Diskuze k článku

Tvoje HDP na moji hlavu

Příspěvků 26

24.2.2010 6:56

jistěže je tento fakt naprosto triviální (to víme snad všichni)

Nedobrej člověk 88.?.?.?

správně autor naznačuje, že za vším má být poctivost a odpovědná morálka.

Toto ovšem chybí.
Státy vedou pažraví, lživí, ješitní, cizoložní a hloupí jedinci nebo jejich spolky.

Lidé ztratili svoji (křestanskou) duši a vědomí vlastní ceny před svým Stvořitelem.

213361

24.2.2010 9:19

Prozření

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 89.?.?.?

Pan Sedláček prozřel. Hmm. Pochopil, že žít na dluh je špatné. No, řekněme, že aspoň něco. Kdyby v tom článku nebyla další jasná, systémová chyba (manipulace?).

>"Pokud chce politik rozdat lidu trošku více, než si zaslouží, má na výběr ze tří alternativ."

Takže lid si nezaslouží ale politik mu rozdává. Aha. A já myslel, že politici rozdávají hlavně sami sobě a svým spřáteleným firmám. U nás hlavně těm stavebním, v USA třeba zbrojním. A že lidu berou. Obávám se, že tuším "Sedláčkovo řešení". Sebrat lidu to, co neoprávněně dostal.

213365

24.2.2010 13:09

RE: Prozření

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213365

Myslím že jste tu pointu trošku minul. Jediná logická úloha státu je dohlédnout na to aby se jednalo spravedlivě, aby se nikdo neokrádal nebo nevraždil. Čím víc se bude okrádat a vraždit, tím víc to bude stát stát. Ovšem dnes se stala absurdita, stát je zlodějem a chrání zloděje před poctivými lidmi. Asi podle modelu kdy firmy najímají hackery aby jim vybudovali neprůstřelný systém počítačové obrany. Ovšem neví se zda-li si hackeři nebudují dírky v síti pro případné použití. Arogance dnešních politiků nezná mezí a to nejen v ČR ale skoro všude. Mafiáni v čelech států.
Dluh má místo v ekonomice ale jen jako investice do budoucnosti. Platit dluhem současnost je cesta do pekel, jak se na ní jednou ocitnete, není cesta ven, žádná křižovatka nebo odbočka už nebude.

213386

24.2.2010 13:28

RE: Prozření

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 213386

Tleskám, pane Antiseptiku. Vaše názory se vyvíjejí k lepšímu. I já jsem pro:

1. Minimalizovat roli státu, tedy snížit daně, přerozdělování, byrokracii, korupci, ...
2. Ústavou zakázat politikům zadlužovat svou zem.

Ano. To jsou cesty, které vedou k nápravě. [smích]

213388

24.2.2010 16:29

RE: Prozření

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213388

Nedávejte mi do úst to co jsem neřekl Vojto. Samozřejmě jste vynechal to podstatné, neb se Vám to asi nehodí. A to je role státu v dohlížení ku spravedlnosti a férovosti podnikání občanů. Zmínil jsem se že růst byrokracie je přímo závislý na lumpárně občanů.
Já jsem pro snižování daní občanů, proti korupci a byrokracii, ovšem jen za předpokladu že se všichni chovají v rámci kolektivu férově. Třeba bych byl pro, v případě ničení pracovních míst zavést pro takové podniky mnohem vyšší daně z tak získaného příjmu a naopak zaměstnancům jejich daně snížit. Víte vemte si Ameriku jako příklad. Dokud korporace a podniky platili okolo 70 procent všech daní a prostí lidé těch 30 procent, nějak to jelo. Dnes když díky úlevám na daních a outsourcingování jsou na tom obráceně, nějak se to zadrhlo. Ono to dost souvisí.

213409

25.2.2010 22:49

RE: Prozření

pje 193.?.?.?

Reakce na 213388

Vojto, jistě chcete, aby kromě současných lumpů a podvodníků vloudivších se bez skurpulí do politiky a do vlastnických a manažerských pozic v ekonomice je po odmrštění státní kontroly a zájmu bylo ještě více. Vy jste mi ale pěkný ochránce toho dobrého, co dosud lidé této země přinesli nejen sobě. Stát nekurompuje svobodné občany, to svobodní, nezodpovědní a právo si po svém ohýbající svobodní čeští občané korumpují stát i soudy. Mám z vašich slov silný pocit, že žijete na Marsu, nikoli v Česku na planetě Zemi, a rozhodně netrpím interpretační nedostatečností.

213517

24.2.2010 14:00

RE: Prozření

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 213386

V tom co jste napsal s Vámi naprosto souhlasím. Ovšem kde je to v tom článku, to tedy vážně nevím. A že by Sedláček, člen NERVu a hardcore Pravdolásky (tm), chtěl podnikat něco proti státu a politikům...? To mi přijde až legrační.

Ano, věřím, že splacení dluhů a nevytváření dalších je Sedláčkova medicína. Ale nikde tam nečtu, KDO TO ZAPLATÍ a KOMU se přestane sypat. Kromě té mnou vypíchnuté věty. "Pokud chce politik rozdat lidu trošku více, než si zaslouží"

213396

25.2.2010 15:14

RE: Prozření

Olas 78.?.?.?

Reakce na 213396

K tvorbě člena NERVv

Závratná kariéra
reakce na článek “Další biftek už je moc“

2008 – Sedláčkovi je 31 let to znamená že dobu jeho vzniku je možno datovat do roku 1977

2006 – je označen za ekonomického genia Made in USA

2003 – konec dvouletého působení v týmu Havel his Boys a další funkce ve vládních strukturách

2001 – Sedláčkovi je 24 roků a je povolán na Hrad mezi The Havel Boys

2000 – pokud absolvoval řádné studium končí nějakou VŠ

1996 – ukončení nějaké formy SŠ umožňující start na VŠ

1992 – ukončení 9. ročníku ZŠ

1983 – teoretický start do ZŠ

1977 – vznik genia


Napadá mě, že největším problémem chápání závratného vzestupu něčeho takového, jsou tzv. kupecké počty a existence nesmyslu zvaného komparace teoretických znalostí s praktickou zkušeností a realitou.

Určitě je pro lidstvo nesmírnou škodou, že se tento náš genius nevydal cestou technických studií. Zajisté by byl v současnosti držitelem Nobelovy ceny za vynález a realizaci stroje o němž již mnoho let sní “konstruktéři“ na celém světě. Perpetum Mobile by jeho zásluhou bylo realitou již přinejmenším 15 let, čímž by se zcela zamezilo globálnímu znečišťování. Arabští šejkové by přišli na “buben“, Topolánek by byl ušetřen jednání o plynu s Putinem i ukrajinskou Pletýnkou, v atomových elektrárnách by se pěstovaly žampiony a hlíva ústřičná (houbám radioaktivita prospívá) no prostě ráj to napohled.

Bursík a jeho Greenboys by se mohli věnovat vydávání leteckých průkazů netopýrům a výzkumu i zdůvodnění proč čmeláci v rozporu se zákony aerodynamiky (malá křídla v poměru k chlupatému tělu) létají a madam AU, AU by opět mohla cajdat po Praze v kostýmu anděla a převádět děti přes ulici.

Svého času za totality kolovaly vtipy o Lysenkovi, Mičurinovi a dalších. Jeden z vtipů byl i na téma výživy. Hovořilo se o tom, že v tehdejším SSSR experimentátoři dosáhli úspěchu ve snížení spotřeby krmení pro koně na 50%. Pokus se podařil na 100%, ale kůň, zvíře bez erudice a edukace o tom nevěděl a vzápětí zdechl.

Škoda, že autor výroku o vynikajícím a prospěšném 10.-ti denním hladovění nežil v té době.

Vhodné k ověření jeho teorií by bylo třeba Somálsko a poučování tamních domorodců o prospěšnosti jejich hladovění. Afrikou a třetím světem by určitě znělo HOSANA, HOSANA.

Pikantní je i skutečnost, že země kde dozrávají ekonomičtí géniové uvedeného typu je sama v ekonomickém kolapsu zmítána krizí nebývalých rozměrů.

213492

24.2.2010 13:34

VEŘEJNÝ DLUH ČR + KDO NÁS A KDY ZADLUŽIL

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

www.zadluzeni.cz
www.verejnydluh.cz

213391

24.2.2010 16:41

RE: VEŘEJNÝ DLUH ČR + KDO NÁS A KDY ZADLUŽIL

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 213391

Linky sú nefunkčné.

213411

24.2.2010 16:45

RE: VEŘEJNÝ DLUH ČR + KDO NÁS A KDY ZADLUŽIL

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 213411

Tak si je zkopírujte do prohlížeče... Pro ty, kdo linky vkládají: před adresou musí být http://

213412

24.2.2010 22:58

RE: VEŘEJNÝ DLUH ČR + KDO NÁS A KDY ZADLUŽIL

Lucerka 92.?.?.?

Reakce na 213391

Jenom tak ze zvedavosti jsem se mrkla na stranky ministerstva financi a velmi me nasr..., stranky co se tyce dluhu byly v anglictine. Tak nevim jseme cesi a mluvime cesky nebo snad anglicky. Nejak mi to nebere, mozna je nas uredni jazyk anglicky, muze mi to nekdo vysetlit? Mrkla jsem i na slovaky ale ti to maj v jejich narodnim jazyce.

213454

25.2.2010 1:43

RE: VEŘEJNÝ DLUH ČR + KDO NÁS A KDY ZADLUŽIL

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 213454

Inu pročpak asi naši předkové dospěli k poznání, že je někdo "papežštější než papež", či jinak řečeno, je "poturčenec horší Turka". Jsme už součástí EU, tak musíme být IN znalostí té "hatmatilky", jak se v tom dokumentu o sobě samém, vyjádřil o Angličtině sám veliký germanofil semitského původu, V.Havel. Ve všech oborech lidské činnosti roste hodnota s úměrou k upotřebitelnosti produktu, jen v oblasti jazyka je to výslednicí nedávné politiky dělových člunů ve službě kapitálu. Má to ale i odvrácenou tvář a tou je nutnost rodilých mluvčích přijmout prznění své řeči od jiných. Toho je Čeština svojí obtížností dosud do značné míry ušetřena a zde nerodilého rodilí v mluveném projevu poznají i kdyby zde žil třeba 100 let a byl původem slovanským (cizí špioni se tady neškrtnou). V projevu psaném se bohužel mezi zde nenarozené řadí i značné procento zde narozených a s jejich klesajícím věkem toto procento nepřímo úměrně roste. Inu dostalo se nám toužené svobody. Ve všem. I v prznění mateřštiny, morálky, etiky, či víry.

213465

24.2.2010 14:59

40 miliard na úrocích

skeptik2 195.?.?.?

Zvláštní, že tuhle závratnou sumu autor zmiňuje jako něco na způsob každoročních jarních záplav, prostě přírodní neměnný zákon, s kterým se nedá nic udělat. Ale tak to přece není, úroky z dluhů nejsou žádná objektivní fyzikální konstanta, ale lidský výmysl, nevznikají působením gravitace a nerozpouštějí se v okolním kosmu, ale míří do zcela konkrétních kapes - čí jsou to kapsy? Jaktože je jejich "právo" stahovat do bídy a dluhů celé národy ještě základnějším prácem, než právo na život? V jakém to žijeme systému, kde je bezostyšné a bezskrupulózní OKRÁDÁNÍ milionů lidí, čili masová lichva, něčím naprosto samozřejmým, obecně přijímaným, základní hodnotou, o které se ani myšlenkou nepochybuje? Jak je možné, že křesťané, na základech jejichž myšlení je údajně tato civilizace vystavěna, nenaplňují ulice? Jak je možné, že biblický zákaz lichvy se dnes v tichosti přehlíží, ač prý křesťanský odkaz žije? Kdo konečně začne mluvit o tom, že král je nahý, a také o tom, kdo to vlastně je?

213402

24.2.2010 15:59

RE: 40 miliard na úrocích

tenZulice 90.?.?.?

Reakce na 213402

.....na Vaši otázku bych hledal odpověď především u Kalouska.
Ten s "křížem" v ústech "biblicky" vysvětlil, že se NIC
neděje !
A bude "vysvětlovat" dál i s knížetem.

Tento vysoce morální křesťansko-demokratický politik
šlape po Kristu kde se dá.

Je to ovšem potřeba CHTÍT VIDĚT !!!

[bliji]

213404

24.2.2010 16:02

RE: 40 miliard na úrocích

_kuba 90.?.?.?

Reakce na 213402

Lóžoví bratři Tomáše sedláčka to asi nebudou...

213405

24.2.2010 17:00

RE: 40 miliard na úrocích

KILLROY 192.?.?.?

Reakce na 213402

presli ste cez 3 temy vo svojom prispevku: otazka prirodzenosti uroku, komu idu do vrecka, a postoj krestanov.

1) ked si raz vlada pozicala, tak ma zavazok. Rovnako si pozicat nemusela. Ale to je proti principu demokratury, kazdy politik MUSI byt populista, inak ziska hlasy len uvedomelych obcanov, cize minimum. Preto slubuje, splni tym ze rozda viac penazi. Na to naraza Sedlacek vo vete na ktorej sa vsetci pohorsuju: "Pokud chce politik rozdat lidu trošku více, než si zaslouží".

2) uroky poskytuje hlavne vieme kto. Ak hovorite o okradani, su to politici ktori nas zadlzuju, nie "viete kto" (aspon priamo nie). Jednym z rieseni je vyrovnany rozpocet, nebolo by zle ho dat do ustavy.

3) krestania a lichva. Je to zlozitejsie:
"Nie každý úrok bol považovaný za úžeru a v podstate už od 12. storočia bolo treba každý prípad posudzovať osobitne a v kontexte platnosti piatich stanovených výnimiek. Za úžeru nebol považovaný:

1. damnum emergens: úrok ako odškodnenie za nečakanú škodu spôsobenú neskorým platením,
2. lucrum cessans: úrok ako odškodnenie za ušlý zisk,
3. stipendium laboris: úrok ako odplata za odvedenú prácu,
4. periculum sortis: úrok za riziko straty požičaných peňazí, keď nepríde k splateniu - či už platobnou neschopnosťou alebo zlomyseľnosťou dlžníka,
5. ratio incertitudinis: úvaha o neistote v úverových obchodoch (Le Goff).

Z uvedeného vyplýva, že výnimky v bode č. 4 a č. 5, t.j. úrok za riziko straty požičaných peňazí a úvaha o neistote v úverových obchodoch, nielen že legalizovali úroky, ale boli už bezprostredne spájané s rizikom." Nie nahodou sa hovori "nekrestansky urok" [smích]

213414

25.2.2010 9:30

RE: 40 miliard na úrocích

skeptik2 195.?.?.?

Reakce na 213414

Nerozumím o nic víc: od koho si ale vláda "půjčuje"? Potřebuje-li vláda zaplácnout rozdíl mezi tím, co má zaplatit za služby a zboží, které použila, a tím, co vybrala na daních (já vím, že zjednodušuji, jde o princip), spustí rotačky v tiskárně cenin. Tím ovšem v důsledku může vyvolat jen inflaci či hyperinflaci (viz Německo v 30. letech), která nám sice zničí úspory, ale taky zlikviduje ty virtuální vládní dluhy (což koneckonců byl důvod zmíněných německých aktivit) - ale kde je ta půjčka, ze které se platí úroky? Kdo ji poskytuje? Přece si vláda nepůjčuje u nějaké konkrétní komerční banky. Ještě chápu úroky u státních dluhopisů, ale celý státní dluh přece není pokrytý státními dluhopisy (nehledě na paradox, že jejich držitelé, nejsou-li v zahraničí, by pak ožebračovali sebe sama).

213480

26.2.2010 23:07

RE: 40 miliard na úrocích

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 213480

Ono je mnohdy lepší "v mylné naději žíti, než trudnou poznati jistotu". Peníze, bankéři, dluhy, úroky, burza, akcie, směnky, deriváty, indexy atd., to všechno je instrumentárium "vědy" zvané ekonomie, kteroužto z celého širého Vesmíru složeného z hmoty, energie a pár drobtů života, za ni pokládá pouze výtvor zvaný "člověk" a to ještě ne každý, nýbrž jen ti, kteřížto parazitování na jiných mají posvěceno coby božské poslání. Ti jsou pak přímo předurčeni samotným Bafometem zadlužovat a týt nejen z jedinců, ale i z celých států a nebýt to kamkoliv jinam jen pánbůh ví proč tak daleko, že i samo světlo se tam loudá jako slimák, chystali by se proniknout i do jiných galaxií libujíce si v jejich nekonečném počtu, neb na planetě zvané Země je jim již poněkud těsno.

Ještě není v něčem jasno? Ale vždyť přece "vo tom to je"!

213582

25.2.2010 21:14

RE: 40 miliard na úrocích

Aja 74.?.?.?

Reakce na 213414

Hvezda zvana
Sedlacek.

213514

25.2.2010 22:38

RE: 40 miliard na úrocích

Stan 91.?.?.?

Reakce na 213514

dival jsem se na nektera videa pana Sedlacka, ten clovek je pouze dalsi trapny keynesiansky klaun produkujici bezcenne zvasty prolozene citaty ze Stareho zakona. [smích]

213516

24.2.2010 20:22

dluh

jezirkar 81.?.?.?

http://cms-consulting.org/dluh/dluh-CZ.htm [překvapení]

213436

24.2.2010 21:24

to je teda bida

Stan 91.?.?.?

pan Sedlacek ocividne nema poneti ani o demokracii ani o ekonomii, jinak by vedel, ze na uvedomelem obcanovi demokracie nemuze zaviset, na tom si krasne vylamali zuby bolsevici, ten totiz neexistuje. Rovnez by vedel, ze ekonomie samozrejme ma samoregulacni mechanismy, ovsem pouze v prostredi volneho trhu, tedy kapitalismu,ktery samozrejme nemame, mame oligarchii a financi pyramidu kde ekonomie podleha regulaci zkorumpovanych politickych tajtrliku a je tudiz predurcena ke kolapsu. [velký smích]

213445

25.2.2010 2:41

Osidla Satanova.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Jak je zde vidno, tak autor jsa znalým to umě pominul, leč sbor zde diskutujících byv nedotčen povědomostí o původu peněz a o metodě Mandrake vytvářející z fikce realitu, po návnadě poslušně hupsnul. Vždyť jaký jiný než demagogický účel zde a na tomto webu, může mít výskyt projevu páně autora, jenž oddanou službou kapitálu je znám. Paroubek má pravdu, že dluhy se nemusí platit a lze jen dodat, že když už, tak stejně fiktivně, jak vznikají. Peníze jsou přece jen a jen prostředkem k usnadnění směny a nesmí se tedy samy stát komoditou, jak se děje. O úroku, tak jako o ekonomii pak platí jediné. Jsou to nástroje židovského etnika k zotročování gojímů. Stačí nahlédnout do Bible. Račte se tedy vážení probrat z té oblbovací iluze vyvolených o dluzích, úrocích, trhu a ekonomii. Nic takového ve Vesmíru neexistuje. Je to jen zaseto do vašich myslí, aby zůstalo něco jiného skryto. Prastarý trik, jímž odvádějí pozornost jak pouťoví kouzelníci, tak kapesní, či jiní zlodějové.

213467

25.2.2010 8:14

Prázdná sláma

Alexa 94.?.?.?

Pan Sedláček vlastně nenapsal nic nového. Jen jednoduchou věc: utrácet tolik kolik si můžeme dovolit. To ví i malé dítě(zodpovědných rodičů). Ale řešení? V nedohlednu.

Dobrých receptů se dá najít všude mnoho, ale žádný z nich neřeší celou situaci. Ušetřit na státních výdajích, myslím, není takový velký problém. Teoreticky samozřejmě. Díl korupce, díl rozhazování zapříčiněný tím, že ten kdo je zodpovědný za nakládání se státními penězi se k nim chová podle toho čím jsou - cizími penězi. A neefektivita.

Často je kritizováno, že výběr konkrétní daně potřebuje vlastní byrokratickou infrastrukturu, která spotřebuje velkou část(někdy i téměř celou) z částky, kterou vybere. Tedy: stát potřebuje lepit záplaty, vznikne daň, vznikne tím pádem i potřeba úřadu, který bude výběr daně obstarávat a ten nakonec spotřebuje i získané prostředky. A jsme zase na začátku: stát potřebuje lepit záplaty...

Teoretické omezení podobného systému je jasné. Systém bude fungovat do té doby, dokud bude někdo vytvářet nějaké hodnoty, které je možné zdanit. Jenže skutečný výsledek podobných systémů je nulový.. Jediný dopad je na zaměstnanost, ale ve státní správě. Víc lidí za počítači, víc lidí brodících se papíry a víc lidí, jež netvoří žádné hodnoty.

O minimalizaci státu se mluví léta. Pravidelně před volbami. Respektive tehdy nejhlasitěji, protože politik dobře ví, že naivní ovčánek to rád slyší(tedy, pokud zrovna ten úřad není jeho zaměstnáním...). Ale po volbách přichází otočka o 180 stupňů: potřebujeme úřad na... A další výdaje.

Skutečným problémem tak není to jak ušetřit, jak zefektivnit, ale co s lidmi, kteří nemají práci. Daňové prázdniny pro montovny, které fungují efektivně(tj. malé mzdy lidem, velké zisky do kapes) nejsou řešení. To už dávno není konkurenční boj na volném trhu. To je souboj států o to, kdo prodá své ovce v ohradě laciněji. Takhle to nejde a jistě si to mnozí uvědomují. Bohatství se netvoří vlastní chudobou.

Jenže při všech těchto úvahách nesmíte zapomenout na jedno. Na kapry. Kdo to kdy viděl, aby kapři rozhodovali o tom, co bude s rybníkem, ve kterém plavou. Kapři jsou tu na chov, ne my pro ně.

213475

26.2.2010 2:35

Sedláčkův trik

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Už první věta, rádobyvtipná naznačuje kdo je vinen. Pochopitelně je to neuvědomělý spotřebitel, který místo aby se uskrovnil a odmítnul politiku zadlužování, volí takové politiky "co mu rozdají více, než si zaslouží". To je hlavní idea.
Státní kasa je jen jedna, jestli rozpočet je dluhový, je jedno k čemu dluh přiřadíme, vyjmeme-li věci skutečně nezbytné. Struktura dluhu, není podrobněji panem Sedláčkem rozebrána, zůstává v oblíbeném roztřídění na prožrání a investice. Investice jsou prý někdy i na dluh potřeba, tím mají alibi předražené zakázky a různé jiné nepotřebné extravagance (vojenské expedice...).
Tím mu "zbývá" na tepání část údajně zbytná, ta tzv. prožíraná. Pan Sedláček nejspíš ví, že vše z této oblasti není jen na přilepšenou mlsnému spotřebiteli, ale z taktických důvodů o tom až do konce pomlčí, jinak by to nedalo tak jasně srozumitelný článek o prožírání či prochlastání budoucnosti.
Je zde nezbytná sociální síť pro ty kdo nenajdou práci, důchody starobní, zdravotní. A objem těchto se neustále zvětšuje hlavně vlivem špatně regulovaných "volných pohybů" kapitálu, zboží a pracovní síly. Dovoz levné pracovní síly, vývoz pracovních míst, a dovoz levného zboží z otrocké práce v cizině s doprovodným zánikem vlastní "nekonkurenceschopné" výroby, to jsou ty hlavní - Sedláčkem zanedbané položky - pro které dluh narůstá. Je za nimi schováno sobectví a nenažranost špiček kapitalizmu. Další zanedbanou položkou, která likviduje pracovní místa je technický pokrok, který nepotřebuje tolik pracovní síly k výrobě potřebného zboží.
Takže politikové moc nemají na vybranou(a volič už vůbec ne), z principu musí kompenzovat nedostatečnou kupní sílu zbídačelé populace, aby lidé nepomřeli hlady, a též aby bylo možno vyrobené prodat, t.j. aby taky udrželi alespoň minimální provoz výroby.
I kdyby dávali ještě něco navíc, podpoří tím buď spoření, nebo trh.
Jistě, život na dluh a kritérium prosperity přes DPH je obojí špatně, ale to se vejde do jedné věty. Kam by ovšem napsal takové skvosty jako "Ať si každý platí vlastní útratu." I to je jen formálně správné. Loupežník např. si třeba bude platit svoji útratu, ale ze svého jen zdánlivě, nýbrž z cizího - naloupeného, tedy vlastně už ze svého. [naštvaný]

213524

Příspěvků: 26

24.02. 06:56 Nedobrej člověk  jistěže je tento fakt naprosto triviální (to víme snad všichni)
24.02. 09:19 DavidZ  Prozření
24.02. 13:09 Antiseptik  RE: Prozření
24.02. 13:28 Vojta49  RE: Prozření
24.02. 16:29 Antiseptik  RE: Prozření
25.02. 22:49 pje  RE: Prozření
24.02. 14:00 DavidZ  RE: Prozření
25.02. 15:14 Olas  RE: Prozření
24.02. 13:34  VEŘEJNÝ DLUH ČR + KDO NÁS A KDY ZADLUŽIL
24.02. 16:41 Oracle  RE: VEŘEJNÝ DLUH ČR + KDO NÁS A KDY ZADLUŽIL
24.02. 16:45 hestroy  RE: VEŘEJNÝ DLUH ČR + KDO NÁS A KDY ZADLUŽIL
24.02. 22:58 Lucerka  RE: VEŘEJNÝ DLUH ČR + KDO NÁS A KDY ZADLUŽIL
25.02. 01:43  RE: VEŘEJNÝ DLUH ČR + KDO NÁS A KDY ZADLUŽIL
24.02. 14:59 skeptik2  40 miliard na úrocích
24.02. 15:59 tenZulice  RE: 40 miliard na úrocích
24.02. 16:02 _kuba  RE: 40 miliard na úrocích
24.02. 17:00 KILLROY  RE: 40 miliard na úrocích
25.02. 09:30 skeptik2  RE: 40 miliard na úrocích
26.02. 23:07  RE: 40 miliard na úrocích
25.02. 21:14 Aja  RE: 40 miliard na úrocích
25.02. 22:38 Stan  RE: 40 miliard na úrocích
24.02. 20:22 jezirkar  dluh
24.02. 21:24 Stan  to je teda bida
25.02. 02:41  Osidla Satanova.
25.02. 08:14 Alexa  Prázdná sláma
26.02. 02:35  Sedláčkův trik

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 0

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Měnové kurzy

USD
21,69 Kč
Euro
26,18 Kč
Libra
29,42 Kč
Kanadský dolar
16,97 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,32 Kč
100 japonských jenů
20,91 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 677,18 Kč
1 unce stříbra
539,66 Kč
Bitcoin
762 695,91 Kč

Poslední aktualizace: 18.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 863