Diskuze k článku

Výkvět davu

Příspěvků 16

25.2.2010 19:02

dík

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Ohromně se na Vašich článcích bavím, pane Lischko, u mě dnes zase za 1. Doufám, že nepolevíte a podržíte si i nadále svůj originální úhel pohledu.

213502

26.2.2010 9:36

RE: dík

WL 94.?.?.?

Reakce na 213502

Děkuji Vám a těší mne, že nejsem sám. Vůbec nechápu, že se lidi dnes úžasně nebaví. Ve větší grotesce snad nelze ani žít. Děkujme p. Stworovi, že má pochopení pro začínající (končit?)světové autory.

213538

26.2.2010 0:17

mám námitku

daniela 95.?.?.?

Kdybychom došli k poznání, nebyli bychom naštvaní.A kdybychom nebyli naštvaní,došli bychom lépe poznání.Asi tak to měl autor na mysli.

Umírající matka se zlobí na své dítě, že z ní vysálo i s mateřským mlékem krev. Je to hloupá zloba hloupé ženy, neboť její dítě ji poučilo, že je hloupá.

Jen tenhle výrok mi vzal trochu dech.Která umírající matka by kdy vinila své dítě,že ono je příčinou jejího zla?!Takže, ani jako obrazné přirovnání se mi to k ničemu nehodí.
[cool]

213521

26.2.2010 9:42

RE: mám námitku

WL 94.?.?.?

Reakce na 213521

Velmi správně!

Mateřská láska je někdy opičí. Vím o čem mluvím když tvrdím, že matka dokáže zničit svojí péčí své děti, kteří ji jako parazité vysají k smrti...dnes obvyklá situace...

Obecně žijeme v našem milém zřízení v matriarchátu, překrytém patriarchátem, který své demokratické "služby" ženám řádně zlovolně a potměšile využívá. Nebýt rozmazlené generace infatnilních doživotních puberťáků, mohli bychom jít s ekonomikou úplně do někam. Skutečně jen infantilní idioté či zločinci (jedno a to samé) dokáží zrušit vojenskou základní službu.

213539

26.2.2010 6:04

Nedala by se umirajici matka vymenit za krestanskou blbost,bilou rasu?

kozoroh 59.?.?.?

Downtown Confederate monument defaced with anti-white messages
imghttp://chronicle.augusta.com/sites/default/files/imagecache/story_slideshow_thumb/editorial/images/headlines/2009/11/08/703168_0_512.jpg[/img]
The large Confederate monument on Broad Street was defaced with spraypainted anti-white messages.
Az prijde "hodina pravdy" a ne propagandy a nase deti a vnuci budou celit nenavistnemu davu, ktery bezesporu v USA je, tak,jak se projevil v Los Angeles, tak ,nam teto generaci, nasi generaci asi nebudou moc vdecny,jed multikulturarismu prinese nakonec vysledek politickeho snazeni nasich korupcnich a nemoralnich politiku.
Jeden ze ctenaru to napsal zcela spravne:This is NOT racist since it is directed at whites.This person was just showing freedom of expression.It would be racist IF it read"I hate blacks".
Kari Vogt, Norwegian Islam expert at the University of Oslo, has compared Ibn Warraq’s book ”Why I am not a Muslim” to anti-Jewish fabrications “The Protocols of the Learned Elders of Zion.” Professor Bernt Hagtvet, also from the University of Oslo, sees many parallels, but also some differences. There are far more Muslims in Europe now than there were Jews before WW2, and their numbers are rising fast.
Evropa nebude na tom o nic lepe nez USA .
Bjørn Stærk's presence in the debate about Muslim immigration and rape generated a lot of responses and interest, so I made another thread to continue with some of the issues raised.
Bjørn: Please make yourself clear: Will there be a "war" where Muslims try to take over Europe? Is there a rape "epidemic"?
The official number of rape charges in Sweden has more than tripled in 30 years. Sounds pretty bad to me, and I'm not the only one who reacts to these staggering numbers.
Kde, budou "krestasti politi se svymi humalnimi programy, az bila- krestanska populace bude v mencine,nasledkem porodnosti a pristehovalectvym emigrantu z mnoha zemi.
The Norwegian Government - Covering Up Immigrant Rapes
Criminologist: immigrants are rape champions
V jinem konci sveta:Sydney's Gang Rape Trial
They are probably the most violent, prolific gang rapists Sydney has known, with as many as 18 young victims. But until now the extent of the horrific crimes of four brothers from Pakistan has been kept secret. Yesterday, more than three years after they went on a six-month rampage, luring girls as young as 13 to their home in Ashfield to rape them, suppression orders forbidding publication of their trial details were lifted.
The Australian Lebanese community deserves to have the spotlight drawn away from it and on to the individual perpetrators.
Jak by takova situace vypadala v Israelu,kdyby jim nekdo z emigrantu znasilnil zidovku?

213529

26.2.2010 7:08

RE: Nedala by se umirajici matka vymenit za krestanskou blbost,bilou rasu?

kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 213529

Spatne se to otisklo.
Vložený obrázek

Vložený obrázek

Doufam,ze bude vse v poradku.

213534

26.2.2010 11:04

Hlupáků je jako maku

hestroy 77.?.?.?

Už dle hodnocení článku je vidět, že i mezi Zvědavci je hlupáků nepočítaně. Už jsem nad ovčanem zlomil hůl. Budem si to muset vyžrat až do hořkého konce.

213541

26.2.2010 16:17

RE: Hlupáků je jako maku

daniela 95.?.?.?

Reakce na 213541

Budem si to muset vyžrat až do hořkého konce

Nebuďte na nás tak zlý, pane Hestroy.Berte článek jako "oddychovku".Autor je filozof každým coulem, to se hned pozná.Ne každý jim totiž rozumí.Ale s tím výrokem ,který jsem vytáhla z Vaší reakce,s tím souhlasím.Jiná cesta ven z marasmu už asi nevede. [smích]

213554

26.2.2010 16:38

RE: Hlupáků je jako maku

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 213554

Je to opravdu smutné, Danielo. Většina lidí (a to dokonce i ti, kteří si uvědomují alespoň částečně, o co tu vlastně jde) není schopna začít přemýšlet selským rozumem a pokaždé je někdo utáhne na vařené nudli. Poskakují jak šaškové na provázku. To, co pochopí jeden den, druhý den už zase nevědí. Smutné je, že i velmi vzdělaní lidé jsou ochotní bránit tenhle zlodějský systém a dokonce při tom používají své znalosti, které ovšem berou jako fakta a nedochází jim, že je to naučil systém!!! Blbci jsou na každém kroku, vidím je všude. Už opravdu nevěřím, že ke změně společnosti k lepšímu může dojít nějakým rozumným vývojem. Nejdřív budou muset všichni padnout na hubu, ale úplně, aby se jim konečně rozsvítilo. K čemuž dojde velmi brzy, za pár let budou všichni kvílet, jak je to možné, ale nedojde jim, že za to může jen jejich nesmírná, nebetyčná, nikde nekončící blbost!!! Dokud mohli své problémy řešit po dobrém, kašlali na to, až budou dostávat po papuli, budou se divit. Ale dobře jim tak. Dle mého na jednoho normálního rozumně logicky uvažujícího člověka připadá tak 100.000 hlupáků. Pak není divu, že to tady takhle vypadá... Na jednu stranu chápu, že ne každý je schopen odpoutat se od své výchovy, od toho, co do něj systém za celý život natlačil, nicméně... [bliji]

213556

26.2.2010 17:11

RE: Hlupáků je jako maku

daniela 95.?.?.?

Reakce na 213556

Jsem z toho všeho také smutná.Jen si nemyslete.Lidé se ve většině chovají jako vosy.Kus trámu pomažete medem a třebaže vosa dobře ví, že z tohodle lákadla už neodlétne, přesto usedne.
A tak je to i s lidmi.Vy to dobře víte, že není všechno jak má být, že by mohlo být i lépe.Ale přesvědčujte o svém poznatku ty omámené davy lidí! Je nás stále více, co přímo křičíme z vlastních životních zkušeností, že tohle není OK,že tohle už tu bylo.Ale omámené vůní a leskem(neboť socialismus byl přeci šedivý),neodtrhnete je.
Přílišný optimismus je také nesmysl.Vlastně, proč by politikové chtěli cosi měnit,když ty jejich ovečky sice békají, ale salaš se napadnout nehodlají?
A tak, utíkám od optimismu.Opravdu, je to tak.Když se hroutí člověku osobní život,začne se ptát, kde udělal chybu.Až bude úplně na dně,začne se bít o svá práva.
To, co se dle mého nyní děje,je pouze totální morální rozklad tvora, jménem člověk,pane Hestroy.Buďme v klidu.Je to nemoc společnosti, která přejde. [smích] [smích] [smích] [smích]

213559

26.2.2010 17:25

RE: Hlupáků je jako maku

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 213556

> na jednoho normálního rozumně logicky uvažujícího člověka připadá tak 100.000 hlupáků.

Sebe sama určitě považujete, pane Hestroyi, za onoho výjimečného, "logicky uvažujícího". A co ostatní? Co kupříkladu celá intelektuální elita národa? Proč Vás dosud nepodporují všichni čeští vysokoškolští profesoři? A docenti? A jejich studenti? A lékaři? A členové České akademie věd? A archtitekti? A inženýři? A jaderní fyzici? Co sdružení Mensa? A davy dalších moudrých a zkušených žen a mužů? Tedy to musejí být všichni neuvěřitelní hlupáci, tupci a zabedněnci. Jen Vy jste ten jediný ... [chechtot]

Dovedl byste nám vysvětlit, proč právě Vy? Ale nějak srozumiteleně prosím, abychom tomu porozuměli. My všichni obyčejní hlupáci. [mrknutí jedním okem]

213560

28.2.2010 0:04

RE: Hlupáků je jako maku

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 213560

Vojto, počty, nezapomeňte počítat. nemusí se přeci jednat jen o lidi v naší úžasné zemičce, ne?
A pak ta čísla od Hestroye mohou fungovat.
Jste příliš úzkoprsý a namyšlený na své vzdělání také
Já s Hestroyem nesouhlasím, každý máme své místečko, kam jsme se svou leností nebo pílí dobabrali.
I jeho bych chtěl vidět, kdyby se "vtělil" do okolností a postavení těch, které nazývá blbci.
Zkrátka člověk může udělat jen to, na co má. Buď rozum nebo prachy, někdy i příležitost, ale ta se už nastavit dá.
Naštvat někoho je dobré jen do stavu, kdy se pohne směrem k tomu co ho naštvalo. A někdy je to místo "dobré rady" spíš ten, kdo ji poskytuje.

213641

28.2.2010 1:08

RE: Hlupáků je jako maku

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 213641

Máte pravdu, příteli Janko. Pokud měl pan Hestroy na mysli Haiti, pak možná ... [mrknutí jedním okem]

O svém sebevědomí vím. Snažím se je tlumit. Ovšem zase ne příliš. Soudím, že na sebevědomí velmi závisí úspěšnost veškerého lidského konání. A jak přibývá věk a zkušenosti, toto přesvědčení ve mně sílí. I kdybyste měl talent jako skladatel Svoboda, hokejista Jágr a primář Koukolík dohromady, bez sebevědomí ničeho nedosáhnete.

I s Vašimi závěrečnými slovy souhlasím. Jsou velmi moudrá. Díky.

213647

26.2.2010 19:04

Aneb: jak láska a pravda zvítězili nad morálkou a slušnosti

HonzaX 89.?.?.?

V ČR se odehral v uplynukých 20 letech zajímavý příběh jak láska a pravda zvítězila nad slušnosti a morálkou a to nám jaksi pan humanista havel zapoměl před 20 léty říct....

213570

27.2.2010 10:19

Dost by mne pobavilo,

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

kdyby někdo napsal životopisnou a přímo filozofickou esej na téma: "O co bych přišel, kdybych umřel před rokem a jak by to rozbrečelo svět." Plné kondicionálů, že? Nebo: "Jak pozměnit myšlení spoluovčanů k obrazu svému." Důležité je mít velké cíle, protože malý jen ten, kdo má malý cíl. Po Sametce se naplnilo přání jednoho národního buditele: "Bude-li každý z nás z křemene.." Je tu národ balvanů. Ale pracovitých jak Švajcaři, jejichž pílí vyrostly Alpy. Jenom jim bude selský rozum platný stejně, jako sedlákům u Chlumce. Chtělo by to čas a domnívat se, že napsání podobného k něčemu bude. Tak cucejte maminku dál, seč síly stačí, aby některý sourozenec se nemacucal tak, že by vás odstavil.

213596

27.2.2010 14:41

Proč brečíš? Já tomu nerozumím!

lesov 89.?.?.?

Tak jak to je, narodili jsme se pro smrt nebo pro život?! Nebo omylem? (Jako omyl genetických pokusů) [zmaten]

213599

Příspěvků: 16

25.02. 19:02  dík
26.02. 09:36 WL  RE: dík
26.02. 00:17 daniela  mám námitku
26.02. 09:42 WL  RE: mám námitku
26.02. 06:04 kozoroh  Nedala by se umirajici matka vymenit za krestanskou blbost,bilou rasu?
26.02. 07:08 kozoroh  RE: Nedala by se umirajici matka vymenit za krestanskou blbost,bilou rasu?
26.02. 11:04 hestroy  Hlupáků je jako maku
26.02. 16:17 daniela  RE: Hlupáků je jako maku
26.02. 16:38 hestroy  RE: Hlupáků je jako maku
26.02. 17:11 daniela  RE: Hlupáků je jako maku
26.02. 17:25 Vojta49  RE: Hlupáků je jako maku
28.02. 00:04 janko  RE: Hlupáků je jako maku
28.02. 01:08 Vojta49  RE: Hlupáků je jako maku
26.02. 19:04 HonzaX  Aneb: jak láska a pravda zvítězili nad morálkou a slušnosti
27.02. 10:19 Kropáč  Dost by mne pobavilo,
27.02. 14:41 lesov  Proč brečíš? Já tomu nerozumím!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 0

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 464