit spotřebu, zdanit použité suroviny, práci strojů a použití zdrojů! Což je spravedlivé vúči lidem obecně. Další pozitiva se ještě najdou.
Děkuji Jankovi za jeho úsilí, dodanou energii do článku, ale i do diskusních příspěvků.
Doporučuji dopilovat s právníky a je li nějaký na vlákně, zapojení se z právního hlediska do diskuse, ale ve smyslu jak by to šlo a ne obráceně.
Dále bych doporučil přejít na diskusi na Jankův server - stránky. [smích]

214268

7.3.2010 12:45

RE: přátelé,

Lin 85.?.?.?

Reakce na 214268

Změnu - a nejen ekonomiky - chápe jako nezbytnou pravděpodobně každý, kdo se realisticky dívá na současný stav a je schopný vysledovat, k čemu povede.
Základní příjem jsem viděla, přednášku taky a představte si, pořád mám jakýsi pocit z nedotaženosti. Jsou tu sice nádherně vysvětlěné příčiny i důsledky současného stavu, jen ta řešení, jak z toho ven, plavou a rozplývají se v nekonkrétních frázích. I tady v diskusi padají, i ve vašem příspěvku jsou. Krásně se řekne - přestat danit práci lidí a zdanit spotřebu, zdanit použité suroviny, práci strojů a použití zdrojů - ale hůř prakticky udělá. Chybí mi tu jasný a účinný postup, realizovatelný v praxi. Jak chcete přimět banky, aby netvořily "vzdušné" peníze a na nich postavené úroky? Čím chcete přimět vládu země, aby nás už nezadlužovala? Kde máte ten účinný nástroj? To ČP? Ale prosím vás... Už jen z principu, že jeho "platnost" je půl roku a ve volbách jste dal mandát vládě mj.i k hospodaření. Jste tedy něco jako "spoluviník" dluhu a ČP se z toho nevyvážete.
Jistou šanci jsem viděla v letošních volbách (ale Janko jí nechal bez povšimnutí), kdy by přeformulované ČP bylo vhozeno místo volebního lístku s tím, že jako občan nevyužívám svého volebního práva, protože za současné "nabídky" nemám důvěru, nemám koho volit a tak tedy nedávám nikomu mandát k tomu, aby mě zastupoval a nadále zadlužoval.
No... je to vlastně jedno. Janko má svůj plán, který chápe asi jen pár osvícených, nechť ho tedy realizuje a sklidí zasloužené ovoce.
Protože nevidím zdejší nesouhlasné hlasy jen jako "zakódovaný strach" a "neschopnost změny myšlení", ponechávám Jankem nabízené řešení s díky ležet.

214273

7.3.2010 21:29

RE: přátelé,

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214273

Lin, ta nedotaženost "základního příjmu" je samozřejmá, jde o první "nástřel" potřebných změn. A hledáme řešení právě těch otázek, které vy teprve formujete.
A protože jste sama žádnou odpověď na své otázky nevymyslela, musí to zas (i za vás) udělat jiní.
1. Je třeba nejdřív zastavit úroky ze státního dluhu a dluh samotný pak použít na čerpání "základního příjmu". K tomu slouží právě ono čestné prohlášení (ČP)

2. K zastavení běžícího úroku je třeba přijít s nějakou myšlenkou. Možná se k vám už doneslo, že na počátku každé změny stála vždy nejdříve myšlenka a od ní se odvíjely další myšlenky a z nich postupy a nakonec i výsledky. Až k nějakému reálnému procesu ve společnosti.

3. Myšlenku, která běh úroku zastaví - jste nepochopila, proto se vám to musí podávat lopatičkou. Musíte se naučit historii "odměny za práci". A zapomenout na pravidla ekonomiky, která vytvořila tento průšvihový stav světových financí a morálky.

4. Vidinu peněz, které dostane každý člověk každý měsíc bez práce - tu je třeba dostat mezi lidi, aby měli možnost o ní přemýšlet. A zároveň ji dostat do medií. Co se promele v TíVí, to je pro spoustu jednodušších lidí svaté.

5. Tady začíná cesta ČP (čestného prohlášení)- kam jinam než do medií. Media vytváří názorovou základnu běžné populace, té "ovčí", poslušné, ale stále nasranější. A toho je třeba využít.

6. Odevzdáním cca 350 Kč (hlavě byrokracie v podobě "berňáku"[mrknutí jedním okem] získá stát od množiny jednotlivců zprávu, že občan je ochoten dostát svým závazkům, pokud i stát dodrží ty své. (slib referenda třeba) Dostatečná množina takto vyhozených (?) peněz donutí některé slušné novináře se tímto fenoménem zabývat a dostane tuto problematiku do medií. Samozřejmě když nás bude 200, tak se nic dít nebude.
7. Zajímavá kauza se dá ale udělat už s 10 000 úředně podanými a zaplacenými ČP. Lze je totiž mediálně uchopit jako politickou stranu "mlčící většiny", která má VĚTŠÍ ČLENSKOU ZÁKLADNU NEŽ KTERÁKOLIV ZE STRAN, KTERÉ NÁS STÁLE PODVÁDĚJÍ.
O KOLIK VĚTŠÍ? - TO UŽ JE NA VÁS VŠECH.
A tato strana s faktickými "členskými příspěvky" státnímu aparátu svou volbu může projevit buď volbou některé nevládní strany anebo jen doloží (vhozením ČP do urny) fakt, že mlčící většina už toho panoptika má dost. Tím lze zajistit volební krach "kamarádíčků nad propastí" a zároveň těm z nich, co umí myslet, dát možnost připravit příběh o "zapomenutém danění strojů" a možné přeměně státního dluhu na základnu pro čerpání "základního příjmu". Postup, který navrhuji, je nutným východiskem i pro vládce, přiznají a vysvětlí funkci peněz v dnes používaném systému a ukáží na číslech a historických faktech celou tu šarádu s čísly.

8. Jakmile bude veřejnost informovaná o histori...Automaticky kráceno

214316

7.3.2010 21:30

RE: přátelé,

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214316

8. Jakmile bude veřejnost informovaná o historickém pozadí moci postavené na nerovnováze danění lidské a strojní práce, bude možné zastavit běžící úrok státního dluhu tím, že zpětně dosadíme stejný, nesplatitelný úrok také strojům, který má ale opačné znaménko, protože tato práce byla stroji provedena. A nic nebude bránit tyto dva protiběžné úroky prohlásit za spojité, kde výsledkem je nula, zastavení běhu obou úroků. Podobně i částka dluhu se tak změní na historickou hodnotu práce strojů, a bude z ní možné odvodit hodnotu základního příjmu pro každého žijícího občana. Formou tlusté čáry ve dni D. Do té doby se musí připravit zcela jiný způsob nakládání se surovinami a s motivací k práci. Ta už nebude podmínkou, ale možností. Dovolí lidem připlatit si "nadstandart". Samozřejmě pro období přechodu bude pracovní doba povinná, asi ve stále se zmenšujícím objemu hodin.

9. Změnit model života pro celou společnost není práce pro pár jednotlivců, je třeba hledat mezery v koncepci a jejich řešení.
Jde především o změnu našeho pohledu na práci a na volný čas. Ta videa na www.nejsmeovce.cz je třeba si pustit vícekrát a hledat slabiny.

10. Celý náš život je o příbězích, kterým se rozhodneme uvěřit a věnovat jim svou energii. Pak teprve začnou fungovat. Blb zůstane blbem do doby, než ho život nakopne. i pak má naději jím zůstat, pokud si neuvědomí, co v něm samém !!! bylo příčinou toho nakopnutí. To platí pro mě i pro vás, lin, místo myšlení používáte "šablony myšlení", s tím já nehnu.

214317

7.3.2010 22:46

RE: přátelé,

Lin 85.?.?.?

Reakce na 214317

Ach jo, Janko... [smích]
Souhlasím s vámi, že jsem nepochopila efekt "zastavení úroků", i když historii odměny za práci znám.
Díky za vyčerpávající odpověď a kdybyste mě trocha míň podceňoval, možná byste došel k tomu, že jsem pochopila (dokonce i to, o co vám jde). Chápu princip Základního příjmu (dokonce jsem o tom otevřela vlastní diskusi, abych se o slabinách něco víc dozvěděla), chápu, že zdaněním spotřeby má dojít k vyrovnání, chápu i to, že daň ze spotřeby strojů (PHM, údržba, technické zhodnocení) je vlastníkům vrácená (jako DPH na vstupu, proto jsem se tu rozepisovala o nákladech). Jen nechápu, čím chcete odstranit tu obludu ve formě dnešního bankovního systému a vládnoucí elity.
A teď od věci:
Možná se budete divit, ale i přes to, že se moc nechápeme, si vás vážím. Protože se snažíte opravdu něco dělat a ne jen mluvit. Ponechám stranou, do jaké míry je váš návrh realizovatelný, podstatné je, že vůbec je. Víte, moc mě mrzí, když se lidé "na palubě Titanicu" zaobírají nekonečným diskutováním, jestli je lepší socialismus nebo kapitalismus, jestli se dřív žilo líp nebo hůř, jestli je názor levicový nebo pravicový atd. - místo toho, aby se urychleně "učili plavat v ledové vodě". Podle mě je dneska ouplně jedno, jestli je někdo pravice nebo levice, jestli dřív bylo líp nebo hůř, kdo spáchal větší zločiny - protože JSME VŠICHNI na Titanicu! Nechce se mi věřit, že všechny chytré hlavy, které by byly schopné "něco" vymyslet a hlavně realizovat, vymřely. A plánování postupů, jejich realizace v praxi, je doménou mužů. Žena umí docela dobře upozorňovat na skryté slabiny, takže je ve vašem zájmu jí dopřávat sluchu. I když se vám její připomínky zdají jako pitomé. [smích] Dobrou noc.

214326

7.3.2010 23:06

RE: přátelé,

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 214326

Podívejte se na to takhle. Možná že nevíme jak z toho, ale víme že se učit plavat v ledové vodě nemá cenu. Dá se to vydržet příliš krátkou dobu na nějaké přežití. A kam budeme asi plavat? Musíme prostě udržet ten Titanic nad vodou, i kdyby se měli všechny banky potopit, nebo jsme je hodili přes palubu a zacpali díry které do něj soustavně dělají. [smích]

214330

9.3.2010 14:28

RE: přátelé,

Lin 85.?.?.?

Reakce na 214330

Ajo [smích] Máte pravdu, že v ledový vodě bych asi moc dlouho nevydržela a plavat taky ne. Bude určitě lepší vyhodit zbytečnu zátěž a zacpat díry, nejlépe těmi, kteří je navrtali.
Zdravím a doufám, že se při tom roztáčení kol kapitalismu aspoň občas vynořujete [smích]

214432

8.3.2010 0:39

RE: přátelé,

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214326

...hmm, možná jsem trochu "ujel", omlouvám se. Považuju za potřebné do lidí šťourat ostřeji, aby se ukázalo, jestli jsou na tu "ledovou vodu" připravení. Občas netrefím "teplotu"....

Bankovní systém se rozpadne sám, pokud připravíme takový, který jej obejde. Samoobslužný. (viz níže)

K Základnímu přijmu:
Z dostupných dat a potřeb zjistíme ceny surovin a jejich "žádanost" a připravíme seznam včetně primární spotřební daně.
V té bude asi složka pro "kasu" (zdroj, ze kterého se bude vyplácet ZP) a nějaký koeficient pro ty, co s touto surovinou pracují v této fázi, asi těžby. Pak bude surovina na své cestě do výrobku nabírat podobně modelovanou cenu, asi ale v různě odstupňovaných poměrech složek. Před cenou konečného výrobku se odečte složka "do kasy", - a nějak se odliší (třeba právě růzností poměru složek) přidaná hodnota práce (v každé fázi zpracování bývá jiná). Po koupi výrobku se podle koeficientů vrátí složka "přidané hodnoty" tam, kde ji přidali. Něco jako práce s DPH, která se ale stane mzdou po koupi konečného produktu.
Asi tam přibudou ještě další, možná procentní koeficienty na další nezbytnosti pro chod státu. Nejsem ekonom, jen "myslivec".

Co se týká bankovního systému, tak ten funguje pro většinu lidí samoobslužně už dnes, systém půjčování lze očistit o matoucích složek tak, aby si každý mohl spočítat, do kdy se mu půjčka vyplatí - a kdy je vhodnější šetřit a koupit si hovadinu nebo potřebnou technologii později.

Lidi si zatím neumí představit život, kdy nebude zapotřebí spěchat, honit se. Kdy se pracovat bude tehdy, když o to bude zájem. Třeba v neděli - a pak mít zas volno třeba více dní.

S tím volnem souvisí zas ceník prací. Na internetu lze otevřít vedle poptávkových systémů také nabídkové - a trh si zde vynutí a vypreparuje ty, kdo nabízí svou práci za dostupnou cenu. Tady je základna už také hotová, to funguje, poptávkový systém používáme. Funkční mnohem líp bude tehdy, až si lidi uvědomí, že něco tajit je zhovadilost - to jim bude trvat nejdéle.
Když něco umím, tak si to patřičně ocením. Ze začátku se bude i lhát - máme v tom trénink, ale dojde na každého. Když se zjistí, že neumím, tak se to objeví v referencích o mně.

Facebook je předstupněm vystoupení z anonymity. Lidi postupně získávají znalosti, kam vede utajování, praská to na politiky i jejich akcie na doručitele, k nám praskot dojde jen o trochu později. Informačně nazí už jsme pro vrchnost, zbývá se informačně obnažit i vzájemně. To chvíli potrvá, přesně tak dlouho, nakolik si vážíme sami sebe právem anebo neprávem. A to si lidi začínají vyříkávat už teď. Tedy ti, co už mají máloco ztratit na jedné straně - a ti, kterým jde o všechnu moc - na druhé straně.

Návrh "DoDoBanky" už mám pár let v šuplíku, nástroj pro relevantní vyhodnocování odbornosti...Automaticky kráceno

214335

8.3.2010 0:42

RE: přátelé,

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214335

Návrh "DoDoBanky" už mám pár let v šuplíku, nástroj pro relevantní vyhodnocování odbornosti je také před dokončením.
Když DoDobanka nepracuje s penězi, ale dá jim "nick" - třeba "Hrky", je to stejný trik jako ten, že se nám tu mele cosi o demokracii, i když jde o skrytou diktaturu peněz.
Hrky to budou na internetu, ale doma bude hotovost, papírky s platnými obrázky číslic. Jen transakce se budou muset předat osobně, ale třeba jen jednou za měsíc. Opět internet /viz Aukro/ zjistí, kdo švindluje a kdo je solidní. Stačí všude fungovat pod svým jménem a adresou. Přesuny velkých peněz = papírků leckdy nahradí jeden, s uvedením sankce v případě nedodržení dohody. Neanonymní občan má naději na růst osobního kreditu = své důvěryhodnosti. Anonymní nikoliv.
Proto se blbci schovávají za nick zrovna jako ti, kterým "jde o moc" (ve smyslu o hodně velkou ostudu, průšvih nebo vylití negativních emocí)

Proč nám rvou do hlavy, že vystupovat pod svým jménem je nebezpečné? Proč neřeknou, že je to nebezpečné hlavně pro ně, adresnosti se bojí nejvíc. Toho, že se lidé na internetu pod nickem stanou občany se jménem a adresou.

A Každý se ale předtím musí "vyblít" ze svých vzteků, své nemohoucnosti něco změnit, vyprázdnit svou agresi (tu musí leckdo potlačovat v zájmu svého uživení se).
Internet je bezedná a potřebná žumpa pro tyto "stavy duše". Teprve pak se začnou zajímat o nějaká řešení doopravdy.

214336

9.3.2010 14:39

RE: přátelé,

Stan 91.?.?.?

Reakce na 214336

Mensi otazecka, bude ta DoDoBanka postavena z Lego stavebnice, nebo das prednost drevenym kostickam? [chechtot] [chechtot] [velký smích] [chechtot] [chechtot]

214433

9.3.2010 14:42

RE: přátelé,

Lin 85.?.?.?

Reakce na 214336

Nápad s "hrky" je dost dobrý. Zástupná internetová měna, za kterou je možné směňovat zboží [smích] A je docela sranda, že s něčím takovým nepočítá ani náš zákon (pokud mi něco neuniká), takže by to vyjít mohlo.
A když jsem se tak zamyslela nad netovou anonymitou, máte vlastně pravdu.
Zdravím a dík za povídání.

214434

7.3.2010 12:55

RE: přátelé,

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214268

...díky za podporu Antiquusi, doufám, že vedle opatrných a negativních příspěvků čte zvědavce dost lidí, kteří zde nepotřebují reagovat a mají co do ekonomiky říci.

..nehledě na to, že situace ve světě postupuje tak, že vedle nové války neexistuje jiné řešení než nějaká forma "základního příjmu".
Věřím, že lidi, myslící česky, mají na to, aby vytvořili novou EU od jejího přirozeného geografického i mentálního středu. Ve světě už jistě jsou připravené modely řízení, pro které je naše země přirozeným testerem. Během tohoto roku by se to mělo vyjasnit.

..třeba někoho napadne přeposílat šablonu "čestného prohlášení". Úpravám a zlepšením šablony se nebráním, každý máme jen kousek "rozumu této Země",.....

214275

7.3.2010 18:15

ekonomové nám ukazují jak se to má dělat

neekonom 83.?.?.?

Nejsem ekonom, takže můžu si říkat co chci. stát ozdravil (za Klause a Zemana) stamiliardami banky. Ty prodal. Kdyby je sjednotil na jednu státní banku a začal půjčovat racionálně. Mohl dnes úroky používat na zalátání rozpočtu. Stačí spočítat čistý zisk peněžních ústavů a započíst do státního rozpočtu a jsme bez schodkového rozpočtu. Takhle si žijí bohatýrsky vlastníci na západě a národy české republiky maj holý zadek. Dobře tak.

214298

8.3.2010 8:58

Jiný způsob nátlaku na úřady

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Pane Janko,
Objevil jsem jiný méně nákladný způsob, než pomocí ČP, který uplatnila AI na nátlak "zahlcením" úřadu. Dokonce má jako "výstup" publicitu v mainstreamu! Víceméně to oč usilujete Vy. Jeden citát z článku:
"Ze strany Amnesty International se jedná o regulérní způsob ovlivňování státní politiky," řekla Aktuálně.cz náměstkyně ministryně školství Klára Laurenčíková.
Celý článek je na .aktualne.centrum.cz

214354

10.3.2010 9:24

RE: Jiný způsob nátlaku na úřady

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 214354

mýlíte se, je rozdíl mezi dopisem občana a úřadem potvrzený stav financí občana, který je pak podkladem pro právní použití Čestného prohlášení coby podkladu "protistrany" v žalobě určující původce státního dluhu.
Každé čestné prohlášení, podané podle šablony na www.nejsmeovce.cz je podmíněné tím, že občan si takové potvrzení od svého finančního úřadu obstará.

Nebo si myslíte, že "mlčící většina" může v řešení "peněz" něčeho dosáhnout bez toho, aniž by do toho něco vložila?
Ano, je to obdoba hracího automatu, něco vložíš - a většinou nic nevypadne. To platí pro ty, kdo si neuvědomují, že v jednání se státem prostřednictvím právních nástrojů musí občan dostat protihodnotu.
Vstupenka stojí cca 350 Kč. A hra, která se hraje - ta se jmenuje "dluh pro naše děti".
...je to na vás, přátelé i nepřátelé, já to své ČP už odeslal.

214486

8.3.2010 9:41

Základní příjem - poněkud jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Zatímco my (někteří) tápeme jak vysvětlit pojem "Základní příjem", jiní to už mají léta vyřešeno. Formou pohádky se na BL dovíte, že jde jen o to, dokázat se zvepřit.

214357

1.9.2010 11:51

o zdanění strojů

ekonom hapčík 78.?.?.?

PRÁCE se nedaní, nedanila a nebude danit. Vždy se danily, daní a budou danit PŘÍJMY.

A byla obří řepa. Každoročně vyrostla na poli, které vlastnil Bzú. Když ji prodal, dostal 10.000 šírů. Aby ji ale prodal, musel ji nejdřív vytrhnout, a na to si zval šest svalovců. Každému zaplatil 50 šírů. Čistý zisk z řepy tedy byl 10.000 - 50x6 = 9.700 šírů, a státu Bzú musel na dani odevzdat půlku, tedy 4.850 šírů. I každý ze svalovců odevzdal státu půlku své mzdy, tedy 25 šírů. Stát si celkem za řepu přišel na daních na 5.000 šírů (4.850 + 6x25).

Bzú příští rok vynalezl páku a šest svalovců si už nepozval. Prodal za 10.000 řepu a stát mu vzal 5.000. Stát si tak za řepu tentokrát opečovanou strojem přišel jako loni.

Takže danění "strojů" se de facto děje od té doby, co šest ramenáčů tahajících za řepu nahradil jeden střízlík s pákou. [mrknutí jedním okem]

227227

17.5.2014 19:06

Ryba smrdí od hlavy

Eduard solnar (tečka) eduard (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

V tomto státě občan je O.Cynikům a zlodějům nemám chutˇnahrát
řešení od dlužení státního dluhu,který oni zadlužení spůsobyli.
Politici a hlavy státu mají nemalí podíl na stavu této země a
občan ,že dopustil rozkradení státu.Zeman dílo zkázy dokončí.

310222

Příspěvků: 113

05.03. 07:18 Bufet  Na prvý pohľad to vyzerá geniálne
05.03. 09:39 Libcin  Rozlobený věřitel
05.03. 14:34 janko  RE: Rozlobený věřitel
07.03. 23:00 Antiseptik  RE: Rozlobený věřitel
05.03. 10:13 MedaBeda  :-)
05.03. 16:53 janko  RE: :-)
05.03. 17:33 MedaBeda  RE: :-)
05.03. 10:35  Recese pro (příliš) odvážné.
05.03. 15:14  RE: Recese pro (příliš) odvážné.
05.03. 17:05 janko  RE: Recese pro (příliš) odvážné.
05.03. 17:23  RE: Recese pro (příliš) odvážné.
05.03. 21:23  RE: Recese pro (příliš) odvážné.
05.03. 15:17 janko  RE: Recese pro (příliš) odvážné.
05.03. 16:19  RE: Recese pro (příliš) odvážné.
05.03. 10:36 jano123  Neviem neviem
05.03. 15:31 janko  RE: Neviem neviem
05.03. 10:37 skeptik2  Mám obavy, že tohle nebude funkční
05.03. 15:51 janko  RE: Mám obavy, že tohle nebude funkční
05.03. 10:54 Kadlik  Poznamka k doplneni editora
05.03. 12:16 amiourka  editor má už několik měsíců v šuplíku text peníze a dluh, který problém řeší
05.03. 12:22 pje  Pracuji na kalkuacích ZP a UDPH
05.03. 15:07 janko  RE: Pracuji na kalkuacích ZP a UDPH
05.03. 16:01 mkadlec  RE: Pracuji na kalkuacích ZP a UDPH
05.03. 20:34 janko  RE: Pracuji na kalkuacích ZP a UDPH
05.03. 16:45  RE: Pracuji na kalkuacích ZP a UDPH
05.03. 14:18 Mrky  K ničemu to nebude!
05.03. 16:30 janko  RE: K ničemu to nebude!
06.03. 17:58 Mrky  RE: K ničemu to nebude!
05.03. 14:49 Vojta49  Nesprávná východiska
05.03. 15:01 Mrky  RE: Nesprávná východiska
05.03. 16:25  RE: Nesprávná východiska
05.03. 15:55 mkadlec  RE: Nesprávná východiska
05.03. 20:29 janko  RE: Nesprávná východiska
09.03. 16:03  RE: Nesprávná východiska
09.03. 17:35 janko  RE: Nesprávná východiska
05.03. 15:56 Sam Ting Wong  RE: Nesprávná východiska
05.03. 18:42  RE: Nesprávná východiska
05.03. 16:09 janko  RE: Nesprávná východiska
05.03. 17:42 Vojta49  RE: Nesprávná východiska
05.03. 19:14 Laskavý  Co to tady zase Vojto49 plácáš? Jak můžeš tak nestydatě lhát!!!!
05.03. 19:17 Laskavý  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš? Jak můžeš tak nestydatě lhát!!!!
05.03. 21:10 janko  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš? Jak můžeš tak nestydatě lhát!!!!
05.03. 20:19 janko  RE: Nesprávná východiska
05.03. 20:43 janko  RE: Nesprávná východiska
05.03. 21:55 Lin  RE: Nesprávná východiska
06.03. 00:55 Vojta49  RE: Nesprávná východiska
06.03. 01:21 janko  RE: Nesprávná východiska
06.03. 09:40 aristokrat  RE: Nesprávná východiska
06.03. 13:27 Lin  RE: Nesprávná východiska
06.03. 23:38 Vojta49  RE: Nesprávná východiska
07.03. 08:36 janko  RE: Nesprávná východiska
05.03. 20:37 bilbord  RE: Nesprávná východiska
05.03. 18:13 baki  Máme zastupitelskou "demokracii".
05.03. 20:59 janko  RE: Máme zastupitelskou
06.03. 10:55 baki  RE: Máme zastupitelskou
06.03. 15:30 janko  RE: Máme zastupitelskou
07.03. 08:29 baki  RE: Máme zastupitelskou
07.03. 12:44 janko  RE: Máme zastupitelskou
07.03. 17:43 baki  RE: Máme zastupitelskou
07.03. 22:02 janko  RE: Máme zastupitelskou
08.03. 11:18 baki  RE: Máme zastupitelskou
08.03. 15:50 janko  RE: Máme zastupitelskou
09.03. 09:05 baki  RE: Máme zastupitelskou
08.03. 16:01  RE: Máme zastupitelskou
07.03. 18:27 Vojta49  RE: Máme zastupitelskou
07.03. 21:48 janko  RE: Máme zastupitelskou
05.03. 21:06 Lin  Statistický úřad?
06.03. 00:48 janko  RE: Statistický úřad?
06.03. 11:55 Lin  RE: Statistický úřad?
06.03. 18:13 janko  RE: Statistický úřad?
06.03. 19:11 Lin  RE: Statistický úřad?
06.03. 22:32 janko  RE: Statistický úřad?
08.03. 16:23  RE: Statistický úřad?
05.03. 21:32 Lin  K práci strojů
06.03. 00:54 janko  RE: K práci strojů
06.03. 12:00 Lin  RE: K práci strojů
06.03. 12:12 Lin  RE: K práci strojů
06.03. 13:47  RE: K práci strojů
06.03. 15:30  RE: K danim
06.03. 16:11 Vojta49  RE: K práci strojů
07.03. 20:42  RE: K práci strojů
06.03. 14:57 Antiseptik  RE: K práci strojů
06.03. 15:23 janko  RE: K práci strojů
06.03. 16:01 Lin  RE: K práci strojů
06.03. 18:30 janko  RE: K práci strojů
06.03. 05:43  Islanďané a státní dluh
06.03. 18:53 janko  RE: Islanďané a státní dluh
07.03. 19:06  RE: Islanďané a státní dluh
08.03. 01:56 Pepa z depa  RE: Islanďané a státní dluh
06.03. 10:59 bubu28  podívejte na Řecko
06.03. 12:34 Střelec  RE: podívejte na Řecko
06.03. 18:59 janko  RE: podívejte na Řecko
06.03. 16:35 Lane  Trochu chaos
06.03. 17:35 Antiseptik  RE: Trochu chaos
06.03. 19:06 janko  RE: Trochu chaos
07.03. 11:08 Antiquus  přátelé,
07.03. 12:45 Lin  RE: přátelé,
07.03. 21:29 janko  RE: přátelé,
07.03. 21:30 janko  RE: přátelé,
07.03. 22:46 Lin  RE: přátelé,
07.03. 23:06 Antiseptik  RE: přátelé,
09.03. 14:28 Lin  RE: přátelé,
08.03. 00:39 janko  RE: přátelé,
08.03. 00:42 janko  RE: přátelé,
09.03. 14:39 Stan  RE: přátelé,
09.03. 14:42 Lin  RE: přátelé,
07.03. 12:55 janko  RE: přátelé,
07.03. 18:15 neekonom  ekonomové nám ukazují jak se to má dělat
08.03. 08:58  Jiný způsob nátlaku na úřady
10.03. 09:24 janko  RE: Jiný způsob nátlaku na úřady
08.03. 09:41  Základní příjem - poněkud jinak
01.09. 11:51 ekonom hapčík  o zdanění strojů
17.05. 19:06 Eduard  Ryba smrdí od hlavy

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 0

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 750