Diskuze k článku

Výlov rybníku 2009 – legalizovaný masakr ryb!

Příspěvků 16

24.2.2010 2:02

To je znama vec..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

A proto se ze me stal akvarista a ne rybar...Ryby me vzdy pritahovali,ale nejak sem se nedokazal smirit s tim, ze bych pak musel pozabijet vse co se vychoval a kdybych byl jeste navic svedky tohodle,tak bych jim asi rozbil hubu...to vse se deje jenom protoze se maximalizuje zisk a to je fakt humus..!!!myslim ze by se stacilo domluvit a naslo by se spousta lidi ktery by ty plevelny ryby vykoupili(ovsem asi ne za moc) ,ryby "humalne" zabili a vyuzili,ale na takovyhle akce nejsou stary "kadri" zvedavi.smradlavy dedci...stejny jak ty myslivci...Jatka,nic vic..

213353

24.2.2010 4:23

Tak zvani hospodari nejsou hospodari,tak zvani kapitani prumyslu, nejsou

kozoroh 59.?.?.?

Jsou dve cesty,bud civilisace bude znicena nuklearni valkou a nebo se lidstvo pomalu a jiste znici samo,coz, Marx uvedl , jako materialismus, presne tak ,clovek neni dobrym hospodarem teto planety,co muze znicit ve jmenu mamonu,tak znici.Nejsou to jenom bossove-obchodnici,vedouci, ale i obycejni lide,kdyz v Americe se zeptaji delnika zda chce valku, rovnez nicici efekt na tuto planetu,tak dotazany rekne NE!
Ale, kdyz mu boss rekne,ze prijde o praci, ktera ma co delat s valecnou vyrobou,tak , v tom okaziku nemysli na bomby zabijejici nekde nekoho,ale, mysli sam na sebe,ze bude beznadejne nezamestnany a tim se cela situace zmeni,
V mori-oceanech mame vrstvu odpadku, kterych kazdym dnem pribejva jak lode vyvazejici odpadky z New Yorku a jinych mest spusti daleko od pobrezi do vody, coz ma za nasledek nekolika metrove vrstvy na dne oceanu,ktera tam hnije a otravuje veskery zivot a nebo otravene konci opet na nasem stole.U pobrezi Ameriky jsou potopene jedovate plyny,jakozto i u pobrezi Britanie a z techto mist rybari "tezi"kraby- lobstes,co by delikatestni jidlo.Na dne more lezi u Itaie sudy s radiaktivnim materialem, na cemz vydelala italska mafie , v ramci,co s odpadem.Po mori plujilodi s radiaktivnim odpadem a jsou hnany z jednoho pristavu do druheho,takze , nakonec lodi zkonci se svym nebezpecnym nakladem na dne more. Kriminalita proti lidstvu je valka ,kde se pouziva deploid uranium, jez pronikne vsim a ma polovicni rozpad 4.5 bilionu roku a USA vyrabi dalsi mnohem ucinnejsi munici tohoto druhu, takze ,vylov rybnika je jen malou ukazkou,ze vsude,lide neco delaji,co by nemeli,pokud nemaji mozek zatemneny hrabivym mamonem za kazdou cenu.Cesta bude koncit naprostou katastrofou ohledne zdrave,ciste ,pitne vody, povedou se i valky o tuto pro mnohe "obycejnou vodu" ,ktera nakonec se stane v rukach mocnych zbrani proti mnoha ziznivym a oni budou ti,jez budou urcovat, kolik smime pouzit a kolik ne, prikladem je Australie,nakladnym,odsolovacim zarizenim a pouziti kanalisacni vody k opetnemu pouziti,co by pitne vody,coz, politici demonstrativne ukazuji,jak je dobra a chutna, takze,prosim,zadne protesty, spolecnost delajici takovou cistirnu nam jich postavi,kolik jen budem chtit, navrch pridame fluorid a zdravi je na ceste.Kaci se lesy, delaji se supermesta, nici se zemedelstvi, byrokrati narizuji,co mame a co ne,at to stoji cokoliv, delaji se odpadky, co by levna cesta pro prumysl, jen se podivejte ,jak je zbozi baleno a kolik je tam umele hmoty, kterou najdem vsude na pobrezi rek,jezer a mori,kolik odpadku je na horach v ramci turistickeho hnuti,kolik odpadku je od horolezcu pod Mt Everest a jinde.Vezmete jen to,ze se dnes nic neopravuje,jen cele dily vymenuji.
Zeby,male ryby,zmrazene dali do ZOOlogicke zahrady a nebo pouzily ke krmeni vetsich ryb a nebo vubec zachovaly pri zivote nekde jinde, to neni aktualni,nese starosti a zadny financni obrat, takze vse zive kolem nas je v nebezpeci zivota a az vse vyhubime,tak,nakonec dojde na nas,jak to rikal ten indian:az bily clovek ulovi posledni rybu,zastreli posledniho jelena,tak zjisti,ze se dolar...Automaticky kráceno

213358

24.2.2010 10:44

My lidi

Sam Ting Wong 213.?.?.?

jsme už opravdu natolik odtržení od živého světa, že se čím dál víc chováme jako banda idiotů. A jako banda idiotů asi také dopadneme...

213372

24.2.2010 13:52

idioti

fohat 85.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=jNBNqUdqm1E jelikož jsem vegetarian,jsem idiot přírodní,nikoliv idiot chemický.

213394

24.2.2010 17:55

my, barbaři

daniela 95.?.?.?

Všechno živé trpí pod nadvládou člověka.I ty ryby.Byly nám dány za pokrm.Vydáni nám lidem na milost i nemilost a my už nemáme ani tolik té morálky, abychom vzali život těmhle živým tvorům s trochou soucitu,s trochou pokory.Kam až dokázal člověk se svým kořistnictvím ve jménu kapitalismu zajít! A přitom i ty naše vědy jasně prokázaly,že i tihle němí tvorové cítí bolest!
Pomalu začínám chápat, proč Bůh naše úpěnlivé prosby ne a ne slyšet.Vždyť, co člověk vlastně chce je, mít se lépe, čím dál lépe.A jaksi jsme zapoměli,že totéž od nás jistě doufají i tyhle rybky nebo také kuřata, krávy,tuleni....
A tak bych řekla, že Bůh musel lidský druh velmi přecenit, když dával člověku celou matičku Zemi do opatrování.Jako lidský druh jsme totálně selhali.
Ano, já bych lecos pochopila, kdyby výlov rybníku činili pytláci.
Ale že se na výlovu podílí Rybářský svaz,nemám pro ty udupané rybky v blátě a topící se ve vlastní krvi ještě nad rybníkem,slov.To přeci není možné,že se chováme hůře než ty hovada! [pláč]

213419

24.2.2010 22:16

RE: my, barbaři

Mrkva 78.?.?.?

Reakce na 213419

No, pokud máte vy a Bible pravdu, a skutečně existuje jakýsi Bůh, který stvořil zemi a člověka pak nám nemá co vyčítat (Genesis): Bůh stvořil člověka, aby byl jeho obrazem, stvořil ho, aby byl obrazem Božím, jako muže a ženu je stvořil.
Tedy Bůh chtěl, abychom se tak chovali - jednoduše proto, že se tak chová taky. A pokud to tak Bůh chtěl, proč z toho mít těžkou hlavu? Plníme jen jeho příkazy.

Pokud pravdu nemáte,Bůh neexistuje a člověk je produktem evoluce, pak člověk jako v současné situaci vrcholný predátor má moc nad ostatními živočichy - tedy je to opět v pořádku. Nebo snad myslíte, že když se někde v přírodě neozbrojená střetnete třeba s medvědem tak medvěd bude přemýšlet, jak vás co nejhumánněji zabít nebo dokonce jestli náhodou nemáte právo na život?

213448

24.2.2010 23:19

RE: my, barbaři

daniela 95.?.?.?

Reakce na 213448

Co se Boha týče,Bůh stvořil,ale my většinou jen ničíme.Takže, jeho obrazem jistě nejsme, pane Mrkva.
Je-li Bůh nebo není, to ať si každý posoudí sám.

Nebo snad myslíte, že když se někde v přírodě neozbrojená střetnete třeba s medvědem tak medvěd bude přemýšlet, jak vás co nejhumánněji zabít nebo dokonce jestli náhodou nemáte právo na život

U těch ryb a kuřat rozhodně nemám pocit ohrožení,takže je jistě dost času přemýšlet, jak zprovodit živočicha ze světa pro můj hladový žaludek co nejhumánněji.

213456

24.2.2010 23:57

RE: my, barbaři

Mrkva 78.?.?.?

Reakce na 213456

Co se Boha týče,Bůh stvořil,ale my většinou jen ničíme.Takže, jeho obrazem jistě nejsme, pane Mrkva.
Pak ovšem docházíme ke sporu: Bůh většinou tvoří - Bůh stvořil člověka ke svému obrazu (z bible) - člověk většinou ničí. Tady něco nesedí... [smích]

U těch ryb a kuřat rozhodně nemám pocit ohrožení,takže je jistě dost času přemýšlet, jak zprovodit živočicha ze světa pro můj hladový žaludek co nejhumánněji.
Na tom není nic špatného - myslíte snad, že rybáři ty ryby schválně trápí?

213459

25.2.2010 0:22

RE: my, barbaři

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213459

Stvořit nás mohl klidně k obrazu svému, ale je na nás abychom se podle toho chovali, máme bohužel vlastní rozum a pak to podle toho vypadá. Rybáři na ně nešlapou doslova naschvál, jenom jim to nestojí za jejich drahocenný čas se vůbec zabývat pocitem ryb, na to jim zase vlastní rozum nestačí. Bůh nám ho buď dal málo, nebo jsme se špatně učili ve škole života. Jelikož nemohu najít kromě nás lidí jinou Boží chybu, bude to tím učením.
Boha za to neviňte ani se na něj nevymlouvejte. Jsme tvorové rozumní, obdaření citem a mohli bychom se snad podle toho chovat a ne jako slon v porcelánu. A je jenom porcelán, takže i ten příslovečný slon není až takové prase. Omlouvám se praseti, nemyslím zvíře ale člověka.

213461

25.2.2010 1:40

RE: my, barbaři

Mrkva 78.?.?.?

Reakce na 213461

Sice už jsme dost offtopic, nicméně nedá mi to nereagovat - vlastní rozum máme naštěstí, nikoliv bohužel - nebo byste chtěl abychom byli slepé nemyslící ovce?

Ono by bylo krásné, kdyby ryby byly loveny tak, aby žádná necítila žádnou bolest, aby neexistovaly drůbežárny, aby dobytek na jatkách vůbec netrpěl, aby člověk nespaloval fosilní paliva, neměnil ráz krajiny atd... Ale chtěl byste žít jako ve středověku, vzdát se všech civilizačních výhod, elektřiny, plynu, silniční a železniční dopravy nebo třeba jen zaplatit za jídlo desetinásobek současné ceny výměnou za to, že to zvíře netrpělo, když ještě bylo živé?

Já jako ateista boha, Boha, Alláha ani nikoho jiného z ničeho neviním - jen jsem si dovolil ukázat že není možné zároveň hanět lidstvo a věřit obsahu Bible.
Než budu obviněn z náboženské nesnášenlivosti, vezměte prosím v úvahu fakt, že já tu nikde netlačím racionální názory - na rozdíl od věřících, kteří sem Boha neustále protlačují.

213464

24.2.2010 23:50

RE: my, barbaři

Datel 75.?.?.?

Reakce na 213448

S medvedem jsem se potkal par krat, jednou dokonce na jeho stezce. On vsplhal na strom , ja prosel. Vetsina zvirat pokud jsou zdrave a neciti se Vama ohrozene se Vam vyhne. Neni moc druhu zvirat, ktere zabiji pro radost jak clovek.

213458

25.2.2010 1:56

RE: my, barbaři

Mrkva 78.?.?.?

Reakce na 213458

Víte, tohle environmentalistické přirovnání "zvířata nezabíjí pro radost" nesnáším. Ono zvířata se po mozkové stránce od lidí poměrně dost liší - a pokud se nepletu, pocity jako radost u nich zatím nebyly prokázány. Nicméně, pokud už na to přistoupíme - to si vážně myslíte, že zvířata nezabíjí "zbytečně"? Proč jsem musel odklízet z rohožky před domem zdechliny myší, které tam natahala kočka? Proč pes/kuna/nějaká jiná šelma klidně vybije všechny slepice v kurníku? Proč kolikrát pár vlků zadáví menší stádo ovcí?

213466

25.2.2010 3:13

RE: my, barbaři

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 213466

Kočka nosí páníčkovi myši, aby se nějak revanšovala za potravu, kterou od něho dostává. Páníček neumí lovit jako kočka,není zdaleka tak mrštný a hbitý. Přece Vás nenechá kočka umřít hladem! Má Vás ráda a čeká na pohlazení. Takhle si to vysvětluji já. Asi jsem romantik. Co jiného mi zbývá. Myši zdobí mou rohožku každou chvilku. [chechtot] Zvláště ty s naznačeným pruhem na zádech. Ty mojí kočce nechutnají.

213468

25.2.2010 4:05

RE: my, barbaři

Datel 75.?.?.?

Reakce na 213466

Maji to pudove. Ale lide ? Radost zvirata nemaji ? A co psi ? Ja zase nesnasim lidi kteri zbytecne zabijeji. Znamy pestuje ovce, samozdrejme ze mu vlci sem tam neco zakousnou. Ale prozatim jenom to co sezerou.

213472

25.2.2010 17:31

RE: my, barbaři

daniela 95.?.?.?

Reakce na 213466

Pane M., vůbec nemusíte věřit v Boha.Je přeci na Vás, čemu budete věřit.Když však nebudete mít svůj život provázený nějakými zásadami(třeba i osobními), jaký jiný smysl by pak bytí mělo mít?Když jednáte pudově,nečiníte přeci nic jiného, než co činí zvíře.Myslíte-li si však, že je dobré být na stejné úrovni s němými tvory, tak prosím.Je vaším svobodným právem si to myslet.

Proč jsem musel odklízet z rohožky před domem zdechliny myší, které tam natahala kočka?

Můžete si myslet,že osudem kočky je lovit myši.Ale pokud jste si nevšiml,kočka myš přinese mrtvou, ne s "duší na jazyku".
nebo si také můžete myslet,že dělá jen to,co umí.
Má-li však i taková kočka daný úkol lovit,mají-li ryby plnit rybníky a pak lecjaké žaludky,jaký úkol má tedy člověk? Napodobovat v chování zvíře,nebo se snažit svým rozumem a umem od zvířecího jednání se oddělit?Nemyslíte si doufám, že jen člověk je tvor,kterému nebyl přidělen na zemi žádný význam, žádný úkol?
A kdyby nic z toho pro Vás nebylo dost přesvědčivé,že je "něco"víc než člověk, pak mi stačí vaše odpověď-Proč by se měl člověk chovat k těm němým tvorům včetně ryb právě tak ,jak ukazují tyto obrázky? Dá člověku vskutku tak velkou námahu,zabít rybku jednou ranou či alespoň lepší zacházení před smrtí? [oči v sloup]

213499

1.3.2010 22:38

RE: my, barbaři

environmentalista 77.?.?.?

Reakce na 213466

no to se samozřejmě mýlíte, možná ne všechna, ale některá zvířata určitě prožívají radost a odvozovat něco od DOMÁCÍ kočky, která je zdegenerovaná člověkem, taky nelze

213820

Příspěvků: 16

24.02. 02:02  To je znama vec..
24.02. 04:23 kozoroh  Tak zvani hospodari nejsou hospodari,tak zvani kapitani prumyslu, nejsou
24.02. 10:44 Sam Ting Wong  My lidi
24.02. 13:52 fohat  idioti
24.02. 17:55 daniela  my, barbaři
24.02. 22:16 Mrkva  RE: my, barbaři
24.02. 23:19 daniela  RE: my, barbaři
24.02. 23:57 Mrkva  RE: my, barbaři
25.02. 00:22 Antiseptik  RE: my, barbaři
25.02. 01:40 Mrkva  RE: my, barbaři
24.02. 23:50 Datel  RE: my, barbaři
25.02. 01:56 Mrkva  RE: my, barbaři
25.02. 03:13  RE: my, barbaři
25.02. 04:05 Datel  RE: my, barbaři
25.02. 17:31 daniela  RE: my, barbaři
01.03. 22:38 environmentalista  RE: my, barbaři

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 1

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
18,82 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 004,55 Kč
1 unce stříbra
503,75 Kč
Bitcoin
899 231,48 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 073